hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2016.04.22

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 22 kwietnia 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Michelin. MapBook. Rzym (praca zbiorowa), na drugim Co warto wiedzieć o przyrodzie (Izabela Michta). Kolejny produkt to Lassie, wróć! (Eric Knight) oraz The Book of Tea (Kakuzo Okakura).
1
Michelin. MapBook. Rzym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Michelin. MapBook. Rzym
Dostępny
11 szt.

Ruszaj w drogę na odkrywanie Rzymu! MapBook podpowie Ci, jakich atrakcji nie możesz pominąć! Najciekawsze restauracje, klimatyczne kawiarnie, sklepy godne polecenia i najlepsze kluby w mieście! Zakochaj się w Rzymie! Szczegółowy atlas miasta w praktycznym formacie to niezastąpiony przewodnik, by niczego nie przegapić: • poręczny rozmiar, • podział miasta na dzielnice, • wszystkie opisane obiekty umieszczone na planach.

18,00 zł
12,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,01 zł

5 osób kupiło
2
Co warto wiedzieć o przyrodzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co warto wiedzieć o przyrodzie
Dostępny
140 szt.

Co warto wiedzieć o przyrodzie to jedyna książeczka na rynku, dzięki której dzieci dowiedzą się, skąd się bierze deszcz, dlaczego pada śnieg, co to jest zorza polarna, czym się różni las iglasty od liściastego. Ta najlepsza pozycja dla maluchów, zawierająca mądre i ciekawe rymowanki, odpowiada na wszystkie pytania związane z wyglądem naszej planety, zjawiskami pogodowymi, porami roku oraz panującym klimatem. Dzięki Co warto wiedzieć o przyrodzie mali obserwatorzy natury dowiedzą się wielu ciekawostek o otaczającym nas świecie, a przy okazji będą się doskonale bawić. Piękne, ilustrowane wydanie na kredowym papierze oraz rzeczywiste zdjęcia opisywanych zjawisk z pewnością będą stanowiły nie lada gratkę dla ciekawskich maluchów! Serdecznie polecamy! Twarda oprawa sprawia, że książka jest bardzo trwała i pięknie prezentuje się na półce.

17,98 zł
12,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 4,99 zł

4 osoby kupiły
3
Lassie, wróć! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lassie, wróć!
Dostępny
64 szt.

Kolorowe ilustracje Lassie, wróć! w serii „Kolorowa Klasyka” to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Lassie, wróć! znalazła się w rankingu TOP100 najlepszych lektur szkolnych ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Lassie, wróć! to nie tylko historia miłości, wierności i przywiązania psa do człowieka. To też opowieść o miłości człowieka do najlepszego przyjaciela – psa, miłości, która nie przemija, która nie daje o sobie zapomnieć. Joe dowiaduje się, że ojciec stracił pracę i musiał sprzedać ukochanego owczarka. Twarde realia ogarniętego kryzysem miasteczka zmusiły dobrych ludzi do trudnych decyzji. Pies jednak nie rozumie, dlaczego musi opuścić ukochany dom. Nie przelicza miłości na pieniądze i postanawia wrócić tam, gdzie jest jego miejsce. Niewyobrażalnie trudna i wyczerpująca wędrówka Lassie jest dowodem na to, że dla ukochanej osoby można zdobyć się na najwyższe poświęcenie. Niezwykle wzruszająca, pouczająca, pełna przygód lektura. To najpiękniejsze na rynku wydanie na kredowym papierze, ze wspaniałymi kolorowymi ilustracjami! Twarda oprawa sprawia, że książka jest trwała i wspaniale prezentuje się w biblioteczce. Serdecznie polecamy!

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

4 osoby kupiły
4
The Book of Tea - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Book of Tea
Dostępny
3 szt.

„Meanwhile, let us have a sip of tea. The afternoon glow is brightening the bamboos, the fountains are bubbling with delight, the soughing of the pines is heard in our kettle.” In this charming book from 1906, Okakura explores Zen, Taoism, Tea Masters and the significance of the Japanese tea ceremony. One of 46 new books in the bestselling Little Black Classics series, to celebrate the first ever Penguin Classic in 1946. Each book gives readers a taste of the Classics' huge range and diversity, with works from around the world and across the centuries – including fables, decadence, heartbreak, tall tales, satire, ghosts, battles and elephants.

11,50 zł
10,99 zł

Rabat 4,4%
oszczędzasz 0,51 zł

3 osoby kupiły
5
Michelin. MapBook. Paryż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Michelin. MapBook. Paryż
Dostępny
15 szt.

Ruszaj w drogę na odkrywanie Paryża! MapBook podpowie Ci, jakich atrakcji nie możesz pominąć! Najciekawsze restauracje, klimatyczne kawiarnie, sklepy godne polecenia i najlepsze kluby w mieście! Zakochaj się w Paryżu! Szczegółowy atlas miasta w praktycznym formacie to niezastąpiony przewodnik, by niczego nie przegapić: • poręczny rozmiar, • podział miasta na dzielnice, • wszystkie opisane obiekty umieszczone na planach.

18,00 zł
12,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,01 zł

2 osoby kupiły
6
Lassie, wróć! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lassie, wróć!
Dostępny
50 szt.

* KOLOROWE ILUSTRACJE * Lassie, wróć! w serii "Kolorowa Klasyka" to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Lassie, wróć! to nie tylko historia miłości, wierności i przywiązania psa do człowieka. To też opowieść o miłości człowieka do najlepszego przyjaciela - psa, miłości, która nie przemija, która nie daje o sobie zapomnieć. Joe dowiaduje się, że ojciec stracił pracę i musiał sprzedać ukochanego owczarka. Twarde realia ogarniętego kryzysem miasteczka zmusiły dobrych ludzi do trudnych decyzji. Pies jednak nie rozumie, dlaczego musi opuścić ukochany dom. Nie przelicza miłości na pieniądze i postanawia wrócić tam, gdzie jest jego miejsce. Niewyobrażalnie trudna i wyczerpująca wędrówka Lassie jest dowodem na to, że dla ukochanej osoby można zdobyć się na najwyższe poświęcenie. Niezwykle wzruszająca, pouczająca, pełna przygód lektura. Najpiękniejsze na rynku wydanie na kredowym papierze, ze wspaniałymi kolorowymi ilustracjami! Serdecznie polecamy!

27,95 zł
19,99 zł

Rabat 28,5%
oszczędzasz 7,96 zł

2 osoby kupiły
7
Michelin. MapBook. Londyn - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Michelin. MapBook. Londyn
Dostępny
10 szt.

Ruszaj w drogę na odkrywanie Londynu! MapBook podpowie Ci, jakich atrakcji nie możesz pominąć! Najciekawsze restauracje, klimatyczne kawiarnie, sklepy godne polecenia i najlepsze kluby w mieście! Zakochaj się w Londynie! Poznaj szczegółowy atlas miasta w praktycznym formacie. To niezastąpiony przewodnik, by niczego nie przegapić: • poręczny rozmiar, • podział miasta na dzielnice, • wszystkie opisane obiekty umieszczone na planach.

18,00 zł
12,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,01 zł

2 osoby kupiły
8
W miłości nie ma lęku. O mocy wiary, uwielbieniu Boga i Jego cudownym działaniu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W miłości nie ma lęku. O mocy wiary, uwielbieniu Boga i Jego cudownym ...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.24

Moim zdaniem głównym powodem zaniku miłości między ludźmi jest to, że wiara słabnie. – fragment Ojciec Józef Witko, znany rekolekcjonista i kaznodzieja, w swojej najnowszej książce – przygotowanej wspólnie z Emilią Jakubowską – ukazuje na nowo potęgę Bożej miłości. Wielu ludzi współcześnie żyje w paraliżującym lęku i niepokoju, a tym, co może pokonać ten strach, jest przyjęcie Bożej miłości, w której nie ma lęku. Ojciec Witko zachęca czytelników do pogłębiania swojej wiary, pokazuje jak o nią prosić, jak ją budować i rozwijać, ale przede wszystkim odkrywa przed nami to, jak wielką moc ma modlitwa uwielbienia. Nie mamy problemu z tym, żeby prosić Boga o wszystko czy też przepraszać Go, ale cały czas nie potrafimy uwielbiać. Tymczasem uwielbienie Boga, przede wszystkim w najtrudniejszych chwilach naszego życia sprawia, że dzieją się cuda.

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

2 osoby kupiły
9
Michelin MapBook. Barcelona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Michelin MapBook. Barcelona
Dostępny
6 szt.

Ruszaj w drogę na odkrywanie Barcelony! MapBook podpowie Ci, jakich atrakcji nie możesz pominąć! Najciekawsze restauracje, klimatyczne kawiarnie, sklepy godne polecenia i najlepsze kluby w mieście! Zakochaj się w Barcelonie! Szczegółowy atlas miasta w praktycznym formacie.Niezastąpiony przewodnik, by niczego nie przegapić: - poręczny rozmiar, - podział miasta na dzielnice, - wszystkie opisane obiekty umieszczone na planach.

18,00 zł
12,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,01 zł

2 osoby kupiły
10
Poznań Kolorowy portret miasta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznań Kolorowy portret miasta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.14

Kolorując obrazki i czytając ciekawostki, poznasz polskie miasta ? ich historię, najciekawsze miejsca, tradycje i regionalne specjały. Książka zawiera podwójny (powtórzony) zbiór rysunków. Jeden możesz pokolorować przed wycieczką, a drugi ? po zwiedzeniu miasta. Sprawdź, czym się różnią. Obrazki możesz również kolorować z rodzeństwem. Czy wasze dzieła są takie same? Książki z serii ?Kolorowy portret miasta? to jedyna w swoim rodzaju zabawa! W kolekcji: Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk.

13,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,5%
oszczędzasz 2,01 zł

1 osoba kupiła
11
Michelin. MapBook. Nowy Jork - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Michelin. MapBook. Nowy Jork
Dostępny
13 szt.

Ruszaj w drogę na odkrywanie Nowego Jorku! MapBook podpowie Ci, jakich atrakcji nie możesz pominąć! Najciekawsze restauracje, klimatyczne kawiarnie, sklepy godne polecenia i najlepsze kluby w mieście! Zakochaj się w Nowym Jorku! Szczegółowy atlas miasta w praktycznym formacie to niezastąpiony przewodnik, by niczego nie przegapić: • poręczny rozmiar, • podział miasta na dzielnice, • wszystkie opisane obiekty umieszczone na planach.

18,00 zł
12,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,01 zł

2 osoby kupiły
12
Puzzle 2 x 12 elementów. Ryder i Psi Patrol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 2 x 12 elementów. Ryder i Psi Patrol
Ravensburger, 2 x 12 elementów
Dostępny
183 szt.

Rysunkowe, kolorowe puzzle dla dzieci, składające się z 12 elementów. Zestaw należy do kolekcji wysokiej jakości puzzli Premium Puzzle Perfect Age Fit, co oznacza, że ich elementy są idealnie dopasowane do wieku dzieci i ich możliwości manualnych. Gwarantuje to nie tylko wspaniałą, ale i komfortową zabawę. Do ułożenia dwie różne scenki z bajki o pieskach z „Ptasiego Patrolu”. „Psi Patrol” to niewątpliwie ukochany serial animowany przedszkolaków! Dzielna drużyna siedmiorga szczeniąt pod przewodnictwem chłopca o imieniu Ryder wyrusza na ratunek potrzebującym i stawiają czoła zagrożeniom. Każdy z piesków ma przypisane indywidualne cechy. Chase to pies policyjny, Marshall to psiak strażacki, Skye to ekspert od zadań w powietrzu, Zuma jest specjalistą do zadań w wodzie, z kolei Rocky to wielki miłośnik recyklingu, Rubble – operator koparki, spychacza i innych urządzeń budowlanych. Oprócz typowych dla każdego pieska cech, każde ze szczeniąt posiada swój pojazd, ekwipunek wykorzystywany w akacjach ratowniczych i odznakę służącą do identyfikacji pieska i komunikowania się z pozostałymi członkami drużyny, z Ryderem i Wieżą Kontrolną. Wymiary obrazka po ułożeniu: 26.0 x 18.0 cm

31,07 zł
27,96 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,11 zł

1 osoba kupiła
13
Rymowanki-naklejanki. Zagadkowe pojazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rymowanki-naklejanki. Zagadkowe pojazdy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.21

„Rymowanki-naklejanki” to seria dla dzieci w wieku 1-3 lat, które w naturalny sposób są ciekawe świata. Pomagamy im zaspokoić tę potrzebę poznawania przez zabawę. W każdej książce prezentujemy rymowane zagadki, które dziecko ma odgadnąć, aby przykleić właściwą naklejkę. Wzbogaca to wiadomości dziecka o świecie, uczy słownictwa, pozwala ćwiczyć logiczne myślenie i kojarzenie faktów, rozwija wyobraźnię i kreatywność, a także koordynację wzrokowo-ruchową i koncentrację.

7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

1 osoba kupiła
14
Ziarno - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ziarno
Dostępny
140 szt.

Ta książka to kolejny zbiór oryginalnych przepisów Dominiki, połączenie smaków domowej kuchni i egzotycznych podróży Rozsmakuj się w prosiance z gruszkami, jaglanym smoothie i surowym dżemie z chia. Upiecz dyniowe muffiny jęczmienne oraz chleb pełnoziarnisty. Skosztuj pysznej czerwonej kapusty z komosą ryżową i winogronami. 100 pomysłów na proste dania na bazie łatwo dostępnych produktów. Potrawy bezmięsne, wersje bez glutenu i wegańskie. *** „Nie zniknęła z pierwszą książką, wręcz przeciwnie. Idzie własną drogą, robiąc coś, co zwraca uwagę. Dominika świadomie korzysta z rynkowych nowości, takich jak superfoods, ale nie zapomina o rodzimych produktach, przede wszystkim kaszach. Jej dania są piękne, pełne kolorów i starannie dobranych smaków”. – Eliza Mórawska, autorka książek i bloga „White Plate” „W rękach Dominiki ziarna, ziarenka i nasiona odsłaniają swoje nowe oblicze i dają początek pełnym wyrazu, ciekawym, a jednocześnie nieskomplikowanym daniom, które samym swym widokiem rozbudzają apetyt”. – Małgosia Minta, dziennikarka kulinarna, autorka bloga „Minta Eats” „Trudno uwierzyć, że garść ziarenek może być tak inspirująca. Ta książka aż kipi od ciekawych pomysłów. Dominika wydobywa z ziaren ukryty potencjał i z lekkością nadaje im smaczną formę. Czasem odświeża tradycyjne receptury, dodając im współczesnego twista. Czasem stawia na orientalne smaki i przenosi je na grunt rodzimy. Jest świeżo, lekko i pysznie”. – Małgosia Dzięgielewska, autorka bloga „Pieprz czy Wanilia”

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

1 osoba kupiła
15
Puzzle 3w1. Strażak Sam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 3w1. Strażak Sam
Ravensburger, 25, 36, 49
Dostępny
6 szt.

Te rysunkowe, kolorowe puzzle dla dzieci składają się z 25, 36 i 49 elementów. Zestaw należy do kolekcji wysokiej jakości puzzli, których elementy są idealnie dopasowane do wieku dzieci i ich możliwości manualnych. Gwarantuje to nie tylko wspaniałą, ale i komfortową zabawę. Do ułożenia aż trzy różne scenki z bajki o strażaku Samie. „Strażak Sam” to pełna humoru i ciepła animacja, której bohaterowie podbijają serca małych widzów na całym świecie. Tytułowy bohater, strażak Sam, razem ze swoimi przyjaciółmi mieszka w urokliwym miasteczku Pontypandy. Codzienne życie toczy się tutaj bardzo spokojnie, jednak czasami zdarzają się różne zaskakujące sytuacje i przygody. Sam nie tylko gasi pożary, ale również pomaga mieszkańcom w rozwiązywaniu ich problemów. Wymiary opakowania: 22.0 x 22.0 x 7.0 cm Wymiary obrazka po ułożeniu: 18.0 x 18.0 cm

42,90 zł
38,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,29 zł

1 osoba kupiła
16
Hormonia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hormonia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.06.25

Kalina ma 46 lat i panicznie boi się dojrzałości. Słowo „menopauza” przeraża ją bardziej niż trzygłowy smok. Boi się również matki, podejmowania samodzielnych decyzji, a nawet wyjścia do kawiarni w pojedynkę. Pewnego dnia odpowiada na absurdalne ogłoszenie w gazecie... Czy rozbierze się na plaży nudystów? Zje śniadanie w łóżku? Zakocha się, nie zważając na nic? A może po raz pierwszy dowie się, jak smakuje wolność? Urocza i mądra opowieść o poszukiwaniu harmonii i oszalałych hormonach.

34,90 zł
25,83 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

17
Ponad wszystko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ponad wszystko
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.19

Życie bez ryzyka wcale nie jest bezpieczne 17-letnia Maddy ma bardzo rzadkie, ale zarazem doskonale znane schorzenie - alergię wszystko. Od zawsze pozostaje uwięziona we własnym domu. Jedyne osoby, z którymi ma kontakt, to jej mama oraz pielęgniarka. Któregoś dnia do sąsiedniego domu wprowadza się Olly. Maddy może go jedynie obserwować przez okno, ale już wie, że jej życie nieodwracalnie się zmieni. I że to będzie katastrofa? Powieść trafiła na listę bestsellerów "New York Timesa"; planowana jest jej ekranizacja. Dla fanów Johna Greene'a, Rainbow Rowell, Gayle Forman. Z ilustracjami męża autorki.

33,00 zł
24,09 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,91 zł

18
Baśniowy świat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baśniowy świat
Dostępny
6 szt.

W książeczce "Baśniowy świat" znalazło się mnóstwo zagadek, labiryntów i zadań do rozwiązania! Barwne ilustracje oraz ciekawe opisy baśniowych postaci spodobają się każdemu dziecku. W książeczce znajdziesz mnóstwo kolorowych naklejek!

8,00 zł
5,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

19
Zniszcz te kilogramy. Megaproste odchudzanie dla nastolatki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zniszcz te kilogramy. Megaproste odchudzanie dla nastolatki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.27

Spodnie znowu za ciasne? Prawie nie jesz, a wciąż nie schudłaś? Mama krzyczy, że się głodzisz, a koleżanki wciąż wyglądają lepiej niż Ty? Nie tędy droga! Zniszcz te kilogramy, ale nie niszcz siebie, bo to najcenniejsze, co masz ;-) Odchudzanie nie musi oznaczać głodu, połykania wacików, magicznych pigułek z internetu ani larw tasiemca. Dzięki tej książce zniszczysz kilogramy, nie niszcząc własnego zdrowia i dobrego nastroju. Będziesz najedzona, nauczysz się przygotowywać sobie samodzielnie posiłki (mama będzie z Ciebie dumna!), zrozumiesz, w jaki sposób dbać o zdrowie i urodę bez drastycznych wyrzeczeń, a efekt przerośnie Twoje oczekiwania! Dzięki smakowitym prostym przepisom oprócz wymarzonej wagi będziesz cieszyć się piękną skórą, twoje włosy odzyskają elastyczność, a oczy blask. Zamiast myśleć o tym, że jesteś głodna, zaczniesz myśleć, że jesteś piękna! Każda z nas jest. Tylko to pokaż!

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

20
Wodospady Cienia po zmroku. Tom 3. Niewypowiedziana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wodospady Cienia po zmroku. Tom 3. Niewypowiedziana
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.04

Ostatnia część „Wodospadów Cienia po zmroku”, w której najmroczniejsze tajemnice wychodzą na światło dzienne, a ich ujawnienie wywraca dotychczasowy świat do góry nogami! Della Tsang musi stawić czoła największemu wyzwaniu swojego życia. Po znalezieniu się w elitarnej grupie zajmującej się śledzeniem zjawisk nadprzyrodzonych zostaje przydzielona do rozwikłania zagadki morderstwa sprzed dwudziestu lat. I nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie to, że oskarżonym jest... jej ojciec. Wszystko komplikuje dodatkowo związanie Delli z tajemniczym i irytująco doskonałym Chase'em Tallmanem. Wampirzyca nadal czuje się zdradzona po tym, jak Chase wykradł jej sekrety, ale potrzebuje jego pomocy, aby dowiedzieć się prawdy o swoim ojcu. A w tym wszystkim jest jeszcze Steve, przystojny zmiennokształtny, któremu najwyraźniej Della nie przestała być obojętna.

37,90 zł
28,05 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,85 zł

21
Prawo restrukturyzacyjne i upadłościowe. System Prawa Handlowego. Tom 6 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo restrukturyzacyjne i upadłościowe. System Prawa Handlowego. Tom ...
Dostępny
1 szt.

System Prawa Handlowego. Tom 6. Prawo restrukturyzacyjne i upadłościowe wnikliwie i kompleksowo omawia zagadnienia dotyczące nowej ustawy z 15.5.2015 r. Prawo restrukturyzacyjne (Dz.U. z 2015 r. poz. 978 ze zm.) oraz ustawy z 28.2.2003 r. Prawo upadłościowe (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 233 ze zm.) po zmianach obowiązujących od 1.1.2016 r. Prawo restrukturyzacyjne wspólnie z Prawem upadłościowym stanowią kompleksową regulację prawną, której przedmiotem są relacje pomiędzy dłużnikiem niewypłacalnym lub zagrożonym niewypłacalnością (w przypadku restrukturyzacji) a jego wierzycielami. Publikacja została podzielona na dwie części. W części I. Prawo Restrukturyzacyjne omówiono zagadnienia dotyczące: pojęć ogólnych oraz podmiotowego zakresu prawa restrukturyzacyjnego (zdolności restrukturyzacyjnej); otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego (m.in. podstawy otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego, wniosek restrukturyzacyjny i postępowanie w przedmiocie rozpoznania wniosku, materialnoprawne oraz procesowe skutki otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego, wpływ postępowania restrukturyzacyjnego na postępowanie cywilne, administracyjne, postępowanie przed sądami polubownymi oraz postępowania egzekucyjne, jak również restrukturyzacja spółek powiązanych); postępowania restrukturyzacyjnego (m.in. podmioty postępowania, spis wierzytelności, restrukturyzacja przedsiębiorstwa w postępowaniu restrukturyzacyjnym, przebieg postępowania restrukturyzacyjnego, przyjęcie układu i jego skutki, zakończenie postępowania restrukturyzacyjnego); odrębnego postępowania restrukturyzacyjnego (m.in. pojęcie i rodzaje odrębnych postępowań restrukturyzacyjnych, postępowanie restrukturyzacyjne wobec deweloperów, emitentów obligacji oraz banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych); międzynarodowego postępowania restrukturyzacyjnego (m.in. regulacja międzynarodowego postępowania restrukturyzacyjnego w ustawie Prawo restrukturyzacyjne). Część II. Prawo Upadłościowe zawiera szczegółowe omówienie następujących kwestii jak: pojęcia ogólne, podmiotowy zakres prawa upadłościowego (zdolność upadłościowa) oraz podstawy ogłoszenia upadłości; postępowanie w przedmiocie ogłoszenia upadłości (m.in. materialnoprawne oraz procesowe skutki ogłoszenia upadłości, wpływ upadłości na postępowanie cywilne i administracyjne); właściwe postępowanie upadłościowe (m.in. podmioty właściwego postępowania upadłościowego, przebieg właściwego postępowania, dochodzenie wierzytelności w postępowaniu upadłościowych, likwidacja masy upadłości, postępowanie podziałowe, przyjęcie układu i jego skutki, zakończenie postępowania upadłościowego); odrębne postępowania upadłościowe, takie jak: postępowanie upadłościowe po śmierci dłużnika, postępowanie upadłościowe wobec banków, postępowanie upadłościowe wobec zakładów ubezpieczeń, postępowanie upadłościowe wobec emitentów obligacji, postępowanie upadłościowe wobec osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz postępowanie upadłościowe w stosunku do dewelopera; międzynarodowego postępowania upadłościowego według ustawy Prawo upadłościowego i naprawcze oraz według rozporządzenia Rady (WE) Nr 1346/2000 z 29.5.2000 r. w sprawie postępowania upadłościowego (Dz.Urz. UE Nr 160, s. 1 ze zm.). System przeznaczony jest dla szerokiego kręgu odbiorców. Skierowany jest przede wszystkim do praktyków prawa: adwokatów, radców prawnych, sędziów, syndyków, zarządców, nadzorców sądowych, nadzorców układu, komorników, notariuszy, biegłych sądowych, którym przyjdzie się zmierzyć w pracy zawodowej z tą tematyką. Będzie on użyteczny także dla aplikantów adwokackich, radcowskich, sądowych, notarialnych oraz prokuratorskich.

399,00 zł
331,17 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 67,83 zł

22
Bankowość bez tajemnic - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bankowość bez tajemnic
Dostępny
7 szt.

Poradnik w sposób prosty i rzetelny przedstawia podstawowe informacje niezbędne klientowi współczesnego banku. Klient banku powinien bowiem liczyć przede wszystkim na własną wiedzę, gdyż nawet najlepsze regulacje nie są w stanie ochronić go przed ryzykiem. W poradniku znaleźć można m.in. wykaz najważniejszych zasad, których należy przestrzegać w kontaktach z bankami, wskazówki, jak nie stać się klientem upadającego banku, informacje, do jakich instytucji można złożyć skargę na banki. Ważną częścią poradnika są także informacje dotyczące bezpiecznego lokowania pieniędzy oraz zaciągania kredytów i pożyczek, a także korzystania z bankowości elektronicznej. Poradnik ten podpowiada zatem, jak nie wpaść w kłopoty finansowe wynikające z nadmiernego zadłużenia.

26,00 zł
21,32 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 4,68 zł

23
Next Move 3. SB + CD Pearson. Podręcznik wieloletni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Next Move 3. SB + CD Pearson. Podręcznik wieloletni
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.23

Czteroczęściowy kurs stworzony zgodnie z założeniami Edukacji XXI wieku dla gimnazjalistów, którzy chcą rozwijać umiejętności niezbędne we współczesnym świecie.Realizuje wszystkie wymagania z podstawy programowej.Rozwija umiejętności pracy w grupie, logicznego myślenia, wyszukiwania informacji, efektywnej komunikacji.Już od pierwszych lekcji oswaja uczniów z typami zadań, które pojawią się na egzaminie.Poszerza ogólną wiedzę uczniów.

41,60 zł
37,02 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,58 zł

24
Kobiety Bożego Miłosierdzia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiety Bożego Miłosierdzia
Dostępny
2 szt.

Dlaczego Bóg najchętniej mówił o swoim miłosierdziu kobietom? Książka Kobiety Bożego miłosierdzia jest próbą ukazania prawdy o największym przymiocie Boga w kontekście duchowego doświadczenia siedmiu kobiet. Bóg objawił bowiem Kościołowi swoją najgłębszą Tajemnicę właśnie za ich pośrednictwem. Kobiety mają dar głęboko intuicyjnego postrzegania rzeczywistości, dzięki któremu udaje się im zrozumieć na poziomie serca najbardziej istotne prawdy o Bogu i człowieku. Taką prawdą jest Miłość Miłosierna Boga pochylającego się nad nami w geście czułego, matczynego współczucia. Ten macierzyński aspekt Bożego Serca dostrzegły na przestrzeni czasu

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

25
Live Beat 2 SB PEARSON - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live Beat 2 SB PEARSON
Dostępny
245 szt.

Live Beat to nowy kurs, który realizuje podstawę programową i przygotowuje do egzaminu gimnazjalnego w duchu skutecznej komunikacji.Bazując na różnorodnych tekstach, młodzież opanowuje język niezbędny do porozumiewania się w codziennych sytuacjach, z multimedialnym wsparciem w postaci czterech rodzajów filmów.Dzięki zadaniom egzaminacyjnym w podręczniku oraz materiale ćwiczeniowym, uczniowie już od pierwszych lekcji oswajają się z formatem egzaminu.

95,90 zł
85,35 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 10,55 zł

26
Live Beat 3 SB PEARSON podręcznik wieloletni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live Beat 3 SB PEARSON podręcznik wieloletni
Dostępny
8 szt.

Podręcznik wieloletni.Live Beat to nowy kurs, który realizuje podstawę programową i przygotowuje do egzaminu gimnazjalnego w duchu skutecznej komunikacji. Bazując na różnorodnych tekstach, młodzież opanowuje język niezbędny do porozumiewania się w codziennych sytuacjach, z multimedialnym wsparciem w postaci czterech rodzajów filmów. Dzięki zadaniom egzaminacyjnym w podręczniku oraz materiale ćwiczeniowym, uczniowie już od pierwszych lekcji oswajają się z formatem egzaminu.

41,60 zł
37,02 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,58 zł

27
Exam Challenges New 3. Exam Trainer Pearson - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Exam Challenges New 3. Exam Trainer Pearson
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.18

New Exam Challenges to bestsellerowy kurs, które rozwija umiejętnościuczniów niezbędne w codziennej komunikacji oraz przygotowuje gimnazjalistów doegzaminu na poziomie podstawowym i rozszerzonym.Materiał ćwiczeniowy ExamTrainer zapewnia zadania egzaminacyjne rozwijające umiejętności językowe napoziomie zgodnym z poziomem podręcznika.

13,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,8%
oszczędzasz 1,01 zł

28
Live Beat 1 WB PEARSON - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live Beat 1 WB PEARSON
Dostępny
325 szt.

Live Beat to nowy kurs, który realizuje podstawę programową i przygotowuje do egzaminu gimnazjalnego w duchu skutecznej komunikacji.Bazując na różnorodnych tekstach, młodzież opanowuje język niezbędny do porozumiewania się w codziennych sytuacjach, z multimedialnym wsparciem w postaci czterech rodzajów filmów.Dzięki zadaniom egzaminacyjnym w podręczniku oraz materiale ćwiczeniowym, uczniowie już od pierwszych lekcji oswajają się z formatem egzaminu.

67,90 zł
60,43 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,47 zł

29
Uroki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uroki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.09

Uroki to niezwykła opowieść miłosna, naszkicowana delikatną kreską na wspaniałym tle rosyjskiej historii, przywołująca na nowo ostatnie dni Rasputina i ostatnie chwile dynastii Romanowów. Imponujące dzieło jednej z najbardziej uznanych współczesnych pisarek. Sankt Petersburg, rok 1917. O świcie Nowego Roku z lodowatych fal Newy nurek wyciąga ciało zamordowanego Grigorija Rasputina, szalonego mnicha i cudotwórcy. Kilka godzin później córka Rasputina, zaledwie osiemnastoletnia Masza, trafia do pałacu w Carskim Siole. Caryca prosi ją, by przejęła po ojcu rolę uzdrowicielki carewicza Aloszy. Masza, zaskoczona propozycją, zgadza się zrobić dla młodego księcia wszystko, co będzie mogła, choć prześladują ją wątpliwości i lęk o przyszłość w Rosji, coraz szybciej zmierzającej ku katastrofie. Dwa miesiące później Mikołaj II zmuszony jest abdykować i carska rodzina zostaje aresztowana w Pałacu Aleksandrowskim. Uwięzieni w coraz trudniejszych warunkach, Masza i Alosza znajdują pocieszenie w sobie nawzajem. Dwoje młodych, z bardzo odmiennymi pojęciami o Rosji, o Rasputinie i o niefortunnym panowaniu rodziców Aloszy, tworzy sobie sekretny świat magii i zakochania. Masza opowiada carewiczowi historie o dzikim i pięknym kraju, nad którym już nigdy nie przyjdzie mu panować. Znakomite dzieło historycznej wyobraźni. – Peter Carey „Uroki” to wspaniała, nastrojowa opowieść relacjonująca ostatnie dni rodziny Romanowów, widziane oczami córki Grigorija Rasputina. Wplata bogactwo barwnych historycznych szczegółów w zmysłową, porywającą narrację, w jakiej Kathryn Harrison jest prawdziwą mistrzynią. – Jennifer Egan, autorka Zanim dopadnie nas czas Doskonała pisarka, jedna z najlepszych współcześnie tworzących. Nieustraszona w obliczu najtrudniejszych wyzwań. Jej bohaterowie mają głębię, jej dialogi – chirurgiczną precyzję, a rozległość jej wiedzy i talentu nie ma sobie równych. Niewielu autorów liczących się powieści historycznych podchodzi do tematu z taką śmiałością. – „Daily Telegraph” Kathryn Harrison zabiera nas w czarodziejską podróż do Rosji sprzed stu lat, z niezwykłym wdziękiem, w doskonałym stylu, w opowieści, od której nie można się oderwać. Pokazuje nam tamten cały, zraniony świat, tak rzeczywisty, jak nasze prawdziwe życie. A nawet bardziej. – Scott Spencer, autor Miłości bez końca Harrison wysadza historycznymi faktami niczym klejnotami tę misternie skonstruowaną powieść, pełną współczucia, zrozumienia i wyobraźni, tworząc prawdziwe literackie jajko Fabergé. – Booklist Kathryn Harrison jest znana polskim czytelnikom z powieści Tysiąc drzewek pomarańczowych, Focza dama, Obnażona, Krzesło do krępowania i autobiograficznego Pocałunku. Jest także autorką biografii św. Teresy z Lisieux. Mieszka w Nowym Jorku wraz z mężem, pisarzem Colinem Harrisonem, i trójką dzieci.

37,90 zł
27,29 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

30
Sceny rozbierane - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sceny rozbierane
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.21

Jak rodzą się gwiazdy i kończą wielkie kariery? Co dzieje się na planie, za kulisami, w garderobie? Historie towarzyszące powstawaniu filmu bywają równie pasjonujące co sam film. Życie często przerasta kino. Radosław Piwowarski, jeden z najlepszych polskich reżyserów, zna wiele takich przypadków. Wszystkie historie opowiedziane w tej książce zdarzyły się naprawdę: o mistrzu, który omal nie zginął, kręcąc film w języku, którego nie znał; o upartym autorze scenariuszy, czyhającym na decydenta nawet w toalecie; o cnotliwej debiutantce, która bardzo chciała powtarzać sceny jak najbardziej rozebrane; o bardzo znanym aktorze, który miał osobistego anioła stróża chroniącego go przed kontaktem z alkoholem.

39,90 zł
31,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

31
Euforia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Euforia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.12.31

Międzynarodowy bestseller! Laureatka prestiżowej nagrody KIRKUS PRIZE! Jedna z 10 najlepszych książek roku 2014 - The New York Times Book Review. Lata 30. XX wieku. Fascynująca historia trójki młodych, ale już znanych antropologów - Margaret Mead oraz dwóch mężczyzn jej życia - osadzona w egzotycznym i parnym świecie Nowej Gwinei. Wartka narracja, prowadzona z punktu widzenia kilku bohaterów, pełna jest poezji, dowcipu i intrygujących faktów z życia głównych postaci oraz otaczającej ich trudnej do zrozumienia kultury. Portretując osobowość słynnej antropolożki, ujawnia, jak badając i analizując Innego, człowiek odkrywa w pierwszej kolejności - siebie. Euforia plasuje się w rzędzie obok dzieł Conrada i Barbary Kingslover: bierze pod lupę grzechy kolonizacyjne kultury Zachodu, a na ich tle modeluje portret zachodniej uczuciowości zmagającej się z wiecznym odruchem kolonizowania emocjonalnego. Czytelnik otrzymuje książkę intensywnie pobudzającą intelektualnie, głęboko poruszającą w uniwersalnym sensie. Powieść Lily King znajduje się na liście amazon.com 100 najczęściej czytanych książek roku 2014.

