hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2016.12.23

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 23 grudnia 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Bitwa w Labiryncie. Percy Jackson i Bogowie olimpijscy. Tom 4 (Rick Riordan), na drugim Wieża w Bazylei. Tajemnicza historia banku, który rządzi światem (Adam LeBor). Kolejny produkt to Wszystkie r@ndki Stelli Grey (Grey Stella) oraz Zabawy edukacyjne dwulatka (praca zbiorowa).
1
Bitwa w Labiryncie. Percy Jackson i Bogowie olimpijscy. Tom 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bitwa w Labiryncie. Percy Jackson i Bogowie olimpijscy. Tom 4
Dostępny
7 szt.

Percy Jackson nie spodziewa się niczego dobrego po dniu otwartym w nowej szkole. Ale kiedy nagle pojawia się jego tajemnicza znajoma śmiertelniczka oraz demoniczne cheerleaderki, sytuacja staje się po prostu dramatyczna. Czas ucieka, a wojna między Olimpijczykami a straszliwym królem tytanów Kronosem zbliża się nieuchronnie. Zagrożony Obóz Herosów z każdą minutą coraz mniej przypomina bezpieczną przystań, ponieważ armia Kronosa szykuje się do ataku na jego dotąd niedostępne granice. Żeby powstrzymać inwazję, Percy i jego przyjaciele muszą wyruszyć na wyprawę przez Labirynt - ogromną podziemną krainę, gdzie za każdym zakrętem czają się potwory i zdumiewające niespodzianki.

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

5 osób kupiło
2
Wieża w Bazylei. Tajemnicza historia banku, który rządzi światem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wieża w Bazylei. Tajemnicza historia banku, który rządzi światem
Dostępny
31 szt.

Wieża w Bazylei jest pierwszym śledztwem historycznym dotyczącym najbardziej tajemniczej światowej instytucji finansowej - Banku Rozrachunków Międzynarodowych. Od chwili swojego powstania Bank Rozrachunków Międzynarodowych znajdował się w samym sercu globalnych wydarzeń, ale jego obecność często pozostawała niezauważona. Obecnie sytuuje się w centrum działań zmierzających do stworzenia nowej światowej architektury finansowej i regulacyjnej, kolejny raz udowadniając, że jest zdolny do kształtowania przepisów finansowych naszego świata. Jednak pomimo kluczowej roli, jaką odegrał w dziejach finansowych i politycznych ostatniego stulecia oraz podczas obecnego kryzysu gospodarczego, Bank Rozrachunków Międzynarodowych pozostał instytucją szerzej nieznaną - aż do dzisiaj. Książka Wieża w Bazylei: Tajemnicza historia banku, który rządzi światem Adama LeBora przedstawia mocne argumenty wymierzone w osoby kierujące bankami centralnymi. Ludzie ci nie są bowiem, jak twierdzi autor, bezstronnymi herosami dobrego zarządzania. Są raczej tym, czego demokracja powinna najbardziej się obawiać: tyranami, sprawującymi kontrolę dzięki wykorzystaniu przepisów finansowych, bez konieczności uciekania się do pomocy wojska lub podporządkowania sobie parlamentów. To bardzo nieładny obraz, a pan LeBor dobrze go namalował. Wall Street Journal Jest wiele powodów, dla których należałoby przedstawić całą historię banku, a praca, jaką wykonał LeBor, dziennikarz zamieszkały w Budapeszcie, przygotowując swoją dobrze udokumentowaną relację, jest godna uznania. New York Times Dzięki dostępowi do nowych źródeł i informacjom od ludzi znających zagadnienie od podszewki, LeBor ujawnia machinacje i często niegodziwą działalność bankierów inwestycyjnych. Dawna i obecna potęga tajemniczego Banku Rozrachunków Międzynarodowych zaskoczy i zaniepokoi czytelników. Publishers Weekly To historia intryg finansowych, tajemnic i kłamstw, plotek i prawdy. LeBor, jako dziennikarz zajmujący się zagadnieniami biznesowymi (a także autor kilku thrillerów), potrafił sprawić, by prawdziwa opowieść o finansach stała się równie ekscytującą jak powieść szpiegowska. Bardzo zajmująca i pouczająca książka na temat najpotężniejszego z banków, o którym prawdopodobnie nigdy nie słyszeliście. Booklist Adam LeBor jest pisarzem, dziennikarzem i krytykiem literackim. Obecnie mieszka w Budapeszcie. Publikuje w "The Economist", londyńskim wydaniu "The Times", "Monocle" i w wielu innych wydawnictwach, pisze także recenzje dla "New York Timesa". Od 1991 roku pracował jako korespondent zagraniczny w ponad trzydziestu krajach, opisując między innymi upadek komunizmu oraz wojnę w byłej Jugosławii. Jest autorem siedmiu książek zaliczanych do literatury faktu, w tym przełomowej Hitlers Secret Bankers oraz dwóch powieści.

