hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.03.07

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 7 marca 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Opowieści tajemnicze i szalone (Edgar Allan Poe), na drugim Jedzenie pod wpływem emocji (Kamila Czepczor, Anna Brytek-Matera). Kolejny produkt to Żeby nie było śladów. Audiobook (Cezary Łazarewicz) oraz Jak się nie bać gramatyki? Gramatycznych zasad kilka – by je poznać, starczy chwilka (Marcin Brykczyński).
1
Opowieści tajemnicze i szalone - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści tajemnicze i szalone
Dostępny
51 szt.

Przygotuj się na solidną dawkę niesamowitości, makabry oraz szaleństwa! Wkraczasz do tajemniczego świata, który cię przerazi, ale także… zafascynuje. Przed tobą cztery opowieści: Czarny kot, Maska Czerwonej Śmierci, Żaboskoczek i Upadek domu Usherów autorstwa mistrza grozy, Edgara Allana Poego. Ich oryginalne wersje zostały tu nieznacznie zmodyfikowane i wzbogacone o upiornie wspaniałe ilustracje Grisa Grimly’ego. Ale uważaj, te historie mogą nie dać ci zasnąć… Gris Grimly – swoim wyjątkowym stylem od ponad dekady zachwyca fanów na całym świecie. Zasłynął jako twórca mrocznych ilustracji dla młodych czytelników. Jak twierdzi – rysuje, odkąd umie utrzymać w ręku ołówek. Próbował sił również w innych sztukach wizualnych, wideoklipach i filmie. Sięga po różne techniki, z których najbardziej ceni tusz i akwarele. Ilustrował klasyków takich jak Ray Bradbury czy Arthur Conan Doyle oraz autorów współczesnych, jak Joan Aiken oraz Neil Gaiman.

36,90 zł
27,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

7 osób kupiło
2
Jedzenie pod wpływem emocji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jedzenie pod wpływem emocji
Dostępny
45 szt.

Książka dotyczy psychospołecznego aspektu jedzenia pod wpływem emocji Wyjaśnia, w jaki sposób jedzenie reguluje emocje i nastrój. Dowodzi, jak istotne dla prawidłowego funkcjonowania człowieka jest doświadczanie i radzenie sobie z własnymi emocjami, zwłaszcza w kontekście jedzenia. Przedstawia najnowsze badania z zakresu jedzenia emocjonalnego, jak również wyniki badań własnych.

59,00 zł
48,38 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 10,62 zł

4 osoby kupiły
3
Żeby nie było śladów. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żeby nie było śladów. Audiobook
Cezary Łazarewicz, Czarne
Dostępny
31 szt.

„Ludzie o miedzianym czole, utożsamiający milicję z władzą, postanowili poświęcić prawdę dla swoich doraźnych korzyści, skompromitować wymiar sprawiedliwości w Polsce cynicznymi manipulacjami, które będą kiedyś książkowym przykładem niesprawiedliwości” – to słowa matki Grzegorza Przemyka, świeżo upieczonego maturzysty, który w maju 1983 roku został śmiertelnie pobity przez milicję. W czasie śledztwa i rozprawy władze PRL za wszelką ceną starały się odwrócić uwagę od milicjantów, próbując przerzucić odpowiedzialność na sanitariuszy i lekarzy. Cezary Łazarewicz szczegółowo opisuje historię Grzegorza Przemyka – od zatrzymania na placu Zamkowym po wydarzenia, które nastąpiły później. Pokazuje cynizm władz komunistycznych, zacierających ślady zbrodni, a także bezsilność władz III RP, którym nie udało się znaleźć i ukarać winnych. W opowieść o Przemyku autor wplata historie jego rodziców – poetki Barbary Sadowskiej i ojca Leopolda, przyjaciół, świadków jego pobicia czy sanitariuszy, niesłusznie oskarżanych o zabójstwo. Jednocześnie odkrywa kulisy działań władz i wpływ, jaki na tuszowanie sprawy wywarli między innymi Wojciech Jaruzelski, Czesław Kiszczak czy Jerzy Urban. To jedna z najgłośniejszych zbrodni lat osiemdziesiątych w PRL. W pogrzebie Przemyka wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy ludzi, którzy z podniesionymi w znaku wiktorii dłońmi, w całkowitym milczeniu odprowadzali trumnę na Powązki. To również zbrodnia, która nie doczekała się sprawiedliwego wyroku.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

2 osoby kupiły
4
Jak się nie bać gramatyki? Gramatycznych zasad kilka – by je poznać, starczy chwilka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak się nie bać gramatyki? Gramatycznych zasad kilka – by je poznać, s...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.20

Jak gramatycznych zasad się nie bać? Chyba po prostu poznać je trzeba. Tę rzecz ułatwi prosta zasada, by zasad uczyć się na przykładach, a tu niejeden z pewnością sprawi, że was ta książka szczerze rozbawi… Marcin Brykczyński przedstawia podstawowe zasady gramatyczne z humorem, sprawiając, że nauka z jego książką to prawdziwa przyjemność. Forma rymowanego wiersza ułatwia zapamiętywanie, zatem… do dzieła! Szóstka z polskiego gwarantowana! Zakres materiału: klasy I–IV szkoły podstawowej. Marcin Brykczyński (1946) – ekonomista z wykształcenia, poeta z powołania. Laureat licznych nagród, w tym Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Polskiej Sekcji IBBY oraz Fundacji Świat Dziecka. Znakiem rozpoznawczym jego twórczości dla najmłodszych są błyskotliwe zabawy słowne, oryginalne poczucie humoru i optymistyczne spojrzenie na świat. Znany z odważnego podejścia do trudnych tematów, Marcin Brykczyński napisał „Skąd się biorą dzieci” oraz zbiór wierszowanych interpretacji encyklik papieskich „W każdym z nas są drzwi do nieba. Jan Paweł II nie tylko dla dzieci”. Wiele publikacji tego autora ma charakter edukacyjny – „Liczydełko” zaznajamia z tajemnicami liczb, wiecznie głodny, zjadający literki potwór z „Alfabestii” uczy alfabetu. W „Naszej Księgarni” poeta wydał m.in. „Białego niedźwiedzia, czarną krowę” (z ilustracjami Grażki Lange), pozycję umieszczoną na Liście Honorowej IBBY. Napisał także wierszowane zagadki do większości książek z serii „Opowiem ci, mamo”. Ola Krzanowska jest absolwentką krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom obroniła w 2006 roku w pracowni litografii pod kierunkiem profesora Romana Żygulskiego. Zajmuje się ilustracją i grafiką książkową, głównie skierowaną do dzieci, ale zdarza jej się też realizować projekty dla dorosłych czytelników. Jest mamą Jerzyka i Jędrusia, mieszka i pracuje w Krakowie.

29,90 zł
22,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

1 osoba kupiła
5
Smarowidła, pasty i inne cuda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smarowidła, pasty i inne cuda
Dostępny
22 szt.

Pasty można przygotować niemalże ze wszystkiego - warzyw, ziół, mięsa, ryb, jajek, serów, owoców, bakalii, a nawet takich słodyczy, jak czekolada czy ciasteczka! Wierzę, że przeglądając tę książkę znajdziecie moc inspiracji i pomysłów na to, jakie składniki warto ze sobą połączyć, by wypróbować nowe kompozycje smakowe - wytrawne i słodkie, wegetariańskie i mięsne, kremowe i chrupiąceMaria Banach Maria Banach jest autorką popularnego bloga gruszkazfartuszka.pl. Z dumą nosi tytuł pierwszego w Polsce BlogerChefa, zdobyty podczas ogólnopolskiego konkursu kulinarnego dla blogerów. Mieszka w krainie pyry z gzikiem oraz szneki z glancem i ponad życie kocha placki z jabłkami. śniadanie uważa za najważniejszy posiłek, dlatego stara się, by każdy nowy dzień rozpoczynał się pysznie.

29,90 zł
23,62 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,28 zł

1 osoba kupiła
6
11.22.63 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11.22.63
Dostępny
2 szt.

WHAT IF you could go back in time and change the course of history? WHAT IF the watershed moment you could change was the JFK assassination? 11.22.63, the date that Kennedy was shot - unless... King takes his protagonist Jake Epping, a high school English teacher from Lisbon Falls, Maine, 2011, on a fascinating journey back to 1958 - from a world of mobile phones and iPods to a new world of Elvis and JFK, of Plymouth Fury cars and Lindy Hopping, of a troubled loner named Lee Harvey Oswald and a beautiful high school librarian named Sadie Dunhill, who becomes the love of Jake's life - a life that transgresses all the normal rules of time. With extraordinary imaginative power, King weaves the social, political and popular culture of his baby-boom American generation into a devastating exercise in escalating suspense.

42,00 zł
39,90 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,10 zł

1 osoba kupiła
7
Miejski farmer - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miejski farmer
Dostępny
12 szt.

Miejskim farmerem może być każdy z nas! Wystarczy kawałek ziemi, taras, balkon czy nawet parapet, do tego nieco chęci, zaangażowania i... serca! Radość podczas zbierania własnych warzyw i owoców, ale i podczas gotowania z nich jest nie do opisania. Bo ogrodnictwo to nie tylko bezcelowe grzebanie w ziemi, ale prawdziwa pasja, sposób na relaks i spędzanie czasu z rodziną. Piotr Kucharski, kucharz i piekarz znany z gotowania w Dzień Dobry TVN, rolnik z wykształcenia, ogrodnik z zamiłowania, krok po kroku przedstawia plan stawania się miejskim farmerem. Uczy kreatywnego gotowania, zgodnego z porami roku, pokazuje jak konserwować zbiory i ich nie marnować, zdradza swoje triki przydatne w uprawie roślin, ale przede wszystkim dzieli się z nami swoją ogrodniczą pasją i jej plonami w postaci smakowitych przepisów. Przykładowe przepisy: • dorsz na duszonych młodych buraczkach, • zupa dyniowa z serowo-orzechowymi ciasteczkami, • skorzonera z marynowaną cebulą i oscypkiem, • polenta ze świeżej kukurydzy z krokiecikami z wędzonego dorsza, • lody selerowe z ciepłymi pieczonymi śliwkami i prażonym orzechem laskowym. Spróbuj jednego z 95 przepisów na sezonowe dania, przygotowane z własnych plonów!

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

1 osoba kupiła
8
Narysuj emocje. Ćwiczenia w rozpoznawaniu i nazywaniu stanów emocjonalnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Narysuj emocje. Ćwiczenia w rozpoznawaniu i nazywaniu stanów emocjonal...
Dostępny
82 szt.

Na początku książki pokazano na rysunkach i omówiono podstawowe emocje, uczucia i stany: zadowolenie, radość, smutek, rozpacz, strach, przerażenie, złość, wściekłość, ciekawość, znudzenie, nieśmiałość, pewność siebie, zaskoczenie, wstyd, miłość, wstręt, zmęczenie, cierpienie. W drugiej części publikacji umieszczono ćwiczenia. Pierwsze dotyczą rozpoznawania na obrazkach emocji, uczuć i stanów oraz ich nazywania i samodzielnego przedstawienia za pomocą rysunku mimiki charakterystycznej dla danych uczuć. Kolejne ćwiczenia uczą różnicowania poszczególnych wyrazów twarzy, szczególnie tych najbardziej podobnych, oraz rozpoznawania emocji dobrych i złych. W końcowych zadaniach dziecko łączy twarze i emocje z konkretnymi sytuacjami życiowymi.

19,50 zł
15,99 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 3,51 zł

1 osoba kupiła
9
Jacek Malczewski. „Zaklęty u źródła…” - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jacek Malczewski. „Zaklęty u źródła…”
Niedostępny
Brak

Autorka przedstawia Malczewskiego jako człowieka i artystę. Ukazuje proces dojrzewania jego osobowości i sztuki w połączeniu z wieloma przełomami, przygodami i problemami bliskimi każdemu człowiekowi. Powieść, oprócz Malczewskiego, opisuje także jego rodzinę, rodaków, czasy, w których żył, kobiety, które kochał i słabości, którym ulegał.

33,60 zł
23,52 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,08 zł

10
Tajga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajga
Dostępny
2 szt.

Tajga, to fotograficzno-reporterska opowieść o wyprawie, jaką profesor Andrzej Strumiłło odbył w 1958 r. do Kraju Chabarowskiego - egzotycznej, azjatyckiej części Rosji graniczącej od północy z obwodem magadańskim, od zachodu z Jakucją i obwodem amurskim, na południu z Żydowskim Obwodem Autonomicznym, Chinami i Krajem Nadmorskim, a od wschodu oblewanej wodami Morza Ochockiego. Wyprawa Strumiłły przypomina wielkie wędrówki Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego do "kraju ludzi, zwierząt i bogów". Od wyprawy minęło ponad pół wieku, wiele się w tej części świata zmieniło, upadały państwa, reżimy, ale jedno nie zmieniło się na pewno: dzika, nieujarzmiona, syberyjska przyroda i fantastyczni ludzie, jakich Strumiłło na swym szlaku spotkał wówczas, lecz spotkać mógłby i teraz. Tajga to zapis wędrówki przez surową krainę i opowieść o odwiecznym związku natury i kultury, człowieka i przyrody, i o trwaniu w nim, na przekór wszelkim wiatrom historii... Notatki z tej myśliwsko-reporterskiej wyprawy ilustruje kilkadziesiąt znakomitych fotografii, oddających klimat i niezwykłego ducha syberyjskiej tajgi...

79,00 zł
56,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,12 zł

11
Szkicownik szalonego wynalazcy, czyli najdziwniejsze pomysły na świecie i twoje własne niezwykłe projekty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkicownik szalonego wynalazcy, czyli najdziwniejsze pomysły na świeci...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.01

„Szkicownik szalonego wynalazcy” to wyjątkowa książka – historia najbardziej zdumiewających koncepcji w dziejach ludzkości, a także blok rysunkowy, w którym możesz projektować swoje własne epokowe wynalazki! Potrzebujesz na początek jakiejś inspiracji? Bardzo proszę. Oto parasolka dla psów, myjnia automatyczna dla ludzi, buty, dzięki którym przeprawisz się suchą stopą na drugi brzeg morza, a nawet nadmuchiwane sukienkokrzesło, które wszędzie pójdzie razem z tobą. Tak, ktoś NAPRAWDĘ wymyślił te wszystkie rzeczy. To jednak nie znaczy, że ty nie wpadniesz na jeszcze bardziej zwariowane pomysły. Najlepszy spośród nich będziesz mógł nawet opatentować!

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

12
Ryba na drzewie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ryba na drzewie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.24

Każdy jest na swój sposób mądry. Ale jeśli będziemy krytykować rybę, że nie umie chodzić po drzewach, to przez resztę życia będzie przekonana, że jest głupia. Ally jest dość bystra, by oszukać wielu inteligentnych ludzi. Za każdym razem, kiedy trafia do nowej szkoły, w sprytny sposób ukrywa, że nie umie czytać. Ma już dość bycia nazywaną „ofiarą losu”, ale boi się poprosić o pomoc – bo w końcu na głupotę nie ma lekarstwa, prawda? Jednak nowy nauczyciel dostrzega w kłopotliwym dzieciaku rozgarniętą, kreatywną i utalentowaną dziewczynkę. Odmieńcy zaczynają być akceptowani, a w klasie Ally dzieją się rzeczy, które uświadamiają jej, że ona sama – i wszyscy pozostali – są naprawdę kimś, a wielkie umysły nie zawsze myślą tak samo. To pełna uczuć, podnosząca na duchu książka, która przemówi do każdego, kto kiedyś uważał, że coś z nim jest nie tak, bo nie pasował do rówieśników. Linda Mullaly Hunt była nauczycielką, obecnie organizuje spotkania z pisarzami dla Stowarzyszenia Autorów i Ilustratorów Książki Dziecięcej. Mieszka w stanie Connecticut z mężem, dwójką dzieci, energicznym psem rasy beagle i kotem, który nie cierpi beagle’i.

