hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.06.30

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 30 czerwca 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Strategia Syjonu (Douglas Reed), na drugim Auta 3. RC. Zygzak McQueen zdalnie sterowany, 14 cm (Dickie Toys). Kolejny produkt to Sisters. Tom 7. Spalone słońcem (Christophe Cazenove, William Maury) oraz Pisaki w etui, 36 kolorów (Derform).
1
Strategia Syjonu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strategia Syjonu
Dostępny24 szt.

The Controvery of Zion, którą prezentujemy czytelnikowi polskiemu pod lepiej oddającym treść pracy tytułem Strategia Syjonu, napisana została przez Reeda w latach pięćdziesiątych XX wieku, ale opublikowano ją w niszowym wydawnictwie dopiero po dwóch dekadach. Znana z rozmaitych internetowych, nie zawsze kompletnych wydań stała się obiektem licznych ataków i krytyk ze względu na śmiałe hipotezy stawiane przez autora. Niewątpliwie wiele z nich jest dyskusyjnych, inne być może błędne, ale to, co pisze Reed, nie pozostawia czytelnika obojętnym. Jego obficie udokumentowana historia świata widziana przez pryzmat politycznej strategii narodu wybranego, a zwłaszcza historia ostatniego stulecia, jest czymś, z czym warto się zapoznać, nawet jeśli nie zaakceptuje się wszystkich twierdzeń autora. Z tego też względu postanowiliśmy przedstawić polskim czytelnikom tę kontrowersyjną książkę w pełnej wersji, uzupełnioną o dodatkowe przypisy i komentarze. Nie ma wątpliwości, że wiedza o naszej przeszłości jest tym, co pomoże zrozumieć nam miejsce, w którym obecnie jesteśmy – a książka Reeda z pewnością takiej wiedzy dostarcza. Douglas Reed (1895-1976) był angielskim dziennikarzem, a w latach międzywojennych pełnił funkcję korespondenta czasopisma „The Times” ze środkowej Europy. Międzynarodową sławę przyniosły mu jego analizy polityczne, a zwłaszcza opublikowana w 1938 roku książka Insanity Fair, w której w błyskotliwy sposób diagnozował duchową kapitulację Zachodu w obliczu nazistowskiego totalitaryzmu, a także komunizmu.

42,00 zł
28,56 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 13,44 zł

10 osób kupiło
2
Auta 3. RC. Zygzak McQueen zdalnie sterowany, 14 cm - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Auta 3. RC. Zygzak McQueen zdalnie sterowany, 14 cm
Dickie Toys
Dostępny81 szt.

Auto jeździ w dwóch kierunkach: do przodu oraz do tyłu, z automatycznym skrętem, a jego prowadzenie jest niezwykle intuicyjne. W zestawie znajduje się pilot z 2 przyciskami, bardzo prosty w obsłudze. Charakterystyka produktu: • skala 1:32, • wymiar 14.0 cm, • wymiar opakowania: 25.5 x 12.5 x 12.5 cm, • zasilanie: 4 baterie AA (brak w zestawie), • częstotliwość 27 MHz, • łatwy w obsłudze pilot, • funkcja jazdy do przodu, skręt do tyłu, stop.

95,00 zł
69,35 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 25,65 zł

10 osób kupiło
3
Sisters. Tom 7. Spalone słońcem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sisters. Tom 7. Spalone słońcem
Dostępny35 szt.

Siódmy tom humorystycznej serii familijnej o perypetiach dwóch sióstr: nastoletniej Wendy i o kilka lat młodszej Marine. Zabawy z siostrą są albo wspaniałe, albo wkurzające: czy to na rozgrzanej słońcem plaży, czy w rodzinnym domu, czy podczas gry w badmintona, czy w przebraniu superbohaterek, czy w normalnym stroju, czy w kostiumie kąpielowym. Zawsze, wszędzie i w każdych okolicznościach można się śmiać albo sobie dokuczać. Tak samo było już wtedy, gdy Wendy miała kilka lat, a Marine raczkowała – i tak samo będzie, gdy obie staną się dorosłymi kobietami. Czas ani okoliczności nie zmieniają tego, że siostry jednocześnie się kochają i nie cierpią! Jednostronicowe historie o dwóch siostrach są tworzone przez scenarzystę Christophe’a Cazenove’a (autora tekstów do niemal 40 serii humorystycznych dla dzieci i dorosłych) oraz scenarzystę i rysownika Williama Maury’ego, który oprócz Sisters zajmuje się kolorowaniem plansz do kilku innych cykli.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

7 osób kupiło
4
Pisaki w etui, 36 kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisaki w etui, 36 kolorów
Derform
Dostępny109 szt.

Intensywne kolory, precyzyjna końcówka.Kolorowanka w komplecie. 36 kolory.

25,30 zł
4 osoby kupiły
5
Przypomnij sobie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przypomnij sobie
Dostępny41 szt.

Książka zawiera ćwiczenia, których celem jest spowolnienie wystąpienia i rozwoju problemów z pamięcią u osób starszych. Publikację można podzielić na dwie części. W pierwszej osoba dorosła jest pytana o siebie, swoich najbliższych i swoją przeszłość, zarówno tą dalszą (np. dzieciństwo, lata szkolne, pracę zawodową), jak i bliższą (o to, co wydarzyło się wczoraj, tydzień temu, miesiąc temu i w ostatnim roku). W drugiej części książki znalazły się pytania podzielone na działy (np. literatura, muzyka, historia, sport). Odpowiedzi na te pytania wymagają przypomnienia sobie wydarzeń z przeszłości oraz pewnej wiedzy podstawowej, którą zdobywamy zarówno w szkole, jak i w całym dorosłym życiu.

15,00 zł
11,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

3 osoby kupiły
6
Porady Lekarza Rodzinnego nr 115. Zdrowe odżywianie. Przepisy antynowotworowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Porady Lekarza Rodzinnego nr 115. Zdrowe odżywianie. Przepisy antynowo...
Dostępny150 szt.

Poznaj leczniczą moc jedzenia. W tym poradniku znajdziesz praktyczne rady, jak zdrowo się odżywiać i zapobiegać rakowi, stosując odpowiednią dietę, zasady antynowotworowego stylu życia, a także przepisy na smaczne i zdrowe dania główne, surówki i sałatki, przekąski i desery.

3,99 zł
4 osoby kupiły
7
Góra śpiących węży - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Góra śpiących węży
Dostępny14 szt.

