hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2016.09.24

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 24 września 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Seria Dobra Książeczka dla dzieci 0-3 miesięcy (Agnieszka Starok), na drugim Filozofia psychologii i humanistyki (św. Teresa Benedykta od Krzyża Edyta Stein). Kolejny produkt to Companeros 2. Podręcznik + klucz dostępu (praca zbiorowa) oraz Kulawy (Mark Zupan, Tim Swanson).
1
Seria Dobra Książeczka dla dzieci 0-3 miesięcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Seria Dobra Książeczka dla dzieci 0-3 miesięcy
Dostępny
153 szt.

Seria „Dobra Książeczka” jest napisana i narysowana zgodnie z najnowszym stanem wiedzy psychologii rozwojowej. Na okładce posiada jasny, konkretny, rzeczowy i ciekawy opis etapu rozwoju dziecka.

12,54 zł
9,99 zł

Rabat 20,3%
oszczędzasz 2,55 zł

5 osób kupiło
2
Filozofia psychologii i humanistyki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Filozofia psychologii i humanistyki
Dostępny
17 szt.

Edyta Stein jako niemal trzydziestoletnia kobieta pragnęła zarówno nakreślić swoją drogę filozoficzną, jak i odnaleźć się w nowej sytuacji zaistniałej po zakończeniu I wojny światowej. Zamierzała napisać pracę habilitacyjną, a jej poczucie odpowiedzialności w wymiarze społecznym skłoniło ją do zaangażowania się w działalność polityczną. Był to jednak czas, gdy przeżywała kryzys wewnętrzny, zaostrzony śmiercią przyjaciół podczas wojny, świadomością, że jako kobieta praktycznie nie ma szans na realizowanie kariery akademickiej, a wymarzona praca u Husserla, twórcy fenomenologii, tak dalece rozminęła się z jej oczekiwaniami, że musiała z niej zrezygnować. Wówczas stanęła wobec konieczności zrozumienia swej egzystencji i odnalezienia źródła sił psychicznych i duchowych.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

3 osoby kupiły
3
Companeros 2. Podręcznik + klucz dostępu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Companeros 2. Podręcznik + klucz dostępu
Dostępny
62 szt.

"Companeros" to kurs języka hiszpańskiego przeznaczony dla nastolatków w wieku od 11/12 lat do 14/15 lat, stworzony wg rekomendacji ESOKJ, kolejne części odpowiadają poziomom: A1, A2, B1.1, B1.2.

131,70 zł
121,16 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,54 zł

1 osoba kupiła
4
Kulawy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kulawy
Dostępny
31 szt.

Kulawy jest biografią jednego z najbardziej znanych rugbistów na wózkach Marka Zupana. Niezwykle aktywny, żywiołowy i wysportowany osiemnastolatek w wyniku nieszczęśliwego wypadku zostaje tetraplegikiem. W tej książce opowiada o swoim cierpieniu, walce, przetrwaniu i powrocie do sportu, choć w trochę innym wymiarze. Wartka narracja i cięty język autora pozwalają Czytelnikowi z bliska przyjrzeć się codzienności sportowców niepełnosprawnych.Mark Zupan opowiada inspirującą historię o tym, że niezależnie od okoliczności, zawsze możemy odnaleźć w życiu sens i walczyć o swoje marzenia. To mocny tekst, prawdziwe świadectwo hartu ludzkiego ducha. Kulawy trafi do każdego, kto w życiu upadnie i potrzebuje motywacji, aby się podnieść."Zastanawiałem się, co chciałbym, żeby ludzie wyciągnęli z moich doświadczeń, z jakim przesłaniem chciałbym ich zostawić. Moja nadzieja jest taka, że kiedy ludzie przeczytają tę książkę, przypomną sobie, że zawsze można powrócić do gry, nawet wtedy, kiedy wszystko wydaje się przegrane. Po wypadku wydawało mi się, że moje życie jest skończone. Myliłem się. Dopiero się zaczynało. Każdy z nas stanie naprzeciw niesprzyjającym okolicznościom losu trudnościom, cierpieniom, śmierci. Każdego to czeka, bo nasz czas na tej planecie jest ograniczony. Tragedia może być brutalnym nauczycielem, ale może też pomóc zrozumieć prawdziwe piękno, które jest większe, niż ty sam. Nawet jeśli czujesz się słaby, samotny i przytłoczony, dopóki oddychasz, cały czas pozostajesz w grze. Jeśli kulawy, jak ja, może dalej grać po tym wszystkim, przez co przeszedł, to każdy może" - Mark Zupan

54,00 zł
38,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,12 zł

1 osoba kupiła
5
Companeros 2. Ćwiczenia + klucz dostępu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Companeros 2. Ćwiczenia + klucz dostępu
Dostępny
69 szt.

"Companeros" to kurs języka hiszpańskiego przeznaczony dla nastolatków w wieku od 11/12 lat do 14/15 lat, stworzony wg rekomendacji ESOKJ, kolejne części odpowiadają poziomom: A1, A2, B1.1, B1.2.

97,40 zł
89,61 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,79 zł

1 osoba kupiła
6
Chaos pełen idei, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chaos pełen idei, CD
Wojtek Mazolewski, Agora - multimedia
Dostępny
4 szt.

Wojtek Mazolewski wraca z nowym projektem. Tym razem do współpracy zaprosił wspaniałych gości, łącząc pokolenia i śmiało mieszając gatunki muzyczne. I tak na jednym albumie spotykają się legendy rocka John Porter, Wojtek Waglewski, Jan Borysewicz i Janusz Panasewicz, a także Natalia Przybysz, Ania Rusowicz, Vienio, Misia Furtak i najmłodsi na scenie muzycznej – Justyna Święs i Piotr Zioła. Powstała płyta pełna mocnych emocji, poezji, szaleństwa i melodii, które na długo zapadają w pamięć. Goście: Natalia Przybysz Misia Furtak Justyna Święs Wojtek Waglewski Ania Rusowicz John Porter Janusz Panasewicz Jan Borysewicz Piotr Zioła Vienio Marek Pospieszalski Oskar Torok Joanna Duda Qba Janicki Listy utworów: 1. Organizmy piękne (feat. Justyna Święs) 2. Kolor czerwieni (feat. Piotr Zioła) 3. Świt (instrumental) 4. Angel of the morning / Bangkok (feat. Natalia Przybysz) 5. L.A.S (instrumental) 6. White rabbit (feat. Ania Rusowicz) 7. Tobie 8. Gdybym / Get free (feat. Wojciech Waglewski) 9. Twoi idole / Bombtrack (feat. Vienio) 10. Love at first sight / Heart shaped box (feat. Misia Furtak) 11. Polish girl (feat. John Porter) 12. Vademecum skauta / Punkt Gdańsk (feat. Jan Borysewicz / Janusz Panasewicz) 13. Day-O (The Banana Boat Song) (feat. WMQ) 14. Black M (instrumental)

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
7
Jezioro łabędzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jezioro łabędzie
Dostępny
12 szt.

