hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2016.07.02

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 2 lipca 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Pomelo podróżuje (Ramona Badescu, Benjamin Chaud), na drugim Ostatnie dni Romanowów (Robert A. Wilton). Kolejny produkt to Atlas patofizjologii (Stefan Silbernagl, Florian Lang) oraz Rak piersi nowe nadzieje i możliwości leczenia, wydanie II ((red.) Marek Pawlicki).
1
Pomelo podróżuje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pomelo podróżuje
Dostępny
48 szt.

Pomelo, filozofujący słoń mieszkający pod dmuchawcem, wyrusza w podróż, wiedziony tęsknotą za Nieznanym. Ta książka, której celem jest Nieznane, poprowadzi nas również przez kuchnię, toń czajnika, szczyt babki, dywan, czubek skarpetki, skrzynkę jabłek i Kartofelocję. Zabawny i mądry komentarz do życia (nie tylko słoni!) – dla dzieci i dorosłych. Świetne ilustracje Benjamina Chauda, którego znamy również z książek o Bincie, Lalo, Babo i Yeti. Inne książki o słoniu Pomelo: „Pomelo jest zakochany”, „Pomelo śni”, „Pomelo się zastanawia", „Pomelo wyrusza za mur ogrodu", „Pomelo ma się dobrze pod swoim dmuchawcem" oraz „Pomelo i przeciwieństwa”, „Pomelo i kolory" i „Pomelo i kształty".

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

6 osób kupiło
2
Ostatnie dni Romanowów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatnie dni Romanowów
Dostępny
10 szt.

Wznowienie wydanego w Polsce przed wojną tłumaczenia książki Roberta Archibalda Wiltona „Ostatnie dni Romanowów", to kolejna próba przywrócenia właściwego obrazu wydarzeniom rewolucji bolszewickiej, które po upływie stu lat okazują się być ciągle zafałszowywane.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

3 osoby kupiły
3
Atlas patofizjologii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas patofizjologii
Dostępny
19 szt.

„Bezcenną zaletą niniejszego wydania jest jego unikatowa szata graficzna. Umożliwia ona Czytelnikowi studiowanie trudnych i skomplikowanych zagadnień obejmujących wszystkie dziedziny patofizjologii za pomocą przejrzystych schematów i rycin. Co ważne, każdej rycinie towarzyszy dokładny opis, w tym przypomnienie najważniejszych danych z fizjologii, a jego najbardziej istotne fragmenty są wytłuszczone lub napisane kursywą. Tekst Atlasu to swego rodzaju przejrzysty przewodnik po rycinach, który zawiera liczne odnośniki do ilustracji, co znacznie ułatwia ich zrozumienie i zapamiętanie. Pragniemy jednocześnie zwrócić Państwa uwagę na nowatorstwo opisów i rycin”. – fragment przedmowy do wydania I polskiego

79,00 zł
3 osoby kupiły
4
Rak piersi nowe nadzieje i możliwości leczenia, wydanie II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rak piersi nowe nadzieje i możliwości leczenia, wydanie II
Dostępny
5 szt.

Książka adresowana jest przede wszystkim do kobiet, które mogą zachorować na raka piersi lub już chorują. Jest również skierowana do lekarzy, którzy często są bezradni wobec pytań zadawanych przez kobiety - nie tylko o możliwość zapobiegania i wczesnego diagnozowania, ale również postępowanie w czasie choroby i w okresie rehabilitacji po leczeniu.

21,00 zł
1 osoba kupiła
5
Największa zagadka Polskiego Państwa Podziemnego. Stanisław Gustaw Jaster - człowiek, który zniknął - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Największa zagadka Polskiego Państwa Podziemnego. Stanisław Gustaw Jas...
Dostępny
149 szt.

Bohater czy zdrajca? Niewinnie oskarżony żołnierz AK czy konfident donoszący Gestapo? Gdzie zniknął Staszek? Jak zginął? Stanisław Gustaw Jaster (1921-1943), pseudonim "Hel", harcerz i żołnierz Armii Krajowej, więzień KL Auschwitz i kurier rotmistrza Witolda Pileckiego, ofiara domniemanej pomyłki Polskiego Państwa Podziemnego. Po wojnie oskarżany o zdradę ojczyzny i wydanie Niemcom oddziału Organizacji Specjalnych Akcji. Chociaż w historiografii "Hel" doczekał się swojego miejsca - dziś już bardziej chlubnego niż jeszcze pięć lat temu - to jednak wciąż wymyka się jednoznacznym ocenom. Autorka próbuje odpowiedzieć na wiele pytań związanych z tą postacią, której los nie jest nadal do końca wyjaśniony. Jaster w czasie okupacji służył wiernie państwu polskiemu, dokonał brawurowej ucieczki z KL Auschwitz, następnie w szeregach elitarnej jednostki "Osa"-"Kosa 30" brał udział w wielu akcjach bojowych. W lipcu 1943 roku zaginął w tajemniczych okolicznościach. W latach siedemdziesiątych stał się przedmiotem ostrej nagonki - oskarżono go o zdradę kolegów z oddziału. Czy jednak zarzuty te były prawdziwe? Kto naprawdę doniósł na jego towarzyszy broni? Co się stało owego feralnego lipcowego dnia 1943 roku, kiedy ostatni raz widziano Staszka? Daria Czarnecka - socjolog i historyk, były pracownik Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Katowicach oraz Archiwum Państwowego w Katowicach. Laureatka Konkursu im. Władysława Pobóg-Malinowskiego na Najlepszy Debiut Historyczny Roku 2012. Badawczo zajmuje się zbrodniami przeciwko ludzkości.

39,00 zł
34,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,68 zł

2 osoby kupiły
6
Tor wyścigowy, klocki magnetyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tor wyścigowy, klocki magnetyczne
SmartMax
Dostępny
26 szt.

Zestaw zawiera 46 elementów.

