hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2016.07.05

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 5 lipca 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Mały książę, DVD (Mark Osborne), na drugim Pamiętnik Perełki (Marek Dziewiecki). Kolejny produkt to Bardzo długa kolejka. Zwierzęta (Tomoko Ohmura) oraz Praca dyplomowa z bezpieczeństwa. Wprowadzenie do badań.
1
Mały książę, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały książę, DVD
Mark Osborne, 2015
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.22

Nominowany do Oscara reżyser „Kung Fu Pandy” i współtwórcy przebojów „Iniemamocni”, „Wall-E”, „Shrek” i „Epoka lodowcowa”, przedstawiają wspaniałą ekranizację jednej z najbardziej ukochanych opowieści wszech wczasów. „Mały Książę” według Antoine’a de Saint-Exupery’ego to pełna przygód i magii historia dla dzieci i dorosłych, którzy też kiedyś byli dziećmi, choć niewielu z nich o tym pamięta. Mała Dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Pilot. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel – Mały Książę. Tak zaczyna niezwykła podróż Dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego uniwersum "Małego Księcia". W polskiej wersji głosów bohaterom użyczyli: Andrzej Seweryn, Robert Więckiewicz, Małgorzata Kożuchowska, Anna Cieślak, Piotr Adamczyk, Anna Cieślak, Włodzimierz Press, Adam Ferency, Antoni Pawlicki i Maciej Musiał.

19,99 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,00 zł

19 osób kupiło
2
Pamiętnik Perełki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętnik Perełki
Dostępny
60 szt.

Zwierzenia Perełki to książka dla dzieci, które z wypiekami na twarzy pytają o tajemnicę świata i człowieka. Ale nie tylko - także dla nastolatków i dorosłych, którzy ocalili w sobie wrażliwość dziecka. Lektura tego pamiętnika sprawia, że zaczynamy w życiu dostrzegać to, co dotąd było ukryte i przeżywać to, co wydawało się nieosiągalne. Otwierając tę książkę, wyruszamy w podróż, która prowadzi nas do własnego wnętrza, a jednocześnie staje się drogą do tych, których chcemy kochać i którzy nas pokochali. Wyruszamy w podróż do prawej strony życia. To jedyna podróż, na którą nigdy nie jest za wcześnie. Ani za późno. Mój drogi pamiętniku, nie mogłam przewidzieć tego, co się stało. Mam nadzieję, że potrafisz to zrozumieć. Jesteś moim przyjacielem i powiernikiem. O niektórych wydarzeniach i przeżyciach opowiedziałam tylko tobie. Jednak któregoś dnia zrozumiałam, że czasem trzeba się dzielić z innymi ludźmi właśnie tym, co jest dla nas najcenniejsze. Nawet najwspanialszymi przyjaciółmi i powiernikami.

23,00 zł
14,99 zł

Rabat 34,8%
oszczędzasz 8,01 zł

7 osób kupiło
3
Bardzo długa kolejka. Zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bardzo długa kolejka. Zwierzęta
Dostępny
13 szt.

Stanie w kolejce bywa nudne. Jednak nie w tej. Tutaj roi się od zwierząt. Zarówno tych egzotycznych, jak i domowych. Tylko za czym ta kolejka? Na zwierzęta ustawione od najmniejszego do największego czeka nie lada niespodzianka... Ta japońska książka zachwyca ilustracjami i pozornie prostym pomysłem fabuły. Najmłodsi czytelnicy odkryją w niej takie zagadnienia, jak liczenie i szeregowanie. Polecana szczególnie dzieciom do lat pięciu.

32,00 zł
22,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,60 zł

3 osoby kupiły
4
Praca dyplomowa z bezpieczeństwa. Wprowadzenie do badań - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Praca dyplomowa z bezpieczeństwa. Wprowadzenie do badań
Dostępny
13 szt.

Publikacja w sposób kompleksowy prezentuje podstawy teorii i wskazówki do przygotowania i prowadzenia badań oraz opracowania pracy dyplomowej na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie. Celem pracy jest metodyczna i merytoryczna pomoc studentom w podjęciu problemu badawczego, umiejscowieniu go w systemie nauki, a przede wszystkim wyjaśnienie procedury badawczej oraz sposobów wykonania sprawozdania naukowego, na wymaganym poziomie naukowym w naukach o bezpieczeństwie. Ma również dostarczyć studentom podstawowej wiedzy o technice pisania pracy dyplomowej, poprawnym przygotowaniu i pomyślnym jej obronieniu.

40,00 zł
32,80 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,20 zł

2 osoby kupiły
5
Bośnia i Hercegowina 1:200 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bośnia i Hercegowina 1:200 000
Dostępny
5 szt.

Mapa samochodowa Starannie opracowana mapa idealnie sprawdza się jako podstawowe narzędzie nawigacji podczas jazdy samochodem. Możesz jej również użyć jako uzupełnienie informacji dostarczanych przez nawigację GPS.

55,00 zł
48,40 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,60 zł

2 osoby kupiły
6
Nie czekaj aż dorośniesz, czyli co nam opowiada Adam i Ada - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie czekaj aż dorośniesz, czyli co nam opowiada Adam i Ada
Dostępny
14 szt.

Nie czekaj aż dorośniesz, czyli co nam opowiada Adam i Ada to zbiór historii z życia dwójki rodzeństwa – Adama ucznia 3 klasy i jego młodszej siostry, Ady. Autor Paweł Beręsewicz, w lekki i zabawny sposób, opowiada nam o różnych sprawach: o tych błahych – że nie należy się bać dentysty i można chodzić spać z kurami, i tych całkiem poważnych – że wcale nie trzeba być dorosłym, żeby zmieniać świat na lepsze.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

1 osoba kupiła
7
Furia ludzi Północy. Dzieje świata wikingów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Furia ludzi Północy. Dzieje świata wikingów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Krew wikingów płynie w żyłach milionów mieszkańców Europy i Ameryki, a opowieść o ich podbojach, wyprawach odkrywczych i dokonaniach nie przestaje inspirować ludzi na całym świecie. Pewnego letniego dnia 793 roku z morza na wyspę Lindisfarne wyszła śmierć. Ci, którzy napadli i złupili położony na niej klasztor benedyktynów, byli pierwszymi wikingami. Przez następne dwieście lat siali oni grozę w całej Europie. Ich długie łodzie, a nawet sama nazwa budziły paniczny lęk przed „furią ludzi Północy”. Jednak mimo reputacji krwiożerczych wojowników mieli wyrafinowaną kulturę – tworzyli urokliwe dzieła sztuki, literaturę o nieprzemijającej sile oddziaływania oraz zaskakująco trwałe państwa. Philip Parker opowiada ich historię od pierwszych, drobnych wypraw łupieskich po inwazje wielkich armii, które wyruszały ze Skandynawii, by podbić całe połacie Francji, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Relacjonuje ich homeryckie podróże przez Atlantyk do skutych lodem fiordów Grenlandii i Ameryki Północnej, gdzie dotarli cztery stulecia przed Kolumbem, oraz na wschód, wielkimi rzekami Rusi, po bogactwa Bizancjum. Furia ludzi Północy mówi o tym, jak położona na skraju Europy Skandynawia zdołała niemal na trzy wieki zdominować i sterroryzować znaczną część kontynentu oraz jak koniec końców chrześcijaństwo oraz rosnąca potęga królów złagodziły brutalność wikingów i położyły kres ich najazdom.

