hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.04.13

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 13 kwietnia 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Thorgal: Louve, tom 7. Nidhogg (Yann, Roman Surżenko), na drugim Emil. Nowe psoty Emila, DVD (Olle Hellbom). Kolejny produkt to Warcaby / Młynek (Jawa) oraz Łowca cieni (Donato Carrisi).
1
Thorgal: Louve, tom 7. Nidhogg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Thorgal: Louve, tom 7. Nidhogg
Dostępny
16 szt.

Siódma część serii fantasy poświęconej Louve, znającej mowę zwierząt córce szlachetnego wikinga Thorgala Aegirssona i księżniczki Aaricii. Dziewczynka wraz z krasnoludem Thjazim dociera do Międzyświata, by przekonać wielkiego węża Nidhogga do pomocy w walce z Czarnymi Elfami. Z kolei wyklęty pomniejszy bóg Vigrid i zaklęta w małpkę Yasmina przenoszą się do krainy Świetlistych Elfów, by szukać u nich wsparcia i zapobiec niszczycielskim planom królowej Loth. Od powodzenia różnych misji wszystkich bohaterów zależy, czy Dziewięć Światów przetrwa, czy też stwory ciemności zdołają rozpętać wielką wojnę i doprowadzą do kresu Asgardu. Scenariusze albumów serii Thorgal. Louve pisze francuski twórca Yann le Pennetier, współautor kilkudziesięciu cykli przygodowych i humorystycznych, a rysunkami zajmuje się rosyjski grafik Roman Surżenko (znany też z serii Thorgal. Młodzieńcze lata).

23,00 zł
17,99 zł

Rabat 21,8%
oszczędzasz 5,01 zł

4 osoby kupiły
2
Emil. Nowe psoty Emila, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emil. Nowe psoty Emila, DVD
Olle Hellbom, 2016
Dostępny
7 szt.

Film o największym psotniku ze Smalandii, psotniku, który jednak nie jest chuliganem i nie daje złego przykładu młodemu widzowi. Emil stawia czoła wyzwaniom zwykłej szarej rzeczywistości, ubarwiając ją swoimi pomysłami. Emil często ponosi konsekwencje swej ciekawości świata i nie zawsze do końca przemyślanych poczynań. Wszystko to składa się na zabawną całość. Serię o szwedzkim chłopcu może śmiało obejrzeć każde dziecko – nawet najmłodsze. Emil może stać się świetnym kompanem i sprawić, że na twarzy nie tylko najmłodszych widzów pojawi się uśmiech – także uśmiech sympatii dla tego małego urwisa.

19,90 zł
15,99 zł

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

3 osoby kupiły
3
Warcaby / Młynek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warcaby / Młynek
Jawa
Dostępny
47 szt.

Warcaby to gra planszowa dla dwóch graczy. Przebieg gry odbywa się na ciemnych polach planszy przy użyciu 12 białych i 12 czarnych pionów. Celem gry jest zbicie jak największej liczby pionów przeciwnika, lub takie ich zablokowanie, aby przeciwnik nie mógł wykonać żadnego ruchu. Młynek dziesiątkowy to gra przeznaczona dla dwóch graczy. Gra polega na tworzeniu młynków i eliminowaniu z gry pionów przeciwnika. Młynek jest to ustawienie w jednym rzędzie 3 pionów należących do jednego gracza. Przegrywa gracz, któremu zostaną na planszy 2 piony.

41,00 zł
29,52 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,48 zł

3 osoby kupiły
4
Łowca cieni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łowca cieni
Dostępny
2 szt.

Mroczne sekrety Wiecznego Miasta w nowej powieści najpopularniejszego włoskiego autora thrillerów Paenitentiaria Apostolica, zwana także Trybunałem Dusz. Watykańska instytucja, której działalność – oficjalnie zakazana – jest tylko częściowo związana z celem, do jakiego powołano ją w średniowieczu: odpuszczaniem „grzechów śmiertelnych”. Jej archiwum, istniejące wbrew regule tajemnicy spowiedzi, dowodzi jednego: dobro jest wyjątkiem, zło – regułą. Penitencjariusz Marcus, działając w imieniu Paenitentiaria Apostolica, wykorzystuje swój niezwykły talent – a może przekleństwo – do rozpoznawania anomalii. Od roku poszukuje zabójcy zakonnicy, której poćwiartowane zwłoki znaleziono w watykańskich ogrodach. Ma przy tym nieodparte wrażenie, że kościelni hierarchowie coś przed nim ukrywają. Tymczasem w Rzymie grasuje zabójca polujący na młode pary. Jego brutalność mobilizuje nie tylko włoskie władze, lecz również Watykan, który zleca śledztwo Marcusowi. Wraz z Sandrą Vegą, policyjną fotografką, penitencjariusz tropi anomalie, by schwytać mordercę, zanim zginą kolejni ludzie. Najbardziej przerażające jest to, że sprawca – który poprzez serię zabójstw najwyraźniej chce opowiedzieć jakąś historię – ma swoich „fanów”. Ludzi pomagających mu nawet za cenę własnego życia. Nowy sensacyjny thriller autora bestsellerowego Zaklinacza oraz Trybunału dusz. Carrisi w tej powieści doskonale uchwycił nie tylko wspaniałą atmosferę i piękno Rzymu, lecz także zdołał ukazać mroczne i pilnie strzeżone sekrety stolicy Włoch. „Przerażająco inteligentna!” – „The Times”. „Akcja pędząca na złamanie karku, pełna zaskakujących zwrotów” – „The Sunday Times”.

35,90 zł
28,72 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,18 zł

3 osoby kupiły
5
Hiszpański. Słownik w obrazkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hiszpański. Słownik w obrazkach
Dostępny
16 szt.

Hiszpański. Słownik w obrazkach to książka z nowej serii pomocy językowych Lingo, a zarazem świetny sposób na zapamiętanie najważniejszych hiszpańskich słówek. Zalety książki: - doskonała w podróży - najważniejsze tematy zilustrowane zdjęciami: transport, zakwaterowanie, jedzenie, zdrowie, sport i rozrywka, zdrowie - słówka opatrzone wygodnym dla użytkownika uproszczonym zapisem wymowy - w każdym rozdziale dodatkowy zestaw przydatnych zwrotów i atrakcyjnych zdjęć, pomocnych przy zapamiętywaniu treści - pomysł na naukę dla wzrokowców. Hiszpański. Słownik w obrazkach: oglądaj, powtarzaj, zapamiętuj!

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

2 osoby kupiły
6
Ptaki. Fauna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ptaki. Fauna
Dostępny
30 szt.

Książka Ptaki jest kolejną pozycją z serii „Fauna Polski”. Przedstawia ona ptaki lęgowe, zimowych gości oraz ptaki zalatujące regularnie i sporadycznie zaobserwowane na terenie Polski do 31.05.2015 r. (452 gatunki). Są one opisane w porządku systematycznym według najnowszego stanu wiedzy.

139,00 zł
101,47 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 37,53 zł

2 osoby kupiły
7
Kaczka-Dziwaczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kaczka-Dziwaczka
Dostępny
47 szt.

Książeczka kartonowa dla najmłodszych ze znanym wierszem Jana Brzechwy

9,80 zł
7,99 zł

Rabat 18,5%
oszczędzasz 1,81 zł

2 osoby kupiły
8
Jedwab. Szlakami dżonek i karawan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jedwab. Szlakami dżonek i karawan
Dostępny
6 szt.

W niniejszym drugim wydaniu książki autorzy uwzględnili uwagi i sugestie, jakie po ukazaniu się "Jedwabiu" w 2007 r. były wysuwane przez recenzentów i uczestników spotkań autorskich oraz innych czytelników, a także na forach internetowych. Dodane zostały nowe rozdziały oraz uzupełniony materiał ilustracyjny. W ostatnich 20 latach odkryto na Jedwabnych Szlakach wiele nowych obiektów kultury i sztuki, w tym najwięcej zachowanych w dobrym stanie jedwabi, ukazały się też w druku setki publikacji naukowych dotyczących różnych segmentów głównych szlaków i ich odgałęzień. Większość tych odkryć przypada na dwudziestoletni okres istnienia International Dunhuang Project, a wśród nich znaczny odsetek na ostatnie kilka lat, jakie upłynęły od pierwszego wydania tej książki. Dlatego uznaliśmy za celowe zawarcie w formie skondensowanej możliwie jak najwięcej informacji o tej tak pożytecznej i owocnej działalności. [Ze wstępu]

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

3 osoby kupiły
9
Skuteczna komunikacja w nowoczesnej organizacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skuteczna komunikacja w nowoczesnej organizacji
Dostępny
13 szt.

Jak skutecznie komunikować się ze swoimi konsumentami w dobie nowych mediów i zmieniających się trendów? Jak nawiązywać trwałe relacje z partnerami biznesowymi? Jak motywować pracowników i dawać im poczucie satysfakcji z pracy? Odpowiedzi na te pytania zawiera prezentowana publikacja. W książce autorzy omawiają użyteczne teorie i praktyczne wskazówki, pomocne w prowadzeniu zewnętrznej i wewnętrznej komunikacji przedsiębiorstw. Publikacja zawiera m.in.: • omówienie trendów w komunikacji społecznej i biznesowej u progu XXI wieku, • szerokie, praktyczne omówienie zasad budowania partnerskich relacji B2B i obsługi klienta, • przegląd narzędzi i działań komunikacyjnych kierowanych do odbiorców końcowych B2C, • wskazówki dotyczące prowadzenia motywującej komunikacji wewnętrznej, • porady na temat budowania wartości dodanej organizacji w duchu CSR.

49,00 zł
40,18 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,82 zł

2 osoby kupiły
10
Lunatycy. Jak Europa poszła na wojnę w roku 1914 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lunatycy. Jak Europa poszła na wojnę w roku 1914
Dostępny
38 szt.

Wybuch wojny w 1914 roku to nie kryminał Agathy Christie, w którym na końcu odkryjemy winnego stojącego nad zwłokami w oranżerii z dymiącym pistoletem. W tej opowieści nie ma żadnego dymiącego pistoletu; czy też raczej każda z głównych postaci trzyma w rękach po jednym z nich. Widziany w tym świetle wybuch tamtej wojny był tragedią, a nie zbrodnią. Uznanie tego faktu nie oznacza, że powinniśmy pomniejszać wojowniczość i imperialistyczną paranoję austriackich oraz niemieckich decydentów, które słusznie zaprzątały uwagę Fritza Fischera i jego sprzymierzeńców w historiografii. Lecz Niemcy nie byli jedynymi imperialistami i nie tylko oni ulegali paranoi. Kryzys, który przyniósł wojnę w 1914 roku, był owocem wspólnej kultury politycznej. Był jednak również wielobiegunowy i autentycznie interaktywny, co czyni z niego najbardziej złożone wydarzenie czasów współczesnych, i dlatego właśnie debata na temat przyczyn pierwszej wojny światowej trwa nadal, sto lat po tym, jak Gavrilo Princip oddał tamte dwa śmiertelne strzały do Franciszka Ferdynanda . Fragment Zakończenia

115,00 zł
98,90 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 16,10 zł

1 osoba kupiła
11
Gender. Spojrzenie krytyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gender. Spojrzenie krytyczne
Dostępny
4 szt.

"Na mocy Traktatu amsterdamskiego państwa członkowskie Unii Europejskiej zostały w 1997 roku zobligowane do wprowadzenia strategii gender mainstreaming, która od 1995 roku była równocześnie oficjalną strategią działania Organizacji Narodów Zjednoczonych. Z założeń Rady Europy z 1998 roku wynika, iż strategia ta miała umożliwić gruntowną transformację struktur społecznych i instytucjonalnych w taki sposób, aby zapewniały równe traktowanie kobiet i mężczyzn. (…) Jednakże różnorodne grupy społeczne twierdzą, że rzeczona strategia jest faktycznie estetycznie przedstawioną zasłoną dla promocji nowej antropologii, pozostającej w wyraźnym konflikcie z tradycyjną koncepcją człowieka, która leżała u źródeł wielowiekowego rozwoju kultury europejskiej i całej cywilizacji euroatlantyckiej. Od wielu lat nieprzerwanie pojawiają się głosy krytyczne, że owa strategia faktycznie stanowi promocję nowej, a w swej istocie nihilistycznej „filozofii seksualności”. Niniejsza książka to rezultat międzynarodowej konferencji naukowej, która odbyła się w marcu 2015 roku na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie – reprezentatywny, krytyczny głos w debacie na temat zjawiska, które w języku potocznym określane jest mianem „genderyzmu”." (Z Wprowadzenia)

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

1 osoba kupiła
12
Totem inteligencki. Arystokracja, szlachta i ziemiaństwo w polskiej przestrzeni społecznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Totem inteligencki. Arystokracja, szlachta i ziemiaństwo w polskiej pr...
Dostępny
32 szt.

Dla zrozumienia społecznej pozycji środowisk arystokratycznych i postziemiańskich zasadnicze znaczenie ma relacja łącząca je z inteligencją. W przeszłości była to w dużej mierze relacja antagonistyczna, jednak po 1918 roku, który można uznać za symboliczny moment ustanowienia II Rzeczypospolitej jako swoistej "republiki inteligenckiej", osłabiona arystokracja i ziemianie zaczęli odgrywać rolę wewnętrznej inteligenckiej subelity. Potomkowie znanych rodzin arystokratycznych i ziemiańskich stali się istotną częścią elity inteligenckiej republiki, a związki z nimi można uznać za symboliczny probierz inteligenckich roszczeń do przywództwa obywatelskiego i moralnego oraz własnej elitarności. Tak nakreślony kontekst analityczny pozwolił postawić tezę o arystokracji i - szerzej - o potomkach elit szlacheckich jako o inteligenckim totemie. Wokół tego podstawowego symbolu ciągłości historycznej polskich elit kształtowana jest współczesna polska tożsamość obywatelska. Zaproponowana w książce interpretacja relacji łączących arystokrację, ziemiaństwo i elity szlacheckie z inteligencją, służąc zrozumieniu genezy nowoczesnego polskiego modelu obywatelstwa, stanowi propozycję nowego ujęcia historycznej ewolucji polskich hierarchii społecznych w kategoriach socjologicznych. Podejście to jest też próbą rozwoju krytycznej, zorientowanej historycznie i porównawczo analizy obywatelstwa polskiego. Rafał Smoczyński - socjolog, profesor w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. Jego zainteresowania badawcze obejmują m.in. socjologię ekonomiczną, kontrolę społeczną, filozofię polityczną, teorię społeczną. Publikował m.in. w: "Ethnic and Racial Studies", "Czech Sociological Review", "East European Politics and Societies", "Studiach Socjologicznych". Ostatnio wydał książkę "The Impact of the Entrepreneurs. Catholic Religiosity upon Shadow Economy Activities in Poland after 1989: Approaching the Moral Community Perspective" (2015). Tomasz Zarycki - socjolog, geograf społeczny, profesor i dyrektor w Instytucie Studiów Społecznych im. Profesora Roberta Zajonca Uniwersytetu Warszawskiego. Do jego głównych obszarów zainteresowań należą socjologia polityki, kultury i wiedzy oraz geografia społeczno-polityczna i badania nad elitami krajów Europy Środkowej i Wschodniej, ze szczególnym uwzględnieniem Polski i Rosji. Publikował m.in. w: "Current Sociology", "Geoforum", "East European Politics and Societies", "Europe-Asia Studies" czy "Theory and Society". W ostatnim okresie wydał m.in. książki: "Ideologies of Eastness in Central and Eastern Europe" (Routledge, 2014) oraz (wspólnie z Tomaszem Warczokiem) "Gra peryferyjna: polska politologia w globalnym polu nauk społecznych" (2016).

