hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.05.25

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 25 maja 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Katedra w Barcelonie (Ildefonso Falcones), na drugim Disney Księżniczka. Pocahontas, DVD (Eric Goldberg, Mike Gabriel). Kolejny produkt to Przygody Kubusia Puchatka. Kubuś i przyjaciele, DVD (Wolfgang Reitherman, John Lounsbery) oraz Magia Kina. Tajemniczy ogród, DVD (Agnieszka Holland).
1
Katedra w Barcelonie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Katedra w Barcelonie
Dostępny
620 szt.

Jedna z najpopularniejszych powieści hiszpańskich ostatnich lat. Numer 1 na listach bestsellerów nieprzerwanie przez 13 miesięcy Katedra w Barcelonie to napisana z wielkim rozmachem powieść w stylu słynnych Filarów Ziemi Kena Folletta. Fascynująca panorama średniowiecza przedstawiająca blaski i cienie feudalnej Katalonii w dobie religijnych i społecznych niepokojów, nietolerancji i wojen. I połowa XIV wieku. Stolica Księstwa Katalonii, Barcelona, panuje na szlakach handlowych i rozrasta się ku morzu. Mieszkańcy skromnej, ubogiej dzielnicy Ribera, postanawiają własnymi rękami wybudować wspaniałą katedrę maryjną – kościół Santa Maria de la Mar. Historia budowy splata się z losami Arnaua Estanyola, syna uciekającego przed okrutnym panem pańszczyźnianego chłopa. Z przymierającego głodem zbiega Arnau przemieni się w zamożnego patrycjusza, człowieka prawego i szanowanego. Tragarza portowego, żołnierza, bankiera, a później konsula morskiego. Żadne pieniądze, honory i zaszczyty nie uchronią go jednak przed niebezpiecznym spiskiem i długimi rękami inkwizycji?

54,90 zł
39,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,37 zł

10 osób kupiło
2
Disney Księżniczka. Pocahontas, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Księżniczka. Pocahontas, DVD
Eric Goldberg, Mike Gabriel, 1995
Dostępny
304 szt.

„Pocahontas” to magiczna opowieść Disneya o sile miłości, przyjaźni i tolerancji, którą pokocha cała twoja rodzina! Statek angielskich osadników pod dowództwem dzielnego kapitana Johna Smitha i chciwego gubernatora Ratcliffe przybija do wybrzeży Ameryki Północnej. Indiańska księżniczka Pocahontas oraz jej zabawni towarzysze – psotny szop Meeko i zadziorny koliber Flit – szybko zaprzyjaźniają się z młodym kapitanem. Wspólnie wprowadzają przybysza w niezwykły świat indiańskich wierzeń i ukazują mu piękno oraz potęgę dzikiej przyrody. Tymczasem spragniony złota Ratcliffe planuje atak na Indian. Zderzenie dwóch kultur wydaje się nieuniknione, jednak Pocahontas i kapitan Smith wspólnie szukają sposobu, by zapobiec rozlewowi krwi i zaprowadzić pokój.

29,90 zł
28,41 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,49 zł

9 osób kupiło
3
Przygody Kubusia Puchatka. Kubuś i przyjaciele, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Kubusia Puchatka. Kubuś i przyjaciele, DVD
Wolfgang Reitherman, John Lounsbery, 1977
Dostępny
302 szt.

Obejrzyj trzy klasyczne „kubusiowe” krótkometrażówki Walta Disneya zainspirowane niezwykłymi opowiadaniami A.A. Milnego! „Kubuś i miododajne drzewo” (1966), „Wiatrodzień Kubusia” (z 1968 roku, nagrodzony rok później Oscarem w kategorii Najlepszy Krótkometrażowy Film Animowany) oraz „Kubuś i rozbrykany Tygrys” (1974) to niezwykłe historie, dzięki którym narodziła się prawdziwa gwiazda: miś o bardzo małym rozumku, ale tak sympatyczny, że pokochały go miliony widzów na całym świecie! Dołącz do Kubusia i jego przyjaciół: Prosiaczka, Tygryska, Sowy, Kłapouchego, Królika, Kangurzycy, Maleństwa oraz Krzysia i przeżyj mnóstwo przygód w Stuwiekowym lesie, gdzie królują „mjut” i wieczna przyjaźń... Urzekająca animacja, wzruszająca fabuła oraz magiczna ścieżka dźwiękowa sprawią, że te ponadczasowe, klasyczne bajki zachwycą ciebie i całą twoją rodzinę!

20,90 zł
19,99 zł

Rabat 4,4%
oszczędzasz 0,91 zł

7 osób kupiło
4
Magia Kina. Tajemniczy ogród, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magia Kina. Tajemniczy ogród, DVD
Agnieszka Holland, 1993
Dostępny
204 szt.

Daj się porwać Magii Kina! Wejdź do wyjątkowego ogrodu, w którym przyjaźń rozkwita, choroby znikają, a smutki nigdy nie wracają. Właśnie w tym magicznym miejscu osierocona Mary, despotyczny i rozkapryszony Colin oraz uprzejmy, wiejski chłopiec Dickon odkrywają, że można zmienić świat, jeśli tylko bardzo się tego pragnie. Odkryj „Tajemniczy ogród”, a poznasz świat magii.

26,90 zł
25,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

5 osób kupiło
5
Disney Księżniczka. Merida Waleczna, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Księżniczka. Merida Waleczna, DVD
Mark Andrews, Brenda Chapman, 2012
Dostępny
103 szt.

Studio Disney/Pixar, które stworzyło takie arcydzieła jak „Toy Story 3” oraz „Auta 2”, przedstawia kolejną porywającą opowieść pełną humoru, przygód i niezapomnianych bohaterów. „Merida Waleczna” to przepięknie animowana rozrywka dla całej rodziny. Wybierz się w zdumiewającą podróż wraz z Meridą – uzdolnioną łuczniczką, a jednocześnie zbuntowaną córką króla Fergusa i królowej Elinor. Dziewczyna pragnie podążać własną drogą, ignoruje więc obyczaje i tradycje będące absolutną świętością dla władców prastarego królestwa. Dopiero kiedy jej czyny przypadkiem sprowadzają na krainę chaos i zamęt, Merida odkrywa prawdziwe znaczenie odwagi. Czy uda jej się cofnąć straszliwą klątwę, zanim będzie za późno?

29,90 zł
28,41 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,49 zł

5 osób kupiło
6
Ratatuj, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ratatuj, DVD
Brad Bird, 2007
Dostępny
206 szt.

Twórcy filmów „Auta” oraz „Iniemamocni” mają zaszczyt zaserwować film „Ratatuj” – wyborną komedię dla całej rodziny Zobacz Paryż z zupełnie nowej perspektywy w towarzystwie fantastycznych bohaterów ze studia Pixar. Marzycielski szczur Remy pragnie zostać szefem kuchni w jednej z wykwintnych paryskich restauracji. Zmuszony do wyboru między oczekiwaniami rodziny a kulinarnym powołaniem, Remy wplątuje się w ciąg nieoczekiwanych wydarzeń i wraz z nowym przyjacielem Linguinim wywraca gastronomiczny świat do góry nogami. Niezwykła edycja filmu, nadziewana pysznymi, świeżymi dodatkami, to prawdziwa uczta, którą będziesz się delektować bez końca!

29,90 zł
28,41 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,49 zł

4 osoby kupiły
7
Bałaganiaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bałaganiaki
Dostępny
46 szt.

Kolejna część przygód mieszkańców miasteczka Humorki. Tym razem podejrzymy Bałaganiaki. Jeśli chcesz poznać różne stopnie bałaganu i dowiedzieć się, jak to możliwe, że BAJZEL na zawołanie przemieszcza się w inne miejsce, zajrzyj do domu Bałaganiaków! Przekonasz się, że nie bez powodu mieszkają u zbiegu ulic Mocnych Wrażeń i Przebranej Miarki!

23,00 zł
16,99 zł

Rabat 26,1%
oszczędzasz 6,01 zł

3 osoby kupiły
8
Kredki Triocolor 7mm 12 kolorów KOH-I-NOOR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki Triocolor 7mm 12 kolorów KOH-I-NOOR
Dostępny
7 szt.

Komplety kredek TIOCOLOR 7 mm w kartonowym opakowaniu.

17,10 zł
16,99 zł

Rabat 0,6%
oszczędzasz 0,11 zł

3 osoby kupiły
9
Św. Brat Albert. Rekolekcje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Św. Brat Albert. Rekolekcje
Dostępny
10 szt.

Św. Brat Albert, Adam Chmielowski nazywany Ojcem ubogich, porzucił karierę artysty, by zamieszkać z ludźmi najuboższymi i ukazać im utraconą miłość Boga. Założył zgromadzenie, którego celem jest praca wśród ludzi potrzebujących pomocy, często zapomnianych i odrzuconych przez społeczeństwo. Święty pozostawił po sobie niewiele pism: zwięzłe notatki robione w czasie rekolekcji oraz kilka listów świadczących o jego niezwykle bogatej duchowości. Zawarte w książce rozważania pozwalają lepiej zrozumieć jego duchowość oraz odpowiadają na pytania: czym jest odkupienie, grzech, życie wieczne, wybór drogi życiowej, radykalizm postaw, wierność danemu słowu, zjednoczenie z Chrystusem i modlitwa kontemplacyjna.

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

3 osoby kupiły
10
Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa, DVD
Andrew Adamson, 2005
Dostępny
302 szt.

Wejdź do świata pełnego magii i niezwykłych sekretów! Dzięki Walt Disney Pictures i Walden Media przeżyjesz wspaniałą przygodę, oglądając ekranizację ponadczasowego arcydzieła C.S. Lewisa. Uchyl drzwi od zaczarowanej szafy i wraz z Łucją, Edmundem, Zuzanną oraz Piotrem odwiedź tajemnicze, pogrążone w wiecznej zimie królestwo Narnii. Poznaj mówiące zwierzęta, karły, fauny, centaury, olbrzymy i inne fantastyczne stwory. Stań u boku wspaniałego lwa Aslana i poprowadź mieszkańców magicznej krainy do wielkiej bitwy przeciw Białej Czarownicy! „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa” to przepiękna baśń o walce dobra ze złem, która oczaruje cię już od pierwszych minut.

29,90 zł
28,41 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,49 zł

3 osoby kupiły
11
The War of the Worlds. Wojna Światów z podręcznym słownikiem angielsko-polskim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The War of the Worlds. Wojna Światów z podręcznym słownikiem angielsko...
Dostępny
2 szt.

Wojna światów to powieść Herberta George Wellsa opublikowana w 1898 roku. Książka, jako jedna z pierwszych, została zaliczona do nowo powstałego gatunku – science fiction. Powieść przedstawia atak Marsjan na Ziemię. Najeźdźcy pragną opanować planetę, a ludzie są dla nich jedynie pożywieniem. Książka ukazuje różne zachowania w skrajnie przerażających warunkach, grożących globalnym unicestwieniem ludzkości. Powieść wyprzedziła swoją epokę, ukazując po raz pierwszy wizję apokaliptycznej zagłady. Zachwycają również wynalazki opisane przez autora, które znalazły swoje odzwierciedlenie w przyszłości.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

3 osoby kupiły
12
Panda i duchy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Panda i duchy
Dostępny
22 szt.

Niezapomniany Tafla powraca! Nowe przygody Addy’ego, Michaela i Karla i ich przyjaciela Tafli, pandy olbrzymiej. Halloween. Drzewa mienią się ognistą czerwienią. Uradowane dzieci przebierają się w kolorowe kostiumy. A za każdym rogiem czekają na nich niespodzianki i tajemnice! Addy, Michael i Karl zebrali mnóstwo łakoci. Ale to nie koniec zabawy. Ich dobry przyjaciel Tafla, panda olbrzymia, ma dla nich jeszcze specjalną niespodziankę. Tajemniczy ktoś opowie im przedziwną historię. Wyjątkowa i mądra książka dla czytelników w każdym wieku, zilustrowana przez autora żywymi akwarelami i wytwornymi rysunkami tuszem, w której świat współczesny przeplata się z mądrością starożytnych nauk zen. Książki Jona J. Mutha otrzymały wiele prestiżowych nagród, w tym Złoty Medal Stowarzyszenia Ilustratorów.

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

3 osoby kupiły
13
Disney Księżniczka. Kopciuszek, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Księżniczka. Kopciuszek, DVD
Hamilton Luske, Wilfred Jackson, 1950
Dostępny
201 szt.

