hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2016.11.19

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 19 listopada 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Karty do gry Texas Hold'em jumbo, czarne (Cartamundi), na drugim Karty do gry Texas Hold'em jumbo, czerwone (Cartamundi). Kolejny produkt to Matki (Pavol Rankov) oraz Damskie laboratorium. Przepisy na domowe kosmetyki (Angelika Gumkowska).
1
Karty do gry Texas Hold'em jumbo, czarne - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty do gry Texas Hold'em jumbo, czarne
Cartamundi, od 3 lat
Dostępny23 szt.

Talia składająca się z 54 plastikowych kart z dużym indeksem w kolorze czarnym.

28,80 zł
23,62 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 5,18 zł

3 osoby kupiły
2
Karty do gry Texas Hold'em jumbo, czerwone - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty do gry Texas Hold'em jumbo, czerwone
Cartamundi, od 3 lat
Dostępny12 szt.

Talia składająca się z 54 plastikowych kart z dużym indeksem; w kolorze czerwonym.

28,80 zł
23,62 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 5,18 zł

2 osoby kupiły
3
Matki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matki
Dostępny32 szt.

Po wyzwoleniu Czechosłowacji przez Armię Czerwoną w 1945 roku, młoda kobieta o imieniu Zuzana zostaje oskarżona o zdradę kochanka, radzieckiego partyzanta. Zesłana do Gułagu, rodzi syna. Chłopcu udaje się przeżyć. Codzienność Zuzany to wieloletnia walka o przetrwanie wśród kobiet, które więcej dzieli niż łączy. Po śmierci Stalina zesłańcy mogą wrócić do swoich domów. Syn Zuzany będzie jednak, jak przystało na sowieckiego obywatela, nosił czerwoną chustę pionierów wokół szyi... Sześćdziesiąt lat później kobieta rozmawia z pewną studentką, która przygotowuje pracę na temat macierzyństwa w trudnych warunkach.

37,00 zł
26,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

1 osoba kupiła
4
Damskie laboratorium. Przepisy na domowe kosmetyki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Damskie laboratorium. Przepisy na domowe kosmetyki
Dostępny24 szt.

"Damskie laboratorium. Przepisy na domowe kosmetyki" to książka przede wszystkim dla kobiet, które lubią decydować o tym, co wsmarowują we własną skórę. Zawiera 50 receptur na naturalne kosmetyki, które możesz wykonać samodzielnie we własnym domu. Może nie brzmi to zbyt porywająco wiec powiem, że nie są to wcale przepisy na maseczki z płatków owsianych czy okład z dziurawca. O nie. To prawdziwe kremy, balsamy, sera, mydła i perfumy! To spora dawka wiedzy o tym jak bezpiecznie robić naturalne kosmetyki niezawierające niepotrzebnych konserwantów czy dodatków jedynie wypełniających pudełko. To receptury, które możesz modyfikować tak by dopasować gotowe produkty idealnie do twoich potrzeb i skóry. W książce znajdziesz sporą dawkę porad i wskazówek jak stworzyć w domu małe laboratorium, w którym będziesz mogła wyprodukować nawet własną linie kosmetyków. Takie produkty to nie tylko świadoma decyzja dotycząca składników jakie będziesz stosować na własne ciało, ale też dobra zabawa. Możesz zaangażować własne dzieci i zrobić z nimi np. żelowe mydełka rozwijając w ten sposób pasję do eksperymentowania. Własnoręcznie zrobione produkty, w ozdobnych opakowaniach to świetny sposób na oryginalny prezent. W książce znajdziesz też dodatkowe wskazówki tyczące się modyfikacji receptur, by zachęcić cię do coraz większej kreatywności, tak byś w przyszłości stała się autorką własnych unikatowych receptur. Przedstawię zasady jakimi należy się kierować robiąc różne rodzaje kosmetyków.

