hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2016.04.07

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 7 kwietnia 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Ekskluzywny żebrak, czyli ks. Jan Kaczkowski o tym, co najważniejsze (Jan Kaczkowski), na drugim Pamiątka Pierwszej Komunii świętej (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Odszukaj i nazwij (Katarzyna Szłapa, Iwona Tomasik, Sławomir Wrzesiński) oraz Pieśń Maorysów (Sarah Lark).
1
Ekskluzywny żebrak, czyli ks. Jan Kaczkowski o tym, co najważniejsze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekskluzywny żebrak, czyli ks. Jan Kaczkowski o tym, co najważniejsze
Dostępny
124 szt.

Ksiądz Jan Kaczkowski był nie tylko autorem ciekawych publikacji, ale przede wszystkim zwykłym człowiekiem, jak każdy z nas. I po raz kolejny udowodnił to w swojej ostatniej publikacji pod tytułem Ekskluzywny żebrak czyli ks. Jan Kaczkowski o tym co najważniejsze. Ta najnowsza propozycja trafi w gusta wszystkich czytelników, którzy zadają sobie uniwersalne, życiowe pytania. Takie, na które trudno zyskać odpowiedzi, a jeśli już, to nie są one długimi wypowiedziami, bo jak sam ksiądz Kaczkowski twierdził, tego, co najważniejsze nie trzeba ubierać w kilometrowe, niezrozumiałe wyjaśnienia. Ekskluzywny żebrak porusza tematy dotyczące miłości, śmierci, wiary, strachu, jak i choroby. Tego wszystkiego, co szczególnie mocno towarzyszyło mu w ostatnich dniach, miesiącach życia. Książka ta jest zbiorem myśli złożonym z autorskich materiałów wideo, a także homilii, które przez księdza Kaczkowskiego zostały wygłoszone. Wypowiedzi zebrane w krótkie felietony i dające wielokrotnie odpowiedzi, jakich dotąd szukaliśmy.

19,99 zł
13,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

42 osoby kupiły
2
Pamiątka Pierwszej Komunii świętej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiątka Pierwszej Komunii świętej
Dostępny
1 szt.

Ten wyjątkowy dzień w Twoim życiu powinien zostać nie tylko w pamięci, ale także w zbiorach rodzinnych pamiątek. Dzięki tej książce uwiecznisz jeden z niezwykłych dni w swoim życiu. Po upływie wielu lat pomoże ci ona odtworzyć w pamięci wszystkie najdrobniejsze nawet szczegóły. Zachowaj więc ja jako pamiątkę i cenny skarb. Pamiętaj, że twój przyjaciel Jezus zawsze będzie z tobą.

13,40 zł
10,99 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 2,41 zł

3 osoby kupiły
3
Odszukaj i nazwij - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odszukaj i nazwij
Dostępny
17 szt.

Zbiór gier logopedycznych utrwalających wymowę głosek sz, ż, cz, dż; s, z, c, dz oraz ś, ź, ć, dź, przeznaczonych dla dzieci już od 3. roku życia oraz młodzieży. Publikacja stanowi materiał pomocny nie tylko w terapii logopedycznej, ale także w usprawnianiu percepcji i pamięci wzrokowej, rehabilitacji widzenia oraz orientacji przestrzennej.

33,00 zł
26,07 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,93 zł

3 osoby kupiły
4
Pieśń Maorysów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieśń Maorysów
Dostępny
22 szt.

Niezwykle barwna saga osadzona pośród urzekających nowozelandzkich wzgórz! Kolejna porywająca powieść autorki W krainie białych obłoków, najlepszej historycznej powieści kobiecej 2007 roku niemieckiego plebiscytu internetowego! Nowa Zelandia, rok 1893. William Martyn, mężczyzna o irlandzkich korzeniach, przybywa do Queenstown w poszukiwaniu złota. Szlacheckiemu urodzeniu zawdzięcza wykształcenie, elokwencję i obycie, a co za tym idzie także powodzenie wśród kobiet, okoliczni poszukiwacze cennego kruszcu są bowiem pozbawieni ogłady i nieokrzesani. Jedną z wielbicielek Williama szybko zostaje pełna temperamentu Elaine, która, jak się zdaje, zakochuje się w nim z wzajemnością. Ale kiedy w odwiedziny przyjeżdża Kura-maro-tini, półkrwi Maoryska i kuzynka Elaine, mężczyzna, zafascynowany jej swobodnym zachowaniem, bez namysłu ulega egzotycznej urodzie kobiety. Tylko czy odmienne poglądy, kultura i sposób życia nie okażą się zbyt dużą przeszkodą dla tego uczucia? Niezwykła historia miłości, trudnych wyborów, namiętności i zdrady. A wszystko to okraszone interesującymi szczegółami życia codziennego nowozelandzkiej osady górniczej końca XIX wieku z barwną maoryską kulturą w tle.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

2 osoby kupiły
5
Krzyk Maorysów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krzyk Maorysów
Dostępny
22 szt.

Pasjonująca rodzinna saga, w której barwne maoryskie tradycje splatają się z zapierającymi dech w piersiach pejzażami Nowej Zelandii. Nowa Zelandia, Canterbury Plains, rok 1907. Gloria, prawnuczka Gwyneiry, dorasta na Kiward Station. Jej szczęśliwe i pełne radości dzieciństwo kończy się jednak gwałtownie, kiedy zostaje wysłana do angielskiego internatu. Dziewczyna, w przeciwieństwie do swej matki, Kury-maro-tini, nie jest muzykalna, a w odległej Anglii miałaby się uczyć sztuki. I mimo że w podróż wyrusza z nią jej kuzynka, Lilian Lambert, dla Glorii przeprowadzka oznacza początek najtrudniejszego okresu w życiu. Lilian szybko odnajduje się w nowym świecie, Gloria zaś z każdym dniem coraz bardziej nienawidzi swoich rodziców za to, że zmusili ją do rozpoczęcia zupełnie innego, niechcianego życia. Dziewczyna postanawia więc za wszelką cenę wrócić do Nowej Zelandii. Potajemnie układa plan, w efekcie którego znajdzie się jednak w ogromnym niebezpieczeństwie... Los okazuje się przewrotny, a zdarzenia, które przynosi, udowadniają, jak wiele ludzkich uczuć może być przyczyną zarówno rozpaczy, jak i siły.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

2 osoby kupiły
6
Nazwij i wpisz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nazwij i wpisz
Dostępny
58 szt.

Książka została przygotowana z myślą o: – dzieciach, które z powodu różnych dysfunkcji uczą się mówić lub mówią bardzo mało, używając niewielu słów (np. dzieciach z autyzmem, niepełnosprawnością intelektualną, mózgowym porażeniem dziecięcym), – osobach dorosłych (np. z afazją, chorobą Alzheimera, zanikami pamięci), które na skutek uszkodzeń mózgu muszą na nowo uczyć się mówić i nazywać przedmioty, ludzi oraz zjawiska. W książce znajdują się 34 krzyżówki. Każda z nich obejmuje słownictwo dotyczące innej kategorii. Co ważne, osoba pracująca z tymi materiałami może przećwiczyć pojęcia dotyczące wszystkich najważniejszych sfer życia.

19,50 zł
15,99 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 3,51 zł

2 osoby kupiły
7
Mój pierwszy przewodnik. Jaki to motyl? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój pierwszy przewodnik. Jaki to motyl?
Dostępny
1 szt.

Mój pierwszy przewodnik. Jaki to motyl? to przewodnik dla najmłodszych czytelników i ich rodziców. W książce przedstawiono 50 najczęściej spotykanych w Polsce lub najbardziej interesujących gatunków motyli. Duże kolorowe rysunki przedstawiają portrety motyli, informują, czy samica różni się od samca, a krótki zrozumiały opis zwraca uwagę na najważniejsze cechy wyglądu. Podano też informacje, gdzie najłatwiej znaleźć opisany gatunek, czy lata w dzień, czy w nocy, co jedzą jego gąsienice i czy jest chroniony. Są tu też ciekawostki i wskazówki pomocne przy obserwowaniu motyli i propozycje doświadczeń. Motyle uszeregowano w przewodniku ze względu na dominujący kolor skrzydeł. Mój pierwszy przewodnik. Jaki to motyl? to idealna książka do wspólnych obserwacji motyli!

15,00 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

1 osoba kupiła
8
Mój pierwszy przewodnik. Jaki to owad? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój pierwszy przewodnik. Jaki to owad?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.27

"Mój pierwszy przewodnik. Jaki to owad?" to przewodnik dla najmłodszych czytelników i ich rodziców. W książce przedstawiono 50 najczęściej spotykanych w Polsce lub najbardziej interesujących gatunków owadów, zamieszkujących różne środowiska. Są wśród nich owady błonkoskrzydłe, pluskwiaki, chrząszcze, motyle i inne. Duże, kolorowe rysunki przedstawiają portrety owadów, informują, czy samica różni się od samca, a krótki zrozumiały opis zwraca uwagę na najważniejsze cechy wyglądu. Podano też informacje, gdzie najłatwiej znaleźć opisany gatunek, czy jest aktywny w dzień, czy w nocy, czym się żywi i gdzie zimuje. Są tu też ciekawostki i wskazówki pomocne przy obserwowaniu owadów oraz propozycje doświadczeń. "Mój pierwszy przewodnik - Jaki to owad?" to idealna książka do wspólnych obserwacji owadów!

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

1 osoba kupiła
9
Pamiątka Komunii świętej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiątka Komunii świętej
Dostępny
9 szt.

