hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.03.10

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 10 marca 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Kontemplacja. Wprowadzenie do modlitwy uważności (Franz Jalics SJ), na drugim Deszczowi ludzie. Prawdziwe historie osób z autyzmem (Anna Kaik). Kolejny produkt to Dieta optymalna w okresie menopauzy (Emila Gierada) oraz Towarzyszenie duchowe. Wspólnie wzrastać w wierze (Franz Jalics).
1
Kontemplacja. Wprowadzenie do modlitwy uważności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kontemplacja. Wprowadzenie do modlitwy uważności
Dostępny20 szt.

To właśnie uważność ostatecznie prowadzi do Boga. Kontemplacja jest oglądaniem. W życiu wiecznym nie będziemy o Bogu rozmyślać, ale Go oglądać. Nie będziemy także zajmować się Bogiem w zewnętrznej aktywności, tylko oglądać Go i miłować. To, co w niebie będzie naszym jedynym zajęciem, zaczyna się już na ziemi. Spotkania z ludźmi podczas ponad trzydziestoletniej działalności duszpasterskiej doprowadziły mnie do przekonania, że tęsknią oni za prostym, spontanicznym i bezpośrednim dostępem do Boga. Wszędzie tam, gdzie prowadziłem do prostoty, bezpośredniości i ku ich własnemu wnętrzu, ludzie oddychali z ulgą i mówili mi, że już od wielu lat daremnie szukali takiej drogi. Ta droga do spotkania Boga otwiera się przez uważność. Nazywamy ją kontemplacją. Nowe, poprawione wydanie jednej z najważniejszych współczesnych książek o duchowości, dotychczas znanej polskim czytelnikom pod tytułem Rekolekcje kontemplatywne. Nie znam lepszego opracowania na temat modlitwy i jej wpływu na życie ludzkie. Jacek Bolewski SJ

49,90 zł
30,94 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 18,96 zł

14 osób kupiło
2
Deszczowi ludzie. Prawdziwe historie osób z autyzmem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Deszczowi ludzie. Prawdziwe historie osób z autyzmem
Dostępny41 szt.

Poznaj dziesięć wzruszających historii deszczowych ludzi - osób cierpiących na tę samą chorobę, co bohater słynnego filmu Rain Man z Dustinem Hoffmanem.Osoby z autyzmem często spotykają się z brakiem zrozumienia i akceptacji ze strony otoczenia. Czytając piękne i trudne historie zawarte w tej książce, można się przekonać, że autyzm może mieć wiele twarzy i każdy przypadek jest kompletnie inny. Bardzo podobne są jedynie troski i niepokoje rodziców wychowujących autystyczne dzieci. Jedną z najpoważniejszych jest na pewno obawa o dorosłe życie dziecka.Odpowiedzią na nią jest Farma Życia w podkrakowskich Więckowicach. To specjalistyczny ośrodek dla dorosłych osób z autyzmem, łączący funkcje mieszkalne, terapeutyczne, edukacyjne i rekreacyjne.Oddajemy w ręce czytelników prawdziwe historie życia osób mieszkających na Farmie, gdzie słowo autyzm nie wzbudza strachu ani niechęci, ale pragnienie niesienia pomocy i zrozumienia. Poznają oni na przykład historię Agnieszki, która odwiedziła Francję i Irlandię. Adama, który uwielbia ruch, towarzystwo i fizyczną bliskość innych ludzi. Łukasza, który podczas wieczoru poezji przez dwie godziny siedział jak urzeczony. Perfekcjonisty Michała, który nie zostawi prania wywieszonego do połowy, czy Ani, która uwielbia pozować do zdjęć.Każda z tych historii naznaczona jest wielką miłością i cierpieniem. Każda pomaga poznać i zrozumieć, czym jest autyzm i jak wygląda codzienne życie z tą chorobą.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

4 osoby kupiły
3
Dieta optymalna w okresie menopauzy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta optymalna w okresie menopauzy
Dostępny8 szt.

Chcesz być atrakcyjna przez długie lata? Myślisz z lękiem o nadchodzącej menopauzie? Niewiele tak naprawdę o niej wiesz? Boisz się jej przykrych objawów? Zupełnie niepotrzebnie. Niniejsza książka to istna skarbnica wiedzy na temat prawidłowego żywienia, gwarantującego zachowanie zdrowia, urody i doskonałego samopoczucia w tym trudnym okresie. Zarówno Panie szczupłe, jak i te z nadwagą, z łatwością wybiorą odpowiednią dla siebie, smakowitą dietę. Mnóstwo przepisów, porad, dokładnych informacji o produktach spożywczych i ich cennych wartościach odżywczych oraz energetycznych to niezwykłe zalety tego poradnika! Wiedza w nim zawarta z pewnością pomoże Ci pozostać zachwycającą kobietą przez długie lata. Zadziwisz rodzinę oraz znajomych swą figurą i wigorem. Wszak życie zaczyna się dla Ciebie teraz..

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

3 osoby kupiły
4
Towarzyszenie duchowe. Wspólnie wzrastać w wierze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Towarzyszenie duchowe. Wspólnie wzrastać w wierze
Dostępny16 szt.

Dopóki będziecie narzucać innym swoje przekonania, nikt nie będzie chciał was słuchać, choćby to, co macie do powiedzenia, było najcenniejszą rzeczą, jaką posiada ludzkość. Zamiast się wywyższać, musimy się wczuć w odczucia i doświadczenia innych. Czym jest dobre kierownictwo duchowe? Nie wypływa ono z wiedzy, erudycji ani przebojowej osobowości. Franz Jalics, czerpiąc ze swojego bogatego doświadczenia, pokazuje, że jego źródłem są dwie fundamentalne zasady. Pierwszą jest sztuka uważnego słuchania i prowadzenia rozmowy tak, by druga osoba mogła wyrazić to, kim naprawdę jest. Drugą jest odkrycie w sobie ciszy, w której słychać Boga. Bez niej słuchanie innego człowieka jest niemożliwe. Ta książka to praktyczny poradnik, jak nauczyć się jednego i drugiego. Prowadzi do odkrycia, że kierownictwo duchowe jest tak naprawdę towarzyszeniem w drodze wiodącej do wspólnego wzrastania w wierze. Książka jest skierowana do duszpasterzy, przełożonych, kierowników duchowych i wszystkich tych, którzy chcą się dzielić wiarą z innymi.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

3 osoby kupiły
5
Psychologia jako religia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychologia jako religia
Dostępny10 szt.