Odkryj na nowo klasyczne arcydzieło Disneya! „Kopciuszek” powraca w ekskluzywnej edycji Ze Skarbca Disneya, by oczarować kolejne pokolenie niezapomnianą historią, sympatycznymi bohaterami i nominowaną do Oscara muzyką. Niewątpliwym atutem wydania na Blu-ray i DVD jest nowy polski dubbing oraz bogate dodatki specjalne, w których znajdziemy m.in. krótkometrażówkę „I żyli długo i zaplątani”, czyli dalsze losy Roszpunki i Flynna z „Zaplątanych”. Choć macocha i przyrodnie siostry robią wszystko, by dokuczyć Kopciuszkowi, dziewczyna wciąż wierzy, że jej marzenia o lepszym losie kiedyś się spełnią. I tak się dzieje, gdy w jej życiu pojawia się Dobra Wróżka. Dzięki czarodziejskiej różdżce łachmany zmieniają się w cudowną suknię, a ogrodowa dynia w przepiękną karocę i Kopciuszek spędza wieczór na królewskim balu, w ramionach wyśnionego księcia. Jednak o północy czar pryska i dziewczyna ucieka w popłochu, gubiąc po drodze szklany pantofelek... Czy księciu uda się odnaleźć tajemniczą ukochaną?

29,90 zł
28,41 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,49 zł

3 osoby kupiły
14
Gumka Grip 2001, nakładka szara (2 sztuki) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gumka Grip 2001, nakładka szara (2 sztuki)
Faber Castell, 2
Dostępny
9 szt.

Winylowa gumka do ścierania bez PVC, nie pozostawia smug. Może zostać wykorzystana do ochrony grafitu lub przedłużenia ołówka. Komplet 2 sztuk w szarym kolorze.

5,99 zł
2 osoby kupiły
15
Kłamczusiaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kłamczusiaki
Dostępny
37 szt.

Kolejna część przygód mieszkańców miasteczka Humorki. W tej książeczce bohaterami są Kłamczusiaki. Kłamać można jak z nut, ale kłamstwo ma krótkie nogi! Przekonały się o tym Kłamczusiaki, którym pewnego wieczoru ukazała się tajemnicza zjawa. Jeśli chcesz wiedzieć, co im powiedziała, koniecznie przeczytaj tę opowieść!

23,00 zł
16,99 zł

Rabat 26,1%
oszczędzasz 6,01 zł

2 osoby kupiły
16
Potwory i spółka, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potwory i spółka, DVD
Pete Docter, Lee Unkrich, David Silverman, 2001
Dostępny
31 szt.

Nagrodzeni Oscarem twórcy słynnego „Toy Story” przedstawiają film, który podbił serca krytyki i widzów na całym świecie. „Potwory i spółka” łączą znakomity, oryginalny scenariusz z technologicznym przełomem w animacji i odsłaniają tajemnicę świata naszych sennych koszmarów, który okazuje się być potwornie śmieszny. Wyborowy straszak Sulley i jego gadatliwy asystent Mike pracują w firmie Potwory i spółka – wielkiej fabryce, gdzie dziecięcy krzyk przerabia się na energię napędzającą miasto Monstropolis. Dla potworów nie ma nic straszniejszego, niż toksyczne ludzkie dziecko, więc gdy Mike i Sulley przypadkiem wpuszczą małą dziewczynkę do swojego świata, wpadną w poważne tarapaty. Przy okazji odkryją koszmarną intrygę i wspólnie będą musieli pokonać wiele przeszkód, by odesłać dziecko bezpiecznie do domu. „Potwory i spółka” to wspaniały, pełen przygód film, który przeraźliwie rozbawi ciebie i twoich bliskich.

29,90 zł
28,41 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,49 zł

2 osoby kupiły
17
Każdy został człowiekiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Każdy został człowiekiem
Dostępny
22 szt.

W latach 1946-1960 ze wsi do miasta przeniósł się co trzeci młody człowiek. Część z nich zasiliła rzesze niewykwalifikowanych pracowników fizycznych, dla wielu jednak przeprowadzka wiązała się z błyskawicznym awansem społecznym: zostali pracownikami administracji publicznej, zasilili kadry pedagogiczne czy wojskowe. "Każdy został człowiekiem" jest zapisem doświadczeń młodych ludzi urodzonych na wsi, których na początku lat 50. porwał urok nowej Polski. To swoista kronika ich sukcesów i porażek związanych ze zdobywaniem wykształcenia i świadomości politycznej, ze zmianą środowiska i ucieczką do miast w poszukiwaniu własnego miejsca w socjalistycznej rzeczywistości. Punktem wyjścia tej niezwykłej reporterskiej opowieści jest monumentalne, dziewięciotomowe wydanie pamiętników młodzieży wiejskiej opatrzone wspólnym tytułem "Młode pokolenie wsi Polski Ludowej", nadesłanych na konkurs ogłoszony w 1961 roku przez Związek Młodzieży Wiejskiej, Komitet Badań nad Kulturą Współczesną i Zakład Socjologii Wsi PAN oraz Ludową Spółdzielnię Wydawniczą. Autor odnalazł inne dokumenty oraz krewnych ówczesnych aktywistów, poszerzając subiektywny i ocenzurowany obraz przedstawiony w konkursowych pracach o bezcenne źródła "z pierwszej ręki". "Każdy został człowiekiem" to pierwsza publikacja na temat tworzenia się świadomego klasowo pokolenia "okresu błędów i wypaczeń", pokolenia, które mozolnie budowało od podstaw nowe powojenne państwo. To znakomity literacki przyczynek do toczącej się od lat dyskusji o chłopskim pochodzeniu w hierarchii społecznej. To także opowieść o pokoleniu naszych rodziców i dziadków, którzy jako pierwsza generacja w historii Polski zyskali szansę wyrwania się do "lepszego świata". "Chłopska historia Polski i szlachecko-miejska historia Polski zbiegły się na dobre dopiero wtedy, kiedy komuniści przeprowadzili forsowną industrializację. Utworzona przez nich nowa klasa wzmocniła PRL - ale stała się też fundamentem Solidarności. Nesterowicz odtwarza wizje, ambicje i ograniczenia klasy, która stworzyła Twój kraj, drogi Czytelniku." Jan Wróbel

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

2 osoby kupiły
18
Kinesiotaping w pediatrii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kinesiotaping w pediatrii
Dostępny
80 szt.

Kinesiotaping jest bardzo popularną metodą stosowaną w fizjoterapii. Atrakcyjny wygląd plastrów, bezbolesność ich aplikacji, a także możliwość upodobnienia się do gwiazd sportu powodują, że dzieci i młodzież łatwo je akceptują, co przekłada się na dobre rezultaty terapii. Kinesiotaping w pediatrii to praktyczny, bogato ilustrowany poradnik stosowania tej metody u dzieci i młodzieży, w którym autorka, doświadczona fizjoterapeutka i rehabilitantka, prezentuje: - podstawowe zasady doboru aplikacji, - właściwości i rodzaje plastrów, - techniki korekcyjne kinesiotapingu, - klasyczne kształty oklejeń i możliwości ich modyfikacji, - praktyczne wskazówki ułatwiające prawidłowe wykonywanie oklejeń.

49,00 zł
43,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,88 zł

2 osoby kupiły
19
Druuna. Tom 2. Stwór. Drapieżna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Druuna. Tom 2. Stwór. Drapieżna
Dostępny
7 szt.

Statek kosmiczny zbliża się do tajemniczej asteroidy, która wysyła sygnał radiowy składający się z sześciu liter: D-R-U-U-N-A. Will, dowódca, ma dziwne urojenia, które wydają się realne. Pod koniec wizji odbywa wędrówkę po labiryncie i poznaje piękną kobietę w czerwieni. Czy ona jest kolejnym owocem wyobraźni: iluzją w iluzji? Przedstawiamy dwie kolejne części - Stwór i Drapieżna - najbardziej znanej serii mistrza komiksu europejskiego, Paolo Eleuteri Serpieriego. Cykl Druuna zapoczątkowany w 1985 roku odniósł ogromny sukces w Europie i Ameryce. Drukowały go liczne wydawnictwa i magazyny, w tym legendarny "Heavy Metal". Swój sukces zawdzięcza precyzyjnym, klasycznym rysunkom oraz fabule osadzonej w postapokaliptycznej scenerii, zainspirowanej powieścią Briana Aldissa Non stop oraz filmem Mad Max. Jednak najważniejsza jest Druuna, piękna i ponętna bohaterka.

99,00 zł
71,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 27,72 zł

1 osoba kupiła
20
Above - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
42,90 zł
1 osoba kupiła
21
Tego lata, w Zawrociu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tego lata, w Zawrociu
Dostępny
89 szt.

Pierwsza część bestsellerowej serii o Zawrociu – sugestywna, klimatyczna powieść, która uwiodła czytelników. Ponad 100 000 sprzedanych egzemplarzy! Tego lata, w Zawrociu to powieść o wyprawie w nieznane i pełną tajemnic przeszłość rodzinną. Matylda, mieszkanka warszawskiego blokowiska, pracująca na co dzień w teatrze, dostaje niespodziewanie w spadku po mało znanej babce malowniczy dom na prowincji. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie inni kandydaci na spadkobierców, choćby dwoje ukochanych wnuków babki. Dlaczego ja? – zastanawia się Matylda. By odpowiedzieć na to pytanie, musi poznać nie tylko tych, których babka pominęła, ale przede wszystkim osobę, która ją wybrała. Jak to zrobić, gdy widziało się babkę Aleksandrę raz w życiu i ma się wokół siebie same zagadki, te z przeszłości i teraźniejszości? Czy Matyldzie uda się odgadnąć motywacje ekscentrycznej i niezwykłej kobiety, która podarowała jej Zawrocie, oraz ułożyć się z krewnymi i pokochać dom na prowincji? Tego lata, w Zawrociu to magiczna opowieść o lecie, szukaniu własnych korzeni i przede wszystkim o urodzie życia. To powieść, która udowadnia, że przeszłość może być równie fascynująca jak teraźniejszość. Dwie kobiety, stara i młoda, dwie mentalności, dwa charaktery, spotkanie, które odmienia na zawsze. A do tego czarny fortepian, muzyka i skrywane namiętności, które targają bohaterami powieści.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

1 osoba kupiła
22
Flamastry Twins dwustronne 30 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flamastry Twins dwustronne 30 kolorów
Dostępny
8 szt.

Flamastry posiadają dwie końcówki. Końcówka gruba ułatwia szybkie wypełnianie kolorem dużych powierzchni. Cienka końcówka zapewnia rysowanie cienkich linii. Flamastry zawierają atrament na bazie wody, co ułatwia spieranie z większości standardowych tkanin. Flamastry wykonane zostały zgodnie z europejskimi normami bezpieczeństwa, na terenie Unii Europejskiej.

50,40 zł
47,88 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,52 zł

1 osoba kupiła
23
Nierówności. Co da się zrobić? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nierówności. Co da się zrobić?
Dostępny
15 szt.

Nierówności są z nami od zawsze: archeologowie znajdowali ich ślady na prehistorycznych stanowiskach, w starożytnej republice rzymskiej senatorzy bogacili się kosztem niewolników i podbitych terytoriów, w czasach reformacji w niemieckich miastach współczynnik Giniego szybował do niebotycznych poziomów. Czy skoro po tylu latach reform, wojen i postępu wciąż nie poradziliśmy sobie z tym, że jedni mają więcej a inni mniej, problem w ogóle da się rozwiązać? Anthony B. Atkinson, jeden z najważniejszych badaczy zajmujących się nierównościami, twierdzi że tak, choć będzie to wymagało reform bardziej wyszukanych niż zwykłe podwyższenie podatków dla bogatych i szeregu kompleksowych zmian w dziedzinach zatrudnienia, technologii, ubezpieczeń społecznych, dystrybucji kapitału i opodatkowania. Anthony B. Atkinson (1941-2017) - brytyjski ekonomista, wykładał w London School of Economics and Political Science i Nuffield College w Oksfordzie. Atkinson zajmował się przede wszystkim kwestią dystrybucji dochodów, był też mentorem Thomasa Piketty’ego, autora głośnego Kapitału w XXI wieku, która również ukazała się nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej.

69,90 zł
51,73 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 18,17 zł

1 osoba kupiła
24
Kubuś i Przyjaciele, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubuś i Przyjaciele, DVD
Stephen J. Anderson, Don Hall, 2011
Dostępny
302 szt.

Walt Disney z dumą prezentuje film „Kubuś i Przyjaciele” – ciepłą i wzruszającą opowieść o małym, głupiutkim, ale przesympatycznym misiu oraz jego wiernych towarzyszach. Powróć do Stumilowego Lasu razem z całą swoją rodziną i przeżyj magiczną przygodę z ukochanymi bohaterami z dzieciństwa! Kiedy stary Kłapouchy traci swój ogon, Kubuś, Tygrysek, Królik, Prosiaczek, Kangurzyca i Maleństwo wyruszają w szaloną podróż, żeby odnaleźć zgubę. Przyjaciele będą też musieli pomóc Krzysiowi, który zdaniem Sowy został porwany przez tajemniczego potwora Bendezara. To będzie dzień pełen wrażeń dla małego misia, który po prostu wyszedł z domu, żeby znaleźć trochę miodku. Klasyczna animacja, zupełnie nowe piosenki i fantastyczna fabuła zainspirowana pięcioma opowiadaniami z książek A.A. Milne’a, to gwarancja znakomitej zabawy dla widzów w każdym wieku. „Kubuś i przyjaciele” to pozycja obowiązkowa w kolekcji DVD każdego miłośnika ponadczasowych opowieści!

