hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.04.26

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 26 kwietnia 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Moje pierwsze szlaczki (praca zbiorowa), na drugim Biblia. Wielkie opowieści Starego Testamentu (Frédéric Boyer, Serge Bloch). Kolejny produkt to Mój pierwszy elementarz - matematyka (Marta Kurdziel) oraz Disney Księżniczka. Mała Syrenka, DVD (John Musker, Ron Clements).
1
Moje pierwsze szlaczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Moje pierwsze szlaczki
Dostępny
495 szt.

Moje pierwsze szlaczki to idealna książeczka dla każdego maluszka, który lubi rysować! Proste zadania uczą podążania po śladzie, odwzorowywania nieskomplikowanych wzorów, można też pokolorować sympatyczne obrazki – tygryska, żaglówkę, kotka... Zadania są dostosowane do możliwości już kilkuletnich dzieci, które poprzez zabawę rozwijają sprawność manualną i umiejętność prawidłowego posługiwania się przyborami do pisania. Niewielkie rozmiary książeczki i poręczny format sprawiają, że jest ona idealna w każdej sytuacji: w domu, w podróży, na spacerze. Książeczka jest estetyczna, kolorowa i przyjemna dla oka. Zapraszamy wszystkie maluchy do zabawy!

2,99 zł
122 osoby kupiły
2
Biblia. Wielkie opowieści Starego Testamentu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia. Wielkie opowieści Starego Testamentu
Dostępny
31 szt.

Wielkie opowieści Starego Testamentu w nowatorskiej, literacko-graficznej formie, która przemówi do każdego: starszych i młodszych, laików i znawców Biblii. W tej imponującej księdze słowa i obrazy są równie ważne: niemal każdemu zdaniu towarzyszy osobna ilustracja. Pisarz i rysownik wspólnie podjęli się ambitnego wyzwania: opowiedzieć pradawne biblijne historie w taki sposób, byśmy dziś, tu i teraz, mogli odnaleźć w nich samych siebie i świat, w którym żyjemy. Znajdziecie tu nieśmiertelne, fundamentalne opowieści: stworzenie świata i wygnanie z raju, arkę Noego i wieżę Babel, dzieje Mojżesza i niedolę Hioba. W sugestywnym, świeżym ujęciu Fredérica Boyera i Serge’a Blocha stają się one próbą odpowiedzi na najważniejsze pytania, jakie stawia sobie współczesny człowiek. Mówią o wolności i odpowiedzialności, miłości i sprawiedliwości, wojnie i władzy, wygnaniu i migracjach. Interpretując nieśmiertelne biblijne historie, autorzy inspirowali się bogatą tradycją ich odczytań: pismami Ojców Kościoła, teologów i filozofów, Talmudem i midraszami oraz dziełami pisarzy i poetów. W ich opowieściach zawarte jest całe bogactwo i różnorodność Starego Testamentu – od wątków najbardziej lirycznych i poetyckich, przez wielkie epickie historie i niesamowite profetyczne wizje, po sceny najbardziej gwałtowne i mroczne, ukazane z całym dramatyzmem. Nie zamierzali tworzyć typowej „Biblii w obrazkach” dla dzieci – dlatego nie łagodzili i nie cenzurowali biblijnych treści. Przed wami 35 opowieści, 1500 ilustracji, 528 stron. Książka dla wszystkich pokoleń. Biblia, jakiej jeszcze nie znacie.

99,90 zł
60,94 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 38,96 zł

28 osób kupiło
3
Mój pierwszy elementarz - matematyka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój pierwszy elementarz - matematyka
Dostępny
266 szt.

Przedstawiamy książkę, która sprawi, że każdy maluch pokocha matematykę! Mój pierwszy elementarz. Matematyka to publikacja przygotowana ze szczególną dbałością o potrzeby już kilkuletnich dzieci. Duży format, piękne, kolorowe ilustracje, przejrzysty układ treści i proste, ale ciekawe zadania o powoli wzrastającym stopniu trudności to wszystko, co jest niezbędne, by zainteresować dziecko matematyką. Książka wychodzi od prostych zadań na zbiorach, kształcących umiejętność rozróżniania stron (prawo – lewo) oraz porównywania, wyodrębniania i łączenia całości, przez naukę kolejnych cyferek, aż do podstaw dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia. Każda strona została zaopatrzona w dodatkowe informacje dla dorosłego, wyjaśniające, czego uczą zadania na niej i jak można pomóc maluchowi, by rozwiązanie zadań przyszło mu jeszcze łatwiej. Polecamy Mój pierwszy elementarz. Matematyka wszystkim maluchom – to gwarancja, że z matematyką nie będą miały żadnych problemów!

19,95 zł
10,99 zł

Rabat 44,9%
oszczędzasz 8,96 zł

24 osoby kupiły
4
Disney Księżniczka. Mała Syrenka, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Disney Księżniczka. Mała Syrenka, DVD
John Musker, Ron Clements, 1989
Dostępny
107 szt.

Zanurz się w głębinach oceanu i obejrzyj „Małą syrenkę”, jeden z najbardziej uwielbianych filmów animowanych wszech czasów, dostępny w zapierającej dech jakości obrazu i dźwięku! Niezależna księżniczka Ariel marzy o tym, by odrzucić ogon i stać się częścią świata ludzi. W końcu zawiera pakt z podstępną wiedźmą Urszulą, która wprawdzie przemienia syrenkę w człowieka, ale w zastaw zabiera jej najcenniejszy skarb – przepiękny głos. Ariel będzie potrzebowała dużo odwagi, determinacji oraz pomocy wiernych przyjaciół – Sebastiana i Florka – aby poradzić sobie w nowych okolicznościach i uporządkować sprawy w obu światach.

29,90 zł
26,01 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,89 zł

11 osób kupiło
5
Wyprawa do babci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprawa do babci
Egmont - gry, od 3 lat
Dostępny
100 szt.

Rodzina gra razem, nie przeciwko sobie To rodzinna gra planszowa, podczas której zwykły spacer zamienia się w niesamowitą przygodę! Już czas spakować plecaki i zacząć wycieczkę! Największa zabawa zaczyna się, gdy drogę zagrodzi wartki strumień lub gęsty las, a nad głowami rozszaleje się burza. Gracze muszą sami wymyślać, jak poradzić sobie z kolejnymi przeszkodami. Mogą wspólnie wybierać przydatne przedmioty, dyskutować jak ich użyć, razem cieszyć się zwycięstwem. Najdziwniejsze pomysły dzieci i rodziców mile widziane. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia graczy. W grze nie występuje rywalizacja między graczami, ponieważ wszyscy mają wspólny cel. Rodzice będą mieli frajdę z pomagania swoim podopiecznym, a dzieci będą ćwiczyć pamięć i logiczne myślenie. Jim Deacove – autor gry. Od ponad 40 lat propaguje gry i zabawy oparte na współpracy. Uważa, że ludzie powinni kooperować, wspólnie rozwiązywać problemy i cieszyć się swoim towarzystwem, a nie nieustająco rywalizować. Do dnia dzisiejszego Jim Deacove wydał ponad 100 gier kooperacyjnych. „Mali detektywi” to jedna z jego najbardziej znanych gier. Zawartość opakowania: • dwustronna plansza z przeszkodami, • dwustronna plansza ze ścieżką, • 12 kafelków, • 24 naklejki na kafelki, • pionek, • kostka, • instrukcja.

69,99 zł
52,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,50 zł

6 osób kupiło
6
Lego Ninjago. Zemsta Pythora - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Ninjago. Zemsta Pythora
Dostępny
37 szt.

To zadanie wydawało się bardzo łatwe. Drużyna ninja miała przynieść nową część do zepsutego termostatu w Muzeum Historii Ninjago. Jednak ich dawny wróg dostrzegł swoją szansę i postanowił raz jeszcze pokrzyżować plany przyjaciół. Z pozoru prosta sprawa zmieniła się w emocjonujący i pełen przygód wyścig z czasem.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

7 osób kupiło
7
Teczka A4 z gumką. Psi Patrol, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka A4 z gumką. Psi Patrol, mix wzorów
Starpak
Dostępny
144 szt.

Teczka do przechowywania dokumentów, dyplomów i prac artystycznych. Otworki na gumkę zabezpieczone nitami. Gumka w oplocie wykonana z estetycznej tkaniny. Teczka jest laminowana, dzięki temu bardziej trwała i ozdobiona kolorową grafiką. W środku każdej teczki na okładce plan lekcji, literki i zegar ułatwiające naukę. Uwaga! Wzór wysyłany losowo

6,30 zł
5,99 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,31 zł

4 osoby kupiły
8
Disney Księżniczka. Aladyn, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Disney Księżniczka. Aladyn, DVD
Ron Clements, John Musker, 1992
Dostępny
103 szt.

Poszybuj na czarodziejskim dywanie nieustającego śmiechu i pozytywnych emocji, oglądając jedną z najbardziej widowiskowych bajek wszech czasów! Daj się ponieść komedii i przygodzie uświetnionej nagrodzoną Oscarem muzyką. W sercu zaczarowanego miasta zwyczajny chłopak Aladyn i jego psotna małpka Abu walczą, by uchronić buntowniczą księżniczkę Dżasminę przed intrygami złego czarownika Dżafara. Życie Aladyna zmieni się na zawsze, gdy odnajdzie on tajemniczą lampę, z której wyłoni się wesoły Dżin i ofiaruje chłopcu trzy życzenia. Dzięki magii Aladyn wyruszy w niesamowitą, pełną wrażeń podróż. Przeżyj niezapomniane chwile, na nowo odkrywając egzotyczny świat Baśni z tysiąca i jednej nocy w tej cudownej disnejowskiej adaptacji Aladyna.

29,90 zł
26,01 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,89 zł

4 osoby kupiły
9
Disney Księżniczka. Piękna i Bestia, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Disney Księżniczka. Piękna i Bestia, DVD
Paige O'Hara, Robby Benson, Bradley Pierce, 1991
Dostępny
203 szt.

Prawdziwe piękno kryje się w sercu... Przeżyj niezapomniane chwile, raz jeszcze oglądając „Piękną i Bestię” – wielokrotnie nagradzane, ponadczasowe dzieło Disneya, które zyskało uznanie widzów i krytyków na całym świecie! Razem z Bellą przestąp próg ponurego zamku i poznaj księcia zamienionego w potworną bestię oraz jego zaczarowaną służbę. Szybko przekonasz się, że prawdziwe piękno tkwi we wnętrzu człowieka... Dzięki cyfrowej renowacji oraz nowym, fascynującym materiałom dodatkowym przeżyjesz prawdziwie magiczną przygodę, a wspaniała muzyka, olśniewająca animacja i cudowne postacie rzucą na ciebie czar jak nigdy wcześniej!

29,90 zł
26,01 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,89 zł

4 osoby kupiły
10
Disney Księżniczka. Zaplątani, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Disney Księżniczka. Zaplątani, DVD
Nathan Greno, Byron Howard, 2014
Dostępny
202 szt.

„Zaplątani” to nowa wariacja Disneya na temat jednej z najpopularniejszych baśni wszech czasów! Najbardziej poszukiwany (a jednocześnie najbardziej czarujący) bandyta w całym królestwie, Flynn Rajtar, szuka schronienia w tajemniczej wieży, gdzie – ku swemu zdumieniu – spotyka Roszpunkę, bystrą nastolatkę obdarzoną niezwykłą mocą w postaci długich na dwadzieścia metrów, magicznych złotych włosów! Niebawem ten zaskakujący duet wyruszy w fantastyczną podróż obfitującą w nieoczekiwane wyzwania i komiczne perypetie... Obejrzyj tę zwariowaną, magiczną opowieść i wraz z całą rodziną zaplącz się w seans pełen ekscytujących przygód, śmiechu i zabawy!

29,90 zł
26,01 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,89 zł

3 osoby kupiły
11
Globus 250 Polityczno - Fizyczny, podświetlany - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Globus 250 Polityczno - Fizyczny, podświetlany
Zachem
Dostępny
73 szt.

Globus 250 Polityczno-Fizyczny w drewnianej oprawie to bardzo dekoracyjny element wyposażenia wnętrza. Świetnie nadaje się na prezent. Globus posiada mapę polityczno-fizyczną, podświetlaną, 2w1. Bez podświetlenia widzimy mapę polityczną świata. Natomiast po podświetleniu pojawia się mapa fizyczna. Zatem na jednym globusie mamy dwa rodzaje map. Świetnie nadaje się do przyswajania geograficznego położenia państw, jak również do nauki cech fizycznych szczyty gór, niziny, wyżyny itp.

260,60 zł
2 osoby kupiły
12
Kapelusz zawsze zdejmuję ostatni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Kapelusz zawsze zdejmuję ostatni
Dostępny
3 szt.

