hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2016.08.25

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 25 sierpnia 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tom 23. Tajemnica więzienia (Martin Widmark), na drugim Piosenki dla przedszkolaka 10. Muzyczne podróże + CD (Danuta Zawadzka, Stefan Gąsieniec). Kolejny produkt to Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek (Paweł Beręsewicz) oraz Fatalna czternastka (Stefan Wiech Wiechecki).
1
Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tom 23. Tajemnica więzienia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tom 23. Tajemnica więzienia
Dostępny278 szt.

W więzieniu w Valleby pastor wystawia „Hamleta”. Aktorami są trzej więźniowie. Podczas przedstawienia na scenie dzieją się nieoczekiwane rzeczy i padają dziwne repliki. Gdy kurtyna opada i publiczność oklaskuje aktorów, ci nie pojawiają się ponownie, by przyjąć owacje i się ukłonić. Co się z nimi stało? By to wyjaśnić, potrzebni będą oczywiście Lasse i Maja! Kolejne tytuły serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” od wielu lat nie schodzą w Szwecji z list bestsellerów. Również w Polsce cieszą się ogromną popularnością. „Tajemnica więzienia” to 23 tom serii. Ponadto ukazały się trzy księgi łamigłówek detektywistycznych oraz „Pamiętnik detektywa”. Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne. Książki są przeznaczone przede wszystkim dla dzieci, które zaczynają samodzielnie czytać. Duża czcionka, duża ilość charakterystycznych czarno-białych ilustracji i trzymająca w napięciu akcja sprawiają, że nawet najbardziej oporni mali czytelnicy czytają je z wypiekami na twarzach. Na przełomie września i października z kolejną już wizytą do Polski przybywa Martin Widmark (tym razem do Poznania). Jesienią do repertuaru kin wchodzą trzy filmy pełnometrażowe o Biurze Detektywistycznym Lassego i Mai.

24,90 zł
14,99 zł

Rabat 39,8%
oszczędzasz 9,91 zł

29 osób kupiło
2
Piosenki dla przedszkolaka 10. Muzyczne podróże + CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piosenki dla przedszkolaka 10. Muzyczne podróże + CD
Dostępny55 szt.

Przenieś się z nami do upalnej Brazylii, gdzie w najlepsze trwa karnawał, pląsaj w rytmie cza-czy i kołysz się, słuchając łagodnych dźwięków country. A kiedy zechcesz odpocząć, wypłyń na morze z żeglarzem Mattem, nucąc szantę, i zrelaksuj się przy kojącej bossa novie. Znakomite teksty Danuty Zawadzkiej w połączeniu z mistrzowskimi kompozycjami Stefana Gąsieńca zapewnią pełną wrażeń podróż przez różne style i gatunki muzyczne. Na płycie znalazły się także wersje bez wokalu, które gwarantują świetną zabawę w karaoke.

9,90 zł
7,99 zł

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

5 osób kupiło
3
Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek
Dostępny30 szt.

Kiedy Jacek Karaś dostrzega u siebie pierwsze objawy zakochania, jest na to przygotowany – prędzej czy później to się musiało stać. Ponieważ jego wybranka nie wygląda na razie na szczególnie zakochaną, Jacek postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i sam ją zakochać. Czy misternie ułożony plan zakochania Kaśki Kwiatek, inteligentnej dziewczyny z zasadami, powiedzie się? Zabawna opowieść, nie tylko o pierwszej szkolnej miłości... „Wszystko zaczęło się pewnego wrześniowego poranka w szkole, w której po jak zwykle za krótkich wakacjach zaczynałem właśnie kolejny rok męczarni. (...) Siedzieliśmy w klasie pod czujnym okiem Adama Mickiewicza i Shreka, którzy patrzyli na nas z portretów na ścianie, przy czym Adam Mickiewicz był o wiele mniej zielony i o wiele bardziej znudzony. Kończyliśmy właśnie rozmowy z przerwy, kiedy to otworzyły się drzwi i...”

12,40 zł
9,99 zł

Rabat 19,4%
oszczędzasz 2,41 zł

3 osoby kupiły
4
Fatalna czternastka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fatalna czternastka
Dostępny3 szt.

8 tom Opowiadań przedwojennych Stefana Wiecheckiego Wiecha zawiera komplet utworów drukowanych w dzienniku „Dobry wieczór! Kurier Czerwony” z 1933 roku z wyjątkiem opowiadań o tematyce żydowskiej, które weszły w skład tomu 3 pod tytułem „Mąż za tysiąc złotych”.WIECH jednakowo zachwyca już czwarte pokolenie Polaków. Przedtem dziadków i rodziców. Teraz znów dzieci i wnuków. Pokładamy się ze śmiechu i zarazem ciarki nas przechodzą. Przedwojenne opowiadania. Przedwojenna jakość. Wiech uznany za najbardziej warszawskiego z warszawskich pisarzy. Znawca, a może wręcz współtwórca warszawskiej gwary, choć on sam twierdził, że jedynie wiernie ją odtwarza, ograniczając się jedynie do oszlifowania jej, a czasami nadania jej formy nieco elegantszej, bo w jego książkach nie znajdziemy żadnego grubiaństwa (z ulubionym warszawskim kurwa jego mać na czele), a mimo to oddaje w sposób niezwykły koloryt językowy warszawskiej ulicy. A przy tym te jego opowiadania mają przecież także niezwykle ostry, krytyczny pazur – wszak Wiech wytyka nam bezwzględnie nasze wady z pijaństwem i awanturnictwem na czele. O autorze niniejszego tomu pisał Michał Choromański: Uważam Wiecha za jednego z najlepszych polskich pisarzy współczesnych, niewyczerpanego w pomysłach i zajmującego wyjątkową postawę moralną. O Wiechu można nawet powiedzieć, że jest wielkim filozofem. A Maria Pawlikowska-Jasnorzewska dodawała: Wiech to gentleman, szalenie dowcipny, nigdy jadowity, często wzruszający. Jego felietony są wynikiem obserwacji bardzo uważnej, pracy w swoim rodzaju całkiem twórczej i na wskroś oryginalnej. A Antoni Słonimski podsumowując twórczość Wiecha pisał: Wolę książkę, która ma niepoważne zamierzenia i poważne osiągnięcia, od dzieł, które mają poważne zamierzenia i niepoważne osiągnięcia.

23,00 zł
16,99 zł

Rabat 26,1%
oszczędzasz 6,01 zł

2 osoby kupiły
5
Jezus nam się narodził - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jezus nam się narodził
Dostępny2 szt.

Dawno temu w Betlejem narodził się Jezus… To nastrojowa opowieść o Świętej Rodzinie, cudzie przyjścia Boga na świat, o stajence, betlejemskiej gwieździe, pastuszkach i Trzech Królach, o radości, miłości i pokoju. Czytajcie ją każdego roku, by na nowo odkrywać piękno i znaczenie świąt Bożego Narodzenia. Wspaniałe, artystyczne ilustracje towarzyszące tej biblijnej historii zachwycą zarówno małych, jak i dużych czytelników.

12,00 zł
8,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 3,01 zł

1 osoba kupiła
6
Generation A2 Poodręcznik + CD mp3 + DVD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Generation A2 Poodręcznik + CD mp3 + DVD
Dostępny25 szt.

Podręcznik do nauki języka francuskiego na poziomie ponadgimnazjalnym i w szkołach językowych z płytą CD i płytą DVD

126,90 zł
119,29 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 7,61 zł

1 osoba kupiła
7
Ojcze nasz. Modlitwa dziewczynki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ojcze nasz. Modlitwa dziewczynki
Dostępny5 szt.

Książeczka z nowej, niezwykle kolorowej serii Modlitwy dziecka. Prezentowany tytuł to wersja: tylko dla dziewczynek. Publikacja pomoże rodzicom, dziadkom, katechetom, nauczycielom, wszystkim opiekunom naszych dzieci w nauczeniu ich najważniejszych modlitw, które powinien znać każdy chrześcijanin. Ilustracje Artura Nowickiego z pewnością sprawią dziewczynkom przyjemność podczas spotkania z tymi książeczkami, wywołując uśmiech na dziecięcych twarzach. Jednak ich zadanie jest również edukacyjne. Scenki z życia dziecka uczą lub wyjaśniają sens danej frazy modlitwy. Zaczynamy serię od Ojcze nasz, czyli modlitwy do Ojca niebieskiego, której nauczył nas sam Jezus.

