hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.04.25

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 25 kwietnia 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Blok rysunkowy kolorowy A4 20 kartek, mix wzorów (Interdruk), na drugim Zeszyt A5, 80 kartkowy w kratkę (Interdruk). Kolejny produkt to Michelin – Biała seria. Kopenhaga (praca zbiorowa) oraz Michelin. Biała seria. Florencja (praca zbiorowa).
1
Blok rysunkowy kolorowy A4 20 kartek, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blok rysunkowy kolorowy A4 20 kartek, mix wzorów
Interdruk
Dostępny
1269 szt.

Blok rysunkowy kolorowy, format A4, 20 kartek. Uwaga! Mix wzorów. Wzór wysyłany losowo.

5,00 zł
4,99 zł

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

18 osób kupiło
2
Zeszyt A5, 80 kartkowy w kratkę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5, 80 kartkowy w kratkę
Interdruk, 1 sztuka
Dostępny
1073 szt.

Zeszyt A5, 80 kartkowy w kratkę. Różne wzory okładek - okładki wysyłamy losowo.

2,99 zł
9 osób kupiło
3
Michelin – Biała seria. Kopenhaga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Michelin – Biała seria. Kopenhaga
Dostępny
27 szt.

Ruszaj w świat z przewodnikiem Michelin! – poręczny format – precyzyjne mapy i plany – dokładne opisy atrakcji turystycznych – propozycje tras zwiedzania – liczne ciekawostki. Michelin zaprasza Cię do wspólnego odkrywania najpiękniejszych zakątków Kopenhagi. Z tym przewodnikiem zwiedzanie będzie prawdziwą przyjemnością! Dokładne plany ułatwią swobodne poruszanie się po mieście. Szukasz ciekawych miejsc, zabytków i tras zwiedzania? Nic prostszego! Dzięki gwiazdkom przy nazwach dzielnic i obiektów nie pominiesz żadnej turystycznej atrakcji. Starannie dobrane informacje praktyczne pomogą Ci znaleźć nocleg, restaurację czy kawiarnię, w których spędzisz wyjątkowe chwile. Gwiazdki – tradycyjny system oceny atrakcji turystycznych: *** zobacz koniecznie ** warto odwiedzić * godne uwagi

20,90 zł
9,99 zł

Rabat 52,2%
oszczędzasz 10,91 zł

8 osób kupiło
4
Michelin. Biała seria. Florencja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Michelin. Biała seria. Florencja
Dostępny
57 szt.

Ruszaj w świat z przewodnikiem Michelin. Zalety publikacji: • poręczny format, • precyzyjne mapy i plany, • dokładne opisy atrakcji turystycznych, • propozycje tras zwiedzania, • liczne ciekawostki. Michelin zaprasza Cię do wspólnego odkrywania najpiękniejszych zakątków Florencji. Z tym przewodnikiem zwiedzanie będzie prawdziwą przyjemnością! Dokładne plany ułatwią swobodne poruszanie się po mieście. Szukasz ciekawych miejsc, zabytków i tras zwiedzania? Nic prostszego! Dzięki gwiazdkom przy nazwach dzielnic i obiektów nie pominiesz żadnej turystycznej atrakcji. Starannie dobrane informacje praktyczne pomogą Ci znaleźć nocleg, restaurację czy kawiarnię, w których spędzisz wyjątkowe chwile.

20,90 zł
15,99 zł

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,91 zł

5 osób kupiło
5
Michelin. Biała seria. Grenada i Malaga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Michelin. Biała seria. Grenada i Malaga
Dostępny
15 szt.

Ruszaj w świat z przewodnikiem Michelin. Zalety publikacji: • poręczny format, • precyzyjne mapy i plany, • dokładne opisy atrakcji turystycznych, • propozycje tras zwiedzania, • liczne ciekawostki. Michelin zaprasza Cię do wspólnego odkrywania najpiękniejszych zakątków Grenady i Malagi. Z tym przewodnikiem zwiedzanie będzie prawdziwą przyjemnością! Dokładne plany ułatwią swobodne poruszanie się po miastach. Szukasz ciekawych miejsc, zabytków i tras zwiedzania? Nic prostszego! Dzięki gwiazdkom przy nazwach dzielnic i obiektów nie pominiesz żadnej turystycznej atrakcji. Starannie dobrane informacje praktyczne pomogą Ci znaleźć nocleg, restaurację czy kawiarnię, w których spędzisz wyjątkowe chwile.

20,90 zł
15,99 zł

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,91 zł

5 osób kupiło
6
Zeszyt papierów kolorowych samoprzylepnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt papierów kolorowych samoprzylepnych
Interdruk, 1 sztuka
Dostępny
206 szt.

Zeszyt papierów kolorowych samoprzylepnych, format B5, 8 kartek. Mix wzorów

4,99 zł
3 osoby kupiły
7
Michelin. Monachium, wydanie 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Michelin. Monachium, wydanie 1
Dostępny
15 szt.

Ruszaj w świat z przewodnikiem Michelin: – poręczny format, – precyzyjne mapy i plany, – dokładne opisy atrakcji turystycznych, – propozycje tras zwiedzania, – liczne ciekawostki. Michelin zaprasza Cię do wspólnego odkrywania najpiękniejszych zakątków Monachium. Z tym przewodnikiem zwiedzanie będzie prawdziwą przyjemnością! Dokładne plany ułatwią swobodne poruszanie się po mieście. Szukasz ciekawych miejsc, zabytków i tras zwiedzania? Nic prostszego! Dzięki gwiazdkom przy nazwach dzielnic i obiektów nie pominiesz żadnej turystycznej atrakcji. Starannie dobrane informacje praktyczne pomogą Ci znaleźć nocleg, restaurację czy kawiarnię, w których spędzisz wyjątkowe chwile.

20,90 zł
15,99 zł

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,91 zł

3 osoby kupiły
8
Planowanie ruchu ręki. Zestaw w pudełku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Planowanie ruchu ręki. Zestaw w pudełku
Dostępny
14 szt.

Ćwiczenia planowania ruchu ręki przygotowują do nauki pisania, stymulują sprawność manualną oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Pomoc przeznaczona jest dla dzieci: – z opóźnionym rozwojem mowy (z powodu braku planu ruchu artykulacyjnego), – zagrożonych dysleksją (z powodu trudności w linearnym kodowaniu wzorów), – z afazją (z powodu apraksji), – z zaburzeniami rozwoju ze spektrum autyzmu (z powodu trudności w naśladowaniu ruchów: manualnych, gestowych, artykulacyjnych), – z niepłynnością mowy (z powodu nadmiernego napięcia mięśniowego), – z zespołem Downa (z powodu opóźnień w osiąganiu normatywnych umiejętności motorycznych). Odtwarzanie przez dziecko prezentowanych wzorów pełni funkcję stymulacji lewopółkulowej (odwołującej się przede wszystkim do umiejętności linearnych oraz sekwencyjnych). Powtarzanie rysowanych przez terapeutę wzorów pozwala na wzbudzenie naśladownictwa. Ćwiczenia naśladowania i planowania ruchu dominującej ręki pozwalają zbudować biologiczne podłoże uczenia się mowy: naśladowania ruchów artykulacyjnych, uczenia się wzorców ruchu i rozumienia intencji. Zestaw składa się z dwóch płytek oraz pisaka suchościeralnego. Jedna z płytek służy do narysowania wzoru, druga do wykonania odwzorowania przez dziecko. Do zestawu dołączona jest instrukcja oraz artykuł naukowy prof. J. Cieszyńskiej „Naśladowanie i planowanie ruchu ręki jako stymulacja neurobiologicznego podłoża rozwoju mowy”.

43,00 zł
3 osoby kupiły
9
Michelin. Biała seria. Rzym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Michelin. Biała seria. Rzym
Dostępny
24 szt.

Ruszaj w świat z przewodnikiem Michelin. Zalety publikacji: • poręczny format, • precyzyjne mapy i plany, • dokładne opisy atrakcji turystycznych, • propozycje tras zwiedzania, • liczne ciekawostki. Michelin zaprasza Cię do wspólnego odkrywania najpiękniejszych zakątków Rzymu. Z tym przewodnikiem zwiedzanie będzie prawdziwą przyjemnością! Dokładne plany ułatwią swobodne poruszanie się po mieście. Szukasz ciekawych miejsc, zabytków i tras zwiedzania? Nic prostszego! Dzięki gwiazdkom przy nazwach dzielnic i obiektów nie pominiesz żadnej turystycznej atrakcji. Starannie dobrane informacje praktyczne pomogą Ci znaleźć nocleg, restaurację czy kawiarnię, w których spędzisz wyjątkowe chwile.

20,90 zł
15,99 zł

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,91 zł

3 osoby kupiły
10
Klocki, 50 sztuk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki, 50 sztuk
Trefl
Dostępny
11 szt.

Zestaw edukacyjny wykonany z jasnego, naturalnego drewna jest doskonałą zabawką ogólnorozwojową, która zachęca do wspólnej zabawy.Znakomite rozwiązanie dla dzieci od 12 miesiąca życia.Rozwija kreatywność oraz jest idealną zabawką do nauki nazw kształtów i kolorów od najmłodszych lat.50 klocków to wielobarwny zestaw licznych figur o różnych wymiarach, które dają nieograniczone możliwości tworzenia własnych konstrukcji.Zabawka kształtuje umiejętności logicznego myślenia i koncentracji, wzmacnia koordynację wzrokowo-ruchową, jak również wspomaga ćwiczenie zręczności czy umiejętności manualnych m.in. dzięki możliwości dopasowania i wrzucenia klocków do odpowiednich dziurek.Wszystkie materiały wykorzystane do stworzenia zabawki posiadają atesty, a także zostały pomalowane nietoksycznymi farbami.Wymiary opakowania: 21.5 x 18.0 cm.

69,99 zł
60,89 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 9,10 zł

3 osoby kupiły
11
Michelin. Malta, wydanie 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Michelin. Malta, wydanie 1
Dostępny
17 szt.

Ruszaj w świat z przewodnikiem Michelin: – poręczny format, – precyzyjne mapy i plany, – dokładne opisy atrakcji turystycznych, – propozycje tras zwiedzania, – liczne ciekawostki. Michelin zaprasza Cię do wspólnego odkrywania najpiękniejszych zakątków Malty. Z tym przewodnikiem zwiedzanie będzie prawdziwą przyjemnością! Dokładne plany ułatwią swobodne poruszanie się po wyspie. Szukasz ciekawych miejsc, zabytków i tras zwiedzania? Nic prostszego! Dzięki gwiazdkom przy nazwach dzielnic i obiektów nie pominiesz żadnej turystycznej atrakcji. Starannie dobrane informacje praktyczne pomogą Ci znaleźć nocleg, restaurację czy kawiarnię, w których spędzisz wyjątkowe chwile.

20,90 zł
15,99 zł

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,91 zł

2 osoby kupiły
12
Tablica motywacyjna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tablica motywacyjna
Trefl
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.11

Kolorowa, wieloelementowa tablica wykonana z jasnego, naturalnego drewna jest doskonałą zabawką ogólnorozwojową, która zachęca do wspólnej nauki przez zasady dobrych praktyk. Znakomite rozwiązanie dla dzieci od 3 roku życia rozwija umiejętność współpracy oraz jest idealną zabawką do nauki nowych wyrazów, nazw dni tygodnia i kolorów. Tablica motywacyjna z możliwością zawieszenia wyposażona jest w ponad 60 magnetycznych elementów, dzięki którym dziecko uczy się systematyczności wykonywanych działań. Zabawka buduje relacje między opiekunami i dzieckiem, kształtuje dobre nawyki, a także wspiera w rozwoju intelektualnym dziecka, wspomagając jednocześnie zręczność i umiejętności manualne. Wszystkie materiały wykorzystane do stworzenia zabawki posiadają atesty, a także zostały pomalowane nietoksycznymi farbami.

53,90 zł
46,89 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 7,01 zł

2 osoby kupiły
13
Farba znaczy krew - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farba znaczy krew
Dostępny
27 szt.

Myśliwi chcieliby być postrzegani jako pasjonaci i miłośnicy przyrody. O zwierzętach wiedzą co nieco, ale wyłącznie tych, które mogą zastrzelić. Zabijają rocznie około półtora miliona małych i większych stworzeń. O polowaniach potrafią opowiadać godzinami. Nie wystarcza im podglądanie i podziwianie – tak jak to robi większość ludzi. Raczej nie chodzą do lasu bez żelaza na plecach, bo po co? Muszą zabijać, a uzasadniają to tradycją i zamiłowaniem – myśliwskim hobby. Przed opinią publiczną usprawiedliwiają się tym, że utrzymują równowagę w przyrodzie i chronią uprawy. Tę książkę napisał człowiek, który przez wiele lat był częścią środowiska łowieckiego. Zrozumiał jednak nie tylko to, że zabijanie jest złe. Odkrył także, że za pasją do polowania kryje się obsesja sprawowania kontroli nad światem, poczucie siły i władza. I pieniądze, bo myślistwo to także potężny biznes. Dzisiaj w polowaniach widzi rozłożone na lata samobójstwo. Zabijając zwierzęta i niszcząc przyrodę, unicestwiamy także ekosystem, od którego całkowicie zależy nasze przeżycie. Ta książka może pomóc to zrozumieć.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

2 osoby kupiły
14
Michelin. Biała seria. Barcelona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Michelin. Biała seria. Barcelona
Dostępny
3 szt.

Ruszaj w świat z przewodnikiem Michelin. Zalety publikacji: • poręczny format, • precyzyjne mapy i plany, • dokładne opisy atrakcji turystycznych, • propozycje tras zwiedzania, • liczne ciekawostki. Michelin zaprasza Cię do wspólnego odkrywania najpiękniejszych zakątków Barcelony. Z tym przewodnikiem zwiedzanie będzie prawdziwą przyjemnością! Dokładne plany ułatwią swobodne poruszanie się po mieście. Szukasz ciekawych miejsc, zabytków i tras zwiedzania? Nic prostszego! Dzięki gwiazdkom przy nazwach dzielnic i obiektów nie pominiesz żadnej turystycznej atrakcji. Starannie dobrane informacje praktyczne pomogą Ci znaleźć nocleg, restaurację czy kawiarnię, w których spędzisz wyjątkowe chwile.

20,90 zł
15,99 zł

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,91 zł

3 osoby kupiły
15
Wstaje świt. Dziennik młodych z pierwszych lat powojennych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wstaje świt. Dziennik młodych z pierwszych lat powojennych
Dostępny
19 szt.

Antologia zapisów dziennikowych młodych ludzi, próbujących tuż po wojnie (1945-1949) znaleźć sobie miejsce w polskiej rzeczywistości. Autorzy to osoby z różnych środowisk, znajdujące się w odmiennych sytuacjach życiowych. Zapis dziennikowy to relacja „na gorąco” - antologia tworzy unikalną możliwość dotknięcia tamtego czasu, pomaga zrozumieć motywy działania ówczesnych młodych ludzi, przywołuje panujące wtedy nastroje. Dzięki zestawieniu kilku teksów, powstała panorama obrazująca życie codzienne i emocje zarówno potomków rodzin inteligenckich, jak i dzieci chłopów, budujących swoje życie w trudnej epoce zmian.

34,00 zł
24,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

2 osoby kupiły
16
Marysia. Trzy historie o zwierzątkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marysia. Trzy historie o zwierzątkach
Dostępny
31 szt.

