hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.05.11

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 11 maja 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Wkład do długopisu ścieralnego, niebieski (Penmate), na drugim Dna moczanowa. Dieta i jadłospisy dla smakoszy (Beata Cieślowska, Marcin Majewski). Kolejny produkt to Wybieram wolność, czyli rzecz o wyzwalaniu się z uzależnień (Ewa Woydyłło) oraz Węże i drabiny (ABINO).
1
Wkład do długopisu ścieralnego, niebieski - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wkład do długopisu ścieralnego, niebieski
Penmate
Dostępny625 szt.

Wkład niebieski do długopisu ścieralnego Flexi Abra. Cena za 1 wkład.

4,99 zł
11 osób kupiło
2
Dna moczanowa. Dieta i jadłospisy dla smakoszy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dna moczanowa. Dieta i jadłospisy dla smakoszy
Dostępny126 szt.

Oto kontynuacja bestsellera Dna moczanowa. Dieta i jadłospisy. Dla tych, którzy lubią dobrze zjeść, proponujemy nowy tytuł: Dna moczanowa. Dieta i jadłospisy dla smakoszy. I tym razem przygotowaliśmy zalecenia dietetyczne, jadłospis (5 posiłków dziennie) na 4 tygodnie (28 dni) oraz listy produktów wraz z ilością wytwarzanego kwasu moczowego, które pozwolą czytelnikowi samodzielnie komponować zdrowe i smaczne posiłki. W odróżnieniu od poprzedniego tytułu, w tym czytelnik znajdzie propozycje przygotowane specjalnie dla smakoszy, którzy nie chcą, aby choroba ograniczała ich kulinarne przygody. Publikacja zawiera aż 140 pomysłów. Wszystkie zostały starannie przygotowane i uwzględniają dietę w dnie moczanowej. Dodatkowo przy każdym posiłku umieściliśmy informację o ilości wytworzonego kwasu moczowego. Staraliśmy się, aby nasze propozycje były nie tylko zdrowe, ale także urozmaicone i zadowoliły każdego smakosza. Jeśli czytelnik wie, że nie toleruje jakiegoś produktu z naszych propozycji, należy go zamienić na inny, uwzględniając ilość wytwarzanego kwasu moczowego. W poszukiwaniu zamienników pomogą tabele umieszczone w książce.

37,00 zł
26,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

10 osób kupiło
3
Wybieram wolność, czyli rzecz o wyzwalaniu się z uzależnień - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybieram wolność, czyli rzecz o wyzwalaniu się z uzależnień
Dostępny17 szt.

Wprowadzenie do problemu alkoholizmu, istoty uzależnień i zastosowania w życiu programu Dwunastu Kroków. W grupach opartych na tym programie chodzi właściwie o jedno, o świadome i dobrowolne wzięcie na siebie odpowiedzialności za swoje życie, o porzucenie zwyczaju obwiniania innych za własne niepowodzenia, słabości lub nieszczęścia, o określenie granic odpowiedzialności i uniezależnienie się od tego, co robią lub myślą inni ludzie, o nauczenie się zdrowego i społecznie użytecznego egoizmu według zasady: robię to, w co wierzę i co jest dla mnie dobre, szanuję siebie i innych, nie ponoszę odpowiedzialności za nikogo, prócz siebie. Chodzi bowiem o to, by wybrać wolność do bycia sobą, bez maskowania się chemią, sztuczną ekscytacją, pozą, fałszem, jakąkolwiek formą ucieczki od rzeczywistości.

28,50 zł
23,94 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,56 zł

5 osób kupiło
4
Węże i drabiny - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Węże i drabiny
ABINO, 5-99 lat
Dostępny66 szt.

Bardzo lubiana przez dzieci gra wzbogacona o zasady, które pozwalają opanować w łatwy i szybki sposób tabliczkę mnożenia. Doskonali technikę liczenia w zakresie do stu, usprawnia pamięć słuchową oraz ćwiczy orientację przestrzenną z uwzględnieniem pojęć nad i pod. Zawartość pudełka: - plansza, - 4 pionki, - kostka

12,20 zł
10,99 zł

Rabat 9,9%
oszczędzasz 1,21 zł

4 osoby kupiły
5
Tajemnicze miasto. Spacery po Warszawie. Praga Północ - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnicze miasto. Spacery po Warszawie. Praga Północ
Dostępny12 szt.

Wciąż jeszcze wiele osób, kiedy słyszy w rozmowie „mieszkam na Pradze”, reaguje pełnym rezerwy Oooo...! i spojrzeniem wyrażającym nieufność. I nie boisz się?! No właśnie, czy Pragi trzeba się bać? W żadnym wypadku! To jedna z najbardziej pasjonujących dzielnic Warszawy, pełna kontrastów jeszcze bardziej, niż centrum miasta. Praga się zmienia, tak dynamicznie, że czasami człowiek patrzy i nie wierzy – przecież jeszcze niedawno stały tu te ruiny! Krajobraz tej części Warszawy zmienia się tak szybko, że niewątpliwie, zanim dostaniecie tę książkę w swoje ręce, część informacji może być już nieaktualna. Dlatego spieszmy się podziwiać Pragę, bo jest co! Stuletnie kamienice, z których część jest odnowiona, a część zapada się w sobie. Słynne praskie kapliczki, które są obecne niemal na każdym podwórzu, lub chociaż klatce schodowej. Stare fabryki, które były niegdyś znane nie tylko w całym kraju, ale i za granicą: Stalownia Praska, FSO, Fabryka Kamieni Młyńskich Hartwiga... Słynny Bazar Różyckiego ze swoim folklorem. Mroczna historia, związana z siedzibami NKWD, UB i ich aresztami i katowniami. A do tego zoo, pontiseum (a cóż to takiego?), piękna cerkiew, cmentarz zagubiony pośród terenów kolejowych, praskie MDM, dworce, forty... Do wyboru, do koloru. Takie rzeczy tylko na Pradze!

55,60 zł
40,03 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,57 zł

4 osoby kupiły
6
Aby wybaczyć. Poradnik dla rodzin alkoholików - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aby wybaczyć. Poradnik dla rodzin alkoholików
Dostępny21 szt.

Inspiracją do napisania książki stały się cotygodniowe spotkania rodzin alkoholików w Ośrodku Terapii Uzależnień IPiN w Warszawie. Jest to wierny zapis wyjaśnień udzielanych w odpowiedzi na pytania uczestników grup rodzinnych. Szansa na odbudowę i uleczenie zranionej miłości najczęściej rozbija się o brak wzajemnego wybaczenia lub niemożność przebaczenia samemu sobie. Autorka stara sie pokazać drogę prowadzącą do uspokojenia i powrotu do tych, których słuchacze kiedyś kochali.

26,50 zł
22,26 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,24 zł

4 osoby kupiły
7
Zaproszenie do życia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaproszenie do życia
Dostępny27 szt.

Pewne cechy naszych postaw, przekonań utrudniają samorealizację i spełnienie pragnień. Większość ograniczeń wynika dziś z naszych kompleksów, niż faktycznych zakazów postępowania. Kurczowe trzymanie się tradycji, zasad i pryncypialnych norm wynika ze strachu. Nazwanie po imieniu uczucia strachu, które leży u podstaw naszych słabości, może dać początek wyzwoleniu. Strach ma sens tylko wtedy, gdy przynosi pożytek, powstrzymuje przed destrukcją, patologią, brakiem osobistego rozwoju. Dlatego niektórzy mają wpojony w procesie wychowania lęk przed dopuszczeniem do głosu spontanicznego "ducha". W kolejnych rozdziałach Autorka omawia możliwości zmiany myślenia i zachowania, zaprasza do pielęgnowania życia twórczego, szczęśliwego.