20,90 zł
19,99 zł

Rabat 4,4%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
25
Wyprawa po żonę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprawa po żonę
Dostępny
7 szt.

Początek drugiej połowy XIX wieku. Królestwo Polskie; wciąż sielskie, spokojne i szlacheckie Mazowsze. On – Ksawery Wymysłowski – młody, przystojny, dobrze wychowany ziemianin, dumny autor Kodeksu małżeńskiego, szukający kandydatki na żonę. Ona – Ksawera Padlewska – śliczna, urocza i zaradna gospodyni. A także – Kamila z Dębia – wszystkich zachwycająca i... odtrącająca. A pomiędzy nimi: niezgodni i nieroztropni rodzice; tragiczna przeszłość niszcząca radość i szczęście; a co gorsze – trudne, nieraz dramatyczne wybory. Korzeniowski przedstawia w tym ponadczasowym, pouczającym i barwnym moralitecie problemy małżeńskie oczami tych, którzy są już po ślubie, jak i niedojrzałe opinie o płci przeciwnej głoszone wzajemnie przez tych, którzy z chęcią, choć i obawą pragną się ze sobą na zawsze związać.

29,90 zł
22,72 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,18 zł

1 osoba kupiła
26
Walka o wolność. Zdarzyło się w Polsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Walka o wolność. Zdarzyło się w Polsce
Dostępny
2 szt.

To czwarta książka z serii „Zdarzyło się w Polsce”. W pięciu tomach współcześni autorzy książek dla dzieci i młodzieży, pasjonaci historii, ukazali węzłowe punkty polskich dziejów widziane oczami zwyczajnych ludzi: mieszkańców miast, dworów i wsi – naszych przodków. Za ich sprawą czytelnik Walki o wolność przeniesie się w czasy, gdy Polska została wymazana z mapy Europy, lecz wciąż żyła w sercach ludzi, będzie towarzyszył Napoleońskim żołnierzom, powstańcom styczniowym i rewolucjonistom. Usłyszy pierwszy koncert ośmioletniego Fryderyka Chopina, zobaczy Adama Mickiewicza piszącego Dziady i Marię Skłodowską walczącą o prawo do edukacji kobiet. Książki z tej serii dedykujemy tym, którzy cenią i lubią historię, oraz tym, którzy… za nią nie przepadają! Dzięki nim przekonają się, że historia Polski jest barwna i ciekawa, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i trzymających w napięciu, dramatycznych wydarzeń.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

1 osoba kupiła
27
Kącik olimpijski. Część I Geometria - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kącik olimpijski. Część I Geometria
Dostępny
15 szt.

Niniejszą pozycją zaczynamy serię książek pod tytułem Kącik olimpijski. Celem tej serii jest zapoznanie ucznia z najważniejszymi pojęciami elementarnej matematyki i uczenie rozwiązywania niestandardowych zadań. Pierwsza książka poświęcona jest geometrii. Nie przypadkowo zaczynamy właśnie od tego działu. Nauczyć się rozwiązywania niestandardowych zadań z geometrii jest znacznie trudniej niż typowo algebraicznych czy logicznych. Głównym powodem jest znacznie mniejsza, w porównaniu do innych działów matematyki, liczba algorytmów rozwiązywania zadań. Często wystarczy dorysować jeden odcinek i rozwiązanie staje się oczywiste. Niemniej jednak nauczyć się zauważać takie odcinki nie jest łatwo. Zadania w tym zbiorze zostały podzielone na trzy części. Poziom A zawiera zadania przeznaczone dla uczniów trzeciej klasy gimnazjum i pierwszej liceum, poziom B - dla uczniów pierwszej i drugiej klasy liceum, poziom C - dla uczniów klasy drugiej i trzeciej liceum. Na końcu książki przytaczamy kilka bardzo ważnych i interesujących twierdzeń geometrycznych. Autor.

32,99 zł
23,09 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,90 zł

1 osoba kupiła
28
Traktor z chwytakiem bel i przyczepą, 1:50 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Traktor z chwytakiem bel i przyczepą, 1:50
Siku
Dostępny
47 szt.

Realistycznie wykonany model ciągnika marki New Holland. Ciągnik posiada zaczep umożliwiający perfekcyjne manewrowanie przyczepą. Przyczepa jest kompatybilna z innymi modelami Siku Farmer oraz Siku Super. Wymiary: 11,5 x 42,0 x 6,5 cm

140,00 zł
128,80 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
29
Nadzieja na końcu świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nadzieja na końcu świata
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.15

Persja, obóz uchodźców w okolicy Isfahanu, 1944. Tu właśnie znalazła się osiemnastoletnia Polka ze swoją młodszą siostrą Lucyną, najpierw po deportacji całej rodziny ze Lwowa na Syberię i potem po odysei obu dziewcząt przez Rosję i Persję. Kiedy kilkaset polskich sierot ma otrzymać azyl w Nowej Zelandii, Helena czuje budzącą się nadzieję i radość. Ale ponieważ okazuje się, że jest za stara, na emigrację wybrano tylko jej siostrę. Ona jednak nie zamierza wyjeżdżać – ma w obozie przyjaciela. Helena zazdrości siostrze takiej przepustki do nowego życia, choć prześladuje ją z powodu rozstania poczucie winy. Nie daje jednak niczego poznać po sobie i przekonuje Lucynę, aby ta zaczęła przygotowywać się do podróży. I wreszcie Helena trzymając w ręce niewielki bagaż Lucyny czeka na nią w punkcie zbiórki przed transportem. Ale Lucyna nie zjawia się w wyznaczonym czasie… W tym samym czasie, kiedy Helena z nadzieją liczy na podróż do Nowej Zelandii, James McKenzie nocą opuszcza potajemnie Kiward Station, aby wstąpić jako ochotnik do brytyjskich sił powietrznych. W Anglii zostaje wcielony do eskadry brytyjskich bombowców i bierze udział w walce o Zagłębie Ruhry. Kiedy jednak ma zrzucić bomby na Essen, Duisburg i Bochum, czuje wewnętrzny sprzeciw. Zdaje sobie sprawę, że nie po to wyruszył na wojnę, aby zabijać bezbronne kobiety i dzieci. I nagle grozi mu sąd wojenny…

37,00 zł
27,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,25 zł

30
Mikroludzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mikroludzie
Dostępny
2 szt.

Mniejsi, bardziej odporni i solidarni. Czy mikroludzie są przyszłością cywilizacji... czy jej końcem? Kontynuacja bestsellerowej powieści Trzecia ludzkość! Francuskie przedsiębiorstwo Pigmej Prod komercjalizuje usługi nowej rasy ludzkiej: Emceków – kobiet i mężczyzn, których wzrost nie przekracza siedemnastu centymetrów. Te zredukowane istoty wykonują przeróżne zadania na całym świecie: ratują górników z zawalonych korytarzy w kopalniach, przeprowadzają operacje na otwartym sercu, docierają do grożących wybuchem reaktorów jądrowych... Ich mały wzrost i precyzyjne ruchy czynią cuda; niektórzy wyróżnili się nawet bohaterskimi czynami. Sprawy mogłyby toczyć się dalej w ten sposób, gdyby nie pewne bulwersujące zdarzenie. Nastoletni Austriak nagrywa amatorski film, na którym torturuje troje Emceków. W Internecie zaczyna wrzeć... David Wells, będący jednym z inicjatorów projektu, uświadamia sobie, że mikroludzie nie są dobrze traktowani i aktywnie walczy o przyznanie Emcekom ich praw. W tym czasie maleńkie istoty organizują ruch oporu... „Autor światowego bestsellera Imperium mrówek” – nasz dzisiejszy Juliusz Verne – stworzył mikroludzkość. Fantastyczna książka dla każdej publiczności” – „France Info”.

37,00 zł
27,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,25 zł

31
Kości nie kłamią - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kości nie kłamią
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.16

Doktor Brennan zostaje niespodziewanie wezwana przez wydział policji w Charlotte, zwany Archiwum X. Ma się tam spotkać ze śledczym, normalnie działającym w strefie operacyjnej położonej bardzo daleko od Charlotte. Powód wezwania okazuje się wstrząsający: zamordowanych zostało dwoje dzieci, i choć dzieliły je tysiące kilometrów, łączyło jedno – osoba zabójcy. Przed laty niejaka Anique Pomerleau porwała i zamordowała w Kanadzie kilka dziewczynek. Z zastawionej przez organy ścigania pułapki udaje jej się wymknąć. Funkcjonariusze sprawiedliwości, w tym Brennan i detektyw Andrew Ryan, ponoszą druzgocącą porażkę. Teraz, jakby wywołana wprost z najgorszych koszmarów, Pomerleau znowu zaczyna działać, tym razem w Stanach Zjednoczonych. Między jej ofiarami w stanach Vermont i Karolina Północna istnieje związek. Gdy znika kolejne dziecko, wydaje się, że nic nie powstrzyma eskalacji terroru – Brennan musi stawić czoła wyzwaniu i wykorzystać drugą szansę powstrzymania psychopatki.

37,00 zł
27,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,25 zł

32
Tylko jeden sekret - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tylko jeden sekret
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.14

„Wciągająca historia pełna uczuć i namiętności.” - Lori Foster Trzydziestoletnia Isobel Sørensen pracuje jako lekarz wojskowy i widziała już wszystko. Niezależnie od tego, co się wokół niej dzieje, potrafi zachować spokój, chłodną głowę i profesjonalizm. Ale kiedy dowiaduje się, że Medpax, organizacja pozarządowa, która jest jej oczkiem w głowie, ma problemy, zupełnie traci panowanie nad sobą. Ktoś odciął dopływ pieniędzy i wygląda na to, że zrobił to z osobistych powodów. Alexander De la Grip, pochodzący ze znanej arystokratycznej rodziny w Szwecji, jest pozbawionym moralności młodzieńcem znanym z dwóch rzeczy: urody i podbojów. Noce spędza na imprezowaniu i sypianiu z kobietami, licząc, że okropna pustka nigdy go nie dogoni. Kiedy spotyka rozwścieczoną piękną lekarkę, od razu podejmuje decyzję, że Isobel będzie jego następną zdobyczą. Zrobi wszystko, żeby tak się stało. Isobel jest przyzwyczajona do zainteresowania ze strony mężczyzn i liczy na to, że poradzi sobie z człowiekiem, który ma to, czego Medpax tak desperacko pragnie – nieograniczone zasoby pieniędzy. Gdy okazuje się, że Alexander i Isobel nie mogą się sobie oprzeć, na próbę zostanie wystawione wszystko, w co do tej pory wierzyli. Pytanie tylko, czy zraniona niegdyś głęboko Isobel potrafi jeszcze zaufać i wyjawi swoją tajemnicę? „Świetna historia miłosna przeplatana, która bez wątpienia ożywi szare dni!” - Aftonbladet „Mądra, zabawna, żywa i wciągająca niczym powieści EL James.” - Dagens Nyheter „Simona Ahrnstedt od podszewki zna zasady gatunku i trzyma się ich, pisząc zręcznie, zabawnie i z błyskiem w oku. Tempo jest szybkie, intrygi trzymające w napięciu, a między bohaterami iskrzy nie tylko w sypialni.” - Sydsvenska Dagbladet

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

33
Dziewczyny. Finałowy sezon szósty, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyny. Finałowy sezon szósty, DVD
Lena Dunham, 2017
Dostępny
91 szt.

Szósty, finałowy sezon nagrodzonego Złotym Globem serialu HBO, opowiadającego o perypetiach czterech dwudziestokilkuletnich przyjaciółek z Nowego Jorku. Bezkompromisowa seria, której producentką, reżyserką oraz scenarzystką jest Lena Dunham, okrzyknięta na przekór serialowi „głosem swojego pokolenia”. Obraz pokazuje wchodzących w dorosłość młodych ludzi, którzy próbują znaleźć sens w swoim życiu i odnaleźć się w niesprzyjającej ekonomicznie rzeczywistości.

36,90 zł
35,06 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,84 zł

34
Dom dla lalek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom dla lalek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.28

„Nazywam się Nicky Frank. Choć… raczej się tak nie nazywam”. Nicole Frank nie powinna była przeżyć wypadku samochodowego, a co dopiero wspiąć się nocą ranna na stromy, błotnisty jar. Nie w ciemnościach, nie w deszczu, nie z odniesionymi obrażeniami. Ale jedna myśl pozwala jej zwalczyć wszelkie przeciwności i znaleźć pomoc: Vero. „Szukam małej dziewczynki. Muszę ją uratować. Tylko że… ona raczej nie istnieje”. Sierżant Wyatt Foster jest sfrustrowany, gdy nawet policyjny pies tropiący nie jest w stanie znaleźć śladów tajemniczego zaginionego dziecka – dopóki nie pojawia się ze swoimi szokującymi rewelacjami mąż Nicky, Thomas. Nicole Frank doznała kilku urazów mózgu, więc policjanci nie powinni ufać jej słowom. „Mój mąż twierdzi, że zrobi wszystko, żeby mnie ocalić. Ale… raczej mu się nie uda”. Kim jest Nicky Frank i co się stało tej nocy, gdy jej auto wypadło z drogi? Czy był to rzeczywiście wypadek czy też coś bardziej złowrogiego? Kobieta nie ma przecież rodziny ani żadnych przyjaciół. Im głębiej Wyatt kopie, tym bardziej się niepokoi. Bo okazuje się, że to nie pierwszy wypadek Nicky w ciągu ostatnich kilku miesięcy… Wygląda na to, że ktoś bardzo pragnie jej śmierci.