Historia najsłynniejszego baletu Piotra Czajkowskiego powraca w nowej odsłonie na misternych ażurowych ilustracjach Charlotte Gastaut. Oto książę, który marzy o prawdziwej miłości. Oto księżniczka zamieniona w łabędzia przez czarnoksiężnika. Czy prawdziwa miłość zwycięży?

69,00 zł
50,37 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,63 zł

1 osoba kupiła
8
Drony, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drony, CD
Fisz Emade Tworzywo, Agora - multimedia
Dostępny
7 szt.

Ich ostatni album „Mamut”, wydany w 2014 roku, został uznany przez wielu dziennikarzy za płytę roku, uzyskał status Platynowej Płyty i był nagrodzony Fryderykiem 2015 w kategorii Album Roku Elektronika/Indie/Alternatywa. Nowy album „Drony” to opowieść o samochodach, telefonach, komputerach i dronach – wynalazkach, które ułatwiają życie, ale często wpychają w świat iluzji, neurozy, odrywają od natury, uzależniają, a czasami wręcz zabijają. Produkcja Emade – jak zawsze na najwyższym poziomie. Mariusz Obijalski napisał piękne aranżacje smyczkowe, Marcin Pendowski soczyste riffy basowe, a Michał Sobolewski zgrał wyśmienite sola gitarowe. Teksty Fisza znów długo nie pozwalają o sobie zapomnieć... Lista utworów: 1.Telefon 2. Parasol 3. Fanatycy 4. Biegnij dalej sam 5. Kręte drogi 6. Duch 7. Samochody 8. Skąd przybywasz? 9. Komputer 10. Sarny 11. Drony 12. Bzyk

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

1 osoba kupiła
9
Cytrynowy sad - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cytrynowy sad
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.07

Chwytająca za serce, ponadczasowa historia miłosna przesycona zniewalającym zapachem morza i cytrynowego sadu. Ciepła opowieść o sile współczucia osadzona w zjawiskowej scenerii urokliwych Gór Santa Monica. Minęło już pięć lat, od śmierci córki i męża Julii, którzy zginęli w tragicznym wypadku samochodowym. Mimo upływu czasu kobieta nadal nie może się pogodzić z utratą najbliższych. Kiedy przyjeżdża w odwiedziny do swego wuja w Malibu, jedyne czego pragnie, to zaznać świętego spokoju i zapomnieć o dręczącym ją żalu i smutku. Pewnego dnia poznaje przystojnego Roberto – imigranta meksykańskiego pochodzenia pracującego w cytrynowym sadzie wujka Julii. Kobieta dostrzega w mężczyźnie bratnią duszę, która również cierpi po stracie ukochanej osoby. Dziwnym trafem okazuje się, że córeczka Roberto zaginęła dokładnie pięć lat temu i od tamtej pory ślad po niej zaginął. Czy Julia i Roberto odnajdą w sobie siłę, by na nowo otworzyć swoje serca i zaznać uczucia namiętnej miłości? Czy tragiczne przeżycia, jakich oboje doświadczyli, zbliżą ich do siebie? Czy Roberto odnajdzie swoją ukochaną córeczkę? Zjawiskowa opowieść o sile miłości, potędze współczucia oraz wiary w moc budowania wszystkiego od nowa. Luanne Rice – bestsellerowa autorka ponad trzydziestu powieści. Ich tematyka najczęściej dotyczy miłości, relacji rodzinnych, natury oraz morza. Jej książki zostały przetłumaczone na ponad dwadzieścia języków. Wiele z nich zekranizowano. Luanne mieszka w Nowym Jorku, choć dosyć często bywa też w Kalifornii Południowej.

36,90 zł
27,31 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

10
Dziki łabędź i inne baśnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziki łabędź i inne baśnie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.21

Jeden z najciekawszych współczesnych pisarzy amerykańskich. Dlaczego Piękna poprosiła ojca tylko o białą różę? W jaki sposób zostaje się czarownicą? Co się dzieje z królewiczem skazanym na życie z łabędzim skrzydłem zamiast ramienia? Kim są współczesny dzielny ołowiany żołnierzyk i baletnica? Co się stało z obciętymi włosami Roszpunki? Jaki los czeka bohaterów baśni, gdy wybrzmi "żyli długo i szczęśliwie"? I czy my sami, znając czarodziejskie formułki, nie mielibyśmy ochoty trochę? napsocić? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdują się w niniejszym zbiorze "baśni dla dorosłych", które udowadniają uniwersalność i ponadczasowość starych historii, ale pokazują też, co zmyślne, dowcipne i utalentowane pióro może wyczarować z od dawna osłuchanych, znanych wszystkim bajek.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

11
Być jak Ignacy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Być jak Ignacy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.13

Przygody Ignacego Łukasiewicza, wynalazcy lampy naftowej. Nowa seria dla dzieci! Wakacje na wsi pod Krosnem zamiast w Grecji wcale nie muszą być nudne! To może być wielka przygoda, w trakcie której osobiście poznasz sławnego wynalazcę i zajrzysz w głąb XIX wieku. A także do szybu, skąd wkrótce wytryśnie ropa naftowa. A potem spadniesz na lufę wielkiej armaty. I trzeba będzie zmierzyć się z dwoma tajemniczymi i groźnymi wysłannikami Rockefellera! Tomek i Majka są dzielni i przedsiębiorczy. Ale nie jest łatwo poradzić sobie z niebezpieczeństwem, nawet mając u boku Ignacego Łukasiewicza. Czy dadzą radę, czy na zawsze zagubią się wśród poplątanych ścieżek czasu?