Ten wyjątkowy dzień w Twoim życiu powinien zostać nie tylko w pamięci, ale także w zbiorach rodzinnych pamiątek. Dzięki tej książce uwiecznisz jeden z niezwykłych dni w swoim życiu. Po upływie wielu lat pomoże ci ona odtworzyć w pamięci wszystkie najdrobniejsze nawet szczegóły. Zachowaj więc ja jako pamiątkę i cenny skarb. Pamiętaj, że twój przyjaciel Jezus zawsze będzie z tobą.

13,40 zł
10,99 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 2,41 zł

1 osoba kupiła
10
Decybelowy obszar radiowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Decybelowy obszar radiowy
Dostępny
29 szt.

Przeczytałem, a w zasadzie wchłonąłem tę książkę. O radiowcach, znakomitych audycjach, o fenomenie tego diabelskiego wynalazku, "na którym" wychowywały się całe pokolenia. Ile kapitalnego i mądrego przekazu niesie ze sobą ta praca. To właśnie radio było i jest moim życiem, moim drugim domem. Trudno mi było oderwać się od tych wspomnień. Marek Wiernik (dziennikarz i krytyk, przez lata związany z radiową Trójką i Jedynką, obecnie Polskie Radio RDC). -- Oto książka w której spotykają się Urban, RoRo Rogowiecki, Ryłkołak i Robert Tekieli. Radio łączy wszystkie światy, zwłaszcza gdy pisze o nim Wojtek Lis. Polecam, nie tylko tym, którzy tak jak ja, spędzali każdy piątek słuchając Listy Przebojów Programu III. Łukasz Orbitowski (pisarz. Autor m.in. "Szczęśliwiej ziemi" i "Innej duszy". Obecnie współpracuje z Noise Magazine). -- Albert Einstein, poproszony o opisanie radia, odpowiedział: "Widzicie, telegraf jest rodzajem bardzo, bardzo długiego kota. Naciskacie jego ogon w Nowym Jorku, a jego głowa miauczy w Los Angeles. Rozumiecie? I radio działa na tej samej zasadzie: wysyłacie sygnały stąd, a odbierają je tam. Jedyną różnicą jest to, że nie ma kota." Wielki fizyk nie miał racji - kot radiowy jest jak Kot z Chesire w "Alicji w Krainie Czarów" - gdy znika, zaczyna to robić od końca ogona, a kończy na samym uśmiechu. Pozostaje więc sam uśmiech, bez kota. Ten uśmiech to twarze twórców radia, próbujących zdać sprawę czym jest dla nich ten kot - i dlaczego, mimo, że niewidzialny, tak ich, jak i - przyznajmy - nas, fascynuje. Słuchając radia, według McLuhana, odczuwamy zarówno samotność, jak i poczucie "więzi plemiennej" z twórcami audycji. O nich właśnie traktuje książka Wojciecha Lisa, który - na podstawie wywiadów z 70 znanymi dobrze, ale głównie z brzmienia ich głosów, dziennikarzami radiowymi, muzycznymi, przedstawia refleksje, wspomnienia, anegdoty, z długiej półwiekowej historii polskiego radia w jego najlepszym gatunku - audycji muzycznych. Lektura książki przybliży nam nie tylko osobowości tych wybitnych radiowców (powoli ginący gatunek, niestety), ale i wzbogaci nas przy słuchaniu audycji o nutę refleksji, o podkład intelektualny, do radiowej muzyki. Tomasz Goban-Klas Prof. zw. dr hab. (socjolog, medioznawca).

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

1 osoba kupiła
11
Black Science 3. Niejednoznaczność wzorca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Black Science 3. Niejednoznaczność wzorca
Dostępny
25 szt.

Uwięziony w świecie spustoszonym przez epidemię, Grant MCKay uświadamia sobie, że technologia Latarni demoluje każdy odwiedzany przez jego zespół wymiar. Grant stara się przywołać dawne credo Alternautów: każdy świat zostawimy lepszym, niż go zastaliśmy.

65,00 zł
51,35 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 13,65 zł

1 osoba kupiła
12
Pan na Wisiołach. Tom 1. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan na Wisiołach. Tom 1. Audiobook
Piotr Kulpa, StoryBox
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.05

Jeśli jesteś „nim”, czy wkroczysz w świat koszmaru, gdy trzeba będzie ratować rodzinę? A co, jeśli rodzina cię za to przeklnie? Jak dowiedziesz, że jesteś prawdziwym mężczyzną? Jeśli jesteś „nią”, co zrobisz, gdy, zawiedziona przez męża, napotkasz swojego mrocznego księcia z bajki? Czy zawsze musisz być grzeczną dziewczynką? Jak powinien postąpić mężczyzna, jeśli go zdradzisz? Czy na pewno wiesz, co to znaczy być prawdziwym facetem? Odważysz się dowiedzieć? Mroczne siedlisko Rzucasz życie w stolicy. Przenosisz się do odziedziczonej po dziadkach chałupy w Starogórach. Do tego na nazwisko masz Smuta, co oznacza „nieszczęście”. Czy to może się udać? Smutowie spełniają sen mieszczucha. Wieś Wisioły, w której zamieszkują, to pełna uroku głusza. Cisza i spokój. Nawet telefony ich nie niepokoją. Tutaj na pewno syn Czaruś odzyska mowę, tata Tymek zrealizuje artystyczne marzenia, a Magda stanie się wreszcie szczęśliwą żoną i matką. Początkowo jest sielsko. W końcu to stary dom po ukochanych dziadkach. Tylko ci mieszkańcy? Skosztuj mroku Wisiołów. Ale pamiętaj – ten mrok uzależnia. Więcej w drugim tomie, zatytułowanym Krzyk Mandragory.

25,00 zł
20,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

13
Gamedec. Obrazki z Imperium. Tom 2. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gamedec. Obrazki z Imperium. Tom 2. Audiobook
Marcin Przybyłek, StoryBox
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.15

Powrót Horyzontów zdarzeń w wersji audio, z Torkilem Aymore na czele! Przed państwem II tom Obrazków z Imperium. Imperium pod władzą Błogosławionych – Ranów, a kontrolowane przez ImBu, rozbudowuje się i udoskonala. Po tym, jak bezpowrotnie zakończyła się Druga Wojna z Thirami, wydaje się, że już nic nie zmąci Czasów Szczęśliwości. To pozór. Na jednej z planet WayEmpire wybucha epidemia. Pancerniki w pobliżu Łzy Cheronei stają w bezruchu, a na obrzeżach Galaktyki pojawia się obca flota. Na domiar złego anarchiści pragnąc zbadać granice Wolnej Woli, planują zamach. Kim jest samozwańcza Imperatorka, która twierdzi, że może– jako jedyna – uratować ludzkość? I co na to wszystko Torkil Aymore?

28,00 zł
22,40 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

14
Jesteś złem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jesteś złem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Rzym, 11 lipca 1982 roku. Kiedy włoska drużyna narodowa zdobywa mistrzostwo świata w piłce nożnej, ginie bez śladu Elisa Sordi, osiemnastoletnia pracownica instytucji zarządzającej nieruchomościami Watykanu. Śledztwo zostaje powierzone młodemu komisarzowi policji, Michele Balistreriemu. Arogancki i gnuśny Balistreri lekceważy sprawę do czasu, gdy ciało Elisy zostaje odnalezione przy brzegach Tybru. Nie udaje mu się jednak rozwikłać zagadki jej śmierci. Rzym, 6 lipca 2006 roku. Kiedy włoska reprezentacja wygrywa z Francją finałowy mecz piłkarskich mistrzostw świata w Berlinie, matka Elisy Sordi popełnia samobójstwo. Balistreri, który po dwudziestu czterech latach chce oddać Elisie sprawiedliwość, postanawia ponownie otworzyć starą sprawę. Okazuję się, że będzie musiał wydobyć na światło dzienne prawdę nieskończenie straszliwszą od stosu kłamstw, pod którymi ją pogrzebano, i stawić czoła nieuchwytnemu i nieustępliwemu Złu, które może mieć wiele twarzy.

42,00 zł
31,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

15
W krainie białych obłoków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W krainie białych obłoków
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.12.01

Fascynująca opowieść o miłości i nienawiści, zaufaniu i zdradzie na tle wspaniałych krajobrazów i mało znanej historii Nowej Zelandii. Rok 1852. Helen Davenport, młoda guwernantka bogatego londyńskiego gospodarza, tęskniąc za własną rodziną, odpowiada na anons szanowanego farmera poszukującego żony. W tym samym czasie w nieodległej Walii piękna Gwyneira Silkham, córka zubożałego hodowcy owiec, przygotowuje się do zaaranżowanego przez ojca małżeństwa z synem "owczego barona", potajemnie marząc, że przeprowadzka do Nowej Zelandii odmieni jej życie. Dwie młode kobiety, które tylko pozornie wszystko dzieli, spotykają się na statku płynącym w kierunku Christchurch i razem wyruszają w rejs na tajemniczą wyspę, rozpoczynając w ten sposób nowe życie. Odległa i owiana legendą Nowa Zelandia kraina białych obłoków, z którą wiążą swoją przyszłość, jest dla nich obietnicą raju. Tylko czy rzeczywiście tam, na drugim końcu świata, uda im się odnaleźć prawdziwą miłość i długo oczekiwane szczęście? Barwna saga rodzinna, której akcja rozgrywa się w zapierającej dech w piersiach scenerii Nowej Zelandii.

