hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.07.03

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 3 lipca 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Pamiętnik Czarnego Noska (Janina Porazińska), na drugim Ząb zupa zębowa. Łamańce językowe (Krzysztof Kiełbasiński). Kolejny produkt to Chopin. Koncerty Fortepianowe. CD (Rafał Blechacz) oraz Niki i Tesla. Bunt armii robotów („Science Bob” Pflugfelder, Steve Hockensmith).
1
Pamiętnik Czarnego Noska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętnik Czarnego Noska
Dostępny258 szt.

Miś zwany Czarnym Noskiem bardzo nudził się na sklepowej witrynie, marzył, żeby jakieś miłe i grzeczne dziecko zabrało go do domu. Życzenie misia spełniło się, jego opiekunką została mała dziewczynka. I tak zaczynają się niezwykłe przygody Czarnego Noska, który co rusz wpada w nowe tarapaty. Klasyczna, przedwojenna opowieść Janiny Porazińskiej, która wzruszy i rozbawi współczesne dzieci.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

20 osób kupiło
2
Ząb zupa zębowa. Łamańce językowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ząb zupa zębowa. Łamańce językowe
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.27

Nowe książki z wierszykami do ćwiczenia wymowy. Dwie nowe książki Krzysztofa Kiełbasińskiego, pełne przezabawnych wierszyków, które ćwiczą wymowę trudnych wyrazów.

19,99 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

3 osoby kupiły
3
Chopin. Koncerty Fortepianowe. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chopin. Koncerty Fortepianowe. CD
Rafał Blechacz, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.23

Trzeci album Rafała Blechacza dla Deutsche Grammophon z nagraniami "Koncertów Fortepianowych" Fryderyka Chopina. Po sukcesie dwóch poprzednich płyt (z nagraniami Preludiów Chopina oraz Sonat Haydna, Beethovena i Mozarta) artysta postanowił uczcić nadchodzący Rok Chopinowski 2010 nagraniem obu Koncertów Fortepianowych Fryderyka Chopina. Pianiście towarzyszy znakomita Concertgebouw Orchestra, która w zeszłym roku uzyskała tytuł najlepszej orkiestry świata, pod dyrekcją Maestro Jerzego Semkowa.

36,90 zł
36,16 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

3 osoby kupiły
4
Niki i Tesla. Bunt armii robotów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niki i Tesla. Bunt armii robotów
Dostępny32 szt.

Kiedy w miasteczku Half Moon Bay dochodzi do licznych włamań, jedenastoletni detektywi Niki i Tesla postanawiają schwytać sprawców. Aby tego dokonać, będą musieli opracować mnóstwo nowych gadżetów i wynalazków! W poświęconej robotom kontynuacji powieści Niki i Tesla. Laboratorium pod napięciem niezwykłe rodzeństwo wybuduje cztery różne droidy z przedmiotów, które można znaleźć w domu. Także i ty będziesz mógł je zrobić, ponieważ na niezbędne plany i instrukcje natkniesz się podczas lektury tej książki. Przekonaj się, czy Niki i Tesla zdołają złapać przestępcę i powstrzymać jego armię robotów, zanim będzie za późno! "Niki i Tesla" to seria książeczek o sympatycznym rodzeństwie, które ma talent do eksperymentów naukowych i pakowania się w wielkie kłopoty!

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

1 osoba kupiła
5
Blue Train. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blue Train. CD
John Coltrane, Universal Music Polska
Dostępny26 szt.

„Blue Train” to album z kategorii tych, o których w zasadzie nie ma potrzeby pisać, to absolutny klasyk znany właściwie wszystkim fanom jazzu. To płyta o której napisano całe książki, a każdy jazzowy krytyk choć raz z okazji jakiegoś jubileuszu, lub kolejnego wydania uzupełnionego lub odświeżonego coś o tej muzyce napisał. Można oczywiście próbować znaleźć przymiotniki, które jeszcze się w opisach nie pojawiły. To nie ma jednak większego sensu, bowiem to album zwyczajnie doskonały, ponadczasowy i zawsze aktualny. Lista utworów: 1. Blue Train 2. Moment's Notice 3. Locomotion 4. I'm Old Fashioned 5. Lazy Bird

36,90 zł
36,16 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

1 osoba kupiła
6
Metoda Montessori dla rodziców. Naucz mnie robić to samodzielnie. Wprowadzenie dla rodziców - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metoda Montessori dla rodziców. Naucz mnie robić to samodzielnie. Wpro...
Dostępny66 szt.

Pedagogika Montessori pozwala osiągnąć pewność siebie i samodzielność, a także daje dziecku możliwość wyboru aktywności i rozwijania się we własnym tempie. Przede wszystkim chodzi o stan ducha – aby nie traktować dziecka jako przyszłego dorosłego, którego się modeluje, ale jako pełnoprawną osobę, której się towarzyszy i którą darzy się głębokim szacunkiem. Ta książka jasno i prosto przedstawia pedagogikę Montessori – jej historię, teorię i praktykę zarówno w szkole, jak i w domu. Nauczycielka Montessori Charlotte Poussin dzieli się swoimi doświadczeniami, aby pomóc Czytelnikom zrozumieć i stosować pedagogikę Montessori wobec dzieci. Uzmysłowia nam, jakie znaczenie ma postawa nauczyciela dla wprowadzenia w życie tego, co chce przekazać. Pokazuje nam, jak zogniskować przemyślenia nad edukacją wokół dziecka. Kładzie nacisk na obserwację, komunikację i życzliwość w towarzyszeniu dziecku na drodze rozwoju. Nowe, zaktualizowane wydanie tego bestsellera zostało wzbogacone o 20 nowych aktywności, dokładnie opisanych i zilustrowanych, które można zrealizować z dzieckiem w domu. Charlotte Poussin to nauczycielka Montessori, od 2000 roku posiadająca dyplom Międzynarodowego Stowarzyszenia Montessori. Pracowała w Argentynie, Brazylii, Francji i Kanadzie. Kierowała szkołą Montessori. Jest autorką książki Montessori od narodzin do trzeciego roku życia oraz wielu zestawów pedagogicznych. Stosuje zasady pedagogiki Montessori wobec piątki własnych dzieci.

29,99 zł
21,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

1 osoba kupiła
7
Staring At The Sea. The Singles. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Staring At The Sea. The Singles. CD
The Cure, Universal Music Polska
Dostępny44 szt.

