hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2016.10.21

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 21 października 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Kotek Psotek (Egmont - gry), na drugim Dixit 7. Wizje (Rebel). Kolejny produkt to Historyjki z nalepkami. Miś Okruszek pomaga Mikołajowi (Anna Wiśniewska) oraz Mali detektywi (Egmont - gry).
1
Kotek Psotek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kotek Psotek
Egmont - gry, od 3 lat
Dostępny
199 szt.

Kotek Psotek uwielbia ścigać się ze zwierzątkami w ogrodzie. Jest bardzo szybki, ale przyjaciele potrafią go przechytrzyć. Pomóżcie ptaszkowi, wiewiórce i myszce dotrzeć do kryjówki na drzewie. Celem gry jest doprowadzenie zwierzątek do kryjówki, zanim kotek je dogoni. Kotek jest bardzo szybki, dlatego gracze będą musieli go przechytrzyć, wykorzystując skróty na planszy oraz kocie przysmaki. W grze nie występuje rywalizacja między graczami, ponieważ wszyscy mają wspólny cel. Rodzice będą mieli frajdę z pomagania swoim podopiecznym, a dzieci nauczą się logicznego myślenia, współpracy i radzenia sobie z emocjami. Kotek Psotek ma proste zasady, efektowne elementy i niebanalną rozgrywkę, która spodoba się zarówno dzieciom jak i rodzicom. „Rodzinka wygrywa” to seria gier kooperacyjnych skierowanych do małych dzieci (od 3 lat) i ich rodziców. W grach kooperacyjnych rodzice wspólnie z dziećmi starają się zrealizować cele stawiane przez grę. Dzielą się emocjami, trudnościami i doświadczeniem. Rodzice cały czas pomagają dzieciom w zrozumieniu reguł i przebiegu zabawy. Nie muszą sztucznie oddawać im zwycięstwa, jak to często zdarza się w innych grach. Nie występuje rywalizacja między graczami. Gry z serii „Rodzinka wygrywa” oswajają małe dzieci z graniem, przestrzeganiem reguł, emocjami związanymi z sukcesem i porażką. Każda rozgrywka to prawdziwa frajda dla dzieci i rodziców, niezależnie od końcowego wyniku. W serii „Rodzinka wygrywa” ukazały się 2 gry Kotek Psotek i Mali detektywi.

69,99 zł
52,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,50 zł

13 osób kupiło
2
Dixit 7. Wizje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dixit 7. Wizje
Rebel, od 8 lat
Dostępny
38 szt.

Daj znów ponieść się wyobraźni i wyrusz na poszukiwanie nowych skojarzeń. Przy pomocy nowych kart Wasze rozgrywki w Dixit będą jeszcze ciekawsze. Dixit 7 to 84 nowe, świetnie narysowane karty, utrzymane w klimacie wielokulturowych wizji. Karty te można łączyć ze wszystkimi edycjami i dodatkami do gry Dixit. Gra skojarzeń, której niezwykła oprawa graficzna, proste zasady oraz nieograniczona niczym wyobraźnia tworzą nowy wymiar rozrywki. Na czym to polega? Każdy gracz w swojej turze staje się bajarzem. Wybiera spośród swoich 6 obrazków jeden i wymyśla do niego skojarzenie. Zdanie może być pojedynczym słowem, dźwiękiem, cytatem – nie ma tu ograniczeń, można nawet coś zaśpiewać! Następnie pozostali gracze wybierają spośród swoich kart taką, która ich zdaniem najlepiej pasuje do hasła bajarza i kładą zakrytą na stole. Bajarz przetasowuje wszystkie te karty, łącznie ze swoją i układa je na stole, odkrywając. Gracze (poza bajarzem) w tajemnicy głosują, która karta jest tą kartą, do której bajarz wymyślał skojarzenie. Kiedy wszyscy dokonają wyboru, rozpoczyna się przyznawanie punktów. Jeśli nikt nie zgadnie, która karta należała do bajarza, bo jego skojarzenie było zbyt abstrakcyjne, to nie otrzymuje on żadnych punktów, a nagradzani są pozostali gracze. Podobnie jeśli wszystkie głosy wskażą kartę bajarza – to znaczy, że skojarzenie było za proste, albo zbyt dosłowne. W innych kombinacjach przydzielane są punkty i uwaga, jeśli którykolwiek z graczy zagłosuje na zagraną przez Ciebie kartę, bo zagrałeś coś co jego zdaniem lepiej pasowało do skojarzenia to dostajesz bonusowe punkty! Warto więc sprytnie zagrywać karty, próbując zmylić innych graczy, jednocześnie zachowując te, do których mamy ciekawe skojarzenie i czekając z ich zagraniem do momentu, aż przyjdzie Twoja kolej. Pamiętaj, że jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów!

77,90 zł
68,55 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,35 zł

8 osób kupiło
3
Historyjki z nalepkami. Miś Okruszek pomaga Mikołajowi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historyjki z nalepkami. Miś Okruszek pomaga Mikołajowi
Dostępny
232 szt.

Zadania z tej książeczki należy uzupełnić nalepkami, by stworzyć teksty historyjek. Zbuduj zdania tekstowo-obrazkowe i przeczytaj o świątecznych przygodach misia Okruszka. Do książeczki dołączono 69 kolorowych naklejek. Tytuły w serii: Ulubione baśnie, Na wiejskim podwórku, Leśne plotki, Pojazdy specjalne, Zabawy przedszkolaków, Boże Narodzenie, Dzień przedszkolaka, Piękne księżniczki, Wycieczki przedszkolaków, Nowi koledzy, Wędrówki misia Okruszka, Wiosna misia Okruszka, Idą święta.

4,99 zł
3,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 1,00 zł

6 osób kupiło
4
Mali detektywi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mali detektywi
Egmont - gry, od 3 lat
Dostępny
58 szt.

Antek i Antosia bardzo lubią zabawę w detektywa. Najpierw ich tata chowa kilka przedmiotów do magicznej skrzyni. Potem dzieci muszą odnaleźć wszystkie pozostałe rzeczy i wydedukować, których brakuje. Czy uda im się rozwiązać zagadkę, zanim skończy się czas? „Mali detektywi” to połączenie gry detektywistycznej z mechaniką zapamiętywania. Gracze nie tylko muszą odnajdywać pary przedmiotów, ale także wydedukować, których brakuje. Mają coraz mniej czasu na wykonanie zadanie, co generuje wielkie emocje. W grze nie występuje rywalizacja między graczami, ponieważ wszyscy mają wspólny cel. Rodzice będą mieli frajdę z pomagania swoim podopiecznym, a dzieci będą ćwiczyć pamięć i logiczne myślenie. Elementy manualne, takie jak przekręcanie wskazówki zegara, czy wrzucanie żetonów do specjalnego otworu w planszy, są dodatkową atrakcją dla maluchów. „Rodzinka wygrywa” to seria gier kooperacyjnych skierowanych do małych dzieci (od 3 lat) i ich rodziców. W grach kooperacyjnych rodzice wspólnie z dziećmi starają się zrealizować cele stawiane przez grę. Dzielą się emocjami, trudnościami i doświadczeniem. Rodzice cały czas pomagają dzieciom w zrozumieniu reguł i przebiegu zabawy. Nie muszą sztucznie oddawać im zwycięstwa, jak to często zdarza się w innych grach. Nie występuje rywalizacja między graczami. Gry z serii „Rodzinka wygrywa” oswajają małe dzieci z graniem, przestrzeganiem reguł, emocjami związanymi z sukcesem i porażką. Każda rozgrywka to prawdziwa frajda dla dzieci i rodziców, niezależnie od końcowego wyniku. W serii „Rodzinka wygrywa” ukazały się gry „Kotek Psotek i „Mali detektywi”.

69,99 zł
52,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,50 zł

6 osób kupiło
5
Zaprzeczanie śmierci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaprzeczanie śmierci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.07

„Mimo wielu odczytań najważniejszego przesłania książki Beckera warto podkreślić, że jakakolwiek jest jej główna konkluzja, każdy czytelnik znajdzie w niej odpowiedź na własne pytanie egzystencjalne dotyczące problemu śmierci: czy to w aspekcie wyjaśniającym i tłumaczącym jej „terror”, czy w klasyfikującym i porządkującym kulturowo-religijne próby jej zanegowania poprzez akty heroizmu, unieśmiertelnianie się w dziełach i dokonaniach lub w Bogu. Pytanie to nie może być odczytane jednakowo i jednoznacznie. Czytelnik spotka się również ze swego rodzaju prowokacją zmuszającą do rewizji aksjomatów kulturowo-religijnych, do myślenia oraz własnych poszukiwań”. – prof. dr hab. Janina Gajda-Krynicka „Książka The Denial of Death zainspirowała wielu intelektualistów amerykańskich, od Jeffa Greenberga i Toma Pyszczynskiego, po Woody'ego Allena. Stała się punktem wyjścia do jednej z najbardziej znaczących dziś teorii psychologicznych, mianowicie teorii opanowywania trwogi (terror management theory), ta zaś teoria stała się punktem wyjścia do setek badań, które znacznie wzbogaciły naszą wiedzę o ludzkiej naturze. Wydaje się nawet, że bez znajomości pracy Beckera nie można w pełni zrozumieć wielu idei we współczesnej antropologii, psychologii społecznej czy złożonej natury lęków egzystencjalnych. W obliczu powyższego trudno wręcz zrozumieć, dlaczego książka Beckera nie została do tej pory udostępniona czytelnikowi polskiemu. Okazji, aby to nadrobić, nie wolno zmarnować, zwłaszcza w okresie renesansu problematyki egzystencjalnej w społecznych dyskursach. Lepiej późno niż wcale”. – prof. dr hab. Wiesław Łukaszewski

69,00 zł
49,68 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,32 zł

4 osoby kupiły
6
Historyjki z nalepkami. Idą święta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historyjki z nalepkami. Idą święta
Dostępny
143 szt.

Zadania z tej książeczki należy uzupełnić nalepkami, by stworzyć teksty historyjek. Zbuduj zdania tekstowo-obrazkowe i przeczytaj o nadchodzących świętach Bożego Narodzenia. Do książeczki dołączono 80 kolorowych naklejek. Tytuły w serii: Ulubione baśnie, Na wiejskim podwórku, Leśne plotki, Pojazdy specjalne, Zabawy przedszkolaków, Boże Narodzenie, Idą święta, Dzień przedszkolaka, Piękne księżniczki, Wycieczki przedszkolaków, Nowi koledzy, Wędrówki misia Okruszka, Wiosna misia Okruszka, Miś Okruszek pomaga Mikołajowi.

4,99 zł
3,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 1,00 zł

4 osoby kupiły
7
Zasłuchany mózg. Co się dzieje w głowie, gdy słuchasz muzyki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zasłuchany mózg. Co się dzieje w głowie, gdy słuchasz muzyki
Dostępny
97 szt.

Otwierająca uszy i głowy analiza jednej z namiętności rządzących naturą człowieka! Daniel J. Levitin, niegdyś muzyk rockowy, a dziś neurobiolog, analizuje związek między muzyką – jej wykonaniami, kompozycją, sposobami słuchania i tym, co sprawia, że się nam podoba – a mózgiem człowieka. Wykorzystując najnowsze badania i przykłady muzyczne, od Mozarta, Elli Fitzgerald i U2, po Schönberga i Metallicę, Levitin pokazuje, dlaczego odczuwamy więź emocjonalną z muzyką, której słuchaliśmy, będąc nastolatkami, i jak kompozytorzy wykorzystują to, w jaki sposób nasz mózg racjonalizuje świat. Dochodzi też do niezwykłych wniosków – to 10 000 godzin ćwiczeń – a nie tylko talent – decyduje o tym, że możemy zostać wirtuozami! „Książka zabiera nas w ekscytującą podróż, tym ciekawszą, że towarzyszy nam autor będący jednocześnie spełnionym muzykiem, pragmatycznym naukowcem i człowiekiem, który wciąż potrafi zachwycać się światem”. – Sting „Z zachwytem przeczytałem, że słuchanie muzyki powoduje współdziałanie wielu różnych części mózgu, a wykonywanie muzyki angażuje nawet więcej z nich!” – David Byrne, muzyk, założyciel grupy Talking Heads „Tę książkę powinni przeczytać wszyscy muzycy, bez względu na poziom zaawansowania – czyli każdy z nas”. – Howie Klein, były dyrektor wytwórni Sire oraz Reprise/Warner Brothers Records „Nawet ci, którym słoń nadepnął na ucho, będą pod wrażeniem”. – „The Guardian” (Londyn)

46,20 zł
38,35 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,85 zł

4 osoby kupiły
8
Po polsku po Polsce. Podręcznik do nauczania języka polskiego jako obcego oraz kultury polskiej dla początkujących - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po polsku po Polsce. Podręcznik do nauczania języka polskiego jako obc...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.14