10,70 zł
9,99 zł

Rabat 6,6%
oszczędzasz 0,71 zł

1 osoba kupiła
8
Uwikłani. Hudson - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uwikłani. Hudson
Dostępny2 szt.

Czwarta część najbardziej kultowej serii erotycznej wszech czasów! Książka zawiera wiele nowych scen, których nie zawierały poprzednie części! Pożądanie… które sięga granic szaleństwa Zmysłowość… której nie sposób okiełznać Bez trudu mogę podzielić swoje życie na dwie części – przed nią i po niej... Tym razem narratorem jest sam boski Hudson Pierce – i to z jego perspektywy śledzimy losy jego burzliwego związku z ponętną Alayną Withers. Hudson Pierce wiedzie życie, o jakim wielu może jedynie pomarzyć. Ma wszystko, czego tylko zapragnie: władzę, pieniądze i cały świat u swoich stóp. Ten znany w nowojorskim środowisku biznesmenem z miliardami na koncie może zdobyć każdą kobietę, jaką tylko zechce. A jednak nie wiąże się z nikim na dłużej – znajomości z kochankami traktuje jedynie jako okazję do zabawy i do manipulowania uczuciami innych. Wszystko jednak się zmienia, gdy poznaje ponętną i diabelnie inteligentną Alaynę Withers… Oto jedyna w swoim rodzaju okazja, aby dowiedzieć się, co czuł Hudson, gdy po raz pierwszy ujrzał piękną i mądrą Alaynę, jak się poznali oraz do jakich sztuczek uciekł się Hudson, by zdobyć serce pięknej nieznajomej. Przeżyjmy to jeszcze raz i dowiedzmy się, jak to wszystko widzą faceci... "Każda strona opowieści o Hudsonie i Laynie tchnie elektryzującą zmysłowością!" – Kristen Proby, bestsellerowa autora „New York Timesa” Laurelin Paige – amerykańska pisarka, autorka powieści erotycznych i romansów. Miłośniczka seriali typu Gra o tron czy The Walking Dead. Wielbicielka Michaela Fassbendera. Członkini Międzynarodowego Klubu MENSA. Prywatnie żona i matka trzech córek.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

1 osoba kupiła
9
Słowa które są ważne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słowa które są ważne
Dostępny7 szt.

Ksiądz doktor Marcello Farina pochyla się nad Ewangelią wg św. Mateusza i pozwala się prowadzić Jezusowi, który na kartach tej nowotestamentowej księgi ukazuje się przede wszystkim jako wspaniały mówca i nauczyciel. Ten, który zadziwiał swoich słuchaczy w kazaniu na górze, ukazywał w przypowieściach piękno królestwa Bożego i przestrzegał przed różnymi niebezpieczeństwami, stawia wiele pytań również nam. Autor komentarza, używając ekspresyjnego, niekiedy prowokującego języka, wprowadza nas w ten pasjonujący dialog z Mistrzem z Nazaretu. Ukazuje wagę Jego nieprzemijającego słowa w konfrontacji ze współczesnym światem. To intrygująca, pełna celnych uwag lektura, która może być inspiracją zarówno dla duszpasterzy, jak i dla każdego wrażliwego na Chrystusowe orędzie czytelnika.

26,00 zł
19,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 6,01 zł

1 osoba kupiła
10
Geologia regionalna Polski, wydanie 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Geologia regionalna Polski, wydanie 4
Dostępny120 szt.

Czwarte, zasadniczo zmienione i zaktualizowane wydanie popularnego podręcznika akademickiego, omawiającego jednostki geologiczne Polski pod kątem stratygrafii, sedymentologii, petrografii oraz tektoniki. Jednostki geologiczne prezentowane są w nim w kolejności od najstarszych (platforma wschodnioeuropejska) do najmłodszych ( Karpaty, baseny paleo- i neogeńskie środkowej Polski). Każdy z rozdziałów książki składa się z dwóch części. W pierwszej podany jest rys historyczny badań danej jednostki oraz zmian poglądów na jej budowę, związanych z rozwojem nauk geologicznych i towarzyszącym mu postępem technicznym, dającym nowe możliwości badawcze. Druga część każdego rozdziału jest prezentacją aktualnego stanu wiedzy na temat omawianej jednostki, zgodnej z najnowszymi ustaleniami i powołaniami na bieżącą literaturę. Na końcu książki zamieszczono obszerną bibliografię. Cennym uzupełnieniem tego podręcznika są liczne ilustracje (mapy, przekroje, wykresy), stanowiące integralną część poszczególnych rozdziałów, a także dodane do książki dwie składane mapy geologiczne Polski oraz tabela stratygraficzna umożliwiająca łatwe umiejscowienie w czasie formacji skalnych, z których są utworzone opisywane jednostki geologiczne. Podręcznik adresowany jest do studentów wszystkich szkół wyższych, na których wykładana jest geologia i nauki pokrewne.

59,00 zł
49,56 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 9,44 zł

1 osoba kupiła
11
Ojcze nasz. Modlitwa chłopca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ojcze nasz. Modlitwa chłopca
Dostępny6 szt.

Książeczka z nowej, niezwykle kolorowej serii Modlitwy dziecka. Prezentowany tytuł to wersja: tylko dla chłopców. Publikacja pomoże rodzicom, dziadkom, katechetom, nauczycielom, wszystkim opiekunom naszych dzieci w nauczeniu ich najważniejszych modlitw, które powinien znać każdy chrześcijanin. Ilustracje Artura Nowickiego z pewnością sprawią chłopcom przyjemność podczas spotkania z tymi książeczkami, wywołując uśmiech na dziecięcych twarzach. Jednak ich zadanie jest również edukacyjne. Scenki z życia dziecka uczą lub wyjaśniają sens danej frazy modlitwy. Zaczynamy serię od Ojcze nasz, czyli modlitwy do Ojca niebieskiego, której nauczył nas sam Jezus.

10,70 zł
9,99 zł

Rabat 6,6%
oszczędzasz 0,71 zł

1 osoba kupiła
12
Atlas roślin doniczkowych. 200 gatunków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas roślin doniczkowych. 200 gatunków
Dostępny2 szt.

W atlasie zebrano opisy 200 najpiękniejszych i najbardziej popularnych roślin ozdobnych przeznaczonych do uprawy w domu. Wyjątkowe zdjęcia oraz szczegółowe porady pielęgnacyjne z pewnością pomogą dobrać najodpowiedniejszą roślinę i zapewnić jej właściwe warunki.

29,95 zł
21,86 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,09 zł

1 osoba kupiła
13
Złota godzina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złota godzina
Niedostępny
Brak

