hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2016.06.22

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 22 czerwca 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Tajemnice przodków (Anne Ancelin Schutzenberger), na drugim Spacerownik. Warszawa w filmie (Jerzy S. Majewski). Kolejny produkt to Zaproszenie. Dzieci mix (10 sztuk) (Top Graphic) oraz Moje układanki 2. Ćwiczenia sylabowe do nauki czytania (Agnieszka Fabisiak-Majcher, Elżbieta Ławczys).
1
Tajemnice przodków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice przodków
Dostępny
204 szt.

Przewodnik wybitnej psycholożki, nieoceniona pomoc dla psychoterapeutów i wszystkich, którzy chcą pracować nad polepszeniem relacji we własnej rodzinie. Przyda się też osobom chorym, które w głębi duszy czują, że zachorowanie na konkretną chorobę nie jest przypadkowe, lecz kryją się za nim jakieś ważne powody. Dzięki tej książce odkryjesz, dlaczego kolejna osoba w rodzinie zapada na określoną chorobę lub ma wypadek, zupełnie jak kiedyś dziadek, ciotka czy wujek. Dowiesz się, jakie ukryte powody mają wpływ na decyzje wyboru partnera czy wykonywanego zawodu. Nauczysz się rysować swoje drzewo genealogiczne i zobaczysz co jest w rodzinie ukryte.

38,00 zł
24,32 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 13,68 zł

21 osób kupiło
2
Spacerownik. Warszawa w filmie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spacerownik. Warszawa w filmie
Dostępny
32 szt.

Jerzy S. Majewski, varsavianista, historyk sztuki, dziennikarz, oprowadza po miejscach w Warszawie związanych z przemysłem filmowym – tych znanych, gdzie kręcono sceny do niezliczonych filmów, jak również tych mniej oczywistych. W Spacerowniku można znaleźć między innymi studio filmowe przy Placu Zbawiciela, gdzie w czasie pierwszej wojny światowej grała Pola Negri, ulicę Lwowską 9, gdzie w secesyjnej niegdyś kamienicy w 1929 roku narodziła się opozycja artystyczna wobec głównego nurtu ówczesnego kina, a także wiele miejsc, których fascynujące historie nie są powszechnie znane.

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

4 osoby kupiły
3
Zaproszenie. Dzieci mix (10 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaproszenie. Dzieci mix (10 sztuk)
Top Graphic
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.11

Zaproszenie w formie karnetu. Brokatowane, sztancowane z kolorowym rewersem. Pakowane po 10 sztuk ze wzoru wraz z kopertami do folii.

11,99 zł
Powiadomienie
3 osoby kupiły
4
Moje układanki 2. Ćwiczenia sylabowe do nauki czytania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje układanki 2. Ćwiczenia sylabowe do nauki czytania
Dostępny
22 szt.

„Moje układanki” to pomoc edukacyjna dla dzieci uczących się czytać. Polecana jest także dla dzieci z grupy ryzyka dysleksji. Zestaw zawiera materiał podzielony zgodnie z kolejnymi etapami symultaniczno-sekwencyjnej metody wczesnej nauki czytania prof. Jagody Cieszyńskiej. Jest uzupełnieniem serii „Moje sylabki” i pozwala na zwielokrotnienie ćwiczeń, co jest niezbędne w nauce czytania. Układanki są skonstruowane tak, aby w formie zabawy wykorzystać wszystkie możliwości dziecka.W kolejnym etapie nauki prezentujemy dziecku wyrazy zbudowane z dwóch sylab: sylaby otwartej (zakończonej na samogłoskę) i sylaby zamkniętej obudowanej spółgłoskami. Tak skonstruowane sylaby są dla dzieci uczących się czytać dość trudne.Zestaw składa się z 21 kompletów. W skład każdego kompletu wchodzą następujące elementy:1. Obrazek;2. Przecięty obrazek z podpisem;3. Podpis - cały wyraz do czytania globalnego;4. Sylaby - wyraz rozcięty zgodnie z podziałem na sylaby.

78,00 zł
74,10 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,90 zł

1 osoba kupiła
5
Polska (wersja włoska) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska (wersja włoska)
Dostępny
5 szt.

Nowy, niezwykłej urody album przedstawiający współczesną Polskę z jej urokliwymi krajobrazami, zabytkami oraz nowoczesnymi osiągnięciami techniki i architektury. Album, opatrzony wstępem Eustachego Rylskiego, zawiera piękne fotografie autorstwa Waldemara i Zbigniewa Panowów. Projekt graficzny prof. Lech Majewski.Album dostępny w sześciu wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, hiszpańskiej, włoskiej, francuskiej.

69,90 zł
51,03 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,87 zł

1 osoba kupiła
6
Kalosze pełne kijanek. Jak dzięki rozwijaniu miłości do przyrody wychować kreatywne, odważne i odpowiedzialne dziecko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalosze pełne kijanek. Jak dzięki rozwijaniu miłości do przyrody wycho...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.28

Aby dziecko wyszło z domu, najlepiej wyjść razem z nim Według najnowszych badań zaledwie 6% dzieci w wieku 9-13 lat woli spędzić wolny czas na podwórku zamiast przed komputerem, a czas przebywania na podwórku lub na łonie przyrody jest nawet 10 razy krótszy niż ten poświęcony na oglądanie telewizji lub spędzony przed ekranem komputera. Naukowcy mówią nawet o tzw. „deficycie obcowania z przyrodą”, który wpływa na to, że nasze dzieci są zestresowane, mają problemy ze skupieniem uwagi, popadają w smutne nastroje i depresję, a także mają słabo rozwiniętą wyobraźnię i są po prostu nieporadne życiowo. Wszystkim rodzicom i nauczycielom, którzy zastanawiają się nad tym, jak pogodzić postęp cywilizacyjny, technologię dominującą w naszym codziennym życiu i kontakt z przyrodą, przychodzi z pomocą charyzmatyczny Scott D. Sampson, prowadzący popularny program dla dzieci „Dinopociąg”. Oto szybkie i skuteczne narzędzie do rozbudzania w maluchach radości z obcowania z naturą – garść pomysłowych wskazówek, które sprawią, że każdy dorosły podniesie się kanapy i z ochotą popędzi eksplorować przyrodę ze swoim dzieckiem. - Sprawdź, jak mieszkając w miejskiej dżungli pokazać dziecku osobliwości natury i prawidłowości rządzące jej światem. - Daj się ponieść swobodnej zabawie i pozwól maluchowi ubrudzić ręce, odkopując wielki kamień lub wygrzebując z piachu kolejny patyk. - Stwórz z pociechą kolekcję skarbów natury i pokaż jej, jak odkrywać różnice, które nadają charakter różnym gatunkom roślin. - Pomóż dziecku wykorzystywać obserwację mechanizmów rządzących światem fauny i flory do wymyślania nowych zabaw lub tworzenia kolejnych małych dzieł sztuki. Zabierz swojego malucha w podróż po fascynującym świecie przyrody!

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
7
Obrazkowy słownik angielski. Zwierzęta i ich domki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obrazkowy słownik angielski. Zwierzęta i ich domki
Dostępny
8 szt.

Obrazkowy słownik z ponad 50 naklejkami i scenkami do pokolorowania, dzięki któremu twoje dziecko pokocha naukę angielskiego! Scenki sytuacyjne zgodne z zainteresowaniami i percepcją dziecka pomagają w przyswojeniu praktycznych słówek, a minisłowniczek angielsko-polski zawarty w każdej książeczce pozwala na zrozumienie znaczenia wyrazów. Przyjazna, obrazkowa forma oraz interaktywne zadania to skuteczna nauka języka i wspaniała zabawa dla twojego dziecka!

8,00 zł
5,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

1 osoba kupiła
8
Żywność probiotyczna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żywność probiotyczna
Dostępny
17 szt.

Badania naukowe wykazały, że współczesne społeczeństwo jest coraz bardziej podatne na choroby, a odporność większości ludzi jest na alarmująco niskim poziomie. Nic dziwnego, skoro codziennie dostarczamy swoim organizmom masę zbędnych, a nawet szkodliwych związków chemicznych, znajdujących się w większości spożywanych przez nas posiłków. Na szczęście istnieje na to sposób. Jest nim żywność probiotyczna. Autorka ujawnia związek pomiędzy pozbawioną równowagi florą jelitową i szeregiem dolegliwości, jak nadciśnienie, alergie, depresja, autyzm, zespół jelita drażliwego i wiele innych. Pomaga wziąć zdrowie we własne ręce, ucząc jak przyrządzać i wprowadzać do diety trzy potężne probiotyczne produkty – kefir, kombuchę i kiszone warzywa. Stosując opracowany przez nią program żywieniowy możesz zalać swój organizm miliardami pożytecznych bakterii, które przywrócą w Twoim ciele równowagę i pozwolą mu uzdrowić się w naturalny sposób. Ta książka rozwieje wszelkie obawy przed samodzielnym przygotowaniem probiotycznej żywności, pozwalając Ci wyleczyć układ pokarmowy oraz doświadczyć energii, zdrowia i witalności, które staną przed tobą otworem, kiedy twoje ciało zacznie działać tak, jak powinno. Znajdziesz tu ponad 100 przepisów na proste i smaczne potrawy zawierające probiotyczną żywność, od koktajli po desery. Poznasz również przydatne informacje dotyczące korzystnych właściwości prebiotyków takich jak jabłka, brokuły, cebula, dynia piżmowa, kiełki brukselki i miód. Naturalna żywność gwarancją zdrowia!