„Po polsku po Polsce” to pierwszy podręcznik do zintegrowanego nauczania języka i kultury polskiej dla początkujących. „Nowoczesny, wciągający, pełen nieszablonowych pomysłów” – to tylko niektóre z ocen odbiorców, którzy, jak twierdzą, dzięki tej publikacji mają jeszcze większy apetyt na Polskę. Spośród dostępnych na rynku pozycji wyróżnia go przyjazny sposób prezentacji ważnych zagadnień językowych, które – zgrabnie wplecione w podróż po Polsce – przyswajane są wraz z treściami kulturowo-krajoznawczymi jakby mimochodem, stając się jedną z atrakcji tej wędrówki. Ucząc się z podręcznika „Po polsku po Polsce” towarzyszymy polsko-włoskiej rodzinie. Państwo Rossini odwiedzają wszystkie regiony Polski – poznają ich historię, dorobek kulturowy, walory turystyczne oraz najnowsze osiągnięcia. Odwiedzają także swoją rodzinę, odświeżają stare znajomości i nawiązują nowe relacje, a wszystko to dzieje się we współczesnej Polsce, poznawanej poprzez język, jakim mówią dziś Polacy. Najmłodszy członek rodziny, jedenastoletnia Emilka, wciąż zapisuje w swoim słowniczku słowa, które są dla niej nowe. Jest ona postacią, z którą mogą identyfikować się najmłodsi odbiorcy podręcznika. Młodzież odnajdzie swych reprezentantów w postaciach Julki, która z pasją dokumentuje podróż, oraz jej brata Antka, który prowadzi swój alternatywny słownik, notując w nim wyrazy i zwroty używane przez rówieśników. Do dorosłych odbiorców powinny przemawiać postacie mamy – Polki, która przewodniczy rodzinie w tej podróży, oraz taty, który pragnie lepiej poznać kraj żony. Postacie te reprezentują szeroki krąg odbiorców: są nimi obcokrajowcy uczący się języka polskiego, osoby polskiego pochodzenia na stałe przebywające za granicą oraz dzieci cudzoziemców uczące się w polskich szkołach. Książka ma szesnaście rozdziałów, a każdy z nich to wędrówka przez jedno województwo. Podróż po nim rozpoczynamy od zapoznania się z mapą kulturową regionu oraz celami nauczania realizowanymi w danej jednostce. Kody QR odsyłają do platformy internetowej „Po polsku po Polsce”, na której uczący się znajdą wiele interaktywnych zadań. Dostęp do platformy jest bezpłatny, co bez wątpienia stanowi ogromną zaletę tej propozycji dydaktycznej. Pracę z podręcznikiem ułatwia graficzne opracowanie materiału – tło, na którym zamieszczone są prezentacje gramatyczne, słowniczki oraz układ treści nauczania. Skuteczne poruszanie się po podręczniku umożliwiają ikonki informujące, jaką sprawność doskonali dane ćwiczenie, a także numery ścieżek dźwiękowych przy każdym z ćwiczeń, odsyłające do nagrań na dołączonej do podręcznika płycie. Tym, co z pewnością przykuje uwagę odbiorców, są ilustracje, które doskonale wpasowują się w styl podręcznika. Pełnią one funkcję dydaktyczną, przedstawiają atrakcje turystyczne i zjawiska kulturowe związane z danym regionem, stanowią tło podróży oraz prezentują sytuacje z życia rodziny Rossinich. Uczą, bawią i cieszą oko, a jednocześnie wspomagają proces dydaktyczny Ogromną zaletą książki są zamieszczone na końcu: kompendium gramatyczne napisane przystępnym językiem, klucz do zadań oraz transkrypcje nagrań. W ten sposób odbiorca otrzymuje komplet materiałów, dzięki którym może również samodzielnie uczyć się języka polskiego. „Po polsku po Polsce” to jedyna spośród dostępnych na rynku podręczników do nauczania języka polskiego propozycja, która pomoże w sposób całościowy rozwijać kompetencje językowe i kulturowe, a jednocześnie sprawi, że nauka stanie się łatwa i przyjemna.

69,00 zł
55,20 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 13,80 zł

2 osoby kupiły
9
Maluj z pasją. Owoce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maluj z pasją. Owoce
Dostępny
2 szt.

Kolorowanka dla najmłodszych typu teczka z rączką, kartki z perforacją do wydzierania.

6,10 zł
4,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

1 osoba kupiła
10
Oszust - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oszust
Dostępny
13 szt.

Kim jest Enric Marco? To dziewięćdziesięcioletni mieszkaniec Barcelony, który zanim został zdemaskowany w 2005 roku, był sławnym przedstawicielem Hiszpanów ocalałych z nazistowskich obozów. Wygłosił setki wykładów, udzielił dziesiątków wywiadów, otrzymał ważne odznaczenia, a nawet wzruszył do łez hiszpańskich parlamentarzystów, którzy zebrali się, aby po raz pierwszy oddać hołd rodakom deportowanym przez III Rzeszę. Po zdemaskowaniu, Marco został uznany za wielkiego oszusta i właściwie wyklęty. Teraz, niemal dziesięć lat później, Javier Cercas napisał hipnotyzujący thriller, który zawiera w sobie elementy eseju, kroniki, prozy, biografii i autobiografii. Stara się w nim przedstawić całą złożoność tej postaci, jej strony prawdziwe i fałszywe. Zagłębia się w niemal cały wiek historii Hiszpanii, z niespotykaną pasją czerpie z najbardziej skrywanej części ludzkiego charakteru: skłonności do oszukiwania samego siebie, konformizmu i zakłamania, niepohamowanego pragnienia akceptacji i potrzeby rozdzielenia fikcji od rzeczywistości, która dotyczy najbardziej bolesnych spraw z przeszłości. W rezultacie powstała książka, która nie tyle opowiada o Enricu Marco, ile o samym czytelniku. Jest to najbardziej radykalna i niepokorna powieść Cercasa: z niespotykaną odwagą nagina granice gatunku literackiego i penetruje granice naszego człowieczeństwa.

42,00 zł
31,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

1 osoba kupiła
11
Maluj z pasją. Safari - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maluj z pasją. Safari
Dostępny
13 szt.

Kolorowanka dla najmłodszych typu teczka z rączką, kartki z perforacją do wydzierania.

6,10 zł
4,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

1 osoba kupiła
12
Maluj z pasją. Pieski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maluj z pasją. Pieski
Dostępny
18 szt.

Kolorowanka dla najmłodszych typu teczka z rączką, kartki z perforacją do wydzierania.

5,00 zł
3,99 zł

Rabat 20,2%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
13
Sukces polskich marek kosmetycznych. Piękne historie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sukces polskich marek kosmetycznych. Piękne historie
Dostępny
150 szt.

Sukces polskich marek kosmetycznych. Piękne historie to wyjątkowa opowieść stworzona z dziesięciu rozmów z założycielami, właścicielami i prezesami najważniejszych firm kosmetycznych w Polsce. Rozmówcy wprowadzają Czytelnika w świat nie tylko spraw biznesowych, lecz także ludzkich emocji, które nieodłącznie towarzyszą im każdego dnia pracy. Opowiadają o historii i planach na przyszłość, dzielą się nabytymi doświadczeniami oraz wartościami, którymi kierują się w życiu. Dziesięć historii z sukcesem tle. Dziesięć różnych opowieści połączonych jednym, spełnionym pragnieniem ? zbudowania marek, które podbiją rynek kosmetyczny w Polsce i na świecie.

69,00 zł
53,13 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 15,87 zł

14
Prawdziwe źródło uzdrowienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawdziwe źródło uzdrowienia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.19

Jak starożytna tybetańska praktyka odzyskiwania duszy może przemienić twoje życie Według tybetańskich wierzeń rodzimy się, mając kontakt z duszą. W ciągu życia jednak go tracimy, wskutek czego cierpimy i chorujemy. W książce tej nauczyciel medytacji Tenzin Wangyal Rinpocze prezentuje pełne mocy praktyki, które mogą nam pomóc połączyć się z naszą autentyczną naturą, tak żebyśmy mogli wieść bardziej radosne i spełnione życie. Oferuje przewodnictwo na drodze przebudzania wrodzonej kreatywności, radości i poczucia lekkości. Stosując medytację i praktyki opisane w tej książce, odnajdziemy dostęp do uzdrawiających sił natury, a także odkryjemy zdolność samouzdrawiania. Tenzin Wangyal Rinpocze jest jednym z nielicznych na stałe przebywających na Zachodzie mistrzów tradycji bon, rdzennej religii Tybetu, będącej źródłem wielu innych duchowych tradycji tego kraju. Od wielu lat prowadzi zachodnich praktykujących na drodze duchowego rozwoju. Jest założycielem i dyrektorem Instytutu Ligmincza, organizacji powstałej w celu praktykowania nauk bon. W Polsce jego uczniowie skupieni są w Związku Garuda. Napisał takie książki, jak Uzdrawianie dźwiękiem w tradycji tybetańskiej, Tybetańska joga snu i śnienia, Leczenie formą, energią i światłem, Cuda naturalnego umysłu, Przebudzanie świętego ciała, Tybetańska joga ciała, mowy i umysłu (w Polsce ukazały się nakładem Domu Wydawniczego REBIS).

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

15
Żałobny hetman - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żałobny hetman
Dostępny
5 szt.

Dnia 12 grudnia 1586 roku zmarł król Stefan Batory. Od tej chwili cała Polska podzieliła się na dwa obozy zaciekle zwalczające siebie nawzajem. Brzmi znajomo? A rzecz dotyczy wydarzeń sprzed czterystu trzydziestu lat, które autor przybliża barwnie i ze swadą wytrawnego gawędziarza. Wacław Sobieski przedstawia w kilku szkicach sylwetkę jednej z najwybitniejszych postaci złotego wieku Rzeczypospolitej ? hetmana wielkiego koronnego Jana Zamoyskiego. Wokół niego ogniskuje się większość wydarzeń tak ważnych dla historii naszego kraju w XVI stuleciu, zawartych w tej publikacji. Czytelnik znajdzie tu między innymi spektakularną relację z wolnej elekcji z 1587 roku, wydarzenia głośnego na całą ówczesną Europe, czy próby podporządkowania pogrążonego w chaosie państwa moskiewskiego przez akcje ?kresowych królewiąt?, zwane Dymitriadami. Profesor Wacław Sobieski (1872?1935), to jeden z wybitnych polskich historyków ? twórca tak zwanej nowej krakowskiej szkoły historycznej, członek Polskiej Akademii Umiejętności, autor około stu prac naukowych z historii Polski, szczególnie z XVI?XVII wieku.

35,00 zł
24,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,50 zł

16
Język poetycki Mirona Białoszewskiego. Wydanie drugie, rozszerzone - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język poetycki Mirona Białoszewskiego. Wydanie drugie, rozszerzone
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.29

Książka autorstwa Stanisława Barańczaka Język poetycki Mirona Białoszewskiego ukazała się nakładem Ossolineum w roku 1974. Niniejsza edycja rozszerzona została o pozostałe teksty Barańczaka o Białoszewskim. Są wśród nich recenzje i eseje, jest poetycka parodia i metodologiczny pamflet. Znaczenia Barańczakowskiej pracy nie sposób przecenić, i to z wielu powodów. Była pierwszym tak obszernym, systematycznym, precyzyjnym i bardzo pasjonującym w lekturze opisem dostępnej ówcześnie całości dzieła Białoszewskiego. Z perspektywy czasu dobrze widać, że książka przewartościowała literaturoznawcze, krytyczne i czytelnicze hierarchie: badacz przekonująco (choć niekoniecznie wprost) przedstawił Białoszewskiego jako jednego z naszych największych poetów. Pisząc o autorze Mylnych wzruszeń, Barańczak w istotny sposób zmodyfikował też i poszerzył myślenie o poezji w ogóle. Książka, przez wielu dziś poszukiwana, pozostaje wzorcowym przykładem interpretacji tekstu literackiego, zarówno pojedynczego wiersza, jak i zbioru dokonań pisarza. Wznawiamy ją w siedemdziesiątą rocznicę urodzin Stanisława Barańczaka. Interpretacje Barańczaka, tak dokładne w strukturalnej analizie tekstu, tak – wydawałoby się – „sformalizowane” w swoim instrumentarium i swoim przebiegu, są w efekcie niebywale zhumanizowane, wdzierające się w „centrum przeżycia” ludzkiego, centrum ludzkiego „zachowania” się wobec świata.Ireneusz Opacki Byłem trzy dni w Poznaniu. Sporo przyjemności i sporo kłopotu. A na pewno wysiłku. Nie było czasu na chodzenie po mieście zupełnie. Wieczory autorskie pochłaniały całą energię. Odwiedziłem Barańczaka w jego mieszkaniu. Trochę było to krępujące, bo Balcerzanowa, która mnie tam zawiozła, uprzedziła, że mieszkanie jest na ciągłym podsłuchu.Miron Białoszewski, Tajny dziennik, fragment wpisu z 2 marca 1980 roku Stanisław Barańczak (1946-2014) – poeta, literaturoznawca, krytyk literacki, tłumacz. Autor kilkudziesięciu książek, laureat wielu nagród. Zadebiutował na łamach prasy w 1965 roku, a jego pierwszy tom poetycki, Korekta twarzy, ukazał się w roku 1968. W latach 1967-1971 był członkiem redakcji poznańskiego „Nurtu”. W 1973 roku obronił rozprawę doktorską o twórczości Mirona Białoszewskiego, wydaną później przez Ossolineum pod tytułem Język poetycki Mirona Białoszewskiego. Pracował na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, skąd został usunięty w 1977 roku za działalność w Komitecie Obrony Robotników, którego był współzałożycielem. W roku 1980 wrócił na poznańską uczelnię, a rok później został wykładowcą Uniwersytetu Harvarda w USA. Związany z Nową Falą. Zaliczany do ścisłego grona najwybitniejszych poetów i tłumaczy polskich XX wieku. W jego ogromnym dorobku translatorskim szczególne miejsce zajmują dramaty Williama Szekspira. Jako literaturoznawca badał twórczość m.in. Białoszewskiego, Herberta, Szymborskiej, Miłosza i Wata. Adam Poprawa (1959) – filolog, krytyk literacki i muzyczny, prozaik. Pracuje w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Autor m.in. monografii Kultura i egzystencja w poezji Jarosława Marka Rymkiewicza (1999), zbioru szkiców Formy i afirmacje (2003), tomów prozatorskich Walce wolne, walce szybkie (2009), Kobyłka apokalipsy (2014). Od dawna zajmuje się twórczością Stanisława Barańczaka i Mirona Białoszewskiego. Przygotował poszerzoną, odcenzurowaną edycję Pamiętnika z powstania warszawskiego (2014). Pracuje nad książką poświęconą dziennikarskiej działalności Białoszewskiego w latach czterdziestych i wczesnych pięćdziesiątych.

