hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2016.10.03

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 3 października 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Masaż. Teoria i praktyka. Podręcznik dla masażystów i fizjoterapeutów (Monika Gwardzik), na drugim Brytyjskie pancerniki 1914-1918. Superdrednoty (Gary Staff). Kolejny produkt to Pracuj i nie trać nadziei (Thomas Carlyle) oraz Hokus pokus (FoxGames / GW Foksal).
1
Masaż. Teoria i praktyka. Podręcznik dla masażystów i fizjoterapeutów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masaż. Teoria i praktyka. Podręcznik dla masażystów i fizjoterapeutów
Dostępny164 szt.

Publikacja stanowi kompleksowe ujęcie aktualnej wiedzy i umiejętności z zakresu wykonywania różnych rodzajów masażu, z uwzględnieniem zróżnicowanych technik, jednostek chorobowych, wskazań i przeciwskazań. Podręcznik zawiera 387 stron. Obejmuje masaż w medycynie, w sporcie oraz w kosmetyce i profilaktyce. Zawiera liczne ryciny i zdjęcia ilustrujące techniki wykonywania masażu Uczniu/słuchaczu! Zamiast kilku podręczników z zakresu masażu – wystarczy Ci tylko ten jeden – uwzględnia wszystko, co jest Ci potrzebne do nauki zawodu technik masażysta. Celem tego podręcznika jest przygotowanie masażystów i fizjoterapeutów do profesjonalnego wykonywania zawodu. Podręcznik jest skierowany do uczniów i słuchaczy szkół policealnych, kształcących w zawodzie technik masażysta – kwalifikacja Z.01 oraz nauczycieli realizujących kształcenie zawodowe z zakresu świadczenia usług masażu w tych szkołach. Recenzenci napisali m.in.: Leszek Magiera (specjalista masażu leczniczego, fizjoterapii i odnowy biologicznej, autor licznych publikacji z zakresu masażu): „Gratuluję Wydawnictwu ESAN i Autorce Monice Gwardzik pomysłu stworzenia podręcznika dla słuchaczy Policealnych Szkół Medycznych na kierunku Technik Masażysta, w którym zostały przedstawione wszystkie podstawowe zagadnienia z zakresu masażu obejmujące treści nauczania w tego typu szkołach”. prof. dr. hab. n. med. Jerzy Kiwerski (specjalista II stopnia rehabilitacji medycznej, neurochirurg ortopeda, wykładowca WUM, AWF WSR, rektor Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie, autor kilkuset publikacji z zakresu rehabilitacji medycznej): „Autorka omawianego obszernego opracowania nie ograniczyła się do przedstawienia jedynie założeń i wskazań do stosowania zróżnicowanych, dobrze zilustrowanych technik masażu. Nakreśliła specyfikę złożonych zagadnień diagnostyki, ogólnego leczenia najczęściej występujących schorzeń, omówiła też organizację gabinetu masażu, pracy masażysty, a także – problemy ergonomii pracy, warunków bezpieczeństwa i etyki zawodowej masażysty (…) to obszerne, z kompleksowym ujęciem tematu opracowanie oceniam wysoko..."

67,40 zł
3 osoby kupiły
2
Brytyjskie pancerniki 1914-1918. Superdrednoty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brytyjskie pancerniki 1914-1918. Superdrednoty
Dostępny12 szt.

W 1906 r. Niemcy zaczęli budowę własnej floty drednotów wyposażonych w większe działa, a wieść o tym szybko dotarła do brytyjskiej Admiralicji. Nad Royal Navy pojawiło się więc niepokojące widmo, że wróg zdominuje jej flotę drednotów siłą ognia. Skłoniło ono Admiralicję do zamówienia własnych "superdrednotów". Stępkę pod pierwsze z nich położono w roku 1909, a trzy lata później nowe pancerniki weszły do służby. Brytyjska opinia publiczna popierała program ich budowy, a popularność zyskało hasło "chcemy ośmiu, i to natychmiast", nawiązanie do budowy ośmiu superdrednotów. Cztery następne superdrednoty weszły do służby w 1914 roku. Do tego czasu admiralicja rozwinęła program "szybkich pancerników" uzbrojonych w działa kalibru 381 mm. Te potężne okręty weszły do służby akurat na czas, żeby odegrać swoją rolę w bitwie jutlandzkiej w 1916 roku. I wojna światowa wybuchła, zanim Royal Navy dokładnie oceniła nowe okręty, tak więc wnioski należało wyciągać w oparciu o nabyte doświadczenia - nie był to łatwy sposób wprowadzania innowacji. Choć żaden z superdrednotów nie został utracony w tym starciu, to ich postawa w bitwie jutlandzkiej doprowadziła do ponownego przemyślenia sposobu ich działania. Niemniej przez cztery lata broniły dominacji morskiej przed zakusami nieprzyjaciela, w związku z czym odegrały ogromną rolę w ostatecznym upadku Cesarstwa Niemieckiego.

30,00 zł
23,10 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

2 osoby kupiły
3
Pracuj i nie trać nadziei - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pracuj i nie trać nadziei
Dostępny2 szt.

