hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2017.04.17

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 17 kwietnia 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Cmentarz w Pradze. Audiobook (Umberto Eco), na drugim 1981 (Digipack) (Republika). Kolejny produkt to Creativo. Klej fioletowy znikający 12 g (Astra) oraz Ratując Pana Banksa, DVD (John Lee Hancock).
1
Cmentarz w Pradze. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cmentarz w Pradze. Audiobook
Umberto Eco, Wydawnictwo Literackie
Dostępny
3 szt.

Czy nasze przekonania, nasza wiedza o świecie i wydarzeniach, obserwacje, które uważamy za własne, są takimi w rzeczywistości? Czy też może się okazać, że są rezultatem nadzwyczaj zręcznej manipulacji prawdziwymi i fałszywymi informacjami? Umberto Eco podczas jednej ze swych konferencji prasowych powiedział kiedyś, że bardziej niż w teorię wierzy w spiskową praktykę dziejów. Była to wypowiedź żartobliwa, ale czy do końca? Ważnym tematem Cmentarza w Pradze są Protokoły Mędrców Syjonu, jest to literacka wizja ich powstania. Lecz dowiadujemy się także niesłychanych rzeczy o przedziwnych stowarzyszeniach, masonach, jezuitach, karbonariuszach, o słynnych nawróceniach, które zwiodły nawet świętą Teresę z Lisieux, o starożytnym mieście na dnie Jeziora Genewskiego, które badał pewien polski archeolog. A już z pewnością nie zapomnimy epizodu z doktorem Freudem rozprawiającym o psychiatrii w znanej paryskiej restauracji. Restauracje bowiem, kawiarnie, smakowite potrawy, opisy dań, deserów, skrupulatnie układanych menu są tu bardzo ważne. A przy tym wszystkim pamiętajmy, że postacie występujące w Cmentarzu w Pradze są autentyczne. Jedynym wyjątkiem jest główny bohater, którego wszakże liczne wyczyny mają wielu naprawdę istniejących sprawców. Podobni do nich stale krążą wśród nas. Narracja tej powieści jest wielkim wyzwaniem dla aktora – warto się przekonać, jak znakomicie poradził z nim sobie Jarosław Gajewski.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

2
1981 (Digipack) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1981 (Digipack)
Republika, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.06

W 2011 roku minęło 30 lat od powstania Republiki. Mimo, że od 10 lat zespół już nie istnieje to nadal ich płyty są chętnie słuchane. Dzisiaj to już zespół kultowy. A pierwsze ich albumy należą do klasyki polskiego rocka. Seria `Reedycje 2011` - w jednolitej szacie graficznej - na nowo przypomina ich fonograficzny dorobek. Po raz pierwszy, jako indywidualna płyta, zostaje wznowiona `Republika - Bez Prądu`, która pierwotnie ukazała się w 1993 roku w limitowanym nakładzie 1000 sztuk . Niektóre płyty zawierają dodatkowe nagrania, które ukazały się wcześniej wyłącznie w 13-płytowym boxie `Komplet`. Obok wszystkich albumów Republiki są również solowe nagrania Grzegorza Ciechowskiego jako Obywatela GC (`Stan Strachu`, `Obywatel świata`) czy firmowane pseudonimem Grzegorz z Ciechowa na sławnej płycie `ojDADAna` , który został wzbogacony o płytę DVD z filmem Jana Jakuba Kolskiego.

26,90 zł
24,75 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,15 zł

3
Creativo. Klej fioletowy znikający 12 g - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Creativo. Klej fioletowy znikający 12 g
Astra, 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.28

Klei papier i cienką tekturę. Trójkątny kształt ułatwia precyzyjne nakładanie kleju na najmniejszych krawędziach. Fioletowy kolor umożliwia dokładne rozprowadzenie kleju na powierzchni, który po wyschnięciu staje się przezroczysty.

3,99 zł
Powiadomienie
4
Ratując Pana Banksa, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ratując Pana Banksa, DVD
John Lee Hancock, 2015
Dostępny
101 szt.

Fascynująca opowieść o realizacji jednego z najcenniejszych filmów Disneya, „Mary Poppins”. Walt Disney (Tom Hanks) pragnie za wszelką cenę dotrzymać obietnicy danej córkom i przez dwadzieścia lat usiłuje zdobyć prawa do ekranizacji „Mary Poppins”, książki autorstwa P. L. Travers (Emma Thompson). Nie domyśla się, jak trudna i wymagająca będzie współpraca z ekscentryczną autorką.

31,52 zł
29,94 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,58 zł

5
Masza i Niedźwiedź. Sezon 2, 3 DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masza i Niedźwiedź. Sezon 2, 3 DVD
Oleg Kuzovkov, 2012
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.30

Pakiet z kompletnym sezonem drugim przygód Maszy i Niedźwiedzia – aż 26 zwariowanych odcinków na 3 płytach DVD. Idealny prezent dla małych fanów niesfornej Maszy i jej poczciwego przyjaciela misia.