48,00 zł
34,56 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,44 zł

1 osoba kupiła
3
Wszystkie r@ndki Stelli Grey - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystkie r@ndki Stelli Grey
Niedostępny
Brak

Na miłość nigdy nie jest za późno! Stella Grey jest duchową kuzynką Bridget Jones. Opisuje swoje sercowe porażki z lekkością, ironią oraz pysznym humorem. Długoletnie małżeństwo Stelli kończy się gwałtownie ? mąż odchodzi do młodszej partnerki, wspólny dom zostaje sprzedany, a samotna kobieta wpada w dołek, na którego dnie czają się butelki z winem i wielkie pudełka lodów, romantyczne komedie na DVD oraz absolutny kryzys poczucia własnej wartości? Kiedy jednak pierwsza faza smutku mija, Stella postanawia poszukać nowego partnera za pośrednictwem internetowych serwisów randkowych. Zakłada konta na kilku portalach i rozpoczyna polowanie. Czy zakończy się ono sukcesem? Wciągająca, boleśnie prawdziwa i pełna ironicznego humoru. Obowiązkowa lektura dla wszystkich, którzy szukają miłości na nowo. Stella Grey to pseudonim amerykańskiej dziennikarki, która opisywała internetowe poszukiwania Tego Jedynego w cyklu felietonów na łamach ?The Guardian?.

39,99 zł
34,79 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

4
Zabawy edukacyjne dwulatka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawy edukacyjne dwulatka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.01

Seria zeszytów z ćwiczeniami dla dzieci, które poprawiają umiejętności manualne dziecka, ćwiczą wyobraźnię, koncentrację, rozwijają myślenie.

7,99 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,00 zł

5
Niewyjaśnione fakty II wojny światowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewyjaśnione fakty II wojny światowej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.11

Zagadki historii, które wciąż czekają na rozwiązanie Poruszająca opowieść o tragedii ostatniej wojny, podczas której nie tylko znani politycy i wybitni dowódcy, ale także zwykli ludzie często stawali się bohaterami. Opisywane przez Stanisława Zasadę spektakularne akcje wywiadu, ucieczki z obozów zagłady, zamachy czy katastrofy nadal owiane są tajemnicą. Czy takie wątki, jak tragiczna śmierć generała Sikorskiego, dylematy moralne Hubala albo miejsce pochówku plutonowego Szeweły mają szansę zostać wyjaśnione?

29,90 zł
22,13 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

6
Trilby - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trilby
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.05

Nie będziesz dostrzegać niczego, słyszeć niczego. Nie będziesz myśleć nic innego, tylko Svengali, Svengali, Svengali! Maestro Svengali jest zimnym, pozbawionym skrupułów człowiekiem, wykorzystującym ludzi do własnych celów za sprawą stosowanej od lat hipnozy. Kiedy przypadkiem spotyka w mieszkaniu sąsiadów prześliczną Trilby, zakochuje się w niej bez pamięci. Dziewczyna jednak ma na oku kogoś innego. Obsesja starszego człowieka połączona z umiejętnością perswazji powoduje, że Trilby ostatecznie wiąże się ze swoim adoratorem. Wkrótce dziewczyna, od najmłodszych lat posiadająca niebywały słuch i uwielbiająca śpiewać, zostaje znaną diwą i wielce szanowaną madame Svengali. Powieść Trilby, niesamowicie popularna przez całe lata, przeniesiona została na sceniczne deski w formie sztuki, doczekała się cyklu popularnych filmów i zaowocowała stworzeniem kapelusza trilby. George Du Maurier, autor Trilby, był uznanym karykaturzystą magazynu „Punch”. Jego doskonałe rysunki wzmacniają znacząco czar tej powieści.