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

1 osoba kupiła
5
Mój Toruń. Wspomnienia chłopaka z Mokrego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój Toruń. Wspomnienia chłopaka z Mokrego
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.19

Książka pt. "Mój Toruń. Wspomnienia chłopaka z Mokrego" jest pozycją wspomnieniową dotyczącą lat 50. i 60. minionego wieku, bo na ten okres przypada młodość autora, którą spędził w Toruniu, mieście swojego urodzenia i dorastania. Mieczysław Wilczewski przedstawia swój dom rodzinny z podwórkiem, szkołę, do której chodził, znanych sobie ludzi, snuje opowieść o najbliższych i dalszych okolicach, o zwyczajach i pełnym niewygód codziennym życiu na przedmieściu, atrakcyjnych wtedy miejscach, swoich pasjach i fascynacjach, a także odtwarza ówczesną toruńską gwarę. Przywołuje z pamięci i ocala od zapomnienia Toruń, jakiego już dzisiaj nie ma. Miasto i atmosferę sprzed półwiecza, brukowane ulice pozbawione wszelkiego ruchu i zabudowane wszechobecnym "pruskim murem", nieobecne we współczesnym miejskim krajobrazie podwórka, a nawet gazowe latarnie. Wspomina dzieciństwo, które w siermiężnych latach PRL, mimo że pozbawione tylu nowoczesnych gadżetów i zabawek, nie było wcale nudne, a wręcz przeciwnie - obfitowało w zainteresowania obce współczesnej młodzieży. Brak telewizji, komputerów czy telefonów komórkowych nie tylko nie przeszkadzał w swobodnej komunikacji i zabawach, ale znacznie wzbogacał wyobraźnię i kreatywność. Ta książka to swoisty przewodnik po małej ojczyźnie, którą dla autora było pogranicze przedmieść Mokrego i Chełmińskiego, i świecie, który teraz można jedynie zobaczyć na starych fotografiach. To lektura nie tylko dla równolatków autora, którzy odnajdą w niej cząstkę siebie, ale także dla młodszych czytelników zainteresowanych historią swojego miasta i przemianami, które w nim zaszły.

56,00 zł
53,76 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,24 zł

6
Jason Bourne. Steelbook - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jason Bourne. Steelbook
2016
Dostępny1 szt.

Prawie dwie dekady temu błyskotliwy młody żołnierz zgłosił się na ochotnika do eksperymentalnego programu specjalnego, po tym gdy dowiedział się, że terroryści zabili jego ojca. Wiedział, że tylko w ten sposób będzie mógł pomścić jego śmierć. Obiecano mu, że przysłuży się w ten sposób bezpieczeństwu kraju i nabierze niezwykłych umiejętności. Tyle tylko, że wszystko było kłamstwem. Poddawany nieludzkim treningom przez ludzi, których nie umiałby dziś rozpoznać, stał się Jasonem Bournem - wartą sto milionów dolarów bronią w ludzkiej postaci. Kiedy Bourne postanowił zakończyć grę, w jaką grali jego twórcy, ci starali się go usunąć i odebrali mu jedyną kobietę, którą kiedykolwiek kochał. Udało mu się zemścić, poznał swoją prawdziwą tożsamość, odczuł pozorny spokój i postanowił zniknąć. Na zawsze. Taką w każdym razie miał nadzieję. Ale kiedy zostaje aktywowany nowy program, tym razem opracowany jako globalny, nie taki, jaki znał Bourne z czasów działań supermocarstw, gdy był włączony w działania agenturalne, Bourne zostaje wyciągnięty z ukrycia i znajduje się w centrum czegoś, czemu jeszcze nigdy nie stawiał czoła. Globalnej sieci sterującej terrorem. Wrogowie Bourne'a liczą na to, że kiedy dostarczą mu odpowiedniej broni, najbardziej elitarnej, jaką stworzono, ponownie stanie po ich stronie. Nie wiedzą jednak, że nawet złamani żołnierze walczą o bezpieczeństwo niewinnych ludzi.

90,00 zł
85,50 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,50 zł

7
Łauma, wydanie 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łauma, wydanie 3
Niedostępny
Brak

Dorotka, dziewczynka z dużego miasta, wyrusza do Łojm, wsi malowniczo położonej w sercu Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Ale cel tej wizyty szybko przestaje być tylko turystyczny. Na miejscu okazuje się bowiem, że jej babcia zginęła w tajemniczych okolicznościach. Po pogrzebie rodzina postanawia w Łojmach zostać. Choć to dla nich szokująca odmiana, mimo paru niewygód życie w chatce na skraju lasu zaczyna im się podobać. I wszystko byłoby pięknie, gdyby pewnego razu tata Dorotki nie zabił węża, mieszkającego pod kredensem... Tak właśnie zaczyna się Łauma Karola „KaeReLa” Kalinowskiego, wyróżniona m.in. nagrodą dla najlepszego polskiego komiksu roku na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi. W tej obyczajowej historii autor brawurowo łączy elementy komediowe, sceny fantastyczne i chwile prawdziwej grozy. A wszystko to głęboko zanurzone w jaćwieskich wierzeniach i legendach.

