hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2016.12.06

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 6 grudnia 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się LO-teria (Małgorzata Karolina Piekarska), na drugim Rozmówki chorwackie, wydanie wydanie 5 (Lingea). Kolejny produkt to Kapibara M oraz Rozmówki arabskie, wydanie II (praca zbiorowa).
1
LO-teria - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LO-teria
Dostępny
31 szt.

Przyjaciele z gimnazjum rozpoczynają naukę w liceum. Ich życie nie jest już takie beztroskie. Czy miłość Maćka i Małgosi przetrwa kryzysy? Czy Wojtek całkowicie poświęci się swojej pasji? Czy Kamila okaże się prawdziwą przyjaciółką? Kim jest tajemnicza Klaudia, którą przypadkowo pozna Michał? Czy Kinga zrozumie, co jest dla niej najważniejsze? Kontynuacja bestsellerowej "Klasy pani Czajki" napisana wartkim, współczesnym językiem. Powieść o szkolnej codzienności, miłosnych wyborach, intrygach, przyjaźniach wystawianych na próbę, walce z kompleksami i odrzuceniem.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

5 osób kupiło
2
Rozmówki chorwackie, wydanie wydanie 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmówki chorwackie, wydanie wydanie 5
Dostępny
42 szt.

Rozmówki polsko-chorwackie Lingea zawierają wszystko, co potrzebne w podróży. Uporządkowaliśmy zwroty, dzięki którym odnajdziesz się w drodze, podczas szukania miejsca noclegowego czy na lotnisku i na dworcu. Wieczorem będzie Ci łatwiej w restauracji, barze czy na zakupach. Zawarliśmy również wyjaśnienia napisów informacyjnych, nazw dni tygodnia oraz kolorów i liczebników.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

3 osoby kupiły
3
Kapibara M - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapibara M
Dostępny
16 szt.

KAPIBARA to figurka kolekcjonerska firmy Collecta. Produkty tej firmy cechuje wysoka jakość wykonania oraz wiernie oddany kształt oraz kolor zwierzęcia.

19,40 zł
17,99 zł

Rabat 7,3%
oszczędzasz 1,41 zł

3 osoby kupiły
4
Rozmówki arabskie, wydanie II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmówki arabskie, wydanie II
Dostępny
34 szt.

Rozmówkiarabskie ze słownikiem igramatyką Wydawnictwa Lingea zawierają zwroty niezbędne w każdej podróży. Starannie ułożyliśmy wszystkie tematy, dziękiczemułatwo odnajdzieszsię w drodze, podczasszukania miejsca noclegowego czy na lotniskuina dworcu. Wieczorem będzie Ciłatwiej w restauracjiina zakupach. Zawarliśmy również wyjaśnienia napisów informacyjnych, nazw dnitygodnia orazkolorów iliczebników.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

2 osoby kupiły
5
Badania kliniczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Badania kliniczne
Dostępny
49 szt.

Przedstawiamy Państwu zbiorową pracę poświęconą obszernemu i ważnemu działowi wiedzy, jakim we współczesnym świecie są badania kliniczne. Badania te stanowią fundament współczesnej medycyny i są warunkiem zwiększonego dostępu pacjentów do nowoczesnych terapii, wpływają znacząco na poszerzenie wiedzy zawodowej lekarzy. W dobie bardzo wymagających międzynarodowych i krajowych regulacji prawnych, jak również w związku z wysoko ustawioną poprzeczką standardów etycznych, badania kliniczne stawiają wiele wyzwań tym, którzy są zaangażowani w ich rzetelne i jakościowe prowadzenie. Na nowe leki czeka współczesna medycyna, która w dalszym ciągu nie jest w stanie skutecznie pomóc pacjentom cierpiącym na wiele schorzeń. Zasadą wszystkich współcześnie prowadzonych badań klinicznych jest założenie, że w ich prowadzeniu sprawą nadrzędną jest ochrona praw każdego uczestnika poprzez zapewnienie mu bezpieczeństwa, zachowanie godności i dbałość o jego dobro. Ścisłe przestrzeganie obecnie obowiązujących przepisów i zaleceń międzynarodowych agencji zajmujących się badaniami klinicznymi pozwala też kontrolować ryzyko dla uczestników biorących udział w tych badaniach. Jest to podstawa uzyskania wiarygodnych danych oraz umożliwia wprowadzenie na rynek bezpiecznych i skutecznych leków. Praca w badaniach klinicznych wymaga od osób zaangażowanych nie tylko wiedzy, stosowania zawsze wysokich standardów etycznych, ale również stałego kształcenia się i poznawania nowych standardów, wytycznych i aktów prawnych. Stąd też duże zapotrzebowanie na nowoczesny podręcznik dotyczący badań klinicznych. Poprzednia książka pod tytułem Badania kliniczne została wydana ponad 10 lat temu. Od jej wydania nastąpił gwałtowny postęp medycyny, miały miejsce istotne zmiany w prawodawstwie, a także nastąpiły znaczne zmiany w polskim krajobrazie badań klinicznych, które należało uwzględnić. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, zarząd Stowarzyszenia GCPpl podjął decyzję o napisaniu niniejszej książki, gromadzącej aktualną, podstawową wiedzę z dziedziny badań klinicznych.

145,00 zł
117,45 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 27,55 zł

2 osoby kupiły
6
Architektki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Architektki
Dostępny
37 szt.

Seria "Architektura jest najważniejsza" jest dedykowana pamięci zmarłego w 2012 roku prof. Tomasza Mańkowskiego, architekta i pedagoga. Zamieszczone w książce opowieści poświęcone są sześciu wybitnym architektkom. Teksty o nich próbują uświadomić nam rolę kobiet nie tylko w kształtowaniu modernistycznej wizji architektury i urbanistyki polskiej, ale także mierzą się i spierają z wciąż obecnym stereotypem patriarchalnego świata budowniczych, w którym jedynym "ojcem dzieła" nadal pozostaje mężczyzna-architekt. Eseje o Dianie Reiterównie (Barbara Zbroja), Barbarze Brukalskiej (Marta Leśniakowska), Helenie Syrkusowej (Rafał Ochęduszko), Halinie Skibniewskiej (Marta A. Urbańska), Jadwidze Grabowskiej-Hawrylak (Łukasz Wojciechowski) i Anatolii Hryniewickiej-Piotrowskiej (Szymon Piotr Kubiak) ukazują nam z równą siłą zarówno wpływ tych niezwykłych kobiet na polską myśl architektoniczną, jak i ich osobiste często portrety. Każda z opisanych w książce bohaterek w odmienny sposób kształtowała historię polskiej architektury i zapisała w niej swój oryginalny rozdział. Opowiadając się po stronie modernizmu, wpisały się tym samym w historię polskiej nowoczesności, którą dziś na nowo odkrywamy i analizujemy. Książka, którą czytelnicy właśnie otrzymują, jest niezwykle cennym opracowaniem, podkreślającym znaczenie kobiet dla polskiej architektury, a także inspiracją do dalszego studiowania osiągnięć zarówno postaci w niej opisanych, jak i wielu innych, które oczekują dopiero na odkrycie.ze wstępu Andrzeja Szczerskiego

38,00 zł
27,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,64 zł

2 osoby kupiły
7
Tablica suchościeralna Kids Velleda mix BIC - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tablica suchościeralna Kids Velleda mix BIC
Dostępny
26 szt.

Tablica suchościeralna Kids Velleda. + marker. Mix kolorów. Kolory wysyłane losowo.

22,10 zł
21,00 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,10 zł

1 osoba kupiła
8
Tik Tak Bum. Junior - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tik Tak Bum. Junior
Piatnik, od 5 lat
Dostępny
11 szt.

Kultowa, wielokrotnie nagradzana gra słowna „Tik Tak Bum” teraz w wersji dla młodszych graczy (od 5 lat dla 2–12 graczy). Szybka, zabawna i edukacyjna. Świetnie ćwiczy kreatywność, spontaniczność i słownictwo. Przebieg gry: gracz, który trzyma tykającą „bombę”, musi szybko wypowiedzieć słowo kojarzące się z rysunkiem na karcie i przekazać ją kolejnemu graczowi. Jeśli na karcie widnieje na przykład plaża, możliwe słowa to „piasek”, „leżak”, „wakacje”, „wiaderko” itp. Nikt nie wie, jak długo „bomba” będzie tykać: 10, 20, 30 sekund, a może całą minutę? W „Tik Tak Bum Junior” może grać dowolna liczba dzieci (i dorosłych) – im więcej, tym raźniej! Karty są podpisane w języku polskim i angielskim, dzięki czemu gra może służyć jako pomoc do nauki języka angielskiego. Zawartość: • 110 kart z zabawnymi obrazkami przedstawiającymi różne miejsca i sytuacje, • elektroniczna „bomba” z mechanizmem czasowym (wymaga 2 baterii AAA 1,5 V), • instrukcja. Wymiary opakowania: 26,0 x 26,0 x 8,0 cm

110,00 zł
96,80 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 13,20 zł

1 osoba kupiła
9
Białoruska ruletka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Białoruska ruletka
Dostępny
1 szt.

Książka jest wyjątkowo aktualnym i ważnym dla naszej środkowoeuropejskiej świadomości zapisem niezależnego działacza politycznego i społecznego, kandydata na urząd prezydenta Białorusi w wyborach w 2010 roku, po których został aresztowany i skazany na 5 lat kolonii karnej. Autor opisuje swój udział w wyborach, a także odkrywa mechanizmy autorytarnej władzy na Białorusi, działanie białoruskiej opozycji oraz represje wobec niej. Zapisuje szczegółowo swój los, w którym pojawia się aresztowanie, tortury, bezpodstawne skazanie na kolonię karną i pobyt w niej. Jest to pierwodruk wspomnień Sannikowa w języku polskim (ukazały się równolegle wydania w języku rosyjskim, angielskim i białoruskim).