29,90 zł
22,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

13
Poczytam ci, mamo. Elementarz przyrodniczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poczytam ci, mamo. Elementarz przyrodniczy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.23

Poczytam ci, mamo. Elementarz przyrodniczy” to wspaniała pomoc dla dzieci rozpoczynających naukę przyrody. Pozycja nie tylko wprowadza w świat zagadnień przyrodniczych, lecz także wspiera naukę czytania. Zalety książki: - duża, czytelna czcionka, - ponad 20 zabawnych opowiadań o tematyce bliskiej współczesnym dzieciom, - zakres merytoryczny materiału zgodny z podstawą programową I etapu edukacji, klasy 1–3, - wiedza przyrodnicza wprowadzana na pełnych humoru ilustracjach lub w komiksowych dymkach, - ponad 20 zagadnień, takich jak między innymi: zależność przyrody od pór roku, ochrona środowiska, znaczenie wody i powietrza dla życia, krajobrazy Polski, zagrożenia ze strony zwierząt, roślin czy zjawisk przyrodniczych, zasady racjonalnego odżywiania się, przystosowywanie się zwierząt do poszczególnych pór roku, warunki rozwoju roślin, zjawiska atmosferyczne, doświadczenia przyrodnicze, - doskonałe uzupełnienie szkolnego podręcznika i zeszytu ćwiczeń. „Poczytam ci, mamo. Elementarz przyrodniczy” opowiada o Antku, Lence, Adzie, Julku, Krzysiu, o ich rodzinach, kolegach, o tym, co lubią, oraz wielu innych sprawach ciekawych dla wszystkich dzieci. Beata Ostrowicka — autorka książek dla dzieci i młodzieży. Wydała ponad dwadzieścia książek. Była doceniana licznymi nagrodami i wyróżnieniami (m.in. „Ale ja tak chcę!” zdobyła tytuł Książki Roku 2006 Polskiej Sekcji IBBY; „Świat do góry nogami” otrzymał w 2004 roku wyróżnienie Międzynarodowej Sekcji IBBY i został wpisany na Honorową Listę Andersena). Wiele jej książek poleca Fundacja ABC, prowadząca akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. Niektóre książki zostały przetłumaczone na języki obce. Mieszka w Krakowie z mężem i dwoma synami. Katarzyna Kołodziej — wrocławska ilustratorka, kucharka, mama, posiadaczka pręgowanego kota oraz królewna, która (jak każda królewna) musi być czasem porwana. Ponieważ najczęściej porywa ją rysowanie, rysuje bez przerwy. W swoich ilustracjach stara się pokazywać dziecięce emocje. Skończyła wrocławską ASP, miewa czasem wystawy, współpracuje z wieloma wydawnictwami dla dzieci i jak wielka kula śniegowa nabiera rozpędu… w tworzeniu. Jej prace można obejrzeć na stronie www. krolewnakasia.pl.

36,90 zł
27,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

14
Mały Książę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały Książę
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.13

Niezwykłe arcydzieło literatury światowej przetłumaczone na dwieście pięćdziesiąt trzy języki i dialekty i wydane w milionach egzemplarzy. To nowe, eleganckie wydanie ze starannie przygotowanymi klasycznymi ilustracjami Exupéry’ego, wzbogacone o obszerny wstęp na temat życia i twórczości autora, a także genezy i fenomenu „Małego Księcia”, z pewnością spodoba się kolejnemu pokoleniu małych i dużych czytelników. Antoine de Saint-Exupéry (1900–1944) urodził się 29 czerwca 1900 roku w Lyonie. Studiował na Wydziale Architektury paryskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od najmłodszych lat interesował się techniką i samolotami. W 1921 roku został powołany do służby wojskowej i zdobył licencję pilota, a to zadecydowało o jego dalszym życiu. Po odejściu z wojska osiadł w Paryżu, imając się różnych zajęć, a wolny czas poświęcał na pisanie, swoją drugą życiową pasję. Debiutował w 1926 roku opowiadaniem „Lotnik” w piśmie „Le Navire d’Argent”. W tym samym roku zaangażował się jako pilot w towarzystwie lotniczym Aéropostale i latał samolotami pocztowymi z Tuluzy do Dakaru. Później został szefem portu lotniczego Cap Juby w Mauretanii. Napisał wówczas swoją pierwszą powieść „Poczta na Południe” (1929). Następnie wyjechał do Ameryki Południowej, gdzie zajmował się organizacją nowych połączeń lotniczych. W roku 1931 poślubił Consuelę Suncio Sandoval de Gomez i wydał następną powieść, „Nocny lot”, która przyniosła mu sławę. Gdy towarzystwo Aéropostale zbankrutowało, Air France zleciło Saint-Exupéry’emu zbadanie możliwości utworzenia nowych linii lotniczych w Afryce. Poważny wypadek w 1933 roku położył kres jego karierze pilota, jednak Saint-Exupéry nie zaprzestał lotów całkowicie. W 1935 roku podjął szaleńczą na owe czasy próbę przelotu z Paryża do Sajgonu, ale niestety wraz z nawigatorem rozbił się na Saharze. W roku 1937 został poważnie ranny w katastrofie lotniczej w Gwatemali. Podczas wielomiesięcznej rekonwalescencji w Nowym Jorku napisał „Ziemię, planetę ludzi” (1939). W czasie II wojny światowej brał udział w walkach jako pilot. Publikował także kolejne utwory: „Pilota wojennego” (1942), „List do zakładnika” (1943) i „Małego Księcia” (1943). Nalegał, by powierzano mu loty wywiadowcze, pomimo przekroczenia granicy wieku. 31 lipca 1944 roku wystartował z Borgo na Korsyce. Nie powrócił już nigdy.

19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

15
Zula i porwanie Kropka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zula i porwanie Kropka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.17

Cześć! Jestem Zula. Mam dziewięć lat i właśnie teraz odkryłam, że jestem czarodziejką! To prawdziwa moc! Mam tu pewną sprawę detektywistyczną do rozwiązania. Naszej nauczycielce, Arlecie Makaron, ukradziono ukochanego psa Kropka. Nasza superekipa – moi najlepsi kumple Kajtek i Maks, kocur Pazur oraz Filip, mój osobisty kameleon – zrobi wszystko, żeby go odnaleźć! Rezolutna Zula przeprowadza się do domu z niebieskimi wieżyczkami, który zamieszkują jej dwie zwariowane ciotki – Mela i Hela. Magiczna atmosfera domu sprawia, że dziewczynka odkrywa w sobie czarodziejskie moce – potrafi wyczarować na zawołanie czekoladowy torcik, rozumie mowę zwierząt. Zula, zaskoczona swoimi możliwościami, szybko przekona się, że gdy zabraknie przyjaciół i rozwagi, magia może spowodować masę kłopotów. Natasza Socha – dziennikarka i pisarka. Urodziła się z długą pępowiną owiniętą wokół szyi. Skutki tamtego wydarzenia są takie, iż nie cierpi golfów ani bluzeczek z kołnierzykami, jej obawę budzą też apaszki oraz szaliki. W dzieciństwie chciała zostać chirurgiem. Ćwiczyła na wielkiej lali, której wstrzykiwała zupę pomidorową z prawdziwej strzykawki. Medycyna przegrała jednak z pragnieniem pisania. Przez kilkanaście lat pracowała jako dziennikarka, a kiedy miłość zagoniła ją na niemiecką wieś, zaczęła też pisać książki. Spod jej pióra wyszły m.in.: „Macocha”, „Ketchup”, „Zbuki”, „Gotuj, karm i kochaj”, „Maminsynek”, „Awaria małżeńska”, „Rosół z kury domowej”, „Hormonia”, „Dziecko last minute”. Ma dwójkę dzieci, Olgę i Filipa. Filip użyczył swojego imienia kameleonowi Zuli. Agnieszka Antoniewicz – absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie oraz Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom z wyróżnieniem obroniła w Pracowni Ilustracji i Rysunku Użytkowego prof. Tomasza Jury. Po ukończeniu studiów rozpoczęła współpracę z dwutygodnikiem dla dzieci „Świerszczyk”. W ilustracji wykorzystuje tradycyjne techniki rysunkowe oraz programy graficzne. Uwielbia podróżować. W wolnych chwilach jeździ na rolkach.

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

16
Piórnik tuba Palace Pets - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik tuba Palace Pets
Beniamin
Niedostępny
Brak

Piórnik tuba wykonany z PCV, dodatkowo materiał brokatowiony Wysokość: 22,2 cm Szerokość: 8,2 cm

17,00 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

17
Poziom życia ludności wiejskiej o niepewnych dochodach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poziom życia ludności wiejskiej o niepewnych dochodach
Dostępny
37 szt.

"Opracowanie to istotnie poszerza naszą wiedzę dotyczącą sytuacji ludności wiejskiej w Polsce o niepewnych dochodach. Jest to fakt niewątpliwy. Oryginalny, samodzielnie zebrany i bardzo staranie oraz poprawnie przetworzony materiał źródłowy pozwoliły Autorowi na przedstawienie tekstu który stanie się na wiele lat punktem odniesienia do dalszych analiz dotyczących zmian w poziomie życia ludności wiejskiej. Dodatkowym walorem pracy jest imponujący zestaw wykorzystanej literatury, która może stać się dobrym przewodnikiem dla kontynuatorów dalszych, bardziej specjalistycznych badań." Prof. dr hab. Józef Orczyk - Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Rektor Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, Przewodniczący Komitetu Nauk o Pracy i Polityce Społecznej PAN "Przedstawiona do recenzji praca stanowi wkład w badania nad determinantami i społecznymi konsekwencjami rozwarstwienia ekonomicznego ludności wiejskiej. Zainteresowanie tą problematyką znajduje uzasadnienie zarówno ze względu na poszukiwanie paradygmatu umożliwiającego połączenie wzrostu gospodarczego z rozszerzaniem zbioru społeczności korzystającej z jego efektów, jak i pogłębiania udokumentowanej empirycznie wiedzy dotyczącej zakresu wykluczenia z racji ograniczeń materialnych. W tym kontekście podjęta tematyka ma również znaczenie aplikacyjne, ponieważ stanowić może cenną wskazówkę przy doborze najbardziej efektywnych instrumentów stymulujących uaktywnienie ekonomiczne i poprawę w poziomie życia zmarginalizowanej części wiejskiej społeczności." Prof. dr hab. M. Alina Sikorska - Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej PIB Sławomir Kalinowski - doktor nauk ekonomicznych, adiunkt w Katedrze Ekonomii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Jego zainteresowania naukowe obejmują poziom życia ludności wiejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem ludności o niepewnych dochodach, a także zagadnienia związane z ekonomią społeczną, bezrobociem i społecznym aspektem teorii gier. Jest autorem i współautorem ponad 75 publikacji naukowych w języku polskim i angielskim, w tym współautorem książki Ubóstwo ludności wiejskiej województwa wielkopolskiego, Wyd. AR w Poznaniu, Poznań 2007 oraz redaktorem naukowym monografii Życie na skraju - marginesy społeczne wielkiego miasta, Wyd. Societas Pars Mundi, Bielefeld 2014. Kierownik i główny wykonawca projektów badawczych dotyczących poziomu życia i ubóstwa ludności wiejskiej, konsultant projektów dotyczących modeli współpracy sektorowej wspierających godzenie życia zawodowego i prywatnego opartego o idee flexicurity. Członek Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej oraz Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, sekretarz Międzyśrodowiskowej Grupy Badawczej Margines Społeczny Poznania.

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

18
Meksyk. Cancun, Cozumel i Jukatan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Meksyk. Cancun, Cozumel i Jukatan
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.05

„W niewielu zakątkach Meksyku można znaleźć w jednym miejscu pradawne ruiny Majów, lazurowe wody Karaibów oraz miasta epoki kolonialnej. Prawdę mówiąc, jest tylko jedno takie miejsce – Jukatan”. – John Hecht, autor przewodnika Dodatki specjalne: – przewodnik po miastach Majów, – dla początkujących podróżnych, – jedz i pij jak miejscowi, – Chichén Itzá w 3D.

69,90 zł
51,73 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 18,17 zł

19
Controlling operacyjny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Controlling operacyjny
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

?Controlling operacyjny? zawiera ponad 60 studiów przypadków opartych na przykładach, z którymi autor spotkał się w swojej wieloletniej praktyce konsultanta, a które przedstawiają problemy firm usługowych, przedsiębiorstw produkcyjnych, firm handlowych i organizacji nienastawionych na zysk. Zarówno pytania testowe, jak i omawiane przykłady są zorientowane na określenie problemu występującego w organizacji i jego rozwiązanie przy wykorzystaniu całego instrumentarium narzędzi controllingu operacyjnego. Książka ta powinna okazać się szczególnie przydatna dla tych czytelników, którzy mają już podstawową wiedzę z zakresu controllingu operacyjnego, i jest adresowana przede wszystkim do: ? praktyków, zajmujących się zawodowo problematyką controllingu operacyjnego; ? menedżerów różnych szczebli z firm usługowych, produkcyjnych, handlowych i organizacji nienastawionych na zysk; ? studentów studiów magisterskich i podyplomowych z zakresu rachunkowości; ? uczestników szkoleń z zakresu controllingu operacyjnego; ? wszystkich tych, którym potrzebna jest praktyczna wiedza z zakresu controllingu operacyjnego.

89,00 zł
78,32 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,68 zł

20
Maksymilian M. Kolbe. Biografia świętego męczennika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maksymilian M. Kolbe. Biografia świętego męczennika
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.27

Maksymilian M. Kolbe – „Szaleniec Niepokalanej.” Mówiono o nim, że posiada niezwykły umysł, jest genialnym organizatorem i wielkim wizjonerem. Nie ma wątpliwości, że był także kapłanem, który głęboko przyjął do serca ewangeliczną prawdę o tym, iż nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie oddaje za przyjaciół swoich. Ale pojawiały się też opinie o jego antysemityzmie, twardym charakterze i bezkompromisowości. Kim tak naprawdę był jeden z największych polskich świętych? Katolicki publicysta i filozof Tomasz P. Terlikowski przez wiele lat tropił wszystkie wątki życia i działalności ojca Maksymiliana Kolbego. Zafascynowany dokonaniami zakonnika zbierał zapiski, dokumenty kościelne, fotografie, nagrania i relacje świadków. Dzięki temu dotarł do wielu nieznanych faktów z życia świętego, które zaskakują i w zupełnie nowym świetle przedstawiają jego fenomen. Autor bada fascynujące życie kapłana, jego duchowość, powołanie, zaangażowanie społeczne oraz wizjonerskie podejście do nowych technologii. Przede wszystkim jednak staje twarzą w twarz z oskarżeniem ojca Kolbego o antysemityzm. Ta książka jest nie tylko fascynującą opowieścią o zakonniku tworzącym pierwsze kościelne imperium medialne, ale przede wszystkim jest próbą zrozumienia człowieka, którego życie jest niezwykłym świadectwem wierności najważniejszemu z przykazań – przykazaniu miłości Boga i bliźniego.