W jakiejkolwiek epoce dziejów świata narodziłby się człowiek zdolny, to zawsze znajdzie dla siebie pole działania, zawsze znajdzie dość pracy; wszędzie bowiem, bez względu na to, gdzie i w jakich warunkach na świat przyjdzie, wszędzie spotka sprzeczności, które pogodzić należy, wszędzie istnieć będą trudności, które przezwyciężyć zdoła jeno największym napięciem wszelkiej siły swej, o ile siła ta w ogóle po temu wystarczy. Wszędy dusza ludzka znajduje się między dwiema półkulami, półkulą światła i półkulą ciemności - stoi na pograniczu dwóch wrogich sobie mocarstw: konieczności i wolnej woli

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
4
Hokus pokus - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hokus pokus
FoxGames / GW Foksal, od 6 lat
Niedostępny
Brak

Ułóż magiczny stos magika najszybciej jak potrafisz! Każdy gracz otrzymuje zestaw przedmiotów ukrytych wewnątrz prawdziwego magicznego kapelusza. Kiedy karta wyzwania zostaje odkryta, wszyscy uczestnicy próbują jednocześnie jak najszybciej ułożyć 1 stos ze swoich przedmiotów, przestrzegając 3 prostych zasad. Ukrywaj i wyciągaj przedmioty, próbując ułożyć swój stos szybciej niż inni gracze! Rozmiar opakowania: 26.5 x 26.5 x 7.0 cm

90,00 zł
70,20 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 19,80 zł

5
Zakręty losu. Tom 4. Nowe pokolenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakręty losu. Tom 4. Nowe pokolenie
Dostępny21 szt.

Bohaterowie znanej czytelnikom trylogii Zakręty losu, Łukasz i Krzysztof Borowscy prowadzą szczęśliwe i stateczne życie rodzinne u boku ukochanych kobiet. Wydaje się, że tragiczne wydarzenia z przeszłości nigdy nie wrócą. Jednak rosyjska mafia nie zapomina doznanych krzywd, a żądza zemsty każe jej przez lata przygotowywać misterny plan odwetu. Tymczasem w dorosłość wkracza nowe pokolenie Borowskich, które próbuje wyrwać się spod kurateli nadopiekuńczych rodziców. Młodzi nie znają dawnych losów swoich ojców i nie rozumieją, że od złej przeszłości nie da się uciec, dlatego zawsze trzeba mieć się na baczności. Okazuje się, że pierwsza miłość nie zawsze jest tą najpiękniejszą. Czasem przynosi tylko ból i rodzi się tam, gdzie człowiek zaplanował nienawiść.

32,00 zł
23,36 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,64 zł

6
Błękitna godzina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Błękitna godzina
Niedostępny
Brak

Poruszająca opowieść o miłości, zdradzie i walce o prawdę i przetrwanie Robin i Paul, małżonkowie od trzech lat, postanawiają spędzić długie wakacje w Maroku. W przyprawiającej o zawrót głowy egzotyce tego śródziemnomorskiego kraju Paul jest ucieleśnieniem marzeń Robin – człowiekiem pełnym pasji, utalentowanym, mądrym. Jest przekonana, że właśnie tutaj zajdzie w upragnioną ciążę. Życie trzydziestosiedmiolatki wydaje się cudowną idyllą. Ale wszystko zmienia się, gdy jej mąż nagle znika, a ona staje się główną podejrzaną w policyjnym śledztwie. Kiedy prawda stopniowo wychodzi na jaw, w coraz bardziej przerażającej spirali przerażenia, z której nie ma ucieczki, Robin przemierza Maroko od Casablanki po budzącą grozę Saharę. Douglas Kennedy jest autorem kilku powieści przełożonych na ponad dwadzieścia języków, w tym brawurowo zekranizowanej przez Pawła Pawlikowskiego Kobiety z Piątej Dzielnicy (w rolach głównych wystąpili Ethan Hawk i Kristin Scott Thomas) oraz trzech cenionych książek podróżniczych. W 2006 roku otrzymał francuski Order Sztuki i Literatury. Urodzony na Manhattanie, mieszka na zmianę w Londynie, Paryżu, Berlinie, Maine i Nowym Jorku. „Kennedy jest absolutnym mistrzem tworzenia historii miłosnych, w których aż roi się od pełnych napięcia zwrotów wydarzeń”. – „The Times” „Kennedy jest prawdziwym geniuszem, jeśli chodzi o rozumienie dumnych kobiet, którymi targają wewnętrzne konflikty”. – „Daily Mirror” „Jazda na złamanie karku ze stromej góry – właśnie tak czujemy się podczas lektury najnowszej książki Kennedy'ego”. – „Esquire” „Przygoda i psychologia rozświetlone słońcem pustyni”. – „New Statesman” „Douglas Kennedy w cudowny sposób zmusi cię do przekładania kolejnych kartek powieści”. – „Standard”

34,90 zł
27,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

7
Historia nazistowskich obozów koncentracyjnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia nazistowskich obozów koncentracyjnych
Dostępny342 szt.

"Trudno sobie wyobrazić, aby kiedykolwiek powstało lepsze dzieło niż znakomita książka Nikolausa Wachsmanna. Oparta na ogromnym zasobie materiałów archiwalnych, stanowi fascynujące, wszechstronne i wiarygodne opracowanie tego ponurego, lecz niezwykle ważnego tematu". - Sir Ian Kershaw, autor książek "Hitler" (3 tomy), "Hitler, Niemcy i ostateczne rozwiązanie" "Ta książka to niezwykłe osiągnięcie. Nikolaus Wachsmann napisał pierwszą wyczerpującą historię hitlerowskich obozów koncentracyjnych, omawiając w jednej pracy polityczne podłoże ich powstania, kontekst, w którym rozwijał się potworny system KL, a także jego etapy i aspekty zapisane i zapamiętane przez ofiary. Książka jest niezbędna do głębszego zrozumienia Trzeciej Rzeszy". - Saul Friedländer, autor książki "Czas eksterminacji: nazistowskie Niemcy i Żydzi 1939-1945" (zdobywca Nagrody Pulitzera) "Nikolaus Wachsmann napisał znakomite opracowanie historyczne na temat hitlerowskich obozów koncentracyjnych, umiejętnie łącząc dorobek naukowy ostatnich kilkudziesięciu lat z własnymi badaniami. Ukazał zarówno trajektorię, jak i dynamikę zmian, którym podlegał system obozów, a także doświadczenia i działania - jakkolwiek ograniczone - społeczności więziennej. Jest to imponująca i ważna książka". - Christopher R. Browning, autor książki "Zwyczajni ludzie: 101. Policyjny Batalion Rezerwy i 'ostateczne rozwiązanie' w Polsce" Nikolaus Wachsmann jest profesorem współczesnej historii europejskiej w Birkbeck College na Uniwersytecie Londyńskim, autorem nagrodzonej książki Hitler's Prisons oraz współredaktorem pracy Concentration Camps in Nazi Germany: The New Histories.