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

12
2017: Wojna z Rosją - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2017: Wojna z Rosją
Dostępny
37 szt.

Powieść 2017: Wojna z Rosją jest wizją bardzo bliskiej przyszłości, która może się spełnić, jeśli nie zrozumiemy zagrożeń stwarzanych przez obecnego prezydenta Rosji. Napisana przez oficera do niedawna zajmującego wysokie stanowiska w hierarchii NATO i oparta na przebiegu gier wojennych prowadzonych przez natowskie sztaby, pokazuje, jak zaniechanie pewnych działań może doprowadzić do kolejnej wojny w Europie. Prognozy Richarda Shirreffa: – Rosja zaatakuje kraje bałtyckie w 2017 roku. – Używając szantażu nuklearnego, powstrzyma państwa zachodnie przed interwencją. – Wiara Zachodu w broń jądrową jako gwarancję pokoju okaże się kosztowną iluzją. – Wahanie NATO doprowadzi nieomal do katastrofy, a pełna mobilizacja sił Sojuszu nastąpi dopiero w ostatniej chwili, gdy alternatywą będzie zupełna klęska. – Demokratyczny porządek świata zachodniego, ustanowiony po drugiej wojnie światowej i powszechnie uważany za coś trwałego, zostanie zagrożony. Richard Shirreff urodził się w 1955 roku w Kenii i spędził tam dzieciństwo. Po ukończeniu studiów historycznych na Oksfordzie wstąpił do brytyjskiej kawalerii pancernej. Przez 37 lat sprawował stanowiska dowódcze na wszystkich szczeblach wojsk lądowych. Brał udział w pierwszej wojnie w Zatoce Perskiej, pełnił służbę w Irlandii Północnej, Bośni, Kosowie i Iraku. Przez ostatnie dwa lata w mundurze zajmował wysokie stanowiska w strukturze NATO: dowódcy Korpusu Sojuszniczych Sił Szybkiego Reagowania oraz zastępcy naczelnego dowódcy Sojuszniczych Sił Zbrojnych w Europie. Po odejściu z wojska założył firmę Strategia Worldwide, oferującą usługi w dziedzinie zarządzania ryzykiem. Mieszka z żoną w Hampshire, wychował dwoje dorosłych już dzieci. To jego debiutancka książka. Jak stwierdził Lew Trocki: „Możesz nie interesować się wojną, ale wojna interesuje się tobą”.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

13
Kitesurfing bezpieczny i łatwy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kitesurfing bezpieczny i łatwy
Dostępny
27 szt.

Kitesurfing jest sportem bezpiecznym, pod warunkiem, że osoby które go uprawiają posiadają odpowiednią wiedzę i umiejętności oraz postępują zgodnie z pewnymi zasadami. Zasady te oraz umiejętności można poznać i zdobyć wyłącznie na kursie, pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Książka ta powinna być jedynie dopełnieniem wiedzy przekazywanej na kursach dla początkujących oraz przypomnieniem teorii dla już pływających kitesurferów. Takie podejście do kitesurfingu gwarantuje wiele przyjemności już od momentu pierwszych kontaktów z latawcem. Będzie on wtedy łatwy i bezpieczny! Dr Piotr Kunysz – Kitesurfer od 2003 roku oraz kierownik Zespołu Sportów Zimowych Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, instruktor IKO level II oraz instruktora kitesurfingu MENiS, instruktor wykładowca Polskiego Związku Snowboardu, instruktor Polskiego Związku Narciarskiego oraz IVSI (uprawnienia międzynarodowe), szef Komisji Szkolenia PZS oraz członek Zarządu PZS. Kunysz jest także właścicielem Centrum Szkolenia Kite Snow SIGN-X. Autor książki Snowboard – śladami instruktora oraz redaktorem Teoretyczne podstawy wybranych dyscyplin zimowych, współautorem Snowboard – technika, metodyka, szkolenia. Autor ogromnej liczby materiałów szkoleniowych, promotor ponad 30 prac magisterskich z zakresu snowboardu i kitesurfingu. Współpracownik magazynów „Snowboard”, „Sportowy styl”. Autor wielu artykułów naukowych, uczestnik międzynarodowych konferencji naukowych.

67,00 zł
54,27 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 12,73 zł

14
Bezsenna noc, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezsenna noc, CD
Magda Umer, Bogdan Hołownia, Agora - multimedia
Dostępny
8 szt.

„Bezsenna noc” to tytuł nowej płyty dwojga wybitnych artystów – Magdy Umer i Bogdana Hołowni. Koncert na głos i fortepian. Moderato cantabile i jazz piano. Prostota, wrażliwość i talent. Melancholia i uśmiech. Piękne piosenki o miłości. Na ile niezwykłe będzie to połączenie, ocenicie Państwo sami. Na płycie wysłuchacie piosenek wybitnych poetów: Mariana Hemara, Juliana Tuwima, Ludwika Starskiego, Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Jacka Korczakowskiego, Andrzeja Bianusza, Wincentego Fabera. Wśród kompozytorów same sławy: Henryk Wars, Władysław Dan Daniłowski, G. Cioffi, George Gershwin, Pat Johnson, Max Steiner, Jerzy Wasowski, Seweryn Krajewski, Jerzy Duduś Matuszkiewicz, Joseph Kosma, Zygmunt Konieczny. „Ja właściwie opowiadam piosenki” – zdradziła kiedyś w wywiadzie Magda Umer. Ale jakie to są opowiadania... i z jaką ścieżką dźwiękową! Lista utworów: 1. Już nie zapomnisz mnie 2. Bezsenna noc 3. Jak to dziewczyna 4. Jaki śmieszny jesteś pod oknem 5. Szeptem 6. La valse du mal 7. Uciekaj, moje serce 8. Nikt, tylko ty 9. Pejzaż bez ciebie 10. Co się z tym stało 11. Pokoik na Hożej 12. Martwe liście 13. Człowiek, którego kocham 14. Odmienia wszystko czas 15. O, śnie

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

15
Wilczy humor, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wilczy humor, CD
Bisz, Radex, Agora - multimedia
Dostępny
3 szt.

