hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2016.11.17

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 17 listopada 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Pierwsze kroki rysowania. Najprostszy sposób, aby narysować... (praca zbiorowa), na drugim Pomoc psychologiczna chorym somatycznie. Wybrane zagadnienia (Lidia Zabłocka-Żytka, Ewa Sokołowska). Kolejny produkt to Organizacja i zarządzanie w administracji publicznej. Zarys wykładu (Zbigniew Władek) oraz Muzyczna zgraja + CD (Izabella Klebańska).
1
Pierwsze kroki rysowania. Najprostszy sposób, aby narysować... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsze kroki rysowania. Najprostszy sposób, aby narysować...
Dostępny
254 szt.

"Pierwsze kroki rysowania" - to najlepsza książka do stawiania pierwszych kroków w nauce rysunku. Zawiera najciekawsze i najbardziej popularne ilustracje. Sposób narysowania danej ilustracji przedstawiony jest po kolei w czterech najprostszych krokach. W każdym z kolejnych etapów rysowania zostały wyraźnie zaznaczone nowe elementy do dorysowania. Dzięki temu każde dziecko samodzielnie będzie w stanie narysować samochód, kotka, lalkę, motocykl czy tygrysa! W środku znajduje się miejsce na samodzielny rysunek. Dodatkowo został zastosowany idealny do rysowania gruby papier. Gwarantujemy, że już najmłodsze dzieci nauczą się pięknie rysować! Zapraszamy do zabawy!

16,55 zł
11,99 zł

Rabat 27,6%
oszczędzasz 4,56 zł

19 osób kupiło
2
Pomoc psychologiczna chorym somatycznie. Wybrane zagadnienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pomoc psychologiczna chorym somatycznie. Wybrane zagadnienia
Dostępny
42 szt.

Celem publikacji jest popularyzacja najlepszych praktyk w obszarze pomocy psychologicznej chorym somatycznie. Najlepszych, bo opartych na badaniach naukowych, modelach teoretycznych oraz doświadczeniach klinicznych opisanych przez osoby na co dzień pracujące z pacjentami i/lub ich rodzinami. Autorzy rozdziałów to psychologowie, specjaliści, psychologowie kliniczni i psychoterapeuci, którzy zgodzili się podzielić swoim doświadczeniem zawodowym, opisując różne metody, techniki pomocy psychologicznej i podając przykłady swojej pracy z osobami chorującymi przewlekle somatycznie. Zaproszeni Autorzy rozdziałów opisali pomoc psychologiczną wobec chorych somatycznie według wspólnego schematu, a mianowicie – przedstawili podstawy teoretyczne danej formy pomocy i specyfikę jej stosowania wobec pacjentów chorujących somatycznie oraz podali przykłady zastosowania i wskazówki dla osób wykorzystujących bądź chcących wykorzystać daną formę pomocy. Z tego względu publikacja może być przydatna zarówno dla studentów ostatnich lat kierunków psychologia, pedagogika, medycyna, jak i profesjonalistów rozpoczynających swoją pracę z pacjentami i ich rodzinami, którzy potrzebują inspiracji i okazji do pogłębienia swojej wiedzy w usystematyzowany sposób.

60,00 zł
49,20 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 10,80 zł

8 osób kupiło
3
Organizacja i zarządzanie w administracji publicznej. Zarys wykładu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Organizacja i zarządzanie w administracji publicznej. Zarys wykładu
Dostępny
11 szt.

Publikacja syntetycznie ujmuje tytułowe wielopłaszczyznowe, a także niezwykle bogate obszarowo zagadnienie w jednej publikacji. Zarys wykładu nawiązuje w przeważającej mierze do treści praktycznych, opartych na aktualnych źródłach prawa. Dział pierwszy uwzględnia praktyczną stronę organizacji administracji publicznej w wymiarze administracji państwowej, administracji rządowej i samorządowej. Takie spojrzenie na organizację administracji publicznej w wymiarze trójsektorowym pozwoli adresatom publikacji spojrzeć całościowo na wspomnianą tematykę, ułatwiając tym samym odbiór, poznanie i utrwalenie treści. W drugim dziale książka obejmuje swoją treścią wybrane zagadnienia w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania mieniem, a także etyki w administracji publicznej. Założenie jak najszerszej praktyczności publikacji nie mogło oczywiście wyeliminować, choćby w zarysie, odniesienia się w jej treści do podstawowych aspektów teoretycznych organizacji i zarządzania. Adresatami książki są studenci studiów prawniczych, administracyjnych, bezpieczeństwa wewnętrznego, jak również innych kierunków. Publikacja będzie także pomocna tym wszystkim, dla których tytułowe zagadnienie stanowi "obiekt zainteresowań" w aspekcie zawodowym, naukowym, edukacyjnym itp. Drugie wydanie zarysu wykładu zostało zaktualizowane i rozszerzone. Z uwagi na szereg nowelizacji aktów normatywnych przywoływanych w podręczniku treść uwzględnia stan prawny na dzień 1 lipca 2016 r. W podręczniku w stosunku do określonych regulacji prawnych zasygnalizowano także te zmiany, które weszły w życie po 1 lipca 2016 r. Ponadto w zarysie rozszerzone zostały określone treści w ramach informacji podstawowych rozdziału 1 działu I. Natomiast rozdział 3 tego działu obejmujący organizację administracji rządowej rozszerzony został między innymi o zarys zagadnień dotyczących Urzędu Regulacji Energetyki, Polskiej Agencji Kosmicznej, Komisji Nadzoru Finansowego czy organizacji administracji podatkowej. W ramach działu II rozszerzeniu uległ - rzecz jasna w optyce zarysu - rozdział 2 odnoszący się do funkcji zarządzania, jak również rozdział 3 w zakresie zarządzania mieniem w administracji samorządowej.

55,00 zł
45,10 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 9,90 zł

3 osoby kupiły
4
Muzyczna zgraja + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muzyczna zgraja + CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.10

Hipopotam i słoń, sowa i słowik, wyżeł i basset – zgraja zwierzaków gra na różnych instrumentach. Jakiego instrumentu wirtuozem jest kot, jakiego kret? A byczek Charlie? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w Muzycznej zgrai. Zabawne i wdzięczne ilustracje wiernie przedstawiają instrumenty, a na dołączonej płycie usłyszysz ich brzmienie i możliwości wykonawcze.

24,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,7%
oszczędzasz 4,91 zł

2 osoby kupiły
5
Przytulanka do mikrofalówki ALBI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
69,30 zł
62,37 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,93 zł

1 osoba kupiła
6
Rzeczy najgorsze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzeczy najgorsze
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.28

Zbiór recenzji i felietonów prasowych jednego z najbardziej znanych, a jednocześnie najbardziej znienawidzonych krytyków polskich lat 80. Marx nie oszczędza nikogo - ani gwiazd prozy iberoamerykańskiej, ani uznanych poetów, autorytetów partyjnych i moralnych, tym bardziej początkujących grafomanów. Tak już dziś nikt nie pisze.

39,00 zł
28,08 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

1 osoba kupiła
7
Lena Betoniarka 27 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lena Betoniarka 27 cm
Dostępny
6 szt.

Kolorowa betoniarka o długości 27 cm, wykonana z elestycznego plastiku wysokiej jakości, spełniającego normy europejskie. Funkcjonalne autko, bęben można obracać oraz przechylić aby wysypać np. piasek.

35,90 zł
33,03 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,87 zł

1 osoba kupiła
8
Smaki Dzieciństwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smaki Dzieciństwa
Dostępny
103 szt.

To już kolejna książka kucharska wybitnego mistrza kulinariów, wyjątkowego kucharza i restauratora, jurora programu telewizyjnego MasterChef Junior, właściciela najsłynniejszej warszawskiej restauracji Warszawa Wschodnia. Ta publikacja to kulinarna podróż do krainy smaków dzieciństwa, do dań kojarzących się z beztroską, ze wspólnymi obiadami, niedzielnymi deserami, do potraw pachnących rodzinnym domem czy wakacjami u babci. To album kulinarnych wspomnień dorosłych, ale też recepta na smaczne i niezapomniane dziecinstwo naszych pociech.

29,99 zł
22,79 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,20 zł

1 osoba kupiła
9
Sekrety Sieradza i Zduńskiej Woli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekrety Sieradza i Zduńskiej Woli
Dostępny
32 szt.

Po wielowiekowej rywalizacji drogi Sieradza i Zduńskiej Woli splatają się w książce, która opowiada o ich największych sekretach. Zapraszamy do odkrycia historii przeklętego dworu nad rzeczką Tymianką i mrocznego wnętrza sieradzkiego Alcatraz. Poznajmy specjalne gatunki piwa, które niegdyś zduńskowolski browar ważył dla kobiet i… dzieci. Sieradz pochwali się Lwem Starowiczem, a Zduńska Wola swoim Nikiforem! Antoni „Antoine” Cierplikowski stanie się fryzjerem królów i królem fryzjerów, a Michał Faktor wymyśli make-up i odmieni wygląd kobiecych twarzy na całym świecie. Historie księdza Brzezińskiego, Apteki Staromiejskiej, noblistki Ady Yonath czy pocztowego szlaku zainteresują nie tylko mieszkańców obu miast.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
10
Wesoła farma. 3 gry edukacyjne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wesoła farma. 3 gry edukacyjne
Adamigo, od 4 lat
Dostępny
58 szt.

„Wesoła farma” to gra, która doskonali analizę wzrokową, wyrabia spostrzegawczość, usprawnia procesy kojarzenia obrazu z nazwą i zapisem literowym Ponadto to wspaniała zabawa, która wyzwala pozytywne emocje. Gra „Wesoła farma” umożliwia Twojemu dziecku poznanie zwierzątek, jakie możemy znaleźć na polskiej farmie lub wsi. Zawartość opakowania: • 4 sztywne lakierowane plansze, • plansza z wirującą wskazówką, • 40 dwustronnych tafelków, • instrukcja.

40,50 zł
33,21 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,29 zł

1 osoba kupiła
11
Wszystko jest możliwe. Skąd czerpać wiarę i odwagę, aby podążać za marzeniami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko jest możliwe. Skąd czerpać wiarę i odwagę, aby podążać za mar...
Dostępny
69 szt.

Kiedy Jen Bricker urodziła się bez nóg, zszokowani rodzice biologiczni uznali, że nie zapewnią jej właściwej opieki, dlatego oddali córkę do adopcji. W pełnym miłości domu rodziców adopcyjnych obowiązywała jedna prosta zasada: „Nigdy nie mów, że czegoś nie możesz”. Wkrótce nie było rzeczy, której ta nieduża, energiczna dziewczyna nie byłaby w stanie dokonać. Jen nauczyła się jeździć na wrotkach, grać w siatkówkę, wykonywać salta akrobatyczne i wirować na jedwabnych szarfach zawieszonych dziesięć metrów nad ziemią. "Wszystko jest możliwe!" to niesamowita historia Jen. To opowieść o tym, jak Bóg realizuje swoje plany w jej życiu. To książka, która pokazuje, co każdy z nas może osiągnąć, jeśli tylko usuniemy słowa „przypadek” i „nie mogę” z naszych słowników. Inspirująca autobiografia Jen – pisana z serca, mądra, dowcipna i bezpardonowo szczera – wskazuje drogę do życia w radości i z poczuciem celu.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

1 osoba kupiła
12
Harda. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harda. Audiobook
Elżbieta Cherezińska, Aleksandria
Dostępny
10 szt.

Świętosława od dziecka była harda. Od najmłodszych lat, wraz z bratem Bolesławem Chrobrym, uczyła się niuansów politycznej gry. Miała stać się pionkiem w układzie sojuszy swego ojca, księcia Mieszka. Jej ambicje sięgały znacznie dalej. Chciała zostać królową. Los okazał się nieprzewidywalny. W drodze na dwór męża spotkała kogoś, kto zawładnął jej sercem. Czy jest w stanie spełnić swe ambicje i kochać? Stawka jest wysoka – przyjaciele zmieniają się we wrogów, miłość w nienawiść. Sakrament w klątwę. Harda to opowieść o kobiecie niezwykłej, której losy nierozerwalnie wplatają się w dzieje Polski, Szwecji, Danii, Norwegii i Anglii. Namiętności, walka o tron, krwawe bitwy oraz zniewalające historie to królestwo, po którym Elżbieta Cherezińska porusza się z lekkością i drapieżnością sokoła. Elżbieta Cherezińska – teatrolog, autorka bestsellerowej powieści Korona śniegu i krwi. Jako pisarka postawiła sobie za zadanie ożywienie polskiej historii i wypełnia je konsekwentnie, budząc ze snu dynastię piastowską. Jest wielbicielką skandynawskiego średniowiecza, któremu poświęciła cieszący się popularnością wśród Czytelników cykl „Północna Droga”. Swoimi powieściami udowadnia, że nie boi się opowiadać historii, które skazane były na zapomnienie. Filip Kosior – absolwent wydziału aktorskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (2015). Współpracował z Bałtyckim Teatrem Dramatycznym w Koszalinie, Teatrem Ósmego Dnia w Poznaniu. Odtwórca tytułowej roli w filmie „Klezmer” w reżyserii Piotra Chrzana, który swoją premierę miał na 72 Festiwalu Filmowym w Wenecji. Działa w niezależnej grupie teatralnej Potem-o-tem. Znany i ceniony lektor audiobooków.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
13
Scenariusze teatralne dla szkół podstawowych, część 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scenariusze teatralne dla szkół podstawowych, część 2
Dostępny
40 szt.

