hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2017.01.23

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 23 stycznia 2017 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Sushi Go! (Rebel), na drugim Dysleksja. Ćwiczenia funkcji poznawczych dla dzieci zagrożonych dysleksją w wieku 7-8 lat (Agnieszka Bala). Kolejny produkt to Pyszne dania z ryżem (praca zbiorowa) oraz Przewodnik ksenofoba. Czesi (Petr Berka).
1
Sushi Go! - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sushi Go!
Rebel, od 8 lat
Dostępny55 szt.

A po sushi czas na deser! Z grupą znajomych wybieracie się do baru Sushi. Wysoka jakość jedzenia współgra z doskonałym smakiem i masą składników. Ale nie to jest najważniejsze. Aby się dobrze najeść, będziecie musieli wziąć sprawy w swoje ręce. Celem gry „Sushi Go!” jest stworzenie najlepszej kombinacji z dostępnych składników. Zdobywaj punkty za zbieranie zestawów odpowiednich kart – Sashimi, wasabi, nigri, tempura i wiele innych tylko czekają na wykorzystanie. Nie zapomnijcie, by zakończyć posiłek przepysznym puddingiem! „Sushi Go!” wykorzystuje znaną mechanikę dobierania kart z 7 Cudów Świata dodatkowo upraszczając i skracając ją. Dzięki sprawdzonemu sposobowi wybierania kart, gra jest dynamiczna i nie ma mowy o przestojach! Wszyscy grają w tym samym czasie, a dzięki prostocie zasad gra idealnie nadaje się jako zapoznanie z mechaniką równoczesnego wyboru kart, zarówno tych, którzy nie mieli z nią jeszcze do czynienia, jak i najmłodszych graczy stawiających pierwsze kroki w graniu w gry planszowe. Tym samym bardzo dobrze sprawdza się jako gra wprowadzająca, a dzięki wielu możliwościom, jest także niebanalną rozrywką dla zaawansowanych graczy. Dzięki metalowej puszce w którą spakowane są karty można zabrać ją ze sobą wszędzie, a zdarzyło się nie raz, że rozgrywka była prowadzona w barze sushi w oczekiwaniu na zamówienie! Zawartość opakowania: • 14 kart Tempura, • 14 kart Sashimi, • 14 kart Pierożek gyoza, • 12 kart 2 Futomaki, • 8 kart 3 Futomaki, • 6 kart 1 Futomaki, • 10 kart Nigiri z łososiem, • 5 kart Nigiri z kalmarem, • 5 kart Nigiri z jajkiem, • 10 kart Pudding, • 6 kart Wasabi, • 4 karty Pałeczki.

51,90 zł
45,67 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,23 zł

8 osób kupiło
2
Dysleksja. Ćwiczenia funkcji poznawczych dla dzieci zagrożonych dysleksją w wieku 7-8 lat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dysleksja. Ćwiczenia funkcji poznawczych dla dzieci zagrożonych dyslek...
Dostępny30 szt.

"Dysleksja" to zestaw ćwiczeń funkcji poznawczych dla dzieci zagrożonych dysleksją w wieku 7-8 lat. Zestaw zawiera ćwiczenia: spostrzegania wzrokowego, mechanizmów lewopółkulowych, słuchowe i językowe, grafopercepcji.Cele ćwiczeńĆwiczenia spostrzegania wzrokowego:Identyfikowanie elementów atematycznych (figury geometryczne), symbolicznych, literowych (sylaby, wyrazy);Wyszukiwanie brakujących elementów przedstawionych na materiale, atematycznym, symbolicznym i literowym;Wyszukiwanie elementów, którymi różnią się wzory, atematyczne, symboliczne i literowe;Przerysowywanie wzorów atematycznych i literopodobnych.Ćwiczenia mechanizmów lewopółkulowych:Linearne porządkowanie wzorów atematycznych, symbolicznych, literowych;Linearne porządkowanie elementów tematycznych, między, którymi zachodzi określona relacja;Ćwiczenia słuchowe i językowe:Tworzenie sekwencji,Powtarzanie zdań,Różnicowanie opozycji fonologicznych.Ćwiczenia grafopercepcyjne:Dorysowywanie brakujących elementów.

48,00 zł
45,60 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,40 zł

7 osób kupiło
3
Pyszne dania z ryżem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Pyszne dania z ryżem
Dostępny12 szt.

Ryż jest pożywieniem 1/2 ludności świata. Każdy z jego gatunków przeznacza się do innego rodzaju potraw. Najbardziej popularne są pochodzące z Włoch risotta z ryżem arborio, ryż jaśminowy wykorzystujemy do deserów. Biały ryż to baza znakomitych pilawów. Możecie także skusić się na egzotyczną jambalayę pochodzącą z Luizjany.

8,00 zł
5,68 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 2,32 zł

3 osoby kupiły
4
Przewodnik ksenofoba. Czesi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik ksenofoba. Czesi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.28

Przewodnik ksenofoba to żartobliwe, ale pouczające spojrzenie na charakter i dziwactwa różnych narodów. W tym tomie autorzy pokazują, które wyjątkowe zalety i słabości Czechów czynią ich Czechami oraz jak te cechy są postrzegane przez inne narody. Szczera, napisana z nutą ironii książka stanowi gwarantowane lekarstwo na ksenofobię. Lektura obowiązkowa dla turystów i wszystkich ciekawych świata.