Gdy wszyscy wokół mają coś do ukrycia... W Górze śpiących węży – kontynuacji Tego lata, w Zawrociu – Matylda musi jeszcze raz zmierzyć się z przeszłością i rozwikłać kolejną rodzinną zagadkę. Kim był jej ojciec, który zginął, gdy miała pięć lat? Dlaczego pamięć o nim została niemal całkowicie wymazana z rodzinnych opowieści, a pamiątki z tego okresu zamknięte na klucz w pawlaczu? Czy znalezione tam stare zdjęcia pomogą wyjaśnić tajemnicę jego śmierci? Krok po kroku, ze strzępków wspomnień, urywków rozmów, których nie chce kontynuować jej matka, z historii osobliwej rodziny Malinowskich, z którą pozornie niewiele ją łączy, Matylda układa obraz swojej przeszłości, dzieciństwa i zawikłanych rodzinnych relacji. Nie spodziewa się, jak wiele demonów z przeszłości obudzi. A i teraźniejszość przyniesie niejedną niespodziankę... Im więcej faktów poznaje, tym więcej ma wątpliwości, czy zna tak naprawdę swoich najbliższych... Refleksyjna i znakomicie napisana powieść o szukaniu własnych korzeni, przemilczanych krzywdach, a także o świecie teatru, głośnej i modnej Warszawie, o spokojnej prowincji, która jak każde miejsce na świecie ma też swoje sekrety.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

3 osoby kupiły
8
Poznaję Pory Roku. Lato - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Poznaję Pory Roku. Lato
Dostępny40 szt.

„Poznaję Pory Roku” to seria książek edukacyjnych opracowana przez doświadczonych pedagogów edukacji wczesnoszkolnej. Teksty i wierszyki oraz zagadki, łamigłówki i naklejki wprowadzą dzieci w zagadnienia związane z porami roku.W części poświęconej latu dziecko przeczyta m.in. o Światowym Dniu Środowiska, Dniu Ojca czy Święcie Wojska Polskiego. Dowie się, czym są żniwa i na czym polega robienie zapasów na zimę. Pozna znakomite pomysły na wakacyjne wycieczki, a także mnóstwo ciekawostek dotyczących przyrody. Kolejne zadania ułatwią zrozumienie przemian zachodzących w naturze

10,60 zł
5,30 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 5,30 zł

2 osoby kupiły
9
Klękamy z Sarą i Tobiaszem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klękamy z Sarą i Tobiaszem
Dostępny9 szt.

Ze Wstępu: Jezus zawsze jest obecny pośród nas, jeśli gromadzimy się w Jego imię. Ale nie ma w Kościele drugiej takiej wspólnoty, która by była tak mocno „zebrana” w Jego imię jak małżeństwo sakramentalne. Najgłębszą istotą związku małżeńskiego jest stała obecność Jezusa. I właśnie dlatego jesteśmy (i mamy się stawać) ikoną Trójcy Świętej. Ikona Trójcy! To wielki przywilej małżeństwa, ale też najważniejsze zadanie. Modlitwa małżeńska jest najlepszym sposobem zaproszenia Jezusa do obecności pośród nas, ale to także najważniejsza praktyka pogłębiania i utrwalania jedności w małżeństwie. Książka stanowi ciekawe połączenie – z jednej strony są to rozważania na temat samej modlitwy jako spoiwa miłości małżeńskiej, z drugiej zaś gotowe propozycje modlitw, a wszystko oparte na historii biblijnej Sary i Tobiasza. Biblijna para uczy nas modlitwy małżeńskiej, pokazuje, że tak jak Archanioł Rafał pomagał Tobiaszowi rozprawić się z siłami zła, tak również my możemy w naszych codziennych zmaganiach wspierać się Bożą mocą. Autor książki zachęca, abyśmy powierzali Panu Bogu wszystkie nasze sprawy we wspólnej modlitwie. Nie tylko zachęca, ale też daje przykłady rozważań, modlitw, z których małżonkowie mogą korzystać. Modlitwa jednoczy małżonków, pogłębia ich miłość. A świadectwo tej miłości jest najskuteczniejszym sposobem głoszenia Dobrej Nowiny. Dodatek – obrazek z modlitwą, jaką młody małżonek Tobiasz wraz ze swoją żoną Sarą zanosili do Boga.

27,30 zł
19,99 zł

Rabat 26,8%
oszczędzasz 7,31 zł

1 osoba kupiła
10
Plastelina mała 24 kolory DERFORM - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plastelina mała 24 kolory DERFORM
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.11

Miękka i delikatna, łatwa w formowaniu, niewysychająca, intensywne kolory, możliwość swobodnego mieszania kolorów.Seria Kidea

7,99 zł
Powiadomienie
1 osoba kupiła
11
Deadpool Classic. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Deadpool Classic. Tom 2
Dostępny6 szt.

Druga odsłona wczesnych przygód Najemnika z Nawijką. Po wydarzeniach z poprzedniego tomu Deadpool stracił zdolność regeneracji. Teraz musi zaufać szalonemu naukowcowi z programu Broni X, który twierdzi, że może go uratować dzięki krwi Hulka. Ale kto wyleczy złamane serce Wade’a Wilsona? Za scenariusz tej opowieści odpowiada Joe Kelly (X-Men, The Amazing Spider-Man). Rysunki stworzyli m.in. Ed McGuinness (Hulk, Spider-Man/Deadpool), Kevin Lau (Iron Fist), Aaron Lopresti (Excalibur) i Bernard Chang (Cable).

80,00 zł
61,60 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,40 zł

1 osoba kupiła
12
Płciowość człowieka w kontekście wychowania osoby ludzkiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Płciowość człowieka w kontekście wychowania osoby ludzkiej
Dostępny1 szt.

Chcąc wypełnić choć częściowo ten brak, autor dostarcza materiałów pomocnych wychowawcom (rodzicom i nauczycielom) w ich zmaganiu wychowawczym. Młodzież ma dostęp do różnorodnych wiadomości o życiu płciowym. Niestety same informacje nie wychowują. Tymczasem całe życie człowieka, jego powodzenie czy niepowodzenie, zależą - jak podkreśla o. Karol - przecież właśnie od postaw, od zachowań, od motywacji do odpowiedzialnego dokonywania wyborów. Wychowanie dojrzałego i odpowiedzialnego człowieka wymaga zaangażowania wychowawców i dialogu, w którym młodzi ludzie będą mogli przyjąć wiedzę o swojej płciowości bez lęku, w sposób nieurazowy, nienaruszający naturalnej wstydliwości i z odniesieniem do świata ludzkich wartości. Co pozwoli im zintegrować tę dziedzinę z całym życiem emocjonalnym, a wiedza nabyta w dialogu - zinternalizowana (jak określiłaby psychologia) - stanie się elementem ich osobowości, będzie współtworzyła ich duchowe bogactwo oraz podstawę przyjmowanej hierarchii wartości.

