hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2016.09.07

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 7 września 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Kredki świecowe, 12 kolorów (Titanum), na drugim Nowy wielki atlas historyczny (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Z życia dzieci wzięte. Dowcipy dla dzieci i o dzieciach (praca zbiorowa) oraz Kreda kolorowa, 5 kolorów (Titanum).
1
Kredki świecowe, 12 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki świecowe, 12 kolorów
Titanum, 12 sztuk
Dostępny
146 szt.

Cechy produktu: • okrągłe kredki świecowe, • wytrzymałe, nie brudzą rąk i ubrań, • idealne dla małych dzieci, • nie wymagają temperowania, • spełniają europejską normę EN-71, • w komplecie 12 kolorów, • długość kredek: 9.0 cm, • średnica kredek: 0.7 cm.

3,99 zł
23 osoby kupiły
2
Nowy wielki atlas historyczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowy wielki atlas historyczny
Dostępny
6 szt.

Nowy wielki atlas historyczny to publikacja uniwersalna, prezentująca dzieje świata i Polski od starożytności po współczesność, na kilkuset barwnych, ułożonych w porządku chronologicznym mapach. Bardzo ważny element stanowią kalendaria, które pomagają w zrozumieniu zjawisk i procesów przedstawianych na mapach, gdyż zawarte w nich informacje ukazują zarówno przyczyny, jak i przebieg, wynik i późniejsze skutki wydarzeń. Wśród tematów politycznych pojawiają się przedstawienia wręcz bieżące takie jak walka Kurdów o niepodległość, wojna hybrydowa Rosji na Ukrainie czy Arabska Wiosna Ludów! Mapy prezentują głównie zagadnienia polityczne, ale również gospodarcze, narodowościowe i wyznaniowe. Są opatrzone starannie opracowanymi legendami. Dzięki profesjonalnej i wyważonej grafice cechuje je duża szczegółowość i zarazem przejrzystość. Atlas może zainteresować szerokie grono odbiorców: zarówno dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, jak i dla studentów oraz miłośników historii.

89,90 zł
62,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 26,97 zł

11 osób kupiło
3
Z życia dzieci wzięte. Dowcipy dla dzieci i o dzieciach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z życia dzieci wzięte. Dowcipy dla dzieci i o dzieciach
Dostępny
10 szt.

Dowcipów o dzieciach i dla dzieci nigdy dość! Oto kolejny, ilustrowany, przezabawny zbiór żarcików dla wszystkich.

15,90 zł
11,99 zł

Rabat 24,6%
oszczędzasz 3,91 zł

9 osób kupiło
4
Kreda kolorowa, 5 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kreda kolorowa, 5 kolorów
Titanum, 10 sztuk
Dostępny
2 szt.

Kolorowa kreda tablicowa niskopyląca. Opakowanie zawiera 10 sztuk kolorowej kredy.

2,99 zł
3 osoby kupiły
5
Hugo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hugo
Dostępny
19 szt.

Ulubiony komiks belgijskich i francuskich dzieci, brawurowa pięciotomowa opowieść fantasy o przezabawnych przygodach pięciu przyjaciół. Wkroczcie do zaczarowanego i barwnego świata stylizowanego na średniowieczną Francję, przeżyjcie niesamowite przygody z odważnym trubadurem Hugo, niedźwiedziem Biskoto, wróżką Śliweczką i latającym wcieleniem losu o imieniu Narcyz. W trakcie lektury odwiedzicie magiczne krainy, zmierzycie się z czarnymi charakterami, poznacie od kulis budowę gotyckiej katedry, skosztujecie średniowiecznych smakołyków z klasztornej kuchni, a wasza wyobraźnia i przepona będą pracowały ze zdwojoną siłą! Hugo został stworzony przez znakomitego twórcę komiksu frankofońskiego Bernarda Dumonta, używającego pseudonimu Bédu. Jego rysunki w genialny sposób oddają komizm postaci. Hugo dostarczy wielu uśmiechów tym, którzy z sentymentem wspominają komiks z własnego dzieciństwa, jak i nowym pokoleniom młodych czytelników. Zapraszamy do krainy szalonych przygód, kipiących humorem i nieposkromioną wyobraźnią.

100,00 zł
77,00 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 23,00 zł

3 osoby kupiły
6
Matematyka z wesołym kangurem - Suplement 2016 (Żaczek/Maluch/Beniamin) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka z wesołym kangurem - Suplement 2016 (Żaczek/Maluch/Beniamin...
Dostępny
6 szt.

Testy konkursu międzynarodowego "KANGUR MATEMATYCZNY" dla poziomów Żaczek, Maluch oraz Beniamin, wraz z odpowiedziami (dla wszystkich trzech) i rozwiązaniami(dla poziomu Maluch oraz Beniamin) z roku 2016. Skład kolorowy. Ta książka jest uzupełnieniem (suplementem) do książek z serii "Matematyka z wesołym kangurem" z poziomu Żaczek, Maluch i Beniamin, które zawierają treści do roku 2015 włącznie. W książce znajdziesz: Testy konkursu międzynarodowego "Kangur Matematyczny" z roku 2016 wraz z odpowiedziami!

8,10 zł
5,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 2,11 zł

3 osoby kupiły
7
Rozważania na każdy dzień - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozważania na każdy dzień
Dostępny
5 szt.

Książka ta mówi o miłości – miłości Boga do nas i naszej potrzebie miłowania się nawzajem. Słowa codziennych rozważań wypowiedziała św. Matka Teresa, ale inspirował je Ten, który jest Miłością. „Każdy z nas może osiągnąć tę miłość przez medytację, modlitwę i ofiarę, przez intensywne życie wewnętrzne” – mówi św. Matka Teresa. Modlę się, abyście czytając jej słowa, zostali natchnieni do dzielenia radości miłowania ze wszystkimi, których spotykacie, najpierw w waszych domach, potem w sąsiedztwie, w szkole czy w pracy – każdego dnia w roku. ze Wstępu Dorothy S. Hunt

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

2 osoby kupiły
8
Opowiadania Edgara Allana Poe z angielskim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiadania Edgara Allana Poe z angielskim
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.12

Edgar Allan Poe jest uważany za jednego z prekursorów powieści grozy, horroru, ale także science-fiction i fantasy, jak i powieści detektywistycznej. Był jedną z kluczowych postaci amerykańskiego romantyzmu i stworzył podwaliny współczesnej kultury popularnej. Większość jego wczesnej twórczości wpisuje się w nurt literatury gotyckiej. Po sukcesie w USA stał się znany także w Europie, a to za sprawą doskonałych przekładów jego wierszy autorstwa Charlesa Baudelaire'a. Z kolei postać C. Auguste'a Dupina, detektywa-amatora z przebłyskami genialnej refleksji, wnikliwej obserwacji i zdolności wczuwania się w psychikę złoczyńcy, dała mu zasłużoną renomę ojca kryminałów. Opowiadania Edgara Allana Poe to znakomita literatura, na której nauka angielskiego to prawdziwa przyjemność! Książka ukazuje się w popularnej serii Poltextu klasyki literatury światowej z angielskim, w której dotychczas ukazały się m.in. Wielki Gatsby z angielskim, Przygody Alicji w Krainie Czarów z angielskim oraz dwa tomy „Przygód Sherlocka Holmesa z angielskim”.

44,90 zł
38,17 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,73 zł

1 osoba kupiła
9
Ciekawski George w bibliotece - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawski George w bibliotece
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.03

Ciekawski George po raz pierwszy odwiedza bibliotekę. Słucha czytanych głośno opowiadań dla dzieci, a zaraz potem zafascynowany ilością książek postanawia większość z nich zabrać do domu… Świętująca 75-lecie niesforna małpka Ciekawski George – bohater książek i filmów – zachęca dzieci do odwiedzania i korzystania z bibliotek.

12,60 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 28,7%
oszczędzasz 3,61 zł

1 osoba kupiła
10
Relax. Antologia opowieści rysunkowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Relax. Antologia opowieści rysunkowych
Dostępny
34 szt.

Antologia znakomitych historii komiksowych z kultowego pisma „Relax”! Ukazujący się na przełomie lat 70. i 80. XX wieku „Relax” był pierwszym nowoczesnym magazynem komiksowym w Polsce, który ukształtował całe pokolenie miłośników opowieści rysunkowych. Antologia ukazuje się w 40. rocznicę wydania pierwszego numeru „Relaxu” i jest jednocześnie 1000. albumem komiksowym wydanym w Klubie Świata Komiksu wydawnictwa Egmont. W tomie znajdują się zróżnicowane tematycznie i stylistycznie opowieści gigantów polskiego komiksu, między innymi Orient Men Tadeusza Baranowskiego, Pan Paparura Janusza Christy, Spotkanie Bogusława Polcha, Najdłuższa podróż Grzegorza Rosińskiego, Tajemnica kipu Marka Szyszki czy Czarna Róża Jerzego Wróblewskiego. Taki wybór gwarantuje najwyższą jakość lektury, a zarazem ukazuje wielką klasę polskich twórców komiksowych z ery legendarnego Relaxu. Dla starszych fanów antologia Relax będzie wspaniałym powrotem do czasów młodzieńczych fascynacji, młodszym czytelnikom przedstawi kanoniczne opowieści polskiego komiksu.

80,00 zł
61,60 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,40 zł

1 osoba kupiła
11
Atlas hematologiczny z elementami diagnostyki laboratoryjnej i hemostazy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas hematologiczny z elementami diagnostyki laboratoryjnej i hemosta...
Dostępny
152 szt.

Książka napisana przez praktyków i nauczycieli akademickich. Zawiera ogromny materiał ilustracyjny z zakresu laboratoryjnej diagnostyki hematologicznej oraz współczesnej hemostazy. Zdjęcia wykonano za pomocą mikroskopu z kamerą cyfrową, umożliwiającą rejestrowanie obrazu. Publikacja niezbędna w nauczaniu studentów, lekarzy i specjalizujących się diagnostów.

159,00 zł
147,87 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 11,13 zł

1 osoba kupiła
12
Szkoła na miarę. Zabawa z czytaniem. Zeszyt ćwiczeń. 6-7 lat. Część 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkoła na miarę. Zabawa z czytaniem. Zeszyt ćwiczeń. 6-7 lat. Część 2
Dostępny
6 szt.

Zabawa z... to nowa seria zeszytów ćwiczeń, które zamieniają naukę w przygodę, uczą samodzielnego pokonywania trudności i pozwalają na bieżąco cieszyć się postępami. Dołączone do zeszytów naklejki nagradzają zaangażowanie dziecka i motywują je do dalszej pracy. Bo przecież nie ma lepszej motywacji, niż poczucie sukcesu! Zabawa z czytaniem to pozycja, która pomaga sześcio- i siedmiolatkom samodzielnie odkrywać radość czytania. Na początku dzieci rozpoznają pojedyncze litery, potem studiują słowa i zdania, by na końcu cieszyć się lekturą zabawnych historyjek autorstwa najlepszych współczesnych bajkopisarzy. Wciągające ilustracje dodatkowo rozbudzają ciekawość i motywują najmłodszych do poznawania kolejnych liter. Potem – bawiąc się naklejkami i gwiazdkami dołączonymi do książeczki – dzieci weryfikują umiejętność czytania ze zrozumieniem. Bo nic tak nie cieszy jak samodzielnie osiągnięty sukces!

