hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.02.24

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 24 lutego 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Neapol, Kalabria i Półwysep Gargano (praca zbiorowa), na drugim Mattel. 52563 Spadające małpki (Mattel). Kolejny produkt to Niezbędnik małego Chrześcijanina. Prezent na chrzest (praca zbiorowa) oraz Wenecja (praca zbiorowa).
1
Neapol, Kalabria i Półwysep Gargano - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Neapol, Kalabria i Półwysep Gargano
Dostępny9 szt.

– Gdzie drzemie groza? – Czego zakazano w Rivello? – Co trzeba zjeść będąc w mieście? Największym miastem i jednocześnie stolicą Kampanii jest Neapol (Napoli). Ośrodek ma greckie korzenie, gdyż powstał jako Neapolis, czyli Nowe Miasto. Włączony w późniejszych wiekach do rzymskiego imperium, szybko zyskał sławę jako doskonałe miejsce do wypoczynku i kuracji. Do Neapolu przyjeżdżali szukający wytchnienia rzymscy patrycjusze, znacznie podnosząc rangę tego miejsca.

26,90 zł
16,99 zł

Rabat 36,8%
oszczędzasz 9,91 zł

24 osoby kupiły
2
Mattel. 52563 Spadające małpki - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mattel. 52563 Spadające małpki
Mattel, od 5 lat
Dostępny216 szt.

Wspaniała gra ćwicząca zręczność oraz koncentrację dzieci w wieku od 5 lat. Gracze wkładają różnokolorowe patyczki w pień palmy, a następnie wrzucają do środka palmy małpki, które zahaczają się o patyczki ogonami. Gracz rzuca kostką do gry z kolorowymi polami. Kolor wylosowany kostką wyznacza kolor patyczka, który gracz musi wyciągnąć z palmy. Cała sztuka polega na tym, aby przy wyciąganiu patyczka nie spadła żadna małpka. Zawartość opakowania: • palma do gry, • kolorowe patyczki w 3 kolorach: różowy, pomarańczowy, zielony, • małpki, • kostka do gry. Wymiary opakowania: 32.5 x 9.0 x 27.0 cm

123,90 zł
111,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,39 zł

10 osób kupiło
3
Niezbędnik małego Chrześcijanina. Prezent na chrzest - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezbędnik małego Chrześcijanina. Prezent na chrzest
Dostępny43 szt.

Trzy książki w estetycznym, tekturowym opakowaniu ze sznurkowym uchwytem. Mały chrześcijanin znajdzie w środku – swój pierwszy modlitewnik, kronikę małego chrześcijanina, w której rodzice będą mogli zapisywać najważniejsze wydarzenia oraz najpopularniejsze historie biblijne. Wszystko bogato ilustrowane w pastelowych odcieniach.

25,90 zł
19,99 zł

Rabat 22,8%
oszczędzasz 5,91 zł

6 osób kupiło
4
Wenecja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wenecja
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.05

• Co jest symbolem weneckiej wolności? • Który malarz wykańczał płótna… palcami? • Jak Casanova uciekł z karceru? • Co podarował miastu Pierre Cardin? „I choć początki w tym mieście są ciężkie, bo stężenie turystów na metr kwadratowy wręcz przytłacza, to wystarczy zboczyć z wydeptanych szlaków, ominąć miejsca z pocztówek i poznać prawdziwe oblicze Wenecji. Ciężko to pisać, kiedy od paru lat nie wstaje się przed dwunastą w południe, ale tutaj warto być na nogach od wczesnego poranka. Na kilka chwil przed najazdem galer wypełnionych spragnionymi wrażeń turystami. Bez zgiełku i dzikich tłumów można popatrzeć na gondolierów, którzy siedzą w sympatycznych kawiarenkach, popijają espresso i pomiędzy kolejnymi anegdotami z poprzedniego dnia pracy przygotowują się na następny. Można się do nich dosiąść, nie gryzą, bo szanują jedno ze źródeł swojego utrzymania”. – Bartosz Sztybor, scenarzysta filmowy i komiksowy

26,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

6 osób kupiło
5
Podstawy finansowania spółki akcyjnej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawy finansowania spółki akcyjnej
Dostępny2 szt.

Od Autorów: Przekazując czytelnikowi tę książkę, mamy nadzieję, że z jednej strony przyczynimy się do ograniczenia chaosu pojęciowego, z drugiej natomiast udzielimy odpowiedzi przynajmniej na część pytań nurtujących badaczy, dla których analiza finansowa i rachunkowość jest nie tylko wymaganym rzemiosłem, ale również pasją i prowadzi do odkryć naukowych.

79,00 zł
64,78 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 14,22 zł

2 osoby kupiły
6
Berthe Morisot. Tajemnica kobiety w czerni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Berthe Morisot. Tajemnica kobiety w czerni
Dostępny9 szt.

Ta młoda kobieta w czerni, z bukietem fiołków, o głębokim spojrzeniu, którą Manet namalował w 1870, to Berthe Morisot. Jej twarz o dumnych rysach skrywa jakąś tajemnicę. Jedna z modelek? Nie: to jedyna kobieta w grupie impresjonistów. Berthe Morisot urodzona na francuskiej prowincji w 1841 r., córka prefekta, malowała i wystawiała wraz z tą grupą mężczyzn sprzeciwiających się sztuce oficjalnej, na razie głównie krytykowanych, bez publiczności. Byli wśród nich: Manet, Degas, Monet, Renoir. Żarliwa, ale tajemnicza, delikatna, ale namiętna, kochająca życie rodzinne, a jednocześnie modelka i przyjaciółka - a może, kto wie... ktoś więcej - Edourada Maneta, którego brata poślubiła: w milczeniu i cieniach Berthe Morisot kryje się zagadka.

33,00 zł
24,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,25 zł

2 osoby kupiły
7
Modlitewnik. Matka Boża Fatimska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modlitewnik. Matka Boża Fatimska
Dostępny22 szt.

Przedstawiamy modlitewnik, który zawiera: • Objawienie i duchowość fatimską, • Modlitwy fatimskie, • Litanię, • Nowenny, • Koronki.

4,30 zł
3,99 zł

Rabat 7,2%
oszczędzasz 0,31 zł

2 osoby kupiły
8
Taśma dwustronna 50mm x 5m - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taśma dwustronna 50mm x 5m
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.17

Taśma dwustronnie klejąca. Rozmiar: 50mm x 5m

5,99 zł
Powiadomienie
2 osoby kupiły
9
Porto i okolice - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Porto i okolice
Dostępny168 szt.

– Co symbolizuje drzewo Jozuego? – Gdzie znaleźć najlepsze wino? – Jak nie zakochać się w Porto? Miasto nad brzegami Duero to raj dla turystów z uroczą, pełną wysokich, kolorowych domów i ciasnych uliczek starówką, w 1996 r. wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Vila Nova de Gaia po drugiej stronie rzeki to tradycyjne miasteczko producentów wina.