22,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,8%
oszczędzasz 5,91 zł

3 osoby kupiły
5
Topografia pamięci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Topografia pamięci
Dostępny60 szt.

„Co to takiego, co każe tym ludziom sznurować usta? Strach? Przed czym? Przed mordercami i ich następcami? Dlaczego miano by się ich bać jeszcze dzisiaj? A może to strach przed upiorami przeszłości? A przecież wiemy, że nie da się tego zażegnać milczeniem. Wprost przeciwnie” – pisze Martin Pollack, powracając do dręczących go tematów: wypierania pamięci o zbrodni w imię ochrony społeczeństwa, amputowanych traum, dziedziczenia winy, niewidocznego szlaku grobów, którymi naznaczona jest cała Europa Wschodnia. Zwraca też uwagę na historię uchodźstwa w naszej części świata i – co za tym idzie – na długą tradycję różnorodności etnicznej. Obnaża narracje, za pomocą których politycy chcą odgrodzić się dziś od uchodźców, a jednocześnie ujednolicić pamięć i zakłamać historię. Tymczasem ślady wielonarodowego bogactwa przebijają z każdej podróży autora i z kilku tysięcy starych fotografii. Architektura, która interesuje Martina Pollacka, i geografia składa się z permanentnej walki o prawdę, walki z zakłamaniem. To jest inna geografia niż ta, której się uczymy zwykle w szkołach, bo tu jest Babi Jar i Katyń, i Bełżec, i Treblinka, i groby Słowenii, i groby Besarabii, groby zatarte, groby, które miały nie istnieć. Martin Pollack odkopuje te groby, walczy o pamięć, walczy o przywrócenie pośmiertnego głosu ofiarom. Potrafi być bardzo okrutny i szczery wobec własnej rodziny, wobec samego siebie.Adam Michnik, fragment laudacji z okazji przyznania Martinowi Pollackowi – „Pióra Wolności”

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

2 osoby kupiły
6
Pyszne dania z kaszą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pyszne dania z kaszą
Dostępny52 szt.

Kasza jest jednym z najstarszych pokarmów ludzkości. Znamy wiele jej gatunków i rodzajów, a każdy z nich przyrządza się inaczej. Polecamy tradycyjne krupniki, lekkie dania z warzywami, jak kaszotto z porem i groszkiem, sałatki w stylu orientalnym oraz kurczaka na łożu z kaszy. Słodki pudding z kaszy jaglanej z jabłkami zapewne stanie się waszym ulubionym deserem.

8,00 zł
6,99 zł

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

2 osoby kupiły
7
Przewodnik ksenofoba. Islandczycy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik ksenofoba. Islandczycy
Dostępny10 szt.

Przewodnik ksenofoba to żartobliwe, ale pouczające spojrzenie na charakter i dziwactwa różnych narodów. W tym tomie autorka pokazuje, które wyjątkowe zalety i słabości Islandczyków czynią ich Islandczykami oraz jak te cechy są postrzegane przez inne narody. Szczera, napisana z nutą ironii książka stanowi gwarantowane lekarstwo na ksenofobię. Lektura obowiązkowa dla turystów i wszystkich ciekawych świata.

22,90 zł
16,99 zł

Rabat 25,8%
oszczędzasz 5,91 zł

2 osoby kupiły
8
Przewodnik ksenofoba. Niemcy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik ksenofoba. Niemcy
Dostępny28 szt.

Przewodnik ksenofoba to żartobliwe, ale pouczające spojrzenie na charakter i dziwactwa różnych narodów. W tym tomie autorzy pokazują, które wyjątkowe zalety i słabości Niemców czynią ich Niemcami oraz jak te cechy są postrzegane przez inne narody. Szczera, napisana z nutą ironii książka stanowi gwarantowane lekarstwo na ksenofobię. Lektura obowiązkowa dla turystów i wszystkich ciekawych świata.

22,90 zł
16,99 zł

Rabat 25,8%
oszczędzasz 5,91 zł

2 osoby kupiły
9
Przewodnik ksenofoba. Polacy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik ksenofoba. Polacy
Dostępny17 szt.

Przewodnik ksenofoba to żartobliwe, ale pouczające spojrzenie na charakter i dziwactwa różnych narodów. W tym tomie autorka pokazują, które wyjątkowe zalety i słabości Polaków czynią ich Polakami oraz jak te cechy są postrzegane przez inne narody. Szczera, napisana z nutą ironii książka stanowi gwarantowane lekarstwo na ksenofobię. Lektura obowiązkowa dla turystów i wszystkich ciekawych świata.

22,90 zł
16,99 zł

Rabat 25,8%
oszczędzasz 5,91 zł

2 osoby kupiły
10
Pyszne dania z makaronem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pyszne dania z makaronem
Dostępny24 szt.

Makaron nie musi być tylko dodatkiem do rosołu. Włosi jedzą makarony prawie codziennie, co wskazuje, że pasta przyrządzana z rozmaitymi sosami nigdy się nie znudzi. Potrawy z makaronem sprawdzą się, gdy chcemy przyrządzić błyskawiczny obiad, a także wtedy, gdy zamierzamy podjąć gości wytworną kolacją. Polecamy przepisy na dania makaronowe z warzywami, np. spaghetti z cukinią i pesto lub cannelloni ze szpinakiem albo przysmaki z mięsem lub rybą, np. lasagne z sosem bolońskim.

8,00 zł
6,99 zł

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

3 osoby kupiły
11
Sługi boże, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sługi boże, DVD
Mariusz Gawryś, 2016
Dostępny6 szt.

To nie przeszłość zabija. Zabijają ludzie. Z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się młoda Niemka. Śledztwo prowadzi doświadczony komisarz Warski (Bartłomiej Topa). Ku jego niezadowoleniu do sprawy przydzielona zostaje także Ana Wittesch (Julia Kijowska), berlińska policjantka o polskich korzeniach. Jej udział w dochodzeniu budzi wątpliwości Warskiego. Czuje, że za jej przyjazdem stoi coś więcej, niż mówią mu przełożeni. Wkrótce do miasta przybywa dr Kuntz, tajemniczy wysłannik watykańskiego banku. Co łączy samobójstwo niemieckiej studentki, pojawienie się Any i dr. Kuntza? Zanim zagadka zostanie rozwiązana, Warski i Ana muszą nauczyć się współpracować i wzajemnie sobie ufać. Tymczasem z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się kolejna dziewczyna...

30,00 zł
22,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

1 osoba kupiła
12
Przewodnik ksenofoba. Szkoci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik ksenofoba. Szkoci
Dostępny13 szt.

Przewodnik ksenofoba to żartobliwe, ale pouczające spojrzenie na charakter i dziwactwa różnych narodów. W tym tomie autor pokazuje, które wyjątkowe zalety i słabości Szkotów czynią ich Szkotami oraz jak te cechy są postrzegane przez inne narody. Szczera, napisana z nutą ironii książka stanowi gwarantowane lekarstwo na ksenofobię. Lektura obowiązkowa dla turystów i wszystkich ciekawych świata.

22,90 zł
16,99 zł

Rabat 25,8%
oszczędzasz 5,91 zł

2 osoby kupiły
13
Przewodnik ksenofoba. Irlandczycy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik ksenofoba. Irlandczycy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.21

Przewodnik ksenofoba to żartobliwe, ale pouczające spojrzenie na charakter i dziwactwa różnych narodów. W tym tomie autor pokazuje, które wyjątkowe zalety i słabości Irlandczyków czynią ich Irlandczykami oraz jak te cechy są postrzegane przez inne narody. Szczera, napisana z nutą ironii książka stanowi gwarantowane lekarstwo na ksenofobię. Lektura obowiązkowa dla turystów i wszystkich ciekawych świata.

22,90 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,8%
oszczędzasz 5,91 zł

1 osoba kupiła
14
Logiś i ja. Ćwiczenia logicznego myślenia. Gdzie? Kiedy? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Logiś i ja. Ćwiczenia logicznego myślenia. Gdzie? Kiedy?
Dostępny3 szt.

"Logiś i ja" to seria ćwiczeń kształtujących umiejętność logicznego myślenia. Wykonywanie zadań z Logisiem to umysłowy trening, który ułatwi dziecku przyszłą edukację w szkole. "Gdzie? Kiedy?" to obszerny zestaw ćwiczeń wspomagających dla dzieci z trudnościami w orientacji przestrzennej i czasowej.Karty pracy zawierają zadania z zakresu:położenia w przestrzeni (wyrażenia przyimkowe),schematu ciała (prawa, lewa strona),relacji czasowych (pory dnia, pory roku, dni tygodnia, miesiące, pojęcia: wczoraj, dzisiaj, jutro itp.).

42,00 zł
39,90 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,10 zł

1 osoba kupiła
15
Przewodnik ksenofoba. Belgowie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik ksenofoba. Belgowie
Dostępny12 szt.

Przewodnik ksenofoba to żartobliwe, ale pouczające spojrzenie na charakter i dziwactwa różnych narodów. W tym tomie autor pokazuje, które wyjątkowe zalety i słabości Belgów czynią ich Belgami oraz jak te cechy są postrzegane przez inne narody. Szczera, napisana z nutą ironii książka stanowi gwarantowane lekarstwo na ksenofobię. Lektura obowiązkowa dla turystów i wszystkich ciekawych świata.

22,90 zł
16,99 zł

Rabat 25,8%
oszczędzasz 5,91 zł

1 osoba kupiła
16
Taniec wdowca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taniec wdowca
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.29

Istnieje wiele sposobów na wykoszenie konkurencji w branży muzycznej. Tresowi Navarre'a zostało zaledwie kilka dni oficjalnej praktyki potrzebnej do uzyskania licencji prywatnego detektywa. Obserwowanie kobiety podejrzewanej o kradzież kasety demo powinno być pan dulce z masłem. Ale wystarcza chwila dekoncentracji, żeby ktoś na jego oczach zastrzelił skrzypaczkę Julie Kearnes. Tres powinien się wycofać i zostawić śledztwo policji, ale wycofywanie jakoś nigdy nie należało do jego mocnych stron. Zaginione demo i morderstwo Julie to tylko dwa z wielu problemów dręczących Mirandę Daniels, rachityczną piosenkarkę o gigantycznym talencie. Rywalizuje o nią dwóch ważniaków z branży muzycznej; obaj chcieliby pokierować jej karierą. Jeden słynie z wyrządzania krzywdy ludziom, którzy mu podpadną. Drugi przepadł właśnie bez wieści. Kiedy Tres zaczyna się przyglądać brudnym zagraniom wokół Mirandy, uświadamia sobie, że wdepnął w mrowisko chciwości, zdrady i mordu kto wie, czy sam nie jest następny w kolejce.