39,00 zł
20,28 zł

Rabat 48,0%
oszczędzasz 18,72 zł

1 osoba kupiła
10
Petersburska trylogia. Drugie pokolenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Petersburska trylogia. Drugie pokolenie
Dostępny
19 szt.

Wypędzeni z rodowego gniazda w Petersburgu przez rewolucję październikową Potapowy i Woronieccy osiedlają się w Brześciu w granicach II Rzeczypospolitej. Uczą się żyć w nowym miejscu, nie bacząc na tęsknotę za rodzinnymi stronami. To tutaj Pasza i Ioan poznają się i rozkwita między nimi miłość. Niestety, w życie obu rodów ponownie wkroczyła historia. Rozdarci między czerwonym piekłem a brunatną zarazą oba rody trwają i starają się zachować swoje dziedzictwo, by przekazać je kolejnemu pokoleniu.

65,00 zł
46,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,20 zł

1 osoba kupiła
11
Zatańczmy peyotl-stepa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zatańczmy peyotl-stepa
Dostępny
9 szt.

Poznań lat trzydziestych XX wieku. Rosnący rynek sprzedaży narkotyków i wplątani w jego tryby ludzie: bezwzględni handlarze i niepotrafiący zerwać z nałogiem uzależnieni. W tle ich poczynań drobiazgowo, wiarygodnie zarysowana panorama miasta: bezpretensjonalne bale, zabawy i pijatyki oraz ludzkie dramaty. Na pierwszym planie redaktor działu miejskiego i korespondent sądowy lokalnego dziennika, który opisuje codzienne życie w jego rozmaitych przejawach. Fabuła oparta w znacznej mierze na autentycznych wydarzeniach. Książka została wyróżniona w konkursie literackim "Poznań - miasto to powieść".

10,70 zł
8,99 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 1,71 zł

1 osoba kupiła
12
Tajemnice starego pałacu. Konserwator z Warszawy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice starego pałacu. Konserwator z Warszawy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.05.26

Trzeci tom znakomitej serii przygodowej! Czereśniakowie boją się, że ich dzieciom może grozić niebezpieczeństwo, starają się więc – z pomocą ochroniarza – kontrolować każdy ich ruch. W tej sytuacji trudno szukać odpowiedzi na nurtujące Magdę pytania, bo wymaga to śledztwa w terenie. Jeszcze trudniej utrzymać w sekrecie dotychczasowe odkrycia. Zwłaszcza że nie wiadomo komu z otoczenia można zaufać. Na dodatek na horyzoncie pojawia się nowa postać – tajemnicza guwernantka z Paryża… Czy wszystkie tajemnice pałacu w Niewiadomicach zostaną wreszcie wyjaśnione?

29,90 zł
22,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

13
Przygody kota Filemona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody kota Filemona
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.02.27

Na małego ciekawskiego kotka czekają nie lada wyzwania na podwórku i w domu. Wciąż się tyle dzieje – tu myszy harcują, tam podejrzanie kumka żaba, a z lustra wygląda jakieś dziwne stworzenie! Wszędzie trzeba zajrzeć, wszystko obejrzeć, a może nawet – machnąć na coś łapą? Niezapomniane opowieści o niesfornym Filemonie i dostojnym Bonifacym z klasycznymi ilustracjami Julitty Karwowskiej-Wnuczak.

49,90 zł
37,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

14
Superchłopaki. Rysuj, zgaduj, koloruj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Superchłopaki. Rysuj, zgaduj, koloruj
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.24

Jaskiniowcy, wikingowie, rycerze, kowboje, strażacy, marynarze, piłkarze, naukowcy, nauczyciele, kucharze, tatusiowie... Oni wszyscy są naprawdę super! Każdy chłopak (i niejedna dziewczyna) znajdzie tu coś interesującego. A w przyszłości, kto wie, może pójdzie w ślady któregoś z bohaterów tej książki? Tymczasem zapraszamy wszystkich do kolorowania, rysowania i zgadywania. Wspaniała rozrywka dla małych i dużych superchłopaków (oraz superdziewczyn!) uwielbiających twórcze zabawy!

17,00 zł
15,00 zł
Powiadomienie

Rabat 11,8%
oszczędzasz 2,00 zł

15
W - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
W
Dostępny
1 szt.

W nowym tomie Marcin Sendecki nieustannie odsyła czytelnika do przeszłości, do konkretnych osób i miejsc, konstruuje wiersze-historie, wiersze-anegdoty. Z drugiej strony poeta wciąż problematyzuje zasadność i możliwość autobiograficznej opowieści, w jaką układają się kolejne epizody tego dziwnego poematu. Patronat medialny Radia Wrocław Kultura

27,00 zł
13,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 13,50 zł

16
Pucio mówi pierwsze słowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pucio mówi pierwsze słowa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.05

Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę, spędzając z nimi cały dzień! Ten sympatyczny maluch stanie się ulubionym towarzyszem Waszego dziecka w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy! Druga część przygód Pucia skoncentrowana jest na pierwszych słowach typowych dla rozwoju mowy dziecka. Ich rozumienia i używania dziecko uczy się już w pierwszym i drugim roku życia. Dwulatek zaczyna łączyć słowa, a zatem posługuje się już prostymi zdaniami. Zabawa z Puciem ma w tej nauce pomagać. Dla starszych dzieci książka będzie doskonałym materiałem do pierwszych prób samodzielnego czytania. Celowo prosta w formie i wzbogacona pięknymi ilustracjami książka w naturalny sposób wspiera rozwój mowy dziecka. Pucio mówi pierwsze słowa to piąta po Wierszykach ćwiczących języki, Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, Zeszytowym treningu mowy oraz Pucio uczy się mówić książka z serii „Uczę się: mówić, wymawiać, opowiadać”.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

17
52-piętrowy domek na drzewie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
52-piętrowy domek na drzewie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.30

Czwarty tom najśmieszniejszej serii od czasów Dziennika cwaniaczka! Andy i Terry mieszkają w pięćdziesięciodwupiętrowym domku na drzewie (mieli trzydziestodziewięciopiętrowy, ale się rozbudowali). A ten domek jest najfajniejszy na świecie! Znajdziecie tu między innymi: maszynę do robienia fal, grę w węże i drabiny z prawdziwymi wężami i drabinami, marchewkostrzelną wyrzutnię rakietową, Przebraniomat 5000, pizzerię Zosia Samosia, a nawet Ślimaczą Akademię Wojowników Ninja! No, na co czekacie? Właźcie!

29,90 zł
22,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

18
Hiszpańskie Tercios 1536-1704 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hiszpańskie Tercios 1536-1704
Dostępny
7 szt.

Książka opisuje powstanie, charakter, organizację, ewolucję, strój, uzbrojenie oraz taktykę hiszpańskiej piechoty, która dominowała na europejskich polach bitew przez 150 lat. W XVI-wiecznych Włoszech, hiszpańskie innowacje w zakresie wykorzystania ręcznej broni palnej były istotnym krokiem w kierunku przejścia ze średniowiecznej sztuki wojennej do nowożytnej. Hiszpańskie oddziały stanowiły fundament armii cesarza Karola V Habsburga; za czasów Filipa II żołnierze pod rozkazami wybitnych dowódców takich jak książę Alba i książę Parmy walczyli podczas Wojny Osiemdziesięcioletniej w Niderlandach oraz rzucili wyzwanie Anglii Tudorów. Bazując na źródłach z epoki, książka śledzi dzieje tercios od momentu ich powstania, przez okres największej chwały, aż do zmierzchu formacji w obliczu wzrastającej potęgi Francji Ludwika XIV.

35,00 zł
26,95 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

19
Niemieckie pancerniki kieszonkowe 1939-1945 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemieckie pancerniki kieszonkowe 1939-1945
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.13

Po I wojnie światowej w niemieckiej marynarce zrodził się pomysł Panzerschiffe, czyli pancernika kieszonkowego. Miał być sposobem na obejście ograniczeń traktatowych dotyczących rozmiarów oraz typów okrętów, które mogły budować Niemcy. Nowe, nowoczesne metody produkcji, w których spawanie zastąpiło nitowanie, połączono z rozwojem nowoczesnych silników pozwalających okrętom rozwijać wysokie prędkości, a także z potężnym uzbrojeniem, zdecydowanie lepszym niż na krążownikach wroga. Niniejsza książka opowiada o trzech siostrzanych okrętach - Deutschland, Admiral Scheer oraz Admiral Graf Spee - które stanowiły rdzeń siły bojowej Kriegsmarine u progu II wojny światowej.

35,00 zł
26,95 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

20
Broń pancerna podczas wojny domowej w Rosji. Biali i Ententa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Broń pancerna podczas wojny domowej w Rosji. Biali i Ententa
Dostępny
2 szt.

Jeden z najważniejszych konfliktów zbrojnych XX wieku doprowadził do powstania Związku Sowieckiego. W wyniku obalenia Rządu Tymczasowego, 7 listopada 1917 roku Ogólnorosyjski Zjazd Rad przekazał pełnię władzy Radzie Komisarzy Ludowych. Po przeciwnej stronie natychmiast rozpoczęto tworzenie sił zbrojnych, które miały przeciwstawić się reżymowi bolszewickiemu. W niniejszej książce omówiona jest broń pancerna Białych, w tym pojazdy brytyjskie i francuskie oraz - prawdopodobnie najbardziej charakterystyczne dla tej wojny - pociągi pancerne.

35,00 zł
26,95 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

21
Z czasów saskich: spraw wewnętrznych, polityki i wojny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z czasów saskich: spraw wewnętrznych, polityki i wojny
Dostępny
2 szt.