34,90 zł
25,83 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

8
Najfutbolniejsi 3. Tajemnica nieziemskiego bramkarza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najfutbolniejsi 3. Tajemnica nieziemskiego bramkarza
Niedostępny
Brak

Piłka nożna to nie tylko sport, to coś znacznie więcej? Na pewno tak to widzą i czują dzieciaki ze szkolnej drużyny FC Soto Alto. Ta zgrana ekipa może nie zawsze mecze wygrywa, ale na pewno nigdy się nie poddaje. Nawet wtedy, gdy meczom towarzyszą bardzo tajemnicze zdarzenia, które wszystko mocno komplikują... Po wakacjach wreszcie wracają treningi przed kolejnym sezonem ligowym. Najpierw trzeba jednak pokonać drużynę z nowej, elitarnej szkoły prywatnej. Tylko kto ma to zrobić, skoro w FC Soto Alto niespodziewanie pojawiło się wiele nowych twarzy, a dotychczasowi zawodnicy mogą nawet stracić miejsce w składzie! Konflikt wisi w powietrzu, ktoś nawet zaczyna prześladować rodzinę jednego z nowych piłkarzy... Czy uda się zachować jedność drużyny, wyjaśnić wszystkie nieporozumienia i zagrać w lidze? Najfutbolniejsi to dowcipna, sympatycznie napisana i bogato ilustrowana seria książek, opowiadająca o pasji i zaangażowaniu, o przyjaźni i współpracy, o perypetiach i przeżyciach dzieci wchodzących w okres dojrzewania. A przede wszystkim - o zupełnie niesamowitych emocjach towarzyszących futbolowi! Trzecia książka w serii poświęconej przygodom szkolnej drużyny piłkarskiej FC Soto Alto.

44,90 zł
32,33 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

9
Myślenie krytyczne jako cel kształcenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myślenie krytyczne jako cel kształcenia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.24

Autorka przedstawia amerykańskie i kanadyjskie dokonania w dziedzinie kształcenia umiejętności myślenia krytycznego, wypracowania jego definicji oraz tworzenia odpowiednich programów i metod nauczania. W Polsce myślenie krytyczne jest utożsamiane z niektórymi kompetencjami logicznymi lub kulturą logiczną, ale bez wyraźnej konceptualizacji i bezpośredniego odniesienia do dydaktyki, szczególnie na niższych szczeblach kształcenia. Pojawia się więc luka w systemie pojęciowym oraz w wiedzy dydaktycznej. Książka Ewy Wasilewskiej-Kamińskiej doskonale ten brak uzupełnia. Autorka stara się odpowiedzieć na pytania: Czym jest myślenie krytyczne? Jaki to rodzaj wiedzy, kompetencji lub procesów poznawczych? W jaki sposób (jeśli w ogóle) można go nauczać? Dając czytelnikom (pedagogom, nauczycielom, wychowawcom i rodzicom) możliwość zapoznania się z dotychczasowymi osiągnięciami w tym zakresie, opisanymi w obszernej literaturze anglojęzycznej, w nikłym stopniu zaś znanymi w naszym kraju.

35,00 zł
29,40 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,60 zł

10
Sto metrów asfaltu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sto metrów asfaltu
Dostępny30 szt.

Doświadczenie miasta jest z zasady doświadczeniem zbiorowy, obfitującym w różne perspektywy i punkty widzenia. Książka o Warszawie Hłaski ustawia zatem badaczy-świadków w różnych punktach mapy tworzonej przez wędrówki pisarza i jego kontakty z ludźmi: inaczej widać go z plebejskiego Marymontu, inaczej z Maisons-Laffitte, owszem, pożądana, ale nie za wszelką cenę, nie może bowiem zacierać tego, co w biografii i sylwetce pisarza pozostaje mimo wszystko tajemnicą, sprzecznością, paradoksem czy wreszcie "białą plamą", której nie da się wypełnić. prof. Jerzy Jarzębski Białoszewski, Tyrmand i Hłasko dojrzewali w kraju nader niechętnie odwzorowującym się kartograficznie, poznawali miasta, gdzie przyjezdny mógł się łatwo zgubić. [...] PRL-owska świadomość kartograficzna (którą formowały rzadkie i niedokładne mapy) może w jakiejś mierze tłumaczyć osobliwą geografię Hłaski. Wielokrotnie czytam w tomie o trudnościach w lokalizacji fikcyjnych wypadków, o swoistej umowności (i wymienności) przestrzennej, która czyni daremnymi wysiłki zmierzające do zlokalizowania śladów po krokach Hłaskowych bohaterów. Myślenie o Warszawie i o Polsce kształtowało się w PRL na podstawie prywatnego doświadczenia miejsc. prof. Wojciech Tomasik