38,00 zł
28,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

35
Zakupoholiczka i siostra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakupoholiczka i siostra
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.31

„Kinsella jest jedną z najzabawniejszych współczesnych pisarek”. - The Times Co to za podróż dookoła świata podczas miesiąca miodowego, jeśli nie można kupić osobliwej pamiątki i przywieźć jej do domu? Na przykład dwudziestu jedwabnych sukni znalezionych w Hongkongu. Albo ręcznie rzeźbionego stołu (z dziesięcioma krzesłami) ze Sri Lanki. I ogromnych drewnianych żyraf z Malawi. Becky i Luke właśnie wrócili z podróży poślubnej. Świeżo upieczony mąż zakupoholiczki jest wściekły. Pamiątki, które zajęły aż dwie ciężarówki, teraz zaśmiecają ich poddasze, a rachunki za nie są horrendalnie wysokie. Luke nalega, by Becky zaczęła oszczędzać. Nie to jest jednak najgorsze. Suze, dotychczas jej najlepsza przyjaciółka, pod nieobecność Rebeki znalazła sobie nową przyjaciółkę… Becky jest przygnębiona. Na szczęście rodzice szybko poprawiają jej humor, przekazując wspaniałą wieść: ma siostrę, która zaginęła dawno temu. Zakupoholiczka jest zachwycona takim obrotem sprawy! Siostra na pewno będzie jej bratnią duszą. Będą razem chodzić na zakupy, robić manicure… Jakież jest jej zdziwienie, gdy spotykając Jessicę po raz pierwszy, dowiaduje się, że siostra nienawidzi zakupów!

29,90 zł
22,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

36
Zaklinaczka. Tom 2. Krew Werdiany - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaklinaczka. Tom 2. Krew Werdiany
Dostępny
6 szt.

Druga część serii Zaklinaczka – bestsellerowych powieści fantasy autorstwa Lene Kaaberbol przeznaczonej dla czytelników 10+ Zaklinaczka to opowieść o dwunastoletniej Clarze, która walczy z kompleksami i brakiem pewności siebie, ale gdy okoliczności zmuszają ją do opuszczenia wygodnych ram dotychczasowego życia, odkrywa świat pełen czarów – i ogromnych niebezpieczeństw. Kolejny tom przygód Clary i Kota zaczyna się od wiadomości, z którą przyleciała pustułka. Prócz bohaterów znanych z pierwszej części, bliżej poznamy również Oscara, który wkrótce się przekona, że przyjaźń z zaklinaczką może być śmiertelnie niebezpieczna… Prawa do przekładu sprzedano do kilkunastu krajów, m.in.: do Kolumbii, Francji, Niemiec, Włoch, Holandii, Norwegii, Rosji, Szwecji i Wlk. Brytanii.

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

37
Magia Kina. Podróż do wnętrza Ziemi, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magia Kina. Podróż do wnętrza Ziemi, DVD
Eric Brevig, 2008
Dostępny
86 szt.

Daj się porwać Magii Kina! Pełna akcji ekranizacja klasycznej powieści Juliusza Verne'a, która zapewni doskonałą rozrywkę całej rodzinie. Podczas wyprawy do wnętrza Ziemi Trevor Anderson (Fraser), jego bratanek oraz ich przewodniczka dokonują przełomowego odkrycia, które sprawi, że wyruszą w ekscytującą podróż w nieznane. Odkryją tajemniczy świat ze stworzeniami i przedmiotami, istnienia których nawet nie podejrzewali...

26,90 zł
25,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

38
Lego Batman, Blu-ray 3D - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Batman, Blu-ray 3D
Chris McKay, 2017
Dostępny
101 szt.

LEGO Batman – gwiazda przezabawnego hitu kinowego „LEGO Przygoda” – doczekał się własnej pełnometrażowej produkcji! W Gotham szykują się wielkie zmiany. Aby ocalić miasto przed atakiem Jokera, Batman będzie musiał porzucić wizerunek samotnego mściciela, nauczyć się współpracy z innymi oraz… trochę się rozchmurzyć. Dodatki na płycie BD: • 4 nowe oryginalne animowane krótkometrażówki, • 4 sceny niewykorzystane, • 6 relacji z planu, • 12 innych dodatków. Dodatki na płycie BD 3D: brak

109,30 zł
103,84 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,46 zł

39
Magia Kina. Podróż na tajemniczą wyspę, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magia Kina. Podróż na tajemniczą wyspę, DVD
Brad Peyton, 2012
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.06

Daj się porwać Magii Kina! Kontynuacja hitu „Podróż do wnętrza ziemi”. Fantastyczna przygoda dla całej rodziny. Sean Anderson (Josh Hutcherson) odbiera zakodowany sygnał SOS z wyspy, której nie ma na mapie. Znajduje się tam jego zaginiony dziadek (Michael Caine), którego Sean postanawia odnaleźć. Pomaga mu ojczym (Dwayne Johnson) oraz pilot helikoptera Gabato (Luis Guzman) i jego córka Kailani (Vanessa Hudgens). Razem wyruszają w niebezpieczną podróż, aby odnaleźć tajemniczą wyspę.

26,90 zł
25,56 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

40
Sezon niewinnych. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sezon niewinnych. Audiobook
Samuel Bjork, Sonia Draga
Dostępny
1 szt.

Na norweskiej prowincji zostaje znalezione, powieszone na skakance, ciało sześciolatki. Dziewczynka ma na sobie ubranie lalki, a na szyi plakietkę jednej z linii lotniczych z informacją „Podróżuję samo”. Detektyw Holger Munch, szef specjalnego wydział zabójstw w Oslo wraz z jego najskuteczniejszą podwładną, Mią Krüger, rozpoczynają śledztwo. Pomimo wcześniejszej niechęci Mia, cierpiąca na depresję i zmagająca się z własnymi demonami, angażuje się w sprawę i odkrywa, że morderstwo dziecka to najprawdopodobniej preludium do serii podobnych zbrodni. Trop prowadzi do nierozwiązanej sprawy sprzed sześciu lat, kiedy pewna dziewczynka została porwana z oddziału położniczego w mieście Hřnefoss. Wkrótce okazuje się, że morderca przeprowadza osobistą wendetę za to, że dziecko nie zostało nigdy odnalezione, a ofiarami jego zemsty mają stać się sami śledczy… Rozpoczyna się morderczy wyścig z czasem i śmiertelna gra z psychopatą… Kim okaże się morderca? Czemu jego ofiarami są dzieci? Na kim chciał się zemścić? „Można się pokusić o nazwanie tej książki wzorem współczesnego kryminału. Nie brak żadnego elementu, a wszystkie składniki połączone są niezwykle sprawnie”. – „Folkebladet” „Od budzącej podziw książki Samuela Bjørka Sezon niewinnych bije prawdziwa siła witalna. Opowieść o Mii, która staje w obliczu zarówno swych osobistych demonów, jak i tych, które gnębią każdą istotę ludzką, jest iście hipnotyzująca”. – „Independent” „Wyszukany i przerażający thriller, który powoduje, że czytelnik wstrzymuje oddech do ostatniej strony. Mocna opowieść, płynny styl, a postaciom nie da się oprzeć”. – „Thriller Magazine”

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

41
Dom dla lalek. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom dla lalek. Audiobook
Lisa Gardner, Sonia Draga
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.20

Nazywam się Nicky Frank. Choć... raczej się tak nie nazywam... Nicole Frank nie powinna była przeżyć wypadku samochodowego, a co dopiero wspiąć się nocą ranna na stromy, błotnisty jar. Nie w ciemnościach, nie w deszczu, nie z odniesionymi obrażeniami. Ale jedna myśl pozwala jej zwalczyć wszelkie przeciwności i znaleźć pomoc: Vero. Szukam małej dziewczynki. Muszę ją uratować. Tylko że... ona raczej nie istnieje... Sierżant Wyatt Foster jest sfrustrowany, gdy nawet policyjny pies tropiący nie jest w stanie znaleźć śladów tajemniczego zaginionego dziecka – dopóki nie pojawia się ze swoimi szokującymi rewelacjami mąż Nicky, Thomas. Nicole Frank doznała kilku urazów mózgu, więc policjanci nie powinni ufać jej słowom. Mój mąż twierdzi, że zrobi wszystko, żeby mnie ocalić. Ale... raczej mu się nie uda... Kim jest Nicky Frank i co się stało tej nocy, gdy jej auto wypadło z drogi? Czy był to rzeczywiście wypadek czy też coś bardziej złowrogiego? Kobieta nie ma przecież rodziny ani żadnych przyjaciół. Im głębiej Wyatt kopie, tym bardziej się niepokoi. Bo okazuje się, że to nie pierwszy wypadek Nicky w ciągu ostatnich kilku miesięcy... Wygląda na to, że ktoś bardzo pragnie jej śmierci.

35,90 zł
26,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,97 zł

42
Magia Kina. Piotruś. Wyprawa do Nibylandii, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magia Kina. Piotruś. Wyprawa do Nibylandii, DVD
Joe Wright, 2015
Dostępny
92 szt.

Daj się porwać Magii Kina! Obejrzyj pełną uroku i porywających efektów specjalnych historię Piotrusia Pana. Kiedy młody buntownik Piotruś (Levi Miller) zostaje porwany z londyńskiego sierocińca do Nibylandii, ma szansę przeżyć niesamowite przygody. Aby ocalić krainę, wraz z wojowniczką Tygrysią Lilią (Rooney Mara) i Jamesem Hakiem (Garrett Hedlund) będzie musiał rozprawić się z bezwzględnym piratem Czarnobrodym (Hugh Jackman). Dodatki: • Chłopiec, który został Piotrusiem Panem – jak twórcy filmu znaleźli idealnego Piotrusia.

26,90 zł
25,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

43
DC Super Hero Girls. Galaktyczne Igrzyska, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
DC Super Hero Girls. Galaktyczne Igrzyska, DVD
Cecilia Aranovich Hamilton, 2017
Dostępny
61 szt.

Nowy animowany film pełnometrażowy z serii DC Super Hero Girls. Przygotuj się na Galaktyczne Igrzyska – zawody, których celem jest zaprowadzenie pokoju w całej galaktyce. Ale miej się na baczności, bo czeka Cię zacięta rywalizacja. Czy ekipa z Super Hero High zdobędzie mistrzostwo w starciu z Akademią Korugar oraz Furiami? Dołącz do Wonder Woman, Supergirl oraz Batgirl i podejmij wyzwanie.

12,90 zł
11,99 zł

Rabat 7,1%
oszczędzasz 0,91 zł

44
Dzienniki gwiazdowe II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzienniki gwiazdowe II
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.23

Ijon Tichy, "kosmiczny wędrowiec", bohater opowiadań Stanisława Lema, powraca, żeby znowu przemierzać wszechświat w poszukiwaniu nowych wyzwań. Do Dzienników gwiazdowych II weszły te przygody, które nie znalazły się w wyborze Jerzego Jarzębskiego z 1999 roku. Czytelnicy znajdą pośród nich m.in. przesławną "podróż ósmą", wspomnienia Ijona i rozważania dotyczące pożytku ze smaków. Żaden z Lemowych cykli nie powstawał tak długo: trzydzieści lat dzieli pierwsze opowieści od ostatniej. Błyskotliwe i pełne humoru, skłaniają do refleksji i dostarczają rozrywki na najwyższym poziomie.

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

45
Życie, motocykle i inne niemożliwe projekty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie, motocykle i inne niemożliwe projekty
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.25

W dniu osiemnastych urodzin Anette Grankvist przyrzekła sobie, że zrobi w życiu trzy rzeczy: nauczy się jeździć na motocyklu, kupi dom i będzie samowystarczalna. Dziewiętnaście lat później Anette rzeczywiście radzi sobie sama. Niestety mieszka w wynajętym mieszkaniu w Skogahammar i nie ma nawet prawa jazdy na samochód. Od dwunastu lat pracuje w sklepie Mat-Extra i w tym tysiącleciu nie była jeszcze na prawdziwej randce. Sytuacja wydaje się do przyjęcia dopóki Anette mieszka razem z córką. Jednak gdy dziewczyna dostaje się na studia i wyprowadza do innego miasta, Anette uzmysławia sobie, że istnieje spora różnica pomiędzy byciem samotną matką z dzieckiem, a byciem samotną matką bez dziecka. I że jakoś będzie musiała poradzić sobie z wolnym czasem, którego nadmiar nagle zaczął ją bezlitośnie przytłaczać. Zbliżająca się do czterdziestki Anette postanawia odnowić relację z pogrążającą się w otchłani demencji mamą i wreszcie zacząć realizować marzenia. Zapisuje się na kurs nauki jazdy na motocyklu i wdaje w szalony romans. Jednak szybko przekonuje się o tym, że wolność i przygody są znacznie bardziej skomplikowane, niż do tej pory jej się wydawało. „Pełna humoru, wprawiająca w dobry nastrój powieść o prozie życia na szwedzkiej prowincji”. - Dagens Nyheter „Radosna opowieść o niewielkiej społeczności i o tym, że jak odnaleźć się w każdej sytuacji”. - Femina „Ciepła, serdeczna i niezwykle zabawna opowieść o życiu w niewielkim miasteczku”. - Tara W książce Życie, motocykle i inne niemożliwe projekty czytelnicy odnajdą charakterystyczny dla Bivald styl opowiadania pogodnych, pełnych serdeczności i humoru historii. Prawa do książki sprzedano już do 8 krajów.