Epizod, który opowiedzieć zamierzamy, stanowi według nas jeden z najpiękniejszych ustępów historii Gdańska, tym piękniejszy i szczytniejszy, im mniej świetnie i dodatnio przedstawiają się wszystkie inne żywioły na współczesnej widowni występujące. Rok 1734 zapisuje w dziejach Gdańska pamiętny po wszystkie czasy fakt wystąpienia jego w obronie Stanisława Leszczyńskiego, więcej, powiedzielibyśmy, w obronie niezależności Rzeczypospolitej. Pomimo, że nie chcielibyśmy się bawić w zbyt długie wstępy, pomimo, że nam spieszno opowiedzieć pokrótce dzieje ówczesnego oblężenia gdańskiego, pozostaje mimo to potrzebą rozpatrzeć się poprzednio w ogólnym położeniu rzeczy, po widowni, na której się ówczesny dramat rozgrywa. Zacznijmy rzecz naszą od Polski. Dla Polski stał się po śmierci Augusta II wybór Leszczyńskiego bez względu na osobę, której obok wielu przymiotów, do doskonałości bardzo wiele nie dostawało, godłem niezależności na zewnątrz, regeneracji na wewnątrz. W postawieniu jego kandydatury, w zwycięstwie jej na polu pod Wolą dnia 12 września 1733, ozwało się poczucie niezależności narodowej, zakiełkowała myśl wewnętrznej reformy, która ukazując się następnie pod rozmaitymi postaciami, która napotykając na drodze swej rozliczne przeszkody, znalazła ostateczny wyraz w dziele sejmu czteroletniego. Nie powiemy zanadto, twierdząc, że przeciwnikom kandydatury, a tym więcej królewskości obranego już Leszczyńskiego, należy się słusznie miano odstępców narodowej sprawy.

60,00 zł
46,20 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

22
Szwedzkie wojny 1611-1632 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szwedzkie wojny 1611-1632
Dostępny
2 szt.

Z wielką przyjemnością oddajemy w ręce Czytelników pierwszą część drugiego tomu polskiej edycji Sveriges Krig 1611-1632. W tej części będzie można zapoznać się z operacjami armii szwedzkiej w Inflantach w latach 1617-1618, 1621-1622 oraz 1625, a także w początkach działań Gustawa II Adolfa w Prusach (1626-1627). W tym wydaniu zdecydowaliśmy się na jak najmniejszą ingerencję w oryginalny tekst. Tłumaczenie i redakcja nie obejmują poprawiania zawartych w Sveriges Krig błędów merytorycznych popełnionych przez autorów (poza drobnymi wyjątkami), dodaliśmy tylko nieco informacji wyjaśniających pewne zagadnienia. Przypisy pochodzące od tłumacza i redakcji mają przybliżyć polskim Czytelnikom mniej znane szwedzkie zwroty i terminy. Niektóre z nich pozostawiliśmy w języku szwedzkim, gdyż w języku polskim nie istnieją odpowiednie określenia kontekstowe. Także i do tego tomu dodaliśmy słownik najczęściej używanych nieprzetłumaczalnych szwedzkich określeń; mamy nadzieję że ułatwi on lekturę. Czytelnik znajdzie tu też zestawienie nazw miejscowości w Inflantach i Prusach, które powinny pomóc w śledzeniu ruchów wojsk czy rozwoju kampanii. Zdecydowaliśmy się także na pozostawienie oryginalnego zapisu źródeł podanych w przypisach ? zarówno w przypadku listów, rozkazów, jak i źródeł drukowanych. Polskie wydanie tej pracy chcielibyśmy dedykować zmarłemu w tym roku prof. dr. hab. Janowi Wimmerowi, niezapomnianemu historykowi i badaczowi dziejów polskiej wojskowości.

80,00 zł
61,60 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,40 zł

23
Zabezpieczenie spadku i spis inwentarza Komentarz do art. 627-639 k.p.c. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabezpieczenie spadku i spis inwentarza Komentarz do art. 627-639 k.p....
Niedostępny
Brak

Komentarz przedstawia praktyczne i teoretyczne aspekty dotyczące dokonywania przez komornika zabezpieczenia spadku i spisu inwentarza. Publikacja uwzględnia wszystkie zmiany kodeksu cywilnego, w tym dotyczące m.in.: - odpowiedzialności za długi spadkowe, - instytucji wykazu inwentarza, spisu inwentarza. Wyjaśniono kolejne etapy procedury w zakresie dokonywania zabezpieczenia spadku oraz spisu inwentarza (zarówno czynności dokonywanie przez sąd jak i komornika sądowego).

129,00 zł
116,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,90 zł

24
Prawo karne wykonawcze wraz z elementami polityki karnej i penitencjarnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo karne wykonawcze wraz z elementami polityki karnej i penitencjar...
Dostępny
25 szt.

W podręczniku w sposób kompleksowy omówiono przepisy prawa regulujące wykonywanie kar, środków karnych i zabezpieczających. W obecnym wydaniu uwzględniono zmiany w prawie karnym, szczególnie jego reformę z 20 lutego 2015 r., wprowadzającą m.in. system dozoru elektronicznego, oraz dwie nowelizacje z 11 marca 2016 r. Przedstawiono również informacje o międzynarodowych konwencjach i standardach dotyczących wykonywania kar. Analiza prezentowanych zagadnień poparta została licznymi danymi statystycznymi. Szczególnie interesująca dla Czytelnika może być część podręcznika dotycząca efektywności wykonywania kary.

69,00 zł
62,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

25
Przedwojenny Mokotów. Najpiękniejsze fotografie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedwojenny Mokotów. Najpiękniejsze fotografie
Dostępny
48 szt.

Mimo iż nazwa Mokotów pojawiła się w dokumentach już w XIV wieku to dynamiczny rozwój tego obszaru rozpoczął się dopiero po 8 kwietnia 1916 roku, kiedy to generał gubernator Hans Hartwig von Besler podpisał rozporządzenie o inkorporacji przedmieść do Warszawy. Wtedy to w obszar miasta zostały włączone między innymi Czerniaków, Siekierki i cała ówczesna gmina Mokotów. Przedwojenny Mokotów miał dwa jakże różne oblicza. Bogate – z reprezentacyjnymi budowlami, okazałymi kamienicami i willami oraz eleganckimi sklepami przy głównych arteriach komunikacyjnych i to drugie, jakże wstydliwe – z gliniankami zamienionymi na wysypiska śmieci, domami skleconymi z byle jakich materiałów, zasiedlonymi przez wielodzietne rodziny, które ledwo wiązały koniec z końcem. Fotografie zamieszczone w tym albumie składają się na wielowymiarowy portret młodej dzielnicy ówczesnej Warszawy. Utrwalono na nich sztandarowe budowle Mokotowa, ale też i miejsca mało znane, takie jak Sielce i Sadyba, gdzie fotograf zaglądał nader rzadko. Fotografie z tych właśnie miejsc przetrwały jako najcenniejsze pamiątki w rodzinnych albumach. Niezwykłą wartość mają też zdjęcia lotnicze z lat dwudziestych, na których widać rozbudowywujące się obszary na Mokotowie, Sielcach czy Sadybie. Warto więc wybrać się na spacer nie tylko po Starym Mokotowie, Wierzbnie, Ksawerowie, Służewie (zgodnie ze współczesnym podziałem dzielnicy), ale i po Sielcach, Sadybie czy Siekierkach, aby odkryć je dla siebie. A jest co odkrywać.

49,99 zł
35,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

26
Rozmówki czeskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmówki czeskie
Dostępny
4 szt.

Rozmówki polsko-czeskie Lingea zawierają wszystko, co potrzebne w podróży. Uporządkowaliśmy zwroty, dzięki którym odnajdziesz się w drodze, podczas szukania miejsca noclegowego czy na lotnisku i na dworcu. Wieczorem będzie Ci łatwiej w restauracji, barze czy na zakupach. Zawarliśmy również wyjaśnienia napisów informacyjnych, nazw dni tygodnia oraz kolorów i liczebników

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

27
Rozmówki niemieckie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmówki niemieckie
Dostępny
15 szt.

Rozmówkipolsko-niemieckie Lingea zawierają dokładnie to, co przydatne w podróży. Uporządkowaliśmy zwroty, dziękiktórym odnajdzieszsię w drodze, podczasszukania miejsca noclegowego czy na lotniskuina dworcu. Wieczorem będzie Ciłatwiej w restauracji, barze czy na zakupach. Zawarliśmy również wyjaśnienia napisów informacyjnych, nazw dnitygodnia orazkolorów iliczebników.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

28
Rozmówki angielskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmówki angielskie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.21

Rozmówkipolsko-angielskie Lingea zawierają wszystko, co potrzebne w podróży. Uporządkowaliśmy zwroty, dziękiktórym odnajdzieszsię w drodze, podczasszukania miejsca noclegowego czy na lotniskuina dworcu. Wieczorem będzie Ciłatwiej w restauracji, barze czy na zakupach. Zawarliśmy również wyjaśnienia napisów informacyjnych, nazw dnitygodnia orazkolorów iliczebników.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

29
Gipf 2. TZAAR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gipf 2. TZAAR
Rebel, od 13 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.08

Znakomita gra logiczna, druga z serii Gipf. TZAAR jest grą o dokonywaniu wyborów. Obaj gracze mają do dyspozycji trzydzieści pionków, podzielonych na trzy rodzaje: – sześciu Tzaarów, – dziewięć Tzarr, – piętnastu Tottów. Wszystkie rodzaje tworzą razem trójcę i nie są w stanie istnieć bez siebie nawzajem. Cel rozgrywki polega na tym, by albo pozbawić przeciwnika jednego z trzech rodzajów pionków, albo też postawić go w sytuacji, w której nie będzie w stanie pojmać naszych. Podczas każdej tury gracze muszą zadać sobie jedno bardzo ważne pytanie: „Czy powinienem wzmocnić swe siły, czy raczej osłabić przeciwnika?”. Albo pojmiesz jeden z pionków przeciwnika – tym samym go osłabiając – albo też wskoczysz na jeden z własnych pionków - wzmacniając własne siły. Jeśli zbyt często będziesz decydować się na wskakiwanie na własne pionki, to Twój przeciwnik pozostanie ze zbyt dużą ilością pionków na planszy. Z drugiej strony, jeśli zbyt często będziesz próbował pojmać jego pionki, pod koniec gry Twoje jednostki mogą okazać się nie dość silne. Cóż więc robić? Decyzja należy do Ciebie! TZAAR to gra ciesząca się sporą renomą na całym świecie, o czym świadczy długa lista wyróżnień i nominacji: – zwycięzca: 2009 Games Magazine Game of the Year, – nominacja: 2009 As d'Or – Jeu de l'Année, – rekomendacja: 2008 Spiel des Jahres, – nominacja: 2008 Nederlandse Spellenprijs, – nagroda: 2008 International Gamers Award – General Strategy: Two-players, – nominacja: 2008 Golden Geek Best 2-Player Board Game.