Kapelusz zawsze zdejmuję ostatni to książkowy debiut Marty Fox, który do dziś cieszy się ogromnym powodzeniem. Po jego publikacji krytycy przykleili Marcie Fox – obecnie autorce wielu głośnych książek – etykietkę „odważnej pisarki erotycznej”. Aby od niej uciec, autorka zaczęła pisać powieści dla młodzieży, dzięki którym zdobyła popularność i zyskała miano „odważnej pisarki młodzieżowej”. Kapelusz... stał się inspiracją do wystawienia przez Teatr Wizji Plastyki i Ruchu „IOTA” spektaklu pod tym samym tytułem.O „Kapeluszu” pisali:„Kobiety Winne Grzechu” zgrzeszyły „bezczelnym przywiązaniem do życia” i przez to może zasługują na niebo.Renata Putzlacher. Życie zmysłami, palące namiętności, wywołane nimi rozdarcia, tęsknoty – u Marty Fox bywa to również oznaką osamotnienia, o którym komunikuje nam głosem wyciszonym w lirycznych opowiadaniach i wierszach.

15,00 zł
7,05 zł

Rabat 53,0%
oszczędzasz 7,95 zł

2 osoby kupiły
13
Tappi i awantura z olbrzymem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tappi i awantura z olbrzymem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.22

Jeśli znacie przyjacielskiego wikinga Tappiego, to nie musimy was zachęcać do poznania jego kolejnych przygód. Jeśli go jeszcze nie znacie – wybierzcie się z nim do Szepczącego Lasu. Poznajcie Tappiego i innych mieszkańców tego niezwykłego miejsca! W Szepczącym Lesie zjawia się olbrzym, który postanawia objąć w nim rządy i każe przynosić sobie jedzenie oraz? zacerować dziurawą skarpetkę. Przestraszone zwierzęta informują o tym Tappiego, licząc na pomoc swojego niezawodnego przyjaciela. Tappi postanawia porozmawiać z olbrzymem, ale choć jest potężnym wikingiem, to jednak przy olbrzymie Kudłaczu wydaje się bardzo malutki. Czy uda się uniknąć tytułowej awantury? Czy do Szepczącego Lasu powróci spokój? Ten tom to wyjątkowa propozycja w całej serii. To duży, olbrzymi (jakże by inaczej przy takim tytule) picturebook pełen kolorowych ilustracji.

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

1 osoba kupiła
14
Scooby-Doo i upiorne opowieści, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Scooby-Doo i upiorne opowieści, DVD
2002
Dostępny
60 szt.

Nowe przygody Scooby-Doo i grupy detektywów. Tym razem bohaterowie kreskówek przedstawiają upiorne opowieści.

18,90 zł
16,99 zł

Rabat 10,1%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
15
Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły, DVD
Gore Verbinski, 2019
Dostępny
300 szt.

Producent Jerry Bruckheimer i reżyser Gore Verbinski zapraszają na film „Piraci z Karaibów. Klątwa Czarnej Perły” – nominowaną do pięciu Oscarów filmową ucztę z Johnnym Deppem, Orlando Bloomem i Keirą Knightley w rolach głównych! Kapitan Jack Sparrow (Depp) wiedzie beztroskie życie pirata. Wszystko zmienia się, gdy na jego drodze ponownie staje nikczemny kapitan Barbossa (Geoffrey Rush), który niegdyś ukradł statek Jacka – Czarną Perłę. Barbossa atakuje miasto Port Royal i porywa córkę gubernatora, piękną Elizabeth (Knightley). Jej przyjaciel, Will Turner (Bloom) zawiera sojusz ze Sparrowem, by ratować ukochaną. Razem ruszają w pościg za Czarną Perłą na skradzionym okręcie floty brytyjskiej. Will nie wie jednak, że na Barbossie i całej jego załodze ciąży straszliwa klątwa związana z ukrytym skarbem. Trzymająca w napięciu akcja, rewelacyjne efekty specjalne oraz prawdziwie piracki humor sprawiły, że cykl „Piraci z Karaibów” zyskał ogromną popularność wśród widzów i krytyków na całym świecie. Przypomnij sobie pierwszą przygodę Jacka Sparrowa i na nowo odkryj jedną z najsłynniejszych pirackich opowieści w historii kina!

26,90 zł
25,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

1 osoba kupiła
16
Przygoda z czytaniem. Czytam z mamą i tatą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygoda z czytaniem. Czytam z mamą i tatą
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.13

Seria książek „Przygoda z Czytaniem” to program adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym, rozpoczynających naukę czytania. Na poziomie drugim dzieci uczą się czytać metodą globalną, ale na wyższym poziomie skomplikowania. Uczestniczą w lekturze dłuższego tekstu wierszowanego, samodzielnie odczytując pojedyncze wyrazy powiązane graficznie z piktogramami. Nauka jest przede wszystkim zabawą, do której zachęcają znane postacie ze świata Disneya. W książce znajduje się też dyplom dla małego czytelnika oraz naklejki, którymi rodzic może nagrodzić postępy i zaangażowanie dziecka. Zaczynamy Przygodę z Czytaniem!

16,99 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,00 zł

1 osoba kupiła
17
Warszawa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warszawa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.23

Poznać i zrozumieć: Centrum Nauki Kopernik Rowerem przez stolicę! Nowy symbol miasta: Stadion Narodowy Jaki jest najdłuższy budynek w Warszawie? Pod Bazyliszkiem czy Pod Lwem? Dla koneserów: jak na trzeźwo opuścić wytwórnię wódek? Do której istniejącej wciąż kawiarni chodził Chopin? Warszawa, czyli nowe spojrzenie na stolicę Polski. Podczas wyjazdu z Pascalem uznasz, że Warszawa równa się dobra zabawa. Warszawa niewątpliwie jest kobietą – żyjącą w pośpiechu, nerwową, trochę roztargnioną, lecz także pełną ciepła, namiętną, wywołującą niepokój. Nie oszałamia urodą, ale nie pozostawia człowieka obojętnym. Jej siły witalne wydają się nieskończone. Niesamowitego genius loci stolicy nie przekażą opisy ani fotografie. Trzeba tu pobyć, spacerować po nieznanych, odległych dzielnicach, zgubić się w labiryncie ulic, bram i podwórzy, wiele razy wracać w znużeniu do domu. To miasto dla ludzi inteligentnych, wrażliwych i obdarzonych wyobraźnią. Takich, którzy gotowi są z pokorą, wyposażeni tylko w opowieść, wyruszyć pomiędzy obdrapane mury starych kamienic, szukać drobnych artefaktów, śladów światów, które odeszły bezpowrotnie. W Warszawie nie ma nic z banalnej skarbnicy pamiątek narodowych. Trzeba ją zwiedzać samotnie lub z kimś najbliższym, trzeba umieć ją poczuć, nawiązać z nią dialog, połączyć własną i jej historię.

26,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
18
Scooby-Doo i szkoła upiorów, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Scooby-Doo i szkoła upiorów, DVD
Jim Stenstrum, 1988
Dostępny
19 szt.

Scooby-Doo i Kudłaty dowiadują się, że istnieją tajemnicze zagadki o wiele straszniejsze niż odrabianie lekcji. Akademickie przygody rozpoczynają się, kiedy przyjaciele kiedy podejmują pracę jako nauczyciele gimnastyki w niezwykłej szkole. Przekonują się wówczas, że ich uczennice to córki najbardziej przerażających i najsłynniejszych potworów świata.

18,90 zł
16,99 zł

Rabat 10,1%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
19
Sherlock Holmes. Crime Alleys. Tom 1. Pierwsza sprawa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sherlock Holmes. Crime Alleys. Tom 1. Pierwsza sprawa
Dostępny
4 szt.

Pierwsza część kolejnej dwutomowej opowieści przedstawiającej nieznane przygody sławnego detektywa. Jest rok 1876. Sherlock Holmes nie mieszka jeszcze przy Baker Street ani nie prowadzi praktyki detektywistycznej, jednak dla własnej rozrywki zajmuje się wyjaśnianiem zagadek kryminalnych. Pewien londyński inspektor policji, wiedząc o nieprzeciętnych możliwościach umysłowych Sherlocka, prosi go o pomoc w wyjaśnieniu tajemnicy zaginięć ludzi nauki i sztuki. Rozpoczyna się pierwsza sprawa, w której Holmes współpracuje ze Scotland Yardem. Miniseria "Crime Alleys" przenosi nas w czasy młodości detektywa wszech czasów. Podczas niezwykłego śledztwa dojdzie do kilku wydarzeń, które zdeterminują całe przyszłe życie Sherlocka Holmesa... Opowieść "Crime Alleys" tworzy trzecią dylogię cyklu. Scenariusze do wszystkich podserii pisze Francuz Sylvain Cordurié (autor cykli fantasy: Sword, Walkyrie), a rysunkami zajmują się różni graficy, między innymi Włoch Alessandro Nespolino, który zdobył rozgłos ilustracjami do albumu Ed Gein (scen. Dobbs), czwartego tomu serii poświęconej seryjnym mordercom (Dossier tueurs en série).

30,00 zł
23,10 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

2 osoby kupiły
20
Wybrzeże Bałtyku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybrzeże Bałtyku
Dostępny
26 szt.

Ile jest latarni na polskim wybrzeżu? Jak nazywają się buty dla konia? Czy kościół na klifie kiedyś runie do morza? Kiedy maszerują śledzie? Nowe spojrzenie na polskie morze. Jadąc z Pascalem, zawsze znajdziesz dobrą rybkę i plażę! Burzliwe dzieje polskiego Pomorza zostawiły po sobie wiele pamiątek – od tajemniczych kamiennych kręgów, uważanych za lądowisko UFO, przez największy w Europie zamek Krzyżacki, po bunkry na Westerplatte. Polskie Pomorze to barwna mozaika kultur, architektury i wyjątkowych smaków, których nie sposób poznać w zaledwie jeden wakacyjny tydzień. Pewnie dlatego co roku przybywają tu w swoich drakkarach wikingowie.

26,90 zł
19,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
21
Skoroszyt A4 Tai-Chi z klipsem bocznym malinowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skoroszyt A4 Tai-Chi z klipsem bocznym malinowy
Dostępny
15 szt.

Skoroszyt A4 Tai-Chi z klipsem bocznym- przód wykonany z miękkiego PP o grubości 0,18 mm- twarda tylna ściana o grubości 0,4 mm- wyposażony w klip zaciskowy przytrzymujący notatki- pojemność: 30 kartek

9,50 zł
7,99 zł

Rabat 15,9%
oszczędzasz 1,51 zł

1 osoba kupiła
22
Słownik dobrych słów, czyli pozytywnej werbalizacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik dobrych słów, czyli pozytywnej werbalizacji
Dostępny
16 szt.

Książka jest podręcznikiem pozytywnej werbalizacji i wizualizacji. Autorka na wiele sposobów pokazuje, jak zmienić własne życie i własny los na lepszy, bardziej szczęśliwy i pełny. Uczy jak wydarzenia każdego dnia odbierać pozytywnie i bez niszczącej złości, rozczarowania czy żalu.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

1 osoba kupiła
23
Metody oczyszczania i regeneracji organizmu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metody oczyszczania i regeneracji organizmu
Dostępny
442 szt.

W książce zawarto 12 wariantów oczyszczania organizmu od prostych do skomplikowanych, zależnie od stanu zdrowia, wieku i przeciwwskazań dotyczących danego pacjenta. Jest nawet specjalna metoda dla osób bardzo osłabionych przewlekłą chorobą oraz inna przeznaczona dla cierpiących na brak wolnego czasu, zabieganych ludzi, którzy chcą zadbać o zdrowie bez totalnych zmian w tygodniowym rozkładzie zajęć. Olga Jelisejewa zwraca uwagę, że od tego, co i jak jemy, zależy nasze zdrowie. Przybliża nam działanie układu pokarmowego począwszy od jamy ustnej, skończywszy na jelicie grubym. Pokazuje również powiązania między narządami człowieka, które pełnią wiele funkcji jednocześnie. Uczy, jak dbać o organizm, by cieszyć się dobrym zdrowiem i jak najprościej wprowadzić stosowne zmiany w trybie życia. Doktor Olga Jelisiejewa to znana rosyjska specjalistka w dziedzinie testu wegetatywno-rezonansowego (vega-testu). Jest autorką licznych książek z zakresu zdrowia i oczyszczania, w których wiele miejsca poświęca diagnostyce elektronicznej metodą Volla. W prowadzonym przez nią Centrum Zdrowia leczą się pacjenci z całego świata, a placówka stosuje opisane w tej książce metody. Jednak początek jej kariery medycznej związany jest całkowicie z medycyną konwencjonalną. W 1963 roku z wyróżnieniem ukończyła uczelnię Medyczną imienia I.P. Pawłowa, a potem wiele lat przepracowała w różnych rosyjskich szpitalach. Zrobiła kilka specjalizacji, m.in. w okulistyce i rentgenologii (była m.in. kierownikiem oddziału rentgenologicznego w szpitalu w Moskwie). Później zauważyła znaczne ograniczenia medycyny akademickiej, więc zgłębiła również irydologię, akupunkturę, leczenie przy pomocy nakłuwania ucha, homeopatię, fitoterapię i wspomnianą metodę Volla oraz vega-test.