32,90 zł
24,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,22 zł

32
Znieczulenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znieczulenie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.08

Nowa, rewelacyjna powieść autora literackich przebojów z listy New York Timesa, mistrza thrillerów medycznych, Robina Cooka. Gdy chłopak Lynn Peirce, studentki medycyny, trafia do szpitala na rutynowy zabieg chirurgiczny, w jej uporządkowane życie wkrada się chaos. Pacjent nie odzyskuje przytomności, a badania potwierdzają niedokrwienie mózgu. Zdruzgotana dziewczyna zaczyna szukać przyczyn i szybko nabiera przekonania, że władze szpitala próbują coś ukryć. Przy pomocy przyjaciela, Michaela, stara się znaleźć dowody na błąd w sztuce medycznej albo zaniedbanie. Prawda jest jednak bardziej przerażająca. Szpital boryka się ze skrzętnie ukrywanym problemem - u zadziwiająco wielu niegroźnie chorych pacjentów wykrywa się śmiertelną chorobę krwi. Gdy ktoś zaczyna grozić Lynn i Michaelowi, oboje nie mają już złudzeń: wmieszali się w sprawy znacznie poważniejsze, niż się spodziewali. Rozpoczyna się rozpaczliwy wyścig z czasem. Niewielu jest pisarzy, którzy tak umiejętnie i z taką werwą wprowadzają nas w niezwykły, a czasem wręcz oszałamiający świat współczesnej medycyny, jak Robin Cook. Znieczulenie to doskonale przemyślany, dynamiczny thriller. - David McCullough, New York Times, autor bestselleru The Greater Journey: Americans in Paris

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

33
Przepisy ruchu drogowego z ilustrowanym komentarzem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przepisy ruchu drogowego z ilustrowanym komentarzem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.04

Spośród przepisów „Kodeksu drogowego”, składającego się z wielotematycznej ustawy – Prawo o ruchu drogowym i dziesiątków rozporządzeń wykonawczych, w niniejszej publikacji zamieszczono te, które są przedmiotem największego zainteresowania milionów osób kierujących pojazdami – czyli zawarte w ustawie zasady ruchu, porządku i bezpieczeństwa na drogach oraz ściśle z nimi związane przepisy dotyczące znaków i sygnałów drogowych. Przepisy te, obejmujące wyciąg ze wspomnianej ustawy (dział I i II) oraz kompletne rozporządzenie w sprawie znaków i sygnałów drogowych, opatrzono praktycznym, przystępnym komentarzem uzupełnionym w niektórych miejscach rysunkami ułatwiającymi zrozumienie i zapamiętanie nie zawsze jasno sformułowanych norm prawnych. Przytoczono też wybrane przepisy o kierujących z działu IV ustawy oraz inne związane z komentowanymi przepisami, np. z ustawy o drogach publicznych lub niektórych rozporządzeń, zwłaszcza dotyczących pojazdów.

99,00 zł
70,29 zł
Powiadomienie

Rabat 29,0%
oszczędzasz 28,71 zł

34
Puzzle 2 x 12 elementów. Psi Patrol w akcji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 2 x 12 elementów. Psi Patrol w akcji
Ravensburger, 2 x 12 elementów
Dostępny
205 szt.

Te rysunkowe, kolorowe puzzle dla dzieci składają się z 12 elementów. Zestaw należy do kolekcji wysokiej jakości puzzli Premium Puzzle Perfect Age Fit, co oznacza, że ich elementy są idealnie dopasowane do wieku dzieci i ich możliwości manualnych. Gwarantuje to nie tylko wspaniałą, ale i komfortową zabawę. Do ułożenia dwie różne scenki z bajki o pieskach z „Ptasiego Patrolu”. „Psi Patrol” to niewątpliwie ukochany serial animowany przedszkolaków! Dzielna drużyna siedmiorga szczeniąt pod przewodnictwem chłopca o imieniu Ryder wyrusza na ratunek potrzebującym i stawiają czoła zagrożeniom. Każdy z piesków ma przypisane indywidualne cechy. Chase to pies policyjny, Marshall to psiak strażacki, Skye to ekspert od zadań w powietrzu, Zuma jest specjalistą do zadań w wodzie, z kolei Rocky to wielki miłośnik recyklingu, Rubble - operator koparki, spychacza i innych urządzeń budowlanych. Oprócz typowych dla każdego pieska cech, każde ze szczeniąt posiada swój pojazd, ekwipunek wykorzystywany w akacjach ratowniczych i odznakę służącą do identyfikacji pieska i komunikowania się z pozostałymi członkami drużyny, z Ryderem i Wieżą Kontrolną. Wymiary obrazka po ułożeniu: 26.0 x 18.0 cm

31,07 zł
27,96 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,11 zł

35
Puzzle 2x24 elementy. Psi Patrol. Pomocny węch - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 2x24 elementy. Psi Patrol. Pomocny węch
Ravensburger, 2x24
Dostępny
149 szt.

Puzzle Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Idealne kształty i obrazy dla każdego wieku. Puzzle Ravensburger uczą dzieci cennych umiejętności, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę. W zestawie 2 obrazki z bohaterami bajki „Psi Patrol”. Wymiary obrazka po ułożeniu: 26.0 x 18.0 cm

37,83 zł
34,05 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,78 zł

36
Puzzle 3x49 elementów. Psi Patrol - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 3x49 elementów. Psi Patrol
Ravensburger, 3x49
Dostępny
16 szt.

Te rysunkowe, kolorowe puzzle dla dzieci, składające się z 49 elementów, zachwycą każdego fana bajki „Psi Patrol”. Zestaw należy do kolekcji wysokiej jakości puzzli Premium Puzzle Perfect Age Fit, co oznacza, że ich elementy są idealnie dopasowane do wieku dzieci i ich możliwości manualnych. Gwarantuje to nie tylko wspaniałą, ale i komfortową zabawę. Do ułożenia trzy różne scenki z bajki o pieskach z „Psiego Patrolu”. „Psi Patrol” to niewątpliwie ukochany serial animowany przedszkolaków! Dzielna drużyna siedmiorga szczeniąt pod przewodnictwem chłopca o imieniu Ryder wyrusza na ratunek potrzebującym i stawiają czoła zagrożeniom. Każdy z piesków ma przypisane indywidualne cechy. Chase to pies policyjny, Marshall to psiak strażacki, Skye to ekspert od zadań w powietrzu, Zuma jest specjalistą do zadań w wodzie, z kolei Rocky to wielki miłośnik recyklingu, Rubble - operator koparki, spychacza i innych urządzeń budowlanych. Oprócz typowych dla każdego pieska cech, każde ze szczeniąt posiada swój pojazd, ekwipunek wykorzystywany w akacjach ratowniczych i odznakę służącą do identyfikacji pieska i komunikowania się z pozostałymi członkami drużyny, z Ryderem i Wieżą Kontrolną. Wymiary obrazka po ułożeniu: 21.0 x 21.0 cm

37,83 zł
34,05 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,78 zł

37
Puzzle 2 x 12 elementów. Strażak Sam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 2 x 12 elementów. Strażak Sam
Ravensburger, 2 x 12 elementów
Dostępny
44 szt.

Te rysunkowe, kolorowe puzzle dla dzieci składają się z 12 elementów. Zestaw należy do kolekcji wysokiej jakości puzzli Premium Puzzle Perfect Age Fit, co oznacza, że ich elementy są idealnie dopasowane do wieku dzieci i ich możliwości manualnych. Gwarantuje to nie tylko wspaniałą, ale i komfortową zabawę. Do ułożenia dwie różne scenki z bajki o dzielnym strażaku Samie. „Strażak Sam” to pełna humoru i ciepła animacja, której bohaterowie podbijają serca małych widzów na całym świecie. Tytułowy bohater, strażak Sam, razem ze swoimi przyjaciółmi mieszka w urokliwym miasteczku Pontypandy. Codzienne życie toczy się tutaj bardzo spokojnie, jednak czasami zdarzają się różne zaskakujące sytuacje i przygody. Sam nie tylko gasi pożary, ale również pomaga mieszkańcom w rozwiązywaniu ich problemów. Rozmiar obrazka po ułożeniu: 26.0 x 18.0 cm

31,07 zł
27,96 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,11 zł

38
Puzzle 3x49 elementów. Psi Patrol. Futrzani bohaterowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 3x49 elementów. Psi Patrol. Futrzani bohaterowie
Ravensburger, 3x49
Dostępny
34 szt.

Te rysunkowe, kolorowe puzzle dla dzieci, składające się z 49 elementów, zachwycą każdego fana bajki „Psi Patrol”. Zestaw należy do kolekcji wysokiej jakości puzzli Premium Puzzle Perfect Age Fit, co oznacza, że ich elementy są idealnie dopasowane do wieku dzieci i ich możliwości manualnych. Gwarantuje to nie tylko wspaniałą, ale i komfortową zabawę. Do ułożenia trzy różne obrazki ze szczeniakami z „Psiego Patrolu”. „Psi Patrol” to niewątpliwie ukochany serial animowany przedszkolaków! Dzielna drużyna siedmiorga szczeniąt pod przewodnictwem chłopca o imieniu Ryder wyrusza na ratunek potrzebującym i stawiają czoła zagrożeniom. Każdy z piesków ma przypisane indywidualne cechy. Chase to pies policyjny, Marshall to psiak strażacki, Skye to ekspert od zadań w powietrzu, Zuma jest specjalistą do zadań w wodzie, z kolei Rocky to wielki miłośnik recyklingu, Rubble - operator koparki, spychacza i innych urządzeń budowlanych. Oprócz typowych dla każdego pieska cech, każde ze szczeniąt posiada swój pojazd, ekwipunek wykorzystywany w akacjach ratowniczych i odznakę służącą do identyfikacji pieska i komunikowania się z pozostałymi członkami drużyny, z Ryderem i Wieżą Kontrolną. Wymiary obrazka po ułożeniu: 21.0 x 21.0 cm

37,83 zł
34,05 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,78 zł

39
Puzzle 2x24 elementy. Psi patrol. Bohaterskie psy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 2x24 elementy. Psi patrol. Bohaterskie psy
Ravensburger, 2x24
Dostępny
24 szt.

Puzzle Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Idealne kształty i obrazy dla każdego wieku. Puzzle Ravensburger uczą dzieci cennych umiejętności, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę. W zestawie 2 układanki z postaciami z bajki „Psi Patrol”.

37,83 zł
34,05 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,78 zł

40
Kostka Rubika. Twist kolor - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kostka Rubika. Twist kolor
Rubiks
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.02

Kostka Rubika (węg. magiczna kostka) to popularna zabawka logiczna wynaleziona przez Ernő Rubika w 1974 roku. Zabawa kostką polega na takim ułożeniu kwadratów, aby na każdej ścianie wszystkie posiadały ten sam kolor. Z czasem układanka Rubika ewoluowała, pojawiły się nowe koncepcje zabawy i ciekawe kształty łamigłówek. Miej przyjemność z tworzenia najróżniejszych kształtów! Kostka Rubika Twist pozwala rozbudzić wyobraźnie i daje możliwość ułożenia tysięcy kształtów: węża, pieska, gwiazkę. A Ty co ułożysz?

38,59 zł
34,35 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,24 zł

41
Puzzle 2 x 24 elementy. Kraina Lodu. Siostry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 2 x 24 elementy. Kraina Lodu. Siostry
Ravensburger, 2 x 24 elementy
Dostępny
157 szt.

Puzzle stworzone specjalnie z myślą o dzieciach powyżej 3 roku życia. Układankę tworzą 24 bardzo duże puzzlowe elementy, dzięki czemu dzieci poradzą sobie z samodzielnym ułożeniem obrazka. Zabawa rozwija zdolności manualne, spostrzegawczość i daje radość samodzielnego tworzenia. Piękna grafika z filmu animowanego Disneya „Kraina Lodu” sprawi radość każdemu dziecku. Wymiary obrazka po ułożeniu: 26.0 x 18.0 cm

37,83 zł
34,05 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,78 zł

42
Puzzle 3x49 elementów. Strażak Sam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 3x49 elementów. Strażak Sam
Ravensburger, 49
Dostępny
67 szt.