39,90 zł
29,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

16
Kodeks postępowania cywilnego Komentarz Tom 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks postępowania cywilnego Komentarz Tom 4
Niedostępny
Brak

W komentarzu uwzględniono liczne zmiany w prawie procesowym cywilnym, które zostały wprowadzone w latach 2013-2016, w tym również wchodzące w życie 8 września 2016 r. W zakresie obejmującym tom IV dotyczą one: wprowadzenia instytucji spisu inwentarza i nowych zasad zabezpieczenia spadku; tzw. adopcji ze wskazaniem w sprawach rodzinnych i opiekuńczych, mającej na celu ograniczenie zagrożenia przysposobienia dziecka wyłącznie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej; ustanowienia specjalnego kuratora zastępującego spadkobierców kredytobiorcy wyłącznie przy rozliczaniu odwróconego kredytu hipotecznego; w postępowaniu zabezpieczającym - zastąpienia rachunku depozytowego sądu rachunkiem depozytowym Ministra Finansów; dalszego poszerzenia katalogu roszczeń pieniężnych podlegających zabezpieczeniu nowacyjnemu przez przyznanie państwowej kompensaty przysługującej ofiarom niektórych czynów zabronionych, w części na pokrycie niezbędnych kosztów leczenia, rehabilitacji oraz pogrzebu. Ponadto uwzględniono również zmiany wynikające z dążenia ustawodawcy do pełnej informatyzacji postępowania wieczystoksięgowego.

219,00 zł
197,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 21,90 zł

17
Postępowanie w sprawach o zabezpieczenie spadku. Spis inwentarza i wykaz inwentarza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Postępowanie w sprawach o zabezpieczenie spadku. Spis inwentarza i wyk...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.17

Książka zawiera kompleksowe omówienie przebiegu postępowania w sprawach o zabezpieczenie spadku, spis inwentarza oraz wykaz inwentarza. W opracowaniu wyjaśniono wiele praktycznych zagadnień związanych z dokonywaniem czynności przez uczestników tych postępowań oraz działania organów procesowych zarówno w fazie rozpoznawczej, jak i w fazie wykonawczej. Publikacja uwzględnia najnowsze zmiany wprowadzone ustawą z dnia 20 marca 2015 r. o zmianie ustawy - Kodeks cywilny oraz niektórych innych ustaw. Zmiany te dotyczą m.in.: - odpowiedzialności za długi spadkowe, - wprowadzenia do kodeksu cywilnego i kodeksu postępowania cywilnego przepisów odnoszących się do instytucji wykazu inwentarza, - procesu dochodzenia należności wobec spadkobierców dłużnika.

149,00 zł
134,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,90 zł

18
Słowo niemowy. Wybór opowiadań - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słowo niemowy. Wybór opowiadań
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.13

Dwadzieścia jeden opowiadań wielkiego peruwiańskiego pisarza. Ribeyro to mistrz krótkiej formy. Jego historie są zawsze precyzyjnie skonstruowane, wciągają czytelnika od pierwszych słów i puszczają dopiero wraz z ostatnią kropką. Zabierają nas w najróżniejsze scenerie - od wielkomiejskiej Limy i jej ubogich przedmieść, po daleką prowincję, andyjskie wioski, a nawet duszną Amazonię - i pokazują całą galerię zapadających w pamięć postaci - najczęściej zwykłych ludzi na życiowym zakręcie. Ribeyro jest jednocześnie zdystansowany - i pełen wrażliwości; zachowuje umiar, ale też zdradza sympatię do swoich bohaterów. Wnikliwa obserwacja ludzkich zachowań i relacji idzie tu w parze z bezpośredniością i prostotą stylu. Głęboko peruwiański i absolutnie uniwersalny. Pierwsze polskie wydanie nowel jednego z klasyków literatury latynoamerykańskiej XX wieku.

39,00 zł
28,47 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

19
Transpozycje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transpozycje
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.04.09

Zgromadzone w tomie Transpozycje. Muzyka w nowoczesnej literaturze europejskiej teksty są przede wszystkim studiami o charakterze interpretacyjnym, w których aspekty metodologiczne, często zresztą precyzyjnie zarysowane, schodzą na dalszy plan. Cały tom układa się w imponujący i - mimo niekiedy odmiennych optyk metodologicznych - w gruncie rzeczy spójny obraz spotkań nowoczesnej literatury i muzyki. I jakkolwiek tytułowe zjawisko nie zostało wyczerpane (bo zresztą być nie mogło), Transpozycje z pewnością przez długie lata stanowić będą ważny punkt odniesienia dla wszystkich humanistów zainteresowanych artefaktami z pogranicza literatury i muzyki oraz - szerzej - kwestią współczesnych przejawów korespondencji sztuk. Pozostaje mi jedynie wyrazić nadzieję, że zbiór studiów stanowić będzie zaledwie początek szerszej inicjatywy naukowo-wydawniczej, poświęconej eksploracji pograniczy muzyki i literatury. Prof. dr hab. Marcin Gmys

44,90 zł
32,78 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

20
Ustawa o rachunkowości 2016 Praktyczne wyjaśnienia ekspertów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ustawa o rachunkowości 2016 Praktyczne wyjaśnienia ekspertów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.04

?Ustawa o rachunkowości 2016. Praktyczne wyjaśnienia? to prawdziwe kompendium wiedzy odnośnie do stosowania przepisów ustawy o rachunkowości, w tym również znowelizowanych ustawą z 23 lipca 2015 r., wzbogacone o liczne przykłady ?z życia wzięte?.

69,00 zł
57,96 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 11,04 zł

21
60 lat minęło czyli Gwardia Warszawa w europejskich pucharach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
60 lat minęło czyli Gwardia Warszawa w europejskich pucharach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.04

We wrześniu 2015 roku upłynęło 60 lat od debiutu polskiej drużyny piłki nożnej w europejskich pucharach. Zespołem klubowym, który jako pierwszy dostąpił zaszczytu reprezentowania naszego kraju na arenie międzynarodowej - w Pucharze Europejskich Mistrzów Krajowych - była Gwardia Warszawa, która rozpoczęła swoją przygodę z pucharami w 1955 roku. Przygoda stołecznego zespołu z europejskimi pucharami trwała dłużej. Na przełomie trzech dekad klub dziewięć razy reprezentował nasz kraj poza granicami kraju. W tym czasie przez jego szeregi przewinęli się tacy zawodnicy jak: złoci medaliści Igrzysk Olimpijskich z Monachium ? Jerzy Kraska i Ryszard Szymczak, Władysław Żmuda, Stanisław Terlecki czy Jan Małkiewicz. Mecze rozgrywane na stadionie Wojska Polskiego w Warszawie gromadziły nierzadko kilkadziesiąt tysięcy kibiców na trybunach. Autorzy książki podjęli się szczegółowej rekonstrukcji losów Gwardii Warszawa w europejskich pucharach. W książce, poza informacjami zaczerpniętymi z gazet oraz słownych przekazów, pojawi się obszerny, dotychczas nie publikowany materiał zdjęciowy na temat gwardyjskiego klubu oraz kompletne opracowanie statystyczne dotyczące ich europejskich zmagań, które zostało przygotowane dzięki współpracy z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Historyków i Statystyków Piłki Nożnej. Liczymy, że dzięki naszym staraniom powstała książka będąca świadectwem tamtych czasów ? kroniką międzynarodowych potyczek ?małej wielkiej drużyny?, która obecnie znajduje się w trudnej sytuacji finansowej i materialnej. Obecnie obiekt popada w ruinę ? murawa stadionu nie była używana przez wiele miesięcy, a wszystkie budynki klubowe zamknięto z powodu złego stanu technicznego. W latach świetności w ramach WKS Gwardia Warszawa działało kilkanaście sekcji, dzisiaj możemy dopingować jedynie piłkarzy nożnych - występujących na co dzień w B-klasie i tułających się po innych warszawskich obiektach sportowych. Możliwe, że niedługo klub przestanie istnieć. Liczymy, że książka przyczyni się do tego, że pamięć o europejskich dokonaniach Gwardii Warszawa będzie zawsze żywa.

30,00 zł
21,00 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,00 zł

22
Kto mnie przytuli? Mój mały piesek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kto mnie przytuli? Mój mały piesek
Dostępny
2 szt.

Wzruszające historie piesków i kotów z Przytuliska schroniska dla zwierząt. Czworonogi najbardziej na świecie pragną znaleźć prawdziwy dom i rodzinę, która je pokocha. Za sprawą splotu różnych wydarzeń ich los ma się odmienić na zawsze

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

23
Kolorowanka dla dorosłych. Szczęście - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka dla dorosłych. Szczęście
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.07

Kolorowanki dla dorosłychPodaruj sobie przyjemność powrotu do słodkich chwil dzieciństwa!Czy chcesz: poczuć inspiracje, wzmocnić koncentrację, odzyskać spokój, obudzić kreatywność, zmniejszyć stres, odnaleźć w sobie dziecko? Jeśli tak, to ta kolorowanka jest właśnie dla ciebie! Podaruj sobie odrobinę czasu na refleksję, kontemplację radości. Będziesz mieć go mnóstwo podczas kolorowania ilustracji artystki Denise Urban. Pamiętaj, także Ty jesteś artystą! Weź kredki, długopisy, kolorowe pisaki, akwarele i daj się prowadzić słowu Bożemu, które jest jak światło, dzięki któremu dostrzegamy kolory. Sprawdź, w jakich kolorach ujrzysz swoje życie, patrząc na nie przez pryzmat słowa natchnionego. Kolorowanka została stworzona specjalnie z myślą o osobach dorosłych, aby przez twórczą zabawę zaprosić ich do medytacji słowa Bożego.