25,90 zł
20,72 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,18 zł

24
Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.14

Słynne bitwy i konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne Współczesna nauka potrafi prognozować zjawiska atmosferyczne, które jednak nadal pozostają nieprzewidywalne. W obliczu potęgi natury najnowocześniejsza technologia jest bezradna. Człowiek potrafi okiełznać niemal wszystko, lecz wciąż nie panuje nad pogodą. Nieobliczalnym żywiołem, który może zmieniać bieg historii. 9 n.e. Legiony Warusa zdziesiątkowane w Lesie Teutoburskim przez Cherusków i burzę 1281 Boski Wiatr, który ocalił Japonię przed inwazyjną flotą mongolskich barbarzyńców 1812 Niezwyciężona armia Napoleona pokonana przez rosyjską zimę 1941 Czołgi Hitlera zamarzające na przedpolach Moskwy 1945 Pogodne niebo nad Hiroszimą wyrokiem dla miasta 1965 Monsun sprzymierzeńcem Wietkongu podczas amerykańskiego desantu na jedną z wysp delty Mekongu Ta książka pokazuje, że pogoda bywała czynnikiem zwrotnym w wielu wojnach i bitwach toczonych przez człowieka na przestrzeni dziejów: od starożytności po czasy współczesne. ERIK DURSCHMIED był przez wiele lat korespondentem wojennym BBC i CBS. Relacjonował walki w Wietnamie, Iranie, Iraku, Belfaście, Bejrucie, Chile, na Kubie i w Afganistanie. Przeprowadzał wywiady z Johnem Kennedym, Salvadorem Allende, Dawidem Ben Gurionem, Saddamem Husajnem. Był operatorem, reżyserem i producentem unikatowych filmów dokumentujących wydarzenia na Kubie, w Chinach, Wietnamie, Kambodży i Afganistanie. W ostatnich latach wykładał historię wojskowości, m.in. w Akademii Wojskowej Stanów Zjednoczonych w West Point. Jest laureatem wielu nagród i autorem bestsellerów przetłumaczonych na 25 języków(Jak przypadek i głupota zmieniały losy świata).

39,80 zł
27,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

25
Historia pszczół - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia pszczół
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.06.05

Nowa limitowana edycja słynnej powieści Mai Lunde Trzy intrygujące historie, zwyczajni, a jednak niezwykli bohaterowie, pszczoły i walka o przyszłość naszej cywilizacji. Epicka w swoim wymiarze, rozgrywana na trzech płaszczyznach czasowych, opowieść, której spoiwem są... pszczoły. Anglia, rok 1857. William marzył o karierze naukowca przyrodnika. Los jednak chciał inaczej. Żona, gromadka dzieci i sklep z nasionami. Poczucie życiowej porażki sprawiło, że William pogrąża się w depresji. Ponowne natchnienie przychodzi wraz z dawnym naukowym wywodem na temat życia pszczół. William postanawia zbudować ul. Ul, który przyniesie jemu i jego potomkom zaszczyty i sławę... Stany Zjednoczone, rok 2007. George jest hodowcą pszczół i właścicielem kilkuset uli. Chce rozwijać swoją farmę, by przekazać ją w spadku jedynemu synowi. Cóż z tego, skoro jego marzenia są tak dalekie od marzeń żony i syna. W dodatku wśród pszczelarzy coraz częściej pojawiają się pogłoski o niewyjaśnionej śmierci setek tysięcy owadów. Chiny, rok 2098. Jedyne miejsce na ziemi, które poradziło sobie z katastrofą. Młoda kobieta Tao całymi dniami ręcznie zapyla drzewa owocowe, które są podstawą gospodarki Chin. Rozpaczliwe chce dać synkowi szansę lepszego życia - życia nadzorcy... Historia pszczół to do bólu prawdziwa powieść doskonale ukazująca meandry ludzkiej psychiki, napięcia między rodzicami i dziećmi, dojmującą szarość dnia codziennego i pasję, która daje siłę do walki o lepsze jutro. Maja Lunde porusza te wszystkie tematy snując równoległą i porywającą opowieść o niezwykłych owadach, ich miejscu w przyrodzie i ludzkiej cywilizacji.

38,00 zł
28,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

26
Milion kropli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Milion kropli
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.23

Trzymający w napięciu literacki thriller, a zarazem pełna emocji opowieść o zdradzonych ideałach, wiecznej miłości, odwlekanej zemście i o tym, jak nieubłagany potrafi być los Gonzalo Gil, niespełniony zawodowo prawnik, wiedzie życie, w którym czuje się obco. Codziennie zmaga się z manipulacjami wszechobecnego i niezwykle wpływowego teścia. Monotonną egzystencję mężczyzny przerywa pewnego dnia tragiczna wieść. Gonzalo dowiaduje się, że Laura, siostra, z którą od lat nie miał kontaktu, popełniła samobójstwo. Jej śmierć sprawia, że krucha równowaga, którą jako mąż i ojciec starał się dotąd utrzymywać, zostaje poważnie zagrożona. Kiedy Gonzalo postanawia zbadać przyczyny samobójczej śmierci siostry, dowiaduje się, że podejrzewano ją o torturowanie i zamordowanie rosyjskiego mafiosa, który wcześniej porwał i zabił jej synka. To, co na początku wydawało się zemstą, okazuje się początkiem drogi, która prowadzi Gonzala w głąb rodzinnej, nieznanej dotąd przeszłości. Mężczyzna odkrywa fascynującą historię swojego ojca, Elíasa Gila, bohatera walki z faszyzmem, który jako młody inżynier wierzący w ideały rewolucji wyjechał z Asturii do ZSRR, gdzie został aresztowany i zesłany na straszliwą wyspę Nazino. Potem zaś stał się kluczową postacią najmroczniejszych lat w dziejach Hiszpanii. „Powieść godna podziwu”. Philippe Lemaire, Onlalu.com „Głęboki, ujmujący kryminał”. Bernard Lehut, RTL

19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

27
Droga do Indii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga do Indii
Dostępny
23 szt.

Jedna z najlepszych europejskich opowieści o Indiach Panna Adela Quested przybywa do Czandrapuru, gdzie jej narzeczony, Ronny Heaslop, jest sędzią. Brytyjscy kolonizatorzy i ludność indyjska żyją tutaj pozornie w zgodzie, ale wystarczy iskierka, by wybuchł bunt. Wyprawa do legendarnych Grot Marabarskich - choć w prażącym słońcu, gdzie łatwo o halucynacje - wcale jednak nie zapowiadała niczego groźnego? Edward Morgan Forster (1879-1970) to pisarz, który obok Virginii Woolf - z tej samej elitarnej Grupy Bloomsbury - zaliczany jest do klasyków modernizmu w literaturze. Rozgłos zyskał jako autor powieści ?Powrót do Howards End? (1910), choć wydany dwa lata wcześniej ?Pokój z widokiem? już zapowiadał ważne nazwisko na literackiej niwie. A kilkuletni pobyt Forstera w Indiach przyniósł w roku 1924 jeden z największych bestsellerów okresu międzywojennego. To dzięki ?Drodze do Indii? zyskał on międzynarodową sławę, a powieść nieprzerwanie jest wznawiana.

32,00 zł
26,88 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,12 zł

28
Deadpool. Tom 6. Deadpool się żeni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Deadpool. Tom 6. Deadpool się żeni
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.06

Deadpool się żeni! Ale to dopiero początek kłopotów. Najwyraźniej nawet udane wesele i miesiąc miodowy w Japonii nie mogą sprawić, że przeszłość przestanie prześladować Wade’a Wilsona. Zwłaszcza że autorzy jego wcześniejszych przygód (m.in. Fabian Nicieza, Joe Kelly i Mark Waid) postanowili uczcić tę wyjątkową okazję, przypominając jego miłosne perypetie sprzed lat! Za scenariusz tego albumu odpowiadają Brian Posehn (popularny amerykański komik znany z kina i telewizji) i Gerry Duggan (Hulk, Nova, Hawkeye vs Deadpool). Rysunki stworzyli zaś Mike Hawthorne (Queen & Country) oraz Scott Koblish (Deadpool’s Art of War).

40,00 zł
30,80 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

29
Chwyć bajeczkę! Auta 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chwyć bajeczkę! Auta 3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.14

Jesteś gotów na kolejny wyścig o Puchar Złotego Tłoka? Jeśli tak, łap swoje przybory, nabierz rozpędu i wjedź w szalony świat aut! Poznaj nowe przygody Zygzaka McQueena i rozwiąż zadania z ulubionymi bohaterami! Miłej zabawy!

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

30
Top 10 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Top 10
Dostępny
7 szt.

Olbrzymie, wielopoziomowe miasto Neopolis zbudowano niedługo po II wojnie światowej i przeznaczono na siedzibę rosnącej populacji superbohaterów, bohaterek i przestępców, którzy pojawili się na świecie dekadę wcześniej. W roku 1985 miasto przyjęło jurysdykcję sił policyjnych, strzegących wielu równoległych Ziem, z siedzibą główną w świecie zwanym Wielkim Środkiem. Nasz własny posterunek owej sieci, Dziesiąty Komisariat (zwany pieszczotliwie Top 10) zatrudnia mieszkańców Neopolis i okolic. Wykonują oni pracę podobną do zadań policji z innych ziemskich komisariatów, z jednym wyjątkiem: tak jak obywatele miasta funkcjonariusze z Top 10 dysponują mocą potrzebną do kontaktów z egzotycznymi mieszkańcami Neopolis. Młoda policjantka Robyn Slinger, zwana Toybox (Zabawką), rozpoczyna pracę na komisariacie i poznaje barwne grono funkcjonariuszy, dysponujących umiejętnościami niezbędnymi w walce z superprzestępstwami i superzbrodniami, a także ze zwykłymi wykroczeniami. Oto historia, dzięki której ujrzycie w nowym świetle nie tylko pracę policji, ale i kwestię supermocy. Pełne wydanie zbiorcze wyróżnionej Nagrodą Eisnera serii Top 10, autorstwa Alana Moore'a (scenarzysty Strażników i V jak Vendetta) oraz rysowników Gene’a Ha (Liga Sprawiedliwości) i Zandera Cannona (Transformers).

100,00 zł
77,00 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 23,00 zł

31
Księga przeznaczenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga przeznaczenia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.17

Mocna, poruszająca opowieść o przyjaźni, pasji, strachu i zakazanej miłości na tle pięciu burzliwych dekad irańskiej historii, od rewolucji z 1979 roku, przez czasy Republiki Islamskiej, aż po dzień dzisiejszy. Irański bestseller sprzedany do 24 państw! Masuma to teherańska nastolatka, zwyczajna dziewczyną, która uwielbia się uczyć. Pewnego dnia w drodze do szkoły spotyka mężczyznę, w którym się zakochuje. Niestety gdy jej bliscy odkrywają pisane przez ukochanego listy, oskarżają ją o zhańbienie rodziny. Masuma zostaje ciężko pobita przez brata, a rodzice szybko aranżują ślub z nieznanym jej mężczyzną. Żyjąc w małżeństwie bez miłości, bez żadnych szans na wykształcenie, dziewczyna pogrąża się w rozpaczy. Jedynie sąsiadka próbuje ją przekonać, aby zaakceptowała istniejący stan rzeczy: „Każda z nas zna swoje przeznaczenie, więc po co z nim walczyć?”. Lata następujące po ślubie Masumy okazują się przełomowe dla Iranu. Harrid, mąż Masumy, jest politycznym dysydentem i stanowi zagrożenie dla opartego na ucisku reżimu szacha. Gdy zostaje aresztowany przez agentów tajnych służb, dla Masumy rozpoczyna się najtrudniejszy okres w życiu. Do tej pory jej życie opierało się na lojalności wobec rodziny oraz tradycji, teraz będzie zależeć od zmiennych losów jej kraju... „Jedna z tych cennych książek, które przybliżają nam świat”. Irish Examiner „Irański bestseller wszech czasów. Niezwykła historia zakazanej miłości”. The Sunday Telegraph

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

32
Złotowidząca. Księga 1. Ucieczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złotowidząca. Księga 1. Ucieczka
Dostępny
1004 szt.