Te rysunkowe, kolorowe puzzle dla dzieci składają się z 49 elementów. Zestaw należy do kolekcji wysokiej jakości puzzli, ich elementy są idealnie dopasowane do wieku dzieci i ich możliwości manualnych. Gwarantuje to nie tylko wspaniałą, ale i komfortową zabawę. Do ułożenia trzy obrazki z Samem i przyjaciółmi. „Strażak Sam” to pełna humoru i ciepła animacja, której bohaterowie podbijają serca małych widzów na całym świecie. Tytułowy bohater, strażak Sam, razem ze swoimi przyjaciółmi mieszka w urokliwym miasteczku Pontypandy. Codzienne życie toczy się tutaj bardzo spokojnie, jednak czasami zdarzają się różne zaskakujące sytuacje i przygody. Sam nie tylko gasi pożary, ale również pomaga mieszkańcom w rozwiązywaniu ich problemów. Wymiary obrazka po ułożeniu: 21.0 x 21.0 cm

37,83 zł
34,05 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,78 zł

43
Terapia pedagogiczna. Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terapia pedagogiczna. Tom 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.01

Książka pt. „Terapia Pedagogiczna” stanowi przegląd wybranych metod stosowanych w terapii pedagogicznej oraz zawiera obszerny materiał metodyczny mogący wzbogacić warsztat pracy terapeutycznej z dziećmi. Znalazły się tutaj rozprawy na temat muzykoterapii i treningu relaksacyjnego, metody Ruchu Rozwijającego, kinezjologii edukacyjnej oraz terapii dzieci z zaburzoną neurodynamiką przez kontakt ze zwierzętami i wiele innych. Scenariusze zajęć zaś zostały opracowane z myślą o pracy z dziećmi przejawiającymi zaburzenia percepcji wzrokowej, słuchowej, z zaburzeniami lateralizacji oraz koordynacji ruchowej. Przedstawiono ponadto propozycje zajęć z dziećmi mającymi trudności z ortografią. Do każdego scenariusza zajęć opracowano pomoce, a w propozycjach zajęć podano przykład ich wykorzystania. Wszystkie pomoce do pracy korekcyjno-kompensacyjnej umieszczone są na dołączonej do książki płytce CD. Książka adresowana jest do pedagogów-terapeutów, rodziców nauczycieli w przedszkolach i szkołach wszystkich szczebli, a także studentów kierunków nauczycielskich.

42,00 zł
29,40 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,60 zł

44
Potęga pozytywnego myślenia. Przesłania na każdy dzień - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potęga pozytywnego myślenia. Przesłania na każdy dzień
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.18

Emmet Fox jest jednym z najbardziej wpływowych przywódców duchowych XX wieku i pionierem Ruchu Nowej Myśli. Jego śmiały i dynamiczny przekaz odnośnie tego w jaki sposób myśli kształtują naszą rzeczywistość, zmienił życie milionów ludzi na całym świecie i wpłynął na wielu autorów bestsellerów poświęconych duchowości takich jak: Wayne Dyer, Esther Hicks i Louise Hay. Zaakceptowali oni i wykorzystywali jego idee pozytywnego myślenia w swoim życiu i twórczości. Teraz i Ty możesz czerpać wprost z dorobku mistrza. Ta kolekcja 365 medytacji na każdy dzień stanowi esencję nauk autora międzynarodowego hitu „Kazanie na górze”. żda z nich jest przesłaniem utwierdzającym w przekonaniu, że myśli kształtują naszą rzeczywistość. Pomogą Ci one odzyskać siły niezbędne do przezwyciężenia smutku, frustracji i stawienia czoła wyzwaniom codzienności. Dodadzą energii w działaniu i rozwagi w podejmowaniu ważnych życiowych decyzji. Zainspirują Cię i sprawią, że na nowo odkryjesz i poznasz siebie. Pobudzą do działania i pokierują Tobą tak, abyś mógł spełnić wszystkie swoje marzenia. Te głębokie myśli przywrócą równowagę w Twoim życiu. Sam staniesz się inspiracją i natchnieniem dla otaczających Cię osób. Przenikliwe spostrzeżenia zaprezentowane w tej książce przemawiają z taką samą świeżością do ludzi współczesnych i ich potrzeb, jak przemawiały za czasów, gdy Fox po raz pierwszy spisał je na papierze. Obierz kurs na lepsze jutro.

44,40 zł
33,30 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,10 zł

45
Grzechotka jabłuszko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grzechotka jabłuszko
Chicco
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.16

Jabłuszka są zdrowe, a jabłuszka-zabawki pomagają w rozwoju zmysłów dziecka Kolorowe jabłuszko, a właściwie już tylko pozostały po nim pluszowy ogryzek, to niezwykle rozbudowana i wielofunkcyjna zabawka dla dziecka. Wykorzystanie różnorodnych tkanin powoduje, że dziecko, dotykając je, zapoznaje się z różnymi fakturami. Zabawny robaczek, zwisający z ogryzka, a także kolorowe zawieszki z plastiku, na długo zajmują dziecko rozwijającą zabawą.

38,10 zł
34,29 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,81 zł

46
Grzechotka kurczak - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grzechotka kurczak
Chicco
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.09

Stumuluje zmysły dziecka i przynosi ulgę w fazie ząbkowania. Zabawny, kolorowy kurczaczek to doskonały kompan dziecka, od pierwszych miesięcy jego życia. Kolorowe obręcze można ze sobą łączyć, dopasowywać. To pomaga rozwijać koordynację manualną. Obręcze mają różne kształty, stopień twardości, pokryte są różnymi fakturami i żłobieniami. Sprawdzają się jako gryzaki w fazie ząbkowania. Jedna z zawieszek to lusterko. Kurczaczek ma w środku ukrytą piszczałkę.

32,00 zł
28,80 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,20 zł

47
Co warto wiedzieć o przyrodzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co warto wiedzieć o przyrodzie
Dostępny
115 szt.

Co warto wiedzieć o przyrodzie to najlepsza książka dla dzieci, które chcą się dowiedzieć, skąd się bierze deszcz, dlaczego pada śnieg, co to jest zorza polarna, czym się różni las iglasty od liściastego... To jedyna na rynku pozycja, zawierająca mądre i dostosowane do odpowiedniego wieku dzieci rymowanki, które odpowiadają na wszystkie pytania związane z wyglądem naszej planety, zjawiskami pogodowymi, porami roku oraz panującym klimatem. Dzięki Co warto wiedzieć o przyrodzie mali obserwatorzy natury dowiedzą się wielu ciekawostek o otaczającym nas świecie, a przy okazji będą się doskonale bawić. Piękne, ilustrowane wydanie na kredowym papierze oraz rzeczywiste zdjęcia opisywanych zjawisk z pewnością będą stanowiły nie lada gratkę dla ciekawskich maluchów! Serdecznie polecamy!

11,95 zł
8,99 zł

Rabat 24,8%
oszczędzasz 2,96 zł

48
Klasyka wierszy dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasyka wierszy dla dzieci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.09.22

* KOLOROWE ILUSTRACJE * Klasyka wierszy dla dzieci Juliana Tuwima w serii "Kolorowa Klasyka" to najpiękniejsze kolorowe wydanie tego zbioru wierszy na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Najlepsza i najbardziej oryginalna edycja ponadczasowych wierszy dla dzieci Juliana Tuwima! Utworów Juliana Tuwima nie trzeba nikomu przedstawiać - każdy zna takie wiersze, jak Lokomotywa, Słoń Trąbalski, Spóźniony słowik czy Rzepka, a także wiele, wiele innych. Wszystkie te kochane przez czytelników utwory prezentujemy w nowym, ekskluzywnym wydaniu - w ciekawym poziomym formacie, ze wspaniałymi, niezwykle barwnymi i zabawnymi ilustracjami utalentowanej graficzki Agaty Krzyżanowskiej, z uszlachetnioną złotymi dodatkami, przepiękną okładką. Każda strona książki to prawdziwa uczta dla oka, a wspaniałe teksty autora zachwycą każde dziecko i rozbudzą miłość do literatury! Klasyka wierszy dla dzieci to pozycja absolutnie niezbędna w każdej dziecięcej biblioteczce! Polecamy wydanie w twardej oprawie – trwałe, estetyczne i eleganckie, słowem, idealne na prezent!

18,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 5,01 zł

49
Klasyka wierszy dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasyka wierszy dla dzieci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.03

* KOLOROWE ILUSTRACJE * Klasyka wierszy dla dzieci Jana Brzechwy w serii "Kolorowa Klasyka" to najpiękniejsze kolorowe wydanie tego zbioru wierszy na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Najlepsze i najbardziej oryginalne wydanie ponadczasowych wierszy dla dzieci Jana Brzechwy! Utworów Jana Brzechwy nie trzeba nikomu przedstawiać - takie wiersze, jak Kaczka-Dziwaczka, Tańcowała igła z nitką, Koziołeczek czy Samochwała, a także wiele, wiele innych weszły na stałe do kanonu literatury dziecięcej. Wszystkie te znane i kochane utwory prezentujemy w nowej, ekskluzywnej edycji - w oryginalnym poziomym formacie, z klasycznymi, niezwykle barwnymi i plastycznymi ilustracjami utalentowanego grafika Marka Szala, z uszlachetnioną złotymi dodatkami, przepiękną okładką. Każda strona książki to prawdziwa uczta dla oka, a wspaniałe teksty autora zachwycą każde dziecko i rozbudzą miłość do literatury! Polecamy tę publikację jako niezbędną część dziecięcej biblioteczki. Polecamy wydanie w twardej oprawie - niezwykle estetyczne i wysmakowane, idealne na prezent!

19,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,4%
oszczędzasz 5,01 zł

50
Only Dull People Are Brilliant at Breakfast - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Only Dull People Are Brilliant at Breakfast
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.22

It would be unfair to expect other people to be as remarkable as oneself' Wilde's celebrated witticisms on the dangers of sincerity, duplicitous biographers, the stupidity of the English - and his own genius. One of 46 new books in the bestselling Little Black Classics series, to celebrate the first ever Penguin Classic in 1946. Each book gives readers a taste of the Classics' huge range and diversity, with works from around the world and across the centuries - including fables, decadence, heartbreak, tall tales, satire, ghosts, battles and elephants.

11,50 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,4%
oszczędzasz 0,51 zł

51
The Stolen White Elephant - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Stolen White Elephant
Dostępny
6 szt.

From the father of American literature, four sparkling comic tales of extraordinary animals and parables subverted. One of 46 new books in the bestselling Little Black Classics series, to celebrate the first ever Penguin Classic in 1946. Each book gives readers a taste of the Classics' huge range and diversity, with works from around the world and across the centuries – including fables, decadence, heartbreak, tall tales, satire, ghosts, battles and elephants.

11,50 zł
10,99 zł

Rabat 4,4%
oszczędzasz 0,51 zł

52
Travelbook. Mediolan i Lombardia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Travelbook. Mediolan i Lombardia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.06

Lombardia to jeden z najbardziej atrakcyjnych regionów Włoch północnych. Znajduje się tu Mediolan – nowoczesna metropolia zwana drugą stolicą Italii, słynąca ze wspaniałej katedry, a także wiele innych historycznych miast. A przecież Lombardia to nie tylko bogata kultura miejska – to również cenne przyrodniczo Alpy, będące rajem dla wędrowców i narciarzy, oraz efektowne krajobrazowo jeziora przedalpejskie. Region warto odwiedzić także dla wyrazistej kuchni regionalnej i cenionych miejscowych win. • Imponująca katedra mediolańska • Średniowieczne miasta • Wyniosłe szczyty Alp • Znakomita infrastruktura turystyczna • Polodowcowe jeziora przedalpejskie • Kuchnia i wina dla koneserów „Travelbook” to Twój niezastąpiony towarzysz podróży. Wskaże Ci najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionów i miast, a sprawdzone informacje praktyczne umożliwią staranne zaplanowanie podróży.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

53
Why I am So Clever - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Why I am So Clever
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.20

11,99 zł
Powiadomienie
54
Oroonoko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,99 zł
Powiadomienie
55
My Life Had Stood a Loaded Gun - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Life Had Stood a Loaded Gun
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.03

11,99 zł
Powiadomienie
56
The Yellow Book - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Yellow Book
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.10

Offering an entertaining introduction to the fin-de-siecle, this title includes stories and poems. It also features fables, decadence, tall tales, satire, ghosts, battles and elephants.