39,30 zł
28,69 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,61 zł

1 osoba kupiła
9
Uwikłani. Tom 3. Na zawsze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uwikłani. Tom 3. Na zawsze
Dostępny
8 szt.

Trzecia część najbardziej sensualnej trylogii erotycznej, przez wielu określanej jako lepsza od Greya! Dalsze losy obłędnie pięknej i inteligentnej Alayny oraz nieziemsko przystojnego miliardera. Spotkanie pięknej Alayny i seksownego Hudsona dało początek wszechogarniającemu pożądaniu i wielkiej namiętności. Bycie w związku okazało się jednak dla tych obojga niemałym wyzwaniem. Ostatnie wydarzenia spowodowały, że ich poczucie wzajemnego zaufania zostało poważnie nadszarpnięte. Wspólnie więc postanawiają, że jednym sposobem na to, aby utrzymać ich relację, jest zasada otwartych drzwi, szczerość i uczciwość. To na pewno nie będzie dla nich łatwe, ale zarówno Alayna, jak i Hudson z całych sił pragną być razem. Ich uczucie rozkwita, a oni sami z optymizmem zaczynają patrzeć w przyszłość. Jednak i tym razem dadzą o sobie znać mroczne sekrety z przeszłości. Złożone obietnice zostaną złamane, Alayna zaś odkryje, że Hudson nadal skrywa przed nią ogromne tajemnice, przez które przyszłość ich związku stanie pod ogromnym znakiem zapytania. Czy Alayna, pomimo głębokich uczuć żywionych do Hudsona, wybaczy mu i zapomni o wszystkim, co zaszło między nimi? Czy pomimo ciągłych przeciwności losu uda im się w końcu stworzyć trwały i szczęśliwy związek? Wszystkiego dowiesz się już wkrótce… Najlepiej sprzedająca się powieść erotyczna!

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

10
Chia. Wszystko co musisz wiedzieć o najbardziej odżywczej roślinie na świecie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chia. Wszystko co musisz wiedzieć o najbardziej odżywczej roślinie na ...
Dostępny
50 szt.

„Zaliczane do superpokarmów nasiona szałwii hiszpańskiej są prawdziwym rezerwuarem protein, błonnika rozpuszczalnego, minerałów i przeciwutleniaczy, a także niedoścignionym źródłem kwasów tłuszczowych omega 3. W dodatku mają wyśmienity smak. Codzienne spożywanie jednej łyżki stołowej nasion chia oznacza dla mnie stuprocentową gwarancję zdrowia”. – PATRICK HOLFORD, światowej sławy specjalista ds. żywienia, autor bestsellerów The Feel Good Factor oraz Say No to Diabetes Przed tobą pierwsza książka z serii Superfoods, w której specjaliści od żywienia dzielą się swoją wiedzą na temat najbardziej odżywczych, najbogatszych w minerały, witaminy i białko super pokarmów naturalnego pochodzenia. To publikacje, dzięki którym odkryjesz całą prawdę o niedoścignionych w zdrowotnych właściwościach chia, jarmużu, kokosie, konopiach indyjskich, quinoa, amarantusie i nasionach lnu. Chia, czyli nasiona szałwii hiszpańskiej, to najlepsze źródło kwasów omega 3, wapnia, przeciwutleniaczy i błonnika. Ich super moce doceniali już Aztekowie, a antyalergiczne cechy sprawiają, że chia są chętnie spożywane przez alergików, a także osoby, które nie mogą jeść produktów zawierających gluten. Dzięki temu, że zawierają więcej błonnika, a mniej węglowodanów niż ryż, kukurydza i inne zboża, są polecane osobom będącym na diecie, bo skutecznie tłumią apetyt, dostarczają energii i poprawiają metabolizm. Chia to również świetny super pokarm dla uczniów, studentów i osób pracujących umysłowo – nasiona te słyną bowiem z tego, że ułatwiają uczenie się, poprawiają pamięć, koncentrację, wspomagają układ nerwowy, a u osób starszych mogą zapobiegać rozwojowi demencji. Sprawdź, jakie jeszcze właściwości zdrowotne mają nasiona szałwii hiszpańskiej, dowiedz się, w jakiej postaci najlepiej je spożywać i wypróbuj ponad 75 przepisów na odżywcze i obłędnie pyszne dania z chia, które dodadzą ci energii. Odkryj cudowną moc nasion CHIA! O autorach: STEPHANIE PEDERSEN Stephanie Pederson jest dyplomowanym dietetykiem oraz członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Praktyków Nieużywających Leków. Jej klientami są ludzie biznesu, przemysłowcy, wybitni fachowcy oraz znane postacie ze świata rozrywki. Stephanie pomaga im skutecznie walczyć z nadwagą i cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Obecnie Pedersen mieszka w Nowym Jorku wraz z mężem i trzema synami. DR WAYNE COATES Doktor Wayne Coates, biegacz długodystansowy, który regularnie startuje w maratonach o długości do 100 mil, wzmacniając swoją wytrzymałość codzienną dawką nasion szałwii hiszpańskiej. Dr Coates, z zawodu inżynier rolnik, jest obecnie profesorem emerytowanym Uniwersytetu Arizony, wydziału badań nad optymalnym wykorzystaniem do uprawy gruntów w terenach pustynnych. Jest on autorem ponad 60 artykułów opublikowanych w czasopismach specjalistycznych. Jego życiowa przygoda z szałwią hiszpańską rozpoczęła się w latach 90. XX wieku, kiedy udał się do Argentyny, aby przeprowadzić badania nad nowymi gatunkami roślin uprawnych pod kątem ich wykorzystania w produkcji handlowej. Właśnie wtedy dr Coates opracował system zbioru i czyszczenia nasion chia, który stosowany jest obecnie. Jako założyciel edukacyjnej strony internetowej poświęconej nasionom szałwii hiszpańskiej oraz kierownik firmy AZChia ds. sprzedaży detalicznej, dr Wayne Coates nadal prowadzi intensywne badania, mając na celu promocję tej niezwykle zdrowej rośliny na całym świecie.

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

11
Mary McGrory. Pierwsza królowa dziennikarstwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mary McGrory. Pierwsza królowa dziennikarstwa
Dostępny
17 szt.

Mary McGrory to dziennikarka, która za relację z afery Watergate, jako pierwsza kobieta w historii, zdobyła nagrodę Pulitzer Prize for Commentary. Ta niezwykła postać przez pięć dekad, w niezliczonych tekstach opublikowanych na łamach waszyngtońskich dzienników, kształtowała obraz amerykańskiej polityki. Zaczynała jako recenzentka książek. Jej przewrotne teksty zwróciły uwagę redaktora naczelnego „The Washington Star”, który w 1954 roku wysłała ją do Capitol Hill na słynne przesłuchania Joseph McCarthy kontra Armia Stanów Zjednoczonych. Ta relacja sprawiła, że jej nazwisko stało się sławne. Od tego czasu nie było skandalu politycznego ani kampanii prezydenckiej bez jej komentarza. Prowokatorka o liberalnych poglądach, zagorzała przeciwniczka wojny w Wietnamie, atrakcyjna kobieta, która paliła i piła na równi z mężczyznami, na salonach spotykała się z najznamienitszymi postaciami epoki. Posiadała magnetyczną osobowość, propozycję łóżkową w towarzystwie agentów Secret Service czekających na klatce schodowej złożył w jej mieszkaniu przy kawie sam prezydent Lyndon Johnson. Mary McGrory była zaangażowaną pasjonatką, która wszystkiego musiała doświadczyć sama: „Nie potrafię inaczej, muszę widzieć, muszę słyszeć. Nie chcę by ktokolwiek patrzył i słuchał za mnie” – powiedziała w jednym z wywiadów. Bez wątpienia była jedną z największych dziennikarek naszych czasów. Kiedy w 1998 roku odbierała National Press Award powiedziała: „Muszę wyznać, że zawsze było mi trochę szkoda ludzi, którzy nie pracują dla prasy”.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

12
Sztuka fermentacji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka fermentacji
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.12

Najbardziej wyczekiwana książka kulinarna 2016 roku! Światowy bestseller i zdobywca prestiżowych nagród dla najlepszych książek kulinarnych! Tego lata zwariujemy na punkcie kiszenia wszystkiego, co nawinie się nam pod ręce! Przygotuj się na gorący trend kulinarny, który podbija magazyny kulinarne, programy śniadaniowe, prestiżowe restauracje i rozpala serca wszystkich tych, których pasją jest gotowanie. Podsycać atmosferę będzie specjalista w tej dziedzinie, światowy guru fermentacji – Sandor Ellix Katz i polskie wydanie Sztuki fermentacji! Ponad 600 stron unikalnej, gromadzonej przez wiele lat wiedzy o tym, jak ukisić dosłownie każdą jadalną roślinę. Sprawdzone przepisy z całego świata na niezwykle zdrową kombuchę (czyli fermentowaną herbatę), pastę miso, natto (fermentowana soja bogata w witaminę K), jogurty, miody pitne, wino, piwo i przepyszne kiszone warzywa, owoce, orzechy, ryby i mięso. Jeśli nigdy nie próbowałeś kiszonych pomidorów lub kalarepy, teraz masz ku temu świetną okazję. Z Sandorem Katzem kiszenie staje się dziecinnie proste, a inspirujące przepisy i metody fermentacji rozbudzają apetyt na więcej. Z tej opasłej księgi dowiesz się także, jakie korzyści zdrowotne płyną z jedzenia fermentowanej żywności, a także, jak wykorzystać proces fermentacji i pleśń do uzyskania energii i tym samym, wspomagać środowisko naturalne. Dodatkowo, autor przystępnie wyjaśnia, jakich błędów podczas kiszenia unikać i przygotowuje adeptów sztuki fermentacji na wszelkie niespodzianki i trudności, które mogą napotkać, oraz radzi, jak można je naprawić w trakcie przygotowywania żywności. Zacznij siać ferment i poznaj wszystkie tajniki wieloletniej tradycji fermentacji! „Ważne jest, by zrozumieć że fermentacja jest naturalnym fenomenem o zasięgu znacznie szerszym niż praktyki kulinarne. Komórki w naszym ciele mają zdolność fermentacji. Innymi słowy, ludzie nie wymyślili lub stworzyli fermentacji; bardziej prawdziwe jest twierdzenie, że fermentacja stworzyła nas”. – Sandor Ellix Katz