36,90 zł
27,31 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

1 osoba kupiła
17
Co? Jak? Napisać - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co? Jak? Napisać
Niedostępny
Brak

W dobie smartfonów, tabletów i klawiatur niełatwo jest nam już pisać odręcznie, a co dopiero pisać ładnie i czytelnie... Na szczęście pisanie odręczne wraca do łask! Dorośli najpierw kolorowali, później rysowali, łączyli kropki i szukali dróg w skomplikowanych labiryntach, a wszystko po to, by się zrelaksować i skupić uwagę na jednej konkretnej czynności. Teraz przyszła kolej na kaligrafię i piękne pismo techniczne. Co? Jak? Napisać to idealna propozycja dla tych, którzy chcą dopiero rozpocząć przygodę ze starannym pisaniem. J.H. Cromwell - autor tej wydanej po raz pierwszy w 1857 r. książki - opracował metodę, która pozwala w kilku nieskomplikowanych krokach nakreślić piękne litery w różnych stylach. Wystarczy kartka w kratkę i coś do pisania! Dostępny jest też uzupełniający książkę zeszyt dla tych, którzy wierzą, że ćwiczenie czyni mistrza.

40,00 zł
29,60 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,40 zł

18
Chińskie cienie. Wesoła zabawa dla wszystkich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chińskie cienie. Wesoła zabawa dla wszystkich
Niedostępny
Brak

Kto z nas nie bawił się w dzieciństwie w teatr cieni - czy to za pomocą dłoni, czy wyciętych z papieru kształtów? Dziś, dzięki wznowionemu i uzupełnionemu wydaniu książki Chińskie cienie. Wesoła zabawa dla wszystkich (1935 r.), można tę zabawę przybliżyć naszym dzieciom! Rzucane przez dłonie cienie przedstawiające różne zwierzęta i postaci zostały wzbogacone prostymi rymowankami, które zachęcą dzieci do wymyślania historii. Z kolei zamieszczone na końcu książki perforowane karty pozwolą im przygotować własne kształty i urozmaicić zabawę. Więcej gotowych szablonów do wycięcia w zeszycie Teatrzyk cieni. Wycinanka. Piękne wydanie, atrakcyjna cena, doskonały prezent dla wszystkich!

40,00 zł
29,60 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,40 zł

19
Teatrzyk cieni. Wycinanka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teatrzyk cieni. Wycinanka
Niedostępny
Brak

Kto z nas nie bawił się w dzieciństwie w teatr cieni - czy to za pomocą dłoni, czy wyciętych z papieru kształtów? Dziś dzięki wznowionemu i uzupełnionemu wydaniu książki Chińskie cienie. Wesoła zabawa dla wszystkich (1935 r.) i specjalnemu zestawowi wycinanek zebranych w osobnym zeszycie, można tę zabawę przybliżyć naszym dzieciom! Książka + zeszyt = wspaniały prezent.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

20
Vernon BR - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vernon BR
Dostępny4 szt.

Vernon God Little. Stan posiadania: piętnaście lat w zapadłej dziurze w Teksasie, jedna toksyczna matka, jedna dziewczyna, z którą zamienił paręnaście słów i jeden przyjaciel. Dziwny, ale fajny. I ten najlepszy przyjaciel pewnego dnia zastrzelił w szkole szesnaście osób, a potem siebie. Vernona tam nie było, ale nie było go też na lekcji, więc dla wybitnie inteligentnych stróżów prawa oczywistym się stało, że właśnie znaleźli wspólnika zbrodni. Szalony dzieciak, który popełnił już samobójstwo, nie był dla nich rozwiązaniem sprawy. Bezpodstawnie osądzony i już skazany oprzez media, przerażony absurdem otaczającego go świata i święcie przekonany, że niewinność przecież musi zwyciężyć, Vernon ucieka. Nawet dość daleko... Przynajmniej na chwilę...

24,90 zł
6,97 zł

Rabat 72,0%
oszczędzasz 17,93 zł

21
Rycerz zakonu szpitalników (2) 1306-1565 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rycerz zakonu szpitalników (2) 1306-1565
Niedostępny
Brak

Po okresie kampanii na lądzie stoczonych na wczesnym etapie istnienia, od schyłku XIV w. zakon szpitalników walczył głównie na morzu. Nacisk kładziono teraz na działania na małą skalę, nie zaś na inwazje sił krzyżowych, które tak często kończyły się fiaskiem. Po podbiciu Rodos zakon ufortyfikował je i tam przeniósł się w 1309 r. Po okresie prowadzonej z przerwami walki przeciw mamelukom nadeszła wojna na pełną skalę, z Turkami osmańskimi, którzy zdobyli Rodos w 1522 r., zmuszając szpitalników do wyniesienia się na Maltę. Niniejsza książka, będąca druga z dwóch części, bliżej przygląda się ludziom, którzy żyli i umierali dla sprawy zakonu w tym kluczowym okresie, a także jego politycznej i gospodarczej roli na ziemiach, gdzie panowało chrześcijaństwo.

