hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.02.03

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 3 lutego 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Blueberry. Wydanie zbiorcze (Jean-Michel Charlier, Moebius, Jijé), na drugim Dom nie z tej ziemi (Małgorzata Strękowska-Zaremba). Kolejny produkt to Z Duchem (do) Teatru (Nika Jaworowska-Duchlińska) oraz Julia i pytanie: czego chcą chłopcy? (Franca Düwel).
1
Blueberry. Wydanie zbiorcze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blueberry. Wydanie zbiorcze
Dostępny
7 szt.

Blueberry, tom 0, zbiorczy: Fort Navajo, Burza na Zachodzie, Samotny Orzeł, Zaginiony jeździec, Tropem Nawahów Tom zbiorczy bestsellerowej serii o przygodach porucznika Blueberry'ego, słynnego komiksowego bohatera Dzikiego Zachodu. Album zawiera pięć epizodów, które rozpoczynają cały cykl, a zarazem tworzą jedną historię. Mike S. Blueberry, niesforny oficer kawalerii USA, zostaje karnie przeniesiony na Dziki Zachód. Już w pierwszych dniach pobytu w nowej jednostce, Forcie Navajo, przysparza sobie wroga w osobie nienawidzącego Indian majora. Tymczasem w okolicy fortu dochodzi do napadu, o który zostają posądzeni Apacze. Rozpoczynają się walki z Indianami, które przeradzają się w wielkie powstanie wszystkich plemion z Arizony i Nowego Meksyku. W krwawej wojnie sprzymierzone szczepy odnoszą jeden sukces za drugim. Blueberry znajduje się w samym sercu konfliktu. Choć uważa, że to nie Apacze ponoszą odpowiedzialność za wybuch wojny, staje do walki z czerwonoskórymi, gdyż tak każe mu honor żołnierza. Przy okazji przeżyje mnóstwo niezwykłych przygód po obu stronach granicznej rzeki Rio Grande. Cykl wymyślili i tworzyli dwaj nieżyjący już klasycy komiksu frankofońskiego: scenarzysta Jean-Michel Charlier oraz rysownik i scenarzysta Jean Giraud, znany także jako Moebius (Garaż hermetyczny, Człowiek z Ciguri, Arzach, Świat Edeny). Albumy zawarte w tym tomie: - Fort Navajo, - Burza na Zachodzie, - Samotny Orzeł, - Zaginiony jeździec, - Tropem Nawahów.

120,00 zł
92,40 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 27,60 zł

4 osoby kupiły
2
Dom nie z tej ziemi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom nie z tej ziemi
Dostępny
8 szt.

Niektóre domy mają tajemnice. I zrobią wszystko, aby nikt się o nich nie dowiedział. W swojej najnowszej książce Małgorzata Strękowska-Zaremba, autorka „Złodziei snów”, porusza tematy, o których trudno jest i mówić, i milczeć. Gdy Daniel poznaje Marysię, dziwną dziewczynkę z oczami błyszczącymi jak dwa lusterka, od razu czuje, że to początek jakiejś niezwykłej historii. Jego nowa koleżanka, ukryta w krzakach, obserwuje dom po drugiej stronie ulicy, co mogłoby się wydawać zwyczajną, a nawet dosyć nudną zabawą, tylko że Marysia traktuje swoje zajęcie śmiertelnie poważnie. I w dodatku jest przerażona. A kiedy chłopiec zaczyna przyglądać się temu, co ją tak wystraszyło, odkrywa w pozornie podobnym do innych domu rzeczy niezrozumiałe czy wręcz złowrogie. Zaintrygowany, postanawia pomóc Marysi wyjaśnić zagadkę. Ale czy dom nie z tej ziemi pozwoli wyrwać sobie tajemnicę? Małgorzata Strękowska-Zaremba – pisarka, członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Stowarzyszenia Wolnego Słowa, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Za swoją twórczość dla dzieci i młodzieży była wielokrotnie nagradzana: otrzymała m.in. Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego (za książkę „Abecelki i duch Bursztynowego Domu”) i wyróżnienie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2006 (za książkę „Bery, gangster i góra kłopotów”). Jej „Złodzieje snów” zdobyli wyróżnienie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2008 oraz II Nagrodę w I Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej; nagrodzoną książkę wpisano ponadto na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Autorka została nominowana do Astrid Lindgren Memorial Award 2016. Daniel de Latour – ilustruje książki i czasopisma dla mniejszych i większych, rysuje komiksy, uczy się grać na skrzypcach od wiejskich muzykantów. Otrzymał wiele nagród, takich jak Przecinek i Kropka czy Nagroda Literacka Miasta Stołecznego Warszawy (za ilustracje do „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek). Dwukrotnie nominowano go w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku (za ilustracje do „Wyprawy do kraju księcia Marginała” Henryka Bardijewskiego oraz do „Zaskórniaków i innych dziwadeł z krainy portfela” Grzegorza Kasdepke i Ryszarda Petru). Do najbardziej znanych prac Daniela de Latoura należy cykl rysunków „Niepospolici ludzie w dniu swoim powszednim”.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

3 osoby kupiły
3
Z Duchem (do) Teatru - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z Duchem (do) Teatru
Dostępny
180 szt.

Niezwykły przewodnik po teatrze stworzony z myślą o najmłodszych widzach. Autorka, która jest scenografem i zna teatr od podszewki (czasem wręcz dosłownie!), snuje fascynującą opowieść o miejscu magicznym, pełnym tajemnic, przesądów i... duchów. Jeden z nich – duch teatru – występuje w książce w roli przewodnika. Razem z nim zaglądamy za kulisy i poznajemy rzeczy, o istnieniu których nie mieliśmy pojęcia. Jeśli i wy nie wiecie, gdzie teatr ma kieszeń, do czego służy sztankiet, co to są butaforia albo czy praktykabel ma coś wspólnego z elektrycznością, a horyzont z umeblowaniem pałacu, koniecznie musicie przeczytać tę książkę! Duch zaprasza.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

2 osoby kupiły
4
Julia i pytanie: czego chcą chłopcy? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Julia i pytanie: czego chcą chłopcy?
Dostępny
75 szt.

Dlaczego życie czternastolatki musi być aż tak skomplikowane? Julia ma poczucie, że ostatnio świat wokół niej zwariował. Bo co innego można powiedzieć na przykład o hipisowskiej babci, której nagle zamarzył się ślub jak z bajki i wesele urządzone z prawdziwym rozmachem i która w dodatku chce poślubić ojca kolegi z tej samej klasy? A jak zareagować na pytanie Bena w sprawie wspólnego nocowania? Julia nie chce sprawić Benowi przykrości i zaczyna brnąć w wykręty, co koniec końców prowadzi do największych tarapatów, z jakimi przyszło jej się mierzyć. Na szczęście jeszcze nie wie, jakie kłopoty ściągną jej na głowę chłopak na telefon, zakochany kolega-wujek i impreza, która w pewnym momencie wymknęła się spod kontroli.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

2 osoby kupiły
5
Gębolud - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gębolud
Dostępny
190 szt.

Czarodziej Gębolud, który swój fach odziedziczył po przodkach, to na pierwszy rzut oka postać - mówiąc oględnie - dość nieprzyjemna. Czarny wytłuszczony strój, zachwaszczony ogród, zagracony dom pełen myszy i pająków. Brrr... Gdy Gębolud idzie do łazienki, żeby preparować ohydne mikstury, ręka przykleja mu się do lepkiej od brudu klamki. Czy kogoś takiego można darzyć sympatią?! No właśnie! Gębolud też ma z tym problem. Nie lubi siebie ani swojego ponurego zajęcia. Patrząc co rano w popstrzone przez muchy lustro, widzi nieszczęśliwego, niezadowolonego z życia złego czarownika, który tak bardzo boi się śmieszności, że dawno zapomniał o swoich pięknych marzeniach. Na szczęście marzenia nie zapomniały o Gęboludzie! Ta historia to opowieść o tym, że czasami coś, co z pozoru wydaje się porażką i kompletną klapą, może nas ocalić. I o tym, że nie musimy od razu wywracać świata do góry nogami, by realizować marzenia. Czasem wystarczy zrobić tylko mały krok, na przykład wyjść z domu i pożyczyć miotłę od życzliwej sąsiadki?

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

2 osoby kupiły
6
Tajemnicze zniknięcie detektywa Pozytywki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnicze zniknięcie detektywa Pozytywki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.12

Przed drzwiami agencji detektywistycznej „Różowe Okulary” zebrał się niemały tłumek. Pan Mietek, Dominik i Zuzia, ich mama, pani Ryczaj i Asia… Wszyscy chcą sprawdzić, czy detektyw Pozytywka naprawdę zniknął. Może zachorował? Wyprowadził się? Albo wyjechał służbowo? Tylko dlaczego bez pożegnania? To do niego niepodobne. A może coś mu się stało? Mieszkańcy kamienicy nie chcą dopuścić do siebie najczarniejszych myśli. Grzegorz Kasdepke – najchętniej czytany polski autor książek dla dzieci. Niemal wszystkie z ponad jego czterdziestu tytułów uzyskały status bestsellera (m. in. Kacperiada… czy Horror, czyli skąd się biorą dzieci). Sympatię czytelników łączy z uznaniem krytyków, czego dowodem są najważniejsze nagrody, jakie zdobył za twórczość dla najmłodszych (w tym: Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, dwukrotnie nagrodę Edukacja XXI, Nagrodę BETA, Nagrodę im. Kallimacha, Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i inne). Jego książki weszły na listę lektur szkolnych, a Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” uznała Detektywa Pozytywkę za jedną z dziesięciu najlepszych książek dla dzieci minionej dekady. Piotr Rychel – zajmuje się projektowaniem graficznym i ilustracją. Współpracował z lokalnym wydaniem „Gazety Wyborczej”, wydawnictwami literatury dziecięcej i edukacyjnymi. Ilustrował i opracowywał graficznie serię podręczników do nauczania początkowego (za jeden z nich został wyróżniony przez PTWK w konkursie na najpiękniejszą książkę roku 2000). W latach 2004–2008 jako redaktor naczelny kierował dwutygodnikiem „Miś”. Od wielu lat współpracuje ze „Świerszczykiem”. Jest twórcą graficznego wizerunku detektywa Pozytywki, głównego bohatera bestsellerowej serii Grzegorza Kasdepke. Współautor (z Magdą Wosik) pierwszej w Polsce bajki do rysowania pt. O, ja cię! Smok w krawacie! – Najlepszej Książki Dziecięcej „Przecinek i kropka” 2011 w konkursie Empiku. W wolnych chwilach jeździ na motorze.

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

2 osoby kupiły
7
Armada 19. Zatrzymani w czasie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Armada 19. Zatrzymani w czasie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.12

Dziewiętnasta część bestsellerowej serii science fiction o przygodach Navis, jedynej przedstawicielki ludzkiej rasy w Armadzie - wielkim konwoju statków kosmicznych przemierzających wszechświat. Po rozpadzie kosmicznego konwoju na dwie frakcje Navis współpracuje z rządem demokratycznej Nowej Armady. Wciąż wykonuje misje na zlecenie, ciągle też szuka prawdziwego złodzieja ornosfery. Tymczasem na pewnej planecie trójka młodych poszukiwaczy skarbów dokopuje się do nienaruszonych komór przetrwalnikowych zapomnianej cywilizacji ludu Jeeosigan. Odkrycie to wywołuje wielkie poruszenie w całej Armadzie i powoduje, że Navis oraz jej przyjaciele zostają wciągnięci w bardzo niebezpieczną grę. Stawką jest nie tylko poznanie ogromnej mocy Jeeosigan, ale też odkrycie zbrodniczych machinacji Rady Najwyższej Armady... Armada jest tworzona przez duet francuskich autorów - scenarzystę Jeana Davida Morvana i rysownika Philippe'a Bucheta, którzy współpracują też przy kilku innych seriach: W poszukiwaniu odpowiedzi, Nomad, Spirou i Fantasio, Navis.

30,00 zł
23,10 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

1 osoba kupiła
8
Szkocja po dewolucji - państwo, bezpieczeństwo, media - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkocja po dewolucji - państwo, bezpieczeństwo, media
Dostępny
2 szt.