Lider Pustek nagrał płytę z Biszem! Album tego niecodziennego duetu noszący tytuł „Wilczy humor” to kreatywna i niepozbawiona ironii podroż po różnych gatunkach i konwencjach. To podróż w dorosłość, w treści pełna dystansu i ironii, a na płaszczyźnie muzycznej odważnie wkraczająca w alternatywę. To zupełnie nowy kierunek w twórczości artystów, którzy po raz kolejny zaskakują swoich słuchaczy. Radek „Radex” Lukasiewicz – założyciel zespołu Pustki, znany m.in. ze współpracy z Moniką Brodką czy Arturem Rojkiem. Jarosław „Bisz” Jaruszewski – raper, poeta, kulturoznawca, członek zespołu B.O.K, zdobywca Złotej Płyty za album „Wilk Chodnikowy”. Lista utworów: 1.Grymas losu 2. Pogoń 3. Potlacz! 4. Nie mam głowy 5. Znak zapytania 6. Wilczy humor 7. Niesława 8. Drugi grymas losu 9. Nie obrażaj się 10. Dorośli 11. Brudne buty

46,90 zł
35,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,72 zł

16
Hizmet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Hizmet
Dostępny
64 szt.

Książka opowiada o współczesnym fenomenie społecznym, znanym pod wieloma różnymi nazwami: Ruch Wolontariuszy, Ruch Posługi, Hizmet. Ruch ten jest również często określany przez badaczy i dziennikarzy jako Ruch Gülena, wywodząc swą nazwę od nazwiska muzułmańskiego uczonego Fethullaha Gülena, który tę inicjatywę zainspirował. Ruch powstał w latach 70. XX wieku w Turcji jako oparta na wierze idea poprawy możliwości edukacyjnych, nastawiona na społeczności lokalne. Od tego momentu rozrosła się do rozmiarów ponadnarodowego ruchu edukacyjnego, międzykulturowego oraz międzywyznaniowego. Liczbę członków Ruchu Gülena szacuje się dziś na kilka milionów. Hizmet ustanowił na wszystkich kontynentach trwałe i cieszące się zaufaniem instytucje (różnego rodzaju, lecz w przeważającej większości są to szkoły), ujawniając tym samym zdolność opartego na islamie ruchu do mobilizacji ogromnej rzeszy ludzi wyznających wartości religijne – nie tylko w celu zaakceptowania, ale również i umiłowania sekularnego, pluralistycznego i demokratycznego ładu społecznego oraz politycznego. Ostatnimi laty Hizmet przyciągnął dużą uwagę środowisk uniwersyteckich. Celem książki jest zgromadzenie i przedstawienie wniosków z większości akademickich opracowań w sposób przystępny dla laików bądź osób niebędących specjalistami w tej dziedzinie. Dr Çetin, który definiuje Ruch Gülena z perspektywy socjologicznej, twierdzi, że Ruch od dwóch czy trzech pokoleń sięga głębi „islamu bez granic”. Swoje zasady wcielił w życie siłą wiary, miłosierdzia, sensu przynależności oraz dialogu międzywyznaniowego. Dr Çetin zaoferował światu religii obowiązkową lekturę historycznych proporcji” – Coval B. MacDonald – emerytowany profesor psychologii i religii. Muhammed Çetin zdobył tytuł doktora socjologii na Uniwersytecie w Derby. Pracował jako wykładowca, zastępca rektora oraz doradca ministerialny w Turkmenistanie w latach 1992-1997. Nauczał również na uczelniach w Teksasie, Houston oraz na East Stroudsburg w Pensylwanii w latach 2003-2011. Był dyrektorem Instytutu Dialogu Międzywyznaniowego w Stanach Zjednoczonych w latach 2002-2008 oraz organizował i przemawiał na wielu konferencjach dotyczących dialogu wyznań i działalności międzykulturowej. Przez kilka lat pisał również felietony dla międzynarodowego dziennika „Today's Zaman” wydawanego w Turcji.

34,00 zł
14,62 zł

Rabat 57,0%
oszczędzasz 19,38 zł

17
Przewróciło się. Pierwsza i jedyna biografia Elektrycznych Gitar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewróciło się. Pierwsza i jedyna biografia Elektrycznych Gitar
Dostępny
19 szt.

Przewróciło się, czyli Elektryczne Gitary pod lupą. Ponad 25 lat nieprzerwanego grania, przeszło półtora miliona sprzedanych płyt, 14 krążków w dyskografii. Piotr Łojek i Kuba Sienkiewicz wraz z pozostałymi muzykami przeszli długą drogę: od malutkiego studenckiego klubu, gdzie dla garstki znajomych zagrali pierwszy koncert, aż na scenę w Woodstock, pod którą w rytm ich przebojów bawiło się 300 tys. fanów. Jak im się to udało? Odpowiedzi na to pytanie poświęcona jest pierwsza biografia "Elektrycznych Gitar". Pozwala ona spojrzeć na zespół w wielkim powiększeniu. Zaangażowanie muzyków przy jej powstawaniu odsłania zupełnie nowe fakty rzucające inne światło na działalność kapeli. Doskonale widać, jak prywatne życie artystów, ich ambicje, nadzieje oraz obawy powiązane są z kierunkami rozwoju zespołu i amplitudą jego popularności. Perspektywę spojrzenia poszerza całe grono znakomitości z wielu dziedzin (m.in. prof. Antoni Dudek, prof. Izabella Bukraba-Rylska, Jurek Owsiak, Kazik, a także duchowni, psychologowie, trenerzy osobiści, specjaliści ds. uzależnień, dziennikarze), które z uwagą analizują mniej lub bardziej znane piosenki "Elektrycznych Gitar". Zaskakuje bogactwo kontekstów oraz wieloznaczność tekstów, którymi przez ponad dwie dekady raczyli słuchaczy muzycy z Kubą Sienkiewiczem na czele. Wieloletnia historia "Elektrycznych Gitar", różne wcielenia zespołu oraz perypetie, z jakimi borykali się artyści sprawiają, że na ich biografię można spojrzeć także jak na przykład działania polskiego show-biznesu. Trudności oraz wyzwania, przed którymi stawali, układają się - niczym w kalejdoskopie - w zaskakującą opowieść. Lektura książki zmusi z pewnością niejednego czytelnika do spojrzenia na "Elektryczne Gitary" w inny niż do tej pory sposób. Ci, którzy uważali ten zespół za grupkę wesołków, będą zaskoczeni, jak wiele powagi i refleksji zawiera twórczość kapeli. Ci, którzy wrzucają zespół do worka z nieskomplikowaną muzyką harcerską, zdziwią się, jak wiele ciekawych kompozycji mają do zaproponowania "Elektryczne Gitary". Wreszcie ci, którym wydaje się, że wiedzą o twórczości zespołu wszystko, odkryją, z ilu rzeczy nie zdawali sobie sprawy.

29,90 zł
20,33 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 9,57 zł

18
Reakcje i interakcje w gabinecie lekarza praktyka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reakcje i interakcje w gabinecie lekarza praktyka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.24

Problem interakcji leków staje się coraz istotniejszy w codziennej praktyce lekarskiej. W przypadku polifarmakoterapii zawsze istnieje ryzyko, że podawane jednoczasowo leki mogą w wyniku wzajemnych interakcji zmieniać zarówno swoją skuteczność, jak i bezpieczeństwo stosowania. Każda pozycja książkowa, która omawia problem niekorzystnych interakcji leków, jest bardzo cenna w księgozbiorze każdego lekarza praktyka, dlatego też z wielką radością przekazujemy Państwu aktualną, przydatną w codziennej praktyce dawkę wiedzy na temat interakcji leków stosowanych w chorobach układu sercowo naczyniowego. Jej układ pozwala na szybkie określenie ryzyka wzajemnych interakcji leków kardiologicznych, a to właśnie w tej grupie - jak wynika ze statystyk - często zdarzają się skojarzenia leków, które prowadzą do wzrostu ryzyka wystąpienia działań niepożądanych.

42,00 zł
30,24 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

19
Odsłony nowoczesności. Próby z kulturoznawstwa krytycznego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odsłony nowoczesności. Próby z kulturoznawstwa krytycznego
Dostępny
68 szt.

"Czytelnik tej książki otrzyma bogaty oraz zróżnicowany metodologicznie i aksjologicznie kalejdoskop analitycznie pogłębionych i zarazem pobudzających do krytycznej refleksji obserwacji wybranych zjawisk współczesnej kultury" - prof. Józef Tarnowski. "Na Odsłony nowoczesności. Próby z kulturoznawstwa krytycznego składa się kilkanaście artykułów, z których wyłania się wielowątkowy obraz naszej kulturowo poharatanej współczesności. [...] Tworzą one ważną książkę, która każdemu czytelnikowi daje szansę zobaczenia siebie inaczej, to znaczy - w świetle inaczej sproblematyzowanego życia niekoniecznie zawsze codziennego..." - prof. Roman Kubicki.

50,00 zł
35,50 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 14,50 zł

20
Historia badań nad miażdżycą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia badań nad miażdżycą
Dostępny
9 szt.

Nazwiska twórców monografii to swoisty piedestał polskiej lipidologii i każdy polski Czytelnik - a zwłaszcza lekarz kardiolog, internista, lekarz rodzinny - już na wstępie uzna Autorów tej książki za wystarczającą rekomendację. Można się zastanawiać, czy w dobie powszechności internetu, niezwykłego przyspieszenia akumulacji wiedzy i badań naukowych warto jeszcze pisać podręczniki i monografie. Zwłaszcza w dziedzinie lipidologii, nauki o miażdżycy i jej farmakoterapii, w których zmiany następują tak szybko, że każda ukazująca się publikacja skazana jest w tej chwili opuszczenia drukarni na nieaktualność. A jednak czasem warto cofnąć się do podstaw, aby lepiej zrozumieć postęp wiedzy, uświadomić sobie wszystko, co działo się w badaniach nad miażdżycą, a nowoczesnej erze, jak czynią to Autorzy. Można się sprzeczać, czy w takim kompendium nie pomija się wielu ważnych badań, ponieważ historię badań nad miażdżycą można by przecież spisać już w kilku poważnych tomach. Opowiadam się jednak za takim wyborem, jakiego dokonali Autorzy, mam bowiem wrażenie, że podobnej monografii brakowało dotąd w polskiej literaturze Lapidarne ujęcie tej historii - od badań epidemiologicznych, poprzez podstawy patofizjologii lipoprotein, aspekty kliniczne dyslipidemii, leczenie dietetyczne, aż po najnowsze leczenie farmakologiczne - Autorzy zmieścili zaledwie na 176 stronach. Do kogo adresowana jest monografia? Myślę, że skorzystać z niej powinni przede wszystkim lekarze interniści i lekarze rodzinni. To oni bowiem, paradoksalnie, w dobie triumfu statyn raz zaawansowanych technik i badań obrazowych miażdżycy coraz częściej spotykają się z pacjentami, którzy nie wierzą w cholesterol, a rozważania nad masłem i margaryną traktują jedynie w kategoriach walki producentów o klienta, bo sporo czytali w internecie o największej mistyfikacji współczesnej medycyny - cholesterolowej teorii miażdżycy. Aby mieć pod ręką wiele kontrargumentów w rozmowie z takimi pacjentami, warto sięgnąć do monografii. Co interesującego znajdzie w tej książce kardiolog, ktoś taki jak niżej podpisany? Wiele śladów polskich badań nad miażdżycą, o których nie jest, niestety głośno w literaturze światowej, bo ich autorzy raportowali je w krajowych, nieindeksowanych i niefunkcjonujących z zachodnim świecie periodykach naukowych. Tym bardziej warto tę monografię przeczytać, co gorąco rekomenduję. Prof. dr hab. med. Krzysztof Filipiak, Warszawski Uniwersytet Medyczny

44,00 zł
31,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,32 zł

21
Piórnik tuba. Trolle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik tuba. Trolle
Starpak
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.24

Piórnik tuba z ulubionymi bohaterami z animacji „Trolle” wykonany został z materiału, który przepięknie się mieni. Do zamka piórnika dołączona została kolorowa zawieszka. Tuba pomieści długopisy, kredki oraz flamastry, a także wiele innych gadżetów. Pojemna, a zarazem zajmująca mało miejsca w plecaku, bardzo lekka. Przydatna w domu oraz w szkole. Wymiary: 7,5 x 21,0 cm

12,99 zł
Powiadomienie
22
Naklejki silver Trolls - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki silver Trolls
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.18

UWAGA! Towar wybierany losowo.