Książka ta przeznaczona jest dla czytelnika zainteresowanego krytycznym spojrzeniem na współczesną psychologię, dla czytelnika, który - może tylko intuicyjnie - zdaje sobie sprawę, że psychologia jest obecnie, bardziej emocjonalna niż naukowa, raczej problemem współczesnego życia niż rozwiązywaniem jego problemów. Zostały tu zaprezentowane krytyczne oceny natury naukowej, filozoficznej, etycznej, ekonomicznej, społecznej jak również religijnej. Celem książki jest dostarczenie argumentów i przedstawienie poglądów, które pozwolą czytelnikowi na ujmowanie współczesnej psychologii w perspektywie znacznie węższej niż ta, która współcześnie dominuje, ale za to bardziej właściwej, przynoszącej mniej zniszczeń, a więcej rzeczywistej pomocy.

46,00 zł
33,12 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,88 zł

2 osoby kupiły
6
Kubek niekapek do malowania - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubek niekapek do malowania
Fiorello
Dostępny18 szt.

Kubek na wodę: • zabezpiecza miejsce prac plastycznych, • posiada zakrętkę z otwieranym wieczkiem, • dodatkowe wgłębienia umożliwiają wygodne układanie pędzli np. w trakcie suszenia.

5,99 zł
2 osoby kupiły
7
Sarajewo. Rany są nadal zbyt głębokie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sarajewo. Rany są nadal zbyt głębokie
Dostępny27 szt.

Reportaż, który otwiera oczy! Hervé Ghesquière, francuski korespondent wojenny zawsze dociera do serca konfliktu. Kiedy w 1992 roku relacjonował wydarzenia z ogarniętej wojną Jugosławii był świadkiem makabrycznych wydarzeń, które odcisnęły na nim niezatarte piętno. Po dwudziestu latach powraca do Bośni, by z właściwą sobie dziennikarską dociekliwością badać, co tak naprawdę się wydarzyło i przewidzieć, jaka przyszłość czeka ten kraj. Przemierza cały region rozmawiając z Muzułmanami bośniackimi, Serbami i Chorwatami, by zrozumieć, jak dziś radzą sobie z przeszłością. Ghesquière nie ukrywa emocjonalnego zaangażowania w historie swoich rozmówców, relacjonuje je tak, jakby rozgrywały się na naszych oczach. Sugestywne opisy miast i miasteczek Bośni i Hercegowiny przeplatają się z opowieściami ludzi uwikłanych w historię konfliktu. Autor szuka odpowiedzi na pytanie czy jest możliwe pokojowe współistnienie trzech narodów, które dwie dekady temu dopuszczały się wzajemnych okrucieństw i najgorszych zbrodni. Wskazuje tlący się ciągle nacjonalizm i radykalizm religijny jako zagrożenie dla tego młodego państwa. Sarajewo. Rany są nadal zbyt głębokie to reporterski zapis podróży, dotykający wciąż jeszcze bolących miejsc, niewygodnych prawd i przemilczanych faktów. Dzięki tej książce możemy je odkryć i zrozumieć. Hervé Ghesquiere (ur. w 1963 r.) pracuje jako korespondent wojenny dla France 2. Relacjonował wiele konfliktów, między innymi w byłej Jugosławii, Kambodży, Rwandzie, Irlandii Północnej, Iraku i Afganistanie. Obecnie pracuje dla programu Envoyé spécial. W 2009 roku jako jeden z dwóch francuskich dziennikarzy został porwany przez talibów w Afganistanie i spędził w niewoli prawie półtora roku. Na bazie przeżyć z tamtego okresu w 2012 roku wydał opowiadanie zatytułowane 547 Jours. Jego dziadkowie byli polskimi emigrantami, a matka Janina Jankowiak urodziła się w okolicach Poznania. Od 1992 roku wielokrotnie bywał w Polsce jako dziennikarz i podróżował po całym kraju. Problemy aspirującej do Unii Europejskiej współczesnej Bośni, która zmaga się z korupcją, nepotyzmem i narastającą groźbą terroryzmu, dają się we znaki większości społeczeństwa, jednak nadzieję na pokonanie dawnych urazów daje młode pokolenie, które z optymizmem patrzy w przyszłość mimo wciąż tlącego się nacjonalizmu. Sarajewo. Rany są nadal zbyt głębokie to reporterski zapis podróży, dotykający wciąż jeszcze bolących miejsc, niewygodnych prawd i przemilczanych faktów. Dzięki tej książce możemy je odkryć i zrozumieć.

39,90 zł
33,12 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

2 osoby kupiły
8
Czas to skarb. 24 zasady zarządzania czasem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas to skarb. 24 zasady zarządzania czasem
Dostępny31 szt.

„Największym wyzwaniem, przed jakim stoją ludzie wchodzący do biznesu, jest gospodarowanie czasem” – stwierdza Jim Muncy w książce. Nie potrafią oni sprostać wyzwaniom, jakie stawia przed nimi czas, bo nie znają podstaw, jak nim zarządzać. Czas jest ograniczony, a wszystko, co robimy, pozbawia nas pewnej jego ilości. Aby zyskać biegłość w jakiejś dziedzinie, najpierw musimy nauczyć się panować nad czasem. Tak aby stał się naszym sługą, a nie panem. Wielki koszykarz, LeBron James zapytany, co jest najtrudniejsze w dążeniu do mistrzostwa NBA, odparł: „Codziennie od nowa musimy uświadamiać sobie, że nie wolno nam zmarnować dnia”. Czy możemy zyskać pewność, że nie straciliśmy dnia? Owszem, dzięki uczeniu się podstawowych zasad zarządzania czasem i stosowaniu ich w praktyce. Jak poświęcać czas na rzeczy naprawdę ważne? Jak skoncentrować się na organizowaniu naszej codziennej aktywności? W jaki sposób zarządzać swoim czasem szybko i energicznie? Nasze myślenie o przyszłości to rywalizacja o czas, jaki mamy do dyspozycji. Jim Muncy proponuje nam wizję, koncentrację, szybkość i moc. Oto konstruktywne zarządzanie czasem!

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
9
Cesarski odstępca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cesarski odstępca
Dostępny11 szt.

Połowa IV wieku. Chrześcijańskie: Kapadocja, Bizancjum, Rzym i Galia. Szczupły i przystojny młodzieniec o marzycielskim i łagodnym spojrzeniu. Oszukany co do swej przeszłości. Wybitny mówca, pisarz i myśliciel. Doskonały strateg i dowódca. Skromny asceta z zasadami. Skrzywdzony, zdradzony, wykorzystany. Wnuk męża świętej cesarzowej Heleny. Obiekt troski świętego Atanazego. To Flavius Claudius Iulianus... apostata.

49,90 zł
37,92 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 11,98 zł

1 osoba kupiła
10
Polscy męczennicy za wiarę w okresie II wojny światowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polscy męczennicy za wiarę w okresie II wojny światowej
Dostępny2 szt.

