hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2016.06.04

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 4 czerwca 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Rasmus i Włóczęga. Audiobook (Astrid Lindgren), na drugim Detektyw Blomkvist. Audiobook (Astrid Lindgren). Kolejny produkt to Studia nad dowódcami i sztuką dowodzenia w drugiej wojnie punickiej (Maciej Maciejowski) oraz Śmierć frajerom CD (Grzegorz Kalinowski).
1
Rasmus i Włóczęga. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rasmus i Włóczęga. Audiobook
Astrid Lindgren, Jung-off-ska
Dostępny
1338 szt.

Dziewięcioletni Rasmus mieszka w domu dziecka, codziennie marząc, że ktoś przyjdzie, pokocha go i zabierze stąd. Pewnego dnia postanawia uciec. I wtedy spotyka Oskara - z pozoru zwykłego włóczęgę. Kim naprawdę jest Oskar i czy wspólna wędrówka odmieni życie małego Rasmusa? Pełna przygód, ciepła mądra opowieść o przyjaźni, poszukiwaniu miłości i wierności sobie.

36,99 zł
28,11 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,88 zł

5 osób kupiło
2
Detektyw Blomkvist. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Detektyw Blomkvist. Audiobook
Astrid Lindgren, Jung-off-ska
Dostępny
1346 szt.

Czy coś może łączyć trzynastoletniego Kallego Blomkvista z kradzieżą drogocennej biżuterii sztokholmskiego bankiera. Wydaje się, że niewiele - a jednak! Kalle Blomkvist chce być detektywem. Marzy o wielkich kryminalnych zagadkach, strzelaninach i pościgach za groźnymi przestępcami. Cóż z tego, skoro mieszka w małym miasteczku, w którym od lat nie wydarzyło się nic, co zasługiwałoby na miano zbrodni. Pewnego dnia pojawia się jednak bardzo podejrzany osobnik... Detektyw Blomkvist przystępuje do akcji!

34,99 zł
26,59 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,40 zł

3 osoby kupiły
3
Studia nad dowódcami i sztuką dowodzenia w drugiej wojnie punickiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Studia nad dowódcami i sztuką dowodzenia w drugiej wojnie punickiej
Dostępny
5 szt.

Problematyka zawarta w pierwszych dwóch studiach poświęconych drugiej wojnie punickiej ("Kryteria wyboru dowódców armii rzymskiej" oraz "Kartagiński system dowodzenia w Hiszpanii") w dotychczasowej literaturze przedmiotu nie doczekała się większej uwagi bądź systematycznej analizy. Wywody Autora sprawiają, że niektóre z obowiązujących opinii dotyczących umiejętności oraz kompetencji wojskowych rzymskich i kartagińskich dowódców wymagają innego spojrzenia, a rozgrywające się na odległych peryferiach w stosunku do głównego teatru działań kampanie zyskują właściwy wymiar i należne miejsce w ramach całego ciągu wojennych operacji drugiej wojny punickiej. Cztery pozostałe studia dotyczą postaci dwóch rzymskich (Tiberius Sempronius Gracchus, Publius Sulpicius Galba Maximus) oraz dwóch kartagińskich (Kartalon, Magon Barkida) dowódców. Wszyscy oni stanowią wprawdzie postaci drugiego planu, ale jak przekonuje Autor, także i oni mieli swój wkład w ogólny bieg wojennych wydarzeń. Zmuszeni do działania w nietypowych warunkach, dowodząc armiami, których wartość bojowa pozostawiała wiele do życzenia potrafili, lub też próbowali, odegrać rolę wykraczającą poza ramy wyznaczonych im obowiązków i zadań. Autor przedstawia swoje tezy i interpretacje w oparciu o dogłębną znajomość badanej problematyki. Formułowane przez niego sądy są dobrze przemyślane i skonfrontowane z licznymi, często znacznie między sobą różniącymi się opiniami i hipotezami wcześniejszych badaczy, co nadaje jego wywodom cech oryginalności.Prof. dr hab. Edward Dąbrowa(Uniwersytet Jagielloński Instytut Historii)

60,00 zł
46,20 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

1 osoba kupiła
4
Śmierć frajerom CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śmierć frajerom CD
Grzegorz Kalinowski, Muza
Dostępny
6 szt.

Powieść łotrzykowska i przygodowo-sensacyjna a zarazem kryminał miejski z elementami thrillera, dziejący się w latach 1905–1925. Autor wykorzystał pasjonującą historię miasta, świetne wątki polityczne, a także opisał warszawski półświatek okresu międzywojennego. Wyjątkowa dbałość o szczegóły historyczne i tło obyczajowe, a także wierność detalom i topografii miasta sprawia, że powieść jest wspaniałym przewodnikiem po Warszawie początku dwudziestego wieku, tak jak Lalka Bolesława Prusa jest swoistym przewodnikiem po Warszawie dziewiętnastowiecznej. Czyta Maciej Jabłoński

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

1 osoba kupiła
5
Knowledge, Ict and Education - A Variety of Perspectives - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Knowledge, Ict and Education - A Variety of Perspectives
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.19