17,50 zł
16,99 zł

Rabat 2,9%
oszczędzasz 0,51 zł

1 osoba kupiła
13
Pismo Święte Nowego Testamentu. Granat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pismo Święte Nowego Testamentu. Granat
Dostępny
10 szt.

Ekskluzywna edycja Pisma Świętego Nowego Testamentu.

39,90 zł
30,32 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,58 zł

2 osoby kupiły
14
Działalność gospodarcza w branży elektrycznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Działalność gospodarcza w branży elektrycznej
Dostępny
18 szt.

Podręcznik poświęcony zagadnieniom dotyczącym działalności gospodarczej w branży elektrycznej, napisany zgodnie z nową podstawą programową kształcenia w zawodach. Opisano w nim warunki i zasady funkcjonowania przedsiębiorstw w gospodarce rynkowej w odniesieniu do branży elektrycznej, zasady planowania własnej działalności, procedurę postępowania przy zakładaniu własnej firmy jednoosobowej, obowiązki przedsiębiorcy w zakresie rozliczeń z Urzędem Skarbowym i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, koszty i przychody działalności gospodarczej, obowiązki pracodawcy związane z zatrudnieniem pracownika, zasady prowadzenia korespondencji firmowej, programy komputerowe wspomagające prowadzenie firmy oraz podstawowe zasady przestrzegania prawa autorskiego. Na końcu każdego rozdziału zamieszczono pytania i ćwiczenia kontrolne umożliwiające samoocenę stopnia przyswojenia wiedzy, również dwa testowe sprawdziany wiadomości. Książka jest przeznaczona dla uczniów kształcących się w zawodach technika elektryka i elektryka.

34,65 zł
26,68 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 7,97 zł

1 osoba kupiła
15
Ciocia Jadzia zaprasza do słuchania muzyki. O małym Mozarcie. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciocia Jadzia zaprasza do słuchania muzyki. O małym Mozarcie. Audioboo...
Jadwiga Mackiewicz, Audio Liber
Dostępny
45 szt.

Jadwiga Mackiewicz – małym melomanom znana jako Ciocia Jadzia – od 1960 roku prowadzi w Filharmonii Narodowej koncerty dla dzieci. Uczy słuchania muzyki. By „ocalić od zapomnienia” jej umiejętność i wiedzę, powstała niniejsza płyta. Głos ma laureatka Orderu Uśmiechu – nagrody przyznawanej przez dzieci.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
16
Umysł i medycyna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Umysł i medycyna
Dostępny
15 szt.

Zbiór artykułów znanego dziennikarza - publicysty naukowego na temat niezwykłych związków między psychiką a wieloma różnymi chorobami.

18,00 zł
14,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 3,01 zł

1 osoba kupiła
17
Espacio joven A1. Ćwiczenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Espacio joven A1. Ćwiczenia
Dostępny
27 szt.

"Espacio joven" to czteropoziomowy kurs języka i kultury hiszpańskiej, zgodny z ESOKJ i programem nauczania Instytutu Cervantesa. Przeznaczony jest dla nastolatków, pozwala osiągnąć poziom B1 i przygotowuje do nowych egzaminów DELE. Zeszyt ćwiczeń zawiera sześć rozdziałów, odpowiadających rozdziałom z podręcznika jak również materiałom zawartym na płycie CD-ROM.

43,60 zł
38,37 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,23 zł

1 osoba kupiła
18
50 mitów o urodzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
50 mitów o urodzie
Dostępny
15 szt.

Jana Zubcowa to znana rosyjska dziennikarka, która o zapachach, kremach i pozostałych damskich sztuczkach potrafi pisać tak, że czytają nawet mężczyźni. Z kolei Tijna Orasmae-Meder jest lekarzem kosmetologiem oraz założycielką marki profesjonalnych kosmetyków Meder Beauty Science. Obie doskonale znają się na pielęgnacji kobiecego ciała i od lat walczą ze szkodliwymi stereotypami dotyczącymi zabiegów kosmetycznych. Z lektury ich najnowszej książki dowiesz się m.in: • Skąd się biorą mity i plotki dotyczące urody oraz branży kosmetycznej? • Jak dbać o cerę i nie dać się przy tym zwariować? • Czy cena faktycznie przekłada się na jakość, a domowe kosmetyki dorównują tym ze sklepowych półek? • Czy mamy powody, aby obawiać się botoksu oraz komórek macierzystych? • Czy naprawdę potrzebujemy innego kremu dla każdej części ciała? • Jak sprawy się mają z azjatyckimi kosmetykami oraz płynami micelarnymi? • Czy rzeczywiście istnieją kosmetyki, które nigdy nie wywołują alergii? Książka 50 mitów o urodzie ujawnia całą prawdę o kosmetykach organicznych, wpływie słońca na skórę oraz wielu innych kontrowersyjnych kwestiach ważnych dla nowoczesnych kobiet.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

19
Upór. Potęga pasji i wytrwałości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Upór. Potęga pasji i wytrwałości
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.07

Amerykańska psycholog Angela Duckworth pokazuje rodzicom, studentom, pedagogom, sportowcom i ludziom biznesu – zarówno doświadczonym, jak i tym świeżo upieczonym – że tajemnicą wyjątkowych osiągnięć nie jest wyłącznie talent oraz łut szczęścia, ale szczególne połączenie pasji i wytrwałości, które autorka nazywa „uporem”. Dzięki tej książce poznasz odpowiedzi na następujące pytania: • Dlaczego wszelkie wysiłki wkładane w realizację celu liczą się dwukrotnie? • Jak można nauczyć się uporu, bez względu na iloraz inteligencji lub okoliczności? • Co rozbudza życiowe pasje? • Jak dużą część skutecznego postępowania stanowi cierpienie, a jak dużą euforia? • Co jest lepsze dla dziecka: pobłażliwość czy wysokie standardy? • Na czym polega magia Reguły Trudnych Spraw?

49,90 zł
36,43 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

20
Biegacz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biegacz
Dostępny
2 szt.

Szczery pamiętnik światowej klasy ultramaratończyka. Charlie Engle biegał niemal we wszystkich miejscach na Ziemi. Nieobce mu są ani niedzielne maratony w Ameryce Północnej, ani rekordowe biegi przez gorące piaski Sahary.Biegacz to niezwykle zaskakująca, zabawna, a przede wszystkim inspirująca historia życia autora. Wspomina on swoje niepowodzenia oraz momenty walki; opisuje, jak poradził sobie z uzależnieniem i odnalazł drogę do wolności. Wciągająca opowieść o przekraczaniu granic ludzkiej wytrzymałości.

39,90 zł
26,33 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 13,57 zł

21
Bóg pośród ruin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bóg pośród ruin
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.25

Czy mamy prawo decydować o swojej śmierci? Bóg pośród ruin to kontynuacja powieści Jej wszystkie życia. Bohaterem jest młodszy brat Ursuli, Teddy – niedoszły poeta, pilot bombowca RAF-u, mąż, ojciec i dziadek. Mężczyzna musi stawić czoła niebezpieczeństwom i wyzwaniom XX wieku. Szuka odpowiedzi na pytania: jak ułożyć sobie życie, którego nie spodziewał się przeżyć? Co zrobić z przyszłością, na którą nie liczył? Z prawdziwie epickim rozmachem, na przestrzeni niemal stu lat, Atkinson analizuje emocjonalne skutki działań wojennych. Opisuje ostateczny upadek człowieka i wpływ wojny na tych, którzy w niej nie uczestniczyli. Rozprawia się z trudnymi moralnie kwestiami, takimi jak decyzja o śmierci, eutanazja i sens wojny. To wzruszający zapis zmagań z losem zwykłego człowieka, którego przeznaczeniem było żyć w niezwykłych czasach. W 2015 roku powieść Bóg pośród ruin została nagrodzona Costa Book Award. „Powieść o wojnie i o długich cieniach rzucanych przez nią na pokolenia, które jej nie doświadczyły … Najlepsza w dotychczasowym dorobku autorki”. – „The Guardian”

40,00 zł
30,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

22
Laleczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Laleczka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.09

Czy za fasadą łagodności może ukrywać się zło? Lili, uczennica liceum, zostaje porwana spod szkoły. Przetrzymywana w zamknięciu, przez osiem lat nie ma kontaktu ze światem. W tym czasie z dziewczynki staje się kobietą i matką. Pewnego dnia udaje jej się uciec. Powrót Lili jest sensacją, która wstrząsa lokalną społecznością. Dziewczyna uświadamia sobie, że dawne życie odeszło na zawsze. Teraz będzie musiała postawić swojego oprawcę przed obliczem sprawiedliwości i odbudować związki z ludźmi, których nie widziała przez wiele lat. Laleczka to nowe spojrzenie na historie porwanych i trzymanych w zamknięciu kobiet. Porwanie odciska na ofierze ogromne piętno. Ale co się dzieje, gdy zostaje uwolniona? Czy zacznie żyć na nowo, czy będzie szukać zemsty?

32,99 zł
24,74 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,25 zł

23
Twój rok na zmianę. 52 kroki do szczęśliwego życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twój rok na zmianę. 52 kroki do szczęśliwego życia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.26

Autorka przetłumaczonej na 27 języków, bestsellerowej książki Czego najbardziej żałują umierający tym razem opowiada czytelnikom inspirujące historie, które pomagają żyć lepiej i pełniej. Bronnie Ware podzieliła swoją nową książkę na pięćdziesiąt dwa rozdziały – jeden na każdy tydzień w roku, żeby czytelnik mógł co tydzień czytać fragment i zmieniać swoje życie krok po kroku.

29,99 zł
22,49 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

24
Spotkania z niezwykłymi ludźmi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spotkania z niezwykłymi ludźmi
Dostępny
9 szt.

Podczas tysięcy godzin spotkań, rozmów ze swoimi uczniami Osho wielokrotnie opowiadał o autorach, artystach, Mistrzach, którzy wywarli wpływ na życie ludzi Wschodu i Zachodu. Na kartach tej książki zebrano opowieści o najważniejszych z nich: Lao Tzu, Buddzie, Krishnie, Dionizjuszu, Sokratesie, Kabirze, Mirze, Gurdżijewie, Nietzschem, Gibranie, Krishnamurtim. Ich biografie przedstawione są w sposób typowy dla Osho – gawędziarski, wręcz malowniczy. Każda opowieść niesie inne przesłanie, stanowi odmienny przykład życia spędzonego na poszukiwaniu prawdy i dążeniu do oświecenia. Różne drogi, różne miejsca, a cel zawsze ten sam: poznać i pokochać siebie samego. Stać się miłością i dzięki temu zrealizować swoją misję na tej ziemi. Zadajmy więc sobie pytania: Jakie znaczenie mają ci ludzie dla naszych czasów oraz: Jakie ich nauki możemy wprowadzić do naszego życia? Jak mówi Osho: Historia nie odnotowuje buddów. To dlatego, kiedy słyszysz o Buddzie, Mahawirze czy Zaratustrze, wydają się oni być postaciami z mitologii, nie z historii. Wydaje się, że nigdy nie istnieli, albo że istnieli w ludzkich marzeniach, w poezji stworzonej przez kilku ludzi obdarzonych wyjątkową wyobraźnią, romantyków. Wydają się być spełnieniem marzeń. Są takimi ludźmi, jakimi ludzie pragną być... ale nie są rzeczywiści. A przecież żyli. Byli tak prawdziwi, że nie pozostawili po sobie żadnych śladów. Osho mówi o Jezusie, Buddzie, Mahawirze, Lao Tzu, sufi i starych mistrzach zen z takimi detalami, opisując ich tak barwnie i świeżo, jakby żyli w naszych czasach, jakby nosili dżinsy. – „Die Zeit”

32,99 zł
24,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,25 zł

25
Kto przygarnie Nutkę? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kto przygarnie Nutkę?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.03

"Kto przygarnie Nutkę" to kolejny tom z serii Zaopiekuj się mną. Bohaterką jest Łucja, która po przeprowadzce do nowego domu czuje się bardzo samotna i przygnębiona. Pewnego dnia mała dziewczynka napotyka na ulicy rodzinę bezdomnych kotów. Dzięki nim Łucja znowu zaczyna się uśmiechać - szczególnie dzięki jednej, najmilszej kici, którą nazywa Nutka. Nutka chce zostać z Łucją, bo dziewczynka wspaniale się nią opiekuje. Łucja ukrywa kicię w szklarni. Kotka nie może tam jednak zostać na zawsze. Jak długo uda się utrzymać pobyt Nutki w sekrecie? Kto przygarnie samotną Nutkę?

