hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2016.05.16

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 16 maja 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Słoń Birara (Antoni F. Ossendowski), na drugim Poznaję owoce (Rafał Wejner). Kolejny produkt to Chcę mieć zielony nos (Max Lucado) oraz Poznaję warzywa (Rafał Wejner).
1
Słoń Birara - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słoń Birara
Dostępny
29 szt.

W sercu młodego Amry sympatyczny słoń Birara zajmuje ważne miejsce. Zwierzę doskonale zna indyjską dżunglę i ciężko pracuje przy wyrębie drzew. Po nagłej śmierci dziadka Amra jest zmuszony przejąć jego obowiązki i stać się poganiaczem słonia, by utrzymać ubogą rodzinę. Los sprawia, że chłopiec trafia na dwór maharadży i zaprzyjaźnia się z następcą tronu, królewiczem Nassurem, któremu ratuje życie... Słoń Birara to piękna opowieść o prawdziwej przyjaźni nieustraszonego chłopca i oddanego słonia. Z pewnością lektura tej książki stanie się zapierającą dech w piersiach przygodą! Antoni Ferdynand Ossendowski (1878–1945) to postać niezwykła. Swoje życie prowadził w zawrotnym tempie. Był naukowcem, żołnierzem, podróżnikiem i pisarzem. Po II wojnie światowej został skazany na zapomnienie za krytykę rewolucji sowieckiej. Los autora podzieliły jego książki.

29,90 zł
23,62 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,28 zł

4 osoby kupiły
2
Poznaję owoce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznaję owoce
Dostępny
134 szt.

Książka "Poznaję owoce" została wydana z myślą o najmłodszych dzieciach. Piękne kolorowe zdjęcia przyciągają uwagę dzieci i zachęcają do oglądania. Maluszki poznają podstawowe owoce poprzez skojarzenia obrazka z nazwą podaną obok. Książka idealnie łączy naukę i zabawę. Seria "Maluszek poznaje świat" to połączenie zabawy i edukacji dla najmłodszych. Książki wspierają wszechstronny rozwój dziecka i pomagają mu odkrywać świat wokół siebie.

9,00 zł
6,99 zł

Rabat 22,3%
oszczędzasz 2,01 zł

4 osoby kupiły
3
Chcę mieć zielony nos - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chcę mieć zielony nos
Dostępny
3 szt.

„To bardzo niemądre” – pomyślał Pączek. Zielony nos nie dodałby mu szybkości, siły ani rozumu. Dzięki niemu byłby jedynie bardziej zielony i podobny do innych Łemików. Tylko po co, skoro wie, że Eli każdego z nich celowo stworzył inaczej. Jednak w miarę jak wizyty małego Łemika w warsztacie Eliego stają się rzadsze, pomysł pomalowania nosa na zielono nie wydaje się już tak głupi. Bardziej niż kiedykolwiek Pączek potrzebuje teraz usłyszeć od swojego stwórcy: „Zawsze pomogę ci być znowu takim, jakim cię stworzyłem”. O Autorze: Max Lucado – jest autorem bestelerów, duchownym i ojcem trzech córek. Jego książki dla dzieci takie jak “Opowiedz Mi Historię” i “Powiedz Mi Sekret” zdobyły Złoty Medal ECPA, a “Jesteś Wyjątkowy” sprzedało się w prawie 3 milionach egzemplarzy. Sergio Martinez – urodzony w Mexico City, studiował sztukę w Paryżu, i pracował jako dyrektor artystyczny i ilustrator na trzech kontynentach. Pracował dla Disney Press i innych dużych wydawców oraz zilustrował międzynarodowej sławy klasyki literackie, takie jak Piotruś Pan, Pinokio i Opowieść wigilijna.

25,00 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

2 osoby kupiły
4
Poznaję warzywa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznaję warzywa
Dostępny
110 szt.

Książka "Poznaję warzywa" została wydana z myślą o najmłodszych dzieciach. Piękne kolorowe zdjęcia przyciągają uwagę maluchów i zachęcają do oglądania. Seria "Maluszek poznaje świat" to połączenie zabawy i edukacji dla najmłodszych. Książki wspierają wszechstronny rozwój dziecka i pomagają mu odkrywać otaczający go świat

9,80 zł
7,99 zł

Rabat 18,5%
oszczędzasz 1,81 zł

2 osoby kupiły
5
Zabawa kolorem. Strony pełne inspiracji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawa kolorem. Strony pełne inspiracji
Dostępny
2 szt.