Jeśli chodzi o złoto, nie możesz zaufać nikomu. Kalifornia i gorączka złota. Młoda dziewczyna obdarzona potężną niebezpieczną mocą. Lee Westfall ma kochającą rodzinę, ciepły dom i wiernego konia. Ma najlepszego przyjaciela, który, być może, marzy, by stać się dla niej kimś więcej… Ma też tajemnicę. Lee wyczuwa złoto w otaczającym ją świecie. Żyły kruszcu głęboko w ziemi i małe grudki w strumieniu, nawet złoty pył pod paznokciami. Dzięki niej rodzina ma zapewniony byt nawet w najcięższe zimy. Ale do czego może się posunąć ktoś, kto zapragnie władzy nad złotowidzącą dziewczyną? Do wszystkiego. Do najgorszego. Nawet do morderstwa. Kiedy wszystko, co drogie jej sercu, legnie w gruzach, Lee ruszy do Kalifornii, w której niedawno odkryto złoto. Być może tam będzie mogła być sobą. Pod warunkiem, że przetrwa podróż…

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

33
Uncanny Avengers. Tom 4. Pomścić Ziemię - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uncanny Avengers. Tom 4. Pomścić Ziemię
Dostępny
6 szt.

Po zagładzie Ziemi mutanci zbudowali dla siebie prawdziwy raj na Planecie X. Jednak niedobitki Drużyny Jedności wciąż szukają sposobu na uratowanie rodzimego świata. Czy Wasp i Havok zdołają cofnąć czas i ocalić miliardy ludzkich istnień? Czy zaufają Kangowi Zdobywcy, gdy ten złoży im propozycję nie do odrzucenia? Twórcami tego albumu są scenarzysta Rick Remender (Uncanny X-Force, Punisher, Venom) oraz rysownik Daniel Acuña (Black Widow, Avengers, Sam Wilson: Captain America).

40,00 zł
30,80 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

34
Wyspa Alice. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyspa Alice. Audiobook
Daniel Sanchez Arevalo, Sonia Draga
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.15

Niezwykła historia o tym, jak rozjaśnić mrok panujący po stracie ukochanej osoby Połączenie thrillera, psychologicznej powieści obyczajowej i intymnego pamiętnika, a wszystko to okraszone nutą humoru Kiedy Chris ginie w wypadku samochodowym, życie jego żony Alice i ich dwóch córek – sześcioletniej Olivii i drugiej, Ruby, w drodze – zostaje zrujnowane. Alice nie potrafi pogodzić się ze stratą i zaczyna wątpić, że jej małżeństwo było idealne. Wszystko wskazuje na to, że Chris skrywał pewien sekret i od dłuższego czasu ją okłamywał. Kobieta postanawia za wszelką cenę dowiedzieć się, skąd feralnej nocy wracał jej mąż i co przed nią ukrywał. Rekonstrukcję jego ostatniej podróży rozpoczyna od zdobycia nagrań z monitoringu z miejsc, obok których przejeżdżał, i tak dociera do epicentrum zagadki – Robin Island na Cape Cod w Massachusetts. Czy ta mała i tylko pozornie spokojna wyspa, odmieniając życie Alice, pozwoli jej odnaleźć odpowiedź na pytanie, co tak naprawdę robił Chris?

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

35
Terapeutka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terapeutka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.07

Nowy głos w polskiej powieści kryminalnej. Listopadowy poranek. W ogrodzie gabinetu terapeutycznego zostają znalezione zwłoki dziecka. Choć pracująca tam terapeutka Marta Szarycka stara się trzymać na uboczu, szybko zostaje wciągnięta w bieg wydarzeń za sprawą dziwnych wiadomości, które otrzymuje, a także policjanta prowadzącego śledztwo. Młoda, świetnie zapowiadająca się psycholog, której nienaganny wizerunek naruszają skłonność do przygodnego seksu i angażowanie się w związki bez przyszłości, zostanie zmuszona do skonfrontowania się z najbardziej bolesnymi doświadczeniami z przeszłości. Ile będzie musiała poświęcić w grze, w której stawką jest życie kolejnych dzieci? Intrygująca fabuła ze świetną, nieszablonową postacią Marty Szaryckiej. To, co wydaje się uporządkowane i bez skazy, w rzeczywistości toczy rak traumy z przeszłości.

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

36
Oszukana. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oszukana. Audiobook
Charlotte Link, Sonia Draga
Dostępny
16 szt.

Ktoś, kto zna mroczną prawdę, czuwa... Kate Linville, policjantka pracująca w Scotland Yardzie, czuje, że odebrano jej szczęśliwe życie. Ojciec był jedyną osobą, którą ta nieśmiała i samotna kobieta tak naprawdę kochała, więc kiedy zostaje w brutalny sposób zamordowany w swoim domu, Kate traci ostatnie oparcie. Policjantka nie ufa uzależnionemu od alkoholu miejscowemu śledczemu, dlatego postanawia sama rozwiązać zagadkę tajemniczej zbrodni. Z czasem coraz bardziej przekonuje się, że przeszłość ojca była ułudą, a on zupełnie innym człowiekiem niż ten, za którego uważała go przez całe życie... W tym samym czasie pewna londyńska rodzina wyrusza na upragnione wakacje. Jonas Crane, znany scenarzysta, wraz z żoną i synem wyjeżdża na torfowiska, by wśród ciszy i spokoju pokonać grożące mu wypalenie zawodowe. Żadne z nich nie przypuszcza, że za sprawą historii zamordowanego ojca Kate znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Zbiegły zbrodniarz szuka bowiem dobrego schronienia... Mistrzowsko opowiedziana historia. – „Bunte” Książka, która przyprawi cię o dreszcze! – „People” Charlotte Link stworzyła idealną mieszankę napięcia i emocji. – „Für Sie”

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

37
Historia nowego nazwiska. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia nowego nazwiska. Audiobook
Elena Ferrante, Sonia Draga
Dostępny
2 szt.

Elena Ferrante to najlepsza współczesna włoska pisarka. Autorka zdecydowała się publikować pod przybranym nazwiskiem, ale dzięki jej powieściom możemy przypuszczać, że wychowała się w Neapolu, opuściła rodzinne miasto, aby zdobyć wyższe wykształcenie, założyła rodzinę. Elena Ferrante mówi, że nie wybrała anonimowości, ale nieobecność. Przed debiutem napisała do wydawcy: „Będę waszą najtańszą autorką. Oszczędzę wam nawet mojej obecności”. Woli, aby książki broniły się same, dlatego tożsamość pisarki jest jedną z największych tajemnic światowego rynku wydawniczego. „Siłą tej przejmującej książki są wnikliwe portrety psychologiczne kobiet ukazane przez pryzmat zmiennych kolei losu”. – „Publishers Weekly” „Ferrante opisuje wiek dziewczęcy i przyjaźń z niewiarygodną siłą”. – Gwyneth Paltrow

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

38
Niania Mania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niania Mania
Dostępny
15 szt.

Nowa opiekunka Jemimy i Jake’a nie wygląda zbyt obiecująco. Jest bardzo poważna, bardzo stara i bardzo mała (nie sięga tacie nawet do ramienia). Lecz gdy tylko rodzice wychodzą z domu, Marge uśmiecha się psotliwie, zdejmuje wełniana czapkę i rozpuszcza swoje długie, tęczowe włosy. Może więc wieczór jeszcze da się uratować…

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

39
Wywiadowcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wywiadowcy
Dostępny
7 szt.

Drugi tom bestsellerowej trylogii! Ekscytujący thriller o Konsorcjum Fałszowania Rzeczywistości (KFR), tajnej międzynarodowej organizacji, która stara się utrzymać świat we względnej równowadze, tworząc z wszelkich dostępnych elementów potrzebne ludzkości legendy. To historia Sliva, agenta specjalnego KFR-u (Konsorcjum Fałszowania Rzeczywistości), który właśnie dowiedział się, dla kogo i po co pracuje. To również opowieść o tajnej międzynarodowej organizacji, która próbuje wpłynąć na historię ludzkości, lecz 11 września 2001 roku zasadność jej istnienia zostaje brutalnie podana w wątpliwość. To historia Youssefa, rozdartego pomiędzy wiarą a przyjaźnią, Magi, młodej, nowoczesnej kobiety, która poprzez małżeństwo wchodzi do rodziny radykałów, i Leny, która pod zawodową rywalizacją z Slivem skrywa być może uczucia całkiem innej natury. Opowieść o wielkim narodzie – Stanach Zjednoczonych – który zdradza swoje wartości w chwili, gdy świat ich najbardziej potrzebuje. To wreszcie, w pewnym sensie, historia rozpoczynającego się wieku.

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

40
Skazani na sukces - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skazani na sukces
Dostępny
1007 szt.

Wiceprzewodnicząca szkolnego samorządu, Kaye, świetnie wie, jak ważny jest porządek. Nie tylko w szkole, ale i w prywatnym życiu. To właśnie dlatego zarówno ona, jak i jej chłopak, Aidan, przyszłość mają już zaplanowaną: będą studiować razem, zrobią karierę w bankowości, a potem wezmą ślub. Wszystko, co Kaye osiągnęła do tej pory, było krokiem na drodze do: żyli długo i szczęśliwie. Sawyer jest kompletnym przeciwieństwem Kaye, kocha zabawę i planowanie ma w nosie. Tych dwoje powinno się nie znosić, a jednak coś zaczyna ich łączyć. Czy to możliwe, że wymarzone życie Kaye wcale nie jest tym wymarzonym? I czy to możliwe, że Sawyer jest kimś więcej niż tylko bywalcem wszystkich imprez?

32,90 zł
23,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,21 zł

41
Na zachód od wolności. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na zachód od wolności. Audiobook
Thomas Engström, Sonia Draga
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.04

Marrakesz, lipiec 2011. W zakładzie fryzjerskim brutalnie zamordowano trzech Amerykanów. Śledztwo jest objęte tajemnicą. Tydzień później do Ambasady Stanów Zjednoczonych w Berlinie dzwoni kobieta twierdząc, że posiada informacje na temat zabójstwa. Okazuje się, że jej informacje rzeczywiście mają fundamentalne znaczenie, ponieważ dotyczą jednego z najbardziej energicznie poszukiwanych wrogów USA. Szef placówki CIA w Berlinie zdaje sobie sprawę, że trafił na coś wielkiego. Kontaktuje się ze swoim byłym agentem Ludwigiem Lichtem, który ma się zająć sprawą. Zaczyna się pościg.

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

42
Osioł na ósmym piętrze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Osioł na ósmym piętrze
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.28

Ludwik Wiewurka, wiedeński inkasent firmy ciepłowniczej, z zamiłowania melancholik, jest rodowitym Polakiem. Zgodnie z życzeniem swojej obrotnej matki ma jednak zostać w końcu obywatelem Austrii – cel, od którego usilnie stara się go odwieść zdrowy rozsądek. Na wolę matki nie ma rady, Ludwik oczywiście to wie, niemniej potrafi popchnąć swój los we właściwym kierunku. Przewrotna opowieść o znawcach natury ludzkiej i koneserach kobiecych wdzięków, o Otisie Reddingu i sprytnych wiedeńczykach, o spojrzeniu w dal i znaczeniu rozgwieżdżonego nieba. Nawiązując do wspaniałej tradycji wschodnioeuropejskich prozaików, Radek Knapp opisuje przygody obiboka i poszukiwacza sensu życia, który ma nadzieję, że cierpliwość i przychylny los przyniosą mu kiedyś upragnione szczęście.

