hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2016.06.30

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 30 czerwca 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Alpejskie trzytysięczniki. Tom 1 (Richard Goedeke), na drugim Alkohole w Polsce i na świecie. Przewodnik barmana (Łukasz Zarzecki, Maciej Zarzecki). Kolejny produkt to Gra Wieża 3w1 (Albi) oraz Fiasko. Audiobook (Stanisław Lem).
1
Alpejskie trzytysięczniki. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alpejskie trzytysięczniki. Tom 1
Dostępny
13 szt.

Alpejskie trzytysięczniki Richarda Goedekego są kontynuacją słynnych Czterotysięczników tego autora. Jest to przewodnik w zasadzie uniwersalny, gdyż przedstawia trasy bardzo różnorodne: od dróg zupełnie niewymagających po trudne trasy lodowcowe i wspinaczkowe. W trzech tomach, obejmujących kolejno część północną, południowo-wschodnią i zachodnią Alp, autor opisuje najłatwiejsze drogi wejściowe na cały szereg wierzchołków powyżej 3000 m n.p.m. Jest tych tras do wyboru kilkaset, co stanowi wielką zaletę tego przewodnika, gdyż umożliwia odnalezienie ciekawego górskiego celu absolutnie każdemu czytelnikowi.

59,00 zł
41,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,70 zł

3 osoby kupiły
2
Alkohole w Polsce i na świecie. Przewodnik barmana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alkohole w Polsce i na świecie. Przewodnik barmana
Dostępny
12 szt.

Książka "Alkohole w Polsce i na świecie. Przewodnik barmana" autorstwa Macieja Zarzeckiego (założyciel Ogólnopolskiej Szkoły Barmanów) i Łukasza Zarzeckiego (trener w Ogólnopolskiej Szkole Barmanów) to ekskluzywnie wydana, bogato ilustrowana, 360-stronicowa publikacja. Zawiera 310 ilustracji obrazujących opisywane alkohole (zdjęcia butelek, destylarni, magazynów leżakowych, aparatury destylacyjnej, poszczególnych etapów produkcji, koktajli, zdjęcia historyczne, mapki ilustrujące regiony produkcji i wiele innych). To jedyna na polskim rynku tak kompleksowa publikacja przedstawiają świat mocnych alkoholi, takich jak: wódka, wódki gatunkowe, gin, whisky (Szkocja, Irlandia, Stany Zjednoczone, Kanada, Japonia), brandy, koniak, armaniak, calvados, brandy de Jerez, likiery (dokładny opis ponad 50 marek!), tequila, mezcal, sotol i inne. Autorzy skupili się na ukazaniu w/w alkoholi przede wszystkim przez pryzmat polskiego rynku, opisanych jest jednak również wiele marek, które choć w Polsce nie są powszechne, to nie sposób ich pominąć ze względu na znaczenie na świecie i rolę, jaką odgrywają w klasycznej miksologii. Jeden z rozdziałów został poświęcony niszowym, regionalnym polskim producentom, którzy tworzą doskonałe, unikatowe alkohole, nawiązujące do niezwykle bogatej tradycji polskiego gorzelnictwa. Poza napojami spirytusowymi obszerne rozdziały dotyczą także piwa, wermutów i klasycznych koktajl. Autorzy nawiązali współpracę ze specjalistami z kilku dziedzin. Rozdział zatytułowany "Historia i technologia napojów alkoholowych" napisała dr hab. Edyta Lipińska z Zakładu Biotechnologii i Mikrobiologii Żywności w SGGW w Warszawie. Wermuty opisuje Michał Bardel, redaktor naczelny magazynu "Czas Wina", autor licznych publikacji z zakresu wiedzy o winie. Autorem rozdziału o piwie jest Maciej Chołdrych, założyciel firmy Piwoznawcy, konsultant branży piwowarskiej i wybitny popularyzator wiedzy o piwie w Polsce. Ostatni rozdział o historii kultowych napojów mieszanych napisali Rafał Ciesielski i Jacek Wojdyło z BarMagazyn.pl.

109,00 zł
78,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 30,52 zł

3 osoby kupiły
3
Gra Wieża 3w1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra Wieża 3w1
Albi
Dostępny
14 szt.

Trzy warianty gry: Jenga, Domino oraz Memory game.

54,00 zł
48,60 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,40 zł

1 osoba kupiła
4
Fiasko. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fiasko. Audiobook
Stanisław Lem, StoryBox
Dostępny
13 szt.

Przygodowa, a jednocześnie filozoficzna, późna powieść Stanisława Lema, który jak zwykle zachwyca i zaskakuje. Jest czymś więcej niż literaturą fantastyczną - to piękna i mądra literatura osadzona w niezwykle atrakcyjnej dla miłośników fantastyki i naukowej fikcji przestrzeni. Posłuchajcie znakomitej historii o próbie porozumienia z obcą cywilizacją. Choć Lem wyposażył kosmonautów w niezwykły sprzęt i wiele chęci, kontakt z mieszkańcami dopiero co odkrytej planety może okazać się trudniejszy, niż bohaterowie początkowo przypuszczali. Audiobook na kilkanaście godzin przenosi odbiorców w czasie i przestrzeni. Sprawia, że słuchacze naprawdę przejmują się losem postaci, a przede wszystkim skłania do refleksji - czy rzeczywiście jesteśmy zdolni do nawiązania kontaktu i porozumienia z istotami spoza naszej planety czy galaktyki? Gorąco polecamy nagranie fanom twórczości Lema oraz tym, którzy dopiero poznają jego znakomite opowieści. Fiasko w wersji audio ukazało się w interpretacji Andrzeja Hausnera i jest częścią projektu Lemoteka.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

1 osoba kupiła
5
Koniec beztroski. O Europie, demokracji i polityce, jakiej nie chcemy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koniec beztroski. O Europie, demokracji i polityce, jakiej nie chcemy
Dostępny
4 szt.

Wybór tekstów czołowego czeskiego politologa, byłego rektora Uniwersytetu Masaryka, współtwórcy cenionego think-tanku Centrum Studiów nad Demokracją i Kulturą z Brna, który z naukowca zmienił się w aktywnego polityka, prezesa Obywatelskiej Partii Demokratycznej. To książka o tym, co stało się w ostatnich latach z polityką w Europie i jakie ma to skutki dla życia Europejczyków. "Możliwe, że jestem na tyle doświadczony i oczytany, by sceptycznie odnieść się do obietnic raju na ziemi. Nie jestem gotowy poświęcić tych dobrych rzeczy, które mamy, tylko dlatego, że ktoś myśli, że coś innego mogłoby być jeszcze lepsze. Jestem za zmianami, ale w ramach ciągłości, w oparciu o jasną definicję problemu i z bardzo konkretnym celem. I dlatego jestem konserwatystą. Myślę, że jest to najnowocześniejsza i najbardziej nonkonformistyczna postawa z tych, które mamy dziś do dyspozycji". (fragment tekstu Polityka konserwatywna) "Polski czytelnik znajdzie w książce Petra Fiali to, co w pisarstwie politycznym jest najważniejsze: trzeźwe i subtelne analizy, trafne diagnozy i ten osobliwy ton roztropności, jaki charakteryzuje dobrze uformowaną postawę konserwatywną." (prof. Ryszard Legutko)

31,50 zł
22,05 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,45 zł

1 osoba kupiła
6
Działka dziadka działkowicza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Działka dziadka działkowicza
Dostępny
40 szt.

