Ruszaj w świat z przewodnikiem Michelin! – Poręczny format – Precyzyjne mapy i plany – Dokładne opisy atrakcji turystycznych – Propozycje tras zwiedzania – Liczne ciekawostki Michelin zaprasza Cię do wspólnego odkrywania najpiękniejszych zakątków Porto. Z tym przewodnikiem zwiedzanie będzie prawdziwą przyjemnością! Dokładne plany ułatwią swobodne poruszanie się po mieście. Szukasz ciekawych miejsc, zabytków i tras zwiedzania? Nic prostszego! Dzięki gwiazdkom przy nazwach dzielnic i obiektów nie pominiesz żadnej turystycznej atrakcji. Starannie dobrane informacje praktyczne pomogą Ci znaleźć nocleg, restaurację czy kawiarnię, w których spędzisz wyjątkowe chwile. Gwiazdki – tradycyjny system oceny atrakcji turystycznych: *** zobacz koniecznie ** warto odwiedzić * godne uwagi
Sprawdź, w co się zmienią geometryczne wzory Książka zawiera 30 kompozycji geometrycznych wzorów, które po pokolorowaniu według barwnego klucza, zamienią się we wspaniałe obrazki w dużym formacie. Znajdą się wśród nich znane budowle, wizerunki dzikich zwierząt, kwiaty i różnorodne desenie. Strony tej książki można wyrywać, dzięki czemu najpiękniejsze prace mogą się stać oryginalnym elementem dekoracyjnym.
Ruszaj w drogę na odkrywanie Wenecji! MapBook podpowie Ci, jakich atrakcji nie możesz pominąć! Najciekawsze restauracje, klimatyczne kawiarnie, sklepy godne polcenia i najlepsze kluby w mieście! Zakochaj się w Wenecji! Szczegółowy atlas miasta w praktycznym formacie to niezastąpiony przewodnik, by niczego nie przegapić: • poręczny rozmiar, • podział miasta na dzielnice, • wszystkie opisane obiekty umieszczone na planach.
Uwielbiana przez najmłodszych rezolutna kotka tym razem wybiera się wraz z przyjaciółmi na piknik. Kicia Kocia, Pacek, Julianek i Adelka pakują do toreb napoje i smakołyki w specjalnych koszach. Ale czy to na pewno wszystko? A może na pikniku przydałby się także... namiot?
Jason przez całe lata opiekował się swoją przybraną siostrą. Z czasem uświadamia sobie, że widzi w Gracie ukochaną kobietę. Zamkniętą w sobie, skrytą i trzymającą mężczyzn na dystans. Gracie czuje, że Jason jest dla niej kimś wyjątkowym. Jedynym mężczyzną, którego pragnie, lecz nie potrafi się do tego przyznać nawet przed sobą. Nagle w ten pełen sekretów i ukrytych uczuć świat wdziera się brutalna rzeczywistość: przestępcy porywają Gracie i szantażują Jasona. Niedoszli kochankowie muszą zdać najtrudniejszy egzamin, by w końcu zrozumieć, ile nawzajem dla siebie znaczą.
Czy chłopiec na wózku inwalidzkim to prawdziwy król? Drugi tom serii dla przedszkolaków „Małe katastrofy”. Frania nie lubi sobót. Czyli szóstków. Bo wtedy zawsze chodzi z Manią i Zuzą z Drabiną na Głowie na plac zabaw w parku. A tam są oni. Ci dwaj, co dokuczają Frani i nie lubią Rysia. Ale w ten szóstek na placu zabaw pojawia się jeszcze ktoś. Król. Prawdziwy! W dodatku na latającym koniu… „Małe katastrofy” to seria dla przedszkolaków o czteroipółletniej Frani. Dziewczynka ma zapracowanych rodziców, dwie siostry (starszą i młodszą), ukochanego pluszowego konika Rysia – i codzienne kłopoty, z którymi mierzy się na swój dziecięcy sposób. Kolejne tomy serii to odrębne historie, w których – poza sympatyczną bohaterką – odnajdziecie ten sam lapidarny język, ciepłe poczucie humoru i celne puenty.