34,90 zł
29,32 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,58 zł

4 osoby kupiły
8
Bierki - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bierki
ABINO, od 5 do 99 lat
Dostępny288 szt.

Gra w Bierki polega na zbieraniu pojedynczych patyczków z rozrzuconego stosu, bez poruszenia pozostałych. Ćwiczy silną wolę, koncentrację oraz rozwija zdolności manualne.

7,90 zł
6,99 zł

Rabat 11,5%
oszczędzasz 0,91 zł

3 osoby kupiły
9
Tablice szkolne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tablice szkolne
Dostępny100 szt.

Tablice szkolne – jedyna pozycja na rynku publikacji szkolnych, która zawiera wszystkie niezbędne materiały w formie przydatnych tablic. Podstawowa wiedza z zakresu matematyki, fizyki, chemii, geografii, biologii, historii, języka polskiego oraz języka angielskiego i niemieckiego została przedstawiona w formie tabel, zestawień, porównań, diagramów. Ten sposób prezentacji materiału idealnie sprawdza się podczas samodzielnej nauki, jak i w szkole – gdy na lekcji trzeba szybko wyszukać konkretne informacje. Każdy uczeń znajdzie tutaj zestaw wiadomości, które są niezbędne w szkole. Serdecznie polecamy! Polecamy szczególnie wydanie w twardej oprawie – zwiększy ona trwałość, która jest szczególnie potrzebna w przypadku tego rodzaju książki.

27,95 zł
19,99 zł

Rabat 28,5%
oszczędzasz 7,96 zł

3 osoby kupiły
10
Jak być eko, czyli wiersze o ekologii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak być eko, czyli wiersze o ekologii
Dostępny227 szt.

Jak być eko to idealna książeczka, która pomoże w humorystyczny i ciekawy sposób wytłumaczyć dzieciom wszystkie najważniejsze zagadnienia i pojęcia związane z ekologią. Dzieci od najmłodszych lat dowiadują się, że należy dbać o dobro Ziemi, naszej planety. Co jednak oznacza ekologia i efekt cieplarniany, dziura ozonowa, kwaśne deszcze niełatwo wytłumaczyć. Pomogą w tym wiersze zawarte w Jak być eko - w przystępny i zabawny sposób prezentują sposoby ochrony przyrody, dbania o czystość powietrza, wody, wyjaśniają, czym jest GMO, recykling i smog. Opisują, jak pozyskiwać energię, jak segregować śmieci, jak oszczędzać wodę.

17,98 zł
12,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 4,99 zł

2 osoby kupiły
11
Kroniki Akaszy. Jesteś cudem! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki Akaszy. Jesteś cudem!
Dostępny62 szt.

„Jesteś bardziej potężny, niż zdajesz sobie sprawę, więc używaj swojej mocy mądrze. W pełni korzystaj z darów i talentów. Wszechświat potrzebuje ciebie. Jesteś ważny. Dlatego jesteś tutaj. Nigdy nie jesteś sam – jesteś bardziej kochany, niż możesz to sobie wyobrazić”. Kroniki Akaszy – Gabrielle Orr Celem tej książki jest wydobycie wszystkiego, co w tobie najlepsze. Zawiera ona informacje, instrukcje i rady, dzięki którym dowiesz się jak przezwyciężyć własne ograniczenia i wznieść się na poziom, którego naprawdę pragniesz doświadczać, za którym tęskni twoje serce. Zagłębiając się w treść niniejszej książki, nauczysz się żyć i postępować zgodnie z własnym potencjałem. Przeniesiesz energię wibracji na poziom, na którym nie rozpoznasz osoby, którą byłeś, kiedy zacząłeś ją czytać.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

2 osoby kupiły
12
Kreatywne dzieci. 21 przepisów na twórcze popołudnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kreatywne dzieci. 21 przepisów na twórcze popołudnie
Dostępny55 szt.

Chcesz rozwijać w dziecku kreatywność i ciekawość świata? Pomóc mu wsłuchać się w swoje emocje i nauczyć budować dobre relacje z innymi? Kreatywne dzieci Renaty Kochan to skarbnica pomysłów, jak poprzez zabawę wspomóc rozwój dziecka, a także odkrywać jego zdolności. To propozycja skierowana do wszystkich rodziców, opiekunów i nauczycieli, nie wymaga przy tym drogich czy wymyślnych materiałów. Wszystkie niezbędne elementy każdy z nas znajdzie u siebie w domu. Jedyne, czego potrzeba, to dobre chęci i otwarta głowa. „Pomysły na zabawy plastyczne zebrane w tej książce łączą wiele dziedzin. Wspólne działanie i rozmowa staną się też – mam taką nadzieję – dobrą zabawą. Zachęcam do indywidualnego rozwijania zawartych w książce pomysłów. Wsłuchajmy się w dzieci”. Ze wstępu Autorki

34,00 zł
26,86 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,14 zł

2 osoby kupiły
13
12 kroków dla dorosłych dzieci z uzależnieniowych i innych rodzin - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
12 kroków dla dorosłych dzieci z uzależnieniowych i innych rodzin
Dostępny3 szt.

Książka opracowana z myślą o tych, którzy doznali urazów w dzieciństwie, byli krzywdzeni przez rodziców bądź opiekunów. Jej podstawą jest program „12 Kroków”, dzięki któremu miliony osób zdrowieje z uzależnień, zachowań kompulsywnych i obsesyjnych. Kładzie ona nacisk na rolę poznawania samego siebie i przemian osobowości jako głównych mechanizmów zdrowienia.

31,90 zł
21,05 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 10,85 zł

2 osoby kupiły
14
Koparka hydrauliczna na gąsienicach - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koparka hydrauliczna na gąsienicach
Siku
Dostępny4 szt.

Jednonaczyniowa koparka hydrauliczna na podwoziu gąsienicowym. Niezwykle stabilny, wykonany z wysokiej jakości metalowych i plastikowych części model z ruchomym osprzętem dźwigowym i młotem hydraulicznym to ciekawa propozycja nie tylko dla najmłodszych budowniczych. Pojazd wykonany w skali 1:87 odzwierciedla wygląd rzeczywisty z wysokim zachowaniem szczegółów. Wymiary opakowania: 26.0 x 7.5 x 5.7 cm

65,00 zł
61,10 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,90 zł

2 osoby kupiły
15
Zrozumieć 12 Kroków. Poradnik dla instruktorów, terapeutów i tych, którzy zdrowieją - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrozumieć 12 Kroków. Poradnik dla instruktorów, terapeutów i tych, któ...
Dostępny4 szt.

Praktyczny, zwięzły poradnik adresowany do instruktorów, terapeutów i tych, którzy zdrowieją z uzależnienia od alkoholu. W tej książce Terry Gorski przedstawia swoje osobiste widzenie Programu Dwunastu Kroków. Dzięki ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu w terapii alkoholizmu i narkomanii, Terry'emu udało się połączyć Dwanaście Kroków i psychoterapię, z korzyścią dla tych ,którzy zdrowieją. Jego praktyczna metoda ułatwia alkoholikom i terapeutom zrozumienie i posługiwanie się programem Dwunastu Kroków. książkę tę powinien przeczytać każdy, kto podchodzi poważnie do zagadnień zdrowienia z uzależnień.