Napisana z rozmachem epicka saga o dwóch lekarkach szukających swego miejsca w świecie, w którym reguły gry ustalają jedynie mężczyźni Dwie kuzynki – Anna i Sophie Savard – nigdy nie żyły w konwencjonalny, tradycjonalistyczny sposób. Osierocone w dzieciństwie, były wychowywane przez owdowiałą ciotkę Quinlan w ich ukochanym Waverley Place w centrum Manhattanu. Mimo że bardzo się od siebie różnią – Anna jest odważna i wygadana, ma jasną karnację i ciemne włosy, Sophie zaś to spokojna i pełna wdzięku młoda kobieta, o ciemnomiodowym kolorze skóry oraz kasztanowych włosach – obie łączy ta sama historia, więzy krwi oraz dążność do przełamywania norm i konwencji. Anna jest chirurgiem, Sophie zaś położną. To jednak niełatwy czas dla kobiet lekarek. Jest rok 1883, Nowy Jork. Oszałamiające bogactwo współistnieje z niewyobrażalnym ubóstwem, a społeczeństwo przechodzi ogromne zmiany. Z jednej strony miasto rozwija się w zawrotnym tempie, z drugiej wpływy zyskują obrońcy wiktoriańskiej moralności. Na drodze kobiet staje Anthony Comstock – niebezpieczny człowiek, który celem swojego życia uczynił zwalczanie wszelkich przejawów nieprzyzwoitości, zwłaszcza aborcję. Mimo tych przeciwności losu Anna i Sophie kochają swoją pracę. Robią wszystko, by zwalczać nierówności społeczne i pomagać uciśnionym kobietom. Czy jednak odwaga i miłość wystarczą, by kobiety odniosły w tej walce słuszne zwycięstwo? Sprawnie napisana, (...) intrygująca saga historyczna, która wlewa życie w ducha emocjonującej przeszłości – „Booklist” Niezwykle klimatyczna i wciągająca – „Kirkus Reviews” Sara Donati (właśc. Rosana Lippi). Za pierwszą powieść, zatytułowaną Homestead, zdobyła prestiżową nagrodę Pen/Hemingway Award (1999) oraz znalazła się w finale plebiscytu 2001 Orange Prize. Jest autorka słynnej serii Into the Wilderness – epickiej sagi opowiadającej losy amerykańskiej rodziny walczącej o przetrwanie w dziczy.

44,90 zł
33,23 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

14
Ryżowy podarunek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ryżowy podarunek
Dostępny11 szt.

Oto urzekająca liryzmem i ciepłem powieść, opowiadająca losy trzech pokoleń pewnej rodziny, która w swej kuchni posiada pewien sekretny składnik przyciągający szczęście… Jest początek XX stulecia. José Custódio i Maria Romana, świeżo upieczeni nowożeńcy, wyruszają do Brazylii, w podróż ku lepszej przyszłości. Mają ze sobą szczególny podarunek. Podczas przygotowań do uroczystości celebrującej setną rocznicę ślubu tych dwojga ich najstarszy syn Antonio, który już sam ma wnuki, dokonuje swoistej retrospekcji i przygląda się życiu swoich rodziców, cioci, braci, dzieci oraz wnuków. Antonio doskonale wie, że rodzina to trudny orzech do zgryzienia oraz że o szczęście trzeba dbać dzień w dzień, jednak ta, do której sam należy, różni się od innych posiadaniem pewnego sekretnego składnika szczęścia: woreczka magicznego ryżu wręczonego rodzicom Antonia w dniu ich ślubu. To dzięki temu talizmanowi, którego magia jest tak stara jak świat, rodzina głównego bohatera nie załamuje się w czasach najtrudniejszych prób i ogromnych problemów. „Ta powieść przywołuje smaki Brazylii… z pewnością zachwyci fanów literatury południowoamerykańskiej” – Booklist

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

15
Współczesna bogini. Jak wiara w siebie może zmienić wszystko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Współczesna bogini. Jak wiara w siebie może zmienić wszystko
Niedostępny
Brak

Jak nie dać się słabościom i problemom i obudzić drzemiący w nas potencjał... - poradnik dla nowoczesnych kobiet XXI wieku Czy masz poczucie, że życie wymyka Ci się spod kontroli? Czy nieraz nachodzą Cię myśli, że mogłaś inaczej nim pokierować? Czy masz wrażenie, że problemów przybywa, a Ty nie wiesz, jak sobie z nimi poradzić? Jeśli odpowiedziałaś twierdząco na choćby jedno z tych pytań, to znaczy, że najwyższa pora, by wziąć się w garść i wyzwolić głęboko skrywane pokłady energii, dzięki którym nabierzesz chęci do życia pełną piersią. Jeszcze nie wszystko stracone! Życie Roxany Bowgen było pełne paradoksów. Wychowała się w Peru, dorastała w Beverly Hills, a obecnie mieszka w Connecticut. To zapalona podróżniczka, która zwiedziła pół świata. Kiedy przyjechała do Stanów Zjednoczonych, nie znała języka angielskiego, a mimo to poradziła sobie jak mało kto. Zajmowała się handlem, pośredniczyła w obrocie nieruchomościami, organizowała programy pomocy dla krajów Trzeciego Świata. Za każdym razem, gdy życie stawiało ją w trudnej sytuacji, nigdy nie bała się zacząć od nowa, dlatego sama często porównuje się do kwiatu agapantu, zwanego też lilią afrykańską, rośliny, która przy odrobinie pielęgnacji jest w stanie zakwitnąć dosłownie wszędzie. We Współczesnej bogini Roxana Bowgen wykorzystuje własne doświadczenia, by zachęcić kobiety takie jak Ty do poszerzania horyzontów, zdobycia się na odwagę i cieszenia się pełnią życia. Książkę miejscami czyta się jak ekscytujący memoir, a jej przesłanie inspiruje nas do tego, by nie dać się pokonać problemom i w pełni wykorzystać drzemiący w nas potencjał. Jesteś tym, co wyrażają Twe myśli. Oto przekaz, który płynie z książki Roxany Bowgen. A zatem przejdźmy do sedna sprawy: o czym teraz myślisz? – Donna Moffly, Moffly Media Cudownie napisany poradnik łączący dojrzałą prozę oraz duchowe przesłanie. Ta książka z pewnością stanie się w przyszłości klasycznym dziełem opisującym to, w jaki sposób wykorzystać swój największy potencjał i zacząć żyć pełnią życia – Nicole Gabriel, autorka książki Finding Your Inner Truth Przesłanie zawarte w książce Roxany Bowgen? Możemy zmienić w życiu wszystko, co tylko zechcemy. Trzeba tylko wsłuchać się w swój wewnętrzny głos – Dana Arias, autorka książki Giving Silence a Voice, coach, profesjonalna mówczyni

34,90 zł
25,83 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

16
Super ziarna. Wszystko, co musisz wiedzieć o chia, quinoa, amarantusie, nasionach konopi i lnu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Super ziarna. Wszystko, co musisz wiedzieć o chia, quinoa, amarantusie...
Dostępny37 szt.

Kolejna po Chia, Kokosie i Jarmużu książka z serii „Superfoods”: obszernych publikacji poświęconych najbardziej odżywczym źródłom witamin i minerałów niezbędnych dla zdrowia. Super ziarna to ponad 200 stron informacji o wartościach odżywczych i właściwościach odmładzających chia, siemienia lnianego, quinoa, nasionach konopi i amarantusa oraz 75 przepisów na przepyszne dania przyrządzone z tych pełnych mocy ziaren. Sięgnij po książkę i przekonaj się, ile białka, błonnika i nienasyconych kwasów tłuszczowych kryją w sobie super ziarna. W tym poręcznym i przystępnie napisanym poradniku znajdziesz: • niezbędne informacje o wartościach odżywczych i najlepszych formach jedzenia chia, quinoa, amarantusu i lnu, • sprytne sposoby na przemycenie super ziaren w pysznych posiłkach, • bogactwo przepisów na smaczne dania bezglutenowe i wegańskie, takie jak: placek jagodowy, awokado faszerowane quinoa, babeczki z chia i wiele innych. Wypróbuj rozkoszne dania z superzdrowych ziaren!

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

17
Kosmetyki naturalne DIY. Receptury na pachnące i naturalne kremy, toniki, balsamy, maski, płukanki, szampony, masła do ciała i sole do kąpieli prosto od założycielki firmy Uoga Uoga - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kosmetyki naturalne DIY. Receptury na pachnące i naturalne kremy, toni...
Niedostępny
Brak

Gubisz się w gąszczu kosmetyków naturalnych? Nie masz pewności, które naprawdę są eko i pozbawione SLS-ów, sztucznych barwników i dodatków szkodliwych dla skóry? Zacznij produkować własne kremy, balsamy, masła, toniki i inne produkty do pielęgnacji urody, których składu będziesz na 100% pewna! Bogata w liczne fotografie, pięknie wydana książka Kosmetyki naturalne DIY autorstwa Leny Sokolovskiej to idealna publikacja dla każdej kosmetykomaniaczki i fanki eko stylu życia, a także pozycja obowiązkowa dla tych kobiet, które szukają kosmetyków łagodnych dla ich cery. Założycielka marki Uoga Uoga, ekologicznej marki naturalnych kosmetyków, dzieli się z czytelnikami: • unikalnymi i prostymi recepturami na delikatne i aromatyczne masła do ciała, kule do kąpieli, kremy do twarzy, toniki, maseczki, szampony oraz odżywcze eliksiry, • wiedzą o olejkach i wyciągach z ziół, które mają kojący i odżywczy wpływ na skórę, • tajnikami pielęgnacji różnych typów cery za pomocą dostępnych w Polsce ziół, olejków, hydrolatów i minerałów. Wyeliminuj drogeryjne kosmetyki wypełnione chemią i zastąp je przyjaznymi skórze, zrobionymi w zaciszu własnej kuchni kosmetykami, takimi jak: tonik z chabrów, balsam w kostce z awokado, masło kawowe czy krem z nagietka. Piękna? Naturalnie!

49,90 zł
35,93 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

18
Boska bez włoska. Jak przetrwać terapię raka piersi, zachować kobiecość i nie zwariować - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boska bez włoska. Jak przetrwać terapię raka piersi, zachować kobiecoś...
Dostępny16 szt.

Kiedy to przydarzy się Tobie... - porady od kobiety, która wygrała z rakiem piersi! Gdy u Andrei zdiagnozowano raka piersi, chciała dowiedzieć się dosłownie wszystkiego o tej chorobie. Pożerała wszystkie możliwe książki i artykuły na ten temat. Internet stał się jej drugim domem – to tam szukała porad i wskazówek, dzięki którym chciała odnaleźć wewnętrzny spokój. Nic jednak nie przygotowało jej na to, czego dopiero miała doświadczyć na skutek przejścia operacji, chemio- oraz radioterapii. Nie wiedziała, jak radzić sobie z dojmującym bólem i złym samopoczuciem. Nie sądziła, jak ogromne zmęczenie będzie odczuwała – nie miała też pojęcia, jak należy je redukować. Nikt jej nie powiedział, w którym momencie powinna się spodziewać początku wypadania włosów. Andrea potrzebowała wtedy konkretnego, kompleksowego poradnika: takiego, który nie tylko w szczery i empatyczny sposób pokazałby, czego należy oczekiwać w tym trudnym czasie, ale przede wszystkim który pokazałby nadzieję na lepsze jutro. Boska bez włoska to odpowiedź Andrei Hutton skierowana do kobiet, u których zdiagnozowano raka piersi. To szczery i ciepły poradnik okraszony subtelnym humorem i mnóstwem inspiracji, w którym Andrea dokładnie wyjaśnia, czego należy się spodziewać w trakcie leczenia i po nim, a także pokazuje, jak sobie radzić ze specyficzną emocjonalną karuzelą, na którą mimowolnie wsiadają chore kobiety. To książka, dzięki której w końcu przestaniesz się bać... Andrea Hutton – autorka książek, profesjonalna mówczyni, ekspertka od wellnessu. Wygrała z rakiem. Jej teksty, dotykające tematu raka piersi oraz wellness u kobiet, ukazują się m.in. w The Washington Post, Women’s Health oraz w Psychology Today. Pomaga chorym na raka piersi kobietom zrozumieć, jak radzić sobie z tą straszną chorobą, aby rozwinąć w nich poczucie kontroli nad życiem i własnym zdrowiem.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

19
Dziecko wspomnień - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziecko wspomnień
Niedostępny
Brak

Brian jest zachwycony, gdy dowiaduje się, że jego żona Diana jest w ciąży. Pora na dziecko nie jest jednak najlepsza – Diana właśnie otrzymała awans w pracy, a Brian musi jechać do Londynu pomóc przy otwieraniu nowego biura. Rok później Diana nie potrafi sobie wyobrazić życia bez swej pięknej córeczki Grace. Bije się z myślami, czy wracać do pracy – tak niechętnie zostawia dziewczynkę samą. Sprawy komplikuje to, że Brian musiał zostać w Londynie na dłużej, niż wcześniej przewidywali. Kiedy Diana zaczyna zauważać dziwne zachowanie najbliższych, uświadamia sobie, że nie wszystko jest takie, jakie się wydaje. Czyżby chodziło o straszne, niewyjaśnione do tej pory zdarzenia z przeszłości? Thriller, który trzyma w napięciu aż do ostatniej strony. Książka znalazła się w finale plebiscytu USA Best Books Award in General Fiction. Poruszający do głębi dramat psychologiczny – Kirkus Reviews Nakreślona z rozmachem opowieść o macierzyństwie, miłości oraz o tym, kim naprawdę jesteśmy – Allison Winn Scotch, autorka książki Wszystko, czego pragnę Steena Holmes dorastała w niewielkim kanadyjskim miasteczku. Ukończyła studia licencjackie z zakresu teologii. Jest laureatką nagrody Indie Excellence Award, a także bestsellerową autorką USA Today. Mieszka w Calgary z mężem i trzema nastoletnimi córkami. Uwielbia o poranku podziwiać Góry Skaliste. Uzależniona od podróży, dobrej kawy i czekolady.

36,90 zł
27,31 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

20
Gottland - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gottland
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.15

Zbiór znakomitych reportaży poświęconych Czechom. Aktorka Lida Baarova — kobieta, przez którą płakał Goebbels; rzeźbiarz Otakar Szvec – twórca największego pomnika Stalina na kuli ziemskiej, który nim skończył dzieło, postanowił się zabić, autentyczna siostrzenica Franza Kafki, która do dziś żyje w Pradze; piosenkarka Marta Kubiszova, której komunistyczny reżim na 20 lat zabronił śpiewać i skasował nagrania z radiowych archiwów; legendarny producent obuwia Tomáš Bata, który stworzył kontrolowane przez siebie miasto na 10 lat przed pomysłami Orwella; pisarz Eduard Kirchberger, który stworzył siebie na nowo i został Karelem Fabianem oraz wielu innych – to bohaterowie tej książki. Poprzez ich barwne życiorysy Mariusz Szczygieł opowiada o czasach, w jakich przyszło im (i nam) żyć. Opowiada o wygórowanej cenie, jaką musieli zapłacić za pozornie nieważne decyzje, o tragicznym splocie przypadku i przeznaczenia, kształtującym życie całych pokoleń. „Książka może pisarza dręczyć. Może też – i w tym przypadku to jest lepsze słowo – uwierać. Drobnym szczegółem. Jakby był jakimś ziarenkiem piasku, które dostało się do buta i uniemożliwia chodzenie. Przyznaję: latami uwierało mnie kilka słów. Nie były odpowiednie, a ja przecież mam pod ręką lepsze.Parandowski stwierdził, że książka nazajutrz po wydaniu odmawia autorowi posłuszeństwa. Dlatego zapewniam dawnych i nowych czytelników Gottlandu, że tym razem stworzyłem książkę wreszcie mi posłuszną. Do następnego wydania oczywiście” – Mariusz Szczygieł.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

21
Rysuj jak wielcy mistrzowie. Kopiowanie rysunków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rysuj jak wielcy mistrzowie. Kopiowanie rysunków
Dostępny38 szt.

Kopiowanie rysunków autorstwa wielkich artystów zawsze było, jest i będzie podstawowym ćwiczeniem dla adeptów sztuk pięknych. Stanowi ono nie tylko formę doskonalenia o wielkim znaczeniu dydaktycznym, lecz także świetną metodę analizy oraz sposób na zrozumienie i przyswojenie sobie technik i środków używanych przez wielkich mistrzów w minionych epokach. Dzięki niemu sekrety tej dziedziny sztuki stają się dostępne dla każdego miłośnika rysunku i malarstwa. Książka przeznaczona jest dla entuzjastów historii sztuki, dla tych, których oczarowały dawne rysunki, dla kopistów pracujących w wielkich muzeach oraz dla doświadczonych artystów pragnących rozwijać swoje umiejętności lub poszerzyć znajomość technik rysowania. Zawiera: – 14 oryginalnych dzieł do wydruku, – 27 filmów instruktażowych, – 14 ćwiczeń przeprowadzonych krok po kroku, – 70 propozycji rysunków do dalszych ćwiczeń.