49,00 zł
34,79 zł
Powiadomienie

Rabat 29,0%
oszczędzasz 14,21 zł

17
Ała, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ała, CD
Ten Typ Mes, Agora - multimedia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.26

Na najnowszej solowej płycie Mes zabierze słuchaczy w podróż między sceną festiwalu, a oglądaniem serialu, między pokusą wzięcia kredytu, a tworzeniem międzypokoleniowej piosenki w ciasnej kawalerce, między kupnem wymarzonego auta, a ścieraniem z czarnego lakieru ptasich odchodów. „Nic mnie tak nie dojeżdża, jak codzienność” – śpiewa Mes wraz z Dawidem Podsiadło, bo nie ma tu miejsca na patos. Marzenia o własnym mieszkaniu w „Pokaż mi dom”, kot jako inspirujący domownik w „Nieiskotne” (feat. Iza Lach), kumpel lekarz jako wzór cnót, a raper jako naburmuszony grajek w „Przewozie osób” – Mes ocenia, ale i docenia. Mimo napędzanych strachów to płyta nagrywana w czasach pokoju; bitwy rozgrywają się na polu gestów i czynów i tam okazujemy się w porządku ludźmi lub przeciwnie. Lista utworów: 1. Codzienność 2. Mój terapeuta 3. Błędna 4. Book please 5. Pytajniki 6. Pokaż mi dom 7. Przewóz osób 8. Jak nikt 9. Unisex 10. Czy ty to Ty? 11. Ale psa byś przytulił 12. W sumie nie rożnią się? 13. Świeżak 14. Jeden mail 15. Ride 16. Nieistotne 17. Zawsze mogę liczyc na

45,90 zł
34,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,47 zł

18
Indyk beltsville. Opowiadania zebrane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Indyk beltsville. Opowiadania zebrane
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.30

Niepodrabialne, jedyne w swoim rodzaju literackie spotkanie z Jerzym Pilchem, na tę jesień i każdy dzień w roku. Opowiadania mistrza polskiej prozy po raz pierwszy w jednym tomie. „Książek nie czyta się po to, aby je pamiętać. Książki czyta się po to, aby je zapominać, zapomina się je zaś po to, by móc znów je czytać” – tak, słowami samego autora, można najlepiej uzasadnić powstanie tego tomu. Dla jednych będzie to kolekcjonerskie wydanie dobrze znanych tekstów. Dla innych okazja do pierwszego spotkania ze znakomitymi opowieściami Pilcha, także tymi dotychczas rozproszonymi. 56 opowiadań, 774 strony. Od PRL-u po XXI wiek. Przez Wisłę, Kraków i Warszawę. Wnikliwe obserwacje i nostalgiczno-ironiczne wspomnienia. Jeden spójny, zmieniający się i fascynująco Pilchowski świat. Powiedzieć, że to lektura obowiązkowa, to nic nie powiedzieć!

54,90 zł
41,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

19
Od koła do Formuły 1. Historia motoryzacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od koła do Formuły 1. Historia motoryzacji
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.07

Czy ktoś jeszcze wyobraża sobie życie bez samochodu? Byłoby dziwnie, prawda? Z tej książki dowiecie się między innymi dlaczego Ford T to najważniejszy samochód XX wieku, jak na rozwój motoryzacji wpłynął Arnold Schwarzenegger oraz w jaki sposób Rolls z Royce’em stworzyli najbardziej luksusowe auto świata. Przedstawimy również najważniejsze auta polskiej produkcji. Ale to nie wszystko! Wytłumaczymy, czym różnią się rajdy od wyścigów i jakie są te najsłynniejsze. A ponieważ człowiek wciąż marzy o tym, by poruszać się szybciej i szybciej, zdradzimy, jaki jest aktualny rekord prędkości samochodu i jak trudno było go osiągnąć. Zabierzemy Was także na przejażdżkę po najsłynniejszej trasie terenowej w Stanach Zjednoczonych, gdzie przejechanie 30 kilometrów zajmuje aż trzy dni. Wytłumaczymy Wam również, czym różni się pick-up od coupé i jak działa silnik. Motoryzacja jest fascynująca! Samochody są moją pasją od najmłodszych lat. Wysokooktanowa benzyna płynie w moich żyłach i napędza do działania. Skoro sięgnęliście po tę książkę, to zapewne w Waszych też, albo za chwilę zacznie płynąć. Dajcie się porwać w podróż na wysokich obrotach! Pojedziemy najsłynniejszymi samochodami i poznamy niesamowite momenty z historii motoryzacji wzbogacone o ciekawostki spisane przez Michała Gąsiorowskiego. Ode mnie macie zielone światło! To co? Ruszamy razem?Kajetan Kajetanowicz

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

20
Miś Uszatek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miś Uszatek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.20

Miś Uszatek w 2017 roku obchodził 60. urodziny! Z tej okazji postanowiliśmy przygotować specjalne wydanie jego przygód, zawierające trzy najpopularniejsze tomy opowiadań z kompletem ilustracji. Postać Misia Uszatka po raz pierwszy pojawiła się w opowiadaniach publikowanych w czasopiśmie dla najmłodszych „Miś”. Imię Uszatkowi nadały dzieci w wyniku konkursu, a postać stworzyli pisarz Czesław Janczarski i ilustrator Zbigniew Rychlicki. Pierwsza książka o jego przygodach została wydana w 1960 pod tytułem Przygody i wędrówki Misia Uszatka. W kolejnych latach ukazały się jeszcze cztery tomy. To był jednak dopiero początek popularności misia o klapniętym uszku. W 1975 roku Semafor rozpoczął produkcję lalkowego serialu, który do 1987 roku liczył już 104 odcinki i okazał się prawdziwym hitem. Imieniem Misia nazywano przedszkola i klubiki, książki tłumaczono na języki obce, był bohaterem audycji radiowych i programów telewizyjnych w Polsce i na świecie.

64,90 zł
48,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 16,22 zł

21
Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Wiersze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Wiersze
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.23

Wyjątkowa edycja wszystkich wierszy dla dzieci Jana Brzechwy. Wspaniałe ilustracje Artura Gulewicza, twarda oprawa, duży format – tego wydania nie może zabraknąć na półce z książkami! Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Wiersze – to drugi tom niepowtarzalnego cyklu, w którym zebraliśmy wszystko, co wyszło spod pióra najpopularniejszego polskiego twórcy dla dzieci. Znajdą się w nim zarówno dobrze znane i dostępne utwory („Na wyspach Bergamutach”, „Na straganie”, „Pali się!”), jak i te trochę zapomniane, od lat niewznawiane, ale na pewno warte przypomnienia („Tydzień”, „Tańcowała igła z nitką”, „Lecą muchy”). Ten jedyny w swoim rodzaju hołd dla twórczości Jana Brzechwy obejmuje cztery tomy: „Bajki”, „Wiersze”, cykl o panu Kleksie oraz utwory sceniczne. Jan Brzechwa (1900-1966) był z zawodu adwokatem, uznanym w Polsce i w Europie specjalistą z zakresu prawa autorskiego. Naprawdę nazywał się Jan Lesman. Debiutował bardzo młodo: jako piętnastoletni chłopiec ogłosił w czasopiśmie „Sztandar” swoje pierwsze, młodzieńcze wiersze, które podpisał używanym później przez całe życie pseudonimem Brzechwa (pseudonim ten, oznaczający tylną, końcową część strzały, wymyślił jego stryjeczny brat, Bolesław Leśmian). Pisał utwory poetyckie dla dorosłych, utwory satyryczne do kabaretów i teksty piosenek. Artur Gulewicz urodził się w 1978 roku. Absolwent łódzkiej ASP. Od ponad dwunastu lat zajmuje się ilustrowaniem i projektowaniem książek. Zaczynał od projektowania podręczników, a dziś skupia się głównie na ilustrowaniu książek dla dzieci, gdyż jak sam mówi, to sprawia mu największą radość i w tym może dać upust wyobraźni. Tworząc ilustracje, miesza różne style. Łączy pastele z akwarelami i zdjęciami, dążąc do uzyskania jak najciekawszego efektu. Współpracuje z czołówką polskich wydawnictw, a także wykonuje projekty dla UNICEF-u.

69,90 zł
52,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,47 zł

22
Wegan Nerd. Moja roślinna kuchnia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wegan Nerd. Moja roślinna kuchnia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.07

Ta wyjątkowa książka kucharska jest debiutem Alicji Rokickiej, która dzieli się swoimi doświadczeniami kulinarnymi zdobytymi w pracy nad wegannerd.blogspot.com – jednym z najpopularniejszych i najczęściej nagradzanych blogów o kuchni roślinnej w Polsce. Niezwykłe, oryginalne, a przy tym nieskomplikowane przepisy, smaki, które oczarują również zatwardziałych mięsożerców, niekonwencjonalne połączenia produktów, oszałamiające fotografie… – Wegan Nerd zachwyci nie tylko osoby spędzające każdą wolną chwilę w kuchni. Daj się przekonać, że gotowanie jest przygodą – a zwłaszcza to wegańskie, pełne odcieni, aromatów, lokalnych i sezonowych warzyw oraz owoców, tajemniczych bulw czy nawet kwiatów i chwastów.

64,90 zł
48,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 16,22 zł

23
Święta, święta! Szopka bożonarodzeniowa. Zrób to sam! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święta, święta! Szopka bożonarodzeniowa. Zrób to sam!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Już niedługo święta Bożego Narodzenia - czas magicznych chwil spędzanych z najbliższymi. Nasza seria Święta, święta! z pewnością ten czas umili. Własnoręcznie pokolorowana i złożona szopka bożonarodzeniowa wspaniale udekoruje wigilijny stół, można postawić ją pod choinką lub w pokoju dziecięcym. Z naszą szopką w każdym domu zapanuje świąteczna atmosfera.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

24
Chleb prawie że powszedni. Kronika jednego życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chleb prawie że powszedni. Kronika jednego życia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.03.17

W opracowaniu Angeliki Kuźniak i Magdaleny Budzińskiej. Z przedmową Angeliki Kuźniak. Jądro ciemności, czyli życie artystki, zapis spraw małych i wielkich, zmagania z szarą codziennością, wieczna walka o pieniądze, rozterki i dylematy dotyczące własnej twórczości, ale i spraw tego świata, na którym Stryjeńska pojawiła się, jak sama zanotowała, przez "przypadkowy zbieg okoliczności podstępnie zareżyserowany przez bożka Kupidyna z łukiem". Była jednym z sześciorga dzieci państwa Lubańskich. Jej dzieciństwo było chyba najszczęśliwszym okresem w życiu. Od wczesnych lat rysowała. Kształciła się w Monachium. Przebrana za chłopaka wyjechała na tamtejszą akademię. I tak rozpoczęła się droga (i męka) twórcza artystki. Jej dzieła są jednym z symboli dwudziestolecia międzywojennego. Tworzyła dużo, a jednak ciągle zmagała się z brakiem pieniędzy. Dlatego wątek ten jak mantra przewija się przez całe pamiętniki, aż do ostatnich stron. Sytuacja z dnia na dzień staje się już kompletnie niemożliwa, bo nie gonię z obrazem pod pachą, aby zdobyć grosze na najbardziej szarą marę egzystencji - w stubarwnej centrali świata. O ironio! Nikczemny, deklasujący, ustawiczny i przymusowy wysiłek mózgu: skąd wyrwać forsy, nie da odpocząć nawet w chorobie! Koszmar jakiś! "Cóż to za pamiętniki?", ktoś może zapytać. Na pierwszy rzut oka - zwyczajne. Są w nich imiona, nazwiska, adresy. Pojawiają się Witkacy, Karol Szymanowski, Jarosław Iwaszkiewicz, rodzina Mortkowiczów, Malczewscy, Jadwiga Beckowa, Ignacy Mościcki, Jan Lechoń, Olga Boznańska, Jan Kiepura, Loda Halama, Józef Czapski. Długo można by wyliczać. Są kopie listów [...]. Do tego stare bilety, zdjęcia, dokumenty. Pisma od komornika, dowody spłaty długów. Dowody, że zaciąga nowe. Tytuły obejrzanych spektakli, daty wizyty u lekarza. Do jednej z kopert, którą zrobiła z czystej kartki papieru, Stryjeńska włoży pukiel swoich włosów. Tu i tam pojawiają się wycinki z gazet. Są też całe artykuły [...]. Część pamiętników musiała powstać jeszcze w Krakowie, gdzie mieszkała podczas wojny. Część dotyczącą pobytu poza krajem Zofia Stryjeńska napisała zapewne w Genewie i w Paryżu. Pamiętniki kończą się w 1950 roku. Dwadzieścia sześć lat przed jej śmiercią. [...] Tu wszystko skrzy się humorem, celnymi puentami, zdaniami, które natychmiast chce się wynotować. Stryjeńska mawiała, że były czasy, gdy "cechowało [ją] nieomylne chlaśnięcie pędzlem, psiakref". Trzeba dodać jeszcze: "i językiem". Czytajcie więc Państwo. Czytajcie, "psiakref!" Angelika Kuźniak, fragment wstępu

69,90 zł
51,03 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,87 zł

25
Na jej rozkazy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na jej rozkazy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.06.25

Fanny, niebanalna dziewczyna dorabiająca w gazecie dla pasjonatów roślin, spotyka piękną i wyniosłą prezeskę Art.F. Ich rozmowa nieoczekiwanie staje się początkiem wzajemnej fascynacji spotęgowanej różnicami. Mimo jej natężenia Rosalie proponuje Fanny jedynie związek BDSM oparty na umowie. Dziewczyna, zauroczona siłą charakteru i urodą Rose, wbrew sobie i swoim doświadczeniom zgadza się. Ile wytrzyma? Czy jej uczucie przebije się przez pancerz ochronny Rose? Jeśli powieść 50 twarzy Greya wzbudziła emocje i zachwyt milionów czytelników, to ta pozycja ma co najmniej taką samą szansę. Zamieńmy jednak pana Greya na panią Lewis, a Anastasię na wielowymiarową Fanny, wyostrzmy kolory, zwiększmy głębię, dodajmy więcej bólu i okrucieństwa, więcej emocji i zmysłowości. Dopuśćmy do głosu obydwie bohaterki, wniknijmy mocno i z bliska w ich doświadczenia i światy, a otrzymamy fascynującą opowieść o mrocznym świecie sadomasochistycznych związków lesbijskich i biznesu. Do czytania z wypiekami na twarzy i drżeniem rąk. Książka wciągająca, błyskotliwa i dopracowana. Intrygująco przedstawiona relacja BDSM dwóch kobiet gwarantuje podniecającą podróż do świata seksualnych fantazji i erotycznych doznań, o jakich niektórzy boją się nawet marzyć. Eryk Edwardsson, autor ?Pamiętnika lesbijki?