46,20 zł
40,66 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,54 zł

1 osoba kupiła
13
Premium Collection. Łowca androidów. Ostateczna wersja reżyserska, 2 DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Premium Collection. Łowca androidów. Ostateczna wersja reżyserska, 2 D...
Ridley Scott , 2010
Dostępny
101 szt.

Ostateczna wersja reżyserska (2007) to cyfrowo odnowiona i na nowo zmontowana wersja kultowego filmu science-fiction przearanżowana przez samego Ridleya Scotta, zawierająca nigdy wcześniej niepublikowane materiały oraz efekty specjalne.

26,90 zł
25,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

1 osoba kupiła
14
Wiaderko, Kraina Lodu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiaderko, Kraina Lodu
Mondo
Dostępny
13 szt.

Wiaderko z motywem z bajki „Frozen” („Kraina Lodu”). Niezastąpione podczas zabawy w piasku, przyda się także przy zabawie w domu. Średnica wiaderka: około 17.0 cm Kolory i elementy dekoracyjne mogą się różnić.

6,00 zł
5,99 zł

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

2 osoby kupiły
15
Aby o nich nie zapomniano. Wspomnienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aby o nich nie zapomniano. Wspomnienia
Dostępny
15 szt.

Jan Radożycki (1911–2003), filolog klasyczny, tłumacz dzieł starożytnych (m.in. Józefa Flawiusza) i współczesnych, uhonorowany nagrodami Stowarzyszenia Tłumaczy Polskich oraz Polskiego PEN Clubu. W niniejszych wspomnieniach opowiada o swoim życiu, które w dużej części przypadło na jeden z najbardziej tragicznych okresów w historii Polski. Swój udział w Kampanii Wrześniowej 1939 r. opłacił utratą oka, a uczestnictwo w ruchu oporu skazało go na wieloletnią tułaczkę i nieustającą ucieczkę przed gestapo. Po wojnie, podobnie jak wielu polskich patriotów, nie zaprzestał działalności konspiracyjnej i w efekcie dostał się w ręce UB. Niezwykły hart ducha i dar pokonywania trudności, a także Boża opieka pozwoliły mu przetrwać najbardziej dramatyczne i ciężkie chwile. Po sześciu latach wojennej tułaczki i dziewięciu więziennej udręki potrafił powrócić do pracy filologicznej, tak że pod koniec życia mógł poszczycić się sporym dorobkiem naukowo-literackim. Dzieje autora stanowią doskonały przykład, jak wielką rolę w życiu człowieka może odegrać siła charakteru oraz optymistyczne i pełne wiary usposobienie. Opowieść o własnych losach stała się dla autora okazją, aby zapoznać Czytelnika z wybitnymi uczestnikami polskiej walki o niepodległość. Niektórzy oddali swe życie w bezpośrednich zmaganiach z okupantami, inni pomarli w więzieniach, a części udało się przetrwać. O wielu się już dzisiaj nie pamięta, a byli to ludzie, którzy często wykazywali się nadzwyczajnym bohaterstwem.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

1 osoba kupiła
16
Premium Collection. Constantine, 2 DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Premium Collection. Constantine, 2 DVD
Francis Lawrence, 2005
Dostępny
101 szt.

Walka pomiędzy niebem a piekłem toczy się na ziemi! Bóg i szatan toczą grę, w której stawką są ludzkie dusze. Pomiędzy dwoma przeciwnymi światami, niebem i piekłem jest ktoś, kto będzie walczył o twoją duszę! John Constantine. Rozczarowany światem, ostro żyje i zaśmiewa się do łez z samej idei bohaterstwa. Ale to on został wybrany. Dodatki: • bezpośredni dostęp do scen, • dodatek ukryty, • komentarze twórców filmu, • kosmologia Constantine’a, • Passive – teledysk zespołu Perfect Circle, • produkcja z piekła rodem, • sceny niewykorzystane, • urzeczywistnianie Constantine’a, • wyobraźnia bez granic: potęga Pre-wizualizacji, • wyobrażenie zaświatów, • zwiastun filmowy.

26,90 zł
25,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

1 osoba kupiła
17
Śladami zbrodni katyńskiej. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śladami zbrodni katyńskiej. Audiobook
Rafał Michalski, LTW
Dostępny
8 szt.

„Na emigracji sprawie Katynia służyło najlepsze pióro. Dzierżył je mistrz Józef Mackiewicz, który wiele lat życia poświęcił na udział w walce o prawdę o zbrodni i pamięć o jej ofiarach. Wraz z nim prawdę o losie polskich jeńców w ZSRS głosili ludzie, którzy przeszli przez jenieckie obozy, ocierając się o śmierć, m.in. Józef Czapski i Stanisław Swianiewicz” – pisze autor we wstępie. Niniejsza książka jest próbą skrótowego ujęcia tematyki katyńskiej: drogi Polaków do niewoli i do dołów śmierci, dramatycznych poszukiwań, odkrycia ponurej prawdy i walki o jeszcze jedną prawdę – historyczną. Jest także próbą odpowiedzi na kilka pytań związanych z tematyką katyńską, choć autor ma świadomość, że poruszając się w sferze poszlak nie można tego uczynić w sposób definitywny.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

1 osoba kupiła
18
Dieta odkwaszająca organizm. Przepisy. Żyj w równowadze kwasowo-zasadowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta odkwaszająca organizm. Przepisy. Żyj w równowadze kwasowo-zasado...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.04

Masz mało energii, często czujesz się zmęczony i zdenerwowany? Masz napięte mięśnie i obolałe stawy? Przyczyną może być zakwaszenie organizmu, efekt niewłaściwego sposobu odżywiania. Coraz częściej włączamy do diety produkty wysoko przetworzone, które zaburzają równowagę kwasowo-zasadową i powodują dolegliwości zdrowotne. Przepisy z książki to recepta na lepsze samopoczucie i poprawę równowagi kwasowo-zasadowej Twojego organizmu. Niezależnie od posiłku i pory dnia – śniadania, przekąski, sałatki, zupy, dania główne i desery – wszystkie potrawy wspierają równowagę kwasowo-zasadową. Nic prostszego! Sprawdź, jak uniknąć zakwaszenia organizmu!

29,00 zł
21,46 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,54 zł

19
Pory roku. Box - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pory roku. Box
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.05.23

O czterech porach roku dla najmłodszych czytelników. Cztery kartonowe książeczki w efektownym etui. Z każdą z nich najmłodsi poznają jedną porę roku: wiosnę, lato, jesień i zimę. Dowiedzą się, jaka wówczas jest pogoda, jak zmienia się przyroda, jak należy się ubierać i co można robić na dworze. Niezwykle kolorowe, urocze ilustracje zachwycą i małych, i dużych czytelników.

30,00 zł
22,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

20
Nawyk coachingu. Mów mniej, pytaj więcej i stań się lepszym liderem. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nawyk coachingu. Mów mniej, pytaj więcej i stań się lepszym liderem.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.21

Książka przedstawia siedem pytań i narzędzia, które pozwolą ci pracować lżej, osiągając przy tym bardziej znaczące efekty. Bungay Stanier pomógł ponad 10 000 zapracowanych menedżerów z całego świata w nabyciu praktycznych, codziennych umiejętności coachingowych. Bazując na latach doświadczeń, pokazuje, w jaki sposób można obudzić w ludziach ukryty potencjał. Przedstawia siedem podstawowych pytań coachingowych, aby zademonstrować, jak – ograniczając liczbę udzielnych porad, a zadając więcej pytań – możesz wypracować metody coachingowe, które zaowocują wspaniałymi efektami. Autor w świeży i innowacyjny sposób eksperymentuje z tradycyjną formą poradnika, łącząc informacje pochodzące z jego własnych doświadczeń z wynikami badań z dziedziny neuronauki i ekonomii behawioralnej oraz interaktywnymi narzędziami, dzięki którym praktyczne rady można zamienić w praktyczne nawyki. Nawyk coachingu to odkrywcza, napisana w przystępny sposób książka, która sprawi, że twoja praca i całe otoczenie z dobrego zmienią się w świetne.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

21
Akademia Pennyroyal. Tom 2. Cienie kadetek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia Pennyroyal. Tom 2. Cienie kadetek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.22

Drugi tom historii dziewczyny wychowanej przez smoki i szkolonej na wojowniczą księżniczkę. Triumfalnym zwycięstwem nad wiedźmami kadetka Evie udowodniła, że w pełni zasługuje na miejsce w Akademii Pennyroyal. Wiedza o jej bohaterskich czynach rozniosła się po całym królestwie i sprawiła, że do szkoły napłynęły rzesze nowych uczniów. Ale choć dobrze jest być już na drugim roku, nie wszystko jest takie, jak powinno. Kiedy Evie jest świadkiem dokonanego przez trzy księżniczki napadu na bezbronną kobietę, nikt jej nie wierzy. A kiedy dostaje list z pogróżkami, wie, że po raz kolejny przyjdzie jej zmierzyć się z niebezpieczeństwem zagłady świata, który dopiero co poznała… Komu może zaufać? Kto jej nie zawiedzie, kiedy przyjdzie godzina próby? „To gwarancja wspaniałej przygody, zapierającej dech w piersiach akcji i czarodziejskich momentów, które zostaną z czytelnikiem na długo”.– Wielki Buk „Akademia Pennyroyal wciąga, sprawiając, że czytelnik nie odkłada książki, aż dobrnie do ostatniej strony. Urzeka wartką akcją, humorem i zwrotami fabularnymi”.– Kawerna „Zachwyca pięknem języka, niezwykłością świata oraz zdolnością do wywołania uśmiechu. To naprawdę bajkowa powieść z wyraziście wykreowanymi bohaterami oraz licznymi zwrotami akcji, które zaskakują nawet dojrzałego czytelnika”.– Dziewczyna z książkami

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

22
Poszukaj w sobie. Zaskakujący sposób na sukces, szczęście (również na świecie) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poszukaj w sobie. Zaskakujący sposób na sukces, szczęście (również na ...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.13

Ta książka prezentuje jeden z najistotniejszych punktów widzenia kultury Google – że jeden człowiek z dobrym pomysłem może zmienić świat. – Eric Schmidt, prezes Google Książka wyjawia, co kryje się za światowym sukcesem firmy Google. To obowiązkowa lektura dla każdego, kto pragnie uwolnić się od przestarzałych wzorców postępowania i systemów myślenia. Chade-Meng Tan to jeden z najwcześniej zatrudnionych inżynierów Google, którego zadaniem jest nauczenie najlepszych i najzdolniejszych pracowników stosowania techniki uważności i inteligencji emocjonalnej w życiu i pracy. Poszukaj w sobie pomoże ci radzić sobie ze stresem, polepszyć samopoczucie, poprawić koncentrację i kreatywność, rozwinąć w sobie większy optymizm i wytrwałość oraz nawiązywać zdrowe relacje z innymi. Autor uczy nas, jak pielęgnować w sobie radość, a jednocześnie odnosić sukcesy w codziennej pracy. Chade-Meng pisze: „Niektórzy kupują książki, aby nauczyć się z nich, jak zaskarbić sympatię innych, a niektórzy po to, aby dowiedzieć się, jak odnosić więcej sukcesów. Książka, którą trzymasz w rękach, nauczy cię jednego i drugiego”.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

23
La Veganista. Apetyt na wegańskie potrawy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
La Veganista. Apetyt na wegańskie potrawy
Dostępny
170 szt.

W książce La Veganista Nicole Just prezentuje nam ponad 100 różnorodnych, pełnych smaku i nieskomplikowanych przepisów – zgodnie ze swoim mottem: wegańska kuchnia bez wyrzeczeń! Pokazuje, jak bez składników odzwierzęcych przyrządzić potrawę na każdą okazję: śniadanie, lunch, rodzinny obiad, spotkanie z przyjaciółmi. Zachwyć swoich bliskich przepysznymi sałatkami, roladami, gryczanymi naleśnikami, delikatnym sernikiem z orzechów nerkowca albo pachnącymi wanilią rogalikami. 100 pysznych przepisów na każdą porę dnia…

29,00 zł
21,46 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,54 zł

24
Wojna Niemców. Naród pod bronią 1939-1945 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojna Niemców. Naród pod bronią 1939-1945
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Jeszcze nikt w ten sposób nie napisał o ludziach, którzy rozpętali najbrutalniejszą wojnę wszech czasów. Druga wojna światowa, jak żadna inna, była wojną Niemców. Trzecia Rzesza rzuciła na szalę wszystkie swoje rezerwy moralne i fizyczne. Siedemdziesiąt lat później – choć powstało mnóstwo książek na ten temat – nadal nie wiemy, o co walczyli Niemcy i jak znosili wysiłek wojenny aż do gorzkiego dla nich końca. Wybuch wojny w 1939 roku naród niemiecki przyjął z głęboką niechęcią, lecz bez jego zaangażowania nie byłoby możliwe jej kontynuowanie przez sześć następnych lat. A zatem jaka była ta wojna dla Niemców? Jak jej zmienne koleje wpływały na zmianę ich opinii i oczekiwań? I kiedy po raz pierwszy Niemcy zdali sobie, że prowadzą wojnę ludobójczą? Wojna Niemców to próba wejrzenia w niemieckie doświadczenie drugiej wojny światowej. Ta mistrzowsko napisana historia, przedstawiona z punktu widzenia tych, którzy wtedy żyli – żołnierzy, nauczycieli i gospodyń domowych; nazistów, chrześcijan i Żydów – ukazuje w nowym, niepokojącym świetle przekonania, nadzieje oraz obawy ludzi, którzy rozpętali i prowadzili tę brutalną wojnę. Wspaniała książka. Nicholas Stargardt błyskotliwie wykorzystuje dzienniki, listy i inne wcześniej pomijane źródła, aby zaprezentować bardziej niż kiedykolwiek sugestywny i wszechstronny obraz motywacji zwykłych Niemców do prowadzenia najstraszliwszej wojny wszech czasów. - Ian Kershaw

69,00 zł
51,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,25 zł

25
Kamień węgielny. Mój bunt przeciwko hipokryzji Kościoła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kamień węgielny. Mój bunt przeciwko hipokryzji Kościoła
Dostępny
2 szt.

Kamień węgielny kładzie się jako pierwszy – to na nim opiera się cała konstrukcja budynku. Coming out Krzysztofa Charamsy, dokonany w październiku 2015 roku jest kamieniem węgielnym w jego życiu. W pełnym rozkwicie kariery teologicznej na najwyższych szczeblach w Watykanie Charamsa zdecydował się obnażyć hipokryzję Kościoła katolickiego, instytucji, która od wieków wykorzystuje seks jako narzędzie, pozwalające zapewnić jej władzę nad ludźmi. Przez nakazy, doktrynę i spowiedź Kościół reglamentuje radosne przeżywanie tego podstawowego wymiaru egzystencji. Wymusza na kobietach podporządkowanie się mężczyznom, a osoby homoseksualne dyskryminuje, traktuje jak trędowatych, wyniszcza. Unieszczęśliwia ludzi. Wszystko to skrywane jest pod płaszczykiem utkanym z hipokryzji, ponieważ – jak twierdzi Charamsa – głęboko homofobiczne katolickie duchowieństwo samo w dużej mierze składa się z homoseksualistów. Stłumiona i zepchnięta do podziemi seksualność ludzi Kościoła, zmuszonych do respektowania niezgodnego z ludzką naturą nakazu obowiązkowego celibatu, nierzadko staje się przestrzenią, w której mnożą się nadużycia i przemoc pedofilska. Charamsa w Kamieniu węgielnym pragnie wstrząsnąć sumieniami i zapoczątkować odnowę Kościoła katolickiego, w który wciąż jeszcze chce wierzyć. Aby Kościół mógł dalej istnieć, musi wreszcie pogodzić się z wynikami badań naukowych i zacząć szanować wszystkich ludzi – niezależnie od ich orientacji seksualnej.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

26
Seks przyszłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Seks przyszłości
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.18

Emily Witt uczciła trzydziestkę rozpadem wieloletniego związku, flautą w łóżku i telefonem od przygodnego partnera dzwoniącego, by uprzedzić ją, że ma chlamydię. Rozczarowana monogamią, również tą seryjną, pakuje walizki i przenosi się do San Francisco, od lat 60. epicentrum nowego seksu, by przekonać się, jak może wyglądać życie poza normą. Tam poznaje świat sieciowych serwisów randkowych, fikuśnej pornografii i kamerek, poliamorycznych związków informatyków z Google’a czy posthipisowskiej medytacji orgazmicznej. Seks przyszłości to szczera, nieironiczna książka o poszukiwaniu rozkoszy i więzi. Ważna nie tylko w Kalifornii. Emily Witt (1981) - eseistka, publikowała w “n+1”, “New York Timesie” i “London Review of Books”. Urodziła się w Minneapolis, mieszka na Brooklynie.