26,90 zł
19,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

4 osoby kupiły
10
Ulysses Moore. Tom 15. Piraci z Mórz z Wyobraźni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ulysses Moore. Tom 15. Piraci z Mórz z Wyobraźni
Dostępny1531 szt.

Murray i jego przyjaciele znów wyruszają na Morza z Wyobraźni. Nie mogą dopuścić do tego, żeby opętany dzieciak, Larry Huxley, zniszczył świat tak wspaniały i drogi ich sercu. Za wszelką cenę trzeba pomóc buntownikom z Kilmore Cove? Czy zawziętym poszukiwaczom uda się odnaleźć Ulyssesa? Dokąd zabierze ich Metis i kogo spotkają po drodze? Jak będzie przebiegać zebranie pierwszych członków ruchu oporu? I czy każdy z przyjaciół zdąży choć na chwilę wrócić do domu, żeby dopilnować swoich spraw?

24,00 zł
18,99 zł

Rabat 20,9%
oszczędzasz 5,01 zł

2 osoby kupiły
11
Korsyka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Korsyka
Dostępny155 szt.

Gdzie stoją Menhiry? Skąd pochodził Napoleon? Do czego służy corsu? Lokalna legenda głosi, że Korsyka została stworzona w siódmym dniu tygodnia, kiedy to zmęczony Bóg nie miał już siły na wymyślanie nowych cudów świata. Postanowił więc połączyć najpiękniejsze z dotąd stworzonych krajobrazów. Wybierał tylko to, co wydawało mu się najładniejsze: wybrzeża, pustynie, góry pokryte śniegiem. Połączył wszystko razem i umieścił na Korsyce. Nie ma na świecie drugiej wyspy, która na przestrzeni wieków byłaby tak komplementowana. Dla Hellenów była Kaliste – najpiękniejszą, Anglicy nazwali ją pachnącą, a Francuzi piękną wyspą.

26,90 zł
19,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

2 osoby kupiły
12
Władca świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Władca świata
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.02

Europa tworzy jeden organizm polityczny, rządzony przez parlament europejski i prezydenta zjednoczonego kontynentu. Do rywalizacji stają imperium amerykańskie i mocarstwo azjatyckie. O losach społeczeństw decyduje politycznie poprawna ideologia zwana humanitaryzmem, konsekwentnie wyrzucająca chrześcijaństwo z przestrzeni publicznej. Katolicy stają się zanikającą mniejszością. Eutanazję zalegalizowano jako wybór dla każdego, kto chce „odejść z godnością”. Islam zagraża Staremu Kontynentowi. Wykluwa się Nowy Porządek Świata. Brzmi znajomo, prawda? Tyle, że powieść została napisana ponad 100 lat temu. W roku 1907. Ojciec Święty Franciszek, wracając do Rzymu z pielgrzymki na Filipiny w styczniu 2015 roku, powiedział: „Jest taka książka, przepraszam, że robię reklamę, została napisana w 1907 roku w Londynie... Nosi tytuł Władca świata, a autorem jest Robert Hugh Benson. I chociaż została napisana w 1907 roku, to warto ją przeczytać, a czytając ją dobrze zrozumiecie, co mam na myśli mówiąc o kolonizacji ideologicznej“. W homilii z 18 listopada 2013 r. wymienił utwór Bensona, mówiąc, że pokazuje on, jak duch świata prowadzi do apostazji, „niemal jakby to było proroctwo, jakby autor przewidywał, co się stanie”. Władcę świata stawia się do dziś w szeregu tak wybitnych dzieł, jak My Jewgienija Zamiatina (1921), Nowy wspaniały świat Aldousa Huxleya (1932) czy Rok 1984 George’a Orwella (1948). Autor powieści był synem anglikańskiego arcybiskupa Canterbury i pochodził z bardzo znanej i wpływowej na Wyspach Brytyjskich rodziny. Gdy udał się z pielgrzymką do Ziemi Świętej i ujrzał, „jak powszechny jest Kościół katolicki, zaś Kościół anglikański przypomina małą parafię”, przyjął wiarę katolicką. Powieść napisał już jako... katolicki ksiądz. Dlaczego „Władcę świata” poleca Papież Franciszek? Dlaczego uważa powieść za proroctwo? Przeczytajcie, a zrozumiecie. Grzegorz Górny

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

2 osoby kupiły
13
Kluczowy świadek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kluczowy świadek
Dostępny220 szt.

Książkowy debiut uznanego pisarza kryminałów Jørna Liera Horsta, Kluczowy świadek jest realistyczną opowieścią zbudowaną na autentycznej historii. Preben Pramm leży martwy od tygodnia. Jest nagi, związany, a na jego ciele widać ślady wyszukanych tortur. Dom jest wywrócony do góry nogami, ale nie wygląda na to, żeby zabójcy znaleźli to, czego szukali. Pramm nie miał krewnych, przyjaciół i najwidoczniej żadnego kontaktu z ludźmi z zewnątrz. Jaka była tajemnica Pramma? Czemu musiał umrzeć w tak brutalny sposób?

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
14
Portugalia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Portugalia
Dostępny187 szt.

• Gdzie spróbować pieczonych na grillu sardynek? • Gdzie posłuchać prawdziwego fado? • Kiedy jechać na słynne targowisko Feira de Barcelos? • W którym klasztorze przez kuchnię przepływa rzeka? Portugalia, czyli nowe spojrzenie na zachodnie rubieże Europy. Po wyjeździe z Pascalem odnajdziesz swój Przylądek Dobrej Nadziei. „Przewodnik po Portugalii powinien zacząć się od ostrzeżenia: Uwaga! W tym kraju można się zakochać! Stanowi on kompilację tradycji i nowoczesności, pięknych krajobrazów i nowoczesnej infrastruktury. Poszukujący zabawy turyści doskonale poczują się w barach, klubach i dyskotekach Algarve, Lizbony czy Porto. Ci, którzy pragną spokoju – odnajdą go w górach, w małych hotelikach w winnicach doliny Douro czy też bajkowych miasteczkach Alentejo. Różnorodność i bogactwo kultury tego niewielkiego kraju zaskakuje. Jednocześnie, podróżując po nim, czuje się pewną spoistość, jedność”. – Sławomir Adamczak, podróżnik, autor przewodników turystycznych

26,90 zł
19,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
15
Dzieje Polski. Tom 1. Legendy, podania i obrazki historyczne - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieje Polski. Tom 1. Legendy, podania i obrazki historyczne
praca zbiorowa, Lissner Studio
Dostępny3 szt.

Tom 1 pokazuje czasy bajeczne - Legendy o Lechu, Krakusie, Wandzie po czasy historyczne - od Chrztu Polski do końca panowania Bolesława Chrobrego.

30,50 zł
21,96 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,54 zł

1 osoba kupiła
16
Saligia. Wady główne wciąż aktualne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saligia. Wady główne wciąż aktualne
Dostępny4 szt.