54,90 zł
41,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

8
Legion. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legion. Audiobook
Brandon Sanderson, Biblioteka Akustyczna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.21

Stephen Leeds jest całkowicie zdrowy na umyśle. To jego halucynacje są szalone. Stephen jest geniuszem o niezrównanych zdolnościach, który w ciągu zaledwie kilku godzin może opanować dowolną umiejętność, zawód lub dziedzinę sztuki. Niestety, by pomieścić całą tę wiedzę, jego umysł tworzy wyobrażonych ludzi – Stephen nazywa ich aspektami – by zachować i uzewnętrzniać wszystkie informacje. Dokądkolwiek Stephen się udaje, towarzyszy mu drużyna wyobrażonych ekspertów, która udziela rad, interpretuje i objaśnia. Wykorzystuje ich do rozwiązywania problemów... nie za darmo. Jednak jego umysł robi się nieco zatłoczony, a aspekty mają tendencję do życia własnym życiem. Kiedy pewna firma wynajmuje go do odzyskania skradzionego aparatu, który może rzekomo robić zdjęcia przeszłości – Stephen pakuje się w przygodę, która zmusi go do udania się na drugi koniec świata i walki z terrorystami. To, co odkryje, może podważyć fundamenty trzech najważniejszych światowych religii i, być może, dać mu niezwykle ważną wskazówkę co do prawdziwej natury jego aspektów. Czas nagrania: 6 godz. 49 min Czyta: Tomasz Sobczak

34,90 zł
25,13 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

9
Pustki. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pustki. Audiobook
Andrew Michael Hurley, Biblioteka Akustyczna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.28

Prawdziwy majstersztyk! Poznaj debiut, który z miejsca zachwycił krytyków i dołączył do grona najlepszych powieści grozy! Pustki to wariacja na temat powieści grozy, w której duszna, gęsta atmosfera i napięcie towarzyszą czytelnikowi od pierwszych stron. Informacja o obsunięciu się ziemi w Coldbarrow i szczątkach dziecka, które przy tej okazji znaleziono w starym domu u stóp klifu, ożywia wspomnienia o pewnej pielgrzymce, która miała miejsce przed laty.

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

10
Hipotermia. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hipotermia. Audiobook
Arnaldur Indridason, Biblioteka Akustyczna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.04

Fascynacja śmiercią, zaginieni bez wieści, rodzinne piekło... – stylowy, ciemny kryminał islandzkiego mistrza! Nikt nie ma wątpliwości, że Maria popełniła samobójstwo, lecz czemu zdecydowała się na ten krok? Niebawem Erlendur otrzymuje od jej najbliższej przyjaciółki pewną informację i stopniowo dowiaduje się o tragicznych wydarzeniach z życia kobiety. Nieoficjalne śledztwo komisarza krąży także wokół niewyjaśnionych zaginięć na Islandii...

34,90 zł
25,13 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

11
Wszystko o różańcu, który może wszystko. Historia, cuda, święci, krucjaty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko o różańcu, który może wszystko. Historia, cuda, święci, krucj...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.10.31

Co mają ze sobą wspólnego zwycięstwo pod Chocimiem, cud Guadalupe i niewytłumaczalne naukowo przeżycie ośmiu zakonników w epicentrum wybuchu w Hiroszimie? Jak udało się powstrzymać rozprzestrzeniającą się jak pożar herezję katarów w średniowiecznej Europie i dlaczego tysiące bezbronnych manifestantów mogło zwyciężyć uzbrojone po zęby oddziały wojska na Filipinach? To różaniec, Psałterz anielski, kontemplacyjna modlitwa Kościoła będąca skutecznym orężem przeciwko złu. Każde Zdrowaś Maryjo jest jak uderzenie mnie w głowę.Gdyby chrześcijanie wiedzieli, jaką moc ma różaniec… to byłby mój koniec.Szatan podczas egzorcyzmów Skąd wzięła się najpopularniejsza modlitwa katolicyzmu, skąd liczba jej tajemnic? Jak to możliwe, że prosta modlitwa pustelników zauroczyła doktorów Kościoła? Dlaczego dominikanie przedstawiali różaniec jako maryjną świątynię z piętnastoma tajemnicami jako ołtarzami, przed którymi błaga się o wstawiennictwo u Boga, a jezuici potraktowali różaniec jak „salę ćwiczeń” duchowych? W niezwykłej książce specjalista-mariolog, Wincenty Łaszewski opisuje pasjonujące dzieje różańca, świętych zaangażowanych w krzewienie modlitwy i spektakularne cuda, które towarzyszyły ich misji. Wielcy znani i nieznani: św. Dominik, Kartuz Dominik z Gdańska, Małgorzata Bawarska i Mechtylda z Hackeborn, bł. Alan de Rupe, św. Józef Herman, św. Jan Eudes, Jan Jakub Olier i Wincenty Pallotti.Objawienia różańcowe z całego świata: Guadalupe, Lourdes, Gietrzwałd, Turyn i Fatima.Krucjaty różańcowe, dające zwycięstwo pod Lepanto i Chocimiem i wyzwolenie Austrii spod okupacji SowietówNigdy nie sądziłeś, że historia różańca może być tak pasjonująca.

49,90 zł
36,43 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

12
Motylek. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Motylek. Audiobook
Katarzyna Puzyńska, Biblioteka Akustyczna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.13

Doskonale skonstruowany kryminał, gęsta atmosfera małej społeczności i zagadki z przeszłości, które nigdy nie miały ujrzeć światła dziennego W mroźny zimowy poranek na skraju wsi zostaje znalezione ciało zakonnicy. Początkowo wydaje się, że kobietę potrącił samochód. Szybko okazuje się jednak, że ktoś ją zabił i potem upozorował wypadek. Kilka dni później ginie kolejna osoba. Ofiary nie wydają się ze sobą w żaden sposób związane.

34,90 zł
25,13 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

13
Najpiękniejszy dar. Relaksująca kolorowanka o bliskości i przyjaźni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najpiękniejszy dar. Relaksująca kolorowanka o bliskości i przyjaźni
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.03

Podaruj sobie chwilę odprężenia przy kolorowance i obudź wewnętrznego artystę! Zobaczysz, że pokrywanie rysunków barwami uspokaja, a przede wszystkim uwalnia kreatywność. Inspirujące cytaty przypomną ci, jak ważnym elementem życia jest przyjaźń. Weź do ręki kredki i znowu poczuj się jak dziecko. Każdy rysunek możesz wyciąć i oprawić lub podarować bliskiej osobie.

6,90 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 13,2%
oszczędzasz 0,91 zł

14
Zwariowane rodzinki. Moja matka piratka (CD mp3) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwariowane rodzinki. Moja matka piratka (CD mp3)
Jackie French, Biblioteka Akustyczna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.08

Zabawna i ironiczna seria dla dzieci o rodzinie, która jest nieco bardziej zwariowana niż inne. Cyryl marzy o normalnym życiu i chce iść do normalnej szkoły. Ale jak to osiągnąć, kiedy twoja mama jest piratką dowodzącą bandą wilków morskich? Szkoła, do której trafia, nie jest taka znowu normalna, ale Cyryl jest zachwycony, bo może wreszcie zejść z pokładu pirackiego statku. Poznaje nowych kolegów i zyskuje szkolną ksywkę, lecz trochę wstydzi się mamy piratki i jej załogi. Ale kiedy szkole grozi powódź, kto przybywa na pomoc, kto ratuje uczniów i nauczycieli z rozszalałych fal? Mama i jej zwariowani piraci! Czas nagrania: 2 godz. 12 min Czyta: Roch Siemianowski

14,90 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

15
Lemingi 2.0. Schodzimy do podziemia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lemingi 2.0. Schodzimy do podziemia
Dostępny
6 szt.