15,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,7%
oszczędzasz 1,01 zł

24
Kolorowanka dla dorosłych. Radość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka dla dorosłych. Radość
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.09

Kolorowanki dla dorosłychPodaruj sobie przyjemność powrotu do słodkich chwil dzieciństwa!Czy chcesz: poczuć inspiracje, wzmocnić koncentrację, odzyskać spokój, obudzić kreatywność, zmniejszyć stres, odnaleźć w sobie dziecko? Jeśli tak, to ta kolorowanka jest właśnie dla ciebie! Podaruj sobie odrobinę czasu na refleksję, kontemplację radości. Będziesz mieć go mnóstwo podczas kolorowania ilustracji artysty Michal Sparks. Pamiętaj, także Ty jesteś artystą! Weź kredki, długopisy, kolorowe pisaki, akwarele i daj się prowadzić słowu Bożemu, które jest jak światło, dzięki któremu dostrzegamy kolory. Sprawdź, w jakich kolorach ujrzysz swoje życie, patrząc na nie przez pryzmat słowa natchnionego. Kolorowanka została stworzona specjalnie z myślą o osobach dorosłych, aby przez twórczą zabawę zaprosić ich do medytacji słowa Bożego.

15,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,7%
oszczędzasz 1,01 zł

25
Dziecko w domu i w przedszkolu. Vademecum - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziecko w domu i w przedszkolu. Vademecum
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.04

Każdy z rodziców jest jednocześnie opiekunem, wychowawcą i nauczycielem swoje dziecka. Chcąc sprawować te funkcje jak najlepiej szuka podpowiedzi, pomysłów, porad. Książka ta jest poradnikiem, w którym rodzice znajdą odpowiedzi na wiele ważnych pytań dotyczących:- wyboru przedszkola,- przygotowania dziecka do roli przedszkolaka,- wyrabiania umiejętności porozumiewania się z rówieśnikami i rozwiązywania konfliktów, przestrzegania norm współżycia społecznego,doskonalenia wszystkich zmysłów, sprawności fizycznej i intelektualnej.Autorki, podczas wieloletniej pracy pedagogicznej, miały okazję poznać oczekiwania rodziców. Chcąc je zaspokoić, podsuwają sprawdzone pomysły rozwiązywania tych problemów. Podają także przykłady różnych zabaw i ćwiczeń, które można wykorzystać, przygotowując dziecko do pójścia do przedszkola. Podpowiedzą również, jak w domu połączyć naukę z zabawą.To vademecum przyda się nie tylko rodzicom, ale i nauczycielom zajmującym się opieką i edukacją dzieci w wieku przedszkolnym.

23,10 zł
20,56 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,54 zł

26
Polscy Święci Męczennicy. Znani i nieznani - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polscy Święci Męczennicy. Znani i nieznani
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.12

W książce między innymi:męczeństwo w świetle teologiidroga męki św. Andrzeja Boboliduch Boboli przepowiada przyszłość PolskiMaryja objawia się Maksymilianowi Kolbemucuda za wstawiennictwem św. Maksymiliana Kolbegoduch Maksymiliana ukazuje się jego matce - męczennicy z Dachaucud domniemany za wstawiennictwem bł. Jerzego Popiełuszkiwarto dla jednej miłości żyćmęczeńska ofiara nazaretanek

24,90 zł
22,16 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,74 zł

27
Najpiękniejsze muszle świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najpiękniejsze muszle świata
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.17

Album zawiera około 180 stron i ponad 200 zdjęć o dużych walorach artystycznych. Sfotografowane okazy pochodzą z różnych rejonów świata i należą do prawie wszystkich gromad mięczaków wytwarzających muszle. W książce oprócz opisu wybranych gatunków ukazano także związki, jakie zachodzą między człowiekiem a światem zwierząt. Prezentowane morskie klejnoty to dzieło podwodnych architektów, żywych organizmów rządzących się określonymi prawami natury.

29,00 zł
25,81 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,19 zł

28
Plecak Freeway Clarion - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak Freeway Clarion
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.11

Plecak młodzieżowy składający się z jednej obszernej komory zapinanej na zamek. Wewnątrz znajduje się kieszeń na laptop. Plecak posiada dwie kieszenie z przodu i dodatkowo wewnętrzny organizer. Po bokach znajdują się dwie kieszenie z siateczki na napój lub bidon. Usztywniane plecy i mocne ramiona zostały wyściełane gąbką. Atrakcyjny i młodzieżowy design.

73,00 zł
38,99 zł
Powiadomienie

Rabat 46,6%
oszczędzasz 34,01 zł

29
Auta. Kolorowanka z naklejkami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auta. Kolorowanka z naklejkami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.05.08

Kolorowanka z naklejkami przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Znajdują się w niej duże rysunki, proste ćwiczenia doskonalące umiejętności manualne dziecka oraz mnóstwo naklejek. Polecamy!

6,99 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

30
Pamiętnik zamykany w pudełku, Sowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętnik zamykany w pudełku, Sowa
Starpak
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.25

Pamiętnik o wymiarach 12.5 x 17.0 cm, zamykany na kłódkę i dodatkowo zapakowany w pudełko z klapką, aby lepiej chronić małe sekrety. Rozwija wyobraźnię i umiejętność pisania dziecka. Zdobiony motywem w sowy.

18,36 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,37 zł

31
Wyjaśnić niewyjaśnione - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyjaśnić niewyjaśnione
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.14

Książka Stefana Budzyńskiego podejmuje próbę wyjaśnienia różnych wymiarów rzeczywistości. W I części omawia zjawiska nadprzyrodzone, mistyczne i paranormalne, np. stygmaty, wizje, objawienia, bilokację, lewitację, zjawienia istot zmarłych, jasnowidztwo, telepatię, psychokinezę, by wymienić niektóre z nich. Fascynują one ludzi we wszystkich kulturach świata. W II części autor wyjaśnia i interpretuje znaki i głosy z wieczności w świetle katolickiej teologii. Natomiast w III części rzuca nowe światło na zjawiska sensu stricte nadprzyrodzone objawione w Piśmie św. Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa, dlaczego Bóg stał się człowiekiem, Niepokalane Poczęcie N.M.P. Bóg w Trójcy jedyny. Książka ma charakter popularnonaukowy i adresowana jest do czytelników znających przynajmniej podstawy biblijne, teologiczne i filozoficzne. Niezwykle ciekawa lektura dla tych, którzy poszukują sensu życia, prawdy i Boga.

16,90 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,4%
oszczędzasz 0,91 zł

32
Podróże z Conradem. Szkice - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróże z Conradem. Szkice
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.07

Jaka jest pozycja Conrada we współczesnej polskiej kulturze? Przeglądając prasę codzienną raz po raz napotykamy nagłówki w stylu ktoś lub coś jak Conrad. Żaden z tych artykułów nie nawiązuje jednak do jego twórczości, ponieważ teksty prasowe posługują się jedynie jego nazwiskiem jak płachtą na czytelnika, znakiem rozpoznawczym, a używając terminologii marketingowej wykorzystują jako markę? Ale czy istnieje marka Conrad? Dlaczego jego nazwisko jest ciągle obecne w prasie, a twórczość odchodzi w niepamięć? To kolejny aspekt obecności (lub raczej nieobecności) Conrada spadek czytelnictwa jego utworów. Badacze utyskują na brak zainteresowania polskich czytelników prozą Conrada w przeciwieństwie do Francji czy Japonii, gdzie Conrad jest obecny czytelniczo. Paradoksalnie Conrad jest ciągle postrzegany jako mistrz dla współczesnych pisarzy, takich jak np. Orhan Pamuk, Arturo Prez-Reverte czy John Maxwell Coetzee. Niniejszy tom szkiców próbuje odpowiedzieć nie tylko na te i inne pytania, ale również stara się w przystępny i ciekawy sposób przybliżyć twórczość Josepha Conrada-Korzeniowskiego współczesnemu czytelnikowi.

36,00 zł
26,28 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,72 zł

33
Od Słowa do Życia nr 5, maj 2016 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od Słowa do Życia nr 5, maj 2016
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.29

W miesięczniku liturgicznym Od Słowa do Życia na maj zostały zamieszczone teksty liturgiczne przeznaczone na poszczególne dni tego miesiąca. Wszystkie teksty są zgodne z najnowszym, drugim wydaniem Lekcjonarza mszalnego, który wszedł do użytku Kościoła w Polsce od Adwentu bieżącego roku liturgicznego (listopad 2015 r.). Znajdziemy w nich również sekwencję, którą można wykonać w uroczystość Ciała i Krwi Pańskiego.Dla wygody naszych czytelników zamieściliśmy również teksty wykorzystywane podczas procesji Bożego Ciała oraz Litanię loretańską śpiewaną podczas nabożeństw majowych.W dziale Rok liturgiczny została omówiona uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, a w dziale Katecheza liturgiczna kontynuujemy refleksję nad celebracją Mszy św., omawiając hymn Chwała na wysokości Bogu.

7,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

34
Nowy komentarz biblijny. Tom 24. Część 2. Stary Testament. Księga Barucha - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowy komentarz biblijny. Tom 24. Część 2. Stary Testament. Księga Baru...
Dostępny
4 szt.

Księga Barucha, należąca do zbioru tzw. ksiąg deuterokanonicznych Starego Testamentu, nie cieszyła się nigdy specjalnym zainteresowaniem egzegetów. W odróżnieniu od trzech innych ksiąg apokryficznych związanych z imieniem Barucha trafiła ona do katolickiego zbioru ksiąg natchnionych ze względu na głęboką treść teologiczną. Profesor Michał Wojciechowski w swoim komentarzu stara się zwrócić uwagę właśnie na treść kerygmatyczną tego utworu. Zaletą jego opracowania jest podjęcie wszystkich tematów, które akcentowane są we współczesnych opracowaniach Księgi Barucha, i szerokie ich ujęcie. Można mieć pewność, że ten komentarz będzie służył polskim miłośnikom Biblii przez kolejne dziesięciolecia, stanowiąc wiarygodny przewodnik po trudnych ścieżkach literatury deuterokanonicznej. Księga Barucha jest drugą częścią 24. tomu „Nowego komentarza biblijnego”.

