hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2016.09.17

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 17 września 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Sowa Mądra Głowa. Granie w nawlekanie (Alexander), na drugim Ćwiczenia grafomotoryczne. Kaligrafia (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Piaskowa malowanka. Rybka, tukan (Alexander) oraz Pingwin przylądkowy (Collecta).
1
Sowa Mądra Głowa. Granie w nawlekanie - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Sowa Mądra Głowa. Granie w nawlekanie
Alexander, od 4 lat
Dostępny754 szt.

Zabawka składa się ze słupka osadzonego w podstawce oraz plastikowych elementów o różnym rozmiarze, kształcie i kolorze. Elementy można nawlekać przypadkowo lub według wzoru na karcie. Zabawka rozwija zręczność manualną, umiejętność identyfikacji kształtu i koloru, uczy realizowania określonego planu. Zabawka proponuje kilka wersji gier. Zawartość opakowania: • karty wzorów (32 sztuki), • słupki (3 sztuki), • podstawki (3 sztuki), • kule (12 sztuk, po 3 w 1 kolorze), • kostki (12 sztuk, po 3 w 1 kolorze), • koła (3 sztuki niebieskie), • trójkąty (3 sztuki czerwone), • kwadraty (3 sztuki żółte), • żetony (30 sztuk), • instrukcja. Wymiary opakowania: 30.5 x 24.5 x 5.0 cm

34,99 zł
30,44 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,55 zł

59 osób kupiło
2
Ćwiczenia grafomotoryczne. Kaligrafia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia grafomotoryczne. Kaligrafia
Dostępny97 szt.

Jest to jedna z serii książeczek zawierających różne ćwiczenia grafomotoryczne. Doskonali precyzję ruchów ręki oraz koordynację wzrokowo-ruchową, a także ćwiczenia kaligraficzne utrwalające umiejętność poprawnego, płynnego pisania liter i połączeń literowych. Książeczka ta została opracowana z myślą o dzieciach 6–7-letnich, a także uczniów, którzy mają trudności z kształtnym pisaniem.

18,00 zł
12,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,01 zł

2 osoby kupiły
3
Piaskowa malowanka. Rybka, tukan - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piaskowa malowanka. Rybka, tukan
Alexander
Dostępny72 szt.

Artystyczna zabawa malowania piaskiem polega na odsłanianiu kolejno poszczególnych, naciętych elementów obrazka, tak, by odkryć klejącą powierzchnię wybranego fragmentu. Każdy odsłonięty fragment posypuje się piaskiem w kolorze zgodnym ze wzorem obrazka zamieszczonym w instrukcji i na pudełku. Zawartość pudełka: obrazek do kolorowania, patyczek, 8 woreczków z kolorowym piaskiem, instrukcja.

11,90 zł
10,99 zł

Rabat 7,6%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
4
Pingwin przylądkowy - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pingwin przylądkowy
Collecta
Dostępny154 szt.

Ten pingwin to figurka kolekcjonerska firmy Collecta. Jest wykonany z wysokiej jakości materiału, wiernie oddaje kształt oraz kolor zwierzęcia.

14,70 zł
12,99 zł

Rabat 11,6%
oszczędzasz 1,71 zł

1 osoba kupiła
5
Rekin Ostronos atlantycki M - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rekin Ostronos atlantycki M
Collecta
Dostępny166 szt.

REKIN OSTRONOS ATLANTYCKI to figurka kolekcjonerska firmy Collecta. Produkty tej firmy cechuje wysoka jakość wykonania oraz wiernie oddany kształt oraz kolor zwierzęcia.

20,20 zł
17,99 zł

Rabat 10,9%
oszczędzasz 2,21 zł

1 osoba kupiła
6
Antylopa Blackbuck L - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Antylopa Blackbuck L
Dostępny191 szt.

ANTYLOPA BLACKBUCK to figurka kolekcjonerska firmy Collecta. Produkty tej firmy cechuje wysoka jakość wykonania oraz wiernie oddany kształt oraz kolor zwierzęcia.

26,50 zł
23,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,18 zł

1 osoba kupiła
7
Quiz Zwierzęta, średni - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Quiz Zwierzęta, średni
Alexander, od 10 lat
Dostępny148 szt.

Jakie zwierzę ma pomarańczowe zęby? Gdzie żyje wielbłąd dwugarbny? Który słoń (afrykański czy indyjski) ma większe uszy? Chcesz poznać odpowiedzi na te i inne równie ciekawe pytania? Zapraszamy do zabawy, w trakcie której uczestnicy odpowiadają na pytania dotyczące niezwykle różnorodnego świata zwierząt. Na 74 kartach jest 296 pytań i 592 wariantów odpowiedzi. Zawartość opakowania: • „karty pytań i odpowiedzi” – 74 szt., • „karty liter” „a”, „b” – 3 x 2 szt., • plansza – 1 szt., • pionki do gry – 3 szt., • kostka do gry, • żetony – 80 szt., • klepsydra, • notes, • instrukcja.

22,50 zł
19,99 zł

Rabat 11,2%
oszczędzasz 2,51 zł

1 osoba kupiła
8
Świąteczna kafejka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świąteczna kafejka
Niedostępny
Brak

Opowieść o utraconej miłości odkrytej w romantycznej scenerii śnieżnego Edynburga Bea nie wierzy w tak zwane drugie szanse. Jest 53-letnią wdową, która musi zmierzyć się z faktem, że już na zawsze pozostanie samotna. Nie mogąc sobie poradzić z nieukojonym żalem i ogromnym poczuciem lęku, ucieka w ciężką, tytaniczną pracę, poświęcając się bez reszty prowadzeniu własnej kawiarni. W krótkim czasie zyskuje ona miano miejsca, w którym można zjeść najlepsze w Sydney ciasto marchewkowe. Pewnego dnia kobieta otrzymuje wiadomość mailową od poznanej na forum właścicielki kafejki z Edynburga. Nowa znajoma namawia Beę do przyjazdu do Szkocji na Boże Narodzenie. Bohaterka zgadza się i wraz z ukochaną wnuczką Florą wyruszają w podróż, która już na zawsze odmieni ich życie. W magicznej scenerii romantycznego Edynburga, wśród urokliwych, pokrytych śnieżnym puchem zakątków, Bea odkryje sekrety przeszłości, o których od dawna próbowała zapomnieć? Wzruszająca historia o miłości - w sam raz na nadchodzące święta "Wprawdzie książek z tytułem święta nie brakuje na naszym rynku wydawniczym, jednak ta opowieść - wyjątkowo ciepła, rodzinna i chwytająca za serce - ujęła mnie już od pierwszych stron" - Closer. --------------- Amanda Prowse - brytyjska pisarka specjalizująca się w opisywaniu współczesnych historii miłosnych. Głównymi bohaterkami jej prozy są kobiety stojące w obliczu trudnych sytuacji życiowych. W Polsce zasłynęła jako autorka Złej kobiety, dramatycznej powieści o przemocy rodzinnej.

