hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2016.09.14

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 14 września 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się W pustyni i w puszczy (Henryk Sienkiewicz), na drugim W pustyni i w puszczy (Henryk Sienkiewicz). Kolejny produkt to Kolekcja indywidualnego rozwoju. Wypatrywanki. Sześciolatki (Marzena Prądzyńska) oraz Zdarzyło się w Polsce. Od morza do morza. 10 opowiadań z czasów Jagiellonów (Grażyna Bąkiewicz, Kazimierz Szymeczko).
1
W pustyni i w puszczy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W pustyni i w puszczy
Dostępny207 szt.

W pustyni i w puszczy w serii „Kolorowa Klasyka” to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Przedstawiamy książkę, którą zna chyba każdy Polak! Od pokoleń przygody Stasia i Nel zagubionych na afrykańskim lądzie fascynują, ciekawią, wzruszają i sprawiają, że nie można oderwać się od lektury. Czternastoletni chłopiec i ośmioletnia dziewczynka uciekają z rąk porywaczy i szukają drogi do domu pośród groźnej afrykańskiej przyrody – niesprzyjającego klimatu, dzikich zwierząt, nie zawsze przyjaźnie nastawionych tubylców, groźnych dla życia chorób i wszelkich innych niebezpieczeństw. Czy wyjdą z tego cało i jakim sposobem? Jeżeli chcecie się dowiedzieć, jak kończy się ta historia, zapraszamy do lektury! Teraz książka w nowej edycji, z przepięknymi rysunkami utalentowanego ilustratora Mikołaja Kamlera, które jak żadne inne oddają atmosferę książki i groźne piękno Afryki.

32,95 zł
23,07 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,88 zł

18 osób kupiło
2
W pustyni i w puszczy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W pustyni i w puszczy
Dostępny196 szt.

W pustyni i w puszczy w serii „Kolorowa Klasyka” to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Przedstawiamy książkę, którą zna chyba każdy Polak! Od pokoleń przygody Stasia i Nel zagubionych na afrykańskim lądzie fascynują, ciekawią, wzruszają i sprawiają, że nie można oderwać się od lektury. Czternastoletni chłopiec i ośmioletnia dziewczynka uciekają z rąk porywaczy i szukają drogi do domu pośród groźnej afrykańskiej przyrody – niesprzyjającego klimatu, dzikich zwierząt, nie zawsze przyjaźnie nastawionych tubylców, groźnych dla życia chorób i wszelkich innych niebezpieczeństw. Czy wyjdą z tego cało i jakim sposobem? Jeżeli chcecie się dowiedzieć, jak kończy się ta historia, zapraszamy do lektury! Teraz książka w nowej edycji, z przepięknymi rysunkami utalentowanego ilustratora Mikołaja Kamlera, które jak żadne inne oddają atmosferę książki i groźne piękno Afryki. Estetyczna i trwała twarda oprawa sprawia, że książka będzie idealnie prezentować się na honorowym miejscu w domowej biblioteczce.

39,00 zł
27,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,70 zł

11 osób kupiło
3
Kolekcja indywidualnego rozwoju. Wypatrywanki. Sześciolatki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolekcja indywidualnego rozwoju. Wypatrywanki. Sześciolatki
Dostępny18 szt.

Zawarte w zeszycie zabawy i ćwiczenia: – doskonalą stałość spostrzegania i pamięć wzrokową, – kształtują umiejętność rozpoznawania kształtów, wzorów literopodobnych i dostrzegania różnic między nimi, – przygotowują do nauki czytania i pisania.

18,90 zł
17,99 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,91 zł

6 osób kupiło
4
Zdarzyło się w Polsce. Od morza do morza. 10 opowiadań z czasów Jagiellonów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdarzyło się w Polsce. Od morza do morza. 10 opowiadań z czasów Jagiel...
Dostępny83 szt.

Od morza do morza. 10 opowiadań z czasów Jagiellonów to druga książka z cyklu Zdarzyło się w Polsce. W pięciu tomach współcześni autorzy książek dla dzieci i młodzieży, pasjonaci historii, ukazali węzłowe punkty naszych dziejów widziane oczami zwyczajnych ludzi: rycerzy, mieszczan, chłopów. Za ich sprawą czytelnik Od morza do morza ujrzy ostateczną klęskę zakonu krzyżackiego, zmierzy się z czarną legendą królowej Bony, będzie towarzyszył Zygmuntowi Augustowi w jego ostatnich chwilach. Spotka na swojej drodze nie tylko koronowane głowy, lecz także wybitnych uczonych, poetów i humanistów.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

4 osoby kupiły
5
Kolekcja indywidualnego rozwoju. Rysowanki. Sześciolatki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolekcja indywidualnego rozwoju. Rysowanki. Sześciolatki
Dostępny21 szt.

Rysowanki pomagają sześciolatkom doskonalić sprawność manualną. Ćwiczenia kształcą koordynację wzrokowo-ruchową, usprawniają prawidłowe kierunki pisania, doskonalą precyzję ruchów dłoni oraz prawidłowy chwyt narzędzia pisarskiego. Dzieci rysują wzory po śladzie, po liniach przerywanych, łączą punkty, kreślą szlaczki i wzory literopodobne. Odpowiednio wyćwiczona sprawność grafomotoryczna ułatwi dzieciom naukę pisania.

18,90 zł
16,99 zł

Rabat 10,1%
oszczędzasz 1,91 zł

4 osoby kupiły
6
La ultima fiesta de Caradena - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
La ultima fiesta de Caradena
Dostępny4 szt.

Ucz się języka dzięki opowiadaniom w językach obcych w formie drukowanej książeczki oraz audiobooka. 20 ciekawych historii pozwala nie tylko na poszerzenie umiejętności czytania i słuchania w języku obcym, ale i na przyjemne spędzenie wolnego czasu. Liczne ilustrowane specjalne strony do scen, ludzi lub wątku opisywanego w książce sprawiają, że nauka słówek staje się przyjemnością. Poziom językowy: A2-B1.

16,91 zł
13,99 zł

Rabat 17,3%
oszczędzasz 2,92 zł

2 osoby kupiły
7
W objęciach świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W objęciach świata
Dostępny3 szt.

Wybrała i wstępem opatrzyła: Autorka Na okładce: Pelargonia, Akwarela Cypriana Kamila Norwida Fotografie wewnątrz tomu: prywatne archiwum Julii Hartwig i Artura Międzyrzeckiego. (...) Tych wierszy nie ominął ból ani historia, ale ja szukałam w nich wsparcia i pociechy, choć często to, co przeżywamy, wydaje nam się niesprawiedliwe lub nawet pozbawione sensu. Nie przeszkadza to jednak wierzyć, że poszukiwanie tego sensu jest nieodłączne od naszego istnienia. (...) Julia Hartwig (do czytelnika).

