hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2016.12.13

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 13 grudnia 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Bankrut (Nasza Księgarnia - gry), na drugim Zasmakuj w Sienkiewiczu. Remigiusz Rączka gotuje przysmaki z Sienkiewicza (Remigiusz Rączka). Kolejny produkt to Układ Słoneczny + Droga Mleczna; laminowana mapa XXL dla dzieci (praca zbiorowa) oraz Idol. Maria Skłodowska-Curie (Justyna Styszyńska).
1
Bankrut - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bankrut
Nasza Księgarnia - gry, od 8 lat
Dostępny98 szt.

Negocjacje, krzyki i gwar jak na targu! W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy grają równocześnie! Gracze wcielają się w rolę kupców handlujących towarami na targu. Wśród gwaru i krzyków wymieniają się kartami towarów, starając się zdobyć jak najwięcej towarów. Muszą jednak być czujni! Jeden z towarów może doprowadzić ich do bankructwa! Proste zasady gry! • Jedną losowo wybraną kartę towaru połóż na środku stołu – oznacza ona towar, za który gracze dostaną punkty ujemne! Pozostałe karty rozdaj graczom. • Rozpoczyna się gra. Wszyscy gracze równocześnie składają sobie oferty, przebijają propozycje innych i wymieniają się towarami. Mogą też zamieniać kartę leżącą na środku stołu! • W momencie gdy uznasz, że posiadasz wystarczająco dużo towarów tego samego rodzaju, krzyczysz STOP!. Gra się zatrzymuje. • Gracze mający najwięcej kart poszczególnych towarów zdobywają punkty. Uwaga! Za karty towaru znajdującego się na środku stołu gracze dostają punkty ujemne! • Podczas gry musisz starać się mieć jak najwięcej kart tego samego rodzaju i unikać towaru, za który przyznawane są punkty ujemne. • Gra toczy się kilka rund. Zwycięzcą zostaje gracz z największą liczbą punktów. Zdobyte nagrody: Najlepsza gra rodzinna (Dr Toy, USA, 2003) Rekomendacja Centrum ds. Rodziny (USA, 2013)

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

10 osób kupiło
2
Zasmakuj w Sienkiewiczu. Remigiusz Rączka gotuje przysmaki z Sienkiewicza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zasmakuj w Sienkiewiczu. Remigiusz Rączka gotuje przysmaki z Sienkiewi...
Dostępny37 szt.

Czy wiesz, że zupa cebulowa była niegdyś przysmakiem zarezerwowanym dla szlacheckich stołów? I że niegdyś piece do wypiekania chleba znajdowały się jedynie w dworskich kuchniach? Czy wiesz, czym różni się popularny na dawnych szlacheckich stołach kapłon od zwykłego koguta? Proste, zdrowe i smaczne przepisy kuchni staropolskiej przygotowane i zaserwowane przez Remigiusza Rączkę, znanego i lubianego śląskiego kucharza i restauratora. Jego kulinarne popisy mamy okazję podziwiać w programach TVP3 Katowice: „Rączka gotuje” oraz „Zasmakuj w Sienkiewiczu”. Programy te dostępne są również na stronie internetowej Telewizji Katowice. A do tego garść ciekawostek o tym, jak jadali nasi przodkowie, autorstwa znawcy smaków tradycyjnej polskiej kuchni, Sebastiana Nowaka.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

2 osoby kupiły
3
Układ Słoneczny + Droga Mleczna; laminowana mapa XXL dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Układ Słoneczny + Droga Mleczna; laminowana mapa XXL dla dzieci
Dostępny9 szt.

ExpressMap prezentuje nową kolekcję edukacyjnych, bogato ilustrowanych map dla dzieci. Wielkoformatowa, ośmiosegmentowa mapa o wymiarach 95.5 x 67.5 cm łatwo i wygodnie składa się do poręcznego formatu. To rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się nie tylko w dziecięcym pokoju, ale także w podróży. Dzięki dwustronnej laminacji publikacja jest wyjątkowo trwała i odporna na wilgoć. Trudno ją zepsuć, zniszczyć, zalać, a większość zabrudzeń daje się szybko usunąć. To nie wszystko: na mapie można rysować albo pisać markerem, a niepotrzebne już notatki ścierać. Te zalety doceni każdy rodzic. „Układ Słoneczny + Droga Mleczna. Mapy dla dzieci” to przydatna i niezwykle interesująca publikacja przedstawiająca planety, księżyce, planetoidy, komety, meteoroidy, a także kilkadziesiąt najsłynniejszych statków kosmicznych: rakiet, wahadłowców, sond i sztucznych satelitów. Mapa zawiera tabelę, w której znajdują się informacje o Słońcu, wszystkich planetach Układu Słonecznego oraz jedynym satelicie Ziemi – Księżycu. Omówienie planet obejmuje m.in. informacje o ich masie, powierzchni, temperaturze, odległości od Słońca, czasie, w jakim obracają się wokół niego oraz dookoła własnej osi, a także liczbie naturalnych satelitów. Publikacja przedstawia historię ewolucji i eksploracji Układu Słonecznego w sposób ciekawy, a jednocześnie – dzięki komiksowym, humorystycznym rysunkom – atrakcyjny i lekki. To doskonała propozycja dla młodego astronoma, która w znaczący sposób poszerzy horyzonty wiedzy o najbliższej nam części Wszechświata. Dodatkiem znajdującym się na odwrocie mapy Układu Słonecznego jest mapa Drogi Mlecznej, zawierająca ponad 200 kolorowych ilustracji, które umożliwią czytelnikom poznanie gwiazd, planet oraz zjawisk astronomicznych zachodzących w naszej galaktyce. To świetna propozycja dla starszych dzieci, ponieważ obejmuje szereg bardziej złożonych zagadnień z zakresu astronomii, zawierających elementy fizyki i chemii. Format po rozłożeniu: 95.5 x 67.5 cm Format po złożeniu: 23.7 x 33.5 cm

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

2 osoby kupiły
4
Idol. Maria Skłodowska-Curie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Idol. Maria Skłodowska-Curie
Dostępny38 szt.

„Maria Skłodowska-Curie” jest pierwszą książką serii "Idol" o wielkich ludziach, którzy wnieśli wkład do światowej nauki, kultury i sztuki, i którzy mogą być wzorem do naśladowania. Na kanwie biografii wielkiej polskiej badaczki Marii Skłodowskiej-Curie powstała książka, która ma rozbudzać ciekawość świata i pogłębiać wiedzę o jej dokonaniach. Książka zawiera naklejki i propozycje ćwiczeń aktywizujących. Zabawa w naukowca polegać będzie na wypełnianiu różnych poleceń: uzupełnienie tablicy Mendelejewa o pierwiastki odkryte przez Skłodowską–Curie, kompletowanie pracowni naukowca, porządkowanie przyrządów potrzebnych do doświadczeń, uzupełnianie planszy o wymagane informacje. W książce opisany jest eksperyment, który można przeprowadzić w warunkach domowych.

37,00 zł
26,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

2 osoby kupiły
5
Powstanie Warszawskie 1944 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powstanie Warszawskie 1944
Dostępny13 szt.