36,90 zł
27,31 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

9
Alfie Bloom i złodziej talizmanu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alfie Bloom i złodziej talizmanu
Niedostępny
Brak

Doskonała książka dla fanów J.K. Rowling i Roalda Dahla! Kiedy Alfie Bloom odziedziczył zamek i wielowiekową magię, jego nudne, smutne i samotne życie zmieniło się nie do poznania! Ale na jego drodze pojawiło się także wiele niebezpieczeństw, o których nawet mu się nie śniło. Lokaj Ashford zostaje porwany w środku nocy, a sam zamek wystawiony jest na ogromne zagrożenie. Uwięziony w zamku z przyjaciółką i dwoma kuzynami, Alfie musi bronić swego dziedzictwa oraz zapobiec upadkowi... całej Anglii!

29,99 zł
22,49 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

10
Inna od siebie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inna od siebie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.11

Burzliwe losy kontrowersyjnej artystki w nowej powieści Brygidy Helbig Erudycyjna i poruszająca powieść, której bohaterką jest Maria Komornicka, młodopolska pisarka, ukazuje życie fascynującej i tragicznej postaci. Brygida Helbig prowadzi nas przez przedziwne losy genialnej, przez wiele lat przetrzymywanej w szpitalach artystki, która przybrała nowe imię Piotr Odmieniec Włast i w samotności, ubezwłasnowolniona, spędziła kilkadziesiąt lat, do końca zachowując jednak jasność umysłu, talent, duchową niezależność i zajmując się także twórczością artystyczną. Brygida Helbig – polska pisarka, poetka i literaturoznawczyni, od 1983 r. mieszkająca w Niemczech. Pisze po polsku i po niemiecku. Studiowała (i doktoryzowała się) na Uniwersytecie Ruhry w Bochum. Od 1994 r. wykłada na Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie (habilitacja w 2004 r.). Od 2013 r. związana jest także z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (prof. UAM). W 2012 r. jej satyryczny zbiór opowiadań Enerdowce i inne ludzie był nominowany do Nagrody Literackiej Nike i do Nagrody Literackiej GRYFIA. Wydane w 2013 nakładem W.A.B. Niebko znalazło się w finale nagrody Nike i zostało nagrodzone wiedeńską „Złotą Sową”. Na podstawie jej emigranckiej, groteskowej minipowieści Anioły i świnie w Berlinie (2005) w berlińskim teatrze „Studio am Salzufer” powstał spektakl „Pfannkuchen, Schweine, Heiligenscheine” w reż. Janiny Szarek. Opublikowała także powieść poetycką Pałówa (2000) oraz tomiki wierszy Wiersze Jaśminy (1997) i Hilfe (2010). To autorka monografii Marii Komornickiej Strącona bogini / Ein Mantel aus Sternenstaub.

40,00 zł
34,80 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

11
Jesień w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jesień w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce. Audiobook
Tomasz Szwed, Bis
Dostępny105 szt.

- Chwała Zielonym Lasom! - I Czystej Wodzie, chwała! - tak witają się mieszkańcy Leśnej Górki. Zapraszamy do Kliniki Małych Zwierząt w Leśnej Górce - tu każde zwierzę znajdzie przyjaciół i opiekę. Do Leśnej Górki zawitała jesień, więc mieszkańcy intensywnie gromadzą zapasy na zimę. Profesor Borsuk, doktor Łasiczka, doktor Kuna, sanitariusz Ryś i siostry Wiewiórki niosą pomoc chorym zwierzętom. Opatrują rany, wykonują ważne operacje, udzielają porad, wypisują recepty i wspierają swoich pacjentów oraz ich rodziny w trudnych chwilach. Poznajemy ich niezwykłe przygody oraz codzienne radości i smutki. Ciepłe i wzruszające, niekiedy zabawne opowiadania oswajające ze szpitalem i zabiegami medycznymi oraz światem przyrody. Czyta Autor.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

12
Niedenthal Chopin XVII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niedenthal Chopin XVII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Frydery...
Niedostępny
Brak

Album zdjęć autorstwa Chrisa Niedenthala przygotowany według projektu Leszka Szurkowskiego to owoc trzech tygodni, które autor spędził w Filharmonii Narodowej, fotografując XVII Konkurs Chopinowski. Uchwycone na zdjęciach obrazy pozwalają raz jeszcze odczuć Konkursowe emocje towarzyszące młodym pianistom, publiczności, a także członkom jury.

120,00 zł
99,60 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 20,40 zł

13
Przegrana stawka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przegrana stawka
Dostępny29 szt.

Warszawa, lata 60 XX wieku. W centrum miasta dochodzi do tragicznego wypadku taksówki. Kierowca stracił panowanie nad samochodem, po czym z pełną prędkością rozbił się na drzewie. Zginął na miejscu. Śledztwo nie wykryło śladów alkoholu. Tajemniczy wypadek rozpoczyna serię niewytłumaczalnych zdarzeń nie tylko w Warszawie. Niedługo później milicja znajduje ciało kobiety bez rąk i nóg, co uniemożliwia identyfikację. Tymczasem w Zakopanem dochodzi do serii oszustw mieszkaniowych. Trzy pozornie odrębne sprawy zaczynają tworzyć przerażającą całość, a kapitan Szczęsny staje wobec najtrudniejszego zadania w swojej karierze. Czy jednak rzeczywiście tym razem jest to przegrana stawka?