29,00 zł
22,62 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,38 zł

2 osoby kupiły
8
Zdrowe słodkości na każdą porę dnia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrowe słodkości na każdą porę dnia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.02

Nie możesz oprzeć się słodyczom, ale chcesz się zdrowo odżywiać? Co powiesz na jaglane gofry z owocami lata, domowy kisiel jeżynowy, jogurtowy torcik jagodowy czy na pierogi orkiszowe z malinami? Poznaj słodkie pomysły na śniadania, przekąski, obiady i kolacje ze świeżych owoców, również sezonowych, bakalii, zbóż – bez białego cukru, białej mąki i szkodliwych, przetworzonych tłuszczów. Wybieraj spośród 100 łatwych w przygotowaniu przepisów na bazie różnorodnych, ogólnodostępnych składników. Dodatkowe wskazówki pozwolą zmodyfikować przepis wedle własnego gustu i przygotować ulubioną wersję wybranej potrawy. Komentarze do każdego dania wyjaśniają korzystne dla zdrowia działanie produktów użytych w danym przepisie. Autorskie, kolorowe zdjęcia inspirują do słodkiego eksperymentowania w kuchni. Słodkości na bazie naturalnych, odżywczych składników możesz przygotowywać codziennie i bez wyrzutów sumienia podawać również małym niejadkom, których przekonują tylko łakocie – przy okazji wzbogacając ich dietę o wartościowe elementy. Katarzyna Maciejko-Zielińska – fotografka kulinarna i blogerka. Od 4 lat z powodzeniem prowadzi bloga Slodkiefantazje.pl, na którym dzieli się słodkimi przepisami na smakowite słodkości. W kuchni kieruje się zasadą, że wspólne gotowanie i spożywanie posiłków zacieśnia więzi między ludźmi, a dzieciom gwarantuje ciepłe wspomnienia.

44,90 zł
32,33 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

2 osoby kupiły
9
Cesarz Meiji (1852-1912). Wizerunek władcy w modernizowanej Japonii w setną rocznicę śmierci cesarza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cesarz Meiji (1852-1912). Wizerunek władcy w modernizowanej Japonii w ...
Dostępny84 szt.

Książka prezentuje postać Cesarza Meiji (1852-1912), władcy Japonii, który doprowadził do jej przekształcenia z zacofanego państwa feudalnego w nowoczesną monarchię konstytucyjną i mocarstwo w Azji Wschodniej. Cesarz, reprezentant tego, co trwałe i niezmienne w kulturze Japonii, musiał poddać zmianom swój wizerunek, sposób oficjalnego zachowania i wygląd, przekształceniu uległ też zakres jego obowiązków tak, by stał się on adekwatny do nowych czasów. Jakie założenia i metody realizacji tych zmian przyjęli kreatorzy nowego wizerunku cesarza? Kto i dlaczego miał wpływ na postępowanie władcy? Jak sam cesarz odnosił się do narzucanych mu zmian? Jaki miał stosunek do modernizacji, a jaki do wielowiekowej tradycji? Czytelnik znajdzie w książce odpowiedzi na te wszystkie pytania.

64,00 zł
53,76 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 10,24 zł

2 osoby kupiły
10
Muzułmanie w Europie. Dzisiejsze kontrowersje wokół islamu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muzułmanie w Europie. Dzisiejsze kontrowersje wokół islamu
Dostępny60 szt.

Książka powstała w wyniku badań socjologicznych przeprowadzonych w latach 2009-2013 w dwudziestu jeden miastach europejskich (m.in. w Paryżu, Kopenhadze, Bolonii, Oslo, Brukseli i Sarajewie). W każdym z tych miast pojawiły się kontrowersje związane z różnymi przejawami obecności muzułmanów w przestrzeni publicznej, takimi jak noszenie chusty przez kobiety, uliczne modlitwy, budowa meczetów, sklepy i bary halal czy też granica między wolnością słowa a ochroną uczuć religijnych. Autorka przedstawia historię i tło poszczególnych sporów, cytuje uczestników publicznej debaty: socjologów, publicystów, działaczy społecznych i polityków, świeckich i muzułmańskich intelektualistów. Oddaje też głos zwykłym muzułmanom i pokazuje, jak bardzo niejednorodne są to społeczności, jak zróżnicowane są ich opinie w poszczególnych kwestiach. Jej książka jest także świadectwem tego, jak w ciągu ostatnich kilku lat w Europie zmieniał się polityczny i społeczny klimat wokół islamu. W każdym z opisywanych miast socjolożka Nilüfer Göle wraz ze swoją ekipą prowadzi wywiady wśród lokalnej społeczności, a potem organizuje spotkanie, w którym biorą udział reprezentanci obu stron konfliktu. To niekiedy pierwszy raz, kiedy uczestnicy sporu mają okazję wysłuchać swoich argumentów i spróbować się nawzajem zrozumieć. Książka Nilüfer Göle to zatem nie tylko przekrojowa prezentacja kontrowersji związanych z obecnością muzułmanów w Europie, ale i zapis pionierskiego przedsięwzięcia, którego celem jest przekroczenie społecznych podziałów i budowa społeczeństwa opartego na szacunku. Nilüfer Göle (ur. 1953 w Turcji) – ceniona socjolożka, wykładowczyni Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Paryżu. Autorka wielu książek i publikacji poświęconych kwestiom związanym z islamem i pozycją kobiet w świecie muzułmańskim, m.in. Musulmanes et Modernes. Voile et civilisation en Turquie; (1993, 2003), Impntrations, l'islam et Europe (2005).

39,00 zł
28,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,14 zł

2 osoby kupiły
11
Winnie the Pooh - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Winnie the Pooh
Dostępny7 szt.

'Once upon a time, a very long time ago now, about last Friday, Winnie-the-Pooh lived in a forest all by himself under the name of Sanders' Curl up with a true children's classic by reading A.A. Milne's Winnie-the-Pooh. Winnie-the-Pooh may be a bear of very little brain, but thanks to his friends Piglet, Eeyore and, of course, Christopher Robin, he's never far from an adventure. In this story Pooh gets into a tight place, nearly catches a Woozle and heads off on an 'expotition' to the North Pole with the other animals. In this stunning edition of Winnie-the-Pooh, A.A. Milne's world-famous story is once again brought to life by E.H. Shepard's illustrations. Heart-warming and funny, Milne's masterpiece reflects the power of a child's imagination like no other story before or since. Do you own all the classic Pooh titles?

49,00 zł
44,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,90 zł

3 osoby kupiły
12
Miód na serce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miód na serce
Dostępny37 szt.