2,99 zł
Powiadomienie
23
Pamiętnik zamykany pluszowy. Trolle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętnik zamykany pluszowy. Trolle
Starpak
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.03

Pamiętnik o wymiarach 15x20 cm zamykany na kłódkę, aby lepiej chronić małe sekrety. Okładka pokryta kolorowym, miękkim pluszem z bohaterką Poppy. Rozwija wyobraźnię i umiejętność pisania dziecka.

19,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,6%
oszczędzasz 0,91 zł

24
Trolle. Zestaw kreatywny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trolle. Zestaw kreatywny
Starpak
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.27

Zestaw kreatywny o wymiarach 14.0x24.0 cm w formie notesu. Składa się ze stron z naklejkami oraz szablonów z konturami ulubionych bohaterów do wyklejania i kolorowania. Dodatkowo dołączone są szablony do odrysowywania kształtów i puste kartki pozwalające tworzyć swój własny niepowtarzalny design.

8,99 zł
Powiadomienie
25
Trolle. Pamiętnik zamykany - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trolle. Pamiętnik zamykany
Starpak
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.29

Mały, kwadratowy pamiętnik o wymiarach 13.5 x 13.5 cm zamykany na kłódkę, aby lepiej chronić małe sekrety. Rozwija wyobraźnię i umiejętność pisania dziecka.

7,99 zł
Powiadomienie
26
Pamiętnik zamykany w pudełku. Trolle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętnik zamykany w pudełku. Trolle
Starpak
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.22

Pamiętnik o wymiarach 17 x 12,5 cm, zamykany na kłódkę i dodatkowo zapakowany w pudełko z okienkiem, aby lepiej chronić małe sekrety. Rozwija wyobraźnię i umiejętność pisania dziecka.

19,50 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 2,6%
oszczędzasz 0,51 zł

27
Smiles 3. Pupil's Book + ieBook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smiles 3. Pupil's Book + ieBook
Dostępny
31 szt.

Smileys to złożony z czterech części kurs języka angielskiego dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Seria w unikalny sposób kształtuje przyjazne dzieciom środowisko nauczania. Zachęca i motywuje do nauki, odwołując się do takich tematów i rodzajów aktywności, które fascynują dzieci w tym wieku. Sprawia, że uczniowie mogą w pełni rozwinąć swój potencjał intelektualny.W skład pakietu (Pupil's Pack) wchodzi:Podręcznik w wersji niewieloletniej (Pupil's Book) - Edycja międzynarodowa. Jedyna różnica miedzy edycją międzynarodową a polską polega na braku polskiej kaligrafii w edycji międzynarodowej.Interaktywny eBook (Interactive eBook) - Edycja międzynarodowa. Podręcznik cyfrowy jest interaktywną wersją podręcznika drukowanego. Umożliwia wykonywanie ćwiczeń w interaktywnej formie, wysłuchanie ścieżek dźwiękowych, obejrzenie filmów animowanych. Pozwala także grać w gry językowe i korzystać z interaktywnego słowniczka (w edycji międzynarodowej słowa są tłumaczone wyłącznie za pomocą rysunków). Na interaktywnym eBooku została zamieszczona także lekturka (Reader) w formie filmu animowanego z opcją wyświetlania tekstu oraz lekcje okolicznościowe (Let's Celebrate!).Broszura Let's Celebrate! z materiałami na lekcje okolicznościowe.

64,00 zł
55,68 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 8,32 zł

28
Cztery pory roku - Zima. Ćwiczenia wyrównawcze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cztery pory roku - Zima. Ćwiczenia wyrównawcze
Dostępny
11 szt.

Cztery pory roku. Zima to zestaw ćwiczeń o zróżnicowanym stopniu trudności przeznaczony dla uczniów klas młodszych.Zadania zawarte w publikacji mają na celu:wzbogacać zasób słownictwa,doskonalić umiejętności czytania ze zrozumieniem,usprawniać grafomotorykę,poszerzać wiedzę ogólną dziecka.Zestaw zawiera:teksty o różnym stopniu trudności,krzyżówki,quizy,kolorowanki,historyjki obrazkowe,zagadki,i... różne niespodzianki.Ćwiczenia sprawdzają się w pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych, m.in. z dziećmi z uszkodzonym słuchem. Są doskonałą pomocą podczas zajęć wyrównawczych.

38,00 zł
36,10 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,90 zł

29
Prowadzenie sprzedaży produktów i usług reklamowych. Kwalifikacja A.26.2. Podręcznik do nauki zawodu.Technik organizacji reklamy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prowadzenie sprzedaży produktów i usług reklamowych. Kwalifikacja A.26...
Dostępny
10 szt.

Publikacja pozwala zdobyć wiedzę i umiejętności dotyczące tworzenia i aktualizacji bazy danych o klientach, identyfikacji typu klienta, prowadzenia rozmowy sprzedażowej, przedstawiania oferty sprzedaży produktów i usług reklamowych. Autorki omawiają w niej znaczenie strategii marketingowej, czynności związane z realizacją zlecenia oraz proces składania zamówienia na produkty i usługi reklamowe. Wyjaśniają też, jak skutecznie prowadzić negocjacje i sporządzać dokumentację dotyczącą sprzedaży produktów i usług z wykorzystaniem odpowiednich programów komputerowych. Każdy temat został wzbogacony licznymi przykładami i ćwiczeniami. Wiele informacji ujęto w przejrzystych schematach i tabelach, aby pomóc uczniowi uporządkować wiedzę. W celu umożliwienia mu samodzielnej oceny znajomości tematyki wprowadzono pytania kontrolne dotyczące wszystkich poruszanych w książce zagadnień. Dla nauczycieli dostępne są bezpłatne materiały metodyczne – do pobrania w Klubie Nauczyciela. Numer dopuszczenia MEN: 36/2016

49,80 zł
44,32 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 5,48 zł

30
Sprzedaż produktów i usług reklamowych. Podręcznik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprzedaż produktów i usług reklamowych. Podręcznik
Dostępny
20 szt.

Podręcznik jest napisany prostym, nieskomplikowanym językiem i zawiera wyjaśnienie wielu wyrażeń ze słownictwa branżowego stosowanego na rynku reklamowym. Oferuje podstawowy zasób wiedzy, niezbędny do rozpoczęcia pracy w podmiotach rynku reklamowego, dlatego może być przydatny również dla osób, które poszukują pracy w reklamie lub niedawno ją rozpoczęły. Wszystkie zagadnienia zostały omówione w podręczniku w jak najbardziej praktyczny sposób i zobrazowane wzorami dokumentów, wyliczeniami oraz przykładami rzeczywistych zdarzeń. Podręcznik składa się z ośmiu rozdziałów: 1. Miejsce i znaczenie agencji reklamowej w gospodarce. 2. Produkty reklamowe na rynku. 3. Opracowywanie ofert handlowych na rynku reklamowym. 4. Ceny na rynku reklamowym, wynagrodzenie agencji reklamowej, wycena ofert handlowych. 5. Prezentacje. 6. Typy klientów agencji reklamowych oraz tworzenie i zarządzanie bazą danych klientów. 7. Spotkania biznesowe, w tym rozmowy sprzedażowe i negocjacje. 8. Realizacja zleceń i dokumentowanie sprzedaży. Podręcznik został dopuszczony do użytku szkolnego przez Ministra Edukacji Narodowej i wpisany do wykazu MEN pod numerem 35/2016.

33,60 zł
28,56 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,04 zł

31
Plecak mini, Trolle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak mini, Trolle
Starpak
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.02

Miniplecak jest idealny na wycieczki dla przedszkolaka i pierwszaka. Żywe kolory i oryginalne zdobienie z wykorzystaniem motywów z ulubionych dziecięcych bajek.

20,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,4%
oszczędzasz 0,91 zł

32
Etnolingwistyka Tom 28 Problemy języka i kultury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,90 zł
31,52 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

33
Dla najmłodszych szachistów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dla najmłodszych szachistów
Dostępny
8 szt.

Bestseller dla dzieci, rodziców i trenerów. Zawiera materiały szkoleniowe dla najmłodszych szachistów zebrane, opracowane i sprawdzone w praktyce przez autora podczas wieloletniej pracy trenerskiej. Dla rozwoju szachowych umiejętności oprócz gry praktycznej duże znaczenie ma samodzielna praca. W pierwszych momentach jej potrzebę wypełni oferowana książka. Należy ją czytać po trochu, godzinę lub dwie, ale codziennie. W czasie uczenia się materiału teoretycznego i analizy przykładów szkoleniowych należy korzystać z pomocy szachownicy i figur. Zadania można też rozwiązywać na diagramach w książce, szczególnie te, które się już analizowało - celem utrwalenia materiału.

31,50 zł
23,63 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,87 zł

34
Design: The Whole Story - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Design: The Whole Story
Niedostępny
Brak

Design: The Whole Story takes a close look at the key developments, movements and practitioners of design around the world, from the beginnings of industrial manufacturing to the present day. Organized chronologically, it locates design within its technological, cultural, economic, aesthetic and theoretical contexts. From the high-minded moralists of the 19th century to the radical thinkers of modernism ? and from the emergence of showmen such as Raymond Loewy in the 1930s to today?s superstars such as Philippe Starck ? the book provides in-depth coverage of a subject that touches all our lives. Iconic works that mark significant steps forward or that characterize a particular era or approach ? such as Marcel Breuer?s Wassily chair of 1925, Eliot Noyes? corporate identity work for IBM in the 1950s and Matthew Carter?s Verdana typeface, designed to be read on screen ? are analysed in detail, while the text sets out the framework of ideas, intent and technology within which differing approaches to design have evolved. From the cars we drive and the products we buy to the graphics that surround us, we are all consumers of design. Design: The Whole Story provides all the information needed to decode the material world.

104,00 zł
Powiadomienie
35
Bliskie okolice Wrocławia część południowo-wschodnia, 1:50 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bliskie okolice Wrocławia część południowo-wschodnia, 1:50 000
Dostępny
4 szt.

Na zachodzie mapa sięga po centrum Wrocławia, na wschodzie do Brzegu, południowa granica określona jest przez Wiązów, północna przez Oleśnicę. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 17°04? - 17°30? długości geograficznej wschodniej oraz 50°49?-51°14? szerokości geograficznej północnej. Mapa aktualizowana w terenie, zawiera długości szlaków pieszych i rowerowych, nazwy ulic, rodzaje nawierzchni dróg, zabytki. Tak dokładnej mapy turystycznej tego obszaru jeszcze nie było! Druga strona zawiera plany miast: Brzeg (1:12 000) z powiększonym centrum (1:6 000), Oleśnica (1:12 000), Oława (1:12 000), Jelcz-Laskowice (1:12 000).

8,28 zł
5,99 zł

Rabat 27,7%
oszczędzasz 2,29 zł

36
Loch udawanej niewiedzy. Polityczność policji, CBA i prokuratury - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Loch udawanej niewiedzy. Polityczność policji, CBA i prokuratury
Dostępny
40 szt.

Czy państwo, nie będąc bytem realnym, posiada władzę do eliminowania tendencji do upolityczniania Policji, CBA i prokuratury? Czy zasada prawna apolityczności zyskała swą polityczną rangę, stając się nośnym i wygodnym hasłem, koniunkturalnie uniemożliwiającym eksplorowanie związków między działaniami politycznymi a służbami i prokuraturą? Czy doszło do legislacyjnie sformalizowanego obowiązku uwzględniania przesłanek pozaprawnych, stanowiących pochodną politycznych poglądów osób sprawujących dane funkcje? Czynności operacyjno-rozpoznawcze nie w każdym zakresie mogą być usprawiedliwione bezpieczeństwem. Ukryte oznaczanie obywateli za pomocą numerów znaczących oraz posługiwanie się informatycznymi, uproszczonymi charakterystykami jednostek jest prawdopodobne. Gdy konstrukcje normatywne są niewykonalne, pełne klauzul generalnych, prawo staje się iluzją. W konsekwencji mamy więc jedynie pozory ochrony. „To wnikliwa, wieloaspektowa i erudycyjna analiza podjętej problematyki. Liczne oceny własne i wnioski, obiektywizujące i zniuansowane, są zarazem wyraziste i przekonujące we wskazanej egzemplifikacji. Książka zasługuje na przeczytanie z uwagi na wysoką, bardzo dobrą ocenę wśród najlepszych i najbardziej istotnych pozycji z tematyki państwa prawnego. Jest to praca wartościowa i pożyteczna. Znacząco wzbogaca badania politologiczne polskiej demokracji, modernizacji państwa i społeczeństwa obywatelskiego” – z recenzji prof. zw. dra hab. Tadeusza Godlewskiego, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydział Politologii i Studiów Międzynarodowych. „Już sam wybór tematu budzi uznanie i podobnie jest z przyjętym zadaniem badawczym oraz sposobem uporania się z nim. Kompetentnie i przejrzyście autorka obnaża chaos myślowo-pojęciowy i powierzchowność przesłanek obowiązującej urzędowej lub obiegowej terminologii. Potwierdza, że nie można trafnie rozwiązywać problemów ustrojowych bez poważnej i kompetentnej refleksji teoriopolitycznej. Ukazuje pole dla rozmaitych nadużyć propagandowo-ideologicznych, jakie otwiera się w przypadku celowego bądź nieumyślnego niechlujstwa terminologicznego” – z recenzji prof. dra hab. Mirosława Karwata, Uniwersytet Warszawski Instytut Nauk Politycznych.

44,00 zł
17,16 zł

Rabat 61,0%
oszczędzasz 26,84 zł

37
Bliskie okolice Wrocławia, część południowo-zachodnia. Mapa 1:50 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bliskie okolice Wrocławia, część południowo-zachodnia. Mapa 1:50 000
Dostępny
2 szt.

Na wschodzie mapa sięga po centrum Wrocławia, na zachodzie do Środy Śląskiej, południowa granica określona jest przez wsie Słupice, Kełczyn, Oleszna, Radzików, północna przez Ligotę Piękną, Gosławice i Brodno. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 16°33' - 17°01' długości geograficznej wschodniej oraz 50°49' - 51°14' szerokości geograficznej północnej. Mapa obejmuje swym zasięgiem Park Krajobrazowy Doliny Bystrzycy, Ślężański Park Krajobrazowy oraz Zbiornik Mietkowski. Mapa aktualizowana w terenie, zawiera długości szlaków pieszych i rowerowych, nazwy ulic, rodzaje nawierzchni dróg, zabytki. Tak dokładnej mapy turystycznej tego obszaru jeszcze nie było! Druga strona zawiera bogato ilustrowane fotografiami opisy miejscowości oraz obszarów geograficznych.

8,28 zł
5,99 zł

Rabat 27,7%
oszczędzasz 2,29 zł

38
Manewry w porcie. Krok po kroku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Manewry w porcie. Krok po kroku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.17

Każdy żeglarz musi umieć manewrować jachtem w dowolnej marinie czy porcie. Książka zawiera wszystko, co trzeba wiedzieć na ten temat. Podczas testów każdy manewr został dokładnie obfotografowany z lotu ptaka. Z pomocą zdjęć autorzy krok po kroku przedstawiają poszczególne czynności - kolejność użycia lin, ustawienie płetwy sterowej, liczbę potrzebnych obrotów silnika, czy rozmieszczenie załogantów. Najważniejsze zagadnienia poruszane w książce to: - Podejście i odejście na silniku i pod żaglami - Ferholung i overholung - Kotwiczenie w zatokach i marinach - Holowanie i bycie holowanym - Manewr "człowiek za burtą" Cumowanie i odchodzenie od wszelkiego rodzaju nabrzeży - pływających pomostów, kamiennych ścian, z muringami lub bez przestanie ci sprawiać trudności. Niezależnie od tego czy użyjesz silnika, czy żagli i jak liczną załogę masz na pokładzie...

59,90 zł
50,92 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,98 zł

39
Technologie ochrony środowiska w przemyśle i energetyce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Technologie ochrony środowiska w przemyśle i energetyce
Dostępny
6 szt.

Publikacja prezentuje metody oczyszczania powietrza, wody i gleby skażanych podczas produkcji energii w zakładach energetycznych, przemysłowych oraz gospodarstwach domowych. Przedstawia technologie ochrony środowiska w ujęciu chemicznym, fizycznym, mechanicznym. Poruszone w książce zagadnienia techniczne i technologiczne są faktycznie związane z ochroną atmosfery, hydrosfery i litosfery Ziemi. Każde z omawianych zagadnień poprzedza wstęp, w postaci nawiązania do podstaw teoretycznych, następnie są przedstawione metody jego realizacji z podaniem aparatów i urządzeń oraz parametrów technologicznych. Zakończeniem tematu jest charakterystyka środowiskowa i ekonomiczna omawianych proekologicznych technologii z podaniem miejsca ich realizacji. Książka jest adresowana do kadry technicznej zakładów przemysłowych, gdyż praktycznie wszystkie w mniejszym lub większym stopniu negatywnie oddziałują na środowisko, oraz do studentów wydziałów energetycznych, chemicznych, mechanicznych, ochrony środowiska i innych.

104,00 zł
91,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 12,48 zł

40
Think. Student's Book 5 with Online Workbook and Online Practice - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Think. Student's Book 5 with Online Workbook and Online Practice
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.25

Challenge and inspire your teenage learners to think beyond language. Think is a fresh, vibrant course designed to engage teenage learners and make them think. As well as building students' language skills, it offers a holistic approach to learning: developing their thinking skills, encouraging them to reflect on values and building self-confidence. Topics are chosen to appeal to and challenge teenagers, firing their imagination and ensuring effective learning. This version of the Student's Book includes access to the online learning management platform with full Workbook content online plus further practice and interactive video activities. Teachers can use the platform to track students' progress and ensure more effective learning.

116,00 zł
104,40 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,60 zł

41
Think. Student's Book 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Think. Student's Book 5
Dostępny
42 szt.

Challenge and inspire your teenage learners to think beyond language. Think is a fresh, vibrant course designed to engage teenage learners and make them think. As well as building students' language skills, it offers a holistic approach to learning: developing their thinking skills, encouraging them to reflect on values and building their self-confidence. Topics are chosen to appeal to and challenge teenagers, firing their imagination and ensuring effective learning. Exam-style exercises and tips help students prepare for Cambridge English Key, Preliminary and First. Informed by the Cambridge English Corpus, the course reflects real language usage and 'Get it right' sections help students avoid common mistakes.

94,00 zł
84,60 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,40 zł

Wróć do góry