Agnieszka Węglińska - doktor, adiunkt w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej DSW, autorka licznych publikacji dotyczących mediów publicznych w Polsce i na świecie, systemów medialnych, komunikacji politycznej i nowomedialnej. Bogusław Węgliński - doktor, adiunkt w Instytucie Bezpieczeństwa i Spraw Międzynarodowych DSW. Zajmuje się tematyką ewolucji terroryzmu, systemami bezpieczeństwa oraz rozwojem rynku lotniczego. Spotter lotniczy. "Opracowanie jest ciekawą próbą usystematyzowania wiedzy na temat Szkocji. Wychodzi więc naprzeciw oczekiwaniom, gdyż problem funkcjonowania Szkocji jako bytu państwowego, w dobie Brexitu, jest kwestią, która powinna wzbudzić zainteresowanie potencjalnego czytelnika." prof. dr hab. Piotr Mickiewicz, Akademia Marynarki Wojennej Autorom udało się uchwycić przemiany dewolucyjne tego systemu w dwóch ciekawych obszarach: mediów i bezpieczeństwa. Książka jest świadectwem dobrej orientacji autorów w sytuacji społeczno-politycznej badanego systemu, pokazuje również zniuansowane relacje między Zjednoczonym Królestwem a Szkocją w perspektywie politycznej, społecznej i kulturalnej. dr hab. prof. DSW Jan Stasieńko, Dolnośląska Szkoła Wyższa

30,00 zł
23,40 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,60 zł

1 osoba kupiła
9
Ubezpieczenia społeczne i świadczenia ZUS - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ubezpieczenia społeczne i świadczenia ZUS
Dostępny
12 szt.

Publikacja jest zbiorem najistotniejszych przepisów dotyczących ubezpieczeń społecznych i świadczeń wypłacanych przez ZUS tj. ustawę o systemie ubezpieczeń społecznych, ustawę o emeryturach i rentach z FUS, ustawę o świadczeniach przedemerytalnych, o rencie socjalnej, świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, ustawę o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych oraz akty wykonawcze. Zaletą książki jest jej praktyczny, poręczny format i przejrzysty układ graficzny. Łatwą orientację w materiale umożliwia obszerny skorowidz. Zmiany oczekujące na wejście w życie umieszczono w ramkach. Stan prawny: luty 2017 r.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
10
Róża, bratki i wariatki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Róża, bratki i wariatki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.20

Róża po dramatycznych doświadczeniach spędza czas w pałacu wśród lasów i jezior. Przebywa tam wielu wrażliwców pokaleczonych przez los. Wszyscy próbują ułożyć sobie życie na nowo. Co odkryje w sobie Róża? Jak zmieni się jej życie? A miłość? Czy da sobie szansę, żeby się na nią otworzyć?

34,90 zł
25,13 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

1 osoba kupiła
11
Quo Vadis. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Quo Vadis. Audiobook
Henryk Sienkiewicz, StoryBox
Dostępny
2 szt.

Wykwintny diament historyczny przedstawia prześladowanie chrześcijan w ostatnich latach panowania Nerona Świat chrześcijan w kontrze do topiącego się w rozpuście Rzymu. Głównym wątkiem powieści jest miłość Winicjusza i Ligii. Należą oni do dwóch odrębnych światów. Winicjusz jest patrycjuszem rzymskim, Ligia zakładniczką pochodzącą z plemienia Ligów, chrześcijanką. Historii ich uczucia towarzyszą liczne zwroty akcji. Za sprawą miłości i wiary bohaterowie przechodzą przemiany osobowości. Audioksiążka w znakomitej interpretacji Henryka Drygalskiego.

24,95 zł
13,72 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 11,23 zł

12
Orzeł biały - audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Orzeł biały - audiobook
Przybyłek Marcin, StoryBox
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.26

Co by było gdyby... Gdyby większość ludzkości miała... zielony kolor skóry? Gdyby Polska była ostatnim bastionem w miarę normalnie funkcjonującej ludzkości? W miarę, bo w roku 2057 wiele spraw się zmieniło... Wiele, ale nie wszystkie, ponieważ ?Polacy jednak, jak wiemy, całkowicie dają dupy w czasach pokoju, jeśli natomiast chodzi o wojnę, nie mają sobie równych?. ?Orzeł biały? pióra Marcina Przybyłka - lekarza medycyny i wieloletniego pracownika firmy farmaceutycznej to alternatywna wizja naszego świata, który wskutek działań ubocznych N-Genu - medykamentu, który miał w zamierzeniu powstrzymać proces starzenia się ludzkiego organizmu, spowodował niecodzienną metamorfozę. Format CD MP3.

30,00 zł
24,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

13
Najgorsze dopiero nadejdzie. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najgorsze dopiero nadejdzie. Audiobook
Robert Małecki, StoryBox
Dostępny
7 szt.

Mistrzowska intryga. Charyzmatyczny i bezkompromisowy bohater. Polski kryminał w najlepszym wydaniu. Zgliszcza spalonego domu kryją w sobie ponurą tajemnicę. Marek Bener ma przed sobą ostatnie dziennikarskie zadanie. Nie wie jednak, że to początek kryminalnej gry, w którą zostaje uwikłany. Przeszłość daje o sobie znać, gdy okazuje się, że ofiarą pożaru jest dawny przyjaciel Benera, który przed laty uwiódł mu narzeczoną. Najgorsze dopiero nadejdzie. Wkrótce kobieta również znika bez śladu. Dziennikarz nie przypuszcza nawet, że z pozoru zwykły dzień przerodzi się w walkę o życie. Czy Marek Bener wygra wyścig z czasem? Iskra, która odpali kryminalną petardę.

36,90 zł
29,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

14
Żona mojego męża - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żona mojego męża
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.23

Bestseller Top 10,„The Sunday Times” „Wibrujący napięciem thriller psychologiczny, który zmrozi krew fanom Dziewczyny z pociągu”. „WASHINGTON POST” Na brytyjskich listach przez wiele tygodni! Najpierw jest miłość. Potem małżeństwo. Potem morderstwo... Lily, początkująca prawniczka, i Ed, ambitny malarz. Młode, szczęśliwe, małżeństwo. Choć oboje mają swoje tajemnice… I ich mała sąsiadka: dziewięcioletnia Carla. Wyśmiewana i poniżana w szkole z powodu biedy, zazdrości innym dzieciom. Pewnego dnia odkrywa, że może mieć to, co one. Wystarczy znać czyjąś tajemnicę, żeby dostać wszystko, czego się pragnie… Carla coraz bardziej zaprzyjaźnia się z Lily i Edem. Staje się jego muzą. Portret „Małej Włoszki” robi furorę i przynosi artyście uznanie i pieniądze. Piętnaście lat później ich drogi znów się krzyżują. Mała Włoszka powraca. Żeby dostać to, czego zawsze pragnęła... Jane Corry jest brytyjską dziennikarką. Jej artykuły ukazywały się m.in. w „Daily Telegraph”, „Mail on Sunday”, „Woman”. Przez trzy lata pracowała w więzieniu o najwyższym stopniu zabezpieczenia - prowadziła warsztaty pisarskie dla więźniów. „To miejsce jest,prawdziwym wyzwaniem dla emocji. Przekonałam się tu, że współczuję komuś, kto zniszczył czyjąś rodzinę”. Te doświadczenia posłużyły jej za inspirację do napisana pierwszego thrillera Żona mojego męża. Książka wydana wiosną 2016 jako e-book weszła na wszystkie brytyjskie listy bestsellerów i pozostawała na nich przez wiele tygodni. Prawa do publikacji kupili wydawcy w kilkunastu krajach. Jane Corry napisała już kolejny thriller.

39,80 zł
27,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

15
Lepiej byś tam umarł - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lepiej byś tam umarł
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.06

Mamed Khalidov – wojownik, muzułmanin, imigrant, dumny mężczyzna, wrażliwy mąż i ojciec… Oto fascynujący portret jednego z najbardziej znanych zawodników mieszanych sztuk walki (MMA). Ze sławnym polskim sportowcem pochodzenia czeczeńskiego rozmawia Szczepan Twardoch. W 1997 roku przyjechał z Czeczenii do Polski i został. Jako niekwestionowany mistrz wagi średniej mieszanych sztuk walki MMA reprezentuje Polskę na największych arenach. Ale miłość do kraju, w którym zdecydował się osiąść i założyć rodzinę, jest miłością trudną. W szczerej rozmowie ze Szczepanem Twardochem, pisarzem zafascynowanym światem męskich sportów, Mamed Khalidov – niezłomny wojownik, imigrant i muzułmanin – opowiada o swoim życiu, w którym walka toczy się niemal bez przerwy.

39,99 zł
34,79 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

16
Dziennik cwaniaczka. Tom 11. Ryzyk-fizyk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik cwaniaczka. Tom 11. Ryzyk-fizyk
Niedostępny
Brak

Greg wie, czemu znowu wszystko poszło nie tak. Oczywiście przez mamę. Kiedy go nastraszyła, że mózg jest czymś w rodzaju mięśnia, który bez treningu robi się sflaczały i gąbczasty, postanowił zrobić coś naprawdę twórczego. Okej, okej, gra na waltorni w szkolnej orkiestrze była tak jakby przypadkiem (a także porażką), ale plan nakręcenia niskobudżetowego horroru z Rowleyem we wszystkich rolach głównych po prostu musiał się powieść! Zwłaszcza scena walki między burmistrzem a stupięćdziesięciometrowym Królem Dżdżownic zapowiadała się megafajnie. Tak, to był genialny pomysł. To znaczy byłby. Gdyby nie wmieszały się gęsi.

26,90 zł
20,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,72 zł

17
Grzechot kości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grzechot kości
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.14

Szokujący debiut dla fanów "Milczenia owiec" filmowany przez brytyjską telewizję Jeden z najgorętszych tytułów targów książki we Frankfurcie 2015! Brytyjski wydawca przez dwa lata przygotowywał premierę! Polskie wydanie tuż po premierze w Anglii. Psychopata okrutniejszy niż Hannibal Lecter… Wszystko dobrze zaplanował. Prowadzi dwa życia. W jednym z nich jest taki jak my. W drugim to kustosz rodzinnego muzeum makabry. Teraz chce dodać nowy eksponat do kolekcji. Wyrusza na polowanie. Sześcioletni Jakey i pięcioletnia Clara mają ze sobą coś wspólnego. Mają to, czego on potrzebuje… Rozpoczyna się szaleńczy wyścig z czasem. Z jednej strony – młoda detektyw, która zmaga się z własnymi problemami: rozsypującym się małżeństwem i poczuciem winy za nierozwiązaną sprawę morderstwa dziecka. I ojciec Jakeya cierpiącego na okrutną chorobę. Z drugiej strony – przerażający Kolekcjoner… „Mistrzowsko budowany, mroczny nastrój. Bogata psychologia postaci, umiejętne przedstawianie skomplikowanych relacji, zwłaszcza w obliczu sytuacji ekstremalnych. I pędząca akcja, pełna szokujących zwrotów”. „THE BOOKSELLER” „Jeśli miałbyś przeczytać tylko jeden thriller w tym roku, to niech to będzie Grzechot kości”. Macmillan, brytyjski wydawca Fiona Cummins jest nagradzaną brytyjską dziennikarką. Pracowała w „Daily Mirror”, gdzie specjalizowała się w artykułach o show-biznesie. "Grzechot kości", jej pierwsza powieść, ukazała się w Wielkiej Brytanii w styczniu 2017 roku. Na jej podstawie realizowany jest już serial telewizyjny. Prawa do wydania książki kupili najwięksi europejscy wydawcy.

39,80 zł
27,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

18
Mity greckie dla dzieci w obrazkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mity greckie dla dzieci w obrazkach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.03

Jak wyglądał początek świata? Kto mieszkał na Olimpie, a kto trafiał do Hadesu? Dlaczego Zeus ukarał Prometeusza? Skąd wzięły się pory roku? Dlaczego ludzie doznają nieszczęść i smutków? Kim byli Dedal i Ikar? Jakie prace musiał wykonać Herakles? Jeśli chcesz, żeby twoje dziecko poznało odpowiedzi na te i inne pytania, a przy tym dobrze się bawiło, to „Mity greckie dla dzieci w obrazkach” są pozycją dla ciebie. Ta niezwykła książka nie tylko stanowi wprowadzenie w świat mitów greckich, lecz także ćwiczy spostrzegawczość i umiejętność opowiadania. Przede wszystkim jednak rozwija wyobraźnię i zachęca do wspólnego mądrego spędzania czasu. Na początku książki zamieszczone zostały streszczenia mitów, ułatwiające śledzenie wydarzeń na kolejnych stronach rozrysowanych bardzo szczegółowo i z dużym humorem przez Nikolę Kucharską. „Mity greckie dla dzieci w obrazkach” to znakomity prezent dla całej rodziny!