50,00 zł
45,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,00 zł

35
Pisanie przeszłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisanie przeszłości
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.26

Rozważania Jakuba Padewskiego zaliczyć można do nurtu badań ogarnianych zbiorową nazwą kulturowej teorii literatury, w tej mierze przynajmniej, w jakiej jest ona aplikowaniem literaturze kluczowych kategorii badań kulturoznawczych, () a więc konceptualizacji lokujących wypowiedź literacką na terytorium kultury, jako tej kultury przedmiot, i jako jeden z kulturowych porządków. W przypadku omawianej książki taką literaturą, której coś bywa aplikowane, są reportaże/eseje Ryszarda Kapuścińskiego, a kategoriami, które się im aplikuje, z dużym zresztą nakładem pomysłowości i erudycji metodologicznej, są kluczowe elementy teorii narratywizmu historycznego, głównie w jego postaci rozwiniętej przez Haydena White'a i Franka Ankersmita (). Zostaje ona [twórczość Kapuścińskiego] ulokowana, w analogii do postępowań kulturowej teorii, jako pewien przedmiot badany na wydzielonym obszarze, mianowicie na obszarze opisywanym przez techniki historyczno-narratywistyczne - i poprzez kategorie tych technik obejrzana. Obejrzana z wielką skrupulatnością, lecz jako rodzaj obiektu, z którego, niby z wykopanego naczynia, archeolog inteligentnie stosujący koncepty metodologiczne wyczyta szereg informacji zawartych w jego strukturze, kształcie, rodzajach zdobnictwa, odnoszących do kultury, etnii, geopolityki danego czasu historycznego.Z recenzji prof. dra hab. Andrzeja Zieniewicza

35,00 zł
25,55 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

36
Sanktuaria Maryjne Europy BR - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sanktuaria Maryjne Europy BR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.05

45,00 zł
40,05 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,95 zł

37
Córka Cieni. Tom 2. Obce Matki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Córka Cieni. Tom 2. Obce Matki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.05

Co za historia – aż chce się wykrzyknąć po lekturze kolejnego tomu „Córki Cieni”. Wytrwałość, splot korzystnych okoliczności i łut szczęścia pomaga Adamowi i Toffi w poszukiwaniach Juliany. Kiedy wreszcie trafiają na jej trop, starsza pani opowiada historię swojego dzieciństwa. Mała Juliana była niezwykłym dzieckiem. Wychowana w leśnej chacie, wyposażona przez matkę w wiedzę o ziołach, uzbrojona w intuicję i roztropność musiała poradzić sobie bez rodziców w obcym świecie powojennej Polski. Jak potoczyły się jej losy? Przeczytaj „Obce matki”.

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

38
Listy Rainera Marii Rilkego do Klary Rilke-Westhoff - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listy Rainera Marii Rilkego do Klary Rilke-Westhoff
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.24

Listy Rainera Marii Rilkego (1875–1926) do żony, Klary Westhoff (1878–1952), rzeźbiarki, uczennicy Rodina, obejmują okres od momentu ich poznania się w kolonii artystycznej w Worpswede koło Bremy w 1900 do roku 1925, kiedy poeta mieszkał w Muzot, wysoko nad doliną Rodanu, w szwajcarskim kantonie Valais. Dzięki kwerendom edytora i tłumacza Tomasza Ososińskiego jest to najpełniejsza edycja listów Rilkego do żony. Zawiera między innymi listy o Cézannie, pisane przez Rilkego w czasie pierwszej pośmiertnej wystawy artysty w paryskim Grand Palais. Listy są jednym ze świadectw życia, procesu twórczego i dzieła wielkiego poety Nowoczesności. Niewiele zostanie Ryszardzie naprawdę niewiele z poezji tego szalonego wieku na pewno Rilke Eliot kilku innych dostojnych szamanów którzy znali sekret zaklinania słów formy odpornej na działanie czasu bez czego nie ma frazy godnej pamiętania a mowa jest jak piasek Zbigniew Herbert, Do Ryszarda Krynickiego – list

55,00 zł
46,20 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 8,80 zł

39
U-Booty Kriegsmarine 1939-1945 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
U-Booty Kriegsmarine 1939-1945
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.24

Książka przedstawia historię niemieckiej U-Bootwaffe: jej początki, rozwój, stosowaną taktykę, sukcesy w zwalczaniu alianckiej żeglugi handlowej oraz floty wojennej podczas II wojny światowej, niemniej słynne porażki, sylwetki najsłynniejszych dowódców U-Bootów oraz podstawowe typy okrętów podwodnych wraz z uzbrojeniem i wyposażeniem. Zawiera ona również podstawowe dane dotyczące istniejących w ramach Kriegsmarine flotylli U-Bootów, ich dzieje, działalność bojową, zmiany strukturalne, wchodzące w ich skład jednostki (oraz ich losy), bazy, kadrę dowódczą oraz oznakowanie. Cennym uzupełnieniem tekstu jest ponad 150 rysunków i zdjęć.

30,00 zł
24,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

40
Wstęp do metafizyki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wstęp do metafizyki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.15

Henri Bergson (1859-1941) jest uważany za jednego z najwybitniejszych francuskich filozofów, jak Kartezjusz czy Comte z dawniejszych, jak Sartre czy Derrida z bardziej współczesnych. Co ciekawe - nie był Francuzem z pochodzenia, choć urodził się w Paryżu. Ojciec Bergsona był bowiem polskim chasydem aż do 1831 roku mieszkającym w Warszawie. Oczywiście polskich tropów w twórczości Bergsona nie znajdziemy. A jakie są poglądy filozoficzne Bergsona: najkrócej ujmując określa się jego metafizykę jako intuicjonizm. Jest zatem Bergson przeciwnikiem empiryzmu i skrajnego racjonalizmu. Ale określa się także jego filozofię, jako filozofię życia przy czym życie rozumie Bergson jako ciąg zmian, jako nieustający akt twórczy. Człowiek zdaniem Bergsona poznaje rzeczywistość doświadczając jej, żyjąc po prostu, a nie poprzez rozumowanie. Aby poznać naturę rzeczywistości musimy odwołać się do doświadczenia (doświadczenia w sensie własnego przeżywania), bowiem rzeczywistość jest w doświadczeniu dana W opozycji intelekt/intuicja staje twórca Ewolucji twórczej zdecydowanie po stronie intuicji i doświadczenia w sensie przeżycia, twierdzi, że istotą doświadczenia jest elan vital - siła życia, bezustanna życiowa ekspansja, a centralnym punktem z którego owa elan vital emanuje jest Bóg.

9,20 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 2,21 zł

41
Włóczykij. Inspirująca kolorowanka dla dorosłych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Włóczykij. Inspirująca kolorowanka dla dorosłych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.22

Wyrusz we własną artystyczną podróż, podczas której znajdziesz schronienie w tipi, namiocie, balonie czy domku na drzewie. Życie to wędrówka, nadaj jej nieco tęczowego przepychu poprzez ozdabianie pisakami, kredkami, długopisami żelowymi i akwarelami. Kolorowanie i rysowanie działają relaksacyjnie. Wykorzystaj to po ciężkim dniu! Radosnego tworzenia!

6,90 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 13,2%
oszczędzasz 0,91 zł

42
Przyroda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyroda
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.22

Dzięki niniejszej książce młodzi czytelnicy zdobędą niezbędne informacje dotyczące królestwa roślin i zwierząt. Dowiedzą się m.in. o pierwszych formach życia, pierwszych roślinach lądowych oraz co wyróżnia poszczególne zwierzęta. Umieszczona na początku książki mapa myślowa i zamieszczone na stronach ilustracje ułatwią zapamiętywanie informacji, a także rozbudzą kreatywność i chęć poznawania świata.

11,99 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,7%
oszczędzasz 2,00 zł

43
Ziemia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ziemia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.01

Wydanie to przeznaczone jest dla młodych poszukiwaczy wiedzy o naszej planecie, jak i rodziców, chcących zainteresować dzieci naukowymi ciekawostkami. Dzięki tej książce mogą wspólnie odkrywać tajemnice ziemi. W przyswajaniu informacji zawartych w każdym podrozdziale pomocne będą doskonale dobrane ilustracje i ciekawe zdjęcia. Atutem książki jest przystępny język, przejrzysty układ stron i kolorowe oznaczenia każdej wiadomości.

12,50 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,51 zł

44
Zwierzęta Polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta Polski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.22

Album ten ułatwi poznanie osobliwości przyrodniczych Polski. Każdy prezentowany gatunek zawiera piękną fotografię oraz dokładny opis uwzględniający cechy wyglądu, ciekawostki dotyczące życia i występowania zwierząt.

12,50 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,51 zł

45
Lecznicze rośliny Biblii. Tajemnice zdrowotne Pisma Świętego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lecznicze rośliny Biblii. Tajemnice zdrowotne Pisma Świętego
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2018.08.18

Zdrowie duszy i ciała oraz wewnętrzna równowaga to dążenia każdego człowieka. Zioła i rośliny w Biblii są wyrazem takiego myślenia ‒ przedstawiają wspominane na kartach Pisma Świętego rośliny lecznicze oraz ich terapeutyczne zastosowanie. To swoiste zaproszenie do zatrzymania się na chwilę i spojrzenia na naturę z Bożej perspektywy. Książka w przyjemny i użyteczny sposób uczy fascynujących podstaw ziołolecznictwa. Giuseppe Motta jest zielarzem. Od wielu lat prowadzi badania nad roślinami leczniczymi, które mogą być skuteczne w leczeniu ciężkich i przewlekłych chorób.