32,90 zł
27,97 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,93 zł

26
Czasem czuły, czasem barbarzyńca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czasem czuły, czasem barbarzyńca
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.06.23

Przewodnik po męskości – pisany przez mężczyzn dla mężczyzn Kim jest współczesny mężczyzna, a kim chciałby być? Jak postrzegają samych siebie, a jak widzą ich kobiety? Jaki wpływ na bycie mężczyzną mają ojcowie, a jaki matki? Co znaczy być „wyraźnym” mężczyzną? Czym jest „długa, ciemna noc penisa”? Co kryje się za ucieczką w pracę, a co za podniesieniem ręki na partnerkę? Tomasz Kwaśniewski – reporter „Dużego Formatu”, autor m.in. Dziennika ciężarowca i Jacek Masłowski – psychoterapeuta, coach, jeden z założycieli Fundacji Masculinum rozmawiają o tym, jak być mężczyzną w naszych czasach: o ojcu, o miłości, o dojrzewaniu, o seksie, rodzicielstwie, pracy, zdrowiu. Ta szczera – chwilami boleśnie – męska rozmowa zaskakuje, bulwersuje i obala stereotypy – zdziwi mężczyzn, oburzy kobiety, a wszystkich razem z całą pewnością poruszy.

39,99 zł
29,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

27
Wyższa karta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyższa karta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.26

Aldo, Ampelio, Gino i Pilade, czterej detektywi-amatorzy, emeryci przesiadujący w barze Lume w toskańskim miasteczku, rozwiązują kolejną zagadkę. Z dowcipem i ironicznym dystansem analizują plotki, udowadniają, że wiedza przydaje się w życiu, nawet jeśli spędza się je głównie w barze. Usłyszawszy o sprzedaży po zaniżonej cenie luksusowej willi, staruszkowie dochodzą do wniosku, że jej stary właściciel został zamordowany, a nie, jak wiadomo oficjalnie, zmarł po krótkiej i gwałtownej chorobie. Siedząc przy stoliku pod drzewem uruchamiają swój przenikliwy intelekt i zdolność dedukcji i rozpoczynają śledztwo. Jak zwykle u Malvaldiego oprócz kryminalnej intrygi mamy również przyjemność obserwowania życia codziennego w małym włoskim miasteczku, potraktowanego z niemałą dawką ostrej satyry.

29,00 zł
21,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,25 zł

28
Capital - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Capital
Granna, 10-99 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.30

Warszawa to miasto wyjątkowe. Mówi się o nim, że "przeżyło własną śmierć" i jest w tym sporo prawdy. Stolica Polski została w większości zniszczona podczas drugiej wojny światowej, a jej odbudowa była wyjątkowym procesem urbanistycznym. Miejska tkanka Warszawy to połączenie wytwornych budynków z czasów saskich, architektury międzywojennej, socjalistycznych bloków i współczesnej zabudowy. W grze Capital zadaniem gracza będzie budowa jednej z dzielnic Warszawy. Czy warto inwestować w dzielnice mieszkalne, a może skupić się na kompleksach handlowych? Czy rozwinięcie transportu miejskiego będzie bardziej opłacalne niż budowa obiektów kulturalnych? Postawić na tereny zielone czy może na obiekty przemysłowe? Capital to kolejna gra z serii Granna Expert, która rozrusza Wasze szare komórki! Wymiary opakowania: 26.0 x 26.0 x 8.0 cm

100,00 zł
95,00 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,00 zł

29
Star Wars. Encyklopedia postaci. Uzupełniona i rozszerzona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars. Encyklopedia postaci. Uzupełniona i rozszerzona
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.10

Wyrusz w fascynującą podróż do galaktyki Gwiezdnych Wojen i poznaj zaludniających ją dzielnych bohaterów i groźnych złoczyńców. Poznaj całe mnóstwo osobliwych obcych, lojalnych droidów i paskudnych stworów. Niniejsze wydanie uzupełnione jest o postaci z Przebudzenia mocy i zawiera opisy ponad 220 bohaterów – od admirała Ackbara, aż po Zam Wesell.

54,99 zł
40,69 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,30 zł

30
Trolle. Piękne scenki do wyklejania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trolle. Piękne scenki do wyklejania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.01

Włosy w górę! Czas na zabawę! Uzupełniaj ilustracje barwnymi naklejkami, by jeszcze lepiej poznać świat bohaterów filmu Trolle!

12,99 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,00 zł

31
Kraina Lodu. Światła Północy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina Lodu. Światła Północy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.30

W życiu każdego trolla najważniejszym wydarzeniem jest kryształowa ceremonia. Pod koniec jesieni, w świetle zorzy polarnej, Bazaltar uroczyście wyróżnia młode trolle, które zdołały ożywić kryształy różnych specjalności. Kiedy jeden z młodych trolli potrzebował wsparcia, aby zasłużyć na swój kryształ tropiący, Anna, Elsa i Kristoff zaoferowali mu pomoc i wyprawili się przez ośnieżone góry Arendelle. U celu czekała ich olśniewająca nagroda – czarodziejski blask zorzy polarnej.

35,00 zł
25,90 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,10 zł

32
Dyskografia Karola Szymanowskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dyskografia Karola Szymanowskiego
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.06

Twórczość Karola Szymanowskiego zajmuje poczesne miejsce w polskiej i światowej kulturze, a kompozytor jest uważany za najwybitniejszego polskiego twórcę-muzyka w XX wieku. Jednocześnie z różnych przyczyn jego bogaty dorobek przez wiele lat nie był dostatecznie propagowany i udostępniany, a dopiero na przełomie XX i XXI stulecia sytuacja ta uległa zmianie, czego dowodem są między innymi liczne nagrania. ?Dyskografia Karola Szymanowskiego? jest pierwszym, unikatowym w polskiej i światowej literaturze przedmiotu, pełnym katalogiem nagrań tego kompozytora ? od najdawniejszych, przedwojennych na rolkach pianolowych i płytach do wydanych do połowy 2015 roku włącznie. Zawiera kilka tysięcy szczegółowych opisów poszczególnych utworów oraz rozbudowane indeksy. Jest wynikiem kilkuletnich badań prowadzonych przez autorkę w kraju i za granicą.

80,00 zł
76,80 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 3,20 zł

33
Seks więź i terapia pary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Seks więź i terapia pary
Dostępny
53 szt.

Unikalny na polskim rynku zbiór dwunastu esejów o seksualności par, napisany przez wybitnych, praktykujących psychoterapeutów londyńskiego Centrum Relacji Par - Tavistock (TCCR). Eseje dotykają różnorodnych problemów seksualnych, przeżywanych przez małżeństwa i pary. Autorzy szczegółowo opisują zaburzenia pożądania seksualnego (jego brak i utratę), lęk przed stosunkiem, seks w służbie zaburzonej więzi, funkcje perwersji, związki sadomasochistyczne. Niektórzy z autorów dotykają aspektów rozwojowych seksualności takich jak np. seksualność i intymność wieku starszego. Część z tekstów poświęconych jest konkretnym aspektom technicznym psychoterapii par z problemami seksualnymi np. różnym sposobom interpretowania problemów seksualnych, sposobom inicjowania rozmowy o seksualności, roli technik behawioralnych i możliwości łączenia ich z myśleniem psychoanalitycznym i pracą w przeniesieniu. Artykuły są bogato ilustrowane przykładami z praktyki terapeutycznej autorów, jeden z tekstów stanowi całościowe, wyczerpujące studium przypadku psychoterapii pary, która utraciła pożądanie seksualne.

56,00 zł
39,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,80 zł

34
Postępowanie cywilne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Postępowanie cywilne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Nowelizacje przepisów prawa postępowania cywilnego w minionych latach sprawiły, że konieczne było opracowanie ósmego wydania podręcznika. Na zmiany złożyły się przede wszystkim nowelizacje Kodeksu postępowania cywilnego oraz orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Niewątpliwie największe znaczenie miały ustawy: - z dnia 10 lipca 2015 r. o zmianie ustawy - Kodeks cywilny, ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw - która wprowadziła zmiany w zakresie postępowania rozpoznawczego i postępowania egzekucyjnego, składające się na kolejny etap informatyzacji postępowania cywilnego; - z dnia 10 września 2015 r. o zmianie niektórych ustaw w związku ze wspieraniem polubownych metod rozwiązywania sporów - która zmodyfikowała regulacje dotyczące mediacji w sprawach cywilnych i sądownictwa polubownego. Zmiany Kodeksu postępowania cywilnego były też związane z rozwojem regulacji europejskiego prawa postępowania cywilnego i modyfikacją niektórych założeń legislacyjnych polskiego ustawodawcy co do rozwiązań służących uzupełnianiu tych regulacji w przepisach krajowych.

79,00 zł
71,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,90 zł

35
Nazywam się Jeżynka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nazywam się Jeżynka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.15

Poznajmy się. Jestem Jeżynka. Same ze mną klopoty. Jak tylko się urodziłam, mama poszła do urzędu i powiedziała, że już jestem. Pani urzedniczka okropnie się zdenerwowała i prawie popękała ze złości, bo w jej spisie mnie nie było. co to w ogóle jest ta Jeżynka? Owoc, sałatka czy córka jeża? Mama się uparła (ma to po mnie) i stwierdziła, że będzie stała dotąd, aż jej Jeżynka zostanie Jeżynką. No i dopięła swego, chociaz trwało to kilka długich godzin. Na uparciuchów nie ma rady.

16,90 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,1%
oszczędzasz 3,91 zł

36
Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej 2014 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej 2014
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.20

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej została uchwalona 2 kwietnia 1997 r. przez Zgromadzenie Narodowe, 16 lipca została podpisana przez Prezydenta, a weszła w życie z dniem 17 października 1997r.

6,90 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,7%
oszczędzasz 1,91 zł

37
Sprawozdanie finansowe za 2016 rok. Krok po kroku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Sprawozdanie finansowe za 2016 rok. Krok po kroku
Dostępny
2 szt.

Sprawozdanie finansowe za 2016 rok w 3 dni – teraz to możliwe! Skorzystaj z gotowych wzorów, komentarzy i praktycznych przykładów. Zwróć uwagę na zmiany w przepisach, które musisz uwzględnić!

59,90 zł
18,57 zł

Rabat 69,0%
oszczędzasz 41,33 zł

38
Umowa kupna-sprzedaży Jak zawrzeć bezpieczną transakcję z innym przedsiębiorcą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Umowa kupna-sprzedaży Jak zawrzeć bezpieczną transakcję z innym przeds...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.30

Książka ?Umowa kupna-sprzedaży. Jak zawrzeć bezpieczną transakcję z innym przedsiębiorcą? to poradnik, w którym wyjaśniamy problematykę umowy kupna-sprzedaży pomiędzy przedsiębiorcami ?prowadzącymi jednoosobową działalność gospodarczą, spółkę cywilną, czy spółkę prawa handlowego. Wyjaśniamy, jakie zasady obowiązują przy sporządzaniu umów, przede wszystkim, czy firma jest prawidłowo reprezentowana. Wskazujemy, jaką formę i jakie elementy powinna zawierać umowa.

69,00 zł
57,96 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 11,04 zł

39
Naklejki A ozdobne Straż Pożarna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,99 zł
Powiadomienie
40
Żywienie pozajelitowe w domu. Podręcznik dla pacjentów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żywienie pozajelitowe w domu. Podręcznik dla pacjentów
Dostępny
23 szt.

Książka, którą trzymają Państwo w rękach, ma wprowadzić Was w świat domowego żywienia pozajelitowego (DŻP). Została napisana dla pacjentów i ich opiekunów przez osoby, które na co dzień zajmują się prowadzeniem leczenia tym sposobem lub same są pacjentami. Nie jest to kolejna książka o żywieniu pozajelitowym przygotowana przez specjalistów dla specjalistów, ale mamy nadzieję, źródło wiedzy oraz wsparcia dla chorych i ich opiekunów. Dowiecie się z niej, na czym polega ten skomplikowany sposób leczenia, jaka jest jego organizacja w Polsce i jak bezpiecznie stosować żywienie pozajelitowe (ŻP) w domu.Termin żywienie pozajelitowe oznacza dostarczanie substancji odżywczych drogą dożylną. ŻP zastępuje więc w pewnych przypadkach odżywianie drogą doustną, czyli normalną dietę. Sytuacje te zostaną omówione w kolejnym rozdziale podręcznika. Ogólnie mówiąc są to takie choroby ostre lub przewlekłe, w których funkcja przewodu pokarmowego jest niewystarczająca do utrzymania człowieka przy życiu. Niektórzy pacjenci nie przyjmują nic lub przyjmują bardzo niewiele drogą doustną, u większej części jednak funkcja przewodu pokarmowego, choć znacznie upośledzona, umożliwia częściowe odżywianie i przyjmowanie płynów drogą naturalną. Oznacza to możliwość połączenia żywienia drogą przez przewód pokarmowy oraz ŻP. W przypadku żywienia łączonego pacjent musi zwykle ściśle przestrzegać zaleceń dietetycznych.

70,00 zł
66,50 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,50 zł

41
Wierszopiosenki z Akademii Pana Arka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wierszopiosenki z Akademii Pana Arka
Dostępny
5 szt.

Gotowe, muzyczno-teatralne przedstawienia z dziećmi w rolach głównych. Zeszyt zawiera szesnaście utworów słowno-muzycznych autorstwa Juliana Tuwima i polskiego kompozytora, twórcy szkoły muzyczno-teatralnej dla dzieci w wieku 4 - 11 lat - Arkadiusza Aries Niezgody. Przeznaczony jest do śpiewu i recytacji dla dzieci z akompaniamentem fortepianu. Utwory zostały skomponowane wg tonacji wokalnych i skal głosowych dzieci. Wydawnictwo skierowane jest do środowisk przedszkolnych, szkolnych, teatrów dla dzieci, domów kultury i klubów dla dzieci organizujących imprezy artystyczne. Utwory z tego zbioru mogą posłużyć w realizacji wszelkiego rodzaju zajęć muzycznych z dziećmi, jak również pomóc w tworzeniu przedstawień teatralno-muzycznych z ich udziałem. Śpiewane i recytowane na zajęciach pobudzają i rozwijają muzyczne i recytatorskie talenty. Forma muzycznego teatru w wykonaniu dzieci to ideał wykonawczy dla tego zbioru.