34,90 zł
29,32 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,58 zł

1 osoba kupiła
16
Zredukuj wagę dzięki medytacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zredukuj wagę dzięki medytacji
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.27

25 000 osób odniosło sukces dzięki programowi Zredukuj wagę dzięki medytacji! Zmuszasz się do restrykcyjnych diet i intensywnych ćwiczeń, ale wciąż odczuwasz niezadowolenie z rezultatów? Czas uświadomić sobie, co blokuje osiągnięcie wymarzonej sylwetki! Wymedytuj utratę wagi! Wyniki badań medycznych dowodzą, że medytacja jest prostym i niezwykle skutecznym lekarstwem na stres, bezsenność czy brak równowagi. Ponadto praktykowanie medytacji hamuje apetyt na niezdrowe jedzenie, zmniejsza częstotliwość napadów objadania się oraz jedzenia pod wpływem emocji. Wzmocnij siłę woli! Autorski 3-tygodniowy program Tiffany Cruikshank, międzynarodowej instruktorki jogi, składa się z łatwych do przeprowadzenia sesji medytacyjnych. Sprawdzony przez 25 000 osób na całym świecie plan redukcji wagi dobroczynnie oddziałuje na zdrowie i wygląd, a przy tym wymaga zaangażowania przez zaledwie kilka minut dziennie! W książce znajdziesz: • rady dla początkujących, jak zacząć medytować, nie stosując niewygodnych pozycji czy egzotycznych śpiewów, • 3-, 5-, 7- i 10-minutowe medytacje, które eliminują zachcianki i pomagają uwolnić się od stresu, • konkretne wskazówki, co jeść i jakich produktów unikać, • podpowiedzi, jak po zakończeniu programu utrzymać wagę, • odstresowujące ćwiczenia idealnie dobrane pod względem intensywności i częstotliwości treningu, które uzupełnią 3-tygodniowy plan. „Medytacja, redukcja stresu i stabilizacja poziomu hormonów to sprzymierzeńcy w regulowaniu metabolizmu. Usiądź i ciesz się korzyściami płynącymi z lektury tej świetnej książki. Ma moc pomagania wielu z nas!” – Haylie Pomroy, autorka bestsellera „New York Timesa”, Dieta przyspieszająca metabolizm Tiffany Cruikshank nauczycielka jogi, międzynarodowa ekspertka medycyny orientalnej, licencjonowana akupunkturzystka. Specjalizuje się w medycynie sportowej i ortopedii, jest założycielką społeczności Yoga Medicine. Dzięki holistycznemu podejściu do zdrowia (wykorzystaniu m.in. jogi, akupunktury i wiedzy o żywieniu) udało jej się wyleczyć już ponad 25 tys. pacjentów z całego świata. Autorka książek i artykułów.

33,90 zł
24,41 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,49 zł

1 osoba kupiła
17
Dźwig - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dźwig
Siku
Dostępny61 szt.

Pojazd z ruchomym osprzętem dźwigowym wyposażonym w hak. Wykonany z metalowych i plastikowych elementów, jest odzwierciedleniem pojazdu rzeczywistego. Gumowe opony zapewniają swobodne poruszanie po różnych powierzchniach. Doskonała zabawka, dzięki której każda zabawa będzie jeszcze bardziej fascynująca! Rozmiar opakowania: 19.5 x 3.5 x 7.8 cm

39,99 zł
37,59 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 2,40 zł

1 osoba kupiła
18
Kroniki Archeo. Przepowiednia Synów Słońca, część 7. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki Archeo. Przepowiednia Synów Słońca, część 7. Audiobook
Agnieszka Stelmaszyk, StoryBox
Dostępny2 szt.

Tym razem akcja powieści skupiać się będzie w Ameryce Południowej. Niezwykłe wakacje w posiadłości lady Ginevry Carnarvon przerywa dramatyczne wezwanie o pomoc. Młodzi Ostrowscy oraz ich przyjaciele Gardnerowie wyruszają do serca peruwiańskiej dżungli, aby zmierzyć się z Przepowiednią Synów Słońca. Czy mityczne miasto, którego na próżno szukali hiszpańscy konkwistadorzy istnieje naprawdę? A gdzie podziała się panna Ofelia? Czy i tym razem pomoc detektywa Gordona Archera i jego drogiego Watsona wystarczy, aby rozwiązać zagadkę? Jadowite węże, krwiożercze mrówki i groźni strażnicy skarbu zrobią wszystko, aby nikt nie poznał ich tajemnicy.

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

1 osoba kupiła
19
Gra o Tron. Sezon 5, 5 DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra o Tron. Sezon 5, 5 DVD
Michael Slovis, 2015
Dostępny103 szt.

Światowy fenomen telewizyjny produkcji HBO i zdobywca 12 Nagród Emmy w 5 sezonie. Adaptacja sagi fantasy George'a R.R. Martina, w której siedem rodów prowadzi bezwzględną walkę o władzę. W piątym sezonie Jon Snow stara się pogodzić obowiązki w Straży Nocnej ze służbą na rzecz Stannisa, Cersei chce utrzymać władzę w Królewskiej Przystani, Jaimie wyrusza na sekretną misję, a zbiegły Tyrion znajduje w swoim życiu nowy cel. Dodatki: • anatomia odcinka: Miłosierdzie matki, • prawdziwa historia kryjąca się za kulisami „Gry o Tron”, • dzień z życia, • nowi bohaterowie/nowe miejsca, • komentarze audio, • 4 sceny niewykorzystane.

58,90 zł
55,96 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,94 zł

1 osoba kupiła
20
Australijczyk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Australijczyk
Dostępny1 szt.

Zakochał się w Australii i mimo że nie wyobraża sobie, by na stałe wyjechać z Polski, trudno mu żyć bez corocznych długich wypadów na „koniec świata”... Kiedy tam jest, niczego mu nie brakuje. No, może jednej rzecz – radia. Marek Niedźwiecki fotografuje Australię od piętnastu lat, zjechał ten nadzwyczajny kontynent i kraj wzdłuż i wszerz. Mieszkał w wiosce wielorybników, łaził po drzewach gigantach, stawał twarzą w twarz z ospałym misiem koala i oko w oko z wężem brązowym, jednym z najbardziej jadowitych na świecie. Spacerował po Sydney, Melbourne, Perth, Darwin, Hobart. Odwiedził kilkanaście parków narodowych. Zasnął podczas przechadzki dwukilometrowym molo. Spotkał Dwunastu Apostołów i skakał po słoniach. Nie wszedł na Górę Kościuszki, czego się trochę wstydzi i na Ayers Rock/Uluru, z czego jest bardzo dumny. Stał się też wielkim miłośnikiem australijskiego wina, australijskiego miodu, australijskich ryb i australijskiego sposobu skracania słów... Stał się po części Australijczykiem. Jedźmy razem z Markiem Niedźwieckim do Australii, żeby się przekonać, że tam wszystko jest „bardziej”. Światło jaśniejsze, kolory bardziej nasycone a przyroda bezgraniczna i rozszalała... I sprawdźmy jak wygląda, pachnie i smakuje australijskie – gdzieś po drodze... „Ta książka żyje pasją Marka Niedźwieckiego do Australii” – Jean Dunn, Ambasador Australii w Polsce. „Mimo wyraźnych różnic Australię z Polską łączy wiele. Przede wszystkim fakt, że do obu krajów przyjeżdża się raz, a potem już ciągle wraca! Potwierdzeniem tego jest australijska miłość Autora tej wspaniałej książki, Pana Marka Niedźwieckiego. Gorąco polecam ją wszystkim Polakom i Australijczykom, którzy pragną pokonywać bariery geograficzne, aby jak najwięcej dowiedzieć się wzajemnie o sobie i o swoich krajach” – Paweł Milewski, Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Australii.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