36,90 zł
27,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

7
Choroby wewnętrzne małych zwierząt Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Choroby wewnętrzne małych zwierząt Tom 3
Dostępny
150 szt.

W podręczniku przedstawiono zasady skutecznego rozpoznawania i leczenia chorób wewnętrznych powszechnie występujących u małych zwierząt. Jej autorzy to doświadczeni specjaliści, którzy przekazując swoją wiedzę, wspierają lekarzy weterynarii w stawieniu czoła wyzwaniom związanym z ich praktyką kliniczną. Książkę wyróżniają niezwykle dydaktyczne kolorowe ilustracje, ramki zestawiające najistotniejsze informacje, przydatne algorytmy, nowe fotografie, schematy oraz uaktualnione tabele. ?Liczne tabele, algorytmy niezbędne w podejmowaniu decyzji lekarskich, a także starannie dobrane ryciny i fotografie uwydatniają najistotniejsze informacje i ułatwiają ich odbiór. Z pewnością warto zainwestować w to nowe wydanie podręcznika? (Vet?s Today). ?Zdecydowanie polecam ten podręcznik jako źródło wiedzy niezbędnej w codziennej pracy. Jest to książka praktyczna, przystępna, przejrzysta i logiczna. Okaże się niezwykle przydatna zarówno dla praktykujących lekarzy, jak i dla studentów? (Veterinary Record). ? Niezwykle przejrzysty układ treści ? Opis procedur krok po kroku, ułatwiający ich sprawne zastosowanie ? Ponad 850 kolorowych fotografii i rycin, rzetelnie ilustrujące poszczególne choroby i procedury. ? Tabele i ramki podsumowujące materiał, z oznaczeniami w kolorze, pozwalające szybko odnaleźć odpowiednie informacje na temat objawów klinicznych, etiologii, diagnostyki różnicowej, leczenia, a także zalecanych dawek leków i wskazań do ich stosowania ? Praktyczne algorytmy ułatwiające podejmowanie decyzji na podstawie objawów klinicznych ? Odwołania do innych partii tekstu, dzięki którym można sprawnie odnaleźć informacje powiązane z danym zagadnieniem. ? Zestawienia zalecanej literatury na końcu każdego rozdziału pozwalające dotrzeć do wyników najnowszych badań naukowych z wybranej dziedziny.

210,00 zł
8
Zamki i twierdze Królestwa Jerozolimskiego. Studium historyczne, geograficzne i architektoniczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zamki i twierdze Królestwa Jerozolimskiego. Studium historyczne, geogr...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.26

Niniejsza praca, druga część mojego studium o zamkach krzyżowców w Lewancie, jest rezultatem moich ekspedycji z 1929 i 1936 roku, będących kontynuacją tej z lat 1927-1928 dotyczącej w większej części zamku Crac des Chevaliers. Wyjechałem tam wiosną 1929 roku w towarzystwie architekta, pana François Anusa. Na początek ekspedycja miała za zadanie dopracowanie opisów Crac des Chevaliers, rozpoczętych w poprzednim roku. Mogłem opublikować owe znakomite plany w pierwszej części pracy, ogłoszonej drukiem w 1934 roku. W trakcie tej ekspedycji mogliśmy również przebyć Syrię, Palestynę i Transjordanię. Między innymi szybko przebadaliśmy zamki Beaufort oraz Subeibe, a w Palestynie Chastel-Pelerin. Z Jerozolimy udaliśmy się do Ammanu, stolicy Transjordanii, następnie do Kerak, gdzie spędziliśmy dwa tygodnie pod gościnnym dachem ojca Apodii, opiekuna duchowego misji łacińskiej w Transjordanii. Istniał dotychczas jedynie bardzo ogólny plan tej twierdzy, wykonany w 1864 roku przez Maussa w trakcie podróży księcia de Luynes. Pan Anus całkowicie go zmienił i poprawił, dodając doń kondygnację podziemną. Panował wtedy straszny upał, a czas, którym dysponowaliśmy był zbyt ograniczony. Jedynie dzięki swojej zawziętej pracy oraz niesamowitej wytrwałości, które tyle razy udowodniał, pan Anus mógł ukończyć owe trudne zadanie, wykonywane czy to pod palącymi promieniami słońca, czy to w dusznych komnatach, w których z każdym krokiem wzbudzało się tumany pyłu. Na dokończenie pracy wykonanej za dnia schodziła część każdej nocy.