Książka zawiera trzy opowiadania: Marysia i wycieczka do zoo, Marysia i psotny kotek, Marysia jeździ na kucyku. Małe dzieci uwielbiają zwierzątka. Te ostatnie jednak nie zawsze spełniają pokładane w nich nadzieje. Przygarnięty kotek psoci i bałagani, kucyk okazuje się nieposłusznym uparciuchem, a z mieszkańcami zoo nie da się zaprzyjaźnić. Przygody misi Marysi są dla małego czytelnika ważną lekcją tego, czego się można spodziewać po zwierzętach. Kotek znajda wcale nie musi być bezdomny, kucyk niekoniecznie zechce nas słuchać, a zwierzęta w zoo są dzikie. Warto poczytać, jak dała sobie radę nasza bohaterka!

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
17
Michelin. Paryż, wydanie 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Michelin. Paryż, wydanie 1
Dostępny
7 szt.

Ruszaj w świat z przewodnikiem Michelin: – poręczny format, – precyzyjne mapy i plany, – dokładne opisy atrakcji turystycznych, – propozycje tras zwiedzania, – liczne ciekawostki. Michelin zaprasza Cię do wspólnego odkrywania najpiękniejszych zakątków Paryża. Z tym przewodnikiem zwiedzanie będzie prawdziwą przyjemnością! Dokładne plany ułatwią swobodne poruszanie się po mieście. Szukasz ciekawych miejsc, zabytków i tras zwiedzania? Nic prostszego! Dzięki gwiazdkom przy nazwach dzielnic i obiektów nie pominiesz żadnej turystycznej atrakcji. Starannie dobrane informacje praktyczne pomogą Ci znaleźć nocleg, restaurację czy kawiarnię, w których spędzisz wyjątkowe chwile.

20,90 zł
15,99 zł

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
18
Strach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.03

?Strach? jest wyjątkowym i przerażająco szczerym zapisem doświadczeń młodego człowieka zaplatanego w wojnę, która ? jak większość wojen ? jest konfliktem możnych i potężnych, pokarmem dla przemysłowców i narkotykiem dla ogarniętych patriotycznym (szowinistycznym?) obłędem mas. Wojna Chevalliera jest inna; mroczna, niechciana, bezsensowna. Wojna, na której nie ma bohaterów - jest tylko... strach. Jak pięknie powiedział John Berger, to książka, w której nie ma kartek, jest w niej tylko krzyk. Chyba nawet głośniejszy, niż w ?Na zachodzie bez zmian? Remarque,a, czy w ?Dymach wojny? Aramiljewa. I tym straszniejszy, że absolutnie nic, co napisał autor, nie przestało być aktualne dzisiaj.

39,00 zł
31,59 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,41 zł

1 osoba kupiła
19
Zabawka do ciągnięcia, zebra Asia Pasia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawka do ciągnięcia, zebra Asia Pasia
Trefl
Dostępny
1 szt.

Zebra Asia Pasia wykonana z jasnego, naturalnego drewna jest doskonałą zabawką, która towarzyszy najmłodszym już przy stawianiu pierwszych kroków. Znakomite rozwiązanie dla dzieci od 12 miesiąca życia. Wspomaga rozwój koordynacji ruchowej i aktywność fizyczną. Zabawka zachęca do wspólnych spacerów, rozwijając dodatkowo odruch chwytania, dzięki ergonomicznemu kształtowi zaprojektowanemu specjalnie dla małych rączek. Asia Pasia wyposażona jest w sznureczek i małe drewniane kółeczka, dzięki którym zawsze podąża za swoim opiekunem. Wszystkie materiały wykorzystane do stworzenia zabawki posiadają atesty, a także zostały pomalowane nietoksycznymi farbami. Wymiary opakowania: około 16.0 x 15.5 x 5.6 cm

23,90 zł
20,79 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,11 zł

1 osoba kupiła
20
Ruiny i zgliszcza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ruiny i zgliszcza
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.25

Każdy chce być porządnym człowiekiem, czasem się to jednak nie udaje – jak bohaterom opowiadań Wellsa Towera. Często czują się samotni i zmęczeni. Mają dosyć kłamstw i póz, tęsknią za choćby chwilą szczerej bliskości i porozumienia. Nie wiedzą jednak, jak je osiągnąć. Jak każdy popełniają więc błędy. Kierują się niezrozumiałymi nawet dla samych siebie impulsami. Zdradzają się, kłócą, wdają w bójki. Przerwana telefoniczna rozmowa z żoną, nieporadny flirt nastolatki z nieznajomym, zakończone fiaskiem polowanie dwóch braci – to w takich pełnych napięcia chwilach bohaterowie opowiadań szukają, czasem desperacko, kontaktu z drugą osobą. Wells Tower opisuje swoich bohaterów z empatią: nie potępia ich i nie wyśmiewa ich słabości. W jednym zdaniu potrafi zawrzeć całą gamę sprzecznych emocji, których doświadczają: nadzieję, niepokój i poczucie rozczarowania – światem i samym sobą. To literatura, która tylko pozornie jest prosta – każde z tych opowiadań na długo zapada w pamięć właśnie dlatego, że wszystko, o czym pisze Tower, sami znamy tak dobrze.

63,00 zł
46,62 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 16,38 zł

1 osoba kupiła
21
Real Madryt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Real Madryt
Dostępny
26 szt.

Każdy kibic na pytanie, który klub jest najlepszy, odpowie: Mój! Nieważne czy rozmawiamy o lidze angielskiej, polskiej, włoskiej czy francuskiej. Fani zawsze będę trwali przy swoich. Niech zatem przemówią liczby: 11 zwycięstw w Lidze Mistrzów, 32 mistrzostwa Hiszpanii, 19 Pucharów Króla i 9 Superpucharów Hiszpanii. Żaden inny zespół w Europie nie może pochwalić się tak wyśrubowanymi statystykami jak Real Madryt. Ta drużyna zachwyca nie tylko na boisku. „Królewscy” są według ekonomistów najwartościowszym klubem piłkarskim na świecie. Nie bez powodu od lat pretendują do miana króla futbolu. W ich kadrze zawsze znaleźć można największe gwiazdy futbolowego świata. Ferenc Puskás, Santillana, Alfredo Di Stéfano, Emilio Butragueño, Raúl, Luis Figo, Zinedine Zidane, czy obecni wielcy zawodnicy z Cristiano Ronaldo na czele . Talentem, jakim wyróżniali się piłkarze Realu w czasie wszystkich lat istnienia klubu, można by obdarować kilka sportowych pokoleń, a i tak pozostałoby jeszcze wiele do rozdysponowania. Opisana w tej książce „Królewska” historia zdradza czytelnikowi kulisy powstania klubu, opowiada o aktualnych gwiazdach białego dream teamu, przedstawia sylwetki największych madryckich legend i analizuje możliwe scenariusze na przyszłość. Zawarte tu historie zainteresują zarówno fanów Realu, jak i wszystkich miłośników piłki nożnej – najpiękniejszego sportu świata. Krzysztof Baranowski Sportowa Książka Roku

19,90 zł
15,99 zł

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
22
Pajączek Kędziorek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pajączek Kędziorek
Dostępny
8 szt.

Gdy Pajączek Kędziorek zauważa, że ludzie się go boją, postanawia wyjaśnić, dlaczego tak się dzieje. Szybko dochodzi do wniosku, że rozsądnej odpowiedzi na dręczące go pytanie mogą udzielić mu krewni. Rusza więc w drogę. Szybko jednak przekonuje się, że sprawa wcale nie jest taka prosta, jak mu się wydawało, gdyż każdy zapytany mówi co innego. Wujek Oskar jest zdania, że powodem ludzkiego strachu jest osiem pajęczych nóg. Ciotka twierdzi, że ludzie wcale nie boją się pająków, lecz im zazdroszczą. Każda kolejna wizyta powoduje coraz większe zamieszanie w głowie Kędziorka, więc postanawia sam zbadać dręczącą go kwestię. Jego odkrycie jest zadziwiające: ludzie boją się tego, co nieznane i niezrozumiałe.... Wspaniała, mądra i zarazem bardzo pouczająca opowieść dla tych, którzy boją się pająków.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
23
Michelin. Praga, wydanie 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Michelin. Praga, wydanie 1
Dostępny
14 szt.

Ruszaj w świat z przewodnikiem Michelin: – poręczny format, – precyzyjne mapy i plany, – dokładne opisy atrakcji turystycznych, – propozycje tras zwiedzania, – liczne ciekawostki. Michelin zaprasza Cię do wspólnego odkrywania najpiękniejszych zakątków Pragi. Z tym przewodnikiem zwiedzanie będzie prawdziwą przyjemnością! Dokładne plany ułatwią swobodne poruszanie się po mieście. Szukasz ciekawych miejsc, zabytków i tras zwiedzania? Nic prostszego! Dzięki gwiazdkom przy nazwach dzielnic i obiektów nie pominiesz żadnej turystycznej atrakcji. Starannie dobrane informacje praktyczne pomogą Ci znaleźć nocleg, restaurację czy kawiarnię, w których spędzisz wyjątkowe chwile.

20,90 zł
15,99 zł

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
24
Uzdrawiające symbole. Praktyczne zastosowanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uzdrawiające symbole. Praktyczne zastosowanie
Dostępny
30 szt.

Żyjemy w świecie, w którym jesteśmy otoczeni przez tysiące różnych symboli, liter, znaków drogowych, ikon i logotypów firm. Zawsze mają one nam coś mówić, niezależnie czy rozumiemy to tylko „racjonalnie” czy raczej podświadomie jako „język duszy”. Znaki przekazują nam informacje w skompresowanej formie. Jak pokazują badania neurologów i językoznawców, także nasz mózg myśli symbolami. Autorki od wielu lat zajmują się teoretycznym i praktycznym zastosowaniem uzdrawiających kodów i znaków. Ich poradniki oraz talie kart odniosły sukces i pomogły dotychczas wielu czytelnikom. W tej publikacji opisują 64 główne symbole lecznicze: system kodów kreskowych Ericha Körblersa, elementy oparte na świętej geometrii i sprawdzone znaki lecznicze z całego świata. Dzięki tej książce nauczysz się korzystać z uzdrawiających symboli, które możesz malować na bolących miejscach, przenosić ich energię na wodę czy też rysować na zdjęciach rentgenowskich. Czytając opisy poszczególnych znaków, przekonasz się, że nawet te zupełnie proste, jak pojedyncze kreski, charakteryzują się ogromnym potencjałem terapeutycznym. Korzystając z nich, pomożesz sobie i bliskim w przypadku trudno gojących się ran. Zaufasz swojemu duchowemu przewodnictwu w wyborze symbolu, który stanie się Twoim opiekunem. Będziesz mógł harmonizować czakry oraz przenosić energię znaków na biżuterię lub kamień, aby stały się Twoim osobistym amuletem. Poznaj uzdrawiającą moc symboli.

39,30 zł
29,48 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,82 zł

1 osoba kupiła
25
Lato - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lato
Dostępny
14 szt.

„Pieśń pochwalna na cześć życia i miłości”. „Fædrelandsvennen” W ciągu roku Karl Ove Knausgård podarował czytelnikom prozatorski kolaż dedykowany swojej córce. Opowieści zawarte w tomach cyklu Cztery poru roku, powstały z ulubionego „tworzywa literackiego” Norwega – z prozaicznych fragmentów rzeczywistości składających się na piękny traktat o życiu, codzienności, miłości rodzicielskiej i ojcostwie. Wraz z porami roku i przyrodą otaczającą dom autora na kolejnych stronach Jesieni, Zimy, Wiosny, a teraz także Lata, bohater ewoluuje. Po okresie oczekiwania na narodziny czwartego dziecka przychodzi czas wspólnych zabaw i czytania pierwszych książek. Strach o pomyślne rozwiązanie zastępują marzenia na temat szczęśliwej przyszłości jego córki. Miejsce mężczyzny szukającego sensu zajmuje czterdziestolatek cieszący się codziennością, świadomy swej roli i miejsca w świecie. Przez nasze małe życia przetaczają się wielkie ruchy, lawiny w głębinie codzienności. Najpierw, gdy dzieci są małe, wszystko stanowi potencjalne zagrożenie (...). Potem, kiedy dzieci rosną, pojawiają się prawdziwe życiowe próby: niewielu rodziców chce, aby ich dzieci zostały wciągnięte w wir wielkich wydarzeń, większość życzy im przewidywalnego, bezpiecznego, rozsądnego i harmonijnego życia. Ja również. Masz dopiero dwa lata, więc chwilowo chodzi o to, żeby dopilnować, by było ci ciepło i sucho, żebyś była najedzona, bezpieczna i odpowiednio stymulowana, ale nadejdzie dzień, kiedy wyruszysz sama w świat... (fragment książki) Fani Knausgarda z pewnością będą usatysfakcjonowani! Wszak im więcej dzieje się w świecie wewnętrznym bohatera jego książek, tym więcej trafiającej w sedno prozy otrzymują czytelnicy.

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

1 osoba kupiła
26
Motyl i burza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Motyl i burza
Dostępny
4 szt.

Holenderska odpowiedź na Millennium Stiega Larssona. Tom 1 trylogii Heartland. To nie tylko brawurowy thriller z polityczną międzynarodową intrygą i bohaterką jak Lisbeth Salander: niebezpieczną, wrażliwą i nieodgadnioną, ale i intrygująca opowieść o utraconej miłości i zaprzepaszczonych ideałach. – „De Limburger” Na ciele ma blizny. Potrafi zabić jednym ciosem. Lecz wciąż pamięta smak niewinności. Niewinności, która umarła jak prawie wszystkie jej wspomnienia. Dziennikarka i mistrzyni sztuk walki Farah Hafiz zamknęła się w pancerzu, odgrodziła od przeszłości. Ale wszystko zmienia jedno słowo, które słyszy w amsterdamskim szpitalu. Powtarza je ranny chłopiec. Tylko Farah je rozumie. I domyśla się, że małego Afgańczyka spotkało coś o wiele bardziej przerażającego niż potrącenie przez samochód... Dziewczyna rozpoczyna śledztwo. Pomaga jej Paul Chapelle, korespondent w Johannesburgu. Jako dzieci bawili się w ogrodzie motyli w Kabulu... Teraz dochodzenie wciągnie ich w szaleństwo zbrodni: od Amsterdamu po Afganistan, RPA, Indonezję i Rosję. Wszędzie czyha na nich śmierć i piętno ich własnej przeszłości... Niesłychanie bogata powieść, w której wątki polityczne i społeczne genialnie łączą się z osobistymi wątkami głównych bohaterów, nigdzie nie popadając w schematyzm. – z uzasadnienia jury holenderskiej nagrody Schaduwprijs dla najlepszego debiutu w kategorii thriller. Walter Lucius (pseudonim literacki Waltera Goverde – holenderskiego scenarzysty, reżysera teatralnego i producenta telewizyjnego) światowy rozgłos zdobył powieścią wyróżnioną prestiżową holenderską nagrodą Schaduwprijs – Motyl i burza, rozpoczynającą trylogię Heartland. W 2016 zagraniczni wydawcy przypuścili szturm na autora. We Francji książka zdobyła nominację do nagrody Prix du Polar, w Belgii do Diamanten Kogel.