Przekazujemy Państwu druga część scenariuszy teatralnych dla szkół podstawowych. Mają one przede wszystkim charakter edukacyjny. Na przykład dotyczą bezpieczeństwa dzieci na ulicy czy ostrożności względem zachowania się wobec obcych. Ale też są również świetną zabawą dla całej rodziny. Mamy tu następujące scenariusze: Boże Narodzenie, Wielkanoc, Sami w domu, Na ulicy, Baśniowa opowieść o tym, skąd się biorą dzieci, Owocowa lekcja matematyki, Domowe porządki, Wakacje na wsi, Wakacje nad morzem, Przedwiośnie na górskich halach, Andrzejkowe wróżby, Bal sylwestrowy, Kulinarne eksperymenty, Dzień górnika, Imieniny, Urodziny.

21,90 zł
15,99 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 5,91 zł

1 osoba kupiła
14
Dzieci Lwowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci Lwowa
Dostępny
19 szt.

Książkę tworzą dwie wzruszające i tchnące najczystszym patriotyzmem opowieści o małych mieszkańcach miasta, przez stulecia uważanego za ostoję polskości na kresach dawnej Rzeczypospolitej. Bohaterem pierwszej z owych historii jest chłopczyk, oderwany od rodzinnego domu przez zawieruchę Wielkiej Wojny i skazany na poniewierkę wśród obcych; akcja drugiej z nich dzieje się w roku 1918, kiedy to kilkoro nastoletnich lwowian bierze udział w obronie swego miasta przed siłami ukraińskimi. Jakie na nich czekają przygody? Czy kilkuletni malec nie zapomni ojczystego języka? Czy po dniach spędzonych wśród rosyjskich okopów będzie pamiętał, kim jest i skąd się wywodzi? Jak nastoletni żołnierze zniosą trudy walki i czy będzie im dane po zwycięstwie powrócić do bezpiecznego domu? Bo cóż z tego, że z postury tacy mali, kiedy serca ich takie mężne?

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

15
Technologie mobilne w logistyce i zarządzaniu łańcuchem dostaw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Technologie mobilne w logistyce i zarządzaniu łańcuchem dostaw
Dostępny
13 szt.

Unikatowe opracowanie dotyczące najnowszych trendów w rozwoju technologii mobilnych w logistyce i zarządzaniu łańcuchem dostaw, poparte konkretnymi studiami przypadków dobrych praktyk. „Podstawową wartością książki, opracowanej przez zespól młodych naukowców Uniwersytetu Łódzkiego, jest unikatowy na polskim rynku wydawniczym potencjał, jaki może ona wnieść do poznania i zrozumienia trendów rozwoju technologii mobilnych. Wpisuje się ona znakomicie w rozwój gospodarki elektronicznej i pozwala zrozumieć istotną rolę tych technologii w budowaniu innowacyjności oraz przewagi konkurencyjnej firm i sieci w XXI w. W polskiej literaturze przedmiotu ciągle brak jest pozycji poświęconej tej tematyce i właśnie niniejsza publikacja może wypełnić przynajmniej w części tę lukę. Będzie ona z pewnością ciepło przyjęta przez studentów jako pozycja dająca szansę uzupełnienia, rozszerzenia i uaktualnienia ich wiedzy, ale powinna też znaleźć szersze grono Czytelników w środowisku zarówno akademickim, jak i biznesowym”. – z recenzji prof. SGH dra hab. Krzysztofa Rutkowskiego, Kierownika Katedry Logistyki Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie Autorzy publikacji postawili sobie m.in. za cel: • zidentyfikowanie technologii mobilnych w logistyce i zarządzaniu łańcuchem dostaw oraz określenie wpływu ich zastosowań na modele biznesowe i konkurencyjność przedsiębiorstw oraz łańcuchów dostaw, • wskazanie cech charakterystycznych i wpływu technologii mobilnych na zarządzanie procesami w łańcuchach dostaw, w szczególności procesami logistycznymi, • prezentację dobrych praktyk przedsiębiorstw w zakresie zastosowań technologii mobilnych w logistyce i zarządzaniu łańcuchem dostaw, • przedstawienie stanu obecnego i perspektyw rozwoju technologii mobilnych w przyszłości. Książka powstała w odpowiedzi na pilną w ocenie autorów potrzebę wzbogacenia zakresu zagadnień omawianych w ramach przedmiotów związanych z logistyką i zarządzaniem łańcuchem dostaw o aspekty zastosowań technologii mobilnych. Publikację kierujemy zatem do studentów uczelni politechnicznych oraz uniwersyteckich, studiujących m.in. na kierunkach logistyka, zarządzanie łańcuchem dostaw, nowoczesne technologie w logistyce, informatyka, e-biznes, e-commerce, nauki o zarządzaniu. Ze względu na wyjątkowe walory praktyczne książka kierowana jest również do praktyków – menedżerów firm logistycznych i wszystkich zainteresowanych logistyką i zarządzaniem łańcuchem dostaw.

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

16
Jak skutecznie chronić dane osobowe w instytucjach kultury. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Jak skutecznie chronić dane osobowe w instytucjach kultury.
Dostępny
1 szt.

Dzięki tej książce sprawdzisz, czy od kandydata do pracy w instytucji kultury oraz od dyrektora można żądać zaświadczenia o niekaralności. A także jak wypełniać poszczególne dokumenty związane z ochroną danych osobowych. Będziesz również wiedział, jak przygotować się do nowych przepisów przy ochronie danych osobowych, które wchodzą w życie w kolejnych miesiącach.

69,00 zł
21,39 zł

Rabat 69,0%
oszczędzasz 47,61 zł

17
Myślenie dramatyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myślenie dramatyczne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.24

Pytanie: ?czym jest myślenie?? jest być może najważniejszym pytaniem filozoficznym. W myśleniu bowiem stawiane są wszystkie inne pytania. Dobrosław Kot próbuje przeniknąć żywioł myślenia, który rozpoznaje jako dramatyczny, pełen nieusuwalnych napięć. Te napięcia odciskają się w mowie: wielu filozofów ma świadomość, że wypowiedzenie tego, co według nich najważniejsze dla myślenia, jest niemożliwe na gruncie zastanego języka. Tak jest choćby w przypadku kwestii bycia (Heidegger) czy drugiego człowieka (Buber, Rosenzweig, Lévinas, Tischner). U tych i wielu innych filozofów myślenie jest nie tyle sztuką argumentowania i uzasadniania, co raczej próbą wypowiedzenia tego, co Inne. Ruch myśli odbywa się pomiędzy tym, co już oswojone, a tym co jeszcze nienazwane. Dlatego myślenie dramatyczne często sięga po środki rzadko obecne w dyskursie: metafory, opowieści, poezję, słowotwórstwo. W Myśleniu dramatycznym autor ? wychodząc od intuicji Józefa Tischnera ? próbuje podążyć tropem tych napięć. Dobrosław Kot ? doktor filozofii, adiunkt w Katedrze Filozofii Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Ukończył studia na Papieskiej Akademii Teologicznej. Współzałożyciel Instytutu Myśli Józefa Tischnera, publikuje w ?Znaku?, ?Ethosie?, ?Logosie i Ethosie?. W 2009 roku wydał monografię Podmiotowość i utrata.

69,90 zł
48,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,97 zł

18
Pamiętnik czarnego noska. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętnik czarnego noska. Audiobook
Janina Porazińska, Biblioteka Akustyczna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.11

Piękna i ciepła opowieść o misiu Czarnym Nosku i o Małgosi - dziewczynce, która wypatrzyła misia na sklepowej półce i pokochała od pierwszej chwili. Miś czasem się gubi i ma kłopoty, ale na szczęście zawsze wcześniej czy później udaje mu się wrócić do Małgosi. To historia misia, który po wielu ciekawych, czasem strasznych przygodach trafia do redakcji pisma dla dzieci „Słonko”, w którym zajmuje się odpowiadaniem na listy małych czytelników... Czas nagrania: 2 godz. 51 min Czyta: Leszek Filipowicz

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

19
Ranczo. Najlepsze na świecie Pierogi Solejukowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ranczo. Najlepsze na świecie Pierogi Solejukowej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.20

Mąka, jajko, olej, sól, woda – najprostsze składniki, z których Solejukowa lepi kulinarne arcydzieła Ciasto to połowa sukcesu sławnych pierogów; druga kryje się w nadzieniu. Każdy znajdzie tu pierogi dla siebie: tradycjonaliści, szukający bardziej oryginalnych smaków, wegetarianie i lubiący mięso. Są tu pierogi klasyczne, smażone, zapiekane, sezonowe, całoroczne. Wszystkie przepyszne i wypróbowane. Pierogi Solejukowej są najlepsze na świecie!

49,90 zł
37,92 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 11,98 zł

20
Jasne oblicze śmierci. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jasne oblicze śmierci. Audiobook
Aleksandra Marinina, Biblioteka Akustyczna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.09

Najbardziej przerażające zbrodnie popełnia się z miłości. Dwie piękne dziewczyny zostały zamordowane, inna popełniła samobójstwo w niejasnych okolicznościach. Łączy je jedno: dobrze znały Władimira Strelnikowa, kobieciarza i imprezowicza. Tymczasem Strelnikow ma bardzo mocne alibi. Oględziny przynoszą nową informację: na ciele jednej z ofiar znaleziono srebrnego kupidyna. Kupidyn jako... jedyny świadek! Sprawa wygląda beznadziejnie. Kamieńska musi zakasać rękawy, nie ma bowiem żadnego punktu zaczepienia – utknęła na dobre.

34,90 zł
25,13 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

21
Kultura Toyoty. Serce i dusza filozofii Toyoty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kultura Toyoty. Serce i dusza filozofii Toyoty
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.26

Zarządzanie - Organizacja pracy - HR Kultura Toyoty poświęcona jest "systemom ludzkim", które Toyota wprowadziła po to, by wzmocnić zasady zaufania, obopólnego dobrobytu i perfekcji w swoich zakładach, salonach dilerskich i biurach na całym świecie. Autorzy zaczynają od przyjrzenia się procesowi ewolucji kultury Toyoty i zastanawiają się, dlaczego to właśnie ludzie są "sercem i duszą" Drogi Toyoty. Firma stosuje czteroetapowy proces rozwijania i zatrzymywania doskonale przygotowanych pracowników. Oto te etapy: przyciąganie, rozwijanie, angażowanie i inspirowanie. Na podstawie wielu przykładów zaczerpniętych z długoletnich badań Likera oraz osobistego doświadczenia Hoseusa jako kierownika Toyoty, książka ta zapewnia narzędzia, które pozwalają: - znaleźć kompetentnych, zdolnych i chętnych pracowników, - rozpocząć proces szkolenia i "uspołeczniania" zatrudnianych pracowników, - ustalać i komunikować kluczowe wskaźniki efektywności na każdym poziomie organizacji, - szkolić pracowników tak, aby byli w stanie rozwiązywać problemy i nieustannie usprawniali wykonywane przez siebie procesy, - rozwijać liderów, którzy żyją filozofią firmy i uczą jej innych, - nagradzać doskonałą pracę i zapewniać pomoc tym, którzy zostają z tyłu Książka oferuje wgląd w fascynującą kulturę Toyoty ze zwróceniem szczególnej uwagi na niuanse procesu przenoszenia i odtwarzania tej kultury w różnych zakładach i biurach na całym świecie. Te wyjątkowe szczegóły są właśnie tym, czego potrzebuje Twoja firma, aby móc skorzystać z doświadczeń Toyoty.