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

22
Bieżeństwo 1915 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bieżeństwo 1915
Niedostępny
Brak

Lato 1915 roku. Armia rosyjska pod naporem wroga wycofuje się z Królestwa Polskiego i zachodnich krańców Imperium. "Niemiec będzie babom cycki obcinał" - niesie się po wsiach. Spod Lublina, Chełma, Łomży, Ostrołęki, a nawet Warszawy obładowane wozy ruszają w głąb Rosji. Z obszarów na wschód od Białegostoku wyjeżdża nawet osiemdziesiąt procent mieszkańców. Wędrują w skwarze, bez wody i jedzenia. Niemieckie samoloty bombardują wojsko, nie szczędząc uciekinierów. Przy drogach zostają mogiły, część ciał leży niepogrzebana. Wybuchają epidemie. Masowo umierają dzieci. Bieżeńcy - tak po rosyjsku nazywają uciekinierów carskie władze ? są rozwożeni po całej Rosji. Gdy we wsiach gdzieś na Syberii czy nad Donem z trudem budują nowe życie, wybucha rewolucja, niszcząc pozostałe filary ?odwiecznego porządku?: carską władzę i religię. Bieżeńcy znowu ruszają w drogę, teraz w drugą stronę, do odrodzonego Państwa Polskiego. Powrót przynosi kolejne "końce świata". Z terenu Polski wyjechać mogły ponad dwa miliony osób, ale o bieżeństwie milczą podręczniki. Opowieść ocalają potomkowie bieżeńców. To historia, którą można opowiadać z wielu perspektyw: ludzi postawionych w ekstremalnej sytuacji, chłopów, których świat ginie na ich oczach, wreszcie - uchodźców, uciekinierów, ofiar kolejnych wojen. To znakomite opracowanie losów poszczególnych ludzi i całej zbiorowości doświadczonych kataklizmem wojny i towarzyszącej jej polityki. - prof. dr hab. Eugeniusz Mironowicz "Szli dzień i noc". Na wschód. Katolicy, prawosławni, Żydzi, panowie, służba, chłopi, kobiety, dzieci, konie, bydło i psy; zdumiewający exodus wyparty z pamięci następnych pokoleń przez inne nieszczęścia XX wieku. Aneta Prymaka-Oniszk postanowiła, że nie zostawi tych uciekinierów. Jej książka to rzetelny dokument historyczny, piękna opowieść, dowód współczującej pamięci. - Małgorzata Szejnert

44,90 zł
32,78 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

23
Opowiadania zebrane Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiadania zebrane Tom 1
Niedostępny
Brak

?Wytrwać w tej pracy pomagało mi przeświadczenie, że mój trud może być przydatny dla innych osób, które pragną się poświęcić pisarstwu?. - ze Wstępu. Opowiadania zebrane Franka Herberta to pierwsze w naszym kraju tak obszerne wydanie krótkich form prozatorskich autora Diuny. Zgromadzone w dwóch tomach utwory ? aż czterdzieści! ? są, można śmiało powiedzieć, bezcenne. To właściwie przekrój zainteresowań pisarza, które znalazły później odzwierciedlenie w jego najwybitniejszym dziele ? ?Kronikach Diuny?. Polski czytelnik ma dzięki temu wyjątkową szansę poznać najważniejsze tematy twórczości Herberta, obserwować, jak się one zmieniały, śledzić rozwój jego stylu i przyglądać się ewolucji jako pisarza ? jednego z największych mistrzów fantastyki naukowej, gatunku sięgającego czasów Lukiana z Samosat.

54,90 zł
41,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

24
Martwe dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Martwe dzieci
Niedostępny
Brak

Satyra na angielski hedonizm i konsumpcjonizm lat siedemdziesiątych. Martwe dzieci to satyra na angielski hedonizm i konsumpcjonizm lat siedemdziesiątych, utrzymana w poetyce czarnego humoru. Grupa młodych ludzi zbiera się w rezydencji pod Londynem, by spędzić weekend na narkotyczno-alkoholowej orgii. Jeszcze nie wiedzą, że jeden z nich ? w imię formy sztuki wyrażającej się w czystym, niemającym żadnego uzasadnienia geście ? szykuje im coś naprawdę specjalnego...

37,90 zł
28,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,47 zł

25
Saga o Walhalli. Tom 3. Ścieżka bogów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga o Walhalli. Tom 3. Ścieżka bogów
Niedostępny
Brak

Finałowy tom rewelacyjnej „Sagi o Walhalli” Nominacja do nagrody Davida Gemmella za najlepszą powieść fantasy Rok 996. W Trondheim król Olaf, fanatyczny orędownik Białego Chrystusa, z trudem utrzymuje pokój wśród podstępnych lokalnych wodzów. Mimo chwil zwątpienia nie przestaje planować dalszych krwawych podbojów. Ulfar i Audun wspólnie odkryli nowy cel – walczyć o to, żeby Północ pozostała w rękach czcicieli nordyckich bóstw. Dołączają do wojowników ze Stenviku pod wodzą Sigurda, a potem do oddziałów Jolawera Scota. Stopniowo jednak zaczynają pojmować, że największym zagrożeniem dla ich świata wcale nie są zwolennicy Białego Chrystusa. Na wietrznej i mroźnej Północy bowiem rośnie w siłę coś prastarego, złowrogiego i bardzo, bardzo rozgniewanego... Snorri Kristjansson urodził się w 1974 roku w Rejkiawiku. Przez 7 lat żył w Norwegii, gdzie nabawił się awersji do narciarstwa. Od 2005 roku mieszka w Londynie. Miecze dobrych ludzi, pierwszy tom „Sagi o Walhalli”, były jego debiutem literackim.

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

26
Połączeni. Uwolnij mnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Połączeni. Uwolnij mnie
Niedostępny
Brak

Nowa emocjonująca seria bestsellerowej autorki Uwikłanych. Ustalili zasady – tylko seks. Zapomnieli jednak o tym, że serc nikt nie pytał o zdanie. Pamiętacie Gwen z Uwikłanych? W Połączonych nadszedł czas, aby poznać jej historię. Gwen miała ciężkie życie, a przeszłość nawiedza ją niczym mroczny cień, który nie pozwala o sobie zapomnieć. Dlatego buduje wokół siebie mur, zza którego jedynie obserwuje świat. Osiągnęła sukces zawodowy – zarządza jednym z najpopularniejszych klubów nocnych w Nowym Jorku, jest singielką i bezpiecznie czuje się tylko w takich sytuacjach, które może w pełni kontrolować. Wszystko diametralnie się zmienia, kiedy w klubie poznaje bogatego i przystojnego playboya – JC. On za wszelką cenę postanawia zburzyć mur, którym się otoczyła. Chce dać jej wolność i nieograniczoną ilość rozkoszy. Zawierają więc układ, który tylko z pozoru wydaje się jasny. Wkrótce seks bez zobowiązań już im nie wystarcza, a JC okaże się jedyną osobą, na której będzie polegać dziewczyna. Czy Gwen zdoła posłuchać swego serca i otworzyć się na prawdziwą miłość?

36,90 zł
27,31 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

27
Gra o czas - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra o czas
Niedostępny
Brak

Najnowsza książka Iwony Majewskiej-Opiełki ? doskonałej psycholog i coacha. Czas to jeden z najistotniejszych wymiarów naszego życia. Zwykle narzekamy na jego brak ? W książce tej wraz z autorką przechodzimy kolejne etapy wtajemniczenia w naszej nieustannej grze o czas: zaczynając od zrozumienia, na czym tak naprawdę polega zarządzanie sobą w czasie i dlaczego jest najwłaściwszym podejściem, aż po planowanie dnia i całego życia. Krok po kroku, posługując się przykładami oraz stawiając przed czytelnikiem kolejne zadania, autorka pomaga nie tylko lepiej radzić sobie z różnymi obowiązkami, pracą, rodzicielstwem i poszczególnymi rolami społecznymi, ale też bardziej harmonijnie żyć. Efekt uboczny tej książki to szczęście.

