hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2016.12.07

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 7 grudnia 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Ilustrowany podręcznik umiejętności społecznych. Trening komunikacji, zabawy i emocji dla dzieci z autyzmem (Jed Baker), na drugim Quiz dla przedszkolaka. Kolejny produkt to Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia Wrzeszcza i Zaspy. Część 2 (Maciej Kosycarz) oraz Diagnoza w socjoterapii (Ewa Grudziewska).
1
Ilustrowany podręcznik umiejętności społecznych. Trening komunikacji, zabawy i emocji dla dzieci z autyzmem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ilustrowany podręcznik umiejętności społecznych. Trening komunikacji, ...
Dostępny40 szt.

Większość umiejętności społecznych człowieka polega na tym, że w umyśle potrafi on przyjąć perspektywę drugiej osoby. Te umiejętności społeczne nie są jednak oczywiste dla osób z autyzmem, dlatego należy ich uczyć w wyrazisty sposób. I właśnie to jest celem Ilustrowanego podręcznika umiejętności społecznych: dzielimy umiejętności społeczne na mniejsze elementy i jasno pokazujemy, jak należy się zachować i co powiedzieć w danych sytuacjach społecznych. Na książkę Ilustrowany podręcznik umiejętności społecznych składają się zestawy specjalnie przygotowanych zdjęć, na których dzieci krok po kroku demonstrują rozmaite umiejętności społeczne. Forma podobna do komiksu umożliwia uczniom wykorzystanie atutów postrzegania wzrokowego i dzięki temu ułatwia skupienie uwagi oraz zrozumienie przedstawionych treści. Kolorowe fotografie ukazują „dobry” oraz „zły” sposób zachowania się w każdej sytuacji, a także pozytywne i negatywne skutki danego postępowania. Ilustrowany podręcznik umiejętności społecznych został zaprojektowany tak, by nauczyciel lub rodzic mógł strona po stronie wiele razy omawiać każdy etap zdobywania danej umiejętności. Dzieci mogą następnie samodzielnie lub w grupie odgrywać poszczególne umiejętności, aż do chwili gdy będą się czuły wystarczająco pewnie, by przećwiczyć je w codziennych interakcjach. Książka ta uczy takich ważnych umiejętności, jak: – nienaruszanie przestrzeni innych osób, – rozpoczynanie i podtrzymywanie rozmowy, – dołączanie do zabawy, – dzielenie się , – osiąganie kompromisu, – czekanie na swoją kolej w zabawie, – radzenie sobie z przegraną, – zachowanie spokoju, – akceptowanie odmowy, – próbowanie nowych rzeczy, – radzenie sobie z dokuczaniem i wielu innych!

49,50 zł
41,09 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,41 zł

12 osób kupiło
2
Quiz dla przedszkolaka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Quiz dla przedszkolaka
Dostępny52 szt.

Quiz dla przedszkolaka: - sprawdzenie wiedzy dziecka, - wzbogacenie jego słownictwa, - do zabawy na spacerze i w podróży.

13,50 zł
10,99 zł

Rabat 18,6%
oszczędzasz 2,51 zł

7 osób kupiło
3
Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia Wrzeszcza i Zaspy. Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia Wrzeszcza i Zaspy. Część 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.05

Zdjęcia z powojennej historii Wrzeszcza i Zaspy - to 12 album z cenionej i lubianej przez czytelników serii „Fot. Kosycarz. Niezwykłe Zwykłe Zdjęcia", a drugi w całości poświęcony tym dwóm dzielnicom Gdańska. To we Wrzeszczu od „zawsze" toczyło się życie handlowo-rozrywkowe Gdańska, tutaj lądowały samoloty, na lotnisku gdzie teraz jest dzielnica Zaspa. Wiele, w ciągu dziesięcioleci się zmieniło. Przez lata wokół dawnego pasa startowego wyrosły nowe domy, szkoły, sklepy, place zabaw. Na zdjęciach zobaczymy m.im Wrzeszcz z lotu ptaka w latach 60., popularne lokale jak Pod Kominkiem i Morenka, Festiwal Muzyki Nastolatków na stadionie Lechii Gdańsk i inne tematy na prawie 300 zdjęciach. Życie codzienne, komunikacja miejska, moda, sport i inne wydarzenia, znani i nieznani ludzie, sklepy, rozrywka i zabawa, domy których już nie ma. Zdjęcia wraz z obszernymi opisami Wrzeszcza i Zaspy to będzie kolejna fotograficzna wędrówka przez wspomnienia i historię. Niejedno zdjęcie zadziwi i przypomni coś, co zatarł czas. Bo taka jest właśnie magia fotografii.

69,90 zł
51,73 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 18,17 zł

5 osób kupiło
4
Diagnoza w socjoterapii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diagnoza w socjoterapii
Dostępny12 szt.

Książka ma na celu wzbogacenie warsztatu diagnostycznego wszystkich osób, które zawodowo zajmują się socjoterapią, a także nauczycieli i wychowawców na co dzień pracujących z dziećmi i młodzieżą oraz studentów, którzy wiążą swoją zawodową przyszłość z pracą o charakterze wychowawczo-terapeutycznym. Publikacja zawiera propozycje konkretnych narzędzi diagnostycznych, które można wykorzystać w trakcie procesu diagnostycznego dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym oraz młodzieży, a także w diagnozie kompetencji osoby socjoterapeuty.

40,00 zł
32,80 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,20 zł

4 osoby kupiły
5
Taoteking - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taoteking
Dostępny24 szt.

Tao, a ściślej Taoteking, oddawane zwykle jako Księga Drogi i Cnoty, jest uważane za najczęściej po Biblii tłumaczony tekst spośród zaliczanych do „świętych”, a przynajmniej uświęconych ksiąg ludzkości. Jej domniemany, legendarny autor Laozi (Stary Mistrz) żył podobno w Chinach w VI wieku p.n.e.; tradycja głosi, że był nauczycielem Konfucjusza, a nawet Buddy. Przypuszcza się jednak, że utwór powstał najwcześniej w IV wieku p.n.e., a najstarszy zachowany egzemplarz pochodzi z II wieku p.n.e. Ten zbiór sentencji stara się wypowiedzieć pewną intuicję metafizyczną dotyczącą „tao” – nieuchwytnej zasady wszystkiego, drogi umykającej, ledwie na nią wkroczymy – a zarazem formułuje zalecenia w odniesieniu do życia osobistego i społecznego. Oba te aspekty dały w późniejszym okresie początek taoizmowi w sensie wyznania religijnego, z czym jednak pierwotna Księga Drogi nie ma nic wspólnego. Przedstawiony tu tekst przełożył z chińskiego na niemiecki światowej sławy sinolog Richard Wilhelm (1873–1930), tłumacz także księgi I-cing (Wydawnictwo Aletheia, Warszawa 2011). Wilhelm oddał (w przekładach pozostawiane zwykle w brzmieniu oryginalnym) „tao” jako „sens”, a „te” (zwykle oddawane terminem „cnota”) jako „życie”. Wersja Wilhelma uchodzi w świecie za wzorcową, w najwyższym stopniu kompetentną i wolną od literackich „fantazji” tłumaczy. A jednocześnie pozwala nam odczuć, że przemawia do nas mądrość sprzed tysięcy lat.

36,00 zł
25,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,80 zł

3 osoby kupiły
6
Chłopaki 2. Chwalebny plan pięcioletni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłopaki 2. Chwalebny plan pięcioletni
Dostępny48 szt.