44,90 zł
32,78 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

21
Nie gęsi. Polskie projektowanie graficzne 1919-1949, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie gęsi. Polskie projektowanie graficzne 1919-1949, wydanie 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.21

Wznowienie w miękkiej oprawie. Panorama oszałamiającego nowatorstwem i radykalnością pomysłów zaginionego świata polskiej grafiki projektowej lat 1919–1949. Autor, dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie, wybitny krytyk i historyk sztuki, w pasjonujący sposób opowiada o powstawaniu języka wizualnego modernizującej się Polski, a przy okazji portretuje codzienność tego ciekawego, choć czasem upiornego kraju, jakim była II Rzeczpospolita oraz Polska czasu wojny i lat powojennych. Ponad tysiąc unikatowych ilustracji, trzystu grafików, jedyna – dosłownie! – taka kolekcja. Nie gęsi to pieczołowicie odtworzone uniwersum projektów: okładek, plakatów, ulotek, opakowań (w co pakowano przedwojenne prezerwatywy?), czasopism, znaczków; to także przegląd wszystkich dziedzin życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego: od prac lewicowych propagandzistów przez reklamy różnych dziedzin przemysłu („Cukier krzepi”!) do zaskakujących kuriozów, jak fotomontaż na okładce tomiku poezji polskich faszystów. Książka Piotra Rypsona to jednocześnie przejrzysty przewodnik po głównych nurtach sztuki projektowej i dokument tworzącej się nowoczesności: eksperymentów futurystów, osiągnięć funkcjonalizmu i konstruktywizmu. Ta książka raz na zawsze obala mit o braku polskiej tradycji projektowania graficznego i udowadnia, że bynajmniej nie ogranicza się ona tylko do plakatu. Współcześni dizajnerzy znajdą tu inspirację i dowód, że zaskakujące rozwiązania projektowe rodzą się nie tylko w XXI wieku, krytycy i historycy sztuki otrzymają wyczerpujące i kompetentne źródło wiedzy, odbiorcy zagraniczni odkryją nieznaną wcześniej i nieco egzotyczną twórczość, wszyscy czytelnicy natomiast – napisaną wartkim językiem pochłaniającą opowieść o zapomnianej, a barwnej i różnorodnej codzienności Polski na przestrzeni burzliwych trzydziestu lat. ***** Piotr Rypson – urodził się w 1956 roku w Warszawie. Krytyk sztuki, historyk sztuki i literatury, publicysta, specjalista w dziedzinie edukacji elektronicznej. Studiował archeologię śródziemnomorską na Uniwersytecie Warszawskim. Redaktor naczelny pisma artystycznego „Obieg” w latach 1990–1994. Główny Kurator Zbiorów i Galerii w Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim (1993–1996). Wykładowca gościnny Rhode Island School of Design w Providence, USA (1993–99). Autor sześciu książek — m.in. Piramidy, słońca, labirynty (2002), Książki i Strony. Polska książka awangardowa i artystyczna w XX wieku (2000), Nie gęsi. Polskie projektowanie graficzne 1919–1949 (2011) oraz licznych artykułów, esejów i recenzji drukowanych w Polsce i zagranicą. Współpracuje z magazynem „Piktogram”.

69,00 zł
51,06 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 17,94 zł

22
Życie jest cudem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie jest cudem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.10

„Kinga mogła wreszcie pójść i zobaczyć Liliankę; łzy same popłynęły jej po twarzy, gdy zobaczyła, jak maleńkie jest jej dziecko. Kilka dni później, chcąc dać znajomym i rodzinie wyobrażenie o tym, jak mała była ich córeczka, Łukasz wpadł na pomysł: zdezynfekował własną obrączkę, włożył ją do inkubatora i bez problemu wsunął dziewczynce na nadgarstek. Takie maleńkie rączki miała ich córka.” Życie jest cudem Doroty Łosiewicz to dziesięć prawdziwych historii – reportaży o zmaganiu się z samym sobą, o stawianiu trudnych pytań i braku odpowiedzi. Życie dopisało do tych opowieści zakończenia, jakich nikt by nie przewidział. Niemal na każdej stronie opisane zostały niezwykłe wydarzenia – czasem spektakularne, czasem ciche i mało ważne dla świata. Tutaj niemożliwe staje się możliwe dzięki ludzkiej wrażliwości, miłości, szacunkowi dla cierpienia i życia, nawet takiego, które dziś chętnie się nazywa „niepełnym”, „ułomnym” i „niepotrzebnym”. Bo każde życie jest cudem i fantastycznym darem, nawet gdy cały świat upiera się, by tego nie widzieć. Dorota Łosiewicz jest dziennikarką tygodnika „wSieci” i portalu wPolityce.pl. Prowadzi „Kwadrans Polityczny” w TVP 1 i „W tyle wizji” w TVP Info. Prywatnie jest szczęśliwą żoną i mamą czwórki dzieciaków, kobietą o wielkiej wrażliwości.

29,90 zł
21,83 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

23
Z głową pod dywanem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z głową pod dywanem
Dostępny
36 szt.

Na spotkaniu z Panią Pisarką dzieci opowiadają, kim chciałyby zostać, jak dorosną. Bulbes iHania też zabierają głos. Jedno z nich nie boi się przyznać do swoich marzeń, drugie nie tylko ich się wstydzi, ale dołącza do chóru szyderców. Wzajemne relacje obojga zdają się nie przetrwać tej próby. Gdzie jest granica między kłamstwem a pominięciem prawdy? Jak ważna jest lojalność? I jaką rolę w całej tej historii odegra tajemniczy mieszkaniec przestrzeni pod dywanem? „Z głową pod dywanem” to druga, po „Prawie się nie boję...”, część autorskiego cyklu Anny Onichimowskiej „Bulbes i Hania Papierek”. Książka „Prawie się nie boję…” zdobyła Wyróżnienie literackie w konkursie „Książka Roku 2016” Polskiej Sekcji IBBY.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

24
Controlling kosztów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Controlling kosztów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.02

?Controlling kosztów? zawiera ponad 70 studiów przypadków opartych na przykładach, z którymi autor spotkał się w swojej wieloletniej praktyce konsultanta, a które przedstawiają problemy firm usługowych, przedsiębiorstw produkcyjnych, firm handlowych i organizacji nienastawionych na zysk. Zarówno pytania testowe, jak i omawiane przykłady są zorientowane na określenie problemu występującego w organizacji i jego rozwiązanie przy wykorzystaniu całego instrumentarium narzędzi rachunku kosztów. Książka powinna okazać się szczególnie przydatna dla tych czytelników, którzy mają już podstawową wiedzę z zakresu rachunku kosztów, i jest adresowana przede wszystkim do: ? praktyków, zajmujących się zawodowo problematyką rachunku kosztów; ? menedżerów różnych szczebli z firm usługowych, produkcyjnych, handlowych i organizacji nie nastawionych na zysk; ? studentów studiów magisterskich i podyplomowych z zakresu rachunkowości; ? uczestników szkoleń z zakresu rachunku kosztów; ? wszystkich tych, którym potrzebna jest praktyczna wiedza z zakresu rachunku kosztów.

89,00 zł
78,32 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,68 zł

25
Łamanie języka dla lektora i laika, czyli treści wierszowane mniej lub bardziej połamane + 4 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łamanie języka dla lektora i laika, czyli treści wierszowane mniej lub...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.19

Publikacja składa się z 53 wierszy – łamańców językowych oraz 4 płyt CD z nagraniami tekstów w dwóch wersjach: jako standardowe nagrania lektorskie oraz nagrania zawierające przerwy. Książka zawiera także praktyczne porady dotyczące ćwiczeń z tego typu tekstami oraz odautorskie komentarze do niektórych utworów zawierające wyjaśnienia zagadnień będących osnową treści.

36,00 zł
28,44 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,56 zł

26
Wojny przestrzeni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojny przestrzeni
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.08

Krąg zemsty nie ma końca. Kiedy się mścisz, sprawiasz, że twoim tropem rusza inny mściciel. Nie dzisiaj, nie jutro, ale za rok, za dekadę... na pewno! Niczego nie pamiętamy tak dobrze jak doznanych krzywd. Niczego tak nie pragniemy jak wyrównania rachunków. Mirosław Kutrzeba zabił już pięciu oprawców. Szósty nadal się przed nim ukrywa, ale nie czeka z założonymi rękoma. Pomagają mu ci, których Kutrzeba skrzywdził, realizując swoją misję. Konflikt zapoczątkowany wendettą może ponownie sprowadzić na świat kataklizm. Nie przetrwają go ani bogowie, ani ludzie. Nie ma jednak ratunku, gdyż taka jest nieuchronna logika nieskończonego kręgu zemsty. Po rewelacyjnym Pokoju Światów, czas na o wiele lepsze Wojny Przestrzeni. - Robert J. Szmidt, autor Samotności Anioła Zagłady, Łatwo być bogiem i Ucieczki z raju Proza Majki znajduje złoty środek pomiędzy tym, co magiczne a realistyczne - baśń gwiazd oblepia się smarem maszyn, mroczna materia kosmosu przekształca się w czarodziejską tkaninę a tytułowa Przestrzeń przenika przez zwykłe, książkowe karty... - Marcin Podlewski, autor cyklu "Głębia"

39,99 zł
28,79 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

27
Dobre uczennice zostają top modelkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobre uczennice zostają top modelkami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.30

Małgorzata Leitner, właścicielka agencji modelek Avant Models – oficjalnego partnera programu Topmodel – oraz szkoły modelek Avant School, mówi krótko: „jesteś piękna? Ucz się. A dopiero potem zdobądź świat!” Dobre uczennice zostają topmodelkami to praktyczny przewodnik po świecie modelingu dla dziewczyn i… ich mam. Dokąd się zgosić, kiedy, co robić, gdy dostaje się propozycję wspołpracy? Gdzie szukać swojej szansy? Jak dostrzec sygnał ostrzegawczy? Małgorzata, która reprezentuje na świecie takie nazwiska jak Kasia Struss, Karolina Pisarek, Ania Jagodzińska czy Joanna Krupa, mówi wprost: nie uroda, nie wzrost, nie figura, a charakter decyduje, że spośród miliona anonimowych piękności wybija się ta jedna – i zostaje top modelką.

39,90 zł
30,32 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,58 zł

28
Kolor do przytulania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolor do przytulania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.13

"Kolor do przytulania" - książka o "mlecznej miłości". Czułość, potrzeba bliskości, dotyku, pochwała naturalnego karmienia piersią i niezwykłej, niezapomnianej więzi, która pojawia się dzięki niemu między matką a dzieckiem, więzi, która obdarza dziecko wewnętrzną siłą i wrażliwością - to główne jej przesłanie. Narratorem książki są piersi kobiety, która jest mamą. Opowiadają one historię małej Nany urodzonej przed dwoma laty. To właśnie Nana wymyśliła ich imiona: "Ona myśli, że jesteśmy wypukłymi zwierzętami. Zwierzętami przytwierdzonymi do jej Mamy. Łagodnymi i opiekuńczymi. Zwierzętami, na których może zawsze polegać. I polegiwać. A ja - Miczek i ja - Kalamiczek jesteśmy cycusiami. To ona wymyśliła nasze imiona". Nana wymyśliła ich imiona i narysowała. Odtąd zapełnia nimi wszystkie puste kartki, usypia w biustonoszowym łóżku i lubi z nimi rozmawiać. A one opowiadają o niej na wszystkich stronach książki. W jednej z jej części Miczek i Kalamiczek wyruszają w wymyśloną podróż, podczas której dowiadują się, że celem najważniejszych podróży jest zawsze druga osoba. Podróżuje się do drugiej osoby i jej uczuć. W przypadku Miczka i Kalamiczka tą osobą jest wspomniana Nana, którą codziennie karmią i przytulają. W tekście pojawia się również pojęcie tęsknoty. Według Miczka i Kalamiczka ludzie często upodabniają się do tych, za którymi tęsknią. Zresztą nie dotyczy to tylko ludzi. Z kolorami, o których często rozmawiają, jest podobnie. I tak na przykład kolor karminowy to czerwień, która tęskni za niebem, a kobaltowy to niebieski, który tęskni za czerwienią. Książka podzielona jest na sześć zróżnicowanych pod względem formalnym części (między innymi część opisowa, część zbudowana z samego dialogu, część fabularna). Każda z części opatrzona osobnym tytułem posiada w warstwie ilustracyjnej swój kolor przewodni. Ostatnia z części jest zarazem rozwinięciem i wyjaśnieniem tytułu. "Kolor do przytulania" to bogato i pięknie ilustrowana książka o rodzinie, o relacji matki i dziecka, w której najważniejsze są uczucia i radość płynąca z tego, że słyszy się oddech drugiej osoby, bo "(...)dom to miejsce, gdzie słychać oddechy najbliższych wystarczy przytulić się do kogoś i czekać". "Kolor do przytulania" autorstwa Justyny Machałowskiej to niezwykle starannie wydana książka dla dzieci, a także i dla dorosłych.

37,00 zł
25,90 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,10 zł

29
Peryskop odwracalny Gundlacha - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peryskop odwracalny Gundlacha
Dostępny
18 szt.

Publikacja zawiera opis historii, konstrukcji i zasady działania peryskopu odwracalnego skonstruowanego najprawdopodobniej na pocz. 1934 r. przez Rudolfa Gundlacha, ówczesnego kapitana Wojska Polskiego. Urządzenie zalicza się do rozwiązań genialnych z racji swej prostoty. Przed jego stworzeniem obserwacja otoczenia z czołgu odbywała się poprzez szczeliny obserwacyjne rozmieszczone w pewnych odstępach dookoła całego przedziału bojowego wozu. Z początkiem lat 30. XX wieku zaczęto w konstrukcjach pancernych wprowadzać wizjery chroniące załogę przed ostrzałem z broni małokalibrowej przeciwnika, ale rozmieszczano je tak jak wcześniej szczeliny. Każda próba zapewnienia dobrej widoczności załodze albo choćby dowódcy wozu wymagała kilku wizjerów, z których korzystano kolejno. Gundlach wpadł na pomysł, aby to nie człowiek kręcił się w środku wozu, patrząc przez kolejne wizjery, ale żeby wizjer kręcił się dokoła wozu. Sam pomysł, jak i konstrukcja peryskopu są niezwykle proste, a przez to genialne. Wynalazek Gundlacha został zaakceptowany przez wojsko i skierowany do produkcji decyzją gen. T. Kasprzyckiego z 17 VI 1935 r. jako peryskop odwracalny G wz. 34. Montaż pierwszych peryskopów podjęto dopiero w 1936 r. we Lwowie. Peryskkop został opatentowany 3 I 1936 r. na koszt MSWojsk. jako własność Gundlacha. Licencję kupiła firma Vickers, która następnie masowo produkowała peryskop dla armii brytyjskiej. Wynalazek przekazano Amerykanom w ramach współpracy zbrojeniowej, a także Sowietom, którzy otrzymali peryskop wraz z czołgami z Wielkiej Brytanii. Skopiowali go i produkowali dla czołgu T-34. Początkowo Brytyjczycy nadali peryskopowi G wz. 34 oznaczenie Mk IV, które Amerykanie zmienili na M6, a Sowieci na MK-4.

21,00 zł
15,99 zł

Rabat 23,9%
oszczędzasz 5,01 zł

30
Namaluj Popka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Namaluj Popka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.26

Książka w postaci malowanki, ale takiej, do której należy użyć własnej wyobraźni. Odmalowuje się tutaj – z pamięci! – postaci z obszaru popkultury, celebrytów i polityków. Pierwsza część składa się z nazwisk stu ludzi, których usiłuje odtworzyć podmiot. Część druga to zachęta do samodzielnego namalowania tychże postaci. Namaluj Popka To książka o pamięci i kulturze, także męskiej. • • • Ta pozycja to potężne narzędzie w działaniach na rzecz światowego pokoju. Wystarczy pomyśleć, co by było, gdyby George W. Bush zajął się malarstwem wcześniej – i gdyby malował z pamięci facetów-celebrytów – i jeśli zaproszono by go do tego w języku polskim. To niesamowite, jak inaczej wszystko mogłoby się potoczyć. Nick Montfort – poeta i profesor Massachusetts Institute of Technology

19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

31
Teoria tłumu i chaosu w zarządzaniu organizacjami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teoria tłumu i chaosu w zarządzaniu organizacjami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.28

Teoria tłumu i chaosu to relatywnie nowe sposoby opisu i wyjaśniania zjawisk w różnych dyscyplinach naukowych, także w naukach społecznych. Mogą kojarzyć się z tymi zjawiskami w organizacjach czy społecznościach różnego typu, które mają raczej wymiar niepożądany, negatywny, gdyż rodzą asocjacje z brakiem reguł, nieuporządkowaniem, anarchią, nieprzewidywalnością. W szczególności od XIX wieku traktowano tak teorię tłumu. Młodsza od niej teoria chaosu pozostaje z kolei w sprzeczności z klasycznym, synoptycznym, zaplanowanym podejściem do sterowania takimi systemami, jak chociażby organizacje, w sprzeczności z omnipotencją kadr kierowniczych. Okazuje się jednak, że owe inspirujące prądy intelektualne mogą rodzić dla zarządzających organizacjami ważne implikacje, bez których zarządzanie pozostaje mniej efektywne, niż jest to potencjalnie możliwe. Obydwie teorie są użyteczne z tego punktu widzenia dla kadr kierowniczych i zostały omówione w prezentowanej publikacji.