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

26
Jak ogień - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak ogień
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.03

Pierwsza miłość pali jak ogień Zwracają na siebie uwagę już na statku. Lollo zerka na nią – piegowatą dziewczynę w dżinsowej kurtce i z potarganymi włosami, która wygląda jak fragment morza, a jej tata jest już po trzech piwach. Przypominają dwa rozczochrane ptaki – dużego i małego włóczęgę. Anna patrzy na nieznajomą dziewczynę – ma granatową marynarkę i lśniące włosy spięte w koński ogon. Należy do tych bogaczy, którzy wypływają na szkiery, bo na lądzie mają już wszystkiego za dużo. Kiedy obie rodziny wysiadają na Slandö, bogata dziewczyna i jej rodzice idą w przeciwną stronę niż oni. Pewnego wieczoru Anna spotyka tę Lollo na swoim pomoście. Ich dłonie na chwilę się stykają, kiedy obie wsiadają do łódki zacumowanej przy stanowisku numer 16. Od teraz wszystko pachnie jak ogień. Sara Lövestam jest pisarką, felietonistką i prezenterką radiową. Napisała kilka głośnych powieści i ceniony podręcznik do gramatyki języka szwedzkiego. Powieść Jak ogień jest jej pierwszą książką dla młodzieży – historią pierwszej wielkiej miłości.

24,99 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

27
Zostać Nicole. Metamorfoza amerykańskiej rodziny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zostać Nicole. Metamorfoza amerykańskiej rodziny
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.31

Czy na pewno wiemy, gdzie przebiega granica między kobiecością a męskością? I dlaczego boimy się słowa „transpłciowość”? Zostać Nicole to prawdziwa historia nastolatka, który czuł się dziewczyną. Kelly i Wayne Mainesowie od dawna marzyli o dzieciach. Adoptowali braci bliźniaków. Jonas i Wyatt byli praktycznie nie do odróżnienia, z wyjątkiem faktu, że jeden z nich czuł się chłopcem, a drugi dziewczyną. Dla małżeństwa Mainesów mogło to oznaczać katastrofę. Zwłaszcza dla Wayne’a – konserwatywnego żołnierza. Od pierwszych chwil Wyatt bardziej interesował się dziewczęcymi zabawkami i ubraniami. Kiedy chłopcy mieli 5 lat, wewnętrzny konflikt zaczął rozdzierać nie tylko Wyatta, ale i całą rodzinę. Amy Ellis Nutt opisuje walkę dziecka o własną tożsamość – najpierw jego historię rodzinną, potem zmagania w sądzie. Jonas i Nicole niedawno skończyli 18 lat, a ich życie uległo diametralnej zmianie. Nicole i jej rodzina znaleźli się w środku medialnej burzy, która rozpętała się w obliczu przełomowej sprawy sądowej w obronie praw dzieci transpłciowych.

40,00 zł
30,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

28
Critical flow at pressurized and free-surface conduits - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Critical flow at pressurized and free-surface conduits
Dostępny
52 szt.

The author proposes a redefinition of critical flow conditions that become universal for pressurised flows, free-surface flow conditions in any shape of channel cross-sectional areas. In fact, the Darcy-Weisbach formula gives the head loss over the length in either a circular pipe or open channel in the same way. The crucial obstacle in the use of the Moody diagram is that one needs to know a priori the relative roughness of the channel, so in fact the information on surface structural property should be known in advance. In practical applications this is not possible. The author proposes how to tackle this problem effectively and seriously with diagrams presented in the book. The book is factual, hard-hitting and definitely provides new, never-before-published material. - prof. dr hab. Pawel Rowinski Institute of Geophysics Polish Academy of Sciences, Vice-President of Polish Academy of Sciences – PAN

129,00 zł
113,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 15,48 zł

29
Uśmiech primadonny  Elżbieta Ryl-Górska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uśmiech primadonny Elżbieta Ryl-Górska
Dostępny
4 szt.

Ta książka przeniesie Czytelnika nie tylko w spotykaną jedynie w operetce ?krainę uśmiechu?, tak różną od naszej codzienności. Wraz z główną bohaterką pozwoli zajrzeć do teatru od strony kulis, poznać nieistniejącą już Warszawę i jej znakomitych mistrzów sceny, jak chociażby Ludwik Sempoliński czy Ada Sari. To właśnie Ada Sari niejako ?podjęła? decyzję za młodą dziewczynę z pasją grywającą na fortepianie, żeby zaczęła śpiewać. Poznajemy drogę artystyczną, ale i codzienne życie gwiazdy. Już w trakcie lektury nieodparcie nasuwa się wniosek, że gwiazdorstwo, bycie gwiazdą, polega właściwie... na normalności. To publiczność okrzyknęła Elżbietę Ryl-Górską Primadonną Operetki Warszawskiej, primadonną polskiej powojennej operetki, primadonną o szczególnym uśmiechu? Uśmiechu gwiazdy, która oddaje w nim swoją klasę, osobowość i profesjonalizm, szacunek dla widzów i nieodzowną nutę tajemnicy. Przyciąga, może nieco kokietuje, a na pewno porusza ludzką ciekawość i wyobraźnię. W tajemniczy sposób przenosi do bardziej kolorowego świata. Tytułowa primadonna jest na scenie od 1953 roku do dziś, choć Operetki Warszawskiej już dawno nie ma, a sztuka operetkowa w Polsce chciałaby odzyskać należne jej miejsce. Miała niewiele ponad dwadzieścia lat, gdy odnosiła sukcesy na scenie Operetki Warszawskiej jako Baronowa w Życiu paryskim i Helena w Pięknej Helenie Offenbacha, czy Stasi w Księżniczce czardasza Kálmána?

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

30
Polska mapa samochodowa 1:500 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska mapa samochodowa 1:500 000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.17

Mapa samochodowa Polski w skali 1:500 000. Jedyna składana mapa samochodowa w tak dokładnej skali.

11,50 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,8%
oszczędzasz 2,51 zł

31
Stretching. Rozciąganie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stretching. Rozciąganie
Niedostępny
Brak

Poznaj zalety stretchingu. W poradniku znajdziesz przykładowe zestawy codziennych ćwiczeń rozciągających, praktyczne wskazówki trenera, wskazania i przeciwwskazania.

3,99 zł
Powiadomienie
32
Łamigłówki - Piraci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łamigłówki - Piraci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.03

Zestaw różnorodnych ćwiczeń, kolorowanek i łamigłówek, które dzięki ciekawej i zabawnej formie zachęcą dzieci do zabawy, nauki i pierwszej samodzielnej pracy. Zabawy myślowe wpływają korzystnie na umiejętności samodzielnego i logicznego myślenia, rozwijają zdolności umysłowe, a w szczególności pamięć i zdolność kojarzenia, poprawiają koncentrację i koordynację wzrokowo-ruchową, rozwijają spostrzegawczość, wzbogacają rozwój osobowości i ogólny rozwój intelektualny dziecka. Łamigłówki z naklejkami to doskonała okazja do wspólnej zabawy edukacyjnej dla dzieci i rodziców.

6,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

33
Alergia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alergia
Dostępny
150 szt.

Przystępnie napisany poradnik zawiera informacje dotyczące przyczyn, objawów, diagnostyki i leczenia częstej choroby cywilizacyjnej – alergii. Autorzy wyjaśniają, jakie są czynniki ryzyka, objawy, przyczyny choroby, jak się odżywiać i jaki prowadzić tryb życia, by zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby. Znajdziesz tu informacje o alergii wziewnej, pokarmowej i skórnej, a także kalendarz pylenia.

3,99 zł
34
Zabawy z naklejkami. Łamigłówki Księżniczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawy z naklejkami. Łamigłówki Księżniczki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.14

Przedstawiamy zestaw różnorodnych ćwiczeń, kolorowanek i łamigłówek, które dzięki ciekawej i zabawnej formie zachęcą dzieci do zabawy, nauki i pierwszej samodzielnej pracy. Zabawy myślowe wpływają korzystnie na umiejętności samodzielnego i logicznego myślenia, rozwijają zdolności umysłowe, a w szczególności pamięć i zdolność kojarzenia, poprawiają koncentrację i koordynację wzrokowo-ruchową, rozwijają spostrzegawczość, wzbogacają rozwój osobowości i ogólny rozwój intelektualny dziecka. Łamigłówki z naklejkami to doskonała okazja do wspólnej zabawy edukacyjnej dla dzieci i rodziców.

6,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

35
Polska. Mapy województw dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska. Mapy województw dla dzieci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Obrazkowy atlas Polski zabiera (nie tylko) dzieci w fascynującą podróż po najciekawszych i charakterystycznych miejscach poszczególnych województw.

9,99 zł
Powiadomienie
36
Ciechocinek. Przewodnik, informator, plan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciechocinek. Przewodnik, informator, plan
Niedostępny
Brak

Bogato ilustrowany zdjęciami przewodnik po Ciechocinku - jednej z najbardziej znanych miejscowości uzdrowiskowych w Polsce. Znajdziesz w nim najważniejsze informacje z historii miasta, plan miasta, ciekawostki o miejscach, które warto zobaczyć, oraz przewodnik po uzdrowiskach zgodnie z profilami leczenia.

5,99 zł
Powiadomienie
37
Złota księga łamigłówek. Piraci, skarby i czary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złota księga łamigłówek. Piraci, skarby i czary
Dostępny
150 szt.

Wyrusz z Zuzą, Maksem, Kajem, Gniewkiem, Aldiną i kotem Florkiem na poszukiwanie skarbu, pełne przygód i nieoczekiwanych zwrotów akcji! Baw się doskonale, czytając komiks i rozwiązując rebusy, labirynty, szyfry, krzyżówki, wykreślanki i inne łamigłówki.