79,90 zł
57,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,37 zł

13
Na progu życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na progu życia
Dostępny
4 szt.

Każde dziecko, począwszy od narodzin, spontanicznie (samorzutnie) dąży do ochrony własnego istnienia, sygnalizuje o własnych potrzebach i domaga się ich zaspokojenia, podejmuje aktywność by czuć się dobrze. Już jako małe dziecko dąży do samodzielności, pragnie panować nad własnym ciałem i otaczającą go rzeczywistością, orientować się w niej i ją poznawać. Jeśli nie podejmuje inicjatywy, to z powodu nadmiernych ograniczeń, jakie stawiać może organizm (np. z powodu choroby organizmu) i/lub otoczenie zewnętrzne. To spontaniczne i nieświadome ukierunkowanie stanowi nie lada wyzwanie, jeśli weźmiemy pod uwagę stan organizmu dziecka i jego możliwości na progu życia. Jednak niezwykle szybko, całkowicie zależny od otoczenia noworodek staje się dzieckiem dokonującym ekspansji w najbliższym otoczeniu. W najwcześniejszych okresach życia wymiary, masa, proporcje ciała, ulegają przemianie na tyle intensywnej, że już organizm 7-letniego dziecka uznaje się za względnie samodzielny, bo mogący zabezpieczyć własną egzystencję. Autorzy niniejszego opracowania koncentrują swoją uwagę na możliwościach, ograniczeniach i potrzebach niedojrzałego lecz intensywnie rozwijającego się organizmu dziecka i jego psychiki w najwcześniejszych okresach życia w niemowlęctwie i wczesnym dzieciństwie. Przybliżają pracę organizmu dziecka i wskazują na konieczność tworzenia odpowiednich warunków, aby potencjał rozwojowy mógł się ujawnić i realizować. Podkreślają szczególne wymagania, jakim muszą sprostać opiekunowie chcąc wspomagać rozwój dziecka. Niekiedy przywołują konkretne zalecenia ekspertów, wytyczne, jakimi należy się kierować w opiece nad dzieckiem, a innym razem wskazują działania, których należy unikać, aby rozwój dziecka przebiegał prawidłowo.

46,00 zł
32,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,80 zł

14
Polska. Kraj na skrzyżowaniu dróg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska. Kraj na skrzyżowaniu dróg
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

W 5 rozdziałach zamieściliśmy 122 zdjęcia. Charakter tego albumu najlepiej oddają słowa autora tekstu: "Gdyby połączyć liniami prostymi najdalej wysunięte krańce naszego kontynentu, to przecięcie tych linii znalazłoby się blisko centrum Polski. Polska dzięki różnorodności krajobrazu, powikłanej historii i swojemu położeniu w sercu Europy jest krajem pięknym i godnym poznania."

89,00 zł
64,08 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 24,92 zł

15
Polen. Ein Land an der Wegkreuzung - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polen. Ein Land an der Wegkreuzung
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.19

W 5 rozdziałach zamieściliśmy 122 zdjęcia. Charakter tego albumu najlepiej oddają słowa autora tekstu: „Gdyby połączyć liniami prostymi najdalej wysunięte krańce naszego kontynentu, to przecięcie tych linii znalazłoby się blisko centrum Polski. Polska dzięki różnorodności krajobrazu, powikłanej historii i swojemu położeniu w sercu Europy jest krajem pięknym i godnym poznania.”

89,00 zł
64,08 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 24,92 zł

16
Wrocław - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wrocław
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.08

Na kartach historii miasto pojawiło się w roku 1000; wtedy w Gnieźnie ustanowiono nowe polskie biskupstwa, m.in. we Wrocławiu. Lokalną kulturę utkała zmienność: z wątkiem niemieckim, nitkami czeskimi, austriackimi, żydowskimi, zachodnioeuropejskimi. Osnową była piastowska przeszłość Śląska. Na przestrzeni lat, jakie minęły od wojennej zagłady Wrocławia, powstało nowe miasto i wyrosły nowe pokolenia wrocławian. Ich największą wartością jest akceptacja i zachowywanie wielokulturowej historii miasta.

27,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,01 zł

17
Poland. A country on the crossroads - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poland. A country on the crossroads
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

W 5 rozdziałach zamieściliśmy 122 zdjęcia. Charakter tego albumu najlepiej oddają słowa autora tekstu: „Gdyby połączyć liniami prostymi najdalej wysunięte krańce naszego kontynentu, to przecięcie tych linii znalazłoby się blisko centrum Polski. Polska dzięki różnorodności krajobrazu, powikłanej historii i swojemu położeniu w sercu Europy jest krajem pięknym i godnym poznania.”

89,00 zł
64,08 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 24,92 zł

18
Mine - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mine
Dostępny
2 szt.

Drugi tom serii REAL, międzynarodowego bestsellera, który podbił również serca polskich czytelniczek przynosi jeszcze większą dawka niezapomnianych wrażeń i zmysłowych emocji. W pierwszym tomie serii REAL niepokonany zły chłopak z podziemnego kręgu bokserskiego w końcu spotkał swoją drugą połówkę. Zatrudniona, by utrzymywać go w doskonałym stanie, Brooke Dumas wyzwoliła pierwotne pożądanie w Remingtonie Remym Tate'cie, stając się dla niego równie niezbędna, jak powietrze. Nagle nie jest w stanie bez niej żyć. Brooke nigdy nie wyobrażała sobie, że skończy u boku mężczyzny, który jest marzeniem wszystkich kobiet, lecz nie wszystkie marzenia mają szczęśliwe zakończenie. Kiedy Remington potrzebuje jej najbardziej, Brooke dokonuje odkrycia, które zmusza ją do zniknięcia z otoczenia ringu. Teraz, gdy dzieli ich odległość i mrok, jedyną rzeczą, która jej pozostaje, jest walczyć o miłość mężczyzny, o którym mówi Mój. MINE, podobnie jak REAL pochłania, zniewala, rozpala i uzależnia... Najgorętsza lektura na lato!

38,90 zł
28,01 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,89 zł

19
Mediacje semiotyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mediacje semiotyczne
Dostępny
11 szt.

Semiotyczne mediacje to alternatywa dla krytycznej analizy dyskursu. Podstawą tego podejścia są: refleksyjność, metody semiotyki społecznej, ale też badawcza tradycja polskiej lingwistyki kulturowej. Analiza mediacyjna to rekonstruowanie myślenia i działania wszystkich aktorów sporu z ich własnej zaangażowanej perspektywy, a następnie, porównywanie owych stanowisk; szukanie miejsc wspólnych i wizji nie do pogodzenia. W połowie 2016 roku, w sytuacji zerwania dialogu społecznego, podejście mediacyjne jest być może ostatnią próbą zainicjowania debaty. Debaty, która prowadzi nie tyle do zwycięstwa, ile do zrozumienia. Z próby tej Akademia nie powinna rezygnować. Celem opisanych w tej książce badań była rekonstrukcja mechanizmów krytycznego odbioru przekazów multimodalnych (multisemiotycznych). Mowa tu o sytuacjach, w których odbiorcy niespecjaliści dostrzegają w wypowiedzi warstwę ideologiczną i próbują ją krytykować czy nawet demaskować. Omawiane zjawisko społeczne - w teorii recepcji określane mianem odczytania opozycyjnego- jest w Polsce stosunkowo nowe, to znaczy nasiliło się w ostatnich latach z powodu ekspansji kultury wizualnej, mediów społecznościowych, ale też z powodu polaryzacji polskiego życia publicznego i samego społeczeństwa.

32,00 zł
23,68 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 8,32 zł

20
Kobieta historia literatura - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobieta historia literatura
Dostępny
3 szt.