45,00 zł
31,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,50 zł

11
Kot i jego mysz zdrajca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kot i jego mysz zdrajca
Dostępny18 szt.

Kot i jego mysz zdrajca to historia A-Kysza!, znanego grafika komputerowego, autora gry „Dziewięć żyć”. Amanda, striptizerka z klubu Fiku-miku, Szau-hau, pies-cynik, oraz mały Kici-kici towarzyszą głównemu bohaterowi, gdy ten postanawia odnaleźć w realu swoją mysz zdrajcę, bohaterkę „Dziewięciu żyć”. Na podstawie opowiadania powstał musical. Słowa, jakie w swej końcowej partii wypowiada kot – Nocą znów przemierzam świat samotnie, gubię trop i łapię trop ponownie... – mogą oznaczać, że jego starania spełzły na niczym. Jednak zamiast snuć niepewne domysły, lepiej dołączyć do Amandy, Szau-haua i Kici-Kicia, by z bliska poznać prawdziwą historię A-Kysza!

29,50 zł
20,65 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,85 zł

12
Podstawa wymiaru zasiłków 2017 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawa wymiaru zasiłków 2017
Niedostępny
Brak

W książce znajdziesz praktyczne informacje i wskazówki na temat zasad ustalania podstawy wymiaru zasiłków w razie choroby i macierzyństwa. Sprawdzisz, z jakiego okresu brać pod uwagę przychód, które składniki wynagrodzenia (premie, nagrody, dodatki, itp.) uwzględniać. Dowiesz się, jak bardzo ważne są zapisy regulaminów wynagradzania i premiowania.

69,00 zł
57,96 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 11,04 zł

13
Noc Oczyszczenia. Czas Wyboru. DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Noc Oczyszczenia. Czas Wyboru. DVD
2016
Dostępny1 szt.

"Potrafi zjeżyć włosy na głowie" Filmweb.pl Minęły dwa lata od czasu, kiedy Leo Barnes (Frank Grillo) powstrzymał się od godnego pożałowania aktu zemsty w czasie Nocy Oczyszczenia - 12 godzin bezprawia. Teraz doroczny rytuał przypada na wigilię wyborów prezydenckich, gdy społeczeństwo jest głęboko podzielone między tych, którzy są za lub przeciw Nocy Oczyszczenia. Jako szef ochrony senator Charlie Roan (Elizabeth Mitchell) Leo musi ją chronić w trakcie kontrowersyjnej kampanii wyborczej. Ale kiedy w wyniku zdrady oboje trafiają na ulice Waszyngtonu w nocy, podczas której nie mogą liczyć na pomoc, staje się jasne, że albo przeżyją, albo oddadzą życie za swoje grzechy przeciwko państwu.

40,00 zł
38,00 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,00 zł

14
Agent i pół. DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Agent i pół. DVD
2016
Niedostępny
Brak

Niegdyś szkolny palant wyrósł na śmiertelnie niebezpiecznego agenta CIA (Dwayne Johnson), który wraca do domu na zjazd koleżeński. Twierdząc, że jest w trakcie tajnego śledztwa, zapewnia sobie pomoc dawnego klasowego geniusza (Kevin Hart) ? obecnie księgowego, który tęskni za przebrzmiałą sławą. Ale zanim mistrz liczydła zorientuje się, że uczestniczy w dochodzeniu, jest za późno, by się wycofać, a jego nowy nieprzewidywalny przyjaciel rzuca go w wir strzelanin, krzyżowych przesłuchań i szpiegowskich akcji, w których ryzykuje się życiem częściej niż można policzyć.

40,00 zł
38,00 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,00 zł

15
Kredki trójkątne 12 kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki trójkątne 12 kolorów
PUKKA
Niedostępny
Brak

Zestaw 12 kolorowych kredek ołówkowych o trójkątnym kształcie. Kredki mają wytrzymały i intensywny grafit. Sprawia to, że rysowanie staje się łatwe i przyjemne. Wykonane są wysokiej jakości drewna.W zestawie znajduje się kredka złota!