59,90 zł
50,92 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,98 zł

22
Pokaż na co cię stać! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokaż na co cię stać!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.29

Po raz pierwszy w historii możesz poznać sekrety Trumpa, jak myśleć śmiało, w WIELKIM FORMACIE, i jak osiągać to, na co naprawdę cię stać! Donald J. Trump to człowiek symbol: to czysta definicja amerykańskiej historii sukcesu. Gwiazda telewizyjnego programu The Apprentice i deweloper, twórca najbardziej prestiżowych obiektów na naszym globie. Był na dnie i powstał, by stać się jednym z najbogatszych ludzi na świecie oraz zostać 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych. Razem z Billem Zankerem, założycielem The Learning Annex, są żywym przykładem, jak śmiałe, WIELKOFORMATOWE myślenie i wyczucie, kiedy agresywnie forsować swoje zdanie ? bez względu na to, co powiedzą krytycy czy oponenci ? może pomóc w osiąganiu maksimum w życiu osobistym i zawodowym. Autorzy omawiają między innymi: ? Wielki impet ? jak go zyskać i jak wykorzystać. ? Rewanż ? jak i kiedy się zemścić (i dlaczego zemsta jest taka słodka). ? Zasadę ?Kocham cię, a teraz to podpisz!? ? dlaczego kontrakty w biznesie i w życiu osobistym mają aż takie znaczenie. ? Historie zaczerpnięte z życia ludzi, którzy sami zaczęli stosować formułę śmiałego, WIELKOFORMATOWEGO myślenia. Przedstawione w książce strategie zostały sprawdzone przez tych, którzy nauczyli się od Donalda Trumpa śmiałego, WIELKOFORMATOWEGO myślenia i osiągnęli życiowe sukcesy. Bill Zanker zastosował strategię Trumpa i w niespełna trzy lata dwudziestokrotnie zwiększył przychody The Learning Annex. Obaj mieli swoje lepsze i gorsze czasy i wiedzą, jak to jest, kiedy ma się cały świat przeciw sobie ? i obaj podnieśli się i wspięli na niewyobrażalne wyżyny sukcesu dzięki odważnemu myśleniu i śmiałemu wykorzystywaniu pełni swoich możliwości. Pokazali, na co ich stać. To podejście, którego łatwo można się nauczyć. Stosuj podejście Trumpa i pozwalaj, by inspirowało cię do pokonywania twoich własnych ograniczeń. Zawsze masz dwie możliwości: możesz myśleć skromnie, w małym formacie, lub śmiało ? w wielkim. Jak mówi Trump: ?Jeśli już w ogóle myślisz, możesz myśleć śmiało. Wybór należy do ciebie. Bez względu na uwarunkowania, w jakich się znajdujesz, nikt nie może powstrzymać cię od śmiałego myślenia?. Gdy już poczujesz smak śmiałego myślenia i nauczysz się, jak pokazywać, na co cię stać, nigdy nie będziesz chciał przestać. I spotka cię hojna nagroda. To sekret Donalda, jak myśleć śmiało, jak pokazywać, na co nas stać; praktykuj ten sposób, a tobie również powiedzie się w biznesie i w życiu. Zadziałało to w moim przypadku, więc gwarantuję, że zadziała i w twoim. - Bill Zanker

34,90 zł
29,67 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,23 zł

23
Saga metafizyczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga metafizyczna
Dostępny
74 szt.

W Sadze metafizycznej Stanisław Rainko z jasnością i precyzją kontynuatora szkoły lwowsko-warszawskiej mierzy się z klasycznymi zagadnieniami ontologicznymi i ich rozmaitymi ujęciami ? od Kartezjusza i Kanta poprzez Husserla, Heideggera i Sartre?a po Wittgensteina, Poppera i Quine?a. Z rozważań nad relacją między cogito a światem, zbiorami i całościami oraz byciem a bytem wysnuwa wniosek o nieprzezwyciężalnym rozszczepieniu ontologicznym świata. Źródłem tego rozszczepienia jest byt ludzki.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

24
Współpraca jednostek samorządu terytorialnego z instytucjami finansowymi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Współpraca jednostek samorządu terytorialnego z instytucjami finansowy...
Dostępny
4 szt.

Reaktywowanie samorządu terytorialnego w Polsce stało się impulsem dla rozwoju licznych płaszczyzn współpracy i kooperacji jednostek samorządu terytorialnego z instytucjami finansowymi. Znaczenie i zakres współpracy JST z instytucjami rynku finansowego ewoluuje wraz z ilością i różnorodnością ich zadań oraz szansami i wymogami kreowanymi przez otoczenie. Opracowanie prezentuje próbę kompleksowego przedstawienia popytu JST na usługi finansowe przez pryzmat zadań i specyfiki ich funkcjonowania. Autorzy podjęli w nim istotne kwestie związane z problematyką efektywnego funkcjonowania JST w ich otoczeniu finansowym, zarządzania publicznymi środkami i uzyskiwania satysfakcjonujących wyników w bieżącej i strategicznej działalności. W opracowaniu odniesiono się również do oceny wpływu oraz znaczenia decyzji finansowych związanych z wykorzystaniem instrumentów dedykowanych JST przez rynek finansowy.

65,00 zł
53,30 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 11,70 zł

25
Fantastyczne zwierzęta. Galeria postaci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fantastyczne zwierzęta. Galeria postaci
Dostępny
5070 szt.

Oto Newt, Tina, Queenie, Jacob i wielu, wielu innych bohaterów bogatej galerii postaci z filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć! W wyniku magicznego zamieszania brytyjski magizoolog Newt Skamander angażuje się w pogoń za fantastycznymi stworzeniami po całym Nowym Jorku. Newt musi odnaleźć uciekające zwierzęta, żeby wszystko wróciło do normy. Pomogą mu początkujący piekarz Jacob Kowalski oraz Tina i Queenie Goldstein, dwie czarownice pracujące dla Magicznego Kongresu Stanów Zjednoczonych Ameryki. Spotkanie tak różnorodnych charakterów to początek przygody pełnej niespodziewanych zwrotów akcji, którą Newt zapamięta na bardzo długo.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

26
Fantastyczne zwierzęta. Magiczny przewodnik po filmie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fantastyczne zwierzęta. Magiczny przewodnik po filmie
Dostępny
5616 szt.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o magicznym świecie filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oto zbiór niesamowitych zdjęć i filmowych detali. Ten przewodnik przybliży Wam ulubione postacie, miejsca, przedmioty, zaklęcia i magiczne chwile!

19,00 zł
14,99 zł

Rabat 21,1%
oszczędzasz 4,01 zł

27
Pirlo. Myślę, więc gram - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pirlo. Myślę, więc gram
Dostępny
13 szt.

Piłkarska autobiografia wszech czasów! Książka arcydzieło. Brutalnie szczera, prowokująca, zabawna, wzruszająca. Napisana z niesamowitą erudycją i wyjątkowym zmysłem autoironii. Fascynujące wspomnienia, tysiące anegdot, wstydliwe sekrety kolegów z szatni. Cassano miał 700 kobiet, ale trener przestał powoływać go do reprezentacji – czy więc faktycznie jest szczęśliwym człowiekiem? – tak o swoim życiu mógł pisać tylko Andrea Pirlo.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

28
Gigi Buffon. Numer 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gigi Buffon. Numer 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.25

Wolał grać w drugiej lidze niż opuścić ukochany Juventus. W reprezentacyjnej i klubowej piłce wygrał niemal wszystko. O swoim życiu i karierze. Marzeniach i życiowych dramatach. Szczerze, przewrotnie, ironicznie. Piłkarska autobiografia numer 1.

34,90 zł
27,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

29
Lena Ciągnik z łyżką 62 cm czerwony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lena Ciągnik z łyżką 62 cm czerwony
Dostępny
32 szt.

Ciągnik z łyżką do ładowania. Wykonany z wysokiej jakości plastiku, spełniającego normy Europejskie. Pojazd posiada 2 mniejsze koła z przodu i dwa większe z tyłu. Pojazd ma podnoszone ramię z przodu z ruchomą łyżką ładującą. Długość 62 cm. Zabawka wytrzymuje ciężar do 100 kg.

123,50 zł
113,62 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,88 zł

30
Straż pożarna 64 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Straż pożarna 64 cm
Lena
Dostępny
30 szt.

Super straż pożarna firmy LENA, posiada armatkę wodną, obrotową z regulacją wysokości, zasięg armatki dochodzi do 8 metrów. Straż posiada również otwierany boczny schowek oraz zbiornik na wodę o pojemności 1,5 l. Wykonania z wysokiej jakości materiałów, zabawka spełnia normy Europejskie i posiada certyfikat jakości CE. Maksymalne obciążenie straży to 100kg i nacisk na 3 osie, więc dziecko może na nią siadać. Długość pojazdu wynosi 64 cm.

185,90 zł
171,03 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 14,87 zł

31
Przypadki kryminalne. Rola współpracy w badaniu ciemnej liczby przestępstw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przypadki kryminalne. Rola współpracy w badaniu ciemnej liczby przestę...
Dostępny
4 szt.

Rozdz. 1. Zaginięcia ciemna liczba zdarzeń kryminalnych- Ślady osób zaginionych Joanna Stojer-Polańska, Sylwia Kaczan, Joanna Pulit, Bogdan Michalec- Wiem, że nazywam się Steven, czyli o systemie poszukiwania dzieci zaginionych - Aleksandra Wentkowska- Zaginięcia kryminalne -Sylwia Kaczan- Różne oblicza ciemnej liczby zabójstw - Danuta Piniewska, Bogdan Michalec, Joanna Stojer-Polańska- Zbrodnie (nie)doskonałe Ewa Wach- Śmiertelna cisza. Ślady w podwodnym świecie Maciej RokusRozdz. 2. Interdyscyplinarne wykorzystanie możliwości nauk sądowych- Spalić dowód, czyli o kryminalistyce okiem strażaka - Artur Luzar- Jaki jest? Gdzie jest? - o użyteczności psychologii w poszukiwaniu osób zaginionych - Sylwia Kaczan- Przypadek dewiacji sadomasochistycznej ilustrujący nietypowe zachowania seksualne w aspekcie kryminalistycznym, prawnym oraz medyczno-sądowym. Joanna Stojer-Polańska, Filip Bolechała, Justyna Oettingen- Psychopatia i sadyzm seksualny jako kluczowe determinanty zachowań seksualnych sprzecznych z prawem. Analiza problematyki w oparciu o studium przypadku. Justyna Oettingen, Karolina Trojanowska- Samodziałowa broń palna wykonana w więzieniu, użyta przy próbie ucieczki - - Tomasz Konopka, Katarzyna Jasińska, Nadja Sajuk, Maciej Dorotniak, Grzegorz Słota ucieczka z Zakładu Karnego z WadowicRozdz. 3. Zdarzenia skomplikowane - wielość wersji śledczych- Samobójstwo poagresyjne studium przypadku, Olga Kocaj- Wnioskowanie o przebiegu zdarzenia na podstawie ujawnionych śladów linii papilarnych na nożu Władysław Wojtyczka- Po nitce do kłębka, czyli sposoby wykrywania przestępstw Artur Kasicki- Dopełnienie obowiązku służbowego przez funkcjonariusza policji. Skomplikowane losy sprawy. Studium przypadku - Anna Ruchała

78,00 zł
56,16 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 21,84 zł

32
Magiczne zabawy dla najmłodszych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Magiczne zabawy dla najmłodszych
Dostępny
6 szt.

Magiczne zabawy dla najmłodszych to książeczka edukacyjna. Piękne, łatwe do pokolorowania ilustracje oraz towarzyszące im wierszyki znanej krakowskiej poetki Ewy Stadtmuller wprowadzą dzieci w świąteczny nastrój. W środku znalazły się także zadania o różnym stopniu trudności i naklejki związane z Bożym Narodzeniem, sylwestrem czy karnawałem. Znakomita propozycja na długie zimowe wieczory!

7,00 zł
3,64 zł

Rabat 48,0%
oszczędzasz 3,36 zł

33
Texas Hold'em. Zestaw do pokera 300 żetonów. Luxury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Texas Hold'em. Zestaw do pokera 300 żetonów. Luxury
Cartamundi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.08

Texas Hold'em Poker Set 300 zawiera 300 żetonów ($5, $25, $50, $100 i $500), talię kart Texas Hold'em 100% plastic jumbo index, metalowy żeton Dealera i książeczkę z zasadami gry w pokera. Wszystkie elementy umieszczone są w luksusowym, drewnianym pudełku. Waga pojedynczego żetonu to 14g. Żetony: • 100 x $5, • 75 x $25, • 50 x $50, • 50 x $100, • 25 x $500. Zawartość opakowania: • 300 żetonów, • talia plastikowych kart, • metalowy żeton Dealera, • zasady gry. Brazylijska marka Copag powstała 1908 roku. Jest to ścisła czołówka wśród producentów kart z najwyższej półki. Świadczy o tym fakt, że marka ta została oficjalnym partnerem World Series of Poker w 2005 roku zyskując uznanie wśród pokerzystów całego świata.

462,90 zł
379,58 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 83,32 zł

34
Koparka 27 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koparka 27 cm
Lena
Dostępny
16 szt.

Super kolorowa ładowarka i podnoszonym ramieniem i łyżką ładującą. Ponad kabiną znajduje się rączka do wygodnego sterowania pojazdem. W kabinie jest figurka kierowcy. Pojazd ma 27 cm długości.

32,90 zł
30,27 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,63 zł

35
Lena Truxx Ładowarka 37 cm, różne rodzaje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lena Truxx Ładowarka 37 cm, różne rodzaje
Dostępny
40 szt.

Kolorowa koparko spycharka o długości 44 cm, wykonana z elestycznego plastiku wysokiej jakości, spełniającego normy europejskie. Funkcjonalne autko, łyżką można nakładać piasek na wywrotkę lub przesuwać w inne miejsce. Kabina kierowcy unosi się. Pojazd z figurką.UWAGA!Towar wybierany losowo.

