hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.07.04

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 4 lipca 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Nigdy za późno. Trening umysłu dla seniorów (Magdalena Hinz), na drugim Podróże Pana Kleksa (Jan Brzechwa). Kolejny produkt to Język polski. Zeszyt lekturowy. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 7 (Ewa Horwath) oraz Królowie Bourbona. Tom 2. Dola aniołów (J.R. Ward).
1
Nigdy za późno. Trening umysłu dla seniorów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nigdy za późno. Trening umysłu dla seniorów
Dostępny61 szt.

W książce zamieszczono ćwiczenia, których celem jest spowolnienie wystąpienia i rozwoju u osób starszych zaburzeń funkcji poznawczych, takich jak pamięć, myślenie, rozumienie. Są tu różnego rodzaju krzyżówki, testy i łamigłówki, których rozwiązanie wymaga między innymi: liczenia, porównywania, odróżniania, wyodrębniania, uzupełniania, przekształcania, odnajdywania, łączenia, wybierania, grupowania. Zadania oparte są na materiale graficznym, obrazkowym, cyfrowym, literowym oraz wyrazowym.

17,00 zł
11,99 zł

Rabat 29,5%
oszczędzasz 5,01 zł

32 osoby kupiły
2
Podróże Pana Kleksa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróże Pana Kleksa
Dostępny117 szt.

Podróże Pana Kleksa w serii „Kolorowa Klasyka” to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Sławny uczony, podróżnik, uczeń doktora Paj-Chi-Wo pewnego dnia dotarł na Półwysep Bajkański i zamieszkał w Klechdawie – stolicy Bajdocji. Mieszkańcy tego niezwykłego kraju opowiadali przepiękne bajki. Niestety, nie można ich było w żaden sposób utrwalić – nie było bowiem atramentu, by móc je spisać. Ginęły więc w mrokach zapomnienia. Pan Kleks, oczarowany bajdockimi opowieściami, postanowił wyruszyć w podróż, by zdobyć atrament. Tak rozpoczęła się wielka przygoda, podczas której dzielni marynarze i kapitan Kleks przemierzali lądy i oceany. Czy Panu Kleksowi uda się zdobyć atrament? Zapraszamy do lektury! Trwała, twarda oprawa sprawi, że książka będzie pięknie prezentowała się na półce.

24,95 zł
14,99 zł

Rabat 39,9%
oszczędzasz 9,96 zł

10 osób kupiło
3
Język polski. Zeszyt lekturowy. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 7 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język polski. Zeszyt lekturowy. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 7
Dostępny36 szt.

Zeszyt lekturowy dla uczniów klasy 7 zawiera karty pracy do części lektur z etapu 7–8 zreformowanej szkoły podstawowej (w przyszłym roku ukaże się jego kontynuacja, przeznaczona dla klasy 8). Jest doskonałym uzupełnieniem trzech cykli WSiP do klasy 7: Myśli i słowa, Świat w słowach i obrazach oraz Bliżej słowa. Może stanowić samodzielną publikację – zgodność z podstawą programową w zakresie listy lektur obowiązkowych i uzupełniających gwarantuje jego uniwersalność. W zeszycie lekturowym dla klasy 7 znajdują się karty pracy m.in. do takich lektur z kanonu literackiego, jak: • Żona modna Krasickiego, • Dziady część II Mickiewicza, • Świtezianka Mickiewicza, • Reduta Ordona Mickiewicza, • Śmierć Pułkownika Mickiewicza, • Pan Tadeusz Mickiewicza, • Zemsta Fredry, • Balladyna Słowackiego, • Latarnik Sienkiewicza, • Krzyżacy Sienkiewicza, • Opowieść wigilijna Dickensa, • Mały Książę de Saint-Exupéry’ego, • fragment Ziela na kraterze Wańkowicza, • Dwanaście prac Herkulesa Christie, • Stary człowiek i morze Hemingwaya, • Stowarzyszenie Umarłych Poetów Kleinbauma. Karty pracy – po kilka do każdej pozycji – zapewniają gruntowne poznanie lektury oraz wykształcenie umiejętności mówienia o niej z wykorzystaniem potrzebnej terminologii (np. zdarzenia, wątki i akcja utworu, bohaterowie, problematyka moralna, komizm sytuacyjny i językowy, komizm postaci).

31,10 zł
27,68 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,42 zł

10 osób kupiło
4
Królowie Bourbona. Tom 2. Dola aniołów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Królowie Bourbona. Tom 2. Dola aniołów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.31

Drugi tom sagi o Bradfordach. Ich świat trzeszczy, gdy na jaw wychodzą kolejne tajemnice. I gdy pada podejrzenie, że samobójstwo patriarchy coraz bardziej wygląda na morderstwo… J.R. Ward jest autorką ponad dwudziestu powieści, w tym serii o Bractwie Czarnego Sztyletu, święcącej triumfy na liście bestsellerów „New York Timesa”. Na całym świecie ukazało się ponad piętnaście milionów egzemplarzy jej książek, które wydano w dwudziestu sześciu krajach. J.R. Ward mieszka na południu Stanów Zjednoczonych wraz z rodziną.

39,90 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 64,9%
oszczędzasz 25,91 zł

6 osób kupiło
5
Jan Karski. Jedno życie. Kompletna opowieść. Tom 2 (1939–1945) Inferno - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Jan Karski. Jedno życie. Kompletna opowieść. Tom 2 (1939–1945) Inferno
Dostępny545 szt.

Życie Jana Karskiego po raz pierwszy tak wspaniale opowiedziane, z fascynującymi detalami i wydarzeniami dotąd nieopisywanymi, a często wręcz nieznanymi. Inferno. Piekło wojennej zbrodni. Piekło polityki i ludzkich wyborów Inferno to opowieść o losach Bohatera walczącego o ratunek dla Polski okupowanej i katowanej przez Hitlera, dla której alianci układają scenariusz zależności od Stalina; Polski zdradzanej. To historia walki Karskiego o powstrzymanie planowego mordu na narodzie żydowskim, dokonywanego przez hitlerowskie Niemcy. To książka wciągająca niczym pasjonująca powieść sensacyjna. Drobiazgowo odtwarza wojenne lata legendarnego emisariusza, a także demistyfikuje i prostuje wiele fabularnych zniekształceń zawartych w bestsellerze Tajne państwo. Takiej książki o Karskim jeszcze nie było i już nie będzie.

69,99 zł
35,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 34,99 zł

5 osób kupiło
6
Autosugestia. Chrześcijańska sztuka pozytywnego myślenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autosugestia. Chrześcijańska sztuka pozytywnego myślenia
Dostępny36 szt.