39,90 zł
29,53 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

27
Codziennie o krok do przodu. Proste sposoby na lepsze wykorzystanie każdego dnia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Codziennie o krok do przodu. Proste sposoby na lepsze wykorzystanie ka...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.11

Książka przedstawia praktyczne sposoby organizacji pracy, dzięki którym staniesz się skuteczniejszy i bardziej efektywny, zachowując przy tym dobre relacje z innymi ludźmi zarówno w obszarze życia zawodowego, jak i osobistego. Znajdziesz tu opis strategii takich jak określenie DWZ (Działań Wywołujących Zmianę), użycie mapy myśli czy opracowanie krótkiego planu 90-dniowego. Książka motywuje do stworzenia własnej wizji i osiągnięcia zamierzonych celów z wykorzystaniem powyższych metod. Jest to zbiór zasad, które wskażą ci najszybszą i najłatwiejszą drogę do sukcesu. Książka wprowadzi ład do twojego codziennego planu, nauczy cię systematyczności i pobudzi do działania. Mistrzowski poradnik zarządzania czasem stworzony przez wybitnego specjalistę od relacji biznesowych na podstawie własnych doświadczeń. Zaskakująco prosty i praktyczny - zamiast wydumanych teorii i zaleceń znajdziecie tu krótkie porady i techniki gotowe do wprowadzenia w życie. Nawet ja postanowiłem skorzystać z kilku z nich :) Szybko, skutecznie i z szacunkiem dla innych - będziecie tak działać po jego przeczytaniu. -Łukasz Jakóbiak, twórca internetowego talk-show 20m2, mówca motywacyjny

29,90 zł
21,83 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

28
Poczytaj ze mną. O srebrnej łyżce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poczytaj ze mną. O srebrnej łyżce
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.19

Z chwilą gdy do domu państwa Lahmanów trafia rezolutna srebrna łyżka, życie rodziny zaczyna nabierać nowych barw. Łyżka pomaga gospodarzom, a z ich małym synem Dawidem nawiązuje szczególną więź. Dzięki tej znajomości chłopiec staje się bohaterem wielu niezwykłych przygód. O srebrnej łyżce to pozycja dla dzieci w wieku 3–7 lat, ozdobiona ilustracjami Daniela de Latoura. Jest to również książka z serii „Poczytaj ze mną”, która ma na celu przybliżenie dzieciom, czym charakteryzują się poszczególne formy i gatunki literackie. Poprzez kontakt z literaturą najwyższej próby, od najmłodszych lat kształtują one i rozwijają swoje estetyczne i literackie gusta. Wspólne czytanie to także doskonały sposób na wartościowe spędzenie czasu z dzieckiem, poszerzenie lub ćwiczenie zakresu jego słownictwa oraz pobudzanie wyobraźni. W serii znajduje się wiele gatunków literackich, m.in. powieść przygodowa, reportaż, powieść fantasy, kryminał, biografia, dziennik, baśń i wiele innych!

14,99 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

29
Poczytaj ze mną. Pieśń o Sowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poczytaj ze mną. Pieśń o Sowie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.21

Pewnego razu w lesie zamieszkanym przez wiele ptasich rodzin zapanowało poruszenie. Rządzący krainą Bury Miś wydał rozporządzenie, zgodnie z którym zabronił ptakom… spać! Pieśń o Sowie to historia o mądrych i walecznych ptakach, które nie poddały się w walce o swoje prawa.

15,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

30
Cuda-niewidy. Zagadki dla młodszych i starszych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cuda-niewidy. Zagadki dla młodszych i starszych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.05

Cuda niewidy w świecie Cudów wianków Dwaj bracia wyruszają w daleką drogę w poszukiwaniu szczęścia. Świat jest pełen niespodzianek, ale i pułapek, a mieszkańcy leśnych ostępów nie zawsze są tak gościnni, jak można by sobie tego życzyć. Wróżki, dzikie zwierzęta, wiedźma, krasnoludki, a do tego diabeł Rokita! Bohaterowie wywodzący się z baśni i ludowych podań na przemian ułatwiają i utrudniają podróż obu chłopcom. Przeżyj przygodę wraz z dzielnymi braćmi, pomóż im pokonać zło i znaleźć to, co najważniejsze... Jak? Wytęż wzrok, wyostrz wszystkie zmysły! Zagadki, zadania na spostrzegawczość, wyszukiwanie różnic, labirynty – jeśli tylko zdołasz rozwiązać wszystkie łamigłówki zawarte w książce, bracia będą wiedzieli, co robić dalej. - wspaniałe ilustracje Marianny Oklejak - kontynuacja Cudów wianków - zagadki i zadania, które zachęcają dziecko do zabawy i śledzenia historii - piękne wydanie w twardej oprawie

41,99 zł
31,91 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 10,08 zł

31
Jak fotografować cyfrowo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak fotografować cyfrowo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.03

O czym jest ta książka? Najkrócej, o robieniu lepszych zdjęć i pasji fotografowania. Stwierdzenie, że człowiek uczy się przez całe życie, jest banałem. Ale mimo że od 40 lat zajmuję się profesjonalną fotografią, ciągle się czegoś uczę. Zmieniła się technologia z analogowej na cyfrową, ciągle pojawiają się nowości, które trzeba śledzić. Gdy zobaczę fantastyczne zdjęcie, pytam: JAK zostało zrobione? Na pytaniu JAK? zbudowałem całą książkę. Każdego dnia jestem zasypywany pytaniami – JAKI wybrać aparat? JAK zrobić ostre zdjęcie? JAK komponować krajobraz?… Postanowiłem na niektóre, najważniejsze z nich odpowiedzieć, wykorzystując całe swoje doświadczenie. W moje książce nie ma pytań bez konkretnych odpowiedzi wynikających z praktyki.

59,90 zł
47,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,98 zł

32
Menu świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Menu świata
Dostępny
2 szt.

Kto nie jadł z patelni sąsiada, niewiele o nim wie. Docierając do niezliczonych miejsc, osad, wiosek, przysiółków, metropolii, miałem okazję – ale przecież i konieczność – obcować z wieloma niezwykłymi potrawami. Nieraz przyszło mi łamać żywieniowe tabu wszczepione nam przez europejską kulturę. To się je, tamtego nigdy w życiu, to wspaniałe, tamto obrzydliwe. Iluż ludzi robi takie uwagi, przyjmując je za pewnik i nie czyniąc nigdy kroku w stronę wniknięcia w tradycję odwiedzanych grup etnicznych? Ideą tej książki jest ukazanie czytelnikowi nieskończonej różnorodności kulinarnej ludzi mieszkających pod każdą szerokością geograficzną, od najdalszych, odległych nie tylko w przestrzeni, ale i w czasie (kulturowo) plemion dżungli amazońskiej aż po bliskich nam Słowian zamieszkujących Syberię.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

33
Złota różdżka, czyli bajki dla niegrzecznych dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złota różdżka, czyli bajki dla niegrzecznych dzieci
Dostępny
4 szt.

Jedna z najpopularniejszych i najbardziej kontrowersyjnych książek dla dzieci, jakie kiedykolwiek powstały. Klasyka literatury niemieckiej, wydana w co najmniej 540 różnych wersjach. Koszmar dzieciństwa i jednocześnie sentymentalna lektura z przeszłości. Przekonajcie się, co spotkało Hanię, która wbrew zakazowi mamy bawiła się zapałkami, i Konrada, który obgryzał paznokcie... Teksty w nowych, uwspółcześnionych adaptacjach: Anny Bańkowskiej, Karoliny Iwaszkiewicz, Zuzanny Naczyńskiej, Michała Rusinka, Adama Pluszki i Marcina Wróbla. Nowe ilustracje Justyny Sokołowskiej. Szablon do odrysowania.

50,00 zł
38,00 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 12,00 zł

34
Nie ma jej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie ma jej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.04.22

Caroline Shipley wraz z mężem Hunterem i dwiema córeczkami, Michelle i Samanthą wyjeżdża do snobistycznego kurortu Baja w Meksyku, żeby uczcić rocznicę ślubu. Namówiona przez męża zostawia dziewczynki bez opieki w apartamencie hotelowym i schodzi z Hunterem na kolację. Po powrocie dokonuje przerażającego odkrycia: dwuletnia Samantha zniknęła. Caroline czekają lata udręki. Próbuje ratować rozpadające się małżeństwo, jest nękana przez media, które piętnują ją jako zimną, nieodpowiedzialną matkę, musi też radzić sobie ze skłonną do zachowań autodestrukcyjnych starszą córką. Borykając się z tymi problemami, rozpaczliwie chwyta się nadziei, że Samantha kiedyś się odnajdzie. Pewnego dnia otrzymuje telefon. Głos młodej dziewczyny w słuchawce oznajmia: „Chyba jestem pani córką”. Nie ma jej to pełna psychologicznego napięcie i ludzkiego dramatu opowieść o rozdartej rodzinie i szokującej prawdzie, która kryje się w zgliszczach tej rodziny.

32,90 zł
26,32 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,58 zł

35
Perła w piasku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Perła w piasku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.14

Pełna namiętności historia nierządnicy Rachab, z której rodu wywodził się Jezus. Olśniewająca uroda ma swoją cenę. Rachab przekonuje się o tym na własnej skórze, gdy jako piętnastolatka zostaje sprzedana jako prostytutka przez własnego ojca –mężczyznę, którego darzyła miłością i zaufaniem. Dzięki bystremu umysłowi staje się niezależna i bogata. Przysięga sobie, że nigdy już nie zaufa żadnemu mężczyźnie. Bóg ma wobec niej inne plany. W życie Rachab wkracza Hebrajczyk Szalmon, wybitny przywódca plemienia Judy. Mężczyzna wierny, honorowy i dumny. Jej wróg. Co ma zrobić kobieta z przeszłością, która pragnie być kochana, chociaż sądzi, że to niemożliwe? Mury Jerycha to dopiero początek. Prawdziwa walka rozegra się o jej serce.

34,90 zł
27,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

36
Poczytaj ze mną. Gdy pada deszcz. W jaskini goblinów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poczytaj ze mną. Gdy pada deszcz. W jaskini goblinów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.15

Pełne magii przygody Gai i jej fantastycznych przyjaciół. Tym razem do zaczarowanej krainy trafia również starszy brat dziewczynki, Feliks, który wpada w spore tarapaty. Gaja, Rowena z Elfiej Doliny oraz Niall stają przed trudnym zadaniem uwolnienia go z rąk paskudnych goblinów.

14,99 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

37
Królik i Misia. Utrapienie Królika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królik i Misia. Utrapienie Królika
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.30

W lesie Królika i Misi niespodziewanie pojawia się Dzięcioł, który postanawia wydrążyć dziuplę w drzewie rosnącym tuż przy norce Królika. Nowy lokator robi dużo hałasu. Posiadanie takiego sąsiada to prawdziwe utrapienie, Królik nie może już tego wytrzymać. Chce się pozbyć przybysza, ale Misia uważa, że jest on naprawdę uroczy. Kiedy razem wspinają się na drzewo Dzięcioła, odkrywają, że świat jest dużo większy niż im się do tej pory wydawało. Może więc problemy Królika wcale nie są takie duże? To historia o przyjaźni, otwartości i o tym, jak zrobić naprawdę dużo hałasu.

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

38
Siła niepokonana. Dzieje rzemiosła w Gdyni. Tom I, lata 1920-1956 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siła niepokonana. Dzieje rzemiosła w Gdyni. Tom I, lata 1920-1956
Dostępny
5 szt.

Oddajemy w Wasze ręce I tom historii rzemiosła i organizacji rzemieślniczych w Gdyni pt. "Siła Niepokonana", obejmujący lata 1920-1956. Osoby autorów tego tomu są gwarancją stworzenia dzieła rzetelnego i szczegółowego, ważnego dla obecnego i przyszłych pokoleń gdynian. Gorąco polecam Państwu niniejszą publikację, która ma ocalić od zapomnienia cechy funkcjonujące w mieście Gdyni. Z nostalgią możemy powspominać wymienione w tej książce zawody rzemieślnicze, które w omawianym okresie 90. lat wymarły na skutek produkcji przemysłowej na masową skalę. Obecnie zalewani jesteśmy produktami wytwarzanymi w krajach Dalekiego Wschodu, sprzedawanymi w relatywnie niskich cenach. Współczesne wyroby są w sposób skomplikowany konstruowane i wykonywane w wysoko zaawansowanej technologii, żeby uniemożliwić ich naprawę, a jedynie wymianę podzespołów. Wyroby te nie posiadają swojej duszy, gdyż w ich wytworzenie nie została włożona inteligencja, serce, wiedza i pot mistrza. Wielu z Państwa odnajdzie w tej książce nazwiska rzemieślników, których jesteście potomkami bądź korzystaliście z ich usług. Adam Wika CzarnowskiStarszy Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Gdyni

70,00 zł
53,90 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

39
Polish phrasebook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polish phrasebook
Dostępny
15 szt.

Poszczególne części rozmówek są oznaczone różnymi kolorami, co znacznie ułatwia szybkie odnalezienie potrzebnego zwrotu. Przy każdej frazie jest podana wymowa, co nawet początkującym użytkownikom pozwoli na skuteczną komunikację. Praktyczne porady dotyczące różnych aspektów pobytu w Polsce zostały wkomponowane w rozmówki w postaci tabelek: można z nich dowiedzieć się np. o funkcjonowaniu transportu miejskiego czy o lokalnych zwyczajach. W książce znajduje się również dwujęzyczny słowniczek z najpopularniejszymi słowami. Mini-słowniczki zawierające słówka związane z danym tematem można również znaleźć pod rozmówkami, co umożliwia szybkie znalezienie potrzebnego wyrazu. Informacje praktyczne o Polsce są zawarte na końcu książki - można tam znaleźć między innymi wiadomości o przepisach celnych i wizowych, przepisach drogowych, w tym ograniczenia prędkości na drogach. Znajdują się tam również przydatne adresy, telefony i adresy internetowe, ułatwiające kontakt z ambasadą czy liniami lotniczymi. Czytelnik odnajdzie tam porady dotyczące podróżowania po kraju, informacje o atrakcjach turystycznych, godzinach otwarcia banków, specjałach lokalnej kuchni itp. Do rozmówek dołączone jest zwięzłe i przystępne kompendium gramatyczne, dzięki któremu można pogłębić swoją znajomość języka.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

40
W Kościele zatrutej myśli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W Kościele zatrutej myśli
Dostępny
19 szt.

Na podstawie osobistych doświadczeń z pobytu w dwóch placówkach formacyjnych: klasztorze franciszkanów i seminarium diecezjalnym oraz własnych przemyśleń autor stawia trudne pytania na temat katolicyzmu, podaje istotne fakty oraz przedstawia niepokojący obraz Kościoła, począwszy od wejścia za klasztorną klauzurę, przez podważenie poszczególnych filarów religii katolickiej aż po zupełne opuszczenie tej instytucji.