40,00 zł
30,80 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

22
Pisaki ze stemplami, 12 kolorów, mix wzorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisaki ze stemplami, 12 kolorów, mix wzorów
Fiorello
Dostępny112 szt.

Pisaki 2 w 1: końcówka pisząca i nasączona pieczątka z wesołym wzorem: – tusz na bazie wody, – wentylowana zatyczka, – grubość linii pisania 1-3 mm, – średnica pieczątki 8 mm, – zestaw 12 kolorów. Uwaga! Mix wzorów, różne kolory opakowania i pisaków. Produkt wysyłany losowo.

18,99 zł
23
Jak wykształcić inteligencję emocjonalną - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak wykształcić inteligencję emocjonalną
Niedostępny
Brak

Pełny program rozwijania kompetencji emocjonalnej!Kompetencja emocjonalna to sprawność kluczowa! Uczucia nie są niepokornymi pozostałościami wieku kamienia łupanego, które należy uciszyć lub zignorować, w międzyczasie wpajając dzieciom wiedzę akademicką. Uczucia kierują naszym zachowaniem, kształtują wartości, które wyznajemy, i warunkują wybór takiego, a nie innego działania.

30,20 zł
28,69 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,51 zł

24
Pisaki Fun 12 kolorów FIORELLO - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisaki Fun 12 kolorów FIORELLO
Dostępny10 szt.

pisaki szkolne w intensywnych kolorachkońcówka wyposażona w blokadę, nie ma mozliwości wcisnięcia jej do środkabezpieczna wentylowana zatyczka umożliwia oddychanie w przypadku połknięciawyrazisty tusz na bazie wodyspieralnegrubość linii 1 mmzestaw 12 kolorów

8,99 zł
25
Poradnik kontorsjonisty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poradnik kontorsjonisty
Dostępny1875 szt.

John Dolan Vincent posiada szósty, w pełni ukształtowany palec serdeczny u lewej dłoni, fotograficzną pamięć, geniusz matematyczny, straszliwe migreny, a co za tym idzie – skłonność do narkotyków oraz... zmian tożsamości. Atakujące go od dziecka potworne bóle głowy były lekceważone przez lekarzy i rodziców (ojca – alkoholika i udręczoną, chorą na raka matkę), oraz interpretowane jako próba zwrócenia na siebie uwagi. John wyniósł z dzieciństwa przekonanie, że prawda nie jest nic warta, a – zawsze tak czy inaczej przeinaczona – wręcz może wpakować go w kłopoty. Dyskryminowany w szkole tak przez kolegów, jak i nauczycieli dochodzi do wniosku, że tożsamość to pułapka, ciasna, hermetycznie zamknięta skrzynka, w której musi tkwić ściśnięty i powykręcany, niczym widziany kiedyś w telewizji magik-kontorsjonista.

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

26
Flamastry szkolne NC 24 kolory - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flamastry szkolne NC 24 kolory
Staedtler
Niedostępny
Brak

Flamastry z fibrową końcówką. Łatwo spieralny z większości tekstyliów. Wentylowana skuwka.

30,10 zł
Powiadomienie
27
Kraina fast foodów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina fast foodów
Niedostępny
Brak

Historia fast foodu jest do tego stopnia opowieścią o powojennej Ameryce, że fakt ten jednocześnie fascynuje i przeraża. Choć stworzony przez garstkę indywidualistów, przemysł szybkich dań doprowadził do homogenizacji amerykańskiego społeczeństwa. Fast food przyspieszył włączenie do amerykańskiego krajobrazu pasaży handlowych, poszerzył otchłań między bogatymi i biednymi, wzmógł epidemię otyłości i zwiększył siłę niszczycielską amerykańskiego imperializmu za granicą. Długa jest lista oskarżeń, jednak Eric Schlosser składa je w całość dzięki mistrzowskiemu połączeniu reportażu, cierpkiego humoru i rygorystycznego toku rozumowania. Książka Erica Schlossera ma szczególną wartość zwłaszcza dla czytelnika polskiego, którego dopiero od kilkunastu lat dotyka ekspansja zachodnich korporacji żywieniowych. Skąpana w różnych sosach mięsna lub rybna mielonka w oczach wielu symbolizowała początkowo nadejście nowej epoki swobód obywatelskich i demokracji, powiew wolnego świata.

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

28
Matura bez problemów. Historia XX wieku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matura bez problemów. Historia XX wieku
Niedostępny
Brak

Autor w sposób zwięzły i interesujący przedstawia skomplikowaną historię XX wieku. Pokazuje, jak rewolucja naukowo-techniczna oraz eksplozja demograficzna odmieniły gospodarkę, kulturę i politykę.