57,40 zł
52,81 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,59 zł

36
Złodzieje! Gra karciana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złodzieje! Gra karciana
Rebel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.29

Stój! Ręce do góry! Policja! No stój mówię...Złodzieje to mała, prosta gra karciana dla od 3 do 6 graczy, w której gracze wcielają się w role złodziejaszków chcących umknąć obławie. Zagrywając karty będą starali się uzbierać jak najwięcej kosztowności, a dzięki specjalnym kartom będą mogli spłatać figle innym graczom.Ten, komu uda się umknąć z największym łupem, wygrywa grę!

30,00 zł
26,40 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,60 zł

37
Godło RP - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Godło RP
Adamigo
Dostępny
10 szt.

Godło RP w ramce

9,30 zł
7,99 zł

Rabat 14,1%
oszczędzasz 1,31 zł

38
Linijka plastikowa 16 cm - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Linijka plastikowa 16 cm
Herlitz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.27

Linijka plastikowa o długości 16 cm.

6,10 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 1,8%
oszczędzasz 0,11 zł

39
Malowanka z naklejkami. Bałwanek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanka z naklejkami. Bałwanek
Niedostępny
Brak

16 obrazków do kolorowania. Do każdego obrazka naklejka.

3,99 zł
Powiadomienie
40
Malowanka z naklejkami. Pada śnieg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanka z naklejkami. Pada śnieg
Niedostępny
Brak

16 obrazków do kolorowania. Do każdego obrazka naklejka.

3,99 zł
Powiadomienie
41
Malowanka z naklejkami. Zima na wesoło - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanka z naklejkami. Zima na wesoło
Niedostępny
Brak

16 obrazków do kolorowania. Do każdego obrazka naklejka.

3,99 zł
Powiadomienie
42
Malowanka z naklejkami. Zimowe prezenty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanka z naklejkami. Zimowe prezenty
Niedostępny
Brak

16 obrazków do kolorowania. Do każdego obrazka naklejka.

3,99 zł
Powiadomienie
43
Nagroda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nagroda
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.23

Nagroda… Zawsze trzeba wierzyć, że przyjdzie Gaëlle de Barbet ma szesnaście lat, gdy niemiecka armia wkracza do Francji. Jej szczęśliwe życie się rozpada... Jest zaszokowana i bezsilna, kiedy żandarmi aresztują jej najlepszą przyjaciółkę i jej rodzinę, i wywożą do obozu. Niemiecki komendant wojskowy zajmuje posiadłość rodziny Gaëlle na swoją kwaterę. Jej ojciec i brat zostają zamordowani. Matka się załamuje – fizycznie i psychicznie. Zaufani przyjaciele okazują się zdrajcami. A Gaëlle rozpoczyna ryzykowną współpracę z ruchem oporu. Naraża życie, ale jej bohaterstwo i odwaga obracają się przeciwko niej… Musi uciekać z Lyonu, okryta hańbą, napiętnowana zdradą. Pragnie zacząć wszystko od nowa. Od Paryża do Nowego Jorku, od sukcesów po najboleśniejsze straty, przez wielkie miłości i macierzyństwo, wzloty i upadki, toczy się niezwykłe życie niezwykłej kobiety. Ale duchy przeszłości i poczucie krzywdy jej nie odstępują… „Najpiękniejsza powieść Danielle Steel, o największym wydźwięku emocjonalnym”. – Random House, amerykański wydawca wszystkich powieści Danielle Steel

39,80 zł
27,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

44
Pakiet: Pod samym niebem / Podniebny lot - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Pod samym niebem / Podniebny lot
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.02.27

Podniebny lot Bianca jest wysoką, szczupłą pięknością o jasnozłotych włosach, stewardessą w pierwszej klasie luksusowych linii lotniczych. Jest pewna siebie, wyniosła i chłodna, profesjonalna w każdym calu, nie pozwala nikomu na najmniejszą poufałość. Nawet jeśli ma do czynienia z ludźmi z pierwszych stron gazet, pozostaje uprzejma i niewzruszona — niczym piękny posąg. Tylko jeden mężczyzna przyprawia ją o bicie serca, niepokój i drżenie głosu. Sprawia, że traci panowanie nad sobą, nie umie pozbierać myśli, a w kolanach odczuwa zdradliwą miękkość. James Cavendish. Najprzystojniejszy mężczyzna, jakiego widziała. Najpiękniejsze, turkusowe oczy, w jakie się wpatrywała. Miliarder o zniewalającym głosie i cudownie umięśnionym ciele. Bez wysiłku zyskuje nad Bianką władzę nieograniczoną, uwodząc ją niewypowiedzianą obietnicą dominacji, rozkoszy i bólu, uwalniając najbardziej podstawowe instynkty. Pan Cavendish. Pan Uparty. Pan Perwersyjny. Pan Czarodziej. Pan Dominujący. Pan Zaborczy. Pan Czuły Kochanek. Pan Cavendish... Tę historię przeżyjesz głęboko. Doświadczysz niezwykłych emocji, świdrującego strachu, tęsknoty i słodyczy uległości. Zatracisz się bez reszty w tej fascynującej opowieści o instynkcie, dotyku, pożądaniu i rozkoszy. Pan Cavendish. Jak długo oprzesz się tym turkusowym oczom? Pod samym niebem Pierwsza część trylogii, "Podniebny lot", opowiada o początku burzliwego związku Bianki i Jamesa. Oto on, nieprzyzwoicie bogaty i urodziwszy od bogów Olimpu, wprowadza ją, złotowłosą, wyniosłą i chłodną piękność, w mroczne sekrety uległości i dominacji, pożądania i uzależniającej ekstazy, poruszając przy tym najbardziej skryte instynkty i pragnienia. Powoli staje się jasne, że Bianca zakochała się w Jamesie bezgranicznie... Jednak happy end nie mógł nadejść. Brutalny napad, bolesne nieporozumienia, strach i ból Bianki splotły się w decyzję o odrzuceniu Jamesa i rozstaniu. Po tych dramatycznych wydarzeniach Bianka nie może odzyskać równowagi. Czas uleczył jej ciało, ale nigdy nie ukoi rozedrganej duszy pięknej stewardessy. James nie jest kimś, kto pozwala się odrzucić. Bianka nie jest w stanie wyzwolić się z tęsknoty i pożądania. Wie, że w głębi duszy należy do tego pięknego mężczyzny o turkusowych oczach, zniewalającym głosie i wspaniałym ciele. I że nie będzie mogła oprzeć się Jamesowi — wystarczy, że na nią spojrzy... Nie oderwiesz się od tej książki. Odczujesz magnetyczny urok Jamesa i subtelną delikatność Bianki, doświadczysz tej historii tak intensywnie i realnie, jakby przytrafiła się właśnie Tobie. Zatracisz się bez reszty w fascynującej opowieści o pożądaniu i rozkoszy, o szalonym locie wśród chmur, o namiętnej miłości, o władzy i luksusie. Wystarczy jedno spojrzenie turkusowych oczu...

51,90 zł
37,37 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,53 zł

45
Wielka Księga Piechoty Polskiej 1918–1939. Tom 7. 7 Dywizja Piechoty 25, 27, 74 Pułk Piechoty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka Księga Piechoty Polskiej 1918–1939. Tom 7. 7 Dywizja Piechoty 2...
Niedostępny
Brak

"Wielka Księga Piechoty Polskiej" to wyjątkowa seria dla każdego pasjonata historii! Po raz pierwszy w jednej serii dzieje przedwojennych pułków piechoty. W każdym z 30 tomów przedstawiamy: - historie poszczególnych pułków - opisy ich największych bitew - barwne tablice z uzbrojeniem, sztandarami i odznakami a także niepublikowane zdjęcia i materiały archiwalne Kolekcja powstała przy współpracy z Muzeum Wojska Polskiego, Wojskowym Biurem Historycznym oraz Centralną Biblioteką Wojskową.

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

46
Cień fotografa. Obrazy i rzeczywistość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cień fotografa. Obrazy i rzeczywistość
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.22

Fotografia bliskiej osoby może nas poruszyć „jak światło gwiazdy” (Roland Barthes); zdjęcia uciekających dzieci boleśnie uprzytamniają okropieństwa wojny. Jak to się dzieje, że zdjęcia mają na nas tak wielki wpływ? Ile rzeczywistości kryje się w czy też za obrazem? Helmut Lethen zadaje te pytania, wędrując przez dwudziestowieczną historię sztuki i mediów: na przykładzie słynnych fotografii Roberta Capy z lądowania w Normandii pokazuje, jak zdjęcia zmieniają się w znaki czasu; zafascynowany śledzi performanse Mariny Abramović, w których sztuka stapia się z rzeczywistością; zgłębia ironiczną grę ze znakiem konceptualisty Bruce’a Naumana, która sprawia, że wszelka kryjąca się za nią rzeczywistość znika; w idyllicznych obrazach odkrywa owo totalne opuszczenie, które przerażało go już w dzieciństwie. Lethen tłumaczy, czym są i czym mogą być zdjęcia, nie zdradzając ukrytej za nimi rzeczywistości. Wielka pochwała i szkoła widzenia w nieprzejrzystym czasie. Helmut Lethen, ur. 1939, germanista, kulturoznawca. W latach 1977–1996 wykładał na uniwersytecie w Utrecht, następnie przejął Katedrę Współczesnej Literatury Niemieckiej w Rostocku. Od 2007 roku kieruje Międzynarodowym Centrum Badawczym Nauk o Kulturze w Wiedniu. Jego książka Verhaltenslehren der Kälte (1994) o intelektualistach okresu międzywojennego uchodzi w Niemczech za lekturę obowiązkową. Za Cień fotografa otrzymał nagrodę Lipskich Targów Książki 2014.

39,00 zł
28,47 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

47
Przebudzenie. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przebudzenie. Audiobook
Stephen King, Biblioteka Akustyczna
Dostępny
2 szt.

Mroczna, elektryzująca powieść o tym, co może istnieć po drugiej stronie życia... W niedużej miejscowości w Nowej Anglii, ponad pół wieku temu, na małego chłopca bawiącego się żołnierzykami pada cień. Jamie Morton podnosi głowę i widzi intrygującego mężczyznę, jak się okazuje, nowego pastora. Charles Jacobs wraz ze swoją piękną żoną odmieni miejscowy kościół. Mężczyźni i chłopcy skrycie podkochują się w pani Jacobs; kobiety i dziewczęta – w tym także matka Jamie’go i jego ukochana siostra Claire - tym samym uczuciem darzą wielebnego Jacobsa. Jednak kiedy rodzinę Jacobsów spotyka tragedia, a charyzmatyczny kaznodzieja wyklina Boga i szydzi z wiary, zostaje wygnany przez zszokowanych parafian. Jamie ma własne demony. Od wielu lat gra na gitarze w zespołach na terenie całego kraju i wiedzie tułaczy żywot rock-and-rollowego muzyka, uciekając od rodzinnej tragedii. Po trzydziestce – uzależniony od heroiny, pozostawiony na pastwę losu, zdesperowany – Jamie ponownie spotyka Charlesa Jacobsa, co ma głębokie konsekwencje dla nich obu. Ich więź przeradza się w pakt, o jakim nawet diabłu się nie śniło, a Jamie odkrywa, że słowo "przebudzenie" ma wiele znaczeń. Ta bogata, niepokojąca powieść prowadzi czytelnika przez pięć dekad do najbardziej przerażającego zakończenia, jakie kiedykolwiek wyszło spod pióra Stephena Kinga. To arcydzieło Kinga, nawiązujące do twórczości takich wybitnych amerykańskich pisarzy jak Frank Norris, Nathaniel Hawthorne i Edgar Allan Poe. Czas nagrania: 14 godz. 20 min

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

48
Opowiadania wigilijne. Pod choinkę od polskich pisarzy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiadania wigilijne. Pod choinkę od polskich pisarzy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.19

Czy Ty także cały rok czekasz z niecierpliwością na Wigilię? Na wytęskniony zapach choinki przyniesionej prosto z lasu, na smak pierników i barszczu z uszkami? W czasie świąt Bożego Narodzenia wszystko może się zdarzyć! Możesz spotkać w supermarkecie prawdziwego anioła, możesz usłyszeć rozmowę bombek choinkowych, możesz także pocieszyć Świętego Mikołaja, któremu zginęły renifery albo dowiedzieć się, co chciałaby dostać gwiazdka… na Gwiazdkę! W podróż po zaczarowanym świecie ciepłych, wigilijnych wierszy i opowiadań wyruszysz z najpopularniejszymi autorami Wydawnictwa Literatura. Nowe wydanie w dużym formacie!

29,90 zł
20,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

49
Dentysta w paszczy krokodyla - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dentysta w paszczy krokodyla
Dostępny
4 szt.