9,99 zł
38
Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać. DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać. DVD
Jerzy Zalewski, 2016
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.27

Pierwszy film zrealizowany w hołdzie żołnierzom wyklętym. Wiosna 1945 roku. 20-letni Mieczysław Dziemieszkiewicz, pseudonim "Rój', traci starszego brata, dowódcę oddziału Narodowych Sił Zbrojnych na Mazowszu, zamordowanego przez żołnierzy sowieckich. Wraca w rodzinne strony i wstępuje do Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Jako dowódca oddziału partyzanckiego przez kolejnych 6 lat kontynuuje walkę o wolną Polskę z sowieckim okupantem, siejąc postrach wśród funkcjonariuszy UB i kolaborantów. Komunistyczne władze robią wszystko, aby namierzyć i zlikwidować "wroga władzy ludowej". Mieczysław 'Rój' Dziemieszkiewicz w 2007 roku został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który objął film Jerzego Zalewskiego Honorowym Patronatem. "Oni walczyli po wojnie z nowym, sowieckim okupantem, wiedząc, że istnieje polski rząd w Londynie, że kategorie Bóg, Honor, Ojczyzna nie zostały zawieszone. Młodzi, tacy jak "Rój", żyli mitologią wojny starszych braci. Nie byli nią zmęczeni. Weszli w drugą okupację, jakby się bawili w berka. Właśnie ta młodość "Roja" powinna być przekonująca dla dzisiejszego młodego widza." - Jerzy Zalewski, reżyser filmu.

29,99 zł
28,49 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

39
Tomek Łebski. Tom 9. Tomek Łebski najlepszy w klasie (prawie) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomek Łebski. Tom 9. Tomek Łebski najlepszy w klasie (prawie)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.27

Seria „Tomek Łebski” to przezabawne perypetie szkolne i domowe tytułowego Tomka. Każda z książek pełna jest rysunków, ilustracji i dopisków, dzięki czemu czujemy się, jakbyśmy zaglądali do codziennych notatek bohatera. Lektura Tomka Łebskiego to świetna zabawa zarówno dla tych, którzy uwielbiają czytać, jak i dla tych, których do czytania trzeba zachęcać. W kolejnym, 9 już tomie, bohater postanawia zostać najlepszym uczniem w klasie. Jak to osiągnąć? Tomek ma już na to swój własny, sprytny pomysł. Czy mu się uda? Sprawdźcie sami!

19,99 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

40
Zosia i jej ZOO. Smutny wilczek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zosia i jej ZOO. Smutny wilczek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.09

„Zosia i jej ZOO” to seria niezwykłych opowieści o dziewczynce, która mieszka na terenie zoo razem ze swoim dziadkiem Horacym – słynnym podróżnikiem. Wspólnie opiekują się egzotycznymi zwierzętami, które trafiają do Azylu Zoologicznego w różnych, czasem dramatycznych okolicznościach. Zosia jest bardzo wrażliwą dziewczynką, dlatego pomaga przygarniętym w Azylu zwierzakom. Ma także pewną niespotykaną umiejętność... potrafi porozumiewać się ze zwierzętami. W kolejnym, 9. tomie serii, do Azylu trafia mały wilczek. Zwierzak wydaje się być bardzo nieszczęśliwy i osamotniony. Czy Zosi uda się pomóc maluchowi i sprawić, by poczuł się szczęśliwy?

14,99 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

41
Montecristo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Montecristo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.17

Numer 1 na liście bestsellerów "Spiegla"! Martin Suter - jeden z najlepszych współczesnych pisarzy szwajcarskich. Aktualny, trzymający w napięciu thriller ze świata bankowców, maklerów giełdowych, dziennikarzy i polityków - oto tajemniczy scenariusz brzemiennego w skutki skandalu finansowego. Jonas Brand, wideoreporter programu lifestylowego, jedzie pociągiem z Zurychu do Bazylei. Ktoś zwalnia hamulec bezpieczeństwa. Człowiek na torach! Dlaczego Paolo Contini, młody, mający szczęśliwą rodzinę, bystry makler, popełnił samobójstwo? Niespełna trzy miesiące później w ręce Jonasa trafiają dwa banknoty stufrankowe z identycznym numerem seryjnym - oba prawdziwe. Czy to może mieć związek z samobójstwem Continiego? Jonas postanawia zostać dziennikarzem śledczym, nie spodziewając się, jak zdumiewające fakty odkryje i dokąd zaprowadzą go własne poszukiwania.

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

42
Psychology Vocabulary in Use - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychology Vocabulary in Use
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2018.09.05

Podręcznik do nauki terminologii psychologicznej w języku angielskim. Podręcznik został napisany z myślą o tych wszystkich, którzy chcą doskonalić swoją znajomość słownictwa, stylistyki i czytania różnych odmian angielskich publikacji psychologicznych (artykułów, monografii i podręczników, ale też pozycji popularnonaukowych). Podręcznik skierowany zwłaszcza studentów kierunków, na których psychologia jest liczącym się przedmiotem. To nie tylko psychologia jako taka, lecz także pedagogika, socjologia i dyscypliny medyczne. Uwzględnili także miłośników wiedzy psychologicznej, którzy z czystej ciekawości i pasji chcą pogłębiać swoją wiedzę sięgając do anglojęzycznych źródeł. Podręcznik został opracowany w taki sposób, aby mógł być wykorzystany zarówno do nauki w grupie pod opieką lektora, jak i dla preferujących samokształcenie. Książka zawiera trzynaście rozdziałów koncentrujących się na wybranych obszarach psychologii. Oprócz tekstu wprowadzającego, każdy z nich zawiera zestaw ćwiczeń pozwalających na opanowanie i utrwalenie kompetencji językowej w danym obszarze. Ćwiczenia są zróżnicowane. Jedne z nich testują rozumienie tekstu czytanego (pytania typu prawda/fałsz, quizy), inne to zadania wielokrotnego wyboru, uzupełnianie luk własnymi odpowiedziami, ćwiczenia ze słowotwórstwa, dopasowywanie słów do definicji/opisów i zastępowanie wyrażeń z języka potocznego terminami naukowymi. Z podręcznika największe korzyści odniosą osoby, które opanowały kursy General English na poziomie średnio zaawansowanym i wyższym.

39,90 zł
33,92 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

43
Na granicy. Blu-ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na granicy. Blu-ray
Wojciech Kasperski, 2015
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.04

Marcin Dorociński, jakiego nie znacie, kontra Andrzej Chyra w klimatycznym thrillerze ze zdjęciami nominowanego do Oscara Łukasza Żala. Debiut fabularny Wojciecha Kasperskiego nagrodzony 4 statuetkami na 35. Festiwalu "Młodzi i Film", w tym Nagrodą Publiczności i Odkryciem Aktorskim dla Bartosza Bieleni. W pozostałych rolach występują Andrzej Grabowski, Janusz Chabior i debiutujący na ekranie Kuba Henriksen ("Planeta singli"). "Na granicy" to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia ojca (Chyra) i dwóch synów (Bielenia, Henriksen), którzy przyjeżdżają w Bieszczady, aby poprawić swoje relacje po niedawnej rodzinnej tragedii. Tajemniczy nieznajomy (Dorociński), pojawiający się w odciętej od cywilizacji górskiej bazie, wciąga bohaterów w mroczny i niebezpieczny świat przestępczego pogranicza. Aby przetrwać, bracia będą zmuszeni do odrobienia trudnej lekcji dojrzałości.

49,99 zł
47,49 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,50 zł

44
Na granicy, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na granicy, DVD
Wojciech Kasperski, 2015
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.11

Marcin Dorociński, jakiego nie znacie, kontra Andrzej Chyra w klimatycznym thrillerze ze zdjęciami nominowanego do Oscara Łukasza Żala. Debiut fabularny Wojciecha Kasperskiego nagrodzony 4 statuetkami na 35. Festiwalu Młodzi i Film, w tym Nagrodą Publiczności i Odkryciem Aktorskim dla Bartosza Bieleni. W pozostałych rolach występują Andrzej Grabowski, Janusz Chabior i debiutujący na ekranie Kuba Henriksen („Planeta singli”). „Na granicy” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia ojca (Chyra) i dwóch synów (Bielenia, Henriksen), którzy przyjeżdżają w Bieszczady, aby poprawić swoje relacje po niedawnej rodzinnej tragedii. Tajemniczy nieznajomy (Dorociński), pojawiający się w odciętej od cywilizacji górskiej bazie, wciąga bohaterów w mroczny i niebezpieczny świat przestępczego pogranicza. Aby przetrwać, bracia będą zmuszeni do odrobienia trudnej lekcji dojrzałości.

29,99 zł
28,49 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

45
Mój różaniec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój różaniec
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.28

Watykański egzorcysta udowadnia, że modlitwa różańcowa jest najpotężniejszym egzorcyzmem, a w kolejnych tajemnicach ukryta jest cała Ewangelia! Ojciec Gabriele Amorth przez wiele lat pomagał tym, których zniewolił zły duch. Jego najskuteczniejszą bronią zawsze była modlitwa – wzywał pomocy różnych świętych, odmawiał znane od wieków formuły, ale dopiero kiedy sięgał po różaniec, siły ciemności ustępowały światłu, którym jest Maryja. Zebrane w jednym miejscu rozważania towarzyszą ojcu Amorthowi każdego dnia. Ich celem jest przede wszystkim wyjaśnienie tego, jak potężną modlitwą jest różaniec, ale to także doskonała pomoc w jeszcze lepszym zrozumieniu jego wszystkich tajemnic. o. Gabriele Amorth – emerytowany egzorcysta Watykanu, założyciel Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów, autor wielu publikacji, m. in. Atak złego, Egzorcysta Watykanu, Z Jezusem pokonać złego ducha, Będziemy sądzeni z miłości.

17,90 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,8%
oszczędzasz 3,91 zł

46
Kocie tajemnice - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kocie tajemnice
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

To wyjątkowa seria kolorowanek edukacyjnych przeznaczona dla dzieci w wieku 3-6 lat. Zaczyna się czterema książeczkami: Kacze sprawy, Kocie tajemnice, Wyprawy bociana, Zabawy zajączka. Każda książeczka jest rodzajem opowieści rozgrywającej się na kolejnych stronach. Kolorowanie obrazków i identyfikowanie się z bohaterami książek uwrażliwia dzieci na otaczający świat przyrody i wzbogaca ich wiedzę o świecie. Przy okazji dzieci uczą się być ciekawymi tego, co je otacza, doskonalą umiejętność kojarzenia i zmysł obserwacji oraz poznają różne zwierzęta. Krótkie teksty z pewnością zaciekawią dziecko, a kolorowe naklejki uprzyjemnią lekturę książeczek.

8,80 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,6%
oszczędzasz 1,81 zł

47
Gra o Biały Dom - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra o Biały Dom
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.20

"Gra o Biały Dom" to książka, którą od deski do deski wypełniają ociekające wyborczym błotem anegdoty. Autor analizuje wszystkie dotychczasowe amerykańskie kampanie prezydenckie, przypominając, że historia lubi się powtarzać i że z przeszłych wydarzeń można wyciągać cenne wnioski (choć dzieje się to zbyt rzadko), a nawet najzacniejsi z amerykańskich przywódców mają sporo na sumieniu w tej najbrudniejszej z wszystkich gier - kampanii wyborczej. Może się czasem wydawać, że współcześni politycy grają nieczysto, ale gdy zajrzymy głębiej w annały historii, okazuje się, że brudne zagrywki są tak zakorzenione w amerykańskim DNA, jak prawo do posiadania broni. W "Grze o Biały Dom" przed oczami czytelnika przewinie się ponad 225 lat historii amerykańskich wyborów prezydenckich, od Jerzego Waszyngtona do Baracka Obamy, lat naznaczonych niecnymi czynami oraz wzajemnym obrzucaniem kampanijnym błotem. Igrzyska insynuacji i obelg czas zacząć!