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

43
Magiczny Kontroler - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczny Kontroler
Dostępny
13 szt.

Ekscytująca, zabawna i poruszająca nowa powieść przygodowa autora, który napisał Agencję Wynajmu Rodziców. Fred i Ellie są bliźniakami. Doskonale rozumieją się nawet bez słów i lubią te same rzeczy, zwłaszcza gry video, w których są świetni. Niestety, nie radzą sobie równie dobrze z grą w piłkę nożną lub unikaniem szkolnych dręczycieli. Pewnego dnia za pomocą szkolnego komputera kontaktuje się z nimi Tajemniczy Człowiek. Dostają od niego kontroler do gier nieprzypominający żadnego z gamepadów, które dotychczas widzieli. Ponadto nowy sprzęt nie działa z ich grami. Kiedy Fred i Ellie odkrywają, co potrafi ten kontroler, wydaje się, że znaleźli rozwiązanie wszystkich swoich problemów.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

44
Howard Webb. Autobiografia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Howard Webb. Autobiografia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.06

„Polacy chcieli go zabić. Potem sędziował finał Ligi Mistrzów i mundialu. Historia, która o futbolu mówi więcej niż tysiące piłkarzy i trenerów” - Rafał Rostkowski, sędzia międzynarodowy. Jak każdy sędzia piłkarski Howard Webb wielokrotnie spotykał się z krytyką. Od czasu debiutu z gwizdkiem w wieku 18 lat jednak mozolnie awansował w rankingach, a jego naturalny spokój i zdecydowanie wzbudzały szacunek zarówno piłkarzy, jak i działaczy. Wkrótce zaczęto go wyznaczać na najważniejsze i najtrudniejsze mecze. Sędziował m.in. finał Pucharu Anglii w 2009 roku, finał Ligi Mistrzów w 2010 roku i – co najważniejsze – finał mistrzostw świata w 2010 roku. W tej znakomitej, do bólu szczerej i dowcipnej książce Webb przedstawia swoją karierę – w tym sławetny mecz Polski z Austrią na Euro 2008 – z własnej perspektywy. Wyjawia, na czym polega sędziowanie we współczesnej piłce nożnej, w której każdą decyzję arbitra można natychmiast przeanalizować dzięki kamerom, i wyjaśnia, jak uczył się postępowania z największymi gwiazdami, ze sprawiającymi kłopoty zawodnikami i trenerami. Dzięki wyjątkowemu doświadczeniu i wiedzy zdobytej za kulisami ukazuje piłkę nożną w zupełnie nowym świetle. Howard Webb urodził się w Rotherham w South Yorkshire w 1971 roku. Przez wiele lat pracował w policji i równocześnie sędziował mecze piłkarskie. Od 2003 roku prowadził mecze Premier League, a od 2005 roku spotkania międzynarodowe i z czasem stał się jednym z najlepszych arbitrów na świecie. Zakończył karierę sędziowską w 2014 roku.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

45
Smerfy i Wioska Dziewczyn. Tom 1. Zakazany Las - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smerfy i Wioska Dziewczyn. Tom 1. Zakazany Las
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.27

Pierwszy tom nowej serii o Smerfach! Teraz już Smerfetka nie będzie musiała się czuć osamotniona w męskim towarzystwie, gdyż w baśniowej krainie zaroi się od jej nowych koleżanek. Cykl „Smerfy i Wioska Dziewczyn” luźno nawiązuje do fabuły najnowszego filmu kinowego o Smerfach. Pewnego dnia Smerfy spotykają w lesie całą gromadę dziewczyn! Gdy okazuje się, że mieszkają one we własnej wiosce rządzonej przez mądrą czarodziejkę Wierzbę, chłopcy coraz częściej odwiedzają wesołe sąsiadki. Tak rozpoczynają się zupełnie nowe przygody Smerfów. Zawiąże się wiele przyjaźni, bohaterowie poznają ziejące ogniem smoki, będą walczyć ze straszliwymi wryczołkami i uciekać przed mięsożernymi roślinami. Przede wszystkim jednak chłopcy zrozumieją, że dziewczyny w niczym im nie ustępują – nawet w bohaterskich czynach! Komiksowe Smerfy zostały powołane do życia pod koniec lat 50. przez belgijskiego rysownika Pierre’a Culliforda (1928–1992), używającego pseudonimu Peyo. Już kilka lat później stały się tak popularne, że Peyo otworzył własne studio filmowe. Dziś zarówno filmy animowane, jak i kolejne komiksy o niebieskich skrzatach tworzą współpracownicy oraz następcy Peyo.

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

46
Na północ od raju - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na północ od raju
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.28

Trzecia, niezależna część czterotomowej, znakomitej serii Thomasa Engströma o Ludwigu Lichcie, byłym agencie Stasi. Rok 2014. Przed legendarną restauracją Versailles w latynoskiej dzielnicy Miami wybuchają bomby podłożone pod dwa samochody. Ofiarami są czołowi działacze ruchu przeciwników Castro na wygnaniu. Angażując się w śledztwo mające wyjaśnić tę zbrodnię, Ludwig Licht wpada w mroczny labirynt zdarzeń. Zadanie komplikuje dodatkowo fakt, że Licht nie ma pewności, dla kogo właściwie pracuje, a kto jest prawdziwym wrogiem. Żeby wykonać zlecenie musi stosować coraz bardziej drastyczne metody. W końcu dokonuje odkrycia, które może mieć katastrofalne skutki dla relacji USA z Hawaną i z Moskwą. Zaczyna się prawdziwa walka o władzę na Kubie. „Napisany ciętym językiem porywający thriller, od którego nie sposób się oderwać. Interesująca historia, której korzenie sięgają okresu zimnej wojny, zmusza do refleksji”. Skaraborgs Allehanda „Nuta cynizmu, brak iluzji oraz odpowiednia dawka ciętego humoru sprawiają, że trzecia powieść z serii jest jeszcze ostrzejsza, bardziej brawurowa i zapadająca w pamięć”. Boras Tidning

37,00 zł
27,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,25 zł

47
Firebird. Tom 1. Tysiąc odłamków ciebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Firebird. Tom 1. Tysiąc odłamków ciebie
Dostępny
102 szt.

Tysiąc żyć. Tysiąc możliwości. Jedno przeznaczenie. Marguerite Caine dzięki swoim rodzicom – wybitnym fizykom – od dziecka poznaje najśmielsze teorie naukowe. Najbardziej zdumiewający wśród nich jest najnowszy wynalazek jej matki, urządzenie nazwane Firebirdem, pozwalające na podróż do równoległych wymiarów. Gdy ojciec Marguerite zostaje zamordowany, wszystkie poszlaki wskazują na jedną osobę – Paula Markova, błyskotliwego, ale enigmatycznego asystenta jej rodziców. Zanim dosięgnie go ramię sprawiedliwości, Paul ucieka do innego świata. Nie bierze jednak pod uwagę determinacji Marguerite. Z pomocą Theo, drugiego asystenta rodziców, Marguerite ściga Paula poprzez różne wymiary. W każdym świecie, do którego przeskakuje, spotyka inną wersję Paula, co sprawia, że zaczyna wątpić w jego winę i przestaje dowierzać własnemu sercu. Już niebawem wplątuje się w romans równie niebezpieczny, jak i kuszący.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

48
Świat naklejek dla dziewczynek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat naklejek dla dziewczynek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.07

96 stron rozmaitych scenek, ozdobnych wzorów, zabawnych zwierząt i wyszukanych strojów można kolorować kredkami, flamastrami, ozdabiać wymyślnymi esami-floresami, a przede wszystkim uzupełniać 800 naklejkami. Tworzenie niezwykłych bransoletek, ozdabianie pysznych ciast albo dobieranie wzorów na skrzydłach motyla gwarantuje świetną zabawę na długie godziny. Ta książka to idealny prezent dla każdej twórczej dziewczynki w wieku powyżej 4 lat.

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

49
Kongo requiem. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kongo requiem. Audiobook
Jean-Christophe Grangé, Sonia Draga
Dostępny
17 szt.

Choć rodziny się nie wybiera, diabeł wybrał swój klan. U Morvanów wszystkie drogi wiodą do piekła... Tajemnice, których nie udało się rozwikłać, prowadzą Grégoire’a i Erwana do Lontano, mrocznego serca Afryki – brutalnej, wrogiej, wyniszczającej żarem i tonącej w błocie pory deszczowej. To tam, w miejscu, gdzie toczy się konflikt etniczny, gdzie dla ich rodziny wszystko się zaczęło i gdzie czary wciąż mają wielką moc, a duchy przeszłości nie pozwalają zmrużyć oka, poszukują prawdy. Tymczasem w Paryżu i Florencji Loïc i Gaëlle muszą zmierzyć się z kolejnym zabójcą. Nie zdają sobie sprawy, że zmagają się ciągle z tym samym wrogiem: Człowiekiem Gwoździem. Kto i dlaczego zabija, ożywiając po dziesiątkach lat Człowieka Gwoździa? Kto tak zaciekle mści się na Morvanach? I co ściągnęło na nich klątwę, która każe walczyć o przetrwanie wszystkim bez wyjątku? „Pasjonująca i wstrząsająca powieść, której lektura na długo spędza sen z powiek” – www.lavenir.net. „W tej niezwykłej sadze rodzinnej, gdzie fetyszystyczne rytuały dalekich krajów splatają się ze skrajnymi wypaczeniami współczesnego społeczeństwa, Jean-Christophe Grangé snuje poruszającą opowieść o bohaterach, na których możemy się natknąć – dalekich od doskonałości, ale jakże bliskich ludziom. To jedna z tych książek, które nie pozwalają już spokojnie zasnąć” – „Le Parisien”.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

50
Sykes - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sykes
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.18

Jak tylko „Wyrok" Sykes pojawia się w rodzinnych stronach, młody Jim Starret natychmiast rozpoznaje legendę Zachodu, godną ilustrowanych historyjek, dzięki którym nauczył się czytać. Lecz jego nowy bohater jest nieobecny, kiedy przerażająca banda Claytonów zabija mu matkę na jego oczach. Od tej chwili Jim myśli tylko o jednym. Chce dołączyć do Sykesa i wziąć udział w pościgu. Zapłacił już krwawą cenę. Lecz jeszcze nie wie, że legendę Amerykańskiego Zachodu ukształtowały demony...

80,00 zł
64,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 16,00 zł

51
Kasta Metabaronów. Tomy 5-8 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kasta Metabaronów. Tomy 5-8
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.02

Wydanie zbiorcze obejmujące tomy 5-8.

140,00 zł
112,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 28,00 zł

52
Prometeusz Omega - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prometeusz Omega
Dostępny
3 szt.

Piąta, ostatnia część serii Fire and Stone. Finał cyklu i zwieńczenie losów bohaterów kosmicznej sagi z tomów: „Prometeusz”, „Aliens”, „Alien versus Predator” i „Predator”. Album zawiera dodatki: - szkice postaci - projekty statków kosmiczny - plany lokalizacji - szkicownik

35,00 zł
28,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

53
Łabędzi Śpiew. Tom 1. Jutro będzie już po nas - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łabędzi Śpiew. Tom 1. Jutro będzie już po nas
Dostępny
16 szt.

Sto lat temu... Kwiecień miesiąc zadumy. Postanowiliśmy cofnąć się o sto lat do kwietnia 1917 roku...Trwa Wojna Światowa. Pierwsza ale o tym jeszcze wówczas nie wiedziano... Podczas powrotu z równie daremnej co krwawej kolejnej ofensywy na froncie, ocalali z oddziału porucznika Katzinskiego spotykają żołnierza, który powierza im petycję podpisaną przez kilka tysięcy wojaków. Za jej sprawą może dojść do obalenia rządu i zakończenia niepotrzebnych masakr. Tylko aby tak się stało, należy udać się do Zgromadzenia Narodowego... A droga do Paryża zapowiada się długa. Pierwsza część przeboju rynku francuskiego autorstwa Xaviera Dorisona (tego od m.in Thorgala ;) Sanktuarium, Jak zbić fortunę...czy Undertakera) i Emmanuela Herzeta (tego co popełnił Wydział Lincoln z "Naszym" Piotrem Kowalskim), i z rysunkami Cédrica Babouche'a.

60,00 zł
48,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 12,00 zł

54
Szkice młodopolskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkice młodopolskie
Dostępny
6 szt.

Szkice młodopolskie zawierają piętnaście tekstów napisanych na przestrzeni mniej więcej trzydziestu lat. Całość rozpoczyna się i kończy nawiązaniem do Marcela Prousta, bo przecież autor W poszukiwaniu straconego czasu to niemal rówieśnik Berenta, Staffa, Przybyszewskiego. I Stanisława Wyspiańskiego, rzecz jasna, który jest ukrytym bohaterem zbioru. A prócz niego ? Miriam, Rittner, Ostrowska, Reymont, Miciński? Zamiast Żeromskiego ? jego wielki temat, zaborcza szkoła, znana najlepiej z Syzyfowych prac. I jeszcze próba odpowiedzi na pytanie, co zdarzyło się w roku 1890, oraz przypomnienie najpiękniejszych książek Młodej Polski (przynajmniej niektóre spełniłyby może marzenia Miriama i Prousta o arcydziełach sztuki edytorskiej drukowanych na eleganckim papierze, efektowną czcionką, z szerokimi marginesami i artystycznymi okładkami).

38,00 zł
37,24 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,76 zł

55
Elena z Avaloru. Puzzlowa książeczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elena z Avaloru. Puzzlowa książeczka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.08

W tej książeczce znajdziesz cztery układanki, które przeniosą cię do przepięknej krainy Avaloru. Układaj puzzle z księżniczką Eleną i jej przyjaciółmi. Poznaj też magiczne jaguny, czyli latające jaguary z wielkimi kolorowymi skrzydłami.

19,99 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

56
Masza i Niedźwiedź. Witajcie w naszym lesie! Leśne szablony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masza i Niedźwiedź. Witajcie w naszym lesie! Leśne szablony
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.21

Masza i Niedźwiedź przygotowali dla ciebie coś wyjątkowego – książkę z szablonami, dzięki którym ozdobisz swój pokój, stworzysz niezwykłe pocztówki lub oryginalny prezent dla przyjaciół. Chwyć ołówek, flamastry albo pędzel i zostań artystą! Towarzystwo małej łobuziary sprawi, że ta zabawa będzie jeszcze fajniejsza.

26,99 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,9%
oszczędzasz 7,00 zł

57
Jej Wysokość Zosia. Czytam i układam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jej Wysokość Zosia. Czytam i układam
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.19

Jak to jest być księżniczką? Czy to tylko zabawa? A może księżniczka ma też obowiązki? Dowiedz się tego razem z Zosią! W książce znajdziesz pięć wspaniałych układanek – każda składa się z trzydziestu elementów!