1 osoba kupiła
21
Imprezzzka - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Imprezzzka
ABINO, od 7 do 99 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.17

Organizujesz przyjęcie? Nie wiesz jakie zabawy wybrać by wszyscy dobrze się bawili? IMPREZZZKA to gra, która uatrakcyjni każde spotkanie towarzyskie. Dzięki niezliczonej ilości pomysłów na żadne przyjęcie nie będzie już nudne. Będziecie mogli wesoło spędzić czas wykonując wiele zadań. Niektóre z nich okażą się zabawne, niektóre będą wymagały od Was wiedzy i zdolności. Dobra zabawa gwarantowana! Zawartość: - plansza na grubej tekturze, - 7 pionków, - 60 kart tematycznych, - kostka do gier, - gadżety imprezowe ( balony, pompony wstążka)

42,90 zł
36,47 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,43 zł

1 osoba kupiła
22
Dorosłe dzieci alkoholików - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dorosłe dzieci alkoholików
Dostępny8 szt.

Jeśli jesteś dzieckiem alkoholika, poradnik ten pomoże zrozumieć, co się z tobą dzieje i jak do tego doszło. Wyjaśnienie tego faktu może zmniejszyć poczucie izolacji u osób, które uważają się za „inne” z powodu swego życiowego doświadczenia.

32,90 zł
27,64 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,26 zł

2 osoby kupiły
23
Majorette. Auto miejskie, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Majorette. Auto miejskie, mix wzorów
Simba Toys
Dostępny227 szt.

Majorette to wspaniała kolekcja pojazdów, z których każdy jest wyjątkowy! Zbierz je wszystkie lub wybierz swoje ulubione modele. Starannie wykonane autka mają wyraziste kolory i wiernie odzwierciedlają wygląd prawdziwych pojazdów. Dziecko będzie bawić się nimi przez wiele godzin! Długość samochodu: około 7.5 cm Uwaga! Mix wzorów, produkt wysyłany losowo. Cena za 1 samochodzik.

10,60 zł
9,99 zł

Rabat 5,8%
oszczędzasz 0,61 zł

1 osoba kupiła
24
Wyspa ślepców - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyspa ślepców
Dostępny3604 szt.

Ta, afera pedofilska wstrząsnęła nie tylko polskim Kościołem, ale także Watykanem i całym katolickim światem. W połowie 2013 roku dwóch polskich księży pracujących na Dominikanie- misjonarza, Wojciecha G. oraz nuncjusza apostolskiego arcybiskupa Józefa Wesołowskiego - oskarżono o seksualne wykorzystywanie nieletnich. Przez wiele lat ich ofiarą padały dzieci z najbiedniejszych rodzin. Wstrząsające zeznania chłopców stanowią część tej książki, która jest efektem trzech lat intensywnego śledztwa dziennikarskiego. Autor wielokrotnie odwiedzał Dominikanę, docierał do tajnych dokumentów, rozmawiał z ofiarami i świadkami pedofilii oraz - na różnych etapach sprawy - z księdzem Wojciechem G. Piotr Krysiak odsłania wiele szczegółów tej historii - jej dominikańskie i polskie wątki. Pokazuje też kulisy pracy reportera śledczego. I cały czas szuka odpowiedzi na pytanie, dlaczego nikt nie słuchał i nie chronił dzieci, choć pomoc ofiarom wymagała jedynie dobrej woli.

32,99 zł
26,39 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,60 zł

1 osoba kupiła
25
Miasteczko Halloween, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miasteczko Halloween, DVD
Henry Selick, 2019
Dostępny54 szt.

Cyfrowo odnowiona i zremasterowana przy użyciu najnowocześniejszych technologii wersja „Miasteczka Halloween” to zachwycająca uczta dla oczu i uszu wszystkich miłośników Tima Burtona i jego mrocznej wyobraźni. Król Miasteczka Halloween, Jack Skellington, znudzony codziennym straszeniem trafia przypadkiem do Miasteczka Bożego Narodzenia i dla odmiany postanawia zająć się szerzeniem wesołego nastroju świąt. W wyniku jego radosnej misji święty Mikołaj znajdzie się w niebezpieczeństwie, a same święta dla wszystkich dzieci zamienią się w koszmar! Poddaj się magii wyjątkowej muzyki skomponowanej przez Dannyego Elfmana i zobacz, jak fantastyczne postacie stworzone przez Tima Burtona i Henryego Selicka ożywają na ekranie dzięki wysokiej jakości obrazu i dźwięku. „Miasteczko Halloween”, teraz jeszcze bardziej upiorne i wyjątkowe, to wspaniała rozrywka dla tych, którzy uwielbiają się bać!

29,90 zł
28,41 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,49 zł

1 osoba kupiła
26
Nasz pierwszy roczek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasz pierwszy roczek
Dostępny5 szt.

Kaszerowana książeczka edukacyjna do czytania dla najmłodszych.

6,10 zł
4,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

1 osoba kupiła
27
Pamiątkowy album dla bliźniaków - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiątkowy album dla bliźniaków
Arkady
Dostępny28 szt.

Każde narodziny to szczególne, ekscytujące wydarzenie, a moment, w którym rodzi się dwoje lub więcej dzieci, jest jeszcze bardziej wyjątkowy! Ten album jest poświęcony narodzinom bliźniąt i ma podwójną ilość miejsca na najcenniejsze wspomnienia pierwszych chwil życia dzieci oraz ich pierwszych wspólnych lat.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

1 osoba kupiła
28
Moja pierwsza mitologia. Księga 1. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja pierwsza mitologia. Księga 1. Audiobook
Katarzyna Marciniak, StoryBox
Dostępny7 szt.

Moja pierwsza mitologia odkryje przed tobą starożytną magię greckich i rzymskich mitów, a także związanych z nimi wyrażeń i zwrotów do dziś używanych w języku polskim. Spotkasz tu maleńkiego Zeusa w kozim żłobku, Heraklesa na lekcji matematyki, wielu innych bogów i herosów, a także całe stada mówiących zwierząt. Apollo i telefon komórkowy? Hydra i gry komputerowe? Tak! Wystarczy odrobina wyobraźni, aby przywołać postacie i stworzenia z mitologii, które wciąż żyją pośród nas.

28,00 zł
22,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

1 osoba kupiła
29
Dwór wiejski dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwór wiejski dla dzieci
Dostępny19 szt.

Pierwszy na rynku album dla dzieci pokazujący wnętrza XX-wiecznego domu wiejskiego! Mała myszka marzyła od tym od dawna! Zmęczona życiem na polu postanawia przenieść się do bogatych krewnych, którzy rezydują w domu wiejskim. Oto nadszedł dzień przeprowadzki i wystraszona staje na progu swojego nowego mieszkania. Tylko gdzie ukryła się jej rodzina? Czy znajdzie ich w kuchni? W salonie? W ogrodzie? A może w bibliotece? Pomóż myszce odszukać jej bliskich! Oto niezwykły album, który pomaga dzieciom zapoznać się z wnętrzami domu wiejskiego z początku XX wieku. Wspólnie zajrzymy do pokojów wszystkich jego mieszkańców, a także do pomieszczeń pełniących kluczowe dla domu funkcje (kuchnia, kredens, jadalnia, stajnia z wozownią). Z pomocą myszki dowiemy się też, jak wyglądało wtedy życie: czym zajmował się pan domu, jak odpoczywała pani, kto wychowywał ich dzieci i jakie obowiązki spoczywały na mieszkających w domu służących. A wszystko to z dodatkiem ulubionych przez dzieci naklejek! Nad poprawnością merytoryczną publikacji czuwał Jan Skuratowicz, profesor nadzwyczajny Instytutu Historii Sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalizujący się w nowożytnej architekturze rezydencjonalnej. Piękne i pełne szczegółów ilustracje przygotowała rysowniczka Karolina Ostrowska. Do lektury zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych i ich wychowawców!