Wady główne to ważna, lecz zapomniana dziś kwestia. Kto chce do niej powrócić, może niejednokrotnie podzielić doświadczenie Czesława Miłosza, który tak opisuje przygodę, która zdarzyła mu się, gdy chciał zająć się tym zagadnieniem: W średniowieczu pierwsze litery siedmiu grzechów głównych składały się na słowo saligia, uważane za podwójnie użyteczne, bo pozwalało łatwo nazwy siedmiu grzechów (...) zapamiętać, i podkreślało ich łączność. Tyle wiedziałem, ale skusiło mnie niedawno, żeby zajrzeć do paru encyklopedii i sprawdzić, co też mają one o saligii do powiedzenia. W żadnej z nich nie znalazłem o tym słowie nawet wzmianki. Co więcej, milczą o nim encyklopedie katolickie i słowniki teologicznych terminów.W tej zatem sytuacji rodzi się potrzeba powrotu do refleksji nad ludzkim działaniem i jego powagą, w które wpisuje się także doktryna wad głównych.

17,00 zł
14,99 zł

Rabat 11,8%
oszczędzasz 2,01 zł

1 osoba kupiła
17
Fałszywy krok - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fałszywy krok
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.10

Jeden fałszywy krok może wszystko zmienić... Melanie Starks żyje w konflikcie z prawem. Jest samotną matką, wraz z siedemnastoletnim synem Charliem utrzymuje się z drobnych kradzieży i oszustw. Kiedy wydaje się, że sprawy przybierają inny obrót, zjawia się jej brat, Jared Barnett. Oskarżony o gwałt i morderstwo wyszedł właśnie z więzienia dzięki sprytnym zabiegom obrońcy. Przybywa z opracowanym planem napadu na bank. Potrzebuje jednak pomocy siostry i jej syna. To ma być ich ostatni skok, który zapewni im dostatnie życie. Melanie godzi się wziąć udział w napadzie. Jednak nic nie idzie zgodzie z planem, giną niewinni ludzie. Zbiegli napastnicy nie mają odwrotu, zostaje im tylko ucieczka. Czy mają coś do stracenia, kiedy już raz zabili?

15,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,7%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
18
Rozwiązujemy zadania z analizy matematycznej 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozwiązujemy zadania z analizy matematycznej 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.02

W zamyśle zbiór ten ma być odmienny od innych dostępnych na rynku i powinien stanowić dla nich uzupełnienie. Podstawowym jego zalożeniem jest, aby wszystkie zamieszczone problemy (poza tymi, które są przeznaczone do pracy własnej) były w pełni oraz szczegółowo - nawet na kilku stronach - rozwiązane, aby żadne zagadnienie nie pozostało niewyjaśnione, a żadne pytanie, jakie mogłoby nasunąć się Czytelnikowi podczas analizowania rozwiązania, nie pozostało bez odpowiedzi. 

36,80 zł
30,54 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,26 zł

1 osoba kupiła
19
Umysł poza śmiercią - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Umysł poza śmiercią
Dostępny45 szt.

Umysł poza śmiercią opiera się na naukach przedstawionych w 2002 roku w San Antonio w Teksasie, gdzie Dzogczen Ponlop Rinpocze wystąpił z czternastoma wykładami na temat sześciu bardo, czyli przejściowych stanów egzystencji. Przedstawiony tutaj rozszerzony tekst zawiera oryginalne nauki wraz z dodatkowymi komentarzami Rinpoczego, przeznaczonymi specjalnie dla tej książki. „Opowieść, którą teraz zaczynamy, to opowieść o naszych ciałach i umysłach, narodzinach i śmierci oraz o niepodważalnej prawdzie egzystencji ludzkich istot. Chociaż wszyscy znamy fakt nieuchronności śmierci, to w rzeczywistości rzadko stajemy z nim twarzą w twarz. Chociaż nie mamy chęci konfrontować się ze śmiercią ani ze strachem, który wywołuje, uciekanie od tej niewygodnej prawdy nic nam nie pomoże. W końcu rzeczywistość i tak nas dopadnie. Jeżeli przez całe swoje życie będziemy ignorować śmierć, pojawi się ona jako nieprzyjemna niespodzianka. Na łożu śmierci nie będzie już czasu na naukę tego, jak radzić sobie z tą sytuacją, nie będzie czasu na rozwijanie mądrości i współczucia, które mogłyby nas skutecznie przeprowadzić przez terytorium śmierci. Będziemy musieli, najlepiej jak tylko potrafimy, skonfrontować się z tym wszystkim, co wtedy napotkamy — i to będzie prawdziwa gra hazardowa.” (z Wprowadzenia) Dzogczen Ponlop Rinpocze, urodzony w 1965 w roku w Sikkimie, uznawany jest za jednego z czołowych uczonych i mistrzów medytacji swojego pokolenia w tradycji ningma i kagju buddyzmu tybetańskiego. Cechuje go przenikliwy intelekt, poczucie humoru i przejrzysty styl nauczania. Biegle posługuje się j. angielskim i doskonale zna zachodnią kulturę i technikę. Rinpocze jest także znakomitym kaligrafem, artystą plastykiem i poetą.

68,00 zł
54,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 13,60 zł

1 osoba kupiła
20
Zarys anatomii człowieka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarys anatomii człowieka
Dostępny3 szt.

Książka dr Renaty Woźniackiej przeznaczona jest przede wszystkim dla uczniów i słuchaczy szkół policealnych i studiów licencjackich na kierunkach medycznych. Podręcznik wyróżnia się jasną formą przekazu i dużą ilością rycin a dołączone elementy anatomii na żywym człowieku czynią podręcznik niepowtarzalnym w swojej formie i treści. Doskonały podręcznik dla słuchaczy innych szkół średnich i wyższych, które w programie mają anatomię. Dr Renata Woźniacka jest absolwentką krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Rehabilitacji Ruchowej. Od początku swojej kariery zawodowej związana jest z Zakładem Anatomii AWF w Krakowie, w którym od 2005 roku jest adiunktem. Poza pracą naukową, pracuje w Szkole Policealnej Integracyjnej Masażu Leczniczego w Krakowie jako nauczyciel anatomii.

126,00 zł
105,84 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 20,16 zł

2 osoby kupiły
21
Rachunkowość finansowa dla zaawansowanych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rachunkowość finansowa dla zaawansowanych
Dostępny4 szt.