Hit Internetu: dzika satyra na pokolenie ciepłej wody w kranie: „młodych, wykształconych z dużych miast”. Bohaterów: Redakcję, kolegę-geja, Nowego z Tarnowa i frendziary z kolektywu zna cała Polska. W czasach opisanych w pierwszym tomie lemingi żyły jak w bajce, ale nic na tym świecie nie trwa wiecznie. Bojownicy o wolny dostęp do kiełków sushi, tym razem jako partyzanci postępu, próbują przetrwać w obcym i okrutnym świecie zarządzanym przez prawicową podkarpacką juntę. Co robić, jak żyć? Jak dotrwać do kolejnych wyborów i jak chować opornik za medalikiem, który jest sprawdzany przez strażników przy wejściu do korpo? Dodatkową atrakcję „Lemingów 2.0” stanowią komiksy i rysunki Jana Tatury specjalnie przygotowane dla tego tomu. „Żyliśmy w tym kraju jak u siebie. Cieszyła nas ciepła woda w kranie, autostrady i stadiony. A potem wszystko nagle się skończyło. Musimy więc nauczyć się żyć na nowo, nie tracąc przy tym swojej europejskie tożsamości i licząc, iż znów zaświeci dla nas słońce, najlepiej Peru.” Fabian, 30 l. „Jest ponura, ciemna noc. Piszę te słowa schowany w szafie. Boję się, że tej nocy po mnie przyjdą i skierują na przymusowe rekolekcje. O nie! Już słyszę stukot podkutych buciorów na schodach! To musi być wysoka postać w czarnym skórzanym płaszczu...” Alex, 24 l.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

16
Lilli. Nowy sojusz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lilli. Nowy sojusz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.10

Nowy sojusz to kontynuacja pierwszej części trylogii - Lilli. To też dalsze losy Podróżniczki przemierzającej magiczny, a zarazem nieprzewidywalny świat Tyrastaren, do którego przybyła, by wspomóc jego mieszkańców. Tym razem Lilli zmierzy się z trudnymi wyborami między życiem a śmiercią, które przyczynią się do odnalezienia kolejnej mocy. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że po drugiej stronie tegoż świata ktoś rozpoczął swą misję, by ją odnaleźć i dotrzymać obietnicy złożonej swemu ojcu. Marek Rogowicz – od najmłodszych lat żyje między rzeczywistością a fantazją. W wieku dziewięciu lat pierwszy raz zagrał w gry komputerowe, w których się zakochał i dzięki nim rozwijał swą wyobraźnię. Wielbiciel książek fantasy. Od 2004 roku mieszka w Irlandii. Pracował w branżach, w których monotonia puka do drzwi, a znudzenie wydaje polecenia. W tym czasie tworzył w głowie swój magiczny, fascynujący świat. Po namowach przyjaciół do pisania stworzył Lilli, powieść składającą się z trzech części. W wieku trzydziestu trzech lat nadal gra w gry komputerowe i nie zapowiada się, żeby kiedykolwiek przestał.

39,00 zł
34,71 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,29 zł

17
Drzewa pychy i inne opowiadania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drzewa pychy i inne opowiadania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2018.07.10

„Trąbka wyobraźni, jak trąba Zmartwychwstania, wzywa umarłych do powstania z grobu”G. K. Chesterton „Obrona rzeczy wzgardzonych” Zbiór niepublikowanych dotąd w Polsce opowiadań Gilberta Keitha Chestertona. Jego wielbiciele znajdą tu wszystko, za co go kochają: świeże, poetyckie spojrzenie na świat, wyjątkowe poczucie humoru, wątki kryminalne i romantyczne, sugestywne opisy. Wśród zebranych utworów są zarówno dzieła młodzieńcze jak i późniejsze, w większości niewydane za życia autora w formie książkowej, rozmaite pod względem objętości, gatunku i nastroju. Także dla tych, którzy Chestertona nie znają jest to wspaniała okazja, by poczuć podmuch ożywczego wiatru, który dmie wprost z krainy Bożego szaleńca.

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

18
Człowiek, który chciał wszystko wiedzieć (CD mp3) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Człowiek, który chciał wszystko wiedzieć (CD mp3)
Dror A. Mishani, Biblioteka Akustyczna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.25

Tajemnicze morderstwo, traumy zgwałconych kobiet i podejrzany policjant, którego nikt nie potrafi zidentyfikować. Przed Awim Awrahamem jego pierwsze śledztwo w sprawie o zabójstwo! W swym mieszkaniu zostaje znaleziona martwa Lea Yeager. Przybyły na miejsce komisarz Awi Awraham rozpoznaje w niej ofiarę gwałtu sprzed dwóch lat. Sprawca nie przyznał się do winy, ale został skazany, a jego rodzina groziła poszkodowanej kobiecie. Czy to właściwy trop do znalezienia zabójcy Lei? A może kobietę zamordował syn, który udaje, że nie utrzymywał z matką żadnych kontaktów? Kim jest tajemniczy policjant, który pojawił się w domu ofiary tuż przed zbrodnią? Dror Mishani wirtuozersko zaplata intrygę, której ważny element stanowią sceny z życia prywatnego komisarza. W tle dochodzenia rozgrywają się też perypetie pewnej rodziny. Niektórzy jej członkowie wzbudzają swym zachowaniem poważne podejrzenia. Czas nagrania: 7 godz. 7 min Czyta: Andrzej Ferenc

34,90 zł
25,13 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

19
Masa o kobietach polskiej mafii. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masa o kobietach polskiej mafii. Audiobook
Jarosław "Masa" Sokołowski, Artur Górski, Biblioteka Akustyczna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.02

Polski świadek koronny numer jeden przerywa milczenie! Kim były matki, żony i kochanki polskich gangsterów? Wstrząsająca opowieść o kobietach w cieniu wielkich mafiosów. Co porabia piękna i bezwzględna Inka, która wystawiła ministra Dębskiego? Poznaj Monikę Z, żonę Słowika, damę z zamiłowaniem do ogromnego luksusu i potencjałem mafijnego bossa. Agnieszka R., konkubina Świni. Git-falbana, czyli prawdziwa kobieta mafii. Niewiarygodna historia pięknej Polki, która trzęsła kalabryjską mafią! Szaleńczo zakochane? Żądne sławy i luksusu? A może z ambicjami, by wpływać na decyzje polskiej mafii?

34,90 zł
25,13 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

20
Piąty wymiar. Kulturowa socjologia wiedzy Norberta Eliasa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piąty wymiar. Kulturowa socjologia wiedzy Norberta Eliasa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.04

Książka poświęcona socjologii, wiedzy Eliasa, której głównymi czynnikami są władza i kultura. Autorka śledzi związki między nimi, by ukazać, jak wygląda współzależność władzy i kultury, czyli jak powstaje i jest wykorzystywana władza w procesie wytwarzania i podtrzymywania normatywności. Norbert Elias jest twórcą teorii procesu cywilizacji, która miała wyjaśnić przemiany europejskich instytucji władzy, obyczajów i mentalności od średniowiecza po czasy współczesne, dając zarazem klucz do analizy procesów transformacyjnych w innych społeczeństwach. Władza, cywilizacja, normatywność i kultura wiążą się ze sobą w modelu teoretycznym, który w całości mieści się w polu socjologii wiedzy. Władza jako relacja społeczna istnieje tam, gdzie istnieją reguły ograniczające stosowanie przymusu. Podstawową formą przymusu jest przemoc fizyczna. Cywilizacja to proces eliminowania przemocy fizycznej z życia społecznego, przekształcania jej w bardziej subtelne formy przymusu. Rozdział pierwszy Autorka poświęca kwestii relacji między światem przyrody a światem społecznym, następnie zaś zależnościom między różnymi poziomami integracji społecznej. W rozdziale drugim opisuje powstawanie normatywnych wzorców postępowania jako kanonów. W kolejnym rozdziale przedstawia proces wytwarzania normatywności, projektowania i przekazywania habitusu oraz konstruowania kanonów. W rozdziale czwartym kładzie nacisk na konieczność uwzględnienia w badaniu społeczeństwa doświadczenia ludzkiego jako jego konstytutywnego składnika, dochodząc do tytułowego piątego wymiaru ludzkiej egzystencji. Rozdział piąty to próba spojrzenia z dużego dystansu na kulturę i wiedzę. Autorka zadaje sobie pytanie o relacje między zaangażowaniem i neutralnością jako cechami wiedzy i jej symbolicznych reprezentacji a zaangażowaniem jako cechą kultury. To także pytanie o możliwość zastosowania Eliasowskiej socjologii wiedzy do współczesnych społeczeństw wielokulturowych. We współczesnym świecie zagadnienie wielości kultur i metod zapewnienia ich pokojowej koegzystencji stało się kluczowe. Zdaniem Autorki socjologia Eliasa może dostarczyć odpowiedzi także na pytania, jakich jej twórca nigdy sobie nie zadawał. Jedno z nich dotyczy związków między kulturą, wiedzą i władzą w świecie, w którym zaangażowanie we własną kulturę musi z konieczności uwzględniać fakt, że bliźni żyjący tuż obok mogą być równie zaangażowani w swoją. Odmowa zdobycia się na neutralność wystarczającą do uznania cudzego zaangażowania może być pierwszym etapem cyklu przemocy: narastającego spiętrzenia wrogości, podejrzliwości i niechęci, które owocuje kumulacją energii i często, w dalszej perspektywie, jej rozładowaniem w postaci otwartego konfliktu z użyciem przemocy. Socjologia Eliasa, zdaniem Autorki, wyjaśnia zarówno pełzające wykluczenie, które zaczyna się od drobiazgów w rodzaju wyśmiewania odmiennego, regionalnego akcentu, a kończy się na segregacji, jak i wielkie, międzynarodowe konflikty kulturowe, etniczne i religijne, w cieniu których żyje dziś ludzkość.