W książce przedstawiono fragmenty najważniejszych podręczników taktycznych Państwa podziemnego. Na kanwie wydarzeń podczas Powstania Warszawskiego zaprezentowana została taktyka oddziałów powstańczych.

55,00 zł
45,10 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 9,90 zł

1 osoba kupiła
6
Dziennik pisany później - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik pisany później
Dostępny39 szt.

„Jadąc przez Banja Lukę, rozmyślałem o niej. Wśród, ruin, grobów i pól minowych. Rozmyślałem o tym, jak leży na wznak między Wschodem a Zachodem. Leniwa i senna. W tych nieśmiertelnych brzózkach. Na piachu. Dłubie nosie, kręci kulki i marzy o własnym losie. O przyszłym zamążpójściu, o dawnych gwałtach albo że pójdzie do klasztoru. W Banja Luce o tym myślę, gdy pada deszcz i szukam wylotówki na Chorwację, na Węgry, bo już wracam. Myślę o niej w Jajcu i myślę w Travniku. Jak się czasami przewraca na bok w tych wiekuistych brzózkach, w tych piaskach wieczystych, wspiera na łokciu i patrzy na widnokrąg, gdzie się podnoszą pokusy wielkich miast, brylantowe wieżowce, chorągwie z pięknymi herbami firm globalnych i gdzie światło lucyferycznie odbija się od chmur, składając w obcojęzyczne napisy głoszące chwałę nadchodzącego wyzwolenia, które niczym bezlitosna fala zatopi stare, a ocali nowe. Za to ją kocham. Za to patrzenie. Za to leżenie na boku. I sobie obiecuję, że jak tylko wrócę z tych beznadziejnych Bałkanów, to ją zaraz opiszę. Kilometr po kilometrze, hektar po hektarze, gmina po gminie, wymieniając te wszystkie nazwy jak zaklęcia, jak modlitwy, jak litanie, arko przymierza, domie złoty, wieżo z kości gdzieś koło Małkini, gdzieś koło Bełżca".

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

1 osoba kupiła
7
Przemoc domowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przemoc domowa
Dostępny13 szt.

Książka ukazuje proces tworzenia relacji przemocowych w rodzinie, uwzględniając zarówno problemy indywidualne, jak i problemy w relacjach partnerskich. Analizuje także proces terapeutyczny, jako sposób odkrywania osobistych mechanizmów funkcjonowania sprawcy i ofiary oraz przekształcania się relacji rodzinnych jako konsekwencja zdobywania świadomości indywidualnych i społecznych trudności. W publikacji została dokonana analiza kryzysów w funkcjonowaniu rodziny, pojawiających się w trakcie psychoterapii oraz po jej zakończeniu. Stanowi również opis budowania relacji w rodzinach, które postanowiły pozostać ze sobą pomimo doświadczonej przemocy. W książce przedstawione są praktyczne wskazówki dla terapeutów pracujących z ofiarami lub sprawcami przemocy domowej. Patron medialny: Niebieska Linia.

42,00 zł
34,44 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,56 zł

1 osoba kupiła
8
Miłość to piekielny pies. Wiersze z lat 1974-1977, wydanie II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość to piekielny pies. Wiersze z lat 1974-1977, wydanie II
Dostępny48 szt.

Bukowski zaczął pisać wiersze w wieku lat trzydziestu pięciu, a więc gdy miał już dawno za sobą swój debiut prozatorski. Najbardziej płodnym poetycko okresem były lata sześćdziesiąte - opublikował w tym czasie kilka zbiorów. To właśnie poezja przyniosła mu rozgłos, zwróciła na niego uwagę krytyków, innych pisarzy i miłośników ambitnej literatury. Ten tom, uchodzący za jego najznakomitszą książkę poetycką, powstał w czasie, gdy był już pisarzem o wyrobionej marce, zapraszanym na spotkania autorskie i mającym grono wysoko ceniących go czytelników. Między prozą a poezją Bukowskiego nie ma przepaści - wiele z jego liryków opowiada pewne fabuły. A ich podstawowym tworzywem są autentyczne przeżycia, których autor nie próbuje przekształcać ani sublimować. Także w imię prawdy używa w nich języka, którym mówią ludzie z jego otoczenia: potocznego, niewygładzonego, pełnego wyrażeń slangowych i wulgaryzmów. Wiersze mają często charakter dialogu i stanowią jakby miniaturowe dramaty. Bukowski pisze "krwią i bebechami", a nie intelektem, koncentruje się na konkrecie, detalu i obrazie, jak ognia unikając abstrakcji i metafor; nazywa rzeczy po imieniu. Pokazuje życie tak, jak ono biegnie, dzień po dniu, chwila po chwili; nie stroniąc od błahych wydarzeń ani trywialnych szczegółów. Dla niego wszystko okazuje się godne poezji. Nie przypadkiem w tytule tego zbioru pojawia się słowo "miłość". Pragnienie miłości, pożądanie, seks, zazdrość, wszelkie skomplikowane relacje między kobietą i mężczyzną, stanowią jego rdzeń. Jest to przy tym galeria świetnych portretów kobiecych, choć, trzeba przyznać, portrety te mają często charakter karykaturalny.

39,00 zł
29,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,75 zł

1 osoba kupiła
9
Osadnicy Narodziny Imperium: Azterkowie - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Osadnicy Narodziny Imperium: Azterkowie
Portal Games
Dostępny18 szt.

Osadnicy Narodziny Imperium: Azterkowie to dodatek, do którego potrzebujecie podstawowej wersji gry. Sam dodatek oferuje 6 frakcję, którą będziecie mogli zagrać podczas partii w Osadników! Dodatek zawiera nową planszę frakcji, talie kart Azteków, żetony błogosławieństw oraz karty rozszerzające dla pozostałych frakcji, dzięki którym będą w stanie wykorzystać umiejętności Azteków!. Aztekowie wprowadzają nowe zasady oraz nowy surowiec do świata Osadników: Narodziny Imperium. Aztekowie stawiają świątynie, organizują festiwale i ceremonie, by uzyskać przychylność bogów i prosić o błogosławieństwo. Dzięki temu rozszerzeniu pozostałe frakcję będą w stanie wprowadzić religie i panteon własnych bogów do swojego Imperium. Zawartość: 60 kart Azteków 10 kart Rzymian 10 kart Barbarzyńców 10 kart Japończyków 10 kart Egipcjan 10 kart Atlantydów 1 plansza Frakcji 1 znacznik Frakcji 9 żetonów Egipcjan 37 żetonów Łaski instrukcja. Wiek 5+

95,00 zł
80,75 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 14,25 zł

1 osoba kupiła
10
Gra. Domek na drzewie - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra. Domek na drzewie
Nasza Księgarnia - gry, od 8 lat
Niedostępny
Brak