120,00 zł
92,40 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 27,60 zł

9
Znaczenie normatywne ustawowych znamion typu czynu zabronionego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znaczenie normatywne ustawowych znamion typu czynu zabronionego
Niedostępny
Brak

Książka stanowi pierwsze w polskiej literaturze prawniczej monograficzne opracowanie problematyki znaczenia normatywnego znamion typu czynu zabronionego. Wyjaśniono w niej, czym są, w jakim pozostają stosunku oraz jak wykładać tzw. znamiona technicznoprawne (określone na potrzeby prawa) oraz znamiona normatywne (określone przez prawo). W związku z tym przeanalizowano i rozwikłano wiele problemów prawnokarnych dotyczących m.in.: - semantycznych połączeń jurydycznych między prawem karnym i innymi gałęziami prawa, - relacji warunku precyzyjności do warunku komunikatywności zakazu karnego, - wpływu zmiany wykładni na sytuację prawną sprawcy czynu zabronionego, - działania prawa wstecz przy znamionach określających pozakarne stosunki prawne, - błędu co do znamion, których znaczenie zostało określone przez prawo lub na potrzeby prawa. Tematyka ta została przedstawiona w sposób uniwersalny, stanowiący połączenie wiedzy karnistycznej, teoretycznoprawnej, filozoficznej oraz lingwistycznej. Omawiane zagadnienia zilustrowano przykładami z orzecznictwa Sądu Najwyższego i Trybunału Konstytucyjnego.

169,00 zł
152,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 16,90 zł

10
Kryminologia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kryminologia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.09

Kryminologia jako nauka multidyscyplinarna skupia się na człowieku i jego środowisku. Jej przedmiotem są problemy w wymiarze jednostkowym i społecznym – w mikroskali rozpatruje indywidualne zachowania przestępne, w makroskali zaś – przestępczość jako zjawisko społeczne. Holistyczne podejście do skomplikowanej problematyki patologii społecznej wyznacza kryminologii rangę nauki dominującej w rozpoznawaniu obszarów zagrożeń. Światowe powiązania przestępcze istnieją w każdej dziedzinie aktywności kryminalnej – od przestępczości zorganizowanej, terroryzmu, prania pieniędzy po cyberprzestępczość, nielegalny handel narkotykami i materiałami nuklearnymi. W tym kontekście niezmiernie ważne jest prowadzenie interdyscyplinarnych badań w celu ustalenia stanu faktycznego i zakresu wpływów politycznych, ekonomicznych i społecznych na kształtowanie się nowej przestępczości. Nie można się już ograniczać do rejestrowania zagadnień z dziedziny symptomatologii kryminalnej. Najwyższy czas po temu, aby zająć się etiologią przestępczości. Jedenaste wydanie podręcznika akademickiego, który służy studentom i praktykom niemal 40 lat, poza aktualizacją danych statystycznych zawiera nowe treści dotyczące m.in. doktryn kryminologicznych, problemów współczesnej kryminologii, kryminologii porównawczej oraz profilaktyki. Zachowano układ książki i jej konwencję, rozszerzono bibliografię oraz zaktualizowano okienka problemowe.