29,90 zł
22,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

19
Saga o kotołaku. Tom 6. Ksin na Bagnach Czasu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga o kotołaku. Tom 6. Ksin na Bagnach Czasu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.04.27

Ksin na Bagnach Czasu to ostatnia część „Sagi o kotołaku” napisana przez Konrada T. Lewandowskiego po 27 latach od rozstania z serią. W ten sposób dobiega końca jedno z najciekawszych przedsięwzięć literackich w historii polskiej fantasy. Po Bagnach Czasu snują się cienie rzeczy, które były lub przynajmniej być mogły... Kotołak spotyka tam samego siebie, a to musi zmienić wszystkie jego plany. Pod wpływem tego doświadczenia postanawia wraz z całym swoim ludem wrócić do Suminoru i założyć na Międzykontynencie kolejne już państwo. Wymaga to jednak przeniesienia fragmentu Pierwszego Świata, co może się skończyć magicznym kataklizmem na miarę drugiego upadku Onego. Pewne jest, że nie można ufać magom ani tym bardziej zaangażowanym w szalony projekt demonom. Co jednak nastąpi, gdy władcy koczowników przyjdzie się zmierzyć z samym królem Redrenem? Konrad T. Lewandowski jest autorem poczytnych kryminałów historycznych, powieści historyczno-przygodowych, SF i fantasy, w tym wznawianej obecnie w poszerzonej wersji „Sagi o kotołaku”.

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

20
Gra Wielka ucieczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra Wielka ucieczka
Nasza Księgarnia - gry
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.25

Polska edycja światowego hitu „Cartagena”. Wzbogacona o 6 wariantów rozgrywki! Każdy gracz posiada sześciu piratów, którym pomaga w ucieczce z lochów. Piraci muszą dotrzeć do czekającej na nich łódki. Jest ona jednak za mała i nie dla wszystkich wystarczy w niej miejsca! Musisz w przemyślany sposób przemieszczać swoich piratów i sprytnie korzystać z ekwipunku należącego do innych graczy. Nie zawsze wygrywa ten, który biegnie najszybciej! Czasami warto cofnąć się, aby zdobyć przedmiot przydatny w dalszej ucieczce. Gra kończy się, gdy któryś z graczy umieści w łodzi wszystkich swoich piratów. Zostaje on zwycięzcą i szczęśliwie odpływa, pozostawiając kompanów na pastwę losu. Proste zasady gry! • Plansza przedstawia drogę ucieczki. Znajdują się na niej rysunki pirackich symboli – takie same umieszczone są na kartach, za pomocą których gracz przemieszczają swoich piratów. • W swojej kolejce wykładasz kartę i przesuwasz jednego ze swoich piratów na pierwsze wolne pole przedstawiające symbol z karty. • Gdy skończą ci się karty, będziesz musiał cofnąć swojego pirata, aby zdobyć dodatkowe karty – nie wystarczy więc biec jak najszybciej do przodu! Zdobyte nagrody: Nagroda dziecięcych ekspertów (Niemcy, 2014) Najlepsza gra roku (Holandia, 2002) Najlepsza gra roku (nominacja, Niemcy, 2001) Najlepsza rodzinna gra planszowa (rekomendacja Spiel der Spiele, Niemcy, 2001)

90,00 zł
65,70 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 24,30 zł

21
Gra Twardy orzech do zgryzienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra Twardy orzech do zgryzienia
Nasza Księgarnia - gry
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.31

Gracze mają twardy orzech do zgryzienia: jak przechytrzyć wiewiórki rywali i zdobyć najwięcej orzechów. Należy w przemyślany sposób przemieszczać swoją wiewiórkę po drzewie i gromadzić kolejne orzechy. Planując swoje ruchy, nie bądź jednak zbyt zachłanny – czasami opłaca się zdobyć mniej orzechów, by za moment sięgnąć po ich większą liczbę! Proste zasady pozwalają cieszyć się grą zarówno dorosłym, jak i młodym graczom! Proste zasady gry! • Co rundę zdobędziesz tyle orzechów, ile wskazuje żeton, na którym stoi twoja wiewiórka. Jeśli przesuniesz ją np. na żeton z 3 orzechami, zabierasz ten żeton i zdobywasz 3 orzechy. • Następnie przesuwasz wiewiórkę o liczbę pól odpowiadającą zdobytym orzechom – czyli np. o 3 pola. • Musisz w przemyślany sposób przemieszczać swoją wiewiórkę po drzewie. Gałąź z dużą liczbą orzechów bardzo kusi, ale wokół niej możesz nie znaleźć innych orzechów. Należy więc rozważnie planować kolejne ruchy wiewiórki. • Wygra osoba, która zgromadzi najwięcej orzechów.

59,90 zł
43,73 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

22
Atlas przygód zwierząt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas przygód zwierząt
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.09

Zapraszamy do niezwykłego świata dzikich zwierząt! Oto bogato ilustrowane kompendium wiedzy o przyrodzie, dzięki któremu poznasz najodważniejsze zwierzęta świata. Prześledź mapy siedmiu kontynentów i odkryj, co robią zwierzęta, aby przetrwać kolejne pory roku. Zdecyduj, czy chcesz popłynąć z narwalami w niebezpieczną podróż przez lodowce w poszukiwaniu pożywienia, wychowywać dzieci z orangutanami na Borneo czy uprawiać wspinaczkę górską z pandami w Chinach. W którąkolwiek podróż wyruszysz, czeka cię niezapomniana przygoda w jednej z czterech stron świata. Zobacz ponad 30 scen z życia zwierząt. Dla młodych poszukiwaczy przygód każda strona jest okazją, by odkryć setki szczegółów i przyswoić sobie mnóstwo wiadomości. Emily Hawkins jest pisarką i redaktorką, autorką „Oceanologii”, która została bestsellerem „New York Timesa”. Ukończyła Nottingham University, mieszka z rodziną w Winchester. Pochodząca z Australii Rachel Williams studiowała kreatywne pisanie, później została autorką, redaktorką i wydawcą książek dla dzieci. Lucy Letherland ukończyła Manchester School of Art (Ilustracja i Animacja), mieszka w Londynie. Jej prace są pełne humoru, akcji i szczegółów. Tworząc je, łączy rysunek ręczny z techniką cyfrową.

59,90 zł
44,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

23
Helisa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Helisa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.20

Najnowsza powieść autora bestsellerowego Blackoutu. Czy masz w sobie geny, które zapewnią ci przetrwanie? Oni nas zastąpią! Czy można wyleczyć poważą chorobę dzięki niewielkiej zmianie kodu DNA? A stworzyć zupełnie nowe gatunki roślin i zwierząt? Czy można genetycznie zaprojektować małego geniusza? I co najważniejsze czy to tylko pojedyncze eksperymenty, czy też celowe działanie na wielką skalę, które ma przygotować nowy, lepszy świat? Czy będzie w nim miejsce dla ciebie? Marc Elsberg tworzy sugestywną wizję tego, jak wielkie koncerny chcą stworzyć lepszy świat za pomocą ryzykownych badań genetycznych. To, co brzmi jak opowieść science-fiction, już dzisiaj dzieje się w zaciszu laboratoriów, które stają się centrum władzy nad światem. Marc Elsberg (pseudonim artystyczny austriackiego pisarza Marcusa Rafelsbergera) – urodził się w 1967 roku w Wiedniu. Współpracował z austriacką gazetą Der Standard, jako pisarz zadebiutował w 2004 roku powieścią Das Prinzip Terz. Sukces przyniosła mu druga powieść, Menschenteufel, która przez rok znajdowała się w pierwszej dziesiątce thrillerów na listach Amazon. Kolejna książka, thriller Blackout (W.A.B. 2015), trafiła na listy bestsellerów magazynu Der Spiegel i dostała nagrodę Wissensbuch des Jahres 2012. W Polsce książka również stała się bestsellerem. W 2016 r. nakładem W.A.B. ukazał się kolejny thriller Marca Elsberga, Zero.

45,00 zł
39,15 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,85 zł

24
Jak Hitler mógł wygrać wojnę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak Hitler mógł wygrać wojnę
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.17

Wielokrotnie wznawiany militarny bestseller Dlaczego Hitler podejmował fatalne decyzje militarne, które przesądziły o jego przegranej Katastrofalne błędy, które doprowadziły Niemcy do klęski Przez pierwsze siedem lat swoich dyktatorskich rządów Adolf Hitler unikał silniejszych od siebie, uderzał w słabe punkty i osiągał tak oszałamiające sukcesy, że stanął w obliczu zwycięstwa. Ale po roku 1940 zrezygnował z kursu, który mógł go doprowadzić do ostatecznego triumfu. • Dlaczego niemieckie dywizje pancerne spychające w 1940 roku brytyjskie siły do morza zatrzymały się i pozwoliły Anglikom na ewakuację w Dunkierce? • Dlaczego mając szansę na odcięcie radzieckich dostaw ropy, Hitler uparł się, żeby podzielić swoją armię, co doprowadziło do klęski pod Stalingradem? • Dlaczego w 1944 roku Niemcy nie skoncentrowali swojej ogromnej siły na jedynym odcinku normandzkiego wybrzeża, na którym alianci mogli dokonać lądowania, by rozpocząć inwazję w Europie? • Skąd te i inne fatalne decyzje Führera? BEVIN ALEXANDER to amerykański historyk, autor prac poświęconych historii wojen. W tej książce ujawnia, jakie znaczenie dla działań militarnych Niemiec miała osobowość Hitlera, paranoja, która wzięła górę nad jego polityczną przenikliwością. Odpowiada na pytanie, jak doszło do tego, że Niemcy nie wygrały II wojny światowej, i pokazuje, jak mało brakowało, by alianci ponieśli klęskę.

42,80 zł
29,96 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,84 zł

25
Wyprawa po miłość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprawa po miłość
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.15

Nominacja do Nagrody Czytelniczek Czasopisma „Romantic Times” „Eksplozja romantycznego uczucia, namiętności i przygody”. „ROMANTIC TIMES” Nieustraszony odkrywca… Cały Londyn aż huczy od opowieści o Willu Reptonie. On jedyny ocalał z masakry w Tybecie. Powrócił do Anglii jako bohater, ale nie ma czasu na odpoczynek w blasku chwały. Przed nim kolejna wyprawa. Nic go przed nią nie powstrzyma i nikt nie odkryje jego tajemnicy... chyba że spotka na swej drodze kogoś takiego, jak lady Charlotte Baker. …bezradny wobec uroku niezwykłej kobiety. Charlotte marzy o mężczyźnie, którego odwaga i energia dorównają jej własnym. Od pierwszej chwili rozpoznaje w Willu bratnią duszę. Lecz by go zdobyć, musiałaby odrzucić zasady obowiązujące w jej świecie. Will również czuje się rozdarty pomiędzy fascynującą kobietą a obowiązkiem. Nie raz ryzykował życiem, lecz najbardziej niebezpieczną przygodą może okazać się nie wyprawa za ocean, lecz odkrycie sekretów własnego serca... Susanne Lord stała się w ostatnich dwóch latach jedną z najpopularniejszych autorek romansu historycznego. Jej powieści zbierają entuzjastyczne recenzje prasy i portali czytelniczych. Pierwsza, Wyprawa po miłość, została nominowana do Nagrody Czytelniczek Czasopisma „Romantic Times” dla najlepszego romansu historycznego 2015.

39,80 zł
27,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

26
Ulubieńcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ulubieńcy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.11

Numer 1 Amazonu w kategorii kryminałów z bohaterką policjantką. Sarah Flint stworzyła jedną z najbardziej przekonujących postaci kobiecych – młodą detektyw, która musi zmierzyć się z jednym z najbardziej przerażających seryjnych morderców. – Goodreads On obserwuje i czeka... Na następną matkę i dziecko... Ona musi go powstrzymać... Matka i syn. Pogrzebani w grobie w głębi lasu. Jedno z nich wciąż żyje. Charlotte „Charlie” Stafford, młoda, ambitna detektyw londyńskiej policji, dostaje sprawę tajemniczego zaginięcia matki i dziecka. Wkrótce znika następna para. A potem kolejna... Co łączy ofiary? Czy to działanie szaleńca, czy starannie zaplanowane okrutne zbrodnie sadystycznego mordercy? Czas ucieka. Presja rośne. Policja zatrzymuje kolejnych podejrzanych, ale czy wśród nich jest zabójca? Wszystkie tropy prowadzą donikąd. Poza jednym, który wskazuje, że morderca może być bardzo blisko Charlie... Fantastyczny debiut. Strach ściska żołądek, akcja pędzi, napięcie sięga zenitu. – Amazon Sarah Flint przez trzydzieści pięć lat pracowała w londyńskiej policji metropolitarnej. W swojej karierze miała do czynienia z drobnymi wykroczeniami i najcięższymi zbrodniami. Doświadczenia zawodowe wykorzystała w debiucie literackim – mocnym, szokującym kryminale Ulubieńcy.