40,00 zł
30,80 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

42
Gotuj z fantazją. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gotuj z fantazją. Tom 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.25

Jak ugotować pyszny sos do makaronu? Co można zrobić z imbirem? Czy da się piec w temperaturze 80 stopni? A może ktoś miałby ochotę jeszcze na słoiczek domowego sosu chili? Gotuj z fantazją daje odpowiedzi na wszystkie te pytania i wiele innych: rzeczowo, przystępnie, dowcipnie. Coś dla siebie znajdą tu zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani kucharze. Radzimy, jak robić zakupy, przygotowywać składniki, doprawiać potrawy i nakrywać do stołu. No i oczywiście, podajemy ponad 100 świetnych przepisów, tradycyjnych i nowoczesnych, bo chodzi o to, żeby gotowanie po prostu sprawiało przyjemność. Nic więcej.

49,90 zł
36,43 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

43
Pióro kulkowe zmazywalne FriXion Ball Pomarańczowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pióro kulkowe zmazywalne FriXion Ball Pomarańczowe
PILOT Corporation
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.23

Pisz płynnie piórem kulkowym Frixion, usuwaj błędy, ogrzewając je za pomocą silikonowej końcówki i poprawiaj je szybko i sprawnie! Tusz Metamo, wrażliwy na zmiany temperatury, został opatentowany przez Pilot`a. Dzięki niemu PILOT zrewolucjonizował rynek artykułów piśmiennych! . Opływowy kształt i dekoracyjny tatuaż sprawiają, że Frixion posiada swój młodzieńczy styl. Występuje w 10 kolorach. Nie powinien być stosowany przy wypisywaniu oficjalnych dokumentów. Grubość linii pisania: 0,7mm

13,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

44
Krajowa Baza Operacyjna Nr 1 z Okęcia we wrześniu 1939 roku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krajowa Baza Operacyjna Nr 1 z Okęcia we wrześniu 1939 roku
Dostępny
6 szt.

Dokładam kolejną niewielką cegiełkę do poszerzenia wiedzy o chlubnej przeszłości polskiego lotnictwa końca lat 30-tych i okresu wybuchu II wojny światowej, gdzie wzajemnie przeplatała się dola i niedola żołnierza, gdzie niewiadomy los towarzyszył codzienności, a nagrodą było najczęściej kilka godzin odpoczynku lub łyk ciepłej kawy w znoju wojennej rzeczywistości. Chciałbym, aby ta książka była odzewem na słowa zamieszczone przez wielkiego znawcę polskiej tematyki lotniczej Jerzego Pawlaka, który we wstępie do swojej pracy Płonące bazy. Wrzesień 1939, dzieli się z czytelnikiem następującą refleksją: Dziwnym jest fakt, że jak dotąd nikt, z pośród licznego grona historyków – profesjonalistów czy lotniczych hobbystów, nie podjął tego arcyciekawego tematu. Być może przyjemniej jest pisać o podniebnych wyczynach, czy z detalami ustalać rodowody sprzętu lotniczego, niż z benedyktyńską cierpliwością dociekać historii baz. A przecież dzieje baz lotniczych – to szmat historii polskiego lotnictwa wojskowego. Przybliżając czytelnikowi krótki, lecz jakże brzemienny w skutki, wojenny okres działania Bazy Operacyjnej Nr 1 z Okęcia, obejmujący zaledwie kilkanaście trudnych dni września 1939 roku, mam nadzieję, że choć w części uda mi się przyczynić do pogłębienia wiedzy o tej formacji lotniczej, o jej dynamicznej przeszłości, kształtującej się pod presją zagrożenia ze strony ówczesnych wrogów Polski, a wzajemnych sojuszników i sprzymierzeńców, którymi byli od końcowych dni sierpnia 1939 roku Niemcy i Rosjanie. Podjąłem również próbę dokonania przeglądu wydarzeń związanych z funkcjonowaniem baz lotniczych, a szczególnie bazy okęckiej, wydarzeń, które poprzedziły katastrofę wrześniową i miały związek z jej przebiegiem. Dotyczy to przede wszystkim organizacji, zadań i struktury baz, najpierw wmontowanych w struktury pułków lotniczych, a następnie, wraz z wybuchem wojny, działających jako samodzielne jednostki. Za najważniejsze jednak uznałem przybliżenie czytelnikowi zagadnień, związanych z obsadą personalną i szeroko rozumianym zabezpieczeniem kadrowym Bazy Operacyjnej Nr 1 z Okęcia. Stąd w opracowaniu znalazło się wiele zestawień, ujęć tabelarycznych oraz wykazów kadry tej jednostki. Podjęta próba sporządzenia stanu kadry bazy z pierwszych dni września 1939 roku jest z pewnością niepełna, niemniej jednak jest to pierwsza próba dokonana w tym zakresie.

70,00 zł
53,90 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

45
Lwia straż. Moja pierwsza wyklejanka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lwia straż. Moja pierwsza wyklejanka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.14

Jeśli Twój maluch uwielbia naklejki, zaproponuj mu zabawę w wyklejanki. Co znajdziecie w książce? • Urocze obrazki do wyklejenia • Ćwiczenia na dopasowywanie kształtu, wielkości i koloru • Ćwiczenia sprawności manualnej • Ponad 200 naklejek, które można wielokrotnie przyklejać

14,99 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

46
Kubuś i przyjaciele. Moja pierwsza wyklejanka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubuś i przyjaciele. Moja pierwsza wyklejanka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.09

Jeśli Twój maluch uwielbia naklejki, zaproponuj mu zabawę w WYKLEJANKI. Co znajdziecie w książce?• Urocze obrazki do wyklejenia.• Ćwiczenia na dopasowywanie kształtu, wielkości i koloru.• Ćwiczenia sprawności manualnej.• Ponad 200 naklejek, które można wielokrotnie przyklejać.

14,99 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

47
Księżniczka. Ubieranki z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księżniczka. Ubieranki z naklejkami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.05.12

Księżniczki mają tyle na głowie! Bale, przygody, konkursy łucznicze… A tu jeszcze trzeba wyglądać, jak na księżniczkę przystało. Pomóż twoim ulubionym bohaterkom wybrać ubrania i dodatki na każdą okazję. Blasku waszej wspólnej przygodzie dodadzą fantastyczne naklejki!

17,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,01 zł

48
My Little Pony. Ubieranki z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Little Pony. Ubieranki z naklejkami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2017.10.30

Przyjaciółki z Ponyville jak zawsze mają sto pomysłów na minutę! I pełne kopytka roboty… Zbiory na farmie Apple, opieka nad bobasami, konkursy, przyjęcia – a przy tym wszystkim trzeba dobrze wyglądać. Kucyki liczą na Ciebie i Twoje pomysły. Zostań najlepszą stylistką w Equestrii i dobieraj idealne kreacje na wszelkie kucykowe okazje. Naklejki wielokrotnego użytku sprawią, że fantastyczna zabawa nie będzie miała końca!

8,80 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,6%
oszczędzasz 1,81 zł

49
Star Wars. Neonowanki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars. Neonowanki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.10

Przeznaczone dla dzieci w wieku powyżej 3 lat. Słyszysz nadlatujące myśliwce? Widzisz rozjarzone klingi mieczy świetlnych? Właśnie nastąpiło przebudzenie Mocy! Znani bohaterowie sagi powrócili wspierani przez równie barwne postacie. Oprócz Lei i Hana Solo, spotkasz dzielną Rey, bezwzględnego Kylo Rena czy nieustraszonego droida BB-8. Nie pozwól, by wygrała ciemna strona Mocy, a galaktyka pogrążyła się w mroku. Uzbrój się w jaskrawe mazaki, żelowe długopisy, kredki i do dzieła! Po zakończonej misji możesz z łatwością wyrwać kartki z pracami i ozdobić nimi swoją kwaterę dowodzenia. Niech Moc będzie z Tobą, młody Padawanie!

14,90 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

50
Jan Brzechwa. Wiersze do kolorowania. Kaczka Dziwaczka. Entliczek-pentliczek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jan Brzechwa. Wiersze do kolorowania. Kaczka Dziwaczka. Entliczek-pent...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.01.21

Wiersze do kolorowania to wyjątkowe dwustronne kolorowanki w formie harmonijki z ilustracjami do tekstów największych mistrzów poezji dziecięcej. Z Janem Brzechwą poznamy rozterki pewnego robaczka w zielonym kubraczku oraz dziwaczną kaczkę, która była inna niż wszystkie. A dlaczego? Sprawdźcie sami. Jakimi kolorami ty pokażesz świat z wierszy Juliana Tuwima? Poczuj się przez chwilę jak prawdziwy ilustrator!

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

51
Julian Tuwim. Wiersze do kolorowania. Lokomotywa. Okulary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Julian Tuwim. Wiersze do kolorowania. Lokomotywa. Okulary
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.07.07

Wiersze do kolorowania to wyjątkowe dwustronne kolorowanki w formie harmonijki z ilustracjami do tekstów największych mistrzów poezji dziecięcej. Z Julianem Tuwimem odwiedzimy fantastyczny świat wyobraźni, który czasem można zobaczyć, gdy zamknie się oczy. Dowiemy się też, co jest potrzebne, żeby powstał stół. Jakimi kolorami ty pokażesz świat z wierszy Juliana Tuwima? Poczuj się przez chwilę jak prawdziwy ilustrator!

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

52
Vaiana. Skarb Oceanu. Tatuaże - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vaiana. Skarb Oceanu. Tatuaże
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.02.28

Tatuaże. Zabawy z wyobraźnią to książka pełna ciekawostek i zadań zachęcających do twórczej aktywności dziecka.

9,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,3%
oszczędzasz 2,01 zł

53
Outsiderzy, mistyfikatorzy, eskapiści w sztuce XX wieku. Studium postaw twórczych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Outsiderzy, mistyfikatorzy, eskapiści w sztuce XX wieku. Studium posta...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.27

Praca dr Małgorzaty Stępnik wprowadza czytelnika w fascynujący świat postaci artystów i postaw artystycznych, lokujących się poza akademickimi ujęciami historii sztuki i literatury. Działalność i twórczość tych artystów outsiderów wynika lub powiązana jest zazwyczaj z mistyfikacją. Często wiąże się z motywami podróży w czasie i przestrzeni realnej, ale też wyimaginowanej. Na tom składa się 9 rozdziałów, których „bohaterowie”, odbijając się jakby w rozbitym i poskładanym zwierciadle, tworzą fantastyczną wizję XX wieku. W europejskiej kulturze często pisze się o depersonalizacji postaci, które w tłumie tracą indywidualne cechy i wygląd. W pracy Małgorzaty Stępnik zawarta jest odmienna pozycja. Pojawiają się w niej bowiem postaci nieistniejące, zmistyfikowane, które, jak pisze autorka „zachowują pozór wysokiego prawdopodobieństwa”, takie, które choć nie istniały, „powinny były istnieć”. [...] Praca jest bardzo interesująca, bogata zarówno w nieznaną na ogół w Polsce faktografię, jak i przede wszystkim interpretacje, odwołujące się w szerokim zakresie do światowej literatury naukowej. Wprowadza ona do polskiej humanistyki nowe aspekty badawcze. [Z recenzji Prof. zw. dr. hab. Jerzego Malinowskiego]

42,00 zł
33,18 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,82 zł

54
Piękne miasta świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piękne miasta świata
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.04

Za sprawą tej książki poznasz bogactwo kulturowe miast z całego świata, poczujesz niepowtarzalny klimat miejscowości uwielbianych przez turystów. Przeczytaj o architektonicznych i kulturalnych walorach stolic świata, daj się urzec niezwykłej atmosferze małych miasteczek i znajdź swoje ulubione miejsce w wielkich metropoliach. Przygotuj się do podróży, która na zawsze zostanie w pamięci.

25,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

55
Gumka ołówkowa Pentel Hi-Polymer ZEH05 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gumka ołówkowa Pentel Hi-Polymer ZEH05
Niedostępny
Brak

Polymerowa gumka ołówkowa. Wielkość: 1.5x4 cm

3,99 zł
Powiadomienie
56
Świat kotów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat kotów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.16

Oto koty, nasi przyjaciele i główni bohaterowie tej bogato ilustrowanej książeczki do kolorowania wydanej w przesympatycznym kształcie kociego łebka. Każdy, kto kocha te słodkie zwierzątka będzie mógł zatracić się, kolorując niezwykle szczegółowe rysunki Sary Muzio, artystki, której prace wyróżniają elegancja i wrażliwość, dobierając kolory w taki sposób, by wedle uznania jak najpiękniej ożywić ilustracje. Odwołując się do zasad art therapy, terapii przez sztukę (a w tym przypadku pet therapy, terapii przez kontakt ze zwierzętami), ta książeczka gwarantuje długie godziny wypoczynku i przyjemnego relaksu tym, którzy zechcą zapomnieć o napięciach dnia codziennego, oddając się czynności kreatywnej i wielobarwnej. Słynne zdania i cytaty związane ze światem kotów, które uzupełniają kolorowe strony, stanowią punkt wyjścia do ciekawych rozmyślań na temat fascynującego świata kotów i ich obyczajów.

25,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

57
Z całego serca. Książka do kolorowania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z całego serca. Książka do kolorowania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.08

Uczucia i kolory są ze sobą ściśle powiązane. Artyści, pisarze i muzycy od zawsze sięgają w swoich dziełach po kolory, gdy chcą przekazać całe spektrum ludzkich emocji. Dzięki tej książce przekonasz się, jak dobitnie można wyrazić miłość poprzez kolor. Jeżeli ktoś podarował ci tę książkę, być może pragnie wyrazić swoje uczucia poprzez kolory. Z drugiej strony, daje ci szansę na puszczenie wodzy wyobraźni i rozwijanie kreatywności przy użyciu ołówków, kredek czy mazaków. A może na jednej ze stron znajdziesz barwną wiadomość, przeznaczoną specjalnie dla ciebie. Daj się więc zainspirować słynnymi cytatami z naszej książeczki i porwać fali uczuć!

25,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

58
Psi Patrol. Psiaki i skarb piratów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol. Psiaki i skarb piratów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.07.12

Całokartonowa książka z panelem dźwiękowym i kierownicą, jej bohaterami są postaci z lubianej przez dzieci kreskówki "Psi Patrol". Wraz z Ryderem i Psim Patrolem przeżyj przygodę pełną tajemnic i zagadek. To TY pokierujesz całą wyprawą! Naciśnij przyciski i kręć kierownicą, aby usłyszeć 13 fantastycznych odgłosów!