28,40 zł
20,45 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,95 zł

14
Ćwiczenia grafomotoryczne. Szlaczki, część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia grafomotoryczne. Szlaczki, część 2
Dostępny71 szt.

Jest to jedna z serii książeczek zawierających różne ćwiczenia grafomotoryczne. Doskonali precyzję ruchów ręki oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Książeczka ta została opracowana z myślą o dzieciach 5–7-letnich, a także uczniów, którzy mają trudności z kształtnym pisaniem.

18,00 zł
12,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,01 zł

15
Lazarus 4. Trucizna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lazarus 4. Trucizna
Dostępny23 szt.

Niedaleka przyszłość. Zasoby naturalne są na wyczerpaniu, ostatnie złoża są kontrolowane i zazdrośnie strzeżone przez korporacje rodzinno-mafijne. ŚWIAT został podzielony. Podzielony nie według granic politycznych lub geograficznych, a według finansowych. Pieniądz, to potęga. Potęga, którą dysponuje, zaledwie garstka RODZIN. Rodziny opiekują się tymi, którzy dla nich pracują. Cala reszta, to Odpady. W każdej rodzinie jest jedna osoba, która otrzymuje wszystko, co lepsze: trening, najnowszą technologię, zasoby. Ta osoba staje się mieczem i tarczą swojej Rodziny. Jej obrońcą. Jej Łazarzem. Łazarzem rodziny Carlyle jest Forever. Oto czwarty tom jej opowieści.

65,00 zł
51,35 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 13,65 zł

16
Papierowe zwierzaki. Farma, las, łąka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papierowe zwierzaki. Farma, las, łąka
Niedostępny
Brak

Jest to seria wycinanek z papieru, która uczy dzieci logicznego myślenia oraz doskonali umiejętności manualne. Rozwija jego wyobraźnię przestrzenną i zdolności twórcze. Zajęcia te wzbogacają wrażliwość małego człowieka na otaczający świat. Wzbudzają w nim także naturalną chęć poznania przyrody. Zabawa papierowymi zwierzątkami wpływa pozytywnie na osobowość dziecka, rozwija fantazję, umożliwiającą samodzielne tworzenie. Poprzez wycinanie, zginanie papieru mały twórca doskonali precyzję ruchów rąk oraz zapamiętuje kolory i kształty. Książeczka daje również możliwość tworzenia własnych zwierzątek, przez co dziecko dowartościowuje się i rozwija swoją pomysłowość.

15,90 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

17
Papierowe zwierzaki. Safari, dżungla, ocean - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papierowe zwierzaki. Safari, dżungla, ocean
Dostępny20 szt.

Jest to seria wycinanek z papieru, która uczy dzieci logicznego myślenia oraz doskonali umiejętności manualne. Rozwija jego wyobraźnię przestrzenną i zdolności twórcze. Zajęcia te wzbogacają wrażliwość małego człowieka na otaczający świat. Wzbudzają w nim także naturalną chęć poznania przyrody. Zabawa papierowymi zwierzątkami wpływa pozytywnie na osobowość dziecka, rozwija fantazję, umożliwiającą samodzielne tworzenie. Poprzez wycinanie, zginanie papieru mały twórca doskonali precyzję ruchów rąk oraz zapamiętuje kolory i kształty. Książeczka daje również możliwość tworzenia własnych zwierzątek, przez co dziecko dowartościowuje się i rozwija swoją pomysłowość.

15,90 zł
11,99 zł

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

18
Wypatrując - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypatrując
Dostępny25 szt.

Książka interpretuje przykłady współczesnej sztuki wizualnej dotyczącej zagadnienia tożsamości osobowej, poszukując w nich obecności intuicji i śladów metafizycznej idei człowieczeństwa. Dzięki metodzie hermeneutycznej odnajduję je w grze różnorakich doświadczeń zmysłowych i wewnętrznych z doświadczeniem estetycznym w dziełach sztuki i ich interpretacji. Tytuł zawiera świadomą aluzję do książki Patrząc Józefa Czapskiego, której autor, wrażliwy na obecność wartości uniwersalnych w sztuce, jest patronem wywodu. W moich rozważaniach stawiam tezę, że do najbardziej podstawowych elementów sztuki współczesnej podejmującej problem tożsamości osobowej należy pokazywanie, projektowanie i realizowanie gry aktów poznawczych, refleksji, doznań i wrażeń, która to gra wywołuje intuicje i wskazuje ślady metafizycznej idei człowieczeństwa, uczestnicząc zarazem w formowaniu osobowej tożsamości. Interpretacje dzieł sztuki wizualnej prowadzą do wniosku, że to wciąż poezja proponuje narzędzia do projektowania tej gry, wchodząc w różnoraką relację z doświadczeniem wewnętrznym, a zarazem otwierając poziom metafizyki. Wieloaspektowość podejmowania problemu tożsamości osobowej we współczesnych sztukach wizualnych, kontestowanie, krytyka, próby reprojektowania i reinterpretowania, wynikają z tęsknoty za utraconym odniesieniem do metafizyki. Ta tęsknota nazwana zostaje wypatrywaniem (u)traconej duszy.

34,00 zł
24,14 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 9,86 zł

19
Locke & Key 6. Alfa i Omega - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Locke & Key 6. Alfa i Omega
Niedostępny
Brak

Locke&Key to nadprzyrodzony thriller opowiadający o trójce dzieciaków, którzy są dozorcami niezwykłej rezydencji Keyhouse. W Keyhouse znajdują się sekretne drzwi, które mają moc transformacji, moc która całkowicie zmienia tożsamość człowieka. Seria jest dwukrotnie nagradzana British Fantasy Award (w 2009 i 2012) oraz wielokrotnie nominowana do nagrody Eisnera. Tom szósty zamyka serię.