29,00 zł
24,36 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,64 zł

21
Śniadaniówka. Baletnica 10 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śniadaniówka. Baletnica 10
Niedostępny
Brak

Starannie wykonany lunch box z wysokiej jakości nietoksycznego plastiku. Wieko pojemnika jest szczelnie zamykane na zatrzask, co sprawia że dziecko przez dłuższy czas może cieszyć się świeżymi kanapkami.Idealnie nada się do szkoły lub na wycieczkę.

11,99 zł
Powiadomienie
22
Kuferek oklejany. Dinozaur - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuferek oklejany. Dinozaur
Derform
Niedostępny
Brak

Kuferek z grubego, lakierowanego kartonu, zamykany na plastikowy zatrzask, wyposażony w solidną rączkę. Kuferek jest wzmocniony metalowymi nitami. Idealny na drugie śniadanie, przybory szkolne lub inne drobiazgi. Ozdobiony aplikacja Dinozaur

16,99 zł
Powiadomienie
23
Bidon. Konie 11 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bidon. Konie 11
Dostępny
27 szt.

Praktyczna butelka na napoje zimne i ciepłe z motywem licencyjnym, wykonana z wysokiej jakości tworzywa. Bidon zakończony jest korkiem dozującym i jednocześnie zabezpieczającym przed wylaniem napoju. Idealny do szkoły, na rower czy wycieczkę.Pojemność-330 ml

9,99 zł
24
Kolorowy start. Pakiet czterolatka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowy start. Pakiet czterolatka
Dostępny
8 szt.

Kolorowy start. Czterolatek. Pakiet dla dziecka.Drugi poziom cyklu, powiązany tematycznie z poziomem przeznaczonym dla trzylatków oraz pięcio- i sześciolatków. Bohaterami pakietu jest znana z cyklu dla trzylatków dziewczynka Lena, jej psotny jamniczek Laluś i rudowłosy kolega Mikołaj. Bohaterowie cyklu rosną wraz z dziećmi i na jego drugim poziomie mają cztery lata.Pakiet składa się z:- kolorowej książeczki z ćwiczeniami zachęcającymi do wspólnego działania. Tematyka obejmuje wszystko, co bliskie dzieciom przedszkole, zabawa oraz rodzina- kart pracy, w których znajdują się ćwiczenia powiązane tematycznie z treściami z książki,- wyprawki plastycznej złożonej z 27 prac plastycznych.

105,16 zł
25
Bidon. Baletnica 10 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bidon. Baletnica 10
Niedostępny
Brak

Praktyczna butelka na napoje zimne i ciepłe z motywem licencyjnym, wykonana z wysokiej jakości tworzywa. Bidon zakończony jest korkiem dozującym i jednocześnie zabezpieczającym przed wylaniem napoju. Idealny do szkoły, na rower czy wycieczkę.Pojemność-330 ml

9,99 zł
Powiadomienie
26
Śniadaniówka. The Dog 31 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śniadaniówka. The Dog 31
Niedostępny
Brak

Starannie wykonany lunch box z wysokiej jakości nietoksycznego plastiku. Wieko pojemnika jest szczelnie zamykane na zatrzask, co sprawia że dziecko przez dłuższy czas może cieszyć się świeżymi kanapkami.Idealnie nada się do szkoły lub na wycieczkę.

13,99 zł
Powiadomienie
27
Kolorowy start. Pakiet trzylatka MAC - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowy start. Pakiet trzylatka MAC
Dostępny
2 szt.

Pakiet Kolorowy start. TrzylatekKolorowy start. Trzylatek to pierwsza część cyklu zbieżna tematycznie z poziomem trzylatków i starszych przedszkolaków.Dzieciom rozpoczynającym swoją edukacyjną przygodę w nabywaniu nowych doświadczeń i rozwijaniu umiejętności towarzyszą główni bohaterowie cyklu trzyletnia Lena i jej psotny jamniczek Laluś. Bohaterowie cyklu rosną wraz z przedszkolakami.Pakiet składa się z:- kolorowej książeczki z ćwiczeniami zachęcającymi do wspólnego działania. Tematyka obejmuje wszystko, co bliskie dzieciom przedszkole, zabawa oraz rodzina,- karty pracy, w których znajdują się ćwiczenia powiązane tematycznie z treściami z książki,- wyprawki plastycznej złożonej z 17 prac plastycznych.

94,63 zł
28
Śniadaniówka. Minnie 17 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śniadaniówka. Minnie 17
Niedostępny
Brak

Starannie wykonany lunch box z wysokiej jakości nietoksycznego plastiku.

13,99 zł
Powiadomienie
29
Lubię sport. Zostanę... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lubię sport. Zostanę...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.16

Czy warto uprawiać sport? Kto może zostać sędzią sportowym? Czym zajmuje się komentator sportowy? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w tej książeczce. Lubię sport, zostanę... to doskonała wyprawa, w świat pasji rodzących się od najmłodszych lat. A stąd już tylko jeden krok do wspaniałego zawodu. Kto wie, może na całe życie? Ciekawostki o zawodach i zabawy wzbogacone naklejkami pomogą poznać różne profesje, a także rozwijać u dziecka spostrzegawczość i logiczne myślenie.

13,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,2%
oszczędzasz 3,01 zł

30
Opowieści z Krainy Potworów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści z Krainy Potworów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.17

W Opowieściach z Krainy Potworów składamy wizytę gromadce przesympatycznych potworów, które mieszkają na skraju Mrocznego Lasu. Poznajcie Irka, Bartka, Bulbona oraz Alberta. W tej sielskiej krainie czas upływa głównie na pieczenie bułeczek w ognisku i zajadaniu landrynek, a spokoju mieszkańców prawie nic nie zakłóca. Prawie... Bo jest jeszcze... szalona kaczka! Nosi sztuczną szczękę, spódniczkę baletnicy i wierzy, że prawdziwa z niej śpiewaczka operowa. Opowieści z Krainy Potworów to debiut literacki Marcin Pałasza, uwielbianego przez dzieci autora takich książek jak: Zwłokopolscy, Wakacje w wielkim mieście, Ko(s)miczna awantura, Ptaś i Miaugosia, Licencja na zakochanie czy niezwykle popularnej serii o Elfie.