29,90 zł
21,83 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

46
Dawni mistrzowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Dawni mistrzowie
Dostępny
3 szt.

Książka ta jest zbiorem ośmiu studiów. Dwa z nich – pierwsze i ostatnie – publikowane są po raz pierwszy. Pozostałe są mniej lub bardziej przeredagowanymi wersjami artykułów ogłoszonych w ciągu ostatnich kilku lat. Cztery teksty dotyczą autorów działających w pierwszej fazie ruchu humanistycznego w kręgu Akademii Krakowskiej i skupione są wokół takich postaci, jak Konrad Celtis, występujący przeciwko scholastycznemu systemowi nauczania i Janowi z Głogowa jako jego reprezentantowi, wykładający przez jakiś czas w Krakowie śląski uczony Wawrzyniec Korwin (który był uczniem Celtisa) i Paweł z Krosna, pierwszy zwolennik nowego nurtu, który uzyskał oficjalne stanowisko uniwersyteckie. Krąg uczniów Krośnianina reprezentuje Jan z Wiślicy. Kolejne cztery teksty skupiają się wokół związanych z Akademią Krakowską twórców działających w drugiej połowie XVI w.: Grzegorza z Sambora, Benedykta Herbesta (wraz z kręgiem uczniów i przyjaciół) oraz Stanisława Sokołowskiego, również w relacji z uczniami, pośród których wyróżniają się Szymon Szymonowic i Andrzej Schoen. Wszystkie analizowane w poszczególnych studiach teksty są świadectwem łacińskiej kultury humanistycznej i zamieszczone tu zostały wraz z nimi przeważnie w całości, wraz z moimi przekładami, aby ten zbiór rozważań mógł się stać również zaproszeniem do lektury dzieł dawnych mistrzów.

31,90 zł
15,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 15,95 zł

47
ISIS od środka. 10 dni w Państwie Islamskim - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ISIS od środka. 10 dni w Państwie Islamskim
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.23

Jedyny dziennikarz, który był w „Państwie Islamskim” i wrócił żywy. Człowiek, który rozmawiał z dżihadystami, fotografował się z nimi i widział dzieci wychowywane na okrutnych bojowników. Jürgen Todenhöfer narażając własne życie spędził na obszarze kontrolowanym przez ISIS 10 dni. Chęć zobaczenia z bliska życia najgroźniejszych terrorystów ś. iata i poznania ich motywacji była dla niego silniejsza niż strach. Autor odwiedza szpital, więzienie, posterunek policji, rozmawia zarówno z bojownikami, jak i zwykłymi ludźmi. Nikomu innemu nie udało się tak dokładnie opisać ISIS. Niebezpieczna podróż pozwala mu odpowiedzieć na pytanie, jak potężna jest w rzeczywistości ta samozwańcza organizacja i co skłania jej członków do zbrodniczych czynów, które wprawiają w przerażenie cały świat. Jak potężne jest w rzeczywistości ISIS? Czterystu bojowników przepędziło z Mosulu 25 000 żołnierzy i policjantów irackich wyposażonych w najnowocześniejszą broń. W ciągu kilku miesięcy podbili teren wielkości Wielkiej Brytanii. Codziennie do dżihadystów przyłączają się bojownicy z różnych krajów. „ISIS od środka” pokazuje, że Zachód wciąż bagatelizuje zagrożenie, jakie stwarza „Państwo Islamskie”. Abu Qatadah pyta, czy chcemy zobaczyć egzekucję. To dałoby się zorganizować. Więźniów z wyrokiem kary śmierci jest pod dostatkiem. „Wystarczy powiedzieć. Żaden problem. Specjalnie dla was mogę ją wykonać osobiście. Kogo chcielibyście? Kurda, szyitę?” Proponuje egzekucję lub amputację z uśmiechem na ustach! Nie jestem nadmiernie strachliwy i byłem na wielu terenach ogarniętych wojną. Mimo to zawsze istnieje jakieś ryzyko. Jak się przebywa w kraju, gdzie toczy się wojna - dopiero co wróciłem ze strefy Gazy - trzeba się liczyć z tym, że w każdej chwili można wylecieć w powietrze. Czy jakiekolwiek gwarancje bezpieczeństwa są możliwe?

39,90 zł
33,12 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

48
Laweta z helikopterem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Laweta z helikopterem
Siku
Dostępny
33 szt.

Unikalna, wykonana z metalowych i plastikowych części laweta przeznaczona do przewozu helikoptera policyjnego Siku. Specjalnie wyprofilowana, posiada zabezpieczenie tylne, a gumowe opony umożliwią kierowcy dotarcie niemal w każde miejsce. Zestaw do zadań specjalnych, zawiera helikopter z ruchomym śmigłem i przezroczystą kabiną pilota. Model sprawdzi się podczas zabawy małych policjantów i jako ciekawe uzupełnienie niejednej kolekcji. Wymiary opakowania: 20,0 x 4,0 x 7,8 cm

35,00 zł
32,20 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,80 zł

49
Ilustrowana Biblia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ilustrowana Biblia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.04

Przestawione opowieści biblijne wskazują nie tylko drogę do wiary, ale są także źródłem mądrości - dla dzieci i dorosłych. To piękne ilustrowane wydanie stanowi streszczenie ponad 50 historii ze Starego oraz ponad 60 historii z Nowego Testamentu i prezentuje losy wybranych postaci od stworzenia świata aż do zmartwychwstania Jezusa.

17,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,01 zł

50
Ilustrowana Biblia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ilustrowana Biblia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.06.10

Przestawione opowieści biblijne wskazują nie tylko drogę do wiary, ale są także źródłem mądrości - dla dzieci i dorosłych. To piękne ilustrowane wydanie stanowi streszczenie ponad 50 historii ze Starego oraz ponad 60 historii z Nowego Testamentu i prezentuje losy wybranych postaci od stworzenia świata aż do zmartwychwstania Jezusa.

17,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,01 zł

51
Święty Wojciech. Śladami pierwszego patrona Polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święty Wojciech. Śladami pierwszego patrona Polski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.30

Co się wydarzy, gdy pewien ciekawski chłopiec któregoś dnia znajdzie kasetę ze słuchowiskiem poświęconym Świętemu Wojciechowi? Powędrujmy wraz z trojgiem dziecięcych bohaterów, wychowanych w dwóch państwach, oraz z ich rodzinami śladami tego niezwykłego człowieka i poznajmy jego dzieje. Przeczytajmy, co na zadawane przez dzieci pytania natury historycznej i religijnej odpowiadają dorośli, którzy uczą je wiary i szacunku wobec materialnych źródeł historycznych, rozbudzają ich zainteresowanie historią oraz kulturą Europy i uświadamiają im jej chrześcijańskie korzenie. Longina Cywińska - ukończyła teologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim; wieloletnia katechetka w szkołach podstawowych w Szczecinie. Jest autorką wielu pomocy dydaktycznych niezbędnych przy katechizacji najmłodszych. Prowadzi warsztaty szkoleniowe dla katechetów, współpracuje z czasopismem „Katecheta" (współautorka scenariuszy katechez dla uczniów). Jest trenerką Stowarzyszenia Pedagogów NATAN, a także edukatorką Wydawnictwa WAM. Zainicjowała i przez kilka lat organizowała Archidiecezjalny Przegląd Teatralny o Tematyce Religijnej. Doradca metodyczny i pracownik dydaktyczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Maria Frela - ukończyła pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą na Uniwersytecie Gdańskim; oligofrenopedagog, nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół Specjalnych nr 9 w Szczecinie, inicjatorka i współorganizatorka Archidiecezjalnego Przeglądu Teatralnego o tematyce Religijnej dla Szkół Specjalnych, współautorka scenariuszy "Lekcji z Youcatem". Współautorki książek: "O Józiu, który wędrował szlakiem misji św. Ottona" oraz "Święty Stanisław patron Polski".

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

52
Lazarus 3. Konklawe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lazarus 3. Konklawe
Dostępny
22 szt.

Niedaleka przyszłość. Zasoby naturalne są na wyczerpaniu, ostatnie złoża są kontrolowane i zazdrośnie strzeżone przez korporacje rodzinno-mafijne. Ostatecznymi obrońcami Rodzin w tym świecie są Łazarze (Lazarusy)…

55,00 zł
43,45 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 11,55 zł

53
Opowieści frontowe 1. Nocne wiedźmy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści frontowe 1. Nocne wiedźmy
Dostępny
19 szt.