Książki z obrazkami do kolorowania, eleganckimi wzorami do uzupełnienia i fascynującymi cytatami do przemyślenia, dzięki którym można rozwinąć kreatywność. Można też potraktować je jako użyteczne, wysmakowane graficznie notatniki do sporządzania list czy zapisywania pomysłów.

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
6
Dziewczyna, która kochała Toma Gordona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyna, która kochała Toma Gordona
Dostępny
12 szt.

Opętana manią wycieczek matka zabiera dziewięcioletnią Trishę i jej starszego brata do parku narodowego w masywie Gór Białych. Zajęta kłótnią z synem, nie zauważa, gdy dziewczynka schodzi z wyznaczonego szlaku i gubi się w gęstym lesie. Trisha próbuje opanować panikę, myśleć racjonalnie. Niestety, każdy kolejny krok coraz bardziej oddala ją od cywilizacji. Weekendowy spacer zmienia się w trwającą wiele dni samotną wędrówkę przez pełen zagrożeń las, podczas której Trisha racjonuje sobie żywność i pociesza się, słuchając transmisji radiowych z meczów baseballowych ze słynnym miotaczem Red Soxów, Tomem Gordonem, w którym się podkochuje. Głód, pragnienie, strach przed nieuniknioną – jak wydawałoby się – śmiercią, wywołują u niej halucynacje. Spotyka w nich przyjaciół i członków rodziny, a nawet samego Toma. Przerażona dziewczynka zaczyna w końcu wierzyć, że jej przeznaczeniem jest pokonanie Boga Zagubionych, tropiącego ją w postaci zmutowanych zwierząt...

33,00 zł
26,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,60 zł

7
Zakon Sangwinistów. Tom 2. Niewinna krew - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakon Sangwinistów. Tom 2. Niewinna krew
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.24

Druga, po Ewangelii krwi, część cyklu „Zakon Sangwinistów”, pisanego wspólnie z Rebeccą Cantrell. Fabuła serii łączy elementy nauki, mitologii i religii z wartką akcją. Słowo „cud” zyskuje tu nowe znaczenie, a walka dobra ze złem jest znacznie bardziej skomplikowanym przedsięwzięciem, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Archeolożka Erin Granger ponownie sprzymierza siły z zakonem Sangwinistów, żeby odnaleźć i ochronić chłopca, któremu proroctwo Ewangelii Krwi przypisuje niewinną krew i anielskie ciało. Musi się spieszyć, bo tajemniczy i okrutny wróg za wszelką cenę chce wykorzystać dziecko do własnych niecnych celów. By wypełnić swą misję, Erin i jej towarzysze odbędą podróż przez stulecia do najdalszych zakątków świata i do samych bram piekieł.

40,90 zł
32,72 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,18 zł

8
Koniec warty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koniec warty
Dostępny
7 szt.

Spektakularne zamknięcie trylogii o emerytowanym detektywie Billu Hodgesie. Brady Hartsfield, zabójca odpowiedzialny za masakrę w „Panu Mercedesie“, znajduje się w stanie wegetatywnym w Klinice Traumatycznych Uszkodzeń Mózgu. Zakończenie drugiego tomu trylogii sugeruje jednak, że w pokoju 217 przebudziło się coś złego – zabójca nie tylko odzyskał świadomość, lecz także zyskał nowe, śmiertelne moce, które pozwolą mu siać niewyobrażalne spustoszenie bez opuszczania szpitalnego pokoju. Emerytowany detektyw Bill Hodges i wspierająca go Holly Gibney, którzy nadal prowadzą agencję detektywistyczną, zostają wciągnięci w najbardziej niebezpieczne ze swoich dotychczasowych dochodzeń, bowiem Brady Hartsfield powraca i planuje zemstę nie tylko na Billu Hodgesie i jego bliskich, ale na całym mieście. Tym razem Stephen King sięga po tak lubiane przez jego fanów elementy grozy, łącząc mistrzowsko literaturę detektywistyczną z nadnaturalnym suspensem, który jest jego znakiem firmowym.

38,50 zł
30,80 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,70 zł

9
Tim i Miki. W Krainie Psikusów, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tim i Miki. W Krainie Psikusów, wydanie 2
Dostępny
48 szt.