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

48
Cztery pory roku Heleny Horn - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cztery pory roku Heleny Horn
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Dojrzała wzięta aktorka Helena Horn po śmierci ukochanego męża odchodzi z teatru i wraz z przyjaciółką, zdziwaczała starą suflerką, przenosi się do rodzinnego domu w podwarszawskim Milanówku. Najbliższym jej sąsiadem jest zaprzyjaźniony doktor Tomasz Zewer - rozwiedziony samotnik, ceniący smak dobrej whisky i towarzystwo wiernego psa. Na tle zmieniających się pór roku w życiu Heleny pojawiają się różnorodne postaci. Helena nawiązuje także zadziwiający kontakt z dawno nieżyjącymi rodzicami, którzy nieoczekiwanie zaczynają wtrącać się w jej życie i zmuszają do podjęcia ważnych dla niej samej decyzji. Odkryta zostaje także pewna wstrząsająca tajemnica, która odmieni życie wielu ludzi.

31,90 zł
23,29 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,61 zł

49
Wdrożenia informatycznych systemów zarządzania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wdrożenia informatycznych systemów zarządzania
Dostępny
10 szt.

W książce w przystępny sposób przedstawiony został pełny zakres zagadnień związanych z wdrożeniami informatycznych systemów zarządzania. Ze względu na zawarte w niej praktyczne wskazówki oparte na wieloletnim doświadczeniu zawodowym Autora, książka stanowi znakomity przewodnik dla kierowników projektów, konsultantów, a także przedsiębiorstw i organizacji przygotowujących się do informatyzacji obszaru zarządzania. Przedstawiona w książce synteza omawianych zagadnień dokonana przez Autora, a także szereg przytoczonych przez niego oryginalnych wskazań dotyczących metodologii projektów informatycznych (głównie analizy i projektowania systemów informatycznych) czynią z niej równocześnie monografię napisaną na bardzo wysokim poziomie naukowym. – Prof. dr hab. Mariusz Flasiński, Uniwersytet Jagielloński Książka jest jedną z nielicznych na polskim rynku monografią poświęconą wdrożeniom systemów wspomagających zarządzanie. Umożliwia ona szybkie zapoznanie się z rodzajami tych systemów oraz zasadami prowadzenia ich wdrożeń. Przedstawione w książce praktyczne rekomendacje z pewnością będą pomocne w realizacji projektów wdrożeniowych. – Marcin Taranek, Prezes Zarządu IFS Industrial and Financial Systems Poland Książka zawiera praktyczną wiedzę na temat realizacji projektów wdrożeniowych informatycznych systemów wspomagających zarządzanie. Wybór opisanych w książce zagadnień opiera są na doświadczeniach własnych Autora, który od wielu lat doradza największym polskim przedsiębiorstwom w zakresie prowadzenia tego typu przedsięwzięć. Książka może być wykorzystana zarówno przez pracowników firm wdrożeniowych, jak też przez informatyków zatrudnionych w przedsiębiorstwach, w których wdrażane są systemy zarządzania. – Piotr Witczyński, Dyrektor Generalny Oracle Polska

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

50
Wspomnienia adwokata i sędziego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wspomnienia adwokata i sędziego
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.12

Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej przy współpracy z Wolters Kluwer SA postanowiło przypomnieć i przybliżyć osobę Aleksandra Mogilnickiego, niezwykłego prawnika, humanisty i obywatela, uczonego i profesora kilku wyższych uczelni, znaczącego pedagoga, edytora i publicysty prawniczego, członka licznych krajowych i zagranicznych towarzystw naukowych - a przede wszystkim wybitnego sędziego i kodyfikatora oraz znakomitego adwokata i obrońcy. Chce to uczynić za pomocą publikacji Wspomnień adwokata i sędziego spisanych przez Niego w Łodzi w latach 1949-1955, a przygotowanych do druku w latach następnych przez Jego wnuczkę panią Barbarę Izdebską. Ze "Słowa wstępnego" Czesława Jaworskiego

69,00 zł
62,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

51
Planeta Singli, booklet DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Planeta Singli, booklet DVD
Mitja Okorn, 2016
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.11

"Planeta singli" to najbardziej romantyczna komedia roku, którą w polskich kinach obejrzało blisko 2 mln widzów. To pełna błyskotliwego humoru i wzruszeń doskonała rozrywka z mnóstwem niespodzianek, której światowy poziom gwarantuje Mitja Okorn - reżyser kultowego superhitu "Listy do M." Ania (Agnieszka Więdłocha) jest uroczą romantyczką poszukującą idealnego mężczyzny na internetowych portalach randkowych. Przypadkiem spotyka showmana Tomka (Maciej Stuhr), który prowadzi najpopularniejszy i najbardziej kontrowersyjny program telewizyjny w kraju. Zachwycony niepoprawnym romantyzmem Ani, proponuje jej, żeby została bohaterką jego show - ona będzie umawiać się na randki przez internet, a on w swoim programie pokaże prawdziwą twarz facetów flirtujących w sieci. Szalone randkowe przygody Ani szybko stają się wielkim przebojem. Jednak pewnego dnia Ania nieoczekiwanie spotyka idealnego faceta - Antoniego (Michał Czernecki). Naciskany przez bezwzględną szefową stacji (Ewa Błaszczyk) Tomek musi ratować oglądalność programu. A może i własne uczucie do Ani.

19,99 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,00 zł

52
Status prawny małżonków w spółkach cywilnych i handlowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Status prawny małżonków w spółkach cywilnych i handlowych
Niedostępny
Brak

Publikacja stanowi zbiór poglądów wyrażonych w doktrynie i orzecznictwie przez czołowych przedstawicieli doktryny zajmujących się tematyką statusu prawnego małżonków w spółkach cywilnych i handlowych. W opracowaniu przybliżono tę skomplikowaną materię prawną i przedstawiono propozycje rozwiązań kwestii stwarzających trudności w praktyce. Status prawny małżonków może się bowiem różnie kształtować w zależności od typów spółek, przyjętych w nich unormowań umownych, ale też zależy od istniejących pomiędzy małżonkami stosunków majątkowych. W praktyce powstają problemy m.in. z wykonywaniem praw korporacyjnych przez współmałżonka wspólnika w osobowej spółce handlowej i spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, jak również w związku z pojawieniem się w spółce w charakterze wspólników przypadkowych osób będących spadkobiercami zmarłego wspólnika.

129,00 zł
116,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,90 zł

53
Kajko i Kokosz. Nowe Przygody. Tom 1. Obłęd Hegemona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kajko i Kokosz. Nowe Przygody. Tom 1. Obłęd Hegemona
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.09

„Obłęd Hegemona” to pierwszy tom nowej odsłony legendarnej polskiej serii komiksowej Janusza Christy o dwóch dzielnych wojach z Mirmiłowa. Wydawnictwo Egmont wydało w XXI wieku pełną i w stu procentach kolorową edycję przygód Kajka i Kokosza, która składa się aż z dwudziestu tomów. „Obłęd Hegemona” to kontynuacja dzieła zmarłego w 2008 r. wybitnego polskiego twórcy komiksowego - nowe przygody postaci, które stały się ikonami polskiej popkultury. Młodzi scenarzyści i rysownicy, którzy podjęli się tego zadania, to: Piotr Bednarczyk, Krzysztof Janicz, Sławomir Kiełbus, Maciej Kur, Norbert Rybarczyk i Tomasz Samojlik. Wszyscy starali się zachować ducha oryginału, wnosząc jednocześnie do tego albumu autorskie pomysły i świeżą energię. Dzięki temu powstał zbiór opowieści, z których każda zachowała niepowtarzalny styl swoich twórców, przynosząc czytelnikom radość poznawania nieznanych dotąd wydarzeń w Mirmiłowie i okolicach. Na kartach albumu pojawiają się świetnie znani fanom Janusza Christy bohaterowie: rozbójnik Łamignat o dobrym sercu i jego mądra żona Jaga, marzący o siekaniu wszystkiego na plasterki Zbójcerze z Hegemonem na czele, psotny smok Miluś, a wreszcie, rzecz jasna, Kajko i Kokosz, chociaż... w dziecięcej postaci. Nowi twórcy bardzo się postarali, by nowe przygody zawierały to, za co czytelnicy tak pokochali komiksy Janusza Christy - magię, bijatyki i dużo dobrego humoru.

19,99 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

54
Czas odkupienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas odkupienia
Dostępny
776 szt.

Berlin 2039, miasto z przeszłością... ale bez przyszłości... Kiedyś stolica Europy, dziś radioaktywny trup. Gdy na Unter den Linden i Alexanderplatz polują mutanty, tylko nielicznym starcza odwagi, by przemierzać ulice tej jednej z największych metropolii. Jednak prawdziwe niebezpieczeństwo kryje się w podziemiach. Istnieją ludzie, których nie opuszczają sny o potędze. Chcąc dopiąć swego, idą po trupach innych. Są gorsi od krwiożerczych bestii, bo dla nich liczy się tylko jeden cel - władza.

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

55
Wielka księga inspiracji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka księga inspiracji
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.24

Jeżeli lubisz samowystarczalność, drobne wyzwania i cenisz własnoręcznie robione ozdoby, sięgnij po Wielką księgę inspiracji. Zawiera ona ponad siedemdziesiąt instrukcji pokazujących krok po kroku, jak zrobić coś z niczego. Dowiesz się, jak gustownie i bez dużych nakładów finansowych ozdobić swoje mieszkanie, a także wykonasz świetne i oryginalne prezenty dla rodziny i przyjaciół. Wielka księga inspiracji to także wspaniała zabawa i pomysł na spędzanie wolnego czasu w kreatywny sposób. Autorki książki, Anna Jakubska i Ewa Rokitnicka z bloga Kokoshka, a także Olga Woźnicka, autorka bloga O MANUFAKTURA hand made by Olga, sprawią, że nie tylko wykonasz wiele wyjątkowych przedmiotów, ale też rozwiniesz swoją wyobraźnię. Książka uwzględnia również polskie realia, w przeciwieństwie do wielu wydawnictw zza granicy. Wielka księga inspiracji została opatrzona zdjęciami, które pomogą w przygotowaniu prezentów i gadżetów. Jest również podzielona tematycznie, więc znajdziesz w niej pomysły na różne specjalne okazje (np. święta Bożego Narodzenia).

70,00 zł
53,20 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 16,80 zł

56
Druga Szansa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Druga Szansa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.24

Monika Borecka, agentka gwiazd, ma wszystko: karierę, pieniądze, pozycję w showbiznesie, przystojnego narzeczonego... I traci to... w jeden wieczór. Co zrobi ze swoim życiem? Książkowa wersja serialowego hitu TVN, który śledziły ponad dwa miliony widzów, wydana w dniu premiery jego drugiej serii. Wreszcie się dowiemy, co naprawdę czuła Borecka! "Druga szansa" to pierwszy polski serial ukazujący kulisy działania showbiznesu. Główna bohaterkę Monikę Borecką poznajemy, gdy traci wszystko, co w życiu najważniejsze. Będzie dzielnie walczyć, żeby odzyskać dobre imię, prace i ocalić w tym bezwzględnym świecie wiarę w ludzi. Czy odniesie sukces i będzie szczęśliwa?