38,00 zł
28,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

46
Lego Batman. Film. Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Batman. Film. Blu-ray
Chris McKay, 2017
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.16

LEGO Batman – gwiazda przezabawnego hitu kinowego „LEGO Przygoda” – doczekał się własnej pełnometrażowej produkcji! W Gotham szykują się wielkie zmiany. Aby ocalić miasto przed atakiem Jokera, Batman będzie musiał porzucić wizerunek samotnego mściciela, nauczyć się współpracy z innymi oraz… trochę się rozchmurzyć.

63,90 zł
60,71 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,19 zł

47
Przekształcanie szkół w związku z reformą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Przekształcanie szkół w związku z reformą
Dostępny
1 szt.

Publikacja opisuje zasady przekształcania szkół w związku z reformą oświaty oraz zadania dyrektorów dotyczące przekazywania i prowadzenia dokumentacji szkolnej. Usystematyzowane w tabeli konkretne terminy nie pozwolą przeoczyć żadnej wymaganej prawem czynności. Ponadto materiał zawiera odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania i wzory dokumentów do wykorzystania.

35,90 zł
11,13 zł

Rabat 69,0%
oszczędzasz 24,77 zł

48
Prywatna ochrona bezpieczeństwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prywatna ochrona bezpieczeństwa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Publikacja zawiera wyniki badań przeprowadzonych w ramach grantu "Prywatna ochrona bezpieczeństwa i jej normy. Niepaństwowe prawo". Objęto nimi podmioty zajmujące się prywatną ochroną bezpieczeństwa, ich zadania oraz tworzone przez te podmioty akty legislacji autonomicznej. Autorka odpowiada na pytanie, czy i ewentualnie jakie są wzajemne zależności miedzy związkiem: 1) organizacji pozapaństwowych i państwa oraz 2) norm pozaprawnych ("niepaństwowego prawa") i prawa. W książce analizowane są kwestie zmian sposobu ochrony bezpieczeństwa przez państwa w XXI w. i ich wpływ na prawo oraz pozycje innych regulacji, na poziom zaufania obywateli do państwa, a także na znaczenie prywatnych podmiotów ochrony bezpieczeństwa. Autorka dowodzi, ze normy tworzone przez podmioty prywatne mają obecnie znaczenie przekraczające wewnętrzne ramy firm i tworzą wraz z prawem policentryczny, złożony system źródeł ochrony bezpieczeństwa, który powinien być poddawany systematycznie szczegółowym badaniom teoretycznoprawnym.

159,00 zł
143,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,90 zł

49
Postępowanie karne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Postępowanie karne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.12

Każdy kazus jest inspirowany rzeczywistym stanem faktycznym. Oprócz pytań naprowadzających na istotę problemu zawiera klarowne omówienie jego rozwiązania oraz wykaz literatury i orzecznictwa. Zakres tematyczny kazusów obejmuje również przypadki z zakresu prawa karnego skarbowego oraz dotyczące problematyki intertemporalnej.

59,00 zł
53,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,90 zł

50
Modele 3D do złożenia. Szybkie auta. Auta 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modele 3D do złożenia. Szybkie auta. Auta 3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2018.10.25

Nie lada gratka dla wszystkich fanów i przyjaciół Zygzaka. Książka, która pozwoli przenieść świat znany z filmu "Auta 3" do waszego pokoju.

12,99 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,00 zł

51
Modele 3D do złożenia. Szybki wyścig. Auta 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modele 3D do złożenia. Szybki wyścig. Auta 3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.03.25

Książeczka z modelami, projektami do samodzielnego złożenia przez dziecko bez używania kleju i nożyczek. Przenieś się do superszybkiego świata Aut 3! Weź udział w wyścigu razem z Zygzakiem. Przygotuj auta do udziału rajdzie i złóż tor wyścigowy. Na co czekasz? Gaz do dechy!

13,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,2%
oszczędzasz 3,01 zł

52
Niesamowite lato - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niesamowite lato
Dostępny
20 szt.

Niesamowite lato to książeczka edukacyjna dla dzieci od 4 do 7 lat, zawiera zagadki, rebusy, łamigłówki, uczy liczyć, 60 naklejek.

10,70 zł
7,99 zł

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

53
Biblioteczka Opracowań Matematycznych. Słownik polsko-niemiecki pojęć i kontekstów matematycznych. Zeszyt 31 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblioteczka Opracowań Matematycznych. Słownik polsko-niemiecki pojęć ...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.31

Słownik polsko-niemiecki pojęć i kontekstów matematycznych. Słownik zawiera 5500 haseł matematycznych jedno- i wielowyrazowych. Jest adresowany do uczniów, studentów oraz pracowników naukowych korzystających z fachowej literatury matematycznej w języku niemieckim. Ze względu na niewielkie rozmiary łatwo zabrać go ze sobą w podróż lub na konferencje naukową.

26,25 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,7%
oszczędzasz 7,26 zł

54
Historia medycyny filozoficznie ujęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia medycyny filozoficznie ujęta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.24

Historia medycyny, po pierwszym wydaniu w roku 1935 uznana została za najlepszy podręcznik tej dyscypliny naukowej w Europie. Doczekała się przekładu i wydania węgierskiego, a edycję francuską uniemożliwił wybuch wojny. To klasyczne dzieło napisane zostało piękną polszczyzną, bez dłużyzn i niepotrzebnych uściśleń. Pozostaje do dzisiaj skarbnicą wiedzy medycznej nie tylko na użytek lekarzy ale także wszystkich humanistów.

74,90 zł
52,43 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 22,47 zł

55
Gra Rubik race - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra Rubik race
Rubiks, od 7 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.18

Kostka Rubika to popularna zabawka logiczna stworzona przez Erno Rubika w 1974 roku. Zabawa kostką polega na takim ułożeniu kwadratów, aby na każdej ścianie wszystkie posiadały jeden kolor. Klasyczna kostka jest teraz dostępna w nowych odsłonach, ma również bardziej wytrzymałe, drukowane kolory na kafelkach oraz szybszy i płynniejszy mechanizm. Wyścig? Czemu nie! Przesuwaj kolorowe płytki według wylosowanego wzoru na kostkach i zostań zwycięzcą! Potrząśnij pojemnik z kostkami w celu uzyskania wzoru. Przesuwaj płytki na podstawce zgodnie z wylosowanym wzorem z pojemnika. Rozwiąż! Gracz, który pierwszy opuści ramkę po swojej stronie wygrywa!

73,90 zł
65,77 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 8,13 zł

56
Lech, Czech i Rus-Symphony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lech, Czech i Rus-Symphony
Dostępny
23 szt.

Lista utworów: 1. Taja I - Szumnica - Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia 2. Taja II - Na Pole Moje - Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia 3. Taja III - Wieki Średnie - Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia 4. Taja IV - Sławia - Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia 5. Taja V - Dziedziniec - Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia 6. Taja VI - Podróż - Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia 7. Taja VII - Santa Maria - Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia 8. Taja VIII - Lechia - Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia 9. Taja IX - Baja - Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia 10. Taja X - Fatum - Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia 11. Taja XI - Drzemnica - Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia 12. Taja XII - Zegnomy Was z Bogiem - Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia 13. Taja XIII - Wieki Średnie - cod - Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia

35,00 zł
34,30 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,70 zł

57
Pom Pom Wow! Zestaw dekoratora - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pom Pom Wow! Zestaw dekoratora
PomPomWow!, PomPomWow!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.18

Stwórz coś pięknego z pomponami Pom Pom Wow! To doskonała zabawa dla każdej dziewczynki, która chce upiększyć swój świat. Przyczepiaj pompony, gdzie tylko zechcesz - na plecak, zeszyt, ramkę do zdjęć, telefon, buty i ciesz się kolorami wokół Ciebie. Zestaw zawiera: - 70 pomponów w 7 różnych kolorach - 80 samoprzylepnych kropek na taśmie - 3 klipsy - 4 karty do dekoracji - 4 płytki z materiału - 9 magnesów - Włóczka - Piłeczka Pom Pom

63,90 zł
58,79 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,11 zł

58
Pom Pom Wow! zestaw startowy extra - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pom Pom Wow! zestaw startowy extra
PomPomWow!, PomPomWow!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.17

Stwórz coś pięknego z pomponami Pom Pom Wow! To doskonała zabawa dla każdej dziewczynki, która chce upiększyć swój świat. Przyczepiaj pompony, gdzie tylko zechcesz - na plecak, zeszyt, ramkę do zdjęć, telefon, buty i ciesz się kolorami wokół Ciebie. Zestaw zawiera: - 120 pomponów w 11 kolorach w 4 wariantach: jednokolorowe, różnokolorowe, błyszczące, w rozmiarze mini - 135 samoprzylepnych kropek na taśmie

31,90 zł
29,35 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,55 zł

59
Pom Pom Wow! zestaw dekoracyjny mały - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pom Pom Wow! zestaw dekoracyjny mały
PomPomWow!, Pom Pom Wow
Niedostępny
Brak

Stwórz coś pięknego z pomponami Pom Pom Wow! To doskonała zabawa dla każdej dziewczynki, która chce upiększyć swój świat. Przyczepiaj pompony, gdzie tylko zechcesz - na plecak, zeszyt, ramkę do zdjęć, telefon, buty i ciesz się kolorami wokół Ciebie. Zestaw zawiera: - 50 pomponów w 5 kolorach - 60 samoprzylepnych kropek na taśmie - 18 plastikowych pasków w 4 kolorach do łączenia w różne kształty - 3 kartki do dekorowania

8,99 zł
Powiadomienie
60
My Little Pony. Przyjaźń to magia. Część 17. Królestwo Twilight, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Little Pony. Przyjaźń to magia. Część 17. Królestwo Twilight, DVD
praca zbiorowa, 2014
Niedostępny
Brak

Nowe odcinki z sezonu 4. bestsellerowej serii z ukochanymi bohaterami dziewczynek. Witaj w miasteczku Ponyville, gdzie poznasz magię przyjaźni! Spotkasz tu niezwykłe kucyki, z którymi przeżyjesz wspaniałe przygody! W części 17 kucyki wyjadą na igrzyska sportowe, w których spróbują zdobyć jak najwięcej medali. Jednak po powrocie do Ponyville czeka ich ważniejsze zadanie: będą musiały stawić czoła Lordowi Tirekowi, który planuje ukraść magię alikornów...

8,99 zł
Powiadomienie
61
Kopciuszek, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kopciuszek, DVD
Kenneth Branag, 2015
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.11

Disney po raz kolejny zabierze cię do wspaniałego świata pełnego piękna i magii. Zobacz zrealizowaną z rozmachem klasyczną baśń w zupełnie nowym wydaniu i razem z Kopciuszkiem przeżyj zapierającą dech w piersiach przygodę. Pogardzana przez złą macochę (Cate Blanchett) i przyrodnie siostry piękna Ella (Lily James) postanawia kierować się w życiu dobrocią serca i radą matki: „Miej odwagę i bądź dobra”. Pewnego dnia spotyka w lesie księcia (Richard Madden) i postanawia wyjść naprzeciw przeznaczeniu. Spotkaj Dobrą Wróżkę (Helena Bonham Carter), wybierz się na uroczysty bal i przeżyj magiczne chwile, zanim zegar wybije północ!

29,90 zł
28,41 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,49 zł

62
My Little Pony. Przyjaźń to magia. Wiara czyni cuda. Część 16, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Little Pony. Przyjaźń to magia. Wiara czyni cuda. Część 16, DVD
różni
Niedostępny
Brak

Nowe odcinki z sezonu 4. bestsellerowej serii z ukochanymi bohaterami dziewczynek. Witaj w miasteczku Ponyville, gdzie poznasz magię przyjaźni! Spotkasz tu niezwykłe kucyki, z którymi przeżyjesz wspaniałe przygody! W części 16 do Ponyville przyjedzie z wizytą siostra Pinkie Pie, Twilight będzie pomagać kucykom ze Znaczkowej Ligi w nauce nowych umiejętności, a Rarity przygotuje superstroje na przedstawienie.