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

28
Zdrowe i proste gotowanie ze św. Hildegardą z Bingen - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrowe i proste gotowanie ze św. Hildegardą z Bingen
Niedostępny
Brak

Dusza raduje się na widok dobrego uczynku, podobnie jak ciało, gdy znajduje pokrzepienie w smacznej potrawie - Hildegarda z Bingen. Zanurz się w znakomitych smakach i aromatach zdrowych potraw św. Hildegardy. Zdrowe i proste gotowanie ze św. Hildegardą z Bingen to kontynuacja poprzednich książek kucharskich zawierających receptury średniowiecznej mniszki, które zyskały rzesze sympatyków na całym świecie! Gotowanie i jedzenie dają nie tylko radość i sytość, ale także chronią przed chorobami i poprawiają jakość naszego życia. Wystarczy, że weźmiesz sobie do serca rady św. Hildegardy oraz przejmiesz odpowiedzialność za siebie i swoje środowisko, a twoje życie będzie bogatsze i zdrowsze. Sięgając po sprawdzone lokalne produkty, dozując odpowiednio składniki, używając leczniczych ziół i przypraw, przekonasz się, ze wyborne smaki mogą zaskakiwać cię każdego dnia. Skosztuj znakomitych zup, deserów, sosów, chleba i wielu innych potraw według receptur Świętej Mniszki i odzyskaj zdrowie i dobre samopoczucie.

27,90 zł
20,37 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,53 zł

29
W przestrzeni Południa. Kultura Pierwszej Rzeczypospolitej wobec narodów romańskich: estetyka, prądy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W przestrzeni Południa. Kultura Pierwszej Rzeczypospolitej wobec narod...
Dostępny143 szt.

Prezentowany tom jest drugą częścią dyptyku przedstawiającego syntetyczny obraz relacji kulturowych Rzeczypospolitej z Europą i odwołującego się przy tym do przedoświeceniowego modelu polaryzacji Europy, wedle osi podziału na Północ i Południe (część pierwsza nosi tytuł "Wśród krajów Północy"?). Studia uczonych z ośrodków naukowych Polski, Szwajcarii, Francji, Włoch i Portugalii ukazują Rzeczpospolitą jako uczestnika w dialogu wartości z krajami romańskiego Południa, rejestrują bilateralne związki, badają subtelną materię ?polskości?, jej wizerunku wyłaniającego się z kultur romańskich, analizują modele ?obcości? widoczne w kulturze staropolskiej. Odsłaniają jej obraz jako kultury twórczej, dynamicznej, przyjmującej, ale też transformującej recypowane wartości i nadającej im własne, niepowtarzalne piętno. Dwunastotomowa seria monografii ?Kultura Pierwszej Rzeczypospolitej w dialogu z Europą. Hermeneutyka wartości? przedstawia dziedzictwo kulturowe XV?XVIII wieku jako integralną, lecz oryginalną część kultury europejskiej. Celem badawczym jest rozpoznanie dróg i form obustronnej transmisji wartości estetycznych, politycznych i religijnych oraz ukazanie w szerokim, multilateralnym kontekście porównawczym oryginalnej struktury aksjologicznej kultury polskiej epok dawnych. Teksty kultury są badane w perspektywie wewnętrznej jako zapisy aktów ukierunkowanych na rozumienie wartości, a w perspektywie zewnętrznej jako wypowiedzi włączające się w europejskie dyskusje literacko-estetyczne, polityczne, religijne. W intensywnym dialogu kultura Rzeczypospolitej przejawia nie tylko chłonność na nowe idee, lecz także kreatywność i dynamikę działania na obszarze Europy. Pozostałe tomy z serii będą wydawane sukcesywnie, aż do roku 2017.

55,00 zł
46,20 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 8,80 zł

30
Problemy bezpieczeństwa Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki (MENA) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Problemy bezpieczeństwa Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki (MENA)
Niedostępny
Brak

Region Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki (Middle East and North Africa - MENA) jest uznawany za jeden z najbardziej niestabilnych, a zarazem niezwykle istotnych dla bezpieczeństwa międzynarodowego obszarów współczesnego świata. Na jego sytuację - zarówno w wymiarze regionalnym, jak i wewnątrzpaństwowym - wpływają spory, konflikty, a także różnorodne procesy społeczne, polityczne i gospodarcze. Złożoność tych czynników, ich zasięg oraz zakres powodują, że przenikają się tam problemy bezpieczeństwa wewnętrznego i międzynarodowego. Autorzy zebranych w tomie artykułów przybliżają Czytelnikom wiele aspektów dotyczących wyzwań i zagrożeń bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie oraz w Północnej Afryce. Ponadto wyjaśniają ich wpływ na poziom bezpieczeństwa innych regionów, zwłaszcza Europy oraz ukazują ich znaczenie dla polityki mocarstw, przede wszystkim Stanów Zjednoczonych.

39,00 zł
33,54 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,46 zł

31
Nie ma rodziców doskonałych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie ma rodziców doskonałych
Niedostępny
Brak

Jak dotrzeć do sedna sprzecznych uczuć, które kierują nami jako rodzicami? Naszym dzieciom chcielibyśmy okazywać wyłącznie miłość i czułość. Nie jest to jednak takie proste. Nie zawsze jesteśmy w pełni zadowoleni z tego, jacy jesteśmy jako rodzice. Przyłapujemy się raz za razem na tym, że postępujemy zgodnie ze wzorami rodzicielstwa zaczerpniętymi z naszego własnego dzieciństwa, choć obiecywaliśmy sobie, że będzie zupełnie inaczej. Skąd takie sprzeczności? Ponieważ prócz teoretycznych rozważań istnieje też to, co nieuświadomione. Nasze zranienia i nasza historia. Isabelle Filliozat, słynna francuska psychoterapeutka, autorka bestsellera W sercu emocji dziecka, proponuje drogi refleksji i praktycznych ćwiczeń mających pomóc nam być rodzicami takimi, jakimi chcielibyśmy być. Odetchnij z ulgą i koniecznie sięgnij po tę książkę. Jej autorka w sposób prosty i bezpośredni pomaga rozwiązać najczęstsze błędy, które popełniają rodzice. Isabelle Filliozat tłumaczy między innymi: – skąd bierze się we wzajemnych relacjach agresja i jak ją zwalczać, – czy możliwe jest kochanie wszystkich dzieci po równo, – jak posługiwać się językiem czułości, – w jaki sposób radzić sobie z innością własnego dziecka. Pominięcie tej lektury byłoby wielką stratą dla każdego rodzica. Dzięki tej książce nawet trudności, które wydają się nam nie do pokonania, przestają być problemami, a wychowanie dziecka staje się pasmem powodzeń i wielką radością! – Katarzyna Krajewska, redaktor portalu polki.pl

29,90 zł
21,83 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

32
Przekrój przez Wszechświat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przekrój przez Wszechświat
Niedostępny
Brak

Jak wygląda świat z perspektywy mrówki, pojedynczego atomu albo galaktyki? Czy życie mgławicy przypomina życie kontynentu, to zaś życie cząsteczki białka? A może obserwowalny Wszechświat jest tylko maleńkim pyłkiem, a w każdym atomie kryją się nieskończone kosmosy tętniące życiem? Bogato ilustrowana książka prowadzi Czytelnika krok po kroku poprzez skale przestrzenne Wszechświata: od najpotężniejszych struktur kosmicznych, przez świat galaktyk, gwiazd, planet, skał, roślin, mrówek, bakterii, struktur komórkowych, związków chemicznych i atomów, aż po pojedyncze cząstki elementarne. Kolejne rozdziały opisują fascynujący świat śpiewów ziemskiej magnetosfery, wielkich kosmicznych eksplozji i mikroskopijnych soczewek mrówczego oka, a towarzyszący tym opisom komentarz dotyka takich kwestii, jak miejsce człowieka we Wszechświecie, istota nauki i granice naszego poznania oraz piękno, jedność i harmonia Natury we wszystkich jej skalach.