85,00 zł
67,15 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 17,85 zł

20
Rysunkowa podróż po Ameryce Południowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rysunkowa podróż po Ameryce Południowej
Niedostępny
Brak

Czy chciałbyś przenieść się na chwile do Ameryki Południowej? Zacząć od Ekwadoru, przemierzyć Peru i obejrzeć Ziemię? Ziemię Ognistą? Zobaczyć, jakie przygody spotkały podróżującą rodzinkę z trójką małych dzieci? Dowiedzieć się, jak podróżować z takimi maluchami, aby nie zwariować? W czerwcu 2014 w składzie Mama Basia, Tata Andrzej oraz dzieciaki Kacper (4,5 roku), Konrad (2,5 roku) oraz Kaja (0,5 roku) wyruszyliśmy na wyprawę do Ameryki Południowej. Spakowaliśmy trójkę dzieciaków i ruszyliśmy od Równika do Ziemi Ognistej. Po drodze, przemieszczając się niespiesznie zakupionym na miejscu kamperem, prowadzimy bloga. Powstaje też szereg zdjęć oraz historie z podróży malowane akwarelami. Poniższy album to zbiór grafik i historii z tej podróży.

35,00 zł
29,75 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,25 zł

21
Ćwiczenia grafomotoryczne. Szlaczki, część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia grafomotoryczne. Szlaczki, część 1
Dostępny109 szt.

Jest to jedna z serii książeczek zawierających różne ćwiczenia grafomotoryczne. Doskonali precyzję ruchów ręki oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Książeczka ta została opracowana z myślą o dzieciach 4–5-letnich, a także uczniów, którzy mają trudności z kształtnym pisaniem.

18,00 zł
12,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,01 zł

22
Uzdrowienie w objęciach Maryi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uzdrowienie w objęciach Maryi
Dostępny4 szt.

„Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie i niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę” /Rdz 3, 15/ Maryja, Matka Boga, otrzymała bardzo ważną misję: jest naszą Tarczą w walce ze złem, Orędowniczką każdego człowieka w potrzebie, Opiekunką i... Uzdrowieniem. To właśnie Maryja jest najwspanialszą Pośredniczką między nami a Jezusem. Ona, jako Matka, cierpliwie wysłuchuje naszych skarg i modlitw. Zawsze pokorna i gotowa do pomocy, jest najpotężniejszą bronią przeciwko Szatanowi i jego niszczycielskiemu działaniu w naszym życiu. Ilsa B. Reyes w swojej książce podpowiada, co powinniśmy robić, kiedy czujemy, że jesteśmy atakowani przez zło i cierpienie. Pisze o tym, czym jest łaska uzdrowienia, w jaki sposób Maryja walczy o nasze zbawienie i jak uczy nas zdrowego poczucia własnej wartości. Przede wszystkim jednak ta książka jest znakomitą pomocą dla tych, którzy jeszcze bardziej chcą oddać Maryi swoje życie. Zawiera świadectwa osób uzdrowionych dzięki wstawiennictwu Matki Bożej.

26,90 zł
19,99 zł

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

23
Panele słoneczne w domu i ogrodzie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Panele słoneczne w domu i ogrodzie
Dostępny10 szt.

Poradnik zawiera 15 opisów urządzeń i systemów zasilanych energią pozyskaną ze światła słonecznego, możliwych do wykonania przez zwykłego majsterkowicza. Dzięki wielu ilustracjom książka staje się przeglądową instrukcją doboru użytecznych materiałów i narzędzi, oraz objaśnia krok po kroku postępowanie przy montażu instalacji. Zawiera również informacje o cenach koniecznych materiałów i o ich ewentualnie tańszych zamiennikach oraz gdzie najlepiej zaopatrywać się w niezbędne składniki budowanych urządzeń. Najcenniejsze są praktyczne podpowiedzi wynikające z osobistych doświadczeń autora.

45,00 zł
32,85 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

24
Wojna w niebie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojna w niebie
Niedostępny
Brak

Kiedy zło wyłazi z zakamarków ludzkiego umysłu… Pracownikami pewnego londyńskiego wydawnictwa wstrząsa okrutne morderstwo dokonane w jednym z pokojów jego siedziby. W dodatku okazuje się, ze z przygotowywanej do wydania książki niespodziewanie znika akapit dotyczący miejsca ukrycia mitycznego Świętego Graala. Za tym dziwnym zbiegiem okoliczności stoi niezwykle niebezpieczna grupa oddanych złu magów, która uwalnia potężne mroczne siły. Wojna w niebie to najgłośniejszy thriller metafizyczny Charlesa Williamsa, jednego z najwybitniejszych Inklingów – obok C.S. Lewisa oraz J.R.R.Tolkiena. W swojej powieści Williams sugestywnie przedstawia walkę między dobrem a pozornie niezwyciężonymi siłami zła. Wojna w niebie to thriller metafizyczny, w którym Dobro walczy ze Złem, a chrześcijaństwo z magia. Fantastyka? A może nasza codzienność, której nie potrafi my rozpoznać, ponieważ nie zastanawiamy się już nad sprawami ostatecznymi? – Filip Memches, Rzeczpospolita, Plus Minus Charles Williams żenił popkulturę z religia zanim stało się to modne. Może w końcu i jego odkryje Hollywood, tak jak kiedyś Lewisa i Tolkiena? Williams zasługuje na to w równym stopniu. – Łukasz Adamski, W Sieci Morderstwo, dreszcz zagadki i tajemnica świętego Graala. Plus szczypta duchowości i angielskiego humoru. Czego chcieć więcej? – Marek Zajac, TVP

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

25
Diagnostyka obrazowa zapalnych chorób reumatycznych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diagnostyka obrazowa zapalnych chorób reumatycznych
Dostępny22 szt.

Kompleksowe i nowoczesne opracowanie przygotowane przez zespół radiologów i klinicystów. Pierwsza część książki zawiera omówienie zmian widocznych na radiogramach w badaniu USG, MR, TK, scyntygrafii oraz PET. W drugiej części scharakteryzowano kilkadziesiąt jednostek chorobowych zaliczanych do dwóch dużych grup chorób reumatycznych, tj. układowych chorób tkanki łącznej i zapaleń kręgosłupa z towarzyszącym zapaleniem stawów obwodowych. Publikacja jest adresowana do lekarzy zainteresowanych problematyką diagnostyki obrazowej zapalnych chorób reumatycznych.

199,00 zł
185,07 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 13,93 zł

26
Kiedy dziecko ma coś z sercem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kiedy dziecko ma coś z sercem
Dostępny150 szt.