300,00 zł
1 osoba kupiła
7
Pojazdy Gucia. Traktor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazdy Gucia. Traktor
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.04.19

Ulubiony bohater dzieci Gucio, przedstawia kolejne pojazdy: traktor i motocykl.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

8
Supermaszyny. Na budowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Supermaszyny. Na budowie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.13

Supermaszyny do zadań specjalnych! Książeczki twardostronicowe z gąbką, z krótkimi rymowanymi historyjkami o pojazdach. Dzięki nim dzieci poznają różne maszyny i dowiedzą się, na czym polega ich praca.

9,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

9
Papież i Mussolini. Nieznana historia Piusa XI i rozkwitu faszyzmu w Europie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papież i Mussolini. Nieznana historia Piusa XI i rozkwitu faszyzmu w E...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.03.18

Trudno o bardziej odmienne postaci: Pius XI spędził większość życia pochylony nad średniowiecznymi manuskryptami. Benito Mussolini był zanurzonym w teraźniejszości podżegaczem, awanturnikiem i antyklerykałem. Istniały jednak i podobieństwa. Obaj mieli wybuchowy temperament, obaj domagali się bezwarunkowego posłuszeństwa i wywoływali u swoich podwładnych strach, obaj uważali komunizm za zagrożenie. I z czasem docenili znaczenie współpracy. Papież i Mussolini to opowieść o dwóch ludziach, którzy w tym samym 1922 roku sięgnęli po władzę i zmienili bieg XX wieku. Kiedy w 2006 roku otwarto tajne archiwa Watykanu, a cenne źródła ujrzały światło dzienne, możliwe było wreszcie wyjaśnienie, co połączyło te dwie postaci i jakie były tego skutki. Obrazu dopełniają grube teczki faszystowskiej policji, dokumentujące tajemnice i skandale opisane w raportach donosicieli działających za murami Watykanu. Analiza źródeł niezbędnych do napisania niniejszej książki zajęła autorowi siedem lat. Przejrzał dwadzieścia pięć tysięcy stron dokumentów. Przebrnął przez niezliczone tomy odtajnionej korespondencji włoskich, francuskich, brytyjskich, amerykańskich i niemieckich dyplomatów, przeczytał dzienniki i pamiętniki. I jak sam przyznał – opracowanie tych wszystkich materiałów i „rozwiązanie starych łamigłówek było zadaniem wprost porywającym”.

54,90 zł
40,08 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,82 zł

10
Plutopia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plutopia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.05

To opowieść o dwóch miastach, w których produkowano pluton. Oziorsk i Richland leżały po dwóch stronach żelaznej kurtyny. Powinno je dzielić wszystko, ale jednak miały wiele wspólnego. W Richland nie było prywatnej własności, wolnego rynku ani władzy samorządowej. Oziorsk oficjalnie nie istniał, próżno go szukać na mapach. W obu miastach obowiązywały restrykcje dotyczące poruszania się i pobytu. Ale mieszkańcom to nie przeszkadzało. Wyborcy w Richland dwukrotnie odrzucili propozycję nadania ich miejscowości praw miejskich, samorządu i wolnego rynku. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych w Oziorsku dziewięćdziesiąt pięć procent wyborców opowiedziało się za utrzymaniem systemu przepustek, bramek i strażników. Osiedlano tam całe rodziny, którym zapewniano tanie mieszkania i znakomite szkoły. Mieszkańcy wspominali, że nie musieli zamykać drzwi domów, dzieci były bezpieczne, sąsiedzi przyjaźni, bezrobocie, bieda i przestępczość nie występowały. O inwigilacji, tajnych informatorach czy podsłuchach nikt nie wspomina. Tak jak o gigantycznym skażeniu środowiska. Tak wyglądała plutopia. Jedyne w swoim rodzaju, odizolowane od świata miejscowości, które zaspokajały potrzeby powojennych społeczeństw Ameryki i Związku Radzieckiego. Choć każdy słyszał o Czarnobylu, o Richland i Oziorsku tylko nieliczni. To nie dziwi, bo miejsca te ukrywano niczym tajne laboratoria z "Archiwum X". Rosyjskie Ministerstwo Energii Atomowej nie udzieliło Kate Brown zgody na wjazd do Oziorska. Oba miejsca do dziś objęte są zmową milczenia. Wiele spotkań z tymi, którzy zgodzili się mówić, odbyło się w okolicznościach godnych powieści sensacyjnej. Informacje przekazywano nerwowym szeptem i zaszyfrowanym językiem, a informatorzy odmawiali zgody, by ich cytować. Ci, którzy próbowali ujawnić prawdę o wypadkach i zagrożeniach dla zdrowia ludzi, byli inwigilowani, nękani, śledzeni i zastraszani zarówno w USA, jak i w Rosji, nawet po zakończeniu zimnej wojny. Książka zdobyła wiele nagród: Nagrodę Amerykańskich Historyków im. Ellisa W. Hawleya, Nagrodę Amerykańskiego Stowarzyszenia Historycznego im. Alberta J. Baveridge'a , Nagrodę Amerykańskiego Stowarzyszenia Historii Przyrodniczej im. George'a Perkinsa Marsha, Nagrodę Stowarzyszenia Nauk Słowiańskich, Wschodnioeuropejskich i Euroazjatyckich im. Wayne'a S. Vucinicha, Nagrodę Heldt w kategorii Najlepsza Książka Nauk Słowiańskich/Wschodnioeuropejskich/Euroazjatyckich Stowarzyszenia Kobiet w Naukach Słowiańskich oraz Nagrodę im. Roberta G. Athearna.