Trzy słowa klucze [...] kobieta, historia, literatura ? tworzą bardzo ogólną i pojemną ramę dla siedemnastu [...] zgromadzonych tu artykułów, podzielonych na cztery grupy tematyczne (części). [...] część pierwsza wprowadza w problemy kobiecego widzenia historii i definiowania kobiecości ?w jej historycznych i narodowych odmianach?, część druga skupia się na kobiecych bohaterkach utworów ?odwołujących się do wydarzeń historycznych?, część trzecia poświęcona jest polskim powojennym emigrantkom, a czwarta zawiera szkice ?związane z kobiecymi relacjami literackimi odnoszącymi się do ważnych momentów historycznych?. [...] Kompozycja ta ? przypominająca bricolage ? ma [...] niepodważalną zaletę: staje się źródłem zaskoczeń. [...] Nieoczywistość [...] sąsiedztw może dziwić, ale zarazem daje do myślenia, co jest zresztą właściwością większości rozpraw i studiów autorstwa Bożeny Karwowskiej. ? prof. dr hab. Ewa Kraskowska Bożena Karwowska ? associate professor na Wydziale Studiów Europy Środkowej, Wschodniej i Północnej University of British Columbia w Vancouver. Jej zainteresowania badawcze obejmują zagadnienia związane z czytelnikiem i recepcją literacką, teoriami feministycznymi oraz literacką reprezentacją kobiet w literaturach słowiańskich. Autorka książek: "Recepcja krytyczna Czesława Miłosza i Josifa Brodskiego w krajach anglojęzycznych" (2000), "Ciało. Seksualność. Obozy zagłady" (2009), "Druga płeć na wygnaniu. Doświadczenie migracyjne w opowieści powojennych pisarek polskich" (2013), współredagowała (z Hanną Gosk) tomy "(Nie)obecność. Pominięcia i przemilczenia w narracjach XX wieku" (2008) oraz "(Nie)przezroczystość normalności. Obraz ładu i porządku w literaturze polskiej XX i XXI wieku" (2014). Publikuje między innymi w ?Tekstach Drugich?, ?Canadian-Slavonic Papers?, ?Przeglądzie Humanistycznym? i ?Ruchu Literackim?.

35,00 zł
34,30 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,70 zł

21
Polska (wersja niemiecka) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska (wersja niemiecka)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.27

Nowy, niezwykłej urody album przedstawiający współczesną Polskę z jej urokliwymi krajobrazami, zabytkami oraz nowoczesnymi osiągnięciami techniki i architektury. Album, opatrzony wstępem Eustachego Rylskiego, zawiera piękne fotografie autorstwa Waldemara i Zbigniewa Panowów. Projekt graficzny prof. Lech Majewski.Album dostępny w sześciu wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, hiszpańskiej, włoskiej, francuskiej.

69,90 zł
51,03 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,87 zł

22
Hiperszwindel. Jak oszukują nas hipermarkety i wielkie sieci handlowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hiperszwindel. Jak oszukują nas hipermarkety i wielkie sieci handlowe
Dostępny
6 szt.

Hipermarkety opanowały handel na Zachodzie. Olbrzymie centra handlowe i międzynarodowe sieci w błyskawicznym tempie wyparły małe, lokalne sklepiki, zajmując nie tylko tereny na przedmieściach, ale również wkraczając do centrów miast i niszcząc istniejący tam wcześniej handel. Zwolennicy hipermarketów twierdzą, że pozwalają one kupować ludziom więcej i taniej, dając dodatkowo nowe miejsca pracy. Jak jest jednak naprawdę? Czy rzeczywiście w hipermarketach kupimy wszystko taniej? Czy w salonach sieci handlowych faktycznie znajdziemy więcej niż w tradycyjnych specjalistycznych sklepach? Czy hipermarkety przyczyniają się do ograniczenia bezrobocia, czy raczej je wspierają, na dodatek niszcząc lokalne wspólnoty? Odpowiedzi na te pytania znajdzie czytelnik w tej pasjonującej, ale też budzącej grozę książce.

60,00 zł
43,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,80 zł

23
Polska (wersja hiszpańska) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska (wersja hiszpańska)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.12

Nowy, niezwykłej urody album przedstawiający współczesną Polskę z jej urokliwymi krajobrazami, zabytkami oraz nowoczesnymi osiągnięciami techniki i architektury. Album, opatrzony wstępem Eustachego Rylskiego, zawiera piękne fotografie autorstwa Waldemara i Zbigniewa Panowów. Projekt graficzny prof. Lech Majewski.Album dostępny w sześciu wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, hiszpańskiej, włoskiej, francuskiej.

69,90 zł
51,03 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,87 zł

24
Polska (wersja angielska) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska (wersja angielska)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Nowy, niezwykłej urody album przedstawiający współczesną Polskę z jej urokliwymi krajobrazami, zabytkami oraz nowoczesnymi osiągnięciami techniki i architektury. Album, opatrzony wstępem Eustachego Rylskiego, zawiera piękne fotografie autorstwa Waldemara i Zbigniewa Panowów. Projekt graficzny prof. Lech Majewski.Album dostępny w sześciu wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, hiszpańskiej, włoskiej, francuskiej.

69,90 zł
51,03 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,87 zł

25
Polska (wersja francuska) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska (wersja francuska)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.09

Nowy, niezwykłej urody album przedstawiający współczesną Polskę z jej urokliwymi krajobrazami, zabytkami oraz nowoczesnymi osiągnięciami techniki i architektury. Album, opatrzony wstępem Eustachego Rylskiego, zawiera piękne fotografie autorstwa Waldemara i Zbigniewa Panowów. Projekt graficzny prof. Lech Majewski.Album dostępny w sześciu wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, hiszpańskiej, włoskiej, francuskiej.

69,90 zł
51,03 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,87 zł

26
Kazania na górze. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kazania na górze. Audiobook
Józef Augustyn SJ, WAM
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.10

Kazanie na Górze nie jest najpierw kodeksem moralnym. Nie należy go też traktować wyłącznie jako mądrościowy zbiór pouczeń. Trzeba nam je medytować przede wszystkim jako autoportret Jezusa, opis Jego własnego sposobu życia.Oddają one bowiem najgłębsze postawy jezusowego serca. Stąd w prezentowanych rozważaniach autor łączy Kazanie na Górze z całym życiem Chrystusa: Jego modlitwą, głoszeniem Dobrej Nowiny, budowaniem więzi z Apostołami, a przede wszystkim z Jego męką, śmiercią i Zmartwychwstaniem. Radykalne wyzwania Kazania na Górze, odczytywane w perspektywie miłości do Jezusa, są dla nas obietnicą, że nasze życie może zmieniać się pod wpływem Ewangelii i stawać się podobne do Jego życia. Pokonani nieraz przez nasze słabości i nałogi nie wierzymy, że możemy je w nas zwyciężyć; kiedy ogarnia nas lęk o siebie, trudno nam uwierzyć, że możemy zaufać Panu Bogu; a gdy czujemy się skrzywdzeni przez bliźnich, trudno nam sobie wyobrazić, jak można przebaczyć doznane krzywdy.Medytacja Kazania na Górze budzi w nas wiarę w nasze siły, które rodzą się w nas pod wpływem łaski.

24,00 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,01 zł

27
Summoner. Zaklinacz. Tom 2. Wyprawa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Summoner. Zaklinacz. Tom 2. Wyprawa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.04

Sądzony za zbrodnię, której nie popełnił, Fletcher musi stawić czoła niesprawiedliwej Inkwizycji oraz wziąć udział w ważnej dla bezpieczeństwa królestwa misji zleconej przez samego króla Hominum. Wyprawa prowadzi na terytorium Orków, gdzie nic nie jest tym, czym się wydaje. Dodatkowo wśród członków wyprawy czai się zdrajca. Tajne misje, nowe moce, nowe demony i fantastyczna akcja wracają ze zdwojoną siła w drugiej odsłonie sagi Summoner. Zaklinacz.

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

28
Banki spółdzielcze a deponenci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Banki spółdzielcze a deponenci
Dostępny
3 szt.

Banki spółdzielcze stanowią najliczniejszą grupę podmiotów sektora bankowego w Polsce. Przy kilkudziesięciu funkcjonujących bankach komercyjnych liczba ponad 550 banków spółdzielczych robi wrażenie. Banki spółdzielcze są najbardziej aktywne zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, gdzie nie ma aż tylu oddziałów banków komercyjnych. Szczególnie ważną rolę banki spółdzielcze odgrywają w finansowaniu małych i średnich przedsiębiorstw, a także rolników oraz mikroprzedsiębiorców, tj. osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą na własny rachunek. Banki te z reguły stosują zindywidualizowane podejście do klienta, oparte na znajomości lokalnych warunków i wzajemnym zaufaniu. Z tych powodów zapewnienie stabilności i bezpieczeństwa sektora bankowości spółdzielczej stanowi kwestię istotną dla całej gospodarki. Książka zawiera bogaty materiał teoretyczny oraz wyniki zakrojonych na szeroką skalę badań empirycznych krajowych banków spółdzielczych. Dr Łukasz Kozłowski jest adiunktem w Katedrze Bankowości i Ubezpieczeń Akademii Leona Koźmińskiego i autorem około 30 publikacji, m.in. w renomowanych czasopismach o zasięgu międzynarodowym, takich jak „Journal of Banking & Finance”, „Journal of Financial Stability”, „Journal of Corporate Finance”, „Emerging Markets Review” i „Finance Research Letters”. Jego zainteresowania badawcze dotyczą kwestii związanych z funkcjonowaniem banków oraz małych i średnich przedsiębiorstw na rynkach lokalnych, zależności między modelami biznesowymi banków a ryzykiem systemowym, a także efektów wycofań zagranicznych właścicieli banków komercyjnych z określonych rynków krajowych.

59,90 zł
50,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,98 zł

29
Islam w Europie. Nowe kierunki badań - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Islam w Europie. Nowe kierunki badań
Dostępny
60 szt.