Warunkiem prawidłowego ujęcia operacji gospodarczych w księgach rachunkowych i w sprawozdaniu finansowym jest zrozumienie przez księgowego treści ekonomicznej danej transakcji. Dopiero kolejnym krokiem jest właściwa interpretacja przepisów, przy czym obejmuje ona nie tylko regulacje prawa bilansowego. Nie zawsze zrozumienie treści ekonomicznej danego zjawiska i interpretacja powiązanych z nim przepisów jest łatwa – jest szereg zagadnień z zakresu rachunkowości finansowej, które sprawiają wiele trudności w praktyce. W ksiażce kompleksowo przedstawiono księgowe ujęcie następujących zagadnień: - odroczony podatek dochodowy - operacje dewizowe l instrumenty finansowe - leasing l umowy o usługi długoterminowe - połączenia jednostek gospodarczych - konsolidacja sprawozdań finansowych - postępowanie restrukturyzacyjne - upadłość i likwidacja - projekty unijne Wprowadzeniem do wymienionych zagadnień jest rozdział poświęcony polskim i międzynarodowym regulacjom rachunkowości. Walorem opracowania jest kompleksowe podejście do każdego tematu. Autorzy nie ograniczyli się do przedstawienia księgowych aspektów danego zagadnienia, ale, po pierwsze, wyjaśnili jego treść ekonomiczną, a po drugie, odwołali się do prawa bilansowego, gospodarczego i podatkowego. Złożone treści zostały przedstawione w sposób zrozumiały za pomocą licznych schematów księgowych i przykładów liczbowych. Monografia jest adresowana do czytelników, którzy znają podstawy rachunkowości i zamierzają rozszerzyć swoje kompetencje zawodowe. Autorami opracowania są pracownicy Instytutu Rachunkowości, Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego. Opracowanie uwzględnia stan prawny na 1.01.2017 r.

85,00 zł
69,70 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 15,30 zł

1 osoba kupiła
22
Fatima. Znak czasu. Historia objawień - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fatima. Znak czasu. Historia objawień
Dostępny5 szt.

Dzieje Kościoła obfitują w nadzwyczajne ingerencje Boga. Należą do nich między innymi różne objawienia, najczęściej maryjne. Każde z nich jest szczegółowo badane przez władze kościelne, wypowiadające się na temat ich prawdziwości. Część objawień Kościół zatwierdza, inne podlegają jeszcze niezbędnym badaniom, a wiele po prostu odrzuca. Do uznanych za autentyczne zalicza się objawienia fatimskie. Nie należą one do zwykłych zdarzeń, ale mają charakter szczególny. Bez wątpienia można powiedzieć, że są bardzo wyraźnymi znakami czasu dla współczesnego świata i człowieka.

10,70 zł
9,99 zł

Rabat 6,6%
oszczędzasz 0,71 zł

1 osoba kupiła
23
Wprowadzenie do buddyzmu tybetańskiego, wydanie IV - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wprowadzenie do buddyzmu tybetańskiego, wydanie IV
Dostępny9 szt.

John Powers studiował filozofię indyjską na Uniwersytecie McMaster, a doktorat w zakresie studiów buddyjskich uzyskał na Uniwersytecie Virginia. Jego naukowe zainteresowania koncentrują się wokół filozofii oraz teorii medytacji, jakie rozwinęły się w Indiach i Tybecie. Powers jest autorem kilku książek i szeregu artykułów o buddyjskiej myśli i praktyce. Wydana na Zachodzie w 1995 roku książka Johna Powersa stanowi pierwsze, wyczerpujące kompendium buddyzmu tybetańskiego. Poczynając od indyjskich źródeł, Powers przedstawia kulturę buddyjską w Tybecie, kreśląc jej bogaty z zarazem systematyczny obraz. Czytelnik Wprowadzenia znajdzie w nim zarówno wiadomości o historii i zwyczajach Tybetańczyków, jak i dogłębną prezentację czterech głównych szkół buddyzmu tybetańskiego i bonu, czy też objaśnienia subtelności filozofii mahajany i tantrycznych metod. "Wprowadzenie do Buddyzmu Tybetańskiego" to znakomita książka, która pozwala poznać buddyzm tybetański w całym jego bogactwie.

78,00 zł
62,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 15,60 zł

1 osoba kupiła
24
Lizbona i Algarve - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lizbona i Algarve
Dostępny9 szt.

• Komu koguta? • Gdzie leży koniec świata? • Czy można zwiedzić lukrowany tort? Lizbona jest miastem bardzo różnorodnym, zbudowanym według idealnych starożytnych założeń, a bogactwo kultury, klimatu, zabytków powoduje, że ma różne oblicza dla różnych ludzi i tak naprawdę każdy może wywieźć stąd zupełnie inne wrażenia i wspomnienia.

26,90 zł
19,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
25
Klacz Quarter maści sorrel - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klacz Quarter maści sorrel
Dostępny152 szt.

Fgurka kolekcjonerska firmy Collecta. Produkty tej firmy cechuje wysoka jakość wykonania oraz wiernie oddany kształt oraz kolor zwierzęcia. Dla dzieci w wieku od 3 lat

34,60 zł
30,45 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,15 zł

1 osoba kupiła
26
Szczera prawda o nieuczciwości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczera prawda o nieuczciwości
Dostępny206 szt.

"Wybitna" - "New York Times" Autor bestsellera "New York Timesa", "Potęga irracjonalności" powraca ze skłaniającą do refleksji książką, która podważa nasze przekonania na temat uczciwości i zmusza nas, byśmy byli ze sobą szczerzy. Czy ryzyko wpadki wpływa na naszą skłonność do oszustwa? W jaki sposób firmy torują drogę oszustwu? Czy współpraca czyni nas bardziej czy mniej uczciwymi? Czy religia sprawia, że stajemy się bardziej uczciwi? Większość ludzi uważa się za uczciwych, tak naprawdę jednak wszyscy oszukujemy. Od Waszyngtonu po Wall Street, od klasy szkolnej po miejsce pracy - nieetyczne zachowania są wszechobecne. Nikt nie jest na nie odporny - niezależnie od tego, czy chodzi o białe kłamstwo mające uchronić nas przed kłopotami, czy też o zawyżenie poniesionych kosztów w sprawozdaniu. W "Szczerej prawdzie o nieuczciwości" Dan Ariely, nagradzany autor bestsellerów, pokazuje, dlaczego w jednych sprawach jest łatwiej kłamać niż w innych; że ryzyko przyłapania ma mniejsze znaczenie dla tego, czy oszukujemy, niż nam się wydaje; oraz w jaki sposób praktyki biznesowe torują drogę nieetycznym zachowaniom - umyślnie lub mimo woli. Ariely analizuje mechanizmy nieetycznego zachowania w życiu osobistym i zawodowym oraz w świecie polityki i pokazuje, w jaki sposób wpływają one na nas wszystkich, nawet jeśli uważamy się za ludzi o wysokich standardach moralnych. Nie wszystko jednak stracone. Ariely pokazuje również, co sprzyja naszej uczciwości, wskazując nam drogę do osiągnięcia wyższego poziomu etycznego w życiu codziennym. "Szczera prawda o nieuczciwości", pełna osobistych spostrzeżeń i fascynujących odkryć naukowych, zmieni sposób, w jaki spostrzegamy samych siebie, swoje działania oraz innych ludzi. Ariely podnosi poprzeczkę dla wszystkich. (...) Jego pisarstwo odznacza się nadzwyczajnym połączeniem werwy i roztropności. - "Washington Post" DAN ARIELY jest profesorem psychologii i ekonomii behawioralnej na Uniwersytecie Duke. Jest założycielem i dyrektorem Center for Advanced Hindsight (Centrum Zaawansowanego Spoglądania Wstecz). Jego prace prezentowano w wielu uznanych tytułach prasowych, takich jak "New York Times", "Wall Street Journal", "Washington Post", "Boston Globe" i innych. Dan Ariely mieszka w Durham w Południowej Karolinie ze swoją żoną Sumi i dwojgiem ich twórczych dzieci, Amitem i Netą. RECENZJE: Przyszło mi do głowy, że ta książka jest znakomitym podsumowaniem życzliwego, wyrozumiałego klimatu moralnego naszych czasów. - David Brooks, "The New York Times" Zdumiała mnie wszechobecność drobnych krętactw i nieuczciwości oraz to, że łącznie mogą być one dużo bardziej szkodliwe niż spektakularne oszustwa. To najbardziej interesująca i pożyteczna spośród książek Dana Ariely'ego. - Nassim Nicholas Taleb, autor Czarnego łabędzia Każdy, kto kłamie, powinien przeczytać tę książkę, a ci, którzy twierdzą, że nie kłamią, są kłamcami. Dlatego oni również powinni ją przeczytać. To fascynująca, mądra i zabawna książka, dzięki której staniesz się lepszym człowiekiem. - A. J. Jacobs, autor książek The Year of Living Biblically i Drop Dead Healthy Ariely pisze z wielką wnikliwością, a jego poczucie humoru uwidacznia się na każdej stronie tej książki. To przystępna lektura dla każdego, kto chce poznać psychologiczne i ekonomiczne przyczyny nieuczciwości. - "Library Journal" Ariely wypełnił swoją książkę zabawnymi przykładami tego, jak psychologia oszustwa wpływa na nasze życie codzienne. - Bloomberg.com Odwołując się do serii znakomitych eksperymentów, Ariely udowadnia, że chociaż wszyscy pragniemy uważać się za uczciwych, ulegamy nieodpartej chęci czerpania korzyści z oszustwa, co nie przeszkadza nam spostrzegać siebie jako "uczciwych, wspaniałych ludzi". (...) Klarowna i zwięzła jak zawsze. (...) Lektura obowiązkowa dla polityków i finansistów z Wall Street. - Booklist

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

1 osoba kupiła
27
Dziewczyna na miesiąc. Kwiecień-maj-czerwiec - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyna na miesiąc. Kwiecień-maj-czerwiec
Niedostępny
Brak

Mia Saunders musi zdobyć milion dolarów. Taką sumę pożyczył jej ojciec, a teraz został pobity i zapadł w śpiączkę. Mia musi spłacić ten dług, żeby uratować swoją rodzinę przed wierzycielami. Aby mieć pieniądze na kolejne raty, zatrudnia się jako ekskluzywna dziewczyna do towarzystwa. Co oznacza, że dotrzymuje towarzystwa bogatym i wpływowym mężczyznom. Jest wynajmowana co miesiąc i na miesiąc. Była już w Malibu z przystojnym reżyserem, w Seattle została muzą znanego malarza, a w Chicago wcieliła się w rolę narzeczonej włoskiego restauratora. Kolejne miesiące Dziewczyny na miesiąc zapowiadają się ekscytująco i zaskakująco. Baseball, piwo i hot boy w kwietniu, a to za sprawą Masona „Mace’a” Murphy’ego najlepszego miotacza w drużynie Boston Red Sox. Niedojrzały, arogancki, zarozumiały, irytujący, ale też utalentowany sportowiec musi się ustatkować, żeby pozyskać nowych reklamodawców i fanów. Mia ma wpłynąć na zmianę jego wizerunku. Stroje kąpielowe, słońce, surfing i seksowny Samoańczyk, a wszystko na wyspie Oahu, na Hawajach, gdzie wyrusza Mia w maju, aby być modelką w kampanii strojów kąpielowych znanego projektanta mody Angela D'Amico, który chce pokazać światu, że piękno nie zależy od rozmiaru. Polityka, falliczne rzeźby i dość kobiet. Tak, to wszystko w czerwcu w Waszyngtonie, ramię w ramię z dużo starszym Warrenem Shipleyem, jednym z najbogatszych ludzi na świecie.

39,90 zł
30,32 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,58 zł

28
Nieład, czyli iluzje sprawiedliwości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieład, czyli iluzje sprawiedliwości
Niedostępny
Brak

"Opowiadania zebrane w tej książce są literacką fikcją, a opisane w niej postaci nigdy nie istniały. Jednak w większości wypadków inspiracją był jakiś epizod z mojego życia zawodowego." Jacek Dubois Laik niemający wiele do czynienia z prawem wierzy, że sądy to ostoja sprawiedliwości i ładu społecznego. A tu student układa perfidny plan nieuczciwego zdobycia ogromnych pieniędzy, by założyć klub jazzowy i punkt po punkcie go realizuje. Piękna oszustka tak manipuluje sędzią, że jej wspólnik fałszerz obrazów unika kary. Bezwzględny, psychopatyczny prokurator wskutek intrygi zostaje skompromitowany i trafia do aresztu, a podszywający się pod policjanta mężczyzna w końcu ponosi zasłużoną karę. Nieład, czyli iluzje sprawiedliwości to zbiór piętnastu opowiadań pokazujących, że prawo nie zawsze musi być sprawiedliwe, a umiejętnie wykorzystywane może prowadzić do skutków skrajnie odmiennych niż zakładali jego twórcy. Wszystkie opowiadania są intrygujące i zmuszające do myślenia, przestrzegają też przed ferowaniem pochopnych wyroków. Jacek Dubois to jeden z najwybitniejszych współczesnych adwokatów, który pasję wykonywanego zawodu łączy z pasją pisania. Jako pisarz zadebiutował opowiadaniami sensacyjnymi dla młodzieży („A wszystko przez Faraona”, „Koty pustyni”, „Sfinks w (o)błędzie”). Jego książki nominowane były m.in. do Nagrody Ibby oraz przetłumaczone m.in. na języki chiński. Mecenas Jacek Dubois jest również autorem zbiorów felietonów „Koktajl z paragrafów” i „Mordowanie na ekranie”.