Pewnego dnia za sprawą magii znikają rodzice małych dzieci. Dwaj koledzy: Tim i Miki, postanawiają odnaleźć zaginionych, tym bardziej, że są wśród nich także ich mamy i ojcowie, za którymi mocno już tęsknią. Dzięki magicznemu portalowi ukrytemu za szafą, przenoszą się do niesamowitego świata. Czeka tam na nich masa przygód. Będą musieli stawić czoła kapitanowi Marszczybrewce i jego piratom, przeżyją atak Buziakowców, a także trafią do zamku straszliwego Lorda Valdemara. Album zawiera długą historię zatytułowaną „W Krainie Psikusów”, krótki epizod „Dary losu”, a także szkice oraz materiały dodatkowe.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

10
Nie machaj do mnie czerwoną chorągiewką - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie machaj do mnie czerwoną chorągiewką
Dostępny
7 szt.

Z codziennej rutyny Ewę wyrywa e-mail z propozycją klasowego spotkania z okazji trzydziestolecia matury. Rozmowa telefoniczna z dawną koleżanką z klasy - Jolą uruchamia wspomnienia z dawnych lat, gdy Ewka jako piętnastolatka rozpoczęła naukę w liceum. Ostatnie lata szkoły i pierwszy rok studiów przypadły na czas powolnego kruszenia się komunizmu w Polsce, zrywu Solidarności, a potem stanu wojennego. Ten czas obserwujemy oczyma dziewiętnastoletniej dziewczyny, dla której działania w walce o wolność przeplatają się ze staraniami o miłość oraz o własną osobistą wolność. Książka realistycznie ukazuje lata 1979-81 z perspektywy ówczesnej młodzieży.

29,00 zł
21,17 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,83 zł

11
Sylaby inaczej. Zestaw 1-4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sylaby inaczej. Zestaw 1-4
Dostępny
15 szt.

Pomoc Sylaby inaczej przygotowana została dla dzieci rozpoczynających naukę czytania a także z myślą o dzieciach: • z trudnościami z koncentracją, wynikającymi przez nadmierną stymulację wysokimi technologami, • lewoocznych, • z opóźnionym rozwojem mowy, • z trudnościami dyslektycznymi (także w rodzinie). Wiele dzieci ma trudności z różnicowaniem sylab już na początkowym etapie nauki czytania. Wówczas często rodzice i terapeuci sądzą, całkowicie niesłusznie, że dziecko nie jest jeszcze gotowe do poznawania języka pisanego. A właśnie te dzieci powinny uczyć się czytać wcześnie, by zdążyły przygotować się do podjęcia nauki w klasie zerowej. Dzieci, które szybko opanowują umiejętność samodzielnego odczytywania samogłosek, a jednak przejawiają problemy z odróżnianiem sylab w dwóch pierwszych paradygmatach powinny uzyskać pomoc z zastosowaniem zapisu w odbiciu negatywowym. Ponieważ obiekty jaśniejsze powodują fiksację wzroku, łatwiej można uzyskać koncentrację na białych obrazach liter umieszczonych na silnie skontrastowanym czarnym tle. Umiejętność rozpoznawania sylab pozwoli dziecku rozumieć znaczenie każdego nowego wyrazu. Wówczas dopiero możliwe będzie czytanie według mechanizmów lewopółkulowych, niezależnych od globalnego rozpoznawania słów. Tylko umiejętność linearnego czytania warunkuje sukces edukacyjny, także w uczeniu się języków obcych.

191,80 zł
12
Drogi i bezdroża monarchii elekcyjnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drogi i bezdroża monarchii elekcyjnej
Dostępny
51 szt.

Kolejna, trzecia już po Piastach i Jagiellonach w cyklu dziejów monarchii polskiej, publikacja Dariusza Wizora przybliża dzieje Rzeczypospolitej Obojga Narodów od końca XVI wieku po kres wieku XVIII. Autor charakteryzuje w niej sylwetki władców, przedstawia okoliczności elekcji, opisuje ich panowanie. Głównym przesłaniem książki jest odpowiedź na pytanie: w jakim stopniu wybrani metodą viritim monarchowie przyczynili się do kryzysu i upadku Rzeczpospolitej? Publikacja napisana barwnym, potoczystym językiem łączy formę eseju z bogatą ikonografią. Nie jest co podkreśla autor podręcznikiem ani kompendium wiedzy o czasach elekcyjnych. Dobór wątków tematycznych, sposób ich prezentacji poważny w treści, ale lekki w formie sprawia, że należy potraktować ją jako zachętę do samodzielnych poszukiwań. To fascynująca podróż dla wszystkich zainteresowanych historią polskiej monarchii czasów elekcyjnych.