42,80 zł
29,96 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,84 zł

27
Za zakrętem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Za zakrętem
Dostępny
3 szt.

Za zakrętem dzieje się wiele. Zakrętem życia także jest choroba. Ta książka to przede wszystkim zapisy istotnych rozmów z ludźmi, którzy trafili do tego domu ? Gościny Serca św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Katowicach-Janowie. Spróbujmy zatem uchylić drzwi? Zdanie, które przychodziło mi do głowy podczas czytania tej książki, to: Spotkałam człowieka! A chodzi mi przede wszystkim o stosunek doktor Joli do ludzi, do każdej napotkanej osoby... Wiem, że nie ma takiej godziny, w której ten niezwykły lekarz nie wsiadłby do samochodu, nie ruszył na ratunek, nie bacząc na porę, znikające kilometry i własne samopoczucie. Bo hospicjum dla doktor Joli i ludzi, z którymi współpracuje, to nie tylko praca, miejsce, lecz przede wszystkim sposób życia. Wewnętrzna postawa: Miłosierdzie w najszerszym tego słowa znaczeniu (a tylko ono jest w stanie uratować zagubiony dziś świat). Antonina Krzysztoń ? wokalistka, poetka, kompozytorka Kiedy rozmyślam nad rozmowami z książki Za zakrętem, przychodzą mi na myśl słowa z dziewiątego rozdziału Łukaszowej Ewangelii: ?Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa? (Łk 9,24). To nie jest rada dla rozważnych, szukających bezpiecznej inwestycji. ?Zachowanie życia? nie jest tu najwyższą wartością. Jezus zwraca uwagę słuchaczy, że pytanie zostało źle sformułowane, a na błędne pytanie nie można dać poprawnej odpowiedzi. Sens tego pouczenia jest jasny i brzmi: ?Nie martwcie się o zachowanie życia, szukajcie wartości wyższych?. Te wywiady są trudne? i? użyteczne. Dobrze, że takie są. Prof. Maciej Bieniasz

22,90 zł
17,99 zł

Rabat 21,4%
oszczędzasz 4,91 zł

28
Zdrowe wody, czyli pyszne wody smakowe oraz izotoniki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrowe wody, czyli pyszne wody smakowe oraz izotoniki
Dostępny
8 szt.

Czy wiesz, że ludzki organizm aż w 60% składa się z wody i nie może prawidłowo funkcjonować bez odpowiedniego jej spożycia? Dietetycy zalecają picie każdego dnia około 2,5 litra płynów. Jednak nie zawsze mamy ochotę na „czystą” wodę. Świetną alternatywą dla niej są własnoręcznie robione zdrowe wody smakowe wzbogacone o owoce, warzywa, przyprawy i zioła. W książce znalazły się przepisy na wiosenne wody energetyzujące oraz oczyszczające, świetne na lato wody intensywnie nawilżające i odprężające, a także doskonałe na okres jesienno-zimowy napary uodparniające, kojące, rozgrzewające oraz wspomagające pracę układu trawiennego. Ponadto 10 receptur na domowe napoje izotoniczne, niezbędne do uzupełniania płynów w organizmie przy bardzo intensywnym wysiłku fizycznym. A zatem pijmy na zdrowie! Aneta Łańcuchowska-Jeziorowska – specjalista ds. żywienia i dyplomowany dietetyk. Od ponad 10 lat udziela porad dietetycznych. Właścicielka Poradni Dietetycznej „halsa”, blogerka kulinarna i propagatorka zdrowego, a jednocześnie smacznego jedzenia. Szerokiej publiczności znana ze swojego autorskiego programu telewizyjnego „Pożegnanie z wagą”, w którym przez trzy sezony radziła, jak zrzucić zbędne kilogramy, pokazywała sposoby na przygotowanie dietetycznych potraw oraz zachęcała do aktywności fizycznej.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

29
Jak upolować miłość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak upolować miłość
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.16

Nie chcesz już być singielką? Marzysz o szczęśliwym związku? To książka, dzięki której dowiesz się, jakiego partnera poszukujesz i jak możesz go zdobyć. Każda kobieta pragnie żyć w szczęśliwym związku. Czasem, żeby to osiągnąć, potrzebny jest perfekcyjny plan. Znajdziesz go w książce Jak upolować miłość. Najpierw należy poddać analizie swoje nastawienie, potrzeby i doświadczenia. Następnie przyjrzeć się sobie i przeanalizować swoje atuty. Istnieją oczywiście kobiety, które naturalnie roztaczają aurę kobiecości, ale każda z nas może odkryć i zrozumieć, co działa na mężczyzn. Pozostaje tylko doprecyzować kogo poszukujemy i… ruszyć na polowanie. Iwona Firmanty – psycholog, socjolog, trener umiejętności osobistych i coach kadry menedżerskiej. Założycielka Firmy Szkoleniowej Human Skills oraz projektu Sensualna Kobieta Biznesu, który wspiera osobisty i zawodowy rozwój kobiet. Ekspert z zakresu umiejętności interpersonalnych, efektywności osobistej, komunikacji, wystąpień publicznych i budowania relacji. Ceniona nie tylko za merytoryczność, ale też osobowość i poczucie humoru.

36,90 zł
26,94 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,96 zł

30
Białe. Zimna wyspa Spitsbergen - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Białe. Zimna wyspa Spitsbergen
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.15

Spitsbergen to największa wyspa norweskiego archipelagu Svalbard w Arktyce i najbardziej na północ wysunięte siedlisko ludzkie na świecie. Mieszkają tu obywatele prawie pięćdziesięciu krajów, którzy przyjechali żyć i pracować w ciągłym zimnie, śniegu, ciemnościach nocy polarnej albo wiecznym słońcu dnia polarnego. Jedną z takich osób jest Polka – Ilona Wiśniewska, która z pasją odkrywcy i znajomością realiów pełnokrwistego mieszkańca opowiada historię niezwykłych miejsc Spitsbergenu. Opisuje opuszczone osady, kopalnie węgla, hotele, ale też międzynarodowy bank nasion czy Polską Stację Polarną w Hornsundzie. Białe to swoista kronika dalekiej Północy i zapis losów współczesnych osadników, a nade wszystko galeria barwnych postaci zamieszkujących lodowaty archipelag, których języki, tradycje i temperamenty tworzą niepowtarzalny tygiel kulturowy.

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

31
Nagrobek z lastryko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nagrobek z lastryko
Dostępny
42 szt.

Główny bohater to kumpel Adasia Miauczyńskiego i Woody’ego Allena. To pozornie kosmopolityczny warszawski everyman. Pracuje w firmie, je zdrowe zestawy obiadowe, pije światowy alkohol i pali markowe papierosy, a przeglądając katalogi IKEI, pogryza sery. Jego opowieść ogarnia cały współczesny świat podszyty ironią i lękiem. Świat, w którym w fotelach zaprojektowanych przez najlepszych projektantów ciału nie wypada trząść się i śmierdzieć, starzeć się i porastać włosami, tyć i brzydnąć. A wychodząc na ulice, należy „wkładać uśmiech jak dwurzędowy garnitur”. Nagrobek z lastryko to powieść w pewnym sensie bezwstydna i niezwykle szczera. Dotkliwa i bolesna. Pogodna i dowcipna. Błyskotliwa i czuła. Mieszcząca w sobie wszelkie sprzeczności – podobnie jak rzeczywistość.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

32
Asy myśliwskie Luftwaffe II wojny światowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Asy myśliwskie Luftwaffe II wojny światowej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.16

Prawda ukryta za mitami otaczającymi legendarnych niemieckich pilotów. Fascynujące losy i imponujące kariery bojowe sześciu najlepszych lotników Trzeciej Rzeszy na podstawie dzienników, listów i niepublikowanych wspomnień. Adolf Galland: 104 zestrzelone samoloty; jeden z najmłodszych generałów II wojny światowej. Werner Mölders: 115 zestrzelonych samolotów; świetny bojowy dowódca. Günther Rall: 275 zestrzelonych samolotów; numer trzeci na liście najskuteczniejszych asów myśliwskich. Erich Hartmann: 352 zestrzelone samoloty; najskuteczniejszy pilot myśliwski wszech czasów. Johannes Steinhoff: 176 zestrzelonych samolotów; zestrzelony 12 razy, mimo straszliwych szpecących poparzeń nie przestał latać; po wojnie szef sztabu wojsk powietrznych RFN. Hans-Joachim Marseille: 158 zestrzelonych samolotów; odniósł 17 zwycięstw powietrznych jednego dnia. • Dlaczego tylko nieliczni lotnicy mogli się poszczycić taką liczbą wygranych walk powietrznych? • Jakie cechy posiadali najlepsi piloci myśliwscy: wrodzone uzdolnienia pilotażowe, sokoli wzrok, wybitne umiejętności strzeleckie? • Jaką taktykę walki przyjęli? Philip Kaplan, amerykański autor kilkudziesięciu niezwykle popularnych książek o żołnierzach walczących po obu stronach frontu II wojny światowej, przedstawia barwne portrety najwybitniejszych pilotów myśliwskich Luftwaffe, ilustrując je fascynującymi zdjęciami.

39,80 zł
27,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

33
Moje greckie lato - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje greckie lato
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.13

Lato na cudownej greckiej wyspie: błękitne niebo, biały piasek plaż i szmaragdowe morze – to istna bajka. A może coś więcej? Holly Wright ma za sobą kilka złych lat. Teraz jest pewna, że uporała się z przeszłością. Zbudowała wokół siebie mur i perfekcyjnie opanowała sztukę trzymania ludzi na dystans – nawet swojego chłopaka, Ruperta. Nagle dostaje list. I jej poskładane z takim trudem życie staje na głowie: nieznana ciotka zapisała jej w spadku dom na greckiej wyspie! Zdumiona i zaintrygowana Holly zostawia Londyn, pracę, Ruperta i jedzie do Grecji. Nie spodziewa się, że pozna tu sekret, który rozdzielił jej rodzinę. I wśród piękna przyrody i serdecznych, otwartych ludzi spotka przystojnego Aidana, który stanie się nie tylko jej przewodnikiem po wyspie. A mapa narysowana przed laty przez dwie dziewczynki poprowadzi ją nie tylko do odkrycia tajemnicy z przeszłości... Życiowa historia opowiedziana w magiczny sposób. – Goodreads Isabelle Broom to prawdziwa czarodziejka: jak za dotknięciem różdżki przenosi cię w urokliwe miejsca i pozwala się rozkoszować pięknem krajobrazów, słońcem i życzliwością ludzi. – Amazon Isabelle Broom ukończyła sztukę mediów na uniwersytecie w Londynie i pracowała w redakcjach londyńskich gazet i magazynów. W 2016 roku zadebiutowała na brytyjskich listach bestsellerów swoją pierwszą powieścią Moje greckie lato. Prawa do wydania kupili inni europejscy wydawcy.

39,80 zł
27,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

34
Ignacy i Mela na tropie złodzieja. Zagadka dębów rogalińskich - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ignacy i Mela na tropie złodzieja. Zagadka dębów rogalińskich
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Ciąg dalszy ekscytujących przygód sympatycznych bliźniąt. Tym razem Mela i Ignacy są świadkami zamieszania, jakie zapanowało w Pałacu w Rogalinie podczas rozstrzygnięcia konkursu literackiego na najlepszy kryminał. W trakcie gali znika główna nagroda - figurka przedstawiająca słynne dęby rogalińskie. Ignacy i Mela są w swoim żywiole, próbując rozwikłać zagadkę. Podczas śledztwa trafiają na coraz dziwniejsze tropy. Przy okazji wychodzą na jaw tajemnice pracowników pałacu. Czytelnicy mają kolejną okazję, by wcielić się w rolę detektywów i samodzielnie zadecydować, którym tropem warto podążać - umożliwiają to alternatywne zakończenia tej historii. Niezapomniane wrażenia gwarantowane!

22,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,8%
oszczędzasz 5,91 zł

35
Cud - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cud
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.28

W 1850 roku mieszkańców małej wioski w Irlandii zadziwia osobliwy post Anny O’Donnell, który rozpoczyna się jako dobrowolne i żarliwe wyznanie wiary. Po kilku tygodniach spożywania wyłącznie tego, co O’Donnell określa jako „mannę z nieba”, zainteresowanie historią „cudu” sięga zenitu. Do skromnej chaty rodziny O’Donnellów ustawiają się kolejki głodnych duchowych przeżyć turystów, a zagraniczna gazeta przysyła dziennikarza, który ma opisać tę niebywałą sensację. Lib, angielska pielęgniarka i uczennica Florence Nightingale, przez dwa tygodnie ma obserwować sytuację i ocenić, czy Anna jest oszustką. Gdy stan głodującej się pogarsza, do obowiązków Lib, poza opieką nad dzieckiem, dochodzi ustalenie, dlaczego dziewczynka może być ofiarą rozciągniętego w czasie morderstwa. „Proza Donoghue zawiera elementy liryczne, ale pisarka chce przede wszystkim opowiadać, opowiadać i jeszcze raz opowiadać i niech Bóg ją za to błogosławi. Cud to doskonała, oparta na prawdziwych wydarzeniach powieść historyczna, od której nie można się oderwać. Donoghue ukazuje, jaką szkodę może wyrządzić religijność granicząca z zabobonnością. Przewrotnie, powaga tematu dodaje narracji lekkości”. – Stephen King

38,00 zł
28,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

36
Zaklinaczka. Tom 1. Próba ognia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaklinaczka. Tom 1. Próba ognia
Niedostępny
Brak

"Próba ognia" to pierwsza część serii. Clara uważa się za zwyczajną nastolatkę. Może trochę za bardzo zwyczajną i nieśmiałą. Gdy jednak któregoś dnia atakuje ją wielki czarny kot, ujawnia się jej szczególny dar – Clara ma nadzwyczajny kontakt z przyrodą i słyszy myśli zwierząt. Jej ciotka Isa, Zaklinaczka, uczy ją ufać własnym instynktom i odpowiednio używać bliskiej więzi z naturą. Lecz wraz z umacnianiem się jej zdolności rośnie również odpowiedzialność, jaką Clara musi na siebie wziąć.

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

37
Za płotem z ostów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Za płotem z ostów
Dostępny
5 szt.

Agnieszka Frączek tym razem prowadzi nas do domu z ogródkiem, trochę rzeczywistego, trochę baśniowego. Poetyckie obrazy różnorakich miejsc, roślin i stworzeń są dynamiczne i pełne szczegółów. Człowiek pełni w nich rolę (nie)dyskretnego obserwatora i troskliwego opiekuna. Wiersze obfitują w charakterystyczne dla autorki zaskakujące skojarzenia i zabawy brzmieniem słów. Budzą zaciekawienie i uśmiech. Stanowią doskonały pretekst do rozwijania dziecięcej kreatywności i ćwiczenia wyobraźni. Mają wyraziste barwy i głębię, podobnie jak towarzyszące im znakomite ilustracje Elżbiety Wasiuczyńskiej.

22,00 zł
16,99 zł

Rabat 22,8%
oszczędzasz 5,01 zł

38
Zosia i Gosia. Czary mary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zosia i Gosia. Czary mary
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.08

W domu Podkowińskich wielkie poruszenie: będzie wesele! Dziadek Rysiek się żeni! Cała rodzina wpada w wir przygotowań. Na szczęście udaje się doprowadzić do skutku planowaną wycieczkę do wesołego miasteczka, choć. prawdę mówiąc, nie wszystko odbywa się według planu. Z dorosłymi tak już po prostu jest. Nieoczekiwane spotkanie w pałacu strachów i groźba nadciągającej katastrofy sprawiają, że bliźniaczki znowu muszą zakasać rękawy. Nawet jeśli nie do końca wierzą w przepowiednie wróżbitki, przecież nie mogą dopuścić, by ktoś (lub coś) zepsuł rodzinną uroczystość! Jak zwykle muszą liczyć głównie na siebie, bo ani odrobinę szalona ciocia Diana, ani skory do psot kudłaty Rzep nie ułatwiają im zadania.