Od nas zależy, czy poprawiamy jakość naszych myśliŚw. Jan Kasjan Każdy z nas tworzy autosugestie. Są to nieustannie obecne w naszej głowie słowa, które wpływają na to, co myślimy, jak się czujemy, jakie relacje tworzymy. Bardzo często przybierają one jednak formę całych negatywnych zdań, które sprawiają, że czujemy się niepotrzebni i nieszczęśliwi. Anselm Grün, korzystając z mądrości i doświadczenia starożytnych mnichów, udowadnia, że jesteśmy w stanie wpływać na to, jakie myśli nam towarzyszą. Wypracowana przez nich prosta metoda walki z negatywnymi myślami może zupełnie zmienić nasze życie, przywrócić wiarę w bliskość i pomoc Boga, wprowadzić radość i pogodę ducha, uzdrowić relacje. Lęk znika i czujemy w sobie miłość, która rozszerza serce,wolność od jakiegokolwiek nacisku, by doradzać coś Bogu,wolność bycia przed Bogiem takim, jakim się jest.

26,90 zł
19,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

4 osoby kupiły
7
Chemia. Zbiór zadań. Klasa 7. Szkoła podstawowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chemia. Zbiór zadań. Klasa 7. Szkoła podstawowa
Dostępny34 szt.

W Zbiorze zadań znajdują się zadania dla uczniów klasy 7 zróżnicowane pod względem formy, treści oraz stopnia trudności, pogrupowane w działy odpowiadające wymaganiom szczegółowym podstawy programowej. Duża liczba poleceń zapewnia skuteczne ćwiczenie umiejętności i utrwalanie wiadomości. Zbiór zawiera testy podsumowujące, a na końcu publikacji zamieszczono odpowiedzi do zadań. Uczniowie szczególnie zainteresowani chemią, którzy pragną rozwijać swoją wiedzę chemiczną w szerszym zakresie niż przewiduje podstawa programowa, znajdą w zbiorze również zadania problemowe. Publikacja jest cenną pomocą zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów.

29,00 zł
25,81 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,19 zł

5 osób kupiło
8
Matematyka. Zbiór zadań. Klasa 7. Szkoła podstawowa, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka. Zbiór zadań. Klasa 7. Szkoła podstawowa, wydanie 2
Dostępny40 szt.

Publikacja pomocnicza dla ucznia klasy 7 pasująca do dowolnego podręcznika, zalecana do cykli „Matematyka wokół nas” oraz „Matematyka”. Autorki zbioru, Ewa Duvnjak i Ewa Kokiernak-Jurkiewicz, to czynne nauczycielki. Podczas swoich lekcji obserwują, które zadania ze zbioru stanowią dobre uzupełnienie lekcji i powinny zostać rozwiązane wspólnie z nauczycielem, a które są szczególnie użyteczne jako samodzielna praca domowa dla uczniów. Wieloletnie doświadczenia codziennej pracy pedagogicznej wykorzystały podczas tworzenia podręcznika i zbioru zadań do szkoły podstawowej. Zadania umieszczone w zbiorze są zróżnicowane pod względem formy, treści oraz stopnia trudności, który został określony i oznaczony obok każdego zadania otwartego w trzystopniowej skali (łatwe, średnio trudne, trudne). Każdy rozdział tematyczny jest zakończony trzema zestawami zamkniętych zadań testowych „Sprawdź, czy to umiesz” o dwóch stopniach trudności (średnio trudne lub trudne). Ze zbiorem zadań uczeń może pracować pod kierunkiem nauczyciela lub samodzielnie. Na końcu publikacji umieszczono odpowiedzi do większości zadań otwartych i wszystkich zadań testowych. Na podstawie wyniku testów „Sprawdź, czy to umiesz” uczeń powinien dokonać samooceny przed pracą klasową podsumowującą rozdział. Zbiór zadań do klasy 7 został podzielony na 11 rozdziałów tematycznych: I. Ułamki zwykłe i dziesiętne II. Procenty III. Własności figur płaskich IV. Liczby wymierne V. Pola wielokątów VI. Rachunek algebraiczny VII. Równania VIII. Elementy statystyki opisowej IX. Twierdzenie Pitagorasa X. Graniastosłupy XI. Potęgi Dziesięć rozdziałów odpowiada strukturze podręcznika Matematyka wokół nas do klasy 7. Rozdział XI jest uzupełnieniem treści omawianych w klasie 7 w cyklu Matematyka.

40,50 zł
36,05 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,45 zł

3 osoby kupiły
9
1600 postaci literackich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1600 postaci literackich
Dostępny38 szt.

1600 postaci literackich to zaproszenie do fascynującego świata literatury! Każde hasło przynosi dokładny opis bohatera i jego losów, pozwala zrozumieć znaczenie i rolę postaci w obrębie utworu. Każde hasło zawiera również odsyłacze do opisu pozostałych postaci, co ułatwia efektywne i szybkie korzystanie z informacji. To doskonała pomoc w poszukiwaniu imienia i nazwiska bohatera, tytułu oryginalnego wydania, najważniejszych wątków fabuły i powiązań między bohaterami czy informacji o powszechnie znanych adaptacjach filmowych i teatralnych. Książkę tę możemy traktować jako przewodnik po literaturze pięknej, który daje doskonałą możliwość odkrywania na nowo książek, o których zapomnieliśmy i poznawania tych, o których dotąd tylko słyszeliśmy. Warto przyjąć to zaproszenie i wyruszyć w podróż, zaczynając od rozwiązania quizu z okładki. Zapraszamy!

104,00 zł
91,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 12,48 zł

3 osoby kupiły
10
Grammatik. Gramatyka języka niemieckiego z ćwiczeniami, A1, A2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grammatik. Gramatyka języka niemieckiego z ćwiczeniami, A1, A2
Dostępny12 szt.