8,99 zł
Powiadomienie
63
Wielka szóstka DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka szóstka DVD
Don Hall, Chris Williams, 2014
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.04

Nowe arcydzieło twórców "Krainy lodu"! Poznajcie Baymaxa, sympatycznego robota osobistego, który nawiązuje bliską więź z młodym geniuszem robotyki, Hiro Hamadą. Gdy tragiczny wypadek rzuca ich prosto w sam środek niebezpiecznych wydarzeń na ulicach San Franokyo, Hiro zmienia Baymaxa i grupę swoich przyjaciół w ekipę niezwykłych superbohaterów!

29,90 zł
28,41 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,49 zł

64
Lego Ninjago. Podniebni piraci. Część 2. Odcinki 60-64, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Ninjago. Podniebni piraci. Część 2. Odcinki 60-64, DVD
praca zbiorowa, 2016
Niedostępny
Brak

Zupełnie nowa seria LEGO! Mimo usilnych starań ninja nikczemny plan Nadakhana staje się coraz bardziej realny. Bohaterowie zostają kolejno uwięzieni w magicznym mieczu i nie mają szansy na ucieczkę. Jay musi zrobić wszystko, aby zebrać nową drużynę, która wyruszy im na ratunek i stanie do walki z Podniebnymi Piratami. To może być najtrudniejsza misja w ich życiu!

15,99 zł
Powiadomienie
65
Lego Ninjago. Podniebni piraci. Część 1. Odcinki 55-59, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Ninjago. Podniebni piraci. Część 1. Odcinki 55-59, DVD
praca zbiorowa, 2016
Niedostępny
Brak

Zupełnie nowa seria LEGO! Po zwycięstwie nad Morro i jego armią duchów ninja stają się gwiazdami telewizji. Jednak gdy bohaterowie zostają oskarżeni o zbrodnie w NINJAGO City, a następnie uwięzieni, okazuje się, że to dopiero początek spisku przeciwko ninja. Prawdziwe niebezpieczeństwo pojawia się, gdy kontrolę nad światem przejmuje groźny wróg z przeszłości NINJAGO wraz z gangiem Powietrznych Piratów.

15,99 zł
Powiadomienie
66
Samoloty, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samoloty, DVD
Klay Hall, 2013
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.30

Przekonaj się, jak w świecie Aut radzą sobie samoloty i obejrzyj nową, pełną żartów i zaskakujących zwrotów akcji komedię Disneya. Dzięki Samolotom wzbijesz się w przestworza i przeżyjesz odlotową przygodę pośród chmur! Dusty to mały samolot rolniczy o wielkim sercu, który na co dzień zajmuje się opylaniem pól, ale marzy o wzięciu udziału w największym wyścigu powietrznym wszech czasów. Dusty ma tylko dwa problemy: nie jest zbyt szybkim modelem i... cierpi na lęk wysokości. Dzielny samolocik zostanie wystawiony na ciężką próbę, ale z pomocą przyjaciół uda mu się znaleźć odwagę oraz inspirację, by pokonać przeciwności losu i wznieść się na wyżyny swoich możliwości.

29,90 zł
28,41 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,49 zł

67
Magia Kina. Charlie i Fabryka Czekolady, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magia Kina. Charlie i Fabryka Czekolady, DVD
Tim Burton, 2005
Dostępny
102 szt.

Daj się porwać Magii Kina! Pan Wonka – właściciel fabryki czekolady – wymyśla niezwykłe smakołyki. Charlie, chłopiec z ubogiej rodziny, wygrywa jeden z pięciu złotych biletów do królestwa tajemniczego cukiernika. Czekają tam liczne niespodzianki… Dodatki: • „Charlie i fabryka czekolady”: czekoladowe marzenia, • różne twarze, różne smaki, • „Charlie i fabryka czekolady”: słodkie dźwięki, • modna czekolada, • pod opakowaniem, • atak wiewiórek, • fantastyczny pan Dahl, kreacja Umpa-Lumpas, produkcja czekolady, • zwiastun ścieżki muzycznej z filmu „Charlie i fabryka czekolady” na CD, • wyzwania: taniec Umpa-Lumpas; niedobry orzech; maszyna do wynalazków; poszukiwania Złotego Kuponu.

26,90 zł
25,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

68
Magia Kina. Złoty Kompas, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magia Kina. Złoty Kompas, DVD
Chris Weitz, 2015
Dostępny
101 szt.

Daj się porwać „Magii Kina”! W niezwykłym równoległym świecie, gdzie czarownice szybują po niebie, a niedźwiedzie polarne rządzą Północą, pewna dziewczynka została wybrana, aby zadecydować o losach wszechświata. Kiedy Lyra Belacqua staje się właścicielką Złotego Kompasu, odkrywa, że jej świat – i wszystko poza nim – jest zagrożone przez tajny plan Pani Coulter. Z pomocą niezwykłych sprzymierzeńców Lyra wyrusza w niezwykła podróż. Dodatki: • galeria zdjęć, • komentarz reżysera, • zwiastun filmowy Dajmony, • powieść, • adaptacja, • poszukiwania Lyry Belacqua, • szkice produkcyjne, • kostiumy, • niedźwiedzie pancerne, • muzyka.

26,90 zł
25,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

69
Scouting jako system wychowania młodzieży - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scouting jako system wychowania młodzieży
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.16

Reprint Harcerski Seria: "Przywrócić pamięć" Związek polskich gimnastycznych Towarzystw sokolich. Scouting jako system wychowania młodzieży na podstawie dzieła gienerała Baden-Powella przedstawił Andrzej Małkowski członek grona nauczycielskiego Sokoła-Macierzy

34,00 zł
23,80 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,20 zł

70
Gawędy o prawie harcerskim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gawędy o prawie harcerskim
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.27

Harcerski reprint Seria: "Przywrócić pamięć" Bibljoteczka "Czuj Duch" Seria I Harcerz nie pije napojów alkoholowych

22,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,3%
oszczędzasz 6,01 zł

71
Historia IV-ej Dywizji Strzelców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia IV-ej Dywizji Strzelców
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.02

Seria: "Przywrócić pamięć" Historia IV-ej Dywizji Strzelców Generała Żeligowskiego w zarysie

22,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,3%
oszczędzasz 6,01 zł

72
Masyw Śnieżnika. Góry Bialskie, Kralicky Sneznik 1:35 000, wydanie 12 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masyw Śnieżnika. Góry Bialskie, Kralicky Sneznik 1:35 000, wydanie 12
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.12

Jest to mapa jednostronna w skali 1:35'000. Przedstawia jedno z wyższych w Sudetach pasm górskich, które zamyka od południa Kotlinę Kłodzką. Zaliczamy je do Sudetów Wschodnich. Zasięg mapy wyznaczają: Bystrzyca Kłodzka na północnym-zachodzie, Międzylesie na południowym-zachodzie oraz Jindrichov na południowym-wschodzie. Obszar mapy obejmuje: Masyw Śnieżnika z najwyższym szczytem Śnieżnikiem (1426 m n.p.m.), Góry Bialskie, Kralicky Sneznik, częściowo także Rychlebske hory i Góry Złote oraz miasto Stronie Śląskie. Duże zróżnicowanie krajobrazowe, doskonałe zagospodarowanie turystyczne podszczytowego rejonu Śnieżnika z jednej strony i „dzikość” Gór Bialskich z drugiej – to najlepsze atuty tego obszaru. Pobyt w tym regionie z pewnością miło wspominać będą nie tylko turyści piesi, ale także miłośnicy narciarstwa, jazdy rowerowej i konnej, wspinacze skałkowi oraz wędkarze. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Na odwrocie znajduje się informator turystyczny z charakterystyką geograficzną regionu, historią, geologią, atrakcjami turystycznymi, planem Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie, wybraną bazą noclegową, szlakami narciarstwa biegowego oraz opisem wybranych miejscowości. Mapa zawiera również plan miast: Międzygórza i Stronia Śląskiego.

10,60 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,6%
oszczędzasz 2,61 zł

73
Och, Karol 2, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Och, Karol 2, DVD
Piotr Wereśniak, 2011
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Karol to typowy playboy – czarujący, seksowny, jeździ sportowym autem i jest ucieleśnieniem amanta, o jakim marzą kobiety. W mgnieniu oka potrafi zniewolić każdą z nich. Karol bez skrupułów używa życia, ale wszystko, co dobre kiedyś się kończy... i wkrótce miłosny raj zamienia się w domowe piekło, gdy jego narzeczona Maria w końcu dowiaduje się prawdy i planuje zemstę. Pewnego dnia Karol wróci do domu i będzie przekonany, że śni. W progu przywita go narzeczona i kochanki – wszystkie gotowe spędzić z nim każdą wolną chwilę w łóżku. Karol przekona się, czym jest życie seksualne na wysokich obrotach.

15,99 zł
Powiadomienie
74
Nowe rzeczy, 2 LP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowe rzeczy, 2 LP
KęKę, Prosto
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.14

„Nowe rzeczy” to drugi solowy album radomskiego rapera KęKę – wydany pierwszy raz na winylu. Lista utworów: LP 1: 1. Zmysły 2. Młody Polak 3. W Dół Kieliszki (WuDeKa) 4. Niezrzeszony 5. Pamięć Zostaje 6. Świadomość LP 2: 1. To Co Mam 2. Nie Bądź Zły 3. Wyjebane (Tak Mocno) 4. Sprawy Ważne 5. Czasem Muszę 6. Fajnie 7. Było Blisko

85,00 zł
80,75 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,25 zł

75
Tajne Akta Vespera. Tom 4. Młody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajne Akta Vespera. Tom 4. Młody
Niedostępny
Brak

Czasem okazuje się, że osiągnąć szczyt marzeń, to dopiero początek prawdziwych kłopotów. Od kiedy Vesper został lordem, na jego głowę spadają same problemy. I nie chodzi tylko o to jak wykarmić i opłacić własny ród. Także droga do współpracy z pozostałymi wampirzymi lordami, o sięgającym setek lat doświadczeniu, nie jest dla młodego ex-nocarza usłana krwistymi różami. Na szczęście świat sam domaga się rodu Inanitów. Tych, którzy nie są ani dobrzy, ani źli. Kiedy potrzebę tę odczuje boleśnie cała wampirza społeczność, gdy niepewność, czy najgroźniejsi wrogowie faktycznie czyhają na zewnątrz wampirzych klanów, zatruje pobratymczą krew, karty rozdawać będą ci, którzy nawet wśród wampirów potrafią stać się mrocznymi cieniami. I nic już nie będzie takim jak było...

37,90 zł
30,32 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,58 zł

76
Droga do domu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga do domu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.04

Epicka opowieść rozpisana na siedem pokoleń i rozpięta pomiędzy dwa kontynenty VIII wiek, Ghana, zachodnie wybrzeże Afryki. Dwie przyrodnie siostry mieszkają w odległych wioskach, nigdy się nie spotkały, nie wiedzą nawet o swoim istnieniu. Pierwsza z nich, Effia, poślubia angielskiego kolonizatora, dowódcę twierdzy Cape Coast Castle i żyje u boku kochającego męża. Druga, Esi, trafia do twierdzy w dramatycznych okolicznościach. Uprowadzona, wrzucona do lochu, zostaje następnie wysłana za ocean i sprzedana jako niewolnica. Yaa Gyasi, nowa gwiazda literatury amerykańskiej, z ogromnym wyczuciem i talentem opowiada dalsze losy bohaterek i ich potomków. Efektem jest niezwykła powieść, rozciągnięta w czasie na niemal 300 lat. Mroczne czasy niewolnictwa w Stanach Zjednoczonych, europejska kolonizacja Afryki, walka Afroamerykanów o równouprawnienie, marzenie o awansie społecznym, rodzinne tragedie, zawiść, zazdrość, chwile szczęścia i w końcu miłość - Droga do domu to wciągająca saga i prawdziwa eksplozja emocji. Powieść bardzo amerykańska, a jednocześnie pełna afrykańskiej magii. Droga do domu to debiut literacki Yaa Gyasi . Na pomysł napisania książki wpadła, gdy szukała swych korzeni w Afryce. Podczas podróży po Ghanie odwiedziła Cape Coast Castle i jak później wyznała, od razu wiedziała, że to złowrogie miejsce stanie się centrum jej opowieści. Książka wzbudziła prawdziwą sensację na Targach Książki w Londynie – prawa do wydania na podstawie samego zarysu książki zakupiło kilkanaście krajów. „Droga do domu Yaa Gyasi zapowiada się wspaniale. XVIII-wieczna Ghana, dwie przyrodnie siostry, dwie odmienne ścieżki życia…” – Jessie Burton, autorka Miniaturzystki

38,00 zł
28,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

77
LEGO DUPLO. Zielona płyta konstrukcyjna 2304 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO DUPLO. Zielona płyta konstrukcyjna 2304
LEGO
Niedostępny
Brak

Duży format pozwala dziecku tworzyć i dalej rozbudowywać skonstruowany świat. - Wymiary: 38,1 cm x 38,1 cm. - Klocki nie są dołączone do zestawu. Liczba elementów: 1 Wymiary opakowania: 38,5 x 43,5 x 0,6 cm

59,99 zł
51,59 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 8,40 zł

78
Szkolny teatr interakcji. Od pomysłu do przedstawienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkolny teatr interakcji. Od pomysłu do przedstawienia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.02