11,99 zł
Powiadomienie
16
Carcassonne: Star Wars Edition - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Carcassonne: Star Wars Edition
Bard Centrum Gier
Niedostępny
Brak

Przeżyj niesamowite przygody Gwiezdnych Wojen w fascynującym świecie Carcassonne!Znane zasady zostały uproszczone kilkoma sprytnymi zmianami dając ostatecznie nową formę rozgrywki.Trzymające w napięciu pojedynki w odległej galaktyce czekają!Wygrywaj bitwy, rozmieszczaj swoje wojska i sięgnij po zwycięstwo!Niech moc będzie z tobą!

129,90 zł
110,42 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 19,48 zł

17
Kolekcja Perłowa - Koń 23 cm - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolekcja Perłowa - Koń 23 cm
Niedostępny
Brak

Przedstawiamy sympatycznego Konika z kolekcji Perłowej.W skład kolekcji oprócz Konika wchodzą: miś, sowa, królik, kaczka, kot i myszka.

20,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,1%
oszczędzasz 1,91 zł

18
Kolekcja Perłowa - Kot 22 cm - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolekcja Perłowa - Kot 22 cm
Niedostępny
Brak

Przedstawiamy sympatycznego Kotka z kolekcji Perłowej. W skład kolekcji oprócz Kotka wchodzą: miś, sowa, koń, kaczka, krolik i myszka.

25,50 zł
22,95 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,55 zł

19
Wywrotka Małego Budowniczego - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wywrotka Małego Budowniczego
Vtech
Dostępny33 szt.

Jadę w daleką drogę, wożę ładunki tam i tu! Licz i baw się z Wywrotką Małego Budowniczego. Wrzuć kolorową kulkę do specjalnego otworu na wywrotce, aby usłyszeć nazwy cyfr oraz naciśnij duże kolorowe przyciski, aby poznać kolory i nazwy narzędzi. Rozładuj wywrotkę i rozpocznij zabawę od nowa.

129,99 zł
20
Kolekcja Perłowa - Miś 35 cm - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolekcja Perłowa - Miś 35 cm
Niedostępny
Brak

Przedstawiamy sympatycznego Misia z kolekcji Perłowej. W skład kolekcji oprócz Misia wchodzą: krolik, sowa, koń, kaczka, kot i myszka.

41,90 zł
37,71 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,19 zł

21
Magnetyczne literki i cyferki w wiaderku - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magnetyczne literki i cyferki w wiaderku
Mega Creative
Niedostępny
Brak

Zestaw literek i cyferek magnetycznych zapakowanych w estetyczny słoiczek z zakrętką.

19,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

22
Baby. Interaktywna tablica-znikopis - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby. Interaktywna tablica-znikopis
Clementoni
Niedostępny
Brak

Przedstawiona tablica jest kolorowa i magnetyczna. Ma odłączane nóżki, dzięki czemu można korzystać z samego pulpitu do rysowania i zabawy lub w całości jako prawdziwej tablicy. Polska wersja językowa. Zawartość opakowania: • tablica do rysowania, zmazywana za pomocą niebieskiego guziczka, • ołówek, • 3 tryby zabawy, • stemple magnetyczne, • przyciski funkcjonalne, • świecąca linijka. Wymiary opakowania: 57.5 x 37.5 x 9.5 cm Wymiary pulpitu tablicy: 36.0 x 32.0 x 6.0 cm Zasilanie: 2 baterie AA (w zestawie testowe)

172,00 zł
151,36 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 20,64 zł

23
Dzieła wybrane. Cesarz / Heban / Imperium / Podróże z Herodotem / Szachinszach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieła wybrane. Cesarz / Heban / Imperium / Podróże z Herodotem / Szac...
Niedostępny
Brak

23 stycznia 2017 roku minie 10. rocznica śmierci Ryszarda Kapuścińskiego, wybitnego pisarza, reportażysty o światowej sławie, poety i publicysty. „Czytelnik”, będący od kilkudziesięciu lat wydawcą książek Ryszarda Kapuścińskiego, wznawia z tej okazji wybór jego najważniejszych i cieszących się niesłabnącym zainteresowaniem dzieł: Cesarz, Heban, Imperium, Podróże z Herodotem, Szachinszach.