19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

39
Krew bogów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krew bogów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.10

Odkryta tajemnica ludzkiej grupy krwi ujawnia, że niektórzy z nas są potomkami Obcych Czy część ludzkości jest produktem starożytnej, zaawansowanej obcej cywilizacji? Czy na przestrzeni tysiącleci byliśmy modyfikowani i udoskonalani przez pozaziemskie istoty, które traktują gatunek ludzki jako eksperyment genetyczny? Odpowiedź mogą dać badania ludzi, których krew ma wskaźnik Rh–. Komórki ich krwi zawierają antygen bezpośrednio związany z gatunkiem małp Rhesus – Rh. Antygen Rh występuje u wszystkich naczelnych, ale krew około 10-15% ludzi go nie zawiera. Jeśli teoria ewolucji głosząca, że wszyscy wywodzimy się od dawnych naczelnych jest słuszna, to wszyscy powinniśmy mieć czynnik Rh. Ale tak nie jest. Rh negatywni są inni niż większość z nas… Nicholas Redfern dowodzi, że ich twórcami byli Anunnaki – przedstawiciele pradawnej pozaziemskiej cywilizacji. Przybyli na Ziemię w poszukiwaniu surowców i poddali prymitywne ziemskie istoty modyfikacjom, by zapewnić sobie wydajnych pomocników. Potem odeszli, zostawiając swoich przedstawicieli, by nadzorowali potomków hybrydowych istot. Mówi o tym wiele starożytnych mitów. Potomkowie istot stworzonych przez Anunnaki żyją na Ziemi do dziś – wśród nich było i jest wiele znanych postaci, m.in. prezydenci Eisenhower i Kennedy, królowa Elżbieta II. Agencje wywiadowcze na całym świecie monitorują potomków pozaziemskich przybyszów. Czy dlatego, że stanowią zagrożenie dla ludzkości? Nicholas Redfern to wybitny autorytet w dziedzinie ufologii i kryptozoologii, brytyjski dziennikarz i pisarz. Jest autorem bestsellerów (m.in. Tajne archiwa FBI. Ujawnione raporty FBI o spotkaniach z UFO od czasów II wojny światowej) poświęconych fenomenowi UFO i innym niewyjaśnionym zagadkom.

42,80 zł
29,96 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,84 zł

40
Pirania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pirania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.24

Nowy bestseller Wielkiego Mistrza Przygody z cyklu Oregon W roku 1902 wybuch wulkanu zmiótł z powierzchni ziemi miasto na Martynice. Zginęły tysiące ludzi. Wśród nich niemiecki uczony, który dokonał przełomowego odkrycia. Ale jego dziennik ocalał… Ponad sto lat później Juan Cabrillo i załoga supernowoczesnego okrętu szpiegowskiego „Oregon” musi zmierzyć się z dziedzictwem naukowca, bo ktoś odnalazł wyniki jego badań i zamierza je wykorzystać do obłędnego celu. Od Wenezueli, przez Haiti i Berlin, po Waszyngton Cabrillo i jego ludzie rozpoczynają pojedynek, który mogą przypłacić życiem. Bo po raz pierwszy walczą z przeciwnikiem, który potrafi przewidzieć ich każdy ruch… CLIVE CUSSLER to najpopularniejszy i najbardziej lubiany autor powieści przygodowo-sensacyjnych świata. Podróżnik, badacz historii katastrof morskich, poszukiwacz zatopionych wraków, sam jest uosobieniem przygody, tak jak jego najsłynniejszy bohater, Dirk Pitt . Clive Cussler to jedyny autor, który od 40 lat nie schodzi ze szczytu list bestsellerów. W każdym tygodniu jego książki są w Top 10 „New York Timesa”. Są tłumaczone na 60 języków i publikowane w 105 krajach. Na każdą jego powieść czekają niecierpliwie wierni czytelnicy w każdym wieku. I każda zdobywa nowych miłośników.

42,80 zł
29,96 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,84 zł

41
Bounty Train PC - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bounty Train PC
PC
Dostępny
6 szt.

Przygotuj się do zdobycia Dzikiego Zachodu na torach! Zaprojektuj i zbuduj swój własny pociąg ze szczegółowym wyposażeniem, zatrudnij odważnych, lojalnych i ofiarnych pracowników oraz przemierzaj Dziki Zachód. Szukaj własnych dróg, mądrze używając zasobów, przewożąc towary i pasażerów. Rozwiązuj problemy na własny sposób: poprzez dyplomację, przemoc albo przekupstwo. Poznaj niebezpieczne życie, szczegółowe wydarzenia historyczne oraz współczesne wynalazki Ameryki Północnej XIX wieku. Zdobądź jedną z najbardziej legendarnych maszyn parowych i zmień ją w fortecę na kółkach. Wykonuj zaskakujące zadania i mierz się z bandytami, Indianami i innymi wrogami. Cechy gry: - Kieruj prawdziwymi, oryginalnymi lokomotywami, rozbudowuj je i projektuj na różne sposoby. - Zgromadź pracowitą załogę i razem pokonujcie różne wyzwania Ameryki Północnej. - Spróbuj własnych sił, radząc sobie z pościgami, walką i zasadzkami, ale bądź ostrożny i pomysłowy: zasoby są ograniczone, a na technologii nie zawsze można polegać. - Odkrywaj Amerykę XIX wieku, odwiedzaj prawdziwe miasta, prowadź handel i przywoź towary. - Poznaj ekscytującą, nieliniową fabułę – zjednocz się z rodziną i zapobiegnij wysiedleniu Indian. - Uzyskaj wpływ na prawdziwe wydarzenia historyczne i zmień bieg historii. - Wybierz jedną z czterech wielkich frakcji – albo zmieniaj strony w czasie gry.

52,00 zł
50,44 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 1,56 zł

42
Leonora - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leonora
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.16

Leonora Carrington była kobietą nieposkromioną i niespokojnym duchem. Los przeznaczył jej życie bogatej dziedziczki, jednak Leonora rzuciła wyzwanie społecznym konwenansom, rodzicom i nauczycielom, zerwała wszelkie religijne czy ideologiczne więzy z własnym środowiskiem, by zdobyć sobie prawo do wolności, osobistej i artystycznej. Dziś jest legendą i najważniejszą malarką surrealistyczną, a jej fascynujące życie stało się pożywką dla naszych snów. Obdarzona wybujałą fantazją, ekscentryczna jako dziecko i zbuntowana jako nastolatka, Leonora Carrington przeżyła swą najbardziej burzliwą historię miłosną z malarzem Maxem Ernstem. To z nim zanurzyła się w zamęcie surrealizmu, przyjaźniła się w Paryżu z Salvadorem Dalí, Marcelem Duchampem, Joanem Miró, André Bretonem czy Pablem Picassem; to z powodu Maxa postradała zmysły, kiedy trafił do obozu koncentracyjnego. Leonorę wysłano na leczenie do zakładu dla psychicznie chorych w Santander, skąd uciekła, by pod rękę z Peggy Guggenheim podbić Nowy Jork. Osiedliła się w Meksyku, gdzie w malarstwie i literaturze osiągnęła pełnię artystycznego wyrazu, tworząc dzieła niepowtarzalne i wybitne.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

43
Pocałunki składane na chlebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pocałunki składane na chlebie
Dostępny
9 szt.

Co może się przydarzyć mieszkańcom wielkomiejskiej dzielnicy w trudnych czasach? Jak żyje się w oku cyklonu parom, osobom samotnym, rodzicom i dzieciom, młodym i starym? W jaki sposób dotyka ich kryzys? To poruszająca opowieść o życiu kilku bohaterów: rodziny, która wraca z wakacji z postanowieniem, że w jej życiu nic się nie zmieni, mężczyzny opłakującego swój rozwód w czterech ścianach, babci, ubierającej przed czasem choinkę, by dodać otuchy bliskim, kobiety, która postanawia wrócić na wieś i uprawiać ziemię, odziedziczoną po przodkach. Wszyscy oni ukazani są w codziennych sytuacjach i miejscach: salonie fryzjerskim, barze, biurze, przychodni, gdzie przeżyją chwile solidarności i wzruszenia, ale też oburzenia, nienawiści. I zrozumieją, dlaczego ich dziadkowie uczyli ich całować chleb. „Autorka prowadzi swoich bohaterów inteligentnie i z uczuciem”. „El País”

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

44
Bayern Monachium - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bayern Monachium
Dostępny
194 szt.

Nie angielska, nie hiszpańska, nie francuska, a niemiecka liga piłkarska jest w dzisiejszych czasach najbardziej perspektywiczną organizacją sportową pod kątem możliwości rozwoju. Bundesliga, rozgrywki powstałe w roku 1962, zrzesza wiele uznanych zespołów, świętujących w ciągu ostatnich lat triumfy na arenie międzynarodowej, a na ich czele wyróżnia się jeden – Bayern Monachium. Aż trudno z dzisiejszej perspektywy uwierzyć, że ten krajowy hegemon, górujący nad rywalami stanem konta w czasach formowania się najwyższej piłkarskiej klasy rozgrywkowej w Niemczech, musiał obejść się smakiem, gdy występy w Bundeslidze zaproponowano rywalowi zza miedzy – TSV 1860. Dziś Bayern to niekwestionowany lider niemieckich rozgrywek, mający najsilniejszą kadrę, na czele której stoi jeden z najlepszych napastników na świecie – Robert Lewandowski. Ta książka stanowi podróż rozpoczynającą się w 1900 roku, gdy kilku gimnastyków z Monachium postanowiło zejść z maty i pokopać piłkę. Nie przypuszczali zapewne, że blisko 120 lat później założona przez nich organizacja grać będzie w finałach europejskich pucharów, a na wybudowanej za miliony euro Allianz Arenie podziwiać będzie można największe gwiazdy światowego futbolu. Taki jest dzisiejszy Bayern – silny, bogaty, wspaniały. Krzysztof Baranowski Sportowa Książka Roku

19,90 zł
15,99 zł

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

45
Borussia Dortmund - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Borussia Dortmund
Dostępny
883 szt.

Zagłębie Ruhry – miejsce masowej emigracji Polaków w XIX wieku. To właśnie tutaj przybywający z Poznania członkowie katolickiego stowarzyszenia postanowili stworzyć własny klub piłkarski będący później solą w oku nazistowskiego reżimu. Borussia Dortmund, tak bliska sercom Polaków, w XXI wieku stanie się jeszcze bardziej „nasza”, gdy w jej kadrze będzie czarował Euzebiusz Smolarek, a później tercet Błaszczykowski-Piszczek-Lewandowski. Historia BVB to zarówno piękne sukcesy, jak i równie spektakularne porażki. Można przypomnieć tu wędrówkę od zwycięstwa w Lidze Mistrzów, aż po skraj bankructwa, gdy klubową kasę wspomóc musiał przelew od znienawidzonego Bayernu. Każdy europejski gigant miał w swoich szeregach wielkie nazwiska, przyciągające kibiców na trybuny. Podobnie było z Borussią – Andres Möller, Matthias Sammer, Jürgen Kohler, czy wciąż związany z klubem Michael Zorc są tego najlepszymi przykładami. Drużyną kierowali najwybitniejsi trenerzy, którzy na swoją markę zapracowali właśnie tutaj – jak Ottmar Hitzfeld i Jürgen Klopp. Na stronach tej książki znajduje się zapis niezapomnianych zdarzeń, wyjątkowych meczów i najnowsze statystyki. To „Czarno-żółta” historia pełna wzlotów i upadków, wypełniona charakterystyką sylwetek aktualnych i dawnych gwiazd zespołu z Dortmundu. Krzysztof Baranowski Sportowa Książka Roku

19,90 zł
15,99 zł

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

46
FC Barcelona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
FC Barcelona
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.25

FC Barcelona to coś więcej niż klub piłkarski. Od zawsze tak było. Dla Katalończyków każdy występ ich drużyny jest świętem. Ta sportowa organizacja, założona w 1899 roku, definiowała futbol przez wszystkie lata swojego istnienia – począwszy od pierwszych treningów, gdy Joan Gamper z zamiłowania do sportu chciał pokopać piłkę, aż do dzisiaj, kiedy to mecze przeciwko Realowi Madryt elektryzują kibiców z całego świata. Na stronach tej książki znajdziecie przegląd najciekawszych i rzadko wspominanych zdarzeń ze 120-letniej historii klubu. Ustrzelony piłką stróż prawa, podpisywanie kontraktu z pijanym piłkarzem, który myślał, że trafi do stolicy, wielkie tercety napastników – niezapomniane sytuacje, czasem zabawne, czasem wyjątkowe – wszystkie zapisane są w sercach Katalończyków i przedstawione w tej książce. Wielki i charakterystyczny stadion Camp Nou, na którym czarowali wirtuozi piłki – László Kubala, Paulino Alcántara, Johan Cruyff i Ronaldinho, a także walczyli do ostatniej kropli potu i krwi tacy gladiatorzy jak Carles Puyol, czy wreszcie – geniusze nowoczesnego futbolu z Xavim, Iniestą, Messim i Neymarem na czele. Tutaj znajdziecie sylwetki aktualnych i dawnych gwiazd, wiele ciekawych wiadomości: najnowsze statystyki i dokonania. To kompendium wiedzy o największej i najpiękniejszej organizacji sportowej na całym świecie. FC Barcelona. Més que un club! Krzysztof Baranowski Sportowa Książka Roku

19,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

47
Inkwizycja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inkwizycja
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.23

Prawdziwa historia walki z herezją i czarami od XII wieku do czasów współczesnych Inkwizycja. Grozę budzi już sama nazwa instytucji kojarzonej nieodmiennie z izbami tortur, płonącymi stosami, prześladowaniami, okrucieństwem, fanatyzmem i nietolerancją. Powołana do życia w XII wieku była bronią katolickiego świata, lecz nie można stawiać znaku równości miedzy nią a Kościołem. Pasjonująca książka pokazuje różne formy, jakie przybierała inkwizycja, w przeszłości i dziś. • Krucjata przeciwko katarom • Zagłada templariuszy • Inkwizycja hiszpańska: Tomás de Torquemada • Zbawianie Nowego Świata • Krucjata przeciwko czarom: Malleus Maleficarum i polowanie na czarownice • Walka z „herezją” protestancką • Ofensywa przeciwko wolnomularstwu: Cagliostro i Casanova • Święte Oficjum • Kongregacja Doktryny Wiary Oto historia okrytej najgorszą sławą instytucji, która w imię obrony nauki Chrystusa zapisała przerażającą kartę w dziejach. MICHAEL BAIGENT, naukowiec z University of Kent, i psycholog RICHARD LEIGH to autorzy międzynarodowych bestsellerów (m.in. Ślady sprzed milionów lat).