45,00 zł
35,55 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,45 zł

59
Psi Patrol. Jak w zegarku. Dzień dobry, pieski! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol. Jak w zegarku. Dzień dobry, pieski!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.09

Książka z bohaterami Psiego Patrolu oraz zegarem do nauki odczytywania godziny dla najmłodszych - Psi Patrol. "Jak w zegarku" to historia Psiego Patrolu, dzięki której najmłodsi uczą się posługiwania zegarkiem. W Zatoce Przygód rozpoczyna się wielki wyścig balonów. Sprawdź, czy Psi Patrol naprawi balon na czas.

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

60
Jak w zegarku. Dzień dobry, ciuchciaki! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak w zegarku. Dzień dobry, ciuchciaki!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.26

Edukacyjna książka Stacyjkowo. Jak w zegarku w przyjemny i przystępny sposób nauczy najmłodszych odczytywania godzin i może okazać się wspaniałym sposobem na pożyteczne wspólne spędzanie wolnego czasu. Poznawanie godzin z sympatycznymi bohaterami bajki Stacyjkowo pobudzi wyobraźnię dziecka i zachęci je do opowiadania o tym, co robi w różnych porach dnia. Nauka poprzez zabawę na pewno jest bardziej efektywna i sprawia dzieciom radość.

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

61
Świnka Peppa. Jak w zegarku. Dzień dobry, Peppo! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świnka Peppa. Jak w zegarku. Dzień dobry, Peppo!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.15

Dzień dobry, Peppo! Razem z Peppą i jej rodzinką naucz się jak odczytywać godziny i minuty na zegarze. Sprawdź, czym zajmują się od rana do wieczora. Nie zapomnij zmieniać godzin na zegarze!

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

62
Bestiariusz słowiański. Część 2. Rzecz o biziach, kadukach i samojadkach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestiariusz słowiański. Część 2. Rzecz o biziach, kadukach i samojadka...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.16

Druga część znakomitego i niezwykle popularnego wśród czytelników Bestiariusza słowiańskiego. Autorzy i ilustratorzy: Paweł Zych i Witold Vargas zapraszają tym razem do poznania rzadko przywoływanych w literaturze fantastycznych opowieści i legendarnych stworów, m.in.: bizi, kaduków czy samojadków. Znajdziemy w nim historie zarówno rodzimych istot – z terenów przedrozbiorowej Polski, Mazur, Śląska i Pomorza, jak i bohaterów opisywanych w podaniach i legendach kultury ludowej Białorusi i Ukrainy. Blisko sto dziewięćdziesiąt opisanych i pięknie zilustrowanych – czasem śmiesznych, czasem strasznych, ale zawsze niezwykle interesujących postaci można oglądać na kartach Bestiariusza 2, odkrywając na nowo ten nieco zapomniany fragment naszego dziedzictwa kulturowego.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

63
Trolle. Nie udawaj mruka! Wesoła kolorowanka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trolle. Nie udawaj mruka! Wesoła kolorowanka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.02

Jesteś gotów na wielką kolorową przygodę? Baw się razem ze swoimi ulubionymi bohaterami, dodając barw postaciom ze świata Trolli.

7,99 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,5%
oszczędzasz 1,00 zł

64
Trolle. Czas na kolorowankę! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trolle. Czas na kolorowankę!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.04.01

Odkryj świat trolli i daj się ponieść magii kolorowania! Chwyć kredki i spędź czas, nadając barwy ilustracjom z bohaterami najnowszego filmu „Trolle”. Dzięki tym niezwykłym stworzeniom zrelaksujesz się i poczujesz prawdziwą magię przytulania. Pamiętaj, każda pora jest dobra na kolorowanie! (I na babeczkę!)

26,99 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,9%
oszczędzasz 7,00 zł

65
Świąteczne karty do gry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świąteczne karty do gry
Muduko
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.15

Eleganckie opakowanie zawiera dwie talie kart ze świątecznymi ilustracjami Joanny Korus.

22,69 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,9%
oszczędzasz 2,70 zł

66
Moje ulubione kolorowanki. Na wsi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje ulubione kolorowanki. Na wsi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.01.14

To kolorowanki dzięki którym poznasz niezwykłe zwierzęta – dowiesz się o nich wiele ciekawostek. Dzięki wesołym rysunkom przeniesiesz się też na wiejskie podwórko! Ciekawe, zajmujące kolorowanki są idealnym sposobem na nudę, dostarczają wiele zabawy, rozwijają zdolności manualne, doskonalą umiejętność utrzymania się w konturach, a przede wszystkim poszerzają wyobraźnię. Poznaj najpopularniejsze zwierzęta. Odwiedź wieś i poznaj zwierzęta, które możesz tam spotkać. Poznaj też popularne rośliny, które rosną na wsi.

4,00 zł
2,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,3%
oszczędzasz 1,01 zł

67
Moje ulubione kolorowanki. Zabawy na śniegu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje ulubione kolorowanki. Zabawy na śniegu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.19

Kolorowanki o tematyce świąteczno-zimowej to doskonały pomysł na spędzanie wolnego czasu, kiedy za oknem pada śnieg! Ciekawe, wesołe kolorowanki są idealnym sposobem na nudę, dostarczają wiele zabawy, rozwijają zdolności manualne, doskonalą umiejętność utrzymania się w konturach, a przede wszystkim poszerzają wyobraźnię. Odkryj najpopularniejsze sporty zimowe. Zobacz, jak dzieci bawią się na śniegu. Przekonaj się, jak można wesoło i bezpiecznie bawić się zimą.

4,00 zł
2,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,3%
oszczędzasz 1,01 zł

68
Moje ulubione kolorowanki. Zimowe zabawy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje ulubione kolorowanki. Zimowe zabawy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.16

Kolorowanki o tematyce świąteczno-zimowej to doskonały pomysł na spędzanie wolnego czasu, kiedy za oknem pada śnieg! Ciekawe, wesołe kolorowanki są idealnym sposobem na nudę, dostarczają wiele zabawy, rozwijają zdolności manualne, doskonalą umiejętność utrzymania się w konturach, a przede wszystkim poszerzają wyobraźnię. Odkryj najpopularniejsze sporty zimowe. Zobacz, jak dzieci bawią się na śniegu. Przekonaj się, jak można wesoło i bezpiecznie bawić się zimą.

4,00 zł
2,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,3%
oszczędzasz 1,01 zł

69
Wiersze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiersze
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.02.12

Julian Tuwim. Wiersze to wybór najbardziej znanych utworów dziecięcych Juliana Tuwima. W podróż do krainy postaci Tuwima ruszamy wielką lokomotywą, po drodze odwiedzając m.in. zapominalskiego Słonia Trąbalskiego, panią Słowikową, która czeka na spóźnionego męża, samodzielną Zosię Samosię, babcię goniąca aeroplanem swoją kurkę-złotopiórkę i wielu innych bohaterów bogatego świata poety.

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

70
Katastrofa w Czarnobylu. Przyczyny wybuchu reaktora – obalanie mitów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Katastrofa w Czarnobylu. Przyczyny wybuchu reaktora – obalanie mitów
Niedostępny
Brak

W nocy 26 kwietnia 1986 roku w Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej doszło do eksplozji reaktora. Przybrała ona rozmiary katastroficzne, dlatego że miała charakter wybuchu jądrowego. W niniejszej książce w sposób popularnonaukowy opisano złożone fizyko-techniczne przyczyny, które sprawiły, że reaktor eksplodował jak bomba atomowa. Trzy miesiące po katastrofie, w sierpniu 1986 roku, owe powody zostały w zafałszowanej formie przedstawione przez ZSRR ekspertom Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej. Fakty ujawniono dopiero po latach. Odpowiedzialny za taki stan rzeczy był centralistyczny ustrój radzieckiego państwa i jego omnipotencja. Jaskrawym tego dowodem stało się ubezwłasnowolnienie państwowego dozoru jądrowego, niedopuszczenie do wyrażenia opinii na temat konstrukcji czarnobylskiego reaktora przez specjalistów i przeprowadzenie sfingowanej rozprawy sądowej przeciwko zupełnie niewinnemu kierownictwu elektrowni. Publikacja jest oparta na dokumentach, opiniach gremiów naukowych i relacjach świadków, co pozwoli Czytelnikowi zrozumieć uwarunkowania, które doprowadziły do największej katastrofy w dziejach energetyki jądrowej.

29,00 zł
21,17 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,83 zł

71
Wiersze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiersze
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.02.28

Jan Brzechwa. Wiersze to wybór najbardziej znanych utworów Jana Brzechwy. Spotkamy tu między innymi wyjątkową Kaczkę-dziwaczkę, zakatarzoną Katarzynę, ślimaka, który próbował uciec z domu, plotkujące ptaki leśne i cały zastęp zwierząt z zoo. Dowiemy się także, jak trzeba rozmawiać z psem, co robią dni tygodnia i o czym mówi się na zjeździe krasnoludków.

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

72
E213. Wiesz co jesz? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
E213. Wiesz co jesz?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.06

Tartrazyna, polidekstroza i E133 - czy zaryzykujesz ich spożycie? Z tego kieszonkowego poradnika konsumenta dowiesz się, które składniki chemiczne zawarte w artykułach spożywczych są bezpieczne, a których lepiej unikać. W tabelach zawierających alfabetyczną listę związków chemicznych znajdziesz przydatne informacje o potencjalnym wpływie dodatków chemicznych na twoje zdrowie. O stopniu ich szkodliwości informują kolory. Z książki dowiesz się również, co oznaczają kody zaczynające się literą E. Informacje te pomogą Ci zadecydować, które produkty włożyć do koszyka, a które lepiej zostawić na półce.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

73
Mafia przeciw Hitlerowi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mafia przeciw Hitlerowi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.20

Mafia na wojnie odsłania kulisy współpracy aliantów z amerykańsko-sycylijską mafią podczas II wojny światowej. Mafia, której działalność we Włoszech poważnie utrudniał Mussolini, z powodzeniem kontrolowała w tym czasie wiele sfer życia gospodarczego w Stanach Zjednoczonych. Podczas II wojny światowej amerykańskie władze zdały sobie sprawę, iż bez wsparcia jej przywódców nie zapewnią bezpieczeństwa własnemu krajowi. Na mocy tajnego układu członkowie tej organizacji przestępczej własnymi metodami mieli zwalczać amerykańskich nazistów oraz agentów nasyłanych z Trzeciej Rzeszy. Po zajęciu Sycylii, „w dowód wdzięczności" alianci pozwolili, by mafia wprowadziła tam przejściowo własne rządy, które omal nie doprowadziły do oderwania wyspy od Włoch. Książka ujawnia wiele faktów, m.in. mafijne "zlecenia" na zgładzenie czołowych nazistów, w tym także Hitlera, a także związki mafii ze amerykańskimi i brytyjskimi służbami wywiadowczymi. Tim Newark – brytyjski historyk i dziennikarz, jest autorem kilkunastu książek i programów telewizyjnych na temat militariów oraz organizacji przestępczych. Do swojej książki Mafia na wojnie prowadził szeroko zakrojone badania w archiwach w Londynie, Waszyngtonie i na Sycylii.

30,00 zł
21,60 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

74
Maluj z pasją. W oceanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maluj z pasją. W oceanie
Dostępny
8 szt.

Kolorowanka dla najmłodszych typu teczka z rączką, kartki z perforacją do wydzierania.

6,10 zł
4,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

75
Maluj z pasją. Zabawki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maluj z pasją. Zabawki
Dostępny
8 szt.

Kolorowanka dla najmłodszych typu teczka z rączką, kartki z perforacją do wydzierania.

6,10 zł
4,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

76
Maluj z pasją. Zabawki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maluj z pasją. Zabawki
Dostępny
5 szt.

Kolorowanka dla najmłodszych typu teczka z rączką, kartki z perforacją do wydzierania.

6,10 zł
4,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

77
Alfabet dla najmłodszych. Zabawki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alfabet dla najmłodszych. Zabawki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.15

Alfabet dla najmłodszych zawiera kolorowanki edukacyjne dla dzieci.

7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

78
Alfabet dla najmłodszych. Pojazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alfabet dla najmłodszych. Pojazdy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.10

Alfabet dla najmłodszych zawiera kolorowanki edukacyjne dla dzieci.

7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

79
Bez presji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bez presji
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.09.16

Znakomita odtrutka na zalew porad wychowawczych Ta książka obala mity dotyczące wychowywania dzieci. Uzmysławia rodzicom, że tzw. hyper-parenting, czyli obsesyjna tendencja do kontrolowania każdego aspektu wychowywania dzieci oraz dokładnego planowania poczęcia, ciąży, porodu, czy rozwoju dziecka tak naprawdę prowadzi donikąd, a niejednokrotnie przynosi więcej szkody niż pożytku. Autorzy po kolei rozprawiają się z pokutującymi wśród nadrodziców mitami dotyczącymi wychowania. Analizują również potencjalne niebezpieczeństwa płynące z nadrodzicielstwa i szkody, jakie ono czyni rodzicom i dzieciom. Następnie proponują konkretnie rozwiązania.

35,00 zł
25,20 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

80
Judasz. Biografia kulturowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Judasz. Biografia kulturowa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.24

Judasz, najsłynniejszy zdrajca w dziejach. Ale kim był naprawdę - i co znaczy dla nas dzisiaj? W tej fascynującej biografii historyczno-kulturowej pisarz oraz twórca programów radiowych i telewizyjnych Peter Stanford bada cieszącą się najgorszą opinią biblijną postać: słynnego Judasza Iskariotę, który zdradził Jezusa pocałunkiem. Rozpoczynając od analizy tekstów ewangelicznych Stanford zastanawia się, jak doszło do tego, że od dwóch tysięcy lat samo imię Judasza jest synonimem zdrady. Czy jednak Judasz był zły do szpiku kości, czy też zarzuty stawianie mu przez chrześcijaństwo to pomyłka sądowa? Czy inspiratorem jego zdrady mógł być nie diabeł, lecz Bóg? Czy stanowiła ona element Boskiego planu, który umożliwił śmierć Jezusa i Jego zmartwychwstanie? Czy Judasz był wykonawcą woli Boga, czy narzędziem Szatana? „Sam będziesz musiał zdecydować”, jak śpiewał w latach sześćdziesiątych Bob Dylan, „czy Bóg był po stronie Judasza Iskarioty”. Tamta zdrada, przypieczętowana „pocałunkiem Judasza”, której skutkiem było skazanie i egzekucja Jezusa, odbija się echem także w naszej zeświecczonej epoce, w życiu jednostek i całego społeczeństwa, nie tylko w sferze religijnej, ale także w polityce i gospodarce. Stanford przekonuje, że Judasz stanowi ucieleśnienie naszych najgłębszych lęków związanych z przyjaźnią, zdradą i problemem zła. W dwudziestym pierwszym wieku imię Judasza Iskarioty nadal symbolizuje obiekt miażdżącego potępienia, odrażającego zdrajcę, jak w singlu skandalizującej Lady Gagi z 2011 roku, zatytułowanym „Judasz”, którego tematem jest miłość do złego faceta. „Jezus jest moją cnotą,” śpiewa artystka w promocyjnym wideoklipie pełnym wizerunków i odniesień religijnych, „a Judasz jest demonem, przy którym trwam”.