14,70 zł
10,99 zł

Rabat 25,2%
oszczędzasz 3,71 zł

1 osoba kupiła
13
Matematyka. Analiza matematyczna. Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka. Analiza matematyczna. Część 2
Dostępny11 szt.

Podręcznik zawiera rachunek różniczkowy i całkowy funkcji wielu zmiennych, wiadomości z zakresu teorii szeregów i całek niewłaściwych oraz elementy analizy funkcjonalnej.

89,00 zł
78,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,68 zł

1 osoba kupiła
14
Nas dwoje i... Rozmowy z narzeczonymi i młodymi małżeństwami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nas dwoje i... Rozmowy z narzeczonymi i młodymi małżeństwami
Dostępny26 szt.

Nas dwoje i... stanowi znakomity przewodnik dla osób przygotowujących się do dorosłego życia oraz dla narzeczonych i małżonków pragnących budować rodzinę na solidnych fundamentach. Jest wynikiem wieloletniego doświadczenia autorów zaangażowanych w pracę duszpasterstwa rodzin, którzy na nowo podjęli się opracowania zawartych w niej zagadnień. Publikacja przybrała formę pytań i odpowiedzi. Pytania dotyczą spraw podstawowych oraz bardziej praktycznych - obok pytań o istotę miłości i sakramentu małżeństwa, pojawiają się pytania o zwykłe formalności, które trzeba załatwić przed ślubem, czy o przygotowanie uroczystości weselnej. Odpowiedzi, jakich udzielają autorzy Czytelnikom, mają na celu wzmocnienie i obudzenie w nich naturalnego pragnienia tworzenia trwałego związku opartego na prawdzie i miłości, ale także ułatwią im uporządkowanie wiedzy dotyczącej małżeństwa i rodziny oraz pomogą ustosunkować się do mitów na ten temat, często nieświadomie przez nich przyswajanych. Cała rozmowa osadzona jest w nauce Kościoła.

31,50 zł
22,05 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,45 zł

1 osoba kupiła
15
Big Ones. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Big Ones. CD
Aerosmith, Universal Music Polska
Dostępny56 szt.

Lista utworów: 1. Walk on Water 2. Love in an Elevator 3. Rag Doll 4. What It Takes 5. Dude (Looks Like a Lady) 6. Janie's Got a Gun 7. Cryin' 8. Amazing 9. Blind Man 10. Deuces Are Wild 11. The Other Side 12. Crazy 13. Eat the Rich 14. Angel 15. Livin'on the Edge 16. Dude (Looks Like a Lady)

36,90 zł
36,16 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

1 osoba kupiła
16
Pisaki w etui 12 kolorów DERFORM - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisaki w etui 12 kolorów DERFORM
Dostępny151 szt.

Intensywne kolory, precyzyjna końcówka.Kolorowanka w komplecie.

9,99 zł
1 osoba kupiła
17
Wierszem i Prozą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wierszem i Prozą
Dostępny10 szt.

„Poezja to taki łańcuch, łańcuszek, idealnie dopasowany, z mocnymi ogniwami, tej samej wielkości, nierozszczepialny, mocny. I tak, są wiersze jak łańcuszki, delikatne, proste, noszone na szyi, od zawsze, z pokolenia na pokolenie, i są te złote, i są te święte, są też te ogromne, służące za kotwice, nie pozwalają unieść falom okrętów-państw-narodów-pokoleń; to dzięki nim pamiętamy, to dzięki nim łatwiej wytrwać, to dzięki nim dobijamy do brzegu. Każdy jest tak samo istotny, nie każdy tak samo wyeksponowany, noszony w skrytości, na sercu, i ten, który jest rekonstruowany, odnawiany, pokazywany coraz to nowym pokoleniom – łańcuch słów zapamiętanych, nierozerwalnych, na których można się wesprzeć, nie pękną ogniwa stopione prawdziwym żarem”. Cezary Maciej Dąbrowski

21,00 zł
15,99 zł

Rabat 23,9%
oszczędzasz 5,01 zł

1 osoba kupiła
18
Album Wawel - mini - wersja polska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Album Wawel - mini - wersja polska
Dostępny8 szt.

Mini album-przewodnik po WAWEL -u z dużą ilością zdjęć i obszernym historycznym wstępem, w języku polskim.

13,20 zł
9,99 zł

Rabat 24,3%
oszczędzasz 3,21 zł

1 osoba kupiła
19
Barbie Fashionistas. DWK44 Stylowy Ken, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie Fashionistas. DWK44 Stylowy Ken, mix wzorów
Barbie
Dostępny43 szt.

Lalka z serii „Fashionistas” jest modna i podąża za oryginalnymi trendami. Ken „Fashionistas” oczarowuje różnorodnością strojów i modnych butów. Top podkreśla smukłą sylwetkę, a spodnie mają świetny, modny krój. Uwaga! Mix wzorów, towar wysyłany losowo! Cena dotyczy 1 sztuki.

54,90 zł
49,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,49 zł

1 osoba kupiła
20
Pięć czaszek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pięć czaszek
Dostępny16 szt.

Czy to będzie ostatnie śledztwo Adama Nowaka? Komisarz Adam Nowak myśli o emeryturze. Śledztwo w sprawie pięciu bezgłowych spalonych trupów ma być ukoronowaniem kariery. Jednak to, co wyglądało na mafijne porachunki, zaczyna łączyć się z niezwykle groźnym przedsiębiorcą, działającym na rynku nieruchomości, człowiekiem, któremu nie warto wchodzić w drogę. Nie tylko bowiem komisarz Nowak chciałby, by było to jego ostatnie śledztwo…

40,00 zł
34,80 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

21
Kolory uczuć. Tom 1. W nadziei na lepsze jutro - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolory uczuć. Tom 1. W nadziei na lepsze jutro
Dostępny37 szt.

Książka ta opowiada historię młodej kobiety, która bardzo pragnie być szczęśliwa, i przeciwności, które ją spotykają. Czy prawdziwa miłość istnieje? Historia Anny przeplata się z losami dwóch kobiet, których życie również nie układa się tak, jak by sobie tego życzyły. Bohaterowie powieści przechodzą metamorfozy, podejmując różne, nie zawsze słuszne decyzje. Czy w poszukiwaniu miłości wolno wszystko? Czy w końcu nadejdzie lepsze jutro? W nadziei na lepsze jutro jest pierwszym tomem trylogii „Kolory Uczuć”. Tom drugi Kruchość jutra ukaże się w styczniu, a w marcu 2018 roku Słoneczne jutro.