Historie Polaków, którzy w czasie II wojny światowej oddali życie za wiarę Ksiądz Janusz Gajda od najmłodszych lat poznawał życiorysy męczenników z czasów hitlerowskiej okupacji. Po wojnie w jego rodzinnym Zawierciu pamięć o lokalnych bohaterach była żywa. Przygotowując się do Pierwszej Komunii Świętej, słuchał opowieści księdza proboszcza, kościelnego, organisty wspominających parafian zamordowanych za wierność Ojczyźnie i Kościołowi. Rozmawiał z rodziną swojej sąsiadki, Zosi Lubaś, która w wieku 22 lat zginęła w Auschwitz, bo wcześniej, podczas rozprawy sądowej, nie chciała się wyrzec wyznawanych wartości. Dla młodego chłopca, którym był wtedy ks. Janusz, wysłuchane historie stały się poruszającym wyznaniem wiary. Jak mówi: "Żyłem tymi świadectwami, pociągnięty bogatą osobowością świątobliwych ludzi i bohaterów". Przez wiele lat kapłańskiej posługi, nawet podczas pracy misyjnej w Zambii, nie zapomniał o męczennikach. Gdy w 2013 roku jego nauczycielka z Zawiercia przeprowadziła się do Krakowa i przekazała mu trzy tomy świadectw, uznał, że wspominane historie należy opisać. Owocem jego pracy jest książka Polscy męczennicy za wiarę w okresie II wojny światowej.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

1 osoba kupiła
11
Lady S. Tom 5. Kret w Waszyngtonie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lady S. Tom 5. Kret w Waszyngtonie
Dostępny15 szt.

Wielkimi krokami zbliżają się wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych, tymczasem w Białym Domu pojawia się działający potajemnie "kret", który podkopuje pozycję obecnej głowy państwa. Śledztwo prowadzone przez FBI bierze pod lupę między innymi Jamesa Fitzroya, doradcę i kochanka pani prezydent. Po nitce do kłębka śledczy trafiają na ślad nadużycia, jakiego Fitzroy dopuścił się, pomagając zdobyć obywatelstwo przybranej córce Suzan. Czy Lady S uda się uratować honor ojca oraz wyjść cało z intrygi, w którą została wplątana? Ciąg dalszy szpiegowskiej serii, której scenarzystą jest Jean Van Hamme, a rysownikiem Philippe Aymond.

38,00 zł
28,88 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,12 zł

1 osoba kupiła
12
Komisja morderstw. Sezon 1. 3 DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komisja morderstw. Sezon 1. 3 DVD
Jarosław Marszewski, Adrian Panek, 2017
Dostępny6 szt.

Nie ma zbrodni doskonałych, są tylko te nadal nierozwiązane. Takimi sprawami zajmuje się Wydział Spraw Niewyjaśnionych, jednostka potocznie nazywana Komisją Morderstw, która zajmuje się rozwiązywaniem niewyjaśnionych zagadek sprzed lat, dotykających spraw Niezłomnych, historii Ziem Odzyskanych czy tajemniczych przypadków z czasów II wojny światowej. Na czele wydziału stoi piękna i ambitna inspektor Alicja Grześkowiak (Magdalena Buczkowska), która wspólnie z młodszym inspektorem Stasińskim (Krzysztof Pieczyński) oraz aspirantem Herzem (Marcel Sabat), prowadzi dochodzenia sprzed lat, odsłaniając tajemnice i zbrodnie, które nigdy nie miały zostać ujawnione... Odcinki: 1. Niedoręczona przesyłka 2. Zona 209 3. Produkt regionalny 4. Niezłomny 5. Warunek zmartwychwstania 6. Dziedzictwo 7. Krew rodu 8. Tajemnica szepnięta do ucha 9. Korzenie 10. Samobójstwo synchroniczne 11. Trzecie jest przerażenie 12. Natura zła

20,00 zł
16,99 zł

Rabat 15,1%
oszczędzasz 3,01 zł

1 osoba kupiła
13
Komisorz Hanusik Umrzik we szranku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komisorz Hanusik Umrzik we szranku
Dostępny20 szt.

Policaje prawie znodli starzika, kerego ftoś ôbwiesił w szranku u niego w doma. Do komisorza Achima Hanusika to je cosik wiyncyj jak ańfachowo zbrodnia. Bydzie musioł jeszcze roz trefić sie ze swoimi nojgorszymi spominkami: ô downyj libście i chopie, kery jom zamordowoł. Eli inkszy gizd, na kerego godajom ?Ryszawy Erwin?, poradzi mu terozki pomoc? W tyn som czas w Mikołowie ftoś szczylo do policaja, a cołko sytuacja cosik Hanusikowi spomino? Jakby tego było mało, normalne ludzie miyniajom sie w mordyrzy skuli maszketnego psychoterapeuty. Bydzie sie dzioło. Spis treści: 1) Znojść siebie 2) Umrzik we szranku 3) Widerholung 4) Made in Hameryka

32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

1 osoba kupiła
14
Indie. Sztuka władzy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Indie. Sztuka władzy
Dostępny18 szt.

Krzysztof Mroziewicz zabiera nas w podróż do Indii. Jest to jednak równocześnie podróż w czasie, do epoki tworzenia się zrębów scentralizowanego państwa Ministrem i doradcą założyciela słynnej dynastii Maurjów, Ćandragupty, był mędrzec Kautilja. Napisany przez niego traktat zawiera wskazówki wprowadzające w sztukę rządzenia krajem i ludźmi tak, by żyli oni w dobrobycie. Dzieło to, poświęcone zagadnieniom dyplomacji, prawa, ekonomii, polityki oraz wojny, wyprzedza o niemal dwa tysiące lat Księcia Niccolo Machiavellego.

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

1 osoba kupiła
15
Mój Modlitewnik Fatimski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój Modlitewnik Fatimski
Dostępny51 szt.

„Tym, którzy to nabożeństwo przyjmą, obiecuję ratunek. Przybędę w godzinę śmierci z całą łaską, jaka dla ich wiecznej szczęśliwości będzie potrzebna." Z objawienia Maryi 10 grudnia 1925 r. Zawiera orędzie fatimskie a także: - nabożeństwo pierwszych sobót - rozważania różańcowe - modlitwy wynagradzające - akty poświęcenia Niepokalanej - prośby w codziennych intencjach - nowenny i koronki

7,90 zł
6,99 zł

Rabat 11,5%
oszczędzasz 0,91 zł

2 osoby kupiły
16
Pakiet. Opowieści weekendowe. 3 DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet. Opowieści weekendowe. 3 DVD
Krzysztof Zanussi, 2016
Dostępny3 szt.