34,99 zł
25,89 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,10 zł

58
Czytam i układam. My Little Pony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam i układam. My Little Pony
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.20

Nie tylko Fluttershy uwielbia zwierzaki! Każda z pięciu przyjaciółek z Ponyville ma swojego pupila, bez którego nie wyobraża sobie kucykowego życia. Ta książeczka to nie tylko doskonała okazja, by poznać ich wszystkich, lecz także świetny sposób na zabawę pięcioma układankami, z których każda składa się z 30 elementów.

34,99 zł
26,59 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,40 zł

59
Auta. Czytam i układam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auta. Czytam i układam
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.01

Czytaj o przygodach wyścigowego asa Zygzaka McQueena i baw się puzzlami. W środku pięć układanek – każda składa się z trzydziestu elementów. Gotów do zabawy? Start!

34,99 zł
25,89 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,10 zł

60
Barbie. Czytam i układam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie. Czytam i układam
Dostępny
2 szt.

Barbie i jej przyjaciółki uwielbiają spędzać razem czas. Dołącz do nich i przekonaj się, na jakie szalone pomysły dziewczyny wpadły tym razem. Ta książeczka to doskonała okazja do zabawy pięcioma układankami, z których każda składa się z 30 elementów.

35,00 zł
25,90 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,10 zł

61
Klinika dla pluszaków. Czytam i układam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klinika dla pluszaków. Czytam i układam
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.08

Przeczytaj historię o swojej ukochanej pani doktor i jej przyjaciołach - owieczce Besi, smoku Stefanie i pluszowej pielęgniarce Heli! Odkryj świetną zabawę w pięciu puzzlowych odsłonach! Każda układanka składa się z trzydziestu elementów.

34,99 zł
25,89 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,10 zł

62
Star Wars. Przebudzenie Mocy. Niesamowite przekroje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars. Przebudzenie Mocy. Niesamowite przekroje
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.06

Dwanaście barwnych plansz przedstawiających pojazdy i statki z filmu Gwiezdne wojny. Przebudzenie Mocy pozwoli fanom kosmicznej serii jeszcze raz powrócić do odległej galaktyki. Niezwykle szczegółowe przekroje i wyczerpujące opisy sprawiają, że to obowiązkowa pozycja dla każdego miłośnika gwiezdnej sagi.

64,99 zł
49,39 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 15,60 zł

63
Niezwykła decyzja Abuelo Caduco - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezwykła decyzja Abuelo Caduco
Dostępny
5 szt.

Jest to zbiór 14 opowiadań, głównie humoresek, nawiązujących do spraw takich jak natura kobiet i mężczyzn, uzależnienie od telefonu komórkowego, poczucie godności, zagubienie i samotność, transseksualizm, przestępczość, terroryzm itp. W kilku opowiadaniach czołową rolę odgrywają zwierzęta.

22,00 zł
18,99 zł

Rabat 13,7%
oszczędzasz 3,01 zł

64
Portfel Street Once Upon A Time - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Portfel Street Once Upon A Time
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.25

Portfel Street na szyję, Once A Pony Time. Z tyłu przeźroczysta kieszonka z miejscem na fotografię.

22,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 13,7%
oszczędzasz 3,01 zł

65
Piórnik PEN 405 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik PEN 405
Pajacyk
Niedostępny
Brak

Piórnik tuba z futra, z haftem.

28,50 zł
24,23 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,27 zł

66
Złota biblioteczka. Księżniczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złota biblioteczka. Księżniczki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.04

Złota biblioteczka to komplet sześciu pięknie ilustrowanych książeczek. Będą one idealnym prezentem dla każdej dziewczynki, która uwielbia bajki o księżniczkach. Przeczytaj niesamowite historie Kopciuszka, Ariel, Belli, Tiany, Meridy, Roszpunki i ich przyjaciół.

44,99 zł
34,19 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 10,80 zł

67
Tajemnice oceanu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice oceanu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.18

Poznajcie tajemnice oceanu. Ta wyjątkowa książka przeniesie Cię do kolorowego, tętniącego życiem podwodnego świata pełnego niezwykłych stworzeń. Razem z Żółwikiem poznacie ośmiornicę, błazenki, wieloryba, meduzy i wiele innych wyjątkowych mieszkańców oceanu. Poznacie też ich zwyczaje. Maska do nurkowania jest? Gotowi na przygodę?

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

68
Golem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Golem
Dostępny
147 szt.

Książka z serii Wielcy pisarze w nowych przekładach. Przekład Olka Mincera z komentarzami Laury Quercioli. Gliniany bałwan zwany Golemem, stworzony do służby ludziom i powołany do życia przez średniowiecznych rabinów, przechodził liczne metamorfozy. Z mitologicznej tradycji przekształcił się w symbol ludzkiej potrzeby kontrolowania otaczającego świata; w Golemie jako symbolu zawarta jest także bolesna samoświadomość istoty stworzonej, w której relacja człowiek - Bóg została uproszczona i rozszerzona o relację Golem - jego twórca rabin. Golem jest symbolem zarówno mitycznej przeszłości, jak i zdominowanego przez technologię współczesnego (i przyszłego) świata, symbolem konstruktywnego i destruktywnego aspektu ludzkiego działania oraz dylematu związanego z użyciem siły. To także potrzeba samodzielności, tożsamości, opieki. Tak jak inne żydowskie symbole, ma aspekt lokalny (jako narzędzie obrony Żydów przed atakami antysemitów) i ogólnoludzki. Golem, gliniana istota, odczuwa tęsknotę zarówno do swego twórcy, dalekiego i nieosiągalnego (z ontologicznego punktu widzenia), jak i do równie nieosiągalnej ery mesjańskiej oraz własnego nieistnienia. Wydany w 1921 roku Der Goylem żydowsko-rosyjskiego pisarza H. Lejwika (swoje imię - Halper - zawsze skracał do pierwszej litery), tłumaczony na angielski, francuski, włoski i inne języki, to jedyne arcydzieło żydowskiego teatru, jakie nie zostało dotąd wydane po polsku. Odnoszący się do jednego z najważniejszych mitów literatury europejskiej, Golem Lejwika zapełnia więc lukę w naszej świadomości kulturalnej. Olek (Aleksander) Mincer urodził się we Lwowie. W Warszawie ukończył Studium Teatralne przy Państwowym Teatrze Żydowskim i obronił aktorski dyplom eksternistyczny (1981). W Rzymie ukończył Studio Sztuk Scenicznych Alessandra Fersena. Jest instruktorem pracy z ciałem według Alexandra Lowena, posiada uprawnienia zawodowe w dziedzinie counsellingu. Zagrał m.in. w filmach: Jerzego Kawalerowicza, Petera del Monte, Paola i Vittoria Tavianich, Mela Gibsona, Agnieszki Holland. We Włoszech przez blisko 20 lat był związany z żydowską trupą muzyczno-teatralną Moniego Ovadia. Wyreżyserował m.in. spektakle: Wyspa z ulicy Ptasiej; Król Maciuś I; Purimszpil; A shed, demon z Tyszewic. Opublikował książki: Warszawa, Aleje Jerozolimskie 45 (Rzym 1999) oraz Ja, Żyd z Pasji (Warszawa 2004). W blogu Pawła Morawskiego Polonia mon amour ukazał się jego dziennik z planu filmowego W ciemności, zatytulowany Il cuore di Leopoli (Serce Lwowa). Na płycie Corrado Fantoniego Tzemach Nign (Rivo Alto 2006) nagrał pieśni hebrajskie. Tłumacz z włoskiego na polski i z polskiego na włoski, współpracuje m.in. z RAI International. Jako konsultant jidysz współpracuje z włoskim kinem i telewizją. Na potrzeby występu na Festiwalu Singera w Warszawie przetłumaczył z jidysz opowiadanie Singera Mayse Tiszewic. Laura Quercioli - Mincer jest profesorem literatury i kultury polskiej na Uniwersytecie w Genui. Jest autorką ponad setki publikacji, w tym opracowań, artykułów naukowych i tłumaczeń literackich z języka polskiego, a także zbioru opowiadań 101 Storie ebraiche che non ti hanno mai raccontato (101 opowieści żydowskich, których nikt ci nigdy nie opowiedział, Rzym 2011) oraz dwóch monografii: Patrie dei superstiti. Letteratura ebraica del dopoguerra in Italia e in Polonia (Ojczyzny ocalonych. Powojenna literatura żydowska w Polsce i we Włoszech, Lublin 2009 i Rzym 2010) i La prigione era la mia casa. Carcere e istituzioni totali nella letteratura polacca (Więzienie było moim domem. Więzienie i instytucje totalitarne w literaturze polskiej, Rzym 2014). Opracowała krytycznie około 20 tomów prac zbiorowych; w tym: Janusz Korczak: un’utopia per il tempo presente (Janusz Korczak: utopia na obecne czasy, "Quaderni di Palazzo Serra" 2014, nr 24. Ostatnio opublikowała studium pt. Nostalgia and Creaturality in H. Leivick’s ?he Golem (Melancholic Identities, Toska and Reflective Nostalgia. Case Studies from Russian and Russian-Jewish Culture, red.: Sara Dickinson i Laura Salmon, Florencja 2015). Z jidysz przełożyła Mordechaja Gebirtiga Le mie canzoni (Mayne lider, Florencja 1998). Obecnie pracuje nad tłumaczeniem Golema H. Lejwika z jidysz na włoski.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

69
Edukacja obywatelska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edukacja obywatelska
Niedostępny
Brak

Książka Violetty Kopińskiej została napisana jak na zamówienie dzisiejszych czasów. Po pierwsze, charakteryzują się one głębokim kryzysem społeczeństwa obywatelskiego, który związany jest nie tylko z wewnętrznymi przemianami i dyskursami wokół istoty społeczeństwa obywatelskiego, ale także próbą jego zawłaszczenia. Po drugie, jesteśmy świadkami intensyfikacji polityczno-ideologicznych zawirowań wokół polskiej szkoły, których efekty poznamy w najbliższej przyszłości. W obszarze tych dwóch kryzysów odpowiedzi poszukuje Violetta Kopińska Z recenzji dr hab. Ewy Kurantowicz, prof. DSW Wysoko oceniam zarówno samą koncepcję badań, jak również sposób prowadzenia analizy dyskursu podręczników. Autorka prowadzi ją bowiem bardzo rzetelnie, dokładnie i konsekwentnie, przywołując wiele cytatów w tabelach. W ten sposób wnioski są uzasadnione i wiarygodne, co nie zawsze jest przestrzegane w pracach badawczych o charakterze jakościowym. Jednocześnie to swoiste zdyscyplinowanie i pewna (uzasadniona!) drobiazgowość uzupełnione są wieloaspektową interpretacją, odwołującą się do teoretycznych ram analizy. [?] Widać tu biegłość i pewną swobodę doświadczonej już Badaczki w zakresie metody Krytycznej Analizy Dyskursu. Z recenzji dr hab. Doroty Pankowskiej, prof. UMCS

48,00 zł
Powiadomienie
70
Ruiny na wybrzeżu. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ruiny na wybrzeżu. Audiobook
Eric Berg, Sonia Draga
Dostępny
2 szt.

Zaciszna wyspa. Grupa przyjaciół. Potworna przeszłość, która niespodziewanie powraca. Po dwudziestu trzech latach nieobecności Lea Mahler wraca do rodzinnej wioski na wyspie Poel. Niestety wizyta kończy się tragicznie. W tajemniczym wypadku ginie jej siostra, a ona sama zostaje ciężko ranna i doznaje amnezji. Cztery miesiące po tym wydarzeniu Lea, wbrew radom lekarzy, ponownie przyjeżdża na wyspę. Chce się dowiedzieć, jak doszło do wypadku. Ponieważ nic nie pamięta, jest zdana na pomoc dawnych przyjaciół – tyle że ci przedstawiają sprzeczne wersje. Najwyraźniej ukrywają przed nią coś, co dotyczy ich wspólnej przeszłości… Mroczna atmosfera, wyrafinowana i trzymająca w napięciu fabuła. – „Hamburger Abendblatt” Pełna napięcia i bardzo realistycznie opowiedziana historia. Eric Berg po raz kolejny napisał niesamowitą powieść z dreszczykiem, w której pokazuje, do czego potrafi posunąć się człowiek. – „Frizz Das Magazin” Mroczny kryminał, który zabija w zarodku wszelkie sentymenty związane z powrotem do rodzinnych stron i wiarę w młodzieńcze przyjaźnie. – NDR Kultur

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

71
My Love: The Essential Collection - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
37,99 zł
72
Synchronicity - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
36,90 zł
36,16 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

73
Some People Have Real Problems - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Some People Have Real Problems
Dostępny
300 szt.