79,90 zł
63,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 15,98 zł

8
Arche - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arche
Niedostępny
Brak

Moje życie było gówniane, ale to nie moja wina. Pech, los, splot złych przypadków. Jestem przecież od was inteligentniejszy... Tak - widzę was na wylot, znam lepiej niż wy drogie maszyny. Uśmiechasz się teraz szyderczo? Już niedługo. Dostałem szansę, aby wreszcie przydać się do czegoś. Projekt przewróci znaną wam zakłamaną rzeczywistość do góry nogami. Udowodnię, że jestem wart więcej, niż się wam wydaje. I paradoksalnie robię to dla was – ludzkości – o ile nią pozostaliście. To książka, która zakwestionuje cały Twój świat, zdepcze przekonania i poglądy. Oszuka i zwiedzie. Zdołuje i olśni. Sprofanuje najgłębiej zakorzenione świętości i wartości absolutne. Zaryzykujesz czy stchórzysz?

29,00 zł
21,17 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,83 zł

9
Nadzwyczajni. Tom I. Sekretny świat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nadzwyczajni. Tom I. Sekretny świat
Dostępny4 szt.

Effie, nastolatka z Nowego Jorku, przeprowadza się wraz z mamą i starszym bratem do niewielkiego miasta w Australii. Poznaje Phoebe, dziewczynę o fioletowych włosach, która zabiera ją na imprezę. Tam prosi ją do tańca przystojny kolega z klasy. Zaczyna między nimi iskrzyć. Tymczasem w mieście grasuje morderca, wycinający na ciele swoich ofiar tajemniczy wzór. Okazuje się, że Effie jest jednym z jego celów. Ma jednak szczęście, ponieważ w jej klasie uczą się Nadzwyczajni…

34,00 zł
24,82 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,18 zł

10
Dziedzic i nowe imperium - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziedzic i nowe imperium
Niedostępny
Brak

Krwawe intrygi, wielkie bitwy i tajemnica nowo odkrytego lądu. Kiedy młody Jasper, książę z dynastii Tariangoltów, osiąga pełnoletność, ojciec wysyła go w niebezpieczną misję. Następca tronu i jego nauczyciel wyruszają, by zbadać terra incognita. Z czasem okazuje się jednak, że ich założenia co do nieznanej ziemi były nie do końca słuszne, a prawo do wyspy roszczą sobie także inni.

33,00 zł
24,09 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,91 zł

11
Potępiony umysł - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potępiony umysł
Dostępny3 szt.

Cztery lata po tragicznym w skutkach wypadku Monika zaczyna stawać na nogi. Przezwyciężyła depresję, może się poruszać o kulach, ale gdy wszystko zdaje się zmierzać w dobrym kierunku, zaczynają ją dręczyć złe sny. W nocnych koszmarach staje się świadkiem, jak zamaskowany mężczyzna ściga i brutalnie gwałci młodą kobietę. Wkrótce Monika dowiaduje się z telewizji, że w Zakopanem znaleziono ciało dziewczyny, którą widziała w swoich snach. Przekonana, że ma do odegrania jakąś rolę w rozwikłaniu tajemnicy jej śmierci, Monika postanawia wyruszyć ze swoich podtoruńskich Łysomic na miejsce zbrodni. Niezwykle udany debiut obiecującej pisarki młodego pokolenia! Długo czekałem na tak mocny i realistycznie napisany polski kryminał!Krzysztof Fejklowicz,Wolumen Ogólnopolska Sieć Księgarska Tomasz dużo widział, ale czegoś podobnego i on nie był w stanie sobie wyobrazić. Kobieta siedziała pod drzewem, oparta o nie plecami, czarne włosy miała rozpuszczone, a na nich upleciony wianek z kolorowych polnych kwiatów. Twarz denatki wyglądała, jakby była pogrążona we śnie, jedyne, co rzucało się w oczy, to była krwistoczerwona pomadka na jej ustach. Pod brodą znajdowała się cienka żyłka, którą ktoś owinął wokół drzewa tylko po to, żeby tułów nie opadł do przodu. Na szyi widniał granatowy siniec szerokości liny. Dziewczyna ubrana była w czarną koronkową sukienkę, dłonie miała położone, o kurwa… na czym? Na kołdrze obleczonej w białą, na oko bawełnianą pościel. Paznokcie były pomalowane na ten sam odcień czerwieni co usta. Wokół palców miała poprzeplatany różaniec. Sandra Feeser – mieszkanka Chełmży, małej miejscowości koło Torunia. Ukończyła kosmetologię i wizaż, pasjonuje się gotowaniem oraz kocha koty. Od zawsze marzyła, żeby napisać książkę. Wypadek samochodowy, który cudem przeżyła, stał się dla niej inspiracją do napisania jej debiutanckiej powieści pod tytułem „Potępiony umysł”.