34,90 zł
24,43 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

33
Génération A1. Podręcznik do języka francuskiego + CD + DVD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Génération A1. Podręcznik do języka francuskiego + CD + DVD
Dostępny24 szt.

Podręcznik do nauki języka francuskiego na poziomie ponadgimnazjalnym i w szkołach językowych, z płytą CD i płytą DVD.

126,90 zł
119,29 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 7,61 zł

34
Va Bene 2 Podręcznik + Ćwiczenia + 2 CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Va Bene 2 Podręcznik + Ćwiczenia + 2 CD
Dostępny5 szt.

Komplet podręcznik plus ćwiczenia (plus dwie płyty CD) do nauki języka włoskiego na poziomie gimnazjalnym

79,90 zł
70,31 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,59 zł

35
Z piekła do nieba - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z piekła do nieba
Niedostępny
Brak

Jezus przynosi Niebo tam, gdzie kiedyś było nasze Piekło. Wzięty prawnik skazany na kilkadziesiąt lat więzienia za handel narkotykami. Pisarz fałszywie oskarżony o sprzeniewierzenie kościelnych funduszy. Człowiek niesłusznie skazany na więzienie dowiaduje się, że jego żona i córka zachorowały na raka. Zdarza się, że życie przynosi nam cierpienie tak wielkie, że wydaje się, że nie zdołamy go znieść. Co można zrobić? Złorzeczyć Bogu, do czego kuszony jest Hiob? Merlin Carothers, autor bestsellera Moc uwielbienia podpowiada drogę radykalnie inną, wręcz szokującą. Zachęca do absolutnego poddania się Bogu, dziękowania Mu w największych trudnościach, uwielbienia, mimo osobistego piekła. Wtedy Bóg będzie czynił w naszym życiu cuda. Błogosławienie Boga w każdej sytuacji, do którego gorąco zachęca Carothers, to nie nowinka duszpasterska zza oceanu. To styl życia. – „Gość Niedzielny”

29,90 zł
21,83 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

36
Gdzie E było? Samogłoski ustne. Numer 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdzie E było? Samogłoski ustne. Numer 2
Dostępny6 szt.

Książeczka przeznaczona jest dla małych dzieci. Stanowi część drugą serii pomagającej zapamiętać wygląd i brzmienie tym razem samogłoski E. Czytając dziecku książeczkę proponujemy, by razem z nami wskazywało palcem: literę E, rysunek oraz wyraz. W ten sposób wprowadzamy je w świat liter. W książeczce jest możliwość dorysowywania różnych elementów. Powinno to sprzyjać rozwijaniu umiejętności manualnych, wyobraźni i kreatywności dziecka. Należy pamiętać, by przed kolejnym użyciem książeczki dziecko namoczoną w wodzie chusteczką higieniczną zmazało uprzednio narysowane elementy, to także przygotowuje jego rękę do przyszłego pisania. Systematyczne, wielokrotne i różnorodne, tj. oddziałujące na zmysły: wzroku, słuchu i dotyku powtórzenia pomogą dziecku zapamiętać literę/głoskę E oraz odróżnić ją od litery/głoski Y.

16,50 zł
15,99 zł

Rabat 3,1%
oszczędzasz 0,51 zł

37
Karta Skuteczni Święci. Święty Ojciec Pio - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karta Skuteczni Święci. Święty Ojciec Pio
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.29

Karta Święty Ojciec Pio, z serii Skuteczni Święci jest wyjątkową spośród wszystkich kart, które nosisz w portfelu. Zawiera skuteczną modlitwę do Świętego Ojca Pio, którą zawsze możesz mieć przy sobie. Karta została wykonana z tworzywa PCV, ma zaokrąglone brzegi, cechują ją więc niezwykła trwałość i poręczność.Zobacz również modlitewnik z tej samej serii, w którym znajdziesz krótką biografię Świętego, świadectwa cudów za jego wstawiennictwem, koronkę, nowennę, litanię, modlitwy w różnych potrzebach oraz modlitwy, którymi modlił się sam Święty Pio. Święci to ludzie, którzy mają odwagę wierzyć, że Bóg jest Panem i może zrobić wszystko. Papież FranciszekMówi się, że Bóg nie odmawia swoim świętym ulubieńcom spełnienia żadnej prośby. Nie pozostaje nam więc nic innego niż pokorna, ale pełna wiary modlitwa do Boga za pośrednictwem Skutecznego Świętego!

4,10 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 2,7%
oszczędzasz 0,11 zł

38
Rozważania różańcowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozważania różańcowe
Dostępny13 szt.

Różaniec jest modlitwą, która obecnie przeżywa swój renesans. Możemy ją odmawiać nie tylko w październiku w kościołach, podczas szczególnie mu poświęconych nabożeństw. Modlitwa ta może nam towarzyszyć każdego dnia, w drodze do pracy czy szkoły, na spacerze lub podczas wieczornych rozważań. Może być odmawiana zarówno w rodzinach, jak i indywidualnie lub w gronie znajomych czy przyjaciół. A rozważania biblijne napisane przez ks. Bogusława Zemana mogą nam w tym pomóc. Wprowadzają nas nie tylko w wydarzenia, które dokonały się dwa tysiące lat temu, ale sprawiają, że to, co stało się wtedy, jest aktualne również dzisiaj i ma moc, by kształtować nasze życie codzienne.

7,99 zł
39
Bez pamięci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bez pamięci
Niedostępny
Brak

"(...)jutro jest jak nowy rozdział powieści naszego życia i tylko od nas zależy, czy będziemy kontynuować wątek z poprzedniej strony, czy zdecydujemy się na nieoczekiwany zwrot akcji."Kasia budzi się w pięknym, nieznanym domu...Dowiaduje się, że miała wypadek, a przystojny prawnik, który się nią opiekuje, jest jej narzeczonym. Czy jednak może mu zaufać? Co w tej historii jest prawdą, a co kłamstwem? Dziewczyna ze wszystkich sił stara się przypomnieć sobie swoją przeszłość i nie zdaje sobie sprawy z tego, że grozi jej poważne niebezpieczeństwo...Pomiędzy dwojgiem ludzi, których los zetknął wbrew ich woli, rodzi się fascynacja i miłość. Czy uczucie będzie wystarczająco silne, żeby pokonało przeszłość i zmieniło przyszłość?Bez pamięci" to romantyczna opowieść o zaskakującej miłości, z fascynującym wątkiem kryminalnym w tle.

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

40
Karta Skuteczni Święci. Święty Gabriel - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karta Skuteczni Święci. Święty Gabriel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.10

Karta Święty Gabriel, z serii Skuteczni Święci jest wyjątkową spośród wszystkich kart, które nosisz w portfelu. Zawiera skuteczną modlitwę do Świętego Gabriela, którą zawsze możesz mieć przy sobie. Karta została wykonana z tworzywa PCV, ma zaokrąglone brzegi, cechują ją więc niezwykła trwałość i poręczność. Zobacz również modlitewnik z tej samej serii, w którym znajdziesz krótką biografię Świętego, świadectwa cudów za jego wstawiennictwem, koronkę, nowennę, litanię, modlitwy w różnych potrzebach oraz modlitwy, którymi modlił się sam Święty Gabriel. Święci to ludzie, którzy mają odwagę wierzyć, że Bóg jest Panem i może zrobić wszystko.

4,10 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 2,7%
oszczędzasz 0,11 zł

41
Skuteczni Święci. Święty Ekspedyt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skuteczni Święci. Święty Ekspedyt
Niedostępny
Brak

Karta Święty Ekspedyt, z serii „Skuteczni Święci” jest wyjątkową spośród wszystkich kart, które nosisz w portfelu. Zawiera skuteczną modlitwę do Świętego Ekspedyta, którą zawsze możesz mieć przy sobie. Karta została wykonana z tworzywa PCV, ma zaokrąglone brzegi, cechują ją więc niezwykła trwałość i poręczność. Zobacz również modlitewnik z tej samej serii, w którym znajdziesz krótką biografię Świętego, świadectwa cudów za jego wstawiennictwem, koronkę, nowennę, litanię, modlitwy w różnych potrzebach oraz modlitwy, którymi modlił się sam Święty Ekspedyt. Święci to ludzie, którzy mają odwagę wierzyć, że Bóg jest Panem i może zrobić wszystko.