Szmer, kłucie w klatce piersiowej, zasłabnięcia czy uczucie nierównego bicia serca u pociechy często skłaniają rodziców do konsultacji z kardiologiem dziecięcym. Przyczyny u wielu dzieci nie są związane z anatomiczną wadą serca. Od dezorientacji i obaw tylko krok do poddania się błędnym wytycznym i do niepotrzebnego lęku. Ten „poradnik dla zaniepokojonych rodziców”: • przynosi zrozumiałe wyjaśnienie istoty nieoperacyjnych chorób kardiologicznych • ułatwia współpracę ze specjalistą • przystępnie opisuje elementy postępowania diagnostycznego • pozwala rozszyfrować objawy • podpiera jasną argumentacją potwierdzone naukowo wytyczne, które daje lekarz.

54,00 zł
50,22 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,78 zł

27
Jak żyć...? Kryzys wieku średniego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak żyć...? Kryzys wieku średniego
Niedostępny
Brak

Poradnik z serii „Jak żyć...?” szybko i skutecznie pozbawi cię złudzeń! Usuwa ponad 90% złudzeń Kryzys wieku średniego to wspaniała książka , która ma na celu pomóc ludziom dorosłym w otaczającym ich świecie. Podobnie jak w innych książkach z tej serii, duża, wyraźna czcionka, staranny dobór słów, częste powtórzenia i przemyślane dopasowanie tekstu do obrazków pozwalają dorosłym odnieść wrażenie, że nauczyli się radzić sobie w życiu. Tematyka tej książki jest dostosowana do zainteresowań i percepcji osób dorosłych. „Jak żyć...?” to bestsellerowa seria prześmiewczych poradników dla dorosłych, którzy borykają się z codziennymi problemami. Zabawne teksty o zabarwieniu satyrycznym oraz ironiczne ujęcie ról i zjawisk społecznych w dzisiejszym świecie rozprawiają się z przyjętymi stereotypami. Zaskakujące zestawienie aktualnych problemów z grafiką w stylu retro sprawia, że seria ta jest niepowtarzalną lekturą i wyjątkowym upominkiem.

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

28
Jak żyć...? Kac - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak żyć...? Kac
Dostępny6 szt.

Poradnik z serii „Jak żyć...?” szybko i skutecznie pozbawi cię złudzeń! Usuwa ponad 90% złudzeń Kac to wspaniała książka, która ma na celu pomóc ludziom dorosłym w otaczającym ich świecie. Podobnie jak w innych książkach z tej serii, duża, wyraźna czcionka, staranny dobór słów, częste powtórzenia i przemyślane dopasowanie tekstu do obrazków pozwalają dorosłym odnieść wrażenie, że nauczyli się radzić sobie w życiu. Tematyka tej książki jest dostosowana do zainteresowań i percepcji osób dorosłych. „Jak żyć...?” to bestsellerowa seria prześmiewczych poradników dla dorosłych, którzy borykają się z codziennymi problemami. Zabawne teksty o zabarwieniu satyrycznym oraz ironiczne ujęcie ról i zjawisk społecznych w dzisiejszym świecie rozprawiają się z przyjętymi stereotypami. Zaskakujące zestawienie aktualnych problemów z grafiką w stylu retro sprawia, że seria ta jest niepowtarzalną lekturą i wyjątkowym upominkiem.

20,00 zł
14,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

29
Zniszcz ten dziennik - czerwony. Edycja rozszerzona - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zniszcz ten dziennik - czerwony. Edycja rozszerzona
Niedostępny
Brak

Wyjątkowa, limitowana edycja kultowego bestsellera Zniszcz ten dziennik Teraz w unikalnej, czerwonej okładce! Zawiera list z przesłaniem od Keri Smith do polskich miłośników kreatywności. To wyjątkowa edycja dla wiernych fanów dziennika oraz wszystkich, którzy chcą rozpocząć przygodę z kreatywną destrukcją. Zniszcz ten dziennik i wypróbuj nowatorskie sposoby tworzenia! To książka inna niż wszystkie, które dotąd widzieliście. To dziennik, który pozwala przekształcić destrukcję w kreację, uruchomić wyobraźnię i wyrazić swoje emocje! Uznana artystka Keri Smith zachęca nas do wykonywania zabawnych i oryginalnych zadań, aby rozbudzić prawdziwy proces tworzenia i zainteresowanie sztuką. Ideą dziennika jest jego kreatywne „zniszczenie”, „pobrudzenie”, „postarzenie” poprzez dowolną, bardzo osobistą, czasem abstrakcyjną, ale zawsze twórczą technikę i kreatywną interpretację poleceń zaproponowanych na jego stronach. Dziurawienie stron, malowanie dłońmi, zalewanie kawą, zgniatanie kartek czy zabranie dziennika pod prysznic – to tylko niektóre z nich! Zadań nie należy rozumieć zbyt dosłownie, to podpowiedzi mające na celu wykorzystanie własnej wyobraźni i utrwalenia swoich stanów ducha, wrażeń i obserwacji z otaczającego świata. Każdy dziennik jest niepowtarzalnym dziełem jego twórcy oddając jego osobowość i postrzeganie rzeczywistości.

30,00 zł
21,60 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

30
Jak żyć...? Mąż - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak żyć...? Mąż
Dostępny24 szt.

Poradnik z serii „Jak żyć...?” szybko i skutecznie pozbawi cię złudzeń! Usuwa ponad 90% złudzeń Mąż to wspaniała książka, która ma na celu pomóc ludziom dorosłym w otaczającym ich świecie. Podobnie jak w innych książkach z tej serii, duża, wyraźna czcionka, staranny dobór słów, częste powtórzenia i przemyślane dopasowanie tekstu do obrazków pozwalają dorosłym odnieść wrażenie, że nauczyli się radzić sobie w życiu. Tematyka tej książki jest dostosowana do zainteresowań i percepcji osób dorosłych. „Jak żyć...?” to bestsellerowa seria prześmiewczych poradników dla dorosłych, którzy borykają się z codziennymi problemami. Zabawne teksty o zabarwieniu satyrycznym oraz ironiczne ujęcie ról i zjawisk społecznych w dzisiejszym świecie rozprawiają się z przyjętymi stereotypami. Zaskakujące zestawienie aktualnych problemów z grafiką w stylu retro sprawia, że seria ta jest niepowtarzalną lekturą i wyjątkowym upominkiem.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