Miód na serce to niezwykle ciepła i zabawna opowieść o tym, co w życiu najważniejsze. Kiedy zdesperowana singielka postanawia zmienić swój stan cywilny, znajdujący się w zasięgu jej wzroku samotny mężczyzna ma nikłe szanse na pozostanie kawalerem. Nie inaczej jest w przypadku Ciaputka, na którego zarzuca sieci Agnieszka. Kobieta skutecznie realizuje zamierzenia, doprowadzając swego wybranka przed stopnie ołtarza. Na skutek niefortunnego splotu zdarzeń fajtłapowaty mężczyzna zostaje sam z półroczną córką Iwonką. Nadchodzi czas na to, aby w końcu dorosnąć i zatroszczyć się o maleństwo. Sześć lat później Ciaputek nadal jest samotnym ojcem, ale z pomocą mamusi, niani i wujaszka Google świetnie sobie radzi z opieką nad dziewczynką. Sęk w tym, że obydwoje odczuwają samotność i brakuje im w domu kobiety: matki dla dziecka, żony dla mężczyzny. Rezolutna Iwonka postanawia ożenić swojego „tatutka-ciaputka”. Ma już nawet upatrzoną kandydatkę na „panią Ciaputkową”. „Miód na serce” Edyty Świętek, podobnie jak jego pszczeli odpowiednik, ma szereg cudownych właściwości. Leczy smutki, daje nadzieję i przede wszystkim smakuje. Uśmiech, ale też parę łez wzruszenia – jak najbardziej gwarantowane. – Joanna Sykat, autorka m.in. Czterech stron miłości i Jutro zaświeci słońce Tytuł nie kłamie. Ta książka to rzeczywiście miód na serce. Również i moje. Bawiłam się doskonale. Edyta Świętek tak zgrabnie pakuje Ciaputka w coraz to nową kabałę, że nie można się oderwać. W czasie lektury lepiej nic nie gotować, by tak jak ja, nie spalić sobie garnków. Polecam. Polecam. Polecam! – Izabella Frączyk, autorka m.in. Końca świata Miłość − w powieści Edyty Świętek − mocno wyposażona życiowo: baby bluesem, staropanieństwem, małomiasteczkowością, syndromem wiecznego chłopca. W zderzeniu z naturalną potrzebą kochania i poczuciem humoru tworzy romans realny, jaki się trafia nam i znajomym dookoła. Zgrabnie nakreślona narracja powoduje, że oddychamy synchronicznie z emocjami bohaterów, stajemy się nimi, nie mogąc oderwać się od ich życia... aż do ostatniej kartki. – Iza Kowalewska, piosenkarka

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

1 osoba kupiła
13
Powstająca lwica - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powstająca lwica
Dostępny3 szt.

Lwica budzi się ze snu i powstaje. To wspaniały okaz siły, żarliwości i piękna. Dominacja nad otoczeniem pomaga jej skutecznie sprawować opiekę nad własnym potomstwem oraz być istotnym wsparciem dla lwa. W stadach, lwice tworzą kreatywną, strategiczną i główną siłę konieczną do jego przeżycia i rozwoju. Tworzą zgrany zespół mający na celu zmieniać otaczający je świat. W książce Powstająca Lwica autorka Lisa Bevere ukazuje kobietom życie i wizerunek lwicy, jako model pełen zajadłości, ale i ogromnej troskliwości. Ujawniając zaskakujące cechy tego niezwykłego stworzenia, Lisa wzywa kobiety do odkrywania nowych pasji i umiejętności oraz stawiania przed sobą nowych celów. Książka ta pełna jest niezwykłych spostrzeżeń ze świata natury i pełnych głębi biblijnych odniesień do lwicy. Jest ona apelem do kobiet nawołującym do wzrastania w siłę i liczebność, a wszystko po to, by zmieniać na lepsze otaczający nas świat. W końcu Jezus jest lwem z pokolenia Judy.

25,00 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

2 osoby kupiły
14
Otwarte niebo. Czy jesteś spragniony? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Otwarte niebo. Czy jesteś spragniony?
Dostępny1 szt.

Broszura zawiera dwa ważne przesłania. Najpierw, w części "Otwarte Niebo", Randy tłumaczy, jak aniołowie są zaangażowani wraz z nami w sprawowanie służby uzdrowienia. Dzieli się historią swojego rozwoju od niewiary do obecnego zrozumienia, że obecność aniołów czyni uzdrowienie bardziej efektywnym. Przedstawia zarówno osobiste przykłady, jak i biblijne objawienie dotyczące niebiańskich wizyt podczas naszej wędrówki w wierze. W części "Czy jesteś spragniony?" natomiast autor zachęca nas do tego, by stale pragnąć więcej Boga. Randy dzieli się osobistymi doświadczeniami oraz biblijnymi przykładami pokazującymi, jak ważna jest wytrwałość w przezwyciężaniu wszystkich czynników, które sprzeciwiają się naszej wierze, kiedy dążymy do uwalniania Bożego Królestwa w sferach naszego wpływu. Randy ma niespotykaną umiejętność usługiwania w różnorodnych denominacjach i służbach apostolskich. Wśród nich są katolicy, mesjańscy Żydzi, metodyści, wiele kościołów zielonoświątkowych i charyzmatycznych, a także największe zbory baptystyczne w Argentynie, Brazylii i RPA. Kilka tysięcy osób miało okazję podróżować z Randym w ramach międzynarodowych zespołów usługujących. Randy odwiedził ponad czterdzieści krajów i nadal bardzo wiele podróżuje, dążąc do wypełnienia Bożego powołania dla swojego życia. Posługuje on także w sieci kościołów i organizacji chrześcijańskich. Randy i jego żona DeAnne mieszkają w Mechanicsburgu w Pensylwanii. Mają czworo dorosłych dzieci i dwoje wnucząt.

12,50 zł
6,00 zł

Rabat 52,0%
oszczędzasz 6,50 zł

1 osoba kupiła
15
Psychologia myślenia spiskowego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychologia myślenia spiskowego
Dostępny71 szt.

Monografia naukowa na temat uwarunkowań, natury i konsekwencji myślenia spiskowego. Autorka opisuje determinanty i mechanizmy tego zjawiska, zajmuje się m.in. zróżnicowaniem rodzajów teorii spiskowych, ich mechanizmami poznawczymi i skutkami, uwzględniając niemal wszystkie badania empiryczne, jakie zrealizowano w tej dziedzinie i prezentując wyniki własnych badań. Szuka odpowiedzi na pytanie, czy istnieją osobowościowe predyspozycje do myślenia spiskowego, a jeżeli tak, to jakie cechy osobowości szczególnie sprzyjają wierze w teorie spiskowe. Sporo uwagi poświęca sprawie psychologicznych i społecznych następstw wiary w różne teorie spiskowe, zarówno biomedyczne - np. o związku szczepień z autyzmem, jak i te związane z życiem politycznym - np. spiskowa teoria katastrofy smoleńskiej. Ważna publikacja dla badaczy, studentów i wszystkich osób zainteresowanych przyczynami i wpływem myślenia spiskowego na współczesną rzeczywistość.

24,00 zł
20,16 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 3,84 zł

1 osoba kupiła
16
Chrystus w Was. Nadzieja chwały - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Chrystus w Was. Nadzieja chwały
Dostępny2 szt.

Bożym pragnieniem jest objawić swoją chwałę w życiu każdego wierzącego. Dołącz do Dr Randy'ego Clarka, który ujawnia pełnię znaczenia Bożej chwały w kontekście Pisma Świętego. Naucz się, jak przyjąć autorytet Chrystusa i moc z nim związaną - tak, by twoje życie mogło wydać obfity owoc i przynieść chwałę Bogu. Niech głód zacznie palić cię od czubka głowy aż po serce, by "Chrystus w tobie, nadzieja chwały" stał się rzeczywistością twojego życia.