Późne lato 1942 roku. Niemiecka armia naciera w głąb Rosji Sowieckiej, której obrońcy cofają się w nieładzie. Na wysuniętym rosyjskim lotnisku zjawia się nowa eskadra bombowa. Jej załogi będą latać kruchymi drewnianymi dwupłatami w śmiertelnie niebezpiecznych nocnych misjach za niemieckimi liniami, ryzykując gwałtowną śmierć w walce z najeźdźcą. Jednak dla tych lotników konsekwencje dostania się do niewoli byłyby jeszcze gorsze. Bo załogi 599 Pułku Nocnych Bombowców stanowią kobiety. Na śmiercionośnym niebie frontu wschodniego staną się legendą – znaną, zarówno towarzyszom broni, jak i wrogom, jako Nocne wiedźmy. Oparta na prawdziwej historii rosyjskich wojowniczek bezkompromisowa opowieść Gartha Ennisa i Russa Brauna nie oszczędza czytelnika, opisując wojnę na dzikim froncie wschodnim. Gdy komunistyczne i nazistowskie wojska spotykają się w bezpośrednim starciu, niewinność ginie szybko – i nawet ci, którzy ocaleją, nie wyjdą z tego bez szwanku

59,00 zł
45,43 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,57 zł

54
Nie ma jak w domu. Książka do kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie ma jak w domu. Książka do kolorów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.07

W tej niezwykłej książeczce znajdziesz mnóstwo szczegółowych, gotowych, by pokryć je kolorem, rysunków przedmiotów codziennego użytku. Znajdziesz je w każdym domu – od zdobionych drzwi poprzez świece, sztućce, kwiaty doniczkowe, garderobę, ramki na zdjęcia aż po… złotą rybkę w akwarium. Dom to emocje, uczucie komfortu i bezpieczeństwa, zatem weź głęboki oddech i znajdź ukojenie w kolorowaniu detali na ilustracjach, które reprezentują czyste szczęście w miejscu, które kochasz najbardziej.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

55
Milion kotów. Wspaniałe ilustracje do kolorowania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Milion kotów. Wspaniałe ilustracje do kolorowania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.22

Pulchniutkie koty. Uśmiechające się koty. Koty w autobusach, pedałujące na rowerach, grające na instrumentach, pykające fajkę albo drzemiące szczęśliwie obok siebie… Mnóstwo kotów do kolorowania i pokochania! Miłośnicy tych wspaniałych zwierząt odnajdą w tej książeczce czyste szczęście – dziesiątki szczegółowych rysunków, gotowych, by pokryć je kolorem. Chwyć kredki i zatop się w relaksującym kolorowaniu!

19,90 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 29,7%
oszczędzasz 5,91 zł

56
Mój pierwszy przewodnik. Jaki to kwiat? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój pierwszy przewodnik. Jaki to kwiat?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.18

"Mój pierwszy przewodnik - Jaki to kwiat?" to przewodnik dla najmłodszych czytelników i ich rodziców. W książce przedstawiono 50 najczęściej spotykanych w Polsce lub najbardziej interesujących gatunków roślin. Duże, kolorowe rysunki przedstawiają portret rośliny, a krótki zrozumiały opis zwraca uwagę na jej najważniejsze cechy wyróżniające. Podano też informacje, gdzie najłatwiej znaleźć opisany gatunek, czy jest on trujący, czy jadalny oraz czy jest chroniony. Są tu też propozycje doświadczeń, które można samodzielnie wykonać, oraz proste przepisy kulinarne. Rośliny podzielono w przewodniku ze względu na kolor kwiatów. "Mój pierwszy przewodnik - Jaki to kwiat?" to idealna książka do wspólnych obserwacji kwiatów!

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

57
Papiestwo i papieże w średniowieczu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papiestwo i papieże w średniowieczu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.28

Papiestwo i papieże w średniowieczu Mieczysława Żywczyńskiego, to druga pozycja tego autora wydana w serii "Bestsellery z przeszłości". Książeczka ta jest fascynującą opowieścią o Kościele i instytucji papiestwa w oczach średniowiecza europejskiego. Obejmuje ona burzliwy okres panowania trzydziestu kilku papieży: od LEONA I WIELKIEGO (440-461) po KLEMENSA V (1305-1314). Jasność i precyzja wywodów, wartka narracja - oto walory, które powodują, iż książkę tę czyta się "jednym tchem".

19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

58
Złudzenie. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złudzenie. Audiobook
Charlotte Link, Sonia Draga
Dostępny
21 szt.

Wielowarstwowa, wyrafinowana i trzymająca w napięciu do ostatniej strony nowa powieść kryminalna z wątkiem psychologicznym autorki bestsellerów Charlotte Link Peter Simon, szanowany biznesmen, człowiek sukcesu, kochający mąż i ojciec znika bez śladu podczas podróży do Prowansji. Jego żona, Laura, zaczyna go rozpaczliwie szukać. We Francji odkrywa kolejne rewelacje, zaprzeczające obrazowi męża, jaki miała do tej pory. Kobieta nie tylko musi się pogodzić ze świadomością, że Peter wcale nie był takim człowiekiem, za jakiego go uważano... Ale także zmierzyć się z tym, że odkrycie prawdy wiąże się ze śmiertelnym niebezpieczeństwem.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

59
Miłość w spadku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość w spadku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.06

Miłość w spadku jest porywającą opowieścią o poszukiwaniu siebie i własnej drogi do szczęścia. Marina to typowa współczesna 30-latka. Jej życie jest nudne i naznaczone rutyną. Ma pracę, której nie lubi i narzeczonego, który nie ma dla niej czasu. Ma matkę, która za wszelką cenę pragnie wydać ją bogato za mąż i ojca-pantoflarza. Ma marzenia, o które boi się zawalczyć… W wyniku splotu różnych nieoczekiwanych wydarzeń dziewczyna opuszcza swoje małe miasteczko i zaczyna wszystko od nowa. Uczy się pokonywać przeciwności losu i mierzyć z własnymi słabościami. Jej wysiłki zostają nagrodzone – poznaje miłość swojego życia, która została jej zapisana… w spadku, ale czy wszystko ułoży się po jej myśli? Romantyczna historia o sile marzeń i miłości na wyciągnięcie ręki.

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

60
Milenialsi w pracy. 7 umiejętności, które powinni posiąść dwudziestokilkulatkowie, by móc pokonywać progi i bariery w życiu i pracy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Milenialsi w pracy. 7 umiejętności, które powinni posiąść dwudziestoki...
Dostępny
465 szt.

Życie zawodowe jest zupełnie inne niż wszystko to, czego dotychczas dane Ci było doświadczyć. I nie chodzi tu o samą pracę, ale o to, że Twoi zwierzchnicy mogą się bardzo różnić od uznanych autorytetów napotkanych przez Ciebie w życiu do tej pory. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że wielu młodych ludzi w chwili podjęcia pracy doświadcza potężnego szoku kulturowego. Ta książka ma Ci pomóc w podejmowaniu wyzwań, które mogą się pojawić na Twojej drodze do obranego celu. Ona pomoże Ci posiąść umiejętności pozwalające świetnie sobie radzić w pracy. Wykorzystując wyniki wieloletnich badań, stworzyliśmy coś, co naszym zdaniem powinno się okazać być przydatnym w identyfikowaniu potencjalnych barier i przeszkód stojących na drodze Twojej kariery i sprawi, że w chwili napotkania wszelakich przeciwności będziesz wiedzieć, jak się zachować i co należy robić.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

61
Sekret Wesaliusza. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekret Wesaliusza. Audiobook
Jordi Llobregat, Sonia Draga
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.23

Tajemnice, zakazane namiętności i zdrady! Prawa do książki sprzedano do 18 krajów. Barcelona, maj 1888. W przededniu rozpoczęcia Wystawy Światowej miastem wstrząsa seria przerażających wydarzeń, które stawiają pod znakiem zapytania powodzenie całego przedsięwzięcia. Pojawiają się zmasakrowane ciała młodych kobiet, a ich rany z mroków zapomnienia wydobywają prastarą klątwę ciążącą nad miastem... Przebywający w Oksfordzie młody naukowiec, Daniel Amat, otrzymuje wiadomość o śmierci ojca i zmuszony jest po długiej nieobecności wrócić do Barcelony. Po powrocie zostaje wciągnięty w poszukiwania bezwzględnego mordercy, a jednocześnie musi stawić czoła swojej własnej mrocznej przeszłości. Podążający za sensacją barceloński dziennikarz, Bernat Fleixa, i student medycyny, Pau Gilbert, jednoczą siły, aby odnaleźć starożytny manuskrypt Andreasa Wesaliusza, szesnastowiecznego flamandzkiego uczonego, twórcy nowożytnej anatomii. Okazuje się jednak, że manuskryptu poszukuje również morderca. Jorbi Llobregat, debiutujący powieściopisarz, biznesmen z Walencji i dyrektor festiwalu kryminałów Valencia Negra, ma wszystko, co potrzebne, by stać się fenomenem na skalę autora „Cienia wiatru”. – „El Mundo” Jordi Llobregat napisał książkę, która spodoba się większości wielbicieli Carlosa Ruíza Zafóna. – „El Periodico” „Sekret Wesaliusza” jest książką napisaną bezbłędnie. Niezwykła kombinacja thrillera i tradycyjnej powieści w odcinkach. – „La Razón”

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

62
Wyśniona melodia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyśniona melodia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.16

Kolorowanie to idealny sposób, by pozbyć się codziennego stresu! Piękne, działające na wyobraźnię rysunki z motywami muzycznymi pozwolą Ci się zrelaksować i wyciszyć umysł, a także rozwiną kreatywność i dostarczą przyjemności.

13,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,5%
oszczędzasz 2,01 zł

63
Hausfrau. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hausfrau. Audiobook
Jill Alexander Essbaum, Sonia Draga
Dostępny
2 szt.