Zbuduj wymarzony i niepowtarzalny domek na drzewie! Masz do dyspozycji ponad 70 atrakcji, które możesz w nim umieścić: hamak, most linowy, kawiarnię, kino i wiele innych zaskakujących pomieszczeń! Stwórz najładniejszy i najlepiej wyposażony domek na drzewie. Uwaga! Pilnuj, aby podczas budowy drzewo nie przechyliło się w którąś ze stron! Budowa będzie trwała 3 rundy, po których wyłoniony zostanie zwycięzca. Proste zasady gry! • Na kartach trzymanych w ręku znajdują się pokoje z atrakcjami, które możesz wybudować w domku. Wybierasz jedną z nich i umieszczasz na swoim drzewie. W ten sposób rozbudowujesz swój domek. • Wybudowany pokój musi przylegać krawędzią do pokoju w takim samym kolorze (np. czerwony pokój musi sąsiadować z wcześniej wybudowanym czerwonym pokojem). • Rozbudowując domek, musisz pilnować, aby drzewo zachowało równowagę! Po wybudowaniu pokoju z jednej strony drzewa następny pokój będziesz musiał zbudować w jego drugiej części. W innym przypadku twoje drzewo przechyliłoby się za bardzo w jedną ze stron! Zdobyte nagrody: Najlepsza gra rodzinna (nominacja Golden Geek, USA, 2015) Najlepsza gra karciana (nominacja Golden Geek, USA, 2015)

49,90 zł
36,43 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

11
Gra. Fabryka robotów - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra. Fabryka robotów
Nasza Księgarnia - gry, od 6 lat
Niedostępny
Brak

Spostrzegawczość i refleks W fabryce praca wre. Na taśmie produkcyjnej pojawiają się różnokolorowe roboty. Zadaniem graczy jest jak najszybsze odnalezienie robota, na którego właśnie przyszło zamówienie. Aby wygrać, musisz być szybszy od pozostałych graczy! Bądź jednak ostrożny, bo w fabryce czasami nie ma zamawianego robota. W takiej sytuacji należy jak najszybciej nacisnąć przycisk STOP i zatrzymać taśmę produkcyjną. Zwycięzcą zostanie najszybszy i najbardziej spostrzegawczy gracz. Proste zasady gry! • Odkrywasz kartę zamówienia, na przykład z czerwonym robotem na jednym kole. • Wszyscy gracze równocześnie i jak najszybciej starają się złapać w fabryce zamawianego robota. Najszybszy gracz zdobędzie 1 punkt. • Jeśli w fabryce nie ma zamawianego robota, jak najszybciej należy nacisnąć przycisk STOP! Najwolniejszy gracz straci 1 punkt! • Wygra najszybszy i najbardziej spostrzegawczy gracz.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

12
Koloruję, łączę, rozwiązuję. Łączę kropki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koloruję, łączę, rozwiązuję. Łączę kropki
Niedostępny
Brak

Książki dla prawdziwych małych artystów! Kolorowanie, łączenie kropek, pokonywanie labiryntów! Wystarczy postępować zgodnie z poleceniem, a w kilka chwil maluch stworzy przepiękne kolorowe mozaiki, przeróżne zwierzęta, postacie, pojazdy i stwory albo zagłębi się w tajemnicze labirynty. Rysowanie i kolorowanie ćwiczy rączkę dziecka oraz przygotowuje ją do nauki pisania. Wesołe ilustracje zagwarantują świetną zabawę nie tylko dzieciom na pewno zachęcą do sięgnięcia po kredki również niejednego dorosłego.

10,70 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,3%
oszczędzasz 2,71 zł

13
Czarnoksiężnik z Krainy Oz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarnoksiężnik z Krainy Oz
Niedostępny
Brak

Seria "Literatura Klasyczna" to zbiór najpiękniejszych dzieł światowej literatury dla dzieci i młodzieży. Piękne, nowoczesne wydanie sprawia, że czytelnicy w każdym wieku z przyjemnością sięgną po lekturę, a piękne ilustracje umilą czytanie i pomogą wyobraźni przenieść się do świata fascynujących historii.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

14
Romeo i Julia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Romeo i Julia
Niedostępny
Brak

Seria "Literatura Klasyczna" to zbiór najpiękniejszych dzieł światowej literatury dla dzieci i młodzieży. Piękne, nowoczesne wydanie sprawia, że czytelnicy w każdym wieku z przyjemnością sięgną po lekturę, a piękne ilustracje umilą czytanie i pomogą wyobraźni przenieść się do świata fascynujących historii. Werona. Monteki i Kapulet, dwa od wieków zwaśnione rody i historia pięknej, romantycznej miłości, która nigdy nie powinna się wydarzyć? Miłości Romea i Julii - młodych kochanków pochodzących z obydwu rodzin. Ślub, który jest potwierdzeniem wiecznego uczucia zakochanych, ma wróżyć szczęśliwe zakończenie. Karta losu niestety odwraca się i na skutek błędnego toku zdarzeń zmierza ku tragedii, której nie będzie można już powstrzymać...

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

15
Lubię kolorować. Księżniczki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lubię kolorować. Księżniczki
Niedostępny
Brak

„Lubię kolorować” to seria czterech klasycznych kolorowanek dla młodszych dzieci. Dziecko podczas zabawy nie tylko miło spędza czas, ale również dzięki wskazówkom ćwiczy umiejętność rozpoznawania kolorów. Nauka przez zabawę!

6,99 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

16
Pojazdy. Lubię kolorować - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazdy. Lubię kolorować
Niedostępny
Brak

"Lubię kolorować" to seria czterech klasycznych kolorowanek dla młodszych dzieci. Dziecko podczas zabawy nie tylko miło spędza czas, ale również dzięki wskazówkom ćwiczy umiejętność rozpoznawania kolorów. To czysta nauka przez zabawę! "Pojazdy" - samochód, karetka, samolot, motocykl, żaglówka, pociąg - każdy z tych pojazdów ma swoje kolory. Wystarczy wybrać odpowiednie kredki.

6,99 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

17
Zwierzęta. Lubię kolorować - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta. Lubię kolorować
Niedostępny
Brak

"Lubię kolorować" to seria czterech klasycznych kolorowanek dla młodszych dzieci. Dziecko podczas zabawy nie tylko miło spędza czas, ale również dzięki wskazówkom ćwiczy umiejętność rozpoznawania kolorów. To czysta nauka przez zabawę!

6,99 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

18
Teatrzyk z papieru 3D Kubuś i Przyjaciele - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teatrzyk z papieru 3D Kubuś i Przyjaciele
Zielona Sowa
Niedostępny
Brak

Lubisz Kubusia i jego przyjaciół? Wyrusz w niezwykłą przygodę po stumilowym lesie! Samodzielnie, bez użycia nożyczek i kleju, wykonaj kolorowe ozdoby z papieru. Przygotuj urodzinowy łańcuch, maskę Kubusia na bal karnawałowy, pudełeczko na drobiazgi i drzewko przyjaźni.

13,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,2%
oszczędzasz 3,01 zł

19
Teatrzyk z papieru 3D Kraina Lodu - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teatrzyk z papieru 3D Kraina Lodu
Zielona Sowa
Niedostępny
Brak

Teatrzyk z papieru 3D to idealna książeczka dla dzieci, które lubią kreatywne zabawy. Stwórz papierowy teatrzyk z ulubionymi postaciami z bajki Kraina Lodu i opowiadaj nowe historie, które rozbawią przyjaciół i rodzinę!