KsiążkaDziałka dziadka działkowicza” to opowieść o człowieku i jego pasjach, o przyrodzie i szacunku do niej. Bohaterem jest dziadek – „władca działki”, czyli magicznego świata zaczarowanego w sercu miasta.Jest też wielopokoleniowa rodzina radośnie pomagająca mu w pielęgnacji ogrodu. Na działce cieszą drobiazgi – zwinięty szlauch, fartuch powieszony na gwoździu, narzędzia ogrodnicze ułożone według niepisanego wzoru w drewutni. Książka zawiera przepisy na przetwory, pomysły na stworzenie ogródków balkonowych lub doniczkowych oraz porady ogrodnicze.Mieszkając w mieście tęsknimy za przyrodą - łąką, lasem, jeziorami czy morzem, lecz przecież naturę możemy zaprosić do siebie! „Działka dziadka działkowicza” przenosi nas w świat pięknego i praktycznego hobby. Magia tej książki i jej bohatera - dziadka Antoniego - wyraża się w tym, jak niewiele trzeba, by szczęśliwie i pożytecznie spędzić czas w rodzinnym gronie.”

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

1 osoba kupiła
7
Eden. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eden. Audiobook
Stanisław Lem, StoryBox
Dostępny
13 szt.

Wspaniała literatura science fiction i to w najlepszym wydaniu. Stanisław Lem rozpoczął Edenem okres swojej tzw. dojrzałej twórczości. Niniejszy audiobook jest adaptacją powieści, która powstała u schyłku lat 50. XX wieku. Klimatem i tematem nawiązuje do twórczości Orwella, wizji społeczeństwa ograniczonego, żyjącego w systemie, funkcjonowania którego nie jest w stanie do końca pojąć, bo na końcu czyha śmiertelne niebezpieczeństwo. Mimo że od powstania Edenu minie niedługo sześćdziesiąt lat, po tę opowieść wciąż sięga się z zainteresowaniem. To coś więcej niż historia pewnej planety. To opowieść, która trzyma w napięciu i odsłania się przed słuchaczami bardzo powoli. Eden jest historią pełną nadziei, ale i nieporozumień, które wynikają z faktu, że przybysze i tubylcy używają różnej technologii. Czy to może być przeszkoda w nawiązaniu współpracy? Cóż, w świecie stworzonym przez Lema to odpowiednik innego języka, a jak się w takim przypadku porozumieć? Znakomita powieść, której w Lemotece nie mogło zabraknąć – polecamy ją w wersji audio w wykonaniu Jacka Rozenka.

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

8
Czerwona ofensywa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czerwona ofensywa
Piotr Langenfeld, StoryBox
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.04

Stalin z premedytacją wykrwawia Ludowe Wojsko Polskie walczące w szpicy natarcia. Kiedy Sowieci po pokonaniu Niemiec zwracają się przeciwko swoim dotychczasowym sojusznikom, zaskoczeni alianci płacą ogromną cenę za swoją łatwowierność. Tylko generałowie Anders i Patton nie dali się zaskoczyć i teraz opracowują śmiały plan... Jak zachowają się żołnierze LWP, co zrobią stacjonujące we Włoszech oddziały Andersa, czy Patton poderwie podległą mu 3 Armię i uda mu się zatrzymać czerwoną ofensywę?

37,90 zł
30,32 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,58 zł

9
Seria o Kathleen Turner. Tom 2. Zwróć się do mnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Seria o Kathleen Turner. Tom 2. Zwróć się do mnie
Dostępny
5 szt.

Zwróć się do mnie to drugi tom z bestsellerowej serii o przygodach Kathleen Turner, skromnej barmanki, którą życie zaskakuje na każdym kroku. Przeczytaj książkę – będziesz cieszyć się szczęściem bohaterki, a jej rozterki staną się Twoimi rozterkami. Ulegniesz osobistemu urokowi Kathleen Turner, a rekordowe tempo jej przygód odbierze Ci oddech. To książka, od której trudno się oderwać! Kathleen Turner ponownie jest w niebezpieczeństwie, tym razem z powodu związku z Blane'em, znanym adwokatem, biorącym udział w głośnej i trudnej sprawie, a jednocześnie ubiegającym się o stanowisko gubernatora stanu. Blane, by ją chronić, wzywa na pomoc swego przyrodniego brata, Kade'a, byłego agenta FBI. Kade i Kathleen wspólnie stawiają czoło przeciwnościom losu i walczą z ogarniającą ich coraz silniej wzajemną fascynacją. Próbują zachować lojalność wobec Blane'a, któremu oboje tak wiele zawdzięczają. Z którym z braci zwiąże się ostatecznie bohaterka? Seria „O Kathleen Turner” to znakomity romans sensacyjny, kryminał ze skomplikowanym z wątkiem erotycznym. Autorka doskonale buduje napięcie, pięknie przedstawia chwile namiętności i autentycznie opisuje emocje. Nie ogranicza się do wątku sensacyjnego, dotyka też kwestii ulotnych i nie zawsze dających się jasno nazwać ludzkich emocji oraz wynikających z nich zachowań i wyborów. Ukazał się już: • tom I – Nie zawracaj. W przygotowaniu: • tom III – Punkt zwrotny, • tom IV – Nie twój ruch, • tom V – Nie ma powrotu.

29,90 zł
15,85 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 14,05 zł

10
Rekrutacja i selekcja oparta na dowodach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rekrutacja i selekcja oparta na dowodach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.23

W publikacji przedstawiono najważniejsze elementy procesu rekrutacji i selekcji z punktu widzenia najnowszych międzynarodowych badań naukowych z tej dziedziny. Autor kompleksowo, przystępnie i z humorem omawia m.in. takie tematy jak: - psychologia rekrutacji i selekcji, - analiza pracy a modelowanie kompetencji, - efektywność pracy i jej pomiar, - testy psychometryczne, - badanie zachowania w selekcji kandydatów, - zbieranie i kombinacja danych. Menedżerowie i specjaliści HR znajdą w tej książce opis sposobów zwiększenia skuteczności i ograniczenia kosztów rekrutacji i selekcji, przydatne wskazówki, przykładowe narzędzia i pytania testów selekcyjnych, studenci i wykładowcy - pierwszy systematyczny przegląd wiedzy naukowej na temat rekrutacji i selekcji oraz jej przełożenie na praktykę, a osoby poszukujące pracy - informacje i rady oparte na badaniach na temat skuteczności zachowań kandydatów chcących pozyskać pracę oraz typowych zachowań rekruterów.