39,80 zł
27,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

27
Esther the Wonder Pig, czyli jak dwóch facetów pokochało świnię - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Esther the Wonder Pig, czyli jak dwóch facetów pokochało świnię
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.16

Prawdziwa historia najsłynniejszej świnki na świecie! Steve i Derek zawsze kochali zwierzęta. Ich dom trzeszczał w szwach od przygarniętych psów i kotów. Kiedy więc Steve otrzymał propozycję zaopiekowania się jeszcze jedną biedną sierotką świnką miniaturką nie walczyli ze sobą zbyt długo. Wkrótce jednak odkryli, że ktoś wywinął im niezły numer i że ich mała chrumkająca córeczka zmienia się w pełnowymiarową, ważącą niemal trzysta kilogramów nastolatkę. A to oznaczało, że muszą poważnie przeorganizować swoje życie. Za sprawą Esther Steve i Derek nie tylko przestali jeść bekon (za którym przepadali). Obaj zostali wegetarianami, potem weganami, ale czuli, że coś jeszcze zostało im zrobienia. Kiedy więc Esther przestała się mieścić w wannie i na kanapie, kupili farmę, by ich świnka miała gdzie ryć i się tarzać a następnie założyli schronisko dla zwierząt gospodarskich, znane dziś pod nazwą Happily Ever Esther (Długo i Szczęśliwie z Esther). Ta wzruszająca i zabawna historia pokazuje, jak dwóch zwykłych chłopaków z przerażonych rodziców zastępczych rezolutnej świni stało się obrońcami praw zwierząt.

31,90 zł
23,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,97 zł

28
Hate list. Nienawiść - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hate list. Nienawiść
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.07

Wyobraź sobie, że życzysz komuś śmierci i twoje pragnienie się spełnia. W dodatku zabójcą jest człowiek, którego kochasz. Nick, chłopak Valerie, zaczął strzelać do uczniów w szkolnej stołówce. Dziewczyna, chcąc go powstrzymać, uratowała życie koleżance. A jednak oskarżono ją o współudział, ponieważ to ona wpadła na pomysł stworzenia listy ludzi, których oboje nienawidzili. Listy, według której Nick przeprowadził egzekucję. Teraz Valerie musi stawić czoło kolegom i wrócić do szkoły. Czy osoby przeznaczone do „odstrzału” kiedykolwiek jej wybaczą? I czy ona sama pogodzi się z rolą, jaką odegrała w masakrze?

36,90 zł
27,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

29
Zwariowane pojazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwariowane pojazdy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.27

Jesteście znudzeni zwykłymi koparkami i wozami strażackimi? To wyjątkowa książka, w której sami decydujecie o tym, jak ma wyglądać każdy pojazd. Możecie dodać śmigło albo część rakiety do lokomotywy i sprawdzić, co z tego wyniknie. Podzielone na trzy części ilustracje pojazdów dają ogromne możliwości kombinacji i dobrej zabawy. Na pewno nie będziecie się nudzić! Artur Gulewicz urodził się w 1978 roku. Absolwent łódzkiej ASP. Od ponad dwunastu lat zajmuje się ilustrowaniem i projektowaniem książek. Zaczynał od projektowania podręczników, a dziś skupia się głównie na ilustrowaniu książek dla dzieci, gdyż jak sam mówi, to sprawia mu największą radość i w tym może dać upust wyobraźni. Tworząc ilustracje, miesza różne style. Łączy pastele z akwarelami i zdjęciami, dążąc do uzyskania jak najciekawszego efektu. Współpracuje z czołówką polskich wydawnictw, a także wykonuje projekty dla UNICEF-u.

29,90 zł
22,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

30
Sekrety Watykanu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekrety Watykanu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.03

Od świętego Piotra do Benedykta XVI „Dla Watykanu wszystko, co nie jest święte, jest tajemnicą”. I właśnie o rzeczach tajemniczych, nieznanych czy mało znanych jest ta książka. • Który papież został pochowany, ekshumowany i postawiony przed sądem? • Kto był przeciwnikiem prezentów na Boże Narodzenie rozdawanych przez Świętego Mikołaja? • Który prezydent USA pozował do rzeźby znajdującej się w Watykanie? • Któremu papieżowi odmówiono wizy wjazdowej do Polski? • Który kardynał wiedział, że został wybrany na papieża wcześniej niż reszta konklawe? • Co zawierają Tajne Archiwa Watykanu i Indeks ksiąg zakazanych? • Jak działają watykańskie służby szpiegowskie? • Czym naprawdę jest Opus Dei? • Jaka była przyczyna śmierci Jana Pawła I? Eric Frattini - pisarz, dziennikarz, publicysta, korespondent na Bliskim Wschodzie. Przeprowadził liczne wywiady z takimi osobistościami jak Dalajlama, Nelson Mandela, Jimmi Carter, Jassir Arafat. Jest autorem książek przetłumaczonych na wiele języków. W Sekretach Watykanu Eric Frattini uchyla Spiżową Bramę i zagląda za kulisy Watykanu. Wypełniona fascynującymi faktami i ciekawostkami książka w kilkuset pytaniach i odpowiedziach odkrywa dwa tysiąclecia świata papieży.

37,80 zł
26,46 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,34 zł

31
Kuchnia polska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuchnia polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.08

100 kultowych przepisów kuchni polskiej. Książka kucharska przedstawiająca 100 przepisów na potrawy, bez których nie wyobrażamy sobie dzieciństwa, rodzinnych spotkań przy stole ani atmosfery świąt. Są to receptury przekazywane z pokolenia na pokolenie. Rodzime tradycje kulinarne, by trwać, muszą się odnaleźć w okolicznościach XXI wieku, takich jak oferta składników, standardy dietetyczne, nowe upodobania smakowe oraz kontekst kulturowy w postaci kuchni świata. Te wszystkie okoliczności uwzględnili autorzy, wybierając i adaptując tradycyjne polskie potrawy, a następnie bardzo starannie wszystkie sprawdzając. Piękne, „klimatyczne” i niezwykle apetyczne zdjęcia oraz ciekawy wstęp historyczny dopełniają prezentacji potraw. Książka ma wymiar praktyczny i sentymentalny – jest doskonała jako źródło przepisów oraz jako uniwersalny podarunek.

49,99 zł
35,99 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

32
Cząstka ciebie i mnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cząstka ciebie i mnie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.27

Wzruszająca książka autorki bestsellerowego Klubu Porcelanowej Filiżanki. Wymarzona lektura dla fanek powieści Lucy Dillon. Co byś zrobiła, gdyby Twoje życie nagle legło w gruzach? Poddałabyś się czy walczyła dalej? Dwie najlepsze przyjaciółki Isla i Sophie jeszcze na studiach obiecały sobie, że nigdy nie pozwolą, by życie przeciekło im przez palce. Wiele lat później Isla jest szczęśliwie zakochana, mieszka zagranicą i spełnia swoje marzenia. Dla Sophie los okazał się mniej łaskawy – nie udało jej się zrealizować wielu planów. Nagle życie obu kobiet bezpowrotnie się zmienia. Czeka je szereg trudnych decyzji i niepewna przyszłość. Na szczęście nawet w najgorszych momentach mogą na siebie liczyć. Czy wyjdą na prostą? Podnosząca na duchu powieść o starych przyjaźniach i nowych początkach.

32,90 zł
26,32 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,58 zł

33
Spięcie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spięcie
Dostępny
6 szt.

Spięcie to powieść pełna zapierających dech w piersiach zwrotów akcji, która trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. To niezwykła opowieść o silnych więzach, które łączą nas z najbliższymi i sekretach, których dochowujemy, by ich ochronić. Crawford Hunt, strażnik Teksasu, chce odzyskać córkę. Przed czterema laty, po śmierci żony, załamał się, a opiekę nad małą Georgią przejęli dziadkowie. Crawford jednak się pozbierał, wypełnił wszystkie narzucone przez sąd wymagania i teraz los jego rodziny spoczywa w rękach sędzi Holly Spencer. Podczas rozprawy o przywrócenie Crawfordowi opieki nad córką do sali sądowej wpada zamaskowany napastnik. Strażnik Teksasu reaguje instynktownie i osłania Holly przed strzałem. Jednak jego bohaterski czyn szybko zaczyna być przedstawiany jako brawura i lekkomyślność. Chmury gromadzące się nad Crawfordem gęstnieją, gdy ten odkrywa przerażającą prawdę kryjącą się za napastnikiem i uświadamia sobie, że zleceniodawca ataku pozostaje na wolności. Crawford stawia sobie za cel schwytanie sprawcy. Jednak ścigając napastnika może zaprzepaścić szanse na odzyskanie córki i zniszczyć karierę Holly Spencer, która potrzebuje ochrony nie tylko przed zabójcą, lecz także przed zakazanym uczuciem, które zaczyna ich łączyć. Sandra Brown - amerykańska pisarka, autorka ponad 70 romansów, a także powieści kryminalnych i historycznych. Jej książki zostały przetłumaczone na 33 języki i wydane w 80 milionach egzemplarzy. W Polsce ukazały się m.in. "Twardziel", "Lokator", "Cięcie", "Nieczysta gra", "Zasłona dymna", "Oblężenie", "Rykoszet". Kolejne tytuły już wkrótce.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

34
Chata (wydanie filmowe) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chata (wydanie filmowe)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.30