Dużo pytań zaprząta małe główki szczurka Ogryzka i skrzata Maurycego w pasjonujących historiach opisanych przez Pawła Wakułę. Leśni detektywi rozwiązują zagadki i tajemnice, jakie skrywa Dolina Bagiennej Trawy i lasy wokół leśniczówki Klechdy. A Fryderyk Piątek – najbardziej znany leśniczy w Polsce – czasem im w tej detektywistycznej pracy pomaga.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

50
Chłopiec z Lampedusy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłopiec z Lampedusy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.26

Ta opowieść jest wymyślona. Ale chłopiec podobny do jej bohatera istnieje naprawdę. W lutym 2015 roku – razem z innymi uciekinierami z Erytrei – Tandżin dotarł na włoską wyspę Lampedusę. Miał wtedy jedenaście lat. Gdy dziennikarze zapytali Tandżina o rodzinę, chłopiec odparł: „No mama. No papa. All alone”. Te słowa sprawiły, że nie mogłem przestać o Tandżinie myśleć. I stworzyłem tę historię. Trochę dla niego, a trochę dla wszystkich dzieci w podobnej sytuacji – zmuszonych do opuszczenia swoich krajów, narażonych na trudy tułaczki, samotnie przemierzających świat w poszukiwaniu bezpiecznego domu.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

51
Święto kozła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święto kozła
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.09

Wnikliwe studium terroru. Ojciec Uranii Cabral był ministrem w rządzie dyktatora Rafaela Trujillo i jego zaufanym człowiekiem, częścią nieludzkiej machiny okrucieństwa. Jego posłuszeństwo wystawione zostało na najwyższą próbę w dniu, kiedy dyktator sięgnął po to, co dla Augustina Cabrala było najcenniejsze - jego córkę. Urania opuściła Dominikanę jako dziewiętnastolatka. Po trzydziestu latach wraca do Santo Domingo, by zmierzyć się z koszmarną przeszłością i towarzyszącą jej od dzieciństwa traumą. Święto Kozła to jedna z najważniejszych książek Llosy. Noblista zgłębia mechanizmy terroru, analizuje postępowanie ludzi zwykłych i tych na szczytach władzy, kreśli portrety niepokornych i oportunistów żyjących w cieniu wszechmocnego tyrana. Mario Vargas Llosa - noblista (2010), o którym mówi cały świat. Jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy. Polityk, w 1990 kandydował na prezydenta Peru. Autor bestsellerowych powieści (m.in. Rozmowa w „Katedrze”, Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki i najnowszej Dzielnica występku). www.maliovargasllosa.pl

42,90 zł
33,03 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,87 zł

52
Konsument wierny jak pies - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konsument wierny jak pies
Dostępny
6 szt.

Lojalność wymaga uwagi, zaangażowania, planu. Wymaga również działania – często trudnego i czasochłonnego. Jednak lojalny Klient nie kieruje się ceną, dostępnością, a nawet jakością. Liczy się dla niego wartość płynąca z faktu korzystania z TEJ właśnie marki. Lojalność zmienia konsumentów z użytkowników produktów w „wyznawców” marki. Marki, która nie boi się dekoniunktury, konkurencji czy walki cenowej. Dzięki lojalności Klientów marka zwiększa swój zasięg komunikacyjny i poszerza rynek zbytu za pomocą najlepszej możliwej reklamy – rekomendacji. W ten sposób zdobywa często nowych, wiernych Klientów... Maciej Tesławski do współtworzenia książki zaprosił przyjaciół – praktyków marketingu. Dzięki temu publikacja staje się pełniejsza, przybierając formę rozmowy i wymiany doświadczeń wielu osób. Z książki dowiesz się:• jak zmienić konsumentów w „wyznawców” swojej marki,• jakie narzędzia w tym celu wykorzystać,• jak stworzyć angażujący program lojalnościowy. Konsument wierny jak pies to książka, która zapewnia wyłącznie praktyczną wiedzę na temat marketingu relacji, sposobów budowania lojalności i prawdziwie lojalnościowych programów.

44,00 zł
33,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,00 zł

53
Jak nowe technologie zmieniają biznes - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak nowe technologie zmieniają biznes
Dostępny
24 szt.

Krzysztof Ratnicyn podpowiada, w jaki sposób biznes może efektywnie wykorzystać nowe technologie. Przekonuje także, że równie dobrze jak wielkie korporacje może robić to sektor małych i średnich firm oraz mikroprzedsiębiorstwa. Co więcej, wiele technologicznych rozwiązań znosi niektóre z barier, które do niedawna małym firmom nie dawały szans w konfrontacji z gigantami rynku. Celem tej książki jest zainspirowanie przedsiębiorców, liderów i menedżerów do sięgnięcia po szereg technologicznych rozwiązań, do przyjęcia postaw zarządczych, które sprzyjają innowacji i stanowią żródło przewagi. W książce zaprezentowano także szereg rozwiązań i narzędzi oraz towarzyszących im trendów, od tych najprostszych (np. mobile czy e-commerce) po najbardziej złożone, jak big data i Internet Rzeczy. Wymiar praktyczny książki to krótkie podsumowania każdego z rozdziałów, które pozwalają lepiej zrozumieć i przeanalizować stawiane tezy, podjąć dyskusję z nimi, wreszcie – zainspirować się do działania.

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

54
Pytania do Jezusa. Jak rozmawiać z Bogiem o swoich najgłębszych pragnieniach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pytania do Jezusa. Jak rozmawiać z Bogiem o swoich najgłębszych pragni...
Dostępny
23 szt.

Straciłeś motywację i chęć do modlitwy? Wydaje ci się, że nie słyszysz głosu Boga? Wciąż pytasz Go o to, co masz zrobić, i nie otrzymujesz odpowiedzi? To książka dla ciebie – podręcznik modlitwy, jakiego dotąd jeszcze nie było! Większość chrześcijan regularnie prosi Boga o prowadzenie, wsparcie czy pomoc w podjęciu decyzji. Innymi słowy, modlimy się o praktyczną stronę życia chrześcijańskiego. Jednak jak często zadajemy Jezusowi pytania o relację, która nas z Nim łączy – na przykład: • Jezu, w jaki sposób troszczyłeś się dziś o mnie? • Jezu, co podoba Ci się we mnie najbardziej? • Kiedy wczoraj wybuchłem gniewem, poczułem się jak nieudacznik. A co Ty myślałeś o mnie w tamtym momencie? • Jezu, opowiedz mi, co będziemy robić w Niebie? "Pytania do Jezusa" to 52 rozważania oparte na fragmentach z Ewangelii opisujących sceny, w których Jezus dotyka najgłębszych ludzkich pragnień. Każdemu z rozważań towarzyszy zestaw pięciu pytań, dzięki którym zmienisz swoje podejście do modlitwy i odkryjesz swoje największe potrzeby i tęsknoty. Skorzystaj z doświadczeń cenionego coacha i przekonaj się, że zmiana twojego życia modlitewnego jest w zasięgu ręki. Tony Stoltzfus zaprasza do intymnej, osobistej rozmowy z Jezusem, w której nie boimy się zadawać nawet najtrudniejszych pytań. Autor zachęca do porzucenia schematów w naszym życiu religijnym. Namawia, byśmy przestali ograniczać się do załatwiania interesów z Bogiem, a zaczęli traktować modlitwę jako okazję do budowania prawdziwej bliskości ze Stwórcą.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

55
Duch śmierci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duch śmierci
Dostępny
1 szt.

Młodą Evelin Shadow prześladują demony przeszłości. Gdy miała zaledwie trzynaście lat, matka próbowała ją zabić i rzuciła na nią klątwę, wedle której dziewczyna miała umrzeć w swoje dwudzieste trzecie urodziny. Tego dnia rzeczywiście zostaje skazana na śmierć, lecz dostaje szansę sprzedania swej duszy Bogu Śmierci, jako jego narzeczona. Tak też się dzieje. Wkrótce Evelin uświadamia sobie, że jakkolwiek potoczą się sprawy, nie będą one miały dla niej szczęśliwego zakończenia. „Wyciągnęłam rękę w stronę klamki, ale po chwili się zawahałam. A jeśli tam też czeka na mnie coś, czego nie da się wytłumaczyć? Jestem już zmęczona. Zacisnęłam dłoń w pięść, a niech się dzieje, co ma się dziać, chwyciłam za klamkę i otworzyłam. Kiedy pchnęłam drzwi, wiedziałam już tylko jedno – ciemność mnie przechytrzyła i dopadła. Zamiast w klubie znalazłam się mniej więcej na wysokości dziesiątego piętra we wznoszonym dopiero budynku. Jeden krok i oto jestem na krawędzi śmierci, pozostał mi jedynie krzyk. To zabawne, że w takich chwilach świat zdaje się toczyć w zwolnionym tempie. Można wszystko zobaczyć, o wszystkim pomyśleć. Niewątpliwie jest to szansa, by sekundę przed śmiercią człowiek pojął, jakie było jego życie. Czuję, jak ciało samo się pcha, by po chwili znaleźć się na dole. Ostatnia próba złapania się czegoś, ostatnia, daremna próba ratunku. Znów łzy w oczach i pytanie „dlaczego ja?”

37,00 zł
27,01 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,99 zł

56
Ziarenko prawdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ziarenko prawdy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.20

Eli jest wrażliwym i radosnym chłopcem, jednak gdy na skutek usilnych próśb dostaje cybertrop, czyli okulary będące bramą do wirtualnego świata, zupełnie się zmienia. Staje się agresywny, leniwy, całe dnie spędza na graniu, zabijaniu potworów i zdobywaniu kolejnych umiejętności oraz odznaczeń w wirtualnej rzeczywistości. Prawdziwy świat, ludzie i dotychczasowe życie stają się dla niego nudni. Zaniepokojona mama szuka sposobów, by oderwać chłopca od gry, lecz na próżno. Aż za radą pewnego mądrego staruszka sięga po ostateczny argument – niszczy okulary syna. Eli nie może już grać, na nowo musi nauczyć się funkcjonować w prawdziwym świecie i może uda mu się zrozumieć, że jest w nim tak wiele ważniejszych spraw od technologii i jej dominacji nad światem… Utwór radykalnie opowiadający się po stronie wrażliwości, głębokich więzi międzyludzkich, umiłowania natury, tajemnicy, która nie pozwala zapominać o istnieniu uczuć metafizycznych. To wszystko przeciw technicyzacji świata, przeciw dominacji technologii narzucającej światu władzę rzeczywistości wirtualnej, gdzie najważniejsze ludzkie wartości poddane są relatywizacji, a w konsekwencji erozji. Trzeba bronić człowieka, miłości, przyjaźni – takie jest przesłanie tej baśni.Mirosław Wieteska

29,00 zł
21,17 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,83 zł

57
W rytmach charlestona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W rytmach charlestona
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.08

W przedwojennej Warszawie nie brakuje niebezpiecznych zdarzeń, tajemnych zagadek i podejrzanych osobników. W tych okolicznościach grupa czterech gimnazjalistek wpada na pewien trop. Dziewczęta przypuszczają, że Zula Pogorzelska – znana aktorka, śpiewaczka i tancerka scen warszawskich – padnie ofiarą porwania. Przyjaciółki postanawiają wyruszyć na ratunek cenionej artystce. Między przedwojennymi uliczkami, kawiarniami i barami rozgrywa się pełna tajemnic i pułapek pogoń za domniemanym porywaczem…

23,00 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,1%
oszczędzasz 6,01 zł

58
Dobry wieczór we Wrocławiu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobry wieczór we Wrocławiu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.26

Minęło ponad dwadzieścia lat od nuklearnej zagłady. Śmierć zebrała obfite żniwo. Nie wszyscy, którzy przeżyli, pozostali tacy sami… Ocaleni wiodą życie w zamkniętej enklawie wrocławskiego dworca. Dla osób, które narodziły się już po Zagładzie, postapokaliptyczna rzeczywistość jest jedyną, jaką znają. Ich codzienność to zmaganie się z ciągłym brakiem pożywienia, leków i życiowej przestrzeni. Każda noc to walka o przetrwanie, a każdy dzień jest zbyt krótką chwilą wytchnienia. W świecie, w którym na każdym kroku czyhają złowrogie hordy dzikich bestii i istot o nadnaturalnych zdolnościach, nic nie przypomina znanego nam świata. Nic poza ocalałymi reliktami wrocławskiej architektury i uczuciami tlącymi się w głębi ludzkich serc. Na domiar złego, na owianym nie najlepszą sławą Rynku pojawia się obca siła. Wpływa ona na umysły ludzkie, czyniąc z nimi dziwne rzeczy. Dla zdesperowanego Michała istnieje tylko jedno rozwiązanie – zawiązać śmiertelnie niebezpieczny sojusz i rozwikłać zagadkę. Maciej Pawlak - urodzony we Wschowie, absolwent Politechniki Wrocławskiej. Obecnie mieszka we Wrocławiu i pracuje jako inżynier sprzedaży w firmie zajmującej się wielkogabarytową armaturą oraz automatyką przemysłową, obsługując elektrownie i duże zakłady przemysłowe.