31,50 zł
23,00 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,50 zł

29
Efektowna katastrofa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Efektowna katastrofa
Niedostępny
Brak

Demaskatorski, wnikliwy i ironiczny portret rodziny należącej do uprzywilejowanego środowiska nowojorskiej elity finansowej. Zderzenie światów Manhattanu i Harlemu, wielka metropolia ukazana nie tylko jako tygiel kultur, ale też przestrzeń podporządkowana ścisłej hierarchii społecznej. Dylematy inteligentnego i ambitnego absolwenta prestiżowej amerykańskiej uczelni na życiowych rozstajach. Mogłoby się wydawać, że Noah - świeżo upieczonego absolwenta Princeton - czeka życie usłane różami, zwłaszcza że akurat otrzymał posadę korepetytora dorastających dzieci bajecznie bogatej rodziny należącej do nowojorskiej elity. Ta z pozoru intratna fucha, która ma umożliwić bohaterowi spłatę kredytu zaciągniętego na własne wykształcenie oraz wsparcie brata, rychło okazuje się autentycznym koszmarem. Nieznośni, rozpieszczeni licealiści oraz ich aroganccy i zepsuci władzą i przywilejami rodzice to typowi reprezentanci swojej klasy społecznej.

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

30
Bawmy się. Kolorowanka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bawmy się. Kolorowanka
Niedostępny
Brak

Dobrze widoczne, szerokie kontury obrazków ułatwią kolorowanie bez wychodzenia za linię. Dzięki temu dzieci łatwiej pokolorują wszystkie ilustracje. Podczas kolorowania obrazków rodzic może towarzyszyć maluchowi, motywując i chwaląc go podczas wykonywanej pracy. Nazywajcie kolory, wzory oraz kształty i cieszcie się wyjątkowymi chwilami spędzonymi razem!

10,70 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 1,71 zł

31
Dowcipy rozmaite - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dowcipy rozmaite
Niedostępny
Brak

Książeczka w kieszonkowym formacie zawiera kilkaset dowcipów – o blondynkach, Jasiu, lekarzach, policji, rolnikach, szefie, wojsku i zwierzętach.

3,99 zł
Powiadomienie
32
Imperium, Legenda Sigmara. Księga druga - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Imperium, Legenda Sigmara. Księga druga
Niedostępny
Brak

Wypędziwszy z Imperium orczych najeźdźców, Sigmar jednoczy ludzkie plemiona i kładzie podwaliny pod powstanie Imperium. Nowonarodzony kraj rośnie w siłę, ale wciąż grozi mu wielkie niebezpieczeństwo. Do wielu dzikich zakątków nie dociera światło cywilizacji, a w lasach i górach czają się liczni wrogowie. Kiedy w Norsce wzbiera fala inwazji Chaosu grożąca zalaniem całego Imperium, Sigmar i pozostali władcy zostają wystawieni na ciężką próbę.

44,00 zł
31,68 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,32 zł

33
Nocny prześladowca. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nocny prześladowca. Audiobook
Chris Carter, Sonia Draga
Dostępny5 szt.

Na zapleczu nieczynnego sklepu mięsnego policjanci znajdują niezidentyfikowane zwłoki młodej kobiety, której zaszyto usta i... krocze. Do sekcji zwłok przystępuje doktor Winston i jego młodziutki asystent. Oględziny przynoszą jednak więcej pytań niż odpowiedzi, a ich tragiczny finał wywołuje niemałą panikę w szeregach policji LA. Rozpoczyna się intensywne śledztwo. Do akcji wkraczają Robert Hunter i Carlos Garcia ze specjalnej jednostki wydziału zabójstw. Detektywi odkrywają wkrótce, że prowadzone przez nich śledztwo łączy się ze sprawą porwania prowadzoną przez prywatną detektyw Whitney Meyers. Hunter nabiera też przekonania, że sadystyczny morderca mógł porwać nawet kilka kobiet jednocześnie, i najwyraźniej dopiero się rozkręca. Wkrótce policjanci znajdują kolejne zwłoki...

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

34
Przewodnik ksenofoba. Rosjanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik ksenofoba. Rosjanie
Niedostępny
Brak

Przewodnik ksenofoba to żartobliwe, ale pouczające spojrzenie na charakter i dziwactwa różnych narodów. W tym tomie autorka pokazuje, które wyjątkowe zalety i słabości Rosjan czynią ich Rosjanami oraz jak te cechy są postrzegane przez inne narody. Szczera, napisana z nutą ironii książka stanowi gwarantowane lekarstwo na ksenofobię. Lektura obowiązkowa dla turystów i wszystkich ciekawych świata.

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

35
Przewodnik ksenofoba. Japończycy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik ksenofoba. Japończycy
Niedostępny
Brak

Przewodnik ksenofoba to żartobliwe, ale pouczające spojrzenie na charakter i dziwactwa różnych narodów. W tym tomie autorka pokazuje, które wyjątkowe zalety i słabości Japończyków czynią ich Japończykami oraz jak te cechy są postrzegane przez inne narody. Szczera, napisana z nutą ironii książka stanowi gwarantowane lekarstwo na ksenofobię. Lektura obowiązkowa dla turystów i wszystkich ciekawych świata.

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

36
Przewodnik ksenofoba. Włosi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik ksenofoba. Włosi
Niedostępny
Brak

Przewodnik ksenofoba to żartobliwe, ale pouczające spojrzenie na charakter i dziwactwa różnych narodów. W tym tomie autor pokazują, które wyjątkowe zalety i słabości Włochów czynią ich Włochami oraz jak te cechy są postrzegane przez inne narody. Szczera, napisana z nutą ironii książka stanowi gwarantowane lekarstwo na ksenofobię. Lektura obowiązkowa dla turystów i wszystkich ciekawych świata.