Opowieści weekendowe są autorskim cyklem Krzysztofa Zanussiego. W jego skład wchodzą historie, których bohaterami są inteligenci młodego i średniego pokolenia, poddawani próbom mającym sprawdzić ich uczciwość, moralność, lojalność oraz odporność na pokusy materialne. Jeden weekend, w czasie którego mają miejsce znaczące wydarzenia w życiu każdego z bohaterów, to cecha łącząca każdą z ośmiu opowieści. W Opowieściach weekendowych, w odróżnieniu od wielu innych produkcji reżysera, często gości i humor, i ironia. Na płytach znajdują się materiały archiwalne. Ich jakość odbiega od obecnie obowiązujących standardów. Części: 1. Damski interes 2. Słaba wiara 3. Urok Wszeteczny 4. Niepisane prawa 5. Dusza śpiewa 6. Ostatni krąg 7. Linia opóźniająca 8. Skarby ukryte

20,00 zł
16,99 zł

Rabat 15,1%
oszczędzasz 3,01 zł

1 osoba kupiła
17
Dla niej wszystko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dla niej wszystko
Niedostępny
Brak

Pierwsza „pełnowymiarowa” powieść bestsellerowej autorki Alexy Riley – o tym, co się dzieje, gdy nadopiekuńczy i władczy mężczyzna spotyka kobietę swoich marzeń i dostaje na jej punkcie obsesji. Cóż, w prawdziwym życiu taki scenariusz mógłby dać początek toksycznemu związkowi, ale wygląda na to, że autorka wie, co robi, kreując bohatera, którego sama określa: „Our most obsessed hero EVER!”. Mallory Sullivan jest gotowa na to, aby rozpocząć nowe życie. Po ukończeniu ze świetnym wynikiem studiów udało jej się trafić na najbardziej pożądany staż w Stanach Zjednoczonych. Dzięki ciężkiej pracy i determinacji osiągnęła to, o czym w czasach, kiedy wychowywała się w rodzinie zastępczej, mogła tylko pomarzyć. „Nigdy nie zapomnę tego, jak wyglądała, tak bardzo pewna siebie. Obserwowałem ją z daleka. Wtedy jeszcze nie była na mnie gotowa. Nie zbliżałem się do niej ani jej nie niepokoiłem, ale przez cały czas miałem ją na oku. Od samego początku wiedziałem, że ta dziewczyna stanie się moim osiągnięciem, dlatego w dniu, w którym pozwoliłem jej odejść, wyznaczyłem dla niej ścieżkę. Ścieżkę wiodącą do mnie”. Mallory nie spodziewała się, że ukoronowaniem tych marzeń stanie się Oz. Czasami jednak to przeznaczenie wybiera, w kim się zakochujesz. Kto sprawia, że tracisz nad sobą kontrolę. Kto obejmuje w posiadanie twoją duszę. A potem dociera do ciebie, że to wcale nie było przeznaczenie…

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

18
Polskie śląskie nazwisko Rodzinna historia życiem podpisana - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polskie śląskie nazwisko Rodzinna historia życiem podpisana
Dostępny3 szt.

SPIS TREŚCI Od autora Wprowadzenie. Rozważania o śląskiej tożsamości Od początku. Euzebiusz Obraz Śląska I połowy XX wieku w pamiętnikach Euzebiusza Śląsk na linii wysokiego napięcia. Kostek ? ?Tadeusz? Rodzina śląska w czasie II wojny. Ślązak w mundurze Wehrmachtu. Stasiu Suplement do rozdziału. Ślązak w mundurze Wehrmachtu. Stasiu Na straży rodzinnej pamięci. Bolek Prawo do dumnej żałoby. Ema, Stefcia i Lusia od Kostka Zakończenie Bibliografia Aneks 1. Zasięgi trzech powstań śląskich Aneks 2. Rejony działania polskich grup specjalnych przed III powstaniem śląskim Aneks 3. Wacław Stacherski, żołnierz i poeta. Wybór wierszy Aneks 4. Załączniki Krótka notka biograficzna: Lucyna Smykowska-Karaś ? absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, kulturoznawca, doktor nauk humanistycznych, nauczycielka, animatorka kultury. Zajmuje się problematyką społeczną i kulturalną Górnego Śląska, a przede wszystkim obyczajowością i tożsamością Górnoślązaków. Twórczyni i gospodyni Kawiarenki Kulturalno- Literackiej (od 2007), w ramach której organizuje cykliczne spotkania popularnonaukowe i literackie w Bibliotece Śląskiej, jej gośćmi są uznane autorytety, naukowcy, ludzie świata kultury; ponadto: poetka, eseistka, recenzentka oraz fotografka z zamiłowania i projektantka biżuterii artystycznej z pasji tworzenia. Prywatnie ? żona, mama i babcia.

50,00 zł
48,00 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,00 zł

19
Moje Pierwsze Ćwiczenia. Kolory - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje Pierwsze Ćwiczenia. Kolory
Niedostępny
Brak

Ćwiczenia, które uzupełniają serię Pierwsza Encyklopedia Seria książeczek typu activity dla najmłodszych. W każdej z nich dzieci znajdą zabawy, które lubią: labirynty, łączenie kropek, znajdowanie szczegółów, rebusy i wiele innych. W środku znajduje się również wkładka z naklejkami, którymi można uzupełniać zadania. Atrakcyjna okładka (folia metalizowana) przyciągnie uwagę wszystkich maluchów.

12,99 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,00 zł

20
Moje Pierwsze Ćwiczenia. Zawody - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje Pierwsze Ćwiczenia. Zawody
Niedostępny
Brak

Ćwiczenia, które uzupełniają serię Pierwsza Encyklopedia Seria książeczek typu activity dla najmłodszych. W każdej z nich dzieci znajdą zabawy, które lubią: labirynty, łączenie kropek, znajdowanie szczegółów, rebusy i wiele innych. W środku znajduje się również wkładka z naklejkami, którymi można uzupełniać zadania. Atrakcyjna okładka (folia metalizowana) przyciągnie uwagę wszystkich maluchów.

12,99 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,00 zł

21
O matko! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O matko!
Niedostępny
Brak

Tak szczerzy jesteśmy tylko w jedną noc w roku Barcelona. W sylwestrowy wieczór pewna nietuzinkowa rodzina przygotowuje się do uroczystej kolacji. Pośród gorączkowej krzątaniny, rodzinnych żartów i docinków toczą się rozmowy, dzięki którym na jaw wychodzą skrywane rozterki, smutki i sekrety. Każdy z członków rodziny chciałby bowiem, by przy świątecznym stole znalazła się jeszcze jedna osoba... Pełna humoru i ciepła, znakomita refleksja nad rodzinnymi relacjami oraz wiążącymi się z nimi radościami i problemami.

39,99 zł
34,79 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

22
Tylko Lola - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tylko Lola
Niedostępny
Brak

Są oskarżenia, przed którymi nie można się obronić Polska, końcówka lat 60. Nina Molska rozpoczyna pracę w TVP. Jej przełożoną zostaje żarliwa ideolożka i aparatczyk, Lidia Kowal. Między kobietami szybko pojawia się niepokojące napięcie, dotyczące nie tylko kwestii ideologicznych, ale nieżyjącej już, tajemniczej Loli, ciotki Niny, z którą Lidia pozostawała kiedyś w bliskich kontaktach. Gdy partia komunistyczna bada grunt pod wielką czystkę, Nina niespodziewanie znajdzie się na samej górze listy wrogów ojczyzny, Lidia zaś stanie przed wyborem między lojalnością wobec idei a wiernością dawnej miłości.