34,00 zł
24,82 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,18 zł

59
Sylfida - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sylfida
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.05.29

Świat szesnastoletniego Bernarda Oakena legł w gruzach, gdy dowiedział się, że całe wakacje spędzi u nieznanej mu babki Violet w Shieldaig – zapomnianej przez Boga wsi w szkockich Górach Kaledońskich. Chłopak na miejscu styka się z oziębłością ze strony kobiety, jej nieustającymi docinkami oraz legendami o tajemniczych Duchach Żywiołów – nieśmiertelnych, potężnych i mitycznych istotach, które wedle słów starszej kobiety opiekują się ludzkim światem od zarania dziejów. Wiedząc, że jego babka uważana jest przez miejscowych za ekscentryczkę, Bernard nie traktuje poważnie jej opowieści. Do czasu, aż znajduje nad brzegiem Loch Shieldaig nieprzytomną dziewczynę. Agata Julia Prosińska – urodzona 15.02.1999 roku w Gołdapi dumna mieszkanka Mazur Garbatych. W 2009 roku wygrała konkurs plastyczno-literacki „Moja pierwsza książka” zorganizowany przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną oraz Warmińsko-Mazurską Bibliotekę Pedagogiczną w Olecku opowiadaniem pod tytułem „Elly McDonald”, jednak pierwsze próby literackie podjęła już jako pięciolatka. Kiedy w wolnym czasie nie pisze – rysuje, czyta książki, ogląda filmy i seriale oraz lepi figurki z plasteliny. Agata prowadzi także stronę internetową (www.agprosinska.com) w języku polskim i angielskim, gdzie zamieszcza swoją twórczość oraz recenzuje filmy i książki. Sylfida, pierwszy tom „Duchów Żywiołów”, to jej debiut literacki, który napisała w wieku piętnastu lat.

33,00 zł
24,09 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,91 zł

60
Czekopłaszczada - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czekopłaszczada
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.09.01

Czekopłaszczada” - awanturnicza powieść z gatunku płaszcza i... czekolady. Co robić, gdy pewnego razu mama zmienia się w dziewczynkę, którą była dawno temu? Nie jest już dorosłą Michaliną, lecz Michasią, ma zęby mleczaki, nie umie jeszcze czytać i cały dzień najchętniej jadłaby czekoladę! A to tylko początek niezwykłej przygody. Michasia, Janek i pies Kanis wpadają do kieszeni płaszcza i rozpoczynają swoją wielką wyprawę w nieznane. Czeka ich trudne zadanie: odnalezienie niewidzialnego Krzysia porwanego przez małą czarownicę. Czy misja powiedzie się? Czy Michasia zmieni się znów w dorosłą mamę Janka? I jak odczarować psa przemienionego w smoka? Beata Filipp swoją przygodę z pisarstwem dla dzieci rozpoczęła wydaniem zbiorku opowiadań dla najmłodszych pt. „Co można znaleźć?”, w którym oczami dziecka ukazuje niespieszny czas spędzany z babcią i dziadkiem. Jest autorką rymowanych adaptacji znanych bajek pisanych na potrzeby wystąpień w przedszkolu córki. Amatorsko uprawia teatr, jej „Calineczka w świecie dźwięków” na motywach baśni Andersena gościła w gdańskim Teatrze w Oknie. „Czekopłaszczada” to literacki powrót do ukochanych książek z czasów dzieciństwa, swoisty hołd oddany m.in. wspaniałemu „Porwaniu w Tiutiurlistanie” Wojciecha Żukrowskiego. Andrzej Macioszczyk – prawnik z wykształcenia, z zamiłowania rysownik. Autor komiksów i rysunków satyrycznych obdarzony charakterystyczną kreską wywodzącą się wprost z bazgrołów pomagających przetrwać długie godziny wykładów, narad, roboczych spotkań i szkoleń. Rysunki do „Czekopłaszczady” to jego profesjonalny debiut.

29,00 zł
21,17 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,83 zł

61
Puzzle 120 elementów. Alien Spaceship - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 120 elementów. Alien Spaceship
Castorland, 120 elementów
Niedostępny
Brak

Puzzle 120-elementowe – klasyczne puzzle dziecięce Znajdziemy tutaj motywy popularnych bajek, samochody i specjalistyczne pojazdy, jak również domowe oraz dzikie zwierzęta. Starannie dobrane wzornictwo, doskonała jakość oraz cenne walory dydaktyczno-wychowawcze to niewątpliwe atuty puzzli klasycznych, dzięki którym marka Castorland jest znana i ceniona w ponad 40 krajach. Cechy produktu: – wysoka jakość nadruku, – duże nasycenie kolorów, – idealnie dopasowane elementy, – różnorodność kształtów, – wykonane z tektury o zwiększonej grubości, – odporne na zginanie, – możliwość przyklejenia i powieszenia jako obraz. Rozmiar obrazka po ułożeniu: 32.0 x 23.0 cm Rozmiar opakowania: 24.5 x 17.5 x 3.7 cm

8,61 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,8%
oszczędzasz 1,62 zł

62
Puzzle 300 elementów. Słodki ogród - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 300 elementów. Słodki ogród
Castorland, 300
Niedostępny
Brak

Puzzle znanego i cenionego producenta cechuje dobra jakość w stosunku do ceny. Układanie puzzli rozwija koncentrację i cierpliwość, a także rozwija pamięć. To idealny sposób na spędzanie wolnego czasu zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Wymiar obrazka po ułożeniu: 40.0 x 29.0 cm

15,70 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,3%
oszczędzasz 2,71 zł

63
Łódzka elektrownia i gazownia do 1939 roku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łódzka elektrownia i gazownia do 1939 roku
Dostępny
4 szt.

Łódzka elektrownia i gazownia do 1939 roku to pierwsza monografia przedstawiająca dzieje obu zakładów od momentu ich powstania w XIX wieku do II wojny światowej. Omawiając zagadnienie energetyki, rozumianej jako elektryczność i gazownictwo, autor uwzględnia zarówno punkt widzenia konsumentów, którzy płacili za usługę i chcieli, aby była ona świadczona na dobrym poziomie, jak i wymagania związane z postępem cywilizacyjnym oraz ocenia szansę na realizację ambitnych projektów ‒ budowy elektrowni okręgowej i wielkiej gazowni ‒ które miały zostać zrealizowane już na początku XX wieku. Opisuje sposoby zarządzania elektrownią i gazownią, porusza kwestie ich rozbudowy i planowanych inwestycji. Aby dopełnić obrazu, prezentuje także sytuację energetyki na ziemiach polskich. Książkę wzbogacają liczne fotografie, z których znaczna część nigdy nie była publikowana.

99,90 zł
71,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 27,97 zł

64
Poznań – 99 miejsc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznań – 99 miejsc
Niedostępny
Brak

Zachęcamy do obejrzenia 99 najpiękniejszych miejsc Poznania. Miasto w obiektywie Rafała Tomczyka pokazuje swoją najpiękniejszą stronę. Stolica województwa wielkopolskiego jest prawdziwą skarbnicą architektonicznych perełek. Oglądając album, możemy podziwiać m.in. Pałac Działyńskich, który zachwyca swoją barokową elewacją, dawny klasycystyczny odwach na Starym Rynku czy gotycki kościół pw. Najświętszej Marii Panny in Summo. Nie zabraknie również jednych z najstarszych w Europie Międzynarodowych Targów Poznańskich z ich niezwykle interesującą halą reprezentacyjną. Fotografie pokazują także nowoczesne oblicze miasta ‒ biurowce (m.in. Pixel), budynki akademickie (np. Wydział Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza), galerie, obiekty sportowe i użyteczności publicznej. Przy każdym obiekcie umieszczonym w albumie podano podstawowe informacje o jego historii: pierwotną i obecną nazwę, autora projektu i lata budowy. Opisy zostały przygotowane w językach polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim i hiszpańskim.

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

65
Na Bałutach gryzą psy. Bałuckie opowieści - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na Bałutach gryzą psy. Bałuckie opowieści
Dostępny
27 szt.

Największa łódzka dzielnica – Bałuty – od dziesiątek lat to miejsce pełne kontrastów. Eleganckie domy Julianowa, a na drugim biegunie kamienice Starych Bałut. Taka scenografia tworzy niebanalne klimaty. Właśnie w nich rozegrało się wiele ciekawych, choć niezbyt grzecznych historii. Dostrzegł je i wyłuskał te najlepsze – Jerzy Krzywik Kaźmierczyk – oczywiście mieszkaniec tej dzielnicy. Wehikuł czasu przenosi do bałuckich knajp, do przybytku zwanego „Javna Kuća” i „gabinetów” Mojsze Pojta. Autor wyjaśnia, dlaczego okrągły kiosk z gazetami przy Bałuckim Rynku nieoczekiwanie zmienił swój wygląd, opowiada o nietypowej funkcji, którą pełnił saturator stojący przy kinie Zachęta. Czy skarb zwany Złotem Bałut istniał naprawdę i dlaczego pewna pani nosiła ksywkę „Żelazko” – o tym wszystkim można się przekonać, delektując lekturą tej książki.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

66
Łódź, która nie powstała - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łódź, która nie powstała
Dostępny
21 szt.

Jak dziś wyglądałaby Łódź, gdyby udało się zrealizować śmiałe koncepcje z XX wieku? Czy byłaby nowoczesną metropolią z reprezentacyjnymi gmachami i drapaczami chmur w centrum? Z muzeum sztuki z widokiem na park i staw, kolejką linową nad ZOO, oryginalnym hotelem w kształcie ogromnego statku? Czy wędrowalibyśmy zadaszoną ulicą Piotrkowską? Książka Błażeja Ciarkowskiego umożliwia przegląd najważniejszych niezrealizowanych projektów i koncepcji architektonicznych ostatniego stulecia. Stanowią one świadectwo kreatywności projektantów oraz ambicji lokalnych władz. Bogato ilustrowana publikacja pozwala zobaczyć, w jak niesamowitej przestrzeni mogliby żyć dziś łodzianie, gdyby… udało się zrealizować choć część projektów wybitnych architektów wizjonerów.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

67
Pewna Pani z telewizji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pewna Pani z telewizji
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.03

W środowisku polskich mediów wrze. Walka o stanowiska, pogoń za sławą i pieniędzmi oraz namiętne romanse to codzienność. Trudno zachować normalność i pozostać wierną nawet własnym zasadom. Za to zupełnie łatwo można dać się wciągnąć w niezwykle intrygującą historie... Stella Lerska, znana dziennikarka telewizyjna, próbuje dojść do siebie po tragicznej śmierci kochanka, reżysera telewizyjnego. Mimo że jest gwiazdą, trzyma się z dala od czerwonych dywanów, a całą uwagę koncentruje na pracy przy popularnym talk show. Nagle w jej życiu pojawia się Jacek. Przystojny i szarmancki lekarz przypominający nieżyjącego kochanka. Mężczyzna za wszelką cenę, stara się zdobyć zagubioną kobietę. Ich pełna zawirowań znajomość przyniesie zaskakujący finał. Wszelkie podobieństwo do prawdziwych postaci i zdarzeń jest przypadkowe. Dalsze losy Stelli Lerskiej już wkrótce.

40,00 zł
28,80 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

68
Niebezpieczne związki Andrzeja Leppera. Kto naprawdę go zabił? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niebezpieczne związki Andrzeja Leppera. Kto naprawdę go zabił?
Dostępny
60 szt.

Jak rolnik spod Darłowa dotarł na szczyty władzy i został wicepremierem? Kim naprawdę był i jak naprawdę zginął? Autentyczna, a znana tylko nielicznym, historia życia i śmierci Andrzeja Leppera, to zapis nieprawdopodobnie prawdziwych wydarzeń. To historia odsłaniająca grę wywiadów i kontrwywiadów, w jaką zamieszał się prezes „Samoobrony”, ukazująca źródła jego unikalnej wiedzy oraz zupełnie nieznane opinii publicznej fakty ujawniające prawdę o niewytłumaczalnych „samobójstwach” i nigdy niewyjaśnionych zabójstwach. To historia niezwykła i niepokojąca... ... historia, która odsłania niebezpieczne związki Andrzeja Leppera – i nie tylko – ze światem polskich, rosyjskich i ukraińskich służb specjalnych, a zarazem ujawnia opatrzoną tajemnicą i klauzulą najwyższej tajności prawdę o jego śmierci. Prawdę – której niektórzy próbowali się domyślać, ale której nie odsłonił nikt. Aż do tego momentu ...

37,90 zł
27,29 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

69
Fireproof. Próba ogniowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fireproof. Próba ogniowa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.04

Niesamowita! Pełna akcji! Chwytająca za serce! Porywająca opowieść o triumfie, honorze i przebaczeniu. Caleb Holta to heroiczny kapitan brygady strażackiej, który ponad wszystko ceni sobie poświęcenie i służbę dla innych. Ale najważniejszy związek jego życia, jego własne małżeństwo, może wkrótce pójść z dymem. Ta porywająca opowieść przedstawia pragnienie jednego człowieka, aby zmienić swoje życie i swoje małżeństwo poprzez uzdrawiającą moc wiary i modlitwy. Czy Caleb odważy się walczyć o serce swojej żony? Czy odważy się kochać? Czy nie jest na to wszystko już za późno? Czy Caleb będzie w stanie w pełni przyjąć podstawową zasadę strażaka: Nigdy nie porzucaj swojego partnera.