45,00 zł
36,90 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,10 zł

32
Wykreślanki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wykreślanki
Dostępny
1 szt.

Wykreślanki to zeszyt z ćwiczeniami dla młodzieży i dorosłych, u których występują trudności z czytaniem i pisaniem, aktualizacją słów, linearnym przetwarzaniem informacji, koncentracją i uwagą. Zaburzenia te występują m.in. u osób z: • dysleksją, • afazją, • niedosłuchem, • niepełnosprawnością intelektualną, • chorobami neurodegeneracyjnymi. Publikacja zawiera wykreślanki: • typowe, w których należy odnaleźć podane pod planszą wyrazy, • opisowe, w których należy odnaleźć wyrazy odpowiadające zamieszczonym opisom, • obrazkowe, w których należy odnaleźć wyrazy odpowiadające zamieszczonym obrazkom, • z kategoryzacją, w których należy samodzielnie odszukać wyrazy przynależące do podanej kategorii, • słowotwórcze, w których należy odnaleźć na przykład synonimy bądź antonimy podanych wyrazów.

19,90 zł
15,99 zł

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

33
Rzecz w kulturze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzecz w kulturze
Niedostępny
Brak

Studia zebrane w tomie Rzecz w kulturze ukazują status i funkcjonowanie różnych przedmiotów w środowisku kulturowym człowieka, przy czym materiału do analiz dostarczyły dawne i współczesne teksty kultury, w tym zwłaszcza utwory literackie, filmy i reklamy. Książka reprezentuje nurt określany jako ?posthumanistyczny? i jest kolejnym głosem w dyskusji o rzeczach, toczącej się ostatnio w wielu gremiach naukowych w Polsce i na świecie. Artykuły w niej zebrane analizują ciekawie, wnikliwie i przekonująco funkcje, zależności kontekstowe, charakter znakowy przedmiotów oraz sposoby ich przedstawiania w tworzywie językowym i przy użyciu technik filmowych.

40,00 zł
35,20 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,80 zł

34
Społeczna odpowiedzialność biznesu w rachunkowości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Społeczna odpowiedzialność biznesu w rachunkowości
Dostępny
7 szt.

Książka jest efektem badań statutowych realizowanych przez pracowników Katedry Rachunkowości Finansowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Przedstawiono w niej teoretyczne i praktyczne aspekty społecznej odpowiedzialności biznesu (Corporate Social Responsibility-CSR) oraz jej ujęcia w rachunkowości. Autorzy omówili zagadnienia dotyczące sprawozdawczości zintegrowanej, głównych standardów raportowania CSR oraz zewnętrznej weryfikacji informacji z tego zakresu. Poświęcili także uwagę problematyce społecznie odpowiedzialnego inwestowania (Socially Responsible Investing-SRI) oraz ujawniania informacji społecznych i środowiskowych przez jednostki gospodarcze reprezentujące różne branże. Przeprowadzili również przegląd zagranicznych i krajowych badań dotyczących CSR i rachunkowości. Autorzy proponują książkę pracownikom naukowym i wykładowcom wyższych uczelni, doktorantom i studentom oraz osobom zainteresowanym problematyką rachunkowości i CSR, mając nadzieję, że okaże się ona przydatna w ich pracy naukowej i praktyce zawodowej.

48,00 zł
39,36 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,64 zł

35
Polska dla turystów; atlas samochodowy 1:300 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska dla turystów; atlas samochodowy 1:300 000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.21

Planujesz samochodową podróż po Polsce? Zabierz ze sobą nasz atlas – będzie niezastąpionym towarzyszem wyprawy. Publikacja jest użyteczna zarówno dla zawodowych kierowców, jak i turystów podróżujących samochodem. Zawiera część przewodnikową, w której zamieszczono opisy 161 najciekawszych miejsc wzbogacone licznymi rysunkami, fotografiami oraz planami. W atlasie: • aktualny stan sieci drogowej, a także drogi w budowie i planowane do 2019 r., • 365 tys. km dróg, autostrady i drogi ekspresowe z nazwami węzłów, • 23 tys. atrakcji turystycznych, • krajowa i międzynarodowa numeracja dróg, • odległości drogowe, • stacje paliw z podziałem na sieci, • fotoradary stałe, odcinkowe pomiary prędkości • wybrane motele i hotele, • granice parków narodowych i krajobrazowych, • miejscowości atrakcyjne turystycznie, • plastyczna rzeźba terenu, • część przewodnikowa zawierająca opisy 161 najciekawszych miejsc wzbogacone licznymi rysunkami, fotografiami oraz planami, • mapa Polski z ponad setką kolorowych rysunków przedstawiających największe atrakcje turystyczne, • skorowidz ponad 71 tys. miejscowości z terenu Polski wraz z informacją o województwie, • 18 tranzytowych map miast.

49,90 zł
34,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

36
Jak szybko napisać profesjonalny plan marketingowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak szybko napisać profesjonalny plan marketingowy
Dostępny
60 szt.

Autorzy szczegółowo, krok po kroku pokazują, jak napisać profesjonalny plan marketingowy. Z tej książki dowiesz się: - od czego zacząć przygotowywanie planu marketingowego, - jakie informacje powinien zawierać plan marketingowy, - jak zgromadzić dane, które wprowadzamy do przygotowanego szablonu planu online, - jak opracować kolejne części planu marketingowego, - jakich błędów szczególnie trzeba się wystrzegać, tworząc plan. Dodatkową inspiracją przy opracowywaniu własnego planu marketingowego mogą być omówione w książce i zamieszczone na stronie internetowej przykładowe plany marketingowe różnych firm i instytucji. Szablon planu marketingowego online do samodzielnego wypełnienia jest tak zaprojektowany, że po wprowadzeniu wymaganych danych do kolorowych pól pozostałe komórki w kolorze szarym (a także wykresy) generują się automatycznie. Po wypełnieniu szablonu możesz go z powodzeniem wykorzystać w charakterze planu marketingowego swojej firmy na trzy lata, ze szczegółowym planem operacyjnym na jeden rok.

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

37
Prognozowanie w zarządzaniu przedsiębiorstwem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prognozowanie w zarządzaniu przedsiębiorstwem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Prognozowanie ? jako jeden ze środków wykorzystywanych w procesie planowania ? nabiera szczególnego znaczenia w zarządzaniu przedsiębiorstwem, ponieważ złe antycypowanie przyszłych trendów może być niszczące dla firmy. Niezwykle istotne są pod tym względem informacje o przyszłej sytuacji zarówno przedsiębiorstwa, jak i jego otoczenia, które zmniejszają lukę informacyjną. Autorzy podręcznika omówili metody prognozowania, które ich zdaniem mogą znaleźć najszersze zastosowanie w przedsiębiorstwie. Przy ich wyborze kierowali się ocenami formułowanymi przez menedżerów oraz własnymi doświadczeniami. Całość stanowi kompleksowy przegląd podstawowych zagadnień związanych z tą ważną dziedziną zarządzania, do których należą: ? znaczenie prognozowania dla przyszłości przedsiębiorstwa, przebieg procesu prognostycznego, ? eksploracja danych prognostycznych i ich analiza, zastosowanie odpowiednich rodzajów oprogramowania, ? metody prognozowania sprzedaży oparte na wykrytych prawidłowościach, stosowane modele formalne i nieformalne oraz wykorzystanie opinii ekspertów, ? sposoby integracji modeli prognostycznych, korygowania prognoz i ich monitorowania, ? prognozowanie finansowe w przedsiębiorstwie, metody oceny retrospektywnej i prospektywnej sytuacji finansowej oraz prognozowania bankructwa. Uzupełnieniem omawianych metod są liczne przykłady ich zastosowania, w większości z wykorzystaniem programu STATISTICA. Podręcznik zawiera więc cenny materiał zarówno dla studentów uczelni ekonomicznych, jak i menedżerów tworzących prognozy i posługujących się nimi w zarządzaniu przedsiębiorstwem.

69,00 zł
60,72 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

38
Money matters - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Money matters
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.17

The book "Money Matters" covers most topic-related areas of Finance, Banking and Accounting. It is targeted at university students and professionals from intermediate to advanced level of language competence. In addition to texts rich in ESP (English for Specific Purposes) terminology, it gives learners a variety of exercises that aim at practising and memorising core finance terminology and phraseology. I also recommend the book to those English teachers who plan to specialise in ESP courses. Prof. Monika Neymann, Ph.D. The authors are linguists, English teachers and teacher trainers. They work at Koźmiński University in Warsaw and specialise in teaching Business English, English for Finance, Business Skills and Business Culture. They have written several academic handbooks for ESP students, many articles and other publications on linguistics, language teaching, materials development and evaluation, teacher training and teacher development. Elżbieta Jendrych, Ph.D., is the Head of the Business English Postgraduate Programme and the Head of the Centre for Foreign Languages. Halina Wiśniewska, Ph.D., is the Director of the Certification Centre for the London Chamber of Commerce and Industry and for Pearson London Test of English at Koźmiński University.

49,00 zł
43,12 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,88 zł

39
Polityka wsparcia konkurencyjności gospodarki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polityka wsparcia konkurencyjności gospodarki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.27

Książka jest poświęcona czynnikom kształtującym zdolność konkurencyjną gospodarek narodowych. Autorzy przedstawili: istotę konkurencyjności gospodarki i polityki na rzecz konkurencyjności, ekonomię rozwoju i politykę wsparcia konkurencyjności w krajach rozwijających się, problemy konkurencyjności na rynku pracy, kapitał ludzki wobec konkurencyjności, rolę państwa w stymulowaniu rozwoju i konkurencyjności gospodarki, konkurencyjność regionów i metropolii, znaczenie przedsiębiorczości i innowacyjności, dizajn jako sektor przemysłów kreatywnych i determinanta konkurencyjności przedsiębiorstw. Książka jest przeznaczona dla studentów zarządzania publicznego, administracji, gospodarki publicznej, polityki społecznej, ekonomii i zarządzania.

65,00 zł
48,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 16,25 zł

40
Statystyka dla menedżerów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Statystyka dla menedżerów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.13

"Statystyka dla menedżerów" jest książką przeznaczoną dla studentów i praktyków zarządzania. Wychodząc od definicji statystyki jako nauki o metodach zbierania, analizy i interpretacji danych liczbowych oraz od przedstawienia podstawowych pojęć, autorka omawia najważniejsze zagadnienia związane z zastosowaniem metod statystycznych w biznesie i ekonomii: - etapy badań statystycznych, formułowanie celu praktycznego i diagnostycznego, określanie podmiotu, przedmiotu, zakresu i czasu badania oraz możliwych do zastosowania metod badawczych, - postępowanie ze zbiorem danych będących efektem przeprowadzonego badania, - wybór właściwych narzędzi do porządkowania danych, - miary statystyczne jako najważniejsze narzędzia analizy rozkładu cechy w populacji oraz ich zastosowanie do oceny przedsięwzięć inwestycyjnych, - metody analizy współzależności zjawisk - pojęcia regresji i korelacji, - narzędzia do analizy dynamiki zjawisk ekonomicznych. Zaprezentowana tu teoretyczna wiedza uzupełniona jest praktycznymi przykładami wykorzystania omawianych narzędzi, a testy kontrolne i zadania wraz z rozwiązaniami dają możliwość sprawdzenia nabytych umiejętności.

75,00 zł
66,00 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,00 zł

41
Skażona magia. Prequel serii „Królotwórca, królobójca” - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skażona magia. Prequel serii „Królotwórca, królobójca”
Dostępny
2 szt.

Setki lat przed wielką Wojną Magów był sobie kraj nieświadomy, że znalazł się na skraju katastrofy… Młoda i porywcza Barl pragnie sprawdzić granice swojego magicznego potencjału. Jednak z powodu surowo przestrzeganej hierarchii społecznej studiować mogą tylko magowie o wysokim pochodzeniu. Barl rozpaczliwie pragnie się uczyć, a ten zapał pcha ją ku buntowi, przez co dziewczyna popada w konflikt z Radą Magów. Okazuje się, że być może już nigdy nie będzie mogła posługiwać się mocą. Wtedy poznaje Morgana Danfeya, członka Rady. Barl i Morgan uświadamiają sobie, że razem potrafią stworzyć niezwykłe nowe zaklęcia. Lecz pokusa, jaką niesie tak potężna moc, obnaża mroczną stronę duszy maga, który wkrótce rzuci kraj na kolana. Skażona magia to opowieść rozgrywająca się w tym samym świecie, co wydarzenia przedstawione w bestsellerowej serii Karen Miller „Królotwórca, Królobójca”.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

42
Happy Hoppy. English for children. Pakiet edukacyjny dla dzieci do nauki angielskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Happy Hoppy. English for children. Pakiet edukacyjny dla dzieci do nau...
Dostępny
46 szt.

Jest to pakiet składający się z kolorowej książki, płyty CD oraz pakietu fiszek. W pakiecie zawarto słówka i frazy z najistotniejszych tematów w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (takich jak: kolory, zwierzęta, liczenie, mieszkanie, rodzina, pogoda, jedzenie, ubieranie się, uczucia, święta itp.) oraz proste wierszyki. Główny atut niniejszej publikacji stanowi dołączona do książki płyta CD z 26 piosenkami tematycznymi i prostym słowniczkiem audio z nagraniami wykonanymi przez rodzimego użytkownika języka. Dzieci zapamiętają poprawną wymowę i w sposób zupełnie naturalny stworzą sobie wzorce pamięciowe najczęstszych fraz za sprawą powtarzającego się i naturalnego słuchania. Pozwól dziecku wejść do świata języka angielskiego w sposób naturalny, w atmosferze zabawy i we własnym tempie. Z pakietu edukacyjnego "Happy Hoppy" można korzystać zarówno w domu, jak i w podróży, przedszkolu i szkole. Pakiet edukacyjny ma zatem służyć przede wszystkim jako materiał obrazkowy i tekstowy towarzyszący dołączonej płycie CD (zawiera teksty wszystkich piosenek i transkrypcję fonetyczną poszczególnych słówek), a więc jako praktyczny i zabawowy "booklet", który można zabrać ze sobą w podróż i bez uszczerbku przetrwa też przeprawę w dziecięcej teczce.

49,00 zł
34,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,70 zł

43
Firmy rodzinne. Wszystko, co istotne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Firmy rodzinne. Wszystko, co istotne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.21

Niektóre z najlepiej prosperujących firm – zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w innych krajach – zarządzane są przez rodziny i od pokoleń pozostają w ich rękach. Wiele przedsiębiorstw rodzinnych jest dobrze znanych, globalnie i lokalnie. Najważniejsze atuty tych firm to zaangażowanie, przywiązanie do rodzinnych wartości i duma, zarazem muszą się one mierzyć z poważnymi problemami, wywoływanymi koniecznością godzenia celów biznesowych z oczekiwaniami familijnymi. Peter Leach, odwołując się do swego bogatego doświadczenia w pracy doradczej, świadczonej także dla największych rodzin biznesowych na świecie, opisuje uniwersalne konflikty, sprzeczne interesy i potrzeby, napięcia i pułapki, które bywają przyczynami upadku wielopokoleniowych nieraz przedsięwzięć rodzinnych. W książce Firmy rodzinne. Wszystko, co istotne autor przekonuje, że większości tych problemów da się uniknąć, można się też z nimi uporać i zarazem zapewnić trwałość i stabilność firmy oraz bezpieczeństwo rodziny na wiele lat. Dzieli się z czytelnikami wieloma cennymi spostrzeżeniami, przedstawia też techniki i strategie, które mogą pomóc w skutecznym rozwijaniu rodzinnego przedsiębiorstwa. Prowadzenie udanego rodzinnego biznesu jest zawsze wielkim wyzwaniem. Zaproponowane w tej książce rozwiązania i wskazówki pozwalają zarówno utrzymać rozwijającą się firmę, jak i zjednoczyć wokół niej rodzinę – działającą prężnie i z poszanowaniem sprzecznych nieraz interesów, jakie ujawniają się na różnych obszarach, składających się na każde rodzinne przedsięwzięcie.