89,00 zł
80,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,90 zł

11
Giba. W punkt. Autobiografia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Giba. W punkt. Autobiografia
Niedostępny
Brak

Był jednym z najlepszych przyjmujących w historii siatkówki. Ale niewiele brakowało, by świat w ogóle o nim nie usłyszał. Zanim trzy razy zdobył mistrzostwo świata i został mistrzem olimpijskim, pokonał wiele przeszkód. Kiedy zachorował na białaczkę, lekarze przygotowywali się na najgorsze, a niespodziewane wyzdrowienie zgodnie nazwali cudem. Podobnie jak przeżycie upadku z drzewa, po którym na lewą rękę założyli mu 150 szwów… Podczas gdy jego rówieśnicy ganiali za piłką, on wolał w samotności odbijać ją rękami. Mimo że trenerzy próbowali wmówić mu, że jest za niski na siatkarza, ani myślał się poddać. Dopiął swego, zostając sportowcem, którego pokochała cała Brazylia. W autobiografii Giba po raz pierwszy opowiada o sekretach swojej kariery: dopingowej wpadce, nietypowej kontuzji, której nabawił się w łóżku, i ofercie z ligi polskiej. Odkrywa też kulisy wielkiej reprezentacji Brazylii, zdradzając, za co z drużyny wyrzucony został Ricardo, jak Canarinhos ustawili mecz z Bułgarią i ile butelek szampana dostali od Polaków po wygranej w finale mistrzostw świata. Szczera, barwna, pełna anegdot i nieznanych historii książka. Giba. W punkt to pozycja, obok której żaden fan siatkówki nie może przejść obojętnie! *** Tą książką pokazał, że sportowcy to też ludzie popełniający błędy. I potrafił się do tego przyznać.Piotr Gruszka

36,90 zł
28,41 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,49 zł

12
Anioł Reims i inne wiersze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anioł Reims i inne wiersze
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.03

"Anioł Reims i inne wiersze" Olgi Siedakowej to pierwszy w języku polskim tom czołowej przedstawicielki rosyjskiej poezji metafizycznej. Jej twórczości skonstruowana na wyrafinowanym poziomie intelektualnym opiera się na trzech filarach - wczesne chrześcijaństwo, starożytność słowiańska i antyczna oraz Daleki Wschód. Hipnotyzujące wiersze skłaniają do spojrzenia na świat z dystansem do rzeczywistości materialnej i refleksji nad uniwersalizmem naszej cywilizacji. Poezję Olgi Siedakowej wybrał i przełożył na polski Adam Pomorski.

29,90 zł
22,13 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

13
Tęsknota i przeznaczenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tęsknota i przeznaczenie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.08

Na Ziemi jest czternaście górskich masywów przekraczających magiczną granicę 8000 metrów. Podczas gdy mężczyźni zakończyli zdobywanie szczytów Korony Himalajów w latach sześćdziesiątych XX wieku, pierwsze kobiety stanęły na szczycie ośmiotysięcznym wiele lat później, gdy sukcesem zakończyła się japońska wyprawa na Manaslu w 1974 roku.Tęsknota i przeznaczenie to opowieść o pierwszych kobiecych wejściach na wszystkie ośmiotysięczniki, na szerokim tle zagadnień geograficznych, religijnych i politycznych, które stanowią nieodłączny aspekt wspinaczki w górach najwyższych. Dina Sterbova ciekawie i rzetelnie opisuje nie tylko niezwykłe historie bohaterek - te zakończone sukcesem, jak i te tragiczne - lecz również przemiany, jakie zaszły we wspinaczce wysokogórskiej w ostatnich dekadach. Autorka przez czternaście lat gromadziła informacje o pierwszych kobietach, które stanęły wierzchołkach górskich olbrzymów. Wiele bohaterek odwiedziła, żeby wysłuchać ich opowieści i zdobyć niepublikowane dotąd zdjęcia, a do niektórych faktów dotarła mozolnie przekopując przepastne archiwa różnych organizacji wysokogórskich.Losy pierwszych kobiet, które stanęły na ośmiotysięcznikach, często bywały bardzo złożone, nierzadko tragiczne, a spełnienie marzeń o himalajskich szczytach wymagało nie tylko ogromnej siły, wspinaczkowego mistrzostwa, determinacji, odwagi i ciężkiej pracy, lecz także umiejętności przezwyciężenia olbrzymiego obciążenia psychicznego. Niestety spełnienie ośmiotysięcznych marzeń często okupione było łzami i krwią, a nierzadko wymagało zapłacenia najwyższej ceny.Ta niezwykła książka jest opartą na rzetelnych źródłach historią wielkiej pasji, na którą składa się szereg niezwykłych biografii oraz dokumentacja trwającej dwadzieścia sześć lat odysei, w której autorka również brała udział.

49,90 zł
38,42 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,48 zł

14
Gdzie Jest Dory? Aquabeads. Zestaw z łatwą podkładką - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdzie Jest Dory? Aquabeads. Zestaw z łatwą podkładką
Epoch
Niedostępny
Brak

„Gdzie jest Dory?” to przepiękna animacja Disney'a, która zachwyca odbiorców w każdym wieku. Film cieszy cudownymi obrazami, ale także zabawną fabułą... Teraz każdy kreatywny przedszkolak może stworzyć świat rybki Dory w swoim pokoiku, a wszystko to za pomocą zestawów Aquabeads. Z magicznych, wielobarwnych koralików powstaną trwałe postaci z rafy, z którymi dzieci będą mogły odgrywać sceny z bajki. Zawartość opakowania: • kolorowe koraliki, • podkładka do układania, • długopis, • spryskiwacz, • instrukcja, • 4 szablony. Aquabeads to kreatywne zestawy wielobarwnych koralików, dzięki którym dzieci mogą tworzyć najróżniejsze, trwałe dzieła. Wystarczy wybrać szablon i użyć specjalnie zaprojektowanej podkładki, aby ułożyć koraliki w odpowiednich miejscach, a następnie spryskać je wodą, by koraliki w magiczny sposób trwale się ze sobą spoiły. Przy tworzeniu kolorowych dzieł można posługiwać się gotowymi szablonami wielokrotnego użytku, albo komponować swoje własne wzory.

44,15 zł
40,62 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,53 zł

15
Aquabeads. Gdzie Jest Dory? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aquabeads. Gdzie Jest Dory?
Epoch
Niedostępny
Brak

„Gdzie jest Dory?” to przepiękna animacja Disneya, która zachwyca odbiorców w każdym wieku Film cieszy cudownymi obrazami, ale także zabawną fabułą... Teraz każdy kreatywny przedszkolak może stworzyć świat rybki Dory w swoim pokoiku, a wszystko to za pomocą zestawów Aquabeads. Z magicznych, wielobarwnych koralików powstaną trwałe postaci z rafy, z którymi dzieci będą mogły odgrywać sceny z bajki. Zawartość opakowania: • kolorowe koraliki, • podkładka do układania, • pojemniczek do przechowywania koralików, • długopis, • spryskiwacz, • instrukcja, • 3 arkusze.