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

70
Trolle. Mini ogród Poppy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trolle. Mini ogród Poppy
Goliath
Dostępny
5 szt.

Kreatywny zestaw inspirowany bajką „Trolle”! W zestawie znajduje się doniczka z podłożem, które umożliwia zasadzenie i wzrost prawdziwych roślin, a także akcesoria, które czynią ogródek charakterystycznym mini-ogrodem Poppy. Zabawka rozwija wyobraźnię i pomysłowość dziecka, a przy okazji uczy dbałości o rośliny.

81,90 zł
72,89 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 9,01 zł

71
Cukrowe animacje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cukrowe animacje
Dostępny
12 szt.

Ilekroć świętujemy z przyjaciółmi i rodziną, nie ma lepszego prezentu, niż piękny tort stworzony specjalnie na tę okazję. Naucz się modelowania od utalentowanego artysty-cukiernika, Carlosa Lischetti'ego i podziwiaj, jak twoje własne torty budzą się do życia. W publikacji znajduje się: • 14 projektów pięknych tortów świątecznych dla całej rodziny z ilustrowanymi instrukcjami krok po kroku, • szybkie i proste miniaturowe smakołyki towarzyszące każdemu projektowi, doskonałe na nagrody i pamiątki. To pięknie zaprojektowana książka dla kreatywnych cukierników na każdym poziomie umiejętności. Profesjonalny, ale zrozumiały styl nauczania autora sprawia, że modelowanie będzie proste: nawet jeśli jesteś zupełnym nowicjuszem, odkryjesz, jak tworzyć efektowne modele z bezbłędnym wykończeniem. Co więcej, każdemu tortowi towarzyszy pasujący do niego mini projekt – lukrowane ciasteczka, mini torty lub ciastka na patyczkach – które można ofiarować gościom jako cenny prezent, który zabiorą do domu.

79,80 zł
59,85 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 19,95 zł

72
Jak nie masz w głowie, to masz w biodrach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak nie masz w głowie, to masz w biodrach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.20

Żeby schudnąć, nie możesz być na diecie! Przerobiłaś setki diet, na widok sałaty i brokułów robi Ci się słabo, a na odchudzające suplementy wydałaś o wiele za dużo? Chcesz schudnąć, bo wierzysz, że wtedy wszystko będzie łatwiejsze? Walczysz z kilogramami i coraz mniej lubisz siebie, za to frustracja i jojo nie odstępują Cię na krok? Zajadasz smutki i stres? Masz wrażenie, że to, jak i co jesz, znalazło się poza Twoją kontrolą? Jak nie masz w głowie, to będziesz miała w biodrach – i zamiast się obrażać, czas wziąć głowę w obroty! Czas zrozumieć siebie, swoje myśli i emocje oraz to, skąd się biorą i dlaczego to one odpowiadają za to, że tyjesz zamiast chudnąć, chociaż jesz coraz mniej. Czas poukładać relacje z jedzeniem. Z prawdziwym jedzeniem, a nie śmieciami, które wrzucasz w siebie. Czas dowiedzieć się, kim jesteś, i polubić siebie – to jedyna droga do szczupłej sylwetki i szczęśliwej kobiety.

29,00 zł
21,17 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,83 zł

73
Maluj wodą Zoo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maluj wodą Zoo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.10

Do tej zabawy nie potrzebujesz żadnych farb. Wystarczy, że lekko zmoczysz pędzelek w wodzie i już możesz malować. Kiedy skończysz jeden wzór, dokładnie opłucz pędzelek i maluj kolejny rysunek. Zaczekaj, aż obrazek wyschnie, i dopiero przewróć kartkę.

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

74
Chcę żyć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chcę żyć
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.29

Bohaterem powieści jest Robert, chłopiec z patologicznej rodziny. Jego rodzice nadużywają alkoholu i absolutnie nie maja dla niego czasu. Robert jest dobrym chłopcem, inteligentnym, ale ponieważ brak mu oparcia w najbliższych, powoli wkracza na złą ścieżkę. Pomimo przeciwieństw losu, stara się zachować resztki rozsądku. Jednak spotyka Emila, chłopca z tzw. dobrego domu, ale z "diabelską" duszą... I kiedyś dochodzi do tragedii...

14,80 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,7%
oszczędzasz 3,81 zł

75
Państwo w państwie i ja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Państwo w państwie i ja
Dostępny
50 szt.

Książka "Państwo w państwie i ja" jest swego rodzaju rozliczeniem Małgorzaty Cecherz z programem "Państwo w Państwie" - nadawanym na antenie Telewizji Polsat. To historie, które najbardziej wstrząsnęły Autorkę przy wieloletniej pracy nad programem. Jako reporter to ona właśnie stykała się bezpośrednio z pokrzywdzonymi ludźmi. W książce znalazły się nie tylko historie, które nie znalazły swojego finału, ale również te z happy endem - po to, by stały się dla innych inspiracją do walki z często niesprawiedliwym systemem prawnym. Opisane w książce "Państwo w państwie i ja" historie pokazują nie tylko bezwzględność systemu, ale również osobisty stosunek Autorki do problemów poszkodowanych bohaterów. Nie można bowiem pracować nad formułą programu "Państwo w państwie" bez osobistego i emocjonalnego zaangażowania w problemy innych. Małgorzata Cecherz przyznaje, że będąc obok tych ludzi mimowolnie wchodziła w ich świat, współprzeżywała ich cierpienie, a starania o pomoc nie były wyłącznie skutkiem zawodowych zobowiązań, ale złożonych prywatnie obietnic.

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

76
Świat Szkraba. Pojazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat Szkraba. Pojazdy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.10

Książeczka edukacyjna typu harmonijka dla najmłodszych.

6,10 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

77
Świat Szkraba. Dźwięki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat Szkraba. Dźwięki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.20

Książeczka edukacyjna typu harmonijka dla najmłodszych.

5,00 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,2%
oszczędzasz 1,01 zł

78
Monastycyzm XV-XVIII w. Tradycja średniowieczna wobec wyzwań nowożytnego humanizmu (tom IV) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Monastycyzm XV-XVIII w. Tradycja średniowieczna wobec wyzwań nowożytne...
Dostępny
101 szt.

W tomie dotyczącym monastycyzmu w I Rzeczypospolitej przedmiot badań stanowią teksty reprezentujące rozmaite gatunki literackie, oba języki (łacinę i polszczyznę), różne środowiska monastyczne. Zostały dobrane tak, by książka miała charakter interdyscyplinarny. Na tom składają się studia o charakterze analityczno-interpretacyjnym. Acz dominuje perspektywa literaturoznawcza, obecne są także rozprawy poświęcone artefaktom, historyczno-kulturowe i muzykologiczna. Dzięki stabilności Reguły św. Benedykta i jej zdolności do adaptowania się do rozmaitych warunków kulturowych, zakony mnisze były zdolne do zmierzenia się również z nowożytnym humanizmem. Hermeneutykę wartości rozumiemy jako wynik interferencji trzech czynników: długiego trwania tradycji monastycyzmu średniowiecznego, renesansowego humanizmu, modyfikującego świat wartości i erudycji benedyktynów, obecnego w kulturze intelektualnej Tyńca od lat siedemdziesiątych XVI w. do co najmniej połowy wieku XVIII, katolicyzmu potrydenckiego, zwłaszcza w wersji jezuickiej. Dwunastotomowa seria monografii "Kultura Pierwszej Rzeczypospolitej w dialogu z Europą. Hermeneutyka wartości" przedstawia dziedzictwo kulturowe XV-XVIII wieku jako integralną, lecz oryginalną część kultury europejskiej. Celem badawczym jest rozpoznanie dróg i form obustronnej transmisji wartości estetycznych, politycznych i religijnych oraz ukazanie w szerokim, multilateralnym kontekście porównawczym oryginalnej struktury aksjologicznej kultury polskiej epok dawnych. Teksty kultury są badane w perspektywie wewnętrznej jako zapisy aktów ukierunkowanych na rozumienie wartości, a w perspektywie zewnętrznej jako wypowiedzi włączające się w europejskie dyskusje literacko-estetyczne, polityczne, religijne. W intensywnym dialogu kultura Rzeczypospolitej przejawia nie tylko chłonność na nowe idee, lecz także kreatywność i dynamikę działania na obszarze Europy.

45,00 zł
37,80 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,20 zł

79
Maluj wodą! Wieś - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maluj wodą! Wieś
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.23

Do tej zabawy nie potrzebujesz żadnych farb. Wystarczy, że lekko zmoczysz pędzelek w wodzie i już możesz malować. Kiedy skończysz jeden wzór, dokładnie opłucz pędzelek i maluj kolejny rysunek. Zaczekaj, aż obrazek wyschnie, i dopiero przewróć kartkę.

6,00 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,8%
oszczędzasz 1,01 zł

80
Świat Szkraba. Dom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat Szkraba. Dom
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.07

Książeczka edukacyjna typu harmonijka dla najmłodszych.

5,00 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,2%
oszczędzasz 1,01 zł

81
Zawody w obrazkach. Strażak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zawody w obrazkach. Strażak
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.17

Kaszerowana książeczka edukacyjna dla najmłodszych.

5,00 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,2%
oszczędzasz 1,01 zł

82
Jurek w lesie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jurek w lesie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.14

Kaszerowana książeczka edukacyjna do czytania dla najmłodszych.

5,00 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,2%
oszczędzasz 1,01 zł

83
Literki w obrazkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Literki w obrazkach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.04

Kaszerowana książeczka edukacyjna dla najmłodszych.

5,00 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,2%
oszczędzasz 1,01 zł

84
Zwierzęta w obrazkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta w obrazkach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.18

Kaszerowana książeczka edukacyjna dla najmłodszych.

5,00 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,2%
oszczędzasz 1,01 zł

85
Relacja pierwsza z ksiąg „O obrotach” Mikołaja Kopernika - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Relacja pierwsza z ksiąg „O obrotach” Mikołaja Kopernika
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.29

Krytyczna edycja przekładu dzieła Jerzego Joachima Retyka Narratio prima - pierwszego drukowanego wykładu astronomii heliocentrycznej, napisanego we Fromborku, u boku Mikołaja Kopernika, a wydanego w 1540 roku w Gdańsku. Retyk przeszedł do historii nauki światowej jako jedyny uczeń Kopernika i człowiek, który w decydujący sposób przyczynił się do ukazania światu wydania rewolucyjnego dzieła De revolutionibus (O obrotach) - fundamentu nauki nowożytnej. Jeszcze za życia Retyka, bo w 1566 roku ukazało się w Bazylei drugie wydanie De revolutionibus - do dzieła Kopernika dołączono tekst jego ucznia, właśnie Narratio prima. Prezentowany tu pierwszy kompletny przekład dzieła Retyka na język polski, autorstwa Ignacego Lewandowskiego, został opatrzony obszernym wstępem i komentarzem przez Jarosława Włodarczyka.

29,00 zł
24,36 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,64 zł

86
Europa Środkowa w tekstach i działaniach. Polskie i czeskie dyskusje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Europa Środkowa w tekstach i działaniach. Polskie i czeskie dyskusje
Dostępny
4 szt.

Publikacja dotyczy wizji Europy Środkowej dyskutowanych w latach 70. i 80. XX wieku w polskich i czeskich czasopismach nieoficjalnych, w szerszym kontekście kultury nieoficjalnej, szczególnie ruchów wydawniczych w Polsce i Czechosłowacji - samizdatu i drugiego obiegu. Autorka ukazuje, jak te koncepcje rezonowały w dyskusjach z lat 90. i do jakiego stopnia można je znaleźć we współczesnych debatach. Jednym z celów tej publikacji jest zaproponowanie nowego spojrzenia na problematykę Europy Środkowej, która, choć wciąż jest przedmiotem licznych dyskusji, to - jak się zdaje - opisywana jest w sposób dość jednowymiarowy.