39,90 zł
31,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

29
Toskania i Umbria - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Toskania i Umbria
Niedostępny
Brak

- Gdzie skosztować prosciutto di Toscana? - Dlaczego Krzywa Wieża w Pizie jest krzywa? - Gdzie można zobaczyć Pietę florencką Michała Anioła? - Kiedy w Sienie odbywa się Palio? Toskania, czyli nowe spojrzenie na Włochy. Po wyjeździe z Pascalem odkryjesz, że wszystkie drogi prowadzą do Florencji. "Szliśmy wąskim kanionem z wysokich kamienic, wąskich i ciemnych. Wydawały się przesadnie strzeliste, nierzeczywiste, zupełnie jakby coś ciągnęło je ku górze. Korytarz ostro zakręcał, kołysał się w górę i w dół, nie dając żadnej szerszej perspektywy. Czułem, że zaraz dam nogę w jedną z bocznych uliczek i zniknę na zawsze w labiryncie. Chwilę później weszliśmy na Piazza Del Campo i wszystko się zmieniło. Ten plac onieśmiela, jest jak wielka scena teatralna. W dodatku tego wieczoru wisiał nad nim księżyc w pełni. Początek sezonu turystycznego, jeszcze nie ma tłumów, chłodne, świeże powietrze. Wszyscy się uśmiechnęliśmy. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że zawsze chcieliśmy tu być". Jakub Janiszewski, dziennikarz

26,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

30
Vademecum dokumentacji kadrowej 2017 Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vademecum dokumentacji kadrowej 2017 Część 2
Niedostępny
Brak

Dzięki tej publikacji zyskasz pewność, że regulaminy pracy, wynagradzania i ZFŚS po zmianach od 1 stycznia 2017 r. nie zawierają żadnych wątpliwych zapisów, a kontrola PIP nie wykaże uchybień. Będziesz potrafił wypełniać kilkadziesiąt dokumentów kadrowych i płacowych.

69,00 zł
57,96 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 11,04 zł

31
Paryski szyk. Look Book. Co mam dziś na siebie włożyć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paryski szyk. Look Book. Co mam dziś na siebie włożyć
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.20

Najnowsza książka o tajnikach mody, autorki superbestsellera Paryski szyk; modelki i najbardziej znanej paryżanki Ines de la Fressange. Organizujesz u siebie kolację dla przyjaciół. Idziesz na spotkanie z potencjalnym narzeczonym. W co się ubrać? Dzięki tej książce poznasz sztuczki, jakich używa paryżanka, by stworzyć stylowy look na każdą okazję, bazując wyłącznie na podstawowych składnikach. Ines de La Fressange to francuska ikona mody, była modelka - pozowała dla „Elle”, „Vogue” i „Madame Figaro”. Przez jakiś czas była muzą samego Karla Lagerfelda. Od 1990 roku projektantka mody i twórczyni kompozycji zapachowych. W 1992 roku otworzyła w Paryżu butik. W 2010 roku na specjalną prośbę pojawiła się na wybiegu kolekcji wiosenno-letniej Coco Chanel.

69,90 zł
52,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,47 zł

32
Listy do Pałacu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listy do Pałacu
Niedostępny
Brak

Hiszpański Remarque – hit list bestsellerów! Wojna bezlitośnie pustoszy Europę. Do Pałacu Królewskiego w Madrycie przychodzi list, w którym mała Francuzka prosi hiszpańskiego monarchę o pomoc w odnalezieniu zaginionego na froncie brata. Bożonarodzeniowy gest króla względem Sylvie wywołuje lawinę zdarzeń... Zainspirowane historycznymi faktami Listy do Pałacu to poruszająca powieść o miłości w czasach zarazy wojennej. 28 czerwca 1914 roku w zamachu w Sarajewie zginął następca austriackiego tronu arcyksiążę Franciszek Ferdynand Habsburg, co zapoczątkowało I wojnę światową. Hiszpania, choć pozostała neutralna, odegrała w tym konflikcie ważną rolę. To w Madrycie aż do 1921 roku działał Urząd do spraw Ochrony Jeńców, zatrudniający pięćdziesięcioro czworo stałych pracowników, których wspierało pięćdziesięciu ośmiu wojskowych i trzystu dyplomatów. Zdołali oni pomóc dwustu tysiącom jeńców wojennych. Przeprowadzili repatriację siedemdziesięciu tysięcy cywili oraz dwudziestu jeden tysięcy rannych żołnierzy. Koszty funkcjonowania Urzędu pokrywał król Alfons XIII. Jorge Díaz urodził się w Alicante w 1962 roku. Jest pisarzem, dziennikarzem i scenarzystą telewizyjnym. Twórca i koordynator scenariusza serialu Hospital Central, jednego z największych hitów filmowych w Hiszpanii. Listy do Pałacu to jego trzecia powieść.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

33
Real Madryt. Strategia sukcesu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Real Madryt. Strategia sukcesu
Niedostępny
Brak

"Kompletne i dogłębne studium działania słynnego klubu. Otwierająca oczy analiza, napisana z kliniczną precyzją i wyczuciem." - Sir Alex Ferguson, manager Manchester United 1986-2013 "Dzięki bezprecedensowemu dostępowi do zakulisowych tajemnic powstało najpełniejsze studium sportowego klubu, jakie kiedykolwiek napisano. Prezentuje zarówno sportowe, jak i pozaboiskowe dokonania, które pozwalają wysnuć fascynujące wnioski." - David Stern, były komisarz NBA Założony w 1902 roku Real Madryt jest najbardziej utytułowanym klubem piłkarskim na świecie. Królewscy zdobyli najwięcej trofeów w historii, w tym 11 Pucharów Europy. Jednakże te triumfy nie są tylko zasługą zawodników i trenerów. Niemal niezauważalnie zarząd, złożony głównie z outsiderów, wyprowadził Real Madryt ze skraju bankructwa na pozycję jednego z najwyżej wycenianych klubów sportowych świata (według „Forbesa” – 3,65 mld dolarów w 2016 roku). Jak osiągnięto tak nadzwyczajny sukces? Steven G. Mandis miał bezprecedensowy dostęp do wszelkich pracowników klubu – od prezesa, przez obecnych i byłych piłkarzy oraz trenerów, po osoby zajmujące się stadionem, szkółką piłkarską i infrastrukturą treningową – a także do pełnych danych finansowych i statystycznych. Dzięki temu może przekonująco dowieść, że cała strategia Realu Madryt, na boisku i poza nim, od doboru zawodników do zarządzania finansami, opiera się na kulturze organizacyjnej i systemie wartości pochodzącym od członków społeczności klubowej. Książka Mandisa nie tylko pozwala zajrzeć za kulisy działalności znakomitego klubu, ale i precyzyjnie ukazuje niedościgły model biznesowy.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

34
Szema Israel. Modlitwa ze Świętą Rodziną - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szema Israel. Modlitwa ze Świętą Rodziną
Dostępny1 szt.

Czy rodzina z Nazaretu, żyjąca w tak odległych czasach, w innej kulturze, może być dla nas wzorem do naśladowania? Czy próba budowania relacji rodzinnych w oparciu o naukę Jezusa ma obecnie szansę powodzenia? Czy praktyki modlitewne wywodzące się z tradycji żydowskiej mogą być dla nas przydatne? Czego możemy się nauczyć od ludzi, którzy funkcjonowali w całkowicie odmiennych realiach? Paule Lagrange udowadnia, że Święta Rodzina cały czas pozostaje niewyczerpanym źródłem inspiracji. Analizując różne postawy modlitewne Maryi, Józefa i Jezusa, sięgając po teksty żydowskich modlitw, którymi się na co dzień posługiwali, zachęca nas do wzbogacenia osobistej relacji z Bogiem. Zbiera rozsiane po Ewangelii wypowiedzi Jezusa na temat rodziny, pomaga określić jej rolę i wartość we współczesnym społeczeństwie.