66,17 zł
60,88 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,29 zł

16
Karnet DLR, mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet DLR, mix
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.11

Kolorowy karnet z kopertą, seria DLR, mix wzorów. Uwaga! Wzór wybierany losowo!

8,10 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 1,4%
oszczędzasz 0,11 zł

17
Splątanie czasu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Splątanie czasu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.07

Zajęci codziennymi sprawami i nieustannie wystawieni na działanie zewsząd ogarniającego szumu informacyjnego, tak naprawdę niewiele rozumiemy z otaczającej nas rzeczywistości. Godzimy się na ograniczenia naszego zmysłowego poznania i nie zastanawiamy nad tym, dlaczego przyroda jest taka, a nie inna. Nie rozważamy, jak powstaje światło, dzięki któremu może istnieć życie, ani dlaczego pamiętamy przeszłość, a nie przyszłość. Nie mamy też pewności, skąd wziął się Wszechświat i kto lub co ustala rządzące nim prawa...

17,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,3%
oszczędzasz 2,91 zł

18
Blok ekipa. Na melanżu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blok ekipa. Na melanżu
MDR, od 18 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.06

Alkoholowa gra karciana w klimacie i z postaciami Blok Ekipy! Idealny zestaw na rozkręcenie każdej imprezy! Dziewczyno i chłopaku, bądźcie uczciwi i dajcie się ponieść melanżowi! Zawartość pudełka: • 55 ilustrowanych kart z bohaterami Blok Ekipy, • instrukcja.

19,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 9,6%
oszczędzasz 1,91 zł

19
Aquabeads. Gdzie jest Dory? Dory i przyjaciele - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aquabeads. Gdzie jest Dory? Dory i przyjaciele
Epoch
Niedostępny
Brak

Wybierz Dory, korzystając z tego zestawu Aquabeads. Dory i przyjaciele. Korzystając z 650 koralików w 14 kolorach i 3 arkuszy z szablonami, możesz stworzyć Dory, Baileya, Destiny i Hanka, a potem przeżywać z nimi własne przygody w domu.

67,00 zł
61,64 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,36 zł

20
Gdynia i Wybrzeże. Przewodnik ilustrowany z mapkami. Reprint z 1933 roku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdynia i Wybrzeże. Przewodnik ilustrowany z mapkami. Reprint z 1933 ro...
Dostępny
12 szt.

Kariera Gdyni rozpoczęła się w 1923 roku, gdy w miejscu małej rybackiej wioski zaczęło powstawać nowe portowe miasto, mające stać się dumą II Rzeczypospolitej. Reprint przewodnika, który ukazał się w 1933 roku nakładem Ligi Morskiej i Kolonialnej, prezentuje miasto i jego historię, a także tematy morskie: port, polską flotę wojskową i handlową oraz przemysł rybacki. Autorzy książki proponują kilka tras zwiedzania Gdyni i innych miejscowości polskiego Wybrzeża. Część praktyczna przedstawia możliwości dotarcia do miasta i przepisy obowiązujące na granicy z Wolnym Miastem Gdańskim. Znajdują się w niej także informacje o poszczególnych miejscowościach Wybrzeża, działających w nich hotelach i pensjonatach. Książkę uzupełniają dwie schematyczne mapki – Gdyni i Wybrzeża.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

21
Empatia i mózg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Empatia i mózg
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.01

Książka jest bardzo udaną próbą pogłębionej i wielokierunkowej analizy zależności, jakie zachodzą między pojęciem czy konstruktem empatii a tymi wewnętrznymi regulatorami aktywności człowieka, które można bezpośrednio powiązać ze strukturalnymi i funkcjonalnymi właściwościami mózgu. W swoim podstawowym zamyśle praca stanowi próbę komplementarnego ujęcia dwóch głównych nurtów badań nad zjawiskiem empatii. Pierwszy z nich ma charakter ściśle psychologiczny i dotyczy zarówno analizy mechanizmów samego zjawiska empatii, jej typów, manifestacji, kształtowania się w toku rozwoju i dojrzewania, jak i jej społecznych oraz interpersonalnych konsekwencji. Drugi nurt badań nad empatią ma wymiar zdecydowanie bardziej biologiczny i jest związany ze spektakularnym rozwojem neuronauk spowodowanym przede wszystkim szerokim zastosowaniem nieinwazyjnych metod badania funkcjonującego mózgu oraz odkryciem neuronów lustrzanych. Przedstawione przez autorów rozważania znacznie poszerzają wiedzę o skomplikowanych relacjach, jakie zachodzą między mózgiem, w tym zwłaszcza wewnętrznymi regulatorami zachowania, które można odnieść bezpośrednio do jego strukturalnych i funkcjonalnych właściwości, a rozwojem i stanem empatycznych dyspozycji. Rozważania i wnioski zawarte w monografii mają też ważny aspekt praktyczny. Będą przydatne zarówno w pracy klinicznej, na przykład podczas rozważań nad genezą tych zaburzeń osobowości, które manifestują się różnymi deficytami emocjonalnymi, jak i dla neuropsychologów analizujących zaburzenia różnorodnych funkcji i procesów psychicznych. Korzystać też z nich będzie można w opiniowaniu sądowo-psychologicznym, w profilaktyce, prewencji czy oddziaływaniach rehabilitacyjnych. Istnieje także możliwość i potrzeba wykorzystania wyników badań w programach resocjalizacyjnych i terapeutycznych, w opiece postpenitencjarnej lub też w codziennej praktyce instytucji zajmujących się wychowaniem, zaburzeniami socjalizacji i rozwoju społecznego”. – Z recenzji prof. dr. hab. Józefa K. Gierowskiego

39,90 zł
33,12 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

22
Komunikowanie o bezpieczeństwie. Medialny obraz zagrożeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komunikowanie o bezpieczeństwie. Medialny obraz zagrożeń
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.01

Książka, którą oddajemy w ręce czytelników, jest pierwszą na polskim rynku próbą usystematyzowania problemów związanych z komunikowaniem o bezpieczeństwie. Relacjonowanie śmiertelnych wypadków, kataklizmów, katastrof i zbrodni oraz sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu jest dla reportera jednym z największych wyzwań zawodowych. Dziennikarze, podobnie jak policjanci, strażacy i lekarze, widzą nieraz to, czego większość ludzi wolałaby nie oglądać. Jak zatem mówić o ofiarach, aby uszanować ich godność i wrażliwość odbiorców, którzy coraz częściej dostrzegają w mediach pogoń za sensacją i nadmierne epatowanie okrucieństwem? Jak relacjonować dramatyczne wydarzenia, nie przeszkadzając służbom ratunkowym? Ile czasu upłynie, zanim ofiarom wypadku i poszkodowanym przestanie się zadawać pytanie: „Jak się Pan(i) czuje?”. Na te i inne pytania poszukują odpowiedzi policjanci, psycholodzy, dziennikarze, rzecznicy prasowi, językoznawcy, medioznawcy, politolodzy i prawnicy, których rozważania znajdują się na kartach przedstawionej książki.