Lista utworów: 1. Killing An Arab 2. 10.15 Saturday Night 3. Boys Don't Cry 4. Jumping Someone Else's Train 5. A Forest 6. Play For Today 7. Primary 8. Other Voices 9. Charlotte Sometimes 10. The Hanging Garden 11. Let's Go To Bed 12. The Walk 13. Th Love Cats 14. The Carterpillar 15. In Between Days 16. Close To Me 17. A Night Like This

36,90 zł
36,16 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

1 osoba kupiła
8
Niki i Tesla. Pojedynek tajnych agentów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niki i Tesla. Pojedynek tajnych agentów
Dostępny35 szt.

Po schwytaniu gangu porywaczy i pokonaniu armii robotów jedenastoletnie rodzeństwo – Niki i Tesla Holt – marzą o krótkim wypoczynku. Czeka ich jednak trzecia zagadka. Okazuje się bowiem, że w domu ich ukochanego (i nieco szalonego) wujka Newta pojawił się szpieg! Kto wie, może chce wykraść rodzinne tajemnice?! Czy jest nim nowy asystent pracujący w laboratorium? Tępiciel insektów? Sprzątaczka? A może ktoś zupełnie nieoczekiwany? Aby odkryć tożsamość tajnego agenta, Niki i Tesla będą musieli stworzyć niesamowite gadżety, od maszyn kodujących i proszku do badania odcisków palców po kamery szpiegowskie i alarmy przeciwwłamaniowe. Co najważniejsze, instrukcje dotyczące ich budowy dołączono do książki, więc i ty możesz je skonstruować. "Niki i Tesla" to seria książeczek o sympatycznym rodzeństwie, które ma talent do eksperymentów naukowych i pakowania się w wielkie kłopoty!

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

1 osoba kupiła
9
Krótka historia ekonomii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krótka historia ekonomii
Niedostępny
Brak

Jeśli chcesz się dowiedzieć, czy pieniądze naprawdę rządzą światem, zajrzyj do tej błyskotliwie napisanej książki. Skąd bierze się bieda? Czy kryzysów ekonomicznych naprawdę nie da się uniknąć? Czy interwencja państwa w gospodarkę jest przekleństwem czy też koniecznością? Odpowiedzi na te podstawowe pytania przynosi ta jasna, zrozumiała, wręcz zabawna książka. Stroniąca od ekonomicznego żargonu jest idealną lekturą zarówno dla młodych czytelników dopiero poznających ekonomię, jaki i tych wszystkich, którzy chcą lepiej zrozumieć historię gospodarczą oraz rządzące nią idee. Historyk gospodarczy Niall Kishtainy w krótkich rozdziałach ułożonych w porządku chronologicznym wskazuje punkty zwrotne historii, w tym wynalezienie pieniądza, narodzenie się kapitalizmu i Wielki Kryzys. Opisuje zjawiska przedsiębiorczości i nierówności, analizuje ekonomię behawioralną i kryzysy finansowe. Przy okazji przedstawia myślicieli takich jak Adam Smith, Karol Marx czy John Maynard Keynes. „Krótka historia ekonomii” wyjaśnia główne idee ekonomiczne oraz mechanizmy gospodarcze kształtujące współczesny świat w czasach, w których wydają się ważniejsze niż kiedykolwiek. Niall Kishtainy – wykłada historię gospodarczą na London School of Economics. W przeszłości był rządowym doradcą do spraw polityki gospodarczej oraz pracował dla Komisji Gospodarczej Narodów Zjednoczonych ds. Afryki. Jest autorem Economics in Minutes oraz współautorem The Economics Book.

30,00 zł
21,60 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

10
Polscy superbohaterowie. Józef Piłsudski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polscy superbohaterowie. Józef Piłsudski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.12

Urodził się w 1901 roku w Ołońcu na północy Imperium Rosyjskiego w Karelii. Polski nie było wtedy na mapach. Jednak mama Ludwika i tata Julian bardzo dbali, by Witold i jego rodzeństwo pamiętali, że są Polakami, i nie dali się wynarodowić. Gdy Witek podrósł i poszedł do szkoły w Wilnie, wstąpił też do drużyny skautów – przygotowywał się do walki z zaborcą, pilnie uczył się taktyki wojskowej, czytania map, hartował ciało i ćwiczył siłę woli. Wkładał w to całe serce. Witold Pilecki zawsze powtarzał, że „jak coś robisz, rób dobrze”. Dlatego odważnie stanął do walki o niepodległość Polski w czasie pierwszej wojny światowej i podczas wojny polsko-bolszewickiej w 1920 roku. Nie wahał się także wtedy, gdy ojczyzna potrzebowała go po raz kolejny – na pięknej karej klaczy Bajce ruszył na czele kawalerzystów bronić Polski przez wrogami w 1939 roku, a potem dobrowolnie został więźniem Oświęcimia – niemieckiego obozu śmierci. Choć było mu ciężko i ponosił porażki, walczył do końca. Z tej książki dowiesz się, jak żył i o co walczył rotmistrz Witold Pilecki. Kim byli jego przodkowie? Jak spędzał wakacje u dziadków w Sukurczach? Co robił w Wilnie? Jaką tajną misje otrzymał od dowódców Armii Krajowej? W jaki sposób stał się bohaterem narodowym?

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

11
Krótka historia opium - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krótka historia opium
Dostępny18 szt.

Antidotum czy cichy zabójca? Mroczna historia błogosławionego, pożądanego i przeklętego narkotyku. Opium i jego pochodne – morfina i heroina – zniszczyły, upodliły, zdeprawowały lub zabiły liczne jednostki, rodziny, społeczności, a nawet całe narody. Jednak w tym samym czasie wielu lekarzy twierdziło, że bez cudownych skutków, jakie opium wywierało na ich pacjentów, nie byliby w stanie wykonywać swojego zawodu, a żadna szanująca się placówka medyczna nie mogłaby funkcjonować bez środków odurzających. Przez wiele lat pod pojęciem opium rozumiano mleczny sok wypływający z nacięć na owocach maku lekarskiego (makówkach). Toczono o nie wojny, pod nazwą laudanum opium wywierało też znaczący wpływ na europejską literaturę i sztukę. Jednak od połowy XIX wieku opium zaczęło oznaczać nie sok, lecz jego substancję czynną, alkaloid o nazwie morfina. Sto lat później z morfiny otrzymano pochodną – heroinę. Te zmiany wpłynęły na naturę uzależnienia, przekształciły postrzeganie opium przez opinię publiczną oraz stworzyły najsilniejsze organizacje przestępcze, jakie widział świat. Zażywanie i nadużywanie tego specyfiku w istotny sposób wpłynęło na wydarzenia spoza świata medycznego, a wydarzenia pozamedyczne w równie istotny sposób kształtowały zażywanie i nadużywanie opium. Do dziś mak jest znaczącym graczem na arenie międzynarodowej, utrzymuje przy władzy albo obala rządy, wznieca konflikty, inicjuje wojny. Ta niezwykła książka prezentuje historię najbardziej fascynującego z narkotyków, od pierwszych dowodów uprawy maku przez mężczyznę z epoki kamiennej po dzisiejszy handel opium w Afganistanie.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