19,90 zł
17,99 zł

Rabat 9,6%
oszczędzasz 1,91 zł

35
Kasy fiskalne 2017. Nowe przepisy w praktyce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Kasy fiskalne 2017. Nowe przepisy w praktyce
Dostępny8 szt.

Sięgnij po porady ekspertów dotyczące kas rejestrujących, aby bez kłopotów stosować nowe, obowiązujące od 2017 roku, przepisy w praktyce.

59,00 zł
18,29 zł

Rabat 69,0%
oszczędzasz 40,71 zł

36
Modlitewnik pasyjno-paschalny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modlitewnik pasyjno-paschalny
Niedostępny
Brak

Modlitewnik pasyjno-paschalny to wyjątkowa publikacja przybliżająca Czytelnikowi wielkanocne i wielkopostne modlitwy zarówno historyczne, zakorzenione w polskiej tradycji, jak i współczesne. W modlitewniku można także znaleźć wybór hymnów, pieśni pasyjnych i wielkanocnych oraz rozważania Drogi krzyżowej. Czytelnik będzie mógł się także zapoznać z wybranymi tekstami Orędzia na Wielki Post trzech Papieży naszych czasów: św. Jana Pawła II, Benedykta XVI i Ojca Świętego Franciszka.

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

37
7, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7, CD
Voo Voo, Agora - multimedia
Dostępny8 szt.

Niedawno obchodzili 30-lecie, jednak w ich przypadku nie ma mowy o odcinaniu kuponów. Każdy album to otwarcie kolejnego etapu, niezmiennie patrzą w przyszłość. Tym razem kluczem do nowej płyty Voo Voo jest czas i jego nieustanny upływ. Znalazło się na niej siedem długich utworów, jak siedem dni tygodnia. Za realizację dźwięku odpowiadał Jacek Gładkowski, a Piotr „Emade” Waglewski zmiksował materiał i współpracował przy jego produkcji. Lista utworów: 1. Środa 2. Czwartek 3. Piątek 4. Sobota 5. Niedziela 6. Poniedziałek 7. Wtorek

45,90 zł
34,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,47 zł

1 osoba kupiła
38
Geniusz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Geniusz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.04

Na podstawie książki powstał film "Geniusz" (2016) Max Perkins to człowiek, dzięki któremu narodziły się prawdziwe gwiazdy literatury: F. Scott Fitzgerald, Ernest Hemingway i Thomas Wolfe. Sam pozostawał w cieniu swoich słynnych podopiecznych, służąc im jako redaktor, krytyk, doradca, kredytodawca, psychoanalityk, wreszcie przyjaciel. Niezwykle bliskie relacje, które łączyły Perkinsa z najsłynniejszymi pisarzami, sprawiają, że jego biografię czyta się niczym fascynującą powieść. Zdobywca Pulitzera Andrew Scott Berg stworzył barwny i pełny ciekawych anegdot portret złotego wieku amerykańskiej literatury i jego największych bohaterów.

49,90 zł
36,43 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

39
Człowiek, który zrozumiał naturę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Człowiek, który zrozumiał naturę
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Na cześć Alexandra von Humboldta nazwano miasta, rzeki, pasma górskie, prąd oceaniczny, pingwina, gigantyczną kałamarnicę – a nawet morze na Księżycu. Jego barwne życie jest jak żywcem wyjęte z powieści przygodowej: Humboldt zapuścił się w lasy deszczowe, wspiął na najwyższe wulkany świata, był podziwiany przez książąt i prezydentów, uczonych i poetów. Inspirował Napoleona, Darwina, Bolívara a nawet kapitana Nemo z powieści Verne’a. Idee i odkrycia tego wielkiego naukowca zrewolucjonizowały i ukształtowały naukę, ochronę przyrody, politykę i sztukę. Andrea Wulf zabiera nas w fantastyczną podróż jego śladami – w wyścig przez Rosję zakażoną wąglikiem i wyprawę tropikalnymi rzekami pełnymi krokodyli – i pokazuje, dlaczego życie i poglądy Humboldta pozostają tak ważne do dziś. Chciał poznać i zrozumieć świat, w którym żyjemy, i pierwszy zaczął się o niego troszczyć. Już w 1800 roku przewidział zmiany klimatyczne spowodowane działalnością człowieka i stworzył podwaliny współczesnego ruchu ekologicznego. Życie Alexandra von Humboldta to opowieść o tym jak ukształtował się sposób, w jaki patrzymy na naturę i naszą planetę dzisiaj.

59,90 zł
43,73 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

40
Od jutra dieta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od jutra dieta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.04

Nazywam się Baśka i jestem gruba. Zakrztusiłam się wczoraj marchewką. Pączek by mi tego w życiu nie zrobił. Baśka ma 39 lat, kochającego męża i wspaniałą rodzinę, jednak od lat w jej życiu jest rzecz, która spędza jej sen z powiek – dieta. Baśka jak większość kobiet w jej wieku walczy z kilogramami. Walka ta prowadzona od ponad dziesięciu lat, dodajmy bez większych sukcesów po stronie Baśki, jest tą częścią codziennego życia, która zajmuje jej najwięcej czasu i energii. Dzielnie wypróbowała na sobie wszystkie możliwe diety świata. Niestety, żadna z tych diet nie zadziałała na Baśkę, bo dodatkowe kilogramy po prostu ją pokochały. Bez wzajemności, rzecz jasna. Aż przyszedł dzień, ten właściwy dzień, by w końcu zmieniła się w kobietę, którą zawsze chciała być! Od jutra dieta to książka o szalonych zmaganiach z dietą i pokusami, opowieść o codziennych dylematach żon i matek, które wbrew przeciwnościom losu decydują się pokochać siebie i... owsiankę!

36,90 zł
26,94 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,96 zł

41
Przekształcenia szkół w obliczu reformy w pytaniach i odpowiedziach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Przekształcenia szkół w obliczu reformy w pytaniach i odpowiedziach
Dostępny1 szt.

Publikacja dostarcza gotowe wzory dokumentów do wykorzystania przy tworzeniu nowej sieci szkół w gminie i powiecie. Przedstawia harmonogram czynności do wykonania przed 31 marca 2017 r. z punktu widzenia obowiązków jednostek samorządu terytorialnego. Ponadto zawiera odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania związane przekształceniem i tworzeniem planu postępowania ze szkołami w okresie przejściowym reformy oświatowej, czyli do 31 sierpnia 2019 r.

69,00 zł
21,39 zł

Rabat 69,0%
oszczędzasz 47,61 zł

42
Torba papierowa duża Jake i Piraci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torba papierowa duża Jake i Piraci
Dostępny4 szt.