39,99 zł
34,79 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

23
Do zobaczenia w Paryżu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Do zobaczenia w Paryżu
Niedostępny
Brak

Poruszająca historia o miłości, tajemnicy, sztuce, literaturze i Paryżu Nastrojowa opowieść o trzech niezwykłych kobietach. Pru po śmierci narzeczonego w Wietnamie zatrudnia się w Anglii jako opiekunka ekscentrycznej staruszki. Narzeczony Annie wyrusza właśnie do Afganistanu, a ona sama chce wreszcie poznać tożsamość własnego ojca. Jest jeszcze księżna Malborough – femme fatale swojej epoki. Jedno jest pewne – każdej z nich pisana jest wielka, choć nie zawsze szczęśliwa miłość. Książka oparta na historii Gladys Spencer-Churchill, księżnej Marlborough.

40,00 zł
34,80 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

24
Nokaut. Historia bokserki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nokaut. Historia bokserki
Dostępny3 szt.

Nokaut to książka o dwóch kobietach: jedna rzuca się na swoje rywalki jak krwiożercza bestia i bez skrupułów powala je deski, druga jest wrażliwa, płacze na filmach o miłości i przyznaje, że w życiu sportowca zdarzają się bardzo trudne chwile. Białe i czarne, blaski i cienie – Agnieszka Rylik opowiada o drodze na sportowy szczyt, wielkim boksie i jego kulisach, karierze w mediach i o życiu prywatnym. Wojciech Zawioła, który tę opowieść spisał, dokłada wstęp o historii boksu i kobietach, które wywalczyły sobie prawo do stawania na ringu. Agnieszka Rylik – znana w świecie boksu jako „Lady Tyson” lub „Tyson w spódnicy”. Ze sportami walki związała się jako piętnastolatka, rozpoczynając treningi w kick boxingu. Po pół roku została mistrzynią Polski. Jako siedemnastolatka zdobyła złoty medal mistrzostw świata. Została najmłodszą mistrzynią globu w historii kick boxingu. W 1994 roku, po przejściu na zawodowstwo, została mistrzynią Europy, a rok później mistrzynią świata w kick boxingu. W zawodowym boksie stoczyła osiemnaście pojedynków, z czego siedemnaście wygrała - jedenaście przed czasem. Jest dziennikarką Dzień Dobry TVN, wystąpiła w „Tańcu z gwiazdami” i w programie „Agent – gwiazdy”. Zagrała w „Superprodukcji” Juliusza Machulskiego i w filmie „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” Patryka Vegi. Iga Cembrzyńska nakręciła o niej film dokumentalny „48 godzin z życia kobiety”. Twardy zawodnik, wrażliwa dusza. Bokserka, sportsmenka, kobieta. Agnieszka Rylik.

39,90 zł
30,32 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,58 zł

25
Moje pierwsze ćwiczenia. Na wsi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje pierwsze ćwiczenia. Na wsi
Niedostępny
Brak

Ćwiczenia, które uzupełniają serię Pierwsza Encyklopedia Seria książeczek typu activity dla najmłodszych. W każdej z nich dzieci znajdą zabawy, które lubią: labirynty, łączenie kropek, znajdowanie szczegółów, rebusy i wiele innych. W środku znajduje się również wkładka z naklejkami, którymi można uzupełniać zadania. Atrakcyjna okładka (folia metalizowana) przyciągnie uwagę wszystkich maluchów.

12,99 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,00 zł

26
Nic oprócz śmierci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nic oprócz śmierci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.04

WIEDEŃ. CMENTARZ CENTRALNY ? jedna z największych nekropolii w Europie. Tu przecinają się ścieżki artystów, intelektualistów oraz komisarz Anny Lindholm. Tajemnicza kobieta prosi Annę o pomoc. W pracowni rzeźbiarskiej jej wnuka odnaleziono ciało modelki. Ofiara na tle szkarłatnej plamy krwi przypomina przepiękną rzeźbę? Wydaje się, że to artysta uśmiercił swoją muzę. Czy w gąszczu wskazówek uda się wyłuskać te, które powiodą do sprawcy? Poszukiwania stają się coraz trudniejsze, a śmierć czai się wszędzie? Ostatnie śledztwo komisarz Anny Lindholm rozegra się w mieście, którego mieszkańcy zwykli mawiać ?jeżeli miłość jest Francuzką, to śmierć musi być wiedeńczykiem?.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

27
Takie małe, takie duże. 4 książeczki w pudełku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Takie małe, takie duże. 4 książeczki w pudełku
Niedostępny
Brak

Cztery książeczki w jednym pudełku Takie małe, takie duże, takie wysokie, takie długie! Ile ciekawych rzeczy jest dookoła nas! Pokażmy maluszkom świat, nazywając i opisując to, co je otacza. Cztery kolorowe książeczki o grubych kartonowych stronach są stworzone specjalnie dla małego odkrywcy.

39,99 zł
29,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

28
Pierwsza encyklopedia. Samoloty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsza encyklopedia. Samoloty
Niedostępny
Brak

Seria pierwszych encyklopedii dla przedszkolaków! Kolorowe ilustracje i proste słowa sprawią, że dziecko bez trudu rozpozna znaczenie wielu zwrotów, dowie się jak grać w piłkę nożną, co można znaleźć na wsi, pozna różne dinozaury. Każda z książek podzielona jest na kilka rozdziałów, aby ułatwić dziecku poznawanie nowego słownictwa. Dzieci znajdą w nich również odpowiedzi na proste pytania, które pomogą podsumować zdobytą wiedzę.

29,99 zł
22,49 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

29
Owoce i warzywa. Malowanki wodą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Owoce i warzywa. Malowanki wodą
Niedostępny
Brak

Wystarczy woda i pędzelek! Seria malowanek dla młodszych dzieci. Wystarczy odrobina wody i pędzelek, aby wypełnić strony książeczki kolorami. Dzięki prostym i czytelnym ilustracjom dzieci bez trudu pomalują obrazki. Przy okazji poznają nazwy zwierząt, owoców i warzyw oraz zabawek, a wśród nich różnych pojazdów.

7,99 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,00 zł

30
Wesołe wierszyki o zwierzątkach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wesołe wierszyki o zwierzątkach
Niedostępny
Brak

Urocze książki dla młodszych dzieci, które jeszcze nie potrafią czytać. Dzięki prostym piktogramom i z niewielką pomocą rodziców dzieci mogą samodzielnie czytać książeczkę, wypowiadając słowa zastąpione obrazkami.