34,00 zł
24,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

13
Pioneer Plus Intermediate B1 SB MM Publications - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pioneer Plus Intermediate B1 SB MM Publications
Dostępny
161 szt.

Podręcznik przeznaczony jest dla uczniów szkoły ponadgimnazjalnej kontynuujący naukę języka (etap edukacyjny IV.1). Książka umożliwia pogłebienie wiedzy w zakresie słownictwa i gramatyki, jak również doskonalenie w sposob zintegrowany wszystkich umiejętności językowych: słuchania, czytania, pisania oraz mówienia. Podręcznik składa się z 12 rozdziałów, których tematyka jest zgodna z wymaganiami szczegółowymi podstawy programowej. Zawiera również wyodrębnioną sekcję z ćwieczeniami pzrygotowującymi do matury.

76,00 zł
64,60 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 11,40 zł

14
Pioneer Plus Elementary SB MM Publications - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pioneer Plus Elementary SB MM Publications
Dostępny
20 szt.

Pioneer Plus to nowy kurs języka angielskiego przeznaczony dla szkół średnich. Składa się z 4 części i prowadzi od poziomu elementary do upper-intermediate (według CEF od A1.2 do B2). Kurs spełnia wymogi Europejskiego Systemu Kształcenia Językowego (CEF), dostosowany jest do wymogów egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

89,00 zł
75,65 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 13,35 zł

15
Mały Książę. Poznaj wspaniałe sentencje Antone'a de Saint-Exupery'ego i koloruj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały Książę. Poznaj wspaniałe sentencje Antone'a de Saint-Exupery'ego ...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.08

W tej kolorowance znajdziesz czarno-białe obrazki nawiązujące do ilustracji zamieszczonych w Małym Księciu. Zostały one wzbogacone sentencjami pochodzącymi z kilku książek Antoine'a de Saint-Exupéryego. Wybrane cytaty przedstawiono w niezwykłej formie graficznej, tak aby również i one mogły zostać pokolorowane.

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

16
Angielski Kryminał z ćwiczeniami. The Chinese Puzzle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski Kryminał z ćwiczeniami. The Chinese Puzzle
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.07

Dawny znajomy inspektora Nowaka ginie w niewyjaśnionych okolicznościach wkrótce po przypadkowym spotkaniu z detektywem. Zobowiązany poczuciem winy Nowak podejmuje śledztwo wbrew wyraźnym rozkazom przełożonego. Zgłębiając tajemnice realizacji wielkich projektów infrastrukturalnych, poznaje świat, w którym karty rozdają potężne międzynarodowe konsorcja, skorumpowani inwestorzy i dyplomaci, chciwość popycha do zbrodni, a uczciwy człowiek staje się bezwolnym pionkiem. The Chinese Puzzle to wyjątkowa książka do nauki języka angielskiego łącząca lekturę wciągającej historii kryminalnej oraz doskonalenie umiejętności językowych za pomocą różnorodnych ćwiczeń. Podczas czytania opowieści poznasz współczesne angielskie słownictwo i konstrukcje leksykalno-gramatyczne w kontekście oraz udoskonalisz umiejętność czytania ze zrozumieniem. Przekonaj się, że nauka języka obcego może być przyjemnością, której nie sposób się oprzeć! Angielski Kryminał z ćwiczeniami: • trzymająca w napięciu fabuła, • tłumaczenie nowych słówek i zwrotów na marginesach – sprawdzasz znaczenie nie odrywając się od książki, • współczesne angielskie słownictwo na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym (B2–C1), • 80 urozmaiconych ćwiczeń leksykalno-gramatycznych i na rozumienie treści, • klucz odpowiedzi oraz praktyczny słowniczek hiszpańsko-polski.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

17
W pustyni i w puszczy. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W pustyni i w puszczy. Audiobook
Henryk Sienkiewicz, Bellona
Dostępny
3 szt.

Klasyczna i do dziś uważana za niedoścignioną powieść polskiego noblisty dla młodzieży, czytały i czytają ją z wypiekami na twarzy kolejne pokolenia młodych czytelników. Jest tu wszystko – nastoletni Polak ratuje angielską dziewczynkę od niechybnej zagłady pośród egzotycznej scenerii afrykańskiej przyrody, w kraju ogarniętym krwawą wojną i przemocą. Powieść doczekała się niejednej ekranizacji. Czyta: Anna Dereszowska Czas trwania: 12 godz. 18 min.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

18
Afery i skandale Drugiej Rzeczypospolitej. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Afery i skandale Drugiej Rzeczypospolitej. Audiobook
Sławomir Koper, Bellona
Dostępny
1181 szt.