29,00 zł
21,17 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,83 zł

12
Będę czekać całą noc - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Będę czekać całą noc
Dostępny7 szt.

Ona: singielka, która z wielką dozą samokrytycyzmu i nie bez odrobiny słuszności mówi o sobie, że jest życiowym nieudacznikiem. Nieco chaotyczna, obdarzona przez naturę solidną porcją autoironii, do której los zaniedbał dodać kobiecej kokieterii. On: człowiek sukcesu, pewny siebie, nieziemsko przystojny, bogaty, nienagannie odziany singiel. W zasadzie nie powinni się byli spotkać, a jednak się spotkali. W zasadzie nie powinni byli wejść ze sobą w żadne relacje, a jednak weszli – całkiem mimo woli. W zasadzie oboje są zgodni przynajmniej w jednej kwestii: trzeba się z tego jak najprędzej wyplątać.

32,00 zł
23,36 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,64 zł

13
Domem nocy jest las - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domem nocy jest las
Niedostępny
Brak

Ksawery Wójcicki, doktorant i pracownik naukowy Instytutu Meteorologii we Wrocławiu, otrzymuje wymarzoną posadę. Zostaje wysłany do najważniejszego, a jednocześnie najodleglejszego obserwatorium meteorologicznego w kraju. Dla samotnika i pracoholika Czarci Garb to idealne miejsce, nawet w czasie surowej zimy. Do czasu. Kiedy Ksawery znajduje dziennik swego poprzednika, w którym czyta o mrocznych chwilach w obserwatorium, na Czarcim Garbie, zaczynają dziać się niewytłumaczalne rzeczy. Czyżby jednak nie był w obserwatorium sam? Stopniowo na jaw wychodzą tajemnice i fakty, które rzucają nowe światło na prawdziwy powód pobytu Ksawerego na Czarcim Garbie. W ich obliczu młody meteorolog podejmuje walkę z niewidzialnym przeciwnikiem. Domysły mieszają się z faktami i niebawem nie jest już tak oczywiste, co jest prawdą, a co dzieje się jedynie wewnątrz umysłu przestraszonego naukowca.

29,00 zł
21,17 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,83 zł

14
Zagłada 2029 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagłada 2029
Dostępny20 szt.

Jest rok 2029. Zakończyła się trzecia wojna światowa i cały glob pogrążył się w chaosie. Poupadały rządy niemal wszystkich państw, w tym największe światowe mocarstwa. Pod koniec konfliktu USA zdecydowały się na atak ostateczny – użyto nowo odkrytych szczepów wirusów, które miały zwiększyć siłę i możliwości wojsk amerykańskich. Niosło to jednak za sobą ryzyko i wywołało skutki uboczne… Całą Amerykę Północną opanowały hordy zombie i jeszcze groźniejszych łowców, które wkrótce przeniosły się także na pozostałe kontynenty. Czy w skonfliktowanej, powojennej rzeczywistości człowiek może liczyć na kogokolwiek poza samym sobą? Jak wiele można znieść, kiedy coraz trudniej znaleźć sens życia i nadzieję? Czy można w ogóle mówić o zachowaniu człowieczeństwa w postapokaliptycznym świecie?

49,99 zł
36,49 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,50 zł

15
Wyspa dinozaurów - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyspa dinozaurów
FoxGames / GW Foksal, od 7 lat
Niedostępny
Brak

Nadchodzi kres Wyspy Dinozaurów! Nadciąga katastrofa, meteoryty spadają z nieba. Tylko najsilniejsze dinozaury znajdą schronienie na sąsiednich wyspach. Gracze zasiedlają swoje wyspy jak najsilniejszymi dinozaurami, zagrywają odpowiednie karty specjalne, przeszkadzają i ubiegają swoich rywali, aby pod koniec gry, kiedy Wielki Kamień uderzy w wyspę, zgromadzić na swoim lądzie jak najmocniejsze osobniki. Gra posiada dwa warianty. W zestawie: • 156 kart, • 6 kart pomocy, • instrukcja. Rozmiar opakowania: 14.0 x 21.0 x 4.0 cm

54,99 zł
32,99 zł
Powiadomienie

Rabat 40,0%
oszczędzasz 22,00 zł

16
Star Wars. Mroczny uczeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars. Mroczny uczeń
Niedostępny
Brak

Jedynym sposobem na pokonanie najniebezpieczniejszego wojownika Sithów może być sojusz z ciemną stroną Dawny Mistrz Jedi – Hrabia Dooku rośnie w siłę. Jedi powoli słabną, a masakra na uchodźcach, którą dowodzi Dooku, jest jeszcze mocniejszym ciosem. W końcu Rada Jedi wydaje decyzję: Dooku musi zginąć, jednak jego schwytanie nie będzie łatwe. Zaczyna się kolejna niebezpieczna misja?

20,00 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,1%
oszczędzasz 2,01 zł

17
Kim tak naprawdę jest Szatan? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kim tak naprawdę jest Szatan?
Niedostępny
Brak

Kim tak naprawdę jest Szatan i jego demony? Przecież tak wiele możemy przeczytać w Piśmie Świętym o tej osobistości, a jednak tak niewiele o niej wiemy. Ludzie pod wpływem naleciałości z innych religii stworzyli swój własny, fałszywy wizerunek Szatana. Jak wygląda, jak został stworzony i jakie są właściwie jego zamierzenia? Między innymi na te pytania postaram się odpowiedzieć w tej książce, biorąc oczywiście za wzorzec Biblię, którą zapewne większość z Was ma w domu.