12,50 zł
6,00 zł

Rabat 52,0%
oszczędzasz 6,50 zł

1 osoba kupiła
17
Szaty stroje ciuszki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szaty stroje ciuszki
Dostępny166 szt.

Kto pierwszy założył skarpety do sandałów? Czym różni się fortugał od krynoliny? Czy szustokor to strój damski, czy męski? Po co kobietom były brody? Kiedy chłopców ubierano w sukienki? Kto wymyślił spodnie? Skąd wróżki wzięły szpiczaste czepce z welonem? Co wspólnego z modą ma barani udziec albo kaczy kuper? Od jak dawna ludzie robią sobie tatuaże? Oto przewodnik po dziejach mody, jakiego jeszcze nie było! Znajdziecie w nim mnóstwo ciekawostek i anegdot z dawnego i współczesnego świata elegancji, a także stylowe ilustracje, które ukazują ubiory z różnych epok i kultur, począwszy od futer, w które owijali się jaskiniowcy, poprzez greckie chitony i rzymskie togi, chińskie hanfu i japońskie kimona, po krynoliny, gorsety i surduty, aż do strojów hipsterów. Przedstawiamy ikony stylu wszech czasów oraz wielkich projektantów i niezwykłe kreacje, które przyniosły im sławę i majątek. Przekonamy was, że moda to fajna przygoda!

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

18
Cykl „Niezgodna” - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cykl „Niezgodna”
Niedostępny
Brak

Ekskluzywne wydanie w jednym tomie wszystkich 4 tomów najpopularniejszego cyklu świata (Niezgodna, Zbuntowana, Wierna, Cztery)! Altruizm, Nieustraszoność, Erudycja, Prawość, Serdeczność. Na te pięć frakcji podzielone było społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago. Każdy przechodził test predyspozycji, a potem w krwawej ceremonii musiał wybrać frakcję. Ten, kto łączył cechy charakteru kilku frakcji – jak Tris i Tobias – był Niezgodny i musiał być wyeliminowany… VERONICA ROTH podbiła świat powieścią Niezgodna, którą napisała w 2011, kiedy miała 21 lat. Książka stała się fenomenem wydawniczym. Królowała na światowych listach bestsellerów. Wszystkie tomy trylogii zostały zekranizowane jako jedne z najbardziej kasowych filmów ostatnich lat. W rankingu magazynu „Forbes” Veronica Roth znalazła się na 3. miejscu najlepiej zarabiających pisarzy świata! W marcu 2017 w kinach ostatni film z Tris i Tobiasem!

99,90 zł
69,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,97 zł

19
UFO z Roswell - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
UFO z Roswell
Niedostępny
Brak

Najbardziej wiarygodna, oparta na wnikliwych badaniach i dokumentach próba wyjaśnienia zagadki Roswell Najsłynniejsza katastrofa statku Obcych największym spiskiem w historii Pentagonu? Dlaczego amerykański rząd i władze wojskowe do dziś usiłują zatuszować prawdę o wydarzeniach w Roswell?

39,80 zł
27,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

20
Jak przypadek i głupota zmieniały losy świata. Czynnik zwrotny w bitwach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak przypadek i głupota zmieniały losy świata. Czynnik zwrotny w bitwa...
Niedostępny
Brak

Fascynująca książka pokazuje, jak przypadek i głupota decydowały o wyniku słynnych bitew i mniej znanych potyczek – od Troi do Zatoki Perskiej. Durschmied widział więcej wojen niż jakikolwiek dowódca. – „New York Times” Sednem wojny jest bitwa. Nie ma jednak żadnej żelaznej formuły, która pozwalałaby ją wygrać. Wielkie, doskonale uzbrojone armie nieraz ponosiły klęskę. O zwycięstwie nie zawsze rozstrzygała siła ognia, talent dowódcy czy odwaga żołnierzy. Los wielu bitew przesądziły czynniki nieprzewidywalne: inteligencja lub jej brak, nieoczekiwana brawura jednego człowieka lub czyjaś niekompetencja, a czasem kaprys pogody. Przypadek. W terminologii militarnej zjawisko to ma swoją nazwę: czynnik zwrotny. • Drewniany koń, Troja 1148 p.n.e.• Bosonogi motłoch, Azincourt 25 października 1415• Garść gwoździ, Waterloo 18 czerwca 1815• Czwarty rozkaz, Bałakława 25 października 1854• Policzek, Tannenberg 28 sierpnia 1914• Tajemnica Sorgego, Moskwa 6 grudnia 1941• Śmierć jednego człowieka, Wietnam 1968• Czynnik Zero, Zatoka Perska 17 stycznia 1991 ERIK DURSCHMIED był przez wiele lat korespondentem wojennym BBC i CBS. Relacjonował walki w Wietnamie, Iranie, Iraku, Belfaście, Bejrucie, Chile, na Kubie i w Afganistanie. Przeprowadzał wywiady z Johnem Kennedym, Salvadorem Allende, Dawidem Ben Gurionem, Saddamem Husajnem. Był operatorem, reżyserem i producentem unikatowych filmów dokumentujących wydarzenia na Kubie, w Chinach, Wietnamie, Kambodży i Afganistanie. W ostatnich latach wykładał historię wojskowości, m.in. w Akademii Wojskowej Stanów Zjednoczonych w West Point. Jest laureatem wielu nagród i autorem bestsellerów przetłumaczonych na 25 języków.

39,80 zł
27,86 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

21
Gamedec. Granica rzeczywistości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gamedec. Granica rzeczywistości
Niedostępny
Brak

Pierwsza część 5-tomowego cyklu Gamedec "Detection Ends Case", zwykł był mawiać Sam Hawthorne, jeden z najlepszych detektywów działających w wirtualiach w połowie lat osiemdziesiątych XXII wieku. Gdy zginął w niewyjaśnionych okolicznościach, jego przyjaciele umieścili na holograficznym nagrobku napis: "Sam 'DEC' Hawthorne. Nigdy nie zapomnimy". Od tej pory solverzy, czyli detektywi działający w grach, zaczęli siebie nazywać game DECami. Oto historia jednego z nich. Koniec XXII wieku. Ludzie żyją w miastach-klatkach oddzielonych od agresywnego ekosystemu barierami ABB. Światem rządzą korporacje, choć zwykły obywatel tego nie zauważa. Wielu spędza czas w światach sensorycznych - grach dających wrażenie pełnego uczestnictwa. Gdzie przebywają ludzie, pojawiają się kłopoty. A gdy kłopoty dotyczą sieci, potrzebny jest nie policjant, ale gamedec - detektyw od gier. Taki jak Torkil Aymore z Warsaw City.

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

22
Odkrywam Święta 2+, Miś - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odkrywam Święta 2+, Miś
Niedostępny
Brak

Przy pomocy 30 ślicznych naklejek maluchy nauczą się liczyć do pięciu, poznają kolory oraz nowe przedmioty związane ze świętami Bożego Narodzenia. Dziecko wypełnia proste zadania dostosowane do jego wieku. Książeczka zawiera naklejki wielokrotnego użytku.