30,00 zł
21,60 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

31
Zadania Wesołej Kredki: Kształty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zadania Wesołej Kredki: Kształty
Dostępny
2 szt.

Wesoła Kredka zaprasza do poznawania kształtów i kreślenia szlaczków. Baw się z nami szlaczkami! W serii Zadania Wesołej Kredki: 123, ABC, Kształty.

8,00 zł
6,99 zł

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

32
Zadania Wesołej Kredki: 123 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zadania Wesołej Kredki: 123
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.04

Wesoła Kredka i zwierzęta zapraszają do nauki liczenia i pisania. Przyjrzyj się kształtom cyfr i porównaj je z liczbą obrazków, które towarzyszą każdej cyfrze. Na koniec naucz się pisać liczby. Baw się z nami cyferkami! W serii Zadania Wesołej Kredki: 123, ABC, Kształty.

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

33
Święci nie zarażają. Siostra Faustyna ostatnie lata życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święci nie zarażają. Siostra Faustyna ostatnie lata życia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.29

Opowieść o ostatnich latach życia św. Siostry Faustyny, zwłaszcza o jej pobycie w szpitalu na Prądniku. Jest to opowieść szczególna, bo oparta na nieznanych dotąd materiałach archiwalnych, bogato ilustrowana zdjęciami. Szczególne cenne są odkrycia dotyczące ówczesnego ordynatora szpitala na Prądniku dr Adama Zylbera, bo - jak się okazuje - tak brzmi jego prawdziwe nazwisko, który leczył Siostrę Faustynę i to właśnie on wypowiedział słowa, które zaczerpnięto do tytułu książki. Książka napisana z pasją, ubogacona wieloma archiwaliami stanowi bardzo cenną pozycję w bibliografii św. Siostry Faustyny" - napisała siostra Elżbieta Siepak. Bywała uparta, gdy chciała iść do kapliczki, dyskutowała z lekarzem, w wolnych chwilach szydełkowała, cieszyła się z soku z malin i pomarańczy, zaprzyjaźniła się ze świeckimi pacjentami, narzekała na gadatliwość mężczyzn. Pisała "Dzienniczek". Siostra Faustyna. Powiedział to jedno zdanie: "Święci nie zarażają". Całkowicie pozbawione sensu z punktu widzenia medycznego - przecież przez tyle lat pracy widział, jak potężne żniwo zbierają choroby zakaźne. Lekkomyślnie powiesił obrazek suchotniczki nad łóżkiem swojego dziecka. I nie gruźlica zabiła jego rodzinę. I nie dzięki medycynie o nim pamiętamy. Doktor Adam Zylber - lekarz Siostry Faustyny. Dla wielu z nas, także chorych w domach i pacjentów szpitali, może być wskazówką, jak owocnie wykorzystać czas cierpienia i samotności. Kardynał Franciszek Macharski

39,00 zł
27,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,70 zł

34
Kameduli są Waszym piorunochronem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kameduli są Waszym piorunochronem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.29

W nocy z 26 na 27 czerwca 1961 roku spłonęła jedna z wież zabytkowego kościoła Kamedułów na Bielanach w Krakowie. Znacznemu zniszczeniu uległ nie tylko cenny zabytek barokowej architektury miasta, ale także miejsce wyciszenia, samotności i kontemplacji. Na szczęście w ciągu kilku lat udało się odnowić zniszczoną świątynię i przywrócić jej dawny blask. Po pół wieku od tamtego wydarzenia dotarliśmy to świadków i uczestników zarówno akcji gaśniczej jak i prac konserwatorskich oraz budowlanych. Odnaleźliśmy archiwalne dokumenty i zdjęcia pokazujące zarówno zniszczenia, jak i kolejne fazy odbudowy. Wydarzenia sprzed 50 lat stanęły jak żywe przed naszymi oczami. Marzena i Marek Florkowscy

16,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 4,01 zł

35
Koniec warty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koniec warty
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.04.24

Spektakularne zamknięcie trylogii o emerytowanym detektywie Billu Hodgesie. Brady Hartsfield, zabójca odpowiedzialny za masakrę w „Panu Mercedesie“, znajduje się w stanie wegetatywnym w Klinice Traumatycznych Uszkodzeń Mózgu. Zakończenie drugiego tomu trylogii sugeruje jednak, że w pokoju 217 przebudziło się coś złego – zabójca nie tylko odzyskał świadomość, lecz także zyskał nowe, śmiertelne moce, które pozwolą mu siać niewyobrażalne spustoszenie bez opuszczania szpitalnego pokoju. Emerytowany detektyw Bill Hodges i wspierająca go Holly Gibney, którzy nadal prowadzą agencję detektywistyczną, zostają wciągnięci w najbardziej niebezpieczne ze swoich dotychczasowych dochodzeń, bowiem Brady Hartsfield powraca i planuje zemstę nie tylko na Billu Hodgesie i jego bliskich, ale na całym mieście. Tym razem Stephen King sięga po tak lubiane przez jego fanów elementy grozy, łącząc mistrzowsko literaturę detektywistyczną z nadnaturalnym suspensem, który jest jego znakiem firmowym.

47,00 zł
37,60 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,40 zł

36
Słodka zemsta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słodka zemsta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.09.16

Księżniczka Adrianne, piękna i elegancka, spędza dni zajmując się dobroczynnością, a noce na zabawie. Ale za pozą bogatej, rozkapryszonej dwudziestopięciolatki kryje się niebezpieczna prawda. Od dziesięciu lat Adrianne żyje dla zemsty – chce odpłacić ojcu za okrucieństwo, którego świadkiem była w młodości. Gdy spotyka młodego, uroczego i tajemniczego Philipa Chamberlaina, sądzi, że może powierzyć mu każda tajemnicę. Nie wie jednak, że zagraża jej śmiertelne niebezpieczeństwo. Nora Roberts – znana i ceniona autorka ponad 200 powieści, bestsellerów „New York Timesa", które przetłumaczono na kilkadziesiąt języków i sprzedano się w nakładzie ponad 400 milionów egzemplarzy na całym świecie. W Polsce ukazały się m.in. Bezwstydna cnota, święte grzechy, świadek, Życie na sprzedaż, W samo południe, Trzy boginie, Gorący lód, Ukryte skarby, Ciemna strona księżyca, Błękitny dym.

34,90 zł
27,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

37
Wróżki i czarodziejki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wróżki i czarodziejki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.20

Wróżki to niesamowite postacie, które towarzyszyły nam, naszym rodzicom i dziadkom, a także naszym dzieciom od najmłodszych lat. Historie z ich udziałem zazwyczaj zapierały nam dech w piersiach, bez względu na to, czy były one czytane nam przez naszych rodziców, czy też czytaliśmy je sami. Baśnie te zawsze pełne były niesamowitych wydarzeń, przepełnionych magią oraz zawierających morał, mówiący o tym, że dobro ostatecznie zawsze zwycięży nad złem. Książka Wróżki i czarodziejki to wspaniała opowieść, która z pewnością przypadnie do gustu naszym dzieciom – zarówno tym najmłodszym, jak i nieco starszym. Będzie doskonałą lekturą do poduszki, świetnie sprawdzi się również jako pierwsza samodzielnie przeczytana przez nasze dziecko książka.

6,10 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

38
Księżniczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księżniczki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.31

Każda mała dziewczynka przynajmniej raz w życiu marzyła o tym, aby być księżniczką. W marzeniach tych z pewnością pojawiał się olbrzymi zamek, białe rumaki oraz prawdziwy książę. Z pewnością do dziś pamiętamy, jak przyjemne były to marzenia. Warto zatem, aby nasze dzieci jak najdłużej wierzyły w baśniowy świat, pełen przygód oraz niesamowitych zwrotów akcji. Książka Księżniczki to doskonała lektura, która przeniesie naszą pociechę właśnie w takim świat – świat, w którym dobro zawsze pokonuje zło i w którym wszystko może się zdarzyć. Świetnie rozbudzi ona wyobraźnię naszego dziecka, dzięki czemu ubogaci jego rozwój i sprawi, że będzie ono chciało sięgać po coraz to kolejne lektury.