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

41
Emil ze Smalandii, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emil ze Smalandii, DVD
2016
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.10

Film o największym psotniku ze Smalandii, psotniku, który jednak nie jest chuliganem i nie daje złego przykładu młodemu widzowi. Emil stawia czoła wyzwaniom zwykłej szarej rzeczywistości, ubarwiając ją swoimi pomysłami. Emil często ponosi konsekwencje swej ciekawości świata i nie zawsze do końca przemyślanych poczynań. Wszystko to składa się na zabawną całość. Film „Emil ze Smalandii” może śmiało obejrzeć każde dziecko – nawet najmłodsze. Emil może stać się świetnym kompanem i sprawić, że na twarzy nie tylko najmłodszych widzów pojawi się uśmiech – także uśmiech sympatii dla tego małego urwisa.

19,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

42
Emil i prosiaczek, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emil i prosiaczek, DVD
2016
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.09

Film o największym psotniku ze Smalandii, psotniku, który jednak nie jest chuliganem i nie daje złego przykładu młodemu widzowi. Emil stawia czoła wyzwaniom zwykłej szarej rzeczywistości, ubarwiając ją swoimi pomysłami. Emil często ponosi konsekwencje swej ciekawości świata i nie zawsze do końca przemyślanych poczynań. Wszystko to składa się na zabawną całość. Perypetie szwedzkiego chłopca może śmiało obejrzeć każde dziecko, nawet najmłodsze. Emil może stać się świetnym kompanem i sprawić, że na twarzy nie tylko najmłodszych widzów pojawi się uśmiech – także uśmiech sympatii dla tego małego urwisa.

19,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

43
Guardians of the Galaxy. Strażnicy Galaktyki / All-New X-Men. Proces Jean Grey - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Guardians of the Galaxy. Strażnicy Galaktyki / All-New X-Men. Proces J...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.28

Jean Grey została uprowadzona! Imperium Shi'ar zrobi wszystko, by osądzić rudowłosą mutantkę za zbrodnie popełnione niegdyś przez Dark Phoeniksa. Czy połączone siły X-Men i Strażników Galaktyki zdołają ocalić ją przed wyrokiem trybunału? Jaką rolę odegra w tej intrydze tajemniczy sprzymierzeniec z kosmosu i co łączy go z jednym z mutantów? Scenarzystą tej historii, w której łączą się dwie z najbardziej znanych serii Marvela, jest Brian Michael Bendis (Era Ultrona, Ultimate Spider-Man, Uncanny X-Men). Za rysunki odpowiadają Sara Pichelli (Runaways, Ultimate Spider-Man) i Stuart Immonen (Sam strach, Ultimate Spider-Man).

40,00 zł
30,80 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

44
Thorgal: Louve, tom 7. Nidhogg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Thorgal: Louve, tom 7. Nidhogg
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.21

Siódma część serii fantasy poświęconej Louve, znającej mowę zwierząt córce szlachetnego wikinga Thorgala Aegirssona i księżniczki Aaricii. Dziewczynka wraz z krasnoludem Thjazim dociera do Międzyświata, by przekonać wielkiego węża Nidhogga do pomocy w walce z Czarnymi Elfami. Z kolei wyklęty pomniejszy bóg Vigrid i zaklęta w małpkę Yasmina przenoszą się do krainy Świetlistych Elfów, by szukać u nich wsparcia i zapobiec niszczycielskim planom królowej Loth. Od powodzenia różnych misji wszystkich bohaterów zależy, czy Dziewięć Światów przetrwa, czy też stwory ciemności zdołają rozpętać wielką wojnę i doprowadzą do kresu Asgardu. Scenariusze albumów serii Thorgal. Louve pisze francuski twórca Yann le Pennetier, współautor kilkudziesięciu cykli przygodowych i humorystycznych, a rysunkami zajmuje się rosyjski grafik Roman Surżenko (znany też z serii Thorgal. Młodzieńcze lata).

30,00 zł
23,10 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

45
Cyann. Tom 2. Ajeja z Aldaalu / Kolory Marcady - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyann. Tom 2. Ajeja z Aldaalu / Kolory Marcady
Dostępny
5 szt.

Wydanie zbiorcze trzeciej i czwartej części cyklu Cyann François Bourgeona, autora uznawanego za mistrza i klasyka komiksu francuskiego. Ze spustoszonej przez purpurową gorączkę planety Olh wyrusza wyprawa kosmiczna pod dowództwem młodej kobiety o imieniu Cyann. W wyniku niezwykłych wydarzeń Cyann zyskuje możliwość błyskawicznego poruszania się po wszechświecie. Tak rozpoczynają się jej przygody na kolejnych planetach. Najpierw, z powodu błędu w obliczeniach, trafia na Aldaal, gdzie większa część ludności zmuszona jest do ciągłej wędrówki, by uchronić się przed długą, mroźną i niosącą śmierć nocą. Bohaterka próbuje dostać się do zamkniętego Miasta, które jest jedynym bezpiecznym miejscem. Później kosmiczna podróżniczka dociera na glob zwany Marcade, gdzie znajduje się siedziba kompanii handlowej wykorzystującej niewolniczą pracę mieszkańców Aldaalu. Czy Cyann uda się wyjaśnić tajemnice odwiedzanych światów, a potem wrócić na rodzinną planetę? François Bourgeon jest urodzonym w 1945 roku w Paryżu scenarzystą i rysownikiem, którego opowieści historyczno-przygodowe oraz fantastyczne uznaje się za jedno z najważniejszych osiągnięć komiksu frankofońskiego. Polski czytelnik poznał już jego rozgrywającą się w późnym średniowieczu serię Towarzysze zmierzchu oraz umieszczoną w XVIII i XIX wieku sagę Pasażerowie wiatru. Koncepcję serii Cyann Bourgeon stworzył wraz z francuskim autorem Claude’em Lacroix.

100,00 zł
77,00 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 23,00 zł

46
Uncanny X-Men. Tom 3. Dobry, zły, Inhuman - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uncanny X-Men. Tom 3. Dobry, zły, Inhuman
Dostępny
4 szt.

Mutanci z nowej szkoły Xaviera nie uporali się jeszcze ze skutkami Bitwy Atomu, a już muszą stawić czoło nowym wyzwaniom. Magneto tajemniczo znika. Nowi rekruci trafiają do miejsca, w którym przyśpieszona ewolucja powołała do życia prawdziwe potwory. A mutantki postanawiają spędzić wieczór na mieście. Nie wiedzą, że właśnie doszło do globalnego przebudzenia Inhumans... Za scenariusz tej historii odpowiada wielokrotnie nagradzany Brian Michael Bendis (All-New X-Men, Strażnicy Galaktyki, Ultimate Spider-Man). Autorami rysunków są Chris Bachalo (Amazing Spider-Man, X-Men), Kris Anka (Captain Marvel, X-Men) oraz Marco Rudy (Bucky Barnes: Winter Soldier).

40,00 zł
30,80 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

47
New Avengers. Tom 3. Inne światy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
New Avengers. Tom 3. Inne światy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.26

Walka o Ziemię trwa – i wymaga coraz większych poświęceń. Jeden z Iluminatów sprzedaje duszę, a reszta ściga się z czasem, konstruując jeszcze bardziej wyrafinowane wynalazki. Co odkryją dzięki przyrządowi pozwalającemu obserwować inne inkursje? Czy to wystarczy, by położyć kres zagładzie wszechświatów? Czy też wszystko, czego dokonali Iluminaci, okaże się jedynie ich łabędzim śpiewem? Twórcami tego albumu są scenarzysta Jonathan Hickman (Avengers, Nieskończoność, Secret Wars) oraz rysownicy Simone Bianchi (Astonishing X-Men, Wolverine) i Rags Morales (Kryzys tożsamości).

40,00 zł
30,80 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

48
Superman / Batman. Tom 5. Wrogowie pośród nas - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Superman / Batman. Tom 5. Wrogowie pośród nas
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.17

Piąty tom wspólnych przygód największych komiksowych bohaterów! Zamaskowany Krzyżowiec zaatakowany przez jednego ze swych najstarszych i najpotężniejszych sojuszników – Marsjańskiego Łowcę Ludzi – udaje się po pomoc do Supermana. Wkrótce Batman i Człowiek ze Stali zostają zaskoczeni przez różne istoty pochodzące z innych światów, zarówno przyjaciół, jak i wrogów. Szaleństwo zatacza coraz szersze kręgi, a sam Mroczny Rycerz czuje zagrożenie ze strony swojego przyjaciela z Kryptona. Batman musi posunąć się do desperackich kroków i wejść w niebezpieczne układy, by pokonać Supermana i ocalić rasę ludzką. Wrogowie pośród nas to komiks napisany przez Marka Verheidena, producenta wykonawczego serialu „Battlestar Galactica”, a narysowany przez Ethana Van Scrivera (Green Lantern: Rebirth, Flash: Iron Heights), Matthew Clarka (Outsiders), Rona Randalla (Outsiders, Escapist) oraz Joego Beniteza (Supergirl, Detective Comics).

40,00 zł
30,80 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

49
Budownictwo ogólne Podstawy projektowania i obliczania budynków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Budownictwo ogólne Podstawy projektowania i obliczania budynków
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.03

"Budownictwo ogólne. Podstawy projektowania i obliczania konstrukcji budynków" to monografia przeznaczona dla inżynierów i ekspertów w dyscyplinie budownictwo, a także studentów Wydziałów Budownictwa i Architektury. Jak napisał w recenzji prof. Kazimierz Czapliński: ?W książce niniejszej wykorzystano w niewielkiej części treść zawartą w wydanej książce pt. Materiały do ćwiczeń projektowych z budownictwa ogólnego, wprowadzając obecnie znaczne i istotne zmiany, dokonano aktualizacji przepisów i bardzo znacznie, niemal trzykrotnie, rozszerzono jej treść (w porównaniu do wydania pierwotnego). Te fakty zadecydowały o tym, aby nadać książce nowy tytuł i poddać ją recenzji?. W książce usystematyzowano i uaktualniono wiedzę mieszczącą się w dyscyplinie budownictwo, w specjalności budownictwo ogólne. Dotyczy to przede wszystkim rysunku technicznego budowlanego oraz podstaw projektowania architektonicznego i obliczania konstrukcyjnego budynków. Uwzględniono najnowsze Polskie Normy dotyczące rysunku technicznego budowlanego oraz normy wycofane, a także obowiązujące i wycofane przepisy prawne związane z projektowaniem budynków ? podając ich stan prawny na dzień 1 stycznia 2017 r.

105,00 zł
88,20 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 16,80 zł

50
Mechanika techniczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mechanika techniczna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.10

Współczesne nauczanie mechaniki technicznej, zwanej również mechaniką ogólną, mechaniką teoretyczną, mechaniką Newtona, musi uwzględniać rozwój dyscyplin mechanika, budowa i eksploatacja maszyn, budownictwo jaki dokonał się w ostatnich 50 latach, a zwłaszcza powszechne zastosowanie metod komputerowych w mechanice konstrukcji. Współczesny inżynier nie musi już posiadać biegłości w rozwiązywaniu złożonych zadań mechaniki technicznej. W ramach studiów studentom wystarczy przekazać podstawową wiedzę teoretyczną, ilustrowaną niezbyt złożonymi przykładami. Wiedza ta ma umożliwić przyszłym inżynierom poprawne rozeznanie możliwości oraz poprawne korzystanie z profesjonalnych systemów komputerowego wspomagania projektowania maszyn, pojazdów, budynków, mostów i innych konstrukcji. Ogromna ilość wiedzy z coraz to nowych przedmiotów, którą studenci muszą opanować w czasie studiów w uczelniach technicznych, powoduje ciągłe zmniejszanie liczby godzin wykładów i ćwiczeń, m.in. z mechaniki technicznej. Stanowi to znaczącą trudność, zarówno dla nauczycieli, którzy tę samą, a nawet większą ilość materiału muszą wyłożyć i przećwiczyć w zmniejszonej liczbie godzin, jak i dla studentów, którzy mają trudności z percepcją pospiesznie przekazywanej im wiedzy. Jednocześnie, studentom nie wystarcza już czasu na studiowanie zbyt obszernych, a często zbyt trudnych podręczników z mechaniki technicznej. Niniejszy podręcznik, opracowany w innowacyjnej formie, jest próbą pokonania ww. trudności na studiach pierwszego stopnia. Wiedza jest prezentowana w dwóch kolumnach. Szersza, zewnętrzna kolumna, objęta ramką, zawiera syntetyczne ujęcie poszczególnych zagadnień w postaci, która może być bezpośrednio wykorzystana zarówno przez wykładowców, do nauczania przedmiotu w systemie audiowizualnym, jak i przez studentów, do przygotowywania się do kolokwiów i egzaminu, bez konieczności opracowywania własnych konspektów. Węższa, wewnętrzna kolumna zawiera komentarz kontekstowy, wyjaśniający i uzupełniający. Podręcznik jest przeznaczony dla nauczycieli i studentów wybranych wydziałów uczelni technicznych. Wyłożono w nim podstawowe zagadnienia z mechaniki punktów materialnych i ciał sztywnych. Szczególną uwagę zwrócono na modelowanie układów mechanicznych oraz interpretacje fizyczne. Poszczególne zagadnienia, nawet te bardzo trudne, ujęto w znacznym stopniu oryginalnie, nowocześnie, syntetycznie i przystępnie, stosując bogatą ilustrację graficzną. Zaletą podręcznika jest również konsekwentny i korzystny pod względem dydaktycznym system oznaczeń. Teorię zilustrowano kilkudziesięcioma przykładami. Są to rozwiązane zadania, które – zdaniem autora – mają charakter standardowy w nauczaniu mechaniki technicznej.

42,00 zł
35,28 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,72 zł

51
Terapia wielowymiarowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terapia wielowymiarowa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.16

Najwspanialszym fenomenem dostępnym w Wielowymiarach, dzięki Technologii Wielowymiarowej, jest bezpośredni kontakt z promienistą energią, opisaną przez średniowieczną mistyczkę Hildegardę z Bingen. Hildegarda nazywała ją Viriditas, energia życia, która animuje i ożywia wszystko, zarówno w kosmosie, jak i na Ziemi. Spotkanie z promienistą energią to dosłownie SPA dla ciała i duszy, klinika światła. Viriditas wypełnia każdą komórkę ciała, wibruje i przenika nasze łańcuchy DNA. Doświetlone DNA ulega regeneracji, powodując zdrowienie ciała oraz poprawę naszej kondycji psychicznej, duchowej i emocjonalnej. Technologia Wielowymiarowa to autorska metoda wspierająca ewolucję człowieka, szczególny charyzmat, ale i konkretne know-how umożliwiające wędrowanie po wyższych stanach świadomości. Pozwala wjechać wewnętrzną windą w zaświaty, w naszą wieczystą świadomość, duchowy dom naszej duszy. Dzieje się to bez przerwania kontaktu z codzienną świadomością i bez rozdzielania się ze swoim ciałem fizycznym. Bez hipnozy... po prostu w dużej uważności i skupieniu, w pełnym zarządzaniu sobą. Barbara Ravensdale absolwentka semantyki KUL, posiada dyplom gemmologii Guildhall University of London oraz Certyfikat Międzynarodowego Towarzystwa św. Hildegardy w Bingen. Mama dwójki nastolatków. Twórca ośrodka warsztatowego Siódmy Las. Pasjonatka holizmu i rozwoju świadomości. Ascendatorka – przewodnik do wyższych wymiarów, autorka własnej metody uzdrawiania – Terapii Wielowymiarowej.