Knowledgehas becomethe centralcategoryin contemporaryneoliberal educationreforms.At the sametime,itbecomes increasinglyunclear whatwecan understandwithknowledgein education.The expandedconcept of knowledge, with an emphasis oncompetence and skills, has been characterized asbeing emptyorrhetorical. An implicitconsequence of this developmentis thatknowledgeis no longerunderstoodas something thatis objective andtrue.Foreducation, this developmentisproblematic. Whenknowledgeis no longera distinctcategory, the purpose of education becomes elusive. The presentneoliberaleducationhave opened upforan extensive use ofICT in education. Althoughthe use ofdigitaltechnology in educationcan be seenindependently ofan expandedconcept of knowledge, ICT isbeing used asan argumentin favor ofan alternativeconcept of knowledgein education.Throughthis development,the expandedconcept of knowledgeachievesapedagogicaljustification, whether it is related topost-modernism, constructivism, socioculturaltheory orconnectivism. Thisline of argumentimpliesa shift towardcontext-contingentandlocalforms of knowledgein education, with particular emphasis onstudents' owninvolvementin the productionof knowledge. This bookcovers avariety oftopics related to the transformation of knowledge in education.Whatkind of knowledgestudentsshouldhave accesstoin education isa key issueinthe ongoing debate, andthis bookprovides someanswers tothis important question.

33,60 zł
32,26 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,34 zł

6
Innowacyjna polityka senioralna XXI wieku. Między ageizmem, bezpieczeństwem socjalnym i active agein - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Innowacyjna polityka senioralna XXI wieku. Między ageizmem, bezpieczeń...
Dostępny
6 szt.

Jest to bardzo dobrze napisana merytorycznie i metodologicznie monografia, zawierająca interdyscyplinarne kompendium wiedzy na temat aktualnych wyzwań demograficznych i skutków procesu starzenia się społeczeństw Europy. Praca zawiera analizę nowatorskich i innowacyjnych instrumentów na rzecz realizacji polityki senioralnej, zawartych zarówno w wytycznych strategicznych Unii Europejskiej, wdrażanych w ramach dobrych praktyk w poszczególnych państwach członkowskich UE, jak i implementowanych do rozwiązań polskich. Zaletą monografii jest aktualność poruszanej problematyki i jej przyszłościowy charakter przekładający się na demograficzne, społeczne, ekonomiczne i polityczne uwarunkowania. Fragment recenzji prof. zw. dr hab. Katarzyny Głąbickiej-Auleytner Jest to praca na polskim rynku bardzo pożądana z wielu powodów, wspomnę o trzech najważniejszych. Po pierwsze w dobie narastających w Polsce procesów starzenia demograficznego pokazuje istotę problemu nie tylko w aspekcie demograficznym, ale nade wszystko implikacji z tym związanych. Po drugie proponuje innowacyjne rozwiązania w obszarze polityki senioralnej XXI wieku. Po trzecie bazuje na dobrze dobranym materiale źródłowym, co podnosi jej walory. Na tego rodzaju opracowania istnieje zapotrzebowanie nie tylko środowiska naukowego w tym dydaktyki studenckiej, ale także, a może przede wszystkim środowiska decydenckiego, które kształtuje w Polsce politykę społeczną, w tym politykę senioralną. Fragment recenzji dr hab. Małgorzaty Halickiej, prof. UwB

59,70 zł
57,31 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,39 zł

7
Planowanie i projektowanie szkoleń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Planowanie i projektowanie szkoleń
Dostępny
8 szt.

Warunkiem rozwoju nowoczesnej firmy jest stałe podnoszenie kwalifikacji pracowników. Szkolenie jest procesem złożonym i długotrwałym, wymagającym profesjonalnego przygotowania i dostosowania do potrzeb przedsiębiorstwa. Książka zawiera uniwersalny i kompletny zbiór informacji na temat tego przedsięwzięcia. W systematyczny sposób prezentuje kolejne etapy procesu szkolenia, do których należą:– rozpoznanie i analiza potrzeb szkoleniowych firmy, – planowanie i projektowanie programów szkoleniowo-rozwojowych,– projektowanie i przeprowadzanie treningów i sesji szkoleniowych,– ocena efektów programów szkoleniowo-rozwojowych. Książka może stanowić nieocenioną pomoc dla menedżerów i specjalistów ds. szkoleń, pracowników działów personalnych i trenerów. Zainteresuje również osoby prowadzące wszelkiego rodzaju szkolenia, np. nauczycieli i psychologów. Zastosowanie odpowiednich, szczegółowo omówionych w tej książce metod pozwoli im skrócić czas konieczny do przygotowania szkolenia i zwiększyć jego efektywność.

84,90 zł
74,71 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,19 zł

8
Inaczej niż pisać - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inaczej niż pisać
Dostępny
27 szt.

Rozważania nad tym, jak tekst jako podstawowy nośnik wiedzy i wymiany idei w obszarze humanistyki i nauk społecznych, kształtuje to, co nazywamy wiedzą. Punktem wyjścia do tych przemyśleń są prace filozoficzne Emmanuela Lévinasa oraz amerykańskich antropologów postmodernistycznych, pozwalające autorce skupić uwagę na etycznych podstawach krytyki norm tekstowych. Tekst nigdy nie jest tylko o tym, o czym jest, bo to, jak został napisany, jakie stanowisko prezentuje, co prezentuje i w jakich kategoriach, świadczy o pobocznych, nieartykułowanych wprost celach. Autorka wskazuje ograniczenia tekstu jako narzędzia komunikacji i jako metafory przedmiotu poznania. Pyta o sens „pisania inaczej”: inaczej niż to wcześniej robiono, ale też inaczej, czyli hermetycznie, niejasno, w taki sposób, że tekst staje się wyzwaniem dla czytelnika. Opowiada się za pożytkami mogącymi płynąć ze zmagania się z pisarstwem odmawiającym posłuszeństwa w lekturze.