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

37
Przewodnik ksenofoba. Izraelczycy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik ksenofoba. Izraelczycy
Niedostępny
Brak

Przewodnik ksenofoba to żartobliwe, ale pouczające spojrzenie na charakter i dziwactwa różnych narodów. W tym tomie autor pokazuje, które wyjątkowe zalety i słabości Izraelczyków czynią ich Izraelczykami oraz jak te cechy są postrzegane przez inne narody. Szczera, napisana z nutą ironii książka stanowi gwarantowane lekarstwo na ksenofobię. Lektura obowiązkowa dla turystów i wszystkich ciekawych świata.

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

38
Przewodnik ksenofoba. Holendrzy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik ksenofoba. Holendrzy
Niedostępny
Brak

Przewodnik ksenofoba to żartobliwe, ale pouczające spojrzenie na charakter i dziwactwa różnych narodów. W tym tomie autor pokazuje, które wyjątkowe zalety i słabości Holendrów czynią ich Holendrami oraz jak te cechy są postrzegane przez inne narody. Szczera, napisana z nutą ironii książka stanowi gwarantowane lekarstwo na ksenofobię. Lektura obowiązkowa dla turystów i wszystkich ciekawych świata.

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

39
Przewodnik ksenofoba. Grecy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik ksenofoba. Grecy
Dostępny16 szt.

Przewodnik ksenofoba to żartobliwe, ale pouczające spojrzenie na charakter i dziwactwa różnych narodów. W tym tomie autorka pokazuje, które wyjątkowe zalety i słabości Greków czynią ich Grekami oraz jak te cechy są postrzegane przez inne narody. Szczera, napisana z nutą ironii książka stanowi gwarantowane lekarstwo na ksenofobię. Lektura obowiązkowa dla turystów i wszystkich ciekawych świata.

22,90 zł
16,99 zł

Rabat 25,8%
oszczędzasz 5,91 zł

40
Przewodnik ksenofoba. Francuzi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik ksenofoba. Francuzi
Niedostępny
Brak

Przewodnik ksenofoba to żartobliwe, ale pouczające spojrzenie na charakter i dziwactwa różnych narodów. W tym tomie autorzy pokazują, które wyjątkowe zalety i słabości Francuzów czynią ich Francuzami oraz jak te cechy są postrzegane przez inne narody. Szczera, napisana z nutą ironii książka stanowi gwarantowane lekarstwo na ksenofobię. Lektura obowiązkowa dla turystów i wszystkich ciekawych świata.

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

41
Przewodnik ksenofoba. Chińczycy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik ksenofoba. Chińczycy
Niedostępny
Brak

Przewodnik ksenofoba to żartobliwe, ale pouczające spojrzenie na charakter i dziwactwa różnych narodów. W tym tomie autor pokazuje, które wyjątkowe zalety i słabości Chińczyków czynią ich Chińczykami oraz jak te cechy są postrzegane przez inne narody. Szczera, napisana z nutą ironii książka stanowi gwarantowane lekarstwo na ksenofobię. Lektura obowiązkowa dla turystów i wszystkich ciekawych świata.

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

42
Przewodnik ksenofoba. Anglicy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik ksenofoba. Anglicy
Niedostępny
Brak

Przewodnik ksenofoba to żartobliwe, ale pouczające spojrzenie na charakter i dziwactwa różnych narodów. W tym tomie autorzy pokazują, które wyjątkowe zalety i słabości Anglików czynią ich Anglikami oraz jak te cechy są postrzegane przez inne narody. Szczera, napisana z nutą ironii książka stanowi gwarantowane lekarstwo na ksenofobię. Lektura obowiązkowa dla turystów i wszystkich ciekawych świata.

14,99 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

43
Przewodnik ksenofoba. Amerykanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik ksenofoba. Amerykanie
Niedostępny
Brak

Przewodnik ksenofoba to żartobliwe, ale pouczające spojrzenie na charakter i dziwactwa różnych narodów. W tym tomie autorka pokazuje, które wyjątkowe zalety i słabości Amerykanów czynią ich Amerykanami oraz jak te cechy są postrzegane przez inne narody. Szczera, napisana z nutą ironii książka stanowi gwarantowane lekarstwo na ksenofobię. Lektura obowiązkowa dla turystów i wszystkich ciekawych świata.

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

44
Wszystko z miłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko z miłości
Niedostępny
Brak

Fascynujące i niezwykłe romanse, sięgające od czasów starożytnych do współczesności. Galerię blisko czterdziestu namiętnych par tworzą tak różne duety jak: Bonnie i Clyde, Henryk VIII i Anna Boleyn, Książę Rainier i Grace Kelly, Roman Polański i Sharon Tate, Frida Kahlo i Diego Rivera oraz Marilyn Monroe i Joe DiMaggio.