W świecie, gdzie bohaterowie w kostiumach szybują w przestworzach, a zamaskowani mściciele mkną przez noc, ktoś musi pilnować, by „supki” nie przekraczały pewnych granic. Ktoś czuwa. W drugiej części legendarnej serii ekipa leci do Rosji, gdzie ich korporacyjni wrogowie podjęli współpracę z mafią, współpracę, która wymyka się spod kontroli. Na szczęście bohaterowie mają po swojej stronie Kiełbasę Miłości...

74,90 zł
57,67 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 17,23 zł

3 osoby kupiły
7
Zbiór zestawów i testów sprawdzających umiejętności matematyczne ucznia klasy szóstej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbiór zestawów i testów sprawdzających umiejętności matematyczne uczni...
Dostępny25 szt.

Książka jest zbiorem ponad 650 zadań i zawiera między innymi: - 14 rozdziałów, z których każdy to trzy zestawy zadań o rożnych typach: - zadania wielokrotnego wyboru, - zadania "prawda - fałsz", - zadania na dobieranie, - zadania z luką, - zadania "wybór z uzasadnieniem", - zadania otwarte krótkiej i rozszerzonej odpowiedzi, - pięć testów podsumowujących z zadaniami rożnego typu; - odpowiedzi do zadań zamkniętych i otwartych. Zbiór zadań może być wykorzystany: - jako pomoc dla ucznia i nauczyciela w rzetelnym i systematycznym przygotowaniu do zajęć i wszelkiego typu sprawdzianów lub konkursów, - jako pomoc dla ucznia pracującego indywidualnie, jak również na zajęciach zorganizowanych.

32,67 zł
22,87 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,80 zł

3 osoby kupiły
8
Odlew gipsowy 3D - Lśniące Koniki - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odlew gipsowy 3D - Lśniące Koniki
SES NL
Dostępny9 szt.

Zestaw do wykonania i pomalowania konika. Ozdób go kolorową grzywą i ogonem. Zestaw zawiera: formę w kształcie konika, gips, ozdobne włosy, farbki, pędzelek, brokat.

70,00 zł
58,10 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 11,90 zł

2 osoby kupiły
9
Zestaw Star Wars - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Zestaw Star Wars
Dostępny1602 szt.

Jesteś fanem „Gwiezdnych wojen”? Zastanawiałeś się kiedyś, jakim ojcem byłby Darth Vader dla swoich dzieci? Przed Tobą nowa odsłona kultowej sagi. Zabawne komiksowe historie, w których mroczny Lord boryka się z codziennymi problemami każdego rodzica, zyskały fanów na całym świecie i od miesięcy królują na światowych listach bestselerów. Czas na wyjątkowe spotkanie z twórczością Jeffreya Browna. W ekskluzywnym pakiecie - oprócz dwóch pierwszych książek – „Darth Vader i syn” oraz „Vader i córeczka” - znajdziesz także nowe grafiki przygotowane specjalnie do tego wydania. Idealny prezent zarówno dla zafascynowanych Mocą rodziców, jak i nieco młodszych kandydatów na Jedi. Taki zestaw to radość do kwadratu!

50,00 zł
34,00 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 16,00 zł

2 osoby kupiły
10
Pierwszy quiz przedszkolaka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwszy quiz przedszkolaka
Dostępny87 szt.

Pierwszy quiz przedszkolaka: - sprawdzenie wiedzy dziecka, - wzbogacenie jego słownictwa, - do zabawy na spacerze i w podróży.

13,50 zł
10,99 zł

Rabat 18,6%
oszczędzasz 2,51 zł

1 osoba kupiła
11
Żywe trupy 24. Życie i śmierć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żywe trupy 24. Życie i śmierć
Dostępny10 szt.

Świat, jaki znaliśmy, już nie istnieje. Nie ma władzy. Nie ma supermarketów. Nie ma telewizji. Za to są STWORY. Ciągle głodne, bezustannie polujące na ludzi i zwierzęta. Poruszają się dzięki dziwnej namiastce życia, choć tak naprawdę są martwe. ŻYWE TRUPY. W świecie opanowanym przez śmierć nie wystarczy rozpamiętywanie utraconych dni. Musimy walczyć, by kiedyś móc rozpocząć nowe życie. Komiks zawiera zeszyty #139-144.

43,00 zł
33,97 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,03 zł

1 osoba kupiła
12
Cztery pory miłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cztery pory miłości
Dostępny34 szt.

Małżeństwo Asi i Marka przechodzi trudny czas. Każde z nich czuje się niedocenione i niezauważone, niepostrzeżenie w ich życiu pojawia się obcość, coraz bardziej oddalająca małżonków od siebie. Kiedy Asia odkrywa, że późne powroty z pracy jej męża mają związek z atrakcyjną koleżanką, głębiej angażuje się w znajomość z dawno niewidzianym przyjacielem z młodości... Gdy wydaje się, że dla ich związku nie ma już nadziei, dramatyczny splot wydarzeń przewraca ich życie do góry nogami, zmuszając do podjęcia walki o małżeństwo, rodzinę i wiarę. Losy Asi i Marka przekonują nas, że warto trwać w sakramentalnym małżeństwie i walczyć o nie z wszystkich sił. Pokazują, że Bóg pomaga nam znaleźć rozwiązanie nawet najbardziej zagmatwanej życiowej historii. Cztery pory miłości to niezwykle przejmująca opowieść o najpiękniejszej relacji, jaką może przeżyć kobieta i mężczyzna: nierozerwalnej, na dobre i na złe, na zawsze. Jak przekonują się bohaterowie książki, nie można jej budować na ludzkiej, słabej, kruchej i ograniczonej, miłości, ale trzeba do niej zaprosić Tego, który był świadkiem i gwarantem ich małżeńskiej przysięgi. Bez Niego małżeństwo łatwo może stać się miejscem krzywdy, zranień, upadku. Jednak, jak pokazuje ta książka, nawet jeśli tak się stanie, to nie ma sytuacji, z której Bóg nie wyprowadzi dobra. On uzdalnia nas do przebaczenia, uzdalnia do prawdziwej miłości. Nie ukrywam, że w trakcie lektury momentami łzy płynęły mi ciurkiem nad tym naszym ludzkim losem... Gorąco polecam nie tylko młodym małżeństwom! – Dominika Figurska, aktorka. Beata Agopsowicz – pedagog, katecheta, doradca życia rodzinnego. Jej najlepszym przyjacielem jest mąż, z którym dzieli radości i smutki i który wspiera ją w realizowaniu marzeń. Ma trójkę cudownych dzieci. Mieszka w mieście, ale tęskni do małego domku na wsi. Uwielbia czytać, biegać po deszczu i patrzeć w chmury. Każdy dzień powierza swemu Stwórcy.

27,90 zł
20,09 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,81 zł

1 osoba kupiła
13
Konik Polny. Gry, życie i utopia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konik Polny. Gry, życie i utopia
Dostępny14 szt.

"Konik Polny" Bernarda Suitsa (1925–2007) to ewenement literatury filozoficznej na światową skalę. Urodzony w Detroit Suits spędził życie w niewielkiej odległości od rodzinnego miasta: najpierw na uniwersytecie w Chicago, a od 1966 roku na nowo utworzonym uniwersytecie w kanadyjskim Waterloo koło Toronto, gdzie pozostał do emerytury w 1994 roku. Specjalizował się w teorii gier, próbował sił w poezji i prozie, ale jego twórczość daje się streścić równie krótko: był autorem tej jednej książki (1978). Za to książki niepowtarzalnej pod względem dialogowej formy literackiej, a także pod względem wnikliwości rozważań, których zasadniczym tematem jest gra. Tytułowy konik polny jest jej ilustracją – ona zaś w myśl oryginalnej definicji Suitsa polega na „dobrowolnym pokonywaniu niekoniecznych przeszkód”. Suits neguje tym samym myśl Wittgensteina, że gra jest niedefiniowalna, choć upodobaniem do paradoksów i błyskotliwym umysłem bardzo go przypomina. Ta fabularyzowana filozofia pełna dramatycznych zwrotów intelektualnej „akcji” nie jest wcale błaha – zdaniem autora namysł nad grą kieruje nas do fundamentalnych kwestii ludzkiej egzystencji, do sprawy sensu życia i modelu szczęścia. Nieakademicka gra autora jego filozofią gry sprawiła jednak, że Konik… uchodzi dziś za najbardziej niedocenione dzieło filozoficzne XX wieku.

48,00 zł
33,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,40 zł

1 osoba kupiła
14
Quiz malucha - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Quiz malucha
Dostępny2 szt.

Quiz malucha: - sprawdzenie wiedzy dziecka, - wzbogacenie jego słownictwa, - do zabawy na spacerze i w podróży.

12,50 zł
10,99 zł

Rabat 12,1%
oszczędzasz 1,51 zł

1 osoba kupiła
15
Edito Cahier d'activites A2. Ćwiczenia + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edito Cahier d'activites A2. Ćwiczenia + CD
Dostępny87 szt.

Ćwiczenia do nauki języka francuskiego w szkołach ponadgimnazjalnych i prywatnych na poziomie A2.

51,50 zł
48,41 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,09 zł

1 osoba kupiła
16
Klub. Tom 3. Niepewność - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klub. Tom 3. Niepewność
Niedostępny
Brak

Zatrzaskujesz drzwi przed codziennością, obowiązkami i kłopotami, gdy tylko wkraczasz do zagadkowego i zmysłowego świata Klubu. Nauczyli się wzajemnie miłości i rozkoszy. Zerwali z Klubem. Ale Klub nie zerwał z nimi. Sarah: „Moje życie zamieniło się w chaos – teraz mogę myśleć tylko o jednym: o magicznym dotyku Jonasa Faradaya. O moim szaleńczym, wszechogarniającym uzależnieniu od tego mężczyzny. To on wyzwolił moje nienasycone pragnienie. Zaspokoję je tylko wtedy, gdy wreszcie Jonas odda się mi cały, tak jak ja oddałam się jemu – całym umysłem, ciałem i duszą...” Spalająca namiętność nadała sens i przywróciła radość życiu Jonasa Faradaya, milionera i playboya, i Sarah Cruz, studentki przyjmującej oferty do tajemniczego Klubu. Klub już nie jest im potrzebny, ale Klub nie wybaczył Sarah jej zdrady. Jonas pragnie ją chronić, lecz czy zdoła ją ochronić przed swoją niewyjawioną przeszłością? Czy wspólnie zdołają poznać tajemnicę Klubu? Tym razem stawką jest nie tylko ich miłość, ale i życie... Autorka pisze teksty nagradzanych piosenek i prowadzi popularne programy w amerykańskich mediach. Pseudonim Lauren Rowe przyjęła, pisząc „Klub” – serię, która stała się światowym bestsellerem erotyki. Tylko w USA sprzedano pół miliona egzemplarzy! Kolejne tomy zajmują 1. miejsca list „USA Today” i Amazonu. Są tłumaczone na wiele języków. W Niemczech to bestsellery „Der Spiegel”. „Odzieram ludzi z masek – mówi Lauren Rowe. – Nie interesują mnie ładne maski. Moje książki są inne. Szukam ekscytujących sytuacji. A ekscytujące sytuacje to te, gdzie seks łączy się z suspensem. Niektórzy mogą nie cierpieć moich książek, ale dziękuję wszystkim tym milionom czytelniczek, które je pokochały”.

37,80 zł
26,46 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,34 zł

17
Przemytnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przemytnik
Niedostępny
Brak

Siódmy bestseller Wielkiego Mistrza Przygody z cyklu Isaac Bell Najbardziej niebezpieczna i najbardziej osobista przygoda Isaaca Bella. Jest rok 1921, króluje prohibicja, kwitnie przemyt. Joe Van Dorn, przyjaciel i szef Isaaca Bella w Agencji Detektywistycznej Van Dorna, zostaje ciężko ranny podczas pościgu za łodzią szmuglerów whisky. Bell poprzysięga, że wytopi sprawców, nie wie jednak, z kim się zmierzy. Kiedy świadek strzałów do Van Dorna zostaje brutalnie zamordowany, staje się jasne, że nie chodzi o zwykłych przestępców. To egzekucja w stylu radzieckiej tajnej policji. Od zgliszcz Europy po I wojnie światowej, przez opanowane przez mafię ulice Detroit, po kurorty Florydy Isaac Bell tropi najbardziej niebezpieczny przestępczy syndykat. Tym razem to nie zwykła siatka przemytnicza, lecz potężna międzynarodowa organizacja, która ma jeden cel: zniszczyć niepodległość Ameryki... Clive Cussler to najpopularniejszy i najbardziej lubiany autor powieści przygodowo-sensacyjnych świata. Podróżnik, badacz historii katastrof morskich, poszukiwacz zatopionych wraków, sam jest uosobieniem przygody, tak jak jego najsłynniejszy bohater, Dirk Pitt . Clive Cussler to jedyny autor, który od 40 lat nie schodzi ze szczytu list bestsellerów. W każdym tygodniu jego książki są w Top 10 „New York Timesa”. Są tłumaczone na 60 języków i publikowane w 105 krajach. Na każdą jego powieść czekają niecierpliwie wierni czytelnicy w każdym wieku. I każda zdobywa nowych miłośników.

42,80 zł
29,96 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,84 zł

18
Następna dziewczyna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Następna dziewczyna
Niedostępny
Brak

Nominacja do CWA Dagger 2016 (odpowiednik filmowego Oscara dla kryminału) dla najlepszego debiutu roku! Największe brytyjskie wydawnictwo wydaje książkę w formie papierowej jako wiodący tytuł grudnia. Sobotnia noc. Policja przyprowadza do domu siedemnastoletnią dziewczynę. Sophie powtarza coś niezrozumiałego... Rano okazuje się, że jej przyjaciółka nie wróciła do domu. A potem policja znajduje ciało dziewczyny… Sophie nic nie pamięta. Policjantka prowadząca śledztwo podejrzewa, że była świadkiem morderstwa. Sophie rozpaczliwie usiłuje przypomnieć sobie, co się stało. Dręczą ją przebłyski przerażających scen. Ktoś przysyła jej niepokojące maile. Kto ją śledzi. Karen czuje, że córka nie mówi wszystkiego. Że jest w niebezpieczeństwie. Ale sama aż zbyt dobrze wie, co to znaczy się bać… Za wszelką cenę musi zmierzyć się z własnym strachem, by powstrzymać mordercę dziewczyny, kimkolwiek by był. Bo wie, że jego celem jest teraz Sophie. „Thriller psychologiczny z najwyższej półki. Niepokojący i niejednoznaczny jak Dziewczyna z pociągu. Finał pozostawi cię w szoku długo po zakończeniu”. „The Bookseller” SAM CARRINGTON przez piętnaście lat pracowała w służbie zdrowia. Potem jako psycholog prowadziła program terapeutyczny w więzieniu. Te doświadczenia posłużyły jej za inspirację w twórczości literackiej. Zadebiutowała w 2016 thrillerem psychologicznym Następna dziewczyna, wydanym jako e-book. Książka od razu trafiła na listy bestsellerów: na 1. miejsce czytników Kobo, 3. miejsce i-booków „Publishers Weekly” i do Top 10 bestsellerów Kindle Amazonu. Autorka pisze kolejny thriller.