12
Ostatni policjant - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Ostatni policjant
Dostępny1 szt.

Samobójstwo czy morderstwo? Smutny przypadek czy zaplanowana zbrodnia? Prywatna tragedia, a może zorganizowana działalność przestępcza? Chcesz wiedzieć, kto zabił? A jakie to ma znaczenie, skoro już za chwilę wszyscy zginiemy. Nie ma odwrotu. Nie ma ucieczki. Nie ma nadziei. Zostało 6 miesięcy, 2 tygodnie i 4 dni. Co zrobisz ze swoim życiem, zanim nastąpi wielkie bum? „Ostatni policjant” to fascynująca opowieść kryminalna, której akcja rozgrywa się w przededniu totalnej katastrofy. Do Ziemi zbliża się asteroida i nic już nie da się zrobić, by uniknąć zderzenia. Świat pogrąża się w chaosie, następuje niespotykany kryzys ekonomiczny, wojsko wprowadza stan wyjątkowy i patroluje ulice, by powstrzymać armagedon. Szerzy się przestępczość, fanatyzm religijny, panika. I tylko detektyw Hank Palace jak co dnia prowadzi drobiazgowe śledztwo, by poznać prawdę, która nikogo innego już nie obchodzi. „Ostatni policjant” to pierwsza część trylogii pełnej zbrodni i tajemnic. Czy uda się je poznać przed końcem świata?

34,99 zł
17,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 17,49 zł

13
Modowy zawrót głowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modowy zawrót głowy
Niedostępny
Brak

Modowe szaleństwo dla małych elegantek. Dwie kreatywne książeczki z naklejkami, z których dziewczynki stworzą własne oryginalne stylizacje.

12,99 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,00 zł

14
Mój pierwszy słowniczek polsko-angielski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój pierwszy słowniczek polsko-angielski
Niedostępny
Brak

Kolorowy słownik polsko-angielski dla dzieci. Dzięki kolorowym obrazkom dzieci z łatwością zapamiętują nowe słowa z kolejnych kategorii.

29,99 zł
22,49 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

15
Modelki na wybiegu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modelki na wybiegu
Niedostępny
Brak

Modowe szaleństwo dla małych elegantek. Dwie kreatywne książeczki z naklejkami, z których dziewczynki stworzą własne oryginalne stylizacje.

12,99 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,00 zł

16
Wyrewolwerowany rewolwerowiec. Łamańce językowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyrewolwerowany rewolwerowiec. Łamańce językowe
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.06

Nowe książki z wierszykami do ćwiczenia wymowy. Dwie nowe książki Krzysztofa Kiełbasińskiego, pełne przezabawnych wierszyków, które ćwiczą wymowę trudnych wyrazów.

19,99 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

17
Jak to się pisze? Słownik ortograficzny dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak to się pisze? Słownik ortograficzny dla dzieci
Niedostępny
Brak

Ilustrowany słownik ortograficzny dla dzieci w wieku 7+. Nowy, ilustrowany słownik ortograficzny to niezastąpiona pomoc naukowa dla uczniów klas 1-3. Dzieci znajdą w nim aż 1500 trudnych ortograficznie słów, 7500 form ich odmiany oraz praktyczne przykłady użycia w zdaniach. Zabawy w skojarzenia i ciekawe ilustracje pomogą zapamiętać najtrudniejsze zasady pisowni.

19,99 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

18
Księżniczki. Kolorowanki z naklejkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księżniczki. Kolorowanki z naklejkami
Niedostępny
Brak

Zeszyty pełne kolorowanek i naklejek. Cztery zeszyty dla dzieci, które uwielbiają kolorować. Dzieciaki znajdą w nich rozmaite szablony do wypełnienia, a naklejkowe księżniczki, dinozaury, piraci i zwierzątka pomogą stworzyć niepowtarzalne obrazki.

4,99 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 1,00 zł

19
Dinozaury. Kolorowanki z naklejkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dinozaury. Kolorowanki z naklejkami
Niedostępny
Brak

Zeszyty pełne kolorowanek i naklejek. Cztery zeszyty dla dzieci, które uwielbiają kolorować. Dzieciaki znajdą w nich rozmaite szablony do wypełnienia, a naklejkowe księżniczki, dinozaury, piraci i zwierzątka pomogą stworzyć niepowtarzalne obrazki.

5,00 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,2%
oszczędzasz 1,01 zł

20
Kotki i pieski. Kolorowanki z naklejkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kotki i pieski. Kolorowanki z naklejkami
Niedostępny
Brak

Zeszyty pełne kolorowanek i naklejek. Cztery zeszyty dla dzieci, które uwielbiają kolorować. Dzieciaki znajdą w nich rozmaite szablony do wypełnienia, a naklejkowe księżniczki, dinozaury, piraci i zwierzątka pomogą stworzyć niepowtarzalne obrazki.

5,00 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,2%
oszczędzasz 1,01 zł

21
Piraci. Kolorowanki z naklejkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piraci. Kolorowanki z naklejkami
Niedostępny
Brak

Zeszyty pełne kolorowanek i naklejek. Cztery zeszyty dla dzieci, które uwielbiają kolorować. Dzieciaki znajdą w nich rozmaite szablony do wypełnienia, a naklejkowe księżniczki, dinozaury, piraci i zwierzątka pomogą stworzyć niepowtarzalne obrazki.