219,00 zł
197,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 21,90 zł

11
Szkice z teorii kultury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkice z teorii kultury
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.04

Szkice z teorii kultury są dziełem ze wszech miar wyjątkowym. Książka ta miała pierwotnie ukazać się w roku 1968, jednak w wyniku wydarzeń marcowych i represji nałożonych na jej autora, zamiar ten nie mógł zostać zrealizowany. Przez wiele lat dzieło to uznawano za bezpowrotnie zaginione. Ocalało z pożogi dziejowej w jednym, niepełnym egzemplarzu korektowym, który został niedawno odnaleziony i stał się podstawą niniejszej edycji. „Z jednej strony praca ta jest szczególnie ważnym – urastającym wręcz do rangi symbolu – przykładem przedemigracyjnej twórczości Zygmunta Baumana i fascynującego klimatu intelektualnego końca lat sześćdziesiątych XX wieku. Z drugiej zaś zawarte w niej analizy – obejmujące m.in. zjawiska indywidualizacji, ambiwalencji, czy też intensyfikacji globalnych powiązań – stanowią zalążek późniejszych rozpoznań autora. Można ją czytać zarówno jako świadectwo swoich czasów, jak i dzieło, które poza ten okres zdecydowanie wykracza”. – dr Dariusz Brzeziński „(...) Otóż żyjemy w epoce, która zdaje się, po raz pierwszy w dziejach, uznawać wieloznaczność kulturową za stan przyrodzony i nieodmienny świata, forytować taką formę osobowości, która w atmosferze wieloznaczności dobrze sobie radzi i czuje się nawet jak przysłowiowa ryba w wodzie; i nawet szczyci się tym, że nieoznaczoność ludzkiej sytuacji nie tylko wykryła, ale i zaakceptowała jako stan prawdziwie ludzki i na sposób ludzki szlachetny i wzniosły – jako powołanie człowieka”. – z tekstu

42,00 zł
36,96 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,04 zł

12
Tajniacy: Nowi Agenci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajniacy: Nowi Agenci
Rebel
Dostępny
5 szt.

Uwaga! To nie jest samodzielna gra! Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Tajniacy. Mały dodatek z 10 kartami, dzięki któremu gra Tajniacy zostaje wzbogacona o 20 nowych haseł. Wiek: 14+

6,41 zł
5,99 zł

Rabat 6,6%
oszczędzasz 0,42 zł

13
Interaktywny jeździk, konik Rodeo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Interaktywny jeździk, konik Rodeo
Chicco
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.08

Pogłaszcz konika po chrapach i zobacz, co się stanie! Chicco Rodeo to elektroniczne jeździdełko odpowiednie dla dziecka już od 12. miesiąca życia. Dzięki czujnikom konik zabawka zachowuje się jak prawdziwy koń: wesoło rży, mruga oczami, chrupie marchewkę. Oprócz tego konik ma również funkcję bujaczka i jeździdełka. Dzięki temu towarzyszy rosnącemu dziecku w różnych fazach rozwoju: • bujaczek od 12 miesiąca – konik wpięty jest w bazę na biegunach, dzięki czemu dziecko bezpiecznie buja się, siedząc na koniku, • jeździdełko od 18 miesiąca – po wyjęciu konika z bazy do bujania, konik porusza się na 4 kółkach napędzany siłą dziecięcych nóg. • centrum aktywności – dzięki zastosowaniu elektroniki konik wydaje dźwięki, a zabawę wzbogacają efekty świetlne i dźwiękowe. Na kapeluszu znajdują się 2 przyciski z muzyką i dźwiękami. Pogłaskaj konia po chrapach, aby usłyszeć jego parskanie. Poczęstuj go marchewką. Będzie mu smakowała! Wymiary: około 30.0 x 58.0 x 64.0 cm Baterie: 3 x AA 1,5 V (w zestawie)

308,90 zł
278,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 30,89 zł

14
Myszka Lilli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myszka Lilli
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.23

Sympatyczna myszka Lilli w piękny wiosenny dzień postanowiła wybrać się na wycieczkę. Niestety, wiosenna pogoda spłatała jej figla. Jeśli jesteś ciekaw, co przydarzyło się myszce, sięgnij po tę książeczkę.