Kolejna książka bestsellerowego autora specjalizujące go się w życiu prywatnym elit II Rzeczypospolitej. Każdy kraj, każda epoka i każdy ustrój miał swoje skandale i afery. Niewolna była od nich również Druga Rzeczypospolita. W książce zostały ukazane różne odcienie skandalizującej historii okresu międzywojennego. A zatem zamach na prezydenta Narutowicza, samobójstwo Walerego Sławka i zaginięcie generała Zagórskiego. I chociaż obecnie panuje moda na gloryfikowanie rządów marszałka Piłsudskiego, to nie należy zapominać o ciemnych stronach jego epoki. Druga Rzeczypospolita to jednak nie tylko polityka. Sensacją było drugie małżeństwo prezydenta Mościckiego, kampanie literackie i społeczne Boya-Żeleńskiego. Uwagę opinii publicznej przykuwała słynna sprawa Gorgonowej, afery korupcyjne i kryminalne.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

19
Łamigłówki Zen. Art Anti-Stress - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łamigłówki Zen. Art Anti-Stress
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.01

Jesteś fanem krzyżówek? Odkryj naszą nowość: zeszyt z łamigłówkami wprowadzającymi w nastrój zen! Pozbądź się stresu dzięki dziewięćdziesięciu klasycznym grom umysłowym w nowym wydaniu. Odkryj krzyżówki, kaligramy, gry słowne, wiersze z brakującymi fragmentami oraz rebusy. Zapewnij sobie chwilę relaksu i wyzwól kreatywność.

25,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,01 zł

20
Mistrzowie sceny czytają perły literatury młodzieżowej i dziecięcej. Król Maciuś Pierwszy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mistrzowie sceny czytają perły literatury młodzieżowej i dziecięcej. K...
Janusz Korczak, Bellona
Dostępny
149 szt.

Książka dla najmłodszych czytelników o małym chłopcu, synu króla. Po śmierci ojca Maciuś zostaje królem. Chce pokazać, że jest odważny jak jego przodkowie. Gdy wybucha wojna, Maciuś przebiera się za zwykłego żołnierza i wyrusza na front. Tam uczy się pokory i szacunku dla życia. Po wojnie Maciuś coraz bardziej wyrywa się spod etykiety i wprowadza wiele reform. Kiedy znów wybucha wojna, Maciuś pokonany i skazany na zesłanie na bezludną wyspę. Wzruszająca, wspaniała powieść, obowiązkowa lektura kolejnych pokoleń młodych czytelników. Czyta: Artur Barciś Czas trwania: 9 godz. 4 min.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

21
Życie prywatne elit Drugiej Rzeczypospolitej. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie prywatne elit Drugiej Rzeczypospolitej. Audiobook
Sławomir Koper, Bellona
Dostępny
1163 szt.

Czasy II Rzeczpospolitej to okres niezwykle barwny w dziejach naszego kraju, a politycy tego okresu byli, jak wszyscy, ludźmi, którzy popełniali błędy i miewali swoje słabości. Celem tej książki jest przedstawienie na tle epoki, życia prywatnego polityków i osób znaczących dla II Rzeczpospolitej. Towarzyszą im ludzie z ich najbliższego kręgu: rodzina, przyjaciele, partnerzy uczuciowi i seksualni. Chociaż życie prywatne bohaterów książki obfitowało w różne zawirowania natury osobistej, autor starał się wydarzenia przedstawić w sposób rzetelny, bez epatowania czytelnika szokującymi informacjami. Nie można było jednak uniknąć pewnych tematów, takich jak upodobanie do alkoholu, problemy rodzinne i uczuciowe, kłopoty finansowe.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

22
Mistrzowie sceny czytają perły literatury młodzieżowej i dziecięcej. Przygody Tomka Sawyera - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mistrzowie sceny czytają perły literatury młodzieżowej i dziecięcej. P...
Mark Twain, Bellona
Dostępny
108 szt.