109,95 zł
96,76 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 13,19 zł

30
Vintage Art Ptaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vintage Art Ptaki
Niedostępny
Brak

Vintage Art. to wyjątkowa kolekcja ilustracji do twórczego kolorowania. Możesz pokolorować rysunki jak tylko chcesz, jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. Wysokiej jakości papier umożliwi Ci wykorzystanie szerokiego spektrum technik plastycznych. Swoich dzieł nie chowaj do szuflady. Opraw je i dziel się swoją twórczością. Perforacja sprawia, że każdy rysunek można z łatwością wykorzystać jako ozdobę mieszkania czy domu, wystarczy do rysunku dopasować odpowiednią ramkę i gotowe. Jeżlei chcesz, żeby Twoje obrazki wyglądały jak te z ubiegłych stuleci zastosuj do oprawy passe-partout, wtedy Twój obrazek nabierze dodatkowej elegancji.

9,99 zł
Powiadomienie
31
Angielski w biznesie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski w biznesie
Dostępny
49 szt.

Pozycja dla wszystkich osób, które w życiu zawodowym kontaktują się codziennie lub sporadycznie z kontrahentami posługującymi się językiem angielskim. Niezbędnik zawiera 2200 angielskich zdań tłumaczonych na język polski, potrzebnych do: - komunikacji telefonicznej - korespondencji - konwersacji z klientami Książka prezentuje rozmaite zdania potrzebne w negocjacjach i wielu innych sytuacjach biznesowych. Dzięki temu jest doskonałą pomocą w przygotowaniu się do spotkań, na których rozmawia się o firmie, swojej działalności oraz o wielu różnych sprawach dotyczących współpracy z anglojęzycznymi kontrahentami. ?Angielski w biznesie? autorstwa Grahama Crawforda i Ewy Marii Rostek to książka, której nie powinno zabraknąć w podręcznej bibliotece przedsiębiorcy.

42,00 zł
33,18 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,82 zł

32
Rozmówki amerykańskie, wydanie II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmówki amerykańskie, wydanie II
Dostępny
56 szt.

Rozmówki polsko-amerykańskie Lingea zawierają wszystko, co potrzebne w podróży. Uporządkowaliśmy zwroty, dzięki którym odnajdziesz się w drodze, podczas szukania miejsca noclegowego czy na lotnisku i na dworcu. Wieczorem będzie Ci łatwiej w restauracji, barze czy na zakupach. Zawarliśmy również wyjaśnienia napisów informacyjnych, nazw dni tygodnia oraz kolorów i liczebników.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

33
Skuteczna praca z wychowankiem niedostosowanym społecznie w grupie socjoterapeutycznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skuteczna praca z wychowankiem niedostosowanym społecznie w grupie soc...
Dostępny
12 szt.

Socjoterapia w coraz szerszym zakresie zaczyna być wykorzystywana w szkołach, placówkach zajmujących się pracą z młodzieżą niedostosowaną społecznie, zagrożoną uzależnieniami. Socjoterapia polega przede wszystkim na wykorzystaniu terapeutycznego wpływu grupy oraz należy uznać ją za formę pomocy jak najbardziej pożądaną i wskazaną. Opracowanie będzie pomocne nauczycielom i wychowawcom, studentom pedagogiki, psychologii i kierunków nauczycielskich. Dostarczy wskazówek, jak prowadzić działania o charakterze wychowawczym z osobą niedostosowaną społecznie, z uwzględnieniem wymogu jej podmiotowego traktowania w grupie socjoterapeutycznej.

45,00 zł
36,90 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,10 zł

34
Zakreślacz Brite Liner XL 3 kolory BIC - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakreślacz Brite Liner XL 3 kolory BIC
BIC
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.29

Ergonomiczny kształt i żłobiony uchwyt zapewniają komfort i kontrolę. Długo piszący dzięki dużemu zbiornikowi tuszu. 3 kolory w opakowaniu.

17,60 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 3,5%
oszczędzasz 0,61 zł

35
Piszcząca seria kąpielowa. Zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piszcząca seria kąpielowa. Zwierzęta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.07

Pierwsza książeczka o biblijnych zwierzętach do czytania i zabawy podczas kąpieli.

14,90 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

36
Flamasty Conte metal box 10 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flamasty Conte metal box 10 kolorów
BIC
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.28

Kolorowe flamastry. Nie wysychają przez 3 miesiące bez skuwki. Cienka końcówka. Tusz na bazie wody. Żywe kolory. Tusz zmywalny większości tkanin.

28,80 zł
27,36 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,44 zł

37
Ołówek Beginners + 6 wkładów mix BIC - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołówek Beginners + 6 wkładów mix BIC
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.10

Ołówek automatyczny z wymiennymi wkładami. Przydatny w procesie uczenia się, rekomendowany przez nauczycieli. Duże pismo, odporny na złamanie. Mix kolorów. kolory wysyłane losowo.

12,20 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 1,7%
oszczędzasz 0,21 zł

38
Długopis 4 Colours Grip Fashion bls - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis 4 Colours Grip Fashion bls
BIC
Dostępny
52 szt.

Automatyczne pióro żelowe z wymiennym wkłademŻelowy atramentMetalowy premium klipPrzeźroczysty korpus w kolorze tuszuKomfortowy gumowy uchwyt,Kulka pisząca wykonana z węglika chromuCienka średnica końcówki 0,7 mm

13,10 zł
12,99 zł

Rabat 0,8%
oszczędzasz 0,11 zł

39
Notes 11N Soft MIX Lucrum - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes 11N Soft MIX Lucrum
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Notesy książkowe z blokiem notatnikowym na papierze ecru, w delikatne szare linie. Uwaga !Różne wzory okładek. Towar wysyłany losowo!

5,00 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

40
Kartka z okazji Bożego Narodzenia, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartka z okazji Bożego Narodzenia, mix wzorów
Avanti
Dostępny
8 szt.

Przedstawiamy karnet z życzeniami Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku. Wymiary: 12.5 x 17.6 cm Uwaga! Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

3,40 zł
2,99 zł

Rabat 12,1%
oszczędzasz 0,41 zł

41
Ralph Azham 9. Punkt zwrotny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ralph Azham 9. Punkt zwrotny
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.19

Ralph Azham znalazł się na rozdrożu. Kiedy jego przyjaciele pokładają w nim nadzieję, że utrzyma pokój i rozprawi się z nowym wrogiem - Tildą Ponns, pogromca Vom Syrusa musi zmierzyć się z całkiem nowym wyzwaniem. Jak poradzić sobie z władzą i płynącą z niej odpowiedzialnością. W obawie, że pod wpływem posiadanej władzy stanie się złą osobą, postanawia zrezygnować z funkcji Naczelnika Astolii. Jednak odnalezienie blokującej perły, sprawia, że ciąg następujących potem wydarzeń, prowadzi go na nową drogę. 9. tom serii nie przestaje nas zadziwiać! Jak zwykle jest pełny gwałtownych zwrotów i przygód.

37,00 zł
26,64 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

42
Sudeckie wędrówki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sudeckie wędrówki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.23

Książka jest o moich wędrówkach górskich, ale ich opisy raczej nie złożą się na przewodnik, ponieważ starałem się prowadzić czytającego nie tyle polnymi dróżkami czy górskimi szlakami, co ścieżkami swoich wrażeń z przeżywania piękna natury. Wędruję głównie po Sudetach, do tych gór mam najbliżej, ale równie dobrze mogłyby być to inne góry, albo Roztocze czy lasy Białowieży, ponieważ otoczenie może tylko wspomóc nasze przeżywanie, wyręczyć nas nie potrafi. Jednak góry mają coś, co trudno zastąpić: zmienność krajobrazów, oczyszczające wrażenie własnej małości i dal – tajemniczą, uroczą i wołającą nas ku horyzontowi, którego nigdy nie da się dotknąć. Tym samym cel i spełnienie zawsze są przed nami, wystarczy wziąć plecak i wejść na jedną z tysięcznych dróg biegnących w nieskończoną Dal. Kiedyś, gdy chciałem założyć na głowę koronę gór polskich, poszedłem na dach Gór Kaczawskich, na Skopca. Później, wspominając poznany szlak, wróciłem – i będę wracać. Te góry nie są dla zdobywców szczytów i trudnych tras, one są dla tych, którzy niespiesznie wędrując, albo po prostu włócząc się, gdzie uwiedzione lub zaciekawione oczy poniosą, chcą smakować urok natury i słuchać siebie, odzewu swojego ducha. One są do podziwiania i kochania – dokładnie tak, jak kobiety. W tej książce starałem się zawrzeć swój podziw dla Sudetów, a zwłaszcza dla Gór Kaczawskich; czy udanie, czytelnicy ocenią.

34,20 zł
29,07 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,13 zł

43
Puzzle 3 x 49 elementów. Kraina Lodu. Zimowe przygody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 3 x 49 elementów. Kraina Lodu. Zimowe przygody
Ravensburger, 3x49
Dostępny
4 szt.