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

23
Odkrywam Święta 3+, Królik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odkrywam Święta 3+, Królik
Niedostępny
Brak

Przy pomocy 30 ślicznych naklejek maluchy nauczą się liczyć do pięciu, poznają kolory oraz nowe przedmioty związane ze świętami Bożego Narodzenia. Dziecko wypełnia proste zadania dostosowane do jego wieku. Książeczka zawiera naklejki wielokrotnego użytku.

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

24
Odkrywam Święta 4+, Choinka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odkrywam Święta 4+, Choinka
Niedostępny
Brak

Przy pomocy 30 ślicznych naklejek maluchy nauczą się liczyć do pięciu, poznają kolory oraz nowe przedmioty związane ze świętami Bożego Narodzenia. Dziecko wypełnia proste zadania dostosowane do jego wieku. Książeczka zawiera naklejki wielokrotnego użytku.

8,90 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,2%
oszczędzasz 0,91 zł

25
Burzliwe dzieje kalifatu bagdadzkiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Burzliwe dzieje kalifatu bagdadzkiego
Niedostępny
Brak

Kalifat bagdadzki jest nieodłącznie związany z dynastią Abbasydów, którzy między VIII a XIII wiekiem panowali nad większością terenów Bliskiego Wschodu. Doprowadził do utwierdzenia się islamu i niezwykłego rozwoju politycznego, ale także kulturalnego i naukowego pod rządami wybitnych władców. To dzięki uczonym arabskim Europa odzyskała swoje starożytne dziedzictwo, a świat wyobraźni otrzymał Baśnie tysiąca i jednej nocy i Sindbada Żeglarza. W pierwszych wiekach panowania kalifowie sprawowali swą władzę głównie jako przywódcy duchowi, swoiści papieże islamu, by od połowy XII wieku, wyzwalając się spod supremacji seldżuckich dynastów, odzyskać polityczną suwerenność i stać się rzeczywistymi władcami Mezopotamii. Nie na długo jednak, wkrótce ulegli bowiem sile mongolskich najeźdźców. Kalifat, związany na koniec z egipskim państwem mameluckim, zaniknął ostatecznie w początkach XVI wieku, a próby jego wskrzeszenia w Jemenie czy indyjskim państwie Mogołów nie powiodły się. Niniejsza książka jest przewodnikiem po burzliwych dziejach bliskowschodniej monarchii, mającym ułatwić orientację w zawiłych meandrach politycznych historii abbasydzkiego państwa.

59,90 zł
44,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

26
Belizariusz, wódz Bizancjum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Belizariusz, wódz Bizancjum
Niedostępny
Brak

Belizariusz słusznie jest uznawany za ostatniego wybitnego rzymskiego generała. Ten naczelny wódz armii bizantyjskiej z ramienia cesarza Justyniana walczył i zwyciężał z Persami na Wschodzie, Wandalami w Afryce Północnej, Ostrogotami w Italii i Hunami w obronie Konstantynopola, znacząco przyczyniając się do odrodzenia wielkiego imperium rzymskiego w pierwszej połowie VI wieku. Zmienne koleje losu doprowadzał y go zarówno na szczyty kariery, jak i do spektakularnych upadków, jednak wbrew legendzie nie zmarł w nędzy i zapomnieniu. Biografia jednego z największych dowódców starożytności zawiera także szczegółowe opisy taktyki, organizacji i wyposażenia armii bizantyjskiej i jej przeciwników na Wschodzie i Zachodzie.

44,90 zł
32,78 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

27
Rewers - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rewers
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.04

Jedenastu najlepszych polskich autorów kryminałów, jedenaście miejscowości, z których każda naznaczona jest zbrodnią. Każde miasto ma swój rewers. Znajome nazwy, utarte ścieżki i oswojone miejsca kryją ciemną stronę schowaną pod osłoną nocy, w zapomnianych schowkach, starych piwnicach, a często – za oknami pozornie zwykłych mieszkań. Pamiętają i wiedzą o niej mury budynków, brukowane uliczki, ciemne zakamarki parków, miejskie stawy i rzeki. Rewers to podróż po mrocznej stronie polskich ulic, zaułków i dzielnic, po kraju nierozwikłanych zabójstw, zdrad i tajemnic przeszłości.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

28
Szpagat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szpagat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.04

Wyjątkowa opowieść o samotności, zdradzie i miłości Aleksander Biernacki w życiu kochał naprawdę tylko Hannę. Kobietę, którą obdarzył uczuciem, z wyrachowaniem zeswatał z Michałem, swoim najlepszym przyjacielem. Teraz, w cieniu niedawno wybudowanego Pałacu Kultury, Aleksander Biernacki przeżywa drugą młodość. Byłe kochanki i dwuznaczna przeszłość zaprzątają głowę profesora anglistyki. Po latach spędzonych na emigracji, Biernacki nie potrafi odnaleźć swojego miejsca, a starzy przyjaciele zapomnieli o jego istnieniu. Szpagat to książka o stracie i winie, ale też o namiętności. Niezwykła opowieść o tym, że raz odrzuconego uczucia można już nigdy nie odzyskać.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

29
Biurwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biurwa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.04

Zaczęło się od ufarbowania długich włosów na rudo. Potem była trwała. Potem znów farbowanie. Potem cięcie. Kolejne ciecie i kolejna farba. Cięcie. Farba. Cięcie. Farba. Coraz krótsze cięcie. Coraz jaskrawsza farba. Aż wreszcie powiedziałam wczoraj po południu, po pięciu latach pracy, po tygodniu uspokajania się winem, po miesiącu nierozmawiania z dzieckiem, powiedziałam do tej miłej pani fryzjerki: – Proszę obciąć mi głowę.

36,90 zł
27,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

30
Historia Żydów. Od 1000 r. p.n.e. do 1492 r. n.e. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia Żydów. Od 1000 r. p.n.e. do 1492 r. n.e.
Niedostępny
Brak

To opowieść, jakich mało: epos o wytrwałości w obliczu zniszczenia, umiejętności przeżycia w czasach prześladowań, radości w czasach żalu, smakowania życia wbrew wszelkim przeciwnościom. Opowieść, która rozciąga się na całe tysiąclecia i kontynenty. Od Indii po Andaluzję i od bazarów Kairu po uliczki Oksfordu. Zabiera w niezwykłe miejsca: do żydowskiego królestwa w górach południowej Arabii; do syryjskiej synagogi pełnej niezwykłych fresków; do gajów palmowych wymalowanych na żydowskich katakumbach w Rzymie. A opowiadają ją głosy czyste i głośne, od udręki i ekstazy autorów Biblii po wiersze miłosne pijących wino w ogrodach muzułmańskiej Hiszpanii. Na stronach tej książki Talmud płonie na ulicach Paryża, szubienice kołyszą się wzdłuż londyńskich alei, a iluminator z Majorki na nowo rysuje świat; zapalane są świece, śpiewane pieśni, objucza się muły, a na morzach toną okręty pełne przypraw i klejnotów. Przed naszymi oczyma rozgrywa się wielka opowieść. Nie, jak często sobie wyobrażano, oddzielnej kultury, lecz żydowskiego uniwersum zanurzonego w świecie ludów, wśród których Żydzi się znaleźli: od Egipcjan po Greków, od Arabów po chrześcijan. I to właśnie czyni opowieść o Żydach opowieścią także o nas.