49,00 zł
35,28 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

44
Angular 2. Tworzenie interaktywnych aplikacji internetowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angular 2. Tworzenie interaktywnych aplikacji internetowych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.18

Wykorzystywanie komponentów do budowy aplikacji internetowych jest uważane za wyjątkowo ważny krok naprzód w tej dziedzinie. Szczególnie ciekawym pomysłem jest tworzenie interfejsów użytkownika bazujących na komponentach. Framework Angular 2 zmienia technologię tworzenia aplikacji: ułatwia pisanie współdzielonych bloków kodu HTML, które można bez problemu wielokrotnie wykorzystywać dzięki zastosowaniu mechanizmu shadow DOM. Jest to bardzo obiecująca perspektywa, jednakże pod warunkiem, że programista potrafi efektywnie wykorzystać architekturę komponentową.Niniejsza książka ma na celu nauczenie programistów tego nowego podejścia do programowania interaktywnych stron internetowych i równocześnie pokazanie najlepszych możliwości Angulara. Poza praktycznymi aspektami korzystania z tego frameworka największy nacisk położono na tworzenie interfejsów użytkownika bazujących na komponentach — wyjaśniono podstawowe koncepcje tego sposobu programowania i opisano, jak wykorzystać framework do tworzenia nowoczesnych, wydajnych i łatwych w utrzymaniu interfejsów użytkownika.Niektóre zagadnienia omówione w książce:podstawy tworzenia interfejsów z wykorzystaniem komponentówtworzenie komponentów wielokrotnego użytku w Angularzewykorzystanie komponentów do routingu, logowania i śledzenia czasukorzystanie z zewnętrznych bibliotek w Angularzezapewnienie rozszerzalności komponentówtechniki testowania komponentów Angular 2Architektura oparta na komponentach — najlepsza recepta na świetny interfejs!Gion Kunz od wielu lat pisze interaktywne interfejsy użytkownika w języku JavaScript. Bardzo chętnie korzysta z frameworka Angular 2. Często zabiera głos na konferencjach. Kunz jest również głównym instruktorem w SAE Institute w Zurichu. Jest osobą, która angażuje się na rzecz open source — napisał responsywną bibliotekę do rysowania wykresów Chartist. W wolnych chwilach zajmuje się muzyką, wędkowaniem lub po prostu spędza czas ze swoją ukochaną i milutkim, małym pieskiem.

59,00 zł
41,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,70 zł

45
Rekordy olimpijskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rekordy olimpijskie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.19

Rekordy olimpijskie to książka dla wszystkich miłośników sportu. Można w niej znaleźć nie tylko informacje o rekordach na współczesnych igrzyskach olimpijskich, ale także te, dotyczące antycznych igrzysk, jak również krótką historię igrzysk. Nie sposób również pominąć polskich bohaterów igrzysk olimpijskich (wybitnych szermierzy, bokserów czy lekkoatletów), którym poświęcono oddzielny rozdział w tej książce. Ciekawe teksty dopełniają tabele i spisy systematyzujące wiedzę oraz barwne fotografie.

15,90 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

46
Klątwa Przeznaczenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klątwa Przeznaczenia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.05

Arienne, młoda czarodziejka, szukając schronienia przed grożącym jej niebezpieczeństwem, postanawia zaufać Przeznaczeniu. Uzbrojona jedynie w magiczne umiejętności oraz kobiecą intuicję i spryt, przybywa do siedziby Związku – bractwa rządzonego twardą męską ręką, gdzie nie ma miejsca dla inteligentnych, uzdolnionych kobiet, takich jak ona. Zmuszona znosić liczne upokorzenia ze strony bezwstydnych Związkowców, Arienne wchodzi pod protektorat jednego z najsilniejszych i najgroźniejszych z nich. Nie spodziewa się jednak, że za sprawą intrygującego czarnowłosego mężczyzny cały jej plan się skomplikuje, zaś Los wyznaczy im wspólną misję. „Na pewno słyszeliście o Grze o tron. Albo o serialu Wikingowie lub o serii Bractwo Czarnego Sztyletu J.R. Ward. Jeśli tamte klimaty was pociągały, to gwarantuję, że Klątwa Przeznaczenia autorstwa Moniki Magoskiej-Suchar i Sylwii Dubieleckiej w równie gwałtowny i pochłaniający sposób wprowadzi was w świat Magów, Związkowców, Mistrzów i Milady. Świat, który stworzyły autorki, jest w każdym calu dopracowany, a bohaterowie, mimo iż posiadają nadprzyrodzone moce, to i tak powalają realizmem. Powieść czyta się doskonale, jest to niesamowita wycieczka do świata magii, ale i ludzkich grzechów, nienawistnych zazdrośników, złych kobiet i fałszywych pochlebców. Zapraszam was do rzeczywistości, w której Mistrz Walki Severo i Milady Arienne będą musieli stoczyć bitwę nie tylko o własną miłość, ale i o życie. Niezwykle udany debiut, wciągający, dopracowany i stanowiący niebywałą gratkę dla wszystkich miłośników powieści akcji, dziejących się w alternatywnym świecie fantasy. Polecam!” – Agnieszka Lingas-Łoniewska, pisarka „Debiut tych dwóch autorek powalił mnie na kolana. Klątwa Przeznaczenia to powieść, w której nie brakuje emocji, akcji i tajemniczej otoczki, która intryguje i wciąga bez reszty. Mistyczna energia tej książki totalnie mną zawładnęła. Serdecznie polecam!” – K.N.Haner, pisarka, kobiecerecenzje365.blogspot.com „Fantasy, jakiego w Polsce (jeszcze) nie było! Historia pełna mroku i brutalności, pośród których rodząca się miłość nabiera zupełnie innego wymiaru. Świat, który Cię pochłonie i zawładnie Twoim Przeznaczeniem”. – Michalina Foremska, papierowybluszcz.blog.pl „Jeżeli to jest debiut, to ja chcę już kolejne książki tych Pań! Cudowny, fantastyczny świat i doskonale wykreowani bohaterowie. Dawno nie miałam okazji czytać tak dobrej i dopracowanej powieści z tego gatunku. Klątwa Przeznaczenia to pozycja, obok której nie można przejść obojętnie!” – Paulina Balcerzak, citeofbooks.blogspot.com

44,00 zł
32,12 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,88 zł

47
Encyklopedia dla dzieci. Technika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia dla dzieci. Technika
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.26

„Encyklopedia dla dzieci” to pięknie ilustrowana seria książek dla młodych odkrywców. Każde dziecko znajdzie tu coś z dziedziny, która je interesuje. Młodzi wynalazcy i naukowcy z pewnością z chęcią sięgną po Technikę, Ci, których interesuje przeszłość, nie będą mogli oderwać się od Historii, a wszyscy, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej z geografii, wiele ciekawych informacji znajdą w książce pt. „Świat”. Na czym polega technologia cyfrowa? Co to są piksele? Co to jest Internet? Kiedy została wynaleziona telewizja? Jak działa teleskop i mikroskop? Jakie rodzaje mostów rozróżniamy? Jak działa silnik spalinowy? Z czego zbudowane były pierwsze łodzie? Jak nazywa się najszybszy pociąg na świecie? Jak wyglądały pierwsze rowery? Jak to możliwe, że tak ciężkie maszyny jak samoloty unoszą się w powietrzu? Kto jako pierwszy stanął na księżycu? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znaleźć można w książce Encyklopedia dla dzieci. Technika.

16,90 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,91 zł

48
Czy wiesz, dlaczego? Owady - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czy wiesz, dlaczego? Owady
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.01

„Czy wiesz, dlaczego?” to seria książek dla wielbicieli zwierząt tych zupełnie malutkich, takich jak owady, jak i ogromnych dinozaurów, a także zwierząt morskich oraz tych, które mieszkają w gorącej Afryce lub na lodowatych pustkowiach Arktyki. Młodzi przyrodnicy znajdą tu odpowiedzi na nurtujące ich pytania, np. czy gąsienica zmienia się w motyla, czym odżywiają się muchówki, gdzie żyją termity, w jaki sposób poluje modliszka, dlaczego biedronka ma kropki lub w jaki sposób pająk tka sieć? By poznać odpowiedzi na te pytania, wystarczy zajrzeć do książki Czy wiesz, dlaczego? Owady.

16,90 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,91 zł

49
Czy wiesz, dlaczego? Zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czy wiesz, dlaczego? Zwierzęta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.29

„Czy wiesz, dlaczego?” to seria książek dla wielbicieli zwierząt tych zupełnie malutkich, takich jak owady, jak i ogromnych dinozaurów, a także zwierząt morskich oraz tych, które mieszkają w gorącej Afryce lub na lodowatych pustkowiach Arktyki. Młodzi przyrodnicy znajdą tu odpowiedzi na nurtujące ich pytania, np. dlaczego słonie mają trąby, dlaczego żyrafy mają długie szyje, w jaki sposób polują dzikie koty, jak przetrwać na pustyni, jak latają ptaki, jak wąż poluje na swoje ofiary lub jak krokodyle wychowują swoje potomstwo? By poznać odpowiedzi na te pytania, wystarczy zajrzeć do książki Czy wiesz, dlaczego? Zwierzęta.

16,90 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,91 zł

50
Słownik tematyczny języka angielskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik tematyczny języka angielskiego
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.17

Słownik tematyczny języka angielskiego, zawiera tak działy jak na przykład: • Moja rodzina, • Moje urodziny, • Mój dom, • Kuchnia, • Moja sypialnia.

18,90 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 4,91 zł

51
Ilustrowany słownik geograficzny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ilustrowany słownik geograficzny
Dostępny
2 szt.

Ilustrowany słownik geograficzny to książka dla wszystkich pasjonatów geografii oraz dla tych, którzy chcieliby powtórzyć oraz usystematyzować wiadomości. Hasła zbudowano w taki sposób, by uzupełniały część opisową i nie utrudniały swobodnego czytania całości. Wiedza geograficzna nie powinna być bowiem wybiórcza i ograniczać się tylko do pewnych zagadnień. Zrozumieniu świata sprzyja całościowe spojrzenie na otaczające nas zjawiska i procesy. Można w nim znaleźć informacje na temat kartografii, Wszechświata, Układu Słonecznego, Ziemi – jej budowy i historii, litosfery, atmosfery i hydrosfery, a także procesów kształtujących powierzchnię Ziemi czy wiadomości z zakresu pedosfery i biosfery oraz antroposfery. Całość uzupełniają kolorowe ilustracje i przejrzyste tabele.

31,90 zł
22,97 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,93 zł

52
Ilustrowany słownik mitologii greckiej i rzymskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ilustrowany słownik mitologii greckiej i rzymskiej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.10

Podejmując pracę nad Ilustrowanym słownikiem mitologii greckiej i rzymskiej, przede wszystkim uwzględniłam jego przydatność dla Czytelników – młodzieży szkolnej. Skoncentrowałam się na mitologii greckiej, uznanej przez niektórych badaczy za najpiękniejszą mitologię świata, i rzymskiej, pozostałe, starsze systemy mitologiczne, traktując marginalnie. Wiadomo bowiem, że dla kształtowania się mentalności kultur europejskich punktem wyjścia były mitologia grecka i rzymska, przy czym mitologia rdzennie rzymska (częściowo utracona) stopniowo przejmowała przekazy i bóstwa greckiej mitologii, początkowo nadając im jedynie własne imiona. Istotną różnicą między tymi przekazami była ich ewolucja znaczeniowo-obyczajowa. Na gruncie rzymskim nastąpiła wyraźna zmiana. Podczas gdy bogowie olimpijscy zachowywali się niekiedy niepoprawnie, bogowie rzymscy, choć nie zawsze nazbyt przykładni, postępowali nieco rozważniej, spokojniej. Ich wizerunki zmienione zostały pod wpływem odmiennej od greckiej mentalności rzymskiej. Na przykład Jowisz, poważny, groźny Pan Świata, z wyjątkiem atrybutów władzy w niczym nie przypomina Zeusa, niezwykle aktywnego, pomysłowego, uwodzącego przy każdej okazji boginie, nimfy i kobiety śmiertelne. Junona, dostojna matrona, Matka bogów i ludzi, niewiele też przypomina mściwą i zazdrosną Herę, choć bez wątpienia była również zazdrosna. Aby zrozumieć przyczynę tej ewolucji mitologicznej, musimy dać odpowiedź na podstawowe pytanie: co sprawiło i czemu służyło istnienie bogów? Lucyna Stankiewicz

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

53
Dysydenci. Nieuleczalnie nieposłuszni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dysydenci. Nieuleczalnie nieposłuszni
Dostępny
13 szt.

Książka Dysydenci to świadectwo butnego człowieka, który – nie godząc się na życie według zasad sowieckiego państwa totalitarnego – włącza się w ruch demokratyczny. W samym jego centrum spotyka takie postacie jak Andriej Sacharow, Aleksander Sołżenicyn, Petro Hryhorenko, Aleksander Zinowiew. Daje ich celne charakterystyki, opisuje najważniejsze akcje dysydenckie, demaskuje aparat represji, który sięga po najokrutniejsze metody – psychiatrię karną. Aleksander Podrabinek konsekwentnie idzie drogą wolności, do dziś pozostając niezależnym dziennikarzem i obrońcą praw człowieka. Jego książka nie jest zwykłą opowieścią biograficzną. To wciąż żywe i aktualne świadectwo odwagi i bezkompromisowości. Ta historia ma swój ciąg dalszy, jest obecna, dzieje się na naszych oczach. Ruch dysydencki, tak szczegółowo opisywany przez aktywnego uczestnika, nie jest epizodem w dziejach Związku Sowieckiego. Los Podrabinka to ilustracja fundamentalnego sporu: między ideologią kolektywizmu a cywilizacją judeochrześcijańską, w której człowiek stanowi podstawowy i najważniejszy punkt odniesienia.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

54
Prorok. Ojciec Pio i Jego dzieło - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prorok. Ojciec Pio i Jego dzieło
Dostępny
12 szt.

Pierwsza na polskim rynku książka mówiąca o powstawaniu Grup Modlitwy Ojca Pio na świecie, o wyjątkowym ich znaczeniu, wręcz fenomenie społecznym, o tym że są odpowiedzią na powszechne i dominujące w dzisiejszym świecie poczucie niepewności towarzyszące każdemu z nas. Na podstawie porównań socjologicznych i analiz statystycznych autor udowadnia, że „ Ojciec Pio stanowi relacyjny i symboliczny punkt odniesienia dla zdumiewającej liczby osób, świadomych jego funkcji pośrednika między sacrum a profanum. Świadomych, że jest on zdolny przywrócić poczucie sensu egzystencji, przede wszystkim tam, gdzie ona się „ rozbija”. Książka zawiera także liczne świadectwa osób zaangażowanych w ten największy z ruchów wśród stowarzyszeń katolickich (3279 grup w 60 krajach). „Zdecydowałam się brać wzór z Ojca Pio, ponieważ go poznałam i myślę, że to wystarczy. Nie masz pojęcia, jakim przeżyciem było widzieć Ojca Pio na żywo! Ja tego doświadczyłam wiele razy. To jakby zobaczyć samego Chrystusa. On nigdy nie skupiał uwagi na sobie, ale wskazywał na Jezusa. Nie za pomocą słów, ale jego osoba była żywym znakiem czegoś niewyrażalnego”.

34,00 zł
24,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

55
Manewry w porcie jachtami motorowymi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Manewry w porcie jachtami motorowymi
Dostępny
811 szt.

Każdy żeglarz musi umieć manewrować jachtem w dowolnej marinie czy porcie. Książka zawiera wszystko, co trzeba wiedzieć na ten temat. Podczas testów każdy manewr został dokładnie obfotografowany z lotu ptaka. Z pomocą zdjęć autorzy krok po kroku przedstawiają poszczególne czynności – kolejność użycia lin, ustawienie płetwy sterowej, liczbę potrzebnych obrotów silnika, czy rozmieszczenie załogantów. Najważniejsze zagadnienia poruszane w książce to: Podejście i odejście na silniku i pod żaglami Ferholung i overholung Kotwiczenie w zatokach i marinach Holowanie i bycie holowanym Manewr „człowiek za burtą" Cumowanie i odchodzenie od wszelkiego rodzaju nabrzeży – pływających pomostów, kamiennych ścian, z muringami lub bez przestanie ci sprawiać trudności. Niezależnie od tego czy użyjesz silnika, czy żagli i jak liczną załogę masz na pokładzie.