5,00 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,2%
oszczędzasz 1,01 zł

22
Kroniki Ocalałych. Tom 1. Fałszywy Pocałunek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki Ocalałych. Tom 1. Fałszywy Pocałunek
Niedostępny
Brak

Księżniczka Lia jest pierwszą córką domu Morrighanów, królestwa przesiąkniętego tradycją, poczuciem obowiązku i opowieściami o minionym świecie. W dniu swojego ślubu ucieka, uchylając się od obowiązków – pragnie wyjść za mąż z miłości, a nie w celu zapewnienia sojuszu politycznego. Ścigana przez licznych łowców, znajduje schronienie w odległej wsi, gdzie rozpoczyna nowe życie. Gdy do wioski przybywa dwóch przystojnych nieznajomych, w Lii rozbudza się nadzieja. Nie wie, że jeden z nich jest odtrąconym księciem, a drugi to zabójca, którego ma za zadanie ją zamordować. Wszędzie czai się podstęp. Lia jest bliska odkrycia niebezpiecznych tajemnic – i jednocześnie odkrywa, że się zakochuje. Świetny początek fantastycznej serii Pearson. Świat pełen pokus i romans, który z pewnością spodoba się fanom Kristin Cashore i Megan Whalen Turner. A w centrum wydarzeń wspaniała, rewelacyjnie stworzona bohaterka.– „Publisher's Weekly” Wspaniała fantastyka. Tajemnica, romans, zdrada, odkupienie win: w nowej sadze o Lii jest wiele elementów, które przyciągną czytelników i sprawią, że będą oni z niecierpliwością czekać na kolejne tomy.– „Chicago Tribune” Poruszająca, romantyczna, pełna mitów i wspomnień, przeznaczenia i nadziei epicka opowieść z zaskakującymi zwrotami akcji. Książka, która niemal nie potrzebuje sequela, ale czytelnicy będą zachwyceni, jeśli będzie miała ciąg dalszy.– „Booklist” Fantastyczna i interesująca… Jedna z moich nowych faworytek.– „USA TODAY” Po mistrzowsku wykreowane nowe królestwo, intryga na dworze, konflikt między narodami, zapierające dech w piersi krajobrazy i dar spojrzenia. Fani „Gry o tron” z pewnością docenią magiczny i fantastyczny dystopiczny świat.– „Voya”

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

23
Tajne akta obozu herosów. Jedyny prawdziwy przewodnik po obozie treningowym dla herosów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajne akta obozu herosów. Jedyny prawdziwy przewodnik po obozie trenin...
Niedostępny
Brak

W tym przewodniku Percy Jackson i inni mieszkańcy Obozu Herosów odpowiadają między innymi na takie pytania jak: „Co to jest miejsce?” i „Czy mogę zatrzymać koszulkę?”. Nowicjusze mogą poczytać o domkach, sprawdzić swoją wiedzę o magicznych znakach i zapoznać się z rozdziałem poświęconym treningom. Ale Tajne akta obozu herosów opisują nie tylko teren obozu i budynki. Książkę uzupełniają opowieści o herosach, dla których obóz jest domem, i takich, którzy zawitali tu tylko na chwilę w drodze w nieznane. Chejron osobiście napisał wstęp zawierający krótki rys historyczny treningu półbogów oparty na tysiącach lat jego doświadczenia. No i oczywiście są tu też boskie słowa mądrości Apollina, ponieważ… no, ponieważ półboscy autorzy woleliby nie zostać pobici, dziękujemy.

29,90 zł
22,13 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

24
Heiligerlee 1568. Dzień, w którym narodził się naród - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heiligerlee 1568. Dzień, w którym narodził się naród
Dostępny2 szt.

Teraz hrabia Ludwik dał sygnał do ogólnego kontrataku. Podczas gdy prawoskrzydłowa kolumna ruszyła do przodu, z grobli wyszli arkebuzerzy walońscy dowodzeni przez Gerrita van der Knijpa, którzy zasypali flanki przeciwnika gwałtownym ogniem. Jednocześnie z północy z lasu rozciągającego się za rowem wyłonił się oddział jazdy prowadzony przez Adolfa van Nassau oraz Joosta van Schouwenburga, który przejechał za pozycjami strzelców walońskich i wpadł na stanowiska artylerii rozpędzając ich obsługę, a następnie uderzył na tylne szeregi tercio. Adolf pędził na czele swoich kawalerzystów, gdy jego młody i ognisty rumak poniósł go wprost w szeregi hiszpańskie, gdzie został natychmiast otoczony i zabity. Po bitwie jego ciało, pokryte ranami, zostało znalezione na polu walki. Adolf von Nassau był pierwszym z wielu hrabiów tego domu, którzy zginęli na polu bitwy w wojnach o niepodległość Niderlandów. Równocześnie na prawą flankę Hiszpanów uderzyła ukryta do tej pory za pagórkiem prawoskrzydłowa mniejsza batalia rebeliantów prowadzona przez Nassauczyka, która „uchwyciła przejście, aby uniemożliwić jakąkolwiek pomoc dla naszych [tj. hiszpańskich] żołnierzy, którzy byli na czele”. W ten sposób siły hiszpańskie, w tym być może jedna lub dwie kompanie niemieckie, zostały otoczone ze wszystkich stron. W jego zmieszanych szeregach wybuchła panika i niezwyciężeni dotąd knechci hiszpańscy rzucili się do dzikiej ucieczki. „Hiszpanie prosili o miłosierdzie, ale nasi ludzie nie znali litości; krzycząc: «Dahlen! Dahlen!», zabijali wszystkich”. Widok umykających z pola bitwy Katalończyków sprawił, że idące z tyłu kompanie Niemców, które podobno nawet nie oddały jednego strzału, rozsypały się i również z przerażeniem szukały ratunku w ucieczce...

41,00 zł
30,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,25 zł

25
Szpital leśny AK „665”. Śladami partyzanckich fotografii z Puszczy Solskiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szpital leśny AK „665”. Śladami partyzanckich fotografii z Puszczy Sol...
Dostępny17 szt.

"Radwan", "Korab", "Nina" . I jeszcze "Wir", "Grom", "Szyszka", "Magik", "Murzyn", "Sarna", "Orsza", "Norbert" i inni - co dziś mówią te partyzanckie pseudonimy? Szpital leśny AK "665" to nie jest zwykła książka o partyzantach Armii Krajowej. To wnikliwa próba dotarcia i odtworzenia losów tych z nich, którzy w maju 1944 roku na Zamojszczyźnie, w Puszczy Solskiej, doprowadzili do niespotykanego fenomenu w okupowanej Polsce. Założyli szpital leśny o kryptonimie "665", a miesiąc później stali się uczestnikami tragicznej bitwy pod Osuchami. Autor w pasjonujący sposób podąża śladami licznych fotografii Edwarda Buczka z Biłgoraja, znakomitego dokumentalisty życia leśnych ludzi, krok po kroku odsłaniając losy bohaterów ze zdjęć. Jedni polegli pod Osuchami, inni przeżyli. Czekały na nich represje, wyroki i więzienia, zmiana życia, miejsca zamieszkania, niekiedy zmiana nazwiska. Wielu z "zaplutych karłów reakcji" losy rzuciły na Dolny śląsk, do Wrocławia, Legnicy, Lubania czy Jeleniej Góry, do Wielkopolski i na Pomorze, gdzie układali sobie życie na nowo. Próbowali zaistnieć w nowej rzeczywistości, z różnym skutkiem. Janusz Skowroński, wnikliwy dziennikarz i pasjonat odkrywania "historii prawdziwszej", co pokazał w swoich licznych wcześniejszych książkach, odsłania nam swój reporterski warsztat, decydując się - wzorem Tadeusza Gumińskiego czy Zygmunta Klukowskiego - na zapis w formie dziennika, wzbogaconego nieznanymi dokumentami. Jednocześnie ukazuje współczesną próbę przywrócenia pamięci o często zapomnianych bohaterach partyzanckiej Rzeczypospolitej Józefowskiej. I pisze o tym, jak dziś społeczności lokalne czy stowarzyszenia kształtują nowe spojrzenie na historię. Autor w latach 1986–1987 poznał w Lubaniu i pracował w tamtejszym szpitalu z doktorem Lucjanem Kopciem. Po wielu latach "Radwana", komendanta szpital leśnego "665" i innych żołnierzy niezłomnych odkrył dla nas i historii. Podążmy zatem ich śladami.