Intymna, intensywna i rozdzierająca opowieść o małżeństwie, wierności, seksie, moralności, jaźni, a także o niemożności asymilacji w obcym kraju Manewrując pomiędzy pożądaniem a miłością, winą a wstydem, wymówkami a przyczynami, Anna Benz jest elektryzującą bohaterką, której namiętności i wybory czytelnicy będą rozważać z furią i świadomością, że wszystko to jest im znane. Jej historia ze szczerością i wielkim pięknem ujawnia to, jak sami siebie tworzymy, jak siebie tracimy – i jak czasami dokonujemy katastrofalnych wyborów, żeby siebie odnaleźć. „Ponad sto lat po publikacji Pani Bovary i Anny Kareniny poetka Essbaum udowadnia w swoim debiucie powieściowym, że nadal istnieje rozległe terytorium psychiczne do opisania w historii –przeważnie dobrej żony... Realizm dylematów Anny oraz precyzyjna konstrukcja powieści to cuda formy... Powieść mistrzowsko zmierza ku nieuniknionemu końcowi, a Anna zapewne będzie wywoływała silne uczucia u czytelników długo po lekturze”. – „Publishers Weekly” „Zahipnotyzowała mnie ta książka. Hausfrau tworzy kompletny, absorbujący świat, w którym nic nie jest takie łatwe, jak powinno być, według pełnych nadziei opowieści, które sami sobie opowiadamy. To powieść pouczająca, traktująca charakter, przeznaczenie i nasze wybory tak poważnie, jak może zrobić to powieściopisarz”. – Sheila Heti, pisarka Anna Benz, trzydziestosiedmioletnia Amerykanka, mieszka ze szwajcarskim mężem Brunonem, bankierem, i trojgiem małych dzieci na idealnym, jak na pocztówce, przedmieściu Zurychu. Chociaż prowadzi wygodne, uporządkowane życie, kobieta wewnętrznie się rozpada. Dryfująca, coraz bardziej niezdolna do nawiązania łączności z emocjonalnie niedostępnym Brunonem czy nawet własnymi uczuciami i myślami, Anna próbuje się pobudzić nowymi doświadczeniami: kursem niemieckiego, jungowską analizą i seksualnymi przygodami, które mają jej zrekompensować poczucie wykluczenia w obcym kraju. Sytuacja staje się coraz bardziej zagmatwana, napięcie narasta, a życie zaczyna wymykać się Annie spod kontroli. I właściwie nie ma drogi powrotnej…

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

64
Psychologia i praktyka zmiany organizacyjnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychologia i praktyka zmiany organizacyjnej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.08

Celem książki Psychologia i praktyka zmiany organizacyjnej jest przede wszystkim przybliżenie czytelnikowi problematyki związanej z szeroko rozumianą zmianą, jej konsekwencjami oraz sposobami efektywnego adaptowania się do nowych warunków i oczekiwań. Pierwsza część tej publikacji skupia się na zagadnieniach związanych z psychologią zmiany, druga ? na zarządzaniu zmianą w warunkach organizacyjnych. W książce wykorzystano wiele przykładów, które pomogą zrozumieć mechanizmy psychologiczne ujawniające się w trakcie wprowadzania zmiany w organizacji. Znaczące miejsce zajmują tu kwestie dotyczące pracowników i osób odpowiedzialnych za sukces projektów transformacyjnych. Ten szczególny nacisk położony na opis ?czynnika ludzkiego? wynika z faktu, że powodzenie procesu zmian zależy w mniejszym stopniu od szczegółowego planowania, w większym zaś ? od ludzi uczestniczących w tym procesie. Równolegle przedstawione zostały również zagadnienia związane ze specyfiką zmiany oraz metody jej wprowadzania. Takie ujęcie obydwu tematów ma na celu wzbogacenie przedstawionych treści o zagadnienia, które nieraz bardzo trudno od siebie oddzielić.

34,00 zł
26,86 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,14 zł

65
Zagadka Orfeusza. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagadka Orfeusza. Audiobook
Tom Harper, Sonia Draga
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.29

Misteria orfickie, tajemnice zaświatów dostępne tylko bogom i fascynujące odkrycie, które otwiera piekielne wrota. Ekscytująca podróż do starożytności, po której przewodnikiem jest sam Platon, najznakomitszy filozof w dziejach ludzkości. Archeolog Lily Barnes dokonuje niezwykłego odkrycia: w południowych Włoszech odnajduje starożytną złotą tabliczkę informującą o tym, gdzie są wrota piekieł. Dwanaście pozostałych, będących instrukcjami dla zmarłych udających się w zaświaty, znajduje się w dwunastu muzeach, rozrzuconych po całym świecie. Lily dokonuje cennego znaleziska i wkrótce potem znika... Johan, jej mąż, rozpoczyna rozpaczliwe poszukiwania, daremnie licząc na pomoc policji i tajemnej organizacji wspierającej prowadzone przez Lily badania. Mężczyzna jest zdeterminowany, by odnaleźć żonę za wszelką cenę. Podobnie jak Platon przed wiekami, wyrusza w niebezpieczną podróż pełną tajemnic, by przekonać się, że nie każdy, kto udaje się do miejsca, w którym znajduje się Lily, będzie mógł z niego powrócić... Ekscytujący thriller z doskonale nakreślonymi postaciami, niespodziewanymi zwrotami akcji i ciekawymi refleksjami o istocie piekła. Naprawdę wciągający. – „Booklist” Tom Harper zasługuje na sukces na miarę Dana Browna. – Barry Forshaw, autor Rough Guide to Crime Writing Tym prowokującym do myślenia thrillerem utalentowany Harper zaznacza swój powrót do formy. Sugestywny portret czasów Platona. – „Publishers Weekly” Strawa dla umysłu, zmysłów i serca. Rozrywka najwyższej klasy. – N.J. Cooper, autorka Vengeance in Mind Thriller w stylu Indiany Jonesa, napisany barwnym językiem, pełen dowcipów i postaci z krwi i kości. – „Daily Telegraph”

34,90 zł
26,18 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

66
Sołectwa w lokalnym systemie władzy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sołectwa w lokalnym systemie władzy
Dostępny
47 szt.

Autor poświęcił swą książkę funkcjonowaniu sołectw. Jest to zagadnienie rzadko badane w naukach społecznych i prawnych. Autor przedstawia trzy obszary działalności sołectw. Pierwszy obejmuje zebrania wiejskie realizujące ideę demokracji bezpośredniej; druga dotyczy rywalizacji wyborczej w sołectwach; trzeci zaś - relacji między sołtysem a wójtem.

31,50 zł
27,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,78 zł

67
Chłodnictwo i klimatyzacja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłodnictwo i klimatyzacja
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.11

Jest to nowoczesny podręcznik, w którym kompleksowo omówiono: - podstawy termodynamiczne chłodnictwa - czynniki chłodnicze i chłodziwa - substytucję czynników chłodniczych - układy techniczne stosowane w urządzeniach służących do obniżania temperatury - konkretne rozwiązania wykorzystywane w budowie maszyn, aparatury i instalacji chłodniczych oraz klimatyzacyjnych, a także chłodni. Książka polecana studentom kierunku chłodnictwo i klimatyzacja oraz specjalistom z branży chłodniczej i klimatyzacyjnej.

59,00 zł
51,92 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

68
Lwów 1918-1919 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lwów 1918-1919
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.17

Monografia ukazująca polsko-ukraińskie walki o Lwów, toczone od jesieni 1918 aż do wiosny 1919 roku. Walki te, stanowiące część zmagań o kształt wschodniej granicy państwa polskiego, zdecydowały o tym, że miasto kresowe Lwów znalazło się w granicach Polski.

24,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,7%
oszczędzasz 4,91 zł

69
Nazar i inne opowiadania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nazar i inne opowiadania
Dostępny
3 szt.

"Nazar" to dziewiętnaście opowiadań, z których każde dotyka jakiegoś problemu współczesności, ukazując zjawiska i zagrożenia dzisiejszego globalnego świata. Świata zachwianych proporcji, w którym zacierają się granice między prawdą i iluzją, dobrem i złem, miłością i konsumpcją, ofiarą i katem. Samo słowo nazar pochodzi z języka tureckiego, gdzie oznacza talizman, który ma bronić człowieka przed złem, przede wszystkim przed ludzką zazdrością, a może też przed nim samym. Nawiązuje doń tytułowe opowiadanie zbioru, które w dramatycznych, poplątanych losach grupy emigrantów zawiera uniwersalne przesłanie o ludzkim pragnieniu szczęścia i lepszego życia.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

70
Chodzić w Duchu Świętym. Życie i duchowa droga Carvera Alan Amesa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chodzić w Duchu Świętym. Życie i duchowa droga Carvera Alan Amesa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.19

„Moje życie było puste i pozbawione sensu, dopóki nie poznałem Boga. Wypełniał je grzech i egocentryzm. Sprawy doczesne pochłaniały mnie bez reszty, w ogóle nie myślałem o Bogu, tylko o tym, jak sprawić sobie przyjemność. Jeśli już w moich myślach pojawiał się choćby cień Boga, ignorowałem go i skupiałem się wyłącznie na sobie. Lecz bez względu na to, jak bardzo starałem się szukać nowych wrażeń i przyjemności, stale czułem w sobie pustkę, której nic na tym świecie nie było w stanie wypełnić. Dopiero gdy w moim życiu pojawiła się Boża miłość, uczucie pustki zniknęło”. – fragment Carver Alan Ames znalazł się w przedsionku piekła. Uzależniony od alkoholu gangster, człowiek, który popełnił niemal wszystkie możliwe grzechy pewnego dnia został złamany mocą Bożej miłości. Ta książka to świadectwo jego grzesznego życia i nawrócenia. Opis przerażającej pustki i niezwykłej pełni, którą daje chodzenie w Duchu Świętym. Bardzo odważna, szczera i poruszająca opowieść o Bogu, który w jednej chwili potrafi całkowicie zmienić życie nawet największego grzesznika, i o człowieku, który całkowicie zawierzył Bożej miłości.

29,90 zł
21,83 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

Wróć do góry