13,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,2%
oszczędzasz 3,01 zł

20
Puchate maluchy. Mali przyjaciele - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puchate maluchy. Mali przyjaciele
Niedostępny
Brak

"Mali przyjaciele" to seria książeczek z małymi zwierzątkami dla najmłodszych. Każda książka zawiera zdjęcie i krótki opis małego zwierzęcia, uzupełniony kolorową grafiką. Znajdziesz tu zarówno pieska, kotka, jak i małą sarenkę, świnkę lub lwiątko. Treść oraz forma książki dostosowana jest do poziomu małego dziecka. "Mali przyjaciele" dadzą dziecku wiele radości!

8,90 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

21
Pieski. Mali przyjaciele - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieski. Mali przyjaciele
Niedostępny
Brak

"Mali przyjaciele" to seria książeczek z małymi zwierzątkami dla najmłodszych. Każda książka zawiera zdjęcie i krótki opis małego zwierzęcia, uzupełniony kolorową grafiką. Znajdziesz tu zarówno pieska, kotka, jak i małą sarenkę, świnkę lub lwiątko. Treść oraz forma książki dostosowana jest do poziomu małego dziecka. "Mali przyjaciele" dadzą dziecku wiele radości!

8,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

22
Pory roku. Zeszyty dla najmłodszych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pory roku. Zeszyty dla najmłodszych
Niedostępny
Brak

Edukacyjna seria z naklejkami dla najmłodszych. Książeczki pozwalają na zapoznanie się z wybranymi pojęciami i obiektami. Dzięki dużym naklejkom, które dziecko nakleja w wyznaczonym miejscu, dziecko w prosty sposób poznaje nowe przedmioty, zwierzęta oraz zjawiska. Kolorowe zdjęcia i naklejki zachęcą dzieci do nauki oraz rozwiną zdolności manualne każdego dziecka!

8,90 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

23
Maluchy w lesie. Mali przyjaciele - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maluchy w lesie. Mali przyjaciele
Niedostępny
Brak

Mali przyjaciele to seria książeczek z małymi zwierzątkami dla najmłodszych. Każda książka zawiera zdjęcie i krótki opis małego zwierzęcia, uzupełniony kolorową grafiką. Znajdziesz tu zarówno pieska, kotka, jak i małą sarenkę, świnkę lub lwiątko. Treść oraz forma książki dostosowana jest do poziomu małego dziecka. Mali przyjaciele dadzą dziecku wiele radości!

8,90 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

24
Maluchy w zoo. Mali przyjaciele - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maluchy w zoo. Mali przyjaciele
Niedostępny
Brak

Mali przyjaciele to seria książeczek z małymi zwierzątkami dla najmłodszych. Każda książka zawiera zdjęcie i krótki opis małego zwierzęcia, uzupełniony kolorową grafiką. Znajdziesz tu zarówno pieska, kotka, jak i małą sarenkę, świnkę lub lwiątko. Treść oraz forma książki dostosowana jest do poziomu małego dziecka. Mali przyjaciele dadzą dziecku wiele radości!

8,90 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

25
Maluchy na wsi. Mali przyjaciele - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maluchy na wsi. Mali przyjaciele
Niedostępny
Brak

"Mali przyjaciele" to seria książeczek z małymi zwierzątkami dla najmłodszych. Każda książka zawiera zdjęcie i krótki opis małego zwierzęcia, uzupełniony kolorową grafiką. Znajdziesz tu zarówno pieska, kotka, jak i małą sarenkę, świnkę lub lwiątko. Treść oraz forma książki dostosowana jest do poziomu małego dziecka. "Mali przyjaciele" dadzą dziecku wiele radości!

7,99 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,00 zł

26
Kot Bob i ja. Jak kocur i człowiek znaleźli szczęście na ulicy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kot Bob i ja. Jak kocur i człowiek znaleźli szczęście na ulicy
Niedostępny
Brak

Najbardziej poruszająca opowieść ostatnich lat, teraz również na ekranach kin: prawdziwa historia niezwykłego kocura i zagubionego człowieka, który odzyskał dzięki niemu nadzieję na szczęście… Pewnego chłodnego dnia James Bowen, uliczny muzyk, znalazł bezdomnego rudego kota skulonego na wycieraczce. James był wtedy niemalże na dnie – nie miał pracy i leczył się z uzależnienia od narkotyków. Nic dziwnego, że bał się wziąć odpowiedzialność za inne stworzenie. Zrobił to jednak – i zdobył najwierniejszego przyjaciela, który w zdumiewający sposób odmienił życie swojego pana… a potem poruszył ludzi na całym świecie. James Bowen – jest brytyjskim muzykiem i pisarzem od wielu lat mieszkającym w Londynie. W 2007 roku w tajemniczych okolicznościach znalazł rudego kocura, którego nazwał Bob. Od tamtej pory są nierozłączni…

29,90 zł
22,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

27
Geneza duszy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Geneza duszy
Dostępny7 szt.

Jest to zbiór utworów, w których przedstawione zostały różne sfery rzeczywistości duchowej człowieka. Podczas lektury czytelnik zostaje wtajemniczony w podstawy filozofii życiowej opartej na Nauce Teozofii i Filozofii Złotego Różokrzyża, ujętej w ramy Lectorium Rosicrucianum. Dla tych, którzy pasjonują się tematami filozoficznymi może być to okazja poznania nowej, zaskakującej perspektywy spojrzenia na otaczający świat, natomiast dla tych, którzy nigdy nie mieli do czynienia z lekturą filozoficzną może być to ciekawy początek fascynacji takim rodzajem literatury. Tomasz Jurgiewicz przedstawia podstawowe tezy swojej postawy względem Rzeczywistości, odwołując się zarówno ściśle do uczuć człowieka, do natury, czy też sfery duchowej i boskiej.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

28
Notes A7 Miles 30 kartek z poddrukiem 16 sztuk mix - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes A7 Miles 30 kartek z poddrukiem 16 sztuk mix
Beniamin
Niedostępny
Brak

Notes A7/30k. z poddrukiem, 8 wzorów, opakowanie zawiera 16 sztuk

20,37 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 1,9%
oszczędzasz 0,38 zł

29
O zachodzie słońca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O zachodzie słońca
Dostępny5 szt.

Tomik Barbary Wrzesińskiej przepełniony jest osobistymi przemyśleniami, nasączony rozmaitymi doznaniami. Bardzo osobiste odczuwanie nie jest skupieniem jedynie na własnych przeżyciach, sporo w tej poezji empatii, kierowanej ku ludziom ważnym, bliskim sercu pisarki. Nie umyka uwadze autorki, że w porządek natury i ludzkiego życia wpisane są zarówno dobro jak i zło. We współczesnym świecie nie brak gry pozorów, lęków, melancholijnej zadumy nad uciekającym czasem, przemijaniem i doznaniem śmierci. Poezja jest subiektywna także dla samej autorki, więc przegląda się ją jak swego rodzaju autobiografię. Na pierwszy rzut oka nie ma w tych opowieściach nic trudnego, jednak im dłużej czyta się ten sam wiersz, tym większe odnosi się wrażenie, że gdzieś tu został pochowany sens i pojawia się nieodparta pokusa wyciągnięcia go na światło dzienne. Cała kompozycja zdaje się być spójna i harmonijna, jednocześnie każdy wiersz z osobna można traktować, jako całostkę myślową – i to nie byle jaką – emocje można wyczuć już po otwarciu tomiku.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