29,99 zł
22,49 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

31
Malowanki wodą. Zabawki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanki wodą. Zabawki
Niedostępny
Brak

Wystarczy woda i pędzelek! Seria malowanek dla młodszych dzieci. Wystarczy odrobina wody i pędzelek, aby wypełnić strony książeczki kolorami. Dzięki prostym i czytelnym ilustracjom dzieci bez trudu pomalują obrazki. Przy okazji poznają nazwy zwierząt, owoców i warzyw oraz zabawek, a wśród nich różnych pojazdów.

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

32
Dzikie zwierzęta. Malowanki wodą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzikie zwierzęta. Malowanki wodą
Niedostępny
Brak

Wystarczy woda i pędzelek! Seria malowanek dla młodszych dzieci. Wystarczy odrobina wody i pędzelek, aby wypełnić strony książeczki kolorami. Dzięki prostym i czytelnym ilustracjom dzieci bez trudu pomalują obrazki. Przy okazji poznają nazwy zwierząt, owoców i warzyw oraz zabawek, a wśród nich różnych pojazdów.

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

33
Pierwsza encyklopedia. Straż pożarna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsza encyklopedia. Straż pożarna
Niedostępny
Brak

Seria pierwszych encyklopedii dla przedszkolaków! Kolorowe ilustracje i proste słowa sprawią, że dziecko bez trudu rozpozna znaczenie wielu zwrotów, dowie się jak grać w piłkę nożną, co można znaleźć na wsi, pozna różne dinozaury. Każda z książek podzielona jest na kilka rozdziałów, aby ułatwić dziecku poznawanie nowego słownictwa. Dzieci znajdą w nich również odpowiedzi na proste pytania, które pomogą podsumować zdobytą wiedzę

29,99 zł
22,49 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

34
Malowanki wodą. Zwierzęta na wsi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanki wodą. Zwierzęta na wsi
Niedostępny
Brak

Wystarczy woda i pędzelek! Seria malowanek dla młodszych dzieci. Wystarczy odrobina wody i pędzelek, aby wypełnić strony książeczki kolorami. Dzięki prostym i czytelnym ilustracjom dzieci bez trudu pomalują obrazki. Przy okazji poznają nazwy zwierząt, owoców i warzyw oraz zabawek, a wśród nich różnych pojazdów.

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

35
Wesołe kociaki. Poznaję koty rasowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wesołe kociaki. Poznaję koty rasowe
Dostępny8 szt.

Jaki to pies, jaki to kot? Seria zeszytów edukacyjnych, dzięki którym dzieci poznają rasy psów i kotów. Na jednej stronie znajduje się prezentacja danego gatunku, na drugiej ćwiczenia. W środku wkładka z naklejkami.

13,00 zł
9,99 zł

Rabat 23,2%
oszczędzasz 3,01 zł

36
Wesołe psiaki. Poznaję psy rasowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wesołe psiaki. Poznaję psy rasowe
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.07

Jaki to pies, jaki to kot? Seria zeszytów edukacyjnych, dzięki którym dzieci poznają rasy psów i kotów. Na jednej stronie znajduje się prezentacja danego gatunku, na drugiej ćwiczenia. W środku wkładka z naklejkami.

13,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,2%
oszczędzasz 3,01 zł

37
Echa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Echa
Dostępny14 szt.

Zbiór opowiadań ze świata „Algorytmu wojny”. Niezwykłe historie, echa wydarzeń z czasów po Dniu. Doskonały sposób, by dowiedzieć się więcej o uniwersum Michała Cholewy lub rozpocząć przygodę, która rozwija się w Gambicie, Punkcie cięcia, Forcie oraz Inwicie. Co szmugluje frachtowiec „Verona”? Jakie tajemnice Łeby odkrywa pozornie niegroźna awaria? Jak radzi sobie z odosobnieniem załoga wojskowej stacji łącznościowej? Do czego zmierza kult na pokładzie Arki? Czy „Mephisto” przywiózł do bazy Sheringham złe wieści? Sprawdź, czy bez żadnego wsparcia przetrwasz ciszę po katastrofie ludzkiej cywilizacji.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

38
Grube ryby. Jak zarobili swój pierwszy miliard - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grube ryby. Jak zarobili swój pierwszy miliard
Niedostępny
Brak

Jan Kulczyk, Zygmunt Solorz-Żak, Michał Sołowow, Leszek Czarnecki, Ryszard Krauze, Adam Góral, Aleksander Gudzowaty, Janusz Szlanta, Roman Kluska, Gromosław Czempiński Kim byli i są: geniuszami biznesu czy członkami mrocznego układu? Jak zarobili przysłowiowy „pierwszy milion”, a na czym następne? Jak pieniądze zmieniły ich obyczaje? W jaki sposób biznes miesza się z polityką? Czy niezbędne są kontakty z politykami, czy przeciwnie, należy ich unikać? Dlaczego od wizji ważniejsza jest skuteczność? Jak lepiej zarządzać: niepodzielnie, wydając...

40,00 zł
30,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

39
Mam zespół Downa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mam zespół Downa
Niedostępny
Brak

Wspaniała i wzruszająca bajka dla dzieci o chłopczyku z zespołem Downa. Zespół Downa to choroba polegająca na wadzie genetycznej. Na obecności 21 chromosomu. Opowieść ta ma przybliżyć, zarówno dzieciom jak i dorosłym, sytuację dziecka cierpiącego na tę dolegliwość. Specjalnie używamy słowa dolegliwość ponieważ dziecko takie bawi się, biega, skacze, rysuje, śpiewa. Jedynie uczy się tego wszystkiego trochę wolniej od rówieśników. Nie jest dzieckiem niepełnosprawnym, nie traktujmy tych dzieci w taki sposób. Potrzebuje tylko więcej uwagi oraz zrozumienia, a przede wszystkich czułych i kochających rodziców. W tej opowieści mamy to wszystko zawarte. Widzimy wspaniałych rodziców, rodzeństwo, nauczycieli, a przede wszystkim cudowne dziecko, które nie zważa na swoją chorobę. Które ze wsparciem bliskich uczy się i stara się we wszystkim dorównać rówieśnikom. Ta krótka opowieść z pewnością wleje masę otuchy w serca osób, które mają na co dzień styczność z dziećmi z zespołem Downa. A wszystkim innym pokaże jak ważne jest wsparcie bliskich oraz ich miłość.

