hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2016.09.19

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 19 września 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Raz DWA trzy – słyszymy (Joanna Bartosik), na drugim Raz dwa TRZY – mówimy (Joanna Bartosik). Kolejny produkt to Blok techniczny A3, kolorowy, cena za 1 szt (Hasta) oraz Prastara alchemia. Celtyckie węzły, mandale i święte symbole (Cher Kaufmann).
1
Raz DWA trzy – słyszymy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Raz DWA trzy – słyszymy
Dostępny
89 szt.

Książeczka Raz, DWA, trzy – słyszymy ćwiczy i rozwija zmysł słuchu dziecka. Wprowadzamy dziecko w świat wyrazów dźwiękonaśladowczych. Malec zaczyna się przysłuchiwać, gaworzy, aż wreszcie tworzy własne słowa. W książce kap, kap, kap pada deszcz, na rowerze jeździ pies, który szczeka, a kominiarz wyskakuje z komina jak pajacyk z pudełka – a kuku!

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

8 osób kupiło
2
Raz dwa TRZY – mówimy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Raz dwa TRZY – mówimy
Dostępny
41 szt.

Książeczka Raz, dwa, TRZY – mówimy wspiera naukę i rozwój mowy 2–3-latków, a także naukę uprzejmości. Pomaga też młodym damom i dżentelmenom zapamiętać podstawowe zwroty, takie jak „dzień dobry” czy „do widzenia”.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

7 osób kupiło
3
Blok techniczny A3, kolorowy, cena za 1 szt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blok techniczny A3, kolorowy, cena za 1 szt
Hasta
Dostępny
1003 szt.

Blok techniczny do wykonywania wszystkich prac plastycznych suchych i mokrych, idealny do rysunku i kreślenia ołówkiem lub tuszem. 10 kolorowych kart, format A3. Cena za 1 blok.

9,99 zł
4 osoby kupiły
4
Prastara alchemia. Celtyckie węzły, mandale i święte symbole - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prastara alchemia. Celtyckie węzły, mandale i święte symbole
Dostępny
5 szt.

Kolorowanie odpręża, uwalnia od stresu i wyzwala kreatywność. Już samo dobieranie kredek i flamastrów nieoczekiwanie okazuje się stymulujące. Nadawanie kolorów starożytnym symbolom to łatwy sposób przenoszenia się w odległe czasy, inne miejsca, różne światy. Każdy z ręcznie narysowanych projektów zawartych w tej książce został zainspirowany spuścizną dawnych kultur, autorka zwraca szczególną uwagę na odprężające i wzmacniające znaczenie pradawnych znaków. Czy wybierzemy celtycką plecionkę, buddyjską mandalę czy znak yin-yang - każdy z nich przeniesie nas w kreatywne, tchnące spokojem, zachwycające miejsce. Możemy również wykorzystać załączony przewodnik, który pomoże nam odkryć znaczenie kryjące się za poszczególnymi obrazami. Pradawne symbole otworzą swój świat zarówno osobie początkującej, jak i doświadczonemu w kolorowaniu artyście, jeżeli tylko - nakładając kolor za kolorem - nada im nowe, barwne życie.

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

2 osoby kupiły
5
Wiosna na ulicy Czereśniowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiosna na ulicy Czereśniowej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.26

Pełna zabawnych szczegółów, sympatycznych postaci i ujmująco codziennych sytuacji książka obrazkowa, w której nie pada ani jedno słowo. Wiosenna wyszukiwanka z bestsellerowej serii, która podbiła świat Już wiosna! Zielenią się pola, łąki i trawniki, kwitną pierwsze kwiaty, a zwierzęta wychodzą ze swych kryjówek, by wygrzewać się w słońcu. Ulica Czereśniowa tętni życiem. Na dworcu, na rynku, w sklepie, w parku – wszędzie aż roi się od ludzi. Czy zdołasz odnaleźć wszystkich? Sprawdź, co przydarzyło im się w ten piękny wiosenny dzień. Każda strona tej książki to barwna, pełna szczegółów i postaci ilustracja przedstawiająca fragment miasta. Na kolejnych rozkładówkach odnajdujemy tych samych bohaterów w różnych miejscach i momentach dnia. Wypatrywanie ich i układanie opowieści o ich przygodach to wciągająca zabawa na długie godziny. Ciepłe ilustracje Rotraut Susanne Berner, jej sympatyczni bohaterowie, humor i pogodny klimat ulicy Czereśniowej oczarowały już tysiące małych czytelników na całym świecie. Wiosna na ulicy Czereśniowej i Lato na ulicy Czereśniowej otwierają polską edycję serii, która jak dotąd ukazała się w 15 krajach w łącznym nakładzie niemal 1 000 000 egzemplarzy.

36,90 zł
27,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

2 osoby kupiły
6
Mój ojciec. Mój przyjaciel - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój ojciec. Mój przyjaciel
Dostępny
65 szt.

"Dobrze wiemy, że przemoc, lekkomyślność i zuchwalstwo są przekazywane z rodziców na dzieci. Jednak odnosi się to także do takich umiejętności, jak uważność, empatia, szacunek, a nawet czerpanie przyjemności i radości z życia – umiejętności, które są słabo widoczne we współczesnych społeczeństwach, nie mówiąc już o braku ich naukowego opracowania. Dlatego ta książka Arno i André Sternów jest kamieniem milowym na drodze do zrównoważonego społeczeństwa. Otwiera nam oczy na znaczenie kochającej, troskliwej i motywującej relacji między ojcami a synami" - Prof. dr Gerald Hüther, neurobiolog Mały Arno Stern jeździ swoim czerwonym samochodzikiem po podwórku, kiedy nagle woła go matka: „Arno, odstaw samochód i chodź szybko!”. Tak zaczyna się w 1933 roku ucieczka żydowskiej rodziny przed nazistami. Ojciec Arno, Isidor, kierowany intuicją i niewyczerpaną ufnością w Boga wie, że potrzeba cudu, by odnalazł spokój i szczęście dla swojej rodziny. Zaufanie i bezwarunkowa miłość są kluczem dostępu Isidora do swojego syna Arno, który stanie się wynalazcą Malortu i osiągnie niezwykłe sukcesy naukowe. Arno z kolei przekazuje tę tradycję zaufania synowi André, któremu dał przywilej niechodzenia do szkoły. Dziś André także ma synów… Sternowi zależy nie na tym, aby zobaczyć u dzieci spełnienie własnych oczekiwań, ale by wzrastały one w przestrzeni miłości, zaufania i motywacji, w której ich umiejętności mogą rozwijać się bez ograniczeń. Opowieść Arno i André Sternów to poruszająca historia rodziny, pokazująca, jak ważna w życiu człowieka jest głęboka potrzeba posiadania kochającego ojca. Trzy pokolenia ojców i synów pokazują, że miłość i zaufanie są dziedziczne. To niezwykle cenny głos w aktualnej dyskusji o „nowym ojcostwie” i problemach współczesnych chłopców.

54,00 zł
38,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,12 zł

2 osoby kupiły
7
Odkrywanie śladu. Czym jest zabawa malarska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odkrywanie śladu. Czym jest zabawa malarska
Dostępny
59 szt.

Arno Stern uczy nas, jak patrzeć na rysunki dzieci – nie wystarczy się przy nich zatrzymać, trzeba też przyjrzeć się im w skupieniu, uwolnić się od utartych schematów i prób oceny oraz zastanowić się, w jaki sposób dzieci próbują przez rysowanie i malowanie wyrazić siebie oraz to, co je dotyka. Dopiero wtedy można zrozumieć, co wyrażają ich rysunki i co się za nimi kryje. Arno Stern nazywa to „śladem”. W książce tej z ogromną starannością opisuje, jakie ścieżki zaprowadziły go do odkrycia „śladu” oraz w jaki sposób można samodzielnie dostrzec go w rysunkach i obrazach dzieci Prof. dr Gerald Hüther Arno Stern od ponad sześćdziesięciu lat nieprzerwanie prowadzi w Paryżu pracownię malarską. W książce Odkrywanie śladu prezentuje wnioski płynące z analizy i obserwacji tysięcy dziecięcych rysunków. Odkrycia Arno Sterna znajdują dziś potwierdzenie w wynikach badań w dziedzinach epigenetyki, neurologii i embriologii. W swojej książce w imponujący sposób przedstawia, jak dzieci malują, kiedy stworzy się im do tego odpowiednie warunki.