Przedstawiamy opowieść o zrozpaczonym i wątpiącym ojcu, który spotyka się z Bogiem pod postacią jowialnej Murzynki Rok po chałupniczym wydaniu przez Brada Cummingsa, byłego pastora i właściciela powstałego tylko w tym celu wydawnictwa, Chata sprzedała się w milionie egzemplarzy. Do dzisiaj sprzedano ponad 6 milionów. Tysiące takich ludzi jak pan Nowak, praktykujący katolik, złożyło się na sukces Chata, powieści napisanej przez Williama P. Younga, byłego kierownika biura i pracownika hotelowego, i wydanej przez dwóch pastorów. W ciągu roku Chata osiągnęła status ogólnokrajowego bestsellera. Najmłodsza córka Mackenziego Allena Phillipsa Missy została porwana podczas rodzinnych wakacji. W opuszczonej chacie, ukrytej na pustkowiach Oregonu, znaleziono ślady wskazujące na to, że została brutalnie zamordowana, ale ciała dziewczynki nie odnaleziono. Cztery lata później pogrążony w Wielkim Smutku Mack dostaje tajemniczy list, najwyraźniej od Boga, a w nim zaproszenie do tej właśnie chaty na weekend. Wbrew rozsądkowi Mack przybywa do chaty w zimowe popołudnie i wkracza do swojego najmroczniejszego koszmaru. Jednakże to, co tam znajduje, na zawsze odmienia jego życie. Mack spędza w chacie weekend, uczestnicząc w czymś w rodzaju sesji terapeutycznej z Bogiem, nazywającym siebie Tatuśkiem, Jezusem, który pokazuje się pod postacią żydowskiego robotnika, i Sarayu, Azjatką uosabiającą Ducha Świętego. W czasach, gdy religia staje się coraz mniej istotna, Chata zmaga się z ponadczasowym pytaniem: „Gdzie jest Bóg w świecie tak pełnym niewysłowionego bólu?”. Odpowiedzi, które dostanie Mack, zadziwią Was, i być może odmienią tak jak jego. W otoczce twórczej błyskotliwości Chata jest głęboka duchowo, teologicznie oświecająca i ma moc wpływania na życie. Chata odcina się zarówno od komunałów religijnych, jak i tanich chwytów złego pisarstwa, i ujawnia coś ważnego i pięknego na temat tańca życia z boskością. Tę historię czyta się jak modlitwę, jak najlepszy rodzaj modlitwy, pełen męki, zadziwienia, jasności i zaskoczenia. Spostrzeżenia Williama Younga są nie tylko zniewalające, ale również prawdziwe i zgodne z Biblią. Chata to uprzejme zaproszenie do podróży do samego serca Boga. Brad Cummings, pierwszy wydawca książki sprzedawał ją z własnego garażu, a w reklamę zainwestował jedynie… 300 dolarów. „Ludzie dzwonili i kupowali po kilkanaście egzemplarzy lub całe paczki” – mówi Brad Cummings. W maju 2008 roku jedno z największych amerykańskich wydawnictw Hachette Book Group utworzyło spółkę z wydawcą Chaty, aby wydać książkę pod wspólną marką z pełnym rozmachu planem marketingowym. Paul Young, autor Chaty, mówi, że książka powstała jako prezent dla jego sześciorga dzieci. Chata ma być metaforą „domu, który budujesz na własnym cierpieniu”. Na wrażenia, jakie wywiera Chata na czytelnikach, zapewne wpłynął fakt doświadczenia przez autora wielkiego nieszczęścia. Zazwyczaj osobiste tragedie otwierają nas i uwrażliwiają. Tak było i tym razem. Na niezwykłą mieszankę cierpienia i wiary niewątpliwie wywarły wpływ wychowanie i doświadczenia Williama Younga z dzieciństwa. Jego rodzice byli misjonarzami. William P. Young urodził się jako Kanadyjczyk i dzieciństwo spędził wśród plemienia z epoki kamiennej żyjącego na Papui – Nowej Gwinei. Tam został zgwałcony. Pod wpływem doznanego nieszczęścia Young doświadczył zwątpienia i przechodził kryzys wiary. Chata jest beletrystyczną alegorią jego osobistej podróży przez ocean zwątpienia aż do osiągnięcia wybaczenia. Young zaczął pisać książkę w 2005 roku, aby pokazać swoje nawrócenie i nowe podejście do Boga. Do przedstawienia Boga wykorzystał postać białego starszego człowieka, stolarza i Azjatki, starając się tym samym zmienić religijne uprzedzenia. „Chciałem powiedzieć coś w rodzaju: wiesz, nie wierzę, że Bóg jest Gandalfem ani Zeusem, który karze za jakiekolwiek twoje niedoskonałości”. Young rozdał pierwsze 10 kopii swoim dzieciom i przyjaciołom. Kiedy przyjaciele przyszli po więcej, aby rozesłać je znajomym, pomyślał, że książka nadaje się do udostępnienia większej liczbie odbiorców. Wysłał ją do zaprzyjaźnionego pastora, który uznał ją za rzecz wyjątkową. We trójkę z Bradem Cummingsem pracowali nad książką przez następne 16 miesięcy. Potem pokazywali ją w wydawnictwach. Niestety, żadne nie było nią zainteresowane. Chrześcijańskie wydawnictwa odrzucały ją jako zbyt świecką, komercyjne – jako zbyt religijną. Wtedy zdecydowali się wydać Chata na własny koszt. Chata to piękna historia o tym, jak Bóg przychodzi do nas w naszych smutkach, do nas uwięzionych we własnych rozczarowaniach, zdradzonych przez własne wyobrażenia. Nigdy nie zostawia nas tam, gdzie nas znajduje, jeśli się przy tym nie upieramy. Będziecie chcieli, żeby wszyscy przeczytali tę książkę!

36,90 zł
28,41 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,49 zł

35
Czekam na Was, ale się nie spieszcie. Ks. Kaczkowski we wspomnieniach rodziny i przyjaciół - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czekam na Was, ale się nie spieszcie. Ks. Kaczkowski we wspomnieniach ...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.20

Niezwykły portret niezwykłego księdza. Jana Kaczkowskiego pokochała cała Polska za nieprzeciętne poczucie humoru, które pozwalało oswoić ludziom najcięższe choroby a nawet śmierć. Sam, chory na raka, odszedł przed rokiem, ale został we wspomnieniach rodziny i przyjaciół. Ich wspaniałe opowieści pokazują księdza, jakiego nie znaliśmy.

34,90 zł
26,87 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

36
Podstawy projektowania jachtów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawy projektowania jachtów
Dostępny
45 szt.

Podstawy projektowania jachtów zyskały miano klasycznego podręcznika zarówno dla projektantów i studentów okrętownictwa, jak i dla wymagających właścicieli jachtów. Doczekały się już czterech wydań w Wielkiej Brytanii. Podążając za procesem projektowym 41-stopowego jachtu turystyczno-regatowego, zademonstrowano praktyczne zastosowanie teorii projektowania jachtów. Materiał zawarty w niniejszej książce analizuje każdy aspekt procesu projektowania jachtów żaglowych i motorowych. Autorzy przedstawiają zagadnienia w nadzwyczaj zrozumiały sposób. Książka została zilustrowana wieloma wykresami oraz komputerowo generowanymi rysunkami. Poczynając od specyfikacji nowo projektowanego jachtu, autorzy rozpatrują: – Geometrię kadłuba stosując linie teoretyczne i komputerowe z zastosowaniem linii teoretycznych i komputerowego wspomagania projektowania przy użyciu CAD. – Hydrostatykę i stateczność na wodzie spokojnej oraz na falach. – Projektowanie kadłuba, płetwy sterowej i balastowej. – Aerodynamikę żagli i jej wpływ na projektowanie żagli. – Sposoby równoważenia jachtu. – Dobór śruby i silnika. – Zagadnienia hydrodynamiki dla szybkich łodzi motorowych. – Wpływ obciążeń na kadłub i osprzęt oraz standardy ISO dla ich wymiarowania. – Różne rodzaje kompozytów, łącznie z konstrukcjami przekładkowymi. – Ocenę projektu przy zastosowaniu oprogramowania do przewidywania osiągów (VVP), technik eksperymentalnych oraz numerycznej mechaniki płynów (CFD). Ta książka jest niezmiernie fascynująca... lektura obowiązkowa. „Classic Boat” Klasyka „Cruising World” Podręcznik do projektowania brzmiący na miarę swoich czasów… klasyka w swojej dziedzinie. „Practical Boat Owner” Rozstrzygająca praca nad konstrukcją jachtu. „Cruising” Idealna dla początkujących projektantów i matematycznie myślących żeglarzy. „Yachting Monthly” Standardowa lektura w swojej tematyce. „Yachting Life” Obejmuje każdy element procesu projektowania jachtów. „IBI Magazine” To jedna z tych pozycji, która przychodzi z pomocą wszystkim pragnącym opanować sztukę projektowania jachtów, nawet jeśli nie mają podstaw inżynierskich. Tę biblię jachtowych projektantów przeczytać po prostu muszą – i czytają, na całym świecie! Zostały w niej przedstawione dosłownie wszystkie zagadnienia związane z projektowaniem jachtów. Cała ta gigantyczna wiedza zawarta w książce wcielana jest od razu w życie na przykładzie zupełnie nowego jachtu regatowo-turystycznego, narysowanego przez Michała Orycha. Polski konstruktor najnowszych mazurskich antil (A27, A26cc i A33) oraz specjalista w zakresie CFD (obliczeniowa mechanika płynów) jest współautorem książki. Dominik Życki, „Żagle” 12/2014

59,99 zł
48,59 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 11,40 zł

37
Okręty wojen angielsko-holenderskich 1652-1674 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okręty wojen angielsko-holenderskich 1652-1674
Dostępny
113 szt.

W XVII wieku Anglia i Holandia trzykrotnie toczyły ze sobą wojny, będące częścią większego konfliktu o supremację ekonomiczną i morską. Wojny te, odbywające się na zimnych wodach Morza Północnego i kanału La Manche, okazały się niezwykle istotne dla rozwoju budownictwa okrętowego, uzbrojenia i taktyki. W tym czasie okręty wojenne stały się prawdziwymi liniowcami, które królować będą w wojnach morskich aż do wynalezienia napędu parowego. W książce tej prześledzono rozwój tych jednostek podczas trzech wojen angielsko-holenderskich.

35,00 zł
26,95 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

38
XIII Mystery. Tom 7. Betty Barnowsky - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
XIII Mystery. Tom 7. Betty Barnowsky
Dostępny
41 szt.

Poboczny cykl serii komiksowej Vance'a i van Hamme'a. Każdy z tomów cyklu opowiada historię jednej z postaci drugoplanowych z serii „XIII”.

39,00 zł
30,81 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,19 zł

39
Pragmatyczny programista. Od czeladnika do mistrza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pragmatyczny programista. Od czeladnika do mistrza
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.19

Od ambitnego do najlepszego – czyli jak stać się programistą wydajnym, dociekliwym i gotowym do wszelkich zawodowych wyzwań! Poznaj najlepsze praktyki i najczęstsze pułapki procesu wytwarzania oprogramowania. Naucz się pisać elastyczny, dynamiczny i łatwy w dostosowywaniu kod. Opanuj sprawdzone techniki efektywnego testowania oprogramowania. Twórcy rozmaitych narzędzi programistycznych nieustannie próbują nas przekonać o niewiarygodnych możliwościach swoich produktów, a specjaliści od metodyk obiecują, że to właśnie ich techniki zagwarantują nam największą wydajność. Każdy oczywiście twierdzi, że jego język programowania jest najlepszy? A jak wszyscy doskonale wiemy, w naszej pracy nie istnieją najlepsze rozwiązania – są tylko rozwiązania najlepiej sprawdzające się w danym projekcie. Większy wpływ na efektywność naszej pracy ma więc doświadczenie oraz znajomość różnych, sprawdzonych praktyk wytwarzania oprogramowania. Zawodowcy, którym na sercu leży przede wszystkim jakość realizowanych projektów, są zwykle zgodni – nigdy nie wiążą swojej zawodowej kariery z jedną, konkretną technologią. To jedna z cech wyróżniających pragmatycznych programistów – produktywnych speców, którzy w pełni wykorzystują swój potencjał i szybko osiągają zawodowy sukces. A oto pierwsza książka, która w pełni odsłania system ich codziennej pracy! Nie ma znaczenia, czy jesteś wolnym strzelcem, członkiem wielkiego zespołu projektowego, czy konsultantem równocześnie współpracującym z wieloma klientami. Ta skoncentrowana na przekazywaniu praktycznej wiedzy publikacja pokaże Ci, jak efektywnie wykorzystywać swoje umiejętności i doświadczenie do sprawnej realizacji nawet najbardziej złożonych projektów. Podręcznik ilustruje najlepsze praktyki i najczęstsze pułapki wielu różnych aspektów wytwarzania oprogramowania. Znajdziesz w nim zarówno zagadnienia związane ze strategicznym planowaniem swojego zawodowego rozwoju, jak i techniki takiego projektowania architektury, aby przyszły kod był elastyczny, łatwy w dostosowywaniu do różnych okoliczności i przygotowany do wielokrotnego użytku. Z książki dowiesz się między innymi, jak: • unikać pułapki powielania wiedzy, • pisać elastyczny, dynamiczny i łatwy w dostosowywaniu kod, • unikać programowania przez koincydencję, • zabezpieczać kod za pomocą kontraktów, asercji i wyjątków, • gromadzić rzeczywiste wymagania, • bezlitośnie i efektywnie testować oprogramowanie, • zachwycać swoich użytkowników, • budować zespoły pragmatycznych programistów, • automatyzować pracę w celu zapewnienia większej precyzji.