Puzzle niemieckiego producenta – firmy Ravensburger – charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Perfect Age Fit to cecha, która dopasowuje wielkość elementów do możliwości charakterystycznych dla danego wieku rozwojowego, a SoftClick Technology pozwala precyzyjnie złożyć obraz. Idealne kształty, a także szeroka oferta motywów sprawiają, że znajdzie tu coś dla siebie pasjonat układanek w każdym wieku. Puzzle Ravensburger pozwalają nabywać cenne umiejętności, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę. Układanie puzzli wspomaga koncentrację, uczy spostrzegawczości i cierpliwości, nie pozostaje też bez wpływu na zdolności motoryczne. To także wspaniała aktywność dla dużych i małych i okazja do wspólnego spędzenia czasu. Zawartość i cechy zestawu: • 3 różne obrazki przedstawiające bohaterów filmu animowanego „Kraina Lodu”, • tekturowe, barwne opakowanie, • różnorodność kształtów dzięki ręcznie wykonanej sztancy, • idealnie pasujące do siebie elementy, • wyraźne motywy na puzzlach dzięki zastosowaniu struktury naturalnego lnu, • części odporne na zginanie, • wyprodukowane z materiałów ekologicznych. Wymiary obrazka po ułożeniu: 21.0 x 21.0 cm

37,83 zł
34,05 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,78 zł

44
Przebudzenie. Wydanie kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przebudzenie. Wydanie kieszonkowe
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.25

Mroczna, elektryzująca powieść o tym, co może istnieć po drugiej stronie życia... W niedużej miejscowości w Nowej Anglii, ponad pół wieku temu, na małego chłopca bawiącego się żołnierzykami pada cień. Jamie Morton podnosi głowę i widzi intrygującego mężczyznę, jak się okazuje, nowego pastora. Charles Jacobs wraz ze swoją piękną żoną odmieni miejscowy kościół. Mężczyźni i chłopcy skrycie podkochują się w pani Jacobs; kobiety i dziewczęta - w tym także matka Jamie'go i jego ukochana siostra Claire - tym samym uczuciem darzą wielebnego Jacobsa. Jednak kiedy rodzinę Jacobsów spotyka tragedia, a charyzmatyczny kaznodzieja wyklina Boga i szydzi z wiary, zostaje wygnany przez zszokowanych parafian. Jamie ma własne demony. Od wielu lat gra na gitarze w zespołach na terenie całego kraju i wiedzie tułaczy żywot rock-and-rollowego muzyka, uciekając od rodzinnej tragedii. Po trzydziestce - uzależniony od heroiny, pozostawiony na pastwę losu, zdesperowany - Jamie ponownie spotyka Charlesa Jacobsa, co ma głębokie konsekwencje dla nich obu. Ich więź przeradza się w pakt, o jakim nawet diabłu się nie śniło, a Jamie odkrywa, że słowo przebudzenie ma wiele znaczeń. Ta bogata, niepokojąca powieść prowadzi czytelnika przez pięć dekad do najbardziej przerażającego zakończenia, jakie kiedykolwiek wyszło spod pióra Stephena Kinga. To arcydzieło Kinga, nawiązujące do twórczości takich wybitnych amerykańskich pisarzy jak Frank Norris, Nathaniel Hawthorne i Edgar Allan Poe. Przebudzenie to kwintesencja horroru. Przygotujcie się na... najlepsze! Stephen King Stephen King(ur. 1947) napisał ponad pięćdziesiąt książek i wszystkie zyskały status światowych bestsellerów. Znajdują się między nimi: Miasteczko Salem, Misery, Dallas '63 czy Lśnienie. Powieści Kinga doczekały się tłumaczeń na przeszło 30 języków, a na całym świecie można znaleźć ponad 300 milionów egzemplarzy książek z jego nazwiskiem na okładce. Stephen King mieszka w stanie Maine z żoną, powieściopisarką Tabithą King.

14,90 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

45
Dylan & Cohen - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dylan & Cohen
Dostępny
1 szt.

W książce "Dylan i Cohen - Poeci rock-and-rolla" David Boucher z elokwencją akademickiego wykładowcy pokazuje na czym polega poezja w wydaniu obu panów. Odważnie pokazuje, że sztuka Cohena i Dylana nie ogranicza się do lat 60-tych, kiedy obaj odnosili sukcesy komercyjne, ale trwa nadal i to w nie gorszym wydaniu niż za ich młodości. Bogactwo cytowanych źródeł nie pozostawia wątpliwości, że wyrażane zdania są przemyślane i podsumowują dotychczasową ocenę twórczości obu bardów. Polskie wydanie być może trafia wyłącznie do czytelników poważnie zainteresowanych sztuką obu artystów, ale jest nadzieja, że pomoże ono zmienić fatalne rozumienie pojęcia "piosenka" w naszym kraju jako rzeczy błahej i próżnej. Dylan i Cohen nie sięgając po patos Jacka Kaczmarskiego czy SDM również potrafią śpiewać czystą poezją. To oni ucieleśniają dziś średniowiecznych minstreli przekazujących z miasta do miasta wieści z sąsiednich księstw. Książka mimo akademickiego stylu przedstawia w dość interesujący sposób sylwetki, status, poszukiwania, metaforykę a także religie w życiu obu pieśniarzy. Dla miłośników poezji śpiewanej, pozycja obowiązkowa, poszerzająca dotychczasowe rozumienie nurtu w muzyce. Poezja to wyrok, a nie wybór. Cohen uwielbiał powtarzać tę frazę w wywiadach opowiadając o swoim powołaniu. Zdarzało mu się łapać na tym, że nad ranem uderza głową o posadzkę pod kuchennym stołem i powtarza w amoku "To ponad moje siły, nie dokończę tego wiersza!". Rozumie ON swoje powołanie do poezji w sposób bardzo konwencjonalny. Potrafi całymi latami szukać rymu, lub pisząc dziesiątki strof traci miesiące na wybranie sześciu najważniejszych dla całego wiersza. Nie wolno zapominać, że do piosenki Cohen trafił po wydaniu swoich powieści i kilku tomików wierszy jako dojrzały poeta/prozaik eksperymentujący na niwie folkowego grania. Historia wyglądała inaczej w przypadku młodego Boba Dylana. Ten od zawsze dążył do buntu i w każdej dekadzie na nowo definiował siebie i swoją sztukę. Mądrość ulicy, która tętni w jego tekstach została okrzyknięta poezją praktycznie bez woli Dylana. Kiedy sam zrozumiał siłę swojego przekazu osiągnął już pozycję pozwalającą rozdawać karty w branży. Stał się wzorcem dla tekściarzy z całego świata, wzorcem ciągle pozostającym o krok przed jego naśladowcami. Trzydzieści lat temu w wywiadzie dla Playboya Bob Dylan przyznał, że jest przede wszystkim poetą, a potem dopiero muzykiem. Mówił, że żyje jak poeta i jak poeta umrze. Jak się okazało, była to trafna przepowiednia - 10 grudnia artysta zostanie uhonorowany literacką nagrodą Nobla.

44,90 zł
25,14 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 19,76 zł

46
Konturowe mapy Polski z ćwiczeniami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konturowe mapy Polski z ćwiczeniami
Niedostępny
Brak

Publikacja zawiera 36 map Polski z ćwiczeniami: mapy administracyjne i demograficzne, mapy z zakresu gospodarki, transportu i energetyki, mapy z zakresu środowiska naturalnego i ochrony przyrody, zadania sprawdzające umiejętności posługiwania się mapą. Zadania zawarte w tej książce pomogą uczniom przygotować się do klasówek z geografii i powtórzyć materiał przed maturą, a nauczycielom posłużą jako materiały do wykorzystania na lekcjach i sprawdzianach.

9,99 zł
Powiadomienie
47
Dojrzewanie dziewcząt od A do Z - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dojrzewanie dziewcząt od A do Z
Dostępny
122 szt.

Przystępnie napisany poradnik dla nastolatek, ich wychowawców i rodziców, który pomoże znaleźć odpowiedzi na kilkaset kłopotliwych i często kontrowersyjnych pytań związanych z trudnym okresem dojrzewania.

14,99 zł
48
Regionalizm literacki w Polsce. Zarys historyczny i wybór źródeł - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Regionalizm literacki w Polsce. Zarys historyczny i wybór źródeł
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.26

Kolejny tom serii literaturoznawczych studiów regionalistycznych przynosi całościowe spojrzenie na obecność idei regionalistycznej w polskiej refleksji o literaturze. Profesorowie Małgorzata Mikołajczak i Zbigniew Chojnowski, znakomici filolodzy i zarazem kulturoznawcy, autorzy wielu znaczących prac z obszaru zagadnień między innymi geopoetyki, geografii literackiej oraz dyskursu tożsamościowego w literaturze, przygotowali rzecz fundamentalną. Antologię wypowiedzi krytycznoliterackich, publicystycznych i naukowych podejmujących w zasadniczy sposób kwestię regionalizmu jako zjawiska literackiego. Zważywszy na aktualność, wszechstronność oraz dynamizm współczesnego dyskursu społecznego o szeroko rozumianej tożsamości kulturowej, w której istotnym czynnikiem jest związek z miejscem, prace literaturoznawcze zmierzające do badania i naukowego porządkowania tego dyskursu są nie do przecenienia. prof. dr hab. Andrzej Zawada

39,00 zł
28,47 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

49
Kerygmatyczne figury interpretacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kerygmatyczne figury interpretacji
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.26

Kerygmatyczne figury interpretacji przedstawia autorską koncepcję literaturoznawczej lektury i krytyki. Wraz z poprzednią książką Poza horyzontem. Eseje o sztuce czytania (Ćwiczenia z poszukiwania sensu) stanowi dylogię proponującą całkowicie nowe analityczno-interpretacyjne ujęcie teorii literatury. Odwołując się do chrześcijańskiej antropologii literatury i kerygmatycznej szkoły interpretacji tekstu literackiego, książka prowadzi do refleksji metakrytycznej i metainterpretacyjnej, odnosząc kategorię kerygmatyczności do lektury, interpretacji i krytyki. Zawarte w książce szkice osnute są wokół ważnych, a niekiedy – centralnych problemów współczesnej myśli literaturoznawczej, zwłaszcza tej, która występuje jako teoria (czy filozofia) lektury-interpretacji-krytyki. Mowa w nich o roli „olśnienia” w procesie interpretacji, o metaforach zdrady i walki, o prorockiej i mesjańskiej misji krytyków, o postawionej na nowo kwestii służebności interpretacji, o potrzebie odniesienia do źródłowego sensu. Podjęte rozważania, sięgające do tradycji badań literaturoznawczych i humanistycznych, zostały zderzone z reinterpretowanymi w kluczu hermeneutycznym fragmentami Pisma Świętego, które są tu aktualizowane w kontekście dylematów związanych z teorią interpretacji. W ten sposób książka pokazuje, w jak wielkim stopniu i w jak fundamentalnych kwestiach poststruktralne koncepcje oparte są na logice i strukturach narracyjnych wywodzących się z tradycji judeochrześcijańskiej, a także, jak przydatna i potrzebna dla krytycznej interpretacji poststruktualizmu jest perspektywa postsekularna. Adam Regiewicz – dr hab. nauk humanistycznych, prof. nadzw. Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie; kierownik Zakładu Teorii Literatury oraz Pracowni Komparatystyki Kulturowej. Zajmuje się badaniem zjawisk na pograniczu literaturoznawstwa i komparatystyki kulturowej. Od lat realizuje projekt badań nad kulturą współczesną badaną w perspektywie chrześcijaństwa jako paradygmatu kulturowego Europy i jego kryzysu w dobie sekularyzmu, uwzględniający najszersze spektrum zjawisk: film, literaturę, muzykę. Podejmuje kwestie związane z kerygmatycznością przekazów kulturowych w ramach szeroko pojętych badań postsekularnych. W tym zakresie opublikował monografie: Kino a kultura w świetle antropologii współczesnej. Próba interpretacji kerygmatycznej (2011); Katechezy w obrazach. Kerygmatyczne czytanie filmu (2013); Poza horyzontem. Eseje o sztuce czytania (ćwiczenia z poszukiwania sensu) (2015); Dekalog polski. Kerygmatyczne rozmowy o filmie dokumentalnym (2016).

39,00 zł
28,47 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

50
Oblicza artystów. W kręgu narracji Eberharda Hilschera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oblicza artystów. W kręgu narracji Eberharda Hilschera
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.06.17

Bohaterem książki jest artysta i jego wielorakie oblicza, wykreowane przez niemieckiego pisarza Eberharda Hilschera, twórcy sytuowanego dotychczas poza kanonem literatury powstałej w byłej NRD. Zasadniczą część rozprawy stanowią interpretacje wybranych utworów literackich, a ich główną osią są postaci artystów. Odkrywanie ich indywidualnych tożsamości pozwala jednocześnie odsłonić oblicze pisarza spoza głównego nurtu oraz zrewidować jego miejsce w historii literatury niemieckiej. „Eberhard Hilscher jest pisarzem stosunkowo mało znanym w Polsce i już choćby z tego powodu powstanie studium Oblicza artystów. W kręgu narracji Eberharda Hilschera można i należy powitać z radością. […] To tekst bardzo bogaty i informatywny, pozwalający poznać erudycję i bogatą fantazję autora analizowanych tekstów, swobodnie poruszającego się po epokach i stylach, nie stroniącego od eksperymentów formalnych, operowania symbolem i intertekstualnym nawiązaniem, stawiającego niekiedy odważne pytania; to tekst o dziele twórcy w swą twórczość w pewnym sensie uwikłanego, skazanego na nią i walczącego o jej rację bytu; idealisty wierzącego w artystyczną nieśmiertelność i konieczność niezależności, orędownika wartości humanistycznych i prawdy, nawet jeśli wyalienowanego, to przekonanego o potrzebie tworzenia dla dobra ogółu." Z recenzji prof. dr hab. Katarzyny Grzywki-Kolago

39,00 zł
28,47 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

51
Pisać jak z nut. Podręcznik rozwijający sprawność pisania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisać jak z nut. Podręcznik rozwijający sprawność pisania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.07

Podręcznik jest adresowany do uczących się języka polskiego jako obcego, drugiego i odziedziczonego na poziomie samodzielności (B1+/B2). Może również stanowić pomoc w pracy z uczniami klas gimnazjalnych i licealnych w szkołach polskich w kraju i za granicą oraz w przygotowaniach do egzaminu biegłości. Uwzględniono w nim formy pisemne wymagane na tych poziomach, ale także role komunikacyjne, pojęcia i intencje, które determinują charakter i cel wypowiedzi, tematykę, zagadnienia gramatyczne i stylistyczne oraz techniki pracy z tekstem. Materiał wyjściowy do zadań pisemnych występuje w postaci bodźca słownego oraz wizualnego. W podręczniku zastosowano innowacyjną metodę nauczania pisania poprzez słuchanie, z uwzględnieniem przekładu intersemiotycznego jako działania mediacyjnego oraz wymogami aktywnego (współ)uczestnictwa uczących się. Przejawia się to m.in. w wykonywaniu zadań projektowych, które zakładają indywidualną lub grupową, w pełni samodzielną pracę studentów z wykorzystaniem zasobów internetowych. Zadania te mają także związek z obecnym w podręczniku podejściem interkulturowym. Spis treści Część 1: 1. Opis osoby 2. Charakterystyka bezpośrednia i pośrednia 3. Sprawozdanie 4. Esej szkolny (wypracowanie) 5. Opis przedmiotu 6. Opis miejsca 7. Reklama 8. Listy z prośbą i podziękowaniem 9. Podanie 10. List motywacyjny 11. Życiorys tradycyjny i CV 12. Opis krajobrazu 13. Opis sytuacji 14. Opowiadanie (tekst narracyjny) 15. Streszczenie 16. Recenzja 17. Porównywanie 18. Rozprawka (tekst argumentacyjny) Część 2: 1. Wybrane funkcje języka 2. Rzeczowniki odczasownikowe 3. Imiesłowy przymiotnikowe czynne 4. Imiesłowy przymiotnikowe bierne 5. Strona bierna 6. Formy nieosobowe 7. Imiesłowy przysłówkowe 8. Mowa zależna 9. Przymiotniki odrzeczownikowe 10. Szyk wyrazów w zdaniu 11. Zdanie pojedyncze rozwinięte 12. Zdanie pojedyncze zamiast złożonego 13. Przekształcanie grup zdań pojedynczych w zdanie złożone 14. Spójność tekstu 15. Skracanie tekstów 16. Użycie wyrazów bliskoznacznych 17. Użycie wyrazów przeciwstawnych

69,00 zł
50,37 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,63 zł

52
Śląsk Cieszyński. Mapa turystyczna, 1:90 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śląsk Cieszyński. Mapa turystyczna, 1:90 000
Dostępny
42 szt.

Jest to mapa jednostronna w skali 1:90 000. Przedstawia szczególny region, leżący w granicach dwóch krajów: Polski i Czech (śląsk Cieszyński, cz. Těínské Slezsko). Z geograficznego punktu widzenia, rozciąga się na terenie sześciu mezoregionów: zachodniej części Pogórza śląskiego (Pogórze Cieszyńskie), południowo-zachodniej części Doliny Górnej Wisły, zachodniej części Beskidu śląskiego, wschodniej części Beskidu śląsko-Morawskiego, północnej części Bramy Morawskiej oraz wschodniej części Wysoczyzny Kończyckiej. Historycznie obejmuje ziemie dawnego Księstwa Cieszyńskiego, w jego granicach z lat 1315-1572. Zasięg mapy wyznaczają: Pszczyna na północy, Ostrava na zachodzie, słowacka Cadca na południu i Żywiec na wschodzie. Z turystycznego punktu widzenia obszar ten stanowi wyjątkowe połączenie niezwykłej beskidzkiej przyrody, bogatej kultury ludowej miejscowych górali, silnego poczucia tożsamości regionalnej mieszkańców oraz fascynującej, piastowskiej i austro-węgierskiej historii. Dlatego warto go odwiedzić. Na mapie zaznaczono historyczne granice śląska Cieszyńskiego. Na odwrocie znajduje się obszerny informator turystyczny, zawierający ogólny opis śląska Cieszyńskiego, charakterystykę Beskidu śląskiego i śląsko-Morawskiego, opisy wybranych miejscowości regionu, dokładny opis zabytków Cieszyna oraz plan centrum Cieszyna w skali 1:10 000. Mapa polecana jest dla osób zmotoryzowanych, ale również dla turystów pieszych i rowerowych.

9,90 zł
6,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 2,91 zł

53
Rynki pracy państw Unii Europejskiej w okresie kryzysu. Procesy dostosowawcze i działania antykryzysowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rynki pracy państw Unii Europejskiej w okresie kryzysu. Procesy dostos...
Dostępny
3 szt.

Głównym celem badawczym publikacji jest rozpoznanie mechanizmu dostosowań na rynkach pracy państw członkowskich UE do recesji gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem czynników wywołujących rożne reakcje rynków na pogorszenie dynamiki wzrostu gospodarczego oraz towarzyszących im działań antykryzysowych i na tym tle sformułowanie opinii na temat możliwych zagrożeń powrotu zatrudnienia i bezrobocia do poziomów sprzed kryzysu. Zakres przestrzenny monografii obejmie 27 państw członkowskich UE, choć w niektórych sytuacjach ograniczenia w dostępności danych powodowały zawężenie grupy analizowanych krajów. W celach porównawczych analizą objęto Unię Europejską jako całość.