39,90 zł
31,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

57
Szkoła szycia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkoła szycia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.02.22

Prosty i przystępny kurs szycia dla początkujących. Ta książka jest nieskomplikowanym, szczegółowym planem nauki, który poprowadzi cię - krok po kroku - do celu. To zbiór prostych instrukcji i cennych porad dla każdego, kto chce poznać podstawy szycia. Oprócz tego w książce znajdziecie dwanaście sprawdzonych i wyjątkowych projektów do samodzielnego wykonania. Powłoczka na poduszkę, torba na ramię, pikowany patchwork czy inne modne, własnoręcznie wykonane przedmioty to doskonały pomysł na niepowtarzalny prezent dla rodziny lub przyjaciół. Miłego szycia!

40,00 zł
29,60 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,40 zł

58
Kuferek ucznia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuferek ucznia
Adamigo
Dostępny
379 szt.

Koniec wakacji. Pora przywitać nowy rok szkolny Aby umilić powrót do szkoły i zachęcić do nauki, proponujemy naszą nowość! Startowy zestaw pomocy edukacyjnych w wygodnym, kolorowym kuferku. Zawiera: • liczmany, • patyczki, • banknoty, • bilon, • zegar do nauki godzin. Zawartość kuferka sprawia, że nauka staje się atrakcyjną zabawą. Dodatkowo każde dziecko może podpisać swój kuferek, w wyznaczonym miejscu, aby nie mylił się w szafce i podczas zajęć. Świetnie sprawdzi się jako prezent przy pasowaniu na ucznia. Wymiar produktu: 22.0 x 16.5 cm

47,99 zł
39,35 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,64 zł

59
Co ma zrobić dziecko, gdy... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co ma zrobić dziecko, gdy...
Dostępny
39 szt.

Polecamy Państwu praktyczny poradnik opracowany przez doświadczonego pedagoga. Książka skierowana jest zarówno do rodziców, jak i do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Omawia wiele różnych sytuacji zagrażających bezpieczeństwu i zdrowiu dzieci. Celem poradnika jest nauczenie dziecka jak powinno się zachować i jak sobie radzić w tych sytuacjach, jak ich unikać. Mamy tu na przykład omówioną kwestię pożaru, zaczepek przez osoby nieznajome, jak bezpiecznie korzystać z internetu, jak sobie radzić z lękami przed burzą, ciemnością czy dentystą i wiele innych praktycznych porad.

9,90 zł
6,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 2,91 zł

60
Pewny Start. O dorosłości. Ola i Adam są dorośli. Czytanki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pewny Start. O dorosłości. Ola i Adam są dorośli. Czytanki
Dostępny
3 szt.

O dorosłości. Ola i Adam są dorośli to 20 czytanek, które kształtują kompetencje społeczne. Czytanki opowiadają o dorosłym życiu osób z niepełnosprawnością intelektualną. Teksty napisane są w języku tzw. łatwym do czytania. Każdemu tekstowi towarzyszą pytania lub tematy do omówienia w klasie.

43,00 zł
39,56 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,44 zł

61
Statystyka PKZ(A.m). Ćwiczenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Statystyka PKZ(A.m). Ćwiczenia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.23

Zbiór ćwiczeń jest dostosowany do podręcznika A. Komosy i J. Musiałkiewicza Statystyka (zawody – technik: ekonomista, rachunkowości, handlowiec, administracji oraz prac biurowych).

20,00 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,1%
oszczędzasz 2,01 zł

62
Geografia. Podręcznik dla 3 klasy gimnazjum - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Geografia. Podręcznik dla 3 klasy gimnazjum
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.20

Podręcznik przeznaczony do kształcenia ogólnego do nauczania geografii w gimnazjum.

57,70 zł
51,93 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,77 zł

63
Pastele artystyczne 24 kolory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pastele artystyczne 24 kolory
St. Majewski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.17

Pastele woskowe, artystyczne - 24 kolory.

32,80 zł
31,16 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,64 zł

64
Smart Time 4. Student's Book + ieBook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smart Time 4. Student's Book + ieBook
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.21

Smart Time to nowy, składający się z czterech części kurs dla gimnazjum, łączący kompleksowe przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym z wszechstronnym rozwijaniem umiejętności językowych uczniów.

75,00 zł
65,25 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 9,75 zł

65
Interface 3. Zeszyt ćwiczeń wieloletni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Interface 3. Zeszyt ćwiczeń wieloletni
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.24

 

15,40 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,2%
oszczędzasz 1,41 zł

66
Tanzania. Zanzibar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tanzania. Zanzibar
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.16

Przeprowadzi nas przez największe atrakcje - spektakl życia Ngorongoro, rezerwat Selous, plaże Zanzibaru, Park Narodowy Serengeti, szczyty Kilimandżaro.

19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

67
Teraz matura. Matematyka, poziom rozszerzony. Arkusze maturalne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teraz matura. Matematyka, poziom rozszerzony. Arkusze maturalne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.11

Przedstawiamy publikację, która pozwala na oswojenie się z formą egzaminu maturalnego i sprawdzenie stopnia przygotowania do matury na obydwu poziomach. Ponadto: • Umożliwia ćwiczenie umiejętności niezbędnych na egzaminie maturalnym na poziomie podstawowym i rozszerzonym. • Ułatwia samodzielną pracę dzięki odpowiedziom i modelom rozwiązań zadań. • Zawiera próbne arkusze przygotowane przez CKE. • Pozwala na przekrojowe sprawdzenie wiedzy przed egzaminem. • Odsyła do dodatkowych arkuszy podstawowych i rozszerzonych za pomocą kodów QR. • Zawiera praktyczne informacje o maturze z matematyki. • Została opracowana przez ekspertów maturalnych zgodnie z wytycznymi CKE dotyczącymi aktualnej formuły egzaminu.

24,50 zł
22,05 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,45 zł

68
Krucjata. Tom 3. Pan maszyn - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krucjata. Tom 3. Pan maszyn
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.23

Trzeci tom komiksowej fantazji o wyprawach przeciw niewiernym Walter z Flandrii szykuje się w podziemiach do stawienia czoła Aa, przerażającej istocie z cienia... i ciała z jego ciała! W Hierus Halem Pan Maszyn próbuje przeciwstawiać się trawiącemu go płomieniowi, światłu Syrii, tak czystej, że oparła się nawet próbie Zwierciadła Dusz. Każdy kontynuuje własne poszukiwania po swojej stronie zwierciadła. Lecz mrok i światło nieustannie się przyciągają... Epickie bitwy, pojedynki gigantów, nieoczekiwane sojusze: intryga w Krucjacie zmienia tempo. Scenariusz komiksu napisał Jean Dufaux, znany polskim czytelnikom z serii „Dżinn”, „Saga Valty”, „Murena”, „Niklos Koda”, „Szlurp i Burp”, „Giacomo C.” czy „Skarga Utraconych Ziem”. Rysunki stworzył Philippe Xavier, który współpracował m.in. z legendarnym duetem Ange przy „Paradis perdu”, a z Jeanem Dufaux przy serii „Konkwistador”.

37,00 zł
27,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,25 zł

69
Podstawianie zmiennej pomocniczej w równaniach i nie tylko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawianie zmiennej pomocniczej w równaniach i nie tylko
Dostępny
15 szt.

W rozwiązywaniu równań, nierówności i układów równań potrzeba znajomości różnych metod, m.in. podstawienia zmiennej pomocniczej. Jest to zwykle wielkie ułatwienie w rozwiązaniu zadania, czasem wręcz jedyna skuteczna metoda. Jednak użycie nowej zmiennej często wymaga też wprowadzenia odpowiednich założeń lub dodatkowych warunków, w szczególności w zadaniach z parametrem i wartością bezwzględną. Niniejszy zbiór powstał na podstawie wieloletniego doświadczenia autora, który od wielu lat prowadzi dodatkowe zajęcia z matematyki i tego typu zadania często rozwiązywał z uczniami. Zbiór zawiera 105 zadań z pełnymi rozwiązaniami oraz 98 zadań do samodzielnego rozwiązania; te ostatnie umieszczone są na końcu poszczególnych rozdziałów. Wskazówki i odpowiedzi do zadań do samodzielnego rozwiązania są na końcu książki. W każdym rozdziale umieszczone są zadania o różnym stopniu trudności, odpowiednio oznaczone. Aby móc się zmierzyć z tymi zadaniami, trzeba - naturalnie - mieć pewną elementarną wiedzę na temat równań, nierówności i układów równań. Książka przyda się uczniom przygotowującym się do egzaminu maturalnego lub do konkursów matematycznych. Stanowi nieodzowną pomoc dla nauczycieli w pracy na lekcjach czy kółkach. Opanowanie metody podstawiania ułatwi naukę także na studiach wyższych.

20,00 zł
17,99 zł

Rabat 10,1%
oszczędzasz 2,01 zł

70
Polska. Atlas drogowy 1:250000 z mapą Europy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Polska. Atlas drogowy 1:250000 z mapą Europy
Dostępny
1 szt.

Atlas zawiera: • atlas Polski w skali 1:250 000, • wykaz znaków drogowych, • mapę podziału administracyjnego Polski z wykazem powiatów, • tabele przybliżonych odległości między wybranymi miejscowościami w Polsce, • tabele dopuszczalnych prędkości w Polsce, • plany przejazdów przez miasta, • mapę Europy w skali 1:4 000 000, • spiralna oprawę.

24,90 zł
16,68 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 8,22 zł

71
Wyspy Zielonego Przylądka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyspy Zielonego Przylądka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Książka opisuje najpiękniejsze plaże Sal i Boa Vista, Park Narodowy Fogo, górzysty krajobraz Santo Antao, wulkaniczne krajobrazy.

19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

72
New Voices 2. Zeszyt ćwiczeń z płytą CD, wersja wieloletnia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
New Voices 2. Zeszyt ćwiczeń z płytą CD, wersja wieloletnia
Dostępny
38 szt.

"New Voices" to nowa wersja bestsellerowego kursu dla uczniów gimnazjum. Seria w pełni realizuje założenia podstawy programowej - zarówno dla poziomu III.0, jak i III.1. Jest zgodna z założeniami znowelizowanej ustawy oświatowej. New Voices doskonale przygotowuje do egzaminu gimnazjalnego oraz pozwala rozwinąć sprawności komunikacyjne w sytuacjach bliskich realiom nastolatków.

53,30 zł
46,37 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,93 zł

73
Beste Freunde 3. Podręcznik wieloletni z płytą CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beste Freunde 3. Podręcznik wieloletni z płytą CD
Dostępny
44 szt.

"Beste Freunde" przygotowuje do egzaminu gimnazjalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym, jest przeznaczony dla początkujących i kontynuujących naukę języka w wymiarze 2 godzin tygodniowo, został opracowany przy udziale polskich autorów i ekspertów. Kurs ten uwzględnia oczekiwania polskich uczniów i nauczycieli. Polskojęzyczna bohaterka wskazuje podobieństwa i różnice między językiem polskim i niemieckim, co sprzyja przyjaznemu nastawieniu do niemieckiego, a systematyczny trening rozumienia ze słuchu, pisania i rozumienia tekstów pisanych ułatwiają uczniom szybki i skuteczny rozwój umiejętności komunikowania się w języku niemieckim. Bohaterowie Laura, Simon i Anna pokazują niemiecką codzienność w zabawnych historiach. Uczniowie zaprzyjaźniając się z grupą młodych ludzi z podręcznika, odkrywają także podobieństwa miedzy naszym krajem a rzeczywistością regionów niemieckojęzycznych. Przejrzysta struktura podręcznika, krótkie i proste pod względem językowym lekcje są dobrze zorganizowane. Łagodna progresja i przemyślany układ treści czynią nauczanie i uczenie się języka niemieckiego łatwym.