39,80 zł
27,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

19
Oczekiwanie. Tom 5 serii Muzyka Gwiazd - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Oczekiwanie. Tom 5 serii Muzyka Gwiazd
Niedostępny
Brak

Tom 5 bestsellerowej serii Muzyka Gwiazd dla miłośniczek gorącego cyklu Sinners Olivii Cunning Rytm szalonej, namiętnej muzyki i rytm serc łączy kolejnych bohaterów serii o rockowym zespole Sunder. Ona jest jego siłą, on jej słabością. Tym razem nie pozwoli jej znów odejść… Austin Stone i Edie Evans pokochali się pierwszą miłością. Zaufali sobie, wyznali najboleśniejsze sekrety. Lecz Austin zdradził jej tajemnicę. Edie wyjechała, zrozpaczona, ze złamanym sercem. Nie wiedziała, że swoim odejściem złamała serce Austina... I nagle widzi go znowu – już nie chłopca, lecz cudownego mężczyznę, jak gra na gitarze w nocnym klubie. Wszystko powraca. Pragnienie, tęsknota, ból, poczucie winy. Oboje wiedzą, że dostali drugą szansę, by pokonać przeszłość. Lecz czy odważą się zaufać raz jeszcze? A. L. Jackson jest autorką powieści erotycznych, bestsellerów „New York Timesa” i „USA Today”. Oczekiwanie to piąty tom jej bestsellerowej serii Muzyka Gwiazd. „Namiętność, czułość, nadzieja – takie opowieści o miłości kocham. I dlatego takie właśnie piszę”. A.L. Jackson

37,80 zł
11,34 zł
Powiadomienie

Rabat 70,0%
oszczędzasz 26,46 zł

20
Gabinet dentystyczny. Jak chronić dane osobowe pracowników, pacjentów i podwykonawców - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gabinet dentystyczny. Jak chronić dane osobowe pracowników, pacjentów ...
Niedostępny
Brak

W książce Gabinet dentystyczny. Jak chronić dane osobowe pracowników, pacjentów i podwykonawców znajdziesz kilkanaście niezbędnych wzorów upoważnień, oświadczeń, umów, rejestrów, zgód, wykazów, wniosków i protokołów. Dzięki temu nie popełnisz żadnych błędów żądając podania w swoim gabinecie danych osobowych. A kary mogą być dotkliwe – od utracenia kontraktu z NFZ do postępowania prokuratorskiego.

69,00 zł
57,96 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 11,04 zł

21
Dziennik o-błędnik. Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik o-błędnik. Część 2
Niedostępny
Brak

Dziennik o-błędnik. Część 2 to kontynuacja świetnie przyjętej przez czytelników części 1. Obie książki doskonale wpisują się w nurt współczesnej literatury kobiecej. Co oczywiście nie znaczy, że panowie nie mogą po nie sięgnąć. Mogą, a nawet powinni! Zapoznanie się bowiem z Dziennikiem o-błędnikiem z pewnością ułatwi im zrozumienie wybranek serca, co nie zawsze jest dla nich łatwe. Kobiety natomiast będą mogły w bohaterce odnaleźć pokrewną duszę. Dziennik o-błędnik to pozycja pełna humoru i życiowych mądrości. Jej atutem jest też bardzo oryginalna forma prezentowanej treści. Fantastyczna lektura do poduszki, na chandrę albo na ponure dni... Z łatwością można zauroczyć się bohaterką nadużywającą niekiedy niecenzuralnych słów oraz - niesłabnącej nadziei na lepsze jutro.

30,00 zł
21,90 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

22
Rachunkowość jednostek oświatowych 2017 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Rachunkowość jednostek oświatowych 2017
Dostępny1 szt.

"Rachunkowość w jednostkach oświatowych 2017" to kompendium wiedzy każdego księgowego rozliczającego jednostki oświatowe. Publikacja zawiera gotowe wzory dokumentów oraz przykłady księgowań, dzięki którym przedstawiciele służb finansowych gmin, szkół i przedszkoli bez problemu wypełnią wszelkie ciążące na nich obowiązki.

147,00 zł
45,57 zł

Rabat 69,0%
oszczędzasz 101,43 zł

23
Pszczoły. Poradnik początkującego hodowcy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pszczoły. Poradnik początkującego hodowcy
Niedostępny
Brak

Pszczoły to nie tylko nektar i miód. Z książki dowiemy się, jaki rodzaj pszczelarstwa będzie dla nas odpowiedni, skąd wziąć pierwszy rój lub pierwszą rodzinę pszczelą i kto nam przy tym pomoże. Zapoznamy się z przebiegiem roku pszczelarskiego oraz dowiemy się, jak rozpoznać dobre samopoczucie pszczół i jakie czynności miesiąc po miesiącu są konieczne, żeby rodzina pszczela prawidłowo się rozwijała i była zdrowa. Przygoda z pszczelarstwem zainspiruje nas i zmotywuje. A może nawet zachwyci!

30,50 zł
21,96 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,54 zł

24
Zestaw ciastolin - 4 kolory - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw ciastolin - 4 kolory
SES NL
Dostępny18 szt.

Zestaw zawiera 4 kolory bardzo miękkiej ciastoliny w kolorach: niebieskim, czerwonym, żółtym oraz zielonym.Wiek: 3+

50,00 zł
41,50 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,50 zł

25
Zeszyt B5 60 kartek w kratkę (5 sztuk) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt B5 60 kartek w kratkę (5 sztuk)
Herlitz, 5 sztuk
Dostępny4 szt.

Zeszyt B5, 60 kartek w kratkę. Okładka PP. Mix kolorów. Uwaga! Wzór wysyłany losowo! 5 sztuk w opakowaniu zbiorczym.

40,60 zł
38,57 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,03 zł

26
Monopoly Junior. Wrocławskie krasnale - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Monopoly Junior. Wrocławskie krasnale
Winning Moves, od 4 lat
Niedostępny
Brak

Monopoly Junior. Wrocławskie krasnale” to pierwsza na świecie miejska edycja kultowej gry dla dzieci!To wspaniałe wprowadzenie najmłodszych graczy do świata gier „Monopoly”, dzięki uproszczonym zasadom dzieci mogą grać samodzielnie. Udaj się w niesamowitą podróż i zostań fotografem wrocławskich krasnali. Rób im zdjęcia, by potem wstawić je w ramki. Zaprzyjaźnij się z Bąbelkiem Chlapusiem, Roszkiem czy Wykształciuchem. Sprawdź, jakie jeszcze krasnale skrywa plansza. A czy ty masz swojego ulubieńca? Nie czekaj, rzuć kostką, wykonaj ruch, dokonaj transakcji i zbij fortunę w najnowszej edycji gry „Monopoly Junior. Wrocławskie krasnale”! Wymiary pudełka: 28.5 x 28.5 x 5.5 cm

60,00 zł
51,60 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 8,40 zł

27
Inteligentna plastelina Dr Cosmic, metaliczna płynne srebro - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inteligentna plastelina Dr Cosmic, metaliczna płynne srebro
Astra
Niedostępny
Brak

Inteligentna plastelina stanowi niezapomnianą edukacyjną zabawkę dla dziecka, nowatorski gadżet dla nastolatka czy też antystres dla osoby dorosłej. Nie tłuści, nie brudzi rąk, nie wysycha. Rozciąga się, skacze, rozrywa się. Wybrane modele świecą w ciemności i zmieniają kolory.