44,80 zł
31,36 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,44 zł

48
Najsłynniejsi prorocy i jasnowidze świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najsłynniejsi prorocy i jasnowidze świata
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.04

Prawdziwe historie wielkich proroków i ich spełnione oraz niespełnione przepowiednie • Nostradamus: XVI-wieczny lekarz, który przewidział potęgę i upadek Trzeciej Rzeszy i atak terrorystyczny na World Trade Center. • Edgar Cayce: przepowiedział obie wojny światowe i... wynurzenie się z oceanu Atlantydy. • Leslie Flint: komunikowała się z duchami Rudolpha Valentino, królowej Wiktorii, Winstona Churchilla i Mahatmy Gandhiego. • Stefan Ossowiecki: najsłynniejszy polski jasnowidz, który przewidział wybuch powstania warszawskiego i samobójstwo Hitlera. • Jeane Dixon: przepowiedziała zabójstwa Johna i Roberta Kennedych. • Dorothy Allison: parapsychiczna detektyw. Wróżbici, wizjonerzy, wyrocznie, media, telepaci. Niektórzy wypowiadali spełniające się przepowiednie, inni wykorzystywali swoje zdolności, żeby manipulować ludźmi, jeszcze inni pomagali rozwiązywać zagadki przestępstw, pocieszali zrozpaczonych bliskich osób zmarłych, odnajdywali zaginionych. Oto fascynujący zbiór opowieści o ludziach obdarzonych szóstym zmysłem, którzy zatarli cienką granicę pomiędzy światem realnym i niematerialnym. FRANCINE HORNBERGER jest autorką blisko dwudziestu książek o słynnych ludziach, słynnych mediach i słynnych zbrodniach.

39,80 zł
27,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

49
Michelin. Biała seria. Berlin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Michelin. Biała seria. Berlin
Dostępny
11 szt.

Ruszaj w świat z przewodnikiem Michelin. Zalety publikacji: • poręczny format, • precyzyjne mapy i plany, • dokładne opisy atrakcji turystycznych, • propozycje tras zwiedzania, • liczne ciekawostki. Michelin zaprasza Cię do wspólnego odkrywania najpiękniejszych zakątków Berlina. Z tym przewodnikiem zwiedzanie będzie prawdziwą przyjemnością! Dokładne plany ułatwią swobodne poruszanie się po mieście. Szukasz ciekawych miejsc, zabytków i tras zwiedzania? Nic prostszego! Dzięki gwiazdkom przy nazwach dzielnic i obiektów nie pominiesz żadnej turystycznej atrakcji. Starannie dobrane informacje praktyczne pomogą Ci znaleźć nocleg, restaurację czy kawiarnię, w których spędzisz wyjątkowe chwile.

20,90 zł
15,99 zł

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,91 zł

50
Madera. Michelin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Madera. Michelin
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.21

Ruszaj w świat z przewodnikiem Michelin! – Poręczny format – Precyzyjne mapy i plany – Dokładne opisy atrakcji turystycznych – Propozycje tras zwiedzania – Liczne ciekawostki Michelin zaprasza Cię do wspólnego odkrywania najpiękniejszych zakątków Madery. Z tym przewodnikiem zwiedzanie będzie prawdziwą przyjemnością! Dokładne plany ułatwią swobodne poruszanie się po wyspie. Szukasz ciekawych miejsc, zabytków i tras zwiedzania? Nic prostszego! Dzięki gwiazdkom przy nazwach dzielnic i obiektów nie pominiesz żadnej turystycznej atrakcji. Starannie dobrane informacje praktyczne pomogą Ci znaleźć nocleg, restaurację czy kawiarnię, w których spędzisz wyjątkowe chwile. Gwiazdki – tradycyjny system oceny atrakcji turystycznych: *** zobacz koniecznie ** warto odwiedzić * godne uwagi

20,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,91 zł

51
Michelin. Biała seria. Walencja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Michelin. Biała seria. Walencja
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.29

Ruszaj w świat z przewodnikiem Michelin. Zalety publikacji: • poręczny format, • precyzyjne mapy i plany, • dokładne opisy atrakcji turystycznych, • propozycje tras zwiedzania, • liczne ciekawostki. Michelin zaprasza Cię do wspólnego odkrywania najpiękniejszych zakątków Walencji. Z tym przewodnikiem zwiedzanie będzie prawdziwą przyjemnością! Dokładne plany ułatwią swobodne poruszanie się po mieście. Szukasz ciekawych miejsc, zabytków i tras zwiedzania? Nic prostszego! Dzięki gwiazdkom przy nazwach dzielnic i obiektów nie pominiesz żadnej turystycznej atrakcji. Starannie dobrane informacje praktyczne pomogą Ci znaleźć nocleg, restaurację czy kawiarnię, w których spędzisz wyjątkowe chwile.

20,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,5%
oszczędzasz 4,91 zł

52
Klub. Tom 5. Zauroczenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klub. Tom 5. Zauroczenie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.19

Tom 5 bestsellerowej serii Klub. Nowa odsłona z nowymi bohaterami. Gdy raz przestąpisz próg Klubu, uzależnisz się od jego zagadkowego i zmysłowego świata... W pierwszych czterech tomach serii tajemniczy Klub połączył milionera Jonasa Faradaya i piękną studentkę Sarah Cruz gorącą i romantyczną miłością. Teraz Klub krzyżuje drogi Josha Faradaya – brata Jonasa, i Kat Morgan – przyjaciółki Sarah. Josh to playboy – przyzwyczajony, że dostaje wszystko, czego chce. Seksowna i szalona Kat ucieleśnia jego marzenia. I tak jak on pragnie zniszczyć Klub. Żeby zdobyć dowody przeciwko Klubowi, Kat odważy się na niebezpieczną mistyfikację. Czy Josh odważy się wyznać jej prawdę o sobie? Zauroczenie to pierwsza część historii ich burzliwego i niebezpiecznego uczucia. Autorka pisze teksty nagradzanych piosenek i prowadzi popularne programy w amerykańskich mediach. Pseudonim Lauren Rowe przyjęła, pisząc Klub – serię, która stała się bestsellerem erotyki. Tylko w USA sprzedano pół miliona egzemplarzy! Kolejne tomy zajmują 1. miejsca list „USA Today” i Amazonu. Są tłumaczone na wiele języków. W Niemczech to bestsellery „Der Spiegel”. „Odzieram ludzi z masek – mówi Lauren Rowe – Nie interesują mnie ładne maski. Moje książki są inne. Szukam ekscytujących sytuacji. A ekscytujące sytuacje to te, gdzie seks łączy się z suspensem. Niektórzy mogą nie cierpieć moich książek, ale dziękuję wszystkim tym milionom czytelniczek, które je pokochały”.

37,80 zł
26,46 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,34 zł

53
Rzeczy, których nie wyrzuciłem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzeczy, których nie wyrzuciłem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.20

Co zostaje po śmierci bliskiej osoby? Przedmioty, wspomnienia, urywki zdań? Narrator porządkuje książki i rzeczy pozostawione przez zmarłą matkę. Jednocześnie rekonstruuje jej obraz – mocnej kobiety, która w peerelowskiej, a potem kapitalistycznej rzeczywistości umiała żyć wedle własnych zasad. Wyczulona na słowa, nie pozwalała sobą manipulować, w codziennej walce o szacunek – nie poddawała się. Była trudna. Była odważna. W tej książce nie ma sentymentalizmu – matka go nie znosiła – są za to czułość, uśmiech i próba zrozumienia losu najbliższej osoby. Jest też opowieść o tym, jak zaczyna odchodzić pierwsze powojenne pokolenie, któremu obiecywano piękne życie. „Właśnie tak gorszyła zacne panie. Warczała na nauczycielki. Pacyfikowała sprzedawców. Kazała milczeć antysemickim taksówkarzom. Nie reagowała na nasze: Po co to robisz” – fragment książki.

37,00 zł
27,38 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,62 zł

54
Strażniczka kłamstwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strażniczka kłamstwa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.05

Jak daleko się posunie, żeby ocalić niewiernego męża? Alice ma doskonałe życie: ukochaną pracę, udane dzieci, wspaniałego męża. Utalentowana malarka ma obsesję na punkcie prawdy i niezwykły dar uchwycenia jej na portretach. I zawsze wierzy swojemu instynktowi. I wie, że wyszła za mąż za dobrego człowieka. Aż do pewnej nocy, gdy mąż nie wraca do domu… Był na przyjęciu, za dużo wypił, nic nie pamięta. A kobieta, która była na imprezie, kilka dni potem nie żyje… W chwili słabości Alice przyrzeka sobie, że będzie wspierała męża, aby odsunąć od niego wszelkie podejrzenia. Ale kiedy prawda wychodzi na jaw, Alice zaczyna wątpić, czy zdoła wierzyć mężowi, utrzymać jego sekret i z tym żyć. Jakie konsekwencje będzie to miało dla jej rodziny, jej dzieci? Czy tak samo naznaczy ich życie, jak ją naznaczyło kłamstwo matki? Szaleństwo wątpliwości i niemożliwych wyborów w imię miłości, rodziny, przyszłości, zawiedzie Alice do zupełnie nieoczekiwanego obłędnego końca. Każdy wybór jest zły. I każdy prowadzi do tragedii… „Perfekcyjny i niepokojący portret tego, jak prawda może ranić i jak kłamstwa mogą niszczyć. Lecz czasem po prostu nie ma dobrego wyboru...” GOODREADS „Strażniczka kłamstwa to thriller. Lecz jaki thriller? O zbrodni? O tajemnicy? O rodzinie, o skomplikowanych związkach i uczuciach, o dramatycznych decyzjach? Ma tyle niuansów, że każdy będzie go odczytywał po swojemu”. GOODREADS T.A. COTTERELL pracował w londyńskim City, potem jako niezależny dziennikarz pisywał artykuły do „The Telegraph” i „The Spectator”, obecnie jest pisarzem i redaktorem w firmie reaserczerskiej. Jego debiutancki thriller Strażniczka kłamstwa to jeden z wiodących tytułów 2017 roku jednego z największych światowych wydawców. Na jego podstawie telewizja brytyjska realizuje serial.

39,80 zł
27,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

55
Mennica koronna w Lublinie 1595-1601 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mennica koronna w Lublinie 1595-1601
Dostępny
10 szt.

Książka stanowi jedyne dostępne na rynku opracowanie mennicy lubelskiej. Jest to opowieść o ludziach, monetach i ich produkcji. Na tle mennictwa przełomu XVI i XVII wieku omówione zostały rządy kolejnych administratorów mennicy: Kaspra Rytkiera, Daniela Koste, Hanusza Ecka, Melchiora Reysnera i Pawła Orzechowskiego oraz bite w tym czasie odmiany podstawowe groszy, trojaków i szóstaków. Na końcu książki umieszczono katalog zawierający 29 odmian podstawowych monet bitych w mennicy lubelskiej. Przykładowe strony książki umieszczone zostały w załącznikach.

98,70 zł
69,09 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,61 zł

56
Notros - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notros
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.19

Notros to ciepła i bardzo emocjonalna bajka, która pokazuje los zagubionego psa. Notros zagubi się swojej pani, ale zanim odnajdzie dom przeżyje mnóstwo ciekawych przygód. Towarzyszyć mu w nich będą bohaterowie - dwa zwierzęta należące do gatunków będących w Polsce pod ścisłą ochroną oraz jeden przebiegły i psotny szop.

25,00 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,01 zł

57
Ambasadorowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ambasadorowa
Dostępny
23 szt.

Książka jest nieodpartym dowodem na ostateczne obalenie stereotypu, że przemoc domowa zdarza się jedynie w rodzinach ubogich. Sprawca, który dopuszcza się przemocy wobec swoich najbliższych, równie dobrze może być np. ambasadorem, który za czterema ścianami swojego domu zmienia się w zwykłego tyrana domowego. Na jego nieszczęście pani ambasadorowa bardzo kocha swoje dzieci i dla nich postanawia walczyć! Ta historia zdarzyła się naprawdę. Maja Newecka-Wnukowska, "Dlaczemu" Wiem, że kobiety, które kiedykolwiek doświadczyły bólu, upokorzenia i wmówionej słabości, znajdą w tej historii siebie. Wiem też, że każda z nich znajdzie zrozumienie, wsparcie i nadzieję, które doprowadzą do odkrycia swojej mocy. Jestem pewna, że po jej przeczytaniu wiele z nich zrobi pierwszy krok, a Ewa będzie ich współtowarzyszką w drodze do nowego życia. To historia, która boli, doprowadza do łez. Pokazuje, że nawet bliscy ludzie mogą doprowadzić do udręki. Ale tylko do czasu!... Kiedy zrozumiesz, jak bardzo jesteś ważna i że tak jak każdy człowiek masz prawo do szczęścia spokoju i spełnienia. Agnieszka Domeracka, coach, trener, terapeuta, "Yellow Hats Group"

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

58
Leksykon prawa medycznego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leksykon prawa medycznego
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.27

W publikacji w sposób encyklopedyczny wyjaśniono najważniejsze pojęcia z zakresu prawa medycznego i pokrewnych gałęzi prawa oraz terminy ściśle z nimi związane. Hasła omówione w leksykonie dotyczą takich zagadnień, jak: – prowadzenie działalności leczniczej, – obrót gospodarczy wyrobami medycznymi i produktami leczniczymi, – zasady wykonywania zawodów medycznych, – realizacja i ochrona praw pacjenta, – odpowiedzialność karna za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu związane z udzielaniem lub zaniechaniem pomocy medycznej. Ponadto w książce zawarto hasła wchodzące w obręb: – prawa karnego (np. ekshumacja, oględziny, zakaz wykonywania zawodu), – prawa cywilnego (np. błąd medyczny, szkoda prenatalna), – prawa administracyjnego (np. akt zgonu, kontrola podmiotu leczniczego), – prawa gospodarczego (np. reklama produktu leczniczego i apteki), – prawa pracy (np. dyżur, niezdolność do pracy), – zabezpieczenia społecznego (np. ubezpieczenie zdrowotne), – medycyny sądowej (np. śmierć gwałtowna, DNA). Opracowanie obejmuje prezentację 150 haseł zestawionych alfabetycznie, co pozwala na szybkie i sprawne odnalezienie interesującego hasła, zapoznanie się z jego znaczeniem i ogólne zrozumienie danego problemu. Przy każdym haśle zostały umieszczone wykazy odpowiednio wyselekcjonowanych przez autorów pozycji piśmienniczych oraz orzeczeń sądów powszechnych i administracyjnych, do których czytelnik może sięgnąć w celu uzupełnienia wiedzy.

149,00 zł
134,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,90 zł

59
Dyrektywa dotycząca podatków od gromadzenia kapitału a regulacje krajowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dyrektywa dotycząca podatków od gromadzenia kapitału a regulacje krajo...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.17

Polska znajduje się w stosunkowo nielicznej grupie państw, dla których postanowienia dyrektywy 2008/7/WE mają istotne znaczenie praktyczne. Zakres podatku od czynności cywilnoprawnych dotyczący spółek obowiązujący przed przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej odpowiadał podatkowi kapitałowemu objętemu regulacją dyrektywy. Niemniej jednak krajowe przepisy nie były w pełni zgodne z jej postanowieniami. W szczególności wątpliwości nadal budzą następujące zagadnienia: - opodatkowanie podatkiem od czynności cywilnoprawnych aportów (w tym wniesienia jako wkładu niepieniężnego oddziału spółki kapitałowej), - opodatkowanie pożyczek udzielanych przez udziałowca spółce kapitałowej, - kwestia opodatkowania dopłat do spółki kapitałowej.