39,90 zł
33,12 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

23
Ryzyko katastroficzne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ryzyko katastroficzne
Dostępny
4 szt.

Książka jest przeznaczona dla osób zawodowo związanych z sektorem ubezpieczeń, pracowników administracji rządowej i samorządowej, studentów uczelni i kierunków ekonomicznych.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

24
Dora poznaje świat. Kolory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

25
Dora poznaje świat. Cyfry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

26
Lwia Straż. Ćwiczę rękę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lwia Straż. Ćwiczę rękę
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.02

„Ciekawski przedszkolak” to jeden z elementów programu edukacyjnego „Ciekawski”. W jego skład wchodzą opracowane przy udziale pedagogów serie: „Ciekawski Bobas", „Ciekawski Maluch", „Ciekawski przedszkolak". Ćwiczę pamięć to książka z serii „Ciekawski przedszkolak", w której autorzy skupiają się na zadaniach wspomagających trening pamięci. Rozwiązując ćwiczenia, dziecko doskonali spostrzegawczość, zdolność koncentracji i zapamiętywania oraz trenuje logiczne myślenie. Są to umiejętności kluczowe w dalszej edukacji. „Ciekawski przedszkolak" to doskonały pomysł na połączenia nauki z zabawą i pomoc dla rodziców, którzy wspierają wszechstronny rozwój swoich dzieci.

9,80 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,5%
oszczędzasz 1,81 zł

27
Gdzie jest Dory. Ćwiczę pamięć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdzie jest Dory. Ćwiczę pamięć
Dostępny
13 szt.

„Ciekawski przedszkolak” to jeden z elementów programu edukacyjnego „Ciekawski”. W jego skład wchodzą opracowane przy udziale pedagogów serie: „Ciekawski Bobas", „Ciekawski Maluch", „Ciekawski Przedszkolak". Ćwiczę pamięć to książka z serii „Ciekawski Przedszkolak", w której autorzy skupiają się na zadaniach wspomagających trening pamięci. Rozwiązując ćwiczenia, dziecko doskonali spostrzegawczość, zdolność koncentracji i zapamiętywania oraz trenuje logiczne myślenie. Są to umiejętności kluczowe w dalszej edukacji. „Ciekawski Przedszkolak" to doskonały pomysł na połączenia nauki z zabawą i pomoc dla rodziców, którzy wspierają wszechstronny rozwój swoich dzieci.

9,00 zł
7,99 zł

Rabat 11,2%
oszczędzasz 1,01 zł

28
TATRZAŃSKI PARK NARODOWY MAPA TURYSTYCZNA 1:30 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TATRZAŃSKI PARK NARODOWY MAPA TURYSTYCZNA 1:30 000
Dostępny
2 szt.

Mapa zawiera: * schemat szlaków pieszych, * profile wysokościowe, * plan Zakopanego, * szlaki narciarskie, * trasy rowerowe.

7,00 zł
4,99 zł

Rabat 28,7%
oszczędzasz 2,01 zł

29
Strażak Sam 3. Przygoda w latarni morskiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strażak Sam 3. Przygoda w latarni morskiej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2017.01.19

Jest odważny i wszystkim pomaga. Kocha swoją pracę i jest w niej najlepszy. Wystarczy, że ktoś wpadnie w tarapaty, a Strażak Sam porzuca swoje zajęcie i pędzi na pomoc. Co stanie się na latarni morskiej? I czy Strażak Sam sobie z tym poradzi? Sprawdźcie koniecznie!

7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

30
Nie zawracaj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie zawracaj
Dostępny
9 szt.

Pierwszy tom z nowej serii to znakomity romans sensacyjny, kryminał ze skomplikowanym wątkiem erotycznym. Autorka znakomicie buduje napięcie, pięknie przedstawia chwile namiętności a sceny łóżkowe są odważne i pełne zmysłowości. Ukazuje autentyczność kobiecej reakcji na wydarzenia takie, jak morderstwa, ludzka agresja, pogoń, ucieczka czy radzenie sobie z własnym lekiem, strachem i emocjami. Książka posiada walory zagadkowości, dotyka kwestii delikatnych, ulotnych, nie zawsze dających się jasno nazwać ludzkich emocji i wynikających z nich zachowań i wyborów. Akcja rozwija się wartko, trzyma w napięciu, czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Kathleen Turner, dwudziestoczterolatka z prowincjonalnego miasteczka w stanie Indiana, po śmierci rodziców (ojciec – policjant, zginął w akcji, matka zmarła na raka) zmuszona jest rzucić studia prawnicze, sprzedać dom i przeprowadzić się do stolicy stanu, Indianapolis. Tu, aby się utrzymać, podejmuje dwie prace – w dzień jako goniec w dużej firmie prawniczej, a wieczorami jako barmanka. Wkrótce na skutek niefortunnego zdarzenia ma okazję bliżej poznać jednego z partnerów w firmie – znanego z częstych przelotnych romansów Blane’a Kirka. Jednocześnie poprzez śmierć sąsiadki zostaje uwikłana w aferę dotyczącą fałszowania elektronicznych wyników wyborów do władz stanowych. Przypadkowo dowiaduje się, że w tę samą aferę zamieszany jest jej pracodawca, a teraz również kochanek. W miarę, jak akcja nabiera tempa i staje się coraz bardziej sensacyjna, romans Kathleen i Blane’a staje się jeszcze bardziej płomienny. “Blane i Kade to były wspaniałe postacie. Sposób, w jaki oddziaływali na Kathleen, był fascynujący jak tajemnica. Obaj byli tak różni, i choć to trudno zrozumieć, czytanie o nich sprawiało mi wielką przyjemność przez cały czas, żeby zobaczyć, co będzie z każdym z nich …. Uważam, że złożoność ich relacji była bardzo intrygująca.” – The Edible Bookshelf “Autorka umiała utrzymać zainteresowanie przez cały czas. Było tyle zwrotów akcji, nie wiedziałem, co się zaraz stanie. Kiedy tylko byłem pewny, albo wyobrażałem sobie albo byłem pewny że znam tę postać, pani Snow mówiła mi, że się mylę. Podobało mi się to, bo mnie trzymało przy książce i nie wiedziałem, co się za chwilę zdarzy.” – Reading Between the Wines “Byłem w napięciu przez większość tej powieści. No Turning Back to książka, którą z pewnościa powinniście dodać do swojej listy lektur i powinniście dopilnować, żeby zdobić następny tom z tej serii. Nie będziecie rozczarowani!” – Guilty Pleasures Book Review “Prawnicy, zbiry, politycy, technologia, morderstwo, intryga i silny pociąg fizyczny, trudno się rozstać z pierwszym tomem tej serii. Są zakręty i zwroty akcji, a Kathleen nie jest pewna komu może zaufać, włączając w to również jej przystojnego szefa Blane’a!” – Romancing the Book “Obaj mężczyźni, Blane i Kade, są równie seksowni, mroczni i tajemniczy, wszystko im się udaje, są inteligentni, I jeśli o mnie chodzi, to byłam rozdarta między nimi. Raz myślałam, że popieram jednego, a wtedy robił coś, że mówiłam “co, do cholery”, a moja lojalność kierowała mnie do drugiego. A potem on się poprawiał i znowu byłam za nim. A tak poważnie to wybór między jednym a drugim to jak wybór między lewą a prawą skarpetką.” – Drashley Hampton

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

31
Paradox - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paradox
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.31

Rosnące rozwarstwienie ekonomiczne, hegemonia wielkich koncernów i banków, nieudolność polityków, globalne ocieplenie, nowe choroby i zmutowane wirusy. Problemy współczesnego świata można by wymieniać w nieskończoność. Każdemu wydaje się, że na te tematy wie wszystko i w dodatku najlepiej. A gdyby tak się zatrzymać i zastanowić głębiej nad przyczyną nękających ludzkość nieszczęść? Być może jesteś jak główny bohater, Chris, którego nawiedza piękna istota z równoległego świata. Posłuchaj jej uważnie, bo choć nie mieszka pośród nas, dobrze zna nasze bolączki, a przede wszystkim dostrzega to, co umyka nam na co dzień. Wszak z dystansu pewne rzeczy widać lepiej...

23,00 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,1%
oszczędzasz 6,01 zł

32
Zbiór historii nietypowych. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbiór historii nietypowych. Tom 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Żyj tak, aby nie umierać. Nietypowe historie wielkich indywidualności. Przed Tobą zbiór historii kilku wielkich indywidualności. Wśród nich jest Nathan, którego czeka zadanie zabicia smoka; Morie, Idący na Śmierć, obarczony brzemieniem dokonywania słusznych wyroków oraz G. i M. – artysta i dziewczyna z Podziemia, chcący w końcu wyjść na Powierzchnię. Choć każda „przygoda” jest inna, a bohaterowie zupełnie różni, wszystkie ich działania oraz dalsze wydarzenia sprowadzają się do przywrócenia światu sprawiedliwości. Czy sprostają przewrotności losu?

33,00 zł
24,09 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,91 zł

33
Zapomniany geniusz. Lise Meitner - pierwsza dama fizyki jądrowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapomniany geniusz. Lise Meitner - pierwsza dama fizyki jądrowej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.11.26

"Opowieść o genialnej kobiecie, która musiała przekonywać świat o swoim geniuszu". Małgorzata Sobieszczak-Marciniak Biografia austriackiej uczonej uznanej dziś za matkę fizyki jądrowej. Kobiety niezwykle pracowitej, o wielkim umyśle i charakterze, o ogromnym dorobku naukowym, a przy tym serdecznej, pełnej ciepła i szacunku dla innych. Lise Meitner była nominowana aż piętnaście razy do Nagrody Nobla i gorąco rekomendowana przez samego Nielsa Bohra oraz Maxa Plancka, nigdy nie została doceniona tą prestiżową nagrodą, choć na nią z pewnością zasłużyła. Zawsze zostawała w cieniu mężczyzn naukowców. Jako pierwsza zrozumiała zjawisko rozszczepienia jądra atomowego, ale i wtedy to odkrycie zostało przypisane mężczyźnie. Pacyfistka z przekonania, została okrzyknięta matką bomby atomowej. Była kobietą i Żydówką – to wystarczyło, żeby utrudniać rozwój jej kariery. Nie wystarczyło jednak, żeby ją zahamować!

38,00 zł
27,74 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,26 zł

34
Obok - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obok
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.31

Ona to kobieta po przejściach. Niegdyś kochająca żona, szefowa działu ważnej instytucji, osoba, której życie układało się jak w bajce. Dziś szuka od nowa sensu i celu. Upada i podnosi się. Wyjechała, aby w Holandii odbudować siebie i skierować swój los na nowe, nieznane tory. A przy okazji obserwuje i dzieli się z czytelnikami spostrzeżeniami dotyczącymi holenderskiej krainy, jej mieszkańców, amsterdamskich imprez i...własnego zapętlenia. "Wiecie, jak to jest, kiedy kilka myśli snuje się tak długo i uparcie, że zaczynają tworzyć pętle i kołtuny? Jak długie włosy. Mam długie włosy, bardzo rozpoznawalne, mało kto nosi takie długie, właśnie dlatego, że niepraktyczne – kołtunią się. Tak samo z myślami – im dłużej jakiś temat rośnie w głowie, tym ciężej go usunąć".

29,00 zł
21,17 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,83 zł

35
Bejbi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bejbi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.31

Bejbi to historia cynicznego mizogina, który sądzi, że jest Pigmalionem. Hary Rosa snuje nielinearną opowieść, wciągając czytelnika w świat erotycznych fascynacji, literackich dygresji, pseudo historycznych dywagacji i filozoficzno-metafizycznych dociekań. To opowieść o poszukiwaniu samego siebie, przyczyn, które sprawiają, że jest się tym, kim się jest i tam, gdzie się jest. To ironiczna alegoria konsumpcjonizmu podszytego „dyskretnym wdziękiem nihilizmu”. Ta mikro powieść to również zaproszenie do wspólnej zabawy formą i samym aktem komunikacji.

24,00 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,01 zł

36
Czytaj, dotykaj, słuchaj. Kopciuszek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytaj, dotykaj, słuchaj. Kopciuszek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.23

Witajcie w świecie baśni! Ta dźwiękowo-dotykowa książeczka przybliży wam historię Kopciuszka. Na każdej stronie kryje się magia! Pod dotykiem waszych palców ulubione postacie zbudzą się do życia...

30,00 zł
23,70 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

37
Lida - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lida
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.12

Białoruś najpierw polska, potem sowiecka, jeszcze później niemiecka, a na końcu znowu sowiecka. Podeptana, zdruzgotana, wyjałowiona, zgorzkniała. A mimo to dla kilkuletniego Alika, zmuszonego wraz z rodzicami w 1957 roku do wyjazdu do nieznanej, komunistycznej Polski, najcudniejsze miejsce we wszechświecie. Gdzie wszystko jest inne, wyjątkowe, lepsze – ludzie, krajobrazy, język, smaki, zapachy. I o tej baśniowej niemalże krainie jest Lida – jedna z najważniejszych książek, wydanych po 1989 roku. Jesteśmy tu z autorem, którego słowa sprawiają, iż podążamy za nim zafascynowani tym wszystkim, co ukształtowało Aleksandra Jurewicza. Trochę zazdrośni, trochę smutni, trochę szczęśliwi, ale przede wszystkim oczarowani tym wszystkim, co emanuje ze słów Lidy. Urokowi Lidy uległ także Czesław Miłosz, przyznając jej Swą Nagrodę.

29,90 zł
23,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

38
Dziennik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.11

Dziennik „Boga tańca”, tancerza, który zmienił oblicze współczesnego baletu. Niżyński zaczął pisać „Dziennik” po swoim ostatnim występie i przerwał zaledwie po paru tygodniach, odizolowany od świata w sanatorium dla obłąkanych. Jego „Dziennik” to dokument wewnętrznego życia geniusza, niezwykłe świadectwo postępującej schizofrenii, szczególny obraz przeżyć, otaczających go ludzi, wrodzonej naiwności dziecka, nadwrażliwości i nigdy niezaspokojonej tęsknoty za miłością.