69,00 zł
48,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,70 zł

40
WordPress i Joomla! Zabezpieczanie i ratowanie stron WWW - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
WordPress i Joomla! Zabezpieczanie i ratowanie stron WWW
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.18

Odkryj techniki zabezpieczania i ochrony serwisów WWW! Jak zabezpieczyć swój serwis internetowy przed atakami? Jak wykryć infekcje strony internetowej? Jak tworzyć kopie zapasowe i przywracać serwis do działania? Wśród ogromnej liczby serwisów dostępnych w internecie miliony działają w oparciu o niezwykle popularne systemy CMS, jakimi bez wątpienia są WordPress i Joomla!. Ich twórcy i administratorzy dbają zwykle o wygląd stron oraz bieżącą aktualizację treści, często jednak brak im świadomości zagrożeń, a także wystarczającej wiedzy i doświadczenia, aby wdrożyć odpowiednią politykę bezpieczeństwa i procedury reakcji na awarię lub atak hakerski. Jeśli jesteś twórcą witryn WWW lub osobą administrującą serwisami działającymi w oparciu o WordPress oraz Joomla! i leży ci na sercu bezpieczeństwo twoich stron, sięgnij po książkę Joomla i WordPress. Zabezpieczanie i ratowanie stron WWW. Dowiesz się dzięki niej, co należy zrobić, aby twoje serwisy były właściwie chronione, zapoznasz się z rodzajami zagrożeń i metodami zabezpieczania się przed nimi, nauczysz się korzystać z narzędzi, które ułatwiają wykonywanie związanych z tym czynności, przekonasz się, jak ważne jest regularne tworzenie kopii zapasowych, oraz poznasz sposób szybkiego przywracania serwisów do działania. Nauczysz się także ograniczać zbędny ruch na stronie i przenosić ją pomiędzy serwerami oraz otrzymasz garść przydatnych informacji prawnych. – Typowe zagrożenia dla serwisów WWW opartych na popularnych CMS-ach. – Sposoby zabezpieczania serwisów przed awariami i atakami. – Oczyszczanie serwisów po atakach i przywracanie ich do działania. – Tworzenie kopii zapasowych i odtwarzanie z nich danych. – Przenoszenie kompletnych stron pomiędzy serwerami. – Ograniczanie zbędnego ruchu na serwerach. – Narzędzia pomocne w codziennym zabezpieczaniu serwisów. Uprzedź hakerów, nie daj szansy włamywaczom, zabezpiecz się przed złodziejami!

49,00 zł
34,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,70 zł

41
Prewspółczynnik i preproporcja w instytucjach kultury 2017 Najnowsze stanowiska organów podatkowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prewspółczynnik i preproporcja w instytucjach kultury 2017 Najnowsze s...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.30

Aby odpowiedzieć na pytanie, czy instytucja artystyczna lub instytucja kultury powinna stosować prewspółczynnik, przede wszystkim należy odpowiedzieć na pytanie, czy prowadzi działalność ona mieszaną, tzn. gospodarczą i niegospodarczą. A zatem, co jest działalnością gospodarczą, a co nią nie jest. Udzielenie odpowiedzi na to pytanie nie jest proste, co potwierdza około 40 interpretacji indywidualnych dyrektorów izb skarbowych w całej Polsce wydanych w 2016 i 2017 roku.

69,00 zł
57,96 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 11,04 zł

42
Sprawozdanie finansowe samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej za 2016 rok - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawozdanie finansowe samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowo...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.30

Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej to specyficzne jednostki, które muszą sporządzać sprawozdanie finansowe nie tylko w oparciu o ustawę o rachunkowości, ale szereg innych ustaw. Publikacja w sposób kompleksowy przedstawia cały proces sporządzenia sprawozdania finansowego od ustalenia sald na koniec roku po sporządzenie raportu ekonomiczno-finansowego (nowy obowiązek w 2017 r.). Publikacja stanowi praktyczne narzędzie dla głównego księgowego, które pozwoli sprawdzić czy sprawozdanie finansowe jego jednostki spełnia wszystkie wymagania i jest zgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami.

79,00 zł
66,36 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 12,64 zł

43
Efektywność funduszy sekurytyzacyjnych działających na rynku polskim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Efektywność funduszy sekurytyzacyjnych działających na rynku polskim
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.08

Rynek wierzytelności w Polsce to dynamicznie rozwijający się segment rynku finansowego. Zmiany, zachodzące na nim w ostatnich latach, doprowadziły do zwiększenia jego znaczenia w gospodarce. Windykacja wierzytelności oraz kompleksowe zarządzanie nimi stały się elementem powszechnej działalności biznesowej. Wzrost świadomości podmiotów prowadzących działalność gospodarczą co do roli zarządzania należnościami i związanych z tym możliwości przekłada się na wolumen rynku wierzytelności. We współczesnej gospodarce innowacyjne rozwiązania finansowe umożliwiają długotrwałe i bezpieczne rozwijanie działalności. Dla banków oraz instytucji finansowych taką szansę stanowi m.in. sekurytyzacja. W książce zaprezentowano możliwości zarządzania niepłynnymi aktywami, a także dokonano oceny efektywności funduszy sekurytyzacyjnych, pełniących funkcję podmiotu organizującego i nadzorującego proces sekurytyzacji na rynku polskim.

54,90 zł
47,21 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 7,69 zł

44
Przekrój przez Wszechświat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przekrój przez Wszechświat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.27

Jak wygląda świat z perspektywy mrówki, pojedynczego atomu albo galaktyki? Czy obserwowalny Wszechświat jest tylko maleńkim pyłkiem, a w każdym atomie kryją się nieskończone Kosmosy tętniące życiem? Bogato ilustrowana książka prowadzi czytelnika krok po kroku poprzez skale przestrzenne Wszechświata: od najpotężniejszych struktur kosmicznych, przez świat galaktyk, gwiazd, planet, skał, roślin, mrówek, bakterii, struktur komórkowych, związków chemicznych i atomów, aż po pojedyncze cząstki elementarne. Kolejne rozdziały opisują fascynujący świat śpiewów ziemskiej magnetosfery, wielkich kosmicznych eksplozji i mikroskopijnych soczewek mrówczego oka, a towarzyszący tym opisom komentarz dotyka takich kwestii, jak miejsce człowieka we Wszechświecie, istota nauki i granice naszego poznania oraz piękno, jedność i harmonia Natury we wszystkich jej skalach. Łukasz Lamża - doktor filozofii, specjalizujący się w filozofii przyrody. Zajmuje się kosmologią i astrofizyką, filozoficznymi aspektami tych dyscyplin oraz ich powiązaniami z pozostałymi gałęziami nauki. Autor wielu artykułów naukowych i popularnonaukowych oraz książki Granice kosmosu - granice kosmologii (CCPress 2015).

19,90 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

45
Krucjata połabska 1147 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krucjata połabska 1147
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.30

Publikacja opisuje dzieje krucjaty połabskiej z 1147 roku - szerokie tło epoki, genezę i motywy wyprawy na Słowian, aspekty religijne i polityczne, uczestników, przebieg i skutki. Słynny zakonnik cysterski Bernard z Clairvaux agitował do wyprawy na Słowian. Ogłosił w swym liście numer 457 "Die laude novae militiae" między innymi to że ci dostąpią łaski Kościoła, którzy pogańskich Słowian nawrócą lub zgładzą. panowie sascy uchwycili się skwapliwie idei Bernarda - wśród nich prym wiedli dwaj najzagorzalszy wrogowie Słowiańszczyzny, książę Saksonii Henryk Lew i margrabia Marchii Północnej Albrecht Niedźwiedź z synami. Tym sposobem w 1147 roku doszło do krucjaty połabskiej - wyprawy potężnych armii rycerstwa niemieckiego, duńskiego, a także kontyngentów polskich i czeskich do bezpardonowej agresji na Połabie. Krucjata zakończyła się, z punktu widzenia krzyżowców, prawie militarnym niepowodzeniem. Pomimo wygrania niektórych potyczek i zajęcia w początkowej fazie krucjaty niektórych słowiańskich grodów. Zarówno wojska Henryka jak i Albrechta doznały licznych porażek, sporych strat i musiały odstąpić bez powodzenia od najważniejszych oblężeń. Jeszcze gorsza katastrofa spotkała armię duńską. Która nie tylko że przegrała sromotnie bitwę lądową pod Dubinem, to na dodatek straciła większość floty w bitwie morskiej z okrętami Ranów z wyspy Rugii.

29,90 zł
23,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

46
Umysł matematyczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Umysł matematyczny
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.22

Skąd wzięła się matematyka? Czy obiekty matematyczne istnieją poza czasem i przestrzenią? Autorzy przedstawiają najnowsze ustalenia nauk neurokognitywnych i ewolucyjnych, w odniesieniu do natury matematyki. Pokazują, że ewolucję zdolności matematycznych wyjaśnić można odwołując się nie tylko do wrodzonych umiejętności protomatematycznych, ale także do roli ewolucji kulturowej. Pytają, czy współczesne teorie neurobiologiczne stanowią, jak się czasem sądzi, wyzwanie dla tradycyjnych koncepcji matematyki, w szczególności zaś dla platonizmu matematycznego, a także, skąd wzięła się – jak nazywa ją Eugene Wigner – niepojęta skuteczność matematyki w naukach przyrodniczych. prof. Bartosz Brożek – kognitywista, filozof i prawnik. Pracownik Katedry Filozofii Prawa i Etyki Prawniczej UJ, członek Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych. Laureat licznych nagród i stypendiów m.in. Prezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Fundacji Humboldta, Nagrody Naukowej „Polityki”. Autor kilkunastu książek, m.in. Granice interpretacji (CCPress 2014) i Myślenie. Podręcznik użytkownika (CCPress 2016). dr Mateusz Hohol - kognitywista i filozof. Adiunkt w zakładzie Logiki i Kognitywistyki w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN, członek Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych. Stypendysta Fundacji Johna Templetona, laureat Nagrody Naukowej „Polityki”. Autor wielu publikacji naukowych, w tym książki Wyjaśnić umysł. Struktura teorii neurokognitywnych (CCPress 2013).

19,90 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

47
Liczby natury. Nierealna rzeczywistość matematycznej wyobraźni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Liczby natury. Nierealna rzeczywistość matematycznej wyobraźni
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.24

Każdej nocy gwiazdy zataczają na niebie okręgi, pory roku następują cyklicznie po sobie, a płatki śniegu nie są nigdy identyczne, ale wszystkie mają symetrię sześciokątną. Żyjemy we wszechświecie wzorów. Każdy z wzorów przyrody jest zagadką, prawie zawsze głęboką. Matematyka jest świetna w rozwiązywaniu zagadek. Zamierzam zabrać was na zwiedzanie matematycznego wszechświata. Chcę spróbować wyposażyć was w matematyczne oczy. A robiąc to, uczynię wszystko co w mej mocy, aby zarazem zmienić sposób, w jaki postrzegacie wasz własny świat. Autor Liczby natury to książka niezwykła. Ian Stewart, światowej sławy uczony, nie posługując się żadnym wzorem czy równaniem opisuje matematyczność otaczającego nas świata, ukazując jego tajemniczość i piękno. Książkę, w której autor udowodnił, że można napisać o liczbach bez liczb, czyta się z prawdziwą przyjemnością. „Wiedza i Życie” Ian Stewart - brytyjski uczony, jeden z najsłynniejszych matematyków na świecie. Autor licznych publikacji naukowych i książek popularnonaukowych. Odznaczony przez Towarzystwo Królewskie w Londynie medalem im. Michaela Faradaya, za popularyzowanie nauk matematycznych.

19,90 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

48
Filozofia przypadku. Kosmiczna fuga z preludium i codą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Filozofia przypadku. Kosmiczna fuga z preludium i codą
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.09

Jak oswoić przypadek? Czy jest on wyłomem w racjonalności, czy da się go jakoś ująć w matematyczne karby? Komu można zadedykować Filozofię przypadku? Michał Heller przyznaje, że sam mógłby ją zadedykować Richardowi Dawkinsowi i Williamowi Dembskiemu, którzy spierają się o to, czy biologiczna ewolucja jest „ślepym zegarmistrzem”, czy raczej świadczy o „Inteligentnym Projekcie”. W biologicznej ewolucji przypadek odgrywa rolę nadrzędną – jest źródłem zmienności gatunków. Autor proponuje szersze spojrzenie: odwołując się do historii pojęcia przypadku i jego ewolucji wskazuje miejsce, jakie przypadki zajmują w strukturze całego Wszechświata. A miejsca te są… nieprzypadkowe. Dlatego Filozofię przypadku można zadedykować i polecić każdemu, kto potrafi dostrzec głębię samego pytania o istotę przypadku. I ciekaw jest odpowiedzi. Siła, uroda i znaczenie dzieła prof. Hellera polega na tym, że stawiając fundamentalne pytania, nie ma ono w sobie cienia jakiegokolwiek fundamentalizmu. „Polityka” Michał Heller – uczony, kosmolog, filozof i teolog. Laureat Nagrody Templetona i założyciel Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie. Autor m.in. książek Bóg i nauka. Moje dwie drogi do jednego celu (CCPress 2013), Granice nauki (CCPress 2014), Bóg i geometria. Gdy przestrzeń była Bogiem (CCPress 2015).