Grammatik. Gramatyka języka niemieckiego z ćwiczeniami to publikacja zawierająca ciekawe i różnorodne ćwiczenia na poziomach A1 i A2 oraz testy. Jest doskonałą propozycją zarówno dla rozpoczynających naukę języka niemieckiego, jak i dla tych, którzy chcieliby przypomnieć sobie najważniejsze zagadnienia gramatyczne. Pozwala na skuteczną samodzielną pracę w domu, opanowanie i utrwalenie podstawowych zagadnień gramatycznych oraz przygotowanie się do egzaminów państwowych z języka niemieckiego na poziomach A1-A2. Może być z powodzeniem wykorzystywana w szkołach. Osobom uczącym się na kursach językowych lub indywidualnie posłuży do pogłębienia i utrwalenia wiedzy. Przejrzysta struktura i tematyczny podział materiału ułatwiają korzystanie z publikacji. Publikacja podzielona jest na 7 rozdziałów. Każdy z nich jest podzielony na kilka podrozdziałów składających się z przejrzystego objaśnienia gramatycznego i atrakcyjnych ćwiczeń. W komentarzach gramatycznych znajdują się tabele ze wzorami odmian i wskazówki w formie ramek Tipp, ułatwiające naukę. Na końcu książki znajdują się testy rozdziałowe na poziomach A1 i A2, klucz do ćwiczeń i testów oraz tablice gramatyczne. Zalety Grammatik. Gramatyka języka niemieckiego z ćwiczeniami to przede wszystkim: • ponad 350 różnorodnych i pomysłowych ćwiczeń osadzonych w kontekście komunikacyjnym, • każde ćwiczenie opatrzone piktogramem wskazującym na poziom biegłości językowej, co ułatwia orientację w książce, • na końcu książki 12 testów rozdziałowych sprawdzających opanowanie materiału (poziomy A1 i A2), • tablice gramatyczne oraz karty ze wzorami odmian rzeczowników, przymiotników i czasowników ułatwiające przyswajanie wiedzy, • treści przedstawione w przejrzysty sposób z wykorzystaniem tabel i wyróżnień graficznych ułatwiających zapamiętywanie; • struktury gramatyczne zilustrowane licznymi przykładami, • klucz odpowiedzi do ćwiczeń i testów rozdziałowych umożliwiający samodzielną pracę.

33,20 zł
29,55 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,65 zł

3 osoby kupiły
11
ABC Deutsch neu. Klasa 1. Materiały ćwiczeniowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ABC Deutsch neu. Klasa 1. Materiały ćwiczeniowe
Dostępny104 szt.

ABC Deutsch neu. Materiały ćwiczeniowe do języka niemieckiego dla klasy 1 to zestaw ćwiczeń do każdego rozdziału podręcznika, systematyzujących i utrwalających zdobytą wiedzę. Uwzględniają one naturalne potrzeby dzieci w wieku wczesnoszkolnym i zalecane metody pracy z nimi. Zadania polegają na kolorowaniu, rysowaniu, łączeniu czy zaznaczaniu właściwych odpowiedzi. Zamieszczone na końcu publikacji „Moje dossier” służy uczniom do zaprezentowania swoich umiejętności. Na wewnętrznej stronie okładki zamieszczone są informacje dla rodziców na temat wspierania dzieci w nauce. Nr dopuszczenia: 789/3/2019

35,00 zł
31,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,50 zł

2 osoby kupiły
12
The Very Best Of Ennio Morricone (CD) - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Very Best Of Ennio Morricone (CD)
Ennio Morricone, Universal Music Polska
Dostępny4 szt.

Spis utworów 1. A Fistful of Dollars 2. For a Few Dollars More 3. The Good, the Bad and the Ugly 4. Chi Mai 5. The Mission 6. Gabriel's Oboe 7. Cinema Paradiso 8. Cockey's Theme 9. Deborah's Theme 10. Once upon a Time in the West 11. The Man With the Harmonica 12. The Battle of Algiers 13. The Sicilian Clan 14. Sacco and Vanzetti 15. A Fistful of Dynamite 16. My Name Is Nobody 17. Moses Theme 18. Frantic 19. Hamlet [Version 1] 20. A Heart Beats in Space

39,99 zł
39,19 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,80 zł

2 osoby kupiły
13
Historia. Atlas. Szkoła podstawowa. Klasy 7-8 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia. Atlas. Szkoła podstawowa. Klasy 7-8
Dostępny30 szt.

Historia. Atlas. Szkoła podstawowa. Klasy 7–8 prezentuje dzieje Polski, Europy i świata od 1815 roku do początków XXI wieku. • Rozdziały wprowadzające systematyzują najważniejsze wiadomości dotyczące okresów historycznych przedstawianych w atlasie, co ułatwia uczniom naukę. • Bogaty zestaw map umożliwia młodzieży zrozumienie i analizę skomplikowanych przemian politycznych, gospodarczych i kulturowych ostatnich dwustu lat. • Różnorodne materiały kartograficzne – mapy rozwojowe, przekrojowe i problemowe oraz plany miast i bitew – pozwalają na doskonalenie umiejętności lokalizowania wydarzeń, zjawisk i procesów historycznych w przestrzeni, wymaganej przez podstawę programową. • Osie czasu wraz z towarzyszącymi im opisami porządkują wiedzę faktograficzną i ułatwiają czasowo-przestrzenne umiejscowienie omawianych zagadnień. • Fotografie dokumentalne, reprodukcje dzieł sztuki i rysunki wraz opisami w formie ciekawostek to atrakcyjny materiał poszerzający wiedzę uczniów i zachęcający ich do samodzielnego zgłębiania tajników przeszłości.

32,99 zł
29,36 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,63 zł

2 osoby kupiły
14
Puzzle 3D 216 elementów. Big Ben nocą - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 3D 216 elementów. Big Ben nocą
Ravensburger, 216
Dostępny12 szt.

Stwórz fascynujący model Big Bena Nocą ze stabilnych, plastikowych elementów puzzli i oświetl go od wewnątrz diodami LED. A co najważniejsze – do wyboru jest delikatne, białe oświetlenie lub wariant barwny o zmieniających się odcieniach kolorystycznych. Zawartość opakowania: • 216 numerowanych puzzli, • akcesoria z oświetleniem LED, • instrukcja.

140,38 zł
126,34 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,04 zł

1 osoba kupiła
15
Marzyłam o Afryce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marzyłam o Afryce
Dostępny53 szt.

Książka Marzyłam o Afryce wkrótce po wydaniu stała się międzynarodowym bestsellerem. Zawiera ona wspomnienia związane z pobytem na ranczu w Laikipii, przepełnione osobistymi refleksjami na temat życia i śmierci, dramatu ludzkiego życia i przemijania. Wspomnienia ukazują magiczny krajobraz Kenii, są wyrazem miłości pisarki do Czarnego Kontynentu. Powieść doczekała się adaptacji filmowej z Kim Basinger i Vincentem Perezem w rolach głównych. „We wzruszających wspomnieniach, które tak żywo przypominają Karen Blixen, pani Gallmann doskonale uchwyciła urok Kenii, tworząc niemal porażający obraz piękna i dramatu, bólu i radości, śmierci i odrodzenia. Ta pierwsza książka utalentowanej autorki przepełniona jest uczuciem miłości do rodziny i Afryki. Mimo tragedii, jakie ją spotkały, Kuki Gallmann pokrzepia nas swoim życiowym optymizmem”. - „The New York Times Book Review” „Mocne, poetyczne, niesłychanie wzruszające. Czytając tę książkę, płakałam”. - Clare Francis „Bogactwo przyrody, ból, wypalony słońcem krajobraz, samotność i język żałoby, którego nikt chyba nie używał od pokoleń, wszystko to składa się na powieść, która stanie się kenijską klasyką”. - Ronald Blythe na łamach „Country Life”

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

1 osoba kupiła
16
Snoby - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Snoby
Dostępny851 szt.