11,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

57
O Frabjous Day - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,99 zł
Powiadomienie
58
The Sandman - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4,99 zł
Powiadomienie
59
Polityka rynku pracy. Teoria i praktyka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polityka rynku pracy. Teoria i praktyka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Działania państwa odnoszące się do rynku pracy należą obecnie do najważniejszych polityk publicznych. Działania te wpływają na sytuację poszczególnych osób, przedsiębiorstw, ale także na społeczeństwo i całą gospodarkę. Autorzy przedstawili m.in.: typy polityk publicznych rynku pracy; przyczyny ingerencji państwa na rynku pracy; cele, rodzaje i efekty polityki rynku pracy; problemy, wyzwania i perspektywy polityki rynku pracy; politykę rynku pracy w Unii Europejskiej, Japonii i USA; normy prawne i instytucjonalne polityki rynku pracy w Polsce; strategie i plany na rzecz zatrudnienia w Polsce; instrumenty, finansowanie i efektywność rynku pracy w Polsce; polityki skojarzone z polityką rynku pracy. Książka jest przeznaczona dla osób profesjonalnie zajmujących się problemami rynku pracy w instytucjach sektora publicznego. Może być również przydatna dla studentów zarządzania publicznego, administracji, gospodarki publicznej, polityki społecznej, ekonomii i zarządzania.

54,90 zł
41,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

60
Rymowanki-naklejanki. Zagadkowe warzywa i owoce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rymowanki-naklejanki. Zagadkowe warzywa i owoce
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.25

„Rymowanki-naklejanki” to seria dla dzieci w wieku 1-3 lat, które w naturalny sposób są ciekawe świata. Pomagamy im zaspokoić tę potrzebę poznawania przez zabawę. W każdej książce prezentujemy rymowane zagadki, które dziecko ma odgadnąć, aby przykleić właściwą naklejkę. Wzbogaca to wiadomości dziecka o świecie, uczy słownictwa, pozwala ćwiczyć logiczne myślenie i kojarzenie faktów, rozwija wyobraźnię i kreatywność, a także koordynację wzrokowo-ruchową i koncentrację.

7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

61
Rymowanki-naklejanki. Zagadkowe zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rymowanki-naklejanki. Zagadkowe zwierzęta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.08

„Rymowanki-naklejanki” to seria dla dzieci w wieku 1-3 lat, które w naturalny sposób są ciekawe świata. Pomagamy im zaspokoić tę potrzebę poznawania przez zabawę. W każdej książce prezentujemy rymowane zagadki, które dziecko ma odgadnąć, aby przykleić właściwą naklejkę. Wzbogaca to wiadomości dziecka o świecie, uczy słownictwa, pozwala ćwiczyć logiczne myślenie i kojarzenie faktów, rozwija wyobraźnię i kreatywność, a także koordynację wzrokowo-ruchową i koncentrację.

7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

62
Pobocza socjologii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pobocza socjologii
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.08

Już pobieżny przegląd zawartości współczesnych podręczników socjologii unaocznia, że dyscyplina ta jest wielce zróżnicowana. Przekonują też o tym uniwersyteckie programy nauczania socjologii. Zawierają one, w różnej kolejności, takie zagadnienia, jak: struktura społeczna, stratyfikacja, nierówności społeczne, zmiana społeczna, interakcja, socjalizacja, kultura, rodzina, wychowanie. Teksty zawarte w tej książce nie nawiązują do tych zagadnień. Uzasadniony jest więc tytuł: Pobocza socjologii. Bo na poboczach głównego nurtu socjologii sytuują się refleksje autora. Wykluczenie prawne- Destrukcja normatywności - Norma prawna i norma moralna - Przemiany ustrojowe - Elita polityczna – Bezpieczeństwo - Konflikt interesów - Korupcja - Przekonania moralne - Socjotechnika rozwiązywania problemów społecznych - Przekonania przesądne - Naznaczanie społeczne – Przyjaźń – Starość

36,00 zł
25,20 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,80 zł

63
Kwiecisty sen do kolorowania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwiecisty sen do kolorowania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.10

Sztuka relaksu i rozrywki. Odkryj świat cudownych kwiatów i fantastycznych wzorów. Przepiękne motywy tylko czekają, żebyś je ożywił. Puść wodze swojej kreatywności, odetchnij od codziennego zgiełku, tworząc magiczne, piękne obrazki – upominki dla siebie i innych.

24,80 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,5%
oszczędzasz 6,81 zł

64
Warszawa Kolorowy portret miasta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warszawa Kolorowy portret miasta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.28

Kolorując obrazki i czytając ciekawostki, poznasz polskie miasta ? ich historię, najciekawsze miejsca, tradycje i regionalne specjały. Książka zawiera podwójny (powtórzony) zbiór rysunków. Jeden możesz pokolorować przed wycieczką, a drugi ? po zwiedzeniu miasta. Sprawdź, czym się różnią. Obrazki możesz również kolorować z rodzeństwem. Czy wasze dzieła są takie same? Książki z serii ?Kolorowy portret miasta? to jedyna w swoim rodzaju zabawa! W kolekcji: Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk.

13,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,5%
oszczędzasz 2,01 zł

65
Travelbook. Bieszczady, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Travelbook. Bieszczady, wydanie 2
Dostępny
5 szt.

Bieszczady to jeden z najbardziej dzikich i tajemniczych zakątków Polski. Ich położenie i bieg historii zadecydowały, że są niepowtarzalne niemal pod każdym względem. Widokowe połoniny i szerokie doliny, z zachowanymi gdzieniegdzie łemkowskimi i bojkowskimi cerkwiami, tworzą urzekający krajobraz o każdej porze roku. Wyjątkowa przyroda, chroniona jako Międzynarodowy Rezerwat Biosfery UNESCO, zachwyca, onieśmiela i przyciąga zwolenników aktywnego wypoczynku. Daj się porwać bieszczadzkiej przygodzie! Travelbook to Twój niezastąpiony towarzysz podróży. Wskaże Ci najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionów i miast, a sprawdzone informacje praktyczne umożliwią staranne zaplanowanie podróży. Przewodnik wspaniale uzupełniają czytelne mapy, świetne zdjęcia i liczne ramki z ciekawostkami. Wszystko to w połączeniu z poręcznym formatem i atrakcyjną szatą graficzną sprawia, że Travelbook to najlepszy wybór dla ciekawych świata.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

66
W górach przeklętych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W górach przeklętych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.12

W całej Europie przez wieki powszechna była wiara w mroczne istoty wstające z grobu, by prześladować żywych. Przykłady działalności krwiożerczych upiorów notowano m.in. na rozległych obszarach od Polski po Grecję, z Transylwanią na czele. Od czasów Goethego wampiry wkroczyły do literatury pięknej, by stać się ulubionymi postaciami dziewiętnastowiecznych powieści grozy. Bartłomiej Grzegorz Sala, historyk, etnolog i krajoznawca, czerpiąc z ludowych opowieści, dawnych kronik i dokumentów, gotyckich romansów i klasycznych produkcji filmowych, stworzył poczet dwudziestu ośmiu wampirów grasujących u stóp Alp, Rudaw, Sudetów, Karpat i Gór Dynarskich. Autor szczegółowo opisuje postać każdego nosferatu, przytacza jego genezę i historyczny pierwowzór, charakteryzuje jego wygląd i zachowanie, a także kreśli miejsce w późniejszych kulturowych odniesieniach. Tło historyczno-geograficzno-kulturowe tworzą opisy poszczególnych krain w odnośnych okresach, uwagi o dziejach literatury i kina grozy, noty o miejscach szczególnie związane z konkretnymi wampirami. Dzięki temu książka stanowi interdyscyplinarną kopalnię wiedzy o upiorach, nie przestając być mroczną opowieścią o nosferatu. Publikację wzbogaca interesujący i pobudzający wyobraźnię projekt graficzny, ujmujący klasyczne opowieści w nowoczesną, minimalistyczną formę.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

67
Z sercem na dłoni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z sercem na dłoni
Dostępny
3 szt.

Od pierwszych chwil życia dzieci potrzebują dotyku. Pełne czułości głaskanie i przytulanie daje maluchom poczucie bezpieczeństwa, a jednocześnie buduje w nich pewność, że są akceptowane i kochane. Delikatny dotyk wycisza, uspokaja, a tym samym poprawia funkcjonowanie nie tylko systemu nerwowego, ale całego organizmu. Jest niezbędny dla życia i zdrowia. Masażyki relaksacyjne są formą zabawy, która dzięki dotykowi wychodzi naprzeciw dziecięcej potrzebie bliskości, czułości, a tym samym potrzebie bezpieczeństwa. Proponowane masażyki z jednej strony mogą służyć relaksacji, wyciszeniu, odprężeniu, z drugiej strony mogą aktywizować dziecko i pobudzać je do radosnej zabawy.

18,00 zł
14,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 3,01 zł

68
Bądźcie miłosierni jak Ojciec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bądźcie miłosierni jak Ojciec
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.20

„Tam, gdzie jest miłosierdzie, wszelkie ograniczenie staje się miejscem gościny; wszelka nędza staje się miejscem miłosierdzia; wszelkie zło staje się miejscem przebaczenia i wszelka otchłań niegodziwości zostaje wchłonięta, wypełniona przez głębię nieskończonej Miłości, gdzie w zachwycający sposób ukazuje się miłość Boża”. – fragment Ojcowie Antonello Cadeddu i Henrique Porcu, włoscy misjonarze pracujący w Brazylii, posługując wśród ludzi najuboższych i znajdujących się na marginesie życia, byli świadkami wielu nawróceń i uzdrowień. Od wielu lat każdego dnia głoszą i doświadczają Bożego Miłosierdzia. Teraz, w czasie wyjątkowego Roku Jubileuszowego, dają swoimi rozważaniami świadectwo duchowej dojrzałości i braterskiej miłości bliźniego. Ta książka jest dowodem ich bezgranicznego zaufania Miłości Miłosiernej.

14,90 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

69
Gdańsk Kolorowy portret miasta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdańsk Kolorowy portret miasta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.06

Kolorując obrazki i czytając ciekawostki, poznasz polskie miasta ? ich historię, najciekawsze miejsca, tradycje i regionalne specjały. Książka zawiera podwójny (powtórzony) zbiór rysunków. Jeden możesz pokolorować przed wycieczką, a drugi - po zwiedzeniu miasta. Sprawdź, czym się różnią. Obrazki możesz również kolorować z rodzeństwem. Czy wasze dzieła są takie same? Książki z serii ?Kolorowy portret miasta? to jedyna w swoim rodzaju zabawa! W kolekcji: Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk.

13,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,5%
oszczędzasz 2,01 zł

70
Kraków Kolorowy portret miasta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraków Kolorowy portret miasta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.11

Kolorując obrazki i czytając ciekawostki, poznasz polskie miasta ? ich historię, najciekawsze miejsca, tradycje i regionalne specjały. Książka zawiera podwójny (powtórzony) zbiór rysunków. Jeden możesz pokolorować przed wycieczką, a drugi - po zwiedzeniu miasta. Sprawdź, czym się różnią. Obrazki możesz również kolorować z rodzeństwem. Czy wasze dzieła są takie same? Książki z serii ?Kolorowy portret miasta? to jedyna w swoim rodzaju zabawa! W kolekcji: Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk.