99,00 zł
89,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

60
Ludzie z placu słońca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ludzie z placu słońca
Niedostępny
Brak

Franek Kanalarz – deweloper, który postawił miasto pośrodku pustyni. Susana, która zamówiła w banku whoppera z serem, bo przestała się bać. Manuel, który przez 30 lat nie wychodził z domu. Pedro, syn obwoźnego handlarza, który zamiast mówić „Nie ma Boga, można wszystko”, powiedział „Zmarł Franco, można tańczyć w damskim szlafroku”. Pilar, która chciała stworzyć nową hiszpańską kobietę. Ada, która była skłoterką, a potem została pierwszą burmistrzynią w historii Barcelony. To o nich jest ta książka. Jest to też książka o Hiszpanii – kraju, który był przykładem sukcesu, ale z dnia na dzień zmienił się w „chorego człowieka Europy”. Wtedy na miejsce dawnej opowieści o Hiszpanii pojawiła inna: o nierozwiązanych konfliktach z przeszłości, o cenie rozwoju, o kraju, który zrobił gigantyczny skok – okazało się jednak, że ku kryzysowi. Ludzie z Placu Słońca to intymny portret kraju na rozdrożu. Miejsca, w którym coś się skończyło, a nowe jeszcze nie zaczęło. To zbiór reportaży o Hiszpanii z krwi i kości, a nie z turystycznego folderu. Książka powstała dzięki stypendium Fundacji Herodot im. Ryszarda Kapuścińskiego i stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

39,00 zł
28,47 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

61
Good Night Stories for Rebel Girls - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Good Night Stories for Rebel Girls
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.19

What if the princess didn't marry Prince Charming but instead went on to be an astronaut? What if the jealous step sisters were supportive and kind? And what if the queen was the one really in charge of the kingdom? Illustrated by sixty female artists from every corner of the globe, Good Night Stories for Rebel Girls introduces us to one hundred remarkable women and their extraordinary lives, from Ada Lovelace to Malala, Amelia Earhart to Michelle Obama. Empowering, moving and inspirational, these are true fairy tales for heroines who definitely don't need rescuing

113,60 zł
105,65 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 7,95 zł

62
The Upside of Unrequited - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Upside of Unrequited
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.04

Seventeen-year-old Molly Peskin-Suso knows all about unrequited love-she's lived through it twenty-six times. She crushes hard and crushes often, but always in secret. Because no matter how many times her twin sister, Cassie, tells her to woman up, Molly can't stomach the idea of rejection. So she's careful. Fat girls always have to be careful. Then a cute new girl enters Cassie's orbit, and for the first time ever, Molly's cynical twin is a lovesick mess. Meanwhile, Molly's totally not dying of loneliness-except for the part where she is. Luckily, Cassie's new girlfriend comes with a cute hipster-boy sidekick. Will is funny, flirtatious, and just might be perfect crush material. Maybe more than crush material. And if Molly can win him over, she'll get her first kiss and she'll get her twin back. There's only one problem: Molly's coworker, Reid. He's an awkward Tolkien superfan, and ther's absolutely no way Molly could fall for him. Right?

37,80 zł
35,15 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,65 zł

63
The Couple Next Door - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Couple Next Door
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.17

Fast-paced and addictive, The Couple Next Door announces a major new talent in thriller writing. You never know what's happening on the other side of the wall. Your neighbour told you that she didn't want your six-month-old daughter at the dinner party. Nothing personal, she just couldn't stand her crying. Your husband said it would be fine. After all, you only live next door. You'll have the baby monitor and you'll take it in turns to go back every half hour. Your daughter was sleeping when you checked on her last. But now, as you race up the stairs in your deathly quiet house, your worst fears are realized. She's gone. You've never had to call the police before. But now they're in your home, and who knows what they'll find there. What would you be capable of, when pushed past your limit?

47,00 zł
42,30 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,70 zł

64
Peppa Pig. The Big Tale of Little Peppa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peppa Pig. The Big Tale of Little Peppa
Niedostępny
Brak

In The Big Tale of Little Peppa, Peppa Pig just can't imagine being a little baby. But when Suzy Sheep arrives with a picture from the olden days, Peppa wonders what she was like before she grew big and clever! She soon finds out that little Peppa laughed, cried and played with her best friend Suzy, but her favourite thing to do was...jump in muddy puddles! This new picture book is the perfect gift for Peppa fans and is ideal for reading and sharing together. There are lots more Peppa Pig books from Ladybird for you to enjoy including: Happy Birthday Peppa!, The Story of Prince George and many more.

41,00 zł
Powiadomienie
65
Chwała supermanom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chwała supermanom
Dostępny
9 szt.

Brawurowy esej o relacjach pomiędzy współczesną popkulturą a polityką. Analiza najgłośniejszych zjawisk medialnych, seriali filmowych, postaci celebrytów i stylów muzycznych pod kątem kształtowania świadomości zbiorowej i podporządkowania jej regułom konsumpcji i akumulacji kapitalistycznej.

36,00 zł
25,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,08 zł

66
Saga czasu przemiany. Tom 1. Ósme niebo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga czasu przemiany. Tom 1. Ósme niebo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.25

Historia dwudziestokilkuletniej pracowniczki krakowskich centrów outsourcingowych, Łucji, której szara, korporacyjna rzeczywistość zmienia się nie do poznania po tym, gdy we śnie tajemniczy wampir o wzroście koszykarza i wyglądzie blond anioła ratuje jej życie. Wampir ma na imię Mikael, a Łucja zakochuje się w nim i usilnie szuka sposobu na to, by ponownie się z nim zobaczyć. Tymczasem dostaje propozycję pracy w nowej firmie, Corporate Wings BPO. Z pozoru typowa korporacja okazuje się wyjątkowym miejscem: szef rekrutacji, Adam, przyjmuje do pracy przede wszystkim lightworkerów: osoby obdarzone duszami upadłych aniołów i istot pozaziemskich. To opowieść o dorastaniu, poznawaniu prawdziwego siebie, nauce szanowania własnych granic. To historia o wyborze pomiędzy dwoma mężczyznami, pomiędzy namiętnością a miłością. To droga poprzez samego siebie, która prowadzi do odkrycia wyjątkowego skarbu, jakim jest każdy z nas. Pierwszy tom opowieści o miłości i aniołach, a zarazem pierwszej polskiej sagi o lightworkerach.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

67
Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków 2017 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków 2017
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.30

Z książki Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków 2017 dowiesz się, jak dokonywać potrąceń z różnego rodzaju świadczeń pracowniczych od 1 lipca 2017 r.

69,90 zł
58,72 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 11,18 zł

68
Najpiękniejsze baśnie dla naszych dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najpiękniejsze baśnie dla naszych dzieci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.17

Wszystkie dzieci kochają baśnie. Zwłaszcza gdy słyszą je z ust kochanych osób lub same zaczynają czytać. W dzieciach nie gaśnie radość z przenoszenia się do bajkowego świata, chociaż często znają już każdą baśń na pamięć. Na tym właśnie polega niezwykły czar klasycznych opowieści Perraulta, Andersena czy braci Grimm. Baśnie jak żadne inne utwory uczą dzieci reguł rządzących światem, pozwalają w naturalny sposób odnaleźć swoje w nim miejsce i pokazują, jak odróżnić dobro od zła. Przedstawiamy zbiór najbardziej znanych i cenionych baśni świata – są tu utwory Charles’a Perraulta, Hansa Christiana Andersena oraz braci Jakuba i Wilhelma Grimmów, napisane pięknym, przystępnym dla dzieci językiem i wspaniale zilustrowane przez sławnego grafika Vala Biro. Są tu takie utwory, jak Kopciuszek, Kot w butach, Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków czy Czerwony Kapturek – a także inne, równie cenione tytuły. Książka zapewni każdemu dziecku niezapomniane chwile w baśniowym świecie, pełnym niezwykłych przygód. Zapraszamy do lektury!

34,00 zł
25,16 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 8,84 zł

69
Historie z nieba. Światło od bliskich. Lekcje dla żyjących - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historie z nieba. Światło od bliskich. Lekcje dla żyjących
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.05

Poruszająca historia kobiety, która posiada dar i dysponuje mocą pochodzącą z Drugiej Strony. Zdolności spirytystyczne Autorki zostały przetestowane i zweryfikowane przez najbardziej znane organizacje naukowe badające zjawiska paranormalne. Poświęciła ona swoje życie na badanie naszego połączenia z zaświatami, rozmawiając ze zmarłymi, a ich bliskim pomagając pogodzić się ze stratą. W swoim międzynarodowym bestsellerze udziela odpowiedzi na nasze odwieczne pytania: Dlaczego tu jesteśmy? Co się dzieje, gdy umieramy? W jaki sposób możemy znaleźć drogę w tym życiu? Przedstawia również autentyczne historie przebaczenia i pojednania, które przekraczają barierę między życiem i śmiercią. Dostarcza nam wielu wskazówek dotyczących życia na Ziemi oraz przypomina, że nasze relacje z tymi, których kochamy, trwają cały czas. Uświadamia nam także, że wszyscy jesteśmy połączeni i istniejemy, aby dawać i otrzymywać bezinteresowną miłość. Dzięki tej publikacji Ty również będziesz mógł doświadczyć kontaktu z osobą zmarłą oraz stać się jasnowidzem i prawdziwym medium. Nauczysz się widzieć wydarzenia i rzeczy znajdujące się poza granicami przestrzeni, materii i czasu. Dowiesz się także jak rozmawiać z dzieckiem, które od Ciebie odeszło, i jak poczuć jego obecność. Ponadto znajdziesz informacje jak więzi z bliskimi, którzy odeszli wpływają na poprawę Twojego życia na ziemi. Poczuj miłość silniejszą niż śmierć.

44,90 zł
33,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

70
Medyczne śledztwa. Rozpoznanie schorzeń trudnych do zdiagnozowania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Medyczne śledztwa. Rozpoznanie schorzeń trudnych do zdiagnozowania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.23

Dla pacjentów profesor Jürgen Schäfer to nierzadko ostatnia deska ratunku. Wiele osób zgłasza się do niego już w stanie śmiertelnej choroby, mając za sobą prawdziwą odyseję przez różne praktyki lekarskie oraz kliniki. W swojej książce „niemiecki doktor House” opierając się na różnych dramatycznych przypadkach opowiada o pracy całego jego zespołu, stosowanych przez siebie metodach oraz możliwościach, jakie ma do dyspozycji współczesna medycyna. Ujawnia przy tym swoje detektywistyczne zacięcie, które pozwala mu natrafić na ślad trudnych do rozpoznania chorób. Teraz i Ty poznasz sekrety laureata wyróżnienia Ars Legendi, przyznawanego dla najlepszego wykładowcy w Niemczech oraz nagrody Pulsus Awards dla najlepszego lekarza roku 2013. Uzyskasz wiedzę niezbędną do zdiagnozowania boreliozy i poznasz skutki nadużywania leków. Dowiesz się czym się charakteryzuje niediagnozowany zespół Friedmana-Goodmana oraz co mogą oznaczać trudności z oddychaniem. Poznasz problemy wynikające z zepsutego korzenia zębowego, jak również wyczytasz wiele dodatkowych informacji z barwy krwi czy ciężkiego porodu. Rozpoznasz niedoczynność gruczołów przytarczycowych i bagatelizowany zespół bezdechu sennego, jak również lamblie, zespół wędrującej nerki czy zatrucie kobaltem. Dzięki opisanym w książce przypadkom znajdziesz nieoczywistą przyczynę nękających Cię dolegliwości i zamiast biegać od lekarza do lekarza, wybierzesz specjalistę gwarantującego szybkie i skuteczne wyzdrowienie. Prawdziwe znaczenie niejasnych objawów!

44,40 zł
32,41 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,99 zł

71
Moje przygody z marketingiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje przygody z marketingiem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.09

Philip Kotler uznawany jest za ojca nowoczesnego marketingu. To geniusz, który zdecydował się na studia z rachunkowości, a potem postanowił obronić doktorat z ekonomii. Obecnie to jeden z najważniejszych myślicieli w obszarze marketingu. Jest autorem wielu książek, które stanowią podwaliny marketingu, i twórcą modeli marketingowych wykorzystywanych przez marketerów i biznesmenów na całym świecie. To on wprowadził do dziedziny takie koncepcje jak marketing społeczny czy demarketing. Obecnie, w wieku 84 lat, ma na swoim koncie ponad 50 książek o tematyce marketingowej i nadal wykłada w Kellogg School of Management. Napisany przez Kotlera podręcznik marketingu został po raz pierwszy wydany w roku 1961, a niedawno ukazało się jego 14. wydanie. Wciąż jest pozycją obowiązkową dla studentów marketingu. Moje przygody z marketingiem to pierwsza publikacja, w której Kotler opowiada o swoim życiu i tłumaczy, jakie zdarzenia inspirowały go do pracy nad kolejnymi książkami. Pisze na temat różnych zastosowań marketingu: w muzeach, w świecie polityki, w organizacjach non profit, w miastach, szpitalach oraz w kontekście społecznej odpowiedzialności firmy. Dzięki lekturze tej książki nie tylko poznasz kilka faktów z życia prawdziwego entuzjasty tej dziedziny, ale również dowiesz się co nieco na temat fundamentalnych zasad marketingu i zrozumiesz, jak możesz udoskonalić swoją firmę. „Po raz pierwszy piszę coś, co ma charakter autobiograficzny. Jeśli choć trochę mnie kojarzysz, pewnie słyszałeś o 4P. Za tym skrótem kryje się miks marketingowy, czyli produkt (product), cena (price), dystrybucja (place) i promocja (promotion). Na miks marketingowy, stworzony w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, składały się najważniejsze elementy procesu marketingowego. Moja książka Marketing, w której zajmuję się koncepcją 4P, stała się najpopularniejszym podręcznikiem na studiach z tej dziedziny na całym świecie. Obecnie na rynku znajduje się jej czternaste wydanie. Opublikowałem również 55 innych książek traktujących o marketingu, ale poruszających także inne tematy. Moje badania zaowocowały różnymi nagrodami, jak również 14 tytułami doktora honoris causa. Drogi Czytelniku, chciałbym podzielić się z tobą podróżą mojego życia”. – Philip Kotler

44,90 zł
38,17 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,73 zł

72
Lwów. Część VI/4. Łyczaków Środkowy, Zachód - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Lwów. Część VI/4. Łyczaków Środkowy, Zachód
Dostępny
7 szt.

Obejmuje fragment ulicy Łyczakowskiej powyżej kościoła św. Antoniego oraz ulice: Kłuszyńska, Hausnera. Relacja lwowiaków: Andrzej Kiełbusiewicz, Artur Pakosz ur. 1933, Jan Słaby ur. 1928, Anna Wimmer- Sokołowska ur. 1933.

16,90 zł
11,15 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 5,75 zł

73
Blok rysunkowy kolorowy Interdruk A3 20 kartek, 10 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blok rysunkowy kolorowy Interdruk A3 20 kartek, 10 szt
Dostępny
766 szt.

Blok rysunkowy z kolorowymi kartami, format A3, 20 kart

55,90 zł
74
Next. 2CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Next. 2CD
ATB, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.01

Dziesiąty album mistrza muzyki trance, Niemca André Tannebergera, którego fani klubowych imprez znają już od blisko 20 lat jako ATB. `neXt` to następczyni doskonałej `Contact` z 2014 roku, która na liście OLIS dotarła do miejsca drugiego! Jeden z najlepszych didżejów na świecie, który w Polsce trzykrotnie odbierał platynową płytę, od tamtej pory intensywnie koncertował i pracował, a efektem jest aż 25 nowych piosenek, które podzielono na dwa krążki! ATB jak zwykle zaprosił do współpracy wielu gości, chociażby Mike`a Schmida, Ethana Thompsona, Andrew Rayela. Ten ostatni, didżej i producent, pojawia się w singlowej piosence `Connected`, która jest doskonałym połączeniem trance`u i EDM.