54,90 zł
40,08 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,82 zł

11
Za Putina i za szarijat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Za Putina i za szarijat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.29

Publikacja przedstawia procesy społeczno-polityczne zachodzące w Dagestanie, najmniej stabilnej republice Federacji Rosyjskiej. Autorka metodami antropologii politycznej bada i przedstawia obraz dagestańskich muzułmanów i ich stosunek do religii oraz do Rosji. Książka powstała na podstawie badań Autorki i jej rozmów z ponad setką dagestańskich muzułmanów, które przeprowadziła w latach 2007-2013 podczas podróży po Kaukazie. Państwo rosyjskie jawi się w relacjach mieszkańców regionu jako obiekt nienawiści i źródło przemocy, natomiast sama "idea" państwa jako abstrakcyjnej siły, uosabianej przez Putina, Stalina czy Lenina, jest waloryzowana pozytywnie lub staje się wręcz "obiektem marzeń". Dążenie do życia w świecie, w którym panuje "porządek i sprawiedliwość", zarówno na poziomie wspólnoty, republiki, jak i państwa, skutkuje głoszeniem radykalnych haseł poparcia dla państwa islamskiego lub praktykami wprowadzenia szarijatu. Działania te są inspirowane głęboką troską o państwo i społeczeństwo. Publikacja zawiera kolorowe zdjęcia, ilustrujące codzienne życie mieszkańców Dagestanu.

24,00 zł
20,16 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 3,84 zł

12
Rozliczenia urlopów 2016. Praktyczne wskazówki PIT CIT UoR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozliczenia urlopów 2016. Praktyczne wskazówki PIT CIT UoR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.30

Dzięki tej książce Czytelnik rozwieje swoje wątpliwości, dotyczące: kiedy przedsiębiorca dopłacając do wypoczynku pracowników będzie uznany za podatnika VAT; jak rozliczać samochód służbowy, używany podczas wakacji odpłatnie i nieodpłatnie; jak obliczać wynagrodzenie pracownika za czas urlopu, jeśli wynagrodzenie pracownika jest zmienne; jak rozliczać rekompensatę za przerwany wypoczynek pracownika; czy ekwiwalent za urlop powinien być opodatkowany na zasadach ogólnych; na jakim koncie ujmować dofinansowanie do wypoczynku pracowników.

49,00 zł
41,16 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,84 zł

13
Poradnik księgowo-płacowy 2016 dla jednostek sektora publicznego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poradnik księgowo-płacowy 2016 dla jednostek sektora publicznego
Niedostępny
Brak

Publikacja zawiera aktualne i praktyczne porady ekspertów dotyczące m.in.: - dodatku stażowego, - dokumentacji ZUS, - ekwiwalentów dla pracowników, - nagrody jubileuszowej, - nieodpłatnych świadczeń dla pracowników, - odprawy emerytalno-rentowej, - podróży służbowych, - świadczeń urlopowych nauczycieli, - urlopów wychowawczych i rodzicielskich.

69,99 zł
58,79 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 11,20 zł

14
Turyści, przedsiębiorcy, kuracjusze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Turyści, przedsiębiorcy, kuracjusze
Dostępny
8 szt.

Publikacja opowiada o obecności Polaków w Egipcie w XIX i w pierwszej połowie XX wieku. Po bitwie pod piramidami (1798), w której Napoleon Bonaparte pokonał mameluków, Europejczycy na trwałe zagościli nad Nilem, a Egipt wszedł w okres gwałtownych przemian, których uczestnikami byli także Polacy. W pierwszej części publikacji autor sięga do wspomnień polskich podróżników i odtwarza program typowej XIX-wiecznej wycieczki do piramid, śledząc jednocześnie zmiany, jakie zachodziły na płaskowyżu gizańskim wraz z modernizacją Egiptu i rozwojem turystki. Przedstawia ogólną charakterystykę Polaków przybywających pod piramidy, starając się m.in. ustalić, w jaki sposób docierali do Gizy, co wiedzieli o zabytkach płaskowyżu i czy postrzegali je ze specyficznie polskiego punktu widzenia. Następnie przenosimy się na przeciwległy brzeg Nilu, do Heluanu, który dzięki źródłom mineralnym i korzystnemu klimatowi przyciągał kuracjuszy z Europy, Turcji i Ameryki. W Heluanie Polacy nie byli już tylko turystami. Autor analizuje działalność dwóch tamtejszych pensjonatów ("Wanda" i "Jola") założonych i z powodzeniem prowadzonych przez Polaków. Ich właściciele zapisali ciekawą, choć dziś niemal nieznaną kartę w dziejach polskiej emigracji i przedsiębiorczości. Autor stara się odtworzyć różne aspekty funkcjonowania obu zakładów: od proponowanych usług i obowiązujących cen, przez życie codzienne gości, aż po trudności, z jakimi przyszło się borykać tym placówkom w trudnych czasach wojen światowych. Przybliża też postaci, które odegrały kluczową rolę w powstaniu i rozwoju pensjonatów oraz ukazuje, jaką rolę odegrały one w integracji społeczności polskiej w Egipcie. Z uwagi na postać właścicielki "Wandy", Wandy z Bobrowskich Bilińskiej, której poświęcono szczególnie dużo miejsca, niniejsza publikacja może stanowić także przyczynek do szerszych studiów nad losem kobiet w XIX i XX w. Wszak sam Bolesław Prus był pod wrażeniem odwagi i przedsiębiorczości Polki, która odniosła sukces na odległej i egzotycznej ziemi egipskiej?

39,00 zł
32,76 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,24 zł

15
Zmiana przekonań utrudniających adaptację społeczną u wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczeg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zmiana przekonań utrudniających adaptację społeczną u wychowanków Młod...
Dostępny
8 szt.