29,90 zł
21,23 zł
Powiadomienie

Rabat 29,0%
oszczędzasz 8,67 zł

40
Sekret Laury - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekret Laury
Dostępny26 szt.

Bajka edukacyjna dla dzieci, pod tytułem ?Sekrety Laury?, jest przeznaczona dla wszystkich tych, którzy nie wiedzą co to jest padaczka oraz jak zachować się w przypadku jej ataku. Jest bardzo pomocną lekturą zarówno dla przedszkolaków, uczniów szkół i dorosłych. Padaczka, zwana także epilepsją, to schorzenie, o którym nie mówi się głośno. Jest swego rodzaju tematem tabu. Prowadzi to do wielu nieporozumień oraz obaw wśród rówieśników, koleżanek i kolegów takiego dziecka. Bajka opisuje przygody małej Laury, która niestety jest dotknięta tym schorzeniem. Lektura ta jest doskonałym, aczkolwiek bardzo skróconym poradnikiem, jak zachować się gdy znajdziemy się przy dziecku podczas ataku padaczki. Pokazuje także jak wytłumaczyć innym rówieśnikom z przedszkola czy szkoły czym jest ta dolegliwość. Mówi o tym, że jest to choroba jak wiele innych, której nie należy się bać. Gorąco polecamy zakup tej pozycji oraz przeczytanie wspólnie ze swoim dzieckiem. Zachęcamy do rozmowy na temat tego schorzenia ponieważ nigdy nie wiadomo czy wiedza zawarta w tej bajce nie przyda się Państwa dziecku w niedalekiej przyszłości.

29,90 zł
21,23 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 8,67 zł

41
Słynni ludzie. Wielcy władcy świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słynni ludzie. Wielcy władcy świata
Niedostępny
Brak

Wielcy władcy świata to książka, prezentująca sylwetki sławnych monarchów zarówno postaci historycznych, jak i współczesnych. Dzięki tej publikacji zasięgniesz informacji na temat twórców starożytnych imperiów m.in. Juliusza Cezara i Aleksandra Wielkiego, poznasz losy królowych Egiptu. Dowiesz się jak wygląda życie współczesnych księżniczek. Odwiedzisz dwór Króla Słońce i wielkich władców Orientu. Ponadto zaznajomisz się z osiągnięciami Joanny d`Arc i innych odważnych przywódczyń. Piękne, duże ilustracje, przejrzysty układ książki, wiele ciekawostek i interesujących tekstów sprawią, że dzięki lekturze tej książki zdobędziesz wartościową wiedzę na temat życia i osiągnięć najpotężniejszych władców świata.

22,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,8%
oszczędzasz 5,91 zł

42
Słynni ludzie. Rekordziści - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słynni ludzie. Rekordziści
Niedostępny
Brak

Rekordziści to książka, prezentująca sylwetki słynnych rekordzistów, osób wybitnych w dziedzinach, które reprezentują lub reprezentowały. Znajdziesz tu m.in. informację o wielkich odkryciach geograficznych i osobach, które się do tego przyczyniły. Poznasz wybitnych sportowców, którzy osiągają zachwycające rekordy m.in. Davida Beckhama, Michaela Phelpsa, czy siostry Williams. Z bohaterami przestworzy wyruszysz w niezwykłą podróż na podbój Kosmosu. Piękne, duże ilustracje, przejrzysty układ książki, wiele ciekawostek i interesujących tekstów sprawią, że lektura tej książki stanie się wspaniałą wyprawą do świata sławnych rekordzistów.

22,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,8%
oszczędzasz 5,91 zł

43
Księga cudów UNESCO - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga cudów UNESCO
Niedostępny
Brak

Księga cudów UNESCO to książka, w której zamieszczono opisy i zdjęcia wybranych obiektów, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Zaprezentowano tu m.in. urzekające swoim widokiem czerwone dachówki, przykrywające białe, wapienne domostwa i potężne mury obronne, omywane morskimi falami malowniczego Dubrownika, okazałe budowle Awinionu, zachwycające zabytki Akropolu czy nieprzemijające piękno marmurowej budowli, w której zaklęta miała być pamięć o ukochanej cesarza Szahdżahana - Tadź Mahal. Piękne albumowe wydanie z fascynującymi zdjęciami i ciekawymi opisami, a także z indeksem alfabetycznym oraz ze spisem uporządkowanym według daty wpisania obiektu na Listę UNESCO, dzięki którym w łatwy sposób można dotrzeć do interesujących informacji, spowodują, że będzie to niezapomniana podróż do najpiękniejszych zakątków świata.

38,90 zł
28,01 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,89 zł

44
Słynni ludzie. Artyści teatralni i estradowi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słynni ludzie. Artyści teatralni i estradowi
Dostępny2 szt.

Artyści teatralni i estradowi to książka, prezentująca sylwetki osób, które w szczególny sposób wpisały się w historię kina, muzyki, teatru i tańca. Dzięki tej publikacji zaznajomisz się z wybitnymi kompozytorami i muzykami m.in. z Chopinem, Bachem, Vivaldim i Mozartem, który ze względu na niebywały talent nazywany był „cudownym dzieckiem”. Znajdziesz tu również informacje o współczesnych gwiazdach estrady: Madonnie, Michaelu Jacksonie czy Whitney Houston. Ponadto poczytasz o sławnych śpiewakach operowych, legendach kina, cenionych dramaturgach i sławach Hollywood.

22,90 zł
16,99 zł

Rabat 25,8%
oszczędzasz 5,91 zł

45
Słynni ludzie. Pisarze i artyści - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słynni ludzie. Pisarze i artyści
Niedostępny
Brak

Pisarze i artyści to książka, prezentująca sylwetki wybitnych malarzy, rzeźbiarzy, pisarzy, twórców kina i świata mody. Dzięki tej publikacji zasięgniesz informacji o Michale Aniele – geniuszu sztuki renesansu, twórcy słynnych fresków w Kaplicy Sykstyńskiej. Dowiesz się co odróżnia malarstwo Claude’a Moneta od malarstwa Éduarda Maneta? Zaznajomisz się z postaciami wybitnych malarek i pisarek, mecenasów sztuki, twórców kina. Poznasz autora najsłynniejszej wieży świata – Gustave’a Eiffela, a także odwiedzisz sławne domy mody. Piękne, duże ilustracje, przejrzysty układ książki, wiele ciekawostek i interesujących tekstów sprawią, że lektura tej książki stanie się wspaniałą przygodą po świecie artystów i sztuki!

22,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,8%
oszczędzasz 5,91 zł

46
Słynni ludzie. Liderzy i przywódcy religjni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słynni ludzie. Liderzy i przywódcy religjni
Dostępny5 szt.

Liderzy i przywódcy religijni to książka, prezentująca sylwetki osób, które w szczególny sposób zapisały się na kartach historii. Dzięki tej publikacji dowiesz się, kto jest twórcą ateńskiej demokracji, gdzie i w jaki sposób formułowały się pierwsze systemy prawa? W jakich okolicznościach powstała największa potęga gospodarcza współczesnego świata – Stany Zjednoczone Ameryki. Poznasz też losy osób, działających na rzecz obrony praw człowieka i obywatela m.in. najmłodszą w historii laureatkę Pokojowej Nagrody Nobla. Zaznajomisz się z postaciami wybitnych polityków i liderów m.in. Lecha Wałęsy, Baracka Obamy czy Angeli Merkel. Piękne, duże ilustracje, przejrzysty układ książki, wiele ciekawostek i interesujących tekstów sprawią, że dzięki lekturze tej książki zdobędziesz wartościową wiedzę na temat historii, przywódców i przemian społeczno-politycznych.