49,00 zł
41,16 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,84 zł

9
Nie całkiem obce. Zapożyczenia wyrazowe w języku polskim i czeskim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie całkiem obce. Zapożyczenia wyrazowe w języku polskim i czeskim
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.29

Książka traktuje o wyrazach zapożyczonych, dowodzących istnienia kontaktów kulturowych ponad granicami krajów i języków, czyli takich, które nie zostały odziedziczone przez dany język po jego ewolucyjnym przodku – np. Przez język polski po prasłowiańskim – lecz zostały przejęte z innych języków w trakcie jego historycznego rozwoju. Analizuje zatem wyrazy, których obcy rodowód jest jeszcze widoczny dla niespecjalisty, nie zaś takie, jak burak, praca i zupa, które wskutek wielowiekowego użycia zatraciły cechy obcości i których obcego pochodzenia – odpowiednio: z łaciny, czeskiego i niemieckiego – przeciętny użytkownik polszczyzny sobie nie uświadamia. Książka łączy podejście językoznawcze z psycholingwistycznym, dzięki czemu dostarcza nowych odpowiedzi na stare pytania i nowych argumentów w dyskusji nad percepcją i adaptacją zapożyczeń. Wśród pytań tych są następujące: Jakie są powody zapożyczania wyrazów z języków obcych i jakie czynniki kształtują sposób przyswajania takich wyrazów? Dlaczego liczne zapożyczenia utrzymują się w języku mimo krytyki, z jaką się spotykają? Czy istnieją zapożyczenia niepotrzebne? Czy obce słowo zawsze można zastąpić jego rodzimym synonimem i czy pisownia takiego słowa jest obojętna dla jego znaczenia? Jak mierzyć podobieństwo semantyczne wyrazów obcych i ich rodzimych odpowiedników? Czy należy zwalczać zapożyczenia w trosce o czystość języka? Odpowiedzi, których udzielają autorzy, są oparte na wynikach projektu badawczego z lat 2012–2016, sfinansowanego przez Narodowe Centrum Nauki (nr DEC-2011/03/B/HS2/02279). W projekcie tym – noszącym akronimiczną, ale znaczącą nazwę APPROVAL (od Adaptation, Perception and Reception of Verbal Loans) – badacze zajmowali się adaptacją wyrazów obcych w języku polskim i czeskim.

29,00 zł
24,36 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,64 zł

10
Ty Beanie Boos Coconut Game - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ty Beanie Boos Coconut Game
Tactic
Dostępny
6 szt.

Pluszaki Ty bawią się w chowanego! Zajrzyj pod połówki orzechów kokosowych, aby je odnaleźć!Gra oparta na nagradzanej mechanice znanej z Choco.Marka Ty w połączeniu z uroczymi kolorami sprawia, że dla dzieci to prawdziwy hit.Solidne plastikowe elementy są przyjemne w użyciu.

20,90 zł
17,99 zł

Rabat 13,9%
oszczędzasz 2,91 zł

11
Piórnik saszetka okrągła, Real Madrid - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik saszetka okrągła, Real Madrid
Astra
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.02

Piórnik w klasycznym kształcie saszetki, tuby, bez wyposażenia, efektownie zdobiony. Saszetka posiada jedną obszerną komorę zapinana na zamek błyskawiczny. Idealny piórnik na kredki i inne przybory szkolne.

21,80 zł
20,71 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,09 zł

12
Piórnik podwójny z wyposażeniem, Real Madryt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik podwójny z wyposażeniem, Real Madryt
Astra
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.22

Piórnik podwójny z wyposażeniem dla najwierniejszych kibiców klubu piłkarskiego Real Madryt Wyposażenie: • 9 kredek szkolnych, • 8 flamastrów, • temperówka, • linijka, • gumka do ścierania, • notesik, • długopis z niebieskim wkładem, • ekierka, • wymiary: 21.0 x 13.0 x 5.5 cm.

53,20 zł
50,54 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,66 zł

13
Ajurweda a uroda. Jak być pięknym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ajurweda a uroda. Jak być pięknym
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.16

Książka adresowana jest do każdego, kto w mądry sposób chce dbać o siebie.Osoby zainteresowane zabiegami upiększającymi lub przeprowadzające takie zabiegi mogą same skorzystać z ajurwedyjskich receptur bądź zaoferować je swoim klientom. Ajurweda, uważana za matkę wszelkiej medycyny, naucza, że zdrowie i piękno to efekt utrzymywania równowagi pomiędzy trzema energiami znanymi jako Vata, Pitta i Kapha. Ich indywidualne połączenie tworzy niepowtarzalną równowagę w każdym z nas. Odpowiednia, codzienna troska o siebie pomoże nam w jej utrzymaniu i wydobędzie ukryte w nas piękno.Niniejsza książka zawiera szczegółowe informacje o tym, jak poradzić sobie z wieloma aspektami współczesnego życia, aby zachować równowagę.Można tu znaleźć wiele szczegółowych wskazówek, jak:– oczyszczać i nawilżać cerę,– pielęgnować ciało,– przygotować naturalne kosmetyki,– skomponować prawidłową dietę,– wykonać masaż poszczególnych części ciała,– korzystać z ziół i olejków,– dobierać biżuterię,– przywrócić witalność przy pomocy ajurwedyjskich terapii odmładzających.Proponowane w książce zasady należy dopasować do siebie, tak aby uwydatnić swoje naturalne piękno na co dzień.