Powieść Marka Twaina, wydana po raz pierwszy w 1876 roku, niemal z miejsca doczekała się wielkiej popularności wśród dzieci. Ukazuje przygody małego chłopca w miasteczku na środkowym Zachodzie Stanów Zjednoczonych, porusza czytelników komizmem, wiernie odmalowaną obyczajowością i nastrojem grozy. Powieść przeszło sto lat temu została przełożona pierwszy raz na język polski, doczekała się licznych adaptacji filmowych, a Twain napisał jeszcze trzy książki będące kontynuacją Przygód Tomka Sawyera, dzieła, które przyniosło mu międzynarodową sławę. Czyta: Włodzimierz Press Czas trwania: 9 godz. 20 min.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

23
Światowe Dni Młodzieży. Przewodnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Światowe Dni Młodzieży. Przewodnik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.19

Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 - niezbędnik każdego pielgrzyma: Miejsca spotkań z papieżem Franciszkiem Opis najważniejszych obiektów sakralnych i miejsc kultu Zabytki i atrakcje Krakowa oraz Małopolski Zwiedzanie śladami św. Jana Pawła II Lista przydatnych adresów i kontaktów Liczne ilustracje.

8,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

24
Drony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drony
Dostępny
75 szt.

Od drona wielkości paznokcia do tego o rozpiętości 75,3 metra. W publikacji została przedstawiona szeroka gama dronów wojskowych i cywilnych, w tym także dronów bojowych, rozpoznawczych dużej autonomiczności, wiropłatowych, transportowych i użytkowych, pocisków manewrujących, dronów NASA, podwodnych, kosmicznych i wielu innych. Książka prezentuje te zróżnicowane i skomplikowane konstrukcje, które pod każdym względem różnią się od pilotowanych statków powietrznych. W publikacji między innymi: RQ/MQ-1 Predator, MQ-9 Reaper, RQ-4A Global Hawk, Phantom Eye, RQ-7 Shadow 200, Pathfinder Plus, CropCam, MAJA, X-51 WaveRider. Ponad 200 barwnych fotografii i specjalnie przygotowanych ilustracji, wiele szczegółowych diagramów i tabel informacyjnych. Opracowanie zawiera rozdział poświęcony polskim konstrukcjom.

29,99 zł
23,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

25
Big Red Tequila - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Big Red Tequila
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.17

Przedstawiamy Tresa Navarre: amatora tequili, mistrza tai-chi, nielicencjonowanego prywatnego detektywa ze skłonnością do wpadania w tarapaty wielkości Teksasu. Jackson „Tres” Navarre i jego zajadający się enchiladami kot Robert Johnson zajeżdżają do San Antonio, gdzie czekają na nich same kłopoty. Dziesięć lat wcześniej Navarre opuścił rodzinne miasto, aby zapomnieć o morderstwie, którego ofiarą padł jego ojciec. Teraz wraca w poszukiwaniu odpowiedzi, ale im bardziej zagłębia się w sprawę, próbując ustalić winnych, tym bardziej zbrodnia sprzed dekady zaczyna się wydawać aktualna. Mafia, wręczająca łapówki firma budowlana i toczący nieczyste gierki politycy sprzysięgają się, żeby zepsuć Tresowi powrót do domu. Nie ulega wątpliwości, że Tres wsadził kij w mrowisko. Zostaje napadnięty, ostrzelany, przejechany przez wielkiego niebieskiego thunderbirda, a jego była dziewczyna, którą chciałby odzyskać, znika bez śladu. Navarre musi uratować kobietę, dorwać mordercę ojca i wziąć nogi za pas, zanim dosięgnie go mafijna teksańska sprawiedliwość. Chyba nawet obrońcy Alamo mieli większe szanse na przeżycie.