Esencją natury ludzkiej jest rozwój, a jej pełnią ? boskość. Wytworzyliśmy cywilizację, której głównym celem jest zaspokojenie potrzeby poczucia bezpieczeństwa i dążenie do luksusu. Wybieramy wygodę – zamiast pasji i spełnienia. Omijamy drogi prowadzące do odkrywania swojej natury oraz zgłębiania prawdy. Preferujemy łatwe życie, nawet kosztem tego, że ono nas ogłupia, ogranicza, wyjaławia. Odrzucamy mądrość, wymieniamy głębokie uczucia na płytkie emocje, pozbywamy się prawdziwej radości na rzecz powierzchownej zabawy. W ten sposób popadamy w życiową pustkę, roztrwaniamy prawdziwe bogactwo, otoczeni gadżetami i świecidełkami. I nie liczymy się z ceną jaką za to wszystko płacimy. Nasze zachowania nabrały w nowej kulturze wyrachowanego charakteru. Często mówimy o braterstwie i miłości, ale rzadko dostrzec dajemy tego przykłady. Ustanowiliśmy reguły nowej gry nazywając ją biznesem. To walka o dominację, oparta na współzawodnictwie i ogólnie akceptowanej regule wierze, że: „cel uświęca środki”. Chytre umysły przekształciły ją w alibi, zmieniając jej sens: „W biznesie wszyscy kłamią, ale to nie szkodzi, bo i tak nikt nikomu nie wierzy”. To przewrotne credo miało stać się prawdą. A nie jest. Szkodzi. Zabija wiarę w siebie. Kreuje świat nieprzyjazny dla człowieka. Napędza błędne koło negatywizmu, które spłyca naszą egzystencję. Takie przekonania ograbiają nas z możliwości pogłębienia i poszerzenia świadomości. Odzierają nas z wartości, kradną nam wzajemne zaufanie i gotowość do współpracy. Najgodniejszą walką, jaką człowiek może podjąć, jest dążenie do zmiany. Przez wpływ wywierany na ten świat, przez odkrywanie i kreowanie samego siebie. Podejmij nowe wyzwanie. Zagraj w nową grę, naucz siebie i swoje otoczenie nowego podejścia do życia i biznesu. Możesz odnieść swój największy sukces – żyć bez ograniczeń. Masz szansę wygrać najbardziej wartościową nagrodę – samego siebie, swoje człowieczeństwo – i iść drogą obfitości. Jeśli zechcesz wejść na tę drogę, zbierz całą swoją mądrość i odwagę, wybierz miłość i wolność. Stwórz biznes z duszą!
Książka poświęcona jednemu z najbardziej utalentowanych rzeźbiarzy polskich XX wieku Stanisławowi Horno-Popławskiemu zawiera obok udokumentowanych faktów z życia artysty skrupulatnie zebraną i przedstawioną wiedzę o jego dziełach. Horno w swym długim życiu, w kraju o burzliwej historii, nie uległ ideologiom i zewnętrznym tendencjom, ale osiągnął niezależność, własny wyraz i formę. Jego twórczość została przedstawiona w całym bogactwie jej przemian, ale i jednorodności.
Książka (...) jest wynikiem niezwykle żmudnych i czasochłonnych poszukiwań źródłowych. Autorce udało się w sposób jasny i czytelny pokazać drogę prowadzącą od ochronki przez ogródek freblowski do przedszkola. Rozproszone w czasopiśmiennictwie informacje przekształcone zostały w bogatą wiedzą skupioną w jednej publikacji, która co najważniejsze, służyć może nie tylko historykom wychowania, a z pewnością okaże się przydatna pedagogom społecznym oraz specjalistom zajmującym się problemami wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej. Fragment recenzji prof. nadzw. dr hab. Iwonny Michalskiej
Wykozaczona Niebieska Kapturka Kto założy, że to kolejna wersja znanej wszystkim bajki, będzie miał rację, ale… tylko trochę. Bo osnuta na jej motywach „Niebieska Kapturka” to zupełnie nowa opowieść: oryginalna w pomyśle, brawurowa w wykonaniu, hiphopowa w formie, uniwersalna w treści. Nieczęsto zdarza się trafić na książkę, której okładka wywołuje na twarzy uśmiech, nieschodzący z ust do samego końca lektury… Rzadko trafia się na budzący zachwyt oryginał w sytuacji, gdy tytuł brzmi znajomo, a fabuła wykazuje uderzające podobieństwo do znanej historii. Ale to możliwe – dowodem jest „Niebieska Kapturka” autorstwa trzech wszechstronnych twórców: Piotra Nowackiego, Łukasza Mazura i Bartosza Sztybora. To książka wyjątkowa: spójna, bezkompromisowo szczera, autentyczna. Jej twórcy, konsekwentnie trzymając się przyjętej konwencji, perfekcyjnie zrealizowali swój zamysł. Mamy więc dziewczynkę, która z koszykiem pełnym jedzenia rusza przez las, by odwiedzić babcię, mamy wilka i myśliwego, którzy konfrontują się ze sobą w kluczowej scenie – jednak na tym podobieństwa do znanej bajki się kończą. Bohaterowie osadzeni są w innej rzeczywistości , a ich działaniom przyświecają motywy zupełnie różne od znanych powszechnie z bajki o dziewczynce w czerwonym czepeczku. „Kapturka” w formie i treści jest zupełnie nową opowieścią – brawurową i bardzo aktualną. Dość powiedzieć, że przybrała formę komiksu i została napisana slangiem młodzieżowym. Jej przekaz jest prosty: to pochwała odwagi bycia sobą, otwartości i szczerości. Można ją czytać na wielu poziomach: jako manifest ekologiczny – Kapturka lubi zwierzęta, uratowała wilka, feministyczny – wszak jest Kapturką, nie Kapturkiem, w dodatku Niebieską (czyż przywdziewając kolor tradycyjnie zarezerwowany dla chłopców nie wpisuje się w ideologię gender…?). Można snuć mniej lub bardziej żartobliwe rozważania o wymowie tej opowieści i naturze nowej bohaterki naszych czasów, ale będą one tylko jednymi z wielu możliwych, a przecież niekoniecznie potrzebnych interpretacji. Historia zamknięta w komiksowej formie nie ogranicza grupy potencjalnych odbiorców, lecz przeciwnie – poszerza ten krąg. W tej lekturze odnajdą się bowiem nie tylko młodzi ludzie, których językiem opisana jest znana im rzeczywistość, ale i ich rodzice czy dziadkowie – dołączony do książki słowniczek może być swoistym międzypokoleniowym mostem. Dobrze by się stało, gdyby to minidzieło („mini” tylko ze względu na rozmiar) dzięki przyjętej konwencji dotarło z pozytywnym przekazem do czytelników wiekowo pretendujących do grupy młodzieży. By posłużyć się językiem Kapturki: mając ją za bohaterkę, z pewnością wiedzieliby, jak uniknąć muki i nie robić siary, żyć na czilu i dobrej fazie. Czego warto życzyć wszystkim czytelnikom „Niebieskiej Kapturki”. Recenzja: Anna Stasiak
Tomasz Grzegorz Grosse: Polityka spójności w dobie kryzysu strefy euro [Cohesion policy during the crisis of the eurozone], doi: 10.7366/1509499516301, s. 5?25; Paweł Swianiewicz: Wyrównywanie poziome sytuacji finansowej jednostek samorządu terytorialnego ? doświadczenia europejskie [Horizontal equalization of local government finance ? European experience], doi: 10.7366/1509499516302, s. 26?55; Mikołaj Herbst, Jakub Rok: Interregional mobility of students and graduates in the transition economy. Evidence from the Polish social media network [Mobilność przestrzenna studentów i absolwentów uczelni wyższych w czasach transformacji. Analiza na podstawie danych z serwisu społecznościowego], doi: 10.7366/1509499516303, s. 56?81; Joanna Krukowska, Marta Lackowska: Metropolitalne kolory europeizacji. Instytucjonalizacja współpracy w funkcjonalnych obszarach miejskich w Polsce w świetle nowych instrumentów polityki spójności UE [Metropolitan colours of Europeanization. Institutionalization of cooperation in functional urban areas in Poland in the context of new EU cohesion policy instruments], doi: 10.7366/1509499516304, s. 82?107; Magdalena Górczyńska: Métropole du Grand Paris 2016. Realizacja polityki mieszkaniowej na obszarze metropolii paryskiej [Métropole du Grand Paris 2016: Housing policy in the Paris metropolitan area], doi: 10.7366/1509499516305, s. 108?128; Tomasz Jerzyński, Rafał Smoczyński, Tomasz Zarycki: Regionalne osobliwości postrzegania i podtrzymywania tradycji postszlacheckich przez studentów polskich [Regional peculiarities in the functioning and perception of old noble traditions among Polish students], doi: 10.7366/1509499516306, s. 129?154. SPRAWOZDANIA [Reports] Przemysław Śleszyński: System osadniczy i zasięgi oddziaływania miast a podział terytorialny kraju. Diagnoza, ocena, optymalizacja, doi: 10.7366/1509499516307, s. 155?159.