30
Masterchef. Z miłości do gotowania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masterchef. Z miłości do gotowania
Niedostępny
Brak

Magdalena Nowaczewska – zwyciężczyni 5. edycji "MasterChefa" – gotuje z miłością i pasją, a przygotowując potrawy, kieruje się zmysłami: wzrokiem, węchem i smakiem. Fascynacja kuchnią zaczyna się od prostego produktu, a kończy na świeżych ziołach, bez których nie wyobraża sobie swoich dań. Nic więc dziwnego, że książka to bogactwo barw, aromatów i smaków: jędrna czarna soczewica łączy się z karminowymi burakami, pachnący orientem pilaw z jagnięciną dopełnia solidna garść świeżej mięty, a lato zamknięte w słoiku zielonych pomidorów umili niejeden zimowy podwieczorek. Jeśli zaś dodać, że gotowanie z Magdą nie wymaga skomplikowanych i czasochłonnych zabiegów, najwyższy czas sprawdzić propozycje na własnym podniebieniu.

49,90 zł
36,43 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

31
Wierszobajanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Wierszobajanie
Dostępny4 szt.

Autorka wprowadza czytelnika w zaczarowany świat znanych wszystkim bajek, dzięki którym ukazuje kwintesencję najpiękniejszych baśni świata w zapisie wierszowanym, a są to na przykład: Pinokio, Czerwony Kapturek, Brzydkie kaczątko, Kopciuszek, Calineczka czy Królowa Śniegu. Książka skierowana jest do najmłodszych czytelników, lecz dzięki niej dorośli z przyjemnością powrócą do czasów dzieciństwa zagłębiając się w treść owych wierszy. Autorka zbliża nas do każdej z tych postaci przedstawiając jej osobliwe cechy charakteru. Uczucia są priorytetem, dlatego wiersze odkrywają wnętrze każdego z nas.

19,90 zł
9,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 9,95 zł

32
Fraszki erotyczne z życia wzięte i komiczne. Część I - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fraszki erotyczne z życia wzięte i komiczne. Część I
Dostępny1 szt.

Fraszki Tadeusza Fracha bez kompleksów przedstawiają życie seksualne. Niegdyś, tematyka poruszana w takich utworach lirycznych była dość szeroka. Wyróżniane były fraszki polityczne, obyczajowe, miłosne, filozoficzne czy refleksyjne. Dzisiaj są to najczęściej utwory dowcipne, satyryczne, jednak nadal są mocno związane z obyczajowością. Dowodem na to jest zbiór fraszek autorstwa Tadeusza Fracha. Ich tematyką jest alkowa i jej okolice, czyli wszystko to, co wiąże się z intymnymi relacjami damsko-męskimi. Autor zaznacza, że jego książka ma służyć dobrej zabawie, przy niekoniecznie dosłownym odbiorze tekstu. Radzi też, aby czytać ją z przymrużeniem oka, szczególnie tam, gdzie wymagają tego na przykład osobiste przeżycia.

19,90 zł
9,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 9,95 zł

33
Kielce; papierowy plan miasta 1:15 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kielce; papierowy plan miasta 1:15 000
Niedostępny
Brak

Zabytkowy pałac biskupów krakowskich, pełna skarbów katedra, a może oryginalne Muzeum Zabawek i Zabawy? Papierowy plan Kielc pomoże dotrzeć do celu. Na mapie m.in.: – szczegółowy rysunek zabudowy wraz z numeracją budynków wzdłuż ulic i na osiedlach, – linie autobusowe wraz z przystankami, – sygnalizacja świetlna, ulice jednokierunkowe, parkingi, – bogata treść turystyczna, w tym zabytki, muzea, szlaki turystyczne, hotele i inne istotne obiekty, – budynki użyteczności publicznej, centra handlowe, – szczegółowe plan centrum w skali 1:10 000 (1 cm – 100 m), – mapa okolic Kielc w skali 1:200 000 (1 cm – 2 km), – skorowidz ulic.

9,80 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 28,7%
oszczędzasz 2,81 zł

34
Zwierzęta Świata + Świat Prehistoryczny; laminowana mapa XXL dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta Świata + Świat Prehistoryczny; laminowana mapa XXL dla dziec...
Dostępny2 szt.

ExpressMap prezentuje nową kolekcję edukacyjnych, bogato ilustrowanych map dla dzieci. Wielkoformatowa, ośmiosegmentowa mapa o wymiarach 95.0 x 67.0 cm łatwo i wygodnie składa się do poręcznego formatu. To rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się nie tylko w dziecięcym pokoju, ale także w podróży. Dzięki dwustronnej laminacji publikacja jest wyjątkowo trwała i odporna na wilgoć. Trudno ją zepsuć, zniszczyć, zalać, a większość zabrudzeń daje się szybko usunąć. To nie wszystko: na mapie można rysować albo pisać markerem, a niepotrzebne już notatki ścierać. Te zalety doceni każdy rodzic. Zwierzęta świata + Świat prehistoryczny Mapy dla dzieci to znakomite źródło wiedzo o gatunkach zamieszkujących całą kulę ziemską – wszystkie kontynenty i oceany. Publikacja zawiera kilkaset kolorowych, opracowanych z rozmachem ilustracji: od największego na świecie płetwala błękitnego po miniaturowe skoczogonki, od zasiedlających tropiki wielkich ssaków po antarktyczne pingwiny. Gatunki zaprezentowano w ich naturalnym środowisku, przy każdym umieszczając informacje m.in. o jego rozmiarach, zwyczajach pokarmowych, trybie życia i sposobie rozmnażania. Mapę uzupełniają rysunki drzewa rodowego (filogenetycznego) zwierząt, rodzajów ich schronień, a także krótki przegląd gatunków udomowionych. Dodatkiem znajdującym się na odwrocie współczesnej mapy zwierząt jest mapa świata prehistorycznego. Bazuje ona na wynikach badań paleontologicznych skamieniałości oraz śladów życiowej aktywności wymarłych roślin i zwierząt. Wszystkie ilustracje uzupełnione są opisami i umieszczone na mapie w miejscu dawnych siedlisk poszczególnych gatunków. Dinozaurom, przedstawicielom innych grup kręgowców, przodkom współczesnych zwierząt towarzyszy także prehistoryczna roślinność. Mapa zawiera oś czasu ukazującą dzieje życia na Ziemi od jego narodzin do momentu pojawienia się Homo sapiens. Ciekawostka: powierzchnia planety została przedstawiona tak, jak wyglądała w okresie kredy, aby podkreślić ogromne zmiany, które zaszły w wyniku wędrówki kontynentów.