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

22
Pij zielone. Soki, koktajle i smoothies - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pij zielone. Soki, koktajle i smoothies
Niedostępny
Brak

Green smoothies, czyli smaczne, zielone koktajle to prawdziwa eksplozja zdrowia w pysznej formie! W książce znajduje się wiele przepisów na zielone koktajle zdrowia. Moda na green smoothies przyszła do nas zza oceanu, gdzie kult zdrowej, szczupłej sylwetki ma się dobrze i nic nie wskazuje na to, aby coś się miało w tym temacie zmienić. Zielone koktajle stały się hitem dzięki gwiazdom ekranu i celebrytom, którzy zachwalają ją je jako nieodzowny element diety. Piękne zdjęcia i nowoczesna szata graficzna stanowią dodatkowy atut książki.

29,99 zł
21,59 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

23
Dziwna i taki jeden - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziwna i taki jeden
Niedostępny
Brak

Nowa poruszająca powieść spod znaku LGBT dla nastolatków. Lula i Rory są najlepszymi przyjaciółmi. Chodzą do tej samej szkoły, uwielbiają Autostopem przez galaktykę, a po lekcjach pasjami oglądają serial Z Archiwum X. Oboje czują, że odstają od reszty nastolatków. Łączy ich także trudna sytuacja rodzinna: mama Rory'ego pije, z kolei mama Luli odeszła dawno temu, zostawiając po sobie tylko kilka książek o aktorstwie. Wiedzą o sobie wszystko, do czasu gdy Lula odkryje, że Rory nie wspomniał jej o swoim awansie do szkolnej drużyny futbolowej, a przede wszystkim o swoim romansie z dużo starszym od siebie szefem, Andym. I to właśnie wtedy, gdy Lula zaczynała myśleć, że czuje do Rory’ego coś więcej… Nie wiedząc, kim jest bez najlepszego kumpla i kwestionując własną tożsamość seksualną, dziewczyna znika z miasteczka i wyrusza na poszukiwanie długo niewidzianej matki.

34,99 zł
25,19 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

24
Umami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Umami
Niedostępny
Brak

Jeden z najlepszych literackich debiutów hiszpańskojęzycznych ubiegłego roku! Umami – słowo które w języku japońskim znaczy „pyszny” – określa jeden z pięciu smaków, na Zachodzie znany dopiero od niedawna. Poznają go mieszkańcy pewnego osiedla w Meksyku. Czy życie może być „pyszne” mimo poniesionej straty: śmierci lub odejścia bliskiej osoby? Okazuje się, że bolesne doświadczenie może być początkiem smakowania życia na nowo, dostrzeżenia tego, czego przedtem się nie dostrzegało. Ta piękna, niebanalna powieść to prawdziwy hymn na cześć życia!

40,00 zł
34,80 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

25
Przeszłość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przeszłość
Niedostępny
Brak

Nigdy nie wiadomo, co przyniesie lato... Przeczytaj powieść, którą zachwyciła się Zadie Smith! Czwórka rodzeństwa – Alice, Roland, Harriet i Fran – postanawia spędzić wspólny urlop na angielskiej wsi. To ich ostatni pobyt w urokliwym domku, odziedziczonym po dziadkach. Czas, który nie oszczędził niszczejącego budynku, odcisnął także piętno na ich wzajemnych relacjach. Rodzinne wakacje, w zamierzeniu sielankowe, nieuchronnie zmierzają w kierunku katastrofy...

40,00 zł
34,80 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

26
Trudny temat? Rozmawiam - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trudny temat? Rozmawiam
Niedostępny
Brak

Pornografia, cyberprzemoc, materializm, nieuczciwość, parcie na sukces, depresja, uzależnienia – to tylko część drażliwych tematów, które podejmuje w swojej książce Diana R. Jenkins. Przybliża trudne zagadnienia w formie opowiadań. Ich bohaterem jest współczesny nastolatek zmagający się z konkretnym życiowym problemem, będącym wyzwaniem dla jego wiary. Niewielu z nas ma odwagę i pomysł, jak o takich sprawach rozmawiać z dziećmi i młodzieżą, choć wszyscy czujemy, że nie wolno nam pozostawić ich bez komentarza. Trudny temat? Rozmawiam to nieoceniona pomoc dla katechetów, nauczycieli i rodziców. Każdy rozdział zawiera propozycje zadań, praktyczne wskazówki oraz krótką modlitwę. Opowiadanie – pokazuje problem. Fakty i dane statystyczne – przygotowują do jego omówienia. Cytaty z Biblii i Katechizmu – ujmują temat w kontekście wiary. Zestaw pytań – ułatwia prowadzenie rozmowy.

27,00 zł
24,30 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,70 zł

27
Zapomniany pokój - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapomniany pokój
Niedostępny
Brak

Miłość, która potrafi przetrwać przez całe pokolenia, namiętność, nad którą nie można zapanować i poczucie straty, której nie można przeboleć... Nowy Jork. Trzy epoki, trzy historie, trzy kobiety. Każda jest uderzająco piękna. Każda zakochuje się w mężczyźnie, z którym nie ma szans na szczęśliwy związek. Każda będzie próbowała łamać konwenanse. Każda czeka na prawdziwą miłość. I każda z nich nosi pamiątkowy naszyjnik z rubinów... Co je tak naprawdę łączy?

39,99 zł
34,79 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

28
Projekt związek Jak stworzyć dojrzałą i pełną miłości relację - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Projekt związek Jak stworzyć dojrzałą i pełną miłości relację
Niedostępny
Brak

Związki to temat rzeka. Wartka, dynamiczna, zmienna. Nie ma chyba drugiego zagadnienia, o którym powiedziano by tak wiele, a jednocześnie… wciąż za mało. Kiedy do relacji wkradają się problemy, niedomówienia, konflikty czy trudne emocje, łatwo się zgubić, a dużo trudniej odnaleźć. Autorka bierze pod lupę najczęstsze problemy w związku i niczym inżynier rozkłada miłość na czynniki pierwsze. Szuka odpowiedzi na najtrudniejsze pytania. Swoją opowieść konstruuje w formie długiego dialogu matki z córką. Ten ciekawy sposób prowadzenia narracji sprawdza się znakomicie i sprawia, że czytelnik czuje się uczestnikiem rozmowy. Wartko opowiedziana historia angażuje, wciąga i nie pozwala się oderwać do ostatniej strony. Mama dzieli się z nieco zagubioną córką własnymi doświadczeniami i przeżyciami. W prosty i przystępny sposób wyjaśnia mechanizmy rządzące relacjami międzyludzkimi. Wyjaśnia zawiłości tych relacji i rozprawia się ze stereotypami na ich temat. Nie prawi morałów, ale radzi, tłumaczy i podaje mnóstwo przykładów z życia. Wszystko zaś zostało zilustrowane w lekki, zabawny sposób. Komiks opiera się nie tylko na trafnych obserwacjach autorki, ale ma też solidne zaplecze teoretyczne i odwołuje się do psychologicznych teorii na temat miłości. Dowiadujemy się z niego między innymi, jak działa zasada Pareto, o czym mówi teoria neuronów lustrzanych, co oznacza termin „tunele rzeczywistości” i jakie są kluczowe etapy rozwoju związku. Autorka pisze lekko, zabawnie i niezobowiązująco o rzeczach ważnych i poważnych. A czy jest w życiu coś ważniejszego niż miłość i związki?

24,90 zł
20,42 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 4,48 zł

29
Star Wars. Więzy krwi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars. Więzy krwi
Niedostępny
Brak

Książka, która wiąże słynną trylogię „Star Wars” z „Przebudzeniem mocy”. Kolejna książka z serii „Star Wars”. Tym razem czytelnik zapozna się z wydarzeniami, które rozgrywają się 6 lat przed historią opisaną w „Przebudzeniu mocy”. Kiedy rebelianci pokonali Imperium, Leia Organa uwierzyła, że to początek pokoju w galaktyce. Jako członek Senatu musi stać na straży demokracji i bacznie obserwować przekupnych polityków oraz ludzi, którzy w duchu nadal pozostali wierni Imperium. Tymczasem w galaktyce czai się nowe zagrożenie.

20,00 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,1%
oszczędzasz 2,01 zł

30
Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz. Aud...
Anna Kamińska, Wydawnictwo Literackie
Dostępny10 szt.

„Zginę w górach” — mówiła. Dotrzymała słowa — według dokumentów sądowych zmarła 13 maja 1992 roku. Dzień wcześniej zaginęła na górze Kanczendzonga w Himalajach. Jej śmierci nikt nie widział, jej ostatniego słowa nikt nie słyszał, jej ciała nikt nie odnalazł. Na początku XXI wieku do Izby Pamięci Jerzego Kukuczki zapukała para turystów, która twierdziła, że w jednym z klasztorów w Tybecie spotkała postać przypominającą zaginioną przed laty himalaistkę... Jej odejście, tak jak wiele zdarzeń z jej życia, do dziś pozostaje tajemnicą. Trzecia kobieta i pierwsza Europejka na Mount Evereście. Pierwsza kobieta, która zdobyła szczyt K2. Od małego słynęła ze „żmudzkiego” uporu. Szybko musiała dorosnąć, by wesprzeć matkę w domowych obowiązkach. Ojcu chciała z kolei zastąpić pierworodnego syna, który zginął śmiercią tragiczną. Najpierw dźwigała ciężar niełatwej historii rodzinnej, później sprawy „na dole” zawsze pozostawiała na drugim planie. Żyła od wyprawy do wyprawy. Nigdy nie zdecydowała się na macierzyństwo. Rozpadły się jej dwa małżeństwa. Najważniejsza była dla niej wolność. Jej prawdziwą miłością były góry. Nieznane dotychczas dokumenty, niepublikowane wcześnie fotografie oraz bliscy, którzy po raz pierwszy zgodzili się na rozmowę. Po olbrzymim sukcesie książki Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak Anna Kamińska przybliża czytelnikom życie najsłynniejszej polskiej himalaistki. Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz to znacznie więcej niż biografia. To opowieść o pokonywaniu własnych demonów, przełamywaniu swoich słabości i o wielkiej, życiowej pasji, która, dając niebywałą siłę, może również spalać.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

31
Astronauci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Astronauci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.09

Astronauci to jedna z najsłynniejszych powieści Lema, wydana po raz pierwszy w 1951 roku – z konieczności częściowo respektująca polityczne kanony epoki i dlatego przez wiele lat skazana przez autora na zapomnienie. Jej niebywały sukces zawdzięcza jednak Lem swojemu wyjątkowemu talentowi, który nawet w tak mrocznych i trudnych dla artystów czasach potrafił stworzyć dzieło oryginalne i daleko wychodzące poza horyzonty ówczesnych decydentów. W tej pierwszej powieści Lema o podróży międzyplanetarnej jest ładunek nieprzeciętnej wyobraźni i wiary w to, że mądrość weźmie w końcu górę nad politycznym szaleństwem. Obraz Wenus, przygotowującej się do ataku na Ziemię, ale zniszczonej wcześniej wskutek bratobójczej wojny, jest do dziś poruszającą wizją skutków, do jakich wiedzie prymitywny praktycyzm i żądza władzy. Stanisław Lem – pisarz, myśliciel, futurolog. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad 40 języków. Maestrią kreowania odległych światów zaskakuje i zadziwia kolejne pokolenia czytelników.

38,00 zł
28,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

32
Warkot - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warkot
Dostępny8 szt.

Takiej draki Wrocław jeszcze nie widział! Początek lat 50. Funkcjonariuszom milicji i ubecji sen z powiek spędza bestialski morderca pozostawiający makabryczny szlak zwłok pozbawionych krwi. Na dodatek tajemnicza sekta poszukuje w mieście relikwii zaginionej podczas wojny. Kto stoi za niewytłumaczalnymi morderstwami? Jaki związek ze sprawą ma czarna pobieda krążąca nocami po ulicach powojennego Wrocławia? I czy w starych podaniach kryje się ziarno prawdy? Jedną z najdziwniejszych kryminalnych zagadek Wrocławia rozwiązać może tylko grupa złożona z prawdziwych oryginałów: młodego i ideowego studenta, żywiołowego majstra z drukarni, ostatniego sprawiedliwego porucznika milicji i pewnego leciwego jegomościa. A to zwiastuje prawdziwe kłopoty. Warkot to błyskotliwy retrokryminał, w którym rzeczywistość historyczna misternie przeplata się z fikcją, a całości dopełnia subtelny humor. „Wrocław lat 50., czasy zakazanego jazzu i niezwykłych zbrodni z sięgającą średniowiecza tajemnicą w tle. Jarosław Rybski, utalentowany powieściopisarz z miasta Marka Krajewskiego, napisał wciągający i naprawdę fantastyczny kryminał”. – Jacek Antczak, Radio Wrocław Kultura „Powojenny Wrocław podlany siwuchą i… krwią z rytualnych morderstw. Czarne limuzyny porywające ludzi. Chcesz rozpracować mroczną zagadkę? Koniecznie sięgnij po Warkot!” – „Pocisk”, magazyn literacko-kryminalny