33,00 zł
31,35 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,65 zł

74
Beste Freunde 2. Zeszyt ćwiczeń + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beste Freunde 2. Zeszyt ćwiczeń + CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.03

Zeszyt ćwiczeń zawiera w każdej lekcji: - różnorodne ćwiczenia gramatyczne, leksykalne i komunikacyjne - ćwiczenia umożliwiające samodzielne odkrywanie reguł gramatycznych - przyjazne ćwiczenia rozwijające umiejętność pisania tekstów - zabawne ćwiczenia wymowy - listy słówek ułatwiające ich aktywne opanowanie

26,30 zł
24,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,31 zł

75
Warszawa. Atlas miasta i okolic skala 1:20000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warszawa. Atlas miasta i okolic skala 1:20000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2018.05.17

Atlas miasta i okolic z pełnym spisem ulic i planami 189 okolicznych miejscowości.

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

76
Głos niepodległości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głos niepodległości
Dostępny
3 szt.

Najnowsza książka wydawnictwa Biały Kruk „Głos niepodległości” to wybór tekstów publicystycznych autorów związanych z podziemnym czasopismem „Głos”. To jedno z pierwszych pism opozycji demokratycznej w PRL powstało w 1977 r. i skupiło część działaczy Komitetu Obrony Robotników. Później środowisko to utworzyło niepodległościowo-demokratyczny nurt krajowej opozycji. Wśród autorów zamieszczonych w książce artykułów są m.in. Antoni Macierewicz, Piotr Naimski, Jarosław Kaczyński, Jan Olszewski, Bohdan Cywiński, Jerzy Łojek i Ludwik Dorn. Zebrane w ponad czterystustronicowym tomie teksty ukazały się w latach 1977-1989 i traktują o tak ważnych dla ówczesnej opozycji i całego społeczeństwa sprawach, jak: monopol PZPR na władzę, sposoby i perspektywy dojścia do niepodległości, propozycje reform ekonomicznych, relacje ze Związkiem Sowieckim, „Solidarność”, stan wojenny, prześladowania Kościoła, 17 września 1939 r., Katyń, rozmowy Okrągłego Stołu czy wreszcie stosunek do wyborów 4 czerwca 1989 r. Lektura pokazuje jak kształtowały się poglądy i z jakich ideowych korzeni wyrośli czołowi politycy dzisiejszego obozu rządzącego.

69,00 zł
50,37 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,63 zł

77
New Voices 1. Zeszyt ćwiczeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
New Voices 1. Zeszyt ćwiczeń
Dostępny
59 szt.

"New Voices" to nowa wersja bestsellerowego kursu dla uczniów gimnazjum. Seria w pełni realizuje założenia podstawy programowej - zarówno dla poziomu III.0, jak i III.1. Jest zgodna z założeniami znowelizowanej ustawy oświatowej. "New Voices" doskonale przygotowuje do egzaminu gimnazjalnego oraz pozwala rozwinąć sprawności komunikacyjne w sytuacjach bliskich realiom nastolatków. Ćwiczenia Economy version - zawierają zadania utrwalające słownictwo i gramatykę wprowadzane w każdym z dziewięciu rozdziałów.

14,50 zł
12,99 zł

Rabat 10,4%
oszczędzasz 1,51 zł

78
New Voices 1. Zeszyt ćwiczeń z płytą CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
New Voices 1. Zeszyt ćwiczeń z płytą CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.02

"New Voices" to nowa wersja bestsellerowego kursu dla uczniów gimnazjum. Seria w pełni realizuje założenia podstawy programowej - zarówno dla poziomu III.0, jak i III.1. Jest zgodna z założeniami znowelizowanej ustawy oświatowej. "New Voices" doskonale przygotowuje do egzaminu gimnazjalnego oraz pozwala rozwinąć sprawności komunikacyjne w sytuacjach bliskich realiom nastolatków.

53,30 zł
46,37 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,93 zł

79
Biała wódka, czarny ptak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biała wódka, czarny ptak
Weiss Wiesław, Biblioteka Akustyczna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.24

13 grudnia 1981 roku gdzieś w Polsce znika znana niemiecka pisarka Anna Eckart. Jej synowa, Polka, prosi warszawskiego dziennikarza, by przeprowadził prywatne śledztwo. Mężczyzna trafia na ślad pisarki w małym mieście w zachodniej Polsce, gdzie brutalnie został zamordowany nauczyciel historii. Dziennikarz nie wie jeszcze, że rozwiązania zagadki zaginięcia Anny Eckart powinien szukać w przeszłości ? w czasach, kiedy Adolf Hitler przywrócił Niemcom dawny blask. Czyta Leszek Filipowicz

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

80
Farmy wiatrowe w systemie elektroenergetycznym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farmy wiatrowe w systemie elektroenergetycznym
Dostępny
32 szt.

W książce przedstawiona jest problematyka związana z pracą elektrowni i farm w systemie elektroenergetycznym. Opisane zostało oddziaływanie tych źródeł energii na system elektroenergetyczny, wskazane możliwości sterowania elektrowniami i farmami wiatrowymi w podstawowych procesach regulacyjnych, jakie w systemach elektroenergetycznych są realizowane, a także możliwości i konieczność udziału elektrowni i farm wiatrowych w obronie i odbudowie systemu elektroenergetycznego po black out'cie. Przedstawiona jest również analiza ekonomiczna opłacalności inwestycji w farmę wiatrową.

74,00 zł
65,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,88 zł

81
Metodyka pracy sędziego i referendarza sądowego w postępowaniu wieczystoksięgowym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metodyka pracy sędziego i referendarza sądowego w postępowaniu wieczys...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.25

Autor dokonuje analizy czynności sędziego i referendarza sądowego składających się na założenie księgi wieczystej i ujawnienie w niej stanu prawnego nieruchomości.

119,00 zł
104,72 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 14,28 zł

82
Dysfunkcjonalność rodziny jako przedmiot postępowania wykonawczego w prawie rodzinnym i opiekuńczym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dysfunkcjonalność rodziny jako przedmiot postępowania wykonawczego w p...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.25

W książce została przedstawiona zależność między stadium przedsądowym pomocy rodzinie oraz stadium sądowym. Uwagi dotyczące stadium przedsądowego koncentrują się na roli pedagogów szkolnych, podmiotów realizujących zadania interdyscyplinarne "Niebieskiej Karty", asystentów rodziny, rodzin wspierających, placówek wsparcia dziennego i innych podmiotów funkcjonujących w strukturach organizacyjnych gminnych i miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz w powiatowych centrach pomocy rodzinie.

129,00 zł
113,52 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 15,48 zł

83
Career Paths: Agricultural Engineering. Student's Book - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Career Paths: Agricultural Engineering. Student's Book
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.01

"Agricultural Engineering" z serii "Career Paths" to publikacja przeznaczona dla osób przygotowujących się do pracy lub zawodowo zajmujących się inżynierią rolniczą, pragnących doskonalić znajomość języka angielskiego w aspekcie związanym z pracą zawodową. Książka ucznia (Student's Book) składa się z trzech części (Books 1-3). W skład poszczególnych części wchodzi 15 rozdziałów. Każdy rozdział poświęcony jest innemu zagadnieniu tematycznemu i zawiera osadzone w realistycznym kontekście teksty pozwalające na poznawanie specjalistycznego słownictwa. Obejmuje także różnorodne ćwiczenia umożliwiające zintegrowane rozwijanie czterech sprawności językowych: czytania, słuchania, mówienia i pisania. Po każdej z trzech części znajduje się słowniczek angielsko-angielski zawierający łącznie ponad 400 haseł i zwrotów. Przykładowe tematy to: produkcja rolna, ochrona gleb, gospodarowanie wodą, gospodarka odpadami, maszyny rolnicze, GMO, praca w branży rolniczej. Poziom biegłości językowej wg CEF: A1-B1

62,50 zł
54,38 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 8,12 zł

84
Career Paths: Physiotherapy. Class Audio 2 CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Career Paths: Physiotherapy. Class Audio 2 CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.28

Płyty CD do wykorzystania w klasie (Class Audio CDs) zawierają nagrania do zawartych w książce ucznia tekstów i ćwiczeń rozwijających umiejętność rozumienia ze słuchu.

46,00 zł
40,02 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,98 zł

85
Katedry w Polsce. Dziedzictwo wiary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Katedry w Polsce. Dziedzictwo wiary
Dostępny
11 szt.

Sercem każdego Kościoła lokalnego, każdej diecezji, pozostaje świątynia biskupia zwana od greckiego określenia tronu (krzesła), na którym zasiada arcypasterz, katedrą. Tu sprawowane są najważniejsze nabożeństwa i inne święta, poczynając od uroczystego objęcia rządów i ingresu biskupiego, przez udzielanie święceń biskupich, kapłańskich i diakońskich, pogrzeby,stał e elementy roku liturgicznego, po wydarzenia nadzwyczajne, jak synody i kongresy. W granicach Rzeczypospolitej Polskiej istnieje dziś 14 metropolii łacińskich, w których skład wchodzi tyleż archidiecezji i 27 diecezji. W każdej z nich znajduje się archikatedra lub katedra, w dwunastu godność kościoła biskupiego dzielona jest z inną świątynią, czyli konkatedrą, a w dwóch wypadkach nawet z dwiema. Liczbę 58 omówionych w tym tomie budowli dopełnia wznosząca się w Warszawie katedra polowa Wojska Polskiego

170,00 zł
122,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 47,60 zł

86
Aniołowie, cuda i niebiańskie spotkania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aniołowie, cuda i niebiańskie spotkania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2018.12.05

Każdy z nas szukał w swoim życiu dowodów na to, że nie jest sam, że rozwiązanie problemów i trudności, z którymi się zmagamy, nie będzie spoczywało wyłącznie na naszej głowie. A ilu z nas rzeczywiście zauważa w swoim życiu obecność aniołów, małe codzienne cuda i spotkania z niebem na ziemi? Nadszedł czas na to, żeby szeroko otworzyć oczy na rzeczywistość pozornie niewidoczną! Książka Jamesa Stuarta Bella zabiera nas do świata niezwykłych anielskich interwencji, pokazuje mocne dowody na działanie Boga i Jego pomocników w każdej chwili naszego życia. Przede wszystkim jednak daje pewność, że Bóg jest zawsze obecny, troszczy się o nas i o nasze szczęście.

29,90 zł
21,83 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

87
Kuchnia portugalska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuchnia portugalska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.15

Można się pokusić o wymienienie kilku dań charakterystycznych dla kuchni portugalskiej. Takimi przysmakami są dania z dodatkiem bacalhau, czyli suszonego solonego dorsza. Portugalczycy szczycą się, że potrafią przygotować 365 dań z tak przygotowaną rybą w roli głównej. W nadmorskich miejscowościach wszędzie suszą się płaty sztokfisza, rozwieszone na sznurkach, podobnie jak bielizna. Ten malowniczy widok nie idzie w parze z zapachem, ale za to smak stanowi nagrodę. Jednym z bardziej znanych sposobów przyrządzania portugalskiego dorsza jest bacalhau á gomes de sá, ryba namoczona w wodzie lub mleku, pieczona w naczyniu żaroodpornym z cienko pokrojonymi ziemniakami i cebulą, na koniec ozdobiona jajami na twardo i czarnymi oliwkami. Ale oczywiście są też krokiety z dorsza, pikantne pulpety z dorsza, dorsz w cieście... no i kolejne 360 odmian...

25,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

88
Ty i Twój pies. Kto tu jest samcem alfa? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ty i Twój pies. Kto tu jest samcem alfa?
Dostępny
4 szt.

Zostań samcem alfa. Odkryj siebie i swego psa na nowo i poznaj istotę pozbawionej słów komunikacji i kierowania. - Kierowanie, zabawa i praca zespołowa: projekt samiec alfa - Obecność i suwerenność: co czyni samca alfa - Bez słów: jak kierować psem bez użycia mowy - Uważna obserwacja: właściwe interpretowanie mowy ciała Dla nowej jakości związku człowieka z psem! Zostań partnerem swego psa w komunikowaniu - jedynie dzięki użyciu ciała i jego mowy. Trener psów Mirko Tomasini zdradza, jak się to robi.

19,90 zł
15,99 zł

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

89
Cywilizacje kosmiczne na Ziemi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cywilizacje kosmiczne na Ziemi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.04

Autor na wstępie przedstawia chronologię i dzieje głównych cywilizacji (kolonii) kosmicznych, działających na planecie Ziemia, wiele tysięcy lat temu w okresie prehistorycznym. Następnie prezentuje i omawia, zlokalizowane i zidentyfikowane przez badaczy, ślady oraz dowody, pozostawione przez wysoko technicznie rozwinięte cywilizacje, które dokumentuje około 160 barwnymi ilustracjami. Dowodzi, iż nasza obecna cywilizacja powstała i funkcjonuje na ruinach o wiele starszych, przedpotopowych cywilizacji - cywilizacji bogów. Opisuje także około 200 zachowanych, prehistorycznych budowli i obiektów kamiennych na całym świecie, zbudowanych za pomocą najwyższych technologii, przy czym niektórych z nich nasza obecna cywilizacja jeszcze nie posiada. Autor także uwzględnia w swojej pracy najnowsze wyniki badań, z ostatniej dekady, różnych międzynarodowych badaczy (w tym interdyscyplinarnej grupy rosyjskich naukowców) - których publikacje nie zostały jeszcze przetłumaczone na język polski i rozpowszechnione.

29,90 zł
23,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

90
Kuchnia hiszpańska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuchnia hiszpańska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.30

W Hiszpanii tradycje kulinarne przekazywane kolejnym pokoleniom to podstawa życia społeczności lokalnych. Każda bodega (restauracja) ma swoje własne przepisy na tapas. To coś więcej niż tylko pobudzające apetyt zakąski: te małe dania są nieodzowną częścią iberyjskiej kuchni. Rozkoszowanie się nimi z lampką dobrego wina (txikiteo) w dłoni to swego rodzaju rytuał. Na 192 stronach tej książki sławy iberyjskiej kuchni dzielą się swoimi najlepszymi przepisami, okraszonymi regionalnymi anegdotami i ciekawostkami.

25,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

91
Pismo Święte Nowego Testamentu. Zielone - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pismo Święte Nowego Testamentu. Zielone
Dostępny
12 szt.

Ekskluzywna edycja Pisma Świętego Nowego Testamentu.

39,90 zł
30,32 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,58 zł

92
Pismo Święte Nowego Testamentu. Popielaty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pismo Święte Nowego Testamentu. Popielaty
Dostępny
10 szt.

Ekskluzywna edycja Pisma Świętego Nowego Testamentu.

39,90 zł
30,32 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,58 zł

93
Pismo Święte Nowego Testamentu. Bordo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pismo Święte Nowego Testamentu. Bordo
Dostępny
2 szt.

Ekskluzywna edycja Pisma Świętego Nowego Testamentu.

39,90 zł
30,32 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,58 zł

94
Cisza. Siła spokoju w świecie pełnym zgiełku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cisza. Siła spokoju w świecie pełnym zgiełku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.16

„Uważność jest praktyką, która wycisza panujący w nas zgiełk. Gdy nam jej brakuje, wiele rzeczy może nas odciągać od nas samych” – Thich Nhat Hanh. Cisza. Siła spokoju w świecie pełnym zgiełku to ostatnia książka Thich Nhat Hanha. To pochwała uważności, skupienia na chwili obecnej, bez której łatwo stracić poczucie sensu w rzeczywistości pełnej chaosu. Autor zaprasza nas do uwolnienia się od zgiełku zewnętrznego świata. Proponuje, by odnaleźć spokój w samym sobie i dostrzec, co oferuje niepowtarzalna, bieżąca chwila. Przekonuje, że drogą do wewnętrznej wolności jest uważność w życiu codziennym. Wewnętrzna cisza pozwala usłyszeć głos własnego serca, by móc odważnie podążyć za swoimi najgłębszymi pragnieniami. Książka przypomina nam, że każda chwila jest cenna i warto przeżywać ją świadomie.

24,99 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

95
Baltazar Wielki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baltazar Wielki
Dostępny
9 szt.

Baltazar był najlepszym niedźwiedziem skrzypkiem na świecie. Nazywali go Baltazar Wielki. Pewnego dnia zostaje uwolniony z cyrku i rozpoczyna długą podróż. Żegna się ze starymi przyjaciółmi. Odwiedza nowe miejsca i zyskuje nowych przyjaciół. Podróż jest długa, a dni coraz chłodniejsze. Czy Baltazar odnajdzie drogę do domu? Baltazar Wielki to piękna opowieść o wolności i szukaniu swojego miejsca na ziemi. Jak można przeczytać w dedykacji autorki, książka powstała z miłości do zwierząt, które powinny mieszkać w ich naturalnym środowisku. Niezwykłe artystyczne ilustracje Kirsten Sims – wykonane akwarelą i gwaszem, przenoszą małych czytelników w świat pełen egzotyki i przyrody.

32,00 zł
22,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,60 zł

96
Rosyjski leksykon zdrowia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rosyjski leksykon zdrowia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Coraz częściej uświadamiamy sobie, że w poszukiwaniu zdrowia powinniśmy cofać się do własnych korzeni. Boleśnie przekonujemy się, że nowoczesna medycyna nie zawsze zapewni nam rozwiązania przy wielu chorobach, podczas gdy nasi praprzodkowie potrafili sobie z nimi skutecznie radzić. Dzięki tej książce my również możemy sięgnąć do niemal zapomnianej skarbnicy ludowej wiedzy. Autor dzieli się z czytelnikami wskazówkami własnej babci, która przez dziesięciolecia zajmowała się uzdrawianiem i ziołolecznictwem. Vadim Tschenze w swojej pracy terapeutycznej pomaga pacjentom stosując dawną wiedzę, której źródłem jest rosyjski szamanizm. Tę bezcenną mądrość przodków opisał w niniejszym leksykonie w postaci alfabetycznych haseł, tworząc tym samym poradnik dla każdego, kto chce samodzielnie odzyskać zdrowie. Dowiesz się, jak naturalnie wzmocnić swoją odporność i poprawić zdrowie eliminując powszechne choroby i dolegliwości fizyczne. Poznasz metody na uwolnienie się z sideł nałogu, pozbędziesz się złogów i dokonasz korekty swojej bioenergii oraz detoksykacji całego ciała. Wyciągniesz wnioski z nękających Cię schorzeń oraz oczyścisz własną karmę. Usuniesz tkwiące w Tobie blokady, zharmonizujesz czakry i nauczysz się pracować z aniołami poszczególnych znaków zodiaku. Dowiesz się także, jak bezboleśnie zakończyć związek i zyskasz większą kontrolę nad własnymi finansami. A wszystko to dzięki uniwersalnemu kompendium wiedzy o energii życiowej, mocy, powodzeniu oraz zdrowiu. Sprawdzone sposoby na codzienne bolączki.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

97
7ew - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7ew
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.01.21

Co by się stało, gdyby nastąpił koniec świata? Kiedy kataklizm przemienia Ziemię w tykająca bombę zegarową, rozpoczyna się rozpaczliwy wyścig z tym, co nieuchronne. Zostaje opracowany ambitny plan, który ma zagwarantować przetrwanie ludzkości poza obszarem ziemskiej atmosfery, ale na nieustraszonych pionierów czyhają nieprzewidziane niebezpieczeństwa. Ostatecznie zostaje ich dosłownie garstka. Pięć tysięcy lat później ich potomkowie – trzy miliardy ludzi zaliczające się do siedmiu odrębnych ras – rozpoczynają kolejną zuchwałą podróż w nieznane, na obcą planetę, którą kosmiczna katastrofa i upływ czasu zmieniły nie do poznania. Na Ziemię. Neal Stephenson – obdarzony oszałamiającą wyobraźnią literacki geniusz i wizjoner – łączy naukę, filozofię, technikę, psychologię i literaturę w arcydziele prozy spekulatywnej, w którym wizja przyszłości jest zarazem niecodzienna i upiornie znajoma. Podejmuje ważne współczesne idee i niewiarygodne wyzwania w absolutnie wspaniałej sadze – śmiałej, wciągającej i zapierającej dech w piersi.

69,00 zł
55,20 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 13,80 zł

98
Fideizm Kalwina i bunt angielskich racjonalistów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fideizm Kalwina i bunt angielskich racjonalistów
Dostępny
8 szt.

Epoka zachodnioeuropejskiego Oświecenia często jest zwana Wiekiem Rozumu, który w XVIII wieku reprezentują "oświeceni" filozofowie. Jednak przyczyn powstania tego potężne ruchu umysłowego, którego skutki do dziś odczuwamy, trudno byłoby upatrywać w swobodnej, spontanicznie zrodzonej, racjonalnej myśli. Można wypowiedzieć twierdzenie: nie byłoby Oświecenia gdyby ponad dwa wieki wcześniej nie było Reformacji. A skoro tak, to jak do tego doszło? Jakie przemiany zaszły w łonie europejskiego protestantyzmu, które doprowadziły w XVIII wieku do pojawienia się tego laickiego nurtu w Europie Zachodniej? W niniejszej monografii, na przykładzie Anglii, zostały przeprowadzone procesy stopniowego odchodzenia od religii chrześcijańskiej, opartej na biblijnym Objawieniu, ku coraz bardziej dowartościowywanej religii naturalnej w okresie od pierwszej połowy XVI wieku do przełomu XVII i XVIII wieku. Od ortodoksyjnego kalwinizmu do deizmu. Rekonstrukcja tych procesów została w większości oparta na

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

99
Quiz. Rekordy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Quiz. Rekordy
Olesiejuk Sp. z o.o.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.03

Baw się z przyjaciółmi i rodziną, sprawdzając wiedzę z różnych dziedzin! Zestaw zawiera karty z pytaniami i książeczkę z odpowiedziami. Gromadzi fakty z następujących kategorii tematycznych: zwierzęta, sport, nauka i technika, sztuka i rozrywka, historia i architektura, planeta Ziemia, społeczeństwo. Poznaj mnóstwo zadziwiających rekordów!

34,99 zł
27,64 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

100
Kredki pastele olejne 18 kolorów 17242 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki pastele olejne 18 kolorów 17242
Titanum
Dostępny
18 szt.

Pastele olejne, 18 kolorów

10,99 zł
Wróć do góry