31,20 zł
29,64 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,56 zł

28
Ekspresowy kurs włoskiego dla początkujących - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekspresowy kurs włoskiego dla początkujących
Niedostępny
Brak

Kurs języka włoskiego dla osób początkujących oraz chcących utrwalić podstawowe wiadomości.

49,90 zł
39,42 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,48 zł

29
Słownik praktyczny franucko-polski, polsko-francuski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik praktyczny franucko-polski, polsko-francuski
Dostępny26 szt.

Słownik, którego 60 000 haseł i zwrotów ułatwi Ci skuteczną komunikację w języku obcym - dołączony kod zapewnia dostęp do 70 000 pojęć w słowniku online - dzięki niemu będziesz na bieżąco z najnowszym słownictwem - nauczysz się stosować odpowiednie tłumaczenie w zależności od kontekstu - unikniesz pułapek językowych dzięki omówieniu najczęstszych błędów w tłumaczeniach - informacje kulturowe przybliżą Ci zarówno język kraju, jak i jego obyczaje.

49,90 zł
39,42 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,48 zł

30
Blok Ekipa - Szacun na rejonie - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blok Ekipa - Szacun na rejonie
MDR, od 16 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.16

Kto go zdobędzie? Księga ulicy mówi jasno – zyskujesz szacun jak idziesz w miasto! Wcielcie się w role bohaterów z Blok Ekipy i dajcie czadu: negocjujcie, przekupujcie i uważajcie na Rudego. Upychajcie torby po brzegi i walczcie o najlepsze szacuny. Czeka na was gorąca Solaris, melanż na ławce i dzika impreza w Speluno! Lamusy bójcie się, bo kto ziomeczkom z Grochowa podskoczy, ten prędzej czy później... dostanie w między oczy. Zawartość opakowania: • plansza, • 5 pionków: Spejson, Wojtas, Walo, Cieślak, Straż Miejska, • 110 kart Towary, • 40 kart Wykrywacz lamusów, • 18 kart Lamusy, • 48 żetonów 1 zły, • 30 żetonów 2 zły, • 14 żetonów 5 zły, • 15 żetonów Melanż, • 10 żetonów Solaris, • 5 żetonów Speluno Club, • instrukcja (pióra Pana Wiesia).

89,00 zł
80,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,90 zł

31
Ozdoba dekoracyjna, samoprzylepna. Kwiaty (10 sztuk) - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ozdoba dekoracyjna, samoprzylepna. Kwiaty (10 sztuk)
Craft with Fun
Niedostępny
Brak

Przy pomocy tego produktu możesz zaprojektować własne ozdoby lub dekoracje. Idealne do wykonywania wszelkich prac dekoratorskich, jak również do zabaw plastycznych, do wzbogacania ozdób wykonanych techniką decoupage. Przeznaczony jest do dekoracji papieru, kartonu, drewna i innych powierzchni. Używaj tych produktów w połączeniu z innymi akcesoriami z serii Craft With Fun lub z innymi kompletami z serii. Zestaw zawiera 10 elementów.

5,90 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,4%
oszczędzasz 0,91 zł

32
Balony Emoty (12 sztuk) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balony Emoty (12 sztuk)
Fiorello, 12 sztuk
Dostępny9 szt.

Wykonane w 100% z wytrzymałego lateksu, doskonałe do zabawy i dekoracji, idealne na przyjęcia urodzinowe, pakowane po 12 sztuk.

10,99 zł
33
Niemiecki. Kurs dla wiecznie początkujących + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemiecki. Kurs dla wiecznie początkujących + CD
Niedostępny
Brak

Unikalny pakiet dla osób dorosłych, które wielokrotnie zaczynały naukę i chcą swobodnie komunikować się w języku niemieckim. Dzięki kursowi szybko przypomnisz sobie podstawy i pójdziesz dalej - poznasz bardziej zaawansowane słownictwo i stawisz czoła nowym wyzwaniom. Pakiet jest idealny dla wszystkich, którzy potrzebują szybkiej powtórki przed wyjazdem za granicę. W podręczniku materiał zaplanowano na 7 tygodni nauki - po jednej krótkiej lekcji dziennie. Książka motywuje do nauki poprzez cotygodniowe wyzwania. Dzięki niej będziesz miał także okazję wypróbować różne strategie uczenia się i wybrać odpowiednią dla siebie! Zróżnicowane lekcje, wzbogacone o nagrania profesjonalnych lektorów sprawią, że wciągniesz się w naukę niemieckiego. Dzięki interesującym tekstom i dialogom poznasz kulturę niemiecką, poszerzysz słownictwo związane z pracą, a na koniec... z zaskoczeniem odkryjesz, jak dużo już umiesz! W każdym tygodniu nauki poznasz: - przydatne słówka, zwroty, przykładowe zdania i dialogi, - porcję gramatyki dopasowaną do poziomu lekcji, - prawidłową wymowę. Sprawdź się! - Słuchaj nagrań wszystkich słówek i wyrażeń udźwiękowionych przez profesjonalnych lektorów, - Rozwiązuj ćwiczenia i testy podsumowujące z kluczem odpowiedzi, - Wykorzystuj różne strategie uczenia się, stawiaj czoła wyzwaniom, - Poznaj słownictwo związane z pracą za granicą, - Kurs przeznaczony jest dla osób początkujących i znających podstawy. Dzięki nauce z kursem możesz osiągnąć poziom średnio zaawansowany (B1).

44,90 zł
31,43 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

34
Polska 1944. Perspektywa sojuszników i wrogów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska 1944. Perspektywa sojuszników i wrogów
Niedostępny
Brak

Rok 1944 miał kluczowe znaczenie dla historii powojennej Polski. To wówczas na arenie międzynarodowej rozegrały się wydarzenia, które przypieczętowały zarówno jej przyszłe miejsce w Europie, jak i charakter ustanowionych na jej terytorium rządów. Książka Polska 1944. Perspektywa sojuszników i wrogów jest w całości poświęcona międzynarodowym relacjom politycznym i wpływowi, jaki na nasz kraj mieli ówcześni przedstawiciele państw sojuszniczych, wrogich oraz neutralnych. Celem niniejszej publikacji nie jest uchwycenie perspektywy polskiej, władz na uchodźstwie czy Polskiego Państwa Podziemnego w kraju, lecz zwrócenie uwagi na perspektywę zewnętrzną - tzn. wybranych państw i narodów - w kontekście sytuacji okupowanych jeszcze ziem Rzeczpospolitej. Wyrażamy nadzieję, że książka nie tylko przyczyni się do lepszego zrozumienia niuansów stosunków międzynarodowych schyłku II wojny światowej, lecz także będzie stanowić inspirację do dalszych badań, szczególnie tematów, które nie zostały szerzej poruszone w ramach tego opracowania. Ze Wstępu

49,90 zł
35,93 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

35
Przemiana w Chrystusa. Przewodnik po dynamice Ćwiczeń Duchowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Przemiana w Chrystusa. Przewodnik po dynamice Ćwiczeń Duchowych
Dostępny1 szt.