22,90 zł
16,99 zł

Rabat 25,8%
oszczędzasz 5,91 zł

47
Podatki 2017. Praktyczny komentarz do zmian - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Podatki 2017. Praktyczny komentarz do zmian
Dostępny4 szt.

Rok 2017 można uznać za rewolucyjny. Autorzy publikacji, Katarzyna Czajkowska-Matosiuk, Bogdan Świąder, Tomasz Krywan, Rafał Kuciński omawiają najważniejsze zmiany, jakie zachodzą w prawie podatkowym. Zmianom uległy wszystkie ustawy podatkowe, a to jeszcze nie koniec modyfikacji przewidzianych na ten rok. Pierwsze nowelizacje weszły w życie 1 stycznia 2017 r. i dotyczyły najważniejszych ustaw podatkowych, takich jak ustawa o VAT czy ustawy o podatkach dochodowych. Kolejne zmiany – w marcu 2017 roku – wynikają z wejścia w życie ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej, która gruntownie zmieniła funkcjonujący przez ponad 30 lat model administracji podatkowej w Polsce. Sporo nowości czeka nas również w lipcu i wrześniu tego roku. Poza wskazaniem i omówieniem wszystkich najważniejszych zmian w ustawach podatkowych niniejsza publikacja zawiera także porównania stanów faktycznych sprzed wejściem i po wejściu w życie poszczególnych nowelizacji. Ponadto wyjaśniamy, jak omawiane modyfikacje mogą w praktyce wpłynąć na sytuację podatników i płatników.

99,00 zł
30,69 zł

Rabat 69,0%
oszczędzasz 68,31 zł

48
Batignolles 1842-1874 Edukacja Wielkiej Emigracji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Batignolles 1842-1874 Edukacja Wielkiej Emigracji
Dostępny9 szt.

Recenzowana praca jest pierwszą kompletną monografią Szkoły Polskiej w Batignolles, do której napisania wykorzystano wszystkie istniejące źródła i opracowania. Należy wskazać na pionierskość i nowoczesność pracy [?] Do tej pory nikt z Polaków zajmujących się jakimś zagadnieniem nie przeprowadził tak szeroko zakrojonej kwerendy we Francji [?]. Kompletność dzieła polega także na omówieniu i wyczerpaniu wszystkich problemów edukacji szkolnej, które w takim ujęciu nie zawsze znajdują się w książkach polskich historyków wychowania. Książka wypełnia lukę w pamięci historycznej, gdyż tak ważnego hasła nie ma w polskiej Encyklopedii pedagogicznej XXI w. [?] Autorka wniosła nowe i świeże spojrzenie, pokazując, jak idea wychowania narodowego może być różnie pojmowana w zależności od epoki, miejsca i warunków. W ten sposób polska tradycja wychowania narodowego Klementyny Tańskiej, Stanisława Szczepanowskiego, Lucjana Zarzeckiego wzbogacona została o koncepcję emigracyjną. Z recenzji prof. dr hab. Juliana Dybca Podkreślić należy, że praca we wzorcowy wręcz sposób analizuje kontekst francuskiej polityki i oświaty, a także tło związane z historią XIX-wiecznej pedagogiki. Bez tak szerokiego oglądu ówczesnej naukowo-edukacyjnej rzeczywistości, bez dotarcia do nieznanych, w znacznym stopniu po raz pierwszy w niniejszej rozprawie prezentowanych źródeł ukazanie owego ?batignolskiego fenomenu? byłoby zapewne niemożliwe. Z recenzji dr hab. Piotra Daszkiewicza, prof. PAN

69,00 zł
57,27 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 11,73 zł

49
Zachowania ryzykowne nastolatków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zachowania ryzykowne nastolatków
Niedostępny
Brak

„W publikacji w sposób dogłębny, szczególnie od strony ilościowej, dokonano analizy wielostronnych zachowań ryzykownych współczesnej młodzieży. Diagnoza tego negatywnego zjawiska jest niezbędna i konieczna, by zorganizować i podjąć skuteczne działania profilaktyczne, resocjalizacyjne, opiekuńczo-terapeutyczne w placówkach oświatowych, poradniach psychologicznych, a także w społecznościach lokalnych. Przedstawione w książce treści mają charakter empiryczny i stanowią doskonały obraz nowego zjawiska, jakim są zachowania ryzykowne młodzieży, oraz jego przyczyn. Na szczególną uwagę zasługuje część dotycząca rodziny jako ważnego komponentu chroniącego przed podejmowaniem zachowań ryzykownych”. – prof. dr hab. Henryk Cudak „Redagowane przez prof. Mariusza Jędrzejko i ks. prof. Romana Sieronia prace słyną ze swej psychospołecznej wartości podejmowanego tematu, autentycznej troski o wchodzące w dorosłe życie pokolenie młodych Polaków, cennego łączenia wymiarów praktycznego z naukowym. Opracowania te zawierają wiele konkretnych, uporządkowanych treści, które przygotowywane są w sposób przejrzysty, przystępny dla czytelnika, a jednocześnie udokumentowany badawczo i zawierający odwołania do licznych źródeł. Stanowią cenny materiał edukacyjny, przydatny w zastosowaniu profilaktycznym i wychowawczym. Wyrosłe z praktyki i badań naukowych sugestie zawarte w publikacji Zachowania ryzykowne nastolatków mające na celu doskonalenie działań edukacyjnych, wychowawczych i profilaktycznych mają sens i zasługują na uznanie. Troska o młode pokolenie jest bowiem zadaniem o szczególnej doniosłości, wymaga stałej obserwacji i uwzględniania potrzeb wynikających ze zmieniającej się rzeczywistości. Kształtowanie postaw innych wiąże się z nieodzownością permanentnego formowania siebie, pogłębiania wiedzy i doskonalenia własnych metod pracy. Publikacje, takie jak recenzowana książka, mogą być w tym pomocne”. – dr hab. Urszula Dudziak, prof. KUL

39,00 zł
32,37 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,63 zł

50
Książeczka malucha. Zwierzęta w domu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książeczka malucha. Zwierzęta w domu
Niedostępny
Brak

Jakie zwierzęta mieszkają w domu? Zobaczcie podobizny psów, kotów, rybek, małych gryzoni i innych ulubieńców. Kartonową książeczkę z fotografiami zwierząt i krótkimi tekstami polecamy na dobry początek wszystkim maluchom.

4,90 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,6%
oszczędzasz 0,91 zł

Wróć do góry