36,90 zł
28,41 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,49 zł

33
Moja Lady Jane - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja Lady Jane
Niedostępny
Brak

Prześmieszna, fantastyczna, romantyczna i (niezupełnie) prawdziwa historia Lady Jane Grey. Książka Moja Lady Jane autorstwa Cynthii Hand, Brodi Ashton i Jodi Meadows to jedyna w swoim rodzaju opowieść fantasy osadzona w tradycji ustanowionej przez Narzeczoną dla księcia Williama Goldmana, której bohaterami są król niespecjalnie garnący się do królowania, jeszcze mniej garnąca się królowa i szlachetny rumak, a która nie grzeszy przesadnie nabożnym szacunkiem dla źródeł historycznych. Bo czasem nawet historii trzeba nieco pomóc. Szesnastoletnia Lady Jane Grey, mająca niebawem wyjść za zupełnie obcego mężczyznę, wplątuje się w konspirację, celem której jest obalenie jej kuzyna, króla Edwarda. Ale Jane nie zawraca sobie głowy takimi błahostkami, skoro ma niebawem zostać królową Anglii. „Nagrodźmy tę znakomicie napisaną, błazeńską i pełną przygód historyczną fantasy gromkim hip, hip, hura! Miłośnicy inteligentnego humoru, barwnej fantastyki i lekkiego romansu będą oczarowani każdą stronicą”. – „Voice of Youth Advocates” „Tudorowie spotykają Monty Pythona. Przygotujcie się na salwy śmiechu, tylko pereł​​ nie pogubcie”. – Tahereh Mafi, autorka bestsellera „New York Timesa”, cyklu „Dotyku Julii”

37,90 zł
29,18 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,72 zł

34
Cień doskonałości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cień doskonałości
Niedostępny
Brak

Dlaczego cień doskonałości? Może dziś o nią nie chodzi? Może jest wyrozumowana? Zimna? Jak w moim motcie? Kochać niedoskonałość, bo – jak pisał Pascal – serce ma swoje racje? Widać, że są z doskonałością kłopoty, o których wspominał u nas Władysław Tatarkiewicz. Po co więc dążyć do niej? Jak? W tych wierszach zderza się myśl o niej z codziennymi sprawami, czasem trudnymi. Jest i ostrzeżenie, by nie szukać jej aż tak w chęci udoskonalenia raz na zawsze, „przeanielenia” nas, ludzi. Jednak rzuca ona cień…

7,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

35
Warto żyć zgodnie z naturą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warto żyć zgodnie z naturą
Dostępny18 szt.

Książka jest przede wszystkim dla pragnących żyć w zgodzie z naturą, jaką obdarzył człowieka Stwórca, aby umieli dobrze wybierać albo utwierdzić się w przekonaniu, co do słuszności swoich wyborów, by mogli pogłębić swą wiedzę. Miłość, wierność, uczciwość i nierozerwalność małżeństwa obiecują sobie małżonkowie w dniu ślubu. Autor wyjaśnia, co kryje się za tymi wydawałoby się powszechnie znanymi wartościami – jak należy je rozumieć i realizować w swoim życiu, aby przyczyniło się to do wzrostu miłości małżonków, a co za tym idzie, trwałości ich związku. Pomaga odkrywać swoje powołanie i wypełniać je, co z kolei prowadzi do prawdziwego szczęścia człowieka (w wymiarze indywidualnym i wspólnym).

31,50 zł
22,05 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,45 zł

36
Żółty irokez - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żółty irokez
Dostępny24 szt.

Żółty irokez” to pogodna, pełna radości opowieść o miłości oraz przyjaźni. Dzięki wstrząsającemu, kolorowemu „przypadkowi” splatają się losy czwórki młodych ludzi. Książka opowiada o nadziei, która sprawia, że młodzi, pomimo niepowodzeń, znajdują w sobie wewnętrzną siłę i dążą do realizacji marzeń. Pozwala odpowiedzieć na pytanie, KTO w życiu jest najważniejszy. Nie moralizuje. Daje możliwość spojrzenia na świat oczami bohaterów i dostrzeżenia najistotniejszych fragmentów egzystencjalnej układanki...

21,00 zł
14,99 zł

Rabat 28,6%
oszczędzasz 6,01 zł

37
Czarna owca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarna owca
Dostępny13 szt.

Tak zaczyna się historia powrotu tytułowej czarnej owcy w rodzinne strony po kilku latach nieobecności. Opowiada ją maturzystka Gosia. Jej oczami obserwujemy obfitujący w wydarzenia pobyt ciotki w domu, podczas którego owiane tajemnicą elementy przeszłości zostają wyjaśnione, a teraźniejszość przynosi wiele niespodzianek.

27,30 zł
19,99 zł

Rabat 26,8%
oszczędzasz 7,31 zł

38
Jak hartować wolę? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak hartować wolę?
Dostępny9 szt.

Stwórca obdarzył człowieka wolną wolą. Niestety granica między wolnością w działaniu a zniewoleniem jest bardzo cienka. Paradoksalnie, by nie popadać w niewolę swoich uzależnień, należało by kształtować siłę swojej woli. Mówiąc krótko: siła naszej woli jest miarą naszej wolności. Autor reprezentuje starsze pokolenie, dla którego kwestie kształtowania swojego charakteru były oczywiste, i z pozycji dziadkowej mądrości chce swoje doświadczenie przekazać pokoleniom kolejnym. Jednocześnie zdaje sobie sprawę, że nie będzie to łatwe, gdyż do realizacji postanowień związanych z trudnościami i przeszkodami trzeba wysiłku, który jest miarą woli, silnej woli. A to przecież nie jest teraz w modzie. Żyjemy przede wszystkim w kulturze przyjemności a nie wyrzeczeń.

15,80 zł
11,99 zł

Rabat 24,1%
oszczędzasz 3,81 zł

39
Jessica Jones. Alias. Tom 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jessica Jones. Alias. Tom 3
Dostępny3 szt.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w serii Alias #16-21. „Mattie Franklin. Trudno uwierzyć, że to superbohaterka... W najgorsze dni nie wyglądałam tak źle jak ona”. Jessica Jones, będąc zamaskowaną wojowniczką, cierpiała na brak pewności siebie i nie umiała zapanować nad swoimi supermocami. Uznawszy, że zawsze będzie postrzegana jako bohaterka drugiej kategorii, odwiesiła przebranie i pelerynę. Teraz jest hardą panią detektyw. Pewnego wieczoru zastała w mieszkaniu tajemniczą dziewczynę w kostiumie. Choć nieznajoma uciekła, Jessica dzięki swoim kontaktom ustaliła, że była to Mattie Franklin, znana jako Spider-Woman – nastoletnia superbohaterka powiązana z J. Jonahem Jamesonem, wydawcą gazety „Daily Bugle”.

59,00 zł
53,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,90 zł

40
Obrazy polskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obrazy polskie
Dostępny4 szt.

Książka Kazimierza Brakonieckiego jest dziewiątą pozycją wydaną w serii „Tangere”. Tytuł serii może kojarzyć się z noli me tangere i rzeczywiście, ma wchodzić z tymi słowami w rezonans. Ale dotyczyć ma rzeczy ludzkich. Tangere, bezokolicznik od tango – dotykać. Chodzi o to właśnie, by dotykać, by zatrzymać. Z otwartością, odwagą i miłością. A także by dać się dotknąć, by dać się przytrzymać. By się spotkać.