52,50 zł
37,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,70 zł

26
Władysław Biały (1327/1333 – 20 luty 1388). Ostatni książę kujawski. Największy podróżnik spośród Piastów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Władysław Biały (1327/1333 – 20 luty 1388). Ostatni książę kujawski. N...
Niedostępny
Brak

Książę polski Władysław Biały z dynastii Piastów to jedna z barwniejszych postaci wśród książąt dzielnicowych na ziemiach polskich w XIV stuleciu, spośród których wyróżniał się swoją osobowością. W literaturze XIX i XX wieku był oceniany przeważnie negatywnie. Autor stara się jednak na nowo oświetlić postać tego księcia na tle epoki, wyrażając w sumie pozytywną o nim opinię. Rozważa więc, jak był on oceniany przez współczesnych, jak rysowała się jego postać na tle ówczesnych władców bądź osobistości politycznych, na przykład królów polskich Kazimierza Wielkiego czy Ludwika Andegaweńskiego i innych, jakie też odnosił sukcesy, a jakie ponosił klęski w swoim bardzo ciekawym życiu, które biegło mu w rozmaitych rolach: jako księcia na Kujawach, wytrwałego podróżnika, wreszcie mnicha w odległej Burgundii i opata-gubernatora na Węgrzech czy pretendenta do tronu polskiego po Kazimierzu Wielkim. Przedstawiona monografia podsumowuje aktualny stan wiedzy o życiu i działalności Władysława Białego.

19,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,8%
oszczędzasz 3,01 zł

27
Komentarz do ustawy o rachunkowości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komentarz do ustawy o rachunkowości
Niedostępny
Brak

Szczegółowy komentarz do ustawy o rachunkowości stworzony z myślą o praktykach – kompleksowe opracowanie zagadnień ujętych w podstawowym akcie prawnym polskiego prawa bilansowego przygotowane przez specjalistów - biegłych rewidentów renomowanej firmy audytorskiej. Komentarz jest wynikiem ich doświadczeń nabytych przy realizacji wielu projektów z zakresu rachunkowości Każdy artykuł ustawy jest komentowany z uwzględnieniem przepisów:• odpowiednich rozporządzeń wykonawczych wydanych do ustawy o rachunkowości• KSR oraz Międzynarodowych Standardów Rachunkowości, Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej i związanych z nimi interpretacji• prawa podatkowego, kodeksu spółek handlowych i innych aktów prawnych. Komentarzowi do poszczególnych artykułów ustawy towarzyszą liczne tabele i schematy oraz przede wszystkim przykłady pomagające zrozumieć dane zagadnienie, a także ułatwiające zastosowanie przepisu w praktyce. Najważniejsze zmiany w ustawie o rachunkowości uwzględnione w V wydaniu Komentarza:• szereg zmian powiązanych z nową ustawą z dnia 11 maja 2017 r. o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym - zmienione zasady dotyczące wyboru firmy audytorskiej, treści umowy o badanie sprawozdania finansowego;• zmiana katalogu jednostek zaliczanych do kategorii małych podmiotów oraz konsekwencje z tym związane (w tym m.in. wyłączenie fundacji i stowarzyszeń z tej kategorii);• nowe limity, po przekroczeniu których jednostka musi prowadzić pełną księgowość;• zmiany w katalogu jednostek, które mogą korzystać z uproszczeń w ujmowaniu leasingu, najmu, dzierżawy w księgach rachunkowych;• wprowadzenie nowego wzoru sprawozdania finansowego odrębnie dla organizacji pożytku publicznego – zgodnie z nowym załącznikiem nr 6 do ustawy o rachunkowości• wprowadzenie obowiązku wykazywania w sprawozdaniu bardzo obszernych informacji niefinansowych – dotyczy głównie bardzo dużych jednostek gospodarczych;• zmiany w technicznym rachunku ubezpieczeń oraz ogólnym rachunku zysków i strat sporządzanym przez zakłady ubezpieczeń.

336,00 zł
315,84 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 20,16 zł

28
Ordynacja podatkowa. Komentarz praktyczny (z suplementem elektronicznym) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ordynacja podatkowa. Komentarz praktyczny (z suplementem elektroniczny...
Niedostępny
Brak

Zespół znakomitych prawników komentujących każdy artykuł Ordynacji podatkowej. Wywołująca ogromne problemy interpretacyjne ustawa - Ordynacja podatkowa została skomentowana w praktyczny i szczegółowy sposób przez doświadczonych praktyków i wybitnych znawców przedmiotu. Autorzy omawiają kolejno poszczególne działy Ordynacji – przepisy:• ogólnego prawa podatkowego,• postępowania podatkowego,• kontroli podatkowej oraz czynności sprawdzających,a także zobowiązań podatkowych. Ponad 1400 stron rzetelnie opracowanej wiedzy, na których można znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania i wątpliwości interpretacyjne, w tym m.in.:• rodzaje świadczeń, do których należy stosować przepisy Ordynacji podatkowej,• pojęcie podatnika, płatnika i inkasenta i zakresy ich odpowiedzialności,• obowiązek podatkowy, zobowiązanie podatkowe, podatek,• wszystko o powstawaniu zobowiązania podatkowego, w tym rodzaje decyzji organów podatkowych w zależności od sposobu powstania zobowiązania podatkowego,• przedawnienie zobowiązania podatkowego,• sposoby przygotowania się do kontroli podatkowej itp. Komentarz przywołuje najnowsze orzecznictwo sądowe, a także interpretacje prawa podatkowego (indywidualne i ogólne). Stan prawny: 1 czerwca 2017 r. – autorzy omawiają ostatnie, rewolucyjne zmiany w przepisach, w tym: zasadę rozstrzygania wątpliwości prawnych na korzyść podatników, klauzulę przeciwko unikaniu opodatkowania oraz przepisy o utworzeniu Krajowej Administracji Skarbowej. Integralną częścią publikacji jest suplement elektroniczny zawierający treść Komentarza w formacie PDF z hiperłączami pozwalającymi szybko i łatwo przemieszczać się pomiędzy rozdziałami Komentarza, a także drukować potrzebne fragmenty. Plik suplementu jest do pobrania przez Internet (instrukcja postępowania zamieszczona w książce). Zainstalowanie suplementu wymaga systemu operacyjnego Windows. Kto powinien sięgnąć po Komentarz? Księgowi, doradcy podatkowi, pracownicy organów podatkowych, skarbowych i celnych, w tym inspektorzy kontroli skarbowej, sędziowie, notariusze, adwokaci, radcowie prawni, ale również pracownicy nauki, studenci.