51,90 zł
49,31 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,59 zł

6
Spell - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spell
Ryba and The Witches, Polskie Radio
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.04

Ryba and The Witches, rockowi wiedźmiarze z Wielkopolski, po trzech latach od ciepło przyjętego debiutu, powracają z nowym albumem. Płyta "Spell" ukaże się już pod koniec kwietnia, a zapowiadać ją będzie singiel "Ginny" Album zawiera dwanaście rockowych kompozycji, których niecodzienna, nowoczesna mieszanka mocnych gitar, wyważonej perkusji i wysmakowanej elektroniki, nawiązuje klimatem do chłodnej fali rocka lat 90-tych. Efektowne aranżacje muzyczne i magiczną energię tej płyty dopełnia bardzo charakterystyczny i zmysłowy wokal Muchy. To album pełen miłosnej emocji, energii i rockowej nostalgii. Jeden z wyjątkowych fanów zespołu wziął udział w wiedźmiarskich czarach i tak właśnie Tomek Organek wystąpił w dwóch kompozycjach: "Chains" i "Spell It". Jest jeszcze czarodziejski wokal młodziutkiej Maji Bo, w utworze "Saturday". Ryba and The Witches - ta poznańska grupa z dziwną nazwą zdążyła już lekko namieszać tu i ówdzie. Muzyka wiedźm to moc rocka z taneczną lekkością gdzie charyzmatyczny wokal ujmuje tajemnicą. Trzon bandu to Ryba i Mucha. Ryba to perkusista Piotr Rybicki, trochę wiedźmin, trochę szaman. To on nadaje rytm zespołowi, także poza sceną. Bartosz Muszyński - Mucha na wokalu. Czarodziej. Artysta malarz, muzyk, autor tekstów. Teksty Muchy są jak jego malarstwo. Opowiada obrazami, które sam maluje. Dotyka wrażliwych stron życia: miłości, samotności, przyjaźni. Wokal Muchy niektórzy porównują do legend takich jak Nick Cave czy Till Lindemann z Rammstein. W utworach RATW doszukać się można brzmień Depeche Mode, The Mission czy The Sisters Of Mercy. Charakterystyczny głos Muchy w połączeniu z jego tekstami pobudza wyobraźnie słuchacza, co razem z mocnym brzmieniem gitarowym Kuby i solidną perkusją Ryby zapewnia niezapomniany i wyjątkowy odbiór. W maju 2014 ukazał się debiutancki album "Ryba and The Witches` składający się z 2 płyt: CD (10 utworów + bonus) i DVD (koncert zarejestrowany w studiu im. Krzysztofa Komedy, Polskie Radio "MERKURY" - Poznań) Muzycy promując swój album zagrali m.in. na Spring Break Festival, Malta Festival 2014, Jarocin Festiwal 2014, Nowe Męskie Granie 2014. Otwierali koncert legendy muzyki progresywnej - Fisha w poznańskim Eskulapie. W radiowej Trójce zagrali koncert w ramach OFFSESJII Piotra Stelmacha. Zagrali też doskonale przyjęte koncerty w Kolonii i Berlinie, dokąd wracają na ponowne zaproszenie organizatorów z Niemiec.

33,00 zł
32,34 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,66 zł

7
Introspekcje (Digipack) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Introspekcje (Digipack)
NaVi, Polskie Radio
Dostępny
30 szt.

Po czterech latach od debiutanckiego albumu "Siedem żyć" (2013) oraz po roku od drugiej płyty "Piorunochron" (2016), zespół NaVi daje o sobie znać krążkiem "Introspekcje". Podobnie do poprzednich płyt, zespół NaVi kontynuuje nawigowanie po różnych stylach muzycznych. Tym razem obok piosenek typowo pop-rockowych zespół wplata też tak różnorodne style jak dance i punk! Za każdym razem wykazując się idealnym wyczuciem każdej stylistyki. Na przestrzeni ostatnich lat aż 5 piosenek zespołu pojawiło się w Muzycznej Jedynce, jako piosenki dnia. Tytuł płyty nawiązuje do tekstów piosenek NaVi, które w większości dotyczą tematyki szukania, bezpiecznego miejsca na świecie i podróżowania w głąb siebie, co jest też w pewnym sensie wyrażone samą nazwą zespołu. Płytą "Introspekcje zespół NaVi zaprasza do wspólnej muzycznej podróży. 24 kwietnia 2017 odbędzie się koncert promujący trzecią płytę zespołu w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Płyta "Introspekcje została nagrana w Woobie Doobie Studios przez zespół w składzie: Małgorzata Walenda, Paweł Poszytek, Łukasz Dudewicz i Przemek Kuczyński przy współudziale Michała Grymuzy i Wojtka Olszaka.

29,99 zł
29,39 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,60 zł

8
Kocham Czytać. Zeszyt 42: Jagoda i Janek w Zielonej Górze i Żaganiu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kocham Czytać. Zeszyt 42: Jagoda i Janek w Zielonej Górze i Żaganiu
Dostępny
2 szt.

Zeszyt 42. z serii Kocham Czytać. Jagoda i Janek znów podróżują po Polsce. Teraz odwiedzają Zieloną Górę i Żagań. Na mapie Polski jest coraz więcej miast, które poznali Mali Odkrywcy.

11,50 zł
10,99 zł

Rabat 4,4%
oszczędzasz 0,51 zł

Wróć do góry