24,00 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,01 zł

18
Kreda chodnikowa 6 kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kreda chodnikowa 6 kolorów
Koh-I-Noor
Dostępny12 szt.

Kreda chodnikowa kolorowa w postaci sztyftów o przekroju 20x20 mm. Kreda jest bardzo wydajna, dostępna w ładnych pastelowych kolorach. Idealna do zabaw na wolnym powietrzu.

10,50 zł
9,99 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,51 zł

19
Braterska pomoc dla zdrowia. Kasza jaglana - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Braterska pomoc dla zdrowia. Kasza jaglana
Dostępny2019 szt.

Braterska pomoc dla zdrowia. "Za garść cywilizacyjnych smakołyków oddajemy codziennie swoje zdrowie chorobom. I choć wiemy, że cywilizacja z chorobami trzyma, to jednak zdążyliśmy się do jej lekkości i sztucznego piękna przyzwyczaić. A przecież wrota natury są otwarte, więc powrót do niej i do jej normalności jest wciąż możliwy. Tylko natura może przekazać bezinteresowną pomoc dla naszego zdrowia, tuląc do swego wrażliwego serca zdrowego i chorego, biednego i bogatego, butnego i zagubionego, wszak żyje ona miłością, miłością karmi i miłością uzdrawia." Wierna przyjaciółka ziół Stefania Korżawska Wydanie z 2016 roku.

16,80 zł
12,99 zł

Rabat 22,7%
oszczędzasz 3,81 zł

20
Blok Inspiracje 2 - Pastele A4/20 arkuszy 220g - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blok Inspiracje 2 - Pastele A4/20 arkuszy 220g
Niedostępny
Brak

Bloki przeznaczone są do różnych technik malarskich, takich jak szkice, pastele i akwarele. Zostały wyprodukowane z odpowiedniej jakości papieru odpowiedniego do danej techniki. Zestawy inspiracje zawierają szkice rysunków, ułatwiających początkującym artystom lub hobbystom naukę rysowania lub malowania. W każdym bloku jest 20 arkuszy zawierających rysunki o różnej tematyce (martwa natura, pejzaż, portret itp.).

46,90 zł
44,56 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,34 zł

21
Teczka z klapką na rzepy A4 New York - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka z klapką na rzepy A4 New York
Panta Plast
Dostępny6 szt.

Wykonana z nadrukowanego mocnego PP o grubości 0,50 mm, obszyta lamówką, zapinana na rzepy.

19,30 zł
16,99 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,31 zł

22
Kraina Lodu. Spacerówka z koszykiem - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina Lodu. Spacerówka z koszykiem
Smoby
Niedostępny
Brak

Od dziś Twoja córeczka będzie mogła zabierać swojego bobasa na długie spacery, tak jak starsze koleżanki. Wózeczek francuskiej marki Smoby na licencji uwielbianej przez dziewczynki na całym świecie Elsy oraz Anny przystosowany jest dla najmłodszych opiekunek. Ma stabilnie rozstawione kółka, rączkę na odpowiedniej wysokości oraz śliczną intensywną kolorystykę nawiązującej do popularnego serialu. Dodatkowo praktyczna półeczka na drobiazgi niezbędne dla bobasa podczas spaceru oraz obręcz zabezpieczającą lalkę przed wypadnięciem. Wózek ten wygląda niezwykle subtelnie i dziewczęco, z pewnością zachwyci on każdą małą fankę Krainy Lodu, a dzięki stabilnej konstrukcji zapewni komfort podczas zabawy. Wózek mieści lalki o wysokości do 42.0 centymetrów. Wymiary opakowania: 61.0 x 35.0 x 13.5 cm Wymiary wózka: 58.0 (wysokość rączki od podłoża) x 58.0 x 38.0 cm

140,90 zł
129,63 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 11,27 zł

23
Albo albo. Technopol i humanizm 1/2016 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Albo albo. Technopol i humanizm 1/2016
Niedostępny
Brak

Technologia, dusza, umysłJungowskie inspiracjeKartezjański i bergsonowski typ umysłu Czesław S. NosalOd psychologii do autopsychoterapiiPsyche w sidłach technologii Zenon Waldemar DudekArchetypy w kulturzeArchetypowa kobieta islamu Ewa MachutMendeckaNasze tożsamościKultura w jaskini technopolu Tomasz OlchanowskiDialog kulturTechne, filozofia i humanitas Paweł FijałkowskiZ poetyki archetypówKrew i mysz u Flauberta. O irracjonalności sytuacji granicznych Jadwiga WaisAnimowany świat Władysława Starewicza Tomasz BohajedynPoezje Ireneusz KaczmarczykNa granicy epokWszechświat jako maszyna. O bezdusznym projekcie nowożytności Mirosław PirógOchrona życia na Ziemi. Rola człowieka Paweł KarpowiczForum psychologii kulturySprawozdania XXI Forum Inspiracji Jungowskich Dzieło Junga. Ludzie, idee, kultura Tomasz OlchanowskiRefleksje: Fascynujący świat sztucznej inteligencji Elwira Błażewicz

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

24
Kalendarz 2017 biurkowy z piórnikiem ANIEW - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
28,60 zł
25,74 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,86 zł

25
Notes szetejnieński - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes szetejnieński
Dostępny10 szt.

Wyjątkowy, dwujęzyczny notes podróżny z aforyzmami znanego litewskiego filozofa i eseisty Leonidasa Donskisa oraz pochodzącymi z miejsca urodzenia Czesława Miłosza fotografiami Jolanty Donskiene.