46,20 zł
36,50 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,70 zł

54
Gospodarka województwa wołyńskiego 1921-1939 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gospodarka województwa wołyńskiego 1921-1939
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.19

Województwo wołyńskie było obszarem szczególnym na mapie II Rzeczypospolitej ze względu na strukturę etniczną i specyfikę życia politycznego. Z uwagi na to od lat cieszy się zainteresowaniem polskich historyków, którzy w badaniach koncentrują się na kwestiach politycznych i narodowościowych. Brakuje natomiast publikacji na temat sytuacji ekonomicznej na tym obszarze. Tę poważną lukę w historiografii wypełnia pionierska praca Artura Czuchryty, Gospodarka województwa wołyńskiego w latach 1921-1939. Autor, opierając się na obszernej i zróżnicowanej bazie źródłowej, przedstawił szerokie spektrum problemów dotyczących rozwoju gospodarczego Wołynia w okresie międzywojennym. Zarysował główne kierunki polityki ekonomicznej państwa polskiego wobec omawianego terytorium, a następnie scharakteryzował rozwój rolnictwa, przemysłu, handlu, rzemiosła i bankowości. [dr hab. Mirosław Szumiło]

35,70 zł
28,20 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,50 zł

55
Kapitan Stefan Kulig. Żołnierz Wyklęty Niezłomny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapitan Stefan Kulig. Żołnierz Wyklęty Niezłomny
Dostępny
100 szt.

Książka przedstawia historię kpt. Stefana Kuliga, ps. „Gorol” i „Wicher”. Niezłomnego Wyklętego Żołnierza ZWZ-AK, więźnia KL Auschwitz-Birkenau, Sachsenhausen, Ravensbrück, partyzanta PPAN, więźnia stalinowskiego.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

56
Książę Szaranek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książę Szaranek
Dostępny
3 szt.

„To co jezd nojwożniejsze, jezd do ócz nie do zobaczynio”. Brzmi znajomo? Ależ tak – to najbardziej znany cytat z Małego Księcia przetłumaczony na... gwarę wielkopolską. Ambitnego zadania przełożenia słynnej książki na gwarę podjął się mistrz poznańskiej mowy, pisarz i publicysta Juliusz Kubel. Książę Szaranek z pewnością rozbawi wszystkich starszych i młodszych wielbicieli Małego Księcia (bo kto słyszał o „wężu boa, co śrutuje swoją ofiarę wew cołkiyj postaci”?), nie traci jednak nic z filozoficznego charakteru oryginału. Dla tych, którzy nie najlepiej radzą sobie z gwarą, autor przygotował specjalny słowniczek, a całość książki przeczytał na dołączonym audiobooku.

22,00 zł
16,99 zł

Rabat 22,8%
oszczędzasz 5,01 zł

57
Colt Express. Szeryf i Więźniowie, rozszerzenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Colt Express. Szeryf i Więźniowie, rozszerzenie
Rebel, od 10 lat
Dostępny
3 szt.

Uwaga. To nie jest samodzielna gra. Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: „Colt Express” (edycja polska) Drugie rozszerzenie wprowadzające możliwość gry szeryfem oraz nieuchwytną Mei! Kolejny raz grupa niesławnych bandytów zaplanowała napad na ekspres Union Pacific. Szeryf Samuel Ford jest uzbrojony i ma do dyspozycji wagon – więźniarkę. Czy to wystarczy by pokonać nowe zagrożenie – nieuchwytną Mei! Szeryf musi mieć się na baczności, bo Mei potrafi przyczaić się jak tygrys i atakować niczym smok! Dodatek „Colt Express. Szeryf i Więźniowie” wprowadza trójwymiarowy model wagonu więziennego. Szeryf Samuel Ford – nowa grywalna postać posiadająca odmienne cele niż bandyci (spełniając 4 nich – wygrywa rozgrywkę), dzięki karcie Pojmanie może zamykać bandytów w celi Wagonu Więziennego. Nie zapominajmy o Mei – zasilającej szeregi Bandytów zwinnej akrobatce, która z łatwością wspina się po wagonach. Jej specjalna zdolność aktywuje się podczas zagrania karty Zmiany Poziomu – wówczas może ona przemieścić się „po przekątnej”, czyli przesunąć się do wewnątrz lub na dach sąsiedniego wagonu. „Colt Express. Szeryf i Więźniowie” można dowolnie łączyć zarówno z podstawową wersją jak i ze wszystkimi dodatkami. Nowe zasady, postaci i wagon sprawiają, że rozgrywka nabiera nowego wymiaru. Czas kolejny raz wybrać się na Dziki Zachód! Zawartość opakowania: • Wagon Więzienny, • 2 plansze postaci, • pionek Szeryfa z Gwiazdą, • pionek konia, • 2 Torby Pocztowe, • Worek z pieniędzmi, • 7 kart Więźniów, • 7 kart Genialnych Pomysłów, • 7 Listów Gończych, • 18 kart Mel, • 23 Karty Szeryfa, • 14 kart Celów Szeryfa, • 7 Nakazów Aresztowania, • 7 Celów Specjalnych, • 13 kart Rund, • 3 karty Bijatyki.

90,00 zł
79,20 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,80 zł

58
Puzzle Heye 1000 elementów. Tęczowe Doodle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle Heye 1000 elementów. Tęczowe Doodle
Heye
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

85,24 zł
68,19 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 17,05 zł

59
Puzzle Heye 1000 elementów. Supernowa II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle Heye 1000 elementów. Supernowa II
Heye
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.04.07

73,00 zł
58,40 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 14,60 zł

60
Puzzle Heye 1000 elementów. Jolly Pets. Dziki tygrys, Dean Russo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle Heye 1000 elementów. Jolly Pets. Dziki tygrys, Dean Russo
Heye, 1000
Dostępny
5 szt.

„Dziki tygrys” Deana Russo natychmiast rzuca na ciebie czar. Nie odpuszczaj aż do ostatniego kawałka układanki! Układanie puzzli to twórcza rozrywka bez względu na wiek. Rozwija spostrzegawczość, uczy wytrwałości i ćwiczy koncentrację. Jest wyzwaniem, z którym można zmagać się w pojedynkę lub w większym gronie. Wymiary obrazka po ułożeniu: 50.0 x 70.0 cm

65,99 zł
52,79 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 13,20 zł

61
Puzzle Heye 1000 elementów. Funky ZOO. Część VI: Podwodne życie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
78,93 zł
63,14 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 15,79 zł

62
Puzzle Heye 1000 elementów. Ruda piękność w łodzi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle Heye 1000 elementów. Ruda piękność w łodzi
Heye
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.04.02

85,24 zł
68,19 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 17,05 zł

63
Puzzle Heye 1000 elementów. Niebieskie oczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle Heye 1000 elementów. Niebieskie oczy
Heye
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.05.05

85,24 zł
68,19 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 17,05 zł

64
Puzzle 1000 elementów. Islandia, wodospad Seljalandsfoss - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Islandia, wodospad Seljalandsfoss
Heye, 1000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.15

59,90 zł
47,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,98 zł

65
Puzzle Heye 1000 elementów. Wielka sowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle Heye 1000 elementów. Wielka sowa
Heye, 1000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.12

HEYE to wyjątkowo ceniony producent puzzli, mający swoją siedzibę w Niemczech. Wspaniałe, designerskie grafiki, tworzone przez wyjątkowych artystów ilustratorów, do tego świetna jakość i przyjemność z układania - całość tworzy wyjątkową renomę tej marki wśród miłośników układania puzzli.

85,24 zł
68,19 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 17,05 zł

66
Puzzle Heye 1000 elementów. Trzy szczyty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
89,15 zł
71,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 17,83 zł

67
Puzzle Heye 2000 elementów + plakat. Trafalgar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle Heye 2000 elementów + plakat. Trafalgar
Heye
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.06

143,92 zł
115,14 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 28,78 zł

68
Sisters. Tom 5. W centrum uwagi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sisters. Tom 5. W centrum uwagi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.19

Przedstawiamy piąty tom humorystycznej serii familijnej o perypetiach dwóch sióstr: nastoletniej Wendy i o kilka lat młodszej Marine Nie ma to jak zrobić siostrze głupi dowcip! Co tam, że nabije sobie guza i się wścieknie. Zaraz złość jej przejdzie, a jutro to ona odwdzięczy się kawałem. Tak właśnie wygląda życie dwóch sióstr, które każdego dnia wymyślają coś szalonego. Gorzej, jeśli zabawa kończy się założeniem gipsu, ale nawet z nogą wyglądającą jak pożyczona od mumii można robić niesamowite sztuczki – czy to w domu, czy w szkole, czy na ulicy. W dodatku człowiek znajduje się w centrum uwagi i wszyscy chcą mu pomagać. Jednostronicowe historie o dwóch siostrach są tworzone przez scenarzystę Christophe'a Cazenove'a (autora tekstów do niemal 40 serii humorystycznych dla dzieci i dorosłych) oraz scenarzystę i rysownika Williama Maury'ego, który oprócz Sisters zajmuje się kolorowaniem plansz do kilku innych cykli.

24,99 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

69
Moskwa 1617-1618 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moskwa 1617-1618
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.10

Autor przedstawia historię stosunków polsko-rosyjskich w XVII w. Prezentuje pasmo ciągłych konfliktów zbrojnych oraz sytuację obu krajów: Polski - coraz słabszej - i Rosji - państwa rosnącego w siłę. Gdy Polacy zbliżyli się do Bramy Arbackiej, Moskwiczanie przywitali ich tak gęstym ogniem, że mury wszystkie jak ogniste, wojsko w polu stojące widziało. Z tego powodu idąca na czele piechota rozpierzchła się i nie wyrąbała zagradzających dostęp do bramy umocnień. Zadanie to spadło na barki Nowodworskiego. Kawaler maltański podsadził petardę pod wrota. Siła wybuchu rozerwała je na strzępy. Polacy wpadli do środka i po krótkiej walce wycięli załogę fortecy. Droga stanęła otworem.