Głównym celem pracy było poznanie przekonań utrudniających adaptację społeczną nieletnich przebywających w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Liczne badania opisane w literaturze po roku 1990 wskazują, że koncentrowanie się jedynie na zmianach behawioralnych, dostępnych obserwacji nie prowadzi do trwałych zmian w funkcjonowaniu nieletnich, a sprzyja jedynie dostosowaniu do warunków i wymogów instytucji. Istotą zmiany w funkcjonowaniu młodego człowieka o zaburzonym procesie socjalizacji jest modyfikacja jego dominujących przekonań w oparciu o które interpretuje on różne informacje dotyczące siebie, innych oraz otaczającej rzeczywistości. Każda trwała zmiana zachowania wymaga także zmiany poznawczej. Na potrzeby prezentowanego projektu zbadano wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Analizą objęto również autorski program pracy z młodzieżą niedostosowaną społecznie prowadzony w MOW, zasadniczym celem było wskazanie czy stosowane formy i sposoby pracy indywidualnej oraz grupowej wpływają na zmianę dysfunkcyjnych przekonań w grupie nieletnich. Wyniki uzyskane w tym projekcie wskazują na wysoki stopień skuteczności stosowanych oddziaływań opartych na założeniach terapii poznawczo-behawioralnej, jak również licznych zadań w procesie resocjalizacji opierających się na mocnych stronach nieletnich - ich właściwej identyfikacji i wspieraniu ich rozwoju. Publikacja stanowi przydatny materiał dla kadry pedagogicznej pracującej z młodzieżą niedostosowaną społecznie, pedagogów szkolnych działających w obszarze zagrożenia niedostosowaniem społecznym, studentów pedagogiki, psychologii czy pracy socjalnej.

48,00 zł
39,36 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,64 zł

16
MATeMAtyka 2. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres podstawowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MATeMAtyka 2. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres podstawo...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.02

Numer MEN:378/2/2013/2015 Podręcznik MATeMAtyka dla klasy 1 w zakresie podstawowym to podręcznik przyjazny, przedstawiający zagadnienia matematyczne w sposób przystępny i zrozumiały. • Porządkuje wiedzę dzięki bardzo przejrzystemu układowi – rozwiązanym przykładom, prostym ćwiczeniom i zadaniom ułożonym od najłatwiejszych do najtrudniejszych, kończącym każdą lekcję. • Wspomaga rozumienie wprowadzanych treści dzięki rysunkom merytorycznym i dobrze dobranym zdjęciom. • Pomaga pokonywać trudności związane z rozumieniem nowych treści dzięki krótkim seriom zadań z Powtórzeń zamieszczonych na końcu każdej lekcji. • Zachęca do samodzielnych matematycznych poszukiwań dzięki ciekawym infografikom oraz kończącym każdy dział zagadnieniom uzupełniającym. • Umożliwia systematyczne przygotowywanie się do egzaminu maturalnego dzięki kończącym każdy dział dwóm zestawom powtórzeniowym oraz zestawowi „Przed obowiązkową maturą z matematyki”.

39,90 zł
35,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

17
Zrozumieć przeszłość 2. Historia. Dzieje nowożytne. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrozumieć przeszłość 2. Historia. Dzieje nowożytne. Podręcznik dla lic...
Dostępny
708 szt.

Podręcznik do historii dla szkół ponadgimnazjalnych do zakresu rozszerzonego obejmuje dzieje nowożytne. W kompleksowy sposób przedstawia w ujęciu chronologicznym najważniejsze wydarzenia z historii powszechnej i Polski. Ponadto: • prezentuje treści z historii powszechnej i Polski w przejrzysty, łatwy do przyswojenia sposób poprzez ciekawe fotografie, infografiki oraz ilustracje. • kształci umiejętności historyczne, takie jak praca z tekstem źródłowym, mapą czy danymi statystycznymi, dzięki wykorzystaniu wielu rodzajów źródeł i dołączonym do nich zadaniom. • rozwija zainteresowanie przedmiotem m.in. za pomocą elementu „To budzi kontrowersje” i propozycji dodatkowych publikacji książkowych. • ułatwia przygotowanie do sprawdzianów dzięki „Podsumowaniom”, „Słowniczkowi” i „Tablicom chronologicznym”. • umożliwia rozwiązywanie zadań typu maturalnego i naukę do egzaminu za pomocą e-testów (kod dostępu umieszczony na końcu podręcznika). Numer dopuszczenia: 642/2/2014

49,50 zł
44,55 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,95 zł

18
Flamastry Power, 18 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flamastry Power, 18 kolorów
Corex, 18 sztuk
Dostępny
7 szt.

Flamastry Stabilo Power pozostawione bez skuwki nie zasychają nawet przez 5 tygodni. Bardzo mocna końcówka odporna na złamanie. Łatwo spieralny oraz odporny na wysychanie tusz umożliwia łatwe zmywanie go z dłoni oraz ubrań.Kartonowe etui z zawieszką. 18 sztuk.

29,60 zł
28,12 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,48 zł

19
Liberalizm w Polsce 1980-1997 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Liberalizm w Polsce 1980-1997
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.06

Książka w sposób przejrzysty, klarowny i płynny omawia najważniejsze postacie i partyjne wcielenia polskiego ruchu liberalnego. Praca obejmuje dzieje polskiego liberalizmu w latach 1980-1997, ukazane przez pryzmat wizji, koncepcji i propozy­cji jego liderów. Składa się z trzech części. Rozdział pierwszy poświęcony jest M. Dzielskiemu, przedstawicielowi liberalizmu chrześcijańskiego, który w swojej refleksji skupił się przede wszystkim na kwestiach moralnych, pomijając sprawy społecz­no-gospodarcze. Rozdział drugi prezentuje liberalizm radykalny J. Korwin-Mikkego, który w centrum swoich zainteresowań usytuował gospodarkę, proponując nowe rozwiązania dotyczące prywaty­zacji oraz danin publicznych. Warszawski liberał dopatrywał się ukrytego sensu historii, analizując następstwa etatyzmu i liberali­zmu. Optował za wszechstronnym programem zmian ustrojowych Rzeczpospolitej - ograniczeniem uprawnień prezydenta oraz premiera, ustanowieniem rady stanu jako jednego z piastunów władzy ustawodawczej, wprowadzeniem wyborów pośrednich oraz zależnością czynnego prawa wyborczego od posiadanych nieruchomości (samorządy), a także płaceniem podatków (wybo­ry powszechne). Rozdział trzeci skupia się na działalności gdańskich liberałów. Bazę tej pracy stanowią prawie wyłącznie teksty źródłowe.