Zaprezentowane w publikacji studia są rezultatem badań pracowników Zakładu Islamu Europejskiego Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz innych krajowych i zagranicznych badaczy muzułmanów w Europie. Zakład powstał w 1994 roku dzięki inicjatywie prof. dr hab. Anny Parzymies, turkolożki i arabistki, wówczas pracującej w Zakładzie Arabistyki i Islamistyki. Pod jej kierunkiem powstały cztery rozprawy doktorskie, opublikowano szereg prac naukowych, odbyło się wiele konferencji poświęconych islamowi europejskiemu. Redaktorzy i Autorzy zawartych w książce artykułów pragną dedykować ją profesor Annie Parzymies, której zawdzięczają cenne merytoryczne wsparcie w ich własnych dotychczasowych badaniach oraz inspirację do nowych projektów naukowych, poświęconych muzułmanom w Europie.

69,00 zł
59,34 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 9,66 zł

30
Lubię pomagać. Zostanę... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lubię pomagać. Zostanę...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.05

Pasja dziecka stanowi punkt wyjścia do przedstawienia kilku profesji, które w bezpośredni sposób łączą się z ową pasją. W drugiej części pt. Lubię pomagać, zostanę... tym punktem wyjścia jest chęć niesienia pomocy innym. Dzieci poznają zawód lekarza, pielęgniarki, strażaka, policjanta i detektywa. Przedstawiciel każdego z tych zawodów w inny sposób pomaga ludziom. Książka zbudowana jest z zabaw edukacyjnych, które rozwijają zdolności dziecka na różnych polach - dzięki nim mali czytelnicy bliżej poznają najbardziej popularne zawody. Drugim ważnym elementem są ciekawostki i informacje, podane w bardzo prosty i przystępny sposób.

13,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,2%
oszczędzasz 3,01 zł

31
Lubię zwierzęta. Zostanę... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lubię zwierzęta. Zostanę...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.19

Pasja dziecka stanowi punkt wyjścia do przedstawienia kilku profesji, które w bezpośredni sposób łączą się z ową pasją. W pierwszej części pt. Lubię zwierzęta, zostanę... jest to miłość do zwierząt. Dzieci poznają zawód weterynarza, tresera, opiekuna zwierząt i zwierzęcego fryzjera i dowiedzą się, że zawodów, w których może odnaleźć się wielbiciel zwierząt, jest wiele. Książka zbudowana jest z zabaw edukacyjnych, które rozwijają zdolności dziecka na różnych polach - dzięki nim mali czytelnicy bliżej poznają najbardziej popularne zawody. Drugim ważnym elementem są ciekawostki i informacje, podane w bardzo prosty i przystępny sposób.

13,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,2%
oszczędzasz 3,01 zł

32
Potworzaki. Duchy i gremliny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potworzaki. Duchy i gremliny
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.04

Poznaj Potworzaki! To wyjątkowa, zabawna i kreatywna seria książek, w których każdy tworzy własne dziwaczne i szalone postacie, używając kolorowych naklejek z książki oraz rysując! Krótkie i śmieszne historyjki o każdej postaci sugerują, jakie ma ona cechy, lecz reszta zależy wyłącznie od Twojej wyobraźni. Naklejaj, koloruj, dorysuj swoje elementy, miksuj naklejki i twórz swoje własne ulubione i niezwykłe Potworzaki!

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

33
Obrazkowy słownik angielski. Mój dzień - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obrazkowy słownik angielski. Mój dzień
Dostępny
24 szt.

Obrazkowy słownik z ponad 50 naklejkami i scenkami do pokolorowania, dzięki któremu twoje dziecko pokocha naukę angielskiego! Scenki sytuacyjne zgodne z zainteresowaniami i percepcją dziecka pomagają w przyswojeniu praktycznych słówek, a minisłowniczek angielsko-polski zawarty w każdej książeczce pozwala na zrozumienie znaczenia wyrazów. Przyjazna, obrazkowa forma oraz interaktywne zadania to skuteczna nauka języka i wspaniała zabawa dla twojego dziecka!

8,00 zł
5,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

1 osoba kupiła
34
Potworzaki. Zwariowani kumple - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potworzaki. Zwariowani kumple
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.26

Poznaj Potworzaki! To wyjątkowa, zabawna i kreatywna seria książek, w których każdy tworzy własne dziwaczne i szalone postacie, używając kolorowych naklejek z książki oraz rysując! Krótkie i śmieszne historyjki o każdej postaci sugerują, jakie ma ona cechy, lecz reszta zależy wyłącznie od Twojej wyobraźni. Naklejaj, koloruj, dorysuj swoje elementy, miksuj naklejki i twórz swoje własne ulubione i niezwykłe Potworzaki!

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

35
Potworzaki. Szalone zwierzaki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potworzaki. Szalone zwierzaki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.22

Poznaj Potworzaki! To wyjątkowa, zabawna i kreatywna seria książek, w których każdy tworzy własne dziwaczne i szalone postacie, używając kolorowych naklejek z książki oraz rysując! Krótkie i śmieszne historyjki o każdej postaci sugerują, jakie ma ona cechy, lecz reszta zależy wyłącznie od Twojej wyobraźni. Naklejaj, koloruj, dorysuj swoje elementy, miksuj naklejki i twórz swoje własne ulubione i niezwykłe Potworzaki!

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

36
Połącz kropki. Cyferki (lew) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Połącz kropki. Cyferki (lew)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.02.27

To wspaniała zabawa, która łączy naukę z twórczością twojego malucha. Łącząc literki lub cyferki we właściwej kolejności, twoje dziecko stworzy swój rysunek, który następnie będzie mogło pokolorować. Dzięki takiej formie zabawy nauka alfabetu i liczb jeszcze nigdy nie była tak prosta!

5,99 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,7%
oszczędzasz 1,00 zł

37
Potworzaki. Muzykalne potwory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potworzaki. Muzykalne potwory
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.08

Poznaj Potworzaki! To wyjątkowa, zabawna i kreatywna seria książek, w których każdy tworzy własne dziwaczne i szalone postacie, używając kolorowych naklejek z książki oraz rysując! Krótkie i śmieszne historyjki o każdej postaci sugerują, jakie ma ona cechy, lecz reszta zależy wyłącznie od Twojej wyobraźni. Naklejaj, koloruj, dorysuj swoje elementy, miksuj naklejki i twórz swoje własne ulubione i niezwykłe Potworzaki!

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

38
Połącz kropki. Literki (miś) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Połącz kropki. Literki (miś)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.01.11

To wspaniała zabawa, która łączy naukę z twórczością twojego malucha. Łącząc literki lub cyferki we właściwej kolejności, twoje dziecko stworzy swój rysunek, który następnie będzie mogło pokolorować. Dzięki takiej formie zabawy nauka alfabetu i liczb jest prosta!

6,00 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,8%
oszczędzasz 1,01 zł

39
Obrazkowy słownik angielski. Dzikie zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obrazkowy słownik angielski. Dzikie zwierzęta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.27

Obrazkowy słownik z ponad 50 naklejkami i scenkami do pokolorowania, dzięki któremu twoje dziecko pokocha naukę angielskiego! Scenki sytuacyjne zgodne z zainteresowaniami i percepcją dziecka pomagają w przyswojeniu praktycznych słówek, a minisłowniczek angielsko-polski zawarty w każdej książeczce pozwala na zrozumienie znaczenia wyrazów. Przyjazna, obrazkowa forma oraz interaktywne zadania to skuteczna nauka języka i wspaniała zabawa dla twojego dziecka!

9,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,3%
oszczędzasz 2,01 zł

40
Obrazkowy słownik angielski. Dookoła nas - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obrazkowy słownik angielski. Dookoła nas
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.21

Obrazkowy słownik z ponad 50 naklejkami i scenkami do pokolorowania, dzięki któremu twoje dziecko pokocha naukę angielskiego! Scenki sytuacyjne zgodne z zainteresowaniami i percepcją dziecka pomagają w przyswojeniu praktycznych słówek, a minisłowniczek angielsko-polski zawarty w każdej książeczce pozwala na zrozumienie znaczenia wyrazów. Przyjazna, obrazkowa forma oraz interaktywne zadania to skuteczna nauka języka i wspaniała zabawa dla twojego dziecka!

8,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

41
Trochę inne historie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trochę inne historie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.24

Książka Leszka Szarugi jest szóstą pozycją wydaną w serii TANGERE. Tangere, czyli – dotykać. Chodzi o to właśnie, by dotykać, by zatrzymać. Z otwartością, odwagą i miłością. A także by dać się dotknąć, by dać się zatrzymać. By się spotkać.

24,00 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 29,2%
oszczędzasz 7,01 zł

42
Mój wybór - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój wybór
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.31

Książka Bogny Gniazdowskiej jest trzecią pozycją wydaną w serii TANGERE. Tangere, czyli – dotykać. Chodzi o to właśnie, by dotykać, by zatrzymać. Z otwartością, odwagą i miłością. A także by dać się dotknąć, by dać się przytrzymać. By się spotkać.

24,00 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 29,2%
oszczędzasz 7,01 zł

43
Republika Czeska, Słowacja. Mapa samochodowa w skali 1:500 000 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Republika Czeska, Słowacja. Mapa samochodowa w skali 1:500 000
Dostępny
93 szt.

Indeks miejscowości z kodami pocztowymi. Miejsca godne zwiedzenia. Baza noclegowa.