Torba papierowa,matowa. Licencja Jake i Piraci Duża wymiary: 33x45,7x10,2 cm Pakowana po 10szt,

55,40 zł
47,09 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,31 zł

43
Zeszyt A4 w kratkę 54 kartki Minnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A4 w kratkę 54 kartki Minnie
Niedostępny
Brak

Zeszyt A4, 54 kartki, gramatura papieru 85g, licencja Minnie. Mix wzorów.

8,30 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 3,7%
oszczędzasz 0,31 zł

44
Narodziny globalnego dżihadu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Narodziny globalnego dżihadu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.04

Skrajnie fundamentalistyczna doktryna wahabicka, z której narodził się znany nam dżihadyzm, powstała w wyniku ogromnego szoku kulturowego, jakiego doznał żyjący w XVIII wieku jej twórca, Muhammad ibn Abd al-Wahhab, podczas kilkuletnich studiów w Basrze nad Zatoką Perską. Dla przybysza z ubogiego Nadżdu to tętniące życiem miasto musiało dawać poczucie obcowania z wielkim światem. Poczucie to szybko przerodziło się w wyobcowanie... Globalny dżihad narodził się jako walka z kolonializmem – w odpowiedzi na wzmożoną penetrację świata islamu przez Europejczyków w XIX wieku. Późniejsze ożywienie islamu spowoduje ucieczkę w przeszłość, rojenia o minionej chwale, zapadanie się w sobie. Stąd Mahdi w Sudanie, wahabici w Arabii, Szamil na Kaukazie, a na koniec - Chomeini. Francuzi w Algierii i na Saharze, Anglicy w Egipcie i Syrii, Niemcy w Iraku i Afryce Środkowej, Rosjanie w Azji Centralnej, także Włosi i rozpadające się Imperium Osmańskie, a jeszcze Indie i nawet odległa Japonia. Charles de Foucauld, Lawrence z Arabii, Max von Oppenheim, cała plejada barwnych postaci. Bolszewicy i naziści jako sponsorzy bojowników islamskich? Dlaczego nie? Próbując poszukać źródeł współczesnego dżihadyzmu natrafimy na takie właśnie elementy układanki...

44,90 zł
32,78 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

45
Nic dwa razy się nie zdarzy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nic dwa razy się nie zdarzy
Niedostępny
Brak

To miał być najpiękniejszy dzień w życiu Kaliny... ups! To już chyba było? Nie szkodzi! Kalina przygotowuje się do ślubu z Markiem i robi wszystko, aby tym razem odgonić weselnego pecha. Wszystko przebiega idealnie do momentu, kiedy pan młody nie stawia się przed ołtarzem! Dziewczyna wyrusza na poszukiwanie zaginionego narzeczonego i… trafia do domu pewnego gangstera. Na miejscu przekonuje się, że niedoszły mąż nie dość, że o ślubie wcale nie myśli, to jeszcze w ogóle jej nie poznaje! Jak daleko posunie się zakochana kobieta, aby odzyskać mężczyznę swojego życia i... doprowadzić go przed ołtarz?

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

46
Toczą się koła, toczą... Marta i jej czerwony samochodzik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Toczą się koła, toczą... Marta i jej czerwony samochodzik
Dostępny2 szt.

Książeczka z serii "Toczą się koła". Każda książka ma zamontowane koła, co czyni ją dodatkowo atrakcyjną. Po przeczytaniu opowieści książeczka przeistacza się w jeżdżący pojazd.

19,00 zł
15,99 zł

Rabat 15,8%
oszczędzasz 3,01 zł

47
Lego Friends. Witaj, Heartlake! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Friends. Witaj, Heartlake!
Niedostępny
Brak

Jeszcze więcej ciekawych przygód w towarzystwie przyjaciółek z Hearlake City. Czytaj historię, rozwiązuj ciekawe zadania i baw się dołączonymi klockami LEGO Friends.

14,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 2,01 zł

48
Ostrzeganie alarmowanie powiadamianie ratunkowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostrzeganie alarmowanie powiadamianie ratunkowe
Dostępny7 szt.

Książka dotyczy zagadnień informacyjnych, jakie realizowane są w obliczu kataklizmów, awarii i innych zdarzeń kryzysowych. Omawia zagadnienia ostrzegania, powiadamiania, alarmowania i powiadamiania ratunkowego. Ukazuje występujące między nimi różnice i podobieństwa. Przedstawia zależności, jakie zachodzą pomiędzy intensywnością materializacji zagrożenia, a podejmowanymi działaniami ostrzegania, alarmowania oraz powiadamiania ratunkowego. Publikacja może być użytecznym poradnikiem dla pracowników podmiotów działających w obszarze bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz podręcznikiem dla uczniów i studentów ratownictwa medycznego i bezpieczeństwa wewnętrznego.

45,00 zł
36,90 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,10 zł

49
Szeptane opowieści - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szeptane opowieści
Dostępny16 szt.

Magda, miłośniczka rękodzieła, prowadzi nietypowy sklep. Razem z Piotrem, swoim pracownikiem, jeździ po kraju, wyszukując interesujących artystów. Tak poznaje niezwykłych ludzi, ich kłopoty i troski. Stara się pomóc każdemu, ale sama nie do końca wie, jak wprowadzić ład w swoim życiu. Z Piotrem łączy ją coś więcej, ale Magda wciąż tkwi w nieudanym związku z Grzegorzem. Unikanie sytuacji konfliktowych, jej największa bolączka, stanie się przyczyną większości jej problemów. Wskutek nieporozumienia znajdzie się w niemałych tarapatach. Czy zaufała właściwemu mężczyźnie? Jak przetrwa najtrudniejsze chwile w swoim życiu? "Szeptane Opowieści" tchną pogodą ducha i wiarą w lepsze jutro. Dodatkowym walorem książki są przepisy na potrawy, którymi raczą się jej bohaterowie. Dzięki nim może i Ty zaczniesz snuć swoje szeptane opowieści. Kiedy dopadnie nas kryzys, ta książka ukoi, pomoże odnaleźć nadzieję, a przede wszystkim oczaruje dobrym klimatem, atmosferą pełną ciepła i życzliwości. Bardzo, bardzo polecam. Wzruszająca lektura. Idealna na długie wieczory!

32,90 zł
25,99 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,91 zł

50
Wiosenne zadania do kolorowania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiosenne zadania do kolorowania
Dostępny3 szt.

W książce dzieci znajdą ponad 400 zadań, które umilą oczekiwanie na ciepłe wiosenne dni. Zbiór zawiera zagadki, kolorowanki, łamigłówki, labirynty, wykreślanki, szlaczki i inne ciekawe zadania, które mają wiele edukacyjnych walorów - uczą logicznego myślenia i kształtują spostrzegawczość najmłodszych czytelników. Na końcu książki umieszczono rozwiązania.

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

Wróć do góry