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

39
Kobiety z Czerwonych Bagien. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiety z Czerwonych Bagien. Audiobook
Grażyna Jeromin-Gałuszka, StoryBox
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.05

Wzruszająca historia kilku pokoleń niezwykłych kobiet W Czerwonych Bagnach od zawsze mieszkały kobiety. Mężczyźni pojawiali się tu na krótko i zaraz odchodzili... Klątwa czy przypadek? Julianna, Amelia, Rozalia, Anastazja – kolejne pokolenia mieszkanek domu nauczyły się walczyć samotnie z przeciwnościami losu, który nie szczędził im tragicznych doświadczeń. To miejsce było ich azylem, dawało siłę i poczucie bezpieczeństwa. Do Czerwonych Bagien przyjeżdża Kornelia, najmłodsza z rodu samotnic, by dojść do siebie po niedawnych ciężkich przejściach. Ona też urodziła córeczkę i także wychowuje ją sama. Zbliża się dzień setnych urodzin prababki Rozy. Dla Kornelii będzie to początek nowego...

27,90 zł
22,32 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,58 zł

40
Fenomen młodych pisarzy w literaturze włoskiej końca XX wieku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fenomen młodych pisarzy w literaturze włoskiej końca XX wieku
Niedostępny
Brak

Starzejący się wiek XX, paradoksalnie, zbiega się z kolejną nawracającą falą "retoryki młodości", czego wyrazem w literaturze włoskiej jest m.in. fenomen "młodych pisarzy", usankcjonowany ostatecznie na Targach Książki we Frankfurcie w roku 1985. Zjawisko to, będące po części produktem strategii marketingowych przemysłu wydawniczego, wpisuje się w ważną cezurę w historii literatury włoskiej, wynikającą z wymiany pokoleniowej, jaka ma wówczas miejsce, oraz z głębszych zmian natury czysto literackiej, związanych także z nowym postmodernistycznym paradygmatem. "Młodzi pisarze" końca XX wieku - wbrew upraszczającym założeniom tej formuły - okazują się być jednak dość pojemnym i wieloznacznym pojęciem, mieszczącym w sobie niejednorodne tendencje stylistyczne i tematyczne. Niniejsza pozycja stawia sobie za cel systematyczny opis - na ile pozwala nań niewielki dystans czasowy - oraz przybliżenie polskiemu czytelnikowi zjawiska i literatury "młodych pisarzy", stanowiącej znaczący fragment najnowszej historii literatury włoskiej.

16,99 zł
Powiadomienie
41
Innowacyjność usług bizesowych w podnoszeniu konkurencyjności przedsiębiorstw - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Innowacyjność usług bizesowych w podnoszeniu konkurencyjności przedsię...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.19

Współcześnie w sektorze usług coraz większego znaczenia nabierają usługi biznesowe. Ich rozwój wiąże się z coraz szerszym stosowaniem outsourcingu. Autorzy podjęli próbę zidentyfikowania przejawów innowacyjności usług biznesowych jako czynników podnoszenia poziomu konkurencyjności przedsiębiorstw oraz motywów i zakresu korzystania z tych usług przez przedsiębiorstwa działające na polskim rynku. Ocenili także zasady współpracy pomiędzy podmiotami świadczącymi usługi biznesowe i korzystającymi z tych usług oraz wskazali sposoby jej doskonalenia. Książka jest przeznaczona dla osób zainteresowanych problematyką innowacyjności i usług biznesowych, a także środowisk naukowych oraz podmiotów świadczących i nabywających takie usługi.

54,90 zł
41,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

42
Kreska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kreska
Dostępny
5 szt.

Wiersze Pawła Tańskiego są ciemną magmą wyobraźni, rozwijają się meandryczną logiką, w rytmie sennego porządku, gdzie jak w dobrze znanym kącie, powracają stare graty-tematy. Słowa często testują różne częstotliwości języka, jego tony i półtony, sny i mary. W poezji tej spotyka się wyobraźnia wyzwolona z wszelkich rutynowych okoliczności i język, który wymyka się i nie daje się ujarzmić, niczym narowisty źrebak, młody szczeniak. Rozchwiana semantycznie składnia ciągnie język na manowce. Poruszamy się po omacku, jak w ciemnym pokoju, którego podłoga skrzypi w takt onirycznych piosenek The Beatles. Zapętlamy się w kolejnych wierszach i kręcimy się w kółko wokół różnych osi. Kosmos, hotel, kreski. Trzy, dwa, jeden! Bartosz Suwiński

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

43
Bezpieczeństwo w skale i lodzie. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezpieczeństwo w skale i lodzie. Tom 3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.14

Nie od dziś wiadomo, że w wypadku sportów związanych z górami lepiej uczyć się na cudzych błędach, gdyż własne mogą zakończyć się tragicznie. "Bezpieczeństwo i ryzyko" to legendarny poradnik na temat górskich niebezpieczeństw, wytrzymałości sprzętu, technik asekuracji i ratownictwa. Autor, Pit Schubert, przez długie lata był przewodniczącym Komisji Bezpieczeństwa Niemieckiego Towarzystwa Alpejskiego i osobiście brał udział w dochodzeniach związanych z wieloma opisanymi w książce wypadkami.

59,00 zł
41,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,70 zł

44
Królewna Śnieżka Czytaj Dotykaj Słuchaj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królewna Śnieżka Czytaj Dotykaj Słuchaj
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.29

Witajcie w świecie baśni! Ta dźwiękowo-dotykowa książeczka przybliży wam znaną i lubianą historię Królewny Śnieżki. Na każdej stronie kryje się magia! Pod dotykiem waszych palców ulubione postacie zbudzą się do życia?

30,00 zł
23,70 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

45
Zeszyty komiksowe 7/2007 Rocznice, rocznice? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyty komiksowe 7/2007 Rocznice, rocznice?
Niedostępny
Brak

Rok 2007 obfituje w komiksowe rocznice. Redakcja Zeszytów Komiksowych postanowiła skorzystać z tej okazji i przedstawić znanych bohaterów i twórców w nowym świetle i z nowymi detalami oraz przypomnieć tych, którzy ulegli zapomnieniu. 50. rocznicę powstania obchodzą w tym roku świetnie wszystkim znani Tytus, Romek i A'tomek. Nie wyobrażaliśmy sobie numeru Zeszytów bez nawiązania do tego komiksu - publikujemy więc jeden artykuł na jego temat, kilka zainspirowanych nim krótkich komiksów oraz (po raz pierwszy w Polsce) szczegółową bibliografię występów Tytusa i jego przyjaciół na stronach czasopism, kalendarzy i w innych parafernaliach. Za zgodą Papcia przedrukowujemy również szereg komiksów i ilustracji ze Świata Młodych, nie wznowionych jak dotąd w żadnej innej publikacji. W tym roku przypada również 25-ta rocznica publikacji ostatniego zeszytu z serii o Kapitanie Żbiku, do której rysunki przez wiele lat wykonywał Jerzy Wróblewski. Jest to świetna okazja do zaprezentowania naszym czytelnikom rozszerzonej biografii tego artysty, uzupełnionej szeregiem wcześniej niepublikowanych zdjęć, rysunków i innych ilustracji, a także dwuplanszową parodią komiksów o Kapitanie ze Szpilek. Blok rocznicowy kończymy czasopismem Przygoda, które obchodzi w tym roku 50. rocznicę swojego powstania. Pismo to zaistniało na fali popaździernikowej odwilży i miało, jak na tamte czasy, bardzo odważną zawartość. Niestety, zostało zamknięte po niespełna dwóch latach. W tym numerze przypominamy Przygodę nie tylko przy pomocy wyśmienitych artykułów na jej temat (Adama Ruska i Marka Misiory), ale również publikując przedruk szesnastu oryginalnych plansz komiksowych z tego pisma.