40,00 zł
29,20 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

45
Połącz kropki. Kraków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Połącz kropki. Kraków
Niedostępny
Brak

Kropka w kropkę, jak malowane! Poznawaj krakowskie zabytki, łącząc kropki i kolorując słynne budowle, symbole i miejsca stolicy Małopolski! Kościół Mariacki, Sukiennice, Barbakan, Brama Floriańska, Wawel - to tylko niektóre z nich, a dzięki zawartym w tej książce kolorowym zdjęciom i krótkim, interesującym notkom, dowiesz się o Krakowie jeszcze więcej. Baw się, ucz precyzji i poznawaj ciekawostki o wspaniałych europejskich miastach. Koniec, kropka!

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

46
Od nowego rodzicielstwa do nowego dzieciństwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od nowego rodzicielstwa do nowego dzieciństwa
Niedostępny
Brak

Niewątpliwie żyjemy w czasach wielkich zmian społecznych, ekonomicznych i kulturowych. Zachodzą one również w jednym z zasadniczych obszarów życia podstawowej wspólnoty ludzkiej - rodziny. Mowa mianowicie o przeobrażaniu ról rodzicielskich, w konsekwencji wpływających na nową jakość wychowania i opieki nad dzieckiem. Rewolucyjność tych przemian jest ogromna, choć w istocie nie w pełni doceniana. Wydaje się, że warto je zauważyć, by minimalizować obszary dysfunkcji społecznych i akcentować to, co cenne we współczesnej wspólnocie rodzinnej. Przemiany, o których mowa, przyczyniły się do powstania nowego modelu rodzicielstwa: ojcostwa i macierzyństwa. W polskich rodzinach przekształcenia te mają charakter zarówno strukturalny, jak i funkcjonalny. I właśnie problematyce tych zmian jest poświęcony prezentowany tom. Autorzy podejmują w nim głównie refleksję o charakterze teoretycznym; niektórzy prezentują też wyniki swoich badań nad współczesną rodziną.

39,00 zł
30,42 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,58 zł

47
Kleć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kleć
Niedostępny
Brak

Powinienem się posłużyć powszechnie używaną formułą, że osoby opisane w książce są zupełnie przypadkowe, a zdarzenia są tworem pisarskiej wyobraźni. Nie zrobię jednak tego. Wszystko co tu napisałem jest prawdziwe i zdarzyło się naprawdę. Prawdziwe są osoby dramatu, tylko ich wygląd nieco się zmienił (ale to najmniej istotna sprawa), a mimo to nie mogą być łączone z żadną konkretną postacią. Tylko miejsce jest prawdziwe, ono się nie zmienia – Bielice, niewielka nadgraniczna sudecka wioska. Nadgraniczna, bo leży kilkaset metrów od granicy państwowej i nadgraniczna, bo leżąca na pograniczu Gór Złotych i Bialskich. Nie ma już kleci. Na stokach Kowadła wyrósł świerkowy las, po polskiej stronie młode siewki drzew wkraczają powoli na łąki i pola.

34,00 zł
26,52 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,48 zł

48
Edukacja dziecka w dolnośląskiej praktyce. Wokół triady: kapitał społeczny - edukacja - człowiek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edukacja dziecka w dolnośląskiej praktyce. Wokół triady: kapitał społe...
Niedostępny
Brak

Publikacja odnosi się do kapitału społecznego, który jest zasobem warunkującym rozwój przedsiębiorczości, kreatywności i innowacyjności. Autorki uznają, że inwestycja w edukację dziecka jest efektywnym sposobem zwiększania kapitału społecznego, i wykazują wiele przestrzeni, w których możliwe jest jego kreowanie. Z tego punktu widzenia dokonują przeglądu możliwości funkcjonowania przedszkola, szkoły publicznej, szkoły wyznaniowej i edukacji pozaformalnej oraz prezentują podjęte w tym zakresie inicjatywy, które na trwałe wpisały się w dolnośląski rynek edukacyjny. Praca pod redakcją naukową Joanny Malinowskiej.

35,00 zł
27,30 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,70 zł

49
Chłopcy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłopcy
Niedostępny
Brak

Rykiem silników, hukiem wystrzałów i głośnym: BANGARANG! - tak zwiastują swoje przybycie Zagubieni Chłopcy, najbardziej niezwykły gang motocyklowy na świecie. Niegdyś wierni towarzysze Piotrusia Pana, dziś odziane w skórzane kurtki zakapiory pod wodzą zabójczo seksownej Dzwoneczek. Zrobią wszystko, by przetrwać i dobrze się przy tym bawić. Bez względu na cenę. Jakub Ćwiek powraca z nową wystrzałową historią! Przekonajcie się, co wyjdzie z połączenia ciężkiego klimatu rodem z popularnego serialu `Sons of Anarchy` z bajkowymi postaciami klasycznej powieści Jamesa M. Barriego `Piotruś Pan`. Ilustracje do książki wykonał Robert Adler.

34,90 zł
26,87 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

50
Łatwe rysowanie krok po kroku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łatwe rysowanie krok po kroku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.13

Od potężnych dinozaurów i pirackich statków do milutkich kociaków oraz różnych pojazdów i maszyn – ta książka zainteresuje wszystkich małych artystów. Fani rysowania znajdą w niej łatwe do odtworzenia krok po kroku obrazki, które mogą stać się inspiracją dla własnych oryginalnych projektów.

17,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,01 zł

Wróć do góry