31
Gry menedżerskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gry menedżerskie
Niedostępny
Brak

Alicja Balcerak i Jacek Woźniak, eksperci w swojej dziedzinie, proponują niezwykle wyczerpujące kompendium wiedzy na temat gier menedżerskich, wykorzystywanych jako specjalistyczne narzędzia szkoleniowe i wspomagające zarządzanie. Celem autorów jest połączenie wiedzy teoretycznej z praktyczną. Wyjaśniają oni nie tylko, czym są gry menedżerskie i dla kogo są przeznaczone, ale też ich ogromny potencjał jak i rolę tych narzędzi szkoleniowych w rozwijaniu kompetencji menedżerskich. Autorzy omawiają praktyczne zagadnienia związane z prowadzeniem zajęć i pokazują, jak stosować gry, aby osiągnąć zamierzone cele szkolenia. W książce znajdziemy opisy najpopularniejszych gier menedżerskich oraz metod oceny uczenia się z wykorzystaniem tych narzędzi.

29,90 zł
24,52 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 5,38 zł

32
Jak żyć...? Żona - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak żyć...? Żona
Niedostępny
Brak

Poradnik z serii „Jak żyć...?” szybko i skutecznie pozbawi cię złudzeń! Usuwa ponad 90% złudzeń Żona to wspaniała książka, która ma na celu pomóc ludziom dorosłym w otaczającym ich świecie. Podobnie jak w innych książkach z tej serii, duża, wyraźna czcionka, staranny dobór słów, częste powtórzenia i przemyślane dopasowanie tekstu do obrazków pozwalają dorosłym odnieść wrażenie, że nauczyli się radzić sobie w życiu. Tematyka tej książki jest dostosowana do zainteresowań i percepcji osób dorosłych. „Jak żyć...?” to bestsellerowa seria prześmiewczych poradników dla dorosłych, którzy borykają się z codziennymi problemami. Zabawne teksty o zabarwieniu satyrycznym oraz ironiczne ujęcie ról i zjawisk społecznych w dzisiejszym świecie rozprawiają się z przyjętymi stereotypami. Zaskakujące zestawienie aktualnych problemów z grafiką w stylu retro sprawia, że seria ta jest niepowtarzalną lekturą i wyjątkowym upominkiem.

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

33
Geografia dla maturzysty 3. Geografia Polski. Zeszyt ćwiczeń. Zakres rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Geografia dla maturzysty 3. Geografia Polski. Zeszyt ćwiczeń. Zakres r...
Dostępny3 szt.

Zeszyt ćwiczeń stanowi uzupełnienie podręcznika Geografia dla maturzysty przedstawiającego treści z geografii Polski: • zawiera ponad 200 zadań skorelowanych z rozdziałami podręcznika, w tym liczne zadania z wykorzystaniem map, fotografii oraz danych statystycznych w formie tabel i diagramów, • element „Jak to się ma do matury?” to praktyczne wskazówki ułatwiające poprawne wykonywanie zadań, • ułatwia systematyczne powtórki do sprawdzianów oraz egzaminu maturalnego, • umożliwia rozwijanie najważniejszych umiejętności zdobywanych na lekcjach geografii.

31,90 zł
28,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,19 zł

34
Geografia dla maturzysty 3. Geografia Polski. Podręcznik. Zakres rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Geografia dla maturzysty 3. Geografia Polski. Podręcznik. Zakres rozsz...
Niedostępny
Brak

Numer dopuszczenia: 610/3/2014 Podręcznik Geografia dla maturzysty umożliwia kształcenie kluczowych umiejętności sprawdzanych na maturze. Ponadto: • pomaga zrozumieć najważniejsze treści dotyczące geografii Polski dzięki czytelnym mapom i schematom, atrakcyjnym fotografiom oraz licznym diagramom, • umożliwia kształcenie umiejętności analizy dzięki różnorodnym materiałom źródłowym, takim jak fotografie i ilustracje, • umożliwia powtórzenie i utrwalenie najważniejszych treści z poszczególnych tematów za pomocą elementu „Synteza”.

48,50 zł
43,65 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,85 zł

35
Sowa Mądra Głowa poleca 4w1. Zestaw B - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sowa Mądra Głowa poleca 4w1. Zestaw B
Alexander, od 4 lat
Niedostępny
Brak

1. DODAJĘ I ODEJMUJĘ - gra w której dzieci mają za zadanie odnaleźć jak najwięcej pasujących do siebie par puzzli. Ciekawa i atrakcyjna forma nauki poprzez zabawę. Dzieci podczas zabawy używają wyobraźni oraz uczą się dodawać i odejmować. Zawartość: - puzzle - 60 szt. - instrukcja. Liczba graczy: 1-6 Wiek: 4+ 2. PISANIE ZMAZYWANIE CYFERKI - to świetna zabawa i nauka jednocześnie. Rysując po śladzie, dziecko uczy się właściwego kształtu cyferek, ćwicząc zarazem swe umiejętności manualne. Zabawka jest dobrym treningiem spostrzegawczości, koncentracji, a także logicznego myślenia i kojarzenia. Zawartość: - 28 plansz na 14 tablicach, - pisaki z końcówką do ścierania, - instrukcja. Wiek: 5+ 3. UKŁADANIE ZDAŃ - Gra dydaktyczna Układanie zdań polega na układaniu kartoników z obrazkami i napisami (częściami mowy) w taki sposób, aby powstało logiczne i poprawne gramatycznie zdanie. Gra wprowadza dzieci w świat gramatyki, uczy logicznego myślenia, kształtuje słuch fonemowy, doskonali umiejętności wypowiadania się i uruchamia dziecięcą wyobraźnię. Gra Układanie zdań, to nauka i świetna zabawa dla dzieci i rodziców lub opiekunów mogących miło i pożytecznie spędzić razem czas. Zawartość: - 98 kartoników, - notes, - klepsydra, - instrukcja. Liczba graczy: 1-4 Wiek: 7+ 4. PRZECZYTAM CI MAMO - to gra edukacyjna, która w atrakcyjny sposób ułatwia dzieciom naukę czytania. Z elementów leżących na stole dzieci starają się jak najszybciej ułożyć obrazki czytając jednocześnie litery, a ostatecznie całe nazwy znajdujące się pod niemi. Obrazki dzielą się na 3 grupy ze względu na liczbę elementów na jakie są podzielone. Dobierając obrazki w określonej liczbie ich podziału można wybrać stopień trudności gry. Zawartość: - obrazki 3-elementowe - 8 szt. - obrazki 4-elementowe - 12 szt. - obrazki 5-elementowe - 12 szt. - instrukcja. Liczba graczy: 1-4 Wiek: 7+