29,00 zł
22,91 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,09 zł

1 osoba kupiła
30
Poradnik dla smoków. Co zrobić, by twój człowiek zmądrzał - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poradnik dla smoków. Co zrobić, by twój człowiek zmądrzał
Dostępny2580 szt.

Najwyższa pora, by fani Jak wytresować smoka dowiedzieli się, jak smok może wychować swojego człowieka! Dzięki pannie Drake jej ukochana pupilka Winnie idzie do Akademii Spriggs, niezwykłej szkoły dla naturalnych i magicznych. Winnie jest szczególnie podekscytowana perspektywą lekcji czarów oraz zajęciami z przyrody prowadzonymi przez sir Isaaca Newtona. Nawiązuje nowe przyjaźnie, ale nie wszyscy stoją po jej stronie- przeciwnicy okazują się dużo groźniejsi niż Nessie, potwór z Loch Ness. Kiedy panna Drake dowiaduje się o planach porwania Winnie, jest gotowa użyć całego swego sprytu i magii, by je udaremnić. Zadziorna Winnie pewnie sama potrafiłaby się obronić, ale działającemu ramię w ramię dzielnemu duetowi, który poznaliście w książce Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowanie ludzi, naprawdę lepiej nie wchodzić w drogę! Laurence Yep i Joanne Ryder stworzyli pełną fantazji i humoru, urzekającą opowieść o prawdziwej przyjaźni.

29,90 zł
23,32 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,58 zł

1 osoba kupiła
31
Długopis Round Stick niebieski z kodem (60szt) BIC - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis Round Stick niebieski z kodem (60szt) BIC
Dostępny9051 szt.

Wentylowana skuwka i końcówka. Transparentny korpus w kolorze tuszu. Średnia końcówka 1,0 mm. Szerokość linii pisania 0,4 mm. Długość linii pisania 2 000 m. Każdy długopis posiada indywidualny kod kreskowy. 60 sztuk w opakowaniu zbiorczym.

59,30 zł
56,34 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,96 zł

1 osoba kupiła
32
Waga - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Waga
Dostępny5 szt.

Krakowska policja próbuje znaleźć powiązanie pomiędzy trzema ofiarami, których ciała odnaleziono w lesie. Sprawca dokonał na nich sekcji zwłok, przywłaszczając do swojej kolekcji poszczególne narządy. Technik kryminalistyki, Miłosz Goczałka, zostaje odsunięty od sprawy, gdy nie zgadza się pominąć w protokole problematycznych dla prokuratury dowodów. Jego prywatne śledztwo niespodziewanie prowadzi do Aresztu na Montelupich. Bezpośredni związek z tajemniczymi morderstwami ma "Insight", ściśle tajna instytucja, stworzona do nadzorowania monitoringu oraz wykonywania rządowych zadań. Udaje się ustalić, że ktoś z pracowników firmy celowo wyłączał kamery w miejscach, gdzie dokonywano zabójstw. Inwigilacja i kontrola stają się podstawowym narzędziem w rękach niepowołanych osób...

28,00 zł
22,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

33
Tajemnice starego pałacu. Konserwator z Warszawy. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice starego pałacu. Konserwator z Warszawy. Audiobook
Katarzyna Majgier, StoryBox
Dostępny5 szt.

Trzeci tom znakomitej serii przygodowej! Czereśniakowie boją się, że ich dzieciom może grozić niebezpieczeństwo, starają się więc – z pomocą ochroniarza – kontrolować każdy ich ruch. W tej sytuacji trudno szukać odpowiedzi na nurtujące Magdę pytania, bo wymaga to śledztwa w terenie. Jeszcze trudniej utrzymać w sekrecie dotychczasowe odkrycia. Zwłaszcza że nie wiadomo komu z otoczenia można zaufać. Na dodatek na horyzoncie pojawia się nowa postać – tajemnicza guwernantka z Paryża… Czy wszystkie tajemnice pałacu w Niewiadomicach zostaną wreszcie wyjaśnione?

28,00 zł
22,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

34
Nie pytaj dlaczego. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie pytaj dlaczego. Audiobook
Magdalena Trubowicz, StoryBox
Dostępny3 szt.

Kontynuacja losów Matyldy Nowickiej – bohaterki znakomitej powieści Drugie życie Matyldy. Po niespodziewanym rozstaniu z ukochanym synem Matylda podejmuje heroiczną walkę o jego odzyskanie. Wspiera ją ukochany Rafał, rodzeństwo, przyjaciele... a także detektyw Dawid Jarosz – kolejna mroczna postać z przeszłości Matyldy. Kobieta toczy bój z milionami fałszywych tropów, ale także z samą sobą i nękającymi ją wciąż wątpliwościami. Okazuje się bowiem, że odzyskanie Oskara wymaga więcej poświęcenia i ofiar, niż ktokolwiek jest w stanie sobie wyobrazić. A zupełnie nowe, zaskakujące okoliczności i zwroty akcji dokładają kolejnych kamieni na już i tak wyboistej drodze. Kiedy spośród mglistej nawałnicy zdarzeń zaczynają się wyłaniać klarowne rozwiązania, w Matyldę Nowicką wstępuje nowa siła i wiara w nadchodzący kres jej życiowych zakrętów. Nie wie jednak, że – jak mawiał Charles Dickens – Życie to łańcuch połączonych z sobą rozstań.

28,00 zł
22,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

35
LO Story. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LO Story. Audiobook
Magda Skubisz, StoryBox
Dostępny6 szt.

Master, Ryba, Burak i Lusia – nie oni jedni, ale oni jakoś zwłaszcza – cierpią męki w drugiej licealnej. Prześladowcy to: system edukacyjny ogólnie, a szczególnie: Gnida – sadystyczna i szpetna matematyczka, Zosia-Narkoza – nieco mniej szpetna, za to perfekcyjnie zarzynająca swój przedmiot polonistka, no i wychowawczyni – strachliwa anglistka z płaskostopiem. Udręczona młodzież intensywnie odreagowuje stres za pomocą rozlicznych używek, wśród których prym wiedzie alkohol kupowany od handlarzy zza ukraińskiej granicy. Pod wpływem trunków rozgrywa się znaczna część wydarzeń opisanych w powieści, co w żadnym razie nie spłyca jednak treści i nie zagraża niewątpliwym walorom artystycznym utworu, a nawet jakby przeciwnie.