47,00 zł
32,90 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,10 zł

14
Twarze depresji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twarze depresji
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.06

Depresja nie jest wymysłem gwiazd z pierwszych stron gazet. To choroba, która może dotknąć każdego. Depresja stygmatyzuje, więc mało kto przyznaje się do niej otwarcie, choć cierpi na nią co dziesiąty Polak. Bohaterowie książki Twarze depresji przełamali lęk i opowiedzieli o nierównej walce z najtrudniejszym przeciwnikiem w swoim życiu. Rozmówcami Anny Morawskiej są m.in.: Andrzej Bober, Tomasz Jastrun, Kamil Sipowicz, Patrycja Sokół, a także ludzie, którzy nie są osobami publicznymi, a zdecydowali się opowiedzieć o swoim „czarnym psie”, jak nazwał depresję Winston Churchill. Choroba towarzyszy im na każdym kroku i trzeba ją „oswoić”, czyli leczyć. Na pytanie: Jak robić to skutecznie? odpowiadają psychiatrzy i psychoterapeuci. Ewa Jastrun, żona Tomasza, zdradza, jak sobie radzi, kiedy mąż mówi, że nie ma już siły żyć, nie ma siły walczyć z kolejnym epizodem depresyjnym. W takim momencie chory nie powinien być sam. „Weź się w garść” to najgorsze, co może usłyszeć. On już jest „w garści”… depresji. Jeśli zdecyduje się na leczenie, chciałby odebrać od otoczenia komunikat: „Nie oceniam. Akceptuję”. Anna Morawska dziennikarka telewizyjna, reporterka w "Panoramie" TVP2, wcześniej w "Wiadomościach" TVP1. Autorka reportaży społecznych i interwencyjnych dla "Reportera Polskiego" TVP2. Nominowana do nagrody głównej XIX Festiwalu Form Dokumentalnych w Kielcach. Nagradzana za przedstawianie w mediach problemów społecznych. Od 2013 roku prowadzi warsztaty telewizyjne na Uniwersytecie Warszawskim, którego jest absolwentką. Ukończyła również psychologię w SWPS w Warszawie. Jej pasją są podróże po świecie i poznawanie ludzi różnych kultur.

26,90 zł
21,52 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,38 zł

15
Kulinarna kolorowanka. Przepisy prosto z ogrodu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kulinarna kolorowanka. Przepisy prosto z ogrodu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.07

Gotuj kolorowo! Kolorowanki i przepisy. Gotujesz coś smacznego i czekając na obiad czas możesz zapełnić ilustrowaniem dania. Książka łączy modne ostatnio kolorowanki z tematami smacznymi sprzedażowo, czyli kulinariami. Wszystkie potrawy są do błyskawicznego przygotowania. Najdłuższy czas przyrządzania to 20 minut. Potem już tylko czekasz i rysujesz rozkoszując się zapachami. W książce znajdują się przepisy na: • pizze i tarty, • sałatki i dania warzywne, • desery.

29,99 zł
21,59 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

16
Od Ducha do ucha - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od Ducha do ucha
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.29

Jesteśmy powołani do miłosierdzia. A miłosierdzie jest sztuką. I Jezus, nauczając, mówił przede wszystkim o czymś takim. Ale mówił też o tym, że od miłości Boga żadna inna miłość nie jest ważniejsza. Miłosierdzie nie jest taką prostą rzeczą; czasem okazać miłosierdzie to zrobić komuś przykrość, a z drugiej strony, czasem okazać komuś pewną miłość, otworzyć serce przed kimś, to znaczy, po prostu, skrzywdzić go. Pan oczekuje od nas pewnego otwarcia na wszystkich, którzy pragną spotkać się z Nim w nas samych. Kiedy słońce miłości Boga wschodzi nad nami, jesteśmy jeszcze źli. Ale kiedy widzimy swoje życie w blasku miłości Chrystusa, stajemy się dobrymi. Kiedy wschodzi nad nim słońce Bożej sprawiedliwości i Bożego miłosierdzia, w jego blasku inaczej widzimy nasze życie - i to nas zmienia. O jedno cię tylko proszę: Nie uciekaj w noc, nie chowaj się w swoją ciemność. Przystań na chwilę i poczuj, że Serce Boga jest blisko twojego policzka. Że wystarczy twój jeden ruch głowy, abyś poczuł, że ono bije - i że bije z miłości do ciebie.