46,00 zł
36,80 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,20 zł

52
Szachy klasyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szachy klasyczne
Jawa
Dostępny
35 szt.

Szachy - gra planszowa zaliczana do rodziny gier strategicznych. Partia szachowa rozgrywana jest przez dwóch graczy na planszy zwanej szachownicą, która składa się z 64 równej wielkości kwadratowych pól, na przemian jasnych i ciemnych. Umieszcza się ją pomiędzy dwoma przeciwnikami w taki sposób, aby narożne pole po prawej ręce każdego z zawodników było białe. Przeciwnicy dysponują zestawami bierek w odmiennych kolorach. Szachownica ma wymiary 32 x 32 cm.

55,76 zł
40,15 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,61 zł

53
Przedłużanie kadencji dyrektorów szkół w okresie reformy oświaty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedłużanie kadencji dyrektorów szkół w okresie reformy oświaty
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.30

Publikacja opisuje sytuację prawną dyrektorów, wicedyrektorów i nauczycieli na innych stanowiskach kierowniczych w okresie wdrażania reformy oświatowej. Nie wszyscy utrzymają stanowiska. Omawia zasady przedłużania kadencji dyrektorów szkół i postępowania przy odwołaniu wicedyrektorów. Ponadto zawiera odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania i wzory dokumentów do wykorzystania.

39,00 zł
32,76 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,24 zł

54
Koloruję według klucza. Potwornie zabawne stworki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koloruję według klucza. Potwornie zabawne stworki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.06.12

"Koloruję według klucza" to książeczki do kolorowania z grubym, kolorowym obrysem, ułatwiającym kolorowanie małym dzieciom. Czeka Cię niezwykła przygoda z nietoperzami i innymi stworkami! Dziecko na pewno nie będzie się nudzić, dzięki różnym stopniom zaawansowania oraz zastosowaniu kilu rodzajów kodów, według których należy pokolorować rysunek (kropki, litery, cyfry, symbole). Są doskonałe do samodzielnej zabawy zarówno w domu, podróży lub przedszkolu. Zainteresują dzieci przyjaznymi i pięknymi ilustracjami. A więc kredki w dłoń i kolorujemy!

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

55
Koloruję według klucza. Niezwykle skryte zwierzaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koloruję według klucza. Niezwykle skryte zwierzaki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.20

"Koloruję według klucza?"to książeczki do kolorowania z grubym, kolorowym obrysem, ułatwiającym kolorowanie małym dzieciom. Czeka Cię niezwykła przygoda z nietoperzami i innymi stworkami! Dziecko na pewno nie będzie się nudzić, dzięki różnym stopniom zaawansowania oraz zastosowaniu kilu rodzajów kodów, według których należy pokolorować rysunek (kropki, litery, cyfry, symbole). Są doskonałe do samodzielnej zabawy zarówno w domu, podróży lub przedszkolu. Zainteresują dzieci przyjaznymi i pięknymi ilustracjami. A więc kredki w dłoń i kolorujemy!

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

56
Złoto, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złoto, CD
Krzysztof Zalewski, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.15

Potrzeba matką wynalazków. Oraz – jak się okazuje – najlepszą muzą. Bo w pewnym sensie nowy album Krzysztofa Zalewskiego zrodził się z potrzeby jak najczęstszego kontaktu z publicznością. Promując swój poprzedni album – „Zelig” – wokalista chciał grać jak najczęściej, wszędzie, dla wszystkich. Jedna trasa z zespołem, druga... szło świetnie, ale okazało się, że koledzy nie zawsze mogą, albo że nie w każdym miejscu da się zmieścić pełny skład. Zaczął więc koncertować solo i publiczność entuzjastycznie przyjęła ten one man show, nawet uproszczone, obnażone wersje skomplikowanych numerów z „Zeliga”. „Złoto” jest konsekwencją tych koncertów. Tej szkoły grania muzyki, która mówi, że mniej znaczy lepiej, że to, co ciche i subtelne, często wybrzmiewa głośniej od huku przesterowanych gitar. Nie myślcie jednak, że na płytę „Złoto” złożyły się same ballady, śpiewane do wtóru łkającej cicho gitary – choć i dla poszukujących takich wrażeń coś się znajdzie („Miłość, Miłość”, „Otu”). Na płycie dominują jednak numery dynamiczne („Chłopiec”, „Na drugi brzeg”), czy wręcz drapieżne („Głowa”). Jest puls („Uchodźca”), jest groove („Luka”), jest riff („Polsko”). Jest też porywający „Jak dobrze”, w którym gościnnie udziela się jak zawsze znakomita Natalia Przybysz. W porównaniu z poprzednią płytą uproszczone jednak zostały aranżacje, bardziej organiczne jest brzmienie, bardziej bezpośredni przekaz. Bo warto też zwrócić uwagę na teksty, na tę miłość w czasach niepokoju. Mocny „Uchodźca" („Europie na odsiecz płyną tłumy złamanych serc”), przejmujący „Polsko” („Nie dam cię monstrom”) i rozczulający „Otu” („Z tobą nie ma zim, bo masz tyle ciepła”) – Zalewski wyśpiewuje te lęki i nadzieje, które dziś towarzyszą nam wszystkim. Słowem, pełny wachlarz emocji i muzycznych wrażeń, które razem układają się w zaskakująco spójny złoty środek. I choć jest to autorska płyta Zalewskiego, podczas prac w Tonn Studiu wsparli go swoim realizatorskim doświadczeniem Bartek Królik, Marek Piotrowski, Andrzej Smolik, Bartosz Mielczarek, Krzysztof Tonn, Maciej Staniecki i Robert Szczytowicz. O świetnej sekcji rytmicznej – Andrzej Markowski (basista jest też współautorem kilku utworów) / Bolek Wilczek – nie wspominając. "Złoto" jest na pewno najbardziej osobistą, a zarazem najbardziej przystępną i przebojową płytą Krzysztofa Zalewskiego. To taki materiał, który skupia w sobie wszystkie jego dotychczasowe doświadczenia, jako wokalisty, multiinstrumentalisty, kompozytora i tekściarza. Taki album, na który czekali wszyscy fani jego talentu. Będzie złoto? Właściwie to już jest – niezależnie od tego, jak „Złoto” będzie się sprzedawać. Lista utworów: 1. Miłość, miłość 2. Chłopiec 3. Podróżnik 4. Głowa 5. Luka 6. Polsko 7. Na drugi brzeg 8. Uchodźca 9. Otu 10. Jak dobrze

40,00 zł
36,80 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,20 zł

57
Kurt Rolson, 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kurt Rolson, 2 CD
Tede, MyMusic
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.07

Nominowany do Fryderyka jedenasty studyjny album Tede wydany w 2014 roku. „Kurt Rolson” został wyprodukowany w całości przez Sir Micha, z wyjątkiem utworu „#gimb_money”, który skomponował Młody Grzech, a na płycie gościnnie można usłyszeć między innymi: Abla, Setkę, Dannyego, Manthę oraz Adama Tkaczyka (perkusja) i Grzegorza Skawińskiego (gitara), którzy pojawiają się w mocnym utworze „Nic nie jest na zawsze”. Album zadebiutował na 3. miejscu polskiej listy przebojów – OLiS i utrzymywał się na nim przez 18 tygodni, a 28 stycznia 2015 roku płyta uzyskała status Złotej Płyty. Lista utworów: CD 1: 1. FCMT 2. Senymenalnie 3. Street Wear"[A] 4. #john_rambo 5. Fame Lover 6. Mirafiori (gościnnie: Danny) 7. Stworzeni by wygrywać" (gościnnie: Seta, Adam Tkaczyk) 8. Dom rapu (gościnnie: Mantha) 9. #DLS 10. Kaman 11. CMRT (gościnnie: DJ Pete) CD 2: 1. Najba muzik (gościnnie: Mantha, Seta) 2. Real HipHop 3. Tłek (gościnnie: Abel) 4. Najaraj się Marią (gościnnie: Seta) 5. J23 6. Trinity 7. Słak kogz dupy 8. Warszawa da ci fejm 9. Kara'van 10. Sekretna Socjeta (gościnnie: Wiktor Filip) 11. Nic nie jest na zawsze (gościnnie: Adam Tkaczyk, Grzegorz Skawiński) 12. Fryderyk_chopin 13. To coś (gościnnie: DJ Tuniziano) 14. #gimb_money (produkcja: Młody Grzech, gościnnie: Seta)

44,80 zł
42,56 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,24 zł

58
Podbój - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podbój
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.21

Wspólne wydanie reportaży z tomów Wytępić całe to bydło i Terra nullius. Są to dwie podróże. Jedna po współczesnej Afryce, druga po mrocznych dziejach kolonializmu. Szlak pierwszej wiedzie z Algieru, przez Saharę, do Czarnej Afryki. W drugiej autor przywołuje punkty milowe podboju świata przez Europejczyków – od zajęcia Wysp Kanaryjskich i eksterminacji Guanczów do mordów na północnoamerykańskich Indianach, pokazując, jak kształtowała się ideologia supremacji białego człowieka i jak stopniowo Europejczycy stawali się barbarzyńcami w stosunku do ludów, które uważali za barbarzyńskie, nieprzystosowane, gorsze i wreszcie niegodne istnienia. Pokazuje, jak z genialnych piętnastowiecznych żeglarzy Europejczycy stali się bezlitosnymi conradowskimi Kurzami, którzy chcieli „wytępić całe to bydło” w imię „triumfu cywilizacji”. Jest to pierwsze wydanie dwóch najważniejszych książek wybitnego dziennikarza moralisty, które pokazały, jak w imię pseudomisji niesienia cywilizacji wybijano rdzenną ludność Afryki i Australii. Autor podkreśla przy tym, jak wiele łączyło tamtą rzeź z hekatombą późniejszego Holocaustu. Książki ukazują się teraz jako jeden tom, pod wspólnym tytułem, bowiem dotykają permanentnego zjawiska: potworności popełnianych na świecie przez oświecone społeczeństwa w aureoli Postępu, Cywilizacji, Demokracji i Rynku. Zainspirowany Jądrem ciemności Josepha Conrada, autor obnaża kolonialną ideologię pogardy i chciwości oraz ludobójstwa w imię poszerzania przestrzeni życiowej dla cywilizacji zachodniej. Umiejętnie łączy wiele wątków, by wykazać podobieństwa między zbrodniami dokonanymi na różnych kontynentach na przestrzeni stuleci. Jest to prowokacyjna podróż przez mroczną historię tworzenia białych społeczeństw w Afryce i Australii, podróż wciąż aktualna, bowiem dotyka podziału świata na lepszych i gorszych, silniejszych i słabszych, bogatych i biedniejszych, rządzących i podporządkowanych.

45,00 zł
39,15 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,85 zł

59
Księgarz z Kabulu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księgarz z Kabulu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.07

Młoda norweska dziennikarka trafiła do Kabulu jesienią 2001 roku, w ostatnich dniach panowania talibów. W zrujnowanym mieście poznała Sułtana Chana, księgarza, wydawcę i niezwykłego człowieka, który od lat trwa przy swym zawodzie, mimo nieustannych szykan i represji ze strony kolejnych reżimów. Elegancki, wykształcony mężczyzna, pełen pasji i szczerego uwielbienia dla sztuki, potrafiący godzinami rozmawiać o kulturze swego narodu. Dziennikarka przyjęła zaproszenie Chana i przez trzy miesiące uczestniczyła w życiu jego rodziny. Tak powstała niezwykła, poruszająca opowieść o Afgańczykach, ich codziennym życiu i obyczajach, szokujących przybysza z Europy.

45,00 zł
39,15 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,85 zł

60
Pasażerka ciszy. Dziesięć lat w Chinach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pasażerka ciszy. Dziesięć lat w Chinach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.26

Wspomnienia z Chin malarki Fabienne Verdier. Autorka spędziła tam 10 lat. Wcześniej interesowała się malarstwem przyrody oraz kaligrafią i znajomy poradził jej, by uczyła się w Chinach, kraju o bogatej tradycji kaligrafii. Zdobyła stypendium i wyjechała do Syczuanu, gdzie podjęła 6-letnie studia. Pobyt w Chinach był szkołą malarstwa, ale także życia. Chiny, które poznała, nie były krajem z jej wyobrażeń. To były Chiny po rewolucji kulturalnej, kiedy niszczono wszystko co powstało wcześniej, a uczeni, artyści, intelektualiści były prześladowani, niszczeni psychicznie i fizycznie.

40,00 zł
34,80 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

61
Python na start! Programowanie dla nastolatków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Python na start! Programowanie dla nastolatków
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.28

Zacznij od skryptów, a skończysz na szczycie!Pierwsze kroki, czyli od czego zacząć przygodę z PythonemNiezbędne gadżety, czyli z czego i jak budować programy w PythonieWędrówka przez style, czyli jak programować strukturalnie, obiektowo i funkcyjnieCzy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, dlaczego na świecie istnieje aż tyle języków programowania i czym różnią się one od siebie? I których z tych języków warto się nauczyć? Na pewno co najmniej kilku, ale na Twojej krótkiej liście nie może zabraknąć Pythona! Ten język ma dwie potężne zalety: po pierwsze, jest znacznie łatwiejszy w nauce i bardziej intuicyjny niż choćby C czy C++, a po drugie, umożliwia tworzenie skryptów, czyli funkcjonalnych programów, przydających się na co dzień programistom wszelkiej maści, administratorom sieci i wielu innym ludziom. Python to także fantastyczne narzędzie do tworzenia rozbudowanych projektów. Zresztą, możesz się o tym szybko przekonać.W tej książce znajdziesz omówienie wszystkich najważniejszych funkcji i możliwości Pythona. Zobaczysz, jak pracować w środowisku tego języka, jak używać zmiennych, instrukcji warunkowych, funkcji i typów danych. Zobaczysz, w jakich sytuacjach warto wykorzystywać pętle i moduły, jak wykonywać operacje na plikach i jak obsługiwać wyjątki. Sprawdzisz, do czego przydaje się programowanie strukturalne, a do czego obiektowe, i zobaczysz, jak łatwo połączyć je w Pythonie! Krótko mówiąc, zanim się obejrzysz, zaczniesz samodzielnie pisać zaawansowane skrypty. Sprawdź, programuj i baw się dobrze! Pierwszy program, czyli jak zostałem programistąZmienne są niezbędne... a zmienne znakowe jeszcze bardziejOperacje wejścia – przekaż skryptowi dowolne informacjeInstrukcje warunkowe – początek prawdziwego programowaniaFunkcje – to jest to!Zasięg zmiennych i nieco więcej o instrukcjach warunkowych – trzeba uważaćPętle – czyli jak ułatwić sobie życieZaawansowane typy danych – to tylko groźnie brzmi!Operacje na plikach – w końcu ciekawy rozdział!Moduły – one są wspaniałe!Wyjątki – czyli błędy w języku PythonObiekty, klasy i metody – czyli programowanie obiektoweZaklinaj węża, czyli programuj w Pythonie!

27,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 29,7%
oszczędzasz 8,01 zł

62
W cieniu Katynia. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W cieniu Katynia. Audiobook
Stanisław Swianiewicz, LTW
Dostępny
6 szt.

Książka jest relacją ocalałego oficera – świadka zbrodni, który znalazł się bardzo blisko lasu katyńskiego „Po dziesiątkach lat – pisze C. Miłosz (O podróżach w czasie) – kiedy rządy krajów zachodnich udawały, że zbrodnię w Katyniu popełnili Niemcy, żeby nie drażnić Moskwy, nie znalazła się żadna wielka firma wydawnicza na Zachodzie, żeby wydać dzieło, tak ważne dla zrozumienia historii XX wieku, i choć w ten sposób powiadomić opinię publiczną o wielkim kłamstwie podtrzymywanym latami przez rząd i mass media. Choćby pamięć o jednej z wielkich zbrodni XX wieku była jedynie wewnętrzną sprawą Polaków, a naprawdę przejmowała tylko rodzinę najbardziej wiarygodnego świadka...”