106,00 zł
76,32 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 29,68 zł

24
Tymek i Mistrz. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tymek i Mistrz. Tom 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Drugi tom humorystycznej serii fantasy Rafała Skarżyckiego i Tomka Leśniaka, autorów m.in. „Jeża Jerzego”, czy „Hej, Jędrek!”. Ukazywała się przez lata w „Komiksowie” – przeznaczonym dla młodych czytelników dodatku do „Gazety Wyborczej” – i zyskała sobie status kultowej. Opowieści o wielkim czarodzieju i jego niesfornym uczniu publikowane były też w legendarnym francuskim magazynie „Spirou”, znaleźć je można również w… szkolnych podręcznikach do języka polskiego! Roztargniony Mistrz i rezolutny Tymek na setkach stron przeżywają niesamowite przygody. Podróżują w czasie i przestrzeni, stawiają czoło duchom, wampirom i potworom, a przede wszystkim konkurencyjnej parze czarodziej – uczeń. Zły Psuj i jego pomocnik Popsuj napsują naszym bohaterom trochę krwi, ale połączenie inteligencji Mistrza i sprytu Tymka pomoże im wyjść cało z wszelkich opresji.

44,90 zł
33,23 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

25
Rozważania adwentowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozważania adwentowe
Niedostępny
Brak

Życie Kościoła dokonuje się pod szczególnym napięciem eschatologicznym, Kościół bowiem stale skierowany jest ku ostatecznej rzeczywistości i powtórnemu przyjściu Chrystusa, który zakończy dzieje świata i wprowadzi wszystkich, którzy Mu uwierzyli, do domu Ojca. Ta prawda stanowi główny wątek pierwszego okresu Adwentu, który jest okresem liturgicznym naznaczonym szczególnym charakterem oczekiwania. Do tych treści adwentowych dochodzi w tym okresie także przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, w których przeżywamy pamiątkę pierwszego przyjścia Chrystusa, który przyszedł bez rozgłosu, narodził się w betlejemskiej stajni i już od samego początku życia cierpiał niewygodę, ubóstwo i prześladowanie. Jego przyjście jednak otworzyło drogę do pełnego uczestnictwa w Jego zwycięstwie i chwale i dlatego z taką radością będziemy oczekiwali i przeżywali te zbliżające się święta. Te myśli na okres adwentowego oczekiwania będziemy podejmować w szeregu rozważań związanych z tekstami czytań liturgicznych przeznaczonych na dni powszednie Adwentu.

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

26
Borussia 57/2016 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Borussia 57/2016
Niedostępny
Brak

Motywem przewodnim 57. numeru czasopisma ?Borussia. Kultura ? Historia ? Literatura? jest prezentacja prozy i poezji kilku generacji poetów i pisarzy z regionu. Znajdą w nim Państwo także spojrzenie socjologa dr Jacka Poniedziałka na Kanon Kulturowy Warmii i Mazur ? wskazania ekspertów oraz wyniki głosowanie internautów. W roku Feliksa Nowowiejskiego na łamach pisma prezentujemy fragmenty listów z kolekcji kompozytora z Barczewa oraz historię jego życia i twórczości. Ponadto Włodzimierz Kowalewski przedstawia scenariusz najnowszego słuchowiska radiowego ?Epitafium?. Marek Barański rozmawia z prof. Tadeuszem Orackim nie tylko o początkach pracy naukowca, ale też o ? papierosach i współczesnej epidemii telefonów komórkowych. W numerze także stałe rubryki: Prowincjałki (a w niej: Marcin Cielecki, Tomasz Gliniecki, Waldemar Kontewicz i Jan Jastrzębski), Archiwum literackie, Proza (Krzysztof Beśka fragmenty najnowszej powieści sensacyjnej i Krzysztof Dariusz Szatrawski), Dział recenzji z Zaułkiem Leszka Szarugi, Poezja wraz z debiutami poetów z Grupy Literackiej z Pałacu Młodzieży w Olsztynie.

15,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,7%
oszczędzasz 1,01 zł

27
Pamiętnik z gumką Minnie - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
21,16 zł
Powiadomienie
28
Owady wokół nas - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Owady wokół nas
Dostępny22 szt.

Owady wokół nas Chrzęszczące chrząszcze Motyle W królestwie pszczół i trzmieli Zły jak osa? Mrówki, muchówki, ważki Co tak cyka, ćwierka, terkoce? Ssące pluskwiaki Czy znasz te owady?