336,00 zł
315,84 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 20,16 zł

29
2016 Dokąd? (2CD + DVD) - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2016 Dokąd? (2CD + DVD)
Zbigniew Preisner, Ewa Lipska, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.19

Przygotowany przez polskiego kompozytora Zbigniewa Preisnera spektakl „2016 Dokąd?“ oparty jest na tekstach Lucjusza Anneusza Seneki i Ewy Lipskiej. Autorzy spektaklu starają się pokazać nierozerwalną ciągłość historii, która staje się dla współczesnych i przyszłych pokoleń ostrzeżeniem, przestrogą, lekcją pokory. Spektakl był częścią programu muzycznego oraz teatralnego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Spektakl symbolizuje niepokoje cywilizacyjne i próbuje odpowiedzieć na pytanie: kim jesteśmy dzisiaj - my, Polska, świat - w roku 2016. Spis utworów CD 1 1. Prolog 2. Nadchodzi chaos 3. Dokąd Idę 4. Niech nadejdzie mądrość 5. Polska tylko dla Polaka 6. Dobra zmiana 7. Ty, który byłeś 8. Pierwsze czytanie listu do Lucyliusza 9. Światełko w tunelu 10. Nie ma tego co już było 11. Co było, to było 12. Drugie czytanie listu do Lucyliusza 13. Ptak 14. Kres 15. Z sennika 16. Błogosławione łono 17. Tu jest spisek… 18. To wy, spalone książki 19. Weź w swoje ręce świat CD 2 1. Dokąd 2. Do polityka 3. Milczysz DVD 1. Prolog 2. Nadchodzi chaos 3. Dokąd Idę 4. Niech nadejdzie mądrość 5. Polska tylko dla Polaka 6. Dobra zmiana 7. Ty, który byłeś 8. Pierwsze czytanie listu do Lucyliusza 9. Światełko w tunelu 10. Nie ma tego, co już było 11. Co było, to było 12. Drugie czytanie listu do Lucyliusza 13. Ptak 14. Kres 15. Z sennika 16. Błogosławione łono 17. Tu jest spisek… 18. To wy, spalone książki 19. Weź w swoje ręce świat 20. Dokąd ? 21. Do polityka 22. Milczysz

51,90 zł
50,86 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,04 zł

30
Percy Jackson. Książka do kolorowania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Percy Jackson. Książka do kolorowania
Dostępny3 szt.

Herosi, ostrzcie kredki! Niezależnie od tego, czy jesteś fanem Percy’ego Jacksona, interesujesz się grecką mitologią czy też szukasz relaksującej rozrywki, dzięki swoim zdolnościom artystycznym możesz dodać życia herosom, bogom i potworom. W tej książce znajdziesz ponad sto obrazków do kolorowania. Ubarw świat syna Posejdona wędrującego z Manhattanu do Obozu Herosów, z Podziemia na górę Olimp. A po drodze przeżyj jeszcze raz przygody opisane w Złodzieju pioruna, wykańczając portrety ulubionych bohaterów, ubarwiając dramatyczne sceny, ozdabiając domki i poznając tajemnicze symbole i wzory. Spisz się dobrze, ponieważ obserwować cię będą sami Olimpijczycy! Rick Riordan, nazywany „opowiadaczem bogów”, jest autorem pięciu serii dla młodzieży uznanych za bestsellery „New York Timesa”, których miliony kopii sprzedały się na całym świecie. Cykle „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy”, „Olimpijscy Herosi” i „Apollo i Boskie Próby” są oparte na mitologiach greckiej i rzymskiej. „Kroniki Rodu Kane” odwołują się do wierzeń starożytnego Egiptu, seria „Magnus Chase i Bogowie Asgardu” nawiązuje zaś do mitologii nordyckiej. Zbiory opowiadań opartych na greckich mitach: „Greccy bogowie według Percy’ego Jacksona” i „Greccy herosi według Percy’ego Jacksona”, także stały się bestsellerami „New York Timesa”. Rick mieszka w Bostonie z żoną i dwoma synami. Keith Robinson ukończył w 1992 roku studia w zakresie projektowania graficznego i ilustracji książkowej i pracował jako animator przy kilku najwcześniejszych produkcjach cyfrowych. Następnie podjął współpracę z BBC i był członkiem zespołu, który opracował pierwszą witrynę internetową korporacji. Później stworzył Codename, uznaną firmę w branży medialnej, aż w 2001 roku został niezależnym ilustratorem. Jego rysunki pojawiają się w książkach dla dzieci, czasopismach, produkcjach telewizyjnych i na znaczkach pocztowych. Najbardziej lubi rysować tematy fantastyczne, mityczne i historyczne. Mieszka na południowym wybrzeżu Anglii.