24,00 zł
16,99 zł

Rabat 29,2%
oszczędzasz 7,01 zł

41
Nakarmieni, aby karmić - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nakarmieni, aby karmić
Dostępny16 szt.

Książka zawiera 12 rozważań o Eucharystii. Każde z nich stanowi odrębne zagadnienie dotyczące konkretnego aspektu Mszy św. i zostało opatrzone adekwatną nazwą. Odsłanianie tajemnicy tego sakramentu ujawnia jego głębokie osadzenie w przeszłości Izraela. - czytamy we Wstępie. Wraz z autorem w kolejnych odsłonach odkrywamy Tajemnicę Eucharystii, co przybliża nam Tego, który choć zakryty, jest w niej obecny. Obrazowość i sugestywność opisu sprawia, że niemalże stajemy się uczestnikami tego samego misterium, co apostołowie czy pierwsi chrześcijanie, mający w świeżej pamięci ziemskie życie z Jezusem. Pełniej doświadczamy obecności samego Jezusa, a relacja z Nim staje się żywsza i głębsza. Sam Jezus zostawił nam Eucharystię, abyśmy mogli pozostawać w Jego bliskości (bliskości Jego miłości). Co więcej polecił nam, byśmy karmili się Nim, jak chlebem, oraz (jak łamie się chleb) dzielili się Nim z innymi. Książka z historią w tle - otwieranie na tajemnicę Mszy św., odkrywanie w niej aspektów obecności Jezusa, miało dla autora jeszcze równoległy wątek (można go odczytać anegdotycznie lub potraktować wręcz jako znaki czasu) w postaci znalezisk, którymi były różne przedmioty eucharystyczne. Na okładce umieszczono fragment szczypiec do wypieku hostii, a więcej zdjęć z odkryć można znaleźć w książce.

21,00 zł
14,99 zł

Rabat 28,6%
oszczędzasz 6,01 zł

42
Pod Mocnym Aniołem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pod Mocnym Aniołem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.18

Słynna powieść Jerzego Pilcha, wyróżniona Nagrodą Literacką Nike, znana również z ekranizacji w reżyserii Wojtka Smarzowskiego. Przejmująca opowieść o nałogu, samotności, nadziei i miłości, która być może ocala... Życie głównego bohatera, Jurusia, alkoholika, wyznacza przerażająca cykliczność − chroniczne picie, kobiety oraz pobyty na oddziale deliryków. Ich barwne, śmieszne i zarazem straszne historie otwierają przed czytelnikiem świat, nad którym króluje gwiazdozbiór fatalnego Mocnego Anioła. Czy Juruś podejmie próbę wyjścia z nałogu? Czy miłość jest w stanie przezwyciężyć grozę rzeczywistości? Wreszcie czy delirycy, nawet jeśli odpowiedzą twierdząco, naprawdę przestaną pić? „Jaką duszę ma człowiek, który wie, że przepił wszystkie pralki świata? Odpowiadam: duszę ma uskrzydloną, a myśl jego wiruje jak bęben w ostatniej fazie odsączania. Kiedy czujesz na sercu ciężar miliarda przepitych pralek − jest nie do zniesienia. Ale kiedy unosisz udręczony wzrok i widzisz, jak ptasie ławice białoskrzydłych pralek szybują pod wodnistymi niebiosami niczym eskadry papieskich helikopterów, pojmujesz, iż jest ci dane więcej niż innym. Jeśli ci dany niekonwencjonalny dar i jeśli zdołasz przeżyć, jeśli przedtem nie umrzesz, możesz zacząć wędrówkę w poszukiwaniu wszystkich utraconych pralek, a nawet − tak jest − w poszukiwaniu wszystkich utraconych rzeczy”.(fragment książki)

34,90 zł
29,90 zł
Powiadomienie

Rabat 14,3%
oszczędzasz 5,00 zł

43
Dublin, moja miłość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dublin, moja miłość
Dostępny6 szt.

Molly Murphy, dzielny nowojorski detektyw, powraca w 1903 roku do rodzinnej Irlandii, by poprowadzić poszukiwania siostry irlandzko-amerykańskiego impresario. Przed laty kobieta była zbyt chora, by wraz z rodziną pożeglować do Stanów w ucieczce przed panującym głodem i została pozostawiona sama sobie. Teraz zaś skruszony brat chce zapisać jej cały swój majątek. Burzliwa okaże się już sama podróż do Irlandii, ale na miejscu na Molly będą czekać kolejne niespodzianki… Bogata w historyczne detale, atmosferę przełomu wieków i urzekające postaci, Dublin, moja miłość jest trzymającą w napięciu kontynuacją bestsellerowej serii kryminałów Rhys Bowen.

29,00 zł
21,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,25 zł

44
Informator kadrowego 2017 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Informator kadrowego 2017
Niedostępny
Brak

80 tabel i zestawień ? wszystkie najważniejsze informacje kadrowe skondensowane w wygodnej formie. Ważne wskaźniki, listy kontrolne, zestawienia, przypomnienia - związane z zatrudnianiem, zwalnianiem, obowiązkami pracodawcy, czasem pracy, urlopami, wynagrodzeniami, ochroną rodzicielstwa i kontrolami PIP Informator został wydany w wygodnej formie skoroszytu.