18,50 zł
12,99 zł

Rabat 29,8%
oszczędzasz 5,51 zł

29
Repetytorium i testy egzaminacyjne. Egzamin zawodowy. Technik ekonomista. Technik rachunkowości. Kwalifikacja A.36/AU.36 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Repetytorium i testy egzaminacyjne. Egzamin zawodowy. Technik ekonomis...
Niedostępny
Brak

Publikacja skierowana do uczniów kształcących się w zawodach technik ekonomista i technik rachunkowości. Realizuje treści z zakresu kwalifikacji A.36 / AU.36. (Prowadzenie rachunkowości). Książka prezentuje i porządkuje najważniejsze wiadomości dotyczące księgowości i kalkulacji, inwentaryzacji oraz sprawozdawczości i analizy finansowej. Uwzględnia aktualne przepisy (stan prawny: lipiec 2018). W repetytorium zaktualizowano m.in. treści odnoszące się do kategorii zysków i strat nadzwyczajnych, a także treści dotyczące grup jednostek sporządzających sprawozdania finansowe. W związku z nowelizacją ustawy o rachunkowości w niektórych tabelach i schematach wprowadzono konieczne zmiany. Na końcu publikacji dodano przykłady formularzy bilansu i rachunku zysków i strat dla jednostek „małych” i „mikro”. Publikacja oprócz repetytorium zawiera 40 pytań testowych i 5 zadań praktycznych wraz z kluczem odpowiedzi do testów oraz przykładowymi rozwiązaniami zadań praktycznych z wykorzystaniem programów firmy InsERT GT. Dołączone do książki testy i zadania praktyczne pozwolą uczniowi rzetelnie ocenić swoje możliwości przed egzaminem. Materiał ilustracyjny w postaci schematów, druków, formularzy, zrzutów ekranowych uatrakcyjnia szatę graficzną książki, stanowi dla ucznia dodatkowe źródło informacji oraz ułatwia zrozumienie przekazywanych treści. Dla nauczycieli dostępne są bezpłatne materiały metodyczne – do pobrania w Klubie Nauczyciela.

49,20 zł
43,79 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 5,41 zł

30
Świat owadów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat owadów
Niedostępny
Brak

Po co świetliki świecą? Czy modliszki potrafią latać? Na czym grają pasikoniki i świerszcze? Jak długo żyją pszczoły? Dlaczego ćmy są włochate? Czym się żywią mrówki? Które owady występują w cyrku?

19,90 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

31
Skarpeta świąteczna Elf - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarpeta świąteczna Elf
Niedostępny
Brak

Wymiary: 44.5 cm x 20 cm. Skarpeta wykonana z czerwonego poliestru. W kształcie buta elfa, zdobiona czarnym paskiem oraz zieloną klamrą. Idealna jako dodatek do prezentu bądź dekoracja wnętrz.

12,99 zł
Powiadomienie
32
Poznaj Polskę poznaj świat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznaj Polskę poznaj świat
Niedostępny
Brak

Informacje o polskich województwach Wiadomości o świecie i poszczególnych kontynentach Geografia, mieszkańcy, przyroda, kultura, kuchnia Adresy stron www z regionalnymi atrakcjami Legendy, teksty literackie

23,00 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,1%
oszczędzasz 6,01 zł

33
Road Rippers 2016 Jimmie Johnsosn Lowe's chevrolet - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Road Rippers 2016 Jimmie Johnsosn Lowe's chevrolet
Toy state
Niedostępny
Brak

Samochód, który sam jeździ i powraca na miesce, inspirowany Chevroletem biorącym udział w zawodach NASCAR. posiada 3 przyciski działania uruchamiające silnik, światła drogowe, realistyczne odgłosy i muzykę. Wymaga 3 baterii AA - dołączone. Zabawka dla dzieci w wieku od 3 lat.

123,90 zł
105,32 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 18,58 zł

34
Polska 1945-2015 Historia polityczna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska 1945-2015 Historia polityczna
Niedostępny
Brak

Publikacja jest jedną z niewielu monografii opisujących historię polityczną Polski od czasów powojennych do współczesności W tej książce, składającej się z ośmiu rozdziałów i około 400 podrozdziałów znajdziemy najbardziej aktualną analizę wydarzeń, zjawisk i postaci, które odegrały ważną rolę w polskich przemianach lat 1945-2015. Przypisy też odbiegają od klasycznych standardów. Mamy tu odsyłacze do pełnych wersji książek, artykułów, widowisk, słuchowisk, zdjęć, stron internetowych oraz innych oryginalnych dokumentów. I wreszcie autorstwo książki jest także nietypowe: dwaj historycy i politolodzy, różniący się w interpretacji dziejów, a zarazem uzupełniający się pod względem specjalizacji.