28,00 zł
22,40 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

70
Wspomnienia Prezydenta Szczecina - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wspomnienia Prezydenta Szczecina
Dostępny
22 szt.

5 lipca 1945 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Szczecina. Wtedy podjęto wiążącą decyzję o przynależności miasta do Polski. Wzdłuż jego ulic zawisły plakaty "POLACY! Szczecin jest polski!". Na pierwszego polskiego prezydenta Szczecina powołano Piotra Zarembę - 35-letniego inżyniera z Poznania. W Pierwszym szczecińskim roku Piotr Zaremba opisał swoje uczestnictwo w tworzeniu polskiej państwowości na Ziemiach Odzyskanych. Nie było to zadanie proste - szczecińscy Niemcy za wszelką cenę starali się nie dopuścić do przejęcia miasta przez Polaków, część portowa Szczecina znajdowała się pod zarządem Armii Czerwonej, transporty osadników przybywały regularnie i należało im zapewnić mieszkania i wyżywienie w zrujnowanym wojną mieście. Dopiero dzisiaj można ocenić, jak gigantyczną pracę wykonano w tym okresie. Wznowienie wspomnień Piotra Zaremby wynika z potrzeby przybliżenia działalności pierwszych polskich władz Szczecina. Istotne jest zwłaszcza dziś, kiedy wokół pierwszego prezydenta narosło wiele kontrowersji, których wyjaśnieniu może posłużyć lektura tych wspomnień.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

71
Nieznana wojna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieznana wojna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.10

Dla Hitlera był człowiekiem do zadań specjalnych, dla aliantów najgroźniejszym człowiekiem w Europie. Uwolnił Mussoliniego. W Budapeszcie porwał syna admirała Horthyego i opanował siedzibę regenta na Zamku Królewskim uniemożliwiając zawarcie pokoju z aliantami. Planował likwidację Roosevelta, Churchilla i Stalina podczas konferencji w Teheranie, we Francji miał aresztować marszałka Pétaina, w Jugosławii ścigał Tito. Był współtwórcą Organizacji Gehlena, po wojnie współpracował z wieloma wywiadami, z izraelskim włącznie. Zbliżała się godzina "X" Krzyknąłem: "Włożyć hełmy!". Nieco z przodu zauważyłem hotel. Dałem rozkaz: "Zwolnić hol!". Kilka chwil później doskonały Meier pikował świadomie ku ziemi; spostrzegłem, że łagodna łąka, na której zgodnie z rozkazem Studenta zamierzaliśmy spokojnie lądować ślizgiem, była tylko krótką, nachyloną ku przepaści platformą, usianą kamieniami. Natychmiast krzyknąłem: "Lądowanie pod ostrym kątem, jak najbliżej za hotelem!" [...] Mimo użycia spadochronu hamującego zetknęliśmy się z ziemią ze zbyt wielką szybkością i odbiliśmy się od niej klika razy, czyniąc wiele hałasu. Niemal zupełnie rozbity szybowiec zatrzymał się wreszcie mniej więcej piętnaście metrów przed hotelem. Odtąd akcja nabrała tempa. Pobiegłem co sił w nogach z bronią w ręku; za mną podążało siedmiu towarzyszy z Waffen-SS i podporucznik Meier. Wartownik jedynie patrzył osłupiały. Z prawej strony znajdowały się jakieś drzwi. Wskoczyłem w nie. Przy radiostacji siedział spokojnie operator i nadawał. Kopnięciem wybiłem spod niego krzesło, upadł na ziemię. Ciosem kolby pistoletu maszynowego rozbiłem radiostację. [...] W tym momencie nadbiegł Radl, który też zdołał się przedostać. Zostawiłem pod drzwiami dwóch naszych ludzi i wszedłem do pokoju Mussoliniego, w którym był ciągle Schwerdt. - Duce, przysłał mnie Führer, jest Pan wolny! Ścisnął mi ręce i obejmując mnie powiedział: -Wiedziałem, że mój przyjaciel, Adolf Hitler, mnie nie opuści! (fragmenty książki)

49,90 zł
35,93 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

72
Zapory. Żołnierze wyklęci. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapory. Żołnierze wyklęci. Tom 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.09

Na początku czerwca 1945 roku "Zapora" poprowadził nas w Zamojskie, gdzie spotkaliśmy się z przyjacielem komendanta, słynnym ?Podkową`. Po drodze rozbrajaliśmy mniejsze posterunki MO. Pamiętam, że wstąpiliśmy też do jakiegoś kościoła, w którym ksiądz podarował nam szkaplerze z Matką Boską. Potem w Janowie zabraliśmy Sowietom pięć studebakerów. Jeden z nich się zepsuł, więc "Zapora" kazał go spalić. W drodze powrotnej znowu rozbrajaliśmy mniejsze i większe posterunki MO, między innymi w Bychawie, Józefowie i Urzędowie. Był to okres naszej największej aktywności. Zdawało się, że ?Zapora` chciał pokazać, kto tutaj naprawdę rządzi. Podczas zdobywania Bychawy ubezpieczałem oddział. Zaminowałem drewniany most od strony Lublina. W pewnej chwili nasz posterunek dał znać, że w stronę miasta jedzie jakiś samochód. Na rozkaz porucznika "Jagody" zdetonowałem most. Po chwili okazało się, że to jechał pluton "Renka". Nasi ludzie musieli się więc przeprawiać przez rzeczkę. Do Józefowa weszliśmy w dzień targowy. Podjechaliśmy samochodami pod znajdującą się w rynku komendę milicji, wysiedliśmy, a władza, to znaczy MO, nie widząc szans na skuteczny opór, poddała się bez walki. Do ludności przemówił porucznik "Opal". Potem dwóch funkcjonariuszy milicji, wskazanych przez mieszkańców Józefowa, otrzymało po parę kijów. Była to kara za ich złe zachowanie w stosunku do miejscowej ludności. Najsympatyczniej witano nas w Urzędowie. Nie bez powodu miasteczko to było przez ubowców nazywane Londynem. Najbliżsi nam byli mieszkańcy przedmieścia zwanego Bęczynem, gdzie zawsze można było liczyć na pomoc i wsparcie. Stąd pochodziło wielu chłopaków z naszego oddziału. Za to wszystko czerwona władza brała na mieszkańcach Bęczyna krwawy odwet - pacyfikowała, paliła i rabowała ich domostwa. (fragment książki)

49,90 zł
35,93 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

73
Zapory. Żołnierze wyklęci. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapory. Żołnierze wyklęci. Tom 1
Dostępny
76 szt.

Na początku czerwca 1945 roku "Zapora" poprowadził nas w Zamojskie, gdzie spotkaliśmy się z przyjacielem komendanta, słynnym "Podkową". Po drodze rozbrajaliśmy mniejsze posterunki MO. Pamiętam, że wstąpiliśmy też do jakiegoś kościoła, w którym ksiądz podarował nam szkaplerze z Matką Boską. Potem w Janowie zabraliśmy Sowietom pięć studebakerów. Jeden z nich się zepsuł, więc "Zapora" kazał go spalić. W drodze powrotnej znowu rozbrajaliśmy mniejsze i większe posterunki MO, między innymi w Bychawie, Józefowie i Urzędowie. Był to okres naszej największej aktywności. Zdawało się, że "Zapora" chciał pokazać, kto tutaj naprawdę rządzi. Podczas zdobywania Bychawy ubezpieczałem oddział. Zaminowałem drewniany most od strony Lublina. W pewnej chwili nasz posterunek dał znać, że w stronę miasta jedzie jakiś samochód. Na rozkaz porucznika "Jagody" zdetonowałem most. Po chwili okazało się, że to jechał pluton "Renka". Nasi ludzie musieli się więc przeprawiać przez rzeczkę. Do Józefowa weszliśmy w dzień targowy. Podjechaliśmy samochodami pod znajdującą się w rynku komendę milicji, wysiedliśmy, a władza, to znaczy MO, nie widząc szans na skuteczny opór, poddała się bez walki. Do ludności przemówił porucznik "Opal". Potem dwóch funkcjonariuszy milicji, wskazanych przez mieszkańców Józefowa, otrzymało po parę kijów. Była to kara za ich złe zachowanie w stosunku do miejscowej ludności. Najsympatyczniej witano nas w Urzędowie. Nie bez powodu miasteczko to było przez ubowców nazywane Londynem. Najbliżsi nam byli mieszkańcy przedmieścia zwanego Bęczynem, gdzie zawsze można było liczyć na pomoc i wsparcie. Stąd pochodziło wielu chłopaków z naszego oddziału. Za to wszystko czerwona władza brała na mieszkańcach Bęczyna krwawy odwet - pacyfikowała, paliła i rabowała ich domostwa. (fragment książki)

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

74
Trolle Zestaw artystyczny z farbami plakatowymi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trolle Zestaw artystyczny z farbami plakatowymi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.15

Trolle Zestaw artystyczny z farbami plakatowymi: - 5 pudełeczek z farbą - pędzelek - 3 arkusze do pokolorowania. Dla dzieci w wieku od 3 lat

30,00 zł
26,70 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,30 zł

75
Surykatka stojąca S - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Surykatka stojąca S
Collecta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.31

SURYKATKA STOJCA to figurka kolekcjonerska firmy Collecta. Produkty tej firmy cechuje wysoka jakość wykonania oraz wiernie oddany kształt oraz kolor zwierzęcia.

9,40 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,4%
oszczędzasz 0,41 zł

76
Ogier Clydesdale maści gniadej XL - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ogier Clydesdale maści gniadej XL
Dostępny
4 szt.

OGIER CLYDESDALE MAŚCI GNIADEJ to figurka kolekcjonerska firmy Collecta. Produkty tej firmy cechuje wysoka jakość wykonania oraz wiernie oddany kształt oraz kolor zwierzęcia.

36,30 zł
31,94 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,36 zł

Wróć do góry