39,90 zł
21,55 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 18,35 zł

35
Gospodarka magazynowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gospodarka magazynowa
Dostępny47 szt.

Książka jest swoistym kompendium wiedzy o magazynach i magazynowaniu. Zostały w niej zawarte podstawowe, teoretyczne zagadnienia związane z szeroko rozumianą gospodarką magazynową. Scharakteryzowano szczegółowo m.in. elementy tworzące infrastrukturę magazynu, fazy procesu magazynowego, sposoby na prawidłowe rozmieszczenie zapasów w strefie składowania itd. Na zakończenie przedstawiono trzy studia przypadków odzwierciedlające zastosowanie przybliżonej teorii w praktyce. Książka skierowana jest do studentów kierunków: zarządzanie i inżynieria produkcji, logistyka, do słuchaczy studiów podyplomowych oraz do praktyków zarządzających zapasami.

42,00 zł
34,44 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,56 zł

36
Częstochowa see you! in papierowy plan miasta 1:22 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Częstochowa see you! in papierowy plan miasta 1:22 000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.10

szczegółowy rysunek zabudowy wraz z numeracją budynków wzdłuż ulic i na osiedlach - linie autobusowe i tramwajowe wraz z przystankami - sygnalizacja świetlna, ulice jednokierunkowe, parkingi - bogata treść turystyczna, m.in.: zabytki, szlaki turystyczne, muzea, hotele i inne istotne obiekty - budynki użyteczności publicznej, centra handlowe - plan centrum w bardziej szczegółowej skali 1:10 000 (1 cm ? 100 m) - szczegółowy plan Klasztoru na Jasnej Górze - skorowidz ulic

9,80 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 28,7%
oszczędzasz 2,81 zł

37
Świat + Świat Antyczny; laminowana mapa XXL dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat + Świat Antyczny; laminowana mapa XXL dla dzieci
Dostępny8 szt.

ExpressMap prezentuje nową kolekcję edukacyjnych, bogato ilustrowanych map dla dzieci. Wielkoformatowa, ośmiosegmentowa mapa o wymiarach 95.0 x 67.0 cm łatwo i wygodnie składa się do poręcznego formatu. To rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się nie tylko w dziecięcym pokoju, lecz także w podróży. Dzięki dwustronnej laminacji publikacja jest wyjątkowo trwała i odporna na wilgoć. Trudno ją zepsuć, zniszczyć, zalać, a większość zabrudzeń daje się szybko usunąć. To nie wszystko: na mapie można rysować albo pisać markerem, a niepotrzebne już notatki ścierać. Te zalety doceni każdy rodzic. Mapy dla dzieci to doskonały produkt, który posłuży nie tylko zabawie, lecz także nauce. Niemal 500 ilustracji prezentuje kulturę, historię, folklor, architekturę, kuchnię oraz faunę i florę charakterystyczne dla wszystkich regionów świata. Znajdują się tu również ciekawostki dotyczące lotnictwa, sportu czy odkryć geograficznych. Rysunki są kolorowe, humorystyczne i przystępne dla dzieci – dzięki temu nawet najmłodsi odkrywcy z łatwością zdobędą ogólną wiedzę o świecie. Dodatkiem znajdującym się na odwrocie mapy świata jest bogato ilustrowana mapa świata antycznego. Przedstawia ona postaci, przedmioty i wydarzenia znane ze starych baśni i mitów: pirackie statki, tajemnicze miejsca, morskie i lądowe stworzenia oraz legendarnych bohaterów, którzy obecni są w naszej kulturze od starożytności. Atrakcyjne, kolorowe rysunki pozwolą dzieciom usystematyzować wiedzę o fantastycznym, fascynującym świecie dawnych legend.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

38
Drony, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drony, LP
Fisz, Emade, Tworzywo, Agora - multimedia
Niedostępny
Brak

Ich poprzedni album „Mamut”, wydany w 2014 roku, został uznany przez wielu dziennikarzy za płytę roku, uzyskał status Platynowej Płyty i był nagrodzony Fryderykiem 2015 w kategorii Album Roku Elektronika/Indie/Alternatywa. Album „Drony” to opowieść o samochodach, telefonach, komputerach i dronach – wynalazkach, które ułatwiają życie, ale często wpychają w świat iluzji, neurozy, odrywają od natury, uzależniają, a czasami wręcz zabijają. Produkcja Emade – jak zawsze na najwyższym poziomie. Mariusz Obijalski napisał piękne aranżacje smyczkowe, Marcin Pendowski soczyste riffy basowe, a Michał Sobolewski zgrał wyśmienite sola gitarowe. Teksty Fisza znów długo nie pozwalają o sobie zapomnieć... Lista utworów: 1. Telefon 2. Parasol 3. Fanatycy 4. Biegnij dalej sam 5. Kręte drogi 6. Duch 7. Samochody 8. Skąd przybywasz? 9. Komputer 10. Sarny 11. Drony 12. Bzyk

114,90 zł
86,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 28,72 zł

39
Mołodia 28 VII – 3 VIII 1572 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mołodia 28 VII – 3 VIII 1572
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Deszcz ołowiu ostudził zapał Tatarów do walki. Ordyńcy odskoczyli i wycofali się do swoich sił głównych. Chan nie odważył się kontynuować natarcia w kierunku Moskwy, mając na swoich tyłach całą armię rosyjską. Zatrzymał się „siedem wiorst” na południowym brzegu Pachry, wśród „bagien i rozpoczął przygotowania do decydującej bitwy”. Trzecia runda zakończyła się zwycięstwem strony rosyjskiej – Worotyńskiemu udało się narzucić Dewlet-Girejowi bitwę w miejscu, gdzie było mu wygodnie i gdzie armia rosyjska mogła realizować swoją przewagę techniczną. Nocą chan przeniósł swój obóz bliżej Mołodii i stanął „pięć wiorst” od rosyjskich pozycji... Witalij Pienskoj (ur. 1969 we Frankfurcie nad Odrą), doktor nauk historycznych, profesor Katedry Filozofii i Teologii na Uniwersytecie Biełgorodzkim. Autor wielu książek i artykułów naukowych dotyczących historii wojskowości. W kręgu jego zainteresowań znajdują się m.in. rewolucja militarna w Zachodniej Europie i jej wpływ na sztukę wojenną Rosji (co stanowiło temat jego dysertacji doktorskiej), jak i zagadnienia poszczególnych kampanii i bitew toczonych przez Rosję, zwłaszcza w XVI wieku. Oprócz historii wojskowości zakres jego studiów obejmuje także zagadnienia związane z historią państwa bizantyńskiego i kontaktów rosyjsko-bizantyjskich. Jest także autorem wielu publikacji naukowych z innych dziedzin nauk historycznych.

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

40
Szczęściarz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczęściarz
Niedostępny
Brak

Przy każdym morderstwie odpowiedzi na wszystkie pytania znają dwie osoby: sprawca i ofiara. Po samobójstwie partnera podkomisarz Robert Jastrzębski próbuje odnaleźć się w nowej dla niego rzeczywistości. Przymusowy urlop nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Pozostaje liczyć na to, że kolejne dochodzenie przy wsparciu młodych sił śledczych poprawi sytuację. W Poznaniu, niemal pod nosem komendy, ktoś zastrzelił spokojnego biznesmena w jego własnym mieszkaniu. Wszystko wskazuje na to, że ofiara jest przypadkowa, a raczej nic sugeruje istnienia racjonalnego motywu zbrodni. Trudna sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy w równie niejasnych okolicznościach ginie osoba powiązana z ofiarą. Żmudne, drobiazgowe śledztwo nabiera nowego wymiaru. Czyżby Jastrzębskiemu trafił się pierwszy seryjny zabójca w jego długiej policyjnej karierze? A może to niezwykły zbieg okoliczności? Czy kontakty podkomisarza z miejskim półświatkiem zaowocują obiecującymi tropami? A może inteligentny, cyniczny i dotąd skuteczny podkomisarz poniesie spektakularną porażkę? Szczęście zdaje się sprzyjać sprawcy, pech prześladuje policję, a nieregulaminowy flirt z niesfornym świadkiem grozi kłopotami. Szczęściarz to miejski kryminał w starym dobrym stylu. Policjant, ofiara, śledztwo, morderca. Dobro kontra zło. I jeszcze coś pomiędzy...

29,90 zł
23,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

41
Kolorowanka podłogowa XXL. Boże Narodzenie szopka betlejemska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka podłogowa XXL. Boże Narodzenie szopka betlejemska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.08

Zabawka roku 2013 Kolorowanki podłogowe w rozmiarze XXL o wymiarach 120cm x 80cm - ogromna powierzchnia do kolorowania kredkami, flamastrami i farbami. Wzmocniony spód arkusza zabezpiecza przed przesiąkaniem farb. Kolorowanka wykonana jest z grubego kartonu (podobnego do brystolu), który można bez końca rozkładać i zwijać! Zabawa kolorowanką rozwijają sprawność manualną - pomaga przygotować małą dłoń do poprawnego posługiwania się długopisem i ołówkiem w szkole. Przygotowana ilustracja ćwiczy spostrzegawczość a duża powierzchnia umożliwia wspólne rysowanie kilkorgu dzieciom jednocześnie. Takie rozwiązanie zachęca do kolorowania dzieci, które wcześniej nie przejawiały chęci do prac z kolorowankami. Kolorowanki uczą wytrwałości i bardzo pomagają wyciszyć dziecko.

15,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

42
Spekulacja wahadłowa i transakcje jednodniowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spekulacja wahadłowa i transakcje jednodniowe
Niedostępny
Brak

"Spekulacja wahadłowa i transakcje jednodniowe" to ostatnia część trzytomowego cyklu Ewolucja gracza giełdowego. Thomas Bulkowski tym razem koncentruje się na zasadach wykorzystania krótkoterminowych wahań rynku. Wyjaśnia zasady wykorzystywaia formacji technicznych, formacji sytuacyjnych (związanych z ofertami publicznymi, publikacjami raportów finansowych, itp.) oraz innych kryteriów transakcji. Przedstawia również nowe narzędzie - wskaźnik formacji, którego zadaniem jest bezpośrednie wskazywanie momentów zawarcia transakcji. Jest to wskaźnik nastrojów rynku pomagający w rozpoznawaniu punktów zwrotnych. Jak zawsze korzysta z konkretnych przykładów i licznych statystyk pokazujących skuteczność wybranych strategii i metod.

75,00 zł
54,00 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 21,00 zł

43
Kocie skórki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kocie skórki
Niedostępny
Brak

Joanna Kocik, ur. w 1987 r. w Łodzi. Absolwentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz podyplomowego Studium Literacko-Artystycznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dziennikarka i redaktorka poczytnych serwisów informacyjnych, obecnie współpracuje z Magazynem TVN24. Podróżniczka i pilotka wycieczek. Mieszka w Warszawie. Debiutowała jako gimnazjalistka tomikiem poetyckim "Wypatruję samej siebie (Gostynin 2002). Nie ulega wątpliwości, że Joanna Kocik w zdecydowany sposób opowiada się za modelem wiersza o rozluźnionym związku przyczynowo-skutkowym. W efekcie powstały lawiny wielopiętrowych metafor, wyzwoliły się niepowstrzymane sekwencje porównań - cała ta słowna maszyneria wprawiona w ruch sprawiła, że ujrzałem lirykę rządzoną przede wszystkim przez imaginację i również do niej się odwołującą. (...) Rzeczywistość w wierszach Joanny Kocik na ogół wymyka się jednoznacznemu oszacowaniu, została ukazana w sposób nieosądzający, pozostaje nieuchwytna dla zmysłów i - z intelektualnego szacunku zwłaszcza - jest równocześnie namacalna i odrealniona. (...) Zwróciłem także uwagę na dystans poetki do samej siebie: pokazuje celnie, lecz nie przesądza definitywnie, a eksplorując swój świat i jego niezwykłe zakamarki, nie decyduje ani o jego rzeczywistym istnieniu, ani nie wytycza czytelnikowi określonych tropów. Zamiast tego pozostawia mu to, co doceni każdy człowiek obcujący z dziełem sztuki: wolność wyboru i piękno. Aha, i jeszcze przyrządza wymyślne potrawy: wywar ze szpiku! Pyszności! Polecam. Tak jak cały tom. Z "Posłowia" Romana Honeta

18,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,2%
oszczędzasz 2,01 zł

44
Pod podszewką magii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pod podszewką magii
Niedostępny
Brak

Starą willę w Milanówku odwiedza jedenastoletni, krzywdzony przez kolegów Marek. Towarzyszy mu dziadek, który postanowił pomóc wnukowi i przyprowadził go do tajemniczego psychoterapeuty. Wiele lat później ogromną karierę robi światowej sławy iluzjonista Rubik, który pojawia się z występami w różnych miejscach globu. Dokonuje rzeczy niemożliwych, a tymczasem w odwiedzanych przez niego miastach dochodzi do bestialskich morderstw, których sprawcami są wzorowi ojcowie i żony. Co łączy nadzwyczaj efektowne występy młodego iluzjonisty z brutalnymi morderstwami popełnianymi gdzieś w pobliżu? Dlaczego sprawcami tych okrutnych zbrodni są zwykli ludzie, których nikt nie podejrzewałby wcześniej o takie skłonności? Na te pytania, przy wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii, stara się odpowiedzieć profesor Koch, autor własnej teorii Uniwersum, a pomaga mu w tym grupa sprawdzonych przyjaciół.