79,90 zł
59,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 19,97 zł

31
Odpowiedzialność karna za wykonanie zabiegu leczniczego bez zgody pacjenta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odpowiedzialność karna za wykonanie zabiegu leczniczego bez zgody pacj...
Niedostępny
Brak

Publikacja zawiera wszechstronną analizę problematyki zgody pacjenta na wykonanie zabiegu leczniczego i odpowiedzialności karnej za jej naruszenie. Przedstawiono w niej liczne zagadnienia ujawniające się w obszarze zgody pacjenta wraz z kwestiami spornymi, w tym m.in.: - przedmiot ochrony przestępstwa wykonania zabiegu bez zgody pacjenta, - przesłanki legalności zabiegu leczniczego, - zgodę pacjenta w szczególnych przypadkach (np. gdy pacjent jest nieprzytomny lub w stanie terminalnym, ma być poddany transplantacji, eksperymentowi medycznemu lub badaniu klinicznemu), - sytuacje, w których przepisy przewidują obowiązek leczenia w przypadku braku zgody pacjenta, - okoliczności wyłączające lub umniejszające winę sprawcy wykonania zabiegu leczniczego bez zgody pacjenta oraz kwestię stanu wyższej konieczności.

119,00 zł
107,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,90 zł

32
Wyprawy bociana - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprawy bociana
Niedostępny
Brak

To wyjątkowa seria kolorowanek edukacyjnych przeznaczona dla dzieci w wieku 3-6 lat. Zaczyna się czterema książeczkami: Kacze sprawy, Kocie tajemnice, Wyprawy bociana i Zabawy zajączka. Każda książeczka jest rodzajem opowieści rozgrywającej się na kolejnych stronach. Kolorowanie obrazków i identyfikowanie się z bohaterami książek uwrażliwia dzieci na otaczający świat przyrody i wzbogaca ich wiedzę o świecie. Przy okazji dzieci uczą się być ciekawymi tego, co je otacza, doskonalą umiejętność kojarzenia i zmysł obserwacji oraz poznają różne zwierzęta. Krótkie teksty z pewnością zaciekawią dziecko, a kolorowe naklejki uprzyjemnią lekturę książeczek.

7,90 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,2%
oszczędzasz 1,91 zł

33
Aleksander Gieysztor. Człowiek i dzieło - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aleksander Gieysztor. Człowiek i dzieło
Dostępny60 szt.

Księga przygotowana na stulecie urodzin profesora Aleksandra Gieysztora zawiera teksty dotyczące różnych dziedzin jego działalności, osobiste wspomnienia przyjaciół, współpracowników i uczniów oraz publikowane po raz pierwszy listy profesora (wybór). Tom uzupełniają fotografie, również w ogromnej większości do tej pory niepublikowane. Publikacja ukazuje bogatą działalność Aleksandra Gieysztora jako wykładowcy i mistrza młodych adeptów historii, badacza o światowej renomie utrzymującego ścisłe kontakty z uczonymi z zagranicy, wreszcie - dyrektora Zamku Królewskiego głęboko zaangażowanego w jego odbudowę. Prezentuje też takie karty z życiorysu Gieysztora, jak jego działalność w podziemiu w czasie okupacji czy późniejsze zaangażowanie w szeroko pojęte kształcenie historyczne. Unikatowa edycja listów, obejmująca wybór korespondencji profesora (przede wszystkim z innymi polskimi uczonymi), ukazuje niezwykle interesujący obraz polskiego środowiska naukowego drugiej połowy XX wieku. Zarówno z tekstów, jak i z listów wyłania się sylwetka nie tylko wybitnego, wszechstronnego uczonego, organizatora życia kulturalnego w powojennej Polsce, lecz także człowieka niezwykle ciepłego i życzliwego w codziennych kontaktach z ludźmi. Aleksander Gieysztor (1916-1999) - historyk, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, dyrektor Instytutu Historycznego UW (1955?1975), pierwszy dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie (1980?1991), prezes Polskiej Akademii Nauk (1981?1983, 1990?1992). Podczas II wojny światowej uczestnik kampanii wrześniowej 1939 r., później oficer KG AK.

59,00 zł
49,56 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 9,44 zł

34
Kodeks spółek handlowych ze schematami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks spółek handlowych ze schematami
Niedostępny
Brak

Publikacja zawiera tekst ustawy - Kodeks spółek handlowych wraz z wykazami aktów zmieniających i wykonujących. Uwzględniono m.in. ustawę z dnia 31 marca 2016 r. o zmianie ustawy o funduszach inwestycyjnych oraz niektórych innych ustaw oraz z dnia 10 czerwca 2016 r. o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji. Artykuły kodeksu zostały opatrzone tytułami objaśniającymi ich sens - zaakcentowano je kolorowym tłem. W książce zamieszczono także skorowidz przedmiotowy ułatwiający odnalezienie poszczególnych instytucji. Schematy przedstawiają w formie graficznej powiązania między poszczególnymi unormowaniami tej ustawy. To nowatorskie rozwiązanie - swoista mapa kodeksu - z pewnością ułatwi Czytelnikowi poruszanie się w gąszczu przepisów ustawy. W celu ułatwienia Czytelnikowi zapoznania się z nowymi przepisami zmiany, które wejdą w życie po 2 września 2016 r., oznaczono tekstem pogrubionym i mniejszym stopniem pisma.

23,90 zł
21,51 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,39 zł

35
Le vin bleu de Monsieur Dupont - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Le vin bleu de Monsieur Dupont
Dostępny17 szt.

Ucz się języka dzięki opowiadaniom w językach obcych w formie drukowanej książeczki oraz audiobooka. 20 ciekawych historii pozwala nie tylko na poszerzenie umiejętności czytania i słuchania w języku obcym, ale i na przyjemne spędzenie wolnego czasu. Liczne ilustrowane specjalne strony do scen, ludzi lub wątku opisywanego w książce sprawiają, że nauka słówek staje się przyjemnością. Poziom językowy: A2-B1.

16,90 zł
13,99 zł

Rabat 17,2%
oszczędzasz 2,91 zł

36
Czas pracy nauczycieli w roku szkolnym 2016/2017 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas pracy nauczycieli w roku szkolnym 2016/2017
Niedostępny
Brak

Od 1 września 2016 r. zlikwidowano godzin karciane. Zmiana ta budzi wiele kontrowersji i pytań. W tej publikacji wyjaśniamy wszystkie problemowe zagadnienia związane z tą zmianą prawną. Załączamy wykaz dokumentów wymagające aktualizacji lub zmiany po likwidacji godzin karcianych, a także prezentujemy wskazówki dla dyrektora szkoły po wprowadzonej zmianie. Ponadto w publikacji można znaleźć: przykłady z życia szkoły; wzory dokumentów związanych ze stosunkiem pracy nauczycieli.

49,00 zł
41,16 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,84 zł

37
Savoir vivre. Na co dzień i od święta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Savoir vivre. Na co dzień i od święta
Dostępny64 szt.