60,00 zł
48,60 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 11,40 zł

56
Elektryczność na jachcie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elektryczność na jachcie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.22

Bez elektryczności nie uruchomimy instrumentów nawigacyjnych i silnika, nie zapalimy świateł pozycyjnych w nocy. W skrajnych przypadkach nowoczesne silniki potrzebują elektryczności nie tylko do uruchomienia, ale również do prawidłowego działania. A przecież prąd jest nam też potrzebny do oświetlenia kabiny i korzystania z różnych urządzeń ułatwiających i uprzyjemniających żeglugę. "Elektryczność na jachcie" to poradnik, dzięki któremu rozwiążemy problemy elektryczne zanim popsują nam żeglowanie. Teoria podana w niezbędnym zakresie pozwala zrozumieć zjawiska towarzyszące przepływowi prądu, a porady praktyczne umożliwią wyszukanie i naprawienie usterek w obwodach elektrycznych. RYA (Royal Yachting Association), czyli Królewski Związek Żeglarski to instytucja rządowa zajmująca się żeglarstwem, windsurfingiem i sportami motorowodnymi na morzu i na wodach wewnętrznych. Została powołana dla dobra wszystkich ludzi, uprawiających sporty wodne, działając w ich interesie na poziomie lokalnym, regionalnym, narodowym i globalnym. Uprawnienia wydane przez RYA są uznawane na całym świecie. Co roku w kursach i szkoleniach bierze udział ponad 140 000 żeglarzy, zarówno profesjonalnych jak i rekreacyjnych.

40,00 zł
32,40 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,60 zł

57
Dobre kalorie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobre kalorie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.02.24

Obawiasz się kalorii? Niepotrzebnie! Mogą być one korzystne dla naszego zdrowia. Dobre kalorie to takie, które nie tylko zaspokajają głód, ale także dostarczają wielu składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Właśnie takie jedzenie - gęste odżywczo - proponujemy w naszej książce. Znajdziesz tu przepisy na intrygujące dania z pełnoziarnistych produktów zbożowych, chudego mięsa i nabiału, megazdrowych owoców i warzyw oraz niezwykle cennych orzechów i pestek.

25,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

58
Kuchenne szaleństwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuchenne szaleństwa
Dostępny
1491 szt.

W książce "Kuchenne szaleństwa" znajdziesz zaskakująco proste przepisy na lekkie przekąski, pożywne śniadania, szybkie obiady i zdrowe desery, które możesz bez trudu przygotować w zależności od okazji: na piknik, lunch do pracy, weekendowe spotkanie z przyjaciółmi czy świąteczny obiad. A jeśli nie masz pomysłu na prezent, zainspiruj się eleganckimi smakołykami i nadaj im niepowtarzalny charakter. Dorota Indycka od ponad pięciu lat gotuje, fotografuje i bloguje. Uwielbia kulinaria, biesiadowanie oraz kuchenny design. Z jej inicjatywy odbyła się pierwsza edycja festiwalu Zbliżenie na Jedzenie. Prowadząc blog kuchenneszalenstwa.pl uchyla drzwi do swojej kuchni i zaprasza do wspólnego stołu, pełnego różnorodnych smaków i kolorowych zadań.

29,90 zł
23,62 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,28 zł

59
Getto warszawskie 1943 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Getto warszawskie 1943
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.10

W odległych zakątkach Generalnego Gubernatorstwa, na okupowanych ziemiach II Rzeczpospolitej, gdzie w latach trzydziestych znajdowała się największa na kontynencie żydowska diaspora, wydarzyło się coś, co niemal po osiemdziesięciu latach, wciąż wymyka się naszej percepcji - Holokaust, anihilacja polskich Żydów w niemieckich obozach śmierci. W Treblince, Bełżcu, Sobiborze, Chełmie nad Nerem, w Auschwitz i na Majdanku. I dlatego wydarzenia, które rozegrały się w pierwszej połowie 1943 roku, w najbardziej niepokornej ze wszystkich okupowanych przez Niemców stolic - w Warszawie, dla wielu Żydów po dziś dzień stanowią rodzaj światła, które rozprasza najmroczniejszy, w dziejach tego narodu, okres fizycznej eksterminacji. Bohaterski czyn zbrojny grupy bojowców z byłej dzielnicy żydowskiej, w drugim największym na świecie, po Nowym Jorku, przedwojennym skupisku społeczności żydowskiej, przeszedł do historii pod nazwą powstania w getcie warszawskim. Żydzi nie walczyli już o zachowanie. Walczyli o coś zgoła innego. Nie chcieli umierać samotnie, w ciszy i bezimiennie, pragnęli nie tylko dać odpór katom, ale przede wszystkim wysłać w świat komunikat z otchłani piekła, z wymarłego getta. W niniejszej książce autor opisuje kulisy żydowskiej walki. Stara się ukazać powstanie w getcie warszawskim z trzech perspektyw: ofiary - Żydów, oprawcy - niemieckich nazistów, jak i świadków - Polaków. Przywołuje także te wydarzenia w szerszej perspektywie czasowej, ukazując sylwetki żydowskich bohaterów, skutki i przyczyny zbrojnego zrywu, kreśląc szkic postaw polskich, analizując reakcję polskiej konspiracyjnej prasy, opisując działania podziemia, ulicy, a w końcu postawę samych Niemców.

29,90 zł
23,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

60
Regaty jachtów kabinowych. Podręcznik RYA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Regaty jachtów kabinowych. Podręcznik RYA
Dostępny
323 szt.

Regaty żeglarskie to znakomity sposób na spędzanie wolnego czasu. Wbrew pozorom, nie są sportem elitarnym, bowiem na całym świecie startują w nich osoby o różnych umiejętnościach, o różnej kondycji i sprawności fizycznej, w każdym praktycznie wieku, a coraz częściej widuje się na pokładach jachtów regatowych także żeglarzy niepełnosprawnych. Tak naprawdę najważniejszym wymaganiem w tej dyscyplinie jest entuzjazm! W tej książce, znakomity regatowiec, Rob Gibson, w przystępny sposób wyjaśnia niemal wszystkie aspekty żeglarstwa regatowego na jachtach kabinowych, omawia zadania i role każdego z członków załogi startującej w regatach, podpowiada też, jak przygotować się do regat, na co zwracać uwagę będąc już na wodzie i jak uprawiać ten sport bezpiecznie. Jeśli więc interesujesz się startem w regatach, to niezależnie od tego, czy posiadasz jacht, czy chcesz żeglować w roli załoganta, niezależnie także od stopnia twojego doświadczenia, ta książka przeznaczona jest dla ciebie. Do zobaczenia na linii startu! RYA (Royal Yachting Association), czyli Królewski Związek Żeglarski to instytucja rządowa zajmująca się żeglarstwem, windsurfingiem i sportami motorowodnymi na morzu i na wodach wewnętrznych. Została powołana dla dobra wszystkich ludzi, uprawiających sporty wodne, działając w ich interesie na poziomie lokalnym, regionalnym, narodowym i globalnym. Uprawnienia wydane przez RYA są uznawane na całym świecie. Co roku w kursach i szkoleniach bierze udział ponad 140 000 żeglarzy, zarówno profesjonalnych jak i rekreacyjnych.

20,00 zł
16,99 zł

Rabat 15,1%
oszczędzasz 3,01 zł

61
Radosław Żbikowski opowiada o oceanach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Radosław Żbikowski opowiada o oceanach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.25

Fascynujące opowieści o oceanach oraz życiu w morskich głębinach osobliwych zwierząt i roślin. Ta bogato ilustrowana książka odkrywa mnóstwo nieznanych faktów dziejących się w wodach otaczających ląd.

39,00 zł
28,47 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

62
Świat Chrystusa. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat Chrystusa. Tom 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.12

W drugim tomie monumentalnej historycznej trylogii prof. Wojciecha Roszkowskiego śledzimy wydarzenia rozgrywające się na całym świecie w latach dziecięcych i młodzieńczych Jezusa, a więc między rokiem 5 a 16 n.e. Jezus staje się z chłopca młodzieńcem „czyniąc postępy w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi”. Dojrzewanie Zbawiciela dokonuje się dla władców tamtego świata niezauważenie. Jednak kilku uczonym w Piśmie dane jest już wówczas poznanie niezwykłej mądrości i przenikliwości dwunastoletniego Jezusa. Gdy Święta Rodzina wraca z pielgrzymki do Świątyni jerozolimskiej w związku ze świętem Pesach, odłącza się On od Maryi i Józefa, by zostać w „tym, co należy do Ojca”. Wędrując z autorem „Świata Chrystusa” po ówczesnej starożytności obserwujemy niepokoje i zmiany zachodzące w Cesarstwie Rzymskim, w tym w rozległych prowincjach imperium, w coraz potężniejszym Państwie Środka, w królestwach położonych na terytorium Indii, w imperium Partów, w Tracji i wielu innych ważnych wtedy politycznie krainach. W różnych częściach globu poznajemy czczone wtedy bóstwa, ważniejsze święta, zajęcia, rozrywki, obyczaje i upodobania współczesnych Jezusowi ludzi. Dawną świetność odzyskują igrzyska olimpijskie. Słowem poznajemy ten świat, który nauczanie Chrystusowe ma gruntownie odmienić. Wielkim walorem publikacji jest 140 ilustracji, w tym mapy i rysunki wykonane przez autora książki, wybitnego historyka prof. Wojciecha Roszkowskiego.

82,95 zł
60,55 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 22,40 zł

63
Kontrolowana (?) kultura. Etnografia krakowskich występów ulicznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kontrolowana (?) kultura. Etnografia krakowskich występów ulicznych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.08

Tematem książki jest etnograficzny opis i analiza działalności artystów ulicznych na terenie Starego Miasta w Krakowie. Celem badań było dynamiczne przedstawienie kultury organizacji nieformalnej tworzonej przez performerów. Opracowanie powstało w wyniku dwuletnich badań terenowych, przeprowadzonych z wykorzystaniem metod etnograficznych: wywiadu oraz obserwacji uczestniczącej. Autorka prezentuje obraz organizacji widzianej przez różne grupy: przede wszystkim oczami artystów ulicznych, ale również ich odbiorców, powołując się na dyskurs medialny czy też patrząc z perspektywy urzędników. Istotny wpływ na zmianę organizacji mają wprowadzone w 2012 roku przepisy dotyczące Parku Kulturowego Stare Miasto w Krakowie. W analizie pozyskanych materiałów został wykorzystany model dynamiki kulturowej Mary Jo Hatch. Marta Połeć – absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego (kierunki: zarządzanie oraz etnologia) i Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (kierunek: zarządzanie kulturą i mediami). Aktualnie doktorantka na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej. Laureatka III edycji przyznawanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Diamentowego Grantu – w jego ramach od 2014 roku realizuje czteroletni projekt badawczy pn. „Etnografia nieformalnej organizacji artystów ulicznych w Polsce”. Zainteresowania autorki dotyczą przede wszystkim nauk o organizacji, sztuki ulicznej oraz antropologii przestrzeni miejskiej.

39,90 zł
33,12 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

64
Jak starzeje się umysł? O funkcjonowaniu poznawczym osób starszych i jego zróżnicowaniu indywidualnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak starzeje się umysł? O funkcjonowaniu poznawczym osób starszych i j...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.03.02

Książka stanowi merytorycznie kompletną całość, którą rozpoczyna ogólna charakterystyka okresu starości. Następnie opisano i wyjaśniono przebieg wybranych procesów poznawczych u ludzi starych. Omówiono również regulacyjne znaczenie rezerwy poznawczej w jesieni życia. Ostatni rozdział zaś zawiera pogłębioną refleksję nad diagnostyczną przydatnością hipotetycznych predyktorów tzw. pomyślnego starzenia się. Ich poznanie ma duże znaczenie praktyczne, przy czym jest ono szczególnie ważne z punktu widzenia samych seniorów, poszukujących sposobów zaradzenia rozmaitym niedomogom typowym dla starości, która nie musi i nie powinna obniżać subiektywnie odczuwanej jakości życia. Nie bez powodu więc starzenie się i starość, jako swoiste zadanie rozwojowe w życiu człowieka, zajmuje w książce bardzo eksponowane miejsce. Autorka wykazuje się nie tylko szeroką wiedzą z zakresu psychologii rozwoju człowieka, psychologii ogólnej, psychologii klinicznej i wreszcie neuropsychologii, lecz również diagnostycznie cenną umiejętnością trafnego i teoretycznie wyważonego wnioskowania, które sprzyja rozwojowi badań interdyscyplinarnych. Takiego właśnie podejścia wymaga współczesna praktyka ogólnospołeczna, prowadzona z myślą o ludziach starszych. Z recenzji prof. dr. hab. Krzysztofa Jodzio Karolina Byczewska-Konieczny jest doktorem psychologii. Pracuje jako asystent w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, w Zakładzie Psychologii Rozwojowej i Wychowawczej im. S. Szumana. Jej zainteresowania naukowe dotyczą rozwoju poznawczego w biegu życia – od dzieciństwa do późnej dorosłości. W szczególności interesują ją poznawcze skutki starzenia się oraz dynamika i indywidualne zróżnicowanie tego procesu. Jest autorką publikacji poświęconych tej tematyce.

46,00 zł
38,18 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,82 zł

65
Misie nie chcą spać - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Misie nie chcą spać
Dostępny
15 szt.

„Działo się to w lesie, w gęstym, starym lesie, i to tak gęstym i starym, że możemy go nazwać borem lub puszczą” – tym oto zdaniem Ludwik Górski przed ponad czterdziestu laty rozpoczął historię misiów: Misiowej Mamy i dwóch małych, Hopcia oraz Tralusia. Historia to typowa i nietypowa zarazem. Typowa, gdyż misie, jak to na maluchy przystało, wzbraniają się przed pójściem spać. Nietypowa, bo nie o zwykły sen tu idzie, a o sen zimowy. Gdy misiowa Mama przygotowuje legowisko, niesforne maluchy oddalają się, tym samym rozpoczynając wędrówkę pełną przygód. O oprawę graficzną książki zadbał Adam Kilian, urodzony we Lwowie grafik, ilustrator i uznany scenograf. Sprawił on, że przepełnione jesiennymi kolorami ilustracje, choć oszczędne w formie, idealnie oddają aurę listopadowego lasu, tworząc doskonałe uzupełnienie dla literatury pióra Ludwika Górskiego.

40,00 zł
28,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

66
Pęknięte oko czasu / L’œil fêlé du temps - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Pęknięte oko czasu / L’œil fêlé du temps
Dostępny
1 szt.

Polsko-francuskie wydanie wyboru wierszy Ewy Lipskiej, w przekładzie Elżbiety Jogałły, z fotografiami Danuty Węgiel i ze wstępem Mariny Ciccarini.

89,00 zł
44,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 44,50 zł

67
Zestaw z pieczątką do kolorowania - Farma - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw z pieczątką do kolorowania - Farma
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.11

Zestaw z pieczątką do kolorowania - wzór Farma. Zawiera 7 pieczątek, poduszeczkę z tuszem, 4 kredki, notesik. Dla dzieci w wieku od 3 lat

59,90 zł
53,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,99 zł

68
Barcelona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barcelona
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.04

Barcelona to bajkowe miasto nad morzem, o wspaniałej kulturze, legendarnej architekturze, z rewelacyjnymi restauracjami i barami”. Regis St Louis, współautor przewodnika Dodatki specjalne: • spacery po mieście, • La Sagrada Família w szczegółach, • najlepsze restauracje i bary, • Gaudi i modernizm.