46,20 zł
38,35 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,85 zł

81
Mózg i serce - magiczny duet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mózg i serce - magiczny duet
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.06

Prawdziwa historia neurochirurga, który odkrył tajemnice ludzkiego umysłu i sekrety serca. Znany neurochirurg radzi, jak wykorzystać potęgę umysłu i moc serca, by osiągnąć wszystko, czego pragniesz. James Doty urodził się w Lancaster, małym mieście w Kalifornii, w ubogiej rodzinie. Ojciec był alkoholikiem, matka chorowała na przewlekłą depresję. Przyszłość dwunastoletniego Jamesa malowała się w czarnych barwach. Podczas wakacji w 1968 roku nagle wszystko się zmieniło, gdy przypadkiem wstąpił do sklepu z rekwizytami iluzjonistycznymi. Poznał tam Ruth, która przekazała mu magiczną umiejętność – nauczyła go radzić sobie z cierpieniem, określać swoje pragnienia i dążyć do ich spełnienia… James Doty w swojej książce, będącej po części zapisem jego wspomnień, a po części zbiorem informacji na temat odkryć naukowych w dziedzinie neuroplastyczności, uświadamia nam, że w każdym z nas istnieje takie miejsce spokoju i piękna i można zaglądać do niego zawsze, gdy czuje się taką potrzebę. Wystarczy tylko, tak jak Doty, otworzyć drzwi i wejść do środka.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

82
Teatr wojenny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teatr wojenny
Dostępny
55 szt.

Marek Czunkiewicz były producent telewizyjny i szef reporterów TVP Info, opisuje swoje wyjazdy reporterskie w niebezpieczne miejsca na świecie. Ze szczegółami opisuje wizytę Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Tbilisi w 2008 pod ostrzałem rosyjskich wojsk. Wstrząsające opisy po tragedii w Smoleńsku w 2010 na miejscu wydarzeń. Ze szczegółami opisuje i pokazuje (pierwszy raz w historii zdjęcia z miejsca tragedii) jak wyglądała sytuacja po katastrofie smoleńskiej. Wizytę ówczesnego premiera Rosji Władimira Putina i premiera RP Donalda Tuska. Opisane zostały ich rozmowy. Materiały szokujące dla zwykłych odbiorców i zaskakujące dla wielu polityków.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

83
Kroko-loko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroko-loko
Rebel, od 6 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.13

Doszło do włamania. Trzydzieści dwa krokodyle znalazły się na liście podejrzanych. Przy pomocy wskazówek dawanych przez centralny komputer policyjny odkryj, kto dopuścił się przestępstwa! Karty hipopotamów i krokodyli zostają rozłożone w kwadracie 6 x 6, a każdy krokodyl (lub pani krokodylowa) i hipopotam wskazuje któregoś ze swoich sąsiadów. Gracze otrzymują pary kart determinujące jedną cechę sprawcy włamania: płeć, kolor, rozmiar itp. Na dany sygnał wszyscy gracze odkrywają jedną ze swoich wylosowanych kart. Należy jak najszybciej sprawdzić, jak wygląda zdefiniowany w ten sposób krokodyl (np. jest gruby, niebieski, ma okulary i jest płci żeńskiej) i znaleźć go wśród wszystkich kart. Następnie trzeba prześledzić na rozłożonych kartach kogo wskazują kolejne krokodyle i hipopotamy aż znajdziemy: • takiego, który wskazuje poza planszę; • pokazującego na tego, kto wskazywał jego lub tego, który został wskazany ponownie (pętla); • pierwotnego podejrzanego (gdy zostaje wskazany hipopotam lub karta, która już wypadła z gry). Gracz, który jako pierwszy zdobędzie 3 karty, wygrywa! Uwaga! Gra wymaga spostrzegawczości, szybkiego śledzenia planszy i refleksu! ;)

35,90 zł
31,59 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,31 zł

84
Teoria Arystotelesa na temat źródła ludzkiego ducha - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teoria Arystotelesa na temat źródła ludzkiego ducha
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.05

Niniejsza książka oraz dodany do niej przez Tłumaczkę list Franza Brentana do Eduarda Zellera stanowią próbę udowodnienia tezy, że Arystoteles był kreacjonistą, zwłaszcza w odniesieniu do tzw. duszy rozumnej. Na mocy tej tezy Arystoteles miał uważać, że to osobowy Bóg tworzy i umieszcza duszę w człowieku. Swego adwersarza, Eduarda Zellera, Brentano ?oskarża" o preegzystencję, a więc pogląd, zgodnie z którym dusza rozumna istnieje przed naszymi narodzinami i jest niestworzona. Współcześnie odchodzi się od obu tych poglądów, skłaniając się raczej ku temu, że nous poietikos jest pewną sferą noetyczną, w której poszczególne umysły mają udział, co jest w pewnym sensie nawiązaniem (nawet jeśli nieświadomym) do późnoantycznych i wczesnośredniowiecznych mistycznych oraz mistycyzujących odczytań Stagiryty. Interpretacja Brentana jest tyle interesująca, co kontrowersyjna. Explicite powołuje się on na bezpośrednich uczniów Stagiryty - Teofrasta i Eudemosa, próbując połączyć ich, pod wieloma względami rozbieżne, poglądy. Jednak jeszcze bardziej ryzykownym krokiem jest całkowite oparcie się na wykładni św. Tomasza, co do której wiadomo dziś, że nie jest wierna Stagirycie, ale filozofii chrześcijańskiej, i stanowi próbę pogodzenia tych dwóch nurtów myślowych. Brentano uważa swą inspirację Akwinatą jedynie za umiarkowaną. Czytelnik tej, czy też pozostałych książek z Brentanowskiego cyklu ?Aristotelica", przekona się, że inspiracja ta jest potężna. Choć tezy Brentana są kontrowersyjne, to dowodzi ich on bardzo skrupulatnie, wprowadzając Czytelnika w fascynujący świat psychologii Arystotelesa, w którym nic nie jest oczywiste.

49,00 zł
35,28 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

85
Już umiem. Matematyka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Już umiem. Matematyka
Dostępny
18 szt.

Już Umiem. Matematyka to zestaw pomocy dydaktycznej dla nauczycieli matematyki klas 4-6 szkoły pozwalający w sposób ciekawy i motywujący uczniów przypominać, rozwijać i poszerzać podstawowe umiejętności matematyczne. Zestaw może być wykorzystywany na lekcjach matematyki, podczas dodatkowych zajęć z uczniami przejawiającymi problemy z liczeniem i rozwiązywaniem zadań matematycznych oraz w ramach edukacji włączającej skierowanej do uczniów z niektórymi deficytami rozwoju psychospołecznego i fizycznego. Program korzysta z metod i narzędzi dostosowanych do etapu rozwojowego dziecka zarówno w zakresie jego możliwości intelektualnych jak i odpowiednich do wieku konwencji estetycznych. Zestaw zawiera: 70 interaktywnych ćwiczeń, gier i zabaw 150 kart pracy wydrukowanych z programu 30 różnych kart z siatkami wielościanów foremnych (czworościan, sześcian, ośmiościan, dwunastościan i dwudziestościan). Karty wydrukowane na kartonie przeznaczonym do wycinania i sklejania modeli brył.

490,00 zł
86
Świadomość umierania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świadomość umierania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.04

Umieranie jest zorganizowanym społecznie procesem, nie zawsze uwzględniającym punkt widzenia umierającego. Można umrzeć społecznie będąc żywym biologicznie. Socjologia pokazując ten aspekt interakcji w kontekstach społecznych i organizacyjnych, odsłania i uświadamia nam wagę wzorów interakcji i wpływu społeczno-organizacyjnego na nie oraz ukazuje procesualność umierania. Do rozwoju takiej wiedzy właśnie przyczynia się książka ?Świadomość umierania", która pod tym względem jest wyjątkowa i prekursorska. Krzysztof T. Konecki Glaser i Strauss pokazują w swojej mądrej, ponadczasowej książce marginalizację śmierci i umierania oraz przejęcie kontroli nad wiedzą pacjenta i procesem jego umierania przez służby medyczne. W przedostatnim rozdziale autorzy dają wskazówki jak teoria kontekstów świadomości może być praktycznie wykorzystana przez personel medyczny i rodziny umierających, a także przez tych wszystkich, którzy sami przeżywają doświadczenie terminalnej choroby lub towarzyszą w takiej chorobie bliskim osobom. Książkę Barneya G. Glasera i Anselma L. Straussa rekomenduję jako ważną pozycję humanistyczną, ogólnorozwojową, sprzyjającą rozumieniu ludzkiej kondycji i nieodzownie z nią związanego zjawiska śmierci. Anna E. Kubiak Uniwersalność doświadczenia umierania bliskiej osoby i nieraz trudne relacje rodziny z personelem medycznym powinny skłonić praktycznie każdą dorosłą osobę do sięgnięcia po tę lekturę. Nie bez znaczenia jest umocowanie prowadzonych analiz we własnym doświadczeniu Glasera, który niedługo przed napisaniem tej książki stracił ojca. Nadaje to narracji pewien ton osobistego zaangażowania. W odbiorze z pewnością pomocny też będzie znakomity styl pisarski; książka jest zrozumiała, nie narzuca nachalnie kategorii socjologicznych, lecz dyskretnie ukazuje je w drugim planie (dla specjalistów); żywe opisy, trafne cytaty z wywiadów, otwarte i taktowne stawianie najbardziej drażliwych kwestii, to dalsze cechy, które zapewnią książce szeroki krąg czytelników. Grażyna Woroniecka

59,00 zł
42,48 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,52 zł

87
Już umiem. Język polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Już umiem. Język polski
Dostępny
16 szt.

Już Umiem. Język polski to zestaw pomocy dydaktycznej dla nauczycieli matematyki klas 4-6 szkoły pozwalający w sposób ciekawy i motywujący uczniów przypominać, rozwijać i poszerzać umiejętności językowe, a w szczególności umiejętności czytania oraz czytelnego i poprawnego pisania . Zestaw może być wykorzystywany na lekcjach języka polskiego, podczas dodatkowych zajęć z uczniami przejawiającymi problemy ze sprawnym czytaniem lub czytelnym i poprawnym pisaniem oraz w ramach edukacji włączającej skierowanej do uczniów z niektórymi deficytami rozwoju psychospołecznego i fizycznego. Program korzysta z metod i narzędzi dostosowanych do etapu rozwojowego dziecka zarówno w zakresie jego możliwości intelektualnych jak i odpowiednich do wieku konwencji estetycznych. Zestaw zawiera: 70 interaktywnych ćwiczeń, gier i zabaw 150 kart pracy wydrukowanych z programu

490,00 zł
88
Globalny i lokalny wymiar religii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Globalny i lokalny wymiar religii
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.19

Książka ukazuje przemiany religijne w Polsce w kontekście szerszych zmian następujących w Europie Środkowo-Wschodniej w ostatnich dekadach, w szczególności w krajach sąsiednich: Białorusi - z dominującym prawosławiem i uwidaczniającym się po 1991 roku odrodzeniem religijnym, oraz Słowacji - z dominacją katolicyzmu, gdzie na przykładzie badań młodzieży można zauważyć żywotność religijnych zwyczajów. Wymiar lokalny jest analizowany na przykładzie swoistych przejawów religii i religijności na Górnym Śląsku. Część II książki, dotycząca związków między religią, przeszłością i współczesną tożsamością mieszkańców Górnego Śląska, ukazuje fascynujący nie tylko dla socjologów religii fenomen kulturowy tego regionu. Pejzaż religijny Polski, wyłaniający się z tej publikacji, jest zróżnicowany i wielobarwny. Dowiadujemy się zarówno o Kościele rzymskokatolickim, jak i subiektywnej religijności ogółu Polaków, która podlega pewnym przeobrażeniom (indywidualizacji, narastającej selektywności), a także o roli religii w podtrzymywaniu tożsamości przez członków rozmaitych mniejszości, wśród migrantów czy konwertytów. Znajdziemy też refleksje teoretyczne, na przykład na temat związków przemian religijnych z modernizacją, oraz rozdziały bazujące na przeprowadzonych badaniach empirycznych. Zachęcamy do lektury! Redaktorzy

49,00 zł
35,28 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

89
Pishtaco - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pishtaco
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.15

Pishtaco w dialekcie hiszpańskiego używanym w Peru to osobnik wyjątkowo antypatyczny. Zazwyczaj jest Białym lub Metysem a zajmuje się mordowaniem Indian, z których wytapia tłuszcz. Tłuszcz sprzedaje innym Białym, zwykle na eksport do Europy lub Stanów Zjednoczonych, bo to niezbędne Białym niezawodne lekarstwo i kosmetyk, a także składnik do produkcji wszelakiego rodzaju urządzeń, zwykle metalowych, od dzwonów po rakiety kosmiczne. Książka jest chyba pierwszą obszerną i bardzo dobrą syntezą wiedzy na temat pishtaco, opisu form jego pojawiania się od XVI wieku, a zwłaszcza w XX i XXI wieku w kulturze ludowej Andów środkowych. Autorzy używając metod przyjętych w dzisiejszej antropologii kulturowej a także w etno-historii zebrali wszelkie możliwe świadectwa istnienia pishtaco w kulturze i za każdym razem spróbowali wytłumaczyć zaobserwowane cechy. Gorąco rekomenduję jej lekturę. prof. dr hab. Jan Szemiński (Uniwersytet Hebrajski w Jerozolimie) Publikacji na temat pishtaco jest sporo, ale nie ma dotąd żadnej tak szeroko opisującej ten fenomen i tak nowatorsko go interpretującej. Zwraca uwagę wnikliwa i wszechstronna analiza postaci pishtaco, powstałej poprzez zespolenie elementów natury mitycznej, symbolicznej, psychologicznej i historycznej, prowadzona przy wykorzystaniu ogromnej bazy bibliograficznej. Wartość książki podnosi i to, że autorzy w trakcie kilku pobytów w Peru mogli dokonywać własnych obserwacji i zebrać niedostępne w Polsce materiały. Książka Jodłowskiej i Mąki jest dziełem niezwykle interesującym i rzucającym zupełnie nowe światło na tę postać. dr hab. Andrzej Krzanowski (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie)

39,00 zł
28,08 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

90
Edukacja w perspektywie oczekiwań współczesności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edukacja w perspektywie oczekiwań współczesności
Dostępny
3 szt.