44,00 zł
31,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,32 zł

26
Notes indyjski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes indyjski
Dostępny10 szt.

Notes podróżny do prowadzenia prywatnych zapisków, ilustrowany zapiskami i zdjęciami Michała Pawła Markowskiego. Strony numerowane, notes z indeksem ułatwiającym porządkowanie dokonanych wpisów.

44,00 zł
31,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,32 zł

27
Ciasta, torty i inne desery - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciasta, torty i inne desery
Niedostępny
Brak

Nie od dziś wiadomo, że słodkie specjały to niezawodny sposób na dobry nastrój W niniejszej książce prezentujemy domowe ciasta, torty, ciastka oraz desery ciepłe i zimne. Polecamy na przykład ptysie z sosem waniliowym na rodzinny podwieczorek.

34,90 zł
25,13 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

28
Kalendarz 2016/2017 studencki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2016/2017 studencki
Dostępny1 szt.

Kalendarz 15 miesięczny - od października 2016 r. do grudnia 2017 r. Już teraz możesz zrobić notatki na wszystkie miesiące tego i następnego roku. Dwa wzory – zielony i niebieski (wysyłane losowo)

33,00 zł
23,43 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 9,57 zł

29
Dandysi i dżentelmeni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dandysi i dżentelmeni
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.26

W jaki sposób ubierali się mężczyźni w czasach, gdy nie było kolorowych magazynów, programów telewizyjnych, stylistów ani blogów? Bohaterowie tej książki opowiadają jak musieli samodzielnie tworzyć własny styl ubierania się. Świadomie wykorzystując modę podkreślali aktualny etap życia i osiągnięty status zawodowy. „Dandysi i dżentelmeni” to wspomnienia niezwykłych mężczyzn z modą w tle. Agnieszka L. Janas przedstawia męski punkt widzenia na modę i styl życia w okresie, o którym niektórzy mówią, że męskiej mody nie było! Ze znawstwem rzeczy satyryk i autor tekstów, aktorzy, prezenter, biznesmen, profesor kardiochirurgii, projektant mody, krawiec, radiowiec, filozof i artysta opowiadają o stylu. Wywodzą się z różnych środowisk- od chłopów folwarcznych po rodziny ziemiańskie i mieszczańskie. Łączy ich poczucie spełnienia zawodowego, inteligencja i humor oraz niezliczona liczba sukcesów. Moda od zawsze jest dla nich narzędziem służącym do kreowania wizerunku i indywidualnego stylu, elementem wspomagającym rozwój kariery. „Dandysi i dżentelmeni” to leksykon historii mody, zdarzeń, niewyczerpane źródło anegdot. Książka o sztuce życia i mężczyznach, w których warto się zakochać. Dobre maniery, humor i klasa są bowiem ponadczasowe.

49,00 zł
37,24 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 11,76 zł

1 osoba kupiła
30
Eksplicytacja w nieprofesjonalnym przekładzie szwedzko-polskim. Perspektywa kognitywna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eksplicytacja w nieprofesjonalnym przekładzie szwedzko-polskim. Perspe...
Dostępny12 szt.

Książka podejmuje kwestię eksplicytacji, która we współczesnych badaniach nad przekładem jest traktowana jako jedno z postulowanych uniwersaliów translatorskich konstytuujących istotę „trzeciego kodu”, czyli języka wykształcanego w tłumaczeniach. Spojrzenie na to zjawisko z perspektywy językoznawstwa kognitywnego, mocno zakorzenionego w aktualnej wiedzy psychologicznej, pozwala wykazać, że najbardziej rozpowszechnione w naszym kręgu kulturowym wyobrażenie przekładu jako działania ukierunkowanego na dochowanie maksymalnej wierności oryginałowi pod wieloma względami pozostaje w konflikcie z procesami poznawczymi, które wypracował ludzki umysł. Eksplicytacja – podobnie jak pokrewna jej implicytacja – może być natomiast rozumienia jako wynik prób odwoływania się tłumaczy do takich poznawczych korzeni. Przeprowadzone w pracy badanie licznych tłumaczeń tego samego tekstu pozwala unaocznić ów mechanizm.

39,90 zł
33,12 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

31
Okręty pirackie 1660-1730 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okręty pirackie 1660-1730
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.06

W ciągu kilku ostatnich lat poświęcono wiele uwagi czynom i osobowościom najsłynniejszych piratów, nie opisano jednak szczegółowo ich okrętów. W tym tytule nadrobiono te braki, dogłębnie badając różnorodne typy jednostek, na pokładach których piraci przemierzali morza i oceany podczas "złotej ery piractwa" (1690-1730), od najeżonych działami okrętów wojennych po mniejsze statki jak slupy, brygantyny i wczesne szkunery. Pod uwagę wzięto także najnowsze badania archeologiczne, które wzbogacają tę fascynującą opowieść o pochodzeniu, rozwoju i taktyce walki stosowanej przez pirackie okręty. Wielka ilość historycznych źródeł ikonograficznych i przepięknych, szczegółowych ilustracji przywracają okręty "złotej ery" do życia.

30,00 zł
23,10 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

32
Korespondencja Romana Witolda Ingardena z Kazimierzem Twardowskim - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Korespondencja Romana Witolda Ingardena z Kazimierzem Twardowskim
Dostępny2 szt.