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

63
Sprzedawczyk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprzedawczyk
Dostępny
8 szt.

Karol Czerski rozpoczął nowe życie w Monte Carlo jako Karl Bauman. Podjął pracę w ekskluzywnym kasynie jako szef ochrony. Pewnej nocy zauważa na tarasie kasyna Ninon, sowiecką agentkę, a po chwili ktoś próbuje go zastrzelić. Bauman rozprawia się z zamachowcami, ale zdaje sobie sprawę, że musi znaleźć nową kryjówkę przed wywiadem sowieckim. Tymczasem jego przyjaciel, Józef Niemojewski, odbywa służbę na pograniczu polsko-sowieckim. Jego żona Jadwiga zostaje uprowadzona podczas podróży do męża. Niemojewski wyrusza jej na ratunek i sam znika w Sowietach. U Baumana pojawia się ojciec Jadwigi i błaga o ratowanie córki. Bauman podejmuje się niemal samobójczej misji i w towarzystwie porucznika Radeckiego i jego oddziału, zaprawionych w walce z bolszewikami, wyrusza do Sowietów z szaleńczym planem odbicia Niemojewskich.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

64
„Śpij, mężny” w Katyniu, Charkowie i Miednoje. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
„Śpij, mężny” w Katyniu, Charkowie i Miednoje. Audiobook
Stanisław Mikke, LTW
Dostępny
1 szt.

Przedstawiamy relację z prac ekshumacyjnych prowadzonych w latach 1991,1994–1996 w miejscach masowych mordów, dokonanych przez Sowietów na polskich oficerach Autor był tych prac obserwatorem i uczestnikiem – oraz z wyprawy w 1997 r. do Kotłasu śladami stryja Stanisława (1898–1944) – ofiary stalinowskiego reżimu, któremu niniejszą książkę zadedykował. Jak pisze Andrzej Michałowski, tom ten „jest jak zbiór zdjęć. Album pisanych fotografii z Katynia, Miednoje, Charkowa. Zwierciadło odnalezionych bohaterów – opisów zwłok i rzeczy osobistych. Portretów Polaków i Rosjan, ludzi przejętych i ludzi obojętnych. Książka jest mistrzowskim requiem, w którym Autor wygrywa nie dźwięki wyłącznie, ale także nastroje…”. Natomiast prof. Zbigniew Brzeziński zauważył, że jest ona pretekstem do stawiania pytań miejsce historii i pamięci przy budowie polsko-rosyjskiego pojednania. Ponad sto pierwszych egzemplarzy drugiego uzupełnionego wydania książki Autor zabrał ze sobą 10 kwietnia 2010 r. na pokład TU-154 lecącego do Smoleńska.

25,00 zł
13,25 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 11,75 zł

65
Król Artur. Prawda ukryta w legendzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Król Artur. Prawda ukryta w legendzie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.11

Król Artur przedstawiany jest często jako postać będąca nierealnym tworem wczesnego średniowiecza, rodem z powieści fantasy; ucieleśnione marzenie tych, którzy tęsknili za czasami potęgi, sprawiedliwych władców i królestw żyjących obok siebie w pokoju. Nawet ci, którzy uważali Artura za postać historyczną, z zasady deprecjonowali związane z nim opowieści. Ekscytujące naukowe śledztwo przeprowadzone przez Rodneya Castledena dowodzi nie tylko tego, że Artur był postacią historyczną, przywódcą z wieków ciemnych, ale również tego, że wiele z romantycznych opowieści o Merlinie, Camelocie czy Excaliburze sięga swymi początkami wydarzeń historycznych. W trakcie poszukiwań realnego króla Artura Castleden wykorzystuje najnowsze ustalenia, będące wynikiem analizy wykopalisk archeologicznych i interpretacji źródeł pisanych, dzięki czemu udaje mu się odtworzyć historię Brytanii wieków ciemnych i rewelacyjnie ukazać sylwetki jej władców. Wykorzystując te informacje, autor stawia hipotezę, że to wyspa Tintagel stanowiła główną rezydencję Artura. Dość radykalnie podchodzi również do ostatnich dni życia legendarnego władcy, gdyż według niego Arturowi udało się przeżyć swoją ostatnią bitwę. Pojawia się nawet próba wyjaśnienia największej zagadki – zlokalizowania grobu Artura. Niniejsza książka, bardziej niż którakolwiek z poprzednich prac Rodneya Castledena, ukazuje kompletny obraz arturiańskiej Brytanii oraz miejsce, jakie w niej zajmował sam legendarny Artur. Rodney Castleden jest autorem następujących pozycji: The making of Stonehenge, Thee Knossos labyrinth, Minoans i Atlantis destroyed.

55,00 zł
38,50 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,50 zł

66
Robin Hood. W poszukiwaniu legendarnego banity - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Robin Hood. W poszukiwaniu legendarnego banity
Dostępny
1 szt.

Kto z nas nigdy nie czytał opowieści o Robin Hoodzie lub nie wysłuchał jej czytanej przez kogoś? Kto nie oglądał filmu lub programu poświęconego przygodom Robina, Małego Johna czy Marian? Kto czytał te opowieści w wieku dorosłym, nie poznawszy ich w dzieciństwie? Z pewnością nikt. W takiej czy innej postaci historie te opowiadane są dzieciom przez dorosłych, którzy sami poznali je, również będąc dziećmi. Trwało to przynajmniej przez ostatnie dwieście lat. W ten sposób legendę przekazywano z pokolenia na pokolenie. I dzięki temu przetrwała. Początki legendy sięgają ponad sześćset lat wstecz, a jej bohater żył zapewne jeszcze wcześniej. Przetrwał dzięki balladom, książkom, poematom i sztukom teatralnym opiewającym jego niezwykłe czyny. Co ciekawe, tożsamość człowieka okazuje się czasem mniej istotna od samej legendy. Legendarny Robin Hood odnosi sukcesy, gdyż jest świetnym łucznikiem, wytrawnym szermierzem oraz mistrzem kamuflażu i podstępu. Może mu dorównać jedynie król i – według niektórych tradycji – chłopi, żebracy i kupcy, których Robin najpierw atakuje, a później często namawia, by przyłączyli się do jego bandy. Jest zasadniczo niezniszczalny, chyba że pada ofiarą zdrady. Należy do świata herosów i złoczyńców, w którym bohaterowie pozytywni są tak potężni i doskonali w swoim fachu, że zawsze odnoszą zwycięstwo. Właśnie w takich prostych przygodach należy upatrywać nieustającej żywotności legendy Robin Hooda.

50,00 zł
35,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

67
Pod Prąd - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pod Prąd
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.30

Autorka swą publicystyką prowadzi czytelnika meandrami polityki i postpolityki, jak sama określa władzę mediów nad rozumem we współczesnym świecie. Bez pardonu pisze o współczesności: "Zadziwia ubóstwo intelektualne - bo do moralnego już się przyzwyczailiśmy - tej postkomunistycznej prominencji. Przede wszystkim podstarzałej jej części, z której jedni robili kariery w PRL, a drudzy nawet przyłączyli się do ówczesnej opozycji, żeby spijać miody transformacji". Pisze współczesną historię felietonem, wyjaśniając mechanizmy, które doprowadziły Polskę w obecne miejsce gospodarczo-polityczne. Pod prąd, jak zdrowa ryba - nie uznaje kompromisów, mówi wprost, służąc jedynej Prawdzie. Wileński styl, dowcip, ciętość ripost, prawdziwie inteligencka klasa, ale także niezwykły urok osobisty i kobiecy czar czynią z Krystyny Grzybowskiej jedną z najwspanialszych postaci polskiego środowiska dziennikarskiego. Michał Karnowski Pani Krystyna Grzybowska sprawiła, że zacząłem baczniej przyglądać się Europie. W duchu nazywam ją nawet "Panią Europą". Wnikliwe obserwacje, cięte riposty i błyskotliwe skojarzenia - to naturalny talent pani Krystyny. Takiego warsztatu może jej pozazdrościć niejeden przemądrzały publicysta. Czytam teksty pani Krystyny z przyjemnością - tym większą, że jesteśmy sąsiadami. Nasze teksty sąsiadują ze sobą na łamach jednego tygodnika. Dla mnie to nobilitujące. Witold Gadowski

35,90 zł
26,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,97 zł

68
Dziewczyny kresowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyny kresowe
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.10

Niezwykłe świadectwo kobiet poddanych represjom tylko za to, że były Polkami. Książka zawiera wspomnienia i świadectwa kobiet wywodzących się z Kresów II Rzeczpospolitej. Ich los był typowy dla dziewcząt polskich z tych terenów. Po zajęciu Kresów przez Sowietów, jedne zostały deportowane do Kazachstanu, inne na Sybir wraz ze swymi matkami czy dziadkami. Ich ojcowie, w większości oficerowie Wojska Polskiego, dostojnicy państwowi, urzędnicy bądź policjanci, aresztowani wcześniej, już przebywali w obozach, z których zwykle nie wracali. Unikatowy charakter mają wspomnienia Reginy Szablowskiej-Lutyńskiej. W wieku 11 lat została ona wraz z matka i dziadkami zesłana do północnego Kazachstanu. Będąc tam, prowadziła pamiętnik, zapisując w nim codziennie, w punktach, najważniejsze wydarzenia każdego dnia. To jedyne tego typu zapiski sporządzone przez polskie dziecko, zesłane na dalekie stepy. Dlatego też relacje Reginy Szablowskiej-Lutyńskiej, choć subiektywne, mają bezcenną wartość dokumentalną. Niemniej ważne dla poznania i zrozumienia losów Polaków na Wschodzie są świadectwa tych Polek z Kresów, które z wyroku historii lub wyboru rodziców pozostały na zawsze w Rosji, na Ukrainie, w Kazachstanie lub w Mołdawii. Nigdy nie przestały być Polkami, a ich ostoją pozostał Kościół Katolicki. W jego obronie walczyły. W książce znalazły się relacje Janiny Górskiej ‒ żywej legendy Polonii w Bielcach, Ludmiły Walewicz ‒ działaczki polskiej z Gagauzji (Mołdawia), Antoniny Biełołus z Mohylowa Podolskiego (Ukraina), Marii Jasińskiej z Tambowa (Rosja), Zofii Sobczak z Żanaszaru (Kazachstan) i Mirosławy Jefimowej z Władywostoku (Rosja). Oto kresowe dziewczyny, którym w trudnych czasach przyszło zdać egzamin z życia. I zdały go celująco. Marek A. Koprowski - pisarz, dziennikarz, historyk zajmujący się tematyką wschodnią i losami Polaków na Wschodzie. Plonem jego wypraw i poszukiwań jest wiele książek, z czego kilkanaście ukazało się nakładem Wydawnictwa Replika. Za serię Wołyń. Epopeja polskich losów 1939–2013 otrzymał Nagrodę im. Oskara Haleckiego w kategorii „Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku”. Jest też laureatem nagrody „Polcul – Jerzy Bonicki Fundation” za działalność na rzecz utrzymania kultury polskiej na Wschodzie.

49,90 zł
17,00 zł
Powiadomienie

Rabat 65,9%
oszczędzasz 32,90 zł

69
Jak kamień w wodę. Polowanie na Pliszkę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak kamień w wodę. Polowanie na Pliszkę
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.02.11

Tylko ode mnie zależy twój los. Gdy w środku nocy usłyszysz szmer za oknami, to będę ja, i gdy w słońcu nagle pochłonie cię cień, to też będę ja. Nie uciekniesz przede mną. Kiedy Kornelia zaczyna otrzymywać tajemnicze listy z pogróżkami, uważa to za głupi dowcip. Żyje na uboczu, nie wchodząc nikomu w drogę i nie nawiązując żadnych bliższych relacji z innymi ludźmi, kto więc mógłby życzyć jej śmierci? Jednak sytuacja staje się coraz poważniejsza, dlatego kobieta podejmuje decyzję o zgłoszeniu się na policję. Nie jest to dla niej łatwe – jej dotychczasowe kontakty ze stróżami prawa nie należały do najprzyjemniejszych. W młodości została niesłusznie oskarżona o składanie fałszywych zeznań. Wszyscy zdawali się być wrogo nastawieni do Kornelii, ponieważ mężczyzna, którego oskarżyła wtedy o próbę gwałtu, sam był policjantem, a jego koledzy nie wierzyli, że mógł dopuścić się przestępstwa. W wyniku zbiegu okoliczności, kobieta natrafia na posterunku na tego samego funkcjonariusza, który przed laty próbował ją zdyskredytować, aby chronić swojego przyjaciela. Mimo wrogiego nastawienia, to jednak właśnie ten mężczyzna może okazać się dla Kornelii jedyną nadzieją.

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

70
Angielski. Słownik w obrazkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski. Słownik w obrazkach
Dostępny
9 szt.

Angielski. Słownik w obrazkach to książka z nowej serii pomocy językowych Lingo, a zarazem świetny sposób na zapamiętanie najważniejszych angielskich słówek. Zalety książki: - doskonała w podróży - najważniejsze tematy zilustrowane zdjęciami: transport, zakwaterowanie, jedzenie, zdrowie, sport i rozrywka, zdrowie - praktyczny podział i łatwe wyszukiwanie - słówka opatrzone wygodnym dla użytkownika uproszczonym zapisem wymowy - w każdym rozdziale dodatkowy zestaw przydatnych zwrotów i atrakcyjnych zdjęć, pomocnych przy zapamiętywaniu treści - pomysł na naukę dla wzrokowców. Angielski. Słownik w obrazkach: oglądaj, powtarzaj, zapamiętuj!

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

71
Niemiecki. Słownik w obrazkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemiecki. Słownik w obrazkach
Dostępny
18 szt.

Niemiecki. Słownik w obrazkach to książka z nowej serii pomocy językowych Lingo, a zarazem świetny sposób na zapamiętanie najważniejszych niemieckich słówek. Zalety książki: - doskonała w podróży - najważniejsze tematy zilustrowane zdjęciami: transport, zakwaterowanie, jedzenie, zdrowie, sport i rozrywka, zdrowie - praktyczny podział i łatwe wyszukiwanie - słówka opatrzone wygodnym dla użytkownika uproszczonym zapisem wymowy - w każdym rozdziale dodatkowy zestaw przydatnych zwrotów i atrakcyjnych zdjęć, pomocnych przy zapamiętywaniu treści - pomysł na naukę dla wzrokowców. Niemiecki. Słownik w obrazkach: oglądaj, powtarzaj, zapamiętuj!

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

72
Przez ucho igielne (sploty) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przez ucho igielne (sploty)
Dostępny
30 szt.