Każda droga rekolekcyjna to jedyna w swoim rodzaju przygoda "przemiany w Chrystusa". Drogę takiej przemiany w rekolekcjach według "Ćwiczeń duchowych" św. Ignacego Loyoli ukazuje Alex Lefrank. Autor, opierając się na swoim wieloletnim doświadczeniu posługi jako rekolekcjonista i kierownik duchowy, szczegółowo opisuje kolejne etapy rekolekcyjnej drogi: fundament, kryzys, naśladowanie, cierpienie, uwielbienie. Zwraca przy tym uwagę na typowe dla tego procesu prawidłowości, analizuje kluczowe dla rekolekcji ignacjańskich momenty, podaje istotne dla nich teksty biblijne, mówi, jak radzić sobie z ujawniającymi się w ich czasie konfliktami, a wszystko z uwzględnieniem aspektów antropologicznych i psychologicznych. Książka stanowi cenne wsparcie zarówno dla osób odpowiedzialnych za kierownictwo duchowe, jak i dla tych, którym zależy na wzroście duchowym i pogłębiając swoją relację z Chrystusem, weszli na drogę "Ćwiczeń" św. Ignacego. Pierwsi znajdą w niej precyzyjny opis dynamiki ignacjańskich rekolekcji, drugim pomoże ona lepiej zrozumieć to, co w czasie owych rekolekcji przeżyli, i otworzyć się na nowe doświadczenia. "Przemiana w Chrystusa" to świetny punkt wyjścia nie tylko do właściwej zmiany w życiu, lecz także do refleksji nad dziełem szesnastowiecznego świętego i założyciela zakonu jezuitów.

65,00 zł
32,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 32,50 zł

36
Oblicza kampanii wyborczych 2015 roku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oblicza kampanii wyborczych 2015 roku
Niedostępny
Brak

Rok 2015 z pewnością zapisze się w historii. Nie tylko bowiem po raz drugi, po dziesięciu latach, Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne i prezydenckie, ale po raz pierwszy po 1989 roku utworzyło samodzielnie rząd, na którego czele stanęła Beata Szydło. Dlaczego jednak obie kampanie wyborcze potoczyły się w sposób, którego niemal nikt nie przewidywał? Co takiego stało się, że preferencje polityczne Polaków zmieniły się na przestrzeni około dziesięciu miesięcy na tyle mocno, by dać pełnię władzy ustawodawczej i wykonawczej PiS? Jakie argumenty w walce wyborczej zostały użyte i które były skuteczne, a które zakończyły się porażką? Jakie narzędzia perswazji okazały się skuteczne? Które strategie komunikacyjne odniosły sukces? Które problemy warto było podejmować, a od których należało uciekać? O czym mówiono, a czego unikano? Jakie wartości przyświecały zwycięzcom, a jakie przegranym? Kto poprawnie potrafił interpretować zmieniające się nastroje społeczne i wyciągać z tego odpowiednie wnioski? Te i inne pytania warto zadawać, by lepiej zrozumieć procesy polityczne w roku 2015. One także towarzyszyły wszystkim autorom tej książki w ich studiach nad toczonymi w ubiegłym roku kampaniami wyborczymi na urząd Prezydenta RP oraz parlamentarną. Ze Wstępu Autorzy – wraz z redaktorami – dołożyli starań, aby prezentowane teksty zostały oparte na miarodajnych źródłach, obszernej literaturze oraz rzetelnej znajomości problematyki wyborczej. Zawierają interesujący ładunek wiedzy – solidnie udokumentowanej i uporządkowanej w tabelach i wykresach – skoncentrowanej na poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, dlaczego obie kampanie wyborcze potoczyły się w sposób, którego nieomal nikt wcześniej nie przewidywał. To sprawia, że artykuły zamieszczone w tomie mogą być ciekawą lekturą dla każdego, kto zajmuje się lub w przyszłości zamierza się zająć badaniami związanymi z szeroko rozumianą problematyką legitymizacji transformacji systemu politycznego w Polsce; mogą również stanowić przydatny materiał do wykorzystania w dydaktyce politologicznej. Z recenzji prof. dr hab. Barbary Krauz-Mozer

39,90 zł
33,12 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

37
Takie Życie 3. Tajemnice - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Takie Życie 3. Tajemnice
Rebel, od 14 lat
Niedostępny
Brak

Wieje nudą? Jedziecie samochodem? Pociągiem? Czekacie na samolot? Czekacie aż piąty gracz wyjdzie z łazienki lub wróci ze sklepu, byście mogli w końcu zacząć grać w grę już rozłożoną na stole? Wyciągnijcie „Takie Życie”! • Jeden z Was dobiera losową kartę. • Czyta krótką, acz niezwykłą historię, ale współgraczom ujawnia tylko wskazany kawałek. • A teraz współgracze zadając pytania muszą dojść do tego, co tak naprawdę się wydarzyło! Oczywiście nie jest to proste, bo historie, mimo, że wydarzyły się naprawdę to są czasami naprawdę niewiarygodne! Dlatego każda z nich ma kilka kluczowych pytań zaznaczonych na karcie, które, jeśli zostaną zadane przez odgadujących, nie tylko dają im punkty, ale przede wszystkim pozwalają im zrozumieć, że podążają właściwym tropem! • Jakim cudem pływaczka została niemal zabita przez wróbla? • Dlaczego kapitan wyrzucił paliwo statku za burtę? „Takie Życie 3. Tajemnice” to doskonała zabawa w dowolnym towarzystwie. Tutaj nie gra roli doświadczenie, tylko pomysłowość, szalone idee i chęć dobrej zabawy. Tu nie ma przegranych, tutaj wszyscy bawią się wyśmienicie tak, że Was aż brzuchy rozbolą! „Takie Życie: Tajemnice to talia kart, którą można zabrać ze sobą wszędzie i wyciągnąć z kieszeni w dowolnym momencie. Tylko uważajcie! Gra wciąga tak, że zanim zorientujecie się, możecie przegapić pociąg! :) Zawartość opakowania: • 65 kart • instrukcja

34,90 zł
30,71 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,19 zł

38
Mara - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mara
Niedostępny
Brak

Żyjąc tak długo, Michelle nauczyła się jednego: kiedy los daje ci kilka chwil szczęścia, złap je mocno i nie puszczaj, bo prędko mogą się nie powtórzyć. Tak też zrobiła, kiedy w jej życiu ponownie pojawił się brutalnie zabity przed laty brat, a na horyzoncie zajaśniała szansa na długo wyczekiwaną miłość ukochanego. Jednak radość Michelle z odzyskania Caanana zostaje zakłócona przez serię niepokojących zdarzeń, które bezsprzecznie wskazują na pojawienie się kolejnego wroga pragnącego jej śmierci. Zdeterminowana zatrzymać swe szczęście jak najdłużej, podejmuje nierówną walkę z nieznanym przeciwnikiem, stawiając wszystko na jedną kartę. Czy i tym razem będzie w stanie pokonać nieprzyjaciela raz na zawsze? Nie będzie to łatwe, tym bardziej że wróg jest potężny i nie przebiera w środkach, by osiągnąć swój cel. Spokój jest tylko złudzeniem, bez względu na to, jak długo trwa...