35,00 zł
25,20 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

17
Oby cię matka urodziła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oby cię matka urodziła
Dostępny
2286 szt.

W Oby cię matka urodziła Vedrana Rudan, zawsze prowokująca i zawsze gotowa swoje intelektualne i pisarskie żądło wbić w najboleśniejsze i zazwyczaj nietykalne miejsca naszej społecznej rzeczywistości, bezlitośnie rozprawia się z mitem o świętości Matki. W powieści o relacjach matki i córki, bezustannie wibrujących na granicy między miłością a nienawiścią, przewijają się też wątki starzenia się, śmierci, konfliktu pokoleń, mentalności, która każe ukrywać wszystko w czterech ścianach własnego domu. „Podziwiam szczerość i odwagę Vedrany Rudan. Wyprawia się do źródeł zła, nadaje mu nazwę. Gdy oprawcami są mama i tata, wyzwolenie z zaznanego od nich cierpienia może zabrać całe życie. Ale Rudan znalazła się po jasnej stronie. W tej pięknej i dotkliwej powieści każdy ma prawo do ratunku, oczyszczenia i swojego anioła.”Paulina Wilk Vedrana Rudan [ur. w Opatii w 1949 roku]. Pisaniem książek zajęła się w wieku 52 lat, ponieważ – podobnie jak Bukowski – uważa, że nie można pisać o życiu, jeśli się go nie przeżyło. Od tego czasu wydała dziesięć powieści, które zostały przetłumaczone na kilkanaście języków. W Polsce nakładem wydawnictwa Drzewo Babel ukazały się: Ucho, gardło, nóż, Miłość od ostatniego wejrzenia, Murzyni we Florencji i Oby cię matka urodziła. Wiele z jej książek zostało przeniesionych na scenę. Na podstawie powieści Ucho, gardło, nóż Krystyna Janda stworzyła monodram, który gra w swoim teatrze już od kilkunastu lat. W Chorwacji prowadzi bardzo popularny blog „Jak umrzeć bez stresu”, który ma ponad 160 tysięcy fanów i ponad milion wyświetleń. Jej opowiadania były publikowane w najbardziej prestiżowych amerykańskich zbiorach opowiadań oraz czasopismach literackich.

37,00 zł
29,23 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,77 zł

18
Co dzień naprzód! Oto świat. Karty pracy dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co dzień naprzód! Oto świat. Karty pracy dla dzieci ze specjalnymi pot...
Dostępny
14 szt.

Przedstawione karty pracy wzbogacą warsztat pracy nauczycieli oraz terapeutów pracujących z najmłodszymi dziećmi oraz dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Opracowanie powstało z myślą o: • przedszkolakach, których rozwój przebiega typowo; • przedszkolakach, których rozwój przebiega nieharmonijnie lub z opóźnieniem; • uczniach początkowych klas szkoły integracyjnej lub specjalnej; • uczniach ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych. Zadania mają na celu poszerzanie wiedzy dziecka o samym sobie, o najbliższym i dalszym otoczeniu, o zachodzących w świecie prawidłowościach. Pomagają rozwijać myślenie przyczynowo-skutkowe, funkcje percepcyjne oraz sprawność grafomotoryczną. Polecenia zostały sformułowane w taki sposób, żeby nieustannie, przy każdej okazji zachęcać dziecko do mówienia lub komunikowania się w dostępny mu sposób. Publikacja Co dzień naprzód! składa się z trzech części (Oto ja, Oto my, Oto świat). Wszystkie ćwiczenia zostały przygotowane na trzech poziomach trudności, które oznaczono literami A, B, C.

35,00 zł
29,05 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,95 zł

19
Walden - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Walden
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.09

Inspiring, brilliantly written, cantankerous and funny - Walden is both a very specific story about one man's attempt to live the simple life in the wilderness, and the great, founding text both for the environmental movement and the entire counter-culture.

40,00 zł
37,20 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,80 zł

20
World of Warcraft. Illidan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
World of Warcraft. Illidan
Dostępny
312 szt.

Illidan Stormrage jest jedną z najpotężniejszych istot, jakie kiedykolwiek przemierzały ziemie Azeroth. Pozostaje też z pewnością najmniej rozumianym z wielkich tego świata. Za jego legendą i tajemniczymi poczynaniami kryje się bowiem błyskotliwy umysł, którego plany i machinacje niewielu potrafi pojąć, a jeszcze mniej – im zaufać. Rozpoczyna się panowanie Illidana, dawno przezeń zasłużone, rozpoczyna się walka o sprawiedliwość. Jego rządy przeniosą na zupełnie nowy poziom intrygującą fabułę, oszałamiającą przygodę i heroizm bohaterów World of Warcraft, najlepiej sprzedającej się gry wideo wszech czasów. Dawno temu Illidan, nocny elf i czarownik, przeniknął w szeregi Płonącego Legionu, by powstrzymać inwazję demonów na Azeroth. Ale pobratymcy zamiast wychwalać go jako bohatera, nazwali Illidana Zdrajcą, kwestionując jego intencje po tym, jak nabrali podejrzeń, że pomaga władcom demonów. Przez dziesięć tysięcy lat gnił w więzieniu, oczerniony i osamotniony, ale nawet na chwilę nie zapomniał o swoim celu. A teraz Legion powrócił i tak naprawdę tylko jeden czempion może stawić czoła demonom. Uwolniony z pęt Illidan szykuje się do ostatecznej konfrontacji w obcym świecie Rubieży, zbierając armię spaczonych orków, wężowych nag, przebiegłych krwawych elfów i przemienionych łowców demonów. Nikt nie zna motywów kierujących jego krokami i tylko on rozumie, jaką cenę przyjdzie mu zapłacić za pokonanie wrogów wszelkiego stworzenia. Jak przed wiekami zostaje zaatakowany przez tych, którzy w jego planach widzą jedynie cyniczną pogoń za potęgą ? w tym przez Maiev Shadowsong, która pilnowała go, gdy tkwił w więzieniu. Strażniczka Shadowsong i jej oddział nocnych elfów wyruszyli za Zdrajcą aż na Rubież, chcąc go ukarać, i nie zatrzymają się, póki Illidan nie trafi do więzienia? albo nie spocznie w grobie.

39,99 zł
31,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

21
Odgłosy rosnących bananów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odgłosy rosnących bananów
Dostępny
36 szt.