Być może istnieje podskórna tkanka świata wyznaczająca relacje ludzi i przedmiotów. A może to przypadek, że ścieżki murarza Jana i krawcowej Bożeny, początkowo oddalone, w pewnym momencie zbiegają się we wspólną drogę. Przyglądając się z bliska drobnym wydarzeniom, rzeczom i ludzkim zachowaniom Ján Púček wydobywa na powierzchnię sploty ludzkich historii. Jan, działający podczas drugiej wojny światowej w antyfaszystowskim ruchu oporu, na ponad pięć lat staje się więźniem nazistowskich obozów koncentracyjnych i radzieckiego łagru. Nikt, nawet on sam, nie wierzy, że powrót do domu po wojnie będzie „nowym początkiem”, który rozpocznie się wraz z założeniem niewielkiej manufaktury odzieżowej. "Przez ucho igielne" – trzecia z kolei (a pierwsza wydana w Polsce) książka Jána Púčeka, to nostalgicza, zabawna i jednocześnie smutna, opowieść o historii, rodzinie i domu.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

73
Opowieść o Świętym Jacku Odrowążu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieść o Świętym Jacku Odrowążu
Niedostępny
Brak

Był sobie chłopczyk. Miał pięć lat i wszystko go ciekawiło. Po niedzielnych Mszach Świętych zadawał rodzicom mnóstwo pytań: o Pana Boga, o modlitwę i różne poważne sprawy. Pewnego dnia jego mama wpadła na pomysł, że odpowie mu książeczką, opisze i narysuje dzieje jednego z najsłynniejszych polskich świętych. A że dominikanie zawsze zajmowali szczególne miejsce w jej sercu – wybór był prosty. Katarzyna Chmiel-Gugulska. Książka przeznaczona dla dzieci w wieku 4-6 lat

16,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,3%
oszczędzasz 1,91 zł

74
Dzika Polska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzika Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.28

Tomasz Kłosowski, znakomity gawędziarz i fotograf przyrody, opowiada o swoich spotkaniach ze zwierzętami podczas produkcji serii „Dzika Polska” dla telewizji. Niezwykłe zdjęcia, fascynujące opisy zachowań zwierząt oraz pracy naukowców i przyrodników. Książka dla wnikliwych, żądnych wiedzy miłośników przyrody.

57,00 zł
41,61 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 15,39 zł

75
Music, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Music, CD
David Garrett, Universal Music Polska
Dostępny
101 szt.

Nowy album Davida Garretta Music jak żaden inny wcześniej pokazuje pełnię talentu tego artysty. Nie jest zaskoczeniem, że Garrett wybrał dla swej płyty taki właśnie tytuł. Music potwierdza uniwersalność języka, jakim jest muzyka, w udany sposób łącząc różne muzyczne style i epoki, od Beethovena czy Chopina po Michaela Jacksona i zespół Coldplay. Wszystkie ścieżki na płycie Music pokazują, z jaką łatwością ten uznany na całym świecie - od Berlina po Nowy Jork - skrzypek przekracza granice i przełamuje bariery pomiędzy popem a muzyką klasyczną, rockiem a romantyzmem, punkiem a barokiem. W muzyce Garrett zawsze intuicyjnie "słyszy" partię skrzypiec. Na otwierającej krążek Viva la Vida grupy Coldplay pokazuje związki tworzonej przez tę grupę muzyki z fugami Jana Sebastiana Bacha. Prezentuje także własne interpretacje fragmentów IX Symfonii Ludwiga van Beethovena, Human Nature Michaela Jacksona czy Nokturnu Fryderyka Chopina, w których muzyka klasyczna i popowa wzajemnie się przenikają i uzupełniają. David Garrett po raz kolejny udowadnia, że wielka muzyka jest ponadczasowa. Lista utworów: 1. Viva La Vida 2. Cry Me A River 3. Scherzo 4. Human Nature 5. Tico Tico 6. Nocturne 7. Whole Lotta Bond 8. Rondo 9. Sandstorm 10. Music 11. Sabeltanz 12. Keine Angaben 13. We Will Rock You 14. Celtic Rondo 15. Ode An Die Freude

41,90 zł
41,06 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

76
Wir - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wir
Dostępny
202 szt.

"Wir" wiruje w różnych kierunkach. W stronę melodii, ale i w stronę eksperymentu, zabawy dźwiękami. Gadanie Pablopavo miesza się ze śpiewem Anki Iwanek na nieśpiesznej muzyce Praczasa. Piosenki o jesieni, miłości i pustych mieszkaniach dla tych, którzy lubią być zaskakiwani.

38,90 zł
38,12 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,78 zł

77
Telehon - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Telehon
Dostępny
29 szt.

"Telehon" to siedemnaście utworów, utrzymanych w różnych, często zaskakujących stylistykach, których spoiwem jest głos Pabla i jego teksty. Niebanalne jest instrumentarium użyte na tej płycie: od akordeonu i skrzypiec po flugelhorn i nieco zapomniane urządzenia elektroniczne z lat 70-ych i 80-ych. Płyta jest pełna historii, historyjek, opowieści - czasem śpiewanych a czasem nawijanych jak szybko się da. Jest o Warszawie, o przeszłym i o teraźniejszym, czasem blisko poezji a czasem całkiem od niej daleko. Jest na tej płycie miejsce i dla elektroniki i dla dubu, funka, akustycznych piosenek a nawet odrobiny reggae.

42,90 zł
42,04 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,86 zł

78
PRO8L3M, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PRO8L3M, CD
PRO8L3M, Prosto
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.11

„Uważaj, o czym marzysz, bo może nie starczyć siły” – to słowa, które kończą debiutancki album składu PRO8L3M. Ostrzeżenie jest podsumowaniem barwnej i zaskakującej, niczym najśmielsze scenariusze Guya Ritchego, podróży w czasie, w którą zabiera nas zespół. Nie wszystkie nasze pragnienia są przemyślane, a realizacja najzuchwalszych marzeń może nie mieć happy endu. Przepełnione zwrotami akcji historie Oskara opowiedziane z właściwą mu finezją, dopełnia nowoczesne, brudne brzmienie muzyki Steeza, producenta albumu, odwołujące się do estetyki rodem z filmów sci-fi lat 80. Syntetyczne, analogowe melodie i brudne bębny stanowią nie tylko barwne tło, ale uzupełniają numery tam, gdzie nie potrzeba już słów. W czasach, kiedy tradycyjny polski hip-hop staje się coraz bardziej sformalizowany i przewidywalny, grupa PRO8L3M przygotowała słuchaczom prawdziwy powiew świeżości. Nie ma tu miejsca na nieprzemyślane, przypadkowe dźwięki, a teksty Oskara balansujące na granicy mrocznych fantazji i charakterystycznego dla niego poczucia humoru dotykają uniwersalnych tematów osadzonych w wykreowanej przez PRO8L3M przyszłości. Lista utworów: Lista utworów: 1. Outro 2. Prequel 3. VHS 4. 777moneymaker 5. Art. 258 6. K-PAX 7. Molly 8. Toast 9. Dr Melfi 10. TATP 11. 2040 12. Strumien 13. Intro

37,00 zł
35,15 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,85 zł

79
Migration. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Migration. CD
Bonobo, Universal Music Polska
Dostępny
93 szt.

1. Migration - Bonobo 2. Break Apart - Bonobo 3. Outlier - Bonobo 4. Grains - Bonobo 5. Second Sun - Bonobo 6. Surface - Bonobo 7. Bambro Koyo Ganda - Bonobo 8. Kerala - Bonobo 9. Ontario - Bonobo 10. No Reason - Bonobo 11. 7th Sevens - Bonobo 12. Figures - Bonobo

31,90 zł
31,26 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,64 zł

80
Vaiana. Skarb Oceanu, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vaiana. Skarb Oceanu, CD
różni, Universal Music Polska
Dostępny
300 szt.

Walt Disney Animation Studios prezentuje film „Vaiana. Skarb Oceanu”. Jest to animowana opowieść o przygodach nastolatki, która, chcąc dokończyć dzieła swych przodków wyrusza w niebezpieczną misję. Podczas podróży poznaje potężnego niegdyś półboga Maui. Od tego momentu wspólnie żeglują przez bezmiar oceanu, który nie szczędzi im karkołomnych przygód, obfitujących w spotkania z ogromnymi potworami. ścieżka dźwiękowa z filmu „Vaiana. Skarb Oceanu” to świetne piosenki i muzyka, dzięki którym możesz przeżyć przygodę z Vaianą pełną radosnych melodii jeszcze raz. Spis utworów 1. Tulou Tagaloa 2. An Innocent Warrior 3. Twoje ja 4. Pół kroku stąd 5. Na drodze tej 6. Pół kroku stąd (Repryza) 7. Drobnostka 8. Błyszczeć 9. Logo Te Pate 10. Jestem Vaiana 11. Znajdź swoje ja 12. Na drodze tej (finał) 13. How Far I'll Go 14. You're Welcome 15. Pół kroku stąd 16. Prolog (wersja instrumentalna) 17. Był taki jak Ty (wersja instrumentalna) 18. Stara wariatka (wersja instrumentalna) 19. Jaskinia (wersja instrumentalna) 20. Ocean wybrał Ciebie (wersja instrumentalna) 21. Hak (wersja instrumentalna) 22. Charakterek (wersja instrumentalna) 23. Kakamora (wersja instrumentalna) 24. Nawigacja (wersja instrumentalna) 25. Wrota do Lalotai (wersja instrumentalna) 26. Tamatoa (wersja instrumentalna) 27. Wielka ucieczka (wersja instrumentalna) 28. Gdybym był oceanem (wersja instrumentalna) 29. Te Ka atakuje (wersja instrumentalna) 30. Maui odchodzi (wersja instrumentalna) 31. Rozterka (wersja instrumentalna) 32. Słowa otuchy (wersja instrumentalna) 33. Powrót na Te Fiti (wersja instrumentalna) 34. Serce (wersja instrumentalna) 35. Przebudzenie (wersja instrumentalna) 36. Dłoń bogini (wersja instrumentalna) 37. Wielka Tagaloa (wersja instrumentalna) 38. Toe Feiloa'i (wersja instrumentalna) 39. Powrót do domu (wersja instrumentalna) 40. Odkrywcy (wersja instrumentalna)

41,90 zł
41,06 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

81
Fink`s Sunday Night Blues Club Vol.1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fink`s Sunday Night Blues Club Vol.1
Dostępny
23 szt.

Po sukcesie albumów `Perfect Darkness` oraz `Hard Believer", z nowym materiałem wraca niezwykle lubiany w Polsce Fink. Jak mówi artysta płyta powstała z miłości do bluesa: `Muzyka Johna Lee Hookera, T-Bone Walkera i Chuck Berry`ego od zawsze do mnie przemawiała. Wydaje się że napisanie blues`owego utworu jest łatwe, ale tak nie jest. Stworzenie oryginalnego blues`a jest czymś więcej niż kopiowaniem`. W czasie sesji do albumu `Hard Believer` jak i póżniej, przy pracach nad `Horizontalism` Fin Greenall wpadł na pomysł stworzenia muzyki surowej, szorstkiej, a równocześnie pięknej. Stare, klasyczne płyty bluesowe powstawały `na setkę`, nagrywane w czasie jednej sesji, z użyciem jednego mikrofonu. To był punkt wyjścia dla `Fink`s Blues`. Z kolei obecność doskonałego bębniarza Davida Shirleya i wybitnego saksofonisty Colina Stetsona wnosi do nagrań przestrzeń i ociepla surowy klimat. Jeśli tworzenie blues`a w XXI wieku ma sens, to został on idealnie zdefiniowany na `Fink`s Sunday Night Blues". Za ostateczne brzmienie płyty wraz z Finkiem odpowiada Flood - znany ze współpracy m.in z U2, PJ Harvey, Nickiem Cavem.

30,90 zł
30,28 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,62 zł

82
Under Stars (Deluxe) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Under Stars (Deluxe)
Dostępny
102 szt.

Amy Macdonald powraca z nowym studyjnym albumem - "Under Stars" "Praca nad albumem trwała ponad 2,5 roku - nad tą płytą spędziłam zdecydowanie najwięcej czasu. Chciałam, żeby wszystko potoczyło się szybciej, ale teraz kiedy skończyliśmy cieszę się, że się nie spieszyliśmy, wydaje mi się, że poświęciliśmy tyle czasu ile było potrzeba" - zdradza kulisy pracy nad "Under Stars" artystka. Nad produkcją materiału czuwał częściowo Scot Cam Blackwood (George Ezra, Florence and the Machine), a także duet producencki My Riot (London Grammar, Birdy). Jestem dumna z tych piosenek i zadowolona z płyty. Jest na niej wiele niesamowitych momentów i naprawdę myślę, że znalazło się tu kilka moich najlepszych utworów. Jestem podekscytowana, że nareszcie mogę się tym podzielić z fanami" - przyznaje Amy Macdonald.

61,90 zł
60,66 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,24 zł

83
57th & 9th (Deluxe Edition) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
57th & 9th (Deluxe Edition)
Dostępny
300 szt.

Pierwszy od ponad dekady pop-rockowy album Stinga! Płyta została nagrana z udziałem muzyków od lat współpracujących ze Stingiem - Dominica Millera (gitara) i Vinniego Colaiuta (perkusja), a także gościnnym udziałem Josha Freese (Nine Inch Nails, Guns n Roses) oraz gitarzysty Lylea Workmana i pochodzącego z San Antonio zespołu Tex-Mex - The Last Bandoleros. Cały album powstał dosyć spontanicznie, a sesje nagraniowe trwały zaledwie kilka tygodni. "Wszystko wydarzyło się bardzo szybko, bardzo spontanicznie. Zawsze staram się zaskakiwać siebie samego, ludzi z którymi pracuję i mam nadzieje, że moich słuchaczy również" - zdradza kulisy powstawania płyty Sting. Nad produkcją materiału czuwał Martin Kierszenbaum, a tytuł wziął się od nazwy dwóch ulic na Manhattanie, które Sting pokonywał codziennie w drodze na nagrania w studio Hells Kitchen. "57th & 9th" to z jednej strony album drogi, ale pojawia się na nim wiele wątków autobiograficznych ("Heading South On The Great North Road"), a nawet kwestie dotyczące obecnego kryzysu uchodźców ("Inshallah"). Płytę promuje singiel "I Cant Stop Thinking About You". "Stworzyliśmy cos energetycznego i głośnego, ale równocześnie kontemplacyjnego" - podsumowuje "57th & 9th` Sting.

71,90 zł
70,46 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,44 zł

84
Dance Of Time - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dance Of Time
Dostępny
32 szt.

Na nagranym w Brazylli krążku, Elias towarzyszą Randy Brecker, Mike Mainieri, Mark Kibble, Amilton Godoy, Toquinho i Joao Bosco. światowej sławy pianistka, wokalistka, kompozytorka i aranżerka Eliane Elias powraca dwa lata po premierze nagrodzonego GRAMMYŽ albumu `Made in Brazil` (Najlepszy Album Latin Jazz). Nowy, kipiący energią krążek `Dance of Time` ukaże się 24 marca nakładem Concord Jazz. . `Dance of Time` - podobnie jak poprzedni album - został nagrany w Brazylii. Elias zdecydowała się na powrót do swojego ojczystego kraju, bo, jak sama tłumaczy, "nagrywanie tam to wspaniałe przeżycie". Pod względem stricte muzycznym obie płyty to jednak dwie różne historie. Podczas gdy `Made in Brazil` było swoistym hołdem złożonym trzem pokoleniom brazylijskich kompozytorów, tematyka `Dance of Time` jest bardziej złożona. Obecność wyjątkowych gości, takich jak: pianista Amilton Godoy, gitarzyści i autorzy piosenek Joao Bosco i Toquinho, trębacz Randy Brecker, wibrafonista Mike Mainieri oraz wokalista Mark Kibble sprawia, że `Dance of Time` to coś w rodzaju podziękowania muzykom, którzy towarzyszyli Eliane Elias w początkach jej kariery, zarówno w Brazylii, jak i w USA. Chciałam zaprosić ludzi, którzy odegrali ważną rolę na początku mojej przygody z muzyką" - wyjaśnia Elias. Dance of Time jest podsumowaniem mojej kariery - od jej początków, aż do dziś". `Dance of Time` to także hołd dla samej samby, gatunku, który wywodzi się z brazylijskiego stanu Bahia. W zeszłym roku minęło sto lat od nagrania pierwszej samby - Pelo Telefone". Samba to autentyczny i najbardziej popularny brazylijski taniec. Ta płyta po prostu musiała powstać w moim ojczystym kraju" - dodaje Elias. Gdy ją nagrywałam, wypełniało mnie szczęście. Bardzo bym chciała, żeby każdy, kto będzie słuchał tej płyty, mógł poczuć się tak jak ja. Mam nadzieję, że dzięki niej, świat choć na chwilę stanie się weselszym i piękniejszym miejscem".