Trzecia już powieść lorda Fellowesa w Polsce, autora scenariusza do serialu „Downton Abbey” i oscarowego filmu „Gosford Park”. Szalona satyra na brytyjską arystokrację. Edith Lavery, blondynka o dużych oczach i dobrych manierach, jest córką odnoszącego umiarkowane sukcesy księgowego, którego żona cierpliwie wspina się po drabinie społecznej. Podczas wizyty w domu rodziców Edith spotyka hrabiego Charlesa Broughtona, który – zgodnie z tym, co piszą plotkarskie magazyny – jest jednym z najciekawszych młodych arystokratów, w dodatku do wzięcia. Kiedy oświadcza się Edith, ta zgadza się za niego wyjść. Ale czy naprawdę kocha Charlesa? Czy imponuje jej jego tytuł, stanowisko i cała reszta? Nieuniknioną częścią życia w Broughton Hall jest matka Charlesa, przebiegła lady Uckfield, nazywana przez swoich przyjaciół „Googie” i opisana przez narratora – aktora, który swobodnie porusza się wśród wyższych klas i opisuje ich słabości – jako „najbardziej obyta towarzysko osoba, jaką zdarzyło mi się poznać. Posiadała zarówno zegarmistrzowskie oko do szczegółu, jak i znajomość świata właściwą wielkim kokotom”. Lady Uckfield jest przekonana, że Edith bardziej interesuje się tytułem hrabiny, niż byciem dobrą żoną jej syna. A kiedy pewnego dnia w Broughton Hall zjawia się ekipa stacji telewizyjna, a wraz z nią obłędnie przystojny szef ekipy, aby nakręcić dramat z epoki, najgorsze lęki Googie wydają się w pełni uzasadnione. Julian Fellowes, baron Fellowes of West Stafford (ur. 1949), brytyjski aktor, scenarzysta i reżyser filmowy. Trzykrotny zdobywca nagrody Emmy oraz Oscara. Urodził się w Kairze, gdzie jego ojciec pracował jako dyplomata i arabista. Karierę aktorską rozpoczął w latach 70. Jest znany głównie z ról telewizyjnych – zagrał w wielu filmach i serialach. Na dużym ekranie pojawił się m.in. w „Cienistej dolinie” Richarda Attenborougha (1993) i „Jutro nie umiera nigdy” (1997). Oscarem uhonorowano napisany przez niego scenariusz eklektycznego dramatu „Gosford Park” Roberta Altmana (2002). Był także autorem scenariusza do kilku innych filmów, w tym do swojego debiutu reżyserskiego „Separate Lies” (2005). Snoby ukazały się w 2004 roku i od tego czasu Julian Fellowes napisał kolejne świetnie przyjęte powieści: Czas przeszły niedoskonały i Belgravię, obie wydane przez Marginesy. W 2011 otrzymał nagrodę Emmy za scenariusz do serialu „Downton Abbey”.

37,90 zł
27,29 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

1 osoba kupiła
17
Puzzle 3D 163 elementy. Bus T1 VW - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 3D 163 elementy. Bus T1 VW
Ravensburger, 162
Dostępny24 szt.

Zabierz do domu prawdziwy obiekt kultu! Niesamowity model busa VW Bulli T1 w wersji 3D. 162 plastikowe elementy puzzli pasują do siebie idealnie. Dzięki technologii EasyClick tworzą w połączeniu z akcesoriami stabilną konstrukcję – bez kropli kleju. Zawartość opakowania: • 162 numerowanych puzzli, • akcesoria z ruchomymi kołami, • instrukcja.

119,01 zł
107,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,90 zł

1 osoba kupiła
18
Patrzeć, jak świat płonie. Rok Trumpa, Brexitu i dobrej zmiany - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Patrzeć, jak świat płonie. Rok Trumpa, Brexitu i dobrej zmiany
Dostępny1 szt.

W życiu, a przede wszystkim w polityce, mamy tendencję do uznawania rzeczy, które się wydarzyły, za nieuchronne. Perspektywa zmienia się wtedy, gdy przypomnimy sobie, jak niewiele dzieliło świat od wygranej Hillary Clinton nad Donaldem Trumpem czy od odrzucenia planu Brexitu. Jak nieoczywista była klęska wyborcza obozu Platformy Obywatelskiej i skala zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości. Seria rozmów prowadzonych co tydzień przez ponad półtora roku pomiędzy Marcinem Makowskim a Matthew Tyrmandem, synem legendarnego pisarza Leopolda Tyrmanda, pozwala przeżyć na nowo kluczowe dla polskiej i zagranicznej polityki wydarzenia. Pomaga również zrozumieć, co doprowadziło do tego, że ciężar geopolityki przesunął się na stronę suwerenności narodowej, republikanizmu i prawicowości oraz dlaczego taki obrót spraw można nazwać punktem zwrotnym. Zaskakująco wiele z przewidywań Tyrmanda sprawdziło się i nadal się sprawdza. Na czym polega sekret dostrzegania wydarzeń, które umknęły oczom setek globalnych analityków? Odpowiedź znajdziecie w tej książce. Nie zawsze się zgadzamy, ale Matthew Tyrmand to autor bardzo interesujący, niekiedy frapujący. Wojownik pióra i nie tylko pióra. Mogę powiedzieć jedno: warto przeczytać. Nawet jeśli ktoś będzie zgrzytał zębami, co i mnie się zdarzyło, to jednak warto, bardzo warto. Jarosław Kaczyński

39,90 zł
23,14 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 16,76 zł

1 osoba kupiła
19
Ryszard, z Bożej łaski... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ryszard, z Bożej łaski...
Dostępny16 szt.

Fascynujące zwieńczenie trylogii o Ryszardzie III, ostatnim angielskim władcy z linii Yorków, królu, który - jak się po latach okazuje – niesłusznie przeszedł do historii jako krwiożerczy potwór, a w rzeczywistości był władcą niezwykle sprawnym, odważnym i wrażliwym. W tej błyskotliwie napisanej powieści, stanowiącej umiejętne połączenie historii i fikcji, Ryszard III, wbrew powtarzanemu od wieków stereotypowi, jawi się jako znakomity i inteligentny władca, którego miejsce w historii jako mordercy dwóch swoich poprzedników na tronie: szalonego Henryka VI, jego syna, księcia Edwarda Westminstera, a także swoich dwóch bratanków oraz inne zarzucane mu drobniejsze występki, jak zmuszenie Anny Neville do poślubienia go, a następnie zamordowanie jej, bo stała się przeszkodą w ożenku władcy z własną bratanicą, zawdzięcza czarnemu PR ze strony współczesnych wrogów oraz późniejszych kronikarzy tamtych burzliwych czasów, w tym samego Szekspira. Urodzony w niebezpiecznych czasach spisków i zdrad, wychowany latach bratobójczej wojny zwanej Wojną Dwóch Róż, Ryszard dorastał się w cieniu swojego charyzmatycznego brata, króla Edwarda IV. Lojalny wobec swoich przyjaciół i namiętnie zakochany w jednej kobiecie, która została mu odmówiona, staje się utalentowanym graczem w świecie dworskich intryg. W końcu, uznawany dziś za ostatniego wojownika na tronie angielskim, staje na polu bitwy pod Bosworth przeciwko odwiecznym wrogom Yorków – Lancasterom, pod dowództwem Henryka Tudora… Ci, którzy znają postać Ryszarda III z Szekspira, znajdą w powieści Sharon Kay Penman obraz angielskiego monarchy całkowicie kontrastujący z tym utrwalonym przez słynnego dramaturga. Ryszard jest tu nieomal romantycznym bohaterem, pełnym dylematów, który idealnie nadaje się raczej do naszych współczesnych standardów niż wyobrażeń na temat pełnego okrucieństwa i mściwości władcy późnośredniowiecznej Anglii. I właśnie ta psychologiczna wiarygodność, poparta latami wnikliwych badań nad historycznymi źródłami, czyni z powieści Penman fantastycznie ciekawą książkę. - „The New York Times Book Review”

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

1 osoba kupiła
20
Rewolucja Stalina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rewolucja Stalina
Dostępny2 szt.

Rewolucja Stalina to skomplikowany proces głębokich zmian we wszystkich sferach funkcjonowania państwa i społeczeństwa radzieckiego. Jego skala charakter uzasadniają zastosowanie wobec niego pojęcia rewolucji. Rozległość, wewnętrzna złożoność i nierównomierność przemian w poszczególnych sferach życia społecznego uniemożliwiają ustalenie ścisłych granic chronologicznych „rewolucji Stalina”. Za jej początek można uznać zjawiska z końca lat dwudziestych XX w.: zainicjowanie intensywnej industrializacji i będącej jej konsekwencją kolektywizacji rolnictwa, zastosowanie na masową skalę środków administracyjnych i policyjnych oraz proklamowanie tezy o zaostrzaniu się walki klasowej w miarę postępów budowy ustroju socjalistycznego. Następne lata to czas przeobrażeń, które zasadniczo zmieniły oblicze społeczeństwa i na dziesięciolecia ukształtowały fundamenty systemu radzieckiego. Za kres owej odgórnej rewolucji można uznać z jednej strony zakończenie drugiego planu pięcioletniego, którego realizacja przekształciła ZSRR w mocarstwo przemysłowe i militarne, a z drugiej – niebywałą falę represji zwaną Wielkim Terrorem, która miała zasadnicze znaczenie z punktu widzenia funkcjonowania partii-państwa i stanu społeczeństwa. „Rewolucja Stalina” trwała zatem ponad dwukrotnie dłużej niż „rewolucja Lenina”, jeśli tym mianem określić lata 1917–1921. Intencją autora nie było przedstawienie fragmentu historii stalinizmu czy też dziejów ZSRR, lecz uchwycenie tego, co stanowiło o jakościowej zmianie tego kraju w fazie gwałtownej przemiany strukturalnej. Rozpatrywane tu zjawiska od dawna przykuwały uwagę przedstawicieli różnych dyscyplin naukowych, ciągle jednak pojawiają się nowe publikacje i nie milkną spory o istotę zachodzących wówczas procesów. Wynika to z faktu, że przedmiot badań jest niezmiernie skomplikowany, może być sytuowany w różnych perspektywach badawczych i poddawany analizie z różnych punktów widzenia.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
21
ABC Deutsch neu. Klasa 1. Podręcznik + 2 CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ABC Deutsch neu. Klasa 1. Podręcznik + 2 CD
Dostępny70 szt.

ABCDeutsch neu 1 to podręcznik zgodny z nową podstawą programową obowiązującą od września 2017 roku. Podręcznik ABCDeutsch neu 1 podzielony jest na 10 rozdziałów tematycznych. Zawiera także wierszyki związane ze świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy oraz tekst zatytułowany „Wir spielen zusammen” do wykorzystania w klasowym przedstawieniu teatralnym. Każdy rozdział rozpoczyna strona tytułowa. Integralnym uzupełnieniem strony jest nagrana historyjka, dająca dzieciom możliwość osłuchania się z brzmieniem języka niemieckiego. Oprócz dzieci, bohaterami historyjek są miś Theo, jego siostra Thea oraz czarownica Sandra i jej papuga Sim. Różnorodne zadania rozwijają spostrzegawczość, sprawność mówienia, umiejętność czytania i rozumienia tekstu słuchanego. Lekcje uatrakcyjniają proponowane zabawy ruchowe, gry czy piosenki. Zamieszczony na końcu słowniczek obrazkowy to atrakcyjna pomoc dla dziecka w nauce słownictwa. Nowością w podręczniku ABCDeutsch neu 1 są dodatkowe ćwiczenia, które wspierają naukę pisania wymaganą w nowej podstawie programowej. Do podręcznika dołączone są dwie płyty z nagraniami audio. Nr dopuszczenia: 789/1/2017

49,58 zł
44,62 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,96 zł

1 osoba kupiła
22
Zbigniew Wodecki. Debiut 1976, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbigniew Wodecki. Debiut 1976, CD
Zbigniew Wodecki, Warner Music Polska
Dostępny201 szt.

Debiutancki materiał piosenkarski Zbigniewa Wodeckiego zarejestrowany w 1976 roku. Lista utworów: 1. Rzuć to wszystko co złe 2. Pieśń ciszy 3. Wieczór już 4. Ballada o Jasiu i Małgosi 5. Panny mego dziadka 6. Dziewczyna z konwaliami 7. Kochałem Panią kilka chwil 8. Posłuchaj mnie spokojnie 9. Przedmieście 10. Odjechałaś tak daleko 11. Partyjka 12. Tak daleko stąd, tak blisko

52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

1 osoba kupiła
23
Jak wytresować Cthulhu. Tom 2. Coś na dachu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak wytresować Cthulhu. Tom 2. Coś na dachu
Dostępny67 szt.

Kontynuacja przygód Kasi w formie interaktywnej zabawy. Tu też Czytelnik decyduje, jak dalej potoczą się losy bohaterki.

32,90 zł
23,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,21 zł

24
Fakty. 100 ciekawostek dla mądrych dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fakty. 100 ciekawostek dla mądrych dzieci
Niedostępny
Brak

Fakty – to prawdziwa kopalnia wiedzy dla małych odkrywców! Książka podzielona jest na działy tematyczne przedstawiając ciekawostki z różnych dziedzin: historii pisma, niezwykłych zwierząt, cudów techniki i architektury, starożytnych cywilizacji, zjawisk fizycznych i atmosferycznych, kosmosu oraz wielu innych. Czy wiecie z czego robi się szkło, jak powstaje czerwony barwnik używany do szminek, albo czy nosorożce biegają szybciej od kangurów? Odpowiedzi na te i ponad 100 innych pytań znajdziecie w tej książce!

19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

25
Beksiński 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beksiński 4
Niedostępny
Brak

Beksiński 4 to czwarty album prezentujący wyjątkową kolekcję prac Zdzisława Beksińskiego. Znajdą się w nim mniej znane i rzadko publikowane reprodukcje dzieł z zakresu malarstwa i rysunku, pochodzące z archiwum Muzeum Historycznego w Sanoku oraz zbiorów prywatnych. Wstęp - Wiesław Banach.

89,00 zł
64,97 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 24,03 zł

26
Mapa wiedzy dla dzieci. Ponad 100 faktów w obrazkach. Zadania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa wiedzy dla dzieci. Ponad 100 faktów w obrazkach. Zadania
Dostępny46 szt.

Książka dla dzieci w wieku szkolnym przedstawiająca w sposób graficzny fakty, dane i ciekawostki z różnych dziedzin. Proste zadania ułatwiają przyswajanie przez dzieci informacji, wykorzystując nowoczesną formę przekazu – połączenia obrazu z danymi. Przydatne wiadomości o otaczającym nas świecie pozwalają na lepsze zrozumienie, łatwiejsze uczenie się i szybsze zapamiętywanie!

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
27
Kobo w supermarkecie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobo w supermarkecie
Dostępny99 szt.

Już niedługo do serii Mój Pierwszy Komiks dołączy nowa kartonówka dla najmłodszych!

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

28
Cztery sekrety poznania liter i nut - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cztery sekrety poznania liter i nut
Dostępny44 szt.

Po świecie wędrują różne dźwięki. Mają swoje domy i miasta. Lubią być razem. Gdy zbierają się w grupki, powstają słowa i zdania. A kiedy zapiszemy dźwięki w inny sposób, powstają nuty albo litery z obcych języków. Kto pozna cztery tajemnice opisane w tej książeczce, temu łatwiej będzie uczyć się języków i poznać zapis nutowy.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

29
Zestaw Podarunkowy CUDOWNE WAKACJE - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw Podarunkowy CUDOWNE WAKACJE
Niedostępny
Brak

Ręcznie robiona kolorowa masa, składająca się z naturalnych składników organicznych. Zawartość: - 6 torebek z kolorową mieszanką (6x80g) - Łyżka z miarką - Miseczka z pokrywką - 6 foremek do ciasta - Drewniany wałek - Markowy fartuszek Kolory: - Ciemny Niebieski - Ognista Czerwień - Śnieżna Biel - Liliowy Fiolet - Limonkowa Zieleń - Żółty Melon

120,00 zł
104,40 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 15,60 zł

30
Zestaw kolorów KRÓLEWSKIE KOLORY - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw kolorów KRÓLEWSKIE KOLORY
Niedostępny
Brak

Ręcznie robiona kolorowa masa, składająca się z naturalnych składników organicznych. Zawartość: - 4 torebki z kolorową mieszanką (4x80g) - Łyżka z miarką - Miseczka z pokrywką Kolory: - Ognista Czerwień - Śnieżna Biel - Zielony Krokodyl - Czarny Węgiel

60,00 zł
52,20 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 7,80 zł

31
Zestaw startowy TRANSPORT - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw startowy TRANSPORT
Niedostępny
Brak

Ręcznie robiona kolorowa masa,składająca się z naturalnych składników organicznych. Zawartość: - 3 torebki z kolorową mieszanką (3x80g) - Łyżka z miarką - Miseczka z pokrywką - 6 foremek do ciasta Kolory: - Liliowy Fiolet - Limonkowa Zieleń - Ciemny Niebieski

65,00 zł
56,55 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 8,45 zł

32
Zestaw startowy Cyrk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw startowy Cyrk
Niedostępny
Brak

Ręcznie robiona kolorowa masa,składająca się z naturalnych składników organicznych. Zawartość: - 3 torebki z kolorową mieszanką (3x80g) - Łyżka z miarką - Miseczka z pokrywką - 6 foremek do ciasta Kolory: - Ognista Czerwień - Żółty Melon - Kawowy Brąz Dla dzieci w wieku od 3 lat

65,00 zł
56,55 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 8,45 zł

33
Zestaw startowy ZOO - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw startowy ZOO
Niedostępny
Brak

Ręcznie robiona kolorowa masa,składająca się z naturalnych składników organicznych. Zawartość: - 3 torebki z kolorową mieszanką (3x80g) - Łyżka z miarką - Miseczka z pokrywką - 6 foremek do ciasta Kolory: - Różowa Róża - Żółty Melon - Fioletowe Winogrona

65,00 zł
56,55 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 8,45 zł

34
Zestaw uzupełniający Miętowa Zieleń Liliowy Fiolet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw uzupełniający Miętowa Zieleń Liliowy Fiolet
Niedostępny
Brak

Ręcznie robiona kolorowa masa, składająca się z naturalnych składników organicznych. Zawartość: -2 torebki z kolorową Mieszanką (2x80g)

25,00 zł
21,75 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,25 zł

35
Zestaw uzupełniający Limonkowa Zieleń Kawowy Brąz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw uzupełniający Limonkowa Zieleń Kawowy Brąz
Niedostępny
Brak

Ręcznie robiona kolorowa masa, składająca się z naturalnych składników organicznych. Zawartość: -2 torebki z kolorową Mieszanką (2x80g)

25,00 zł
21,75 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,25 zł

36
Zestaw uzupełniający Niebieski Dżins & Żółty Melon - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw uzupełniający Niebieski Dżins & Żółty Melon
Niedostępny
Brak

Ręcznie robiona kolorowa masa, składająca się z naturalnych składników organicznych. Zawartość: -2 torebki z kolorową Mieszanką (2x80g) Dla dzieci w wieku od 3 lat

25,00 zł
21,75 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,25 zł

37
Mega zestaw 6 KOLORÓW - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mega zestaw 6 KOLORÓW
Tisso-Toys
Niedostępny
Brak

Ręcznie robiona kolorowa masa,składająca się z naturalnych składników organicznych. Zawartość: - 6 torebek z kolorową mieszanką (6x80g) - Łyżka z miarką - Miseczka z pokrywką Kolory: - Różowa Róża - Żółty Melon - Słodka Pomarańcza - Miętowa Zieleń - Ciemny Niebieski - Fioletowe Winogrona

75,00 zł
65,25 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 9,75 zł

38
Osobliwe zdarzenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Osobliwe zdarzenia
Dostępny32 szt.

Gwarancja grozy na najwyższym poziomie. Joseph Sheridan Le Fanu (1814-1873) to irlandzki klasyk literatury grozy. Dziś najbardziej znany jest z powieści Stryj Silas i noweli Carmilla ze zbioru W ciemnym zwierciadle – uznawanej za niedościgniony wzór w literaturze wampirycznej. Jednak to wydany w 1923 roku, pół wieku po śmierci pisarza, tom Duch pani Crowl sprawił, że od tej pory nieprzerwanie wznawiane są jego powieści i opowiadania. A wszystko za sprawą samego M. R. Jamesa – autora Opowieści starego antykwariusza – który ten tom przygotował i zarekomendował wielbicielom opowieści o duchach. Niniejsza edycja jest uzupełnieniem tego, legendarnego już, zbioru. Zawiera historię o malarzu Shalkenie – zdaniem wielu czytelników najlepszą opowieść grozy w dorobku Le Fanu. I sześć innych historii o bardzo dziwnych zdarzeniach...

25,00 zł
21,00 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,00 zł

39
Zestaw uzupełniający Słodka Pomarańcza Fioletowe Winogrona - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw uzupełniający Słodka Pomarańcza Fioletowe Winogrona
Niedostępny
Brak

Ręcznie robiona kolorowa masa, składająca się z naturalnych składników organicznych. Zawartość: -2 torebki z kolorową Mieszanką (2x80g)

25,00 zł
21,75 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,25 zł

40
Ławeczka pod bzem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ławeczka pod bzem
Niedostępny
Brak

Wyobraź sobie, że wygrywasz 20 milionów… Czy pieniądze sprawią, że zapomnisz o szczerej przyjaźni i uczuciach? Gdy Iga i Agata wypełniają kupony Lotto, obiecują sobie, że w razie wygranej podzielą się pieniędzmi. I stało się – szczęśliwe liczby przynoszą Idze wysoką wygraną. Iga od razu zaczyna spełniać marzenia o własnym domu i uroczej ławeczce pod bzem. Ale to przecież nie wystarczy do szczęścia… Czy na pewno chce sama cieszyć się wygraną? Choć Iga zarzeka się, że nie potrzebuje nikogo na stałe, wokół niej pojawia się kilku przystojnych mężczyzn. Czy to zasługa nagłego wzbogacenia się? W dodatku jeden z nich najwyraźniej spodobał się jej przyjaciółce… Kłamstwa i niedopowiedzenia trudno będzie odkręcić, ale pozwolą odnaleźć w życiu sens i pomóc pewnej małej dziewczynce. Usiądź na ławeczce pod bzem i pomyśl, o czym naprawdę marzysz.

36,90 zł
27,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

41
Angielka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielka
Niedostępny
Brak

W kraju pełnym tajemnic sama ustalasz reguły gry… Rok 1958. Joan Seabrook, świeżo upieczona archeolożka, spełnia marzenie swojego życia o wizycie w Arabii i przybywa z Anglii do starożytnego miasta Maskat. Próbując zapomnieć o osobistej tragedii, chce zbadać pustynny fort Jabrin i odnaleźć ukryte w nim skarby. Lecz Oman to kraj zagubiony w czasie – surowy, pełen tajemnic i pogrążony w krwawym konflikcie. Podróż do Jabrin może okazać się więc niemożliwa. Rozczarowanie Joan pogłębiają opowieści pionierki i odkrywczyni Maude Vickery, idolki z dzieciństwa, której dokonania rozpaliły fantazje i ambicje młodej archeolożki. Spotkanie z niezwykłą samotniczką Maude wywraca życie Joan do góry nogami. Przyjaźń kobiet zacieśnia się, a Joan daje się wciągnąć w wir przygód. Gdy zaczyna zastanawiać się nad swoimi wyborami i motywami Maude, jest już za późno. Joan zdaje sobie sprawę, że stała się pionkiem w podstępnej grze, która ma wyrównać dawne porachunki. Teraz musi opowiedzieć się po którejś ze stron i znaleźć sposób na zatrzymanie lawiny wydarzeń, którą sama wywołała, nim dojdzie do straszliwych konsekwencji. Czy dziewczyna, która opuściła Anglię dla tego pięknego, lecz niebezpiecznego miejsca, zdoła wrócić do domu?

40,00 zł
32,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

42
Po co komu biała kredka? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po co komu biała kredka?
Dostępny63 szt.

Tysiące pytań i tysiąc odpowiedzi... A gdyby tak zadać jedno i na nim skupić swoją uwagę Skoro świat pozwala nam pytać, nie bójmy się poddać próbie odpowiedzi. Po co komu biała kredka jest jedną z tych prób i oby nie ostatnią.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

43
Wakacje. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wakacje. Audiobook
Nina Majewska-Brown, Rebis
Niedostępny
Brak

Wciągająca, słodko-gorzka opowieść o tym, co w życiu ważne i najważniejsze Wakacje to historia rodzinnego wypadu do Hiszpanii, przesycona aromatami paelli i bąbelkami cavy. Gorący klimat, piękna Barcelona i czteroosobowa rodzina. Wyjazd to z jednej strony próba wzmocnienia więzi małżeńskich, a z drugiej wymarzone wakacje życia. Nawet nieprzewidziany przyjazd teściów nie zakłóca wakacyjnej przygody. Pierwsza część książki w humorystyczny sposób opowiada o tym wszystkim, co może wydarzyć się na wakacjach. Dramatyczny zwrot akcji sprawia jednak, że bohaterka musi na nowo uporządkować i przewartościować swoje życie, uporać się z tajemnicami i skrywanymi dotąd faktami.