69,00 zł
60,72 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

35
Brookite Latawiec Rekin - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brookite Latawiec Rekin
Niedostępny
Brak

Rekin to fantazyjny, jednolinkowy latawiec 3D, wykonany z nylonu spinakerowego. Posiada wsporniki z włókna szklanego oraz plastikowy uchwyt do nawijania na końcu linki. Przeznaczony do puszczania przy słabym i umiarkowanym wietrze 2-4 BF. Latawiec zapakowany jest w solidny, winylowy futerał z kartonową etykietą oraz instrukcją montażu. Brookite to firma produkująca latwace od 1907 r. Wszystkie latawce uszyte są z lekkich, wysokiej jakości materiałów, używanych między innymi do produkcji żagli. Wymiary: 305cm x 122cm Wiek 3+

66,40 zł
60,42 zł
Powiadomienie

Rabat 9,0%
oszczędzasz 5,98 zł

36
Pakiet językowy - niemiecki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet językowy - niemiecki
Niedostępny
Brak

Pakiet językowy - niemiecki (Wzory listów niemieckich, Słownik obrazkowy niemiecko-polski) Słownik obrazkowy niemiecko-polski. Szeroki zakres tematyczny: człowiek i jego środowisko, wszechświat, budowa atomu, świat zwierząt i roślin, przemysł, rzemiosło, środki komunikacji, sport itp. Indeksy - niemiecki i polski. Opracowanie na podstawie 4. wyd. Duden Bildwörterbuch der deutschen Sprache. Wzory listów niemieckich. Adaptacja niemieckiego podręcznika korespondencji (Briefe schreiben - leicht gemacht). Wzory listów o charakterze prywatnym oraz różnych pism oficjalnych (podań, reklamacji, oświadczeń, wiadomości e-mailowych itp.), uwzględniających większość sytuacji i okoliczności życiowych, które wymagają wiedzy, co, kiedy, jak i do kogo należy pisać zgodnie z niemieckim obyczajem. Przejrzysty układ, przykłady autentycznych listów i pism, słowniczki.

90,00 zł
63,00 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 27,00 zł

37
Zwierzęta świata. Płazy i gady - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta świata. Płazy i gady
Niedostępny
Brak

Encyklopedyczna seria o zwierzętach świata – ssakach, ptakach, płazach i gadach – zawierająca szczegółowe systematyki danego gatunku, rzeczowe informacje na temat ich środowiska życia, odżywiania, rozmnażania, jak również wiadomości o tym „Czy wiesz, że...” lub „Ciekawostka”. Obszerne, naukowe teksty, do których dołączono zdjęcia opisywanych zwierząt. Książka, która zachwyci każdego miłośnika fauny. Zaprezentowano tu podtyp strunowców obejmujący trzy rzędy: ogoniaste, bezogonowe oraz beznogie płazy, które wyodrębniły się około 400 mln lat temu, wynurzając się z oceanów i przystosowując do życia w dwóch środowiskach: lądowym i wodnym oraz gady, które, podobnie jak płazy, należą do gromady kręgowców, ale lądowych, obejmujących liczne gatunku współcześnie żyjące oraz wymarłe, które żyły w epoce prehistorycznej. Gady wyewoluowały najprawdopodobniej z grupy płazów, stopniowo przystosowujących się do życia na lądzie.

18,90 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 4,91 zł

38
Dolep mi ogon, śnieżyco! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dolep mi ogon, śnieżyco!
Dostępny19 szt.

Co może się wydarzyć na ośmiodniowym obozie narciarskim w Alpach? Szesnastoletnia Łucja liczy na poznanie nowych osób, ale niespodziewanie dostaje też szansę poznania na nowo osób całkiem "starych". Zaskakujące wydarzenia nadchodzą jedno po drugim, od chwili zbiórki przed wyjazdem do Włoch aż do ostatniej strony książki. Międzynarodowa grupa obozowiczów rządzi się swoimi, na bieżąco powstającymi prawami, do których należy dogryzanie opiekunom i trenerom. Czy ta zgrana drużyna poradzi sobie w dramatycznych okolicznościach? Co wyniknie z wszystkich zauroczeń, nieporozumień i wieloletnich tajemnic, które nagle wyjdą na jaw? Poszusujcie śmiało w tę historię, choć czasem będzie pod górę, warto pokonać całą trasę z Łucją. I pamiętajcie: rodzinę się wybiera!

22,00 zł
15,99 zł

Rabat 27,3%
oszczędzasz 6,01 zł

Wróć do góry