59,90 zł
44,33 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

69
Madryt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Madryt
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.20

• Jak poruszają się gatos? • Real czy Atletico? • O co opiera się niedźwiedź? Leżący w centrum Hiszpanii Madryt, choć nie tak efektowny jak Sewilla czy Barcelona, jest jednym z najciekawszych i najbardziej dynamicznych miast Hiszpanii. Na pierwszy rzut oka chaotyczny, okazuje się stylowy i pociągający przy bliższym poznaniu. Eleganckie pałace, z rozmachem zaprojektowane arterie i place sąsiadują z wąskimi uliczkami oraz zaułkami, pełnymi sklepów i gwarnych knajpek.

26,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

70
Zestaw z pieczątką do kolorowania - Wróżki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw z pieczątką do kolorowania - Wróżki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.05

Zestaw z pieczątką do kolorowania - wzór Wróżki. Zawiera 5 pieczątek, poduszeczkę z tuszem, 4 kredki, notesik. Dla dzieci w wieku od 3 lat

59,90 zł
53,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,99 zł

71
Młody obserwator przyrody. Ślady i tropy zwierząt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Młody obserwator przyrody. Ślady i tropy zwierząt
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.16

Zeszyt edukacyjny, dzięki któremu dziecko dowie się, że o obecności zwierząt świadczą ich tropy, a także kryjówki, zgubione pióra, ślady żerowania i odchody. Przy opisach liczne zadania i ilustracje.Seria kolorowych zeszytów "Młody obserwator przyrody" powstała, by ułatwić dzieciom poznanie i pokochanie polskiej przyrody. Podpowiada, jak zainteresować dziecko otaczającym nas środowiskiem.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

72
Gra - Przewrotne motylki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra - Przewrotne motylki
Lucrum
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.12

Trenuje koncentrację, małą motorykę, spostrzegawczość oraz refleks."Przewrotne Motylki" to emocjonująca, niezwykle kolorowa, a przy tym niezmiernie łatwa do wytłumaczenia gra adresowana zarówno do najmłodszych, jak i do dorosłych graczy. Każdy z graczy otrzymuje planszetkę wyposażoną w specjalne "skrzydełka", których przekładanie w prawo i lewo pozwala na uzyskanie ogromnej liczby przeróżnie ubarwionych motylków. Celem każdego gracza jest znaleźć na swojej planszetce motylka wskazanego przez kartę celu zanim uczynią to rywale. Rozgrywka w Motylki, oprócz dostarczania dzieciom zabawy i uśmiechu, rozwija też ich spostrzegawczość oraz sprawność manualną. Natomiast dzięki wariantowi zaawansowanemu gra może stanowić nie lada wyzwanie także dla młodzieży oraz dorosłych.

59,90 zł
55,71 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 4,19 zł

73
Las. Młody obserwator przyrody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Las. Młody obserwator przyrody
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.05

Zeszyt Las”ułatwi dzieciom poznanie naszych lasów i zachęci do zainteresowania się przyrodą. Podpowiadamy, jak rozmawiać z dzieckiem o fascynującej naturze. Zachęcamy do spędzania czasu z dziećmi, wspólnego czytania i poznawania roślin oraz zwierząt mieszkających w naszych lasach. Każdy rozdział zawiera dużo informacji, ciekawostek i interesujących zadań, a za prawidłowe wykonanie zadań na młodego czytelnika na końcu zeszytu czeka nagroda, czyli wspaniały dyplom znawcy polskiej przyrody.

9,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

74
Klub latających ciotek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klub latających ciotek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.21

Zero internetu. Jedna przemądrzała kuzynka. Dwa miesiące na wsi. Trzy stare ciotki do towarzystwa. A do tego chmary komarów, rower bez przerzutek i dieta warzywno-owocowa. Brzmi jak przepis na koszmar, prawda? Emil też tak uważał… dopóki wydarzenia nie potoczyły się w zupełnie nieprzewidzianym kierunku! Gdzieś na odludziu stoi opuszczona budowla, do której nikt od dawna nie zaglądał. Można tylko zgadywać, jakie sekrety kryje w sobie. Czy gnieżdżą się tu duchy, demony i wampiry czy upatrzyły ją sobie na kryjówkę jakieś przestępcze siły? Zgaduj, czytelniku, zgaduj do woli - rozwiązanie i tak cię zaskoczy. – Joanna Papuzińska Letni wyjazd na wieś do podstarzałych ciotek okazuje się początkiem fascynującej przygody, w której współczesnym emocjom towarzyszą zdarzenia skrywane za zasłoną lat. Młodzi bohaterowie muszą rozwikłać tajemnicę, w czym mimowolnie pomagają im krzepkie, fertyczne staruszki. Skrzące się humorem dialogi, komizm postaci potęgowany zabawnymi sytuacjami, wartka narracja, spora dawka sensacji, zaskakujący finał – znakomita rodzinna lektura, okazja do wspólnego śmiechu i wspólnych czytelniczych przeżyć. – Grzegorz Leszczyński Druga nagroda w III Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom” pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ambasady Szwecji i patronatem literackim Polskiej Sekcji IBBY, przy finansowym wsparciu Fundacji PZU. Jury Konkursu, nawiązując do najwyższych standardów literatury dla dzieci wyznaczonych przez jego Patronkę, wybrało spośród 413 nadesłanych prac i nagrodziło teksty o wysokim poziomie literackim i etycznym, które z pełnym przekonaniem można polecać do czytania dzieciom i młodzieży.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

75
Wielkie kosmiczne nauki Jezusa z Nazaretu z wyjaś. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Wielkie kosmiczne nauki Jezusa z Nazaretu z wyjaś.
Dostępny
1 szt.

Chrystus powiedział w swoim objawieniu 31 grudnia 1991 r. w Bregenz:Żyjecie we wspaniałych czasach. Są to najbardziej wzniosłe kosmiczne czasy, gdyż Duch życia, Bóg we Mnie i Ja w Nim, wylewa to, co najwyższe: Prawo Absolutne.O zrozumcie: Jest to dla ludzi czas, który już nigdy się nie powtórzy. Prawo Absolutne dane i nauczane bezpośrednio ze źródła, z Boga, pokazuje wam wasz prawdziwy byt, wieczny byt duszy, wszechobejmującą świadomość, Boga wasze duchowe dziedzictwo, żebyście mogli stopniowo zrozumieć i rozpoznać, że jesteście naprawdę dziećmi Najwyższego.Rozpoznajcie, że Prawo Absolutne dane we wszystkich szczegółach symbolizuje koniec czasów materializmu, gdyż absolutne jest absolutne. Wyżej nie ma już nic.

51,50 zł
33,99 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 17,51 zł

76
Puzzle 500 elementów HQ. Rio de Janeiro - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 elementów HQ. Rio de Janeiro
Clementoni
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.15

Puzzle Clementoni 500 elementów Rio de Janeiro.

16,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,3%
oszczędzasz 1,91 zł

77
Drzewa leśne. Młody obserwator przyrody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drzewa leśne. Młody obserwator przyrody
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.25

Zeszyt edukacyjny, dzięki któremu dziecko nauczy się rozpoznawać drzewa leśne. Pokazuje, jak wyglądają ich liście i jak zmieniają się w ciągu roku. W każdym rozdziale liczne zadania i ilustracje. Spis treści: • Sosna, • Świerk, • Jodła, • Modrzew, • Brzoza, • Klon, • Dąb, • Lipa, • Buk, • Grab, • Olsza, • Topola osika, • Jesion, • Dodatkowe zagadki, • Dyplom Obserwatora Przyrody.

10,70 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

78
Puzzle 3D 104 elementy. Księżniczki Disneya - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 3D 104 elementy. Księżniczki Disneya
Clementoni, 104
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.25

Przedstawiamy puzzle z motywem Księżniczek Disneya. To klasyczna układanka o pięknych kolorach, ale rezultat Twojej pracy możesz zobaczyć w magicznych okularach 3D. Wymiar obrazka po ułożeniu: 33.5 x 23.5 cm

20,35 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,6%
oszczędzasz 2,36 zł

79
Każdy musi umrzeć sam. Żyć i umierać, żeby żyć dalej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Każdy musi umrzeć sam. Żyć i umierać, żeby żyć dalej
Dostępny
32 szt.

Książka ta zainteresuje każdego, kto chciałby pozbyć się strachu przed śmiercią i osiągnąć świadome życie, bezpieczeństwo, pogodę ducha i wewnętrzną stabilność – ponieważ, tak pisze Gabriela: „Kto uczy się rozumieć swoje życie, nie musi już bać się śmierci”. Książka ta doprowadza do porządku i wyjaśnia wiele nieporozumień powstałych w wyniku błędnego przekazywania nauki pierwszych chrześcijan, opisuje między innymi, jak wczesnochrześcijańska nauka o reinkarnacji została nagle potępiona i jakie są tego fatalne następstwa. Ponadto Gabriela daje czytelnikowi wgląd między innymi w to, jak należy rozumieć słowo „życie” w jego prawdziwym znaczeniu, jaki sens i cel ma ziemskie życie człowieka i jaki jest, zupełnie indywidualny, związek pomiędzy jego życiem i umieraniem oraz dalszym życiem „po tamtej stronie”. Opisuje ona różne sytuacje, w jakich może znaleźć się dusza, gdy umiera ludzkie ciało i jakie z tego wynikają następstwa. Czytelnik dowiaduje się też na przykład, jakie konsekwencje ma dla jego duszy i życia „po drugiej stronie” przeszczepienie organów. Jak czerwona nitka przewija się przez tę książkę wskazywanie na wewnętrzną samodzielność każdego człowieka w jego życiu. Jednocześnie przybliża się czytelnikowi pewność, że nie jest on pozostawiony samemu sobie: Bóg jest blisko niego i każdy może się do Niego zwrócić, bez kapłanów i innych pośredników.

18,90 zł
13,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 4,91 zł

80
Pamiętnik B6/100 na spirali z magnesem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętnik B6/100 na spirali z magnesem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.08

Album fotograficzny B5 25 kart na spirali, zamykany na magnes. Kolor złoty.

26,10 zł
24,80 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,30 zł

81
Dziesięć Przykazań dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziesięć Przykazań dla dzieci
Dostępny
4 szt.

Drogie dzieci!Pragnę opowiedzieć wam dzisiaj historię o dziesięciu chłopcach.To, o czym tu mówię, mogło wydarzyć się wszędzie, ale przyjmijmy, że przenosimy się do Afryki. Tam żyją ludzie, którzy mają ciemny kolor skóry. To jest też potrzebne i dobre, bo chroni przed silnymi promieniami słońca. Gdybyście urodzili się w Afryce, drogie dzieci, to też miałybyście ten ładny, brązowy kolor skóry. Wszystkie dzieci na Ziemi, bez znaczenia jaki mają kolor skóry, jakim mówią językiem, jakie mają imię, czy są duże, czy małe należą do wielkiego Boga Stworzyciela i są Jego dziećmi. Mając to na uwadze, chcę wam opowiedzieć historię o dziesięciu małych murzynkach w Afryce. Jeden z wielu afrykańskich chłopców miał na imię Bamba. Bamba był chłopcem, który lubił wędrować. Nie zatrzymywał się długo w jednym miejscu. Po krótkim postoju szedł dalej. Bamba nie miał od razu określonego celu. Zapytany czego szuka, nie potrafił odpowiedzieć. Wędrował to tu, to tam i nie wiedział, że to jego dusza tak go ponaglała. Pewnego ranka Bamba pozostawił za sobą wieś i powędrował w świeży, przejrzysty dzień. Zasłyszane po drodze słowa pozdrowień mieszkańców wsi, brzmiały mu jeszcze w głowie. Kiedy Bamba spokojnie kroczył w stronę wschodzącego słońca, którego światło majestatycznie wznosiło się nad horyzontem, kiedy słyszał, jak wielogłosowe pieśni i odgłosy ptaków rozbrzmiewały coraz bardziej niczym symfonia, kiedy widział, jak kwiaty otwierały się na nowy dzień i kiedy czuł, jak rześkie, poranne powietrze delikatnie owiewało jego twarz, wtedy doznawał też, że jego serce otwierało się niezwykle szeroko. I jedno słowo, które już od rana dźwięczało w nim formując się w jego wnętrzu, zapragnął wypowiedzieć na głos: BÓG.

15,80 zł
11,99 zł

Rabat 24,1%
oszczędzasz 3,81 zł

82
Uzdrawianie wiarą. Uzdrawianie całościowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uzdrawianie wiarą. Uzdrawianie całościowe
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.21

I zdrowym, i chorym książka ta powie, o co naprawdę chodzi w życiu. Ten, kto stara się wypełniać swoje ziemskie dni czymś dobrym, dojść do ładu z sobą i swoimi bliźnimi, kto chce doznać siły płynącej z prawdziwie pozytywnego życia, znajdzie w tej książce nieocenioną pomoc. Zawiera ona szczegółowe wyjaśnienia współzależności, jakie zachodzą pomiędzy chorobą lub zdrowiem a naszym sposobem życia i przekazuje nam, że Bóg jest źródłem siły w głębi wnętrza każdego człowieka. Jezus z Nazaretu 2000 lat temu mówił do chorych, których uzdrawiał: „Pójdź i nie grzesz odtąd już więcej. Twoja wiara ci pomogła”. Czy te słowa przeznaczone są tylko dla ludzi tamtych czasów? Czy tylko wtedy miały znaczenie, czy mają też sens w czasach dzisiejszych, w których medycyna oferuje człowiekowi tyle możliwości leczenia jego chorego ciała? O co chodziło Jezusowi, kiedy mówił o wierze? Gabriela, prorokini i orędowniczka Boga dla naszych czasów, ukazuje w tej książce, czym jest prawdziwa, aktywna wiara. Chodzi nie tylko o to, żeby wierzyć w Boga powierzchownie i myśleć o Nim tylko wtedy, kiedy nam się źle powodzi lub kiedy mamy trudności. Chodzi o wiele więcej – o włączenie Go całkowicie w nasze życie przez przyjmowanie w głębi serca i wprowadzanie w czyn Jego Prawa, które znamy z Dziesięciu Przykazań i Kazania na Górze. To dotyczy nie tylko naszego sposobu myślenia i postępowania, lecz również naszych uczuć i odczuć, jakie żywimy na przykład wobec bliźniego. Gabriela daje konkretne, pomocne nam wskazówki, abyśmy samych siebie lepiej zrozumieli, znaleźli dostęp do siebie samych, do tych myśli czy kompleksów w nas, które nie są w porządku i powinny być oczyszczone. Jeżeli usuniemy to, co tamuje przepływ pozytywnych i zbawiennych sił, to siła Boża może w nas zadziałać i przynieść nam trwałe całościowe uzdrowienie. W tej książce znajdujemy więc całą pełnię wyjaśnień, impulsów i pomocnych wskazówek do osiągnięcia pozytywnego, zdrowego i szczęśliwego życia.