Polecamy Państwu znacznie poszerzone (o kilkanaście rozdziałów) najnowsze wydanie bardzo przydatnego w codziennym życiu, popularnego wśród czytelników poradnika Savoir vivre na co dzień i od święta. W treści książki znajdą Państwo m.in. takie rozdziały jak: Biznesowy savoir vivre, Gafy i jak z nich wybrnąć, Internetowa etykieta, Jak się ubierać, Komunijny savoir vivre, Na ulicy, Na uroczystościach pogrzebowych, Przedstawianie, Randkowy savoir vivre, Sądowy s.v., Sąsiedzi, Ślub i wesele, Telefon, W domu, w małżeństwie i w rodzinie, W kościele, W pracy, W taksówce i samochodzie, W teatrze, kinie i muzeum, W restauracji, Wdzięczność, Wizyty, goście i stół, Wręczanie kwiatów, Za granicą.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

38
Za żywopłotem. Seria limitowana - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Za żywopłotem. Seria limitowana
Dostępny11 szt.

Kolejna część przygód znanego i kochanego przez wszystkie dzieci ludzika z plasteliny. Tym razem Plastuś i inni bohaterowie Plastusiowego pamiętnika wyjeżdżają na wieś. Wakacje na wsi to przede wszystkim możliwość obserwacji przyrody. Młodzi czytelnicy wraz z Plastusiem i Misiem odwiedzą kreci tunel i pajęczą sieć, dowiedzą się, z czego buduje gniazdo wilga, jaki jest przysmak biedronki, jakie owoce dojrzewają najwcześniej i jak piją wodę żabki. Te urocze wakacyjne opowiastki opatrzono stylowymi, klasycznymi ilustracjami Janiny Krzemińskiej. Dodajmy, że książka została wydana w serii limitowanej z okazji 95-lecia powstania Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej opiekującej się spuścizną i prawami autorki.

40,00 zł
28,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

39
Dotykamy kolorów. Czerwony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dotykamy kolorów. Czerwony
Niedostępny
Brak

Ta urocza książeczka typu dotknij i poczuj zapozna Twoje dziecko z kolorem czerwonym. Książeczki z serii „Dotykamy kolorów” to najlepszy sposób na poznawanie świata podczas zabawy z książką.

17,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,01 zł

40
Przerwana droga do Niepodległej Kazimierz Piątek Herwin 1886-1915 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przerwana droga do Niepodległej Kazimierz Piątek Herwin 1886-1915
Dostępny4 szt.

Legenda Kazimierza Piątka ?Herwina? jest ściśle powiązana z legendą Legionów i Piłsudskiego oraz czynu zbrojnego Polaków podczas pierwszej wojny światowej. Biografia ?Herwina? to szczegółowy opis krakowianina, człowieka urodzonego pod Wawelem i niemal całe życie pozostającego w rodzinnym mieście, gdzie kształcił się, pracował, służył w armii zaborczej, i gdzie uczestniczył w pracy niepodległościowej, i który zginął jeszcze przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Ramy chronologiczne, jak to najczęściej w przypadku biografii bywa wyznaczają daty życia i śmierci jej bohatera. Autor przekroczył je, przedstawiając pokrótce pochodzenie, postacie antenatów i członków rodziny Kazimierza, a także pamięć o ?Herwinie? aż po czasy współczesne.

46,00 zł
32,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,80 zł

41
Jeśli bocian nie przyleci, czyli skąd się biorą dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeśli bocian nie przyleci, czyli skąd się biorą dzieci
Niedostępny
Brak

Książka porusza ważny społecznie temat adopcji. Autorka ze swadą i humorem, w przystępnej dla dziecka formie, ukazuje etapy decyzji i adopcji. Słusznie stwierdza, że najważniejsze jest noszenie dziecka w sercu, by wiedziało i czuło, że jest oczekiwane i kochane. – Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy w Kaliszu Kategoria wiekowa: 3+

21,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 5,91 zł

42
Znaki czy nie znaki? Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znaki czy nie znaki? Tom 2
Dostępny37 szt.

W publikacji przedstawiono różne podejścia do terminu znaku oraz kwestii jego inności. Autorzy snują rozważania dotyczące semantyki polskiej wokabuły sam, kategorii przypadku, problemu kompozycyjnej analizy fraz rzeczownikowych, związków między dwoma systemami semiotycznymi: językiem naturalnym oraz językiem wykresów. Kolejne artykuły poświęcone są zagadnieniom badań semiotycznych w literaturze pięknej: ?nieprecyzyjnym? metaforom w twórczości Vladimira Nabokova, znaczeniu powtórzeń w poetyce Nikołaja Gogola, rodzajom strukturalnych modyfikacji frazeologizmów gestycznych w poezji Mariny Cwietajewej, językowemu wyrażaniu zjawiska żalu w twórczości Iriny Grekowej oraz systematyzacji kontekstów użycia znaków w tekstach literackich, a także zjawisku obcości kulturowej na przykładzie analizy wartościowania w przedstawieniach narodowych Polaków w amerykańskiej literaturze dziecięcej oraz analizie dyskursu potocznego. Drugi tom Znaki czy nie znaki? powstał z inicjatywy profesora Gennadija Zeldowicza w Zakładzie Semiotyki Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. Autorami są badacze z polskich i zagranicznych ośrodków naukowych. Publikacja adresowana jest do lingwistów, kulturoznawców oraz osób zainteresowanych zagadnieniami semiotycznymi. W tomie zamieszczono artykuły w językach polskim, rosyjskim, angielskim.

39,00 zł
32,76 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,24 zł

43
Skąd się biorą dzieci? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skąd się biorą dzieci?
Niedostępny
Brak

Przychodzi taki moment w życiu dziecka, w którym pragnie ono dowiedzieć się, skąd się wzięło. Czy przyniósł je bocian? A może wyszło z kapusty? Marcin Brykczyński wyjaśnia dzieciom w sposób delikatny, a jednocześnie bardzo konkretny i prawdziwy, jak doszło do poczęcia, a potem do narodzin. Książka otrzymała wyróżnienie w konkursie Dziecięcy Bestseller Roku 2004.

21,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 5,91 zł

44
Taxi frei? Niemiecki gamebook z ćwiczeniami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taxi frei? Niemiecki gamebook z ćwiczeniami
Niedostępny
Brak

Felix na co dzień pracuje jako taksówkarz w Monachium. Mało kto wie, że jest także zdolnym hakerem. Pewnego dnia otrzymuje propozycję wymarzonej pracy w IT. Czuje jednak, że za intratną ofertą kryje się coś niepokojącego... Zdecyduj, co zrobi Felix, kogo zabierze swoją taksówką i w jakim kierunku potoczy się jego historia: mrocznego horroru, niepokojącego kryminału czy może płomiennego romansu? Wszystko zależy od Ciebie! Niemiecki gamebook z ćwiczeniami Taxi frei? to niekonwencjonalny kurs językowy, dzięki któremu uczysz się języka, nawet tego nie zauważając. Gra fabularna, w której decydujesz o losach bohaterów, pochłonie cię bez reszty! Korzystaj z książki wielokrotnie i poznaj wszystkie zakończenia historii. Zasady gramatyczne i słownictwo utrwalisz w naturalny sposób podczas czytania powieści i rozwiązywania ćwiczeń.Z Gamebookiem:• decydujesz o losach bohaterów i wybierasz zakończenie opowieści,• prowadzisz wciągającą grę fabularną, za każdym razem wchodząc w inną konwencję literacką,• czytasz płynnie i bez zbędnych przerw dzięki tłumaczeniom słówek na marginesach,• rozwiązujesz liczne ćwiczenia wzbogacające i utrwalające słownictwo,• poznajesz współczesny niemiecki i utrwalasz gramatykę na poziomie średnio zaawansowanym (B2). Wciągnij się w grę i poznaj codzienny język niemiecki!