23,10 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,5%
oszczędzasz 6,11 zł

20
Kolorowa wieża - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowa wieża
Clementoni
Dostępny
155 szt.

5 kolorowych pierścieni różnych rozmiarów, które można ułożyć w wieżę. Pierścienie wykonane są z różnych powierzchni do stymulacji dotykowej percepcji dzieci od pierwszych miesięcy życia. Zabawa wspiera rozwój zdolności manualnych i percepcji wzrokowej. Stymuluje dziecko do rozpoznawania kolorów, kształtów i rozmiarów, relacji przyczynowo-skutkowych. Wartości edukacyjne: • percepcja wzrokowa, • koordynacja wzrokowo-manualna, • percepcja dotykowa, • wyobraźnia. Wymiary: 15.0 x 24.0 x 15.0 cm

31,90 zł
28,07 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,83 zł

21
Na ulicach. Supermaszyny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na ulicach. Supermaszyny
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.16

Supermaszyny do zadań specjalnych! Książeczki twardostronicowe z gąbką, z krótkimi rymowanymi historyjkami o pojazdach. Dzięki nim dzieci poznają różne maszyny i dowiedzą się, na czym polega ich praca.

9,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

22
Krew i burza. Historia z Dzikiego Zachodu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krew i burza. Historia z Dzikiego Zachodu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.04

W 1846 roku Stany Zjednoczone, wiedzione ideą terytorialnego ekspansjonizmu, zwanego Boskim Przeznaczeniem, zaatakowały Meksyk, żeby zająć jego zachodnie terytoria; w konsekwencji rozpoczęły trwającą kilkadziesiąt lat walkę z plemieniem Nawahów, nieustraszonych władców rozległych górzystych pustkowi. Hampton Sides z rozmachem i swadą opowiada imponującą historię podboju Dzikiego Zachodu. W centrum opowieści znajduje się Kit Carson, niepiśmienny człowiek gór, traper i żołnierz, który dzięki swoim niezwykłym przygodom i brawurowym dokonaniom jeszcze za życia stał się legendą. Carson szanował zachodnie plemiona i zapewne rozumiał je lepiej niż jakikolwiek inny Amerykanin, a jednak zgodził się wykonywać rozkazy, które doprowadziły do upadku dzielnych Nawahów. „Pierwsza imperialna wojna Stanów Zjednoczonych toczona poza ich terytorium. Podbój Nowego Meksyku i Kalifornii, eksterminacja kultury Nawahów. Wszystkie te wątki łączy postać Kita Carsona. Był pierwszym człowiekiem Dzikiego Zachodu, który stał się bohaterem popkultury, a równocześnie przyczynił się do końca swego świata. Cała ta historia jest niczym przetransponowana na literaturę faktu powieść Cormaca McCarthy'ego”. – Rafał Księżyk, „Playboy” „Dziki Zachód Sidesa to nie mityczna kraina z filmów z Johnem Wayne'em czy Clintem Eastwoodem, nie przypomina Bonanzy, nie jest pełen saloonów, kowbojów i rewolwerowych pojedynków w samo południe [...]. Krew i burza jest po prostu jeszcze bardziej ekscytująca”. – James L. Swanson, „USA Today” „Sides wziął na warsztat długi okres burzliwej historii amerykańskiego Zachodu i w perfekcyjny sposób stworzył portret najciekawszych wydarzeń w dziejach Stanów Zjednoczonych”. – Jeffrey Lent, „The Washington Post” „Krew i burza to niezwykła opowieść o jednym z najważniejszych momentów w amerykańskiej historii. Wciągająca, monumentalna i po mistrzowsku napisana książka”. – „The Washington Post Book World” „Autor pieczołowicie odtwarza dźwięki, zapachy i obrazy z amerykańskich szlaków, wplatając w historię portrety najważniejszych bohaterów tego czasu”. – „San Antonio Express News” Krew i burza to niesamowita opowieść o podboju amerykańskiego Zachodu. Historia opisana przez Sidesa to jeden z najbardziej romantycznych i cenionych amerykańskich mitów o Dzikim Zachodzie. – N. Scott Momaday, „The New York Times”

59,90 zł
43,73 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

23
Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji
Dostępny
24 szt.

"Polacy wyklęci z FSM" to dokument, w którym Rajmund Pollak, związany od 1979 roku z Fabryką Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej, opisuje dramatyczną historię zakładu i ludzi z podziemnych struktur bielsko-bialskiej "Solidarności". Poznajemy kulisy przekrętu wartego prawie 3 miliardy dolarów. Przedstawione w książce dokumenty pokazują niespotykane w cywilizowanych krajach przypadki bezkarności osób sprawujących najwyższe funkcje w Państwie, a przede wszystkim rozpanoszoną ponad miarę nieudolność. Rajmund Pollak opisuje metody działań włoskich właścicieli fabryki wobec pracujących w niej Polaków. Odsłania kulisy utajnionych zaniedbań i nieprawidłowości. Pisze o pobłażliwych prokuratorach w III RP i o tym, jak Donald Tusk pomógł Włochom zwalniać Polaków z pracy. Umowę z Fiatem, która oznaczała agonię FSM, podpisał w maju 1992 r. jeden z założycieli Platformy Obywatelskiej Andrzej Olechowski. Polska straciła najlepsze fabryki FSM, a ponad 25 tysięcy pracowników pozbawiono praw do bezpłatnych akcji pracowniczych. 19 lutego 2016 r. poseł Józef Brynkus skierował do Ministra Skarbu interpelację w sprawie korzyści odniesionych przez Fiat Auto Poland po przejęciu FSM. W odpowiedzi Marek Zagórski, sekretarz Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, nie tylko potwierdził, że wartość FSM przed prywatyzacją wynosiła 3 miliardy dolarów, ale ponadto ujawnił wręcz sensacyjne szczegóły określenia wartości tak zasobnych spółek, jak Fiat Auto Poland SA, Magneti-Marelli Poland SA i Texid Poland SA, które powstały na bazie FSM. Każdą z tych spółek wyceniono na miliard starych złotych, czyli zaledwie 100 tysięcy nowych złotych. W sumie 300 tysięcy nowych złotych, co daje ok. 75 tysięcy dolarów. Zatem wartość FSM spadła w wyniku prywatyzacji z 3 miliardów do 75 tysięcy dolarów! Pytanie brzmi: kto ukradł pozostałe pieniądze? Aby na nie odpowiedzieć wystarczy sięgnąć po dokumenty NIK.