47,90 zł
41,67 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,23 zł

36
I'm Just Getting Soy Sauce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I'm Just Getting Soy Sauce
Niedostępny
Brak

I'm Just Getting Soy Sauce is a Chinese expression which describes a bystander or someone who is passing through. This was my perception of myself when I was travelling through China. I saw myself as someone who is passing through, taking photos, and trying not to be noticed. It was important to me that my photos look natural without people knowing they are being photographed. It might seem sneaky, but to me the essence of street photography is to capture a fleeting moment without retakes or changes. In my photos I tried to portray a bit of China and what a visitor can expect to see when they visit this fascinating and vibrant. Ja tylko po sos sojowy to chińskie wyrażenie, które oznacza osobę postronną, niezaangażowaną w daną sprawę. I tak też postrzegałem siebie, przemierzając Chiny. Zamierzałem po prostu podróżować, robić zdjęcia i starać się pozostać niezauważonym. Chciałem, by moje zdjęcia wyglądały naturalnie, a ludzie uwiecznieni na nich nie wiedzieli, iż byli fotografowani. Może brzmi to trochę niegrzecznie, ale esencją fotografii ulicznej jest dla mnie uchwycenie ulotnej chwili bez powtarzania ujęcia. Moje zdjęcia są próbą ukazania kawałka Chin oraz tego, czego może oczekiwać osoba odwiedzająca ten fascynujący kraj. Tomasz Panasiak was born in Warsaw, Poland and raised in Toronto, Canada. During the day he is an English teacher, and after work he is an avid photographer. The photos were taken during an almost two year stay in China where he worked as an English teacher. During that time he survived winter without heating, and learned to eat with chop-sticks. The purpose of his stay was to learn about life in China and capture it in photos unlike the ones seen in travel magazines. Tomasz Panasiak, rodowity warszawiak z Kanady. W dzień nauczyciel angielskiego, po pracy pasjonat fotografii i podróżowania. Zdjęcia pochodzą z prawie 2-letniego pobytu w Chinach, gdzie pracował jako nauczyciel angielskiego, udało mu się przeżyć zimę bez ogrzewania i nauczył się jeść pałeczkami. Przez ten czas poznał życie w Chinach i uwiecznił je na zdjęciach, które zdecydowanie różnią się od tych z popularnych czasopism podróżniczych.

84,00 zł
74,76 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 9,24 zł

37
BrainBox Nature - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BrainBox Nature
Albi
Niedostępny
Brak

Poćwiczysz nie tylko pamięć i spostrzegawczość, ale też nauczysz się języka angielskiego!Gry są doskonałym wsparciem dla nauczycieli i lektorów języka angielskiego.Pomagają w łatwy i przyjemny sposób zwiększyć zakres słownictwa, uczą zadawania pytań i szybkiego udzielania odpowiedzi. Każda gra ma 71 kart, kostkę do gry i klepsydrę do odmierzania czasu.Na każdej z kart mamy rysunek z krótkimi opisami do zapamiętania, a na jej odwrocie znajdują się pytania.Zadaniem gracza jest zapamiętanie jak największej ilości szczegółów w czasie jednej minuty, a następnie udzielenie odpowiedzi na wylosowane kostką pytanie. Można grać samemu lub w kilka osób.Gry rekomendowane od 7 lat.

69,00 zł
62,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

38
BrainBox Animals - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BrainBox Animals
Albi
Niedostępny
Brak

Poćwiczysz nie tylko pamięć i spostrzegawczość, ale też nauczysz się języka angielskiego!Gry są doskonałym wsparciem dla nauczycieli i lektorów języka angielskiego.Pomagają w łatwy i przyjemny sposób zwiększyć zakres słownictwa, uczą zadawania pytań i szybkiego udzielania odpowiedzi. Każda gra ma 71 kart, kostkę do gry i klepsydrę do odmierzania czasu.Na każdej z kart mamy rysunek z krótkimi opisami do zapamiętania, a na jej odwrocie znajdują się pytania.Zadaniem gracza jest zapamiętanie jak największej ilości szczegółów w czasie jednej minuty, a następnie udzielenie odpowiedzi na wylosowane kostką pytanie. Można grać samemu lub w kilka osób.Gry rekomendowane od 7 lat.

69,00 zł
62,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

39
Tapir Bairda L - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tapir Bairda L
Collecta
Dostępny63 szt.

TAPIR BAIRDA to figurka kolekcjonerska firmy Collecta. Produkty tej firmy cechuje wysoka jakość wykonania oraz wiernie oddany kształt oraz kolor zwierzęcia.

26,60 zł
23,41 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,19 zł

40
Wieloryb grenlandzki XL - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wieloryb grenlandzki XL
Collecta
Dostępny153 szt.

WIELORYB GRENLANDZKI to figurka kolekcjonerska firmy Collecta. Produkty tej firmy cechuje wysoka jakość wykonania oraz wiernie oddany kształt oraz kolor zwierzęcia.