Australijska wokalistka kojarzona z popem, jazzem i muzyką downtempo pierwsze kroki muzycznej kariery stawiała w acid-jazzowym zespole Crisp. Po pierwszych, bardzo udanych próbach estradowych w Australii Sia wyruszyła w podróż szukając miejsca, w którym najlepiej mogłaby oddać się swoim niepospolitym talentom. Po przygodach w Japonii Sia znalazła się w Angli,i gdzie nadal kształtowała swój muzyczny wizerunek śpiewając w grupie Zero 7 i wydając dwa solowe nagrania. Jednak przygnębienie angielską pogodą i wpływ słynnej piosenki `California Dreaming` pokierowało artystkę do Los Angeles. Tam skompletowała do końca swój album `Some People Have Real Problems`, będący jak dotąd jej kluczowym osiągnięciem.

37,00 zł
36,26 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

74
Scooby-Doo! Upiór w operze, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Scooby-Doo! Upiór w operze, DVD
Victor Cook, 2013
Dostępny
78 szt.

Dołącz do Scooby-Doo, Kudłatego i Brygady Detektywów, którzy udają się do Chicago na konkurs talentów, wycieczkę po muzeach i degustowanie ogromnych ilości pizzy! Do ścisłego finału programu „Talent Star” zakwalifikowali się Fred i Daphne. Konkurencja jest jednak przerażająca – program nadawany jest z gmachu stuletniej opery, nawiedzanej przez szczególnie mściwego Upiora.

18,90 zł
16,99 zł

Rabat 10,1%
oszczędzasz 1,91 zł

75
Pociągi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pociągi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.29

Zasiądź na stanowisku maszynisty i pokieruj pociągiem. Podczas drogi poznasz ciekawostki historię pociągów i kilka kolejowych ciekawostek. Naciskaj przyciski i poruszaj kierownicą, żeby usłyszeć 7 dźwięków charakterystycznych dla pociągu.

40,00 zł
31,60 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,40 zł

76
Fantom. Fantastyczny Dwumiesięcznik Nr 1/2017 (2017) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fantom. Fantastyczny Dwumiesięcznik Nr 1/2017 (2017)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.05.19

Fantom” to pismo poświęcone fantastyce w każdym wydaniu. Skupiamy się na medium pisanym, ale tematyka filmowa i growa nie jest obca redakcji. Promujemy dobre, wyraziste teksty popularnonaukowe, eseistyczne i recenzje. Ale przede wszystkim prezentujemy pisarzy. Uznanych i nowych, naszymi jedynymi kryteriami są: jakość tekstu i oczekiwania czytelników. Podobnie jak dwumiesięcznik Pocisk w świecie kryminału, chcemy dotrzeć do nowego (często młodego) odbiorcy, ale tylko po to, aby szybko wyprowadzić go na głębsze wody klasyki gatunku. „Fantom” to nie tylko pismo, ale też środowisko. Inspirujemy się tradycjami polskiego fandomu, zwłaszcza działalnością Klubu Tfurcuf. Chcemy stworzyć kuźnię młodych pisarzy fanatycznych. Debiutantom dajemy możliwość publikacji w profesjonalnym piśmie, zapewniamy promocję i wsparcie merytoryczne. Starym wyjadaczom pozwalamy spełniać obowiązek mentorów. Stworzymy razem przestrzeń dla życzliwej, ale i surowej selekcji nowej elity literackiej.

12,00 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 3,01 zł

77
Dimension W. Tom 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dimension W. Tom 5
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.11

Książę Salva z afrykańskiego królestwa Isla odwiedza Japonię. Jego celem jest ostatnie dzieło zmarłego doktora Yurizakiego. Kyouma przez przypadek trafia na innego księcia, Lwaia, a ich spotkanie to dopiero początek kłopotów. Afrykańska bryza wciąga firmę NTE i zmienia w prawdziwy sztorm, który kieruje się w stronę pewnej zniszczonej wyspy. Przed Wami początek nowego wątku, w którym wyjaśni się rola ogniw przeszłości Kyoumy oraz poznamy sekret Miry!

20,00 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,1%
oszczędzasz 3,01 zł

78
Lego Ninjago. Święto umarłych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Ninjago. Święto umarłych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.22

Czas duchów jeszcze się nie skończył. Złowrogi czarnoksiężnik Clouse powraca pod postacią zjawy, co przysporzy drużynie ninja nie lada kłopotów. W dniu Święta Umarłych historia się powtarza, ale tym razem pojawiają się duchy innych wrogów krainy Ninjago – i jest wśród nich ktoś, z kim Cole ma szczególne rachunki do wyrównania. Czy Mistrzom Spinjitzu uda się stawić czoła kolejnym wyzwaniom?

24,99 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

79
Lego Ninjago. Ostrza czasu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Ninjago. Ostrza czasu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.05.09

Drużyna ninja stawia czoła nowym wrogom w kolejnej niesamowitej przygodzie ze świata Lego Ninjago. Nierozstrzygnięta walka, którą Mistrz Wu stoczył dawno temu, teraz skutkuje poważnymi konsekwencjami. Kai, Nya, Jay, Cole, Zane, Lloyd muszą stanąć do walki z nowymi przeciwnikami – Bliźniakami Czasu. Złoczyńcy są naprawdę niebezpieczni. Mają moc manipulowania czasem oraz armię ożywionych pancerzy na swoje rozkazy. Bliźniacy Czasu planują zmienić przeszłość i przyszłość. Po raz kolejny ninja będą musieli działać razem, by ocalić Ninjago City. Rozwiąż zadania, przeczytaj komiksy i zbuduj własną minifigurkę Wojownika Cynobru.

16,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,8%
oszczędzasz 3,01 zł

80
Star Wars. Akademia Jedi. Nowa Klasa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars. Akademia Jedi. Nowa Klasa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.28

„Nazywam się Victor Starspeeder i właśnie zostałem przeniesiony do Akademii Jedi. Tak, TEJ Akademii Jedi! Ale numer, co? Chociaż moja siostra już tam chodzi i mówi, że będę dla niej kulą u nogi, to mało mnie to interesuje….” Książka jest kontynuacją dobrze znanej na całym świecie serii o szkolnych przygodach młodych Padawanów. Dzieło Jeffreya Browna kontynuuje Jarrett J. Krosoczka – znany amerykański autor i ilustrator książek dla dzieci, dwukrotny laureat nagrody Children’s Choice Book Award za najlepszą książkę roku. Akcja, podobnie jak w trzech pierwszych tomach, toczy się w Akademii Jedi. Tym razem głównym bohaterem jest Victor – chłopiec, który jako nowy uczeń koniecznie chce zgłębić tajniki sztuczek umysłowych Jedi. Jednak nie jest to takie proste. Poza wymagającymi nauczycielami, pełnymi tajemnic kolegami, bohater musi jeszcze stawić czoła… kółku teatralnemu.

23,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,4%
oszczędzasz 4,01 zł

81
Star Wars. Infografiki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars. Infografiki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.14

Świat klasycznej i nowej trylogii Gwiezdnych Wojen przedstawiony w formie grafik! Jaka jest średnica Coruscant? Ile różnych strojów miała na sobie Leia? Jakie są modele mieczy świetlnych? Ile osób pomieści kantyna Mos Eisley? Wystarczy rzucić okiem, aby – dzięki infografikom przedstawiającym niezbędne informacje – poznać odpowiedzi na te i inne pytania. Świat Gwiezdnych wojen jest niezwykle bogatym uniwersum. To mitologia na miarę naszych czasów, w której krzyżują się losy różnych bohaterów, przeplatają wątki, zmieniają miejsca akcji, pojawiają nowe postacie i nowe historie. Grono fanów kosmicznej sagi nieustannie się poszerza, jednak nawet najbardziej zaangażowani jej miłośnicy zaczynają gubić się w świecie odległej galaktyki. Z pomocą przychodzi im książka Star Wars. Infografiki, która w nowatorski i bardzo ciekawy sposób pozwala odnaleźć się w gąszczu informacji. Czym jest infografika? To obecnie bardzo modny trend pojawiający się w wielu dziedzinach życia, także w literaturze. Obrazowy, schematyczny, a jednocześnie ciekawy wizualnie sposób przekazywania informacji sprawdza się nie tylko w odniesieniu do danych statystycznych, ale także w analizowaniu konkretnych fragmentów opowieści. Dlatego jeśli chcesz poznać: wielkość któregoś ze statków, liczbę modeli droidów typu astromech, które powstały, zanim stworzono R2-D2, oś czasu ostatniej bitwy w filmie, liczbę figurek Anakina Skywalkera czy liczbę pomruków Chewbacki, sięgnij po książkę Star Wars. Infografiki. Może nie odpowie ona na wszystkie pytania, ale z pewnością pozwoli Ci spojrzeć na sagę z zupełnie nowej perspektywy.

50,40 zł
39,82 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,58 zł

82
Star Wars. Galaktyka kolorowanek artystycznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars. Galaktyka kolorowanek artystycznych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.05

Przed Tobą zbiór niesamowitych ilustracji, wśród których znajdziesz zarówno rysunki pochodzące z archiwów wytwórni Lucasfilm, jak i oryginalne dzieła stworzone przez najpopularniejszych współcześnie francuskich rysowników. Te czarno-białe grafiki pozwolą Ci na daleką, nieziemską podróż. Wystarczą kredki lub mazaki, aby znaleźć się wśród rycerzy Jedi, rebeliantów, żołnierzy Imperium czy X-wingów. Cała galaktyka na wyciągnięcie dłoni. Chwyć za kredki i tchnij życie w swoje ulubione postaci! Pamiętaj, rysowanie i kolorowanie to nie rozrywki zarezerwowane wyłącznie dla dzieci. Uwolnij swoją kreatywność i... do dzieła!

30,00 zł
23,70 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

83
Kraina Lodu. Zadanie: naklejanie! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina Lodu. Zadanie: naklejanie!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.16

Weź udział w kolejnej niezwykłej wyprawie do krainy lodu. Sprawdź, jakie niespodzianki przygotowały dla ciebie Anna i Elsa. Rozwiązuj zadania i uzupełniaj strony fantastycznymi naklejkami, których możesz używać wielokrotnie. Szybko się przekonasz, że w towarzystwie przemiłych sióstr i uroczego bałwanka Olafa zima może być pełna ciepła i kolorów.

13,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,5%
oszczędzasz 2,01 zł

84
Globus 320 polski administracyjno-fizyczny podświetlany - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Globus 320 polski administracyjno-fizyczny podświetlany
Zachem
Dostępny
12 szt.

Globus 320mm mapa Polski administracyjno-fizyczna. Po jednej stronie kuli mapa fizyczna Polski, po drugiej mapa z podziałem administracyjnym. -Średnica:320mm -Stopka: plastik -cięciwa: plastik -Podświetlany: TAK

135,80 zł
85
Przygoda z czytaniem. Czytam z mamą i tatą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygoda z czytaniem. Czytam z mamą i tatą
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.04

Seria książek „Przygoda z Czytaniem” to program adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym, rozpoczynających naukę czytania. Na poziomie drugim dzieci uczą się czytać metodą globalną, ale na wyższym poziomie skomplikowania. Uczestniczą w lekturze dłuższego tekstu wierszowanego, samodzielnie odczytując pojedyncze wyrazy powiązane graficznie z piktogramami. Nauka jest przede wszystkim zabawą, do której zachęcają znane postacie ze świata Disneya. W książce znajduje się też dyplom dla małego czytelnika oraz naklejki, którymi rodzic może nagrodzić postępy i zaangażowanie dziecka. Zaczynamy przygodę z czytaniem.

17,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,01 zł

86
Batman. Detective Comics. Tom 7. Anarky - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Batman. Detective Comics. Tom 7. Anarky
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.26

Siódmy tom serii o kryminalnych przygodach Batmana oraz jego pomocników i policjantów z Gotham. Album składa się z kilku opowieści. W pierwszej z nich Mroczny Rycerz i szef policji lotniska zajmują się sprawą wirusa uwolnionego przez międzynarodowego ekoterrorystę. Z kolei w Anarky, głównej historii zbioru, Nietoperz staje przed wielkim wyzwaniem – musi zapanować nad rewoltą tłumu, wywołaną przez nieznanego wcześniej anarchistycznego łotra o przydomku Anarky. W tym śledztwie Batman współdziała z oficerem policji Harveyem Bullockiem, który wcześniej nie ufał obrońcy Gotham i dążył do jego aresztowania. Obaj szybko przekonują się, że tylko pracując razem, zdołają zapobiec rozlewowi krwi na ulicach miasta i schwytać tajemniczego przywódcę powstania. Co ciekawe, kluczem do sukcesu okaże się rozwikłanie zagadki dzieciństwa Szalonego Kapelusznika. Głównymi autorami historii z tego albumu są Francis Manapul i Brian Buccellato, znani wcześniej ze wspólnej pracy nad opowieścią o Flashu oraz z szóstego tomu „Detective Comics”.