25,00 zł
20,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

36
Album naszego dziecka - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Album naszego dziecka
Arkady
Niedostępny
Brak

Pojawienie się nowego członka rodziny prowadzi do rewolucyjnych zmian, które dotyczą wszystkich aspektów życia świeżo upieczonych rodziców. Tak naprawdę od tego momentu każdemu krokowi ich synka lub córeczki będą towarzyszyły niewiarygodne emocje, które warto zapamiętać na zawsze. Ten album pozwoli rodzicom zbierać i przechowywać informacje, wspomnienia i odczucia związane z pierwszymi latami ich życia jako rodziny. Wewnątrz albumu, w specjalnie zaprojektowanych kopertach, rodzice mogą przechowywać zdjęcia, kartki urodzinowe i wszelkie inne pamiątki, które po latach pozwolą im na nowo przeżyć najsilniejsze emocje. Wypełniony wspomnieniami album będzie też bezcennym prezentem dla ich dorosłego już dziecka.

34,90 zł
25,83 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

37
Przemytnicy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przemytnicy
Dostępny23 szt.

Dwóch chłopaków z małej wsi koło Lubaczowa stawia pierwsze kroki w zawodzie przemytnika. W bagażniku granatowego passata wożą przez ukraińską granicę papierosy Prima, wódkę Chlibnyj Dar, cukierki, chałwę i ketchup. Sensej, lokalny rekin biznesu, próbuje wciągnąć swoich podopiecznych na wyższy poziom. W grę wchodzi tajemnicza przesyłka do Eda z Przemyśla... "Przemytnicy" to nie tylko thriller o prowincjonalnej mafii, ale i obraz podkarpackiej prowincji – anarchicznej i niechętnej obcym.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

38
Wróg publiczny i inne dramaty węgierskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wróg publiczny i inne dramaty węgierskie
Dostępny47 szt.

Nowa antologia dramatu węgierskiego w wyborze Patrycji Paszt w przekładach Jolanty Jarmołowicz i Daniela Warmuza wydana przez wydawnictwo Agencji Dramatu i Teatru ADiT, Warszawa 2017. Wybór dziesięciu nowych sztuk najwybitniejszych pisarzy węgierskich penetrujących obszar przemian, jaki ma miejsce w węgierskim teatrze od 1989 roku do dzisiaj, rozlicza tematy tabu, rozczarowania kapitalizmem, zjawiska uboczne kapitalizmu, takie jak samotność, poczucie alienacji czy brak poczucia wspólnoty György Spiró: Zaciemnienie (Elsötétítés) István Tasnádi: Wróg publiczny (Közellenség) János Háy: Jest ciężko (Nehéz) Csaba Székely: Bańskie kwiaty (Bányavirág) Béla Pintér: Ohyda (Szutyok) András Visky: Zabiłam moją matkę (Megöltem az anyámat) Csaba Mikó: Cień ojca (Apátlanok) Zoltán Egressy: Zwyczajna środa (Szimpla szerda) Kornél Mundruczó i Kata Wéber: Nietoperz (Denevér) Borbála Szabó: Lekarz na telefon (Telefondoktor) Mocne słowa i poważne tematy uformowały tę antologię. Składa się na nią seria porażek i tragedii bez pomijania ciemnej strony egzystencji, a dodatkowo wzbogaca ją bezlitosny, brawurowy czarny humor i nowatorska siła stylistyczna. Ze wstępu Zsuzsy Radnóti, wybitnej dramaturg, historyka teatru i dramatu, profesora, znawcy współczesnej dramaturgii węgierskiej: "Z węgierskiego punktu widzenia ważnym zjawiskiem jest to, że rewizjonistyczny proces, podobny do tego widocznego w Naszej klasie, rozpoczął się również na węgierskich scenach, a ostatnio nawet w filmie, w formie bezlitosnego, bezwzględnego rozgrzebywania przeszłości oraz konfrontacji z dotychczas pominiętymi wydarzeniami historycznymi. Przede wszystkim na pierwszy plan wysuwają się przedstawienia teatralne Gábora Máté, ale trzeba też wspomnieć o spektaklach Jánosa Mohácsiego i Béli Pintéra przygotowywanych w innych budapeszteńskich teatrach. Wygląda na to, że także film węgierski nadrabia opóźnienie w realizacji tego ważnego zadania, którego polscy artyści podjęli się już we wspaniałej Idzie. Na Węgrzech powstał oskarowy Syn Szawła, a niedawno wszedł do kin majstersztyk reżysera Ferenca Töröka 1945. Trzeba też wspomnieć o równie silnie oddziałujących dziełach prozatorskich, powieści László Mártona A mi kis köztársaságunk (Nasza mała republika), Pála Závady Egy piaci nap (Dzień na placu) i Gábora Zoltána Orgia."

39,00 zł
30,42 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,58 zł

39
Handel zagraniczny. Organizacja i technika - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Handel zagraniczny. Organizacja i technika
Niedostępny
Brak

Książka stanowi nowoczesne kompendium wiedzy z zakresu organizacji i techniki handlu zagranicznego. Autorzy uwzględnili w niej zmiany zachodzące w tej sferze biznesu międzynarodowego, powodowane przede wszystkim zjawiskami związanymi z globalizacją i regionalizacją (m.in. zostały przedstawione nowa wersja międzynarodowych formuł handlowych oraz zmiany w praktyce polskiego handlu zagranicznego związane z członkowstwem w Unii Europejskiej). Najważniejsze problemy omówione w niniejszej książce to: - formy handlu zagranicznego, - rodzaje pośredników w handlu zagranicznym, - narzędzia regulacji i organizacji handlu zagranicznego w przedsiębiorstwie, - rozliczenia transakcji i sposoby ich finansowania, - cła i procedury celne, - transport i spedycja oraz ubezpieczenia w obrocie gospodarczym z zagranicą, - ryzyko i sposoby jego ograniczania, - zagadnienia arbitrażu międzynarodowego, - teorie wymiany międzynarodowej oraz korzyści z niej wynikające. Większość autorów podręcznika to pracownicy Katedry Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu posiadający również doświadczenie w praktycznej realizacji transakcji handlowych. Książka jest przeznaczona dla studentów kierunków ekonomicznych w wyższych uczelniach różnego typu oraz pracowników przedsiębiorstw i instytucji związanych z handlem międzynarodowym.

64,90 zł
48,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 16,22 zł

40
Alcatraz kontra Bibliotekarze. Tom 2. Kości skryby - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alcatraz kontra Bibliotekarze. Tom 2. Kości skryby
Niedostępny
Brak

Mroczni Bibliotekarze znowu atakują i pokazują swoje najgroźniejsze oblicze! Alcatraz powraca w wielkim stylu. Infiltruje Bibliotekę Aleksandryjską, która bynajmniej nie została zniszczona i jest jednym z najniebezpieczniejszych miejsc na ziemi, szuka swojego ojca, który prawdopodobnie wcale nie umarł, i odkrywa dziwny złoty sarkofag, w którym może znajdować się klucz do jego zdumiewającego talentu do psucia różnych rzeczy. Biblioteki strzegą jednak kustosze wytrwali i podstępni złodzieje dusz. Oczywiście jest przy nim przyjaciółka Bastylia po to, by spuścić manto mrocznym Bibliotekarzom, ma się rozumieć. I nowo poznani, dość ekscentryczni członkowie rodziny. A walczyć przyjdzie im z najstraszniejszymi spośród Bibliotekarzy: tajną sektą najemników, Kośćmi Skryby. Czy Alcatraz odzyska ojca? Czy wraz z przyjaciółmi zdoła uratować dziadka Smedry'ego i ujść z życiem?

29,90 zł
23,32 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,58 zł

41
Studia nad staropolską sztuką wojenną. Tom 5 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Studia nad staropolską sztuką wojenną. Tom 5
Dostępny4 szt.