4,10 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 2,7%
oszczędzasz 0,11 zł

42
Historia i społeczeństwo. Swojskość i obcość. Podręcznik. Liceum i technikum, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia i społeczeństwo. Swojskość i obcość. Podręcznik. Liceum i tec...
Dostępny17 szt.

Podręcznik Historia i społeczeństwo. Swojskość i obcość przedstawia narodziny cywilizacji grecko-rzymskiej oraz kontakty Greków i Rzymian z ludami uznawanymi przez nich za barbarzyńskie. Uczeń dowie się także, jak w okresie średniowiecza swoich i obcych postrzegali mieszkańcy Europy, a jak muzułmanie walczący z krzyżowcami. Będzie mógł ocenić zjawiska tolerancji i nietolerancji w odniesieniu do różnych epok; krytycznie przeanalizować ideologie nacjonalizmu i rasizmu oraz wpływ tych poglądów na społeczeństwa XIX i XX w.; odnieść się do problemów współczesnych społeczeństw wielokulturowych. Nr aprobaty: 667/6/2014

40,60 zł
36,13 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,47 zł

43
Fairyland 1. Zeszyt ćwiczeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fairyland 1. Zeszyt ćwiczeń
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.02

Fairyland to innowacyjna seria podręczników przeznaczonych dla uczniów klas od 1 do 3 szkoły podstawowej, opracowana w oparciu o najnowsze osiągnięcia metodyki nauczania języków obcych. Wyczarowany na kartach podręczników magiczny świat, w którym elementy realistyczne łączą się z fantastycznymi, przejrzysta i uporządkowana struktura kursu, ogromna różnorodność ćwiczeń i unikalne komponenty sprawiają, że seria Fairyland jest niezwykle przyjazna zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Oryginalny temat, wokół którego zaprojektowano kurs, pozwala przybliżyć uczniom kulturę brytyjską, jej legendy i mity, zaprasza do odkrywania świata wróżek, trolli i skrzatów. Ta szczypta magii stwarza przestrzeń do rozwijania wyobraźni oraz skłania dzieci do twórczego i efektywnego angażowania się w proces nauczania. Bohaterowie serii to mieszkańcy Magicznego Lasu: wróżka Erlina, strażnik Lasu drzewo o imieniu Willow i irlandzki skrzat Alvin. Towarzyszą im, w przygotowanych dla najmłodszych uczniów Fairyland 1 i Fairyland 2, postaci o imionach Woody i Frosty - drewniany chłopiec i bałwanek.W kolejnych częściach serii w Magicznym Lesie pojawia się czwórka dzieci rówieśników uczniów. Materiał zawarty w podręczniku Fairyland 1 i Fairyland 2 oraz zeszycie ćwiczeń jest przeznaczony do realizacji w trakcie 60 - 80 godzin lekcyjnych. Materiał zawarty w podręczniku Fairyland 3 oraz zeszycie ćwiczeń jest przeznaczony do realizacji w trakcie 70 - 80 godzin lekcyjnych.

53,00 zł
46,11 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,89 zł

44
Karta Skuteczni Święci. Święta Matka Teresa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karta Skuteczni Święci. Święta Matka Teresa
Niedostępny
Brak

Karta Święta Matka Teresa, z serii Skuteczni Święci jest wyjątkową spośród wszystkich kart, które nosisz w portfelu. Zawiera skuteczną modlitwę do Świętej Matki Teresy, którą zawsze możesz mieć przy sobie. Karta została wykonana z tworzywa PCV, ma zaokrąglone brzegi, cechują ją więc niezwykła trwałość i poręczność.Zobacz również modlitewnik z tej samej serii, gdzie znajdziesz krótką biografię Ściętej, opowieści o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z jej życia, świadectwa cudów za jej stawiennictwem, koronkę, nowennę, litanię, modlitwy w różnych potrzebach oraz modlitwy, którymi modliła się sam Święta Matka Teresa. Święci to ludzie, którzy mają odwagę wierzyć, że Bóg jest Panem i może zrobić wszystko.Papież Franciszek

4,10 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 2,7%
oszczędzasz 0,11 zł

45
Kalendarz 2021 A5D013B A5 dzienny. Albit, seledynowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2021 A5D013B A5 dzienny. Albit, seledynowy
Niedostępny
Brak

Elegancki terminarz formatu A5 w praktycznej i nowoczesnej oprawie z gąbką. Data wytłoczona srebrną folią w górnej części okładki. Drukowany na papierze białym offsetowym; bloki terminarza szyte nićmi; kapitałka i tasiemka białe. Przejrzysty układ graficzny kalendarium oraz rozbudowana część informacyjna kalendarza.

17,39 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,40 zł

46
Kalendarz 2021 A5D013B A5 dzienny. Albit, granatowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2021 A5D013B A5 dzienny. Albit, granatowy
Niedostępny
Brak

Elegancki terminarz formatu A5 w praktycznej i nowoczesnej oprawie z gąbką. Data wytłoczona srebrną folią w górnej części okładki. Drukowany na papierze białym offsetowym; bloki terminarza szyte nićmi; kapitałka i tasiemka białe. Przejrzysty układ graficzny kalendarium oraz rozbudowana część informacyjna kalendarza.

17,39 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,40 zł

47
Skuteczni Święci. Święty Gabriel - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skuteczni Święci. Święty Gabriel
Niedostępny
Brak

Święty GabrielŚwięty Gabriel (1838-1862), zakonnik ze zgromadzenia pasjonistów, jeden z najbardziej ukochanych świętych, do grobu którego przybywa dwa miliony pielgrzymów rocznie. Święty, którego droga ku niebu prowadziła przez burzliwy i pełen pokus wiek dojrzewania. Żył zaledwie 24 lata, a po dziś dzień inspiruje młodych ludzi i wskazuje im, jak żyć mądrze i być szczęśliwym. Święty, za wstawiennictwem którego Bóg zsyła deszcz cudów, uzdrawia z chorób, uwalnia z nałogów, nawraca zatwardziałych grzeszników.

8,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

48
Kalendarz 2021 A4D015B A4 dzienny zamykany na magnes. Nebraska, czarny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2021 A4D015B A4 dzienny zamykany na magnes. Nebraska, czarny
Niedostępny
Brak

Kalendarz zamykany na magnes w jednolitej oprawie wykonanej z termoprzebarwialnego materiału pokryciowego Nebraska z uchwytem na długopis. Drukowany na białym papierze; blok kalendarza szyty nićmi; kapitałka i tasiemka białe; przejrzysty układ graficzny kalendarium; rozbudowana część informacyjna oraz barwne mapy przedstawiające kraje europejskie.

60,16 zł
48,13 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 12,03 zł

49
Kalendarz 2021 A5D013B A5 dzienny. Albit, czerwony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2021 A5D013B A5 dzienny. Albit, czerwony
Niedostępny
Brak

Elegancki terminarz formatu A5 w praktycznej i nowoczesnej oprawie z gąbką. Data wytłoczona srebrną folią w górnej części okładki. Drukowany na papierze białym offsetowym; bloki terminarza szyte nićmi; kapitałka i tasiemka białe. Przejrzysty układ graficzny kalendarium oraz rozbudowana część informacyjna kalendarza.

17,39 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,40 zł

50
Kalendarz 2021 A5T008B A5 tygodniowy. Albit, czarny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2021 A5T008B A5 tygodniowy. Albit, czarny
Niedostępny
Brak

Terminarz książkowy formatu A5 w praktycznej i nowoczesnej oprawie z gąbką. Data wytłoczona srebrną folią w górnej części okładki. Drukowany na papierze białym offsetowym; bloki terminarza szyte nićmi; kapitałka i tasiemka białe. Przejrzysty układ graficzny kalendarium oraz rozbudowana część informacyjna kalendarza.

14,11 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 2,12 zł

Wróć do góry