80,00 zł
61,60 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,40 zł

87
Zdrowy czekoholik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrowy czekoholik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.19

Nazywam się Olga. Jesteś czekoholikiem tak jak ja? Jednak wyrzuty sumienia wciąż nie pozwalają Ci delektować się ulubionym smakołykiem w spokoju? Albo źle się czujesz po czekoladowych przysmakach ze sklepu? A może jesteś świadom ilości chemii w produktach i nie chcesz dłużej faszerować nią ciała? Jeśli tak, to moja książka jest stworzona właśnie dla Ciebie, Czekoholiku :). Chcesz być zdrowy i unikać szkodzących Twojemu zdrowiu dodatków w czekoladzie, ale nie wiesz, jak to zrobić? Wydaje Ci się to za trudne i przede wszystkim niesmaczne? Otóż trafiłeś w idealne miejsce :). W zdrowo-czekoladowy raj :). Zobacz moje przepisy, które stworzyłam specjalnie z myślą o Tobie, Czekoholiku. Moje czekoladowe przepisy to zdrowsze wersje naszych ulubionych deserów. Zdrowo, pysznie i czekoladowo – oto zasady moich przepisów. Zapraszam do zdrowej czekoladowej przygody.

69,00 zł
50,37 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,63 zł

88
Odszedłeś ale wciąż tu jesteś - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odszedłeś ale wciąż tu jesteś
Dostępny
19 szt.

Z tematyką śmierci, choć bardzo delikatną i trudną, warto oswajać dziecko już od najmłodszych lat. Historia małej Eli, rezolutnej dziewczynki, którą otaczają kochający członkowie rodziny, pokazuje, że dla zmarłych zawsze znajdzie się miejsce w dziecięcym serduszku. Książeczka pomoże dziecku zrozumieć żałobę, tęsknotę za bliskimi oraz własne uczucia związane z odejściem dziadków czy znajomych osób. Dzięki tej opowieści rodzicom i nauczycielom będzie łatwiej przedstawić zagadnienie śmierci.

29,90 zł
21,23 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 8,67 zł

89
Wojna Robinów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojna Robinów
Dostępny
3 szt.

Album zawiera historie publikowane w różnych seriach o mieście Gotham, ale tworzące razem jedną zwartą opowieść o wydarzeniach zwanych wojną Robinów. Gdy Bruce Wayne znalazł się na marginesie wydarzeń, a nowy Batman okazał się funkcjonariuszem zatrudnionym przez magistrat, imienia „Robin” zaczęły używać setki nastolatków. W ten sposób powstał ruch społeczny młodych, samozwańczych stróżów prawa. Wystarczył wszakże jeden tragiczny wypadek z udziałem pewnego nowego Robina, by władze Gotham ogłosiły polowanie na nieletnich bohaterów ze znakiem „R”. Wówczas pierwsi Cudowni Chłopcy – Dick Grayson, Jason Todd, Tim Drake i Damian Wayne – powracają do Gotham, aby ocalić dzieciaki, dla których stali się wzorem. Okazuje się, że konfliktem steruje najstarsze i najpotężniejsze tajne bractwo Gotham – Trybunał Sów. Nawet bohaterowie, którzy przez lata trenowali u boku Największego Detektywa Świata, nie są w stanie odgadnąć prawdziwego celu intrygi uknutej przez mroczne stowarzyszenie. Pełna rozmachu saga została napisana i narysowana przez ponad trzydziestu autorów, między innymi: Toma Kinga (The Omega Men), Raya Fawkesa (Wieczny Batman), Lee Bermejo (Joker), Khary’ego Randolpha (Teen Titans Go!), Mikela Janína (Justice League Dark) czy Steve’a Pugha (Animal Man).

90,00 zł
69,30 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 20,70 zł

90
Tablice szkolne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tablice szkolne
Dostępny
88 szt.

Tablice szkolne – jedyna pozycja na rynku publikacji szkolnych, która zawiera wszystkie niezbędne materiały w formie przydatnych tablic. Podstawowa wiedza z zakresu matematyki, fizyki, chemii, geografii, biologii, historii, języka polskiego oraz języka angielskiego i niemieckiego została przedstawiona w formie tabel, zestawień, porównań, diagramów. Ten sposób prezentacji materiału idealnie sprawdza się podczas samodzielnej nauki, jak i w szkole – gdy na lekcji trzeba szybko wyszukać konkretne informacje. Każdy uczeń znajdzie tutaj zestaw wiadomości, które są niezbędne w szkole. Serdecznie polecamy!

24,95 zł
17,99 zł

Rabat 27,9%
oszczędzasz 6,96 zł

91
Czytam i układam. Kraina Lodu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam i układam. Kraina Lodu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.17

Czytaj i układaj z Anną i Elsą Śliczne płatki śniegu, niesamowita magiczna moc i dużo zabawy w zaspach – wszystko to, a nawet więcej, znajdziesz w opowieści o Annie i Elsie. Spotkaj się ze swoimi ulubionymi bohaterami i ułóż pięć obrazków – każdy składa się z trzydziestu elementów.

34,99 zł
25,89 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,10 zł

92
The Best Of Sistars - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Best Of Sistars
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.29

W 2006 roku zmęczeni popularnością i wiążącymi się z tym stresami i napięciami muzycy Sistars, postanowili zawiesić działalność na czas nieokreślony. Rok po tym smutnym dla rzeszy fanów grupy wydarzeniu, ukazał się prezentowany zestaw podsumowujący jej karierę. W ciągu pięciu lat kariery Sistars wydali dwie duże płyty, EP-kę `EP` oraz kilka singli. Zdobyli szereg nagród i wyróżnień, w tym kilka Fryderyków oraz MTV Europe Music Award 2005 w kategorii `Best Polish Act`. Na krążku CD i pojedynczym DVD zebrano wszystko, co Sistars nagrało najlepszego. Znalazło się tu miejsce na każdy z hitów kapeli. A także na dwa wcześniej niepublikowane remiksy autorstwa Envee`ego/Innocent Sorcerers oraz kawałki nagrane z raperami - Tede (`Zeszyt rymów`) i Numerem Raz (`Chwila`). Na DVD z kolei można podziwiać 11 teledysków zespołu. Piękne zwieńczenie wspaniałej, choć krótkiej, kariery wyjątkowego zespołu w historii polskiej muzyki.

30,90 zł
28,43 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,47 zł

93
Teoria wielkiego podrywu. Sezon 2, 3 DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teoria wielkiego podrywu. Sezon 2, 3 DVD
Mark Cendrowski, Peter Chakos, A.J. Rich, 2007
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.03

Leonard i Sheldon oraz ich kujonowaci kumple w pracy podbijają kosmos. Ale w domu, w prawdziwym życiu, wszystko, od randkowania do szoferowania. W tym sezonie Leonard zdobywa dziewczynę. Podobnie jak Sheldon, Howard wjeżdża Mars Roverem prosto do rowu. Raj zaleca się do terminatora. Urocza sąsiadka z naprzeciwka, Penny, pozostaje pod wrażeniem gry „Age of Conan”. A supermądra i pewna siebie Leslie Winkler zmienia zwykłego człowieka w bezkręgową meduzę.

43,90 zł
41,71 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,19 zł

94
Digit All Love (Digipack) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Digit All Love (Digipack)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.18

35,90 zł
25,13 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,77 zł

95
Intymnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Intymnie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.01

26,90 zł
24,75 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,15 zł

96
Teoria wielkiego podrywu. Sezon 3, 3 DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teoria wielkiego podrywu. Sezon 3, 3 DVD
Mark Cendrowski, Peter Chakos, A.J. Rich, 2007
Dostępny
47 szt.

W trzecim sezonie dojdzie do zderzenia światów. Związek z Penny otworzył przed Leonardem wielki i wspaniały świat uczuć. Sheldon woli jednak stary porządek świata, co prowadzi do powstania komicznego trójkąta z udziałem mądrego i zielonego zarazem Sheldona oraz praktycznej i zasadniczej Penny rywalizującej o rolę przeciwprostokątnej. 3 sezon to: • 23 odcinki, • Raj, • Howard, • tatuaże, • football, • kłopotliwe randki, • więzienie, • Stan Lee, • pierścień „Władcy Pierścieni” i całe mnóstwo zabawy w serialu, który może być już tylko lepszy.

43,90 zł
41,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,19 zł

97
Lata 70. - 40 przebojów (Digipack) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

98
Teoria wielkiego podrywu. Sezon 5, 3 DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teoria wielkiego podrywu. Sezon 5, 3 DVD
Mark Cendrowski, Peter Chakos, A.J. Rich, 2011
Dostępny
57 szt.

Geniusze z tego fenomenalnie zabawnego, już piątego sezonu kultowego serialu, znajdą się na krzywej dzwonowej. Związek Penny i Leonarda powraca w pełnym trybie beta-testowym. Sheldon, Howard i Raj odkrywają, że istoty kobiecości nie da się przedstawić na wykresie ani w żaden sposób obliczyć.

43,90 zł
41,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,19 zł

99
Kozmic Blues, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kozmic Blues, CD
Natalia Natu Przybysz, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.09

Niesamowity materiał! Natalia Natu Przybysz, jedna z najbardziej utalentowanych polskich wokalistek, znana z grupy „Sistars” i nagrań solowych, składa hołd jednej z największych legend i charyzmatycznych postaci w historii muzyki, Janis Joplin. Album, który wyprodukowali Janek Komar, Andrzej Giegiel i gitarzysta zespołu towarzyszącego „Natu”, Jurek Zagórski, zawiera 13 piosenek. Tuzin to interpretacje utworów niezapomnianej Janis Joplin, w tym „Move Over”, „Try”, „Me And Bobby McGee”, a także „Kozmic Blues”, „One Night Stand”, „Tell Mamma”, „Last Time”, „Maybe”, „Half Moon”. „Jest to miękka wersja tych piosenek, na pewno bardziej soulowa niż rockowa, ale wspólnym mianownikiem pozostaje blues” – tłumaczy Natu. Lista utworów: 1. The Last Time 2. Try (Just A Little Bit Harder) 3. Niebieski 4. Down On Me 5. Kozmic Blues 6. One Night Stand 7. Move Over 8. Half Moon 9. To Love Somebody 10. Maybe 11. Tell Mama 12. Ball And Chain 13. Me And Bobby McGee

26,90 zł
24,75 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,15 zł

100
Przystanek Woodstock 2013 (DVD) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przystanek Woodstock 2013 (DVD)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.03

Bez wątpliwości specjalnością Przystanku Woodstock są najróżniejsze projekty specjalne. Nie są one organizowane z przesadną częstotliwością, aby smakowały jak najlepiej. Projekt "Bolero" Ravela, Koncert Jubileuszowy z okazji 40. rocznicy amerykańskiego Woodstock Festival, projekt "Republika", projekt "Kiepura" to sztandarowe pomysły realizowane na naszym Przystanku. A w 2013 roku, na 19. Przystanku Woodstock, porwaliśmy się na trzy specjalne projekty prezentowane na Dużej Scenie. Tak więc wybrzmiały projekt "Historia muzyki punkowej" przygotowany przez Farben Lehre, "Historia muzyki metalowej" przygotowany przez zespół Hunter oraz Niespodziewany dla wszystkich projekt Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze wraz z Gooralem. Koncert porwał wszystkich. Do nogi, do śpiewu, do tańca, do ogromnej radości, zabawy w wielusettysięcznym tłumie. Projekt oszałamiający kolorem i formą. Przepiękne głosy chórzystów z Mazowsza, przepiękne stroje, fantastyczni młodzi ludzie, do tego breakdance `w kierpcach`, a w tym wszystkim charakterystyczny, dominujący i nakręcający ich wszystkich bit Goorala. Dał on się namówić na spotkanie w siedzibie ZPiT Mazowsze w Karolinie pod Warszawą. Dał się namówić na połączenie jego `ludowości` z tą wielką, teatralną kostiumowością i dla Polaków ponaddźwiękowym folklorem. Wszystko to powstawało kilka miesięcy, aby ujrzeć światło dzienne właśnie na 19. Przystanku Woodstock. Gooral wspomagany przez Wiosnę, Kamera i Gawrona wprowadził nas w obłędny nastrój. Rozpoznawalność polskich pieśni ludowych była przewodnikiem po korowodach, tańcach i ścianie `śmierci`. Takie koncerty to nie tylko przyjemność, ale również wielkie wzruszenie. To także satysfakcja, że aż 150 tys. cudzoziemców, którzy odwiedzili 19. Przystanek Woodstock, wtopiło się w ten bawiący tłum. Tak, jakby z mlekiem matki wypili wszystkie te dźwięki, które tak pogodnie potrafią nastroić każdą naszą chwilę. Dla formalności namawiamy, by słuchać głośno. Zwróćcie także uwagę na dodatki, w których znajdziecie fragmenty koncertu tego, który nasunął mi pomysł, aby te dwa znakomite wątki muzyczne połączyły się w jedno.

32,90 zł
31,26 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,64 zł

Wróć do góry