4,90 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,6%
oszczędzasz 0,91 zł

15
Śląsk oswojony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Śląsk oswojony
Dostępny
1 szt.

Obraz Śląska w świadomości liderów organizacji regionalnych na przykładzie badań z terenu Siemianowic Śląskich. Poruszona w pracy problematyka jest aktualna i stanowi gorący temat publicystyczny i polityczny. Dobrze przeprowadzone badania socjologiczne i właściwie wyciągnięte wnioski mogą osłabić wiele społecznych lęków, wyjaśnić nieznane kwestie (...) Zawarte w książce wyniki badań są bardzo ciekawe, rozmówcy zostali dobrze dobrani, mają wiele do powiedzenia. Dobra jest też prezentacja tych wyników - tabele, cytaty fragmentów rozmów w interesujący sposób przedstawiają poglądy liderów siemianowickich organizacji.

29,00 zł
14,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 14,50 zł

16
Biblioteka jQuery. Sprawdzone wzorce projektowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblioteka jQuery. Sprawdzone wzorce projektowe
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.12

jQuery jest lekką, wszechstronną i rozszerzalną biblioteką języka JavaScript o ogromnych możliwościach. Zapewnia prosty w użyciu API, który jest bezproblemowo obsługiwany przez różne przeglądarki i znacząco ułatwia wykonywanie modyfikacji i operacji przechodzenia w obrębie modelu DOM dokumentów HTML, obsługę zdarzeń, uruchamianie animacji i korzystanie z technologii Ajax. Pozwala to na coraz bardziej złożone interakcje z użytkownikiem oraz na obsługę dużych implementacji aplikacji. Niniejsza książka jest przeznaczona dla projektantów, którzy pracując z biblioteką jQuery, chcą wykorzystywać różne standardowe wzorce branżowe. Docenią ją zespoły programistów, którym ułatwi pisanie dobrze zorganizowanych i rozszerzalnych implementacji. Zaprezentowano tu różne wzorce projektowe, takie jak Fasada, Obserwator czy wzorce optymalizacji. Omówiono również techniki i biblioteki związane z tworzeniem szablonów klienckich, a także przedstawiono kilka wzorców projektowania dodatków. Nie zabrakło opisu sprawdzonych procedur i wskazówek dotyczących wydajności, dzięki którym maksymalnie wykorzystasz możliwości biblioteki jQuery! W książce między innymi: - Przypomnienie najważniejszych informacji o jQuery - Struktura aplikacji: podział na niezależne moduły i rozdzielanie kodu - Emitowanie i odbieranie zdarzeń - Tworzenie abstrakcji złożonych interfejsów API - Izolowanie procedury generowania złożonych części aplikacji - Interfejsy API Deferred i Promises - Tworzenie szablonów klienckich jQuery - maksymalna efektywność wdrożeń o dużej skali! Thodoris Greasidis pochodzi z Grecji. Jest projektantem, implementuje aplikacje internetowe o dużej skali z intuicyjnymi interfejsami oraz usługi sieciowe o dużej dostępności. Jest jednym z twórców biblioteki AngularUI. Greasidis brał udział w wielu projektach open source, zwłaszcza dotyczących Mozilli. Jest entuzjastą języka JavaScript, a jego pasją są operacje bitowe.

44,90 zł
31,43 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

17
Waleczna Czarownica. Tom 3. Trylogia Klątwy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Waleczna Czarownica. Tom 3. Trylogia Klątwy
Dostępny
79 szt.

Czasami trzeba stać się kimś nadzwyczajnym... Cecile i Tristan dokonali już niemożliwego, ale przed nimi jeszcze największe wyzwanie pokonanie zła, które sami uwolnili. Szukając sposobu na ocalenie mieszkańców Wyspy i wyzwolenie trolli spod władzy tyrana, Cecile i Tristan muszą też walczyć z tymi, którzy pragną ich śmierci. Aby zwyciężyć, będą musieli postawić wszystko na jedną kartę. Ale to może nie wystarczyć. Oboje zaciągnęli długi, a koszt ich spłaty może się okazać wyższy, niż kiedykolwiek sobie wyobrażali. W zapierającym dech w piersiach ostatnim tomie Trylogii Klątwy gra toczy się o najwyższą stawkę.