36,30 zł
31,94 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,36 zł

41
Studia Judaica 1/2013 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Studia Judaica 1/2013
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

„Studia Judaica” to założony w 1997 r. półrocznik Polskiego Towarzystwa Studiów Żydowskich. Pismo publikuje artykuły z szeroko pojętej problematyki studiów żydowskich i judaistycznych, a więc – między innymi – z zakresu historii, literatur żydowskich, lingwistyki, archeologii, kultury i religioznawstwa. Zamierzeniem pisma jest przedstawianie najlepszych i zarazem reprezentatywnych wyników badań wszystkich obszarów studiów polsko-żydowskich, przy czym definicja „polskiej judaistyki” obejmuje zarówno prace judaistów polskich, jak i tworzone poza Polską, ale traktujące o szeroko pojętej historii i kulturze Żydów polskich. W czasopiśmie drukowane są artykuły naukowe w językach polskim, angielskim, niemieckim lub rosyjskim. academia

30,00 zł
25,20 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,80 zł

42
Studia Judaica. Nr 2 (32) 2013 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Studia Judaica. Nr 2 (32) 2013
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

„Studia Judaica” to założony w 1997 r. półrocznik Polskiego Towarzystwa Studiów Żydowskich. Pismo publikuje artykuły z szeroko pojętej problematyki studiów żydowskich i judaistycznych, a więc – między innymi – z zakresu historii, literatur żydowskich, lingwistyki, archeologii, kultury i religioznawstwa. Zamierzeniem pisma jest przedstawianie najlepszych i zarazem reprezentatywnych wyników badań wszystkich obszarów studiów polsko-żydowskich, przy czym definicja „polskiej judaistyki” obejmuje zarówno prace judaistów polskich, jak i tworzone poza Polską, ale traktujące o szeroko pojętej historii i kulturze Żydów polskich. W czasopiśmie drukowane są artykuły naukowe w językach polskim, angielskim, niemieckim lub rosyjskim.

30,00 zł
25,20 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,80 zł

43
Gepard królewski L - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gepard królewski L
Dostępny161 szt.

GEPARD KRÓLEWSKI to figurka kolekcjonerska firmy Collecta. Produkty tej firmy cechuje wysoka jakość wykonania oraz wiernie oddany kształt oraz kolor zwierzęcia.

26,60 zł
23,41 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,19 zł

44
Dinozaur Temnodontozaur XL - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dinozaur Temnodontozaur XL
Dostępny154 szt.

DINOZAUR TEMNODONTOZAUR to figurka kolekcjonerska firmy Collecta. Produkty tej firmy cechuje wysoka jakość wykonania oraz wiernie oddany kształt oraz kolor zwierzęcia.

34,60 zł
30,45 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,15 zł

45
Cziru Antylopa tybetańska L - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cziru Antylopa tybetańska L
Dostępny177 szt.

CZIRU - ANTYLOPA TYBETAŃSKA to figurka kolekcjonerska firmy Collecta. Produkty tej firmy cechuje wysoka jakość wykonania oraz wiernie oddany kształt oraz kolor zwierzęcia.

26,50 zł
23,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,18 zł

46
Dinozaur Quetzalcoatlus z ofiarą XL - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dinozaur Quetzalcoatlus z ofiarą XL
Dostępny156 szt.

DINOZAUR QUETZALCOATLUS Z OFIAR to figurka kolekcjonerska firmy Collecta. Produkty tej firmy cechuje wysoka jakość wykonania oraz wiernie oddany kształt oraz kolor zwierzęcia.

34,60 zł
30,45 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,15 zł

47
Owca suffolk M - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Owca suffolk M
Dostępny159 szt.

OWCA SUFFOLK to figurka kolekcjonerska firmy Collecta. Produkty tej firmy cechuje wysoka jakość wykonania oraz wiernie oddany kształt oraz kolor zwierzęcia.

19,40 zł
17,99 zł

Rabat 7,3%
oszczędzasz 1,41 zł

48
Foka pstra L - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Foka pstra L
Dostępny153 szt.

FOKA PSTRA to figurka kolekcjonerska firmy Collecta. Produkty tej firmy cechuje wysoka jakość wykonania oraz wiernie oddany kształt oraz kolor zwierzęcia.

26,50 zł
23,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,18 zł

49
Zagrożone człowieczeństwo. Tom IV - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagrożone człowieczeństwo. Tom IV
Niedostępny
Brak

Książka ta stanowi kontynuację dyskursu dotyczącego zagrożonego człowieczeństwa. Tom trzeci z serii ?Zagrożone Człowieczeństwo?, zatytułowany Od źródeł zagrożeń i patologii do profilaktyki i wsparcia, pod redakcją Andrzeja Olubińskiego i Moniki Suskiej-Kuźmickiej, odnosi się do nowych obszarów zagrożeń w globalizującym się świecie oraz do koncepcji, metod i form wspierania człowieka w obliczu wielorakich niebezpieczeństw. Niniejszy tom poświęcony został analizie sił społecznych tkwiących w różnych środowiskach wychowawczych jednostki. Szczególnemu oglądowi poddano problematykę wsparcia środowiska rodzinnego w sytuacjach problemowych. Wiele miejsca zajmują również rozważania na temat wsparcia osób starszych, które wskutek przemian społeczno-obyczajowych coraz częściej korzystają z instytucjonalnych form opieki. Pokaźna część dyskursu podjętego w książce to rozmaite egzemplifikacje aktywnych postaw jednostek, grup i instytucji będących swoistymi katalizatorami zmian w środowisku życia człowieka. Wielość przykładów ludzkiej aktywności na rzecz zagrożonego człowieka i człowieczeństwa ukazuje, że ludzie w swej naturze niezmiennie, niezależnie od otaczającej ich rzeczywistości społecznej dążą do osiągnięcia równowagi poprzez aktywną działalność ukierunkowaną na wsparcie jednostek w sytuacji zagrożenia. Autorzy tekstów zamieszczonych w tym tomie konsekwentnie opierają się na tezie, że publikacja nie ma na celu kompleksowego określenia genezy, struktury czy typologizacji zagrożeń współczesnego człowieka, gdyż zjawisko to jest bardzo szerokim, interdyscyplinarnym zagadnieniem i problemem. Podobnie jak w drugim tomie hasło ?zagrożone człowieczeństwo? ma wywołać dyskurs prowadzony z perspektywy nauk społecznych i humanistycznych, a w szczególności z perspektywy pedagogiki społecznej. Katarzyna Białobrzeska Cezary Kurkowski

44,80 zł
31,36 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,44 zł

50
Sowa Mądra Głowa Poleca 4w1 - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sowa Mądra Głowa Poleca 4w1
Alexander
Niedostępny
Brak

Zestaw 4 gier i zabaw wspomagający naukę czytania, pisania i liczenia. Są one również dobrym treningiem spostrzegawczości, kojarzenia i refleksu.

34,90 zł
30,36 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,54 zł

Wróć do góry