29,90 zł
25,12 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,78 zł

45
Przebudzenie Morfeusza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przebudzenie Morfeusza
Dostępny98 szt.

Po zniknięciu Adama Cassandra względnie uporządkowała swoje życie. Znów zamieszkała w Toronto, a iskierką nadziei jest dla niej synek — Tommy. Dziewczyna pragnie zapomnieć o przeszłości, ale nie potrafi. Jej serce, choć roztrzaskane na kawałki, nadal bije dla najbardziej nieodpowiedniego faceta na świecie.Gdy Adam McKey nagle zjawia się w jej rodzinnym domu, Cassandra jest wściekła, choć jednocześnie szczęśliwa. Niestety, razem z ojcem jej dziecka powracają dawne demony. Wokół znów czają się wrogowie, a wśród nich najgroźniejszy — Eros. On również nie zapomniał o Cassandrze. Walka trwa. Zemsta jest okrutna i bolesna, a w świecie mafii to sprawa honoru. Toczy się ostateczna rozgrywka — o miłość, zaufanie i prawdę. Prawdę, która może uleczyć, ale także zabić. Jaką decyzję podejmie Cassandra? I co wybierze Adam w świecie, w którym nic nie jest tym, czym się wydaje? Śniłam o mężczyźnie, który był dla mnie zgubą. Przeszliśmy razem przez koszmar… A teraz czas na przebudzenie. K.N. Haner — to pseudonim polskiej autorki, która w 2015 roku debiutowała powieścią Na szczycie. Kolejne jej książki z serii o Morfeuszu, cieszącej się uznaniem wśród czytelniczek literatury kobiecej, w szybkim czasie uzyskiwały status bestsellera przyznawany przez empik.com. Jeszcze w tym roku szykuje wydanie kolejnej powieści, a w głowie ma już mnóstwo pomysłów na następne i na pewno nie powiedziała ostatniego słowa. Prywatnie K.N. Haner jest osobą bardzo rodzinną, wesołą i otwartą. Uwielbia pisać, czytać i gotować. Kocha polskie morze i Mazury. Marzy jej się nurkowanie na rafie koralowej u wybrzeży Australii. "Przebudzenie Morfeusza", po raz kolejny przeniesie Was do świata mrocznych, wyuzdanych pragnień i mafii, która nigdy nie wybacza. Przygotujcie się na ostrą jazdę bez trzymanki, bo K.N. Haner to mistrzyni dramatów, która zawsze zapewnia czytelnikom maksymalnie skrajnie wrażenia i emocje. Musicie jak najszybciej poznać zakończenie tej historii, a uwierzcie, że nie jesteście przygotowani na to, co zafundowała nam autorka. Gorąco polecam! Sylwia Stawska, Kobiece Recenzje "Przebudzenie Morfeusza" to pełna pożądania, trzymająca w napięciu i serwująca mocne doznania lektura. Wkroczcie głębiej w mroczny świat mafii i poznajcie Morfeusza od innej strony. Ta książka sprawi, że przestaniecie wymyślać własne zakończenia. Sprawi, że poczujecie ból i rozkosz jednocześnie. K.N. Haner pokazuje, że można napisać świetny erotyk, który zawładnie sercem czytelnika. Emilia Zaręba, podrugiejstronieokladki6.blogspot.com

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

46
Kraina Lodu. Nocne niebo. Książka odkrywcy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina Lodu. Nocne niebo. Książka odkrywcy
Niedostępny
Brak

Wyjątkowa propozycja dla wszystkich pasjonatów astronomii i zjawisk, jakie zachodzą na naszym niebie. Wspaniałe zdjęcia, mnóstwo kolorowych ilustracji i czytelne infografiki pozwolą dzieciom bliżej poznać naszą galaktykę – i nie tylko. Książka zawiera szeroki wybór faktów na temat zorzy polarnej, ciekawostek o Układzie Słonecznym i odpowiada na wiele pytań z zakresu astronomii. Dzieci dowiedzą się m.in. skąd się biorą noc i dzień, ile lat i jaką temperaturę ma Słońce, i co to jest „lisi ogień”. Ta książka to propozycja, która z pewnością zaspokoi głód wiedzy nawet najbardziej ciekawskich dzieci.

23,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,4%
oszczędzasz 4,01 zł

47
Gdzie jest Dory. Oceany. Książka odkrywcy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdzie jest Dory. Oceany. Książka odkrywcy
Dostępny4 szt.

Wyjątkowa propozycja dla wszystkich pasjonatów świata oceanów. Ta fascynująca książka pełna jest wspaniałych zdjęć, kolorowych ilustracji i infografik, dzięki którym dzieci będą mogły przyjrzeć się z bliska podwodnemu światu – od wypełnionej słońcem rafy koralowej po najciemniejsze głębiny. Poznają tajemnice morskich zwierząt i inne zjawiska związane z życiem w oceanach. Po co ośmiornica udaje flądrę? Dlaczego pewien bliski krewniak Nemo nazywany jest chirurgiem? Czy ukwiał to kwiat, czy zwierzę? Czym jest echolokacja? Jak śpią wydry morskie? Na te i inne pytania, wszystkie ciekawe świata dzieci znajdą odpowiedzi w książce „Oceany. Książka odkrywcy”.

23,00 zł
18,99 zł

Rabat 17,4%
oszczędzasz 4,01 zł

48
Amazing Spider-Man. Tom 1. Szczęście Parkera - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amazing Spider-Man. Tom 1. Szczęście Parkera
Niedostępny
Brak

Prawdziwy Spider-Man powraca! Po wydarzeniach z finału serii The Superior Spider-Man Peter Parker znów zamieszkuje swoje ciało, lecz czy poradzi sobie z problemami, które odziedziczył po swoim największym wrogu? Co gorsza, dawni nieprzyjaciele powrócili i wygląda na to, że pająk, któremu Peter zawdzięcza swoje moce, ukąsił jeszcze kogoś... Scenarzystą tego tomu jest Dan Slott (The Superior Spider-Man, She-Hulk), a za rysunki odpowiada Humberto Ramos (The Superior Spider-Man, Runaways).

39,99 zł
30,79 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

49
Polin. 1000 lat historii Żydów polskich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polin. 1000 lat historii Żydów polskich
Niedostępny
Brak

Imponujący tom towarzyszy wystawie stałej Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Zawiera eseje autorstwa czołowych naukowców, które dopełniają historię Żydów polskich prezentowaną na wystawie – historię tysiąca lat nieprzerwanej obecności na ziemiach polskich. Każdy esej został bogato zilustrowany zdjęciami dokumentów i przedmiotów prezentowanych na wystawie, z których wiele nie było dotąd reprodukowanych. Książka zawiera także piękne zdjęcia każdej z galerii – podróży Ibrahima ibn Jakuba, wspaniałego modelu Krakowa i Kazimierza, unikalnej repliki malowanego sklepienia drewnianej synagogi z Gwoźdźca, panoramicznego dworca kolejowego, multimedialnej ulicy międzywojennej, i wielu innych ekspozycji. Katalog jest doskonałym uzupełnieniem zbierającej pochwały wystawy stałej, ustanawiającej nowe standardy rozumienia historii Żydów polskich.

125,00 zł
88,75 zł
Powiadomienie

Rabat 29,0%
oszczędzasz 36,25 zł

50
Nieśmiertelność sprawiedliwych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieśmiertelność sprawiedliwych
Niedostępny
Brak

Ostatecznie należy stwierdzić, że Mądrość Salomona przekazała najwyraźniejsze świadectwo o nieśmiertelności sprawiedliwych spośród wszystkich ksiąg LXX. Jednocześnie ta najmłodsza księga Starego Testamentu stała się pomostem do orędzia Nowego Testamentu, w którym Pierwszym Sprawiedliwym jest Jezus Chrystus

59,90 zł
49,12 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 10,78 zł

Wróć do góry