45,90 zł
44,98 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,92 zł

75
Hot Wheels Zaprojektuj auto. Blok do kolorowania z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hot Wheels Zaprojektuj auto. Blok do kolorowania z naklejkami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.09

Blok do kolorowania wypełniony dynamicznymi pojazdami Hot Wheels. Dodatkowo 32 strony bloku można ozdobić 100 naklejkami. Do bloku dołączono 2 scenki i 2 oraz wspaniałe modele aut do wycięcia. Stwórz własną brykę i baw się odjazdowo!

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

76
React w działaniu. Tworzenie aplikacji internetowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
React w działaniu. Tworzenie aplikacji internetowych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.04

Do niedawna utworzenie interfejsu użytkownika było prawdziwym wyzwaniem. Interfejs musi przecież działać w przewidywalny sposób na różnych przeglądarkach i urządzeniach, musi zapewniać adekwatną obsługę wprowadzanych danych oraz umożliwiać płynne i niezawodne komunikowanie się aplikacji z użytkownikiem. Na szczęście dziś programiści mogą skupić się na działaniu aplikacji jako takiej – interfejs użytkownika można szybko, łatwo i przyjemnie zbudować za pomocą React, specjalnej biblioteki służącej do tego celu. Niniejsza książka jest przydatnym przewodnikiem po bibliotece React i jej zastosowaniach w tworzeniu aplikacji internetowych. Z publikacji tej dowiesz się, jak można jednorazowo zdefiniować interfejs, który będzie automatycznie się przebudowywał w reakcji na zmianę stanu aplikacji. Nauczysz się tworzyć rozbudowane aplikacje z wykorzystaniem małych, łatwych w zarządzaniu komponentów. Zapoznasz się również z JSX – technologią świetnie uzupełniającą React. Nauczysz się też korzystać z dodatkowych narzędzi pomocniczych, takich jak Browserify, Jest, ESLint, Flow, Flux czy Immutable.js. Dzięki temu znakomicie wzbogacisz swój warsztat programisty aplikacji WWW! Niektóre zagadnienia omówione w książce: • przygotowywanie biblioteki React do pracy, • komponenty, ich właściwości, stan i cykl życia, • wykorzystywanie komponentów do budowy UI, • korzystanie z narzędzi pomocniczych przy budowie aplikacji, • diagnostyka i testowanie kodu aplikacji. React – programowanie może być przyjemne! Stoyan Stefanov jest inżynierem w Facebooku. Wcześniej pracował dla Yahoo!, gdzie stworzył smush.it – narzędzie online służące do optymalizacji obrazów. Brał też udział w tworzeniu narzędzia o nazwie YSlow 2.0, przeznaczonego do pomiaru wydajności aplikacji. Jest autorem i współautorem wielu książek dotyczących programowania i tworzenia aplikacji internetowych. Prowadzi bloga dostępnego pod adresem http://phpied.com . Często zabiera głos na prestiżowych konferencjach, takich jak Velocity, JSConf, Fronteers i wielu innych.

39,90 zł
27,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

77
Kronika wielkopolska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kronika wielkopolska
Dostępny
10 szt.

(...) nic nie jest w stanie zastąpić tej porcji wiedzy o polskim średniowieczu, jakiej dostarczył kronikarz wielkopolski jako świadek opisanych faktów oraz dziejopis skrzętnie zestawiający w swoim dziele nie najmniejszą biblioteczkę źródeł historycznych, z których wiele nie dochowało się do naszych czasów. Kronika obejmuje okres dziejów Polski od czasów bajecznych aż po 1271 (a może nawet 1273) rok. Rozpoczyna się prologiem, w którym autor zapowiada przedstawienie dziejów Polski ze szczególnym uwzględnieniem gesta et actus bellici, tzn. czynów wojennych książąt wielkopolskich. W tym samym prologu znalazło się długie objaśnienie nazwy Polaków-Lechitów - wstawka będąca etymologiczno-geograficznym wywodem o pochodzeniu i rozsiedleniu Słowian.

39,00 zł
30,42 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,58 zł

78
Mózg zmienia się sam. Innowacyjne techniki przywracania prawidłowych  funkcji mózgu bez operacji i leków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mózg zmienia się sam. Innowacyjne techniki przywracania prawidłowych ...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.25

Nowa nauka o neuroplastyczności obala powszechnie panującą ideę, że wydajność ludzkiego mózgu jest stała. Dotychczasowa teoria wyrokowała, że ludzie, którzy urodzili się z uszkodzonym mózgiem będą ograniczeni lub niesprawni przez całe życie. Jednak mózg może zmienić swoją strukturę i znaleźć nowe sposoby by prawidłowo funkcjonować, gdy jego część ulegnie uszkodzeniu. W tej książce nagrodzony pisarz i psychiatra opisuje niekonwencjonalne metody leczenia urazów mózgu, które zebrał od naukowców z całego świata. Poznasz sposoby leczenia oraz ludzi, których życie całkowicie się zmieniło dzięki tym nowatorskim technikom wykorzystującym neuroplastyczność. W tej publikacji odkryjesz sposoby na poprawę pamięci, osiąganie lepszych wyników w nauce oraz metody, dzięki którym zaburzenia uczenia się zostały uleczone, a IQ badanych wzrosło. Znajdziesz dowody na to, że możliwe jest wyostrzenie pamięci osiemdziesięciolatków do tego stopnia, że komfort ich życia poprawi się do poziomu z czasu, gdy mieli pięćdziesiąt pięć lat. Wykorzystanie neuroplastyczności mózgu umożliwia odzyskanie wzroku nawet u ludzi niewidomych od urodzenia oraz odzyskanie słuchu u osób, które nigdy wcześniej nie słyszały. Uzyskasz informacje o ludziach, którzy przeszli udary wiele lat wcześniej i usłyszeli diagnozę, że nie można ich uleczyć, a jednak wrócili do zdrowia. Dowiesz się w jaki sposób przeprogramować swój mózg za pomocą swoich myśli, by uleczyć, dotychczas uważane za nieuleczalne, obsesje, traumy, ataki paniki czy choroby neurodegeneracyjne. Kup tę książkę. Twój mózg będzie Ci wdzięczny.

59,90 zł
43,73 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

79
Tendencje rozwojowe prawa administracyjnego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tendencje rozwojowe prawa administracyjnego
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.11

„[…] obserwowane w ostatnich latach zmiany w obrębie prawa administracyjnego i ich dynamika determinują potrzebę podjęcia refleksji naukowej. Chodzi tu zwłaszcza o identyfikację zasadniczych impulsów wspomnianych przeobrażeń oraz określenie ich możliwych kierunków, jak również o odpowiedź na pytanie o miejsce i rolę współczesnego prawa administracyjnego w „mechanizmie działania prawa”. W każdym przypadku będzie to wymagało szerokiego spojrzenia na efekty procesu historycznego, jakim jest ewolucja tej gałęzi prawa, a także pewnej śmiałości w formułowaniu sądów dotyczących jej przyszłości – zwłaszcza jeśli zważyć na brak jednolitej koncepcji legislacyjnej w tej materii i aktualne napięcia w obszarze współdziałania władz publicznych.” Fragment z przedmowy

37,80 zł
29,86 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,94 zł

80
Dobre maniery dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobre maniery dla dzieci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.25

Dobre maniery dla dzieci to najlepsza książka do nauki zasad dobrego wychowania. Dzieci dowiedzą się, jak należy zachowywać się przy stole, w szkole, podczas odwiedzin, na ścieżce rowerowej, w autobusie, w kinie lub podczas korzystania z internetu. Trudne zasady dobrego wychowania zostały przedstawione w formie humorystycznych wierszyków, których bohaterami są niesforne zwierzątka. Wiersze idealne pokazują właściwe zachowanie pomijając nudne dla dzieci formuły, nakazy i zakazy. Pozycja podzielona jest na czytelne działy, w których pogrupowano wszystkie zasady związane np. z zachowaniem podczas posiłku, w środkach komunikacji miejskiej, czy w towarzystwie. Kolorowe i zabawne ilustracje przyciągną uwagę nawet największego urwisa! Polecamy.

8,99 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,2%
oszczędzasz 2,00 zł

81
Uczta wyobraźni. Luna: Wilcza pełnia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczta wyobraźni. Luna: Wilcza pełnia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.18

Zabito Smoka. Corta Hélio, jedna z pięciu rządzących Księżycem rodzinnych korporacji, została zniszczona. Rodzina się rozproszyła, wrogowie podzielili majątek między sobą. Minęło osiemnaście miesięcy. Ocalałe dzieci Cortów, Lucasinho i Luna, uzyskały ochronę potężnego rodu Asamoah, a Robson, który nie doszedł do siebie po gwałtownej śmierci rodziców, jest teraz podopiecznym – a w istocie zakładnikiem – rodu Mackenziech. Natomiast mianowany następca tronu, Lucas Corta, zniknął z powierzchni Księżyca. Jedynie lady Sun, głowa rodu Sunów i korporacji Taiyang, podejrzewa, że Lucas jednak żyje i wciąż jest liczącym się graczem. Przecież zawsze był królem intrygi – i nie zawahałby się zaryzykować nawet życia, by zbudować nowe Corta Hélio, jeszcze potężniejsze niż przedtem. Potrzebuje jednak sojuszników – aby ich zyskać, porywa się na podróż na Ziemię, wyprawę niewykonalną dla urodzonego na Księżycu człowieka. W niestabilnym księżycowym klimacie zwieńczeniem intryg, zmieniających się sojuszy i politycznych machinacji wielkich rodów staje się otwarta, krwawa wojna. Luna: Wilcza pełnia jest kontynuacją sagi o pięciu księżycowych Smokach.

39,00 zł
31,20 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,80 zł

82
Człowiek z sąsiedztwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Człowiek z sąsiedztwa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.03

Tibor Tarent, fotograf-freelancer, wraca do Anglii z Anatolii, gdzie jego żonę zabiły rebelianckie bojówki. Islamska Republika Wielkiej Brytanii dochodzi jeszcze do siebie po dziwnym i przerażającym ataku terrorystycznym, podczas którego w jednej chwili zanihilował wielki, trójkątny obszar zachodniego Londynu, wraz z setkami tysięcy istnień ludzkich. Władze uważają, że ten atak i śmierć żony Tarenta są w jakiś sposób powiązane. Sto lat wcześniej, podczas I wojny światowej, estradowy iluzjonista rusza na Front Zachodni z tajną misją uczynienia brytyjskich samolotów rozpoznawczych niewidzialnymi dla wroga. Podczas podróży do okopów poznaje wizjonera, sądzącego, że to będzie wojna, która zakończy wszelkie wojny. W roku 1943 polska pilotka opowiada mechanikowi z RAF-u o swojej ucieczce przed hitlerowcami i desperackim pragnieniu powrotu do domu. W czasach współczesnych, angielski fizyk teoretyk w ogrodzie swojego domu po raz pierwszy wywołuje zjawisko sąsiedztwa. Człowiek z sąsiedztwa to powieść, w której pozory mylą, a wszystko skrywa drugie dno, w której fikcja przecina się z historią, a każda wersja rzeczywistości jest podejrzana, w której prawda i fałsz mieszkają ze sobą w sąsiedztwie.

39,00 zł
31,20 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,80 zł

83
Uczta wyobraźni. Stulecie przemocy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczta wyobraźni. Stulecie przemocy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.11

Nie chcieli zostać bohaterami. Bronili Imperium Brytyjskiego przez siedemdziesiąt lat. Oblivion i Fogg, nierozłączni przyjaciele powiązani wspólnym przeznaczeniem. Aż do pewnej nocy w Berlinie, kiedy rozdzieliła ich wojna i tajemnica. Jednakże przeszłość potrafi dogonić każdego. Wezwani ponownie do Biura Spraw Przestarzałych – instytucji, dla której żadna sprawa nie staje się przestarzała – Fogg i Oblivion muszą stawić czoło pamięci o straszliwej wojnie, nieupamiętnionych aktach heroizmu oraz życiu w dusznych korytarzach i zamkniętych pokojach, gdzie odbywają się potajemne spotkania. Muszą się z tym wszystkim zmierzyć, by znaleźć odpowiedź na pytanie ostateczne: Co czyni bohatera?

35,00 zł
28,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

84
Tlen - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tlen
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.03.26

Jest rok 2020. Na całym świecie, a więc i w Karzistanie, małym kraiku leżącym gdzieś w środkowej Azji, przeprowadzony zostaje test "Tlenu": globalnej sieci obywającej się bez komputerów i interfejsów. Wykorzystującej bezpośrednio specjalnie sformatowane fragmenty mózgu. Test kończy się źle, są ofiary śmiertelne. A w małej, zagubionej w karzistańskich górach wiosce spaja on w jedno dwie osobowości: głównej bohaterki, kobiety w średnim wieku, Mae Chung, i zmarłej w jego trakcie ślepej staruszki pamiętającej bardzo dawne czasy. "Tlen" ma powrócić za rok, po poprawkach, obie kobiety istnieją w nim jednak już teraz. Jako jedna osobowość. Istnieją jednocześnie w "Tlenie", gdzie ludzie nie mają ciał, i w ciele Mae. Mae Chung, choć analfabetka, jest inteligentna, sprytna i mądra. Stara się przygotować konserwatywną wiejską społeczność na nieuniknione zmiany. Rozwija biznes w dotychczasowej, klasycznej sieci, bogaci się, uczy nowego świata siebie i innych, choć los nie szczędzi jej osobistych dramatów. Drugie "ja" Mae, obrócone w przeszłość, sprzeciwia się wszelkim zmianom. Do końca nie wiemy, które zwycięży. Do końca nie wiemy nawet, czym jest zwycięstwo: zwieńczeniem tradycji czy jej zagładą? Mae Chung to chyba najpełniej KOBIECA bohaterka współczesnej fantastyki naukowej. A "Tlen" jest zaskakującą i piękną opowieścią o tym, jak przeżyć między młotem nowego, które nie chce nadejść, i kowadłem starego, które nie chce odejść.

39,00 zł
31,20 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,80 zł

85
Piaskowe obrazki. Pakiet 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piaskowe obrazki. Pakiet 1
Niko
Dostępny
145 szt.

„Piaskowe obrazki” to kreatywna zabawa dla dzieci, polegająca na tworzeniu barwnych ilustracji z piasku. Każdy zestaw zawiera trzy obrazki, woreczki z kolorowym piaskiem oraz patyczek, za pomocą którego odkrywamy klejącą warstwę ilustracji. Przy tej zabawie wyobraźnia nie zna granic!

17,99 zł
12,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,00 zł

86
Mała Cyganeczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mała Cyganeczka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.31

Pewnego dnia Marysia spotyka Lalkę, która wraz z taborem cygańskim przyjeżdża do wioski. Całym światem Lalki jest las, ale ma też skryte marzenie, pragnie nauczyć się czytać i pisać, bo – jak mówi – słowa mieszkają w jej duszy. Marysia postanawia pomóc koleżance, w zamian za to otrzymuje najpiękniejszy dar. „Po raz pierwszy usłyszałam o Niej podczas wieczoru poezji romskiej. Przyznam – Papusza zaczarowała mnie. Mam nadzieję, że odrobinkę tego zachwytu, odkryjecie w opowieści o małej Cyganeczce” – pisze w posłowiu autorka.