4,00 zł
3,99 zł

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

44
Puzzle 260 elementów. Soy Luna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 260 elementów. Soy Luna
Trefl, 260
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.19

Przedstawiamy puzzle 260 elementów z bohaterami serialu Disneya „Soy Luna”. Po ułożeniu powstanie obrazek o wymiarach 60.0 x 40.0 cm. Wysoką jakość, nasycenie kolorów i bezpieczeństwo układania zapewnia wykorzystanie materiałów ekologicznych.

15,90 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 1,91 zł

45
Polska odwraca oczy wyd. kieszonkowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska odwraca oczy wyd. kieszonkowe
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.20

Nowa książka najczęściej nagradzanej dziennikarki 2015 roku. Zbiór reportaży Justyny Kopińskiej "Polska odwraca oczy" to opowieści o najważniejszych niewyjaśnionych sprawach ostatnich lat. - Zawsze chciałam być policjantką śledczą - mówi Kopińska. - Odkrywać ukryte sprawy dotyczące przemocy dotykającej bezbronnych ludzi. Dziś robię to przez dziennikarstwo. W książce m.in. reportaż o dręczonych pacjentach szpitala psychiatrycznego w Starogardzie Gdańskim ("Oddział chorych ze strachu") i tuszowaniu najtrudniejszych spraw o zabójstwo ("Ten trup się nie liczy") oraz nigdy niepublikowane teksty, które powstały specjalnie na potrzeby tego zbioru. Z reportaży Kopińskiej wyłania się obraz nieskutecznego wymiaru sprawiedliwości i ludzi pozostawionych z poczuciem krzywdy. Po publikacji jej tekstów przestępcy trafiali do więzienia, a w prawie wprowadzano zmiany dotyczące bezpieczeństwa w instytucjach zamkniętych. Justyna Kopińska - dziennikarka, socjolożka. W 2015 roku ukazała się jej książka "Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie" - opis śledztwa w sprawie zaginięcia Mateusza Domaradzkiego i przemocy w ośrodku Sióstr Boromeuszek w Zabrzu. Doświadczenie międzynarodowe zdobywała w Stanach Zjednoczonych i Afryce środkowej. Obecnie pracuje jako reporterka "Dużego Formatu" - magazynu "Gazety Wyborczej". Jest laureatką nagrody dziennikarskiej Amnesty International, dwukrotną finalistką Nagrody im. Teresy Torańskiej w kategorii "Najlepszy materiał dziennikarski roku" i finalistką Grand Press oraz Mediatorów w kategorii "Najbardziej znane publikacje". W 2014 roku otrzymała wyróżnienie im. Andrzeja Woyciechowskiego, w 2016 European Press Prize.

25,00 zł
20,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

46
Puzzle 100 elementów. Soy Luna. Kolaż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 100 elementów. Soy Luna. Kolaż
Trefl, 100 elementów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.18

Puzzle z bohaterami serialu Disneya „Soy Luna”. Po ułożeniu powstanie obrazek o wymiarach 41.0 x 27.8 cm. Wysoką jakość, nasycenie kolorów i bezpieczeństwo układania zapewnia kalandrowany papier odbijający światło i wykorzystanie materiałów ekologicznych. Firma Trefl to rodzinne przedsiębiorstwo obecne na polskim rynku od ponad 30 lat. Produkty Trefl tworzone są z myślą o dzieciach, młodzieży i dorosłych. Wiele zabawek potrafi zaangażować całą rodzinę. Do produkcji używane są tylko materiały najwyższej jakości, które są jednocześnie bezpieczne nawet dla najmłodszych użytkowników. W ofercie Trefla znajdziemy puzzle o różnej skali trudności, łamigłówki, rozmaite gry i ciekawe zabawki, bardzo często wykonane z drewna. W świecie, w którym wirtualne technologie coraz mocniej wkraczają w życie codzienne, produkty firmy Trefl oferują tradycyjną rozrywkę, nastawioną na bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem.

11,31 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 11,7%
oszczędzasz 1,32 zł

47
Puzzle 160 elementów. Soy Luna. Wrotki, moja miłość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 160 elementów. Soy Luna. Wrotki, moja miłość
Trefl, 160
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.04.01

Przedstawiamy puzzle z bohaterami serialu Disneya „Soy Luna” Po ułożeniu powstanie obrazek o wymiarach 28.7 x 41.0 cm. Wysoką jakość, nasycenie kolorów i bezpieczeństwo układania zapewnia kalandrowany papier odbijający światło i wykorzystanie materiałów ekologicznych.

14,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,2%
oszczędzasz 1,01 zł

48
Żegnajcie błędy. Angielski dla Polaków + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żegnajcie błędy. Angielski dla Polaków + CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.03

Nowe, rozszerzone wydanie bestsellerowej publikacji, wzbogacone o kulturowe aspekty posługiwania się przez Polaków językiem angielskim. Pomysł napisania książki zrodził się z doświadczeń Terry'ego jako nauczyciela języka angielskiego w założonej przez niego szkole językowej The Queen's School of English: otóż jednym z błędów najczęściej popełnianych przez Polaków używających języka angielskiego jest stosowanie kalek językowych, czyli dosłowne tłumaczenie z języka polskiego na język angielski. Na przykładzie kilkudziesięciu dialogów książka omawia kalki językowe stosowane przez Polaków i pomaga w opanowaniu właściwych zwrotów w języku angielskim. Książka omawia niewłaściwe użycie niektórych fraz i struktur językowych przez Polaków. Aby dobrze opanować słownictwo i gramatykę języka angielskiego, należy wiedzieć, jak funkcjonują one w naturalnym kontekście, jakie związki frazeologiczne mogą tworzyć i w jakich sytuacjach mogą być użyte. Te właśnie problemy wyjaśniają autorzy publikacji. prof. dr hab. Roman Lewicki, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Wrocławskiego Współautorem książki jest Bartosz Czartoryski - absolwent filologii angielskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie Wrocławskim, regularnie publikujący na łamach ogólnopolskich magazynów artykuły na temat kultury popularnej.

34,90 zł
29,67 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,23 zł

49
Kroniki Belorskie. Tom 1. Zawód Wiedźma - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki Belorskie. Tom 1. Zawód Wiedźma
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.05

Zawód wiedźma to pierwsza powieść Olgi Gromyko, a zarazem otwarcie cyklu „Kroniki Belorskie”, na który składa się kilka tomów opowieści osadzonych w magicznym świecie Belorii. Ta seria to znak firmowy tej autorki – połączenie niezwykle wartkiej, pełnej fantastycznych przygód akcji z dużą dozą humoru i iskrzących relacji między bohaterami. Wolha Redna to jedyna kobieta na typowo męskim wydziale magii Starmińskiej Wyższej Szkoły Magii, Wróżbiarstwa i Zielarstwa. Rudowłosa, wścibska, ciekawska... Posiadaczka wyjątkowego talentu do praktyk magicznych, nieprzeciętnej intuicji i inteligencji. Zapewne właśnie dlatego została wybrana przez mistrza do rozwiązania zagadki, która do tej pory pochłonęła już życie 13 osób, o wiele bardziej od niej doświadczonych. W Dogewie, krainie zamieszkiwanej przez wampiry i inne stwory źle się dzieje. Umiera coraz więcej istot, a magicy wysyłani na ratunek nie powracają. Czy młodej wiedźmie uda się odkryć co lub kto zabija, jeśli starsi i bardziej doświadczeni magowie polegli na polu bitwy? Czy tak naprawdę Wolha Redna okaże się królikiem doświadczalnym, ofiarą czy wybawicielką?

46,90 zł
33,77 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,13 zł

50
Trening siłowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trening siłowy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.28

Hit fitness - trening o wysokiej intensywności. Trening siłowy, zwany także treningiem o wysokiej intensywności (w skrócie HIT), jest receptą na sukces wielu kulturystów. Ale wcale nie trzeba być kulturystą, żeby czerpać korzyści z tej metody ćwiczeń. Książka ta jest pierwszym podręcznikiem treningowym, dzięki któremu każdy będzie mógł zadbać o piękną sylwetkę i zredukować tkankę tłuszczową. Do poprawienia wyglądu i kondycji wystarczą dwa krótkie treningi w tygodniu, składające się z zestawu ćwiczeń powtarzanych w odpowiedniej sekwencji. Jürgen Gießing, specjalista od medycyny sportowej, proponuje programy treningowe dla mężczyzn i kobiet. Są one pomyślane tak, by treningi można było przeprowadzać w domu i na siłowni lub w klubie fitness. Wszystkie ćwiczenia zostały szczegółowo opisane i sfotografowane. Autor wskazuje także, które mięśnie są silniej zaangażowane podczas wykonywania konkretnych ćwiczeń. Podpowiada także, co można zrobić, by trening był jeszcze skuteczniejszy. Trening siłowy to szybka droga do idealnej sylwetki!