Kolejny piąty już tom Studiów nad staropolską sztuką wojenną obejmuje dwanaście artykułów naukowych i dwa teksty źródłowe - przygotowane pod redakcją Zbigniewa Hunderta, Jana Jerzego Sowy i Karola Żojdzia. Autorzy studiów i wydawcy źródeł są młodymi, ale znanymi historykami, związanymi z ośrodkami uniwersyteckimi Warszawy, Krakowa, Torunia, Kielc i Katowic, posiadającymi znaczące doświadczenie w samodzielnych pracach naukowo - badawczych.

70,00 zł
53,90 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

42
Dynamika procesu karnego. Podręcznik do konwersatoriów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dynamika procesu karnego. Podręcznik do konwersatoriów
Dostępny5 szt.

Publikacja stanowi praktyczny niezbędnik dla osób przygotowujących się do egzaminu z postępowania karnego lub innych egzaminów zawodowych. Opracowanie zawiera: - 100 kazusów przygotowanych na podstawie rzeczywistych problemów prawnych, które pojawiły się albo w praktyce zawodowej autorów albo w orzecznictwie sądów powszechnych i - Sądu Najwyższego. - blisko 50 schematów, - ponad 120 definicji pojęć, - orzecznictwo oraz literaturę. W publikacji uwzględniono najnowsze zmiany w procedurze karnej m.in. dotyczące jawności rozprawy głównej. Autorzy: Autorzy książki są w większości pracownikami naukowymi Katedry postępowania karnego oraz doktorantami, którzy mają wieloletnie doświadczenie dydaktyczne. Kazusy zawarte w książce zostały przygotowane z uwzględnieniem doświadczenia zdobytego w trakcie prowadzenia konwersatoriów.

49,00 zł
44,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,90 zł

43
Szkice sekretne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkice sekretne
Niedostępny
Brak

Nowa książka Wojciecha Karpińskiego tworzy uniwersalny portret człowieka XX wieku, skupionego na poszukiwaniu wolności politycznej i duchowej swobody. Składa się z trzech części: Szkice sekretne - to teksty antytotalitarne pisane w czasach PRL-u, ogłaszane pod pseudonimem w paryskiej "Kulturze", analizujące kondycję człowieka osaczonego przez system. Skrzydła Nietzschego - to opowieść o sile umysłu, jego świetności i upadku. Czwarta Polszczyzna - zawiera teksty o wolności, którą niesie wielka literatura XX wieku.

36,00 zł
24,84 zł
Powiadomienie

Rabat 31,0%
oszczędzasz 11,16 zł

44
Pachnące długopisy żelowe metaliczne Smens 5 sztuk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pachnące długopisy żelowe metaliczne Smens 5 sztuk
Niedostępny
Brak

Dzieci uwielbiają pysznie pachnące długopisy, nawet praca domowa staje się przyjemnością! Smens to najsmaczniej pachnące długopisy jakimi kiedykolwiek będziesz mieć okazję pisać. Wszystkie składniki długopisu i jego opakowania pochodzą z recyklingu lub są przyjazne dla środowiska. Opakowanie zawiera 5 żelowych długopisów różnych metalicznych kolorach i zapachach. Każdy długopis zapakowany jest w tubę, aby długopis, który klient dostanie do ręki pachniał tak samo jak wtedy gdy został nasączony najwyższej jakości ekologicznymi olejkami. Opakowanie Pachnących Długopisów Smens zawiera 5 długopisów metalicznych kolorach i zapachach: czerwony - piwo korzenne, fioletowy - śnieżny rożek, niebieski - landrynka, czarny - cola, zielony - żelki. Pachnące Długopisy Żelowe Metaliczne Smens: Wykonane są z materiałów pochodzących z recyklingu. 5 długopisów w różnych zapachach, każdy zapakowany w oddzielnej tubie. Mają żelowy metaliczny tusz. Tuba zrobiona jest z biodegradowalnego plastiku. Zapach utrzymuje się przez 2 lata. Smens pochodzące z Kalifornii to jedna z wielu pachnących serii firmy Scentco. Flamasty, kredki, piórniki, notesy, naklejki, breloczki, pluszaki i wiele innych pachnie w ulubionych dziecięcych zapachach, także z postaciami bohaterów Disney'a, Marvel, DreamWorks i innych.

43,00 zł
Powiadomienie
45
Czy słonie boją się myszy? Audiobooki - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czy słonie boją się myszy? Audiobooki
Christian Dreller, Petra Maria Schmitt, Biblioteka Akustyczna
Niedostępny
Brak

Czy liczba kropek zdradza wiek biedronki? A dżdżownice lubią deszcz? Keczup wymyślono w Ameryce? Ziemia jest regularną kulą? A w Kosmosie panuje idealna pustka? Tak się powszechnie sądzi, ale czy to prawda? Ależ skąd! Okazuje się, że to wcale nieprawda. Borys i Marek znajdują rannego kruka i zanoszą go do weterynarza. Tam dowiadują się, jak należy postępować z pisklętami. Weterynarz tłumaczy im również, że wbrew obiegowej opinii kruki są bardzo troskliwymi rodzicami. Paulina i jej przyjaciółki bawią się w piratów i urządzają fascynujące wyścigi na tratwach. Ale ? ojej! Zapomniały o fladze z trupią czaszką. Przecież każdy szanujący się statek piracki musi mieć taką flagę ? a może to nieprawda?

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

46
Psychologia sądowa dla prawników - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychologia sądowa dla prawników
Niedostępny
Brak

Publikacja będzie pomocna w zrozumieniu mechanizmów psychologicznych towarzyszących czynnościom procesowo-kryminalistycznym. Omówiono w niej problematykę stosowania wiedzy psychologicznej w poszczególnych czynnościach procesowych i pozaprocesowych na każdym etapie pracy wykrywczej i w postępowaniu sądowym. W opracowaniu zaprezentowano m.in.: - analizę czynników (takich jak płeć, wiek, stan emocjonalny) wpływających na treść kształtowania się wyjaśnień, - kontrowersyjne metody oceny zeznań i wyjaśnień, w tym psychologiczny ewaluator stresu, termowizję i hipnozę, - zagadnienia psychopatologii, takie jak: hipermnezja, amnezja, złudzenia pamięciowe. Książka jest napisana przystępnym i łatwym językiem przez prawnika, a nie psychologa. Przedstawiono w niej autorskie podejście do zagadnienia, stanowiące połączenie rozważań teoretycznych z zaleceniami praktycznymi.

169,00 zł
152,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 16,90 zł

47
Wrocław. Learn, Look, Love - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wrocław. Learn, Look, Love
Dostępny31 szt.