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

24
Czego pragnie mężczyzna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czego pragnie mężczyzna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.21

Sabrina Jeffries Książki tej autorki – napisane z wdziękiem, dowcipne, charakteryzujące się zręcznie skonstruowaną akcją, wyrazistymi postaciami i błyskotliwymi dialogami – od lat regularnie pojawiają się na amerykańskich listach bestsellerów. Maximilian Cale, książę Lyons, przyzwyczaił się do myśli, że jego porwany przed laty brat nie żyje. Gdy słynny detektyw Tristan Bonnaud twierdzi co innego, Max dociera do jego siostry, Lisette – tylko po to, by się dowiedzieć, że Tristan zniknął... Czy piękna dziewczyna działa w zmowie z bratem czy też jest jest niewinna, jak twierdzi? Sprytna Lisette – w obawie, że niechęć potężnego księcia może zniszczyć Tristanowi karierę – przekonuje Maksa do wspólnej wyprawy do Paryża, której celem dla obojga ma być odnalezienie braci. Tę eskapadę jednak szybko przenika pożądanie, a dwoje podróżników odkrywać będzie nie tylko zagadki przeszłości ale też tajemnice własnych serc.

38,90 zł
28,40 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,50 zł

25
Star Wars. Dziedzic Jedi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars. Dziedzic Jedi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.16

Kolejny tom serii Star Wars. Tym razem z perspektywy samego Luke'a Skywalkera! Unicestwił najpotężniejszą stację bojową Imperium i dał Sojuszowi Rebeliantów nową nadzieję. Jednak walka Luke'a Skywalkera – i bój galaktyki o wolność – dopiero się rozpoczęły...

18,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,2%
oszczędzasz 2,01 zł

26
STOP. O poszukiwaniu Boga w drodze do Medjugorie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
STOP. O poszukiwaniu Boga w drodze do Medjugorie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.16

To debiutancka opowieść napisana z humorem, dystansem do siebie, pełna spotkań z ludźmi na trasie do Hercegowiny oraz wyzwań na drodze do spotkania z Bogiem. Rozśmiesza, wzrusza, zastanawia, zachęca do naśladowania. Ks. Tomasz Romantowski - ur. w 1987r., Pomorzanin, ksiądz z powołania, nauczyciel, miłośnik podróży, vloger (www.benedeo.com). Jego życiowa pasja to szukanie Boga i pomoc innym w odkrywaniu Jego piękna i dobroci. Człowiek rozśpiewany i pogodny, a zarazem twardo stąpający po ziemi. Jak mówi o sobie - potrafi w nią zaryć, by mieć stały dowód, że nie jest aniołem.

18,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,01 zł

27
Moja ojczyzna była pestką jabłka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja ojczyzna była pestką jabłka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.08.19

Moją ojczyzną jest pestką z jabłka, między sierpem a gwiazdą czyha pułapka – tę rymowankę Herta Müller ułożyła, idąc na przesłuchanie do Securitate. W rozmowie z Angeliką Klammer noblistka opowiada nie tylko o swoim życiu w komunistycznej Rumunii i powstawaniu kolejnych książek, ale ponad wszystko pokazuje, jak historia pojedynczego człowieka splata się z historią w wielkim wymiarze. Wychowana przez żołnierza SS i matkę, która spędziła pięć lat w sowieckim łagrze, opisuje dzieciństwo przesycone surowością, przemocą i strachem. Dorastanie w zatrutej ideologią szkole, wybory między wolnością a podporządkowaniem zakończone prześladowaniami ze strony służb bezpieczeństwa stają się kanwą opowieści o represjach dyktatury. Autorka analizuje, w jaki sposób reżim niszczy człowieka, pokazuje bezmyślne posłuszeństwo, grubiaństwo i zwierzęcą brutalność, które stają się dekalogiem władzy, a przede wszystkim samotność i strach, doprowadzające prześladowanych do obłędu albo samobójstwa. Zastanawia się także nad tym, jaką rolę w procesie zniewolenia odgrywa język i czy można uciec od przeszłości. Moja ojczyzna to opowieść i o autorce, i o traumach Europy Wschodniej, totalitaryzmach, uwikłaniu, od którego nie sposób uciec, i cenie, jaką przychodzi za nie zapłacić, ale to także ostrzeżenie, że dobrobyt przynosi bezmyślność i odbiera spojrzeniu przenikliwość.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

28
Your's Space. Classware DVD-ROM with Teacher's Resource Disc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Your's Space. Classware DVD-ROM with Teacher's Resource Disc
Dostępny
3 szt.

"Your Space" is a three-level course designed to motivate students as they change and grow. Level 3 Classware enables you to bring lessons to life, using an interactive whiteboard or computer and projector. This presentational software gives immediate access to all the Student's Book and Workbook material, images, audio, and video from the DVD. You can add or save notes and media files in preparation for lessons, making for a truly integrated classroom experience. The Teacher's Resource Disc contains printable worksheets and listening material for CLIL and Culture lessons. There are worksheets for use with the video, song lyrics with accompanying exercises, learner support worksheets, and both speaking banks and illustrated word banks.