Wschodni Bejrut, dom na wzgórzu Jetawi. Zeynab jest zgorzkniałą kobietą, która chciałaby pomagać biednym, ale w taki sposób, by nie musiała ich dotykać. Filipina to jej gosposia, pół-Filipinka, pół-Palestynka urodzona w Szatili, obozie dla uchodźców, podczas libańskiej wojny domowej. Pewnego dnia zakochuje się w niej Marwan, syryjski dozorca budynku. Jest tu też Deniz, turecka studentka, której wędrówka ku poznaniu samej siebie zaprowadziła ją z eleganckiego Oxfordu do Paryż i dalej na Wschód, dokładnie w to miejsce, skąd nieżyjący już ojciec Filipiny pisał do córki listy. To w tym miejscu można usłyszeć odgłosy dojrzewających bananów – o ile oczywiście ktokolwiek zechce słuchać. Odgłosy rosnących bananów to coś więcej niż miłosna historia: to wiele historii splecionych w jedną opowieść. W swojej powieści Temelkuran pokazuje misterny splot łączący miłość i politykę i odsłania obraz Bejrutu, w którym mieszają się chaos i piękno Bliskiego Wschodu.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

22
Drugie życie Leny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drugie życie Leny
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.20

Kobieta w średnim wieku, po przejściach, w zasadzie niewiele już chce od życia. Najczęściej po prostu świętego spokoju. Nie dla niej miłosne wzloty, romantyczne wyznania, upojne noce. Zwyczajnie nie wierzy, by coś dobrego mogło ją jeszcze spotkać. Dlatego, gdy Lena wpada niespodziewanie w ramiona przystojnego mężczyzny, broni się zaciekle, by nie dać się porwać uczuciu. Czy uda się jej zachować swą długo budowaną stabilizację? Ile będzie ją kosztować ta walka? A czy w ogóle można się uchronić przed przeznaczeniem? Książka Elżbiety Ceglarek to z pewnością pozycja dla tych, którzy potrzebują nadziei.

49,00 zł
43,61 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 5,39 zł

23
Metamorphosis - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metamorphosis
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.14

Featuring an ordinary man who wakes up to find himself turned into a giant cockroach, Kafka's masterpiece of unease and black humour, Metamorphosis, is brought together here with the best of his short stories.

34,00 zł
31,62 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,38 zł

24
Zamach. Trylogia Wojna, część 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zamach. Trylogia Wojna, część 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.10

Zamach – pierwsza część trylogii WOJNA. Napisana ponad pięć lat temu wizjonerska, niepokojąco aktualna opowieść. Pogłębiające się antagonizmy społeczne radykalnie dzielą Polaków i prowadzą do eskalacji nienawiści i przemocy. Porwanie córki premiera okazuje się jedynie początkiem dramatycznego splotu wydarzeń, wymykających się spod wszelkiej kontroli?

39,90 zł
33,92 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

25
As I was saying... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
As I was saying...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Crikey, the world according to Clarkson's been a funny old place of late... For a while, Jeremy could be found in his normal position as the tallest man on British television but, more recently, he appears to have been usurped by a pretend elephant. But on paper the real Jeremy remains at the helm. That's as it should be. For nearly thirty years he has been fearlessly leading the charge as one the best comic writers in the country. And in 2015, he shows no sign of slowing down. So, whether it's pondering If Jesus might have been better off being born in New ZealandWhy reflexive pronoun abuse is the worst thing in the worldHow Pam Ayres's head trumps Gordon Gecko's underpantsOr what a television presenter with time on his hands gets up to Jeremy is still trying to make sense of all the big stuff. Circumstances change. Nothing's forever. But As I Was Saying provides glorious proof that Jeremy remains as funny, puzzled, excitable, outspoken, insightful and thought-provoking as ever. As if you ever doubted it...

41,30 zł
38,41 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,89 zł

26
1000 x połącz kropki. Pejzaże miast - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1000 x połącz kropki. Pejzaże miast
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.28

Aż 1000 kropek do połączenia na każdym z wyjątkowo dużych rysunków (25×35 cm) o niespotykanym poziomie szczegółowości! Łącząc kropki w książce Thomasa Pavitte'a poczujesz się artystą – twoja kreska odda detale, cienie, rysy twarzy i pozostałe subtelności słynnych arcydzieł malarstwa! Wszyscy pamiętamy z dzieciństwa łączenie kropek – ta przyjemność wystarczała na kilka chwil, kiedy stopniowo odkrywaliśmy, jaką niespodziankę skrywają rozproszone punkty. 1000 x połącz kropki Pejzaże miast nadają temu ponadczasowemu zajęciu nowy wymiar. Proste kontury stopniowo przekształcają się w stylowe rysunki o wyrazistej kresce i eleganckim cieniowaniu. Wystarczy trochę cierpliwości, by zachwycić się dziełami stworzonymi za pomocą pojedynczej linii. Łączenie kropek nie jest już wyłącznie zabawą dla dzieci! Aby łatwiej było odnaleźć kolejne kropki, występują one w kilku kolorach. Wykonanie każdego rysunku zajmuje mniej więcej od pół godziny do godziny, a nagrodę stanowi prawdziwe dzieło sztuki, które można wyrwać i powiesić na ścianie. Zgadywanie, co wyłoni się z łączonych kropek, jest świetną rozrywką w każdym wieku. To zajęcie doskonale nadaje się na deszczowe lub wakacyjne dni. Jest to też doskonały sposób uczenia dzieci zasad rysunku. W procesie łączenia kropek widzimy, w jakiś sposób kreski tworzą obszary o różnym zaciemnieniu, nadając rysunkom głębi. To dużo więcej niż w zwykłym jednowymiarowym łączeniu kropek.