14,99 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

87
Niezatapialni i łódź podwodna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezatapialni i łódź podwodna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.22

Wybuch amunicji, który 13 października 1923 r. zmiótł z powierzchni ziemi sporą część Cytadeli Warszawskiej, zniszczył także świeżo wybudowany domek przy ul. Fortecznej 4. Rodowiczowie już nie raz rozpoczynali wszystko od nowa, po kilku latach ich odbudowany dom stał się chlubą Żoliborza. Najciekawsza była jednak piwnica. To tam znajdowała się „Łódź Podwodna”. Komfortowo urządzona, znakomicie ukryta. Niezatapialna. Niemcy poszukiwali jej bezskutecznie. Tę najnowocześniejszą konspiracyjną radiostację Polski Podziemnej wymyślił i skonstruował Stanisław Rodowicz. Po wojnie komuniści skazali go na karę śmierci. Krystyna próbowała się dowiedzieć, gdzie jest jej Stanisław i dlaczego został aresztowany przez bezpiekę. Po poradę udała się do stryjostwa na ulicę Lwowską. Drzwi mieszkania otworzył Kazimierz Rodowicz, profesor Politechniki Warszawskiej, ojciec legendarnego „Anody”. Starał się opanować. Właśnie otrzymał pismo z Naczelnej Prokuratury Wojskowej. Pokazał je Krystynie. „Zawiadamiam, że syn Obywatela, Jan Rodowicz, w dniu 7 stycznia 1949 r. popełnił samobójstwo wyskakując z okna podczas przeprowadzania go z aresztu”. Łzy same zaczęły jej płynąć. Rozmawiali tylko o Janku. Stanisław Rodowicz, konstruktor konspiracyjnej "Łodzi Podwodnej”. Jego młodszy brat, Kazik, dostał się do niemieckiej niewoli. W 1947 r. wyjechał do Wenezueli, zamieszkał wśród Indian. Najmłodszy z braci, Władek, pomagał Staszkowi w pracy konspiracyjnej. Aresztowany, przeszedł obozy koncentracyjne, Majdanek i Auschwitz. Byli stryjecznymi braćmi Jana Rodowicza, „Anody”. Niezatapialni.

44,90 zł
32,78 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

88
Odwracanie marki. Dlaczego teraz klienci rządzą firmami - i jak obrócić to na własną korzyść - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odwracanie marki. Dlaczego teraz klienci rządzą firmami - i jak obróci...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.22

Budowanie świadomości marki, które obecnie odbywa się przede wszystkim w mediach społecznościowych, przekazuje losy firm w ręce klientów. Jest to odwracanie marki, rzut judo, którego efekty widzi cała branża. Technika, która pogrąża niektóre firmy, a inne podnosi do statusu supergwiazd. Dziś wybór jest prosty: odwróć się albo sami cię odwrócą. Swoją klarowną opowieść o tym, jak przeskoczyć wprost do przyszłości rządzonej przez konsumentów Neumeier prowadzi lekko i bez wysiłku. Przekształć swoją markę w miniruch społeczny, który klienci będą z przyjemnością współtworzyć, a ty patrz, jak rośnie i niech oko twoje radują zyski.

34,90 zł
25,13 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

89
Cel za horyzontem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cel za horyzontem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.07

Sensacyjne wspomnienia snajpera GROM, jednego z najbardziej doświadczonych oficerów tej jednostki Podpułkownik Karol K. Soyka ujawnia prawdziwe oblicze elitarnego i sławnego ugrupowania komandosów. Opowiada o tym, jaka naprawdę jest ta jednostka, jak działa i z jakich „zabawek” lubi korzystać. Książka opowiada też o tym, jak przeprowadza się selekcję i buduje mentalność najlepszych żołnierzy. Opisuje arcytrudne operacje przeprowadzone w najniebezpieczniejszych miejscach na ziemi – w Iraku, Zatoce Perskiej czy na Haiti, i to nie z perspektywy sztabowca, ale uczestnika akcji, który nie raz pociągnął za spust, by przeżyć i skutecznie chronić swoich kolegów oraz cywili. Opowieść Soyki daje szansę, zrozumieć jak skutecznym narzędziem dysponujemy w trwającej właśnie wojnie z terroryzmem.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

90
Zioła w medycynie. Choroby układu pokarmowego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zioła w medycynie. Choroby układu pokarmowego
Dostępny
43 szt.

To pionierska na polskim rynku publikacja obalająca mity na temat ziołolecznictwa, która jest doskonałym przewodnikiem po terapiach uzupełniających oraz merytoryczną podstawą do leczenia objawów chorobowych, fitoterapii schorzeń o łagodnym przebiegu i chorób przewlekłych. Opisano w niej poszczególne dolegliwości, podkreślono wskazania i przeciwwskazania, schematy dawkowania dla podanych receptur czy ziołowych preparatów. Rozdziały oddają kolejność odcinków układu pokarmowego. Zagadnienia posegregowano według jednostek chorobowych. Publikację kończy opis leczenia częstych objawów chorobowych. Co interesujące, w publikacji znajdują się także praktyczne wskazówki do kulinarnego zastosowania ziół w profilaktyce i terapii schorzeń układu pokarmowego. Książka adresowana jest zarówno do gastrologów, lekarzy rodzinnych, pediatrów, geriatrów, jak i farmaceutów. Bez wątpienia jest to przydatna pozycja również dla pielęgniarek i położnych oraz dietetyków. Powinni zainteresować się nią także studiujący medycynę i farmację. Odnajdą w niej wartościowe źródło wiedzy także pasjonaci medycyny naturalnej.

64,00 zł
59,52 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 4,48 zł

91
Niezależna literatura i dziennikarstwo przed 1989 rokiem. Idee - ludzie - spory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezależna literatura i dziennikarstwo przed 1989 rokiem. Idee - ludzi...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.18

Jak działały instytucje kulturalne na emigracji? Jak publikowano wydawnictwa i czasopisma niezależne w kraju, poza cenzurą? Co różniło te dwa niezależne obiegi kulturowe? Kto je tworzył, jakie były ich losy? Jakie stały za nimi idee? O co się spierano? Jaką rolę odgrywała literatura w tych działaniach? Na te i wiele innych pytań odpowiada w książce autor, obecnie profesor w Katedrze Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UŁ, w czasach PRL-u działacz opozycyjny, w latach 1984-1994 dziennikarz Rozgłośni Polskiej RWE w Monachium. Zebrał tu swoje dotychczasowe badania i doświadczenia w zakresie niezależnej literatury i dziennikarstwa. W dwóch pierwszych częściach publikacji rysuje przemyślany, przefiltrowany przez własne doświadczenia obraz całości – w kraju i na emigracji – otrzymujemy choćby wnikliwą opowieść o paryskiej „Kulturze” i o Radiu Wolna Europa. W trzeciej z kolei części autor przypomina sylwetki kilku twórców i poddaje analizie ich dokonania. Obok pisarzy nie do pominięcia, takich jak Miłosz czy Kisielewski, Konrad Tatarowski przypomina również tych dziś niemal zapomnianych (W. Sułkowski, M. Niemiec). Spory ideowe przywoływane w publikacji – w tym przede wszystkim spór Adama Michnika i Jarosława Kaczyńskiego o Traktat o gnidach Piotra Wierzbickiego – nie należą jedynie do historii i odcisnęły swój ślad również na dzisiejszym obrazie życia politycznego, społecznego i kulturowego.

39,90 zł
34,31 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,59 zł

92
Cukrzyca Personalizacja terapii i opieki nad pacjentem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cukrzyca Personalizacja terapii i opieki nad pacjentem
Dostępny
39 szt.

?Cukrzyca. Personalizacja leczenia i opieki nad pacjentem? to unikatowa książka przedstawiająca interdyscyplinarne i holistyczne podejście do leczenia osoby chorej na cukrzycę. Charakter choroby jako choroby przewlekłej wraz z wszelkimi konsekwencjami emocjonalnymi i somatycznymi typowymi dla chorób nieuleczalnych i przewlekłych wskazuje na potrzebę personalizacji procesu leczenia i wyjście poza schematy terapeutyczne, które są bardzo mocno zakorzenione w postępowaniu leczniczym i diagnostycznym. Złożoność procesów patofizjologicznych wynikających z cukrzycy i chorób współwystępujących oraz umiejętność rozpoznania dodatkowych chorób wymaga dostosowania adekwatnego leczenia, w którym ogromną rolę odgrywają specjaliści z różnych dziedzin:: gastroenterologii, endokrynologii, psychologii oraz specjaliści z zakresu żywienia. Po raz pierwszy w tak dużym stopniu został przedstawiony problem kondycji emocjonalnej chorego i jego rodziny w związku z rozpoznaniem nieuleczalnej choroby. Książka przedstawia najnowsze standardy postępowania diagnostycznego i terapeutycznego w schorzeniach gastrologicznych współwystępujących z cukrzycą, podstawy pracy psychoterapeutycznej i diagnozę zaburzeń psycho-emocjonalnych. Aspekty terapeutyczne przedstawione zostały w opisach przypadków, wskazujących na znaczny polimorfizm przebiegu choroby, przyczyny dodatkowych powikłań wraz z analizą szczegółową insulinoterapii oraz jej wpływu na jakość leczenia. Chcemy, aby książka zachęciła czytelnika do wyjścia poza ramy wiedzy akademickiej aby poszukiwać odrębności zarówno diagnostycznych jak i leczniczych w kontakcie z pacjentem .

139,00 zł
129,27 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 9,73 zł

93
Rewitalizacja miast - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rewitalizacja miast
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.24

Przekazujemy w ręce Czytelników pierwszą w Polsce książkę wyjaśniającą procesy i mechanizmy rewitalizacji wdrażanej w sposób zintegrowany i zorientowany na problemy oraz zjawiska społeczne, z którymi mierzą się współczesne miasta. Książka ta stanowi równocześnie odpowiedź na nowe regulacje prawne, zmieniające sposób planowania i wdrażania rewitalizacji w polskich gminach.

49,90 zł
42,91 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,99 zł

94
Futro z czcigodnej padliny... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Futro z czcigodnej padliny...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.24

W publikacji autorka podejmuje temat rozwoju gatunku Volksstück ze szczególnym uwzględnieniem jej współczesnych kontynuacji w dramaturgii niemieckojęzycznej XX w. Nacisk kładzie przy tym zwłaszcza na refleksję dotyczącą XX-wiecznej odmiany gatunku - na realistyczny, zaangażowany dramat będący narzędziem społecznej krytyki. Jednocześnie Czytelnik ma szansę zapoznać się ze znaną, dotąd w Polsce jedynie w zarysie, historią XIX-wiecznej Volksstück i Volkstheater, które stanowią podłoże dla każdej późniejszej próby odniesienia do konwencji tego gatunku. Dla niemieckojęzycznej literatury i teatru Volksstück (dosł. sztuka ludowa) to zdecydowanie więcej niż jedynie forma literacka, czy tradycja teatralna, to niemalże pewien sposób myślenia i egzystowania w sieci społecznych relacji. Ten niezwykle elastyczny gatunek, którego trwanie opiera się na szeroko pojętych ?transfuzjach? zachodzących między teatrem a społeczeństwem, odzwierciedla złożoną sieć kulturowych powiązań i zależności. Innymi słowy, Volksstück to swego rodzaju fenomen kulturowy, stąd opisywanie jej jedynie z perspektywy stricte literaturoznawczej, bez uwzględniania szerszego kontekstu społecznego, politycznego, a nawet ekonomicznego, jest niemożliwe. Ze Wstępu

49,90 zł
42,91 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,99 zł

95
Samochód rajdowy Rafała Mały chłopiec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochód rajdowy Rafała Mały chłopiec
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.16

Historyjka, dzięki której dziecko może identyfikować się z bohaterem i puścić wodze fantazji. Na końcu tej ślicznie ilustrowanej książeczki mały Czytelnik znajdzie zagadki oraz miejsce na wklejenie własnej fotografii ? teraz i On może jeździć samochodem rajdowym Rafała!

10,70 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 1,71 zł

96
Marker Multi Massimo Biały - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marker Multi Massimo Biały
Niedostępny
Brak

Dwustronny marker z uniwersalnym tuszem permanentnym na bazie wody, do pisania po różnych powierzchniach, m.in. płytach CD, kliszach RTG, szkle, plastiku, metalu, drewnie i po tablicach sucho-ścieralnych. Idealny dla artystów i do tablic restauracyjnych. Nieblaknący , zmywalny wodą tusz pigmentowy. Indeks producenta EMP-25T. Dwie fibrowe końcówki: okrągła 2,0 mm i ścięta 2 -5 mm. Dostępne kolory: biały, czarny, niebieski, czerwony, brązowy, żółty, żółto-zielony, pastelowy róż, pastelowy fiolet, pastelowy niebieski, pastelowy zielony, pastelowy pomarańcz.

14,99 zł
Powiadomienie
97
Szalone oczka Wesoła wieś Naklejkowe przygody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szalone oczka Wesoła wieś Naklejkowe przygody
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.16

Przygotuj się na pyszną zabawę z mieszkańcami wiejskiego gospodarstwa! W tej książce znajdziesz zagadki, gry i ponad 250 naklejek, które na długie godziny zajmą każdego małego miłośnika sielskiego życia.

13,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,5%
oszczędzasz 2,01 zł

98
Szalone oczka Zwierzaki Naklejkowe przygody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szalone oczka Zwierzaki Naklejkowe przygody
Dostępny
2 szt.

Przygotuj się na wspaniałą zabawę w gronie domowych pupili! W tej książce znajdziesz zagadki, gry i ponad 250 naklejek, które nie pozwolą na chwilę nudy żadnemu wielbicielowi zwierząt.

13,00 zł
10,99 zł

Rabat 15,5%
oszczędzasz 2,01 zł

99
Arka Noego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arka Noego
Trefl
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.22

Arka wykonana z jasnego, naturalnego drewna jest doskonałą zabawką ogólnorozwojową, która zachęca do wspólnej zabawy.Znakomite rozwiązanie dla dzieci od 2 roku życia.Rozwija kreatywność oraz jest idealną zabawką do nauki nazw kształtów, zwierząt i kolorów od najmłodszych lat.Arka Noego to wielobarwny zestaw par zwierząt i postaci, który zachęca do kreatywnej zabawy i odgrywania scenek. Dodatkowo dach arki otwiera się, zwiększając możliwości kreowania zabawy.Zabawka kształtuje umiejętności logicznego myślenia i koncentracji, wzmacnia koordynację wzrokowo-ruchową, jak również wspomaga ćwiczenie zręczności i umiejętności manualnych m.in. dzięki możliwości dopasowania i wrzucenia zwierząt do odpowiednich okienek w arce.Wszystkie materiały wykorzystane do stworzenia zabawki posiadają atesty, a także zostały pomalowane nietoksycznymi farbami.Wymiary opakowania: 26.5 x 16.0 x 15.0 cm.

60,00 zł
52,20 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 7,80 zł

100
Zwierzaki Figuraki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzaki Figuraki
Trefl
Dostępny
30 szt.

Uśmiechnięte zwierzaki wykonane z jasnego, naturalnego drewna są doskonałą zabawką ogólnorozwojową. Znakomite rozwiązanie dla dzieci od 18 miesiąca życia. Rozwijają umiejętność logicznego myślenia i koncentracji od najmłodszych lat. Zwierzaki Figuraki to wielobarwne krążki z cyferkami w różnych ilościach i kształtach, służące do nauki kształtów, kolorów i liczenia. Zabawka wspomaga naukę rozpoznawania kształtów i kolorów, wzmacnia koordynację wzrokowo-ruchową, rozwija umiejętność logicznego myślenia i koncentracji, wspomagając jednocześnie zręczność i umiejętności manualne. Wszystkie materiały wykorzystane do stworzenia zabawki posiadają atesty, a także zostały pomalowane nietoksycznymi farbami. Rozmiar opakowania: 23.0 x 11.0 x 7.5 cm

28,90 zł
25,14 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,76 zł

Wróć do góry