669,00 zł
602,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 66,90 zł

29
Idiopatyczne włóknienie płuc - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Idiopatyczne włóknienie płuc
Niedostępny
Brak

Idiopatyczne śródmiąższowe zapalenie płuc Czynniki ryzyka Patogeneza Objawy Badania radiologiczne, czynnościowe, serologiczne Bronchoskopia, BAL i biopsja Obrazowanie makroskopowe, mikroskopowe Różnicowanie mikroskopowe UIP, różnicowanie idiopatycznego włóknienia płuc Nowe możliwości leczenia farmakologicznego chorych na IWP

109,00 zł
101,37 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 7,63 zł

30
Immunologia i immunoterapia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Immunologia i immunoterapia
Dostępny
6 szt.

?Immunologia i immunoterapia? autorstwa trzech niemieckich naukowców, pracowników uniwersytetów medycznych w Monachium i we Frankfurcie nad Menem, to dzieło wyjątkowe i jednocześnie pierwsza taka książka na polskim rynku wydawniczym. Oprócz podstawowej wiedzy immunologicznej, pozwalającej zrozumieć mechanizmy związane z działaniem układu odpornościowego, książka ta jest także źródłem fachowej wiedzy na temat szeroko pojętej immunoterapii. Pierwsza część zawiera najważniejsze informacje dotyczące mechanizmów odpowiedzi wrodzonej i nabytej, a także interakcji komórek i czynników humoralnych. W drugiej części omówione zostały leki immunosupresyjne, immunostymulujące, szczepionki, przeciwciała oraz leki przeciwalergiczne. Dzięki temu jest to źródło wiedzy z zakresu farmakodynamiki, farmakokinetyki, wskazań do stosowania poszczególnych preparatów i innych aspektów niezbędnych w praktyce klinicznej. W książce przedstawiono również zagadnienia związane z metodami diagnostyki oraz otrzymywania preparatów immunologicznych. Duża liczba szczegółowych i schematycznych rycin, tabel oraz ramek podsumowujących najważniejsze informacje, a także szczegółowa narracja tekstu, ułatwiają przekaz merytoryczny trudnej wiedzy, a dla zaawansowanego w problematyce immunologii czytelnika, stanowią prawdziwą ucztę intelektualną. Swoją wyjątkowość książka ta zawdzięcza również faktowi, iż zawarte są w niej liczne nowinki naukowe, zwykle niespotykane w innych publikacjach tego typu. Podręcznik ?Immunologia i immunoterapia? będzie świetnym źródłem wiedzy zarówno dla lekarzy klinicystów, immunologów ogólnych, jak i studentów kierunków lekarskich, biologicznych, nauczycieli akademickich oraz farmakologów i farmaceutów.

130,00 zł
31
Meta profesional A1-A2. Libro de ejercicios + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Meta profesional A1-A2. Libro de ejercicios + CD
Dostępny
6 szt.

Práctico ofrece numerosas actividades de refuerzo de gramática y vocabulario favorece el desarrollo de la comprensión auditiva y lectora Seguro contiene un test de autoevaluación y un test de repaso por lección prepara para los exámenes oficiales DELE A1 y A2 ofrece una actividad de pronunciación por lección Adecuado favorece el desarrollo de las estrategias de aprendizaje ofrece actividades específicas de correspondencia y conversación telefónica contiene una práctica tabla de recursos para la comunicación laboral

80,00 zł
72,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,00 zł

32
DaF im Unternehmen A1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
DaF im Unternehmen A1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.29

2 Audio-CDs mit allen Audios DVD mit authentischen Filmen zu den Firmenporträts im Kursbuchteil

99,00 zł
89,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

33
Aspekte Neu B2. Intensivtrainer - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aspekte Neu B2. Intensivtrainer
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.27

Der Intensivtrainer (Kapitel 1-10) zu Aspekte neu B2 ermöglicht ein intensives Training von Wortschatz, Redemitteln und Grammatik motiviert durch abwechslungsreiche Übungen folgt der Progression von Lehrbuch und Arbeitsbuch

65,00 zł
58,50 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,50 zł

34
Choroby zakaźne i pasożytnicze epidemiologia i profilaktyka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Choroby zakaźne i pasożytnicze epidemiologia i profilaktyka
Dostępny
3 szt.

Kolejne wydanie książki ?Choroby zakaźne i pasożytnicze ? epidemiologia i profilaktyka? zostało zaktualizowane i poszerzone, a przygotowaniem zajął się nowy Zespół Redakcyjny. Podstawowym celem tej książki jest dostarczenie zwięzłych informacji o chorobach zakaźnych, które mogą służyć poprawie jakości nadzoru epidemiologicznego w Polsce.

88,20 zł
35
Blokady centralne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blokady centralne
Niedostępny
Brak

Z Przedmowy (...) Pozornie wydawać by się mogło, że o blokadach centralnych, anestezjolodzy wykonujący je na co dzień w swojej praktyce, posiedli wiedzę wystarczającą. Po lekturze tego podręcznika z pewnością zweryfikują swoje przekonania i odkryją wiedzę - od historycznej po najbardziej współczesną, i prawdy - od oczywistych, po najskrytsze tajniki, jakie kryją się w szerokim temacie blokad centralnych. Idea tłumaczenia tego podręcznika zrodziła się z inicjatywy osób, którym znieczulenie regionalne i terapia bólu jest szczególnie bliska. (...) Bez obaw, dzieło, które z nie lada trudem udało się przetłumaczyć z języka rosyjskiego, można nazwać encyklopedią współczesnej wiedzy na temat blokad centralnych, bazującej zarówno na znajomości teorii i doświadczeniu praktycznym Autora, jak i bogatym, najbardziej aktualnym, światowym piśmiennictwie. (...) prof. dr hab. n. med. Hanna Misiołek wraz z Zespołem Redakcyjnym

98,00 zł
Powiadomienie
36
Dietetyka oparta na dowodach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dietetyka oparta na dowodach
Dostępny
7 szt.