29,90 zł
20,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

45
Biblia z obrazkami niebieska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia z obrazkami niebieska
Niedostępny
Brak

Fascynujące wydarzenia, niezapomniane postacie, wyjątkowe cuda - ta biblia zawiera historie na każdą okazję!Biblia z obrazkami prezentuje starannie wybrane historie, które ożywają dzięki uroczym, kolorowym obrazkom. Dzięki słowom łatwym w zrozumieniu dla dzieci, książka ta przedstawia pełen biblijny obraz, by poznać dzieło Boże. Przeznaczona dla młodszych czytelników.Historie opowiada: Charlotte ThoroeIlustracje: Gill Gile

29,90 zł
22,72 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,18 zł

46
Kultura zawodu. Podręcznik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kultura zawodu. Podręcznik
Niedostępny
Brak

Podręcznik może być wykorzystany do części nowej podstawy programowej dla wszystkich zawodów: „KPS – kompetencje personalne i społeczne”.

17,70 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,7%
oszczędzasz 1,71 zł

47
Biblia z obrazkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia z obrazkami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.02

Fascynujące wydarzenia, niezapomniane postacie, wyjątkowe cuda - ta biblia zawiera historie na każdą okazję!Biblia z obrazkami prezentuje starannie wybrane historie, które ożywają dzięki uroczym, kolorowym obrazkom. Dzięki słowom łatwym w zrozumieniu dla dzieci, książka ta przedstawia pełen biblijny obraz, by poznać dzieło Boże. Przeznaczona dla młodszych czytelników.Historie opowiada: Charlotte ThoroeIlustracje: Gill Gile

29,90 zł
22,72 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,18 zł

48
Destination Matura 2015. Repetytorium, zakres podstawowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Destination Matura 2015. Repetytorium, zakres podstawowy
Dostępny20 szt.

Destination Matura Repetytorium + Booklet poziom podstawowyNowatorskie rozwiązania pomagające trwale zapamiętać poznany materiał. Całkowicie zgodne z wymogami Matury 2015. Część tematyczna (mooduły 1-15) oraz część referencyjna (teoria gramatyki, pisanie, strategie maturalne). Dołączony booklet Speaking Ideas zawierający dodatkowe ćwiczenia przygotowujące do egzaminu ustnego oraz pomysły na wypowiedzi.

70,50 zł
63,45 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,05 zł

49
Karuzela na łóżeczko Magic Stars, różowa - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karuzela na łóżeczko Magic Stars, różowa
Chicco
Niedostępny
Brak

Karuzela na dziecięce łóżeczko Magic Stars przeznaczona jest dla dzieci od pierwszego dnia narodzin. Starannie wykonana, utrzymana jest w delikatnej kolorystyce zabawka, która może być używana na wiele sposobów. Za pomocą nakręcanej na podstawę zabawki plastikowej śruby, wkręca się ją między szczebelki łóżeczka. Towarzyszy dziecku w chwilach poprzedzających sen, wprowadzając je powoli w odprężenie, kojąc spokojnymi melodiami i wypełniając pokój delikatnym światłem. Łagodne i stopniowe etapy usypiania dziecka, pozwolą mu na spokojny i zdrowy sen. 3 zawieszki przyczepione do baldachimu zabawki nawiązują do typowych dla linii zabawek First Dreams postaci – maluszka w szlafmycy na chmurce, księżycu i gwiazdce. Zawieszki poruszają się miarowo w rytm wygrywanych z projektora melodii. Wśród nich do wyboru mamy muzykę klasyczną, niezwykle pozytywnie wpływającą na rozwój dziecka lub New Age. Po włączeniu melodie będą grać, zmieniając się automatycznie, nieprzerwanie przez 18 minut. Przyciski do wyboru rodzaju muzyki znajdują się na panelu. Jest tam również sensor płaczu. Dzięki sensorowi melodie włączą się także na dźwięk dziecięcego płaczu. Jeszcze na etapie czuwania, tuż przed zaśnięciem lub po przebudzeniu, dziecko może oglądać również kolorowe projekcje. Wszystkie funkcje zabawki i zarządzanie nimi możliwe jest także zdalnie za pomocą dołączonego do zestawu pilota na podczerwień. Kiedy maleństwo nieco już podrośnie, a zawieszki z baldachimem zostaną zdemontowane, pozostawiony przy łóżeczku panel główny będzie dalej pełnił swoje funkcje, dostosowane do starszego dziecka. Podświetlony duży niebieski księżyc zaświeci na żółto i będzie piękną lampką nocną o niezwykle subtelnym świetle. Odtwarzacz będzie dalej wygrywał zaprogramowane melodie, a sensor niezmiennie czuwał nas spokojnym snem dziecka. Ze względu na rodzaj zabawki i charakterystyczne opakowanie karuzela na łóżeczko Magic Stars jest świetnym pomysłem na pierwszy prezent dla maluszka.

231,90 zł
208,71 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 23,19 zł

50
Profesor Astrokot. Atomowa przygoda profesora Astrokota - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Profesor Astrokot. Atomowa przygoda profesora Astrokota
Dostępny3 szt.

Włączcie myślenie i trzymajcie się mocno – profesor Astrokot zabiera was w podróż po fascynującym świecie fizyki! Dowiecie się, jak działa łódź podwodna, skąd się bierze prąd elektryczny i dlaczego widzicie kolory. Razem z waszym przyjacielem – superbystrym kotem – przeżyjecie fantastyczną atomową przygodę. Nagroda główna w konkursie Mądra Książka Roku 2016 Dla Dzieci. Druga część bestsellerowej serii edukacyjnej o profesorze Astrokocie przetłumaczonej na 16 języków. Interesująco podana wiedza, czytelna infografika i wysmakowana szata graficzna czynią z tej książki idealną propozycję na prezent dla małego odkrywcy. Dominic Walliman – doktor fizyki (specjalizuje się w fizyce urządzeń kwantowych), naukowiec i wykładowca uniwersytecki. Mieszka w Vancouver, gdzie na co dzień zajmuje się programowaniem komputerów kwantowych. Ben Newman – utalentowany, wielokrotnie nagradzany ilustrator i autor komiksów. Mieszka i pracuje w Londynie.

57,00 zł
41,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,96 zł

Wróć do góry