34,90 zł
24,43 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

49
Martin Scorsese rozmowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Martin Scorsese rozmowy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.01

Kim jest człowiek, który nakręcił, m.in.: „Taksówkarza”, „Ostatnie kuszenie Chrystusa”, „Przylądek strachu”, „Infiltrację”, „Wilka z Wall Street”, produkował najbardziej rock'rollowy serial „Vinyl”, a ostatnio wyreżyserował „Milczenie”? W rozmowie przyjaciół – reżysera Martina Scorsese i krytyka filmowego Richarda Schickela powstaje opowieść o chłopcu z mafijnej dzielnicy Nowego Jorku, Little Italy, który sięgnął międzynarodowej sławy dzięki miłości do kina. Słynny reżyser ze szczegółami opowiada o początkach swojej kariery, o swoich mentorach i inspiracjach, o zmaganiach z ograniczeniami wynikającymi z jego pochodzenia, o relacji z ojcem i walce z nałogiem. Opisuje pracę nad kolejnymi filmami, od studenckich etiud aż do planów dotyczących jego najnowszego filmu, Milczenia. Książka ukazała się w Stanach Zjednoczonych w 2011 roku, a w Polsce po raz pierwszy w 2012 r.

44,90 zł
32,33 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

50
Stroiciel grzebieni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stroiciel grzebieni
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.10

Opowiadanie przenosi czytelnika w obszar znajdujący się tuż za granicą życia. Umrzeć jest stosunkowo łatwo, ale zapewnienie sobie komfortu na tamtym świecie czasami może być nie lada wyzwaniem. Zwłaszcza gdy zostało się pomyłkowo pochowanym na podhalańskim cmentarzu zamiast w rodzinnym Krakowie. Tadeuszowi - głównej postaci tej opowieści - przydarzyła się właśnie taka historia. Na dobrą sprawę mógłby się z tym pogodzić, gdyby nie pewien wyjątkowo irytujący szczegół, który nie pozwala mu spoczywać w pokoju. Próby zaradzenia tej sytuacji rodzą całą serię niezwykłych zdarzeń powodujących, że można się przewrócić w grobie - oczywiście ze śmiechu. "Stroiciel grzebieni" to książka z pięknym widokiem na Tatry, humorem nie tylko w czarnym kolorze, góralskim folklorem w tle, urną z prochami w roli głównej, eschatologiczną refleksją i "jazdą bez trzymanki" zakopianką na trasie Murzasichle-Kraków. Krzysztof Niedźwiedzki - twórca teatralno-kabaretowej grupy Formacja Chatelet, redaktor humorystycznego pisma "Nowy Pompon", autor i reżyser sztuk teatralnych "Atrament dla leworęcznych", "Święci tego tygodnia" i "Teatr telewizji" wystawianych w krakowskim Teatrze KTO, autor powieści "Elora - bajka nie tylko dla dorosłych". Zwycięzca konkursu literackiego "Wydaj wszystkich swoich bohaterów" - Rozpisani.pl, 2016.

34,00 zł
30,26 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,74 zł

51
Kosmiczny projekt. Twórcze zdolności przyrody w porządkowaniu wszechświata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kosmiczny projekt. Twórcze zdolności przyrody w porządkowaniu wszechśw...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.13

Dlaczego we Wszechświecie odnajdujemy porządek? Czy należy spojrzeć głębiej niż sięgają prawa fizyki, by zrozumieć zadziwiającą kreatywność natury? Opierając się na odkryciach i teoriach pochodzących z różnych dyscyplin – od matematyki i fizyki przez informatykę i biologię, aż do genetyki i neuronauki – Paul Davies przedstawia prowokacyjną teorię dotyczącą źródła stwórczego potencjału Wszechświata. Autor odchodzi od przestarzałego, Newtonowskiego spojrzenia na rzeczywistość, na rzecz nowego poglądu, w którym w złożonych układach poszukuje się nowych własności, nieobecnych w prostszych strukturach. Prawa fizyki zostają wpisane w przebieg wielkiego kosmicznego „planu”, który jest realizowany wraz z rozwojem wszechświata. Paul Davies jest profesorem Arizona State University w Tempe. Zajmuje się kosmologią, kwantową teorią pola i astrobiologią. Jest autorem wielu książek, m.in. Ostatnie trzy minuty. O ostatecznym losie wszechświata (CCPress 2016).

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

52
Różnym głosem. Rodziny z wyboru w Polsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Różnym głosem. Rodziny z wyboru w Polsce
Dostępny
15 szt.

"Różnym głosem. Rodziny z wyboru w Polsce" to unikalna na gruncie polskim publikacja oparta na wywiadach grupowych z ponad 150 osobami żyjącymi w związkach jednopłciowych oraz z ich rodzinami. Stworzony w ten sposób wielogłos przedstawia refleksje na temat rodzin z wyboru z perspektywy siedmiu różnych grup te rodziny współtworzących: matek biologicznych i społecznych, żyjących w związkach jednopłciowych, nieheteroseksualnych ojców, dzieci osób homoseksualnych, zarówno w wieku szkolnym, nastoletnim, jak i dorosłym, rodzin pochodzenia - rodziców oraz rodzeństwa osób żyjących w związkach nieheteroseksualnych, a także seniorów i seniorek (55+) żyjących w związkach jednopłciowych. Każda z tych grup wnosi unikatowe spojrzenie na to, czym są, jak są rozumiane oraz jak funkcjonują rodziny z wyboru, dodatkowo odnosząc się także do problemów, z jakimi spotykają się osoby homoseksualne i biseksualne czy queer wspólnie wychowujące dzieci

84,00 zł
73,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,08 zł

53
Kredki ołówkowe, 24 kolory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki ołówkowe, 24 kolory
Kamaben, 24 sztuki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.17

Wysokiej jakości kredki idealnie nadające się dla przedszkolaka, zabaw w domu a także projektów kreatywnych. Drewniana oprawa wykonana z drewna cyprysowego, znanego na świecie z malowniczej struktury i średniej twardości. Opakowanie zawiera 24 kolorowych kredek marki Magic Kamaben. Długość kredki: 15.0 cm

14,30 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 2,2%
oszczędzasz 0,31 zł

54
Pies - mój przyjaciel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pies - mój przyjaciel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.19

Książka pomoże dokonać wyboru psiego przyjaciela spośród wielkiej liczby psów rasowych. Zawiera informacje o pochodzeniu psa, jego budowie, zmysłach, emocjach, pielęgnacji, odżywianiu, najczęstszych chorobach czy udzielaniu pierwszej pomocy. Całość wzbogacają liczne zdjęcia i tabele.

34,90 zł
25,13 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

55
Powrót do zagubionych marzeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powrót do zagubionych marzeń
Dostępny
9 szt.

Historia miłosna... Mężczyzna przez przypadek spotyka w szpitalu swoją sympatię z liceum. Dziewczyna jest umierająca... Gdy się o tym dowiaduje, próbuje się nią zaopiekować. Wracają wspomnienia i pytania o to, co mogłoby być, gdyby ich uczucie przetrwało. Romantyzm wspomnień zderza się z rzeczywistością codziennego życia i jego aktualnymi ograniczeniami....

28,00 zł
18,99 zł

Rabat 32,2%
oszczędzasz 9,01 zł

56
Aktówka z przekładkami czarna Eagle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aktówka z przekładkami czarna Eagle
Tung Yung International Ltd.
Dostępny
6 szt.

- materiał: polipropylen- 12 przegródek- przekładki indeksujące- okienka opisowe- 2 kieszonki na wizytówki- zamykana na gumkę- format A4

38,90 zł
32,29 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,61 zł

57
Dlatego nie jemy zwierząt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dlatego nie jemy zwierząt
Dostępny
25 szt.

"Dlatego nie jemy zwierząt to pierwsza książka dla dzieci, która ze szczerością i współczuciem przygląda się życiu i niedoli zwierząt na fermach przemysłowych. Barwna obsada złożona ze świnek, indyków, krów i wielu innych zwierząt przybliży młodym czytelnikom wegetarianizm i weganizm. Te ujmujące zwierzątka pokazane są zarówno w swoim naturalnym środowisku – gdy tworzą relacje, szturchają się noskami, przytulają się i oczarowują swoimi rytuałami i rodzinnym instynktem – a także w smutnych warunkach na fermach przemysłowych. Książka pokazuje wpływ, jaki jedzenie zwierząt ma na nasze środowisko, lasy deszczowe i zagrożone gatunki, a także sugeruje, jakie kroki dzieci mogą podjąć, by dowiedzieć się więcej o wegetariańskim i wegańskim stylu życia. Ta napisana z głębi serca praca jest kluczowym źródłem dla rodziców, którzy chcieliby porozmawiać z dziećmi na ten ważny i aktualny temat.5% ze sprzedaży książki przekazane zostanie na wsparcie działań Fundacji Viva!"

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

58
Życie Jezusa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie Jezusa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.09

Odkąd dwa tysiące lat temu Jezus zaczął nauczać tłumy, zainspirował do lepszego życia miliony ludzi. Dołącz do nich i podążaj za Jezusem. Poznaj Jego świat, posłuchaj przypowieści i historii o cudach. Przedstawiamy książkę, która jak żadna inna przybliży dzieciom postać Jezusa Chrystusa, Jego naukę i czasy, w jakich żył. Napisane przystępnym językiem opowieści prezentują najważniejsze historie biblijne Nowego Testamentu. Dzięki swojej prostocie pozwalają młodszym dzieciom zrozumieć wyjątkowość Jezusa i pojąć, dlaczego to właśnie za Jego naukami podążyły i wciąż podążają miliony ludzi na całym świecie. Książka zawiera opisy najważniejszych wydarzeń z życia Jezusa, czynionych przez Niego cudów, a także najpiękniejsze z Jego przypowieści, a wszystko opatrzone wspaniałymi, pełnymi szczegółów ilustracjami. Polecamy dzieciom do samodzielnej lektury oraz dorosłym pracującym z dziećmi.

19,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,1%
oszczędzasz 4,01 zł

59
Kubuś Puchatek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubuś Puchatek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.17

Wzruszające, pełne liryzmu przygody Krzysia i jego przyjaciół w Stumilowym Lesie. Obdarzone ludzkimi cechami charakteru zwierzątka śmieszą i bawią z jednej strony naiwnością, z drugiej – filozoficznym podejściem do życia. Niezwykłe ilustracje Ernesta H. Sheparda oraz doskonały przekład Ireny Tuwim sprawiają, że od wielu lat książki o Krzysiu, Puchatku, Kłapouchym i Prosiaczku należą do ulubionych lektur dzieci i dorosłych.

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

60
100% naklejek dla chłopców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100% naklejek dla chłopców
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.19

Ta wyjątkowa książeczka w stu procentach składa się z około 1500 kolorowych naklejek przeznaczonych specjalnie dla małych wielbicieli historii o dobrych i złych bohaterach. Zabawne ilustracje przedstawiają między innymi postacie rysunkowe, rozmaite scenki i atrybuty słynnych bohaterów znanych z historii i z filmów. Każde dziecko będzie z chęcią sięgać po kolejne naklejki!

19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

61
100% naklejek do pamiętnika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100% naklejek do pamiętnika
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.20

Ta wyjątkowa książeczka w stu procentach składa się z około 1500 kolorowych naklejek przeznaczonych specjalnie dla dziewczynek. Mogą nimi ozdabiać swój pamiętnik lub wklejać je do pamiętników koleżanek. Śliczne i zabawne ilustracje przedstawiają między innymi postacie rysunkowe, wesołe scenki, hasła przypominające o urodzinach czy początku roku szkolnego, zabawki i wiele innych rzeczy ważnych w życiu młodej damy. Każda dziewczynka będzie z chęcią sięgać po kolejne naklejki!

19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

62
Audiosfera. Studia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Audiosfera. Studia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.22

Przedstawiony tom "Audiosfera. Studia" stanowi wybór tekstów opublikowanych w pierwszych dwóch numerach czasopisma elektronicznego "Audiosfera. Koncepcje - Badania - Praktyki". Zebrane artykuły przedstawiają pewne spektrum interesujących problemów odsłoniętych za sprawą przyjęcia "perspektywy ucha", zwłaszcza w zakresie studiów nad miastem, przemian sposobów słuchania, zmian środowisk dźwiękowych w aspekcie historycznym, podejmują także refleksję nad pejzażem dźwiękowym w perspektywie aksjologicznej.