Książka Edukacja w perspektywie oczekiwań współczesności stanowi jedną z trzech monografii wieloautorskich ? obok Edukacji wobec niepowodzeń i szans ich minimalizacji oraz W kierunku edukacji akademickiej zorientowanej na studenta ? składających się na serię wydawniczą Edukacja w Dialogu i Perspektywie,która ukazuje się od 2002 roku i liczy już 21 tomów. Prezentowana edycja dedykowana jest pamięciProfesora Kazimierza Denka, honorowego gościa i stałego uczestnika Augustowskich Spotkań Naukowych, z których wyrosła idea owych publikacji. Przedstawione w monografiach teksty są rezultatem pogłębionej refleksji, analiz i eksploracji wielu wybitnych badaczy, uczestników i obserwatorów rzeczywistości edukacyjnej. Wpisują się w nurt wieloaspektowych debat, projekcji i propozycji zmian oraz zachęcają do kontynuowania dialogu o edukacji. Redaktorzy naukowKsiążka Edukacja w perspektywie oczekiwań współczesności stanowi jedną z trzech monografii wieloautorskich ? obok Edukacji wobec niepowodzeń i szans ich minimalizacji oraz W kierunku edukacji akademickiej zorientowanej na studenta ? składających się na serię wydawniczą Edukacja w Dialogu i Perspektywie,która ukazuje się od 2002 roku i liczy już 21 tomów. Prezentowana edycja dedykowana jest pamięciProfesora Kazimierza Denka, honorowego gościa i stałego uczestnika Augustowskich Spotkań Naukowych, z których wyrosła idea owych publikacji. Przedstawione w monografiach teksty są rezultatem pogłębionej refleksji, analiz i eksploracji wielu wybitnych badaczy, uczestników i obserwatorów rzeczywistości edukacyjnej. Wpisują się w nurt wieloaspektowych debat, projekcji i propozycji zmian oraz zachęcają do kontynuowania dialogu o edukacji. Redaktorzy naukowi

59,70 zł
57,31 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,39 zł

91
Dom nad jeziorem Ontario - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom nad jeziorem Ontario
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.22

Polska, Europa, Stany Zjednoczone, Afganistan, przeszłość i teraźniejszość – to tło pełnego tempa zbioru opowiadań Andrzeja Olasa, mieszkańca dwóch kontynentów. Wciągająca fabuła skłoni czytelnika do zadumy nad kondycją ludzką i ludzkimi losami, zaskoczą zaś nieoczekiwane rozwiązania akcji. Ciekawa jest zmienność dystansu, z jakim patrzymy na bohaterów tych historii: raz jest to rozciągłość układu optycznego mikroskopu, kiedy indziej bohaterów oglądamy przez teleskop.

18,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,7%
oszczędzasz 3,01 zł

92
Dar serca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dar serca
Dostępny
10 szt.

Dwie nastolatki Kassey i Arabeth. Nawet się nie znały i nic ich nie łączyło, dopóki jedna drugiej nie podarowała najcenniejszą rzecz na świecie? własne serce. Od tej chwili już nic nie było takie jak przedtem? Czy przyjmując czyjeś serce, oprócz niego dostajemy coś jeszcze?

23,90 zł
17,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 5,91 zł

93
Atlas świata dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas świata dla dzieci
Dostępny
2 szt.

Sympatyczny psiak Tofik zabiera dzieci w podróż po świecie. Ta duża sztywnostronicowa książka przybliża małym czytelnikom geografię - i to w wyjątkowy sposób: pełno w niej rysunków na obszernych mapach oraz wierszyków, które ułatwiają zapamiętywanie informacji: ciekawostek i podstawowych danych. Do atlasu dołączono naklejki, które należy przylepić w odpowiednich miejscach.

44,00 zł
34,76 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,24 zł

94
English File Intermediate Ciass Audio CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
English File Intermediate Ciass Audio CD
Dostępny
1 szt.

This set of 5 Class Audio CDs contains all the audio material for the listening activities in the English File Third Edition Intermediate Student's Book. Tasks at this level are progressively more challenging in terms of speed, length, and language difficulty, but are always achievable and build confidence. Longer listenings are broken into separate parts with different tasks, to avoid memory overload. Speakers with a wide range of accents, including some non-native speakers of English, expose students to authentic spoken English. 5 CDs contain all the listening materials for the English File Third Edition Intermediate Student's Book Clear and comprehensible speakers with a wide range of voices and accents, including some non-native speakers of English, expose students to authentic spoken English Tasks at this level are progressively more challenging in terms of speed, length, and language difficulty, but are always achievable and build confidence Sound effects bring the listenings alive, and make the recordings easier for students to follow and more fun to listen to Listenings are based on a variety of entertaining and realistic situations to motivate and engage students Longer listenings are broken into separate parts with different tasks, to avoid memory overload Listening tasks give students practice in 'getting the gist' and listening for detail - building their confidence The CDs provide around five or six hours of audio, exposing students to as much aural English as possible

119,50 zł
107,55 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,95 zł

95
Next Move 1 Teacher's Book - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Next Move 1 Teacher's Book
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.08

Next Move to kurs nowej generacji, stworzony zgodnie z założeniami Edukacji XXI wieku i kierowany do gimnazjalistów chcących swobodnie porozumiewać się w języku angielskim. Next Move skutecznie przygotowuje do egzaminu gimnazjalnego, a przy tym rozwija umiejętności niezbędne we współczesnym świecie, takie jak: praca w grupie, logiczne myślenie, samodzielne zdobywanie i przetwarzanie informacji, efektywna komunikacja.

72,90 zł
64,88 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 8,02 zł

96
Kotostrofa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kotostrofa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.24

Kotostrofa to prawdziwa gratka dla kociarzy, ale nie tylko - zabawne ilustracje, którymi jest opatrzona kruszą nawet najtwardsze serca! Jest to dynamiczna karcianka dla 3-5 graczy w wieku od 7 lat, w której naszym zadaniem będzie jak najszybsze pozbycie się kart z ręki. Nie jest to jednak takie proste - karty możemy odrzucać wyłącznie parami: według koloru lub cyfry. Jeśli zdecydujemy się na pierwszą opcję, nie dzieje się nic szczególnego, jednak przy drugiej zaczyna się kombinowanie - w zależności od widniejących na kartach cyfr i naszej decyzji, aktywuje się inny efekt specjalny, który przynosi nam dodatkowe profity - najczęściej związane z szybszym pozbywaniem się kart, jednak czasem pozwalające również utrudnić grę innym. W podstawowej mechanice, a także dzięki obecności tajemniczego kota - Kotrusia, który nie ma w talii swojej pary - gra przypomina znaną z dzieciństwa karciankę Piotruś. Nie jest to jednak dokładnie to samo. Kotostrofa, dzięki wprowadzeniu efektów specjalnych dla odrzucanych par (a w przypadku niektórych są to dwa efekty, z których możemy wybierać), zawiera element planowania i pozwala graczowi na posiadanie pewnej kontroli nad własną sytuacją. Jednocześnie absolutnie nie odbiera to grze uroku i nie zmniejsza przyjemności płynącej z rozgrywki!

45,00 zł
39,60 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,40 zł

97
Genau! 3. Język niemiecki dla szkół ponadgimnazjalnych. Podręcznik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Genau! 3. Język niemiecki dla szkół ponadgimnazjalnych. Podręcznik
Dostępny
6 szt.

Genau! to 4-tomowy kurs języka niemieckiego opracowany specjalnie dla uczniów techników i szkół zawodowych zarówno rozpoczynających jak i kontynuujących naukę języka niemieckiego. Realizuje zakres podstawowy nowej podstawy programowej. Kurs Genau! to także: • osobno podręcznik i ćwiczenia – zgodnie z wymaganiami dotyczącymi podręczników wieloletnich, • moduł zawodowy Deutsch im Beruf w każdy rozdziale (wprowadzenie do kształcenia zawodowego), • prosta i regularna struktura, • łagodna progresja (wiele elementów umożliwiających utrwalenie i powtórzenie wprowadzonego słownictwa). Numer dopuszczenia: 651/3/2015 Od roku szkolnego 2020/21 nie ma już naboru do szkół średnich dla absolwentów zlikwidowanych gimnazjów. Z dystrybucji wycofany zostaje Genau 1, a w kolejnych latach następne tomy. Równolegle w pełni dostępna jest wersja dla absolwentów 8 klas szkół podstawowych – Genau plus. Uwaga: Nowe tytuły i dodruki dotychczasowych wydań oferty szkolnej przygotowywane są od 2020 r. bez płyt CD (wszystkie nagrania dostępne bezpłatnie na www.chmura.klett.pl). Jednocześnie w obrocie dostępna jest część dotychczasowego nakładu z płytami CD – do wyczerpania zapasów.

34,90 zł
31,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,49 zł

98
Księga małego patrioty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga małego patrioty
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.16

Książka zawiera zbiór najpopularniejszych pieśni patriotycznych. Znajdują się w niej takie utwory jak: „Hej, hej, ułani”, „Krakowiaczek”, „Mazurek Dąbrowskiego”, „O mój rozmarynie” czy „Pierwsza kadrowa”. Utwory zamieszczone w książce weszły na stałe do kanonu polskiej piosenki patriotycznej i nie sposób wyobrazić sobie bez nich żadnej uroczystości patriotycznej (np. w szkole) i państwowej. Każdy z utworów został wzbogacony o opracowanie linii melodyczne. Dzięki temu dzieci będą mogły wspólnie z dorosłymi grać i śpiewać. W książce znajdują się również najpiękniejsze wiersze patriotyczne dobrane do potrzeb współczesnego młodego człowieka. Dzieci odnajdą w nich nauki dotyczące szacunku do symboli państwowych i religijnych, miłości do ojczyzny i wolności, zachwytu dla piękna polskiego krajobrazu i dorobku kulturowego. Pragniemy, aby poezja przeniknęła do serduszek wszystkich dzieci i rozpaliła w nich żar miłości do Polski, ukształtowała postawę solidarności oraz poczucia własnej tożsamości.Publikacja zawiera ilustracje przedstawiające najważniejsze wydarzenia z historii Polski, takie jak: wizyta Ojca Świętego Jana Pawła II w Polsce, koncert Fryderyka Chopina czy odzyskanie przez Polskę niepodległości po latach zaborów. W zestawie nie ma płyty CD.

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

99
Zarządzanie instytucjami kredytowymi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarządzanie instytucjami kredytowymi
Niedostępny
Brak

Instytucje kredytowe to podmioty o specyficznym zakresie i modelu działania, których cele i stosowane praktyki biznesowe przynajmniej częściowo muszą respektować rolę, jaką przypisano im w gospodarce. To także podmioty o skomplikowanej strukturze własnościowej i organizacyjnej, dysponujące dużym potencjałem rozwojowym i realizujące swoje cele w warunkach globalizacji i wysokiej konkurencyjności. Niniejszy podręcznik to przekrojowe kompendium wiedzy z zakresu zarządzania instytucjami kredytowymi. Odnosi się on nie tylko do tego, czym te instytucje się zajmują, ale przede wszystkim skupia uwagę Czytelnika na tym, z jakimi uwarunkowaniami muszą się liczyć i jakich używać metod czy mechanizmów, aby działać sprawnie i efektywnie. Wyróżniającymi cechami podręcznika są: przyjęcie kryterium tworzenia wartości jako motywu przewodniego i integrującego poszczególne części książki, akcentowanie specyfiki uwarunkowań i odmienności zasad funkcjonowania instytucji kredytowych, przy jednoczesnym identyfikowaniu tych rozwiązań czy inicjatyw, które mają charakter uniwersalnych praktyk biznesowych, zwracanie szczególnej uwagi na potrzeby i oczekiwania różnych grup interesariuszy instytucji kredytowych, czytelna i konsekwentna strukturyzacja treści, uwzględniająca złożoność i interdyscyplinarność przedstawianego obszaru merytorycznego, wzbogacanie treści o liczne i inspirujące przykłady rozwiązań z praktyki bankowej. Jest to opracowanie godne polecenia studentom kierunków ekonomicznych i innym osobom zainteresowanym tą problematyką (...). Duża aktualność i znaczenie przekazywanej wiedzy, wysoki poziom merytoryczny podręcznika, właściwe z dydaktycznego punktu widzenia podejście do sposobu prezentacji treści nadają mu walory wyróżniające na tle, stosunkowo nielicznych, opracowań z tego zakresu tematycznego. Prof. dr hab. Jerzy Węcławski Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie Drugie wydanie podręcznika jest nie tylko odpowiedzią na potrzeby środowiska akademickiego, ale również próbą pokazania dynamiki zmian w sektorze finansowym. Twórcy podręcznika to międzyuczelniany zespół autorski złożony z pracowników naukowo-dydaktycznych katedr bankowych lub finansowych, dysponujących wieloletnim doświadczeniem w zakresie prowadzenia przedmiotów związanych z różnymi aspektami zarządzania instytucjami finansowymi, a także doświadczeniem praktycznym związanym z tym obszarem.

79,00 zł
65,57 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 13,43 zł

Wróć do góry