6,10 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,2%
oszczędzasz 1,11 zł

39
Eschatologia filozoficzna Życie wieczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eschatologia filozoficzna Życie wieczne
Dostępny
13 szt.

Ponieważ w punkcie wyjścia nie chcę przesądzać o słuszności żadnej z religijnych idei życia wiecznego ani też ich krytyki, pochodzącej z różnych nauk (historia, biologia, neurofizjologia), moje odpowiedzi wielu Czytelnikom mogą się wydać zbyt mało religijne lub też zbyt słabo osadzone w nauce. Mam jednak nadzieję, że są odpowiedziami mieszczącymi się w ramach filozofii, uprawianej nie tyle jako obiektywna, akademicka dyscyplina badawcza, ile jako poszukiwanie odpowiedzi na najbardziej dramatyczne i nurtujące wielu z nas pytania egzystencjalne. Z punktu widzenia takich poszukiwań zasadniczo sceptyczny charakter niniejszej książki, podobnej w tym względzie do tomu Życie wieczne, nie musi być jej wadą; przeciwnie, sceptycyzm przeze mnie wyrażony może być ? jak mniemam ? punktem wyjścia do samodzielnych i bardziej skutecznych poszukiwań podstaw do wiary w życie wieczne przez Czytelników. Ireneusz Ziemiński Ireneusz Ziemiński ? prof. dr hab., absolwent Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej KUL. Autor ponad dwustu publikacji (w tym czterech książek) z zakresu filozofii śmierci, filozofii religii oraz filozofii człowieka. Dwukrotny stypendysta Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (stypendium krajowego dla młodych pracowników naukowych oraz stypendium za­granicznego, dzięki któremu odbył półroczny staż w Uniwersytecie w Oksfordzie pod kierunkiem prof. R. Swinburne?a). Za książkę ?Zagadnienie śmierci w filozofii analitycz­nej? (1999) otrzymał nagrodę Ministra Edukacji Narodowej. Wydał również ?Metafizykę śmierci? (2010) i ?Życie wieczne. Przyczynek do eschatologii filozoficznej? (2013). Pracuje na Uniwersytecie Szczecińskim.

50,00 zł
35,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

40
Golden matrix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Golden matrix
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.30

Golden matrix to książka ukazująca, w jaki sposób uzyskać maksimum efektywności w kontakcie z Klientem, jak zredukować do minimum niepotrzebne wysiłki i skupić się na tym, co najbardziej istotne w danej odmianie biznesowej relacji. ?Na własny użytek nazwaliśmy to podejście strategią kota, gdyż wytrawny akwizytor, sprzedawca, negocjator, budowniczy relacji (właściwe proszę podkreślić) powinien zachowywać się jak rasowy kot: zużywać tylko tyle energii, ile to konieczne?. Ze Wstępu dr Adam Ubertowski ? ukończył socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim (1991) i psychologię na Uniwersytecie Gdańskim (1998). Absolwent Comprehensive Management Program w Central Connecticut State University (1998). W roku 2005 obronił doktorat na Wydziale Ekonomicznym UG z dziedziny ekonomii behawioralnej (postawy podatkowe). Licencjonowany Coach ICC. Wykładał na UG, jest Dyrektorem Programowym MBA GFKM. Z branżą HR związał się w latach 90., od osiemnastu lat kieruje firmę doradczo-szkoleniową Soulinvest. Doradza zarządom licznych firm w tworzeniu strategii personalnych. Specjalizuje się w rekrutacji i selekcji kandydatów na wysokie stanowiska kierownicze oraz w prowadzeniu szkoleń dla kadry menedżerskiej i z zakresu zaawansowanych technik sprzedaży, negocjacji, wpływu społecznego. Jest autorem między innymi książek Ja.com oraz Psychologii biznesu.

25,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

41
Nauczycielka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauczycielka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Świat poznał niejedną historię wielkiej miłości. Wiele burzliwych romansów trafiło na karty powieści, jednak po raz pierwszy mamy okazję poznać historię, która wydarzyła się naprawdę, a zawstydziłaby samego Christiana Greya. Adam to 30 letni, wstydliwy mężczyzna, który nadal nie poznał miłości kobiety. Jego życie jest serią romantycznych porażek i zaniechań, aż do chwili, gdy na jego drodze staje przepiękna mężatka, Angelika... Nauczycielka, której zadaniem było dać Adamowi lekcje angielskiego, okaże się być dla niego korepetytorką najważniejszych doznań w życiu. Na 300 stronach powieści Adam opisuje nam historię romansu, który odmienił jego życie. Jest on pełen zarówno uniesień emocjonalnych, jak i tych czysto fizycznych. W książce mieszają się wyznania metafizyczne z wulgarną erotyką, jaką znamy z własnych sypialń. Czy jest to historia miłości, zdrady, czy deprawacji? Oceńcie sami.

27,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 29,7%
oszczędzasz 8,01 zł

42
Tajemnica nocy "Dęba" - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnica nocy "Dęba"
Dostępny
3 szt.

Historia Polski pisana jest krwią bohaterów. Bezwzględny los wielu z nich skazał na zapomnienie. Tajemnica nocy Dęba przybliża młodemu pokoleniu jedną z najbardziej dramatycznych kart naszej historii. Los Żołnierzy Niezłomnych - wojowników za wolność, których władze komunistyczne wyklęły i skazały na zapomnienie. Koniec roku szkolnego to dla kochającego naukę Wojtka najgorszy okres w roku. Znajomi rozjeżdżają się po Polsce i świecie, a przed nim majaczy widmo dwóch miesięcy nudy. Wprost nie może się doczekać chwili, kiedy ponownie będzie mógł zasiąść w szkolnych ławach. Opuszczając 30 czerwca mury szkoły, nie podejrzewa nawet, że rozpoczyna się największa przygoda jego życia. Przygoda, która pozwoli odkryć tajemnicę zaginionego oddziału Żołnierzy Niezłomnych.

25,00 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,01 zł

43
Neue Expedition Deutsch 3. Język niemiecki dla szkół ponadgimnazjalnych. Zeszyt ćwiczeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Neue Expedition Deutsch 3. Język niemiecki dla szkół ponadgimnazjalnyc...
Dostępny
80 szt.

Nowa wersja popularnej serii „Expedition Deutsch”, przeznaczona zarówno dla uczniów rozpoczynających, jak i kontynuujących naukę języka niemieckiego w szkole ponadgimnazjalnej. Nowy podział treści pozwala łatwiej dobrać odpowiedni dla uczniów poziom startowy. Uzupełnieniem podręcznika jest zeszyt ćwiczeń, który zawiera ćwiczenia utrwalające materiał leksykalno-gramatyczny, testy samooceny oraz specjalnie wydzielone sekcje Abi-Studio przygotowujące do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

33,50 zł
30,15 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,35 zł

44
Fort Grozy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fort Grozy
Dostępny
14 szt.

Tajemniczy fort Ołonec, pełen sekretów i mrocznych eksperymentów. Wszechobecny, niezrozumiały strach mieszkańców. Ciągłe zagrożenie i czyhająca na każdym kroku śmierć. Nie bez powodu Ołonec znany jest jako Fort Grozy. Nikt nie wie, co dzieje się w jego wnętrzu, przez co jest on celem infiltracji wywiadów wielu narodów. Jednym z agentów wysłanych do fortu jest Adam Rawski, który ma zdobyć tajne chemiczne wzory. Rawski szybko dostrzega dziwne zachowanie mieszkańców oraz wyczuwa nerwową atmosferę. Tutaj nikt nikomu nie ufa i każdy jest podejrzany. Z pozoru zwykła akcja szpiegowska szybko zamienia się w rozpaczliwą walkę o życie. Jednak z Fortu Grozy nie ma ucieczki, a prawda jest o wiele bardziej przerażająca niż krążące legendy... 2. tom Cyklu autorskiego Adama Nasielskiego. Podseria z polskim szpiegiem Adamem Rawskim