36,90 zł
27,31 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

26
Rzeka złodziei - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzeka złodziei
Dostępny
4 szt.

Są kradzieże, za które nie sposób zadośćuczynić Michael Crummey, autor głośnych powieści Dostatek, Pobojowisko i Sweetland, w Rzece złodziei przenosi czytelników na północno-wschodnią Nową Fundlandię, ukazując ją w czasach, gdy o przetrwanie walczyła tam garstka rybaków i traperów żyjących w bliskim sąsiedztwie Beothuków – rdzennych mieszkańców wyspy. Druga dekada XIX wieku. Mieszkający w głuszy osadnicy od wielu dziesięcioleci sami stanowią prawo na zajętych przez siebie terenach, na własną rękę rozprawiając się z „Czerwonymi Indianami”. Ci, spychani w głąb lądu przez Europejczyjków, nieudolnie stawiają opór, atakując białych, którzy nie pozostają im dłużni. Sytuacja dodatkowo komplikuje się, gdy wiedziony nadzieją na zażegnanie konfliktu gubernator wysyła na wybrzeże oficera marynarki wojennej Davida Buchana, mającego wyegzekwować przestrzeganie prawa i zorganizować pokojową ekspedycję na terytorium Indian. Oficer werbuje do pomocy Johna Peytona Seniora – najbardziej wpływowego osadnika nad całą zatoką Exploits – oraz jego syna, zmagającego się z niechęcią do ojca i rywalizującego z nim o względy kobiety, której przyszło wieść życie w ich domu. Mężczyźni nawet nie podejrzewają, w jak wielkim stopniu tragiczne zakończenie wyprawy wpłynie na losy jej uczestników oraz mieszkańców wybrzeża… Crummey jak zwykle zapełnia karty książki ludźmi z charakterem. Twardzi i zawzięci osadnicy znad zatoki Exploits – podobnie jak bohaterowie Dostatku – tłumią w sobie pragnienia, nienazwane uczucia czy wspomnienia dawnych zranień, które krystalizując w niemal zupełnej izolacji, sprawiają, że każde wypowiedziane przez nich słowo nabiera ogromnej doniosłości, a pozornie błahy konflikt może zaważyć na życiu człowieka. Rzeka złodziei to przy tym nawiązująca do najlepszych północnoamerykańskich tradycji literackich kronika podboju dziewiczego lądu, który swoim czystym pięknem wynagradza mieszkańcom trudy prostego, surowego życia. Rzekę złodziei pamięta się długo po zamknięciu ostatniej strony – Washington Post

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

27
Cytadela warszawska w latach 1830 - 1864 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cytadela warszawska w latach 1830 - 1864
Dostępny
103 szt.

Praca ta została poświęcona problematyce dotyczącej przygotowania terenu w północnej dzielnicy miasta Warszawy pod budowę Cytadel Warszawskiej, czyli przemianom przestrzennym na Żoliborzu w świetle kartografii oraz źródeł archiwalnych na przestrzeni trzydziestu czterech lat (1830 - 1864). Szczegółowo została rozpatrzona kwestia odszkodowań za nieruchomości zajęte przez Urząd Municypalny podczas prowadzonych prac likwidujących zabudowania lewobrzeżnej Warszawy na wysokości Żoliborza. Opisano także rozwój urbanistyczny XIX - wiecznej Warszawy - budownictwo w epoce paskiewiczowskiej - bezpośrednio związany z Cytadelą. Dodatkowo pracę poszerzono o sprawy sporne, wynikłe pomiędzy posesjami nieruchomościami, a władzami miasta odnośnie tychże odszkodowań.

47,25 zł
34,02 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,23 zł

28
Star Wars. Kosmiczne wyklejanki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars. Kosmiczne wyklejanki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.20

Witaj w odległej galaktyce! Dołącz do gwiezdnej sagi - masz niepowtarzalną okazję, by tworzyć kosmiczną przestrzeń. Możesz kreować postaci znane z filmów oraz projektować statki według własnego pomysłu. A to wszystko dzięki dołączonym do książki naklejkom. Przyklejaj, baw się, rysuj! Świat Gwiezdnych wojen czeka na Twoją Moc!

13,99 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,3%
oszczędzasz 2,00 zł

29
Prof. Filutek 1967–1984 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prof. Filutek 1967–1984
Niedostępny
Brak

Profesor Filutek to elegancki starszy pan. Nosi charakterystyczny staroświecki żakiet i melonik. Jest pogodny, nieco naiwny, a czasem odrobinkę złośliwy. Wciąż pełen energii i ciekawości świata. Jest też niezwykle pomysłowy – na każdy problem znajdzie jakieś niekonwencjonalne rozwiązanie. Jego przygody czasem są nostalgiczne, czasem romantyczne, a zazwyczaj po prostu wesołe. I ta pogoda ducha profesora Filutka udziela się czytelnikom, czyniąc z tych komiksów dzieło uniwersalne i ponadczasowe. Paski z przygodami profesora Filutka oraz jego pieska Filusia ukazywały się w tygodniku „Przekrój” w latach 1948–2003. Odcinki z lat 1948–1966 zostały zamieszczone w pierwszej księdze. W drugiej znajduje się kolejnych 814 odcinków, a w przygotowaniu jest jeszcze trzeci tom.

59,00 zł
42,48 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,52 zł

30
Happy Hoppy. English for children + audio CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Happy Hoppy. English for children + audio CD
Dostępny
54 szt.