54,00 zł
38,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,12 zł

1 osoba kupiła
8
Przewodnik Pani Bradshaw. Ilustrowany informator o drogach żelaznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik Pani Bradshaw. Ilustrowany informator o drogach żelaznych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.25

Bogato ilustrowany i obfitujący w użyteczne ciekawostki Przewodnik Pani Bradshaw prezentuje Równiny Sto jak żaden inny. Autoryzowany przez samego pana Lipwiga z Higienicznej Drogi Żelaznej Ankh-Morpork i Równin Sto, bezcenny przewodnik pani Georginy Bradshaw po wszystkich stacjach i przystankach kolei w pełni zasługuje na miejsce w bagażu każdego podróżnego na Dysku, choćby nawet nie ruszał się z fotela. Od linowej ścieżki w Wielkim Zwisie do suków w Zemphis: pouczające widoki po drodze. Bilety, panacea i jak przewieźć bagiennego smoka: kluczowe wskazówki i praktyczne strony podróży. Eleganckie kurorty i malownicze oberże: przyzwoite i czyste kwatery dla wszelkich gatunków i rozmiarów. Terry Pratchett był uznanym twórcą, autorem niezwykle popularnego na całym świecie cyklu o Świecie Dysku. Pierwsza powieść tego cyklu, „Kolor magii”, została wydana w roku 1983. Jego czterdziesta powieść o Dysku, „Para w ruch”, ukazała się w roku 2013. Książki Pratchetta doczekały się licznych adaptacji scenicznych i filmowych, a ich autor był wielokrotnie nagradzany – zdobył m.in. Medal Carnegiego i został nobilitowany za zasługi dla literatury. Zmarł w marcu 2015 r.

29,90 zł
22,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

1 osoba kupiła
9
Człowiek honoru? Czesław Kiszczak w rozmowie z Jerzym Diatłowickim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Człowiek honoru? Czesław Kiszczak w rozmowie z Jerzym Diatłowickim
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.08

Niepublikowana dotychczas spowiedź generała Kiszczaka. W tej książce zebrano o wiele więcej dokumentów, niż IPN znalazł w tak zwanej „szafie Kiszczaka”. W efekcie niemal 20-letniej znajomości Jerzego Diatłowickiego z generałem Czesławem Kiszczakiem, były szef MSW dopuścił autora nie tylko do swego prywatnego domowego archiwum, ale także zwierzał mu się z sekretów swojego życia – przekazując ogromną liczbę nieznanych i sensacyjnych informacji na temat najnowszej historii Polski.W książce przedstawione są skomplikowane relacje szefa MSW z generałem Jaruzelskim. Poznajemy kulisy: wydarzeń Grudnia 70., przygotowań do wprowadzenia stanu wojennego, a później spotkań w Magdalence i obrad Okrągłego Stołu. Kiszczak opowiada również o ludziach, których poznał w czasie swojej kariery: marszałku Rokossowskim, szefach wszechwładnej wojskowej bezpieki, m.in. Dymitrze Wozniesienskim oraz Ignacym Krzemieniu, oraz wielu innych. Poznajemy także szczegóły planowanego przez MSW zamachu na Adama Michnika i różne sekrety partyjnych towarzyszy. Jerzy Diatłowicki (ur. 1941 w Kazachstanie, planuje zgon nie później niż w 2017 roku). Studiował (bez dyplomu): medycynę, filozofię, socjologię. Publicysta, dziennikarz, autor filmów i programów dokumentalnych. W marcu 1968 roku aresztowany jako student UW, pod zarzutem „organizowania zgromadzeń mających na celu przestępstwo”, relegowany z Uniwersytetu, wobec niestwierdzenia przestępstwa zwolniony z aresztu po czterech miesiącach, ukarany jedynie kolegium. Od jesieni 1968 pracował jako robotnik (pomocnik magazyniera), następnie w RSW PRASA, w Instytucie Organizacji Przemysłu Maszynowego jako socjolog, rzecznik prasowy Zespołu Filmowego X Andrzej Wajdy. Od 1985 r. członek i pracownik spółdzielni UNICUM zrzeszającej bezrobotnych byłych członków „S”. Współautor serialu telewizyjnego „Przyłbice i kaptury” (1985r.). Autor wywiadu rzeki z Bogusławem Bagsikiem i Andrzejem Gąsiorowskim „Jak kradliśmy księżyc” (1991). Autor filmów dla telewizji austriackiej ORF (1983-1991) oraz TVP (1990-1998). W latach 1993-1998 pomysłodawca i prowadzący cykl programu publicystycznohistorycznego „Rzeczpospolita Druga i Pół”. Publikował w tygodniku „Polityka” oraz miesięczniku „Focus – Historia”.

45,00 zł
33,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

10
Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.02

15 znakomitych opowiadań o tym, co w życiu najważniejsze. Przedstawiamy zbiór opowiadań dla młodzieży w wieku 11-15 lat – o tym, co w życiu najważniejsze: o przyjaźni, szacunku, sprawiedliwości, odwadze, wolności, ale też optymizmie, życzliwości, pokojowym nastawieniu do świata… Autorami czternastu opowiadań (o każdej z wartości) są laureaci Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, organizowanego przez Fundację ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom. Opowiadanie o mądrości napisał zaś związany od lat z Fundacją Andrzej Maleszka, niezwykle popularny i lubiany autor bestsellerów dla dzieci i znakomity reżyser. Niewiele jest książek tak poważnie traktujących młodego czytelnika. Znakomicie napisana, świetnie zilustrowana – śmieszy i wzrusza, rozczula i skłania do refleksji, prowokuje do sporów i dyskusji. Na pewno niejeden nastolatek będzie identyfikował się z bohaterami Gorzkiej czekolady... – Kacprem, któremu tak trudno zdobyć się na odwagę, nastoletnią właścicielką wielorasowego psa Kufla, której życie będzie o wiele prostsze, gdy przestanie notorycznie kłamać, Jackiem i Marcinem, którzy zupełnie inaczej oceniają, co to szczęście, a co pech. W tych opowiadaniach znajdą też swoje portrety sami dorośli – czasem (jak w „Rajskim ptaku”) ostro zarysowane. I świat, który w tym wieku ocenia się może najsurowiej, ale jakże szczerze. Piętnaście opowiadań – piętnaście wartości na piętnastolecie Fundacji ABCXXI, która od lat mówi o emocjach młodych czytelników, czyli o tym, co najważniejsze. „Ważna książka o ważnych sprawach – na ważny wiek” – Dorota Koman. Spis opowiadań:. • Katarzyna Ryrych – „Złomek”, „Szczęśliwego nowego roku”, „Rajski ptak”, „Niebieska kredka”, • Barbara Kosmowska – „Fan – Fatalne zauroczenie”, „Gorzka czekolada”, „Koszulka z numerem 6”, • Katarzyna Terechowicz – „Kacper”, • Wojciech Cesarz – „Dolina jeleni”, • Katarzyna Terechowicz i Wojciech Cesarz – „Burza”, „Sztuka programowania”, • Paweł Beręsewicz – „Pech”, „Nędzny tchórz”, „System”, • Andrzej Maleszka – „Opowiadanie o mądrości”. Współwydawca: Fundacja ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom

32,00 zł
24,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,00 zł

2 osoby kupiły
11
Świat Dysku Terry'ego Pratchetta do kolorowania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat Dysku Terry'ego Pratchetta do kolorowania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.08

Paul Kidby, doborowy grafik sir Terry'ego Pratchetta, stworzył ilustracje do Ostatniego bohatera, od roku 2002 projektował okładki powieści ze świata Dysku, a także jest autorem znakomitego albumu Sztuka Świata Dysku. Jeśli pióro Terry'ego Pratchetta powołało jego postaci do życia, to pędzel Paula Kidby'ego pozwolił im je przeżywać. Świat Dysku Terry’ego Pratchetta do kolorowania zawiera czarno-białe rysunki oparte na jego niezwykle popularnych obrazach, a także oryginalne prace, stworzone wyłącznie dla tej książki. Pojawiają się tu takie ikoniczne dyskowe osobowości jak babcia Weatherwax, Sam Vimes, nadrektor Ridcully, Rincewind, Tiffany Obolała i oczywiście ŚMIERĆ. Świat Dysku Terry’ego Pratchetta do kolorowania to obowiązkowa lektura dla wszystkich fanów Świata Dysku.