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

18
Mały słownik techniczny niemiecko-polski i polsko-niemiecki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały słownik techniczny niemiecko-polski i polsko-niemiecki
Dostępny
8 szt.

Kieszonkowa wersja "Małego słownika technicznego niemiecko-polskiego i polsko-niemieckiego" obejmuje: 30 000 haseł wyjściowych i około 50 000 odpowiedników, terminy specjalistyczne oraz z pogranicza języka technicznego i języka ogólnego, pisownię niemiecką według nowych zasad ortografii, skróty niemieckie i polskie, zestaw pierwiastków chemicznych według symboli.

99,00 zł
87,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,88 zł

19
Prawo żywnościowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo żywnościowe
Dostępny
4 szt.

Podręcznik omawia podstawowe zagadnienia prawa żywnościowego, jego historię i miejsce w polskim systemie prawa, a także zagadnienia szczegółowe, przede wszystkim wymagania dotyczące jakości środków spożywczych, higieny ich produkcji i obrotu, znakowania oraz urzędowej kontroli żywności. Obowiązujące w Polsce prawo żywnościowe przedstawia całościowo jako jeden system norm prawnych, zbudowany na gruncie wzajemnie uzupełniających się przepisów polskich i wspólnotowych.

69,00 zł
62,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

20
Szef w relacji z zespołem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szef w relacji z zespołem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.26

Ludzie w grupie działają często zupełnie inaczej niż w pojedynkę. To, że ktoś jest ekstrawertyczny, uśmiechnięty i skory do pomocy w relacji jeden na jeden, nie oznacza jeszcze, że zachowa się tak samo jako członek teamu stojącego wobec wspólnego wyzwania. Każda grupa osób przebywających ze sobą dłużej niż dwa do trzech dni jest poddawana automatycznie procesom rozwojowym, które zbiór indywidualności zmieniają w zespół. Jest to zjawisko naturalne, a rządzące nim mechanizmy powinien poznać każdy szef. Powinien je poznać, zrozumieć i nauczyć się tak je modyfikować, by umieć przekształcić swoich ludzi w dynamiczną drużynę, pracującą razem tak sprawnie jak piłkarze na boisku. Celem tej książki jest przekazanie Ci wiedzy na temat mechanizmów procesu grupowego, czyli faz rozwoju, przez które przechodzi każdy zespół - i w sporcie, i w biznesie. Autorzy mają dwudziestoletnie doświadczenie w działaniu z różnymi teamami. Przez ten czas wypracowali własne sposoby świadomego ich prowadzenia. Co robić, gdy Twoim ludziom brakuje energii? Jak bronić się przed zbiorowym atakiem ze strony podwładnych? Jak motywować zespół, żeby jego członkowie potrafili się wzajemnie inspirować? I jak rozpoznać moment, w którym dla dobra wszystkich należy rozwiązać zespół i z każdym pracować indywidualnie?

59,00 zł
41,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,70 zł

21
Noc sztyletników - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Noc sztyletników
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.20

Może tożsamości Kuby Rozpruwacza nigdy nie poznamy? Może Londyn ma już taką naturę, że generuje postaci z mgły i mroku, nieuchwytne i straszne, obrastające legendami? Listopad 1888 roku. Kamil Kord przyjeżdża do Londynu z wizytą do dawno niewidzianego przyjaciela Nikodema Ponara. W tym czasie Kuba Rozpruwacz dokonuje coraz brutalniejszych ataków. W Whitechapel wybucha panika, policja miota się w poszukiwaniu mordercy, a wzajemnym oskarżeniom nie ma końca. W trakcie własnego śledztwa Kord i Ponar odkrywają wśród polskich emigrantów pewnego sztyletnika. Jaka jest jego rola w tej historii? Adam Węgłowski – dziennikarz miesięcznika „Focus Historia”, publikował także w „Tygodniku Powszechnym”, „Śledczym”, „Zwierciadle” i „W Podróży”. Autor powieści Przypadek Ritterów, której kilku bohaterów pojawia się także w Nocy sztyletników. Miłośnik tajemnic historii, zagadek kryminalnych i powieści detektywistycznych w stylu retro.