Ta książka opowiada o szkolnej przygodzie teatralnej – o tym, jak wraz z uczniami jednej z krakowskich szkół, w której występujemy głównie w roli polonistów, uczyliśmy się teatru i bawiliśmy się w teatr. Jest to opowieść o różnych formach artystycznej aktywności, o wspólnocie ludzkiej, która wytworzyła się w trakcie tych działań, o czasie minionym (ach, gdzie są niegdysiejsze śniegi!) i pewnej aktualnej placówce edukacyjnej, sercom naszym sympatycznej i bliskiej. Przy czym pod hasłem „placówka edukacyjna” rozumiemy instytucję o schludnej nazwie Prywatne Akademickie Centrum Kształcenia, czyli w skrócie PACK, usytuowaną przy ulicy Karmelickiej w Krakowie. Zacna ta instytucja stała się areną naszych szkolnych inicjatyw teatralnych, zaś jej dyrektor, Jerzy Waligóra, nader tolerancyjnym Mecenasem, a w porywach nawet entuzjastą tych amatorskich poczynań. poleca ImpulsKsiążka dzieli się na trzy części, z których najważniejsza wydaje nam się ta ostatnia i najobszerniejsza, Antologia, zawierająca dramaty pisane na użytek szkolnej sceny i wystawiane przez szkolny zespół teatralny przy różnych, mniej lub bardziej odświętnych okazjach. Każdy tekst został poprzedzony planszą, która nawiązuje do tematyki danego utworu lub jest jego plastyczną interpretacją. Są to grafiki wykonane przez jedną z naszych uczennic, Zuzannę Wużyk (matura 2016). Część pierwsza książki to Preludium, rozpisane na głosy Piotra Kołodzieja i Janusza Waligóry. Najpierw proponujemy szkic o charakterze historycznego wykładu, w którym mowa głównie o polskiej tradycji edukacyjnej zorientowanej teatralnie i obecności form dramatycznych w kształceniu młodzieży. Autor w syntetycznym skrócie i zgoła niechronologicznym układzie pokazuje nieledwie dzieje światowego teatru, które rozpoczynają się gdzieś od prehistorycznych tańców mimetycznych wspólnot czczących swe bóstwa, a kończą – póki co – na widowiskach scenicznych przygotowywanych i wystawianych przez wspólnotę szkolną PACK-u, czczącą głównie swe jubileusze. W drugim szkicu wprowadzenia znalazł się wątek nieomal sentymentalny – wspomnienie długiej dydaktyczno-artystycznej drogi, jaką pokonaliśmy wspólnie ze zmieniającymi się zespołami uczniowskimi na przestrzeni ponad dwudziestu lat. Na szczęście oprócz westchnień oraz anegdot i plotek pojawia się tu analiza poszczególnych sztuk wraz z próbą uporządkowania ich według jakichś uchwytnych kryteriów. Natomiast trzeci szkic w tej części ma charakter warsztatowy – składają się nań propozycje konkretnych ćwiczeń, które wykonywaliśmy na zajęciach, korzystając z materiałów literackich, teatralnych, filmowych oraz własnych pomysłów scenicznych. Dalsze otrzeźwienie przynosi część druga książki, Postludium, czyli poważne studium badawcze pióra autentycznego znawcy teatru, Jerzego Waligóry, skupione na niezbyt poważnych płodach nauczycielsko-uczniowskich umysłów. Na szczęście badacz okazał się wyrozumiały… Całości dopełniają zdjęcia z niektórych realizacji scenicznych – w teatrze Groteska, w kinie Kijów, w kinie Mikro, na krakowskim Rynku, a także w auli głównej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, w którym to Uniwersytecie zresztą wszyscy trzej autorzy niniejszej książki od lat zajmują się kształceniem polonistów i kulturoznawców. Piotr Kołodziej i Janusz Waligóra

49,80 zł
34,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,94 zł

79
Św. Siostra Faustyna. Rekolekcje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Św. Siostra Faustyna. Rekolekcje
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Piętnaście rozważań o odkrywaniu Bożego miłosierdzia w czasie modlitwy osobistej, Mszy świętej, przez medytację nad męką Chrystusa oraz wypełniając codzienne obowiązki. W tych rozważaniach prowadzi nas Siostra Faustyna – mistrzyni życia duchowego, pokazując z niezwykłą cierpliwością jak szukać Boga i jak odnaleźć go w szarych sprawach codziennych zajęć. Każde z nich porusza inny temat z życia Świętej a cytowane z Dzienniczka teksty pomagają lepiej zrozumieć jej duchowość i przyjąć łaskę Bożego miłosierdzia.

10,70 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

80
Św. Jan Paweł II. Rekolekcje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Św. Jan Paweł II. Rekolekcje
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.10

Inspirujący wybór papieskich tekstów, w postaci 14-dniowych rekolekcji, przybliża nauczanie papieża Jana Pawła II i skłania do refleksji nad różnymi obszarami życia: istotą i prawdami wiary, powołaniem do życia w rodzinie, społeczności i Kościele oraz kształceniem własnego sumienia. Każdy dzień rekolekcji rozpoczyna się medytacją, która ma na celu stworzyć fundament dla żywego świadectwa i przemienić życie codzienne każdego z nas. „Wszystkim, którzy zagłębią się w lekturę i medytację tych tekstów, życzę, aby odnaleźli w nich pełne prostoty i wiary nauczanie o Bogu, który tak „umiłował świat, że Syna swojego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne” (J 3,16). Życzę też, aby ta nauka inspirowała każdego z osobna do odnajdywania własnej drogi ku spotkaniu z miłosiernym Ojcem teraz i w przyszłym życiu”. Kardynał Stanisław Dziwisz

10,70 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

81
Beat Generation. Sacrum i profanum - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beat Generation. Sacrum i profanum
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.08

Autor zakłada, że w twórczości bitników osią centralną jest sfera święta. Pisarze ci czerpali inspiracje z róznorodnych źródeł: judaizmu, katolicyzmu, hinduizmu, buddyzmu czy nawet scjentologii i wierzeń indiańskich; nierzadko łącząc ze sobą te różnorodne wpływy. Autor w książce wskazuje te fragmenty, poddaje analizie i interpretacji, korzystając z bogatego dorobku pisarzy, biorąc pod uwagę również momenty, w których świętość podlega jawnej profanacji. Praca opisuje genezę powstania ruchu, jego historię, a także określa miejsce Beat Generation w przestrzeni literackiej, kulturowej, historycznej i socjologicznej. W tekście nie brakuje więc odniesień do ruchu hippisowskiego, twórczości transcendelistów amerykańskich (Emerson, Thoreau) czy pisarzy bitnikom współczesnych jak Charles Bukowski, Hunter S. Thompson czy Aldous Huxley. Wyjaśniona zostaje również podstawowa terminologia, a jeden z rozdziałów poświęcony został muzyce jazzowej, tak istotnej dla bitników.

29,90 zł
21,23 zł
Powiadomienie

Rabat 29,0%
oszczędzasz 8,67 zł

82
Św. Ojciec Pio. Rekolekcje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Św. Ojciec Pio. Rekolekcje
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.04

Życie i cuda Ojca Pio można określić jako „cudowne i Boskie wstawiennictwo” Wybór tekstów, ułożonych w siedmiodniowe rekolekcje, ukazuje niezwykłego mistyka i stygmatyka, napełnionego nadprzyrodzoną mądrością, która pozwalała mu poznawać i rozumieć tajniki ludzkich serc oraz przybliżać je ku Bogu w sakramencie pojednania i eucharystii. Jego świętość życia i pokora w przyjmowaniu przeciwności są dla nas najlepszym świadectwem i przykładem, jak godnie i owocnie przeżywać swoje cierpienie.

10,70 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

83
Pozdrawiam i przepraszam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pozdrawiam i przepraszam
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.16

Zwykła powieść o niezwykłych ludziach. A może na odwrót. Elsa ma siedem lat i jest inna. Babcia ma siedemdziesiąt siedem lat i jest szalona. Stoi nago na balkonie, mierząc z broni do paintballu w mężczyzn, którzy chcą rozmawiać o Jezusie. Ale jest też najlepszą, a zarazem jedyną przyjaciółką Elsy. Nocami Elsa i Babcia udają się do świata bajek – do Kraju-Między-Snem-A-Jawą i do królestwa Miamas. Bo tam każda istota jest niezwykła i nie trzeba udawać, że jest się kimś innym. Kiedy Babcia umiera i zostawia serię listów z przeprosinami do osób, którym wyrządziła krzywdę, zaczyna się największa z przygód Elsy. Prowadzi ją na klatkę schodową, gdzie poznaje pijaków, potwory, psy bojowe i zwyczajne baby, ale również prawdę o bajkach i ich królestwach, i o Babci innej niż wszystkie. „Pełna serdeczności opowieść o nadziei, przebaczeniu i tolerancji. Historia Elsy pozostanie z tobą jeszcze długo po przewróceniu ostatniej strony”. – „Library Journal” „Historia, która trafia prosto do serca”. – „Norra Skåne” „Pozdrawiam i przepraszam to pełen czaru hołd dla mocy opowieści. Największa siła twórczości Backmana tkwi w jego umiejętności tworzenia budzących wesołość groteskowych postaci, a potem dodawaniu szczegółów, które sprawią, że nawet najgłupszy i najbardziej irytujący bohater nabierze, jeśli nawet nie wielopoziomowej głębi, to przynajmniej ludzkich cech, umożliwiających nawiązanie z nim emocjonalnej relacji”. – „Svenska Dagbladet”

38,00 zł
28,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

84
Czarna. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarna. Audiobook
Wojciech Kuczok, OD Deski Do Deski
Dostępny
15 szt.

Historia oparta na tragicznych wydarzeniach z 2001 r., które miały miejsce w jednej z podlaskich miejscowości. Główny bohater – Jeremi to zamożny, przystojny mężczyzna, wspaniały ojciec i świetny przedsiębiorca. Mężczyzna ma tylko jeden problem – o swojej żonie Beacie potrafi myśleć już tylko jako o matce swoich dzieci. Maryśka miała być dla niego urozmaiceniem, namiętną przygodą tylko na chwilę. Jeremi gubi się w swoich uczuciach, nie przypuszcza też, że kochanka może go pokochać miłością aż do granic obłędu.

35,00 zł
24,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,50 zł

85
Opowieść o Vodimorze. Część 1. Anioł Stróż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieść o Vodimorze. Część 1. Anioł Stróż
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.04

Główny bohater o imieniu Vodimore posiada niezwykłą umiejętność wchodzenia w cudze sny. Pewnego razu spotyka kogoś, kto proponuje mu współpracę, dzięki której swoje zdolności może rozwijać i wykorzystywać w szlachetnym celu ratowania z opresji innych. W kulminacyjnym momencie podejmuje nawet walkę z siłami ciemności. Vodimore zarówno w realu, jak i w swoich podróżach sennych wykorzystuje umiejętności sztuk walki. Liczne dialogi z poznawanymi ludźmi ukazują jego światopogląd w sferze wiary, polityki i filozofii. Akcja dzieje się m.in. w Zurichu, Paryżu czy na obszarach zamieszkiwanych przez plemię Dogonów w Afryce. Szybkie tempo przybliża książkę do klasycznych powieści sensacyjnych. Zaskakujący i nieoczekiwany finał trzyma czytelnika do końca w napięciu.

43,00 zł
31,39 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,61 zł

86
Magia Kina. Atramentowe serce, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magia Kina. Atramentowe serce, DVD
Ian Softley, 2008
Dostępny
101 szt.

Daj się porwać „Magii Kina”! Mo Folchart zajmuje się na co dzień renowacją książek i wiedzie spokojne życie wraz z córką Meggie. Zmienia się ono całkowicie, gdy spotykają tajemniczego Dustfingera. Wyrusz razem z Mo i Meggie na spotkanie fantastycznej przygody. Film produkcji twórców trylogii „Władca pierścieni”, na podstawie książkowej sagi C. Funke.

26,90 zł
25,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

87
Uniwersytet potworny, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uniwersytet potworny, DVD
Dan Scanlon, 2013
Dostępny
201 szt.

Disney Pixar prezentuje przerażająco zabawną opowieść o przyjaźni między dwoma potworami. Mike Wazowski (Wojciech Paszkowski) od małego chciał zostać straszakiem i marzył o studiach na Uniwersytecie Potwornym. Niestety, już w trakcie pierwszego semestru na upragnionej uczelni, jego plany zostają storpedowane przez nieco nadętego Jamesa P. Sullivana „Sully’ego” (Paweł Sanakiewicz). Mike zaczyna rywalizować z Sullym i wkrótce sytuacja wymyka się spod kontroli przez co obaj zostają wykopani z elitarnego programu uniwersyteckiego. Teraz będą musieli przełamać opory i zacząć współpracować, żeby odzyskać szansę na zrobienie kariery...

29,90 zł
28,41 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,49 zł

88
Lego Batman, Blu-ray + Blu-ray 4K - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Batman, Blu-ray + Blu-ray 4K
Chris McKay, 2017
Dostępny
101 szt.