40,00 zł
32,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

27
English for Medical Sciences - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
English for Medical Sciences
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.29

Książka przeznaczona jest dla studentów uniwersytetów medycznych, zwłaszcza następujących kierunków: medycyna, farmacja, zdrowie publiczne, pielęgniarstwo, fizjoterapia. Podręcznik wpisuje się w dynamicznie rozwijający się rynek materiałów dydaktycznych do nauki języka specjalistycznego (English for Special Purposes). Książka koncentruje się na praktycznym użyciu języka angielskiego w kontekście medycznym, z naciskiem na anatomię i fizjologię człowieka oraz podstawową praktykę medyczną. Oparty na funkcjonalnym nauczaniu języka, podręcznik czerpie z najnowszych trendów w metodyce nauczania języków obcych bazując na rejestrze medycznym. Wykorzystując swoje długoletnie doświadczenie w pracy ze studentami Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, autorki proponują praktyczny kurs codziennego języka specjalistycznego. Po zrealizowaniu treści kursu, jego uczestnicy zdobędą kompetencje językowe pozwalające im na swobodne funkcjonowanie w środowiskach medycznych i akademickich krajów obszaru anglojęzycznego. Najważniejsze zalety książki: • interesujące, autentyczne, nowatorskie treści, pokrywające się z profesjonalnymi zainteresowaniami słuchaczy, dzięki czemu nauka języka jest łatwiejsza, • odpowiednia proporcja języka specjalistycznego i potocznego, • wykorzystanie aktywizujących technik, zadania motywujące uczestnika kursu, skupiające się na uczniu, • przejrzysty schemat książki, umożliwiający utrwalanie materiału (powtórka materiału w formie tzw. Roundup co 2 rozdziały), • wyodrębnione graficznie funkcje językowe i gramatyczne, • dużo stymulujących materiałów wizualnych, • ćwiczenia o zróżnicowanym stopniu trudności (zaznaczone gwiazdką), • konsultacja językowa i merytoryczna – Peter Kośmider-Jones, Registered General Nurse (RGN), wykwalifikowany nauczyciel CELTA.

129,00 zł
Powiadomienie
28
Opowiadanie o Katarzynie Labouré - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiadanie o Katarzynie Labouré
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.10

Święta Katarzyna Loboure żyła w latach 1806-1876. Większość życia spędziła w Paryżu, w Zgromadzeniu Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, gdzie usługiwała ubogim. Jej głębokie życie mistyczne charakteryzowało się objawieniami, z których najbardziej znanym, z 1830r., jest objawienie Cudownego Medalika z napisem: „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy.”

30,00 zł
26,70 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,30 zł

29
Reforma polskiego systemu bankowego w latach 1987–2004 we wspomnieniach jej twórców - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reforma polskiego systemu bankowego w latach 1987–2004 we wspomnieniac...
Dostępny
2 szt.

Jest to zbiór rozmów z 31 osobami, które przeprowadziły fundamentalne zmiany w systemie bankowym, a tym samym realnie przekształcały ustrój gospodarczy Polski z socjalistycznego na rynkowy. To wyjątkowe, żywe źródło wiedzy nie tylko o faktach, ale również uczuciach i emocjach towarzyszących ludziom dokonującym wielkich, bezprecedensowych rzeczy, na trwałe zapisującym się na kartach historii i jednocześnie kształtującym nową rzeczywistość dla milionów rodaków. Z ich wspomnień powstała barwna, wielowątkowa opowieść o wielkich wyzwaniach, trudnych decyzjach, odpowiedzialności, poszukiwaniu źródeł wiedzy, zdobywaniu doświadczeń, ciężkiej pracy, kształtowaniu charakterów, błyskawicznych karierach, a niekiedy i ciemnych stronach okresu transformacji – aferach, spekulacjach, przekrętach. Dokonując dziś oceny transformacji z perspektywy pond 25 lat często zapomina się o realiach tamtych czasów. Warto więc uświadomić sobie, jak trudne zadanie mieli przed sobą twórcy zmian i jak wiele dokonali. Ich wspomnienia, w których znalazły się również refleksje oceniające, z pewnością pomogą Czytelnikom w ukształtowaniu obiektywnych poglądów na ten, ciągle wzbudzający wiele emocji, okres historii Polski.

49,00 zł
41,16 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,84 zł

30
Kwerkle Zwierzęta. Zupełnie inne kolorowanki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwerkle Zwierzęta. Zupełnie inne kolorowanki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.06.26

Odkryj cuda królestwa zwierząt w tej oryginalnej kolorowance Thomasa Pavitte'a, twórcy bestsellerowej serii 1000 x połącz kropki! Rysunki, na których początkowo nie widać nic poza gąszczem okręgów, kryją w sobie tajemnice czekające na rozwikłanie. Książka zawiera dwadzieścia pięknych portretów zwierząt i zapewni wiele godzin twórczej zabawy starszym i młodszym. Wybierz pięć kolorów albo odcieni i podziwiaj, jak twoje oryginalne dzieło sztuki nabiera życia. W nagrodę uzyskasz niesamowity obraz, który możesz nawet powiesić na ścianie.