54,90 zł
53,80 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

85
We Got Love. CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
We Got Love. CD
The Kelly Family, Universal Music Polska
Dostępny
201 szt.

Jedna z najsłynniejszych rodzin świata, która w latach 90. biła wszelkie rekordy. Mają na koncie ponad 20 milionów sprzedanych krążków, kilkadziesiąt złotych i platynowych płyt. U szczytu popularności dali dali koncert w Wiedniu dla 250 tys. ludzi! Wypełniali europejskie stadiony. Odnieśli sukces w Niemczech, Holandii, Polsce, całej wschodniej Europie, Portugalii, Hiszpanii oraz innych europejskich państwach. Stali się znani na całym świecie, w tym w USA, RPA, Brazylii i Chinach. Po 12 latach wracają z kolejnym albumem “We Got Love”. Płyta zawiera największe hity, takiej jak „An Angel”, „Na na na” czy „Fell In Love With An Alien” w nowych aranżacjach oraz 5 zupełnie premierowych utworów. Lista utworów: 1. Nanana 2. Fell In Love With An Alien 3. An Angel (Emma Kelly) 4. Stand By Me 5. First Time 6. Good Neighbour 7. Brothers And Sisters 8. Why Why Why 9. I Can’t Help Myself 10. Imagine 11. Come Back To Me 12. Keep On Singing 13. We Got Love 14. Who’ll Come With Me (David’s Song) feat. Papa Kelly

41,90 zł
41,06 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

86
Bye Bye Man, booklet + DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bye Bye Man, booklet + DVD
Stacy Title, 2017
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.20

Zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami, przerażająca historia zrealizowana z udziałem laureatki Oscara Faye Dunaway ("Chinatown") oraz gwiazdy serii "Matrix" Carrie-Anne Moss. Trójka studentów wprowadza się do domku na przedmieściach. Już po kilku dniach mieszkania w nowym miejscu zaczynają doskwierać im choroby, a codzienną egzystencję zakłócają niewytłumaczalne zjawiska. Nie zdają sobie sprawy, że oto padli ofiarą klątwy związanej z popełnionym przed laty morderstwem. Ich prześladowca nazywa się Bye Bye Man. Każdy, kto choć w myślach wymówi jego imię, jest zgubiony. Czy grupce przyjaciół uda nie popaść w szaleństwo i oszukać przeznaczenie?

29,99 zł
29,39 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,60 zł

87
Upadli, booklet + DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Upadli, booklet + DVD
Scott Hicks, 2016
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.08

Mistrz gry emocjami i magią, reżyser Scott Hicks, autor niezapomnianego „Blasku” przedstawia ekranizację światowego bestsellera autorstwa Lauren Kate Oskarżona o spowodowanie tragicznego w skutkach pożaru nastoletnia Lucinda „Luce” Price trafia do szkoły z internatem. Próbując otrząsnąć się z poczucia winy i odkryć prawdę o tym co się stało, Luce wdaje się w niezwykłą znajomość z dwoma tajemniczymi młodymi mężczyznami. Wkrótce odkryje, że są oni upadłymi aniołami, którzy od wieków rywalizują o jej miłość. Jeśli tak – kim w takim razie jest ona sama i gdzie jest jej miejsce na Ziemi?

29,99 zł
29,39 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,60 zł

88
Bez zbóż, bez bólu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bez zbóż, bez bólu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.07

Dr Peter Osborne, autorytet w sprawach wrażliwości na gluten i alergii pokarmowych, stwierdził, że zboża, nawet uważane dotąd za bezpieczne, takie jak kukurydza i ryż, mogą siać spustoszenie w organizmie, wywołując stany zapalne i niedobory witamin oraz minerałów, a także powodując reakcje autoimmunologiczne. Książka Bez zbóż, bez bólu oferuje narzędzia potrzebne do wyeliminowania z diety wszystkich zbóż oraz innych czynników zapalnych. Korzystając z tego łatwego do wprowadzenia planu żywieniowego można w ciągu piętnastu dni osiągnąć znaczącą poprawę zdrowia i wejść na drogę do całkowitego pozbycia się bólu w ciągu zaledwie miesiąca. Książka zawiera jasne omówienie naukowych podstaw programu, plany posiłków na poszczególne dni, ułatwiające przejście na bezglutenową dietę i dziesiątki przepisów na pyszne bezzbożowe potrawy. Przekonajcie się, dlaczego tysiące pacjentów uważają, że dzięki dr. Osborneowi i jego diecie odzyskali życie bez bólu. "Jeżeli coś was obecnie boli, proszę, przeczytajcie tę książkę - może ocalić wam życie. ()To dzieło dostarczy wam informacji, których potrzebujecie, żeby uwolnić się od bólu bez stosowania uzależniających leków!" DR IZABELLA WENTZ "Książka dr. Osbornea zmienia sposób, w jaki powinniśmy patrzeć nie tylko na gluten, ale na wszystkie zboża oraz ich wpływ na choroby autoimmunologiczne i stany zapalne". DR SARA GOTTFRIED

39,90 zł
30,72 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

89
ABC wędkarza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ABC wędkarza
Dostępny
38 szt.

Poradnik dla osób zaczynających przygodę z wędkowaniem. Zawiera wszystkie niezbędne informacje, od załatwienia formalności, przez wybór rodzaju wędkowania, sprzęt, decyzję gdzie i jak łowić, po rozpoznawanie ryb i wiedzę o wodach w Polsce.

50,00 zł
36,50 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,50 zł

90
MY LITTLE PONY  Piotrus/Memo PREMIUM nowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,99 zł
Powiadomienie
91
Kierunek: przyszłość. 25 lat wolności a Romowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kierunek: przyszłość. 25 lat wolności a Romowie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.11

Książka wpisuje się w aktualną debatę nad modelem demokracji, wielokulturowości europejskiej, praw mniejszości oraz imigrantów, ich miejsca i roli w otwartych społeczeństwach obywatelskich. Jej przemyślana konstrukcja pozwala na połączenie i konfrontację poglądów oraz sądów liderów romskich reprezentujących różne odłamy i wspólnoty romskie, a także poddanie ich naukowej, systematycznej analizie. Jest to rzadki typ narracji łączący praktyków i teoretyków, działaczy i analityków, liderów i znawców problematyki romskiej. Publikacja ważna, zawierająca obszerny materiał empiryczny, źródło uporządkowanej, przemyślanej wiedzy na temat przemian społeczności romskich w integrującej się i jednoczącej Europie. Wynika też z lektury tej książki stara gorzka prawda, że najtrudniej być prorokiem we własnym kraju. Tym samym jest to rzecz o przekraczaniu granic, o swoistej transkulturowej wędrówce ku społeczeństwu bez dyskryminacji, uprzedzeń i podziałów. To narracja osadzona pomiędzy utopią i rzeczywistością, realiami a marzeniami, chęciami i możliwościami. Na pierwszym planie lokują się jednak żywi, prawdziwi ludzie, osadzeni głęboko w swoich środowiskach kulturowych i społecznych. Polecam tę książkę nie tylko czytelnikom związanym z ośrodkami naukowymi. Jest to opowieść o ludziach takich jak my, pragnących zmienić nie tylko swój, lecz także cudzy los. To publikacja nie tylko ważna poznawczo, ale też zajmująca lektura, sprawozdanie z życia ludzi uwikłanych w dramatyczne meandry najnowszej historii. Prof. dr hab. Tadeusz Paleczny

39,90 zł
33,12 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

92
Atlas Europy dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas Europy dla dzieci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.26

Ten wspaniały atlas pozwoli poznać dzieciom wszystkie zakątki naszego kontynentu. Najmłodsi znajdą w nim podstawowe informacje o europejskich krajach i ich mieszkańcach. Przystępne opisy, wzbogacone kolorowymi mapami i pięknymi zdjęciami, sprawią, że twoje dziecko z chęcią będzie przeglądać kolejne strony. Z pewnością jego uwagę przykują liczne ciekawostki, dotyczące tradycyjnych potraw, najciekawszych miejsc i wybitnych postaci pochodzących z poszczególnych państw Europy. Czas spędzony przy tej książce to idealne połączenie zabawy i nauki.

15,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

93
My Little Pony. Wodne kolorowanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Little Pony. Wodne kolorowanie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.11

Ta książeczka to niesamowita zabawa w odkrywanie barw. Potrzebujesz tylko czystej wody i pędzla – gdy zwilżysz zakropkowane pola, na obrazku pojawią się kolory. Czy zgadniesz jakie? Baw się kolorami razem z ulubionymi bohaterami najpopularniejszych bajek!

9,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

94
Ludzie doskonali - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ludzie doskonali
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.02

Kiedy planujący potomstwo przyszli rodzice, John i Naomi Klaessonowie, dowiadują się, że są nosicielami genu, który prawdopodobnie spowoduje u ich dzieci rzadką chorobę genetyczną, postanawiają zgłosić się do prowadzonego przez jedną z amerykańskich klinik tajnego programu, który pomoże im zaprojektować doskonałe dziecko. Ich jedynym marzeniem jest posiadanie zdrowego, szczęśliwego potomstwa. Nie chcą też po raz kolejny przeżywać śmierci ich ukochanego dziecka. Za czterysta tysięcy dolarów będą mogli wybrać wszystkie geny ich przyszłego potomka. Wkrótce Naomi dowiaduje się, że urodzi niezwykłe bliźnięta…

36,90 zł
29,52 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

95
Mycie zębów jest super - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mycie zębów jest super
Dostępny
176 szt.

Wesołe rysunki Munro Leafa i dowcipny tekst sprawiają, że mali i duzi czytelnicy nie mają wątpliwości, że zarówno bycie zdrowym, jak i zdrowy rozsądek są super. Ten wesoły podręcznik higieny może stać się nieocenioną pomocą w dobrze znanych sporach z dziećmi na temat znaczenia zdrowia. Nie możesz pozwolić sobie na to, by Twoje dziecko nie poznało tej książki! BYCIE ZDROWYM jest grą, w którą warto się bawić!

24,00 zł
17,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,01 zł

96
Poradnik językowy PWN. Piszemy poprawnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poradnik językowy PWN. Piszemy poprawnie
Dostępny
16 szt.

Poradnik wyjaśnia wiele wątpliwości językowych, czyni zrozumiałymi wyrazy trudne i rzadko spotykane, odkrywa tajemnice pochodzenia wielu wyrazów, objaśnia zawiłości pisowni oraz interpunkcji. Książka zawiera: - około 1000 najciekawszych i najczęściej zadawanych pytań wybranych z zasobów internetowej Poradni Językowej PWN, podzielonych na 13 tematycznych rozdziałów, takich jak np. Pisownia, Odmiana, Wymowa, Interpunkcja i Etymologia; - ciekawe i wnikliwe odpowiedzi językoznawców z największych ośrodków naukowych; - wiele informacji, których próżno by szukać w ogólnie dostępnych słownikach i poradnikach. Bogactwo informacji, staranny wybór najciekawszych pytań i odpowiedzi oraz przejrzysty układ sprawiają, że poradnik może być nie tylko bardzo pomocny w codziennym obcowaniu z językiem, ale też miłą lekturą do poduszki.

39,00 zł
34,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,68 zł

97
Francuski teatr społeczny na przełomie XIX i XX wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Francuski teatr społeczny na przełomie XIX i XX wieku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.25

Prezentowana publikacja to antologia przekładów dramatów francuskich z przełomu XIX i XX w., z nurtu tzw. teatru społecznego. Zawiera pierwsze polskie tłumaczenia tych, nieznanych rodzimemu Czytelnikowi, tekstów. Towarzyszy im esej wstępny redaktora tomu prezentujący rzadko podejmowane we współczesnej humanistyce zagadnienie teatru społecznego i przybliżający spolszczone dramaty. Książka stanowi kontynuację wcześniejszych antologii sztuk politycznie zaangażowanych: Anarchia i francuski teatr sprzeciwu społecznego 1880-1914 (2014) oraz Farsy i moralitety Octave?a Mirbeau (2015).

39,90 zł
34,31 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,59 zł

98
Węgry 3w1: przewodnik + atlas + mapa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Węgry 3w1: przewodnik + atlas + mapa
Dostępny
3 szt.

Perła Dunaju, czyli Budapeszt i jego wspaniałe budowle austro-węgierskiej belle époque. Relaks w krainie ciepła i pary – kąpieliska termalne, w tym najsłynniejsze: Hajdúszoboszlo, Héviz, Harkány czy te w stolicy kraju. Jaskinie Krasu Węgierskiego, rozległe stepy Wielkiej Niziny Węgierskiej. Leniwy wypoczynek w jednym z kurortów nad Balatonem. Kulinarne podróże: sycący węgierski gulasz – perkelt, wieczory degustacji „byczej krwi” w winiarskim zagłębiu, Egerze czy „wina królów i króla win” w Tokaju. Tradycje ludowe: swawolne zapusty w Mohaczu, popisy woltyżerskie „kowbojów puszty”, kwieciste hafty i malunki w Kalocsy. Przewodnik ExpressMap pomoże odkryć nieodległy kraj nad modrym Dunajem. Nowa jakość wśród przewodników – wyjątkowe połączenie barwnych opisów i szczegółowych map: • mapy tras zwiedzania przedstawiające lokalizację wszystkich opisywanych miejsc, • bogata treść – historia i kultura, przyroda i tradycje, ciekawostki i anegdotki, • przydatne informacje praktyczne – dni i godziny otwarcia obiektów, ceny biletów, transport publiczny, noclegi, pogoda, • przejrzysty układ graficzny umożliwiający łatwe wyszukiwanie informacji, • szczegółowy atlas Węgier, na którym zaznaczono miejsca opisane w przewodniku, • dwustronnie laminowana mapa Węgier dołączona do przewodnika.

84,90 zł
59,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 25,47 zł

99
Chybotliwa łódź - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chybotliwa łódź
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.24

Książka dotyczy losów dorosłych osób. które w latach 1970-1990 były wychowankami placówek opiekuńczo-wychowawczych. przede wszystkim domów dziecka. Autorka charakteryzuje w układzie chronologicznym kolejne fazy życia narratorów wraz z uwarunkowaniami tych faz oraz ukazuje zróżnicowanie przebiegu biografii badanych w okresie dorosłości. Udowadnia przy tym. że dość powszechne. jak się zdaje. przekonanie o klęsce życiowej. stanowiącej nieuchronny efekt instytucjonalizacji w dzieciństwie. nie jest prawdziwe. Opracowanie osadzone jest w tradycjach socjologii jakościowej. w szczególności socjologii biografistycznej. W jego zakończeniu zamieszczono rekomendacje dla instytucji polityki społecznej i organizacji pozarządowych. Książka z pewnością wzbudzi zainteresowanie nie tylko badaczy i studentów nauk społecznych. ale także praktyków - pracowników socjalnych. asystentów rodzinnych. wychowawców oraz pedagogów i psychologów pracujących z dziećmi ze środowisk defaworyzowanych i z ich rodzinami.

39,90 zł
34,31 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,59 zł

100
Piosenki przedszkolaka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piosenki przedszkolaka
Dostępny
36 szt.

Znajdziemy tu piosenki znane wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom i dziadkom. W książeczce zebrano melodie przekazywane z pokolenia na pokolenie, które na długo zajmą uwagę zarówno małych, jak i większych pociech. Całości dodają uroku barwne, wesołe ilustracje, które wraz z piosenkami uczynią z tej pozycji ulubiony śpiewnik Twojego Dziecka.

14,50 zł
10,99 zł

Rabat 24,2%
oszczędzasz 3,51 zł

Wróć do góry