35,00 zł
26,60 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,40 zł

22
Putzlaga i inne wiersze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Putzlaga i inne wiersze
Dostępny
16 szt.

Na wydany przez Fundację im. Tymoteusza Karpowicza zbiór Putzlaga i inne wiersze składa się kilkadziesiąt tekstów. Stopień skomplikowania jest zazwyczaj odwrotnie proporcjonalny do ich długości. Prezentowana książka jest debiutem literackim autora. Znaczna rozpiętość czasu, miejsc i okoliczności, w jakich wiersze te powstawały, a także ludzi i tematów, o które zahaczają, sprawia, że pod względem zarówno stylistycznym, tematycznym, jak i intelektualnym czy np. topograficznym są one często od siebie dość odległe, niekiedy nawet wyraźnie sprzeczne. Można to poczytywać za wielką zaletę tej książki. Wiersze mniej skomplikowane, mają przeważnie charakter dygresyjno-narracyjny i można je uznać za historie z początkiem, rozwinięciem i końcem. Mimo prostoty użytych w nich środków stronią od nachalnych puent czy moralistyki. Wiersze średniej długości są najbardziej różnorodne - od krótkich obserwacji i impresji, nierzadko absurdalnych czy humorystycznych, przez marzenia senne poddane następnie rygorowi racjonalnego opisu i przeniesieniu w już jak najbardziej rzeczywiste środowisko (ta metoda, mimo swej prostoty, od stuleci zaskakuje żywotnością rezultatów!), po utwory bardziej osobiste, nacechowane emocjonalnie, ukazujące duchowe i materialne rozterki podmiotu lirycznego, jego fascynacje, nadzieje i lęki, a także zainteresowania popkulturą (zwłaszcza muzyką i sportem). Wiersze najkrótsze przyjmują często postać dwu- lub kilkuwersowych "kondensatów", są rodzajem spakowanej informacji. Ze względu na niejednoznaczność i podatność na liczne odczytania mogą zostać uznane za najbardziej hermetyczne. Na szczęście nie ma ich w tym tomiku zbyt wiele. Grzegorz Hetman, ur. 1978 r., do matury mieszkał w Lubinie. We Wrocławiu mieszkał od rozpoczęcia studiów w Instytucie Filologii Polskiej. Równocześnie pracował jako korektor w wielu polskich wydawnictwach. Był jednym z założycieli kwartalnika literackiego "Red.", w którym w latach 2006-2008 zajmował się działem poetyckim i prowadził działalność krytycznoliteracką (poza tym teksty o podobnym charakterze publikował m.in. w "Odrze", "Toposie", "Twórczości" i "FA-arcie"). Od 2011 r. jest korektorem w polskim dziale tłumaczeń w Trybunale Sprawiedliwości w Luksemburgu.

15,00 zł
11,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

23
Notes Amsterdamski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes Amsterdamski
Austeria
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.11

Notes podróżny do prowadzenia prywatnych zapisków, ilustrowany cytatami z literatury niderlandzkiej - poczynając od pierwszego zapisanego w tym języku zdania po utwory pisarzy dwudziestowiecznych - i z diariuszy podróżników z innych krajów oraz fotografiami oddającymi ducha zarówno dawnego, jak i współczesnego Amsterdamu, który nadal, mówiąc słowami Spinozy, "zbiera owoce panującej w nim wolności, a są nimi dobrobyt i szacunek dla innych ludzi". Strony numerowane; notes z indeksem ułatwiającym porządkowanie dokonanych wpisów. Fotografie: Piotr Borusowski Wybór i tłumaczenie tekstów: Piotr Oczko

44,00 zł
31,68 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,32 zł

Wróć do góry