13,10 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 3,11 zł

83
Wielkie kosmiczne nauki Jezusa z Nazaretu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkie kosmiczne nauki Jezusa z Nazaretu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.28

Wielkie kosmiczne nauki Jezusa z Nazaretu w praktycznym formacie kieszonkowym, aby te cenne pomoce, które książeczka zawiera (jest to wyciąg z dzieła "Wewnętrzna Droga"), można było mieć zawsze przy sobie! Wypowiedzi Ducha zawarte w wielkich kosmicznych naukach oferują czytelnikowi wsparcie, prowadzenie i pomoc w każdej życiowej sytuacji.W tej książce darowane nam jest wielkie duchowe dzieło nauczające. On, wielki Duch, Chrystus, wprowadza nas przez swoje najwyższe objawienia, dane poprzez naszą siostrę Gabrielę, w nasze duchowo-boskie dziedzictwo, w odwieczne prawo miłości. Z perspektywy tego Prawa wyjaśnia nam też prawo siewu i zbioru, prawo kauzalne, i w ten sposób wskazuje nam, jak możemy krok za krokiem wydostać się z ograniczeń ludzkiego ja, ze związania i zawikłania naszych losów.Bóg, Odwieczny w Chrystusie, powierzył naszej siostrze Gabrieli, która całkowicie poświęciła Mu swoje życie, najwyższe dary łaski, rozwijając jej wnętrze na tyle, że "kamień mędrca", to co boskie, rozbłyskuje w niej tak, że może ona wyjaśnić święte Słowo dla każdego stopnia świadomości, aby każdy człowiek mógł przeczuć i zrozumieć, co to znaczy być duchem z Jego Ducha.Ta święta księga, skarb z niebios, dana jest wszystkim, którzy chcą ją przyjąć jako swoją duchową własność. Samym rozumem człowiek nie może pojąć tego, co niebo przygotowało dla tych, którzy do nieba dążą.Święte Słowo, Absolutne Prawo, właśnie w tym czasie, w czasie przełomu i rozkwitania tego, co duchowe, znajdzie swoje miejsce wśród tych, którzy pragną przeistoczyć się w Duchu Chrystusowym. Jak bowiem miałaby się dokonać duchowa ewolucja ludzkości bez znajomości Absolutnego Prawa i bez wiedzy o tym, jak ono może być zastosowane we właściwy sposób w życiu codziennym? Jakże inaczej mogłoby się rozwinąć nowe człowieczeństwo, nowa etyka i moralność, prawdziwe chrześcijaństwo - prachrześcijaństwo? Jedynie przez to - że to, co duchowe, to, co boskie, coraz bardziej przeniknie życie ludzi - powstanie świetliste królestwo Chrystusa, Królestwo Pokoju, z ludźmi, którzy spełniając niebiańskie Prawo na ziemi, będą żyć podobnie jak w niebie.Tak więc przyjmijmy we właściwy sposób ten dar niebios, pouczenia z Absolutnego Prawa, i dane nam w świetle tego Prawa wyjaśnienia do prawa kauzalnego. Siła promieniująca z Absolutnego Prawa uskrzydli nas, abyśmy mogli to, co jest w nas jeszcze ludzkie, rozpoznać, przezwyciężyć i dzięki temu oczyścić naszą duszę, i kroczyć dalej w życie w Duchu Bożym, które jest życiem w prawie Bożym, w wewnętrznym bycie.

13,10 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 3,11 zł

84
Dzieje Krzysztofa z Arciszewa Arciszewskiego. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieje Krzysztofa z Arciszewa Arciszewskiego. Tom 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.03

"Dzieje Krzysztofa z Arciszewa Arciszewskiego, admirała i wodza Holendrów w Brazylii, starszego nad armatą koronną za Władysława IV i Jana Kazimierza 1592-1656 tom II"

60,00 zł
46,20 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

85
Puzzle 104 elementy. Brilliant. Księżniczki Disneya - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 104 elementy. Brilliant. Księżniczki Disneya
Clementoni, 104
Dostępny
18 szt.

Ten wyjątkowy zestaw puzzli, przedstawia wizerunki księżniczek z popularnych bajek Disneya. Układanie puzzli pomaga rozwijać zdolności manualne u dziecka, kształtują wyobraźnię i logiczne myślenie. Jak szybko jesteś w stanie je złożyć? Sprawdź, patrząc na obrazek na pudełku. Puzzle Brylantowe odznaczają się nadrukiem, przypominającym błysk diamentów. Materiał jest wysokiej jakości, odporny na zagięcia i niszczenie. Wymiary obrazka po ułożeniu: 33.5 x 23.5 cm

25,60 zł
22,53 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,07 zł

86
Ja, ja, ja. Pająk w pajęczynie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja, ja, ja. Pająk w pajęczynie
Dostępny
11 szt.

Żyjemy niebezpiecznie w prawie siewu i zbioru i - na co uczula nas treść tej książki - jesteśmy jednocześnie niebezpieczeństwem dla naszych współbraci. Dopóki myślimy i postępujemy negatywnie, znajdujemy się w sieci egoizmu, zazdrości, zawiści, obojętności i innych błędnych wzorów postępowania. Jest to sieć naszych odpowiedników, w której tkwimy podobnie jak pająk czekający na swoje ofiary. Ta książka pokazuje, jak ludzie wpływają na siebie i manipulują sobą nawzajem i podnosi jednocześnie zasłonę, ukrywającą przed naszymi oczami to, co w następstwie naszego błędnego postępowania dzieje się niewidzialnie na ziemi i w krainach dusz. Książka ta pokazuje nam też jednak, jak możemy się wydobyć z naszych ludzkich zawikłań. Daje nam do ręki praktyczne narzędzia, aby rozpoznać nasze zawikłania z innymi ludźmi i z obcymi siłami i krok za krokiem je rozwiązać. Książka ta apeluje do czytelnika, aby wziął swoje życie we własne ręce i uwolnił się od wewnętrznych przymusów i niepożądanego sterowania ze strony innych. Jednocześnie dowiaduje się on, jak może ten cel osiągnąć i optymalnie zmienić jakość swego życia.

21,00 zł
14,99 zł

Rabat 28,6%
oszczędzasz 6,01 zł

87
Puzzle 104 Brilliant Trolle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 104 Brilliant Trolle
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.05.22

Puzzle Brilliant 104 elementy, Trole

15,90 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 1,91 zł

88
Zrywając z diabłem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrywając z diabłem
Dostępny
7 szt.

Własna firma, luksusowy apartament z widokiem na morze i świetna pensja. Jest idealnie, a może być jeszcze lepiej... "Zrywając z diabłem" jest pierwszą w Polsce powieścią biznesową osadzoną w realiach społeczno-politycznych Polski ostatnich lat. I opartą na faktach.Motywem przewodnim jest pytanie, czy w dzisiejszym świecie można prowadzić czysty, uczciwy biznes oparty na wartościach i poszanowaniu drugiego człowieka.

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

89
Dziesięć Przykazań Bożych przekazanych przez Mojżesza objaśnionych słowami czasów współczesnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziesięć Przykazań Bożych przekazanych przez Mojżesza objaśnionych sło...
Dostępny
11 szt.

Przykazania Boga przekazane za pośrednictwem Mojżesza są zaprawdę świadectwem miłości i pomocą w życiu pochodzącą od Odwiecznego i skierowaną do jego ludzkich dzieci, są esencją wszechobejmującego prawa nieskończoności.Bóg, Odwieczny, jest niezmienny; On jest taki sam, wczoraj, dzisiaj i jutro. To samo dotyczy Dziesięciu Przykazań Bożych przekazanych poprzez Mojżesza. Duch Chrystusa Bożego, który objawia się w dzisiejszych czasach, przemówił do serca Swojej prorokini i ambasadorki Boga, Gabrieli, która w swoich słowach przekazuje to, co ma szczególne znaczenie dla Nowych Czasów, ponieważ kult bożków przybiera coraz większe rozmiary.

11,20 zł
10,99 zł

Rabat 1,9%
oszczędzasz 0,21 zł

90
Zwierzę - Człowiek. Kto jest więcej wart? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzę - Człowiek. Kto jest więcej wart?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.30

Liobani, czysta istota z niebios, objawia nieznane dotąd fakty na temat życia wewnętrznego zwierząt. Ta niezwykła książka o zwierzętach, wyjaśnia m.in. powstanie form życia przyrody i mówi o działających wszędzie podstawowych duchowych zasadach. Czytelnik dowiaduje się o tym, jak przebiega komunikacja pomiędzy zwierzętami i duchowymi istotami, o możliwościach komunikacji pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem, o tym co przebiega, kiedy zwierzę atakuje człowieka; otrzymuje też cenne wskazówki dotyczące właściwego obchodzenia się ze zwierzętami, żywienia ich i kształtowania przebiegu ich dnia. Ta książka ukazuje stosunek człowieka do zwierząt w zupełnie nowym świetle. Czy uwierzyłbyś, że Twój ulubiony pies lub kot dokładnie wie, jak Ty się czujesz i odpowiednio do tego reaguje, i że to, jak żyjesz i myślisz, może na niego wywierać wpływ? Co naprawdę przebiega, kiedy zwierzę atakuje człowieka: Czy naprawdę jest to dzikie zwierzę, które trzeba trzymać na łańcuchu, czy też człowiek, którego emanację zwierzę odbiera w węchowych obrazach, ma też w tym udział? To są zupełnie nowe punkty widzenia, które pomagają nam żyć razem ze zwierzętami bardziej świadomie i w prawdziwej wspólnocie. Na podstawie wielu cennych wskazówek uczymy się podejmować pozytywną i głęboką komunikację z naszymi braćmi mniejszymi - komunikację, która nie tylko sprawia im głęboką radość, lecz i nas samych niezmiernie wzbogaca. Stopniowo uświadamia nam się, że zwierzęta, rośliny i minerały - cała przyroda - są częścią nas samych, że pragną nam służyć, kiedy we właściwy sposób podejmujemy z nimi komunikację i ich nie wykorzystujemy. Pod tym względem człowiek ponosi wielką odpowiedzialność, gdyż przenosi swój osobisty sposób myślenia i chcenia i swoje wyobrażenia na cały świat zwierząt i wypacza ich pierwotną naturę. Z drugiej strony jest też w naszej mocy przez nasze postępowanie spowodować zmiany na lepsze! Książka ta pokazuje nam, jak możemy żyć w głębokiej i ofiarnej łączności z naszymi braćmi mniejszymi, tak aby mogli oni z nami i u nas czuć się dobrze. Przeznaczona jest nie tylko dla miłośników zwierząt, lecz również dla ludzi, którzy pragną osiągnąć głęboką łączność z całą przyrodą.

15,80 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,1%
oszczędzasz 3,81 zł

91
Młody obserwator przyrody. Ptaki wokół nas - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Młody obserwator przyrody. Ptaki wokół nas
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.26

Zeszyt edukacyjny, dzięki któremu dziecko nauczy się rozpoznawać najważniejsze nasze ptaki. Zawiera dużo informacji o ich życiu i zwyczajach. W każdym rozdziale ciekawe zadania i liczne ilustracje. Dzięki zabawie z zeszytem dziecko będzie wiedziało więcej o ptakach, będzie umiało je odróżniać, zainteresuje się ich życiem. Zachęcamy do wspólnego odkrywania świata polskiej przyrody.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

92
Puzzle 104 Kraina Lodu 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 104 Kraina Lodu 4
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.03.02

Puzzle Supercolor Clementoni towarzyszą dziecku w każdej fazie jego wzrostu, pomagając mu rozwijać zręczność manualną i zmysł obserwacji. Jakość materiałów i wyjątkowa technika druku gwarantują, że ilustracje bedą zawsze piękne, żywe i błyszczące, a zabawa nigdy się nie znudzi.

12,90 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,1%
oszczędzasz 0,91 zł

93
Puzzle 60 Shimmer i Shine - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 60 Shimmer i Shine
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.02.11

Puzzle Clementoni 60 elementów Shimmer i Shine

8,90 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,2%
oszczędzasz 0,91 zł

94
Puzzle 500 elementów. High Quality Collection. New York - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 elementów. High Quality Collection. New York
Clementoni, 500
Dostępny
144 szt.

Sugestywne obrazki, doskonała jakość wydruku, precyzyjne wycięcia, trwałe i cenne materiały. Wszystko to charakteryzuje High Quality Collection Clementoni: elegancką linię puzzli zrealizowaną z wielką dbałością o szczegóły. Wymiary obrazka po ułożeniu: 49.0 x 36.0 cm Wymiary opakowania: 34.4 x 25.4 x 4.6 cm

17,97 zł
15,99 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 1,98 zł

95
Nie interesuje mnie bycie zwykłym człowiekiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie interesuje mnie bycie zwykłym człowiekiem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.14

Spalona ziemia czy ogród pomników, czyli co chcesz po sobie zostawić? Większość ludzi nie myśli. Nie zastanawia się nad sobą. Ci ludzie tylko żyją – budzą się rano, wychodzą do pracy, odbębniają swoje osiem godzin, potem obiad, prace domowe, buzi-buzi i z powrotem lulu. Do łóżeczka, śnić o czymś innym. Pięknym. Lepszym. Też tak funkcjonujesz? To przestań! Przestań, bo w najlepszym wypadku zostawisz po sobie tyle co nic: nagrobek z ładną inskrypcją. Ale może być gorzej! W pewnym momencie możesz poczuć, że przegrałeś swoje życie. Przewaliłeś na głupoty jedyne życie, jakie Ci dano! Co wtedy? Załamanie. Gniew. Autodestrukcja. Czujesz nadchodzącą falę wściekłości? Prawidłowo! Wściekłość jest dobra, ponieważ stanie się motorem Twojej zmiany. Pomoże Ci przekształcić się ze zwykłego człowieka w osobę niezwykłą. Spełnioną. Pomoże Ci zrealizować własne marzenia. Pomoże osiągnąć szczyt własnych możliwości. Stanie się ziarnem pod zasiew ogrodu Twoich własnych pomników, z których korzyść będziesz mieć nie tylko Ty, ale także Twoje otoczenie oraz ci, co przyjdą po Tobie. Chcesz tego? Jeśli odpowiedź brzmi TAK, poświęć kilka chwil swego cennego czasu na spotkanie z Michałem Wawrzyniakiem, który napisał dla Ciebie ten przewodnik zmiany na lepsze. Przeczytaj go, przemyśl, a potem zakasaj rękawy i działaj, bo, jak rzekł Marek Aureliusz: „Nie możemy się stać tymi, którymi chcemy być, pozostając tacy, jak jesteśmy”. Michał Wawrzyniak – założyciel zlokalizowanej w najstarszym polskim mieście Kaliszu organizacji MentalWay. Silna, charyzmatyczna osobowość, budząca skrajne emocje. Jest człowiekiem biznesu, filantropem i kimś, który postanowił przekazać innym swój unikalny sposób widzenia świata (pod warunkiem, że zaakceptowane zostaną forma i styl jego pracy). Z ogromnym humorem i energią podchodzi do wielu życiowych spraw i bezlitośnie inspiruje ludzi do uwolnienia ich osobistego potencjału. Wymaga więcej niż inni, ale dzięki temu pozwala też więcej osiągnąć. Jak sam mówi: „Zawsze i Wszędzie Możesz Wszystko – jeśli wiesz, co, jak, z kim, kiedy i dlaczego”. Więcej informacji znajdziesz na www.MentalWay.pl.

39,90 zł
29,53 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

96
React dla zaawansowanych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
React dla zaawansowanych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.08

React jest biblioteką języka JavaScript, utworzoną i udostępnianą przez Facebook na licencji open source. To narzędzie pozwala na rozwiązywanie częstych, uciążliwych problemów programistycznych w zaskakująco prosty sposób, ponieważ umożliwia tworzenie interfejsów użytkownika z gotowych komponentów. Kiedy tylko się pojawiło, bardzo szybko zyskało szerokie uznanie i skupiło wokół siebie aktywną społeczność.Jeśli posiadasz już pewne doświadczenie jako programista front end i używasz jQuery lub innego komponentu JavaScriptu, z pomocą tej książki możesz stworzyć bardziej ambitne interfejsy użytkownika w swoich aplikacjach. Znajdziesz tu szczegółowy opis biblioteki React i najlepszych metod tworzenia aplikacji z gotowych składników, a także opisy kilku innych narzędzi i bibliotek (takich jak React Router i architektura Flux). Każdy temat został przedstawiony w jasny i zwięzły sposób, a w każdym rozdziale przedstawiono pewne typowe problemy wraz ze sposobami ich rozwiązania.W tej książce omówiono:podstawy konfiguracji biblioteki React i struktury interfejsów tworzonych za jej pomocąmetody tworzenia kompletnych aplikacji z komponentów Reactwykorzystanie zdarzeń React, implementację drzewa DOM, a także właściwości i stany komponentów Reactbibliotekę React Router i trasowaniewydajność aplikacji i optymalizację kodu Reacttestowanie aplikacji, również w systemie JestPrzekonaj się, jak dobry jest React!Cássio de Sousa Antonio — zaczął programować 20 lat temu na komputerze Sinclair Spectrum. Jest wyjątkowo doświadczonym programistą. Pracował jako kierownik techniczny w różnych firmach w Brazylii i USA nad oprogramowaniem dla takich firm jak Microsoft, Coca-Cola, Unilever czy HSBC. W 2014 roku sprzedał swój startup i dziś jest konsultantem.

49,00 zł
34,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,70 zł

Wróć do góry