LEGO Batman – gwiazda przezabawnego hitu kinowego „LEGO Przygoda” – doczekał się własnej pełnometrażowej produkcji! W Gotham szykują się wielkie zmiany. Aby ocalić miasto przed atakiem Jokera, Batman będzie musiał porzucić wizerunek samotnego mściciela, nauczyć się współpracy z innymi oraz… trochę się rozchmurzyć.

93,90 zł
89,21 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,69 zł

89
Wszystkie dżinsy M. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystkie dżinsy M.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.13

Ogrodniczki, rurki, rozszerzane, proste – różne fasony i we wszystkich odcieniach niebieskiego …dżinsy były obecne w życiu jedenastoletniej Michaliny nieomal od urodzenia. Zajmowały ważne miejsce nie tylko w szafie, ale przede wszystkim w sercu. Pojawiały się na urodziny, pierwszy dzień szkoły i inne specjalne okazje jako prezent od niesamowitej, pełnej życia i kochanej mamy. Ale to nie jest książka o modzie. Raczej o buncie i niezgodzie na nieodwracalne. Michalina nie może uwierzyć, że świat jest taki niesprawiedliwy. Z powodu tęsknoty i rozpaczy popełnia wiele błędów… Dobrze opowiedziana historia. Teresa Monika Rudzka, polonistka z wykształcenia, urodziła się we Wrocławiu. Od wielu lat mieszka w Lublinie i jest dziennikarką piszącą do kobiecych magazynów. Wcześniej pracowała jako bibliotekarka, agentka ubezpieczeniowa i sekretarka. Zadebiutowała w 2010 roku satyryczną powieścią środowiskową „Bibliotekarki”. Następnie ukazały się: „Singielka”(2011), „Kuzyneczki”(2013) oraz historia oparta na faktach „Zawsze będę Cię kochać”(2014). W marcu 2016 opublikowała powieść „Na karuzeli”.

32,00 zł
22,40 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,60 zł

90
Storm. Tom 5. Uśpiona śmierć. Piraci z Pandarwii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Storm. Tom 5. Uśpiona śmierć. Piraci z Pandarwii
Dostępny
26 szt.

Otrutą Rudowłosą czeka niechybna śmierć. Ocalić może ją jedynie antidotum które zna wódz Yucan. Storm aby ocalić partnerkę angażuje się w konflikt pomiędzy zwaśnionymi plemionami. Wcześniejsze doświadczenia wydają się błahostką, gdy staje się najbardziej poszukiwanym człowiekiem na krańcu wszechświata, w którym nie obowiązują prawa fizyki. Storm to europejski bestseller łączący space operę i fantasy. Sukces zawdzięcza hiperrealistycznym, przerysowanym ilustracjom Dona Lawrence'a. Prosta historia przygodowa przechodzi w wielowątkową opowieść mierzącą się z klasycznymi motywami science fiction. W niniejszym tomie przedstawiamy album Piraci z Pandarwii, którym Storm zadebiutował w Polsce 25 lat w magazynach „CDN” i „Komiks”. Storm ukazał się w 14 wersjach językowych. Edycja zawiera dwa oryginalne albumy oraz dodatki: plakaty, postery, wywiady i teksty przybliżające kulisy pracy nad komiksem.

75,00 zł
54,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 21,00 zł

91
Trylogia Morze atramentu i złota. Tom 1. Czytelniczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trylogia Morze atramentu i złota. Tom 1. Czytelniczka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.15

Magia, piraci i bezlitośni skrytobójcy. Szesnastoletnia Sefia wie, czym jest walka o przetrwanie. Po tym, jak brutalnie zamordowano jej ojca, dziewczyna ucieka do puszczy ze swoją ciotką Nin. Uczy się tropić, polować i kraść. Na dnie plecaka ukrywa książkę, jedyną pamiątkę po zmarłych rodzicach. Pewnego dnia tajemniczy napastnicy porywają Nin i Sefia zostaje sama. Przerażona dziewczyna pragnie wyruszyć na ratunek ciotce. Z pomocą przychodzi jej tajemniczy Łucznik oraz książka, która okazuje się magicznym artefaktem i kluczem do zrozumienia mrocznej historii świata. W tej powieści książka naprawdę ma wielką moc! "Traci Chee napisała wspaniałą książkę o potędze opowieści, zaludnioną barwnymi postaciami w zręcznie nakreślonym fantastycznym krajobrazie. Na długo pozostanie w waszej pamięci". Renee Ahdieh

39,90 zł
30,72 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

92
Scenki z życia osiedla - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scenki z życia osiedla
Dostępny
25 szt.

Caza to doświadczony badacz współczesnego życia zachodniej cywilizacji, który zgłębia jego najdrobniejsze zakamarki. W serii krótkich opowieści, zebranych w Scenkach z życia osiedla stworzył kronikę epoki rozdartej między powszechnym konformizmem i pragnieniem, by zmienić świat. Spotykamy w tych opowieściach korsarzy na pokładach podmiejskich willi, wznoszących czarną banderę rewolty, nimfetki o krok od samobójstwa, w ostatniej chwili ratowane przez obnośnych przedstawicieli handlowych miłości i mieszczuchów o tępym spojrzeniu, szukających wyjścia bezpieczeństwa. Na próżno. Urodzony w 1941 roku Caza (właściwie Philippe Cazaumayou) należy do największych gwiazd komiksu francuskiego. Debiutował w 1970 roku, publikował na łamach magazynów "Pilote" i "Metal Hurlant". Jest autorem projektów graficznych do filmów animowanych (Gandahar) oraz wielu okładek powieści SF. Stworzył m.in. serię "Le monde d'Arkadi" i album Arkhe. Scenki z życia osiedla to jego pierwszy album wydany w Polsce.

120,00 zł
86,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 33,60 zł

93
Wielkie Płaszcze. Tom 1. Ostrze zdrajcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkie Płaszcze. Tom 1. Ostrze zdrajcy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.18

Wielkie Płaszcze. Sędziowie, bohaterowie… Zdrajcy… Król nie żyje, Wielkie Płaszcze rozwiązano, a Falcio val Mond i jego towarzysze Kest i Brasti skończyli jako straż przyboczna szlachcica, który na domiar złego nie chce im płacić. Ale mogło być gorzej – ich chlebodawca mógłby leżeć martwy, podczas gdy oni musieliby bezradnie patrzeć, jak zabójca podrzuca fałszywe dowody wikłające ich w morderstwo. Chwileczkę? Przecież to właśnie się zdarzyło! W najbardziej zepsutym mieście świata zawiązuje się spisek koronacyjny, a to oznacza, że wszystko, o co walczą Falcio, Kest i Brasti, może lec w gruzach. Jeśli tych trzech zechce przeciąć intrygę, ocalić niewinnych i wskrzesić Wielkie Płaszcze, będą musiały wystarczyć im rapiery w dłoniach i obszarpane skórzane odzienie. Dziś bowiem każdy arystokrata jest tyranem, każdy rycerz – bandytą, a jedyne, czemu można ufać, to ostrze zdrajcy.

36,90 zł
29,52 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

94
Dziewięć rozmów o aborcji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewięć rozmów o aborcji
Dostępny
2809 szt.

Czy o aborcji można rozmawiać nie krzycząc? Bohaterki tej książki udowadniają, że tak. To kobiety, które zaszły w nieplanowane ciąże, albo dowiedziały się, że urodzą chore dzieci. Nie wszystkie usunęły ciążę, ale wybory, których musiały dokonać naznaczyły później ich życie. Każda z tych historii jest inna, ale wszystkie łączy jedno - ogromny smutek.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

95
Zbliżenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbliżenia
Niedostępny
Brak

Tom Zbliżenia: językoznawstwo ? literaturoznawstwo - translatologia jest prezentacją wybranych nurtów badań ?młodej? polskiej humanistyki, prowadzonych coraz częściej w wymiarze interdyscyplinarnym. Celem tego tomu jest postawienie, przez teksty, pytania o możliwości i płaszczyzny zbliżania się oraz wzajemnego oddziaływania dyscyplin humanistycznych, jak i korzystania przez nie z dorobku innych dziedzin. Prezentowana tematyka pokazuje możliwość przenikania się szerokiego spektrum perspektyw badawczych i specjalizacji. Ujęcie artykułów w poszczególnych częściach tomu jest w kilku przypadkach konwencją, wynika z umowy, co potwierdza prawdziwość tezy o przenikaniu się i wzajemnym uzupełnianiu nauk, przede wszystkim humanistycznych.

75,71 zł
64,35 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 11,36 zł

96
Przebiegła i ruda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przebiegła i ruda
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.08

Doskonałe przeciwieństwo damy w opałach: ciesząca się ogromną popularnością gwiazda kina, piękna kobieta, która doskonale panuje nad każdym aspektem swojego życia. Popełniła jednak drobny błąd, który naprawić może tylko jeden człowiek: Travis McGee. Ona ma pieniądze, a on ich potrzebuje, ale spodziewany zastrzyk gotówki to nie jedyny powód, dla którego Travis zamierza wziąć tę sprawę. Zmysłowa Lysa Dean ściągnęła na siebie kłopoty swoim niedawnym wybrykiem. Podczas orgiastycznej zabawy pozwoliła sfotografować się nago, a teraz ktoś zaczął ją szantażować. Jeśli zdjęcia przedostaną się do mediów, jej związek z bogatym i przystojnym narzeczonym zawiśnie na włosku. Travis McGee rozpoczyna prywatne śledztwo, w którym pomaga mu asystentka jego klientki. Wkrótce zaczynają ginąć kolejni ludzie, a gdy Travisowi wydaje się, że rozwiązał zagadkę, na jaw wychodzą fakty, które obalają jego teorię.

32,90 zł
26,32 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,58 zł

97
Supersoki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Supersoki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.23

W publikacji znajduje się 50 skomponowanych przez ekspertów przepisów na odżywcze soki, z których każdy jest pyszny i dostarczy nam niezbędnej energii. Niezależnie od tego, czy właśnie jesteśmy w trakcie starannie zaplanowanego procesu oczyszczania czy też po prostu wprowadziliśmy je do codziennej diety, ta książka dostarczy wiedzy, jak się oczyszczać oraz jak wyciskać i jak pić soki, żeby zapewnić organizmowi paliwo, energię i siłę. Pijmy na zdrowie!

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

98
Ołtsajders. Jeźdźcy Walhalli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołtsajders. Jeźdźcy Walhalli
Dostępny
13 szt.

Długo oczekiwana kontynuacja komiksu Ołtsajders: Reaktywacja.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

99
Maszyny i urządzenia spawalnicze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maszyny i urządzenia spawalnicze
Dostępny
22 szt.

Maszyny i urządzenia spawalnicze to publikacja, w której w przystępny sposób przedstawiono zagadnienia związane z zastosowaniem w praktyce przemysłowej urządzeń spawalniczych. Szczególną uwagę zwrócono na: różnorodność urządzeń i ich właściwy dobór do wymogów procesu produkcyjnego, zasady działania poszczególnych rodzajów maszyn, charakterystykę ich pracy, opis konstrukcji, walory techniczne oraz przydatność do realizacji określonych technologii spawalniczych, bezpieczeństwo stosowania urządzeń spawalniczych z uwzględnieniem przepisów Unii Europejskiej, norm uprawniających do oznaczania wyrobów znakiem CE. Książka jest przeznaczona dla studentów wydziałów mechanicznych uczelni technicznych, a także inżynierów zajmujących się konstruowaniem maszyn i urządzeń spawalniczych oraz ich wdrożeniem i eksploatacją w przemyśle.

79,00 zł
69,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,48 zł

100
Antyk w malarstwie XV-XXI wiek - audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Antyk w malarstwie XV-XXI wiek - audiobook
Fabiani Bożena, Wydawnictwo Naukowe PWN
Dostępny
150 szt.

Przybliża dorobek kultury klasycznej na przykładach malarstwa, a niekiedy także rzeźby. Pokazuje trwałość tradycji, ciągłość wątków, które trafiły do sztuki głównie w okresie renesansu i zadomowiły się w niej na kilka następnych wieków. Autorka skupia się na objaśnieniu tego, co przedstawiają dzieła, jednak nie pomija także samych artystów, którzy je tworzyli. Wszystko po to, by ocalić choć cząstkę światowego dorobku malarstwa ? bez znajomości mitologii nie można bowiem zrozumieć tysięcy obrazów wchodzących w skład kanonu sztuki europejskiej. Poza śledzeniem tradycji mitologicznej w sztuce nowożytnej autorka opowiada także o zabytkach pompejańskich oraz kulturze antycznej na wyspie Capri ? rozdziały im poświęcone mogą posłużyć Czytelnikom jako krótkie przewodniki po tych miejscach. Epilog z kolei stanowi wspomnienie zmarłego niedawno Igora Mitoraja, polskiego rzeźbiarza światowej sławy, który zaszczycił autorkę swoją przyjaźnią i przekonał ją do sztuki współczesnej, czerpiącej piękno z odległej przeszłości. Czyta Bożena Fabiani

39,00 zł
34,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,68 zł

Wróć do góry