Przedmowa Inspiracją do powstania tej książki był z jednej strony wzrost liczby publikacji naukowych dowodzących skomplikowanego związku żywienia ze zdrowiem i z rozwojem chorób, a z drugiej ? pojawianie się mnóstwa nieudokumentowanych naukowo doniesień na ten temat, opartych głównie na publikacjach reklamowo-marketingowych. Te ostatnie rozpowszechniane są na łamach kolorowej prasy i w Internecie, a także ? co uważam za najgorsze ? w gabinetach lekarzy i dietetyków. Kiedyś uważałam, że osoba zdrowa może eksperymentować ze swoim żywieniem, dziś wiem, że eksperymenty takie to również eksperymenty ze zdrowiem. A przecież wiele niekonwencjonalnych i nieudokumentowanych naukowo sposobów żywienia jest zalecanych także osobom chorym. Książka ta ? o nieco prowokacyjnym tytule ? nie jest podręcznikiem dietetyki, nie traktuje też o diecie, lecz ma przedstawić problemy żywienia człowieka w aspekcie naukowym, dokumentując aktualną wiedzę leżącą u podstaw żywienia człowieka w zdrowiu i w chorobie. Do jej przestudiowania zachęcam osoby zawodowo interesujące się tą tematyką: lekarzy, dietetyków, pielęgniarki, przedstawicieli innych zawodów medycznych oraz studentów kierunków medycznych, a także osoby niezwiązane z medycyną ? każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Elżbieta Poniewierka

79,00 zł
37
Konflikty etniczne w Europie oraz w jej bezpośrednim otoczeniu po 1989 roku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konflikty etniczne w Europie oraz w jej bezpośrednim otoczeniu po 1989...
Dostępny
8 szt.

Wyniki badań prowadzonych w ramach projektów naukowych zajmujących się konfliktami etnicznymi (np. Uppsala Conflict Data Program, Heidelberger Institut für Internationale Konfliktforschung), nie pozostawiają żadnych złudzeń. Świat, w tym Europa oraz jej bezpośrednie otoczenie stają się w coraz większym stopniu areną krwawych konfliktów. Zarówno tych inicjowanych i prowadzonych z zewnątrz, jak i tych wewnętrznych, które wydają się być najbardziej nieobliczalne i niebezpieczne. W ramach badań współczesnych konfliktów etnicznych lista obiekcji i pytań pozostaje długa - w niniejszej publikacji autorzy próbują odpowiedzieć przynajmniej na kilka z nich: - Jakie są główne uwarunkowania i kierunki konfliktów w Europie Środkowo-Wschodniej? - W jaki sposób historyczne konflikty etniczne oraz różnego rodzaju etnokulturowe resentymenty wpływają na współczesne relacje międzynarodowe? - Jakie jest znaczenie mniejszości narodowych i diaspory w konfliktach etnicznych? - Jakie sytuacje konfliktowe ujawniły się w polityce etnicznej państwa polskiego oraz innych państw Europy Środkowo-Wschodniej po 1989 roku? - Jaki jest stosunek głównych sił politycznych do prawodawstwa dotyczącego mniejszości narodowych i etnicznych? - Jaką rolę odgrywa religia we współczesnych konfliktach etnicznych?

48,00 zł
38,88 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 9,12 zł

38
Meta profesional A1-A2. Libro del alumno + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Meta profesional A1-A2. Libro del alumno + CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Práctico porque integra todas las destrezas comunicativas porque ofrece numerosas ayudas léxicas y gramaticales Seguro por su clara estructura y su fácil manejo por sus secuencias didácticas pensadas para trabajar de forma controlada por el constante repaso de los contenidos que garantiza el éxito del aprendizaje Adecuado por la variedad de textos y actividades que facilitan una clase amena por la presencia de aspectos culturales e interculturales del mundo del espa?ol Para comunicarse efi cazmente en el mundo laboral

110,00 zł
99,00 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,00 zł

39
Meta profesional B1. Libro del alumno + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Meta profesional B1. Libro del alumno + CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.07

Práctico porque integra todas las destrezas comunicativas porque ofrece numerosas ayudas léxicas y gramaticales Seguro por su clara estructura y su fácil manejo por sus secuencias didácticas pensadas para trabajar de forma controlada por el constante repaso de los contenidos que garantiza el éxito del aprendizaje Adecuado por la variedad de textos y actividades que facilitan una clase amena por la presencia de aspectos culturales e interculturales del mundo del espanol Para comunicarse efi cazmente en el mundo laboral

110,00 zł
99,00 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,00 zł

40
Dali El pintor de suenos - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dali El pintor de suenos
Dostępny
8 szt.

Dalí es uno de los artistas más importantes del siglo xx. En Dalí. El pintor de suenos, Laura Corpa habla de su lado más humano, de las obsesiones de su vida y de como las transformo en arte. La infancia del pintor y Gala, su gran amor, tienen un especial protagonismo en esta historia. El libro es, además, un recorrido por los lugares que marcaron su vida: Figueras, Cadaqués, Madrid, París y Nueva York. Esta biografía muestra a un Dalí mucho más allá del movimiento surrealista que le dio la fama. Los protagonistas de la coleccion Grandes Personajes destacan por su valor humano y artístico. Todos ellos viven en la memoria de los hispanohablantes, pero además, su legado ha traspasado las fronteras de su país. Cada biografía se acerca a la vida y a la obra de uno de los personajes. Los libros incluyen fotografías, un glosario en espanol a pie de página, y otro en varias lenguas al final del libro. Además, todas las lecturas van acompanadas de actividades y disponen de una version audio para escuchar el relato.

47,00 zł
42,30 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,70 zł

41
Pourquoi pas 2 Zeszyt ćwiczeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pourquoi pas 2 Zeszyt ćwiczeń
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.07

Kurs języka francuskiego dla młodzieży szkół gimnazjalnych od poziomu A1 do poziomu A2.2. Pourquoi pas! to kurs zgodny z nową podstawą programową, przygotowujący do egzaminu gimnazjalnego z języka francuskiego. Nowe wydanie 2016 to zaktualizowana wersja kursu zgodna z wytycznymi znowelizowanej ustawy oświatowej, uwzględniająca m.in. zasadę wieloletniości.

30,00 zł
27,00 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,00 zł

Wróć do góry