19,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

46
Pielęgniarstwo we współczesnym położnictwie i ginekologii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pielęgniarstwo we współczesnym położnictwie i ginekologii
Dostępny
47 szt.

W podręczniku omówiono zagadnienie płodności kobiety, fizjologiczny przebieg ciąży, porodu i połogu oraz opiekę nad kobietą w okresie okołoporodowym. Przedstawiono fizjopatologię oraz pielęgnowanie noworodka dojrzałego i urodzonego przedwcześnie. Wiele miejsca poświęcono powikłaniom ciąży, chorobom i operacjom ginekologicznym oraz opiece pielęgniarskiej w tych sytuacjach. W każdym z rozdziałów wyszczególniono cele kształcenia oraz zamieszczono ćwiczenia sprawdzające, co podnosi wartość dydaktyczną podręcznika.

159,00 zł
147,87 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 11,13 zł

47
Zeszyty komiksowe 6/2007 Krzysztof Gawronkiewicz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyty komiksowe 6/2007 Krzysztof Gawronkiewicz
Niedostępny
Brak

Rok temu, w czwartym numerze Zeszytów pisaliśmy o dawnym komiksie polskim, jesienią - o polskich badaniach tego medium. Tym razem wracamy do współczesności i prezentujemy monografię (a może raczej: próbę monografii) Krzysztofa Gawronkiewicza. Gawronkiewicz w środowisku komiksowym owiany jest niemal legendą, ale jest też znany szerszej publiczności dzięki takim komiksom jak Mikropolis i Achtung Zelig!. Dodatkowo, artysta unika światła jupiterów i nie jest aktywny w środowisku, przez co jego prace są znane o wiele lepiej niż on sam. Jest też pierwszym od wielu lat polskim rysownikiem komiksów, któremu udało się na poważnie zadebiutować na Zachodzie. Narażając się na chichot Gombrowiczowskiego ducha, chciałoby się powiedzieć, że Gawronkiewicz wielkim artystą jest. Na poparcie tej tezy publikujemy w tym numerze Zeszytów szereg analiz i esejów. Przybliżamy naszym czytelnikom również postać artysty, publikując wywiady z nim i z jego żoną, szczegółową notę biograficzną i bibliografię. Dzięki pomocy Krzysztofa reprodukujemy też ponad 25 jego nieznanych rysunków, szkiców i fragmentów komiksów. Ten dobór materiałów powinien zadowolić i zagorzałych wielbicieli twórczości Gawronkiewicza, i jego przygodnych czytelników, a także całkiem nowych fanów. Jak zwykle, publikujemy też teksty na temat bieżącej sytuacji na rynku i recenzje kilku nowości oraz przedstawiamy dwa ciekawe komiksy zagraniczne: czeski i amerykański.

19,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

48
Zabawa z ortografią. Ćwiczenia utrwalające pisownię wyrazów z i-j. Dla uczniów klas IV-VI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawa z ortografią. Ćwiczenia utrwalające pisownię wyrazów z i-j. Dla...
Niedostępny
Brak

Ćwiczenia pozwalają w przyjemny sposób poznać i zapamiętać zasady pisowni, jak również utrwalić prawidłowe wzorce wyrazów z „i” i „j” niedających się wytłumaczyć zasadami ortograficznymi. Poprzez powtarzanie i wielokrotne zapisywanie tych samych słów podczas wykonywania różnych ćwiczeń dziecko zapamiętuje ich prawidłową pisownię. Zeszyt ten przygotowany jest dla dzieci w wieku od 10 do 12 lat. Można też z niego korzystać podczas pracy z uczniami klas gimnazjalnych. Książka składa się z 18 kart. Każda karta zawiera pięć ćwiczeń – na pięć dni tygodnia. Zadania są tak zaprojektowane, żeby wykonanie jednego nie zajmowało więcej czasu niż 10–15 min. Taki rozkład materiału pozwala na utrzymanie systematyczności pracy. Podczas wykonywania ćwiczeń dziecko pracuje nad poprawieniem funkcjonowania analizatora wzrokowego i słuchowego, ćwiczy spostrzeganie i słuch fonematyczny oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Metoda ta powstała w wyniku wieloletniej pracy Autorki z dziećmi dyslektycznymi w Pracowni Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Zestaw „Zabawa z ortografią” jest wspaniałą pomocą podczas pracy z dziećmi z trudnościami w nauce pisania (dysleksja, dysgrafia, koncentracja uwagi, percepcja wzrokowa). Mogą z niego korzystać zarówno reedukatorzy, jak i rodzice.

19,99 zł
Powiadomienie
49
Pieczątki Multiprint Smiley World 7 sztuk w walizce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieczątki Multiprint Smiley World 7 sztuk w walizce
Niedostępny
Brak

Zestaw pieczątek w walizce z akcesoriami Smiley World : 7 pieczątek, wykonanych z drewna i kauczukowej gumy, pudełko z tuszem oraz pisaki do kolorowania. Dla dzieci w wieku od 3 lat

36,80 zł
Powiadomienie
50
Auto Safari ze zwierzątkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto Safari ze zwierzątkami
Viking Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.29

Samochód terenowy do zadań specjalnych, z którym dzieci wyruszą w niezwykłą podróż po safari. Kierowca-podróżnik bardzo chce dotrzeć do stada żyraf, słoni i zebr jednak potrzebuje naszej pomocy. Uwaga na niedźwiedzia podobno był widziany w tej okolicy! Pojazd zaprojektowany w Szwecji, wykonany z wysokiej jakości miękkiego plastiku. Posiada wielkość 28.0 cm, umożliwiając zabawę w piaskownicy, ogródku. Jego kółka są ciche i nie rysują powierzchni. Zabawkę można myć w zmywarce. W zestawie: • pojazd, • figurka kierowcy, • 4 x figurka zwierzątka. Najważniejsze cechy zabawki: • pojazd świetnie radzi sobie podczas jazdy po powierzchniach płaskich, • przyjemne kolory, ruchome elementy.

87,30 zł
85,55 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,75 zł

Wróć do góry