32,80 zł
23,62 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,18 zł

45
Cztery strony twarzy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Cztery strony twarzy
Dostępny
1 szt.

Nie ma horyzontu. Jest tylko dobry, jest tylko dobry obłok tęczówek. I rześkie słońce wschodzącej twarzy. ?Te słowa przyniosą albo ukojenie, albo drżenie rąk. Nie sposób przejść obok nich obojętnie. To poezja wyzwalająca emocje potrzebne nam wszystkim?. Marika Krajniewska, pisarka. Adam Buszek ? ur. w 1985 r. w Krakowie, absolwent filologii polskiej UJ. Autor wierszy, próz poetyckich, opowiadań, esejów. Redaktor i korektor. Publikował w prasie kulturalnej i artystycznej oraz kilku antologiach poetyckich. Laureat ogólnopolskich konkursów literackich. Autor tekstów dla dzieci. Założyciel powstającego magazynu literackiego ?Sprzedawczyni Fig?.

22,00 zł
6,60 zł

Rabat 70,0%
oszczędzasz 15,40 zł

46
Utrata, Pisia, Sucha. Przewodnik kajakowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Utrata, Pisia, Sucha. Przewodnik kajakowy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.02

Pierwszy przewodnik po dopływach dolnej Bzury: Utracie, Pisi i Suchej ? Niezwykle precyzyjne kilometraże tworzone na podstawie pomiarów GPS! ? Opis wszystkich zabytków nad rzeką ? Zaznaczone miejsca niebezpieczne ? Informacje praktyczne: kiedy, jak i czym spływać ? Po raz pierwszy opisane Pisia i Sucha - nieodkryte szlaki kajakowe

14,20 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,6%
oszczędzasz 3,21 zł

47
Pismo Święte i metafizyka Tomasza z Akwinu i odnowa teologii trynitarnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pismo Święte i metafizyka Tomasza z Akwinu i odnowa teologii trynitarn...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.25

Przez całą książkę dowodzę, że odnowa teologii Trójjedynego Boga wymaga od teologów odrzucenia rzekomej opozycji między biblijnym i metafizycznym sposobem refleksji. Nie trzeba też sztucznie łączyć tych perspektyw. Twierdzę, że biblijny i metafizyczny sposób refleksji rozchodzą się dopiero wówczas, gdy teologowie przestają uznawać kontemplację za prawowity cel teologii trynitarnej. Matthew Levering Matthew Levering - urodzony w 1971 r., jeden z najwybitniejszych i najbardziej wszechstronnych współczesnych teologów amerykańskich. Obecnie wykładowca w Mundelein Seminary (Illinois), pracował także na uniwersytetach: Dayton, Ave Maria i Notre Dame. Specjalizuje się w teologii dogmatycznej, moralnej i biblijnej, jest też znakomitym znawcą myśli św. Tomasza z Akwinu. Założyciel i redaktor angielskiej edycji czasopisma ?Nova et Vetera?, jak również członek redakcji ?International Journal of Systematic Theology?. Autor licznych książek, w tym m. in. ?Christ?s Fulfillment of Torah and Temple. Salvation According to Thomas Aquinas? oraz ?Sacrifice and Community. Jewish Offering and Christian Eucharist?. Współredaktor ?The Oxford Handbook of Sacramental Theology? i ?The Oxford Handbook of the Trinity?.

42,00 zł
29,40 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,60 zł

48
Świat bez tajemnic. Geografia 3. Podręcznik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat bez tajemnic. Geografia 3. Podręcznik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.14

Podręcznik Świat bez tajemnic do klasy trzeciej realizuje zakres geografii regionalnej świata. Dzięki problemowej narracji realizacji treści nie towarzyszy monotonia. Autorzy zawarli w podręczniku wiele przykładów nawiązujących do otoczenia ucznia, dzięki czemu nie traci on zainteresowania tematem.

34,90 zł
31,41 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,49 zł

49
Finansowanie i corporate governance w przedsiębiorstwach rodzinnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Finansowanie i corporate governance w przedsiębiorstwach rodzinnych
Dostępny
1 szt.

Książka prezentuje wyniki przeprowadzonych w Polsce i Austrii badań empirycznych dotyczących ładu korporacyjnego i finansowania przedsiębiorstw rodzinnych, których interpretacja oparta jest na obszernej literaturze światowej oraz wtórnych danych statystycznych. Przedstawiono w niej pojęcie i znaczenie gospodarcze firm rodzinnych, ich sktuktury kapitałowe, politykę dywidend, zarządzanie finansami i relacje z bankami oraz kwestie związane z ładem korporacyjnym, a także kontrolą procesów ekonomicznych i pozaekonomicznych zachodzących w przedsiębiorstwach rodzinnych. Specyfika zarządzania przedsiębiorstwem rodzinnym powoduje, że staje się ono bardzo popularnym przedmiotem rozważań naukowych. Najwięcej jednak uwagi poświęca się problematyce odmienności struktur organizacyjnych tych przedsiębiorstw, problemom przedsiębiorstwa, sukcesji, w znacznie mniejszym stopniu problemom finansowania tych przedsiębiorstw oraz ładu korporacyjnego w tego typu przedsiębiorstwach. Z tego punktu widzenia książka wypełnia w pewnym stopniu lukę, która wciąż występuje w polskiej literaturze. Jest to niewątpliwy walor opracowania. Dodatkowo na uwagę zasługuje fakt, że mamy tu swego rodzaju dwugłos, a więc analizę porównawczą omawianych zjawisk w Polsce i w Austrii. Prof. zw. dr. hab. Jerzy Różański Katedra Finansów i Strategii Przedsiębiorstwa Uniwersytet Łódzki

59,00 zł
48,97 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 10,03 zł

50
Monster 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Monster 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.22

Każdy czasem odczuwa niepokój. Nawet zdolny doktor Kenzō Tenma nie jest żadnym wyjątkiem. Skąd mógł wiedzieć, że powrót do zajęcia, jakim jest ratowanie ludzi, nie przyniesie mu sukcesu, lecz powoła do życia niesamowitą istotę? Czym jest sprawiedliwość, czym jest zło? Te pytania pozostawiam Tobie. W Niemczech, gdzie panuje zamieszanie po zjednoczeniu, bezdzietne pary w średnim wieku giną jedna po drugiej. Zabójcą był Johan! Dlaczego atakuje takie osoby? Kenzō Tenma wyrusza w podróż, by odnaleźć siostrę bliźniaczkę Johana, która może dać mu wskazówki pozwalające rozwikłać tajemnicę potwora. Naoki Urasawa urodził się w 1960 w Tokio. Sławę przyniosła mu seria Yawara! – opowieść o dziewczynie uprawiającej judo. Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych japońskich twórców komiksowych. Na Zachodzie znany głównie z ostatnich dzieł: Monster, 20th Century Boys i Pluto. Otrzymał wiele nagród i nominacji, w tym jako jedyny twórca zdobył dwukrotnie Tezuka Osamu Shō. Wśród swoich inspiracji wymienia prace Katsushiro Ōtomo (autora Akiry).

65,00 zł
51,35 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 13,65 zł

51
Zarządzanie zasobami ludzkimi w organizacji zorientowanej procesowo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarządzanie zasobami ludzkimi w organizacji zorientowanej procesowo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.21

Prezentowana książka odwołuje się do współczesnej roli procesów personalnych w organizacji w perspektywie koncepcji BPM oraz podstaw ich kształtowania w duchu koncepcji Human Resource Management. Zaproponowane modelowe ujęcie zarządzania zasobami ludzkimi łączy doświadczenia oraz potrzeby współczesnych organizacji, które dostrzegły konieczność procesowego przeorientowania.