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

51
Wilno. Kieszonkowy przewodnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wilno. Kieszonkowy przewodnik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.23

Zobacz znane i nieznane zakamarki stolicy Litwy. Przewodnik napisany przez autora – dziennikarza i podróżnika, który spędził w tym mieście wiele miesięcy. Znajdziecie w nim informacje co naprawdę warto zobaczyć w Wilnie. Na jakie wycieczki trzeba się koniecznie wybrać. Jak dotrzeć do ciekawych zakątków, często nieodkrytych jeszcze przez turystów. Książka zawiera wiele cennych informacji: 10 tras zapozna nas z najważniejszymi atrakcjami miasta, 5 wycieczek zawiedzie nas do Kiernowa, Trok, Kowna, Parku Europy z niesamowitymi rzeźbami i do Druskiennik – najpopularniejszego uzdrowiska oraz porady: gdzie zjeść, co kupić i jak spędzić wolny czas.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

52
Atlas grzybów jadalnych i trujących - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas grzybów jadalnych i trujących
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.09

Gdy późnym latem w ściółce między drzewami pokazują się pierwsze grzyby, oznacza to, że rozpoczyna się najlepszy czas dla grzybiarzy. Jednakże nie wszyscy wiedzą, gdzie można znaleźć borowika, maślaka czy podgrzybki. Czy ulubione przez nas grzyby rosną w lasach liściastych, czy iglastych? Jak nazywają się smaczne grzyby jadalne, które można spotkać na łące? Korzystanie z tego atlasu, w którym informacje zaprezentowano w prosty i przystępny sposób, pozwoli: - poznać gatunki grzybów jadalnych i trujących, - uzyskać wiedzę na temat typowego środowiska wzrostu poszczególnych gatunków grzybów, - szybko rozpoznać, dzięki zamieszczonym symbolom, które grzyby są jadalne, a które trujące. Szczegółowe opisy 180 najważniejszych gatunków grzybów uzupełnione są pięknymi, kolorowymi zdjęciami okazów w ich naturalnym środowisku oraz porady, jak je znaleźć.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

53
Niesytość pragnienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niesytość pragnienia
Dostępny
12 szt.

Niesytość pragnienia to ambitna i nowoczesna próba uporządkowania wiedzy o kobiecej stronie młodopolskiej poezji. Mateusz Skucha obrysowuje kontury tego intrygującego zjawiska, prezentuje wybitne bądź charakterystyczne poetki przełomu XIX i XX wieku, uważnie przygląda się wybranym utworom. Głównymi bohaterkami książki są Maria Komornicka, Zofia Trzeszczkowska, Maryla Wolska, Bronisława Ostrowska, Kazimiera Zawistowska, Franciszka Arnsztajnowa? Specyfikę ich twórczości i sposobu doświadczania świata stara się autor książki uchwycić, analizując między innymi problematykę cielesności, performatywności płci, kobiecego autotematyzmu, maskarady kobiecości i męskości, odzyskiwania kobiecej tradycji i genealogii, związku płci i rasy, kobiecego przeżywania wojny. Książka Mateusza Skuchy konfrontuje historycznoliterackie widzenie twórczości młodopolskich poetek z lekturą inspirowaną przez krytykę feministyczną, genderową i queerową. Dzięki temu zabiegowi wzbogacony zostaje obraz prądów literackich epoki oraz dominujących w niej poetyk i tematów. Zarazem zaś młodopolska poezja kobiet pojawia się jako kontynuacja wcześniejszej i prefiguracja późniejszej walki o odzyskanie przez poetki własnego głosu. prof. dr hab. Marian Stala Jedną z największych zalet książki Mateusza Skuchy jest połączenie solidnego i ? w najlepszym znaczeniu tego słowa ? tradycyjnego warsztatu historyka literatury polskiej z nowoczesnym instrumentarium z dziedziny studiów nad twórczością kobiet. Poetki epoki Młodej Polski od dawna zasługiwały na takie ujęcie, w którym to, co dotychczas marginalizowane i nieoczywiste, zostałoby wydobyte na pierwszy plan. prof. dr hab. Anna Czabanowska-Wróbel

39,90 zł
33,12 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

54
Wolność jako odpowiedzialność - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wolność jako odpowiedzialność
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.01

Wolność i odpowiedzialność - jak powiedział kiedyś Jacek Filek - są jak dwa brzegi rzeki, rozdzielone jej nurtem. Przywykliśmy do owego rozgraniczenia i wkraczając myślą od razu w nurt, łatwo akceptujemy oczywistość ich przeciwstawienia. Oto przyczyna niekończących się sporów o istotę relacji między wolnością a odpowiedzialnością; oto przyczyna jednostronności, z jaką zwykle rozstrzygała ten problem filozofia. Ale problem ten znika, gdy cofamy się do samego źródła. Tam, skąd rzeka dopiero bierze swój początek, wolność i odpowiedzialność są jednym. Droga myślowa Jacka Filka jest tym właśnie: drogą ku źródłu, powrotem do miejsca, gdzie jeszcze nie byliśmy, a skąd czerpaliśmy każdą znaną nam prawdę; jest wyprawą, która znane czyni nieznanym, oczywiste - nieoczywistym i dlatego właśnie żywym; jest pytaniem, które nie zna wprzódy odpowiedzi. Przede wszystkim jednak jest świadectwem człowieka, który świadomie stara się zamazywać granicę między myśleniem a życiem, bo przecież i ta granica zanika, kiedy zmierzamy do źródła.

46,20 zł
38,35 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,85 zł

55
Autodestrukcja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autodestrukcja
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.15

Alan, niedoszły reżyser filmowy, marzy o wolności, wrażliwa artystka Anja nie może pokonać strachu przed publicznym występem, a Patryk chce wreszcie być bogaty. Mimo starań ich życie coraz bardziej zaczyna przypominać tworzony przez Anję obraz, który pokrywa czarna maź. Pogoń za oddalającymi się marzeniami i nieustanne zderzenia z rozczarowującą rzeczywistością stopniowo powodują poczucie coraz większej utraty kontroli nad życiem. Alan nie wytrzymuje napięcia i zabija żonę… Niepokojąca książka o emocjach, naiwności i marzeniach. O czym jest ta książka? Optymista rzekłby, że o spełnianiu najskrytszych marzeń. Pesymista – że o obsesjach, które mogą spowodować targnięcie się na swoje życie. Realista – że należy wytrwale dążyć do celu, bo jeśli gdzieś po drodze utracimy wiarę we własne możliwości, możemy za to słono zapłacić. A Ty kim jesteś? Na okładce z powodzeniem można by napisać: wchodzisz na własną odpowiedzialność. Tak, do świata bohaterów wkraczasz z własnej woli, ale wydostać się już nie będzie tak łatwo. Monika Zajas, niczym Hitchcock, na początku funduje nam trzęsienie ziemi, a potem? okazuje się, że to dopiero przygrywka. Wraz z bohaterami postępujemy w psychicznej degrengoladzie i chociaż wiemy, że to wszystko prowadzi do bezwzględnego upadku, to i tak nie jesteśmy w stanie w porę się zatrzymać. Tak samo jak Anja, Patryk i Alan. Jeśli chcesz dotknąć z nimi dna, pamiętaj: wchodzisz na swoją odpowiedzialność. Bo potem już tylko... Autodestrukcja. – Agnieszka Lingas-Łoniewska, pisarka

29,90 zł
25,42 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,48 zł

56
Bizancjum i Arabowie. Spotkanie cywilizacji. VI-VIII wiek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bizancjum i Arabowie. Spotkanie cywilizacji. VI-VIII wiek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.12

Nowatorskie opracowanie w skali literatury światowej pierwszego styku kultury arabskiej i europejskiej (bizantyńskiej) VI-VIII w. Aspekty polityczne, kulturowe, społeczne, gospodarcze, religijne i militarne podboju. Praca napisana na podstawie solidnej bazy źródłowej - łacińskiej, greckiej, arabskiej, syryjskiej, armeńskiej, koptyjskiej.

99,00 zł
87,12 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,88 zł

57
Niewydolność oddechowa noworodków – zapobieganie i leczenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewydolność oddechowa noworodków – zapobieganie i leczenie
Dostępny
4 szt.

Podręcznik jest dedykowany przede wszystkim neonatologom – ludziom, dzięki którym intensywna terapia noworodka rozwinęła się tak dynamicznie i dalej rozwija, a także wszystkim tym, którzy biorą udział w leczeniu najmniejszych dzieci – anestezjologom, pediatrom, chirurgom i oczywiście pielęgniarkom oddziałów neonatologicznych, intensywnej terapii, ambulansów "N", a także ratownikom medycznym.

30,00 zł
58
EKG jasno i zrozumiale - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
EKG jasno i zrozumiale
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

IV wydanie polskie (na podstawie IV wydania angielskiego) książki, która od lat cieszy się bardzo dużą popularnością wśród Czytelników. Kolejne wydanie zostało poszerzone o nowe rozdziały i zawiera cały szereg uzupełnień i aktualizacji z ostatniego wydania angielskiego. Podręcznik został napisany wyjątkowo zrozumiałym językiem, a autorzy wykazali się umiejętnością bardzo prostego spojrzenia na poszczególne składowe EKG oraz w jasny i logiczny sposób przedstawili nieprawidłowości rejestrowane w różnych stanach patologii. Wszystko to powoduje, że książka ma ugruntowaną pozycję na rynku wydawniczym i stanowi podstawową publikację dotyczącą interpretacji zapisu ekg.

44,00 zł
Powiadomienie
59
Resuscytacja noworodka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Resuscytacja noworodka
Niedostępny
Brak

Książka w zamierzeniu powinna służyć neonatologom, pediatrom i personelowi pielęgniarskiemu do codziennego użytku, a jej "kieszonkowa" postać powinna być przyjaznym doradcą.