Korespondencja między Romanem Witoldem Ingradenem a Kazimierzem Twardowskim stanowi szczególny rodzaj uprawianej przez nich epistolografii. W tym przypadku jest to sztuka nie tylko pięknej kaligrafii, lecz umiejętność i potrzeba wymiany stosowanej w danej chwili informacji, zgodnej z obyczajami panującymi w tamtym czasie oraz środowisku naukowym Lwowa, Getyngi, Fryburga, Warszawy, Torunia, Lublina i wielu innych miejsc. List pełnił wówczas swoją niezwykle ważną funkcję informacyjną. Odgrywał znacznie większą rolę komunikacyjną niż dzisiaj. Był miejscem wyrażania poglądów, prowadzenia dyskusji, sporów filozoficznych, załatwiana stosownych próśb, a wiele z nich można uznać za dzieła z pogranicza filozofii i literatury.(...) Epistolografia Ingradena i Twardowskiego ujawnia istotne naukowe, organizacyjne, dydaktyczne, warsztatowe, a także te dotyczące wydarzeń związanych z życiem codziennym. Mieści w sobie także coś więcej, a mianowicie charakterystyczną i jedyną w swoim rodzaju relację, którą stworzył mistrz, nauczyciel i uczeń. Mistrzem młodego Ingardena był bez wątpienia Profesor Edmund Husserl. Było tak, jak pisał on w jednym ze swoich listów do Ingardena: "Niech Pan pozdrowi ode mnie serdecznie Profesora Twardowskiego. Wierzę, że znajdzie Pan z nim łatwo platformę porozumienia. Pan jest wszakże wnukiem Brentany, on zaś jego bezpośrednim uczniem". Co ciekawe, relacja ta nigdy nie uległa zmianie. Profesor Hussler był dla Ingardena mentorem i powiernikiem wszelkich jego planów naukowych. Spełniał jednak rolę nauczyciela i doradcy, wysyłającego swego ucznia w świat po sławę. Kim natomiast był dla niego Profesor Twardowski? Wysyłał młodego studenta pierwszego roku filozofii we Lwowie w podróż w nieznany świat wielkiej filozofii, w poszukiwaniu "złotego runa fenomenologii",do Getyngi. Posyłał go tam w celu studiowania prawdziwej filozofii u najlepszego znawcy problemu. (fragment "Wstępu redaktorów")

61,50 zł
33,83 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 27,67 zł

33
Mój atlas zwierząt z naklejkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój atlas zwierząt z naklejkami
Niedostępny
Brak

Na kartach tego atlasu znajdziesz ilustrowane mapy, piękne rysunki i niesamowite zdjęcia, które pozwolą ci poznać tajemnice wielu gatunków zwierząt. Uzupełnij strony książki i duży plakat naklejkami! Dzięki atlasowi poznasz zwierzęta świata, ich siedliska i najważniejsze cechy. Dowiesz się, jak żyją i gdzie występują przedstawiciele rozmaitych gatunków. Wyrusz na wyprawę w różne zakątki Ziemi! W serii: Mój atlas świata, Mój atlas Europy, Mój atlas zwierząt, Mój atlas Cuda świata

13,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,5%
oszczędzasz 2,01 zł

34
Mój atlas. Cuda świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój atlas. Cuda świata
Niedostępny
Brak

Otwórz ten niezwykły atlas i ruszaj na wyprawę wiodącą przez najpiękniejsze zakątki naszej planety. Poznasz malownicze krajobrazy, zadziwiające budowle i wiele fascynujących ciekawostek. Strony tej książki oraz duża mapę świata możesz uzupełnić naklejkami, a zdobyta wiedzę sprawdzić dzięki ciekawemu quizowi. W serii: Mój atlas świata, Mój atlas Europy, Mój atlas zwierząt, Mój atlas Cuda świata

13,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,5%
oszczędzasz 2,01 zł

35
Króliczek Piotruś i inne historyjki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Króliczek Piotruś i inne historyjki
Niedostępny
Brak

Zbiór uroczych, pięknie ilustrowanych opowiastek, które od ponad stu lat zachwycają dzieci na całym świecie. Mali czytelnicy, szczególnie ci, którzy kochają zwierzęta, z pewnością chętnie sięgną po historyjki pióra Beatrix Potter -angielskiej pisarki i ilustratorki -by poznać sympatycznych, skorych do psot bohaterów i ich zabawne przygody.

13,40 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 2,41 zł

36
Mega kolor - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mega kolor
Niedostępny
Brak

Zbiór ponad 100 dużych rysunków do pokolorowania w formacie A4 -a wśród nich między innymi: zwierzęta, rośliny, różne postacie i przedmioty, z grubymi zaznaczonymi konturami. Dziecko poćwiczy ruchy ręki i rysowanie, spędzając przy tym czas w twórczy sposób.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

37
Stanisław Mikołajczyk. Obrońca wolności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stanisław Mikołajczyk. Obrońca wolności
Dostępny6 szt.

W kręgach wzrastających życiem moim żyję, co toczą się na rzeczami. Z nich ostatniego może nie odkryję - próbować będę czasami. Według tego wersu wiersza Rainera Maria Rilke autor Wolfgang Viehweger zajmuje się życiem Stanisława Mikołajczyka, zapewne najbardziej znanego Polaka z Zagłębia Ruhry. Mikołajczyk, który inaczej niż w Polsce, w Niemczech jest całkowicie nieznany, urodził się w 1901 roku w Holsterhausen (gmina Eickel) i wyrastał jako syn rębacza na osiedlu kopalnianym, nim upływ czasu uczynił go aktorem polityki światowej. Po wypadku ojca w pracy, rodzina powróciła do Polski, gdzie Mikołajczyk przejął później ojcowskie gospodarstwo i zrobił karierę jako polityk w Polskim Stronnictwie Ludowym. Po napadzie Hitlera na Polskę walczył przeciwko hitlerowskim Niemcom, wyemigrował do Londynu, gdzie został następcą na stanowisku premiera polskiego Polskiego Rządu na Uchodźstwie po generale Sikorskim i po wojnie powrócił do Polski, aby zająć stanowisko wicepremiera w rządzie z komunistami. Mikołajczyk widział nadchodzącą klęskę koalicji i uciekł w sensacyjny sposób na emigrację, początkowo do Londynu a później do USA. Zmarł w 1966 roku w Waszyngtonie, na długo przedtem zanim jego wizja wolnej, demokratycznej Polski stała się rzeczywistością. Wolfgang Viehweger, rodowity Ślązak, łączy własną biografię - jako dziecko wojny i wypędzony - z politycznymi zawirowaniami wojny i wskazuje na wielką bliskość do polskiej historii cierpienia XX wieku. Walka Stanisława Mikołajczyka o wolność polskiej ojczyzny ożywa w tej książce.