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

31
Queen Forever (CD) - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Queen Forever (CD)
Queen, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.18

Spis utworów 1. Let Me In Your Heart Again 2. Love Kills (The Ballad) 3. There Must Be More To Life Than This (William Orbit Mix) Featuring – Michael JacksonMixed By – William Orbit 4. It's A Hard Life 5. You’re My Best Friend 6. Love Of My Life 7. Drowse 8. Long Away 9. Lily Of The Valley 10. Don't Try So Hard 11. Bijou 12. These Are The Days Of Our Lives 13. Las Palabras De Amor (The Words Of Love) 14. Who Wants To Live Forever 15. A Winter's Tale 16. Play The Game 17. Save Me 18. Somebody To Love 19. Too Much Love Will Kill You 20. Crazy Little Thing Called Love

54,90 zł
53,80 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

32
Hungarian Rhapsody (DVD) - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hungarian Rhapsody (DVD)
Queen, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Hungarian Rapsody, legendarny koncert z Budapesztu z 1986 roku po raz pierwszy ukazuje się na DVD. Dodatkowo do wydania dołączony jest 25 minutowy dokument, zatytułowany „A Magic Year”, pokazujący życie Queen od legendarnego koncertu Live Aid aż do występu w Budapeszcie. Znajdują się tam unikalne zdjęcia z prób, wywiadów ze studia i z trasy Magic Tour. Niektóre fragmenty filmu nigdy jeszcze nie ujrzały światła dziennego, zostały stworzone specjalne na to wydawnictwo. Spis utworów: 1. One Vision 2. Tie Your Mother Down 3. In The Lap Of The Gods 4. Seven Seas Of Rhye 5. Tear It Up 6. A Kind Of Magic 7. Under Pressure 8. Who Wants To Live Forever 9. I Want To Break Free 10. Guitar Solo 11. Now I'm Here 12. Love Of My Life 13. Tavaszi Szél Vizet Áraszt 14. Is This The World We Created...? 15. Tutti Frutti 16. Bohemian Rhapsody 17. Hammer To Fall 18. Crazy Little Thing Called Love 19. Radio Ga Ga 20. We Will Rock You 21. Friends Will Be Friends 22. We Are The Champions 23. God Save The Queen Extra: Film dokumentalny

42,90 zł
42,04 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,86 zł

33
Greatest Hits: 1971-1980 (CD) - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Greatest Hits: 1971-1980 (CD)
Demis Roussos, Universal Music Polska
Dostępny300 szt.

Spis utworów 1 We Shall Dance 2 My Reason 3 Forever And Ever 4 Goodbye, My Love, Goodbye 5 My Friend The Wind 6 Velvet Mornings 7 Lovely Lady Of Arcadia 8 Someday Somewhere 9 My Only Fascination 10 Sing An Ode To Love 11 Perdoname 12 From Souvenirs To Souvenirs 13 Happy To Be On An Island In The Sun 14 Mourir Auprès De Mon Amour 15 Ainsi soit-il 16 Lost In Love

36,90 zł
36,16 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

34
We live here, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
We live here, CD
Pat Metheny Group, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. Here to Stay 2. And Then I Knew 3. The Girls Next Door 4. To The End Of The World 5. We Live Here 6. Episode D' Azur 7. Something To Remind You 8. Red Sky 9. Stranger In Town

30,90 zł
28,43 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,47 zł

35
Pszczółka Maja (OST) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pszczółka Maja (OST)
Niedostępny
Brak

"Pszczółka Maja" to kultowa bajka, która bawi dzieciaki od pokoleń. Każdy z rodziców z sentymentem wspomina głos Mai, w którą brawurowo wcieliła się doskonała aktorka Ewa Złotowska. Każdy z nas też doskonale pamięta piosenkę z serialu w wykonaniu Zbigniewa Wodeckiego. Przygody Mai i jej przyjaciół postanowiło przedstawić i przybliżyć najmłodszym widzom belgijskie Studio100. Powstał doskonały animowany film kinowy ( premiera 26.09), a także nowy serial telewizyjny już emitowany na antenie telewizji Mini Mini oraz TVP ABC. Ci sami wspaniali bohaterowie - tytułowa Maja, jej przyjaciel Gucio, świerszcz Filip, zła pajęczyca Tekla, ale w kompletnie nowej współczesnej odsłonie. Nowe przygody, w pięknej nowoczesnej animacji. Nie zabraknie też nowych super melodyjnych, wpadających w ucho piosenek w brawurowym wykonaniu Alicji Gałązki z doskonałymi polskimi tekstami autorstwa Magdaleny Kujawskiej. Piosenki z filmu i serialu natychmiast wpadają dzieciakom w ucho. Wierzymy, że nowe piosenki współczesne dzieciaki pokochają tak samo mocno jak ich rodzice uwielbiali "starą" ścieżkę dźwiękową.

41,90 zł
41,06 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

36
Pearl Harbor, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pearl Harbor, DVD
Michael Bay , 2015
Dostępny101 szt.

„Pearl Harbor” to wzruszająca, epicka opowieść o heroicznej walce, poświęceniu i miłości zrealizowana przez producenta Jerry’ego Bruckheimera i reżysera Michaela Bay’a, współpracujących wcześniej przy filmie „Armageddon”. W rolach głównych wystąpili Ben Affeck („Buntownik z wyboru”, „Armageddon”), Josh Hartnett („Oni”) i Kate Beckinsale („W matni”). Zobacz, jak niewinność jednego narodu została zniszczona w jednej chwili przez niszczycielski akt wojny.

15,99 zł
37
Tesinske Niebe - Cieszyńskie Nebe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tesinske Niebe - Cieszyńskie Nebe
Dostępny300 szt.

W 2004 roku kochany w Polsce od lat Jaromír Nohavica, poetka Renata Putzlacher, reżyser Radovan Lipus i muzyk Tomá Kočko postanowili stworzyć nostalgiczno-humorystyczny spektakl z udziałem artystów czeskich i polskich, poświęcony Ziemi Cieszyńskiej. Przedstawienie zostało oparte na tekstach Nohavicy. Zarejestrowano je na potrzeby DVD i CD pod tytułem `Těínské Niebo - Cieszyńskie Nebe`. Artyści polscy oraz czescy z teatru Těínské Divadlo zaprezentowali przed laty ponad 20 kompozycji, które posługując się historią oraz mitologią regionu, stworzyły wyjątkowo piękną całość poświęconą Ziemi Cieszyńskiej, o której tak cudownie pisze i śpiewa Jaromír Nohavica. W spektaklu wzięło udział 24 artystów czeskich i polskich. Wśród kompozycji jest oczywiście słynna `Těínská/Cieszyńska`, wspaniale przerobiona parę lat temu przez Artura Andrusa. Reedycja materiału z 2004 roku w digipacku i obszerniejszą książeczką, to wielkie hity czeskiego barda w świetnych aranżacjach Tomáa Kočko, jak i piosenki, które nigdy wcześniej się nie ukazały! Obowiązkowa pozycja dla wszystkich, licznych w Polsce, miłośników twórczości Jaromíra Nohavicy.

41,90 zł
41,06 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

38
Mini Mini kołysanki z gwiazdami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mini Mini kołysanki z gwiazdami
Dostępny300 szt.