22,00 zł
Powiadomienie
60
Gray Anatomia. Podręcznik dla studentów. Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gray Anatomia. Podręcznik dla studentów. Tom 1
Niedostępny
Brak

Komisja British Medical Association - przyznająca nagrody za najlepsze książki medyczne - zarekomendowała ten podręcznik w 2015 r. studentom kierunków medycznych i lekarzom do stosowania w ich codziennej pracy! "Gray Anatomia" to jeden z najbardziej znanych na świecie podręczników dla studentów medycyny. Kolejne polskie wydanie jest tłumaczeniem i adaptacją zaktualizowanego i poprawionego trzeciego wydania "Gray's Anatomy for students" Richarda L. Drake'a, A. Wayne'a Vogla i Adama W.M. Mitchella. Wydanie polskie zredagował zespół znakomitych specjalistów z dziedziny anatomii z czterech ośrodków akademickich: Gdańska, Lublina, Poznania i Warszawy. Układ podręcznika dostosowano do programu nauczania obowiązującego na polskich uczelniach medycznych. • aktualna polsko-łacińsko-angielska nomenklatura anatomiczna zgodna z wytycznymi PTA • przejrzysta i logiczna struktura tekstu, ułatwiająca powtarzanie materiału przed egzaminami i zaliczeniami • zwięzłe opisy przypadków klinicznych, podsumowujące poszczególne rozdziały • łącznie ponad 1000 dydaktycznych i niezwykle szczegółowych ilustracji, dzięki którym łatwo zlokalizujesz i zapamiętasz poszczególne struktury anatomiczne

104,00 zł
Powiadomienie
61
Chirurgia ucha i kości skroniowej. Podręcznik z ćwiczeniami dla otolaryngologów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chirurgia ucha i kości skroniowej. Podręcznik z ćwiczeniami dla otolar...
Dostępny
13 szt.

Niniejszy podręcznik jest przeznaczony dla lekarzy specjalizujących się w otolaryngologii, audiologii i foniatrii oraz dla otolaryngologów, którzy chcą pogłębić swoje doświadczenie kofochirurgiczne. W części pierwszej omówiono anatomię, embriologię, histologię oraz metody badania obrazowego ucha i kości skroniowej. Część druga opisuje podstawowe operacje stosowane w chirurgii ucha i kości skroniowej. W części trzeciej przedstawiono techniki pobierania kości skroniowej oraz zestawy ćwiczeń chirurgicznych na kości skroniowej. Publikacja zawiera także słownik terminów otologicznych.

47,00 zł
37,13 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,87 zł

62
Poznajemy przeszłość. Podręcznik do historii dla szkoły ponadgimnazjalnej. Zakres podstawowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznajemy przeszłość. Podręcznik do historii dla szkoły ponadgimnazjal...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.13

Numer MEN: 546/2012 Podręcznik składa się z 50 tematów, w których zastosowano problemowo-chronologiczny układ treści. Ukazuje dzieje ojczyste na szerokim tle historii powszechnej. Uwzględnia przede wszystkim zagadnienia polityczne. Podręcznik zawiera różnorakie źródła wiedzy. Uzupełnieniem narracji autorskiej są ciekawe fotografie, ryciny, mapy, wykresy i dane statystyczne. Graficznie wyodrębniono także wyjaśnienia znaczeń trudniejszych nazw i terminów. Dla łatwiejszej orientacji w bogactwie wydarzeń opracowano tablice synchroniczne podzielone na wydarzenia z historii Polski i z historii powszechnej. Wszystkie te elementy sprzyjają twórczemu poznawaniu oraz rozumieniu historii, a także formułowaniu przez ucznia samodzielnych ocen. Realizację treści podręcznika przewidziano na 60 godz. zajęć dydaktycznych (przy wymiarze 2 godzin historii tygodniowo w I klasie szkoły ponadgimnazjalnej).

36,00 zł
33,12 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,88 zł

63
Guess What 1. Pupil's Book - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Guess What 1. Pupil's Book
Dostępny
27 szt.

Beautiful world photography, captivating real-life video and interest-grabbing CLIL topics take young learners on a remarkable journey to explore the world as they learn English. Are you ready to explore? Why do whales jump out of water? What makes our bodies move? Guess What! is a six-level course that invites children to explore the world through engaging facts, amazing photography and captivating video. The highly photographic Pupil's Book Level 1 brings lessons to life with engaging characters, topics that spark children's curiosity, and a wide variety of activities, including humorous contextual dialogues, songs, chants, games, stories illustrating social values, functional dialogues, and role play. There are plenty of opportunities for developing children's thinking skills and their knowledge of other subjects in the CLIL lessons.

58,00 zł
52,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,80 zł

64
Wspomnienia. Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wspomnienia. Tom 3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.10

„Nie zysk i nie sława mnie interesują jedno czego pragnę, by to w mych wierszach utrwalić by pozostało w pamięci to, jak żyję i co czuję i nie po to, by prosić o łaskę i nie po to, by się żalić.” [Fragment książki]

24,00 zł
21,36 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,64 zł

65
Pracuj z głową - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pracuj z głową
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.05

Niezależnie od tego, czy jesteś pracownikiem wielkiej korporacji, urzędu, czy prywatnej firmy - jeżeli w Twojej pracy masz do czynienia z szybkim przepływem informacji, a w biurze zawsze bardzo dużo się dzieje, ta książka jest właśnie dla Ciebie. Ma ona na celu przedstawienie gotowegp systemu pracy, który powinienieś potraktować jako punkt wyjścia do stworzenia swojego, "szytego na miarę", systemu.

29,00 zł
25,81 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,19 zł

66
Crash Course. Anestezjologia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Crash Course. Anestezjologia
Dostępny
150 szt.

Książka przedstawia nie tylko anestezjologię kliniczną oraz intensywną terapię, ale także medycynę przypadków nagłych, leczenie bólu, a nawet wprowadzenie do medycyny paliatywnej. Jest to zakres wiedzy obejmujący szkolenie specjalistyczne w zakresie anestezjologii. Publikacja ta będzie przydatna dla studentów dzięki jasności i zwięzłości zawartych w niej treści. Powinna być też interesująca dla przedstawicieli innych specjalności, którzy chcą poznać aktualną problematykę anestezjologiczną. Będzie to na pewno publikacja cenna dla rezydentów z dziedziny anestezjologii i intensywnej terapii. Bardzo istotną zaletą tej książki jest przedstawienie wiedzy niezbędnej dla pełnego wykształcenia anestezjologicznego na podstawie klasycznego kanonu "czterech nóg współczesnej anestezjologii": znieczulenia, intensywnego leczenia, resuscytacji i leczenia bólu. Wydanie drugie tej publikacji zostało po 8 latach poddane gruntownej aktualizacji i powinno posłużyć jako podstawa wiedzy zarówno dla studentów, jak i dla lekarzy.

64,00 zł
67
Miłosierdzie ostatnim słowem Boga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłosierdzie ostatnim słowem Boga
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.28

„Z serca Przenajświętszej Trójcy, z nieprzeniknionych głębokości tajemnicy Boga, wytryska i nieprzerwanie płynie wielka rzeka miłosierdzia.”Bulla papieża Franciszka Misericordiae Vultus, 25 „Stworzyłeś nas bowiem jako skierowanych ku Tobie. I niespokojne jest serce nasze, dopóki w Tobie nie spocznie - napisał w swoich Wyznaniach św. Augustyn. Serce człowieka doświadcza lęku dopóty, dopóki nie otworzy się na przebaczającą i miłosierną miłość Boga. Pan Jezus powiedział do siostry Faustyny znamienne słowa: Nie znajdzie ludzkość uspokojenia, dopokąd się nie zwróci z ufnością do miłosierdzia mojego. Nabożeństwo do Jezusa Miłosiernego wciąż dotyka tak wiele ludzkich serc na całym świecie i staje się znakiem naszych czasów. Prawda o Bogu Miłosiernym przywraca ludziom pokój i daje nową nadzieję. To właśnie w Bożym miłosierdziu cała ludzkość może znaleźć ocalenie.” „W książce Miłosierdzie ostatnim słowem Boga pragnąłem ukazać działanie Boga pełnego dobroci i zmiłowania w życiu człowieka doświadczającego różnych przeciwności i prób. To w sytuacjach granicznych przychodzi do człowieka Jezus i mówi: Nie lękaj się, Ja jestem z tobą. Jeżeli sami doświadczymy pocieszenia od Zbawiciela, będziemy umieli pocieszać innych. Miejmy wszyscy wyobraźnię miłosierdzia...”ks. Marek Wójtowicz SJ

26,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

68
Parametry pożądania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Parametry pożądania
Niedostępny
Brak

Studia nad mniejszościami seksualnymi prowadzone z pozycji niehomofobicznych i związana z nimi teoria queer rozwijają się dynamicznie od początku lat 90. Od kilku lat obecne są także w Polsce. W najnowszej książce poświęconej kulturze odmieńców autorzy podjęli polityczną i kulturową dyskusję nad różnymi uwarunkowaniami zjawiska homoseksualizmu w kontekście lokalnym. Na niniejszy tom składają się teksty zróżnicowane pod względem reprezentowanych dyscyplin naukowych, metodologii i punktów widzenia, mające zarówno charakter ogólny, jak i przedstawiające szczegółowe badania z zakresu socjologii. Interdyscyplinarny charakter całości i pozwolił na zaprezentowanie omawianych zjawisk kulturowych i społecznych w zróżnicowanych i wzajemnie oświetlających się aspektach.

33,00 zł
24,09 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,91 zł

Wróć do góry