30,00 zł
23,40 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,60 zł

63
Multicultural Studies. Tom II. Europejskie pogranicza kultur - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,00 zł
23,40 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,60 zł

64
Kultura ziemi kłodzkiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kultura ziemi kłodzkiej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.10

Jak przystało na region w Europie Środkowej, ziemia kłodzka istniała i istnieje realnie, determinowana geografią lub decyzjami politycznymi, a zarazem jest tworem wyobraźni, opisywanym w wielu tekstach i językach. Badanie kultury tego obszaru wymaga zatem podejścia historycznego, skupionego na dziejach narodów i grup społecznych oraz historii ich sztuki, duchowości, obyczaju i przemysłu, jak również użycia perspektyw właściwych dla krajoznawstwa, kulturoznawstwa, wiedzy o literaturze, teologii i komparatystyki. Historii politycznej musi towarzyszyć historia przestrzeni, geografii – antropologia miejsca, opisowi wspólnoty lokalnej – obraz jej stosunków z metropoliami, a ujęciu regionalistycznemu – analiza zjawisk transgranicznych. Tom uwzględniając, różne punkty widzenia, przedstawia historię, dziedzictwo i życie kulturalne tego regionu.

60,00 zł
46,80 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 13,20 zł

65
Ranking pierwszych dam Ameryki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ranking pierwszych dam Ameryki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.16

Nieznane biografie wszystkich żon amerykańskich prezydentów według skali wpływu, jaki wywarły na politykę. Jasna i ciemna legenda kobiet, które choć nie były wybierane przez naród, posiadały prawdziwą władzę. Wydawnictwo Amber proponuje pasjonującą książkę, która przedstawia prywatne i polityczne portrety trzydziestu siedmiu pierwszych dam oraz ranking Siena College Research Institute według ich wpływu na politykę. Mary Lincoln wydawała wojsku rozkazy podczas wojny secesyjnej, podpisując je „Mrs. President”. Łagodny wygląd Barbary Bush skrywał twardego polityka. Edith Wilson nie interesowała się sprawami publicznymi, zanim nie wyszła za owdowiałego Woodrowa Wilsona, a wtedy została jego najbliższym doradcą. Eleanor Roosevelt, największa pierwsza dama Ameryki, była biseksualistką. Jackie Kennedy, jedna z najbardziej fascynujących pierwszych dam w historii Stanów Zjednoczonych, uosabiała marzenia milionów Amerykanek o karierze i już za życia stała się legendą... Od czasów Marthy Waszyngton pierwsze damy Ameryki były nie tylko gospodyniami pierwszego domu. Towarzyszyły mężom podczas najważniejszych wydarzeń politycznych i same brały w nich udział. Wywierały wpływ na politykę zewnętrzną i wewnętrzną, powoływały i zwalniały członków administracji. Były cenione i szanowane, ale i zamieszane w polityczne skandale, przyjmowały łapówki, nadużywały władzy. John B. Roberts II to amerykański dziennikarz, reporter, producent telewizyjny i znany ekspert w dziedzinie polityki, blisko związany z Białym Domem. Publikował m.in. w „New York Times”, „The Washington Post”, „The London Observer”, „The Reader’s Digest”. Podczas kampanii prezydenckiej Ronalda Reagana w 1980 roku pracował jako rzecznik prasowy i kierował działem informacji w Komitecie Inauguracyjnym w 1981 roku. W swojej książce John Roberts przytacza ranking pierwszych dam stworzony na podstawie badań przeprowadzonych wśród amerykańskich naukowców przez Siena College Research Institute, jeden z najważniejszych instytutów badania opinii publicznej w USA.

44,80 zł
31,36 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,44 zł

66
Europejskie kino gatunków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Europejskie kino gatunków
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.29

Książka zawiera pionierską na gruncie polskiego filmoznawstwa próbę opisu fenomenu europejskiego kina gatunkowego, tworzonego w obrębie najważniejszych kinematografii Starego Kontynentu. Odnajdziemy tu szkice poświęcone niemieckim, skandynawskim, włoskim, hiszpańskim i brytyjskim horrorom, reprezentantom lokalnej odmiany science fiction, sowieckiej komedii muzycznej, polskim kryminałom, jak też gatunkom charakterystycznym dla Europy: spaghetti westernom, giallo, filmom erotycznym czy jugosłowiańskim filmom partyzanckim. Autorzy zamieszczonych w tomie tekstów przybliżają także sylwetki mistrzów kina klasycznego (Jean-Pierre Melville, Sergio Leone, Mario Bava, Tinto Brass, Jesús Franco), jak i twórców współczesnych (Jörg Buttgereit, Nicolas Winding Refn, Bruno Dumont). Publikacja ta wypełnia lukę w badaniach kina gatunkowego w Polsce, udowadniając, że europejskie kino gatunkowe nie świeci tylko światłem odbitym kinematografii hollywoodzkiej, lecz stanowi nierzadko oryginalną – zarówno w warstwie estetycznej, jak i intelektualnej – propozycję.

46,20 zł
38,35 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,85 zł

67
Włoski. Gramatyka z ćwiczeniami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Włoski. Gramatyka z ćwiczeniami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.07

Włoski. Gramatyka z ćwiczeniami to napisany przystępnym językiem podręcznik z ćwiczeniami i tabelami. Wyczerpująco omawia najważniejsze zagadnienia gramatyki języka włoskiego na poziomie początkującym i średnio zaawansowanym (A1-B2) oraz uczy posługiwania się nimi w praktyce. Repetytorium objaśnia 80 najważniejszych zagadnień gramatycznych, m.in. czasy i tryby czasownika, użycie rodzajnika, przyimków, zaimków oraz partykuł „ci” i „ne”. Część teoretyczna uzupełniona jest licznymi przykładami zastosowania reguł w praktyce. 200 różnorodnych ćwiczeń wraz z kluczem odpowiedzi oraz zbiorcze testy pozwalają na samodzielne sprawdzanie stopnia opanowania materiału. W książce znajdują się również tabele odmian czasowników regularnych oraz lista 80 czasowników nieregularnych. Włoski. Gramatyka z ćwiczeniami to wyjątkowa książka, z którą: • poznasz zasady budowy zdań oraz zastosowania czasów i trybów, • opanujesz użycie przyimków, rodzajników, partykuł, • przygotujesz się do egzaminów językowych, • dzięki licznym ćwiczeniom nabędziesz umiejętność poprawnego posługiwania się językiem w praktyce! Książka była wcześniej wydana jako Włoski. Gramatyka.

39,90 zł
27,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

68
Atlas zbuntowany - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas zbuntowany
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.20

Co wprawia świat w ruch? Kim jest John Galt? Niszczycielem czy wyzwolicielem? Dlaczego musi toczyć wojnę nie ze swoimi wrogami, lecz z tymi, którzy najbardziej go potrzebują? Dlaczego najtrudniejszą bitwę toczy przeciwko ukochanej kobiecie? Jakaż to przyczyna sprawia, iż genialny przedsiębiorca zmienia się w bezwartościowego playboya, wielki przemysłowiec pracuje na rzecz własnego upadku, kompozytor porzuca karierę w noc swego triumfu, a piękna kobieta kierująca siecią kolei transkontynentalnych zakochuje się w mężczyźnie, któremu poprzysięgła śmierć? Zdumiewająca opowieść o człowieku, który postanowił zatrzymać silnik świata - i uczynił to. Historia kryminalna, jednak nie o morderstwie dokonanym na ludzkim ciele, lecz o morderstwie - i odrodzeniu - ducha ludzkiego.

59,00 zł
46,61 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 12,39 zł

69
Niszczyciel ORP Burza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niszczyciel ORP Burza
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.08

Oddajemy w ręce czytelników nową serię wydawnictwa Napoleon V poświęconą historii polskich okrętów wojennych w Wielkiej Brytanii w latach 1939-1945 W jej ramach opublikowanych zostanie 20 tomów. Omówione zostaną wszystkie znaczące wydarzenia, patrole bojowe oraz starcia jednostek nawodnych i podwodnych „małej floty”, które składają się na dzieje biało-czerwonej bandery na Zachodzie podczas II wojny światowej. Dodatkową atrakcją opracowania są kolorowe grafiki okrętów i uzbrojenia, unikalne fotografie, relacje naocznych świadków wydarzeń oraz kopie dokumentów przechowywane w archiwach krajowych i zagranicznych.

25,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

70
Źródło - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Źródło
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.20

Źródło to historia nieprzeciętnie uzdolnionego architekta, Howarda Roarka. Nie podporządkowuje się on powszechnie panującym poglądom i gustom. Pomimo wiążącej się z tym samotności i cierpienia podąża drogą, którą wskazują mu serce i rozum. Jest to opowieść o ambicji, władzy, pieniądzach i miłości - miłości tak niezłomnej, że niczym masywne kamienne wieże wznoszone przez bohatera zatriumfowała nad oszustwem, rozłąką, zazdrością i okrutnymi atakami tych, którzy pragnęli ją zniszczyć. Podobnie jak w swojej sławnej krótkiej powieści "Hymn", i tu Ayn Rand ostro występuje przeciwko idei równości lansowanej nie tylko przez modny w owym czasie wśród zachodnich intelektualistów - socjalizm, ale i przez chrześcijaństwo. Tu najpełniej dochodzi do głosu filozofia obiektywizmu oraz pochwała indywidualizmu, stanowiącego źródło ludzkiego rozwoju.

59,00 zł
46,61 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 12,39 zł

71
Puzzle skarbonka 60 elementów. Na farmie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle skarbonka 60 elementów. Na farmie
G3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.25

Kolekcja Skarbonka Wysokość skarbonki: 14 cm Średnica skarbonki: 9,5 cm Wymiary motywu: 36,1x24,3 cm Stabilna skarbonka z nadrukiem, wykonana z metalu. Do skarbonki dołączone są puzzle oraz obrazek (wzór do ułożenia). Skarbonkę można otworzyć, żeby wyciągnąć pieniądze (nie musimy jej niszczyć). Świetny prezent dla najmłodszych! Uczy oszczędności ale również daje odrobinę radości! Oryginalne opakowanie oraz wysoka jakość wykonania marki Schmidt Spiele powodują, że puzzle cieszą się dużą popularnością jako asortyment prezentowy. Każda chwila spędzona przy nich to radość nie tylko dla najmłodszych, lecz również i starszych wielbicieli puzzli. Schmidt Spiele produkuje puzzle już od początku ubiegłego wieku, a dzisiaj jest jednym z wiodących producentów nie tylko na rynku niemieckim, ale i światowym. Pudełko zawiera: - skarbonka - puzzle 60 el. - obrazek

46,00 zł
40,48 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,52 zł

72
Puzzle skarbonka 60 elementów. Jednorożec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle skarbonka 60 elementów. Jednorożec
G3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.10

Kolekcja Skarbonka Wysokość skarbonki: 14 cm Średnica skarbonki: 9,5 cm Wymiary motywu: 36,1x24,3 cm Stabilna skarbonka z nadrukiem, wykonana z metalu. Do skarbonki dołączone są puzzle oraz obrazek (wzór do ułożenia). Skarbonkę można otworzyć, żeby wyciągnąć pieniądze (nie musimy jej niszczyć). Świetny prezent dla najmłodszych! Uczy oszczędności ale również daje odrobinę radości! Oryginalne opakowanie oraz wysoka jakość wykonania marki Schmidt Spiele powodują, że puzzle cieszą się dużą popularnością jako asortyment prezentowy. Każda chwila spędzona przy nich to radość nie tylko dla najmłodszych, lecz również i starszych wielbicieli puzzli. Schmidt Spiele produkuje puzzle już od początku ubiegłego wieku, a dzisiaj jest jednym z wiodących producentów nie tylko na rynku niemieckim, ale i światowym. Pudełko zawiera: - skarbonka - puzzle 60 el. - obrazek

42,00 zł
36,96 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,04 zł

73
Zastosowanie pomiarów impedancji w diagnostyce stomatologicznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zastosowanie pomiarów impedancji w diagnostyce stomatologicznej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.04

(...) monografia jest bardzo cennym opracowaniem podsumowującym wieloletnie badania Autorki w dziedzinie spektrometrii impedancyjnej w stomatologi. Prace te mają duże znaczenie w obiektywizacji i ilościowych badaniach diagnostycznych próchnicy. (...) Osiągnięcia badawcze dr n. med. Hanny Alwas-Danowskiej plasują Ją w czołówce badaczy w kraju i na świecie pracujących nad zastosowaniem ilościowej spektrometrii impedancyjnej w diagnostyce stomatologicznej. fragment recenzji prof. Pawła Strumiłło

45,00 zł
36,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,00 zł

Wróć do góry