69,00 zł
60,72 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

52
Psychologia Etologia Genetyka Tom 32/2015 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychologia Etologia Genetyka Tom 32/2015
Niedostępny
Brak

Agata Dukowicz, Julia Sikorska, Justyna Szymańska, Maciej Trojan: Asymetria funkcjonalna mózgu w badaniach z udziałem naczelnych [Functional asymmetry of the brain in studies of primates], s. 7?28; Małgorzata Anna Basińska, Agnieszka Szocińska: Temperament a występowanie syndromów psychosomatycznych według The Diagnostic Criteria for Psychosomatic Research ? DCPR u pacjentów z chorobami kardiologicznymi [Temperament and the occurrence of psychosomatic syndromes described in the Diagnostic Criteria for Psychosomatic Research ? DCPR taking into consideration patients with heart diseases], s. 29?46; Karolina Stala, Łukas z Malanowski: Rozpoznawanie emocji przez sprawców przestępstw seksualnych [Emotion recognition in sex offenders], s. 47?64; Włodzimierz Oniszczenko, Wojciech Łukasz Dragan: Cechy temperamentu w ujęciu Regulacyjnej Teorii Temperamentu: związek z zaburzeniami psychicznymi i ich genetycznym podłożem [Temperament traits in terms of Regulative Theory of Temperament: The relationship with mental disorders and their genetic background], s. 66?92.

21,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,6%
oszczędzasz 2,01 zł

53
Fairyland 1 Pupil's Book + e-book - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fairyland 1 Pupil's Book + e-book
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.16

Fairyland to innowacyjna seria podręczników przeznaczonych dla uczniów klas od 1 do 3 szkoły podstawowej, opracowana w oparciu o najnowsze osiągnięcia metodyki nauczania języków obcych. Wyczarowany na kartach podręczników magiczny świat, w którym elementy realistyczne łączą się z fantastycznymi, przejrzysta i uporządkowana struktura kursu, ogromna różnorodność ćwiczeń i unikalne komponenty sprawiają, że seria Fairyland jest niezwykle przyjazna zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Oryginalny temat, wokół którego zaprojektowano kurs, pozwala przybliżyć uczniom kulturę brytyjską, jej legendy i mity, zaprasza do odkrywania świata wróżek, trolli i skrzatów. Ta ?szczypta magii? stwarza przestrzeń do rozwijania wyobraźni oraz skłania dzieci do twórczego i efektywnego angażowania się w proces uczenia. Bohaterowie serii to mieszkańcy Magicznego Lasu: wróżka Erlina, strażnik Lasu ? drzewo o imieniu Willow i irlandzki skrzat Alvin. Towarzyszą im, w przygotowanych dla najmłodszych uczniów Fairyland 1 i Fairyland 2, postaci o imionach Woody i Frosty - drewniany chłopiec i bałwanek. W kolejnych częściach serii w Magicznym Lesie pojawia się czwórka dzieci ? rówieśników uczniów. Materiał zawarty wpodręczniku Fairyland 1 i Fairyland 2 oraz zeszycie ćwiczeń jest przeznaczony do realizacji w trakcie 60 - 80 godzin lekcyjnych. Materiał zawarty w podręczniku Fairyland 3 oraz zeszycie ćwiczeń jest przeznaczony do realizacji w trakcie 70 - 80 godzin lekcyjnych. Najważniejsze cechy atrakcyjna dla uczniów tematyka, przyciągający uwagę bohaterowie, piękna szata graficzna; ciekawe dialogi kształcące umiejętności receptywne; stopniowe kształcenie czterech sprawności językowych; słownictwo prezentowane w formie obrazkowej i dźwiękowej; wspaniałe piosenki i teksty do skandowania; ogromna różnorodność ćwiczeń; liczne gry i zabawy; systematyczne powtarzanie i utrwalanie słownictwa oraz zasad gramatyki; ćwiczenie wymowy; powtórki materiału po każdym module; poznawanie krajów anglojęzycznych; ścieżki międzyprzedmiotowe; sekcje uwrażliwiające na problemy związane z ochroną środowiska; propozycje przedstawień teatralnych; lekcje okolicznościowe. Seria stanowi perfekcyjne połączenie materiału drukowanego i cyfrowego. Nauczyciel może prowadzić lekcje przy użyciu oprogramowania do tablic interaktywnych, a uczeń korzystać z interaktywnego eBooka, czyli podręcznika cyfrowego.

53,00 zł
46,11 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,89 zł

54
Góry i Pogórze Izerskie mapa turystyczna 1:50 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Góry i Pogórze Izerskie mapa turystyczna 1:50 000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.04

Mapa turystyczna w skali 1:50 000 Plan Świeradowa-Zdroju 1:10 000 Plan Leśnej 1:10 000 Trasy narciarstwa biegowego Szlaki piesze i rowerowe

13,40 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,4%
oszczędzasz 3,41 zł

55
Torebka 2D Narcissus 3875-V - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka 2D Narcissus 3875-V
Dostępny
3 szt.

Torebka 2D Narcissus 3875-V zaskakuje odważnym połączeniem designu z kreskówek i żywych kolorów. Posiada pasek z regulowaną długością od 64 do 128 cm. Dzięki wbudowanemu zamkowi torbę można poszerzyć z 2 do 7,5 cm. Zmieści wtedy wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy: zeszyty A4, książki, komórkę, piórnik i tablet. Z przodu duża i mała kieszonka 26 x 18 cm oraz 16 x 8 cm. Z tyłu mała, zapinana na zamek kieszonka 15 x 10 cm. Torba zamykana na magnetyczny zatrzask. Specyfikacja: - kolor fioletowy - regulowany pasek - 3 kieszonki 26 x 18 cm, 16 x 8 cm i 15 x 10 cm - zamknięcie na magnetyczny zatrzask - wymiary 36 x 29 oraz 2-7,5 cm głębokości

83,70 zł
79,52 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,18 zł

56
Słownik niemiecko-polski, polsko-niemiecki z rozmówkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik niemiecko-polski, polsko-niemiecki z rozmówkami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.24

Słownik opracowany został z myślą o osobach, które nie mają czasu na długotrwałą naukę języka niemieckiego, a chcą utrzymywać kontakty z obcokrajowcami, posługującymi się językiem niemieckim. Polecany jest on także turystom, udającym się do Republiki Federalnej Niemiec lub innych krajów niemieckojęzycznych. – około 25 000 haseł i zwrotów, współczesne słownictwo – wyrażenia idiomatyczne i potoczne – zasady wymowy języka niemieckiego – rozmówki polsko-niemieckie

7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

57
Plecak 2D Narcissus 3858-R - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak 2D Narcissus 3858-R
Sztuka Rodzinna
Niedostępny
Brak

Plecak 2D Narcissus 3858-R zaskakuje odważnym połączeniem designu z kreskówek i żywych kolorów. Posiada pasek na jedno ramię z regulowaną długością od 50 do 109 cm. Z przodu znajduje się zamykana na magnetyczny zatrzask kieszonka 9 x 18 cm. Dzięki wbudowanemu zamkowi plecak można poszerzyć z 2 do 6 cm. Zmieści wtedy wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy: zeszyty A5, komórkę, piórnik i tablet oraz butelkę wody 0,5 l. Plecak zamykany na zamek. Idealny dla biegacza. Specyfikacja: - kolor czerwono-niebieski - regulowany pasek - kieszonka 9 x 18 cm - zamknięcie na zamek - wymiary 20 x 30 oraz 2-6 cm głębokości

58,68 zł
55,75 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,93 zł

Wróć do góry