29,00 zł
21,17 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,83 zł

39
Bandera. Ikona Putina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bandera. Ikona Putina
Niedostępny
Brak

Historia Stepana Bandery przypomina starą prawdę o życiu wiecznym, o różnych jego aspektach. W pamięci historycznej, tradycji, historii aspirującej do roli nauki, zachowało się wiele takich przypadków, każdy z nich żyje dzisiaj własnym życiem. Nikt tak silnie nie dzieli Polaków, Żydów, Białorusinów, Rosjan z Ukraińcami jak Bandera – lider Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów. Dla Polaków jest sprawcą i symbolem Zbrodni Wołyńskiej, Żydzi oskarżają go o udział w Holokauście, Białorusini w zbrodniach wojennych podczas II wojny światowej, dla starszego pokolenia Rosjan jest symbolem okrucieństwa wojny domowej po 1945 roku na Zachodniej Ukrainie. Bandera od Majdanu Godności i rosyjskiej interwencji wojskowej w Ukrainie przeżywa swój renesans, stał się bohaterem naszych czasów. Głównie za sprawą Władimira Putina, który twierdzi, że jest ikoną współczesnej Ukrainy ulegającej Zachodowi, ulegającej wbrew sobie, a nade wszystko wbrew najwyższym wartościom „rosyjskiego świata”. Taka interpretacja jest też popularna w wielu skrajnie prawicowych środowiskach w Europie, w tym w Polsce. Mieliśmy tego dowody choćby podczas debaty nad sejmową uchwałą o 73. rocznicy Zbrodni Wołyńskiej. Politycy, nie tylko z państw autorytarnych, mają słabość do traktowania historii jako wielkiej teatralnej rekwizytorni, gdzie zawsze można znaleźć stary kostium na nową okazję. I dlatego często prowadzą swoich poddanych lub wyborców na manowce. Myśląc o polsko-ukraińskim pojednaniu warto dowiedzieć się: „jak było”, kim w rzeczywistości był Stepan Bandera, co robił, jakie decyzje podejmował, jaką realną rolę odegrał w walce o niepodległą Ukrainę i w konflikcie z Polską, w tym w Zbrodni Wołyńskiej. Ikona to zbyt mało, by zrozumieć świat. Wiesław Romanowski, absolwent Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, redaktor naczelny Radia i TV Koszalin, korespondent TVP w Kijowie, autor książek: „Ukraina Przystanek Wolność”, (Wydawnictwo Literackie, Kraków 2007) i „Bandera terrorysta z Galicji” (Demart, Warszawa 2012), oraz filmów biograficznych „Znak Pokoju” o Andrzeju Drawiczu i „Feliks znaczy szczęśliwy” o Feliksie Dzierżyńskim.

39,90 zł
27,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

40
Islandia. Najpiękniejsze wędrówki po wybrzeżu i górach. 55 tras - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Islandia. Najpiękniejsze wędrówki po wybrzeżu i górach. 55 tras
Niedostępny
Brak

Islandia to kierunek podroży, o którym marzy większość turystów. Pragnienie to podsycają dodatkowo filmowe jej ujęcia, np. z popularnego serialu "Gra o tron" czy produkcji Ridleya Scotta "Prometeusz". Mówi się o niej kraina lodu i ognia. I nie ma w tym określeniu nic z przesady, bo spotykają się tutaj aktywne wulkany i wypalone lawa skały z wieczna zmarzlina lodowca, ogromne wodospady z malowniczymi gejzerami, pola z wulkanicznym błotem i wyziewami siarkowymi oraz dzikie klify spadające do zimnego oceanu. Na lakach pasa się niezliczone stada owiec i kucyki, na niebie jarzy się zorza polarna, na horyzoncie rysują się niewielkie osady liczące po kilka kolorowych domów. Islandia to mekka każdego miłośnika natury. Jednak wszyscy, którzy chcą zobaczyć samodzielnie coś więcej niż tylko Rejkiavík, szczególnie jeśli preferują piesze wędrówki, muszą wyposażyć się w dobry przewodnik. Nie ma tu bowiem - tak jak w Alpach - mnóstwa dobrze oznaczonych szlaków. W poznaniu cudów Islandii pomoże polskie wydanie przewodnika marki Rother zawierające 55 najciekawszych tras po wyspie dla piechurów zaawansowanych i początkujących. Opracowane przez autorów przewodnika turystycznego po Islandii - Gabriele i Christian Handlów - trasy maja różny stopień trudności i różna długość. Są wśród nich zarówno krótkie wypady, jak i jedno- oraz kilkudniowe wędrówki wiodące w najpiękniejsze miejsca tej magicznej wyspy: wokół wybrzeża do odległych fiordów na zachodzie i wschodzie, przez Þórsmörk, Landmannalaugar, Skaftafell, w Ásbyrgi i nad Mývatn. Autorzy proponują trasy dostępne wyłącznie dla piechurów, ale zawsze bezpieczne. Opisują je niemal krok po kroku i wskazują największe atrakcje przyrodnicze na szlaku. Opisy uzupełniają mapy poglądowe i dokładne mapy tras, zawierające informacje o przewyższeniach, zdjęcia, jak też dane GPS, które można pobrać na urządzenie elektroniczne - 55 dokładnie opisanych tras - mapy turystyczne i poglądowe - precyzyjne informacje i zdjęcia - czytelne profile wysokości - dane GPS do pobrania - miękka oprawa, wygodny format

59,99 zł
43,19 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,80 zł

41
Świat. Perły przyrody i architektury - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat. Perły przyrody i architektury
Niedostępny
Brak

Oddajemy w Twoje ręce wyjątkowy album, za sprawą którego poznasz najwspanialsze zakątki naszego globu, nie tylko te powszechnie znane, reklamowane w folderach biur podróży, ale także miejsca mniej tłoczne, lecz niezwykle urokliwe. Książka "Świat – perły przyrody i architektury" zabierze Cię w podróż po najpiękniejszych krajobrazach ziemi. Z nią odbędziesz wędrówkę szlakiem podziwianych przez wieki majestatycznych zabytków, a także zachwycisz się innowacyjnością współczesnego budownictwa. Zastosowany w środku podział na trzy główne kategorie: zabytki, przyrodę i architekturę nowoczesną, pozwoli zaplanować idealny plan zwiedzania. Ta wspaniale wydana publikacja spełni rolę znakomitego przewodnika z mnóstwem przepięknych zdjęć, ale także idealnego prezentu, który sprawi radość nawet najbardziej wymagającym czytelnikom.

120,00 zł
91,20 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 28,80 zł

42
Bóg w Krakowie. Film DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bóg w Krakowie. Film DVD
Dariusz Regucki, 2016
Niedostępny
Brak

Proponuję Państwu film, który nie jest prowokacją czy happeningiem. Nie chcę nikogo ranić czy pouczać i moralizować. "Bóg w Krakowie" to nie fajerwerki i tanie chwyty na religijną egzaltację. Zapraszam: przyjdźcie do kina i przenieście się w przepiękne miejsce, w którym… niebo spotyka się z ziemią, a ziemia z niebem. Dariusz Regucki – reżyser filmu „Bóg w Krakowie” Zarys fabuły: Młody polityk, który otrzymuje korupcyjną propozycję; dziewczyna szukająca miłości; stojąca na rozdrożu prawniczka specjalizująca się w sprawach rozwodowych; drobny złodziej pragnący ukraść relikwiarz z Krwią Pańską; małżeństwo niemogące się doczekać potomstwa; wreszcie kobieta po przejściach i mężczyzna niepotrafiący wyzwolić się ze szponów hazardu. Co ich łączy? "Bóg w Krakowie" to film o wierze, nadziei, przebaczeniu, poświęceniu, miłości i wolności, ale przede wszystkim o tęsknocie człowieka za Bogiem i Jego miłosierdziem. Akcja filmu rozgrywa się współcześnie na tle urokliwego, tajemniczego i mistycznego miasta. Pełen ciepła i dobrych emocji obraz zostaje dopełniony mistrzowskim aktorstwem. Siedem epizodów spaja postać św. Alberta Chmielowskiego, który jest przewodnikiem widza po Krakowie.

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

43
Kodeks Pracy 2017 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks Pracy 2017
Niedostępny
Brak

Pozycja zawiera zaktualizowaną ustawę Kodeks Pracy oraz wykaz wolnych dni od pracy.

31,00 zł
26,04 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,96 zł

44
Podziemne miasto - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podziemne miasto
Niedostępny
Brak

Robert Karcz - archeolog i awanturnik. Po niebezpiecznym incydencie podczas wykopalisk w Egipcie zostaje ewakuowany do Polski. Lepiej, żeby przez jakiś czas posiedział cicho, dlatego zatrudnia się jako nauczyciel historii w legnickim gimnazjum. Poznaje tam miejscowych pasjonatów historii i pod ich wpływem zaczyna interesować się przeszłością Legnicy. Pewnego dnia dosłownie zapada się pod ziemię... PRZEMEK CORSO - konferansjer, felietonista, głos radiowy, autor bajek dla dzieci... a prywatnie miłośnik filmów, kolekcjoner, gaduła. Z wykształcenia niedoszły nauczyciel języka angielskiego. Szczęśliwy mąż i ojciec, a także właściciel szkockiego teriera o imieniu BRK. Mieszka w Legnicy. Pija tabasco.

39,90 zł
27,13 zł
Powiadomienie

Rabat 32,0%
oszczędzasz 12,77 zł

45
Wyznanie wiary - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyznanie wiary
Dostępny5 szt.

Na każdej Mszy Świętej wyznajemy razem z wszystkimi uczestnikami Eucharystii: Wierzę w jednego Boga? Ale czy naprawdę wiemy, co mówimy? I czy wierzymy w to, co wyznajemy? W tej książce, której inspiracją były rekolekcje głoszone przez ks. Michała Olszewskiego w Roku Wiary, autor zachęca nas, byśmy na nowo przemyśleli, w kogo i w co wierzymy. Byśmy nasze Credo przemodlili i na nowo z pewnością i mocą wyznali przed światem. Ksiądz Michał sięga do swoich doświadczeń jako kapłana, egzorcysty i ewangelizatora, by pokazać, w jaki sposób wyznawane przez nas prawdy wiary działają w naszym życiu i w świecie, który nas otacza. Z pasją przeprowadza nas przez kolejne słowa Credo, wskazując, jak wielkie i istotne prawdy zawierają i jak moc tych słów może zmieniać rzeczywistość. Osobiste, konkretne i poruszające przykłady, jakimi ilustruje refleksje na temat Credo, sprawiają, że podczas lektury możemy doświadczyć autentycznej miłości do tajemnic naszej wiary. Zapragnijcie w sercu wielkiej wiary. Wiary, która góry przenosi, pozwala chodzić po wodzie, mieć głowę w chmurach - przy Panu, a nogi twardo na ziemi. Wiary, która jest niezachwiana i przemienia świat XXI wieku. Stańcie przed Panem i powiedzcie: "Tak, chcę wierzyć, zaradź memu niedowiarstwu. Chcę Ciebie szukać, bo Ciebie pragnę". I wyjdź z tym do świata z odwagą, stań przed światem i powiedz: "Wierzę, wierzę, credo". [fragment książki]

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

46
Zaburzenia depresyjne. DSM-5 Selection - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaburzenia depresyjne. DSM-5 Selection
Dostępny162 szt.

"Zaburzenia depresyjne" to kolejna pozycja z serii "DSM-5 Selections", publikacji książkowych, z których każda jest poświęcona zaburzeniom opisanym całościowo w DSM-5 Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders. W niniejszej pozycji omówiono proces rozpoznawania zaburzeń depresyjnych. Książka jest bezcennym uzupełnieniem innych publikacji z serii DSM-5 Selections, a także stanowi istotny wkład w rozwój wiedzy z zakresu zdrowia psychicznego. Treść niniejszej publikacji opiera się na starannie wybranym materiale dotyczącym zaburzeń depresyjnych, który zaczerpnięto z: - podręcznika DSM-5 Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders, wyd. V (DSM-5 Diagnostyka i Statystyka Zaburzeń Psychicznych) - DSM-5 Guidebook (Przewodnik po DSM-5) - DSM-5 Clinical Cases (Przypadki kliniczne według DSM-5) - DSM-5 Self-Exam Questions (Pytania do samodzielnego sprawdzania wiadomości według DSM-5 - przewodnik z pytaniami i odpowiedziami)

60,00 zł
47
Emma - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emma
Niedostępny
Brak

Błyskotliwa komedia omyłek, której przedmiotem jest gra pozorów i iluzje, jakich dostarcza nam w nadmiarze nasz egoizm i zadufanie. W samym zaś środku intrygi stoi niezwykła bohaterka, pełna życia i wigoru, urocza, nieznośna i apodyktyczna Emma. Emma Woodhouse mieszka z ojcem na angielskiej prowincji. Chociaż sama nie zamierza wyjść za mąż, próbuje swoich sił jako swatka. W sprawach serca jednak nie wszystko da się przewidzieć. Może z konwencjonalnych gestów, grzeczności przewidzianych etykietą, ukradkowych spojrzeń zostaną odczytane prawdziwe intencje? Jak to w komedii omyłek bywa... Jane Austen (1775–1817) jest autorką utworów poświęconych codziennemu życiu ziemiańskiej prowincji angielskiej w XIX wieku. Jej najbardziej znane powieści to: „Rozważna i romantyczna”, „Duma i uprzedzenie” oraz „Mansfield Park”. Celne obserwacje ówczesnego społeczeństwa i wnikliwe portrety psychologiczne kobiet sprawiają, że twórczość Austen, chętnie ekranizowana, do dziś cieszy się popularnością.

15,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 13,4%
oszczędzasz 2,01 zł

48
Dinozaur Edmontonia L - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Dinozaur Edmontonia L
Dostępny1 szt.

DINOZAUR EDMONTONIA to figurka kolekcjonerska firmy Collecta. Produkty tej firmy cechuje wysoka jakość wykonania oraz wiernie oddany kształt oraz kolor zwierzęcia.

26,60 zł
15,16 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 11,44 zł

49
Świat maluszka. Nasi ulubieńcy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat maluszka. Nasi ulubieńcy
Niedostępny
Brak

Seria kartonowych książeczek dla najmłodszych. Bawi i uczy. Precyzyjnie dobrane ilustracje sprawią, że pierwsze spotkania dziecka z książką będą wspaniałą przygodą. Książeczka do składania typu harmonijka została wykonana z trwałego kartonu, dzięki czemu posłuży na długo. 16 kolorowych ilustracji wprowadzi każdego maluszka w przyjazny świat kolorowych zabawek, przedmiotów oraz zwierząt.

5,00 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,2%
oszczędzasz 1,01 zł

50
Edito, poziom A1. Ćwiczenia + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edito, poziom A1. Ćwiczenia + CD
Dostępny100 szt.

Ćwiczenia do nauki języka francuskiego w szkołach ponadgimnazjalnych i prywatnych na poziomie A1.

51,50 zł
48,41 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,09 zł

Wróć do góry