39,00 zł
32,76 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,24 zł

87
Alternatywność w poezji i dramacie. Interubiektywność tekstowa i ramy semantyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alternatywność w poezji i dramacie. Interubiektywność tekstowa i ramy ...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.02

Alternatywność jest pojęciem szeroko wykorzystywanym w teoriach światów tekstowych i przestrzeni mentalnych. Badacze tych zagadnień analizują przede wszystkim negację. Pojęcie alternatywności ma zastosowanie zwłaszcza do takich konstrukcji, w których pojawia się nie jeden, lecz dwa pakiety treści pojęciowej ţ negacja jest tu więc doskonałym przykładem, gdyż profiluje alternatywę, dwie sytuacje, z których jedna, negatywna, jest opisana, a druga, pozytywna, implikowana. Najnowsze badania nad negacją prowadzone w ramach nauk kognitywnych, językoznawstwa i stylistyki dotyczą zagadnień statusu i roli tego typu znaczeń oraz ich specyficznej funkcji w dyskursie. W większości dostępnych prac przyjęto wcześniejsze założenie, zgodnie z którym negacja ma zasadniczo charakter binarny: X i nie-X to jedyne pojawiające się w dyskursie możliwości. Celem niniejszego tekstu jest jednak wykazanie, że alternatywność, w tym negację, da się wykorzystywać w dyskursie, zwłaszcza literackim, do ustanawiania wielu punktów widzenia i kierowania nimi. W rezultacie alternatywność może służyć przede wszystkim do wyrażania stanowiska, a nie do przedstawiania przeciwnych wersji budowanej w tekście rzeczywistości. Analizy pokażą również, że w literaturze alternatywność realizuje się za pomocą różnych typów konstrukcji.

19,01 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,4%
oszczędzasz 5,02 zł

88
Mój miły jest mój, a ja jestem jego... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój miły jest mój, a ja jestem jego...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.28

Mój miły jest mój, a ja jestem jego... to książka o miłości. O miłości Boga do człowieka i miłości ludzkiej - kobiety do mężczyzny. To opowiedziana słowami św. Jana Pawła II historia Słowa, które stało się Ciałem, by zamieszkać wśród nas, w naszych domach, w naszych rodzinach. Wsłuchajmy się w głos Papieża Rodzin i nie lękajmy się żyć miłością... Do wyjątkowego albumu dołączona jest płyta z homiliami Jana Pawła II do rodzin i muzyką Michała Lorenca. Ta książka to prawdziwy bibliofilski rarytas i doskonały prezent.

78,00 zł
53,82 zł
Powiadomienie

Rabat 31,0%
oszczędzasz 24,18 zł

89
Provence-Alpes-Cte dAzur; laminowana mapa 1:300 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Provence-Alpes-Cte dAzur; laminowana mapa 1:300 000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.06.03

Seria comfort! map to praktyczne mapy na każdą okazję. Dwustronnie laminowane i wodoodporne, nie tracą walorów użytkowych przez długi czas, można na nie nanosić i ścierać notatki, a także bez trudu złożyć w dowolny sposób. Seria obejmuje mapy turystyczne, jak i samochodowe oraz plany miast w różnych formatach.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

90
Speakout Pre-Intermediate Workbook no key - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Speakout Pre-Intermediate Workbook no key
Dostępny
504 szt.

Speakout is a comprehensive six-level general English course for adults that builds confidence in speaking, listening, reading and writing using authentic materials from the BBC. With its wide range of support material, it meets the diverse neeeds of learners in a variety of teaching situations and helps to bridge the gap between the classroom and the real world. The Speakout workbook contains a wide variety of practice exercises that review all the language areas studied in the Student's Book: - Grammar, vocabulary and functional language exercises help to consolidate and extend new language. - Extra practice in reading, writing and listening extends learner's skills. - Regular review and check sections as well as mini tests allow students to check their progress.

63,90 zł
56,87 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,03 zł

91
Miejsce nr 2/2016 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miejsce nr 2/2016
Dostępny
1 szt.

Studia nad sztuką i architekturą polską XX i XXI wieku.

25,00 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,01 zł

92
Episkopat Polski z pierwszej polowy XX wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Episkopat Polski z pierwszej polowy XX wieku
Niedostępny
Brak

W prezentowanym tekście ks. prof. Józef Umiński przedstawił sylwetki 67 polskich biskupów, 4 nuncjuszy apostolskich i 3 audytorów nuncjatury w Warszawie i jak sam zaznaczył na wstępie ?Rzeczy tu zawarte podaję wyłącznie z pamięci, bez jakichkolwiek znajdujących się w tej chwili pod ręką danych pisemnych lub drukowanych, i według tego, jak mi się w umyśle na podstawie zdobytych różnymi drogami dawniej wiadomości (niekiedy nawet zwykłych plotek, bo i to ma swoje znaczenie) w ciągu lat kilku czy kilkudziesięciu zarysowały?. Nie jest to zatem tekst stricte naukowy, bo nie taki był zamysł autora, ale subiektywna charakterystyka członków polskiego episkopatu z pierwszej połowy XX w. Należy podkreślić, że autor osobiście znał wielu opisywanych duchownych. Przedkładany czytelnikowi tekst to wyjątkowe i niezwykle ciekawe źródło historyczne. Nie jest to wprawdzie zobiektywizowany zapis faktów, ale osobista, więc obarczona dużą dozą subiektywizmu, ocena członków polskiego episkopatu z pierwszej połowy XX w. Na hierarchów kościelnych możemy spojrzeć oczami zasłużonego badacza historii Kościoła katolickiego w Polsce i ?wieloletniego wychowawcy kleru?, poznając przy tym jego osobowość i poglądy. Naszym zdaniem należy docenić szczerość świadectwa ks. prof. J. Umińskiego. Jego stosunek do episkopatu nie jest bałwochwalczy, a dostojników kościelnych nie idealizuje, lecz pokazuje ich z zaletami i wadami, które posiadają zarówno duchowni, jak i świeccy. Ze Wstępu

29,00 zł
Powiadomienie
93
Inżynieria dusz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inżynieria dusz
Niedostępny
Brak

Książka dotyczy roli, jaką wyznaczył literaturze plan ?propagandy monumentalnej?. Program ?propagandy monumentalnej?, naszkicowany przez Lenina wkrótce po zwycięstwie rewolucji bolszewickiej, zmierzał do upowszechnienia idei komunizmu przy wykorzystaniu wielkich kompozycji plastycznych (pomników, płaskorzeźb, malowideł ściennych). Sztuka realizmu socjalistycznego (rozwijająca się w Rosji radzieckiej od wczesnych lat trzydziestych a w Polsce od 1948 roku) pod wieloma względami przypomina koncepcję Lenina. ?Inżynieria dusz? skupia się na podstawowej cesze realizmu socjalistycznego: tendencji do zacierania granic między sztuką a życiem. ?Wielkie budowle komunizmu? (socjalistyczne miasta, inwestycje przemysłu ciężkiego) okazują się komunikatami, których ideologiczne przesłanie wykładać miała literatura. Książkę uzupełnia przegląd prac o sztuce stalinowskiej, jakie zostały opublikowane w Polsce oraz na Zachodzie.

36,00 zł
Powiadomienie
94
Gdy nas nie będzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdy nas nie będzie
Niedostępny
Brak

To nie jest książka historyczna, mimo że traktuje o historii, podaje daty i fakty. Jest to raczej powieść ? dziwna i niezwykła. Jej głównym bohaterem nie jest wbrew pozorom Polska, choć to jej dwudziestowieczne losy, dumne i tragiczne zarazem. (?) Bohaterem tej książki jest Honor ? poczucie własnej wartości i wiara w wyznawane zasady moralne i religijne. To brak zgody na kompromis ze zdradą, fałszem i obłudą, które zalewały i zalewają nas jak biblijny potop. Dziś wyśmiewany i postponowany, kwitowany grymasem, wzruszeniem ramion i pukaniem się w czoło, kiedyś, jeszcze nie tak dawno, modus vivendi całych pokoleń Polaków. Wszak oni mówili, dumie podnosząc głowy: ,,Ojczyźnie wszystko, prócz miłości Boga najwyższego i Honoru?. Tego samego Honoru, który nie pozwolił oddać w obce ręce polskiego Lwowa. Tego z krzyżem przeciw bolszewickim bagnetom. Tego w każdym załomie ruin Warszawy i w katowniach sowieckich. Honoru, ?jedynej tylko rzeczy w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna?.

42,00 zł
28,98 zł
Powiadomienie

Rabat 31,0%
oszczędzasz 13,02 zł

95
Assessing Young Language Learners - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Assessing Young Language Learners
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.01

In this book the author builds a comprehensive framework for the assessment of young language learners in both foreign language and second language learning situations. She begins by considering why we need a special book on young learner assessment, and describes the nature of young learner language learning. The assessment approach is task-based and is centred around tasks and techniques suitable for young learners, with particular emphasis on classroom assessment. Oral language assessment, and reading and writing assessment are addressed in separate chapters, as is the large-scale testing of young learners. Underpinned by sound theory, the book is full of practical guidelines, and draws on examples of assessment contexts, issues and practices from around the world. Assessing Young Language Learners was winner of the Kenneth W Mildenberger Prize in 2006.

135,00 zł
121,50 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,50 zł

96
Puzzle dwustronne 250 elementów. Zwierzogród - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle dwustronne 250 elementów. Zwierzogród
Lisciani, 250
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.07

Puzzle Double-Face firmy Liscianigiochi to naprawdę wyjątkowa zabawka. To nie tylko puzzle do układania: na odwrocie dzieci mogą również kolorować flamastrami znajdującymi się w opakowaniu. To dodatkowa zabawa pozwalająca na nieskrępowany wyraz dziecięcej wyobraźni i kreatywności. Cechy produktu: • 250 elementów, • puzzle są dwustronne, możesz kolorować ich tył, • puzzle z bohaterami bajki „Zwierzogród”, • wysoka jakość nadruku, • elementy dopasowane do wieku dzieci i ich możliwości manualnych, • wymiary obrazka po ułożeniu: 50.0 x 35.0 cm, • wielkość jednego elementu: ok. 3.0 x 2.5 cm.

14,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,2%
oszczędzasz 1,01 zł

97
Karola Wojtyły karmelitańskie spotkania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karola Wojtyły karmelitańskie spotkania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.18

Karol Wojtyła, późniejszy Jan Paweł II, należy do duchowych olbrzymów w społeczności świętych. W jego portrecie naszkicowanym przez rzeszę biografów dostrzegamy człowieka uczącego się rozpoznawać miłość Stwórcy i wyznaczone przezeń życiowe zadania. Dostrzegamy geograficzne miejsca, ponadnarodowe wydarzenia, kapłaństwo, biskupią i papieską posługę. Dostrzegamy rzesze współczesnych mu ludzi, a także świętych minionych pokoleń, z dorobku których czerpał. Dostrzegamy krzyż Chrystusa, bez którego nie pojawi się na świecie żaden święty. Dostrzegamy teatr, poezję, głębię teologicznej myśli i nabożeństwo maryjne, wiodące Wojtyłę od karmelitańskiego szkaplerza do całkowitego zawierzenia się Matce Chrystusa, czego wyrazem była papieska dewiza Totus Tuus - Cały Twój.

13,40 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,4%
oszczędzasz 3,41 zł

98
Sorter Kostka Oombee Cube - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sorter Kostka Oombee Cube
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.16

Już nigdy więcej Twoje dziecko nie zgubi elementów sortera! Kolorowe kształty o różnej fakturze wykonane z miękkiego silikonu, przyczepione są na trwałe sznureczkiem do plastikowego sześcianu. Sześć kształtów idealnie pasuje w odpowiednie miejsca kostki sortera. Sorter Kostka stymuluje dzieci już od 6 miesiąca życia i jest także idealny do zabawy i nauki w podróży. Weź w rączki, analizuj, sortuj i odkrywaj! Sorter Kostka Oombee Cube natychmiast przyciąga uwagę małego odkrywcy. Oombee Cube to sześć pięknych, żywych kolorów, silikonowe kształty o różnej fakturze aby pobudzały zmysły dziecka. Maluch będzie analizował kształty poprzez oglądanie, ściskanie miękkich elementów, a może nawet próbowanie w 100% bezpiecznych silikonowych części. Dziecko będzie nie tylko świetnie się bawić ale i uczyć gdy będzie dopasowywać kwadrat do kwadratu, koło do koła, trójkąt do trójkąta - kształty pasują tylko w jedno odpowiednie miejsce. Sorter Kostka Oombee Cube: Sorter o kształcie sześcianu z 6 silikonowymi kształtami na trwałe przymocowanymi sznureczkiem do kostki. Rozwija umiejętności motoryczne oraz wizualno-przestrzenne, uczenie się sensoryczne, zmysł dotyku. Innowacyjne podejście do klasycznej zabawy w sortowanie. Kształty są miękkie, gumowe, rzeźbione - wykonane w 100% ze spożywczego, nie zawierającego BPA silikonu - Doskonałe do ??ząbkowania! Elementy idealnie pasują do swojego miejsca wyciętego w kostce. Kształty są doczepione do sześcianu, grubym, mocnym i bezpiecznym sznurkiem - Nigdy dziecko już nie zgubi pojedynczego kształtu! Sznureczki są wystarczająco krótkie aby były dla malucha bezpieczne i wystarczająco długie aby małe rączki mogły swobodnie bawić się elementami. Kształty sortera to trójkąt, kwadrat, owal, koło, pięciokąt, podwójne koła. Wysokiej jakości zabawka, stworzona z najlepszych materiałów aby była trwała i bezpieczna.

109,60 zł
Powiadomienie
Wróć do góry