29,90 zł
22,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

12
Słoń w autobusie? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słoń w autobusie?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.07

Ta książka – rekomendowana dla dzieci powyżej czterech lat - dzięki znakomitym ilustracjom i dowcipnym wierszykom – zaprasza do zabawy dzieci i dorosłych. To zbiór krótkich, śmiesznych historyjek o zwierzętach i różnych środkach transportu. Z przymrużeniem oka wyjaśniają, dlaczego np. słoń nie powinien jeździć autobusem, tygrys pociągiem, świnka na desce czy stonoga na rolkach i dlaczego żyrafa nie może latać samolotem. Jednocześnie prezentują one dzieciom różne środki transportu i zachęcają małych czytelników do kontunuowania zabawy zapoczątkowanej na kartach książki. Przykłady niesfornych zwierząt jakby mimochodem uczą też, czego nie powinno się robić (np. rozrzucać produktów w sklepie czy rozrabiać na sklepowych wózkach jak płatająca małpie figle małpka). Krótkie rymowane teksty utrwalą się w głowach dzieci niczym wierszyki Brzechwy lub Tuwima, rozwijając przy tym nie tylko pamięć, ale i wyobraźnię maluchów. A znakomite ilustracje Davida Tazzymana już od najmłodszych lat będą kształtować gust młodego czytelnika. Słoń w autobusie? Nie, nie ma mowy!Gdy wsiądzie olbrzym, zamęt gotowy!Bo szary kolos ma wielki zad –Czy po siedzeniach zostanie ślad?Przy aucie stoi niedźwiedź z lodami???Tak! Bo on lody jada pasjami!Gdy mu ktoś przerwie, to wpada w złość,Taki już z niego... lodowy gość! Fragment książki Uczysz się, śmiejąc. Śmiejesz się, ucząc.Dorota Koman Patricia Cleveland-Peck wydała czternaście publikacji dla dzieci. Jest również autorką książek dla dorosłych i scenariuszy. Obecnie pracuje jako dziennikarka, ale dla swojej małej wnuczki wróciła do świata książek dla dzieci – m.in. bardzo ciepło przyjętą publikacją „Słoń w autobusie?”.

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

13
Okrakiem na barykadzie. Dziennikarze i celebryci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okrakiem na barykadzie. Dziennikarze i celebryci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.11

Trudno być dziś dziennikarzem w Polsce: co raz to narzekają, że jesteś niepotrzebny i niedługo nieuchronnie zastąpią cię skomputeryzowane maszyny. Niełatwo w tym samym czasie utrzymywać się z celebrzenia na tej scenie: stajesz się przedmiotem łatwym do obrażania, wyśmiewania, a w najlepszym przypadku nie doceniają cię. Jak jest, gdy jest się po trosze i jednym, i drugim – to główna teza tej książki. Co się dzieje, gdy będąc dziennikarzem, starasz się trafiać z przekazem do swojej publiczności, stosując narzędzia celebrytów? Nie czarujmy się – tylko wtedy, gdy czujemy oddech czytelnika za naszymi plecami, uprawianie tego zawodu ma sens. Książka traktuje o styku dziennikarstwa, coraz powszechniej stabloidyzowanego, i systemu celebryckiego, coraz powszechniej wkraczającego w miejsca, które do tej pory funkcjonowały jako salony (nie mylić z Salonem, ulubionym celem ataków grupy konserwatywnych dziennikarzy). Wiesław Godzic – profesor zwyczajny, filmoznawca i medioznawca. Związany z Uniwersytetem Śląskim (do 1983) i Jagiellońskim (do 2003), obecnie jest wykładowcą w Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS, kierownikiem Katedry Mediów Audiowizualnych. Zajmuje się semiotyką i retoryką przekazów medialnych. Stypendysta Fundacji Kościuszkowskiej, Central European University, Getty Foundation i Deutscher Akademischer Austauschdienst oraz norweskich fundacji rządowych. Wykładał m.in. w Cleveland State University, Rochester University w USA, Middlesex University w Londynie oraz w Bergen i Trondheim w Norwegii. Redaktor naczelny kwartalnika „Kultura Popularna” od 2002 roku. Autor wielu publikacji. Porzucił Kraków dla Milanówka. Zamienił kilka słów i uścisk dłoni z Umbertem Eco na Sycylii – co bardzo sobie ceni.

38,00 zł
28,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

14
Comanche. Tom 3. Wilki w Wyoming - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Comanche. Tom 3. Wilki w Wyoming
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.06

Trzeci tom klasycznej komiksowej sagi westernowej autorstwa Grega i Hermanna Toby i Clem, pracownicy rancza „Trzy Szóstki”, udaremniają napad na dyliżans, przepędzając bandytów. Jednak woźnica napadniętego pojazdu, Sid Bullock, zostaje raniony, co uniemożliwia kontynuację podróży. Dyliżans wraz z dość podejrzanym pasażerem i ryzykownym ładunkiem, jakim są pieniądze przeznaczone na wypłatę dla członków stowarzyszenia hodowców, trafia na ranczo. Jednak bandyci nie zamierzają rezygnować z łupu, a i sama przesyłka kryje w sobie nieoczekiwaną tajemnicę; Red Dust i jego towarzysze zostaną wciągnięci w skomplikowaną i niebezpieczną rozgrywkę... Niniejszy komiks, nawiązujący do najlepszych wzorów westernowych fabuł, zrealizowany został z prawdziwą maestrią tak przez doświadczonego i świetnie znającego amerykańskie realia scenarzystę, jak i przez coraz bardziej biegłego w realistycznej narracji graficznej rysownika. „Comanche” ukazywały się w Belgii i Francji od 1972 roku, a ostatni tom pierwszego cyklu wydano w 1983 roku. Hermann, będący ówcześnie wschodzącą gwiazdą komiksu frankofońskiego, tym właśnie tytułem wywalczył sobie miejsce wśród najważniejszych twórców komiksu europejskiego. W 2016 roku fakt ten został ukoronowany przyznaniem Hermannowi Grand Prix Festiwalu w Angouleme. Wydawnictwo Komiksowe od kilku lat proponuje czytelnikom komiksy Hermanna – serie „Wieże Bois-Maury”, „Bois-Maury” oraz cztery pojedyncze tomy komiksów –„Staruszek Anderson”, „Stacja 16”, „Bez przeznaczenia” (sc. Yves H.) i „Krwawe gody” (sc. Jean Van Hamme) to komiksy, które powinien znać każdy miłośnik europejskiego komiksu. Autorem scenariusza jest Greg (właśc. Michel Régnier, 1931-1999), jeden z najwybitniejszych scenarzystów komiksowych, autor scenariuszy m.in. do serii komiksów o Spirou, we Francji najbardziej znany dzięki serii „Achille Talon”, redaktor naczelny magazynu „Tintin” oraz dyrektor literacki wydawnictwa Dargaud. Szacuje się, że był współtwórcą ponad 250 albumów.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

15
Tytus, Romek i A'Tomek poznają historię hymnu Polski z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tytus, Romek i A'Tomek poznają historię hymnu Polski z wyobraźni Papci...
Dostępny
2 szt.

Papcio znowu zaskakuje swoich czytelników! Kolejny, szósty już album historyczny przygód Tytusa, Romka i A’Tomka. Tym razem bohaterowie komiksu zostają wysłani w czasy wojny księcia Bolesława III Krzywoustego z Niemcami. Kultowy rysownik sięga do kronik Galla Anonima, Wincentego Kadłubka i Jana Długosza i prowadzi swoje postacie przez książęce dwory i pola bitewne. Tytus staje się Tytusławem, Romek – Romełem, a A’Tomek – Atomirem, i ruszają z odsieczą. A jeśli do tego dodać, że Atomir staje się poetą? To trzeba przeczytać!Jak zapewnia autor: „Zapewne kronikarz Gall Anonim oraz książę Bolesław Krzywousty z wrażenia przekręcą się w grobie, gdy ujrzą album w sprzedaży”.Nowy komiks zawiera 45 nowych, kolorowych plansz, pełnych przygód naszych ulubionych bohaterów. W końcu, jak radośnie powiada Papcio: „Tylko barbarzyńskie ludy nie mają komiksów”. Henryk Jerzy Chmielewski (Papcio Chmiel) to najpopularniejszy autor komiksów w Polsce, grafik, rysownik i publicysta, nestor i mistrz polskich twórców komiksów. Urodził się 7 czerwca 1923 roku w Warszawie. Był uczestnikiem Powstania Warszawskiego. Karierę graficzną rozpoczął w 1947 roku jako rysownik w „Świecie Przygód”, a następnie w „Świecie Młodych”. Największą popularność przyniosła mu ukazująca się od 1957 roku seria komiksów „Tytus, Romek i A’Tomek”, która wyznaczyła poziom komiksowej narracji, warsztatu i humoru w twórczości dla młodszych czytelników. Henryk Jerzy Chmielewski był wielokrotnie nagradzany za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej oraz za osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju polskiej kultury; został odznaczony m.in. Warszawskim Krzyżem Powstańczym, Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2007), Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (w 2009 roku podczas uroczystości z okazji 65. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego). Jest Kawalerem Orderu Uśmiechu. Mieszka i pracuje w Warszawie. Czytelnicy, którzy wychowali się na jego twórczości, z nostalgią witają dzisiaj wznowienia znanych książeczek, kupują je swoim dzieciom i niecierpliwie czekają na nowe przygody ukochanych bohaterów z dzieciństwa.

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

16
Gregor i Kod Pazura. Tom 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gregor i Kod Pazura. Tom 5
Dostępny
1585 szt.

Wszyscy w Podziemiu robią, co mogą, by Gregor nie poznał Przepowiedni Czasu. Chłopiec podejrzewał, że jest w niej coś strasznego, lecz nie wyobrażał sobie, do jakiego stopnia: przepowiednia zapowiada śmierć wojownika. Teraz, gdy do Regalii zbliża się armia szczurów, a w mieście pozostały mama i siostra Gregora, wojownik musi odnaleźć w sobie siły, by bezpiecznie zaprowadzić rodzinę do domu i pomóc Regalianom się bronić. Los Podziemia leży w rękach Gregora, a czas płynie. Jest kod do złamania, tajemnicza nowa księżniczka, coraz silniejsza ciemna strona Gregora oraz wojna, która ma zakończyć wszystkie wojny.

34,90 zł
27,22 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,68 zł

17
Oblicza umysłu. Ucząc się kreatywności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oblicza umysłu. Ucząc się kreatywności
Dostępny
83 szt.

W dziesięć lat po pierwszym wydaniu swojej głośnej książki Ken Robinson napisał w pełni zaktualizowaną edycję. "Oblicza umysłu. Ucząc się kreatywności" to lektura pełna przykładów, naukowych analiz, a także zabawnych anegdot, stanowiąca szczegółową diagnozę edukacji i wielu innych sfer życia społecznego, a jednocześnie wezwanie do zmiany – do odkrycia w sobie niewyczerpanych pokładów zdolności kreatywnych, które stanowią o naszej przyszłości. W książce Ken Robinson udziela odpowiedzi na trzy najważniejsze pytania: • Dlaczego promowanie kreatywności jest kwestią fundamentalną? Liderzy biznesu, politycy i pedagodzy podkreślają ogromne znaczenie promowania kreatywności i innowacyjności. Dlaczego jest to ważne? • W czym tkwi problem? Dlaczego ludzie potrzebują pomocy, by stać się kreatywnymi? Dzieci przecież kipią od pomysłów! Dlaczego po okresie dorastania wydaje nam się, że już nie jesteśmy kreatywni? • Z czym się to wiąże? Czym jest kreatywność? Czy wszyscy są kreatywni czy też tylko nieliczni? Czy można rozwijać kreatywność, a jeżeli tak, to w jaki sposób? "Kreatywność jest największym darem ludzkiej inteligencji. Im bardziej złożony staje się świat, tym i my musimy być bardziej kreatywni, aby sprostać jego wyzwaniom. Jednak wielu ludzi zastanawia się czy w ogóle mają jakieś kreatywne zdolności. "Oblicza umysłu. Ucząc się kreatywności" mówią o tym, dlaczego kreatywność jest tak ważna, dlaczego ludzie uważają, że nie są kreatywni, jak do tego doszło i co możemy z tym zrobić". - Ken Robinson "Ken Robinson genialnie pisze o różnych przejawach niedoceniania i ignorowania kreatywności… szczególnie w naszych systemach edukacji". - John Cleese "Książka "Oblicza umysłu" wyjaśnia, dlaczego bycie kreatywnym w dzisiejszym świecie jest konieczne. Tej książki nie można przeoczyć". - Ken Blanchard, współautor "Jednominutowego menedżera" "Książki o kreatywności nie zawsze są kreatywne. Książka Robinsona jest upragnionym wyjątkiem: to zestaw szeroko zakrojonych, skłaniających do refleksji i użytecznych rozważań dla każdego, kto chce zrealizować nowe pomysły w biznesie, nauce czy sztuce". - Mihaly Csikszentmihalyi, profesor psychologii na Uniwersytecie w Chicago, autor bestsellerowego "Przepływu" "To najlepsza analiza rozłamu pomiędzy tymi rodzajami inteligencji, które tradycyjnie docenialiśmy w szkołach a tymi, których dziś potrzebujemy w organizacjach i społeczeństwach, z jaką się spotkałem". - Howard Gardner, psycholog, wykładowca m.in. Harvardu, twórca teorii inteligencji wielorakiej

59,00 zł
42,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,52 zł

18
Szkoła Detektywów Emila Wykopka. Bal piłkarzy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkoła Detektywów Emila Wykopka. Bal piłkarzy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.03.08

Podczas Balu Piłkarzy w tajemniczych okolicznościach zostaje skradzione cenne trofeum - Puchar Ligi. Bliźniaczki Misia i Wisia oraz Kordula, Benio i Maurycy wkraczają do akcji. To będzie trudne zadanie, bo każdy kolejny trop okazuje się fałszywy. Przestępca najwyraźniej wodzi młodych detektywów za nos. Tylko ścisła współpraca między przyjaciółmi może przynieść efekty.

23,00 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,8%
oszczędzasz 5,01 zł

19
Black&Decker. Warsztat Bricolo One z akcesoriami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Black&Decker. Warsztat Bricolo One z akcesoriami
Smoby
Dostępny
17 szt.

Dzięki takiemu bogatemu warsztatowi dzieci w bezpieczny sposób będą mogły wcielić się w rolę majsterkowicza. Najmłodsi uwielbiają naśladować rodziców wykonujących codzienne czynności domowe i w nich uczestniczyć, jednak nie zawsze jest to możliwe ze względów bezpieczeństwa. Ta całkowicie bezpieczna zabawka umożliwi robienie tego, co się podpatrzyło w świecie dorosłych. Rozpoznawalna i ceniona marka „Black&Decker” zainspirowała najwyższej jakości zabawki. Pozwoli dzieciom poczuć emocje związane z prawdziwą pracą w warsztacie, bądź po prostu da szansę wcielenia się w rolę dorosłych, którzy także na co dzień korzystają z narzędzi tej firmy, wykonując różnego rodzaju prace w gospodarstwie domowym. Wykonana solidnie i z dbałością o szczegóły zabawka wiernie naśladuje prawdziwy warsztat. Zestaw składa się z: • warsztatu z imadłem, • narzędzi takich jak klucza, piły, młotka, śrubokrętu, kombinerek, różnych śrubek i nakrętek (aż 79 elementów), • uchwytów w blacie i na ściance, • kuwetek, • półki pod blatem. Wymiary: 56.0 x 39.0 x 103.0 cm Wymiary opakowania: 75.0 x 59.5 x 15.8 cm Zestaw do samodzielnego montażu.

314,90 zł
289,71 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 25,19 zł

20
Magiczna wieża - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczna wieża
Smoby, Cotoons
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.11

Magiczna wieża 73 cm to doskonała zabawa i ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej dla każdego maluszka. Kolorowe kubeczki ustawia się według rozmiaru, a obrazki przedmiotów i postaci Cotoons nauczą dziecko kojarzenia. Zabawa wieżą uczy logicznego myślenia oraz odróżniania przedmiotów i kolorów.

63,90 zł
58,79 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,11 zł

21
Black&Decker. Stół majsterkowicza. Walizka z narzędziami 3w1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Black&Decker. Stół majsterkowicza. Walizka z narzędziami 3w1
Smoby
Dostępny
9 szt.

Smoby „Black & Decker” to seria licencyjnych narzędzi i warsztatów stworzona z myślą o dzieciach uwielbiających kreatywną i konstruktywną zabawę w majsterkowanie. Przedstawiona zabawka to wspaniała propozycja niekończącej się zabawy dla małych majsterkowiczów. Konstrukcja zestawu pozwala na wygodne i proste dla maluchów przewożenie zabawki w dowolne miejsce. Wózek pełni także rolę warsztatu. Zawarte w komplecie i niezbędne dla „złotej rączki” narzędzia, takie jak: imadło, śrubokręt, klucz francuski, klucz nasadowy, śrubki, nakładki itp. – w sumie 18 akcesoriów – można przechowywać we wspaniałej skrzynce. Ruchomy blat, ze schowkiem można ustawić w 3 pozycjach. Cechy i zawartość zestawu: • zabawka na licencji znanej i cenionej marki „Black & Decker”, • wielofunkcyjność: wózek, warsztat, skrzynka na narzędzia, • wysoka jakość, • w pełni bezpieczne funkcyjne narzędzia, • 18 akcesoriów do twórczej zabawy. Ilość elementów: 18 Wymiary: 59.0 x 33.0 x 32.0 cm Wymiary opakowania: 19.0 x 58.0 x 38.0 cm

204,90 zł
188,51 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 16,39 zł

22
Wesoła wieża, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wesoła wieża, mix wzorów
Smoby, Cootons
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.16

Wesoła Wieża Cotoons to przyjemny sposób na rozwijanie zdolności manualnych dziecka. Zabawka składa się z 5 dużych klocków w różnych kolorach, które ułożone jeden na drugim tworzą wieżę. Każdy element ozdobiony jest wizerunkiem postaci Cotoons oraz związanym z nią przedmiotem. Budowanie wieży rozwija umiejętności manualne, uczy rozpoznawania kolorów i logicznego myślenia. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 zestawu.

43,70 zł
40,20 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,50 zł

23
Lampka do łóżeczka, mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lampka do łóżeczka, mix
Smoby
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.15

Lampki Cotoons to zabawki wysokiej jakości przeznaczone dla dzieci od najmłodszych lat! Te fantastyczne produkty w kształcie łezki pomogą Twoim dzieciom szybciej zasnąć, a ponadto stymulują rozwój manualny dzieci, uczą rozróżniania kształtów i kolorów oraz rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową. Na zabawce możemy znaleźć wiele zabawnych zwierzątek, takich jak: małpki, żabki, lwy czy gąsieniczki. Lampka nocna w kształcie kropli deszczu z wizerunkiem uroczych postaci z pewnością umili maluszkowi zasypianie. Lampka emituje delikatne, bezpieczne światło. Po ok. 30 minutach wyłącza się automatycznie. Uwaga! Cena dotyczy jednej sztuki. Wzór wysyłany losowo.

54,70 zł
50,32 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,38 zł

24
Chef. Fabryka czekolady - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chef. Fabryka czekolady
Smoby
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.03

Zestaw Chef to po prostu pyszna zabawa! Służy do sporządzania wyjątkowych smakołyków, uwielbianych przez wszystkie dzieci To także doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu dorosłych z dziećmi. Zachęci dzieci do zabawy w małych cukierników, pokaże, jak przygotować bajeczną ucztę.„Fabryka czekolady” to zabawa z czekoladą w roli głównej. Zestaw umożliwia własnoręczne wykonanie czekoladowych figurek, które można umocować na patyczkach, aby rozkoszować się czekoladowymi lizakami! Zawartość opakowania: • ekspozytor, • 2 miseczki do topienia czekolady, • obrotowa forma na 6 kształtów czekoladek, • zestaw patyczków do lizaków, • miseczki na 4 posypki, • szpryca z 3 różnymi końcówkami, • obrazkowe przepisy kulinarne. Łatwy demontaż i czyszczenie. Zabawka nadaje się do mycia w zmywarce. Wymiary rozłożonego zestawu: 40.5 x 22.0 cm Wymiary opakowania: 44.5 x 29.8 x 14.5 cm

121,90 zł
112,15 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,75 zł

25
Chodzik interaktywny, 2 kolory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chodzik interaktywny, 2 kolory
Smoby
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.04

Chodzik interaktywny to wspaniała zabawka stworzona przez znaną francuską firmę Smoby, która od lat z dbałością o szczegóły projektuje zabawki dla dzieci. Pochodzi ona z serii Cotoons, której bohaterami są urocze dzieci przebrane za zwierzątka. Seria powstała z myślą o najmłodszych dzieciach i charakteryzuje się dbałością o szczegóły, solidnym wykonaniem, żywą kolorystyką oraz elementami edukacyjnymi. Chodzik jest w kolorze biało-niebieskim, więc z pewnością spodoba się każdemu chłopcu. Został on wyposażony w: • system hamowania, który zapewnia pełną stabilność i bezpieczeństwo dziecka już od pierwszych kroków! • różnorodne kształty do układania • kolorowy sorter z 12 melodiami i światełkami, który stymuluje zarówno słuch, jak i wzrok dziecka • inne elementy do naciskania i przesuwania Chodzik towarzyszy dziecku w stawianiu pierwszych kroków, zapewnia mnóstwo zabawy, a przede wszystkim rozwija sprawność manualną dziecka i koordynację ruchową oraz takie umiejętności, jak rozpoznawanie kształtów i kolorów czy dopasowywanie elementów do właściwych miejsc.UWAGA!Kolor towaru wybierany losowo.

215,90 zł
198,63 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 17,27 zł

26
Notatnik midi Pueblo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik midi Pueblo
Peter Pauper Press
Niedostępny
Brak

Notatnik Midi Pueblo marki Peter Pauper Press. Posiada oryginalną okładkę z wytłaczanymi wzorami i tylną kopertą na drobne notatki. Zamykany jest na gumkę, 160 stron, linia oraz pięciolinia.

40,10 zł
Powiadomienie
27
Piramidka z krążków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piramidka z krążków
Smoby
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.16

Piramida z krążków to zajmująca zabawka, która doskonale wspiera rozwój dzieci. Ma duże, bezpieczne elementy i zaskakujące funkcje edukacyjne. Podczas prostej zabawy dzieci mają okazję poznać pojęcia różnych wielkości i kolorów. Ich zadaniem jest dopasowanie kółek od najmniejszego do największego tak, by stworzyć zgrabną piramidę. Jest to zajmujące zajęcie, które z pewnością dostarczy maluchom mnóstwo radości i satysfakcji. W zestawie: 5 kolorowych kółeczek, które należy umieścić na bolce, kwiatuszek z postaciami Cotoons należy umieścić na szczycie wieży. Zabawka rozwija zdolności motoryczne maluszków, uczy porządkowania i kolorów, rozwija wyobraźnię.

67,90 zł
62,47 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,43 zł

28
Smoby Chef. Zestaw foremek do pieczenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Smoby Chef. Zestaw foremek do pieczenia
Smoby, Chef
Dostępny
30 szt.

W zestawie:- foremki do stworzenia ścian zamku i postaci,- wyciskarka lukru do udekorowania,- stojaki na których trzymają się upieczone „ściany zamku",- rysik.Naczynia można myć w zmywarce.

52,40 zł
35,11 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 17,29 zł

29
Cotoons. Sorter kształtów, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cotoons. Sorter kształtów, mix kolorów
Smoby
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.31

Sorter w koszyku to doskonała propozycja zabawy w segregowanie. Barwny koszyczek posiada otwory o odpowiednich kształtach i 5 kolorowych klocków z postaciami Cotoons, które maluch odpowiednio sortuje. Po wrzuceniu klocków do koszyczka, dziecko może przenosić zabawkę, chwytając wygodną rączkę. Wymiary: 18.8 x 19.2 x 9.6 cm Wymiary opakowania: 19.0 x 21.0 x 10.0 cm

29,90 zł
27,51 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,39 zł

30
Talisman: Magia i Miecz. Kataklizm. Gra planszowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Talisman: Magia i Miecz. Kataklizm. Gra planszowa
Galakta, od 14 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2018.11.08

Minęły niezliczone stulecia, odkąd wielki Kataklizm pozostawił królestwo Magii i Miecza na krawędzi zagłady. W końcu nadszedł czas, kiedy cywilizacja odradza się z popiołów.Rozszerzenie Kataklizm wprowadza zupełnie nową planszę główną, która zastępuje planszę z gry podstawowej. Przemierzaj zniszczone krainy, spotkaj się z ich nowymi mieszkańcami i poznaj ponad 150 nowych kart oraz pięciu zupełnie nowych Poszukiwaczy. Pokonaj swoich przeciwników, zdobądź koronę i pokieruj swoim przeznaczeniem!Do gry wymagana jest podstawowa gra Talisman: Magia i Miecz.Uwaga! To nie jest samodzielna gra. Do rozgrywki wymagany jest Talisman: Magia i Miecz. ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA: ● 1 plansza ● 1 instrukcja ● 14 kart Poszukiwaczy ● 104 karty Przygód ● 24 karty Zaklęć ● 28 kart Ekwipunku ● 4 karty Talizmanów ● 4 karty Ropuch ● 4 karty Charakteru ● 18 plastikowych figurek ● 6 sześciościennych kości ● 40 żetonów Siły ● 40 żetonów Mocy ● 40 żetonów Życia ● 30 sztuk złota ● 36 żetonów Losu

211,90 zł
197,07 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 14,83 zł

31
Helikopter ratowniczy z dźwiękiem i światłem, niebieski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Helikopter ratowniczy z dźwiękiem i światłem, niebieski
Dickie Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.27

Helikopter ratowniczy z dźwiękiem i światłem to spełnienie wszystkich marzeń o latającym strażniku przestrzeni powietrznej. Zabawkę stworzono z myślą o przedszkolakach i – pomimo ciekawych funkcji – jest ona bardzo prosta w obsłudze. Helikopter pełni ratowniczą funkcję, dlatego wyposażony został w wciągarkę, którą sterujemy za pomocą prostej dźwigni. Do haka można podłączyć specjalne nosze. Chłopców ponadto zachwycą pozostałe funkcje, którymi obdarzono pojazd. Obracające się śmigło uruchamia się po wciśnięciu jednego z dwóch guziczków, czemu towarzyszy charakterystyczny dźwięk i miganie świateł. Przyciski aktywują także dźwięk alarmowy. W tylnej części helikoptera znajduje się mechanicznie uruchamiane śmigiełko. Cechy i zawartość zestawu: • funkcyjny helikopter ratowniczy, • automatyczna wciągarka (do spuszczania i wciągania noszy), • samodzielnie obracające się śmigło (uruchamiane za pomocą przycisków), • realistyczne dźwięki imitujące pracę śmigłowca, • migające światła i sygnał alarmowy, • prosty w obsłudze - gwarancja dobrej zabawy już dla mniejszych przedszkolaków. Zasilanie: 3 baterie AAA (baterie testowe w zestawie) Długość: ok. 42.0 cm Wymiary opakowania: 24.0 x 46.0 x 15.0 cm

151,90 zł
138,23 zł
Powiadomienie

Rabat 9,0%
oszczędzasz 13,67 zł

32
Comanche 2. Wojownicy rozpaczy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Comanche 2. Wojownicy rozpaczy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.01

Drugi tom klasycznej komiksowej sagi westernowej autorstwa Grega i Hermanna. W chwili gdy załoga rancza Trzy Szóstki szykuje się do przepędzenia na pobliską stację kolejowej pierwszego stada bydła, na ranczu pojawiają się nieoczekiwani goście: grupa wojowniczych Czejenów domaga się przekazania im stada, aby zaspokoić głód plemienia, które od dawna czeka na obiecane dostawy żywności z Biura do spraw Indian. Aby zapobiec wojnie z Indianami i ocalić życie Comanche, Red Dust zostaje zmuszony do dostarczenia przewidzianej traktatami żywności. Jednak wśród białych znajdują się tacy, dla których krwawy konflikt byłby świetną okazją do pozbycia się z okolicy coraz lepiej prosperującego rancza... Pełen dramatycznych spięć i gwałtownych zwrotów akcji scenariusz Grega znalazł w tym komiksie świetne wizualne dopełnienie w dynamicznych i pełnych epickiego rozmachu rysunkach Hermanna. Comanche ukazywały się w Belgii i Francji od 1972 roku, a ostatni tom pierwszego cyklu wydano w 1983 roku. Hermann będący ówcześnie schodzącą gwiazda komiksu frankofońskiego tym właśnie tytułem wywalczył sobie miejsce wśród najważniejszych twórców komiksu europejskiego. W 2016 roku fakt ten został ukoronowany przyznaniem Hermannowi Grand Prix Festiwalu w Angouleme. Wydawnictwo Komiksowe od kilku lat proponuje czytelnikom komiksy Hermanna – serie Wieże Bois-Maury, Bois-Maury oraz cztery pojedyncze tomy komiksów – Staruszek Anderson, Stacja 16, Bez przeznaczenia(sc. Yves H.) i Krwawe gody (sc. Jean Van Hamme) to komiksy, które powinien znać każdy miłośnik europejskiego komiksu. Autorem scenariusz jest Greg (właśc. Michel Régnier, 1931–1999), jeden z najwybitniejszych scenarzystów komiksowych, autor scenariuszy m.in. do serii komiksów o Spirou, we Francji najbardziej znany dzięki serii Achille Talon, redaktor naczelny magazynu Tintin oraz dyrektor literacki wydawnictwa Dargaud. Pracował m.in. z André Franquin, Eddy'm Paapem, Alberto Uderzo i René'm Goscinnym. Szacuje się, że był współtwórcą ponad 250 albumów.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

33
Mekka. Święte miasto - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mekka. Święte miasto
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Mekka to serce islamu, miejsce narodzin Mahometa. W jej stronę zwracają się wierni podczas modlitwy, do niej zmierzają co roku miliony pielgrzymów ze wszystkich zakątków świata. Jednak znaczenie Mekki wykracza poza aspekty religijne: stosunek muzułmanów do politycznej i kulturowej historii tego miejsca miał i nadal ma ogromny wpływ na wydarzenia na świecie. Jeden z najbardziej znanych współczesnych islamskich intelektualistów prezentuje niezwykłe spojrzenie nie tylko na duchowy wymiar Mekki, wywoływane przez nią namiętności, ekstazę i tęsknoty, ale także na napięcie między dziedzictwem a nowoczesnością, które jest charakterystycznym elementem historii tego miasta. Odsłania kolejne jego kolejne wymiary i przygląda się niezwykłej fascynacji, jaką Mekka przez wieki budziła w wyobraźni ludzi Zachodu. Ta książka to odkrywcze, nieraz poetyckie, ale i niepozbawione humoru połączenie historii, reportażu i wspomnień. To dzieło, które pozwala nam zajrzeć za zamknięte drzwi jednego z najważniejszych miejsc we współczesnym świecie. Książka Sardara jest książką fundamentalną. Przede wszystkim dlatego, że przynosi rozległy i niezwykle sumienny obraz najważniejszego ze świętych miast islamu, sięga z wielką erudycją i znawstwem ku duchowym i kulturowym podstawom tej religii. Po drugie dlatego, że taki właśnie – fundamentalny – jest zakrój tej książki, układającej się w ogromną panoramę historyczną. Po trzecie wreszcie, nie ma w języku polskim publikacji – a i w piśmiennictwie światowym jest ich stosunkowo niewiele, poświęconych właśnie Mekce. Książka nie ma wyznawczego, konfesyjnego charakteru, nie jest religijną apologią, lecz udokumentowaną relacją historyczną i opowieścią o niezwykle ważnym centrum światowej kultury. I może dostarczyć europejskiemu czytelnikowi obrazów kluczy do dziejowych przypadków islamu, jego dramatycznych zawiłości i jego tajemnic. – prof. Zbigniew Mikołejko Nieczęsto zdarza się, by ktoś opisał historię miasta z tak ogromną pasją. Książka Sardara to cudowna opowieść o Mekce z perspektywy muzułmańskiego intelektualisty. To wciągająca lektura, a równocześnie niezwykle istotne opracowanie naukowe dotyczące jednego z najważniejszych miast na świecie. – William Dalrymple, „The Observer” Od książki światowej klasy intelektualisty i historyka islamu oczekujemy, że odkryje przed nami nieznany świat. Ziauddin Sardar nie rozczarowuje. W biografii najświętszego miasta muzułmanów zabiera czytelników w fascynującą podróż. – Seema Chishti, „The Indian Express” Książka Sardara to nie spacer po ulicach Mekki – to widok miasta z lotu ptaka, pozwalający czytelnikom zobaczyć, w jak niesamowity sposób rozwija się to wspaniałe miasto. – Lynx Qualey, „Caixin Online” To przepiękny hymn o miłości do najświętszego miasta muzułmanów. – The Spectator

54,90 zł
40,08 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,82 zł

34
Kwiatki św. Franciszka z Asyżu (wydanie z opracowaniem i streszczeniem) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwiatki św. Franciszka z Asyżu (wydanie z opracowaniem i streszczeniem...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.12

Kwiatki Świętego Franciszka - zbiór 53 krótkich opowiadań o życiu św.Franciszka. Są one jednym z głównych źródeł wiedzy o jego życiu i nauczaniu. Realia historyczne splatają się tutaj z legendą.Istotą nauczania św. Franciszka była miłość do Boga, człowieka i przyrody oraz wierność ewangelicznym nakazom miłosierdzia i ubóstwa. Opowieści mają charakter dydaktyczny, zachęcają odbiorcę do pójścia w ślady świętego, kreują wzór osobowy cieszącego się z życia ascety, dostrzegającego Boga w każdym stworzeniu, żyjącym w zgodzie z Ewangelią. Najsłynniejszym fragmentem Kwiatków..... jest Pieśń słoneczna autorstwa św. Franciszka. Jest ona wyrazem zachwytu nad stworzoną przez Boga przyrodą, świadectwem jedności człowieka z naturą.Zbiór powstał prawdopodobnie około połowy XIV wieku w języku łacińskim i nosił pierwotnie tytuł Actus beati Francisci et sociorum eius. Za autora większości tekstów uchodzi Ugolino z Montegiorgio. Pod koniec XIV wieku dokonano anonimowego przekładu na język włoski, stanowi on obecnie podstawę do wszelkich wydań i tłumaczeń. Do niektórych tłumaczeń dołączone są opowieści o życiu towarzyszy świętego. Polski przekład autorstwa Leopolda Staffa opublikowany w 1910 miał wpływ na rozwój młodopolskiego franciszkanizmu.

4,50 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,3%
oszczędzasz 0,51 zł

35
W imię Allaha - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W imię Allaha
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Historia o tym, jak Zachód wykreował, sfinansował i rozpętał islamski terroryzm. Estulin jest jednym z niewielu, którzy naprawdę zrozumieli przyczyny światowego kryzysu. Wall Street Journal Zarówno media, jak i zachodnie rządy włożyły wiele wysiłku, byśmy uwierzyli, że odpowiedzialni za atak terrorystyczny na redakcję Charlie Hebdo w Paryżu byli wyłącznie radykalni dżihadyści. Prawda o zamachu to jednak zupełnie inna historia. Daniel Estulin w książce W imię Allaha opisał, jak zachodnia cywilizacja - ze Stanami Zjednoczonymi, ich partnerami w NATO oraz sojusznikami, takimi jak Izrael, Arabia Saudyjska i Katar na czele - wykreowała, sfinansowała i rozpętała islamski terroryzm. Autor pokazał, kto z tego konfliktu czerpie największe korzyści i jaki jest jego główny cel - zmiana porządku na Bliskim Wschodzie. Zdaniem Estulina to, czego jesteśmy obecnie świadkami, to nie zwykła religijna wojna, ale raczej pierwsze oznaki geopolitycznych zmian, które będą mieć głębokie i długotrwałe konsekwencje.

38,00 zł
28,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

36
Zbuntowana królowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbuntowana królowa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.18

Fascynująca historia legendarnej królowej, gotowej żyć i umrzeć dla swojego kraju. Kiedy w połowie XIX wieku Wielka Brytania bierze na cel Indie, spodziewa się łatwego i szybkiego podboju. W końcu kraj, rozdrobniony i podzielony na wiele niezależnych, rywalizujących ze sobą królestw, nie może się równać z potężnym Imperium. Jednak gdy brytyjscy żołnierze przybywają do królestwa Dźhansi, spotykają się z zaskakującym oporem. Zamiast spokojnie się poddać, rządząca Dźhansi królowa Lakszmi formuje dwie armie - jedną złożoną z mężczyzn i drugą złożoną z kobiet - i na ich czele rusza do boju, zdecydowana bronić swojego królestwa i ludu. Choć początkowo jej żołnierze wydają się nie mieć szans w starciu z lepiej uzbrojonymi i wyszkolonymi wojskami brytyjskimi, Lakszmi jest zdeterminowana, by walczyć do końca i chronić ukochany kraj. Zbuntowana królowa, opowiadana z perspektywy Sity, najbliższej powiernicy i najbardziej zaufanej wojowniczki z kobiecej armii królowej Dźhansi, oświetla miejsce i czasy rzadko ukazywane w powieściach historycznych. Przepełniona fascynującymi szczegółami historycznymi i podejmująca pomijany często temat, powieść zupełnie bezstronnie porusza kwestie praw kobiet i konfliktu pomiędzy Imperium brytyjskim i Indiami. Sita i Rani Lakshmibai, choć żyją w epoce, gdy kobiety nie miały wielkiej władzy, są silne i niezależne. Library Journal Ta głęboko poruszająca książka skupia się wokół swoich bohaterów, pozwalając rozgrywającej się historii być tłem dla prywatnej opowieści o młodej kobiecie, która zaryzykuje wszystko, także własne życie, dla swojego ludu. Fani wcześniejszych książek autorki z pewnością z entuzjazmem powitają jej nową powieść, a ponieważ nie ma ona związku z poprzednimi tytułami Moran, będzie idealną propozycją także dla nowych czytelników. Booklist Nie mogłam się oderwać od tej książki! Sugestywny ton opowieści Moran przenosi czytelnika z małych odludnych wiosek, w których kobiety spędzają swoje życie, ukrywając się przed spojrzeniami mężczyzn, do egzotycznego królestwa Dźhansi, gdzie swobodnie przechadzają się ulicami, a ostatecznie w sam środek huraganu rozpętanego w Dźhansi przez brytyjskie władze.... Pasjonująca i wciągająca. Historical Novel Review

38,00 zł
28,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

37
Złote kłamstwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złote kłamstwa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.06

W trakcie porządków na strychu babka Rileya znajduje posążek smoka, który okazuje się cennym chińskim zabytkiem, obiektem pożądania wielu osób. Kiedy smok znika bez śladu, Riley musi połączyć siły z Paige Hathaway, piękną dziedziczką rodowej fortuny. Cynik i optymistka, ludzie z kompletnie różnych światów, z początku nie potrafią się porozumieć. Jednak nowe odkrycia coraz mocniej splatają historie ich rodzin, a Paige i Riley przekonują się, jak potężna jest moc przeznaczenia.

38,90 zł
28,40 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,50 zł

38
Sztambuch rodzinny, czyli w poszukiwaniu własnych korzeni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztambuch rodzinny, czyli w poszukiwaniu własnych korzeni
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.26

Sztambuch (pamiętnik, kronika) to gotowa do wypełniania książka z tablicami, które ułatwią nam poruszanie się po zakamarkach genealogii, tajemnicach i archiwach rodzinnych. Uzupełniając rubryki sztambucha zbudowanego na bazie ponad 20 lat doświadczeń autora, możemy poznać historię swojego rodu. Odpowiemy sobie na wiele szczegółowych pytań: • jakie są korzenie mojej rodziny? • skąd i kiedy przybyli moi przodkowie? • kiedy pojawiło się w dokumentach nazwisko mojej rodziny? • jakie cechy fizyczne, jakie talenty, mam po kądzieli (czyli po matce), a jakie po mieczu (czyli po ojcu)?

29,90 zł
22,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

39
Uncanny Avengers. Tom 2. Bliźnięta apokalipsy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uncanny Avengers. Tom 2. Bliźnięta apokalipsy
Dostępny
10 szt.

Specjalna grupa Avengers – w której stałym członkom Avengers towarzyszą mutanci, znani wcześniej z komiksów o X-Men – staje przed kolejnym wielkim wyzwaniem. Oto światu ponownie zagraża Apocalipse. A raczej jego dzieci. Ta szokująca opowieść zaczyna się w mrocznych czasach średniowiecza, gdzie Thor, ścierając się z Apocalipse'em, popełnia błąd, którego konsekwencje mogą być niewyobrażalne. Autorami albumu są popularny scenarzysta Rick Remender (Uncanny X-Force, Punisher, Venom) i rysownik Daniel Acuna (Black Widow, Avengers).

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

40
Deadpool. Tom 3. Dobry, zły i brzydki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Deadpool. Tom 3. Dobry, zły i brzydki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.14

Kto oczekiwał, że w każdej kolejnej przygodzie Deadpool będzie tylko dowcipkował i walczył, tym razem może być zaskoczony. W tym odcinku jest tak ostro, że nawet główny bohater traci momentami ochotę na żarty. Co prawda zaczynamy lekturę komiksu od wizyty w Nowym Jorku lat 70. XX wieku i radosnej łomotaniny z Lukiem Cage'em i Iron Fistem, ale potem robi się znacznie poważniej. A Deadpool wspólnie z Kapitanem Ameryką i Wolverine'em muszą jeszcze raz zmierzyć się z konsekwencjami programu Broń X. Autorzy komiksu Deadpool: Dobry, zły i brzydki to Brian Posehn (komik znany z kina i telewizji), Gerry Dugan (Hulk, Nova, Hawkeye vs Deadpool), Scott Koblish (Deadpool: Art of War) i Declan Shalvey (Thunderbolts, Moon Knight).

40,00 zł
30,80 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

41
Bruliony Profesora T. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bruliony Profesora T.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.28

Wznowienie pasjonującej powieści Józefa Hena, w której wątki miłosne mieszają się z intrygą kryminalną i szpiegowską, a także historią Rosji! Jest rok 2005. Profesor Jefferson Thompson z Indianapolis, pięćdziesięcioletni slawista, który przed laty studiował w Moskwie, ożenił się z Uzbeczką i zahaczył o Polskę. Po latach ponownie przybywa do Warszawy. Formalnie po to, by wykładać na pewnej prywatnej uczelni. Poznaje tam uwodzicielską redaktorkę wydawnictwa Matyldę, czytelniczkę jego amerykańskiej książki. Jeff jest nią zauroczony... Jeff ma bogate notatki o konflikcie Gorkiego z Leninem, o wybitnych pisarzach w ówczesnym Piotrogrodzie. Jest w nich Babel, Błok, Erenburg, Mandelsztam i Nadieżda, Achmatowa i rozstrzelany Gumilow. No i młoda poetka Nina Berberowa, o której obecność w myślach Jeffa Matylda jest zazdrosna. Po przybyciu do Warszawy dowiaduje się, że parlamentarzysta, z którym przed laty się zaprzyjaźnił, został zamordowany. Prokurator, który umorzył śledztwo, zginął w wypadku samochodowym. Przypadek? Jeff samotnie dąży do zdemaskowania mordercy.

39,00 zł
29,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,75 zł

42
Nieuchronny podbój świata po chińsku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieuchronny podbój świata po chińsku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.18

Juan Pablo Cardenal i Heriberto Araújo, hiszpańscy dziennikarze, korespondenci prasowi w Azji i autorzy książki Podbój świata po chińsku, powracają z drugą publikacją odsłaniającą kulisy rozprzestrzeniania się wpływów Chin na świecie. W książce Nieuchronny podbój świata po chińsku autorzy prowadzą czytelnika fascynującą trasą, którą rozpoczynają śladami trzech tysięcy chińskich robotników, wędrujących na Grenlandię w poszukiwaniu cennych zasobów naturalnych Arktyki. Finał tej podróży stanowi zaś gigantyczne oszustwo na Wall Street. Hiszpańscy reporterzy w swojej książce podjęli różnorodne tematy: od strategii obronnych chińskich milionerów i zawiłych działań dyplomacji Wielkiej Brytanii, przez budowę gigantycznej infrastruktury w Kanadzie i trudne stosunki z Watykanem, aż po opór społeczny wewnątrz kraju i poza nim i zwycięstwo cyberszpiegostwa przemysłowego. Dzięki temu udało im się stworzyć publikację o szczególnej wartości - przekazującą ogromną wiedzę zdobytą przez autorów podczas podróży po całym świecie.

38,00 zł
28,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

43
Kolorowanki biało-czerwone. Pakiet (części 1–2) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanki biało-czerwone. Pakiet (części 1–2)
Niedostępny
Brak

Pouczająca kolorowanka, dzięki której dziecko rozwija zdolności manualne i zmysł estetyczny, a przy tym poznaje Polskę, od symboli narodowych poczynając, na postaciach z najsłynniejszych polskich legend kończąc. Przygotowane do kolorowania ilustracje prezentują m.in.: stolicę i jej najsłynniejsze obiekty, zabytki polskich miast, pejzaże, krajobrazy, portrety słynnych Polaków, stroje historyczne i ludowe, ludowe wycinanki, a także polskie święta i tradycje.

33,99 zł
24,47 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

44
Zima na ulicy Czereśniowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zima na ulicy Czereśniowej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.04

Pełna zabawnych szczegółów, sympatycznych postaci i ujmująco codziennych sytuacji książka obrazkowa, w której nie pada ani jedno słowo. Zimowa wyszukiwanka z bestsellerowej serii, która podbiła świat. Nadeszła zima. Wszyscy szykują się do świąt Bożego Narodzenia: ubierają choinki, kupują prezenty, odwiedzają świąteczny jarmark. Z nieba sypie puszysty śnieg, a dzieci lepią bałwany, zjeżdżają na sankach i toczą bitwy na śnieżki. Ten wspaniały zimowy dzień pełen jest drobnych zdarzeń. Przekonaj się, jak spędzili go mieszkańcy ulicy Czereśniowej. Każda strona tej książki to barwna, pełna szczegółów i postaci ilustracja przedstawiająca fragment miasta. Na kolejnych rozkładówkach odnajdujemy tych samych bohaterów w różnych miejscach i momentach dnia. Wypatrywanie ich i układanie opowieści o ich przygodach to wciągająca zabawa na długie godziny. Ciepłe ilustracje Rotraut Susanne Berner, jej sympatyczni bohaterowie, humor i pogodny klimat ulicy Czereśniowej oczarowały już tysiące małych czytelników na całym świecie. Zima na ulicy Czereśniowej razem z Wiosną..., Latem... i Jesienią... tworzy serię, która jak dotąd ukazała się w 15 krajach w łącznym nakładzie niemal 1 000 000 egzemplarzy.

36,90 zł
27,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

45
Lato na ulicy Czereśniowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lato na ulicy Czereśniowej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.07

Pełna zabawnych szczegółów, sympatycznych postaci i ujmująco codziennych sytuacji książka obrazkowa, w której nie pada ani jedno słowo. Letnia wyszukiwanka z bestsellerowej serii, która podbiła świat. Nareszcie lato! Czereśnie już dojrzały, dzieci biegają boso po trawie, a sprzedawcy lodów mają ręce pełne roboty. Na ulicy Czereśniowej jak zawsze wiele się dzieje. Dokąd idą ci wszyscy ludzie z tajemniczymi pakunkami? Kto odnajdzie zgubione pingwiny? Co się stanie, gdy nadejdzie burza? Znajdź wszystkich bohaterów i śledź ich przygody na kolejnych stronach. Każda strona tej książki to barwna, pełna szczegółów i postaci ilustracja przedstawiająca fragment miasta. Na kolejnych rozkładówkach odnajdujemy tych samych bohaterów w różnych miejscach i momentach dnia. Historię każdego z nich można opowiedzieć na wiele różnych sposobów. Wyszukiwanie kolejnych postaci i tworzenie własnych opowieści o ich przygodach to wciągająca zabawa na długie godziny. Ciepłe ilustracje Rotraut Susanne Berner, jej sympatyczni bohaterowie, humor i pogodny klimat ulicy Czereśniowej oczarowały już tysiące małych czytelników na całym świecie. Wiosna na ulicy Czereśniowej i Lato na ulicy Czereśniowej otwierają polską edycję serii, która jak dotąd ukazała się w 15 krajach w łącznym nakładzie niemal 1 000 000 egzemplarzy.

36,90 zł
27,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

46
Jesień na ulicy Czereśniowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jesień na ulicy Czereśniowej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.13

Pełna zabawnych szczegółów, sympatycznych postaci i ujmująco codziennych sytuacji książka obrazkowa, w której nie pada ani jedno słowo. Jesienna wyszukiwanka z bestsellerowej serii, która podbiła świat. Po zimie, wiośnie i lecie w końcu nadeszła jesień. Liście spadają z drzew i szeleszczą pod stopami, dzikie gęsi odlatują na południe, a na ulicy Czereśniowej jest wesoło jak zawsze. Na rynku trwa jesienny festyn, a dzieci świętują otwarcie nowego przedszkola i urządzają wielką paradę lampionów. Sprawdź, co tym razem przydarzyło się mieszkańcom najsympatyczniejszej ulicy świata! Każda strona tej książki to barwna, pełna szczegółów i postaci ilustracja przedstawiająca fragment miasta. Na kolejnych rozkładówkach odnajdujemy tych samych bohaterów w różnych miejscach i momentach dnia. Historię każdego z nich można opowiedzieć na wiele różnych sposobów. Wyszukiwanie kolejnych postaci i tworzenie własnych opowieści o ich przygodach to wciągająca zabawa na długie godziny. Ciepłe ilustracje Rotraut Susanne Berner, jej sympatyczni bohaterowie, humor i pogodny klimat ulicy Czereśniowej oczarowały już tysiące małych czytelników na całym świecie. Jesień na ulicy Czereśniowej razem z Zimą..., Wiosną... i Latem... tworzą serię, która jak dotąd ukazała się w 15 krajach w łącznym nakładzie niemal 1 000 000 egzemplarzy.

36,90 zł
27,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

47
Bartek Zwycięzca (wydanie z opracowaniem i streszczeniem) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bartek Zwycięzca (wydanie z opracowaniem i streszczeniem)
Dostępny
26 szt.

Wydanie Bartka Zwycięzcy kompletne, bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika – „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach. Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów.

9,98 zł
6,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 2,99 zł

48
Droga Krzyżowa z papieżem Franciszkiem. Światowe Dni Młodzieży - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga Krzyżowa z papieżem Franciszkiem. Światowe Dni Młodzieży
Dostępny
6 szt.

Modlitewnik zawiera tekst drogi krzyżowej odprawionej na Krakowskich Błoniach w czasie ŚDM – oprócz tekstów rozważań przygotowanych przez Bp. Grzegorza Rysia, książeczka zawiera dwie wypowiedzi Papieża Franciszka: przemówienie Ojca Świętego na zakończenie Drogi Krzyżowej oraz pozdrowienie z okna domu arcybiskupów krakowskich.

3,00 zł
2,99 zł

Rabat 0,3%
oszczędzasz 0,01 zł

49
Prawda ostateczna. Jak odkryliśmy narodziny Wszechświata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawda ostateczna. Jak odkryliśmy narodziny Wszechświata
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.05

Najważniejszą rzeczą w nauce jest to, że teoria kwantów zgadza się dokładnie z kosmologią opartą na ogólnej teorii względności. Dzieje się tak, pomimo że obie teorie powstawały całkowicie niezależnie i nikomu dotąd nie udało się ich zunifikować w grawitację kwantową. Jednak fakt, że oddzielnie dają poprawne rozwiązania tego samego zagadnienia, mówi nam, iż całość fizyki jest z gruntu poprawna, a wraz z nią cała nauka. To wszystko działa. Jak możemy się przekonać, że obie teorie są zgodne? Dzięki temu, że wiek Wszechświata obliczony przez kosmologów na 13,8 miliarda lat jest odrobinę większy niż wiek istniejących w nim gwiazd, obliczony przez astrofizyków. To tak ważne spostrzeżenie, że powinno się je obwieszczać całemu światu. Jak czuliby się uczeni, gdyby było odwrotnie – gdyby gwiazdy okazały się starsze niż sam Wszechświat? Wskazywałoby to, że jedna z ich umiłowanych teorii, fizyka kwantowa albo ogólna teoria względności, musi być błędna. Prawda ostateczna Johna Gribbina to fascynująca opowieść o tym, jak badania kosmologiczne splatają się z poszukiwaniem teorii wszystkiego. Fascynująca tym bardziej, że autor należał do jednego z zespołów badających wiek Wszechświata. John Gribbin to jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy popularnonaukowych, autor bestsellerów, m.in. W poszukiwaniu Multiświata, Podróż do granic Wszechświata, Dlaczego jesteśmy, Skąd się wziął kot Schrödingera czy Kubity i kot Schrödingera. Słynie ze zdolności prostego wyjaśniania złożonych zagadnień. Twierdzi, że w twórczości pisarskiej stawia sobie za cel dzielenie się z czytelnikami swoim zachwytem nad osobliwościami Wszechświata. John Gribbin studiował astrofizykę w Cambridge.

38,00 zł
28,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

Wróć do góry