"Mini Mini - Kołysanki z gwiazdami to powrót do wspaniałej bestsellerowej serii Mini Mini Kołysanki! Tym razem przepiękne kołysanki w wykonaniu wspaniałych, popularnych mam i ojców, między innymi: Justyna Steczkowska, Ewa Bem, Kasia Popowska, Sonia Bohosiewicz, Grzegorz Turnau, Krzysztof Kiljański. Dzięki tym niezwykłym głosom, album jest pełen delikatnych dźwięków i spokojnego klimatu idealnego do słuchania przed snem.

41,90 zł
41,06 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

39
Dance Of Death, 2 LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dance Of Death, 2 LP
Iron Maiden, Warner Music Polska
Dostępny4 szt.

Winylowe wznowienie drugiego albumu legendy heavy metalu, grupy Iron Maiden, jaki nagrała ona w sześcioosobowym składzie. „Dance Of Death” ukazał się w 2003 roku. To pierwsze wydawnictwo, na którym kapela zamieściła akustyczną piosenkę, „Journeyman”, a także jedyną kompozycję, której współautorem był perkusista Nicko McBrain. Lista utworów: Płyta 1 Strona A A1. Wildest Dreams A2. Rainmaker A3. No More Lies Strona B B1. Montségur B2. Dance Of Death B3. Gates Of Tomorrow Płyta 2 Strona C C1. New Frontier C2. Paschendale C3. Face In The Sand Strona D D1. Age Of Innocence D2. Journeyman

153,90 zł
141,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 12,31 zł

40
Odlotowa księga zabawowa. Zestaw - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odlotowa księga zabawowa. Zestaw
Dostępny1265 szt.

Każdy z tych czterech zestawów zapakowanych w foliową torebkę, zawiera komplet pięciu kredek, arkusz z ponad 100 naklejkami i książeczkę do kolorowania. 48 zabawnych obrazków przeniesie dzieci w świat wróżek, księżniczek, rycerzy, piratów i dinozaurów albo pozwoli im poznać zabawne wiejskie zwierzęta.

10,70 zł
8,99 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 1,71 zł

41
Księga zabaw na wsi. Zestaw - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga zabaw na wsi. Zestaw
Dostępny40 szt.

Każdy z tych czterech zestawów zapakowanych w foliową torebkę, zawiera komplet pięciu kredek, arkusz z ponad 100 naklejkami i książeczkę do kolorowania. 48 zabawnych obrazków przeniesie dzieci w świat wróżek, księżniczek, rycerzy, piratów i dinozaurów albo pozwoli im poznać zabawne wiejskie zwierzęta.

10,70 zł
8,99 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 1,71 zł

42
Księga zabaw dla księżniczek. Zestaw - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga zabaw dla księżniczek. Zestaw
Dostępny13 szt.

Każdy z tych czterech zestawów zapakowanych w foliową torebkę, zawiera komplet pięciu kredek, arkusz z ponad 100 naklejkami i książeczkę do kolorowania. 48 zabawnych obrazków przeniesie dzieci w świat wróżek, księżniczek, rycerzy, piratów i dinozaurów albo pozwoli im poznać zabawne wiejskie zwierzęta.

10,00 zł
7,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

43
Księga magicznych zabaw. Zestaw - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga magicznych zabaw. Zestaw
Niedostępny
Brak

Każdy z tych czterech zestawów zapakowanych w foliową torebkę, zawiera komplet pięciu kredek, arkusz z ponad 100 naklejkami i książeczkę do kolorowania. 48 zabawnych obrazków przeniesie dzieci w świat wróżek, księżniczek, rycerzy, piratów i dinozaurów albo pozwoli im poznać zabawne wiejskie zwierzęta.

10,70 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 1,71 zł

44
Dafne – zapominalska kaczka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dafne – zapominalska kaczka
Niedostępny
Brak

Poznaj świat królicy Marty i jej znajomych: kotki Tabity, kaczki Dafne, elfa Williama, kocura P.C. Toma i... groźnych lisów.

13,40 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 2,41 zł

45
Kucharka wróżek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kucharka wróżek
Niedostępny
Brak

Poznaj świat królicy Marty i jej znajomych: kotki Tabity, pana Krasnala, elfa Williama, kocura P.C. Toma i... podstępnych szczurów.

13,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,5%
oszczędzasz 2,01 zł

46
Niespodziewani goście - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niespodziewani goście
Niedostępny
Brak

Poznaj świat królicy Marty i jej znajomych: kotki Tabity, elfa Williama, kocura P.C. Toma i... saren oraz jeleni.

13,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,5%
oszczędzasz 2,01 zł

47
Królewna śnieżka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królewna śnieżka
Niedostępny
Brak

Ta seria najpiękniejszych baśni zapewni małym czytelnikom godziny wspaniałej zabawy z ulubionymi bohaterami. W każdej książce dzieci znajdą mnóstwo kolorowych naklejek, uzupełniających i zdobiących obrazki, a także zabawne łamigłówki i ciekawe zadania ćwiczące spostrzegawczość i rozwijające logiczne myślenie. Zgaduj, naklejaj i baw się!

13,40 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 2,41 zł

48
Trzy małe świnki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzy małe świnki
Dostępny3 szt.

Ta seria najpiękniejszych baśni zapewni małym czytelnikom godziny wspaniałej zabawy z ulubionymi bohaterami. W każdej książce dzieci znajdą mnóstwo kolorowych naklejek, uzupełniających i zdobiących obrazki, a także zabawne łamigłówki i ciekawe zadania ćwiczące spostrzegawczość i rozwijające logiczne myślenie. Zgaduj, naklejaj i baw się!

13,40 zł
10,99 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 2,41 zł

49
Kopciuszek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kopciuszek
Niedostępny
Brak

Ta seria najpiękniejszych baśni zapewni małym czytelnikom godziny wspaniałej zabawy z ulubionymi bohaterami. W każdej książce dzieci znajdą mnóstwo kolorowych naklejek, uzupełniających i zdobiących obrazki, a także zabawne łamigłówki i ciekawe zadania ćwiczące spostrzegawczość i rozwijające logiczne myślenie. Zgaduj, naklejaj i baw się!

13,40 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 2,41 zł

50
Czerwony Kapturek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czerwony Kapturek
Niedostępny
Brak

W serii mali czytelnicy znajdą ulubione bajki i opowiastki. Gdy tylko dzieci otworzą książeczki, wszyscy bajkowi bohaterowie ożyją na trójwymiarowych ilustracjach. W tej serii: Bambi, Księga Dżungli, Czerwony Kapturek, Królewna śnieżka.

12,99 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,4%
oszczędzasz 2,00 zł

Wróć do góry