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

44
Ktoś całkiem obcy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ktoś całkiem obcy
Niedostępny
Brak

Odkąd Quinn pamiętał, miał być mieczem i tarczą, mimo że nigdy nie miał pewności, co to dokładnie oznacza. Jego pan, liczący kilka tysięcy lat bóg pustkowia, już dawno wyparty przez Boga Jedynego, nigdy nie chciał mu tego wyjaśnić. Ani jemu, ani reszcie swojego rodzeństwa. Quinn musiał nauczyć się żyć w świecie tajemnic swojego pana, gdzie lojalność ma swoją cenę, a on sam jest tylko znakiem wypalonym na łopatce. Przez lata trwał w rozkroku – nie należąc do końca ani do świata ludzi, ani bogów. Aż pewnego dnia jego pan odkrył nieco ze swoich sekretów i dał do wykonania zadanie – Quinn miał odnaleźć sztylet, który jest w stanie zabić boga.

39,00 zł
28,47 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

45
Indeks szczęścia Juniper Lemon - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Indeks szczęścia Juniper Lemon
Dostępny1808 szt.

Indeks szczęścia Juniper Lemon jest zabawną i jednocześnie poruszającą opowieścią o ważnych, a także z pozoru błahych wydarzeniach, które przewracają życie do góry nogami. Niesamowity debiut Julie Israel. Minęło sześćdziesiąt pięć dni od wypadku, który na zawsze odmienił życie Juniper. Świat bez jej cudownej starszej siostry Camilli stał się zimnym i smutnym miejscem. Pewnego dnia Juniper odkrywa list siostry napisany w dniu wypadku. List, w którym Cam zrywa z tajemniczym „TY”. Jest w szoku – nie wiedziała o związku siostry i ziejąca dziura w jej sercu wydaje się jeszcze większa. Jaka naprawdę była Cam? Postanawia się tego dowiedzieć, odkryć tożsamość „TY” i dostarczyć mu list. Ale wtedy Juniper coś gubi. Drobiazg, niewielką kartkę. Jedną z wielu, na których codziennie notuje swój prywatny poziom szczęścia i katalog własnych „wzlotów i upadków dnia”. A ta fiszka jest wyjątkowa: zawiera tajemnicę, o której nikt nie może się dowiedzieć. Do czego prowadzi grzebanie (dosłownie i w przenośni) w cudzych śmieciach? Czy odkrywanie małych i wielkich tajemnic otaczających ją ludzi to właśnie to, czego Juniper potrzebuje, aby uporządkować własny życiowy bałagan? Tego dowiesz się z książki Indeks szczęścia Juniper Lemon

34,90 zł
27,22 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,68 zł

46
Assassin’s Creed. Ostatni potomkowie. Tom 2. Grobowiec chana - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Assassin’s Creed. Ostatni potomkowie. Tom 2. Grobowiec chana
Niedostępny
Brak

Druga część trylogii Assassin’s Creed® Last Descendants – Ostatni potomkowie Owen i jego przyjaciele przegrali. Dokonali rzeczy niezwykłej, ale ostatecznie ponieśli porażkę. Kiedy odkryli, gdzie znajduje się pierwszy fragment starożytnego artefaktu – legendarnego Trójzębu Edenu – wydawało się, że mają go w garści. Poszukiwali go również członkowie Bractwa Asasynów i Zakonu Templariuszy, okazało się jednak, że ich wszystkich ubiegł jeszcze ktoś inny. Nić porozumienia między nastolatkami zaczęła się rwać – Owen wraz z przyjacielem Javierem wzięli stronę asasynów, pozostali zaś sprzymierzyli się z templariuszami. Do odszukania wciąż pozostały dwa fragmenty artefaktu i obie grupy zrobią teraz wszystko, by nie powtórzyć swoich błędów. Koniec to dopiero początek Podobno wnuk Czyngis-chana, Möngke-chan, został pochowany z jednym z fragmentów Trójzębu Edenu. Jego grobowca jak dotąd nie odnaleziono. Młodzi ludzie zaangażowani po obu stronach konfliktu rozpoczynają wyścig z czasem. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo, będą musieli przenieść się w symulacji do rozdartych wojną średniowiecznych Chin i odnaleźć kolejny fragment artefaktu, nim zrobią to ich wrogowie.

35,00 zł
28,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

47
Reksio i Pucek i inne opowiadania. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reksio i Pucek i inne opowiadania. Audiobook
Jan Grabowski, Biblioteka Akustyczna
Niedostępny
Brak

Klasyczny już wybór opowiadań o zwierzętach. Te pełne ciepła i humoru historyjki zdobyły serca całych pokoleń dzieci i rodziców. Zbiór zawiera również utwór "Puc, Bursztyn i goście", zalecany jako lektura dla szkół podstawowych.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

48
The Essential Collection (DVD) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Essential Collection (DVD)
Niedostępny
Brak

Kompilacja ever greenów najsłynniejszej grupy pop na świecie. Wszystkie największe przeboje i najważniejsze utwory Abby zostały zebrane na dwóch płytach. Edycja specjalna albumu zawiera również DVD z teledyskami grupy, które dostępne jest też jako oddzielne wydawnictwo. "The Essential Collection to świetne wprowadzenie do twórczości zespołu, a dla fanów kolejna perełka do kolekcji.

36,90 zł
36,16 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

49
Fresh Cream. LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fresh Cream. LP
Cream, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Zremasterowana winylowa wersja albumu Cream wydana w ramach serii Back To Black 180 g Vinyl. Tracklista: A1 N.S.U. A2 Sleepy Time Time A3 Dreaming A4 Sweet Wine A5 Spoonful B1 Cat's Squirrel B2 Four Until Late B3 Rollin' And Tumblin' B4 I'm So Glad B5 Toad

62,90 zł
61,64 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,26 zł

50
Blue Train. LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blue Train. LP
John Coltrane, Universal Music Polska
Dostępny28 szt.

Tracklista: Strona A 1. Blue Train 2. Moment's Notice Strona B 1. Locomotion 2. I'm Old Fashioned 3. Lazy Bird

95,90 zł
93,98 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,92 zł

Wróć do góry