13,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,5%
oszczędzasz 2,01 zł

71
Historie kuchenne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historie kuchenne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.06.17

Ze wspomnień utkana książka dotyka wszystkiego, co człowiekowi bliskie i drogie, choć w centrum zainteresowania stawia sztukę kulinarną. Międzyludzkie relacje ukazane przez pryzmat jednej rodziny osnute są wokół stołu, który jest czymś znacznie więcej niż tylko użytecznym meblem. To miejsce, które jednoczy ludzi, uczy, wychowuje, daje poczucie bezpieczeństwa, wydobywa z pamięci takie chwile, od których robi się ciepło na sercu. Historie kuchenne dostarczają praktycznej wiedzy dotyczącej właściwego żywienia, sprawnego, pomysłowego przyrządzania posiłków i ekonomicznego wykorzystywania produktów spożywczych. Barbara Czaykowska-Kłoś jako dietetyk doskonale wie, że dobrze dobrane posiłki są jak naturalne leki. Stąd warto na kartach książki poszukać również prostych sprawdzonych sposobów na łagodzenie drobnych dolegliwości. Wśród bogactwa porad i przepisów znajdziemy także i te, jak – mimo przeciwności losu – zachowywać pogodę ducha, jak żyć nie wadząc się ze światem i samym sobą, wreszcie – jak odnajdywać szczęście w drobiazgach. Autorce, która „oprowadza” czytelnika po swoim życiu wtajemniczając go w prywatne historie i zdarzenia, udało się niezwykle trafnie nakreślić obraz społeczeństwa obecnego i minionego wieku. Ukazanego na kartach książki zderzenia człowieka z peerelowską rzeczywistością nie powstydziłby się sam Stanisław Bareja. Dzięki temu jest też zabawnie, swojsko i optymistycznie. Książka, chociaż jest autorskim debiutem, już od pierwszych stron staje się przyjacielem odbiorcy czyniąc go pogodniejszym, a kto wie, może nawet szczęśliwszym. Barbara Czaykowska-Kłoś urodziła się 19 lipca 1944 roku we wsi Głębokie na Rzeszowszczyźnie. Od lat 60. związana z Warszawą, gdzie mieszka do dziś. Jest technikiem żywienia oraz absolwentką studium dietetycznego. Sztuka kulinarna zawsze była jej wielką pasją. Swoją wiedzę i umiejętności opiera na bogatych tradycjach kucharskich celebrowanych w jej domu rodzinnym. W swojej książce dawne receptury wzbogaciła o przepisy na dania pochodzące z wielu regionów Polski i Europy, a także o autorskie odkrycia kulinarne towarzyszące twórczemu przygotowywaniu potraw i łączeniu smaków.

49,90 zł
33,93 zł
Powiadomienie

Rabat 32,0%
oszczędzasz 15,97 zł

72
Kartka z kalendarza. Zestaw tematycznych kart pracy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartka z kalendarza. Zestaw tematycznych kart pracy
Dostępny
9 szt.

Kartka z kalendarza to zestaw składający się z czterdziestu dwustronnych tematycznych kart pracy oraz materiałów uzupełniających zawierających m.in. zadania plastyczne i opisy gier oraz z zeszytu-instrukcji. Głównym celem publikacji jest chronologiczne porządkowanie wydarzeń z życia dziecka, zrozumienie przez nie upływu czasu i zdobycie umiejętności umiejscawiania zdarzeń w ramach własnoręcznie zbudowanego kalendarza. Przedstawiony materiał może być wykorzystany w edukacji wczesnoszkolnej: na lekcjach jako wprowadzenie lub podsumowanie omawianych treści programowych oraz w czasie indywidualnych zajęć terapeutycznych z dziećmi rozwijającymi się nieharmonijnie, na przykład z opóźnionym rozwojem językowym spowodowanym niepełnosprawnością słuchową, intelektualną oraz sprzężonymi zaburzeniami rozwojowymi.

35,00 zł
27,65 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

73
Fantastyczne opowieści z testami do czytania ze zrozumieniem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fantastyczne opowieści z testami do czytania ze zrozumieniem
Dostępny
12 szt.

Książka składa się z trzech różnych części tematycznie dostosowanych do wieku i wyobraźni dziecka w klasie II, III i IV. W każdej z nich czytelnicy znajdą pełne przygód i tajemnic opowiadania oraz test sprawdzający umiejętność czytania ze zrozumieniem, który ma na celu nie tylko ćwiczenie spostrzegawczości i zdolności do selekcji informacji, ale także utrwalanie wiedzy gramatycznej. Publikację zamykają odpowiedzi do wszystkich testów, aby dziecko mogło po ich rozwiązaniu sprawdzić swoją wiedzę. Fantastyczne opowieści to nie tylko pomocny materiał edukacyjny dla uczniów i ich opiekunów, ale również rozbudzający wyobraźnię zbiór historii o świecie leśnych zwierząt, marzeniach, dobrodziejstwach wynikających z czytania książek czy o nieustraszonym kosmicie, który odwiedza Ziemię, by nieść pomoc dzieciom?

35,00 zł
27,65 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

74
Zosia w tarapatach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zosia w tarapatach
Dostępny
9 szt.

Książeczka jest pięknie ilustrowana. Nie sposób wyobrazić sobie biblioteczki, w której zabrakłoby tej pozycji. To uniwersalna opowieść – pełna wydarzeń, które poruszą każde serce, i zapierają dech w piersiach. Bajki z tej serii: • Mała księżniczka, • Heidi, • Małe kobietki, • Alicja w Krainie Czarów, • Zosia w tarapatach, • Mały Książę, • Wyspa skarbów, • W 80 dni dookoła świata, • Przypadki Robinsona Kruzoe, • Trzej muszkieterowie.

22,00 zł
17,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 4,01 zł

75
Książka z okienkami. Komputery i programowanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książka z okienkami. Komputery i programowanie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.21

Otwórz okienka, a przekonasz się, jakie tajemnice skrywa wnętrze komputera W prosty, przystępny sposób zapoznasz się z podstawowymi podzespołami komputera i dowiesz się, że o jego działaniu decydują rozmaite języki programowania. Przekonaj się, co robią programiści. Napisz prostą aplikację Poznaj najważniejsze daty. Zajrzyj do wnętrza komputera. Dowiedz się, jak myśli komputer.

35,00 zł
27,65 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

76
Elementia Kroniki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elementia Kroniki
Dostępny
6 szt.

Druga część wyjątkowej, przygodowej serii, inspirowanej kultową grą komputerową Minecraft, która zafascynuje jej fanów, dzieci, młodzież oraz wszystkich miłośników książek pełnych przygód i akcji! To niezwykły debiut literacki fana Minecraft, Seana Fay Wolfa, który napisał tę powieść w wieku 16 lat. Trylogia błyskawicznie podbiła serca czytelników na całym świecie, uzyskując status bestsellera jeszcze przed oficjalną premierą. Oderwij się od komputera i wyrusz w ekscytującą podróż do świata dalekiego od rzeczywistości – świata Minecraft!

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

77
Maleńka Dorrit - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maleńka Dorrit
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.11

Amy Dorrit, urodzona i wychowana w więzieniu, opiekuje się swoim ojcem osadzonym tam przed laty za długi. Nie zna innego świata, ale staje się w tym ponurym miejscu dobrą duszą, wspierającą wszystkich, z którymi zetknie ją los. Amy zarabia na życie swojej rodziny, szyjąc u pani Clennam, która zamieszkuje w ponurym domu tylko w towarzystwie dwójki służących. Zmianę zwiastuje powrót – po dwudziestu latach – Arthura Clennama, jej jedynego syna, który spędził połowę życia wraz ze swym ojcem w Chinach. Przed śmiercią rodzic starał się przekazać Arthurowi jakąś dręczącą go tajemnicę, która w niespodziewany sposób wydaje się młodemu człowiekowi powiązana z osobą szwaczki. Poszukiwanie prawdy zaprowadzi Arthura do więzienia Marshalsea, ale też do poznania wielu niezwykłych ludzi. Naprowadzi go też na trop tajemnicy… Dickens jest mistrzem w kreowaniu wyrazistych postaci. Jego burzliwe, bogate w doświadczenia koleje losów powodują, że czerpie z nich garściami, odmalowując przed nami obraz ponurego, a jednocześnie wielobarwnego Londynu, z całą galerią niezwykłych bohaterów.

44,90 zł
33,23 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

78
Lato leśnych ludzi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lato leśnych ludzi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.04

Troje młodych ludzi – Rosomak, Pantera i Żuraw – spędza lato w leśnej głuszy. Zamieszkują w drewnianej chacie nad jeziorem. Gospodarują, uprawiają ogród, chodzą na wędrówki i pomagając zwierzętom. Żyją zgodnie z rytmem natury i jej prawami. Rodziewiczówna snuje opowieść niespiesznie, niekiedy dość napuszonym stylem, jednak szybko okazuje się, że jej przesłanie jest na wskroś nowoczesne. Widać w nim dogłębną znajomość lasu, zwierząt, tradycji wiejskich i puszczańskich. Sama Rodziewiczówna spędzała tak letnie miesiące, tylko, że jej towarzyszyły dwie inne kobiety. Tego nie odważyła się powiedzieć wprost w swojej książce.

34,90 zł
25,83 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

79
Córki niczyje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Córki niczyje
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.14

Wilkie Collins znany jest w Polsce z takich książek jak Kobieta w bieli, Kamień księżycowy czy Tajemnica pałacu w Wenecji Tym razem proponujemy Czytelnikom pierwsze polskie wydanie powieści Córki niczyje, jednego z najbardziej poczytnych i cenionych dzieł tego dziewiętnastowiecznego autora, uważanego za prekursora powieści sensacyjnej i detektywistycznej. Po tragicznej śmierci obojga rodziców wiodące dotąd idylliczne życie Magdalen i Nora Vanstone odkrywają nagle, że urodziły się jako nieślubne dzieci i na własnej skórze przekonują się, co oznacza piętno społeczne. Pozbawione jakiegokolwiek spadku, wyrzucone z domu, w którym spędziły dzieciństwo i odarte nawet z prawa do własnego nazwiska, muszą nauczyć się radzić sobie same. Zrównoważona Nora postanawia zostać guwernantką, ale jej dynamiczna i niezależna siostra Magdalen ma inny pomysł: zdecydowana za wszelką cenę odzyskać majątek rodziców i swoje dobre imię, planuje zemstę. W osiągnięciu celu mają jej pomóc niebanalna uroda i talent aktorski oraz niejaki kapitan Wragge – daleki krewny jej matki i zawodowy oszust.

49,90 zł
36,93 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

80
Chopin w krytyce muzycznej 1918-1939 Antologia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chopin w krytyce muzycznej 1918-1939 Antologia
Dostępny
32 szt.

Antologia jest kontynuacją tomu Antologii obejmującej okres do pierwszej wojny światowej (2 wydania: obcojęzyczne i polskie, 2011) i ten sam zakres geograficzny ? Polskę, Rosję (ZSRR), Niemcy, Francję, Anglię. Mimo iż dotyczy tylko 20 lat międzywojennych, materiał jest bogaty i problemowo zróżnicowany. Jeśli chodzi o estetyczną ocenę dzieła Chopina, to uległa ona znacznemu pogłębieniu, m.in. dzięki rozwojowi muzykologii, co zaowocowało badaniami biograficznymi, pierwszym wydaniem listów kompozytora oraz analizą jego stylu, zwłaszcza w aspekcie melodyki i harmoniki. Chopin równorzędnie z Beethovenem i Wagnerem zyskał w krytyce pozycję jednego z największych twórców, którzy zrewolucjonizowali muzykę XIX wieku. Niemcy nazywali go duchem pokrewnym Bachowi, Francuzi ? prekursorem modernizmu, Anglicy ? zauważali klasyczne mistrzostwo warsztatowe, a Polacy i Rosjanie podkreślali narodowość, ale i bogactwo wartości uniwersalnych.

80,00 zł
66,40 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 13,60 zł

81
Chopins Polish Letters - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chopins Polish Letters
Dostępny
15 szt.

?Wydanie tego tomu jest powodem do świętowania. Tłumaczenia Davida Fricka wreszcie pozwalają anglojęzycznym czytelnikom wsłuchać się swobodnie w wyjątkowe, polskie wypowiedzi Chopina i wychwycić ich niuanse. W poszczególnych listach obserwujemy charakterystyczne procesy zachodzące w wyobraźni kompozytora, niekiedy w postaci w pełni rozwiniętych narracji (z logicznymi strukturami właściwymi fabule opowiadania i wyróżniającymi się sformułowaniami), innymi razy ? odsłaniające się poprzez spontaniczne dygresje, erupcje dowcipu czy gniewne inwektywy (tworzące fragmenty tekstu bardziej pokawałkowane, często zbudowane z niedokańczanych zdań)?. Jeffrey Kallberg

200,00 zł
166,00 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 34,00 zł

82
Chopin i Baronowa Nathanielowa de Rothschild - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chopin i Baronowa Nathanielowa de Rothschild
Dostępny
47 szt.

?Historia związków Chopina z rodziną Rothschildów w Paryżu pozostaje w biografii mistrza rozdziałem do zbadania. Okazję do tego daje nam podwójne odkrycie. Chodzi ni mniej, ni więcej, tylko o pierwsze wydanie (ok. roku 1870) Nokturnu c-moll i Walca a-moll bez numeru opusu, podpięte pod nazwisko Rothschild, oraz o nieznaną wersję Mazurka op. posth. 67 nr 4, zanotowaną przez kompozytora w rodzinnym albumie. Przytoczona niemal półtora wieku temu przez Karasowskiego i od tamtej pory nieuchronnie powtarzana w większości biografii opowieść o tym, jak zagubiony Chopin, wędrując po paryskim bruku, spotkał rodaka, Walentego Radziwiłła, który tego samego wieczoru miał go zaprowadzić do Rothschildów ? co zapoczątkowało piorunujący sukces kompozytora w sferach towarzyskich ? nadaje się, przynajmniej w tej formie, do włożenia między bajki: Walentego nie było bowiem wtedy w Paryżu. Jest natomiast prawdopodobne, że Chopin zaczął dawać lekcje gry na fortepianie Betty de Rothschild już na przełomie lat 1832?1833, w epoce swojego debiutu w wielkim świecie?. Jean-Jacques Eigeldinger jest jednym z najwybitniejszych na świecie ekspertów w dziedzinie twórczości i biografii Fryderyka Chopina. Do zdominowanej w znacznym stopniu przez Polaków i Anglosasów dziedziny wnosi głębię frankofońskiej erudycji i osobiste humanistyczne esprit. Te cechy opromieniają zwięzłe, ale głębokie i znakomicie poprowadzone studium o związkach Chopina z rodziną Rothschildów i dwóch owianych nimbem tajemnicy utworach: Nokturnie c-moll i Walcu a-moll.

60,00 zł
49,80 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 10,20 zł

83
Historia mojego życia Tom 5 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia mojego życia Tom 5
Dostępny
48 szt.

Po blisko 160 latach od spisania Histoire de ma vie przez George Sand ukazało się pierwsze pełne polskie wydanie 5 tomów. Prezentujemy ostatni z 5 tomów ?Historii mojego życia? w przekładzie prof. Zbigniewa Skowrona. Część V, Życie literackie i osobiste. 1832?1850, odsłania sukcesy literackie autorki, jej załamania psychiczne spowodowane trudnościami życia, rozwodem, wysiłkiem wychowania dzieci. Znajdujemy też tutaj charakterystykę Chopina. Autorka nie pisze o ?burzy? rozstania z kompozytorem, ale z dystansu czasowego ze smutkiem patrzy na ich związek, konstatując: ?Moje serce jest cmentarzem?. George Sand, wybitna francuska powieściopisarka, autorka licznych dramatów i esejów, była jedną z najsłynniejszych kobiet XIX-wiecznej Francji. Jej związek z Fryderykiem Chopinem w latach 1838?1847 okazał się dla obojga najdłuższym i prawdopodobnie najważniejszym w ich życiu. Pięciotomowe pamiętniki George Sand, wydane po raz pierwszy w latach 50. XIX wieku w Paryżu pod tytułem Histoire de ma vie, nigdy dotąd nie zostały w całości przełożone na język polski. Stanowią one nie tylko szeroko zakrojony, barwny dokument niezwykłej epoki, sięgającej od czasów Wielkiej Rewolucji Francuskiej po okres panowania króla Ludwika Filipa, lecz pozostają również cennym źródłem wiedzy nieodzownym do zrozumienia biografii autorki Lukrecji Floriani, w szczególności zaś relacji łączących ją z Chopinem i jego muzyką.

50,00 zł
41,50 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,50 zł

84
Historia mojego życia Tom 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia mojego życia Tom 4
Dostępny
48 szt.

Po blisko 160 latach od spisania Histoire de ma vie przez George Sand ukazało się pierwsze pełne polskie wydanie 5 tomów. Prezentujemy 4 z 5 tomów ?Historii mojego życia? w przekładzie prof. Zbigniewa Skowrona. W części IV, Od mistycyzmu do niezależności. 1819?1822, pisarka komentuje dzieła o tematyce chrześcijańskiej, rozważa teorie piękna i prawdy. Opisuje tutaj też swoje ostatecznie nieudane małżeństwo, powrót do Nohant, postaci, które wpłynęły na jej życie. Przyjmuje pseudonimy: Jules Sand, George Sand, Karl Sand. George Sand, wybitna francuska powieściopisarka, autorka licznych dramatów i esejów, była jedną z najsłynniejszych kobiet XIX-wiecznej Francji. Jej związek z Fryderykiem Chopinem w latach 1838?1847 okazał się dla obojga najdłuższym i prawdopodobnie najważniejszym w ich życiu. Pięciotomowe pamiętniki George Sand, wydane po raz pierwszy w latach 50. XIX wieku w Paryżu pod tytułem Histoire de ma vie, nigdy dotąd nie zostały w całości przełożone na język polski. Stanowią one nie tylko szeroko zakrojony, barwny dokument niezwykłej epoki, sięgającej od czasów Wielkiej Rewolucji Francuskiej po okres panowania króla Ludwika Filipa, lecz pozostają również cennym źródłem wiedzy nieodzownym do zrozumienia biografii autorki Lukrecji Floriani, w szczególności zaś relacji łączących ją z Chopinem i jego muzyką.

50,00 zł
41,50 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,50 zł

85
Historia mojego życia Tom 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia mojego życia Tom 2
Dostępny
47 szt.

Po blisko 160 latach od spisania Histoire de ma vie przez George Sand ukazało się pierwsze pełne polskie wydanie 5 tomów. Prezentujemy 2 z 5 tomów ?Historii mojego życia? w przekładzie prof. Zbigniewa Skowrona. W części II zatytułowanej Moje pierwsze lata. 1800?1810 autorka opisuje dalsze rodzinne perypetie na tle fascynujących wydarzeń historycznych. George Sand, wybitna francuska powieściopisarka, autorka licznych dramatów i esejów, była jedną z najsłynniejszych kobiet XIX-wiecznej Francji. Jej związek z Fryderykiem Chopinem w latach 1838?1847 okazał się dla obojga najdłuższym i prawdopodobnie najważniejszym w ich życiu. Pięciotomowe pamiętniki George Sand, wydane po raz pierwszy w latach 50. XIX wieku w Paryżu pod tytułem Histoire de ma vie, nigdy dotąd nie zostały w całości przełożone na język polski. Stanowią one nie tylko szeroko zakrojony, barwny dokument niezwykłej epoki, sięgającej od czasów Wielkiej Rewolucji Francuskiej po okres panowania króla Ludwika Filipa, lecz pozostają również cennym źródłem wiedzy nieodzownym do zrozumienia biografii autorki Lukrecji Floriani, w szczególności zaś relacji łączących ją z Chopinem i jego muzyką.

50,00 zł
41,50 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,50 zł

86
Historia mojego życia Tom 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia mojego życia Tom 1
Dostępny
47 szt.

Po blisko 160 latach od spisania Histoire de ma vie przez George Sand ukazało się pierwsze pełne polskie wydanie 5 tomów. Prezentujemy 1 z 5 tomów ?Historii mojego życia? w przekładzie prof. Zbigniewa Skowrona. Część I Historia rodziny do 1800 przedstawia korzenie rodu pisarki. Linią genealogiczną ze strony ojca związana jest z Augustem II Mocnym, królem Polski, jej matka zaś pochodziła ze stanu niskiego. George Sand zastanawia się nad problemem równości płci, potępia rewolucyjny terror oraz dostrzega istnienie ?poufnej historii narodów?. George Sand, wybitna francuska powieściopisarka, autorka licznych dramatów i esejów, była jedną z najsłynniejszych kobiet XIX-wiecznej Francji. Jej związek z Fryderykiem Chopinem w latach 1838?1847 okazał się dla obojga najdłuższym i prawdopodobnie najważniejszym w ich życiu. Pięciotomowe pamiętniki George Sand, wydane po raz pierwszy w latach 50. XIX wieku w Paryżu pod tytułem Histoire de ma vie, nigdy dotąd nie zostały w całości przełożone na język polski. Stanowią one nie tylko szeroko zakrojony, barwny dokument niezwykłej epoki, sięgającej od czasów Wielkiej Rewolucji Francuskiej po okres panowania króla Ludwika Filipa, lecz pozostają również cennym źródłem wiedzy nieodzownym do zrozumienia biografii autorki Lukrecji Floriani, w szczególności zaś relacji łączących ją z Chopinem i jego muzyką.

50,00 zł
41,50 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,50 zł

87
Historia mojego życia Tom 3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia mojego życia Tom 3
Dostępny
47 szt.

Po blisko 160 latach od spisania Histoire de ma vie przez George Sand ukazało się pierwsze pełne polskie wydanie 5 tomów. Prezentujemy 3 z 5 tomów ?Historii mojego życia? w przekładzie prof. Zbigniewa Skowrona. Część III Od dzieciństwa do młodości. 1800?1819 zawiera rozważania na temat religii, wykształcenia w zakresie literatury, filozofii, dojrzewania ducha i wrażliwości serca, ale też nietuzinkowy obraz Francji pod rządami Napoleona Bonapartego obserwowanej oczyma dorastającej dziewczynki. George Sand, wybitna francuska powieściopisarka, autorka licznych dramatów i esejów, była jedną z najsłynniejszych kobiet XIX-wiecznej Francji. Jej związek z Fryderykiem Chopinem w latach 1838?1847 okazał się dla obojga najdłuższym i prawdopodobnie najważniejszym w ich życiu. Pięciotomowe pamiętniki George Sand, wydane po raz pierwszy w latach 50. XIX wieku w Paryżu pod tytułem Histoire de ma vie, nigdy dotąd nie zostały w całości przełożone na język polski. Stanowią one nie tylko szeroko zakrojony, barwny dokument niezwykłej epoki, sięgającej od czasów Wielkiej Rewolucji Francuskiej po okres panowania króla Ludwika Filipa, lecz pozostają również cennym źródłem wiedzy nieodzownym do zrozumienia biografii autorki Lukrecji Floriani, w szczególności zaś relacji łączących ją z Chopinem i jego muzyką.

50,00 zł
41,50 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,50 zł

88
Pamiętnik z zamknięciem Kraina Lodu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętnik z zamknięciem Kraina Lodu
Derform
Niedostępny
Brak

Pamiętnik zamykany na kłódkę, ozdobiony motywami Kraina Lodu.

24,00 zł
Powiadomienie
89
Bratz #Selfie Stick Kijek Selfie + lalka Cloe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bratz #Selfie Stick Kijek Selfie + lalka Cloe
MGA
Niedostępny
Brak

Zawartość zestawu: kijek Selfie Snaps z uchwytem w kształcie ust lalka Cloe z akcesoriami para kolczyków smartfon dla lalki futerał na smartfon dla lalki pilot na baterie - bateri litowa 3V. Zabawka dla dzieci od lat 3.

134,40 zł
126,34 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 8,06 zł

90
Kultura akademicka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
74,00 zł
65,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,88 zł

91
Charlie and the Chocolate Factory - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Charlie and the Chocolate Factory
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.21

Mr Willy Wonka is the most extraordinary chocolate maker in the world. And do you know who Charlie is? Charlie Bucket is the hero. The other children in this book are nasty little beasts, called: Augustus Gloop – a great big greedy nincompoop; Veruca Salt – a spoiled brat; Violet Beauregarde – a repulsive little gum-chewer; Mike Teavee - a boy who only watches television. Clutching their Golden Tickets, they arrive at Wonka's chocolate factory. But what mysterious secrets will they discover?

28,40 zł
26,13 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,27 zł

92
Breslau Wrocław Ein Reisefuhrer fur Grosse und Kleine - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Breslau Wrocław Ein Reisefuhrer fur Grosse und Kleine
Dostępny
5 szt.

Przewodnik po Wrocławiu w niemieckiej wersji językowej, mieście spotkań wielu kultur, w którym zamieszkały krasnoludki. Idąc ich szlakiem poznasz najważniejsze zabytki w mieście i odkryjesz jego tajemnice. Przewodnik zawiera między innymi: 330 fotografii 100 krasnali 150 obiektów ścieżkę kulturową ścieżkę historyczną szklany szlak. Niektórych informacji nie znajdziesz w żadnym innym przewodniku!

35,00 zł
17,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 17,50 zł

Wróć do góry