91,00 zł
65,52 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 25,48 zł

38
Słodkie kłamstwa 24 godziny na dobę, wydanie III - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słodkie kłamstwa 24 godziny na dobę, wydanie III
Dostępny2 szt.

Chcemy demaskować rozpoznane przez nas "ściemy" ojca kłamstwa. Po co masz doświadczać bólu, który można ominąć? Po co lądować po uszy w bagnie wątpliwości? Po co narażać się na dotkliwe poobijanie? Po co ładować się do strefy oznaczonej "Danger"? (fragment wstępu) Każdego dnia, dwadzieścia cztery godziny na dobę, zły duch podsuwa ci słodkie kłamstwa, które mają jeden cel - zniszczyć twoją relację z Bogiem. Jednak znając jego sztuczki, możesz się przed nimi obronić. Temu właśnie ma służyć ta książka. Napisana jest bardzo lekkim językiem, ale mówi o superważnych sprawach. Autorzy w nieszablonowy sposób zajmują się trudnymi pytaniami, problemami i rozterkami w naszej drodze ku Bogu. Ich rozważania to znakomita, zanurzona w doświadczeniu pomoc w odkrywaniu Tego, który nigdy cię nie oszuka.

12,40 zł
8,99 zł

Rabat 27,5%
oszczędzasz 3,41 zł

39
Spektroskopia oscylacyjna. Od teorii do praktyki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spektroskopia oscylacyjna. Od teorii do praktyki
Dostępny101 szt.

Kompendium wiedzy na temat spektroskopii IR i ramanowskiej! Spektroskopia oscylacyjna jest jedną z podstawowych technik badawczych w szeroki sposób stosowaną w badaniach fizyko-chemicznych, materiałowych, przyrodniczych, medycznych czy farmakologicznych. Książka zawiera opis technik spektroskopii absorpcyjnej w podczerwieni (FTIR) i spektroskopii rozproszenia ramanowskiego. Podręcznik jest uzupełniony obszernym zestawem doświadczeń wykorzystujących powszechnie dostępną, jak i nowoczesną aparaturę badawczą. Po przedstawieniu praw fizycznych charakteryzujących daną technikę spektroskopii oscylacyjnej i omówieniu preparatyki próbek i aparatury zebrano zestaw ćwiczeń laboratoryjnych, które mogą być stosowane w trakcie zajęć z zakresu spektroskopii optycznej, chemii fizycznej czy paneli specjalizacyjnych w dziedzinie chemii medycznej, materiałoznawstwa i analityki w szerokim pojęciu. Każde ćwiczenie jest poprzedzone opisem podstaw i wiedzy wymaganej do zrozumienia omawianego problemu badawczego. Obrazują one przykłady zastosowania danej techniki a jednocześnie przedstawiają szczegółowy sposób rozwiązania danego problemu badawczego, co może być przydatne dla wprowadzenia danego zastosowania do laboratorium naukowego, przemysłowego czy kontroli jakości. Autorami książki są specjaliści z zakresu spektroskopii absorpcyjnej w zakresie podczerwieni oraz spektroskopii ramanowskiej, od lat wprowadzających nowe kursy jak i ćwiczenia laboratoryjne dla szerokiego panelu oferty dydaktycznej, w tym w języku angielskim, jak i prowadzących badania naukowe z zastosowaniem spektroskopii oscylacyjnej. Podręcznik jest przeznaczony dla studentów chemii, ochrony środowiska, biofizyki, uniwersytetów medycznych i przyrodniczych. Może też być przydatny pracownikom laboratoriów analitycznych.

79,00 zł
69,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,48 zł

40
Pewny Start. Zajęcia rewalidacyjne. Koncentracja uwagi. Karty pracy. Poziom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pewny Start. Zajęcia rewalidacyjne. Koncentracja uwagi. Karty pracy. P...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.02

„Pewny start. Zajęcia rewalidacyjne. Koncentracja uwagi” to publikacja z kartami pracy, które rozwijają i stymulują koncentrację uwagi, przeznaczona dla uczniów z umiarkowaną i znaczną niepełnosprawnością intelektualną. Materiał składa się z dwóch części: • pierwsza część zawiera karty odnoszące się do pór roku • druga – karty o zróżnicowanej tematyce. Proponowane karty pracy usprawniają również spostrzeganie, pamięć, motorykę małą, orientację wzrokowo-przestrzenną oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Tematyka: • przyroda, • pory roku, • ubrania, • święta, • przedmioty codziennego użytku, • figury geometryczne, • litery, • liczby. Z uczniami, którzy już lepiej radzą sobie z koncentracją, nauczyciel lub terapeuta może sięgnąć po kontynuację zeszytu ćwiczeń, czyli karty pracy na Poziomie 2. Polecamy również pozostałe publikacje przeznaczone do realizacji zadań rewalidacyjnych czy kompensacyjno-korekcyjnych.

73,00 zł
65,70 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,30 zł

Wróć do góry