38,00 zł
27,74 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,26 zł

45
Damasceńska ruletka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Damasceńska ruletka
Niedostępny
Brak

Ostatnia część bliskowschodniej trylogii Joela C. Rosenberga, Damasceńska ruletka, przynosi rozwiązanie politycznych intryg, ale też prowadzi znanych nam z wcześniejszych tomów bohaterów do końca ich zawiłych przygód. W wojennej zawierusze David Shirazi usiłuje uchronić Stany Zjednoczone przed śmiercionośnym atakiem ze strony Dwunastego Imama wiedzionego fanatyczną ideą światowego kalifatu. Ponadprzeciętnie inteligentny agent CIA zauważa, że nie tylko służba państwu nadaje sens jego życiu. Odkrywa, co rzeczywiście jest dla niego najważniejsze – tęskniąc za rodziną, miłością i Bogiem. Mając profesjonalne i duchowe wsparcie współpracowników i przyjaciół, daje z siebie wszystko, ryzykując życie dla ocalenia milionów ludzi. Czy uda mu się wypełnić misję powierzoną mu przez prezydenta USA? Czy zdoła wypełnić powołanie, które sam dla siebie odkrył? Czy los pozwoli mu jeszcze zobaczyć ukochanego ojca, braci, przyjaciół i Marseille – jego miłość, dzielnie znoszącą rozstanie i świadomość, że jej ukochany w każdej chwili może stracić życie? Wszystko to Rosenberg zdradza w wartkiej narracji finalnej części swojego bestsellera.

41,90 zł
29,33 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,57 zł

46
Misja teherańska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Misja teherańska
Niedostępny
Brak

Misja teherańska wprowadza głębiej w zawiłości i tajemnice, które czytelnicy poznali w pierwszym tomie trylogii Joela C. Rosenberga. Czy nie da się uniknąć katastrofy, do której wiodą przerażające marzenia Mahdiego o światowym kalifacie? Religia, polityka i wojna splatają się w skomplikowanej grze, w której labiryntach kluczą agenci CIA, popełniając błędy i nie raz stając w obliczu słabości służb specjalnych. Przyglądamy się moralnym wyborom i zaangażowaniu aktorów uwikłanych w wydarzenia. Rozwija się także wątek uczuciowy ‒ nawet z bronią w ręku, stojąc w obliczu śmierci, bohaterowie nie są wolni od sercowych dylematów. W zamachach giną głowy państw, liderzy mocarstw zostają ranni albo uśmierceni siłą wcielonego zła. Nie ma nietykalnych, wszechmocnych ani bezkarnych. Mahdi zaczyna przerażać nawet swoich najwierniejszych zwolenników, a w Iranie nasila się fala konwersji na chrześcijaństwo. Czy Dwunasty Imam wkrótce zostanie sam?… Po lekturze Misji pozostanie jedno nurtujące pytanie: co dalej? Odpowiedź przyniesie dopiero Damasceńska ruletka

41,90 zł
29,33 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,57 zł

47
Długopis automatyczny niebieski - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis automatyczny niebieski
PILOT Corporation
Dostępny12 szt.

Ten długopis sprawdzi się idealnie zarówno w szkole jak i w biurze.

15,00 zł
14,99 zł

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

48
Tropem Alta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tropem Alta
Dostępny110 szt.

Tropem Alta to sensacyjna powieść kryminalno-szpiegowska. Powieść niezwykła, oparta niemal w całości na autentycznych wydarzeniach. Akcja toczy się w historycznych realiach, wszystko konsekwentnie zmierza do rozwikłania tajemnicy. Tropem Alta, czarnego charakteru powieści, przenosimy się z Polski do Portugalii i sowieckiej Rosji, z Niemiec do Francji, z Anglii do Afryki Południowej. A oprócz dramatycznych zwrotów akcji mamy tu niebanalny wątek miłosny i sporo romantycznej egzotyki.

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

49
Tajemnice historii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice historii
Niedostępny
Brak

Na naszej planecie aż roi się od tajemnic, niesamowitych opowieści i niewyjaśnionych zjawisk. Poczyniono wiele starań, by poznać prawdę kryjącą się za mitami, legendami i podaniami. Pomimo długoletnich badań wiele pytań po dziś dzień pozostaje bez odpowiedzi. Odkryj niezwykłą cywilizację Inków, zapoznaj się z rękopisami z Qumran, poznaj tajemnicę wolnomularzy, dowiedz się o incydencie z Roswell, prześledź niewyjaśnione wątki z czasów II wojny światowej, poznaj tez procesy weryfikacji cudownych uzdrowień i przekonaj się, że świat, w którym przyszło nam żyć, nadal kryje wiele tajemnic.

35,00 zł
27,65 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

50
Fot. Kosycarz. Niezwykłe Zwykłe Zdjęcia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fot. Kosycarz. Niezwykłe Zwykłe Zdjęcia
Dostępny7 szt.

Tuż po II wojnie w 1945 roku Zbigniew Kosycarz przyjechał na Wybrzeże i zrobił tutaj pierwsze zdjęcia. Album Fot. Kosycarz - niezwykłe zwykłe zdjęcia to ponad 60 lat historii na zdjęciach ojca i syna, czyli Zbigniewa i Macieja Kosycarzy. Historii związanej z Gdańskiem, Gdynią, Sopotem i Pomorzem. Fotografie pokazują nie tylko wielkie i znane wydarzenia, ale głównie życie codzienne ludzi, ich stroje, zabawę, pracę, a także miejsca, które tak się zmieniły w ciągu lat, że gdyby nie podpisy pod zdjęciami, to trudno byłoby je rozpoznać. Wiele fotografii ogląda się z uśmiechem na twarzy, ale nie brakuje też takich wywołujących zadumę. Na pewno sporo sytuacji i zdarzeń przedstawionych na stronach tego albumu jest częścią naszych wspomnień z minionych lat. Pierwsze zdjęcia to rok 1945. Słup ogłoszeniowy jeszcze z niemieckimi plakatami, na które naklejone już są pierwsze polskie. Zniszczone miasto i budzące się życie - te jak i pozostałe z lat 60, 70 i 80 do lat 90 to zdjęcia Zbigniewa Kosycarza, niestrudzonego kronikarza Pomorza. Przełom XX i XXI wieku to często bardzo podobne sytuacje i miejsca, ale widziane już obiektywem aparatu i okiem Macieja Kosycarza. To trudne zadanie, aby spośród ogromnej liczby przekraczającej milion zdjęć zrobionych przez ojca i syna, wybrać te najlepsze, te które najbardziej oddają klimat poszczególnych lat. Być może dlatego tak długo czekaliśmy na ten album. Na decyzję o jego wydaniu niewątpliwie wpłynął sukces wystawy Gdańsk - zwykłe miasto w obiektywie ojca i syna. Była pokazywana nie tylko w Gdańsku, ale również w Budapeszcie, Mostarze, Belgradzie, Holbaek w Danii, Kaliningradzie i Kalmarze, a otrzymała bardzo miłe i życzliwe opinie osób, które widziały zdjęcia na wystawie, a niektóre z nich rozpoznały się na starych fotografiach. Część zdjęć z tej wystawy wykorzystanych zostało w albumie, ale zdecydowana większość to inne, często niepokazywane jeszcze fotografie. Na pewno jest wiele osób, które z nieukrywanym zainteresowaniem zajrzą do książki, w której odnajdą czas i miejsca, nostalgię, zabawę, zdarzenia, to co było i jest, albo już przeminęło a na zawsze pozostało zatrzymane w kadrze.

69,90 zł
51,73 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 18,17 zł

Wróć do góry