Czytaj, oglądaj, zwiedzaj Wrocław - to nowatorski, praktyczny i bogato ilustrowany przewodnik w formie zestawu książeczek i map. Przewodnik przedstawia Wrocław znany i nieznany za pomocą tekstu, fotografii i map. Jego unikatowa forma została stworzona z myślą o wygodzie turystów. Jest to pierwsze takie wydawnictwo na rynku, bowiem składa się z 6 niezależnych zeszytów, dzięki czemu mogą Państwo ograniczyć swój bagaż i komfortowo zwiedzać przestrzeń miejską Wrocławia. Forma ta sprawdzi się również doskonale wśród czytelników, którzy będą chcieli naszą publikację potraktować jako zwykłą książkę do czytania i oglądania. Nie zawiodą się również jej zawartością merytoryczną. Materiały do niej zbieraliśmy przez kilka lat i do ostatniej chwili aktualizowaliśmy. Cały zestaw zawiera: 6 zeszytów z historią i informacjami ogólnymi o Wrocławiu, sześcioma propozycjami wycieczek oraz polecanymi obiektami poza centrum; wkładkę z mapami: centrum Wrocławia i Stare Miasto; wkładkę z planami: Ogród Zoologiczny, Ogród Botaniczny, Ogród Japoński i tereny wystawowe, Cmentarz Żydowski. W przewodniku znajdziemy: - 1200 ilustracji Opisy: - 320 miejsc, obiektów i atrakcji - 39 osobistości związanych z Wrocławiem - 29 legend i ciekawostek - 20 stron o historii Wrocławia - 6 tras zwiedzania Mapy: - 9 map Wrocławia - 4 plany ogrodów - 5 wizerunków map historycznych - 7 rzutów budowli Ponadto: - praktyczne informacje dla zwiedzających - słowniczek terminów - współrzędne GPS

62,00 zł
47,12 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 14,88 zł

48
Wrocław. Czytaj, oglądaj, zwiedzaj - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wrocław. Czytaj, oglądaj, zwiedzaj
Dostępny8 szt.

Czytaj , oglądaj, zwiedzaj Wrocław to nowatorski, praktyczny i bogato ilustrowany przewodnik w formie zestawu książeczek i map. Przewodnik przedstawia Wrocław znany i nieznany za pomocą tekstu, fotografii i map. Jego unikatowa forma została stworzona z myślą o wygodzie turystów. Jest to pierwsze takie wydawnictwo na rynku, bowiem składa się z 6 niezależnych zeszytów, dzięki czemu mogą Państwo ograniczyć swój bagaż i komfortowo zwiedzać przestrzeń miejską Wrocławia. Forma ta sprawdzi się również doskonale wśród czytelników, którzy będą chcieli naszą publikację potraktować jako zwykłą książkę do czytania i oglądania. Nie zawiodą się również jej zawartością merytoryczną. Materiały do niej zbieraliśmy przez kilka lat i do ostatniej chwili aktualizowaliśmy. Cały zestaw zawiera: – 6 zeszytów z historią i informacjami ogólnymi o Wrocławiu, sześcioma propozycjami wycieczek oraz polecanymi obiektami poza centrum; – wkładkę z mapami: centrum Wrocławia i Stare Miasto; – wkładkę z planami: Ogród Zoologiczny, Ogród Botaniczny, Ogród Japoński i tereny wystawowe, Cmentarz Żydowski. W przewodniku znajdziemy: – 1200 ilustracji. Opisy: – 320 miejsc, obiektów i atrakcji, – 39 osobistości związanych z Wrocławiem, – 29 legend i ciekawostek, – 20 stron o historii Wrocławia, – 6 tras zwiedzania. Mapy: – 9 map Wrocławia, – 4 plany ogrodów, – 5 wizerunków map historycznych, – 7 rzutów budowli. Ponadto: – praktyczne informacje dla zwiedzających, – słowniczek terminów, – współrzędne GPS.

54,00 zł
41,04 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 12,96 zł

49
Procedury oświatowe z wzorami dokumentów. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Procedury oświatowe z wzorami dokumentów. Tom 2
Niedostępny
Brak

Publikacja zawiera obszerny zbiór procedur stosowanych w szkołach, przedszkolach, placówkach oświatowych oraz organach sprawujących nad nimi nadzór - wynikające zarówno z przepisów ustawy Karty Nauczyciela, ustawy o pracownikach samorządowych, jak i przepisów Kodeksu pracy i aktów wykonawczych. Procedury dotyczą takich zagadnień jak: - nawiązanie, rozwiązanie i wygaśnięcie stosunku pracy nauczycieli, - wynagradzanie, czas pracy i urlopy nauczycieli, - kwalifikacje i rozwój zawodowy nauczycieli oraz ocena ich pracy, - ochrona zdrowia nauczycieli oraz ich uprawnienia socjalne i emerytura, - kary porządkowe i odpowiedzialność dyscyplinarna, - prawo pracy pracowników samorządowej administracji szkolnej i obsługi. Każda procedura wskazuje odpowiednio: termin wykonania danego zadania, podmioty uczestniczące w jego realizacji oraz podstawę prawną wraz z komentarzem. Praktyczny charakter publikacji podkreślają zawarte w niej zbiory dokumentów stosowane w omawianych procedurach. Opracowanie uwzględnia stan prawny wynikający z przepisów ustaw z dnia 14 grudnia 2016 r.: Prawo oświatowe oraz Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe. Na mocy tych przepisów zostały przygotowane opracowania uwzględniające ten szczególny okres reformy ustroju szkolnego, m.in. procedury dotyczące: - rozwiązania stosunku pracy z nauczycielem w związku z likwidacją placówki oświatowej, - przeniesienia nauczyciela mianowanego lub zatrudnionego na umowę o pracę do innej placówki, - ograniczenia zatrudnienia nauczyciela, - przeniesienia nauczyciela w stan nieczynny, - udzielania nauczycielom urlopów dla poratowania zdrowia. Książka zawiera także wzory uchwał dostępne w wersji elektronicznej do pobrania ze strony internetowej po wpisaniu zamieszczonego w książce kodu aktywacyjnego. Można je modyfikować i dostosowywać do indywidualnych potrzeb. Procedury przygotowane zostały w oparciu o opracowania znajdujące się w serwisie LEX Prawo Oświatowe.

149,00 zł
134,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,90 zł

50
Breslau, Betrachte, Besuche, Begehe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Breslau, Betrachte, Besuche, Begehe
Dostępny50 szt.

Czytaj, oglądaj, zwiedzaj - Wrocław - to nowatorski, praktyczny i bogato ilustrowany przewodnik w formie zestawu książeczek i map. Przewodnik przedstawia Wrocław znany i nieznany za pomocą tekstu, fotografii i map. Jego unikatowa forma została stworzona z myślą o wygodzie turystów. Jest to pierwsze takie wydawnictwo na rynku, bowiem składa się z 6 niezależnych zeszytów, dzięki czemu mogą Państwo ograniczyć swój bagaż i komfortowo zwiedzać przestrzeń miejską Wrocławia. Forma ta sprawdzi się również doskonale wśród czytelników, którzy będą chcieli naszą publikację potraktować jako zwykłą książkę do czytania i oglądania. Nie zawiodą się również jej zawartością merytoryczną. Materiały do niej zbieraliśmy przez kilka lat i do ostatniej chwili aktualizowaliśmy. Cały zestaw zawiera: - 6 zeszytów z historią i informacjami ogólnymi o Wrocławiu, sześcioma propozycjami wycieczek oraz polecanymi obiektami poza centrum; - wkładkę z mapami: centrum Wrocławia i Stare Miasto; - wkładkę z planami: Ogród Zoologiczny, Ogród Botaniczny, Ogród Japoński i tereny wystawowe, Cmentarz Żydowski. W przewodniku znajdziemy: - 1200 ilustracji Opisy: - 320 miejsc, obiektów i atrakcji - 39 osobistości związanych z Wrocławiem - 29 legend i ciekawostek - 20 stron o historii Wrocławia - 6 tras zwiedzania Mapy: - 9 map Wrocławia - 4 plany ogrodów - 5 wizerunków map historycznych - 7 rzutów budowli Ponadto: - praktyczne informacje dla zwiedzających - słowniczek terminów - współrzędne GPS

62,00 zł
47,12 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 14,88 zł

Wróć do góry