40,00 zł
32,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

31
Modus operandi sił specjalnych. Tom 4. Taktyka czerwona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modus operandi sił specjalnych. Tom 4. Taktyka czerwona
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.04.14

Książka jest pierwszym na świecie tego typu podręcznikiem dla sił specjalnych! Treści zawarte w opracowaniu opierają się na przyjętym w NATO standardzie Protokołu TCCC, co stanowi główny wyznacznik przydatności tej publikacji w Wojskach Sojuszniczych Paktu. W jej powstaniu wydatnie pomogli twórcy Taktyki Czerwonej oraz instruktorzy Sił Zbrojnych z potwierdzoną praktyką bojową. Stąd też podręcznik służył będzie nie tylko uzupełnieniu wiedzy, ale przede wszystkim poprzez wytyczne i algorytmy stanie się narzędziem bezpośredniego wykorzystania w praktyce. Publikacja powinna także trafić do rąk każdego żołnierza formacji liniowych. Materiał ilustracyjny prezentujący drastyczne zdjęcia z współczesnego pola walki, pozwoli im na psychiczne oswojenie się z realiami działań bojowych. Podręcznik powstał przy współpracy Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych (w tym Szefa Wydziału Służby Zdrowia DKWSpec ppłk. Witolda Bronowskiego), instruktorów: SPAP – twórców Taktyki Czerwonej (w tym Bogdana Serniaka), wojsk powietrzno-desantowych (w tym Pawła Jankowskiego), Sił Powietrznych RP (w tym kpt. Marcina Kality), TOPR, Instytutu Ratownictwa na Wodach Górskich i Powodziowych, prof. dr hab. n.med. Jerzego Dropińskiego, prof. dr hab. n.med. Mikołaja Spodaryka, prof. dr hab. n.med. Stanisława Kwiatkowskiego, dr hab. n.med. Jarosława Zawilińskiego – Collegium Medicum Uniewrsytetu Jagiellońskiego, dr n.med. płk. Zdzisława Kaweckiego, dr n.med. płk. Tomasza Wolnego, rat. med. Jakuba Grochowskiego.

149,00 zł
119,20 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 29,80 zł

32
Skanuję i poznaję. Jak to działa? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skanuję i poznaję. Jak to działa?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.21

Książka całokartonowa z miniskanerem – wspaniały zestaw dla dzieci, które chciałyby zajrzeć do wnętrza różnych mechanizmów. Chcesz wiedzieć, co się kryje w środku maszyn, jak działa radar, co znajduje się w kontenerze śmieciarki? Otwórz tę książkę, połóż miniskaner na wybranym obrazku, wciśnij przycisk i oglądaj trójwymiarowe animacje.

25,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

33
Wkład do segregatora A6 Descendants 10 sztuk mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wkład do segregatora A6 Descendants 10 sztuk mix
Niedostępny
Brak

Kolorowe wkłady do segregatora A6 z wizerunkami bohaterów Disney Descendants. Na odwrocie miejsce na notatki..

25,50 zł
Powiadomienie
34
Wkłady do segregatora A5 Angry Birds 10 sztuk mix - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wkłady do segregatora A5 Angry Birds 10 sztuk mix
Derform
Niedostępny
Brak

Kolorowe wkłady do segregatora A5 z wizerunkami bohaterów Angry Birds. Na odwrocie kolorowanka.

39,40 zł
Powiadomienie
35
Historia lasów gdańskich. Od dóbr oliwskich i puckich do Nadleśnictwa Gdańsk - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia lasów gdańskich. Od dóbr oliwskich i puckich do Nadleśnictwa ...
Dostępny
85 szt.

„Trójmiejskie lasy stanowią jeden z najatrakcyjniejszych kompleksów leśnych na Pomorzu. Na przestrzeni ostatnich dekad stały się popularnym miejscem wypoczynku rodzin, turystów, a także obiektem zainteresowania grzybiarzy. Musimy jednak pamiętać, że ich dzieje są o wiele dłuższe i sięgają czasów wczesnego średniowiecza. Przypomina o tym książka Krzysztofa Jażdżewskiego, Historia lasów gdańskich. Od dóbr oliwskich i puckich do Nadleśnictwa Gdańsk. To swoista podróż wyznaczana relacją las-człowiek, od czasów książąt pomorskich, przez rządy zakonu krzyżackiego i I Rzeczpospolitą, po współczesność. Porusza szeroką tematykę, ukazując historyczne przemiany gdańskich lasów pod względem administracyjnym, gospodarczym i społecznym. Warto sięgnąć do tej publikacji, gdyż, „las jest czymś ponadczasowym, niezależnym od woli człowieka […], ale niezbędnym dla jego przeszłości, teraźniejszości i przyszłości”.

39,00 zł
27,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,70 zł

36
Kukliński. Jak polski oficer świat uratował - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kukliński. Jak polski oficer świat uratował
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.25

Komiks poświęcony życiu i działalności pułkownika Ryszarda Kuklińskiego. Autorem zarówno ilustracji, jak i tekstu jest znany grafik Wojciech Sobolewski, który pisze: „Oto historia niezwykłego człowieka – polskiego oficera, który rzucił wyzwanie największemu imperium świata, by uchronić Europę przed szaleństwem wojny atomowej i zwycięstwem komunizmu". Komiks powstał z myślą o zwłaszcza młodych odbiorach, których autor pragnie zachęcić do zgłębiania historii najnowszej.

41,90 zł
29,75 zł
Powiadomienie

Rabat 29,0%
oszczędzasz 12,15 zł

Wróć do góry