English for children to zbiór angielskich piosenek dla dzieci, stanowiących doskonały materiał do nauki języka angielskiego przez zabawę. Oprócz tekstów piosenek, książka zawiera słownik obrazkowy i transkrypcję fonetyczną. Do książki dołączona została płyta CD z utworami w języku angielskim.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

31
Adwokat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Adwokat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.29

Na procesie Jezusa z Nazaretu Teofil, błyskotliwy młody assessor pochodzący z wyższych sfer Rzymu, stoi za Poncjuszem Piłatem i podszeptuje mu, by zaproponował uwolnienie Barabasza. Ta strategia obraca się przeciwko podsądnemu. Teofil na zawsze zapamiętuje widok niewinnego człowieka, niesprawiedliwie skazanego na mękę najgorszej z możliwych kar śmierci – ukrzyżowania. Gdy Teofil wraca do Rzymu, musi się sprawdzić jako jeden z prawników Cesarstwa Rzymskiego. Przetrzymuje niebezpieczne knowania procesów o zdradę i podjętą przez okrutnego tyrana próbę pogrążenia kobiety, którą kocha. Jednak jego dążenie do zemsty pozostawia zmazę zarówno na imperium, jak i na jego niespokojnej duszy. W końcu musi się zmierzyć z najbardziej osławionym z cezarów, broniąc Pawła sądzonego przez niepoczytalnego Nerona. Czy Teofil będzie umiał przeprowadzić obronę i uchronić przed egzekucją kolejnego niewinnego człowieka? Powieść jest osadzona w realiach historycznych. Seria: „Na osi czasu”. Randy Singer to cieszący się uznaniem krytyków, nagradzany autor i wytrawny adwokat. Wraz z Johnem Grishamem oraz Michaelem Connely był finalistą inauguracyjnej Nagrody Harper Lee za powieść prawniczą, sponsorowanej przez wydział prawny Uniwersytet Alabama oraz „ABA Journal”. Randy i jego żona Rhonda mają dwoje dorosłych dzieci i mieszkają w Virginia Beach. Patroni medialni: TV Historia, TV Republika, Przewodnik Katolicki, Mówią wieki, W sieci historii, Radio Emaus, Fronda, KAI, Opoka.

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

32
Rozum i historia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozum i historia
Dostępny
12 szt.

Przełożyła Krystyna Krzemieniowa Książka traktuje o: rozumności historii i historyczności rozumu, o historycznym oświeceniu, o dialektyce rozumu historycznego, o irracjonalności i irracjonalizmie, ponadto: Hegel i teoria umowy społecznej, neoarystotelizm, krytyka kompensacji. Seria: Terminus, tom 24

38,90 zł
27,23 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,67 zł

33
Eat Up!  Beginning Book with Online Access - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eat Up! Beginning Book with Online Access
Dostępny
5 szt.

Come sit around the dinner table! Explore the traditions of food and how it affects our lives.

39,00 zł
35,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,90 zł

34
Pewny start. Mój dobry rok. Czytanki. Ola, Adam i ich rok - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pewny start. Mój dobry rok. Czytanki. Ola, Adam i ich rok
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.10

Przedstawiamy zbiór czytanek, które pomagają kształtować kompetencje społeczne uczniów. Bohaterowie, Ola i Adam, uczestniczą w różnych sytuacjach społecznych związanych z porami roku, świętami, wydarzeniami rodzinnymi i prezentują modelowe zachowania, typowe dla wieku i specyfiki funkcjonowania ucznia z niepełnosprawnością intelektualną. Teksty są łatwe do czytania, każdy z nich jest opatrzony kolorową ilustracją. Wszystkie czytanki mają 2 wersje: pełen tekst oraz tekst z lukami do uzupełnienia za pomocą naklejek dołączonych do publikacji. Czytanki zostały wzbogacone o ćwiczenia oraz krzyżówkę, zamieszczoną na końcu publikacji. Publikacja Mój dobry rok. Ola, Adam i ich rok składa się z 20 czytanek oraz 2 kart z naklejkami.

46,00 zł
41,40 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,60 zł

35
Life on the edge. Extreme homes. Level B1 Intermediate with Online Access - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Life on the edge. Extreme homes. Level B1 Intermediate with Online Acc...
Dostępny
9 szt.

Would you live in space? How about in a cave? Would you mind living below a volcano? Explore the many dangerous and unusual places people can live all over (and outside of!) the world.

45,00 zł
40,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,50 zł

36
Shark Attack Low Intermediate Book with Online Access - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Shark Attack Low Intermediate Book with Online Access
Dostępny
12 szt.

Sharks aren't always as vicious as the ones you see in films! Explore the myths and and learn the facts about the ocean's most famous resident.

39,00 zł
35,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,90 zł

Wróć do góry