hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2016.04.04

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 4 kwietnia 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Nowa Ziemia. Przebudzenie świadomości sensu życia (Eckhart Tolle), na drugim Dzieła (Św. Jan od Krzyża). Kolejny produkt to Zagadki dla dzieci (Grzegorz Strzeboński) oraz Zagadki dla dzieci (Grzegorz Strzeboński).
1
Nowa Ziemia. Przebudzenie świadomości sensu życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowa Ziemia. Przebudzenie świadomości sensu życia
Dostępny
286 szt.

Bestseller nr 1 „New York Timesa” i Amazon.com. Książka z Klubu Oprah Winfrey Nowa Ziemia została uznana za najprostszy i najskuteczniejszy przewodnik wewnętrznej przemiany i odnowy. W dyskusjach, które Oprah prowadziła z udziałem autora na swoim portalu internetowym, uczestniczyło kilkanaście milionów czytelników! „Jeżeli pragniesz odkryć cel swego życia i wiedzieć, jak go osiągnąć, jeżeli nosisz w sobie tęsknotę za przebudzeniem duchowym, ta książka jest dla ciebie! – mówi autor. – Pomoże ci poznać siebie i mechanizmy twojego świata wewnętrznego. Pomoże też uświadomić sobie źródła wewnętrznego konfliktu i bólu, który nie pozwala ci na prawdziwe spełnienie. Nie tkwij do końca życia w pułapce uwarunkowań z przeszłości, które ukształtowały twoją osobowość. Pozwól, aby twoje życie przekształciło się od wewnątrz, jedynie siłą twojej świadomości”. Na tym polega prostota tej metody dochodzenia do wewnętrznej przemiany: psychiczna odnowa poprzez samoświadomość. A konsekwencją jest wizja Nowej Ziemi – ziemi ludzi bardziej świadomych celu istnienia i głębszych powiązań w funkcjonowaniu świata.

38,00 zł
23,18 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 14,82 zł

21 osób kupiło
2
Dzieła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieła
Dostępny
134 szt.

Dzieła św. Jana od Krzyża zebrane w jednym tomie.W skład tomu wchodzą:Droga na Górę KarmelNoc ciemnaPieśń DuchowaŻywy płomień miłościListySłowa światła i miłościCztery wskazówki dla pewnego zakonnikaStopnie doskonałościOcena ducha i modlitwy pewnej Karmelitanki BosejGóra doskonałościPrzestrogiPoezje

79,91 zł
48,75 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 31,16 zł

16 osób kupiło
3
Zagadki dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagadki dla dzieci
Dostępny
192 szt.

Najlepszy sposób na kreatywną zabawę z dzieckiem! Zagadki dla dzieci to jedyna książka, dzięki której dzieci mogą bawić się i uczyć jednocześnie.Zabawne wierszyki-zagadki w dowcipny sposób przekazują cenne informacje o otaczającym nas świecie: porach roku, zwierzętach, pojazdach, owocach, warzywach. Każdemu wierszykowi towarzyszy wesoła ilustracja, a odpowiedź na zagadkę można poznać za pomocą lusterka!Zagadki dla dzieci to sposób na wspólną, rozwijającą zabawę z dzieckiem przez długi czas. Serdecznie polecamy!

11,95 zł
8,99 zł

Rabat 24,8%
oszczędzasz 2,96 zł

13 osób kupiło
4
Zagadki dla dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagadki dla dzieci
Dostępny
97 szt.

Najlepszy sposób na kreatywną zabawę z dzieckiem! Zagadki dla dzieci to jedyna książka, dzięki której dzieci mogą bawić się i uczyć jednocześnie. Zabawne wierszyki-zagadki w dowcipny sposób przekazują cenne informacje o otaczającym nas świecie: porach roku, zwierzętach, pojazdach, owocach, warzywach. Każdemu wierszykowi towarzyszy wesoła ilustracja, a odpowiedź na zagadkę można poznać za pomocą lusterka! Zagadki dla dzieci to sposób na wspólną, rozwijającą zabawę z dzieckiem przez długi czas. Serdecznie polecamy! Wydanie w twardej oprawie gwarantuje znakomity wygląd i trwałość książki.

17,98 zł
12,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 4,99 zł

6 osób kupiło
5
Biografia Boga Ojca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biografia Boga Ojca
Dostępny
35 szt.

To nie przypadek, że Bóg chce, byśmy widzieli w Nim Ojca. To nie przypadek, że chce, abyśmy wołali do Niego: Tato! Bóg jest zawsze kimś więcej, niż umiemy to sobie wyobrazić. Zawsze jest lepszy, niż możemy przypuszczać, zawsze kocha bardziej, niż w naszych najśmielszych wyobrażeniach. To, jaki jest Bóg, ma też wpływ na ciebie. Odkrywając Jego ojcowskie serce, odkrywasz także swoją tożsamość jako Jego dziecka. Ojcze nasz, kim jesteś? Maria Miduch - dr judaistyki i hermeneutyki biblijnej, mgr teologii, mgr studiów bliskowschodnich, wykładowca języka hebrajskiego i Starego Testamentu. Członek Stowarzyszenia Biblistów Polskich. Liderka we wspólnocie Głos na Pustyni, zaangażowana w inicjatywę TJCII Polska. Zakochana w podróżach - szczególnie tych do Ziemi Świętej.

32,90 zł
23,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,21 zł

3 osoby kupiły
6
Korespondencja rodzinna (1863-1885) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Korespondencja rodzinna (1863-1885)
Dostępny
4 szt.

Na korespondencję rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus, ogłoszonych przez Jana Pawła II Sługami Bożymi, składa się 218 listów Zelii i zaledwie 16 listów Ludwika. W listach Zelii znajdziemy relacje o codziennym życiu rodziny Martin, o przychodzących na świat dzieciach, ich psotach, chorobach, umieraniu czwórki spośród nich, a także wiele szczegółów z dzieciństwa św. Teresy. Zelia z kronikarskim zacięciem i humorem opisuje także rozmaite wydarzenia, którym żyła społeczność Alenon. Na to nakłada się dramatyzm nasilającej się choroby Zelii, i dojrzewanie w niej do zawierzenia Bogu swego życia i losu bliskich. Książka przeznaczona dla wszystkich miłośników św. Teresy z Lisieux i tych, którzy pragną ją bliżej poznać.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
7
Słowa światła i miłości. Przestrogi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słowa światła i miłości. Przestrogi
Dostępny
17 szt.

Błyskotliwe powiedzenia Jana olśniewały umysł i przenikały do serca. Aby zaś zapewnić ich zastosowanie w praktyce i utrwalić na stałe w pamięci, Święty zapisywał je na bilecikach i podawał siostrom. Stwierdzały one później, że owe powiedzenia były wprawdzie „gorzkie jak ziarenka pieprzu, ale w sercu zapalały ogień”, powtarzając zdanie o. Mikołaja Dorii. Trafność lapidarnych powiedzeń Doktora Mistycznego potwierdziła popularność ich w kręgach osób duchowych oraz doskonałość niejednego świętego.

7,05 zł
5,99 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,06 zł

2 osoby kupiły
8
Turlututu. Magiczne przygody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Turlututu. Magiczne przygody
Dostępny
3005 szt.

Wskocz do książki, żeby pobawić się razem z Turlututu i odwiedzić jego magiczną planetę! Jak zawsze w książkach Herve Tulleta znajdziesz tu dużo interaktywnych zadań, które zwykłe wspólne czytanie zamienią w świetną zabawę dzieci i rodziców. Czy znasz też poprzednie przygody Turlututu? Koniecznie sięgnij po książki: Turlututu na wakacjach, Turlututu, gdzie jesteś?, Turlututu. A kuku, to ja!. Herve Tullet to francuski autor oraz ilustrator wielu bestsellerów dla dzieci, z których najgłośniejszy Naciśnij mnie sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy na całym świecie. Niesłabnącą popularnością wśród małych czytelników cieszy się też seria przygód bardzo kosmicznej z wyglądu i nie mniej rozrywkowej z charakteru postaci o imieniu Turlututu. W Polsce ukazały się już cztery części jego przygód, a kolejne są już w przygotowaniu.

29,90 zł
24,52 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 5,38 zł

2 osoby kupiły
9
Autoportret z listów III Listy do R. Ingardena Br - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autoportret z listów III Listy do R. Ingardena Br
Dostępny
10 szt.

Edytę Stein z Romanem Ingardenem, znanym polskim filozofem, łączyły wspólny kierunek poszukiwań filozoficznych i przyjaźni. Zamieszczone tu listy z lat 1917-1938 ukazują ją jako kobietę we wszystkich jej odczuciach. Ukazują jej tęsknotę, rozczarowania i poszukiwanie własnej drogi. Listy pozwalają równocześnie zaznajomić się ze środowiskiem filozoficznym pierwszej połowy XX wieku.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

2 osoby kupiły
10
Szkaplerz Naszej Matki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkaplerz Naszej Matki
Dostępny
11 szt.

Album dla dzieci z kolorowymi ilustracjami przedstawiającymi historię Szkaplerza karmelitańskiego; jego znaczenie, przywileje związane z jego noszeniem. Idealny prezent dla dzieci I-Komunijnych.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

2 osoby kupiły
11
Nowenna do błogosławionej Elżbiety od Trójcy Świętej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowenna do błogosławionej Elżbiety od Trójcy Świętej
Dostępny
3 szt.

Nowenna zawiera krótki życiorys bł. Elżbiety, rozważania nowennowe oraz kilka modlitw błogosławionej, w tym najważniejszą jej modlitwę – do Trójcy Przenajświetszej.

4,30 zł
3,99 zł

Rabat 7,2%
oszczędzasz 0,31 zł

1 osoba kupiła
12
Nowenna do Dzieciątka Jezus - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4,76 zł
3,99 zł

Rabat 16,2%
oszczędzasz 0,77 zł

1 osoba kupiła
13
Moc Słowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moc Słowa
Dostępny
7 szt.

Ta książka może towarzyszyć ci każdego dnia. Sięgnij po nią, gdy zauważysz, że tempo spraw i obowiązków zasłania Ci to, co naprawdę ważne. Biskup Grzegorz Ryś, jak mało kto, potrafi połączyć fragmenty Pisma z doświadczeniem naszego codziennego życia. Pokazuje, że Biblia bardzo precyzyjnie oświetla rzeczywistość, w której się poruszamy. Teksty zawarte w tej książce pozwolą Ci dostrzec z pozoru niewielkie Słowo, które ma moc zmienić Twoje życie.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

1 osoba kupiła
14
Małe Nic. Myśli, modlitwy, natchnienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Małe Nic. Myśli, modlitwy, natchnienia
Dostępny
5 szt.

Małe Nic - zebrane słowa, myśli, modlitwy i natchnienia bł. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego. Dlaczego po ponad stu latach od śmierci Mariam sięgać do jej zapisków?Odpowiedź na to pytanie daje życie błogosławionej karmelitanki, pełne nie tylko niezwykłych mistycznych darów, ale przede wszystkim najwyższej mądrości ewangelicznej, którą Bóg ubogaca pokornych i ubogich, aby zawstydzić możnych".

8,79 zł
6,99 zł

Rabat 20,5%
oszczędzasz 1,80 zł

1 osoba kupiła
15
Pieśń duchowa. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieśń duchowa. Audiobook
Św. Jan od Krzyża, Wydawnictwo Karmelitów Bosych
Dostępny
6 szt.

Pieśń duchowa powstała najpierw w formie poematu ułożonego przez niepozornego zakonnika XVI-wiecznej Hiszpanii – Jana od Krzyża. Okoliczności jej powstania obfitują w paradoksy. Jest to śpiew człowieka zakochanego, ale wydobywa się spoza krat więzienia, jakim stał się klasztorny karcer, do którego, w celu „wyleczenia” z pragnienia doskonalszego życia, został wtrącony karmelitański mistyk, Niecko. Później poemat ten zostaje opatrzony autorskim komentarzem objaśniającym historię miłości Boga i człowieka.Pieśń duchowa to klasyka literatury mistycznej, do dziś zachwyca, karmi, a nade wszystko pomaga w odkrywaniu, jak bardzo Bóg nas umiłował. Słuchanie tej przedziwnej historii miłości z pewnością zachęci do odkrycia kolejnych dzieł św. Jana od Krzyża.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
16
Wiara i tron. Święty Wojciech i początki Polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiara i tron. Święty Wojciech i początki Polski
Dostępny
14 szt.

Ostatnia misja - morderstwo, które wstrząsnęło średniowieczną Europą Przełom tysiącleci, na królewskich dworach i w biskupich pałacach toczy się brutalna walka o wpływy, a wszystkie ścieżki politycznych intryg zbiegają się w Rzymie. Rosnący w siłę książę Bolesław zapłaci każdą cenę, aby dołączyć do grona pomazańców. Nieprzebyte knieje północy skrywają pogańskie święte gaje, gdzie wciąż tli się ogień starej wiary. Wtedy na dworze w Gnieźnie zjawia się On - uciekinier z Pragi, niemile widziany w Rzymie biskup, o germańskim imieniu Adalbert. Jego wiara jest gorąca, serce szczere, a odwagą zadziwia najlepszych piastowskich wojów. Jego wielkie ewangeliczne dzieło okaże się samobójczą misją, która przyniesie Chrobremu arcybiskupstwo i… koronę. Niezwykła panorama żarliwego, okrutnego i zmysłowego średniowiecza - epoki, w której władza nierozerwalnie wiązała się z religią. Tajemnicze początki imperium Piastów i polskiego Kościoła. Prawdziwa historia św. Wojciecha. Książka, która wciąga mocniej niż najlepsze kino akcji.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

17
Rita i Cosiek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rita i Cosiek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Mądra i zabawna książka obrazkowa autora Jasków, z subtelnymi ilustracjami Oliviera Talleca. Rita ma pięć lat i czerwoną sukienkę w kwiatki. Zawsze chce mieć rację i nie może usiedzieć na miejscu. Cosiek to jej niesforny pies, który uwielbia spać i oszukuje w szachach. A na dodatek gada. Bardzo się różnią, wiec ciągle się kłócą, ale na koniec zawsze okazuje się, że gdyby wszyscy byli tacy sami, posnęlibyśmy z nudów.

29,90 zł
23,02 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,88 zł

18
Mistrz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mistrz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.12

Mistrz to jedna z najlepszych powieści w dorobku Katarzyny Michalak. Sonia, spiesząc nocą do domu, znajduje się w niewłaściwym miejscu, w niewłaściwym czasie, a to prosta droga do kłopotów. Trafia w sam środek mafijnych porachunków. W ręce mężczyzny, który nie zawaha się przed niczym. Dziewczyna staje się pionkiem w śmiertelnej grze. Nie może być pewna, kto jest jej sprzymierzeńcem, a kto wrogiem. Jeden fałszywy krok, jedna ryzykowna decyzja, a zapłaci najwyższą cenę. Instynkt podpowiada, że powinna uciekać, ale… serce pragnie j e g o. Raula de Luki. Co zrobić, gdy porywacz okazuje się tyleż fascynującym, co niebezpiecznym mężczyzną? Jeśli na jego widok przyspiesza jej oddech, a serce zaczyna mocniej bić? Czy będzie potrafiła dokonać właściwego wyboru? Czy można igrać z ogniem… i w nim nie spłonąć? To ekscytująca mieszanka emocji, namiętności i zbrodni. Czegóż chcieć więcej?

36,90 zł
28,41 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,49 zł

19
Dzieje duszy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieje duszy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.26

Książka ukazująca drogę do świętości, dedykowana dla ludzi oczekujących głębokich doznań duchowych, zawiera wiele istotnych i cennych wskazówek, z których każdy może skorzystać w życiu codziennym.

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

20
Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej
Dostępny
26 szt.

W roku 2001 minęło 750 lat od objawienia udzielonego przez Matkę Bożą Szymonowi Stockowi, generałowi Zakonu, nocą z 15 na 16 lipca 1251 r. Istotą tego objawienia jest przesłanie o Szkaplerzu zawarte w słowach Matki Bożej: To będzie przywilejem dla ciebie i wszystkich karmelitów – kto w nim [szkaplerzu] umrze, nie zazna ognia piekielnego. Nowenna zawiera tekst nowenny, obrzęd błogosławieństwa i nałożenia Szkaplerza, krótką historię szkaplerza, modlitwy, pieśni do Matki Bożej Szkaplerznej, wypowiedzi Jana Pawła II oraz pamiątkę przyjęcia do Szkaplerza. Książeczka została wzbogacona litanią, składającą się z tytułów, które wyrażają miłość i cześć, jakimi od wieków wysławiana była Maryja w zakonie karmelitańskim.

4,30 zł
3,99 zł

Rabat 7,2%
oszczędzasz 0,31 zł

21
Teresa od Jezusa - książka z filmem (odc.1-4) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teresa od Jezusa - książka z filmem (odc.1-4)
Dostępny
13 szt.

Święta Teresa z Awili, zwana także Wielką, już od pięciuset lat pozostaje jedną z najpopularniejszych świętych postaci Kościoła. Pasjonujące dzieje jej powołania, zmaganie się z niezrozumieniem i emocjonujące przeżycia duchowe zostały trafnie odtworzone w ośmioodcinkowym serialu religijno-historycznym. Został on zrealizowany z pieczołowitością, zarówno jeżeli chodzi o poprawność teologiczną, jak i realia historyczne. Najważniejsza jednak jest aktualność i autentyczność przeżyć bohaterów serialu, których postawy nadal stanowią przykład podążania za Chrystusem lub przestrogę dla tych, którzy wybierają inną drogę. Przez osiem odcinków śledzimy przygody kobiety, która spotykając się zarówno z prostymi ludźmi, jak i arystokratami, a przede wszystkim z Odkupicielem, doświadcza najsubtelniejszych poruszeń mistycznych.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

22
Teresa od Jezusa - książka z filmem (odc.5-8) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teresa od Jezusa - książka z filmem (odc.5-8)
Dostępny
11 szt.

Święta Teresa z Awili, zwana także Wielką, już od pięciuset lat pozostaje jedną z najpopularniejszych świętych postaci Kościoła. Pasjonujące dzieje jej powołania, zmaganie się z niezrozumieniem i emocjonujące przeżycia duchowe zostały trafnie odtworzone w ośmioodcinkowym serialu religijno-historycznym. Został on zrealizowany z pieczołowitością, zarówno jeżeli chodzi o poprawność teologiczną, jak i realia historyczne. Najważniejsza jednak jest aktualność i autentyczność przeżyć bohaterów serialu, których postawy nadal stanowią przykład podążania za Chrystusem lub przestrogę dla tych, którzy wybierają inną drogę. Przez osiem odcinków śledzimy przygody kobiety, która spotykając się zarówno z prostymi ludźmi, jak i arystokratami, a przede wszystkim z Odkupicielem, doświadcza najsubtelniejszych poruszeń mistycznych.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

23
Święty Józef. Malowanka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święty Józef. Malowanka
Dostępny
1 szt.

Obrazki, wraz z uzupełniającymi je komentarzami, przedstawiają historię Świętej Rodziny z Nazaretu, opowiadaną przez św. Józefa. Wydarzeniem otwierającym jest poznanie się Józefa i Maryi; a dalej czytamy o zwiastowaniu, narodzinach Jezusa Chrystusa, przybyciu Trzech Króli, ucieczce z Egiptu i wreszcie – o zagubieniu oraz odnalezieniu Syna Bożego w świątyni jerozolimskiej. Książeczka może stanowić pomoc katechetyczną dla dzieci w wieku przedszkolnym i we wczesnych latach szkolnych.

4,80 zł
3,99 zł

Rabat 16,9%
oszczędzasz 0,81 zł

24
Praktyczna nauka zawodu. Pracownia organizacji żywienia. Kwalifikacja T.15. Technik żywienia i usług gastronomicznych, wydanie 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Praktyczna nauka zawodu. Pracownia organizacji żywienia. Kwalifikacja ...
Dostępny
82 szt.

Podręcznik skierowany do uczniów kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Realizuje treści z zakresu pierwszej i drugiej części kwalifikacji T.15 (Planowanie i ocena żywienia. Organizowanie produkcji gastronomicznej). Każdy rozdział publikacji zawiera krótki wstęp teoretyczny oraz karty pracy z zadaniami. Różnorodne ćwiczenia ułatwią nauczycielowi prowadzenie zajęć w szkolnej pracowni, a uczniowi pozwolą wyszlifować potrzebne umiejętności. Zadania skonstruowane są tak, by wyrobić nawyk myślenia i starannego wykonywania poleceń. Publikacja zachęca ucznia do wnikliwej i uczciwej oceny własnych umiejętności. Może także stanowić cenny materiał ćwiczeniowy i powtórzeniowy dla osób przystępujących eksternistycznie do egzaminu zawodowego.

68,00 zł
60,52 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,48 zł

25
Malowanka Pamiętnik Elżbiety od Trójcy Świętej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanka Pamiętnik Elżbiety od Trójcy Świętej
Dostępny
9 szt.

Ujęta w formę pamiętnika biografia mało znanej, ale wspaniałej świętej karmelitanki, która jako młoda dziewczyna m.in. była pianistką.

3,84 zł
2,99 zł

Rabat 22,1%
oszczędzasz 0,85 zł

26
Żyć Bogiem. Tom III - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żyć Bogiem. Tom III
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.05

Rozmyślania o życiu wewnętrznym na wszystkie dni roku dla osób chcących pogłębić życie duchowe. W tym tomie znajdziemy teksty na okres zwykły od tygodnia XVIII do XXXIV na rok A, B, C. Rozważania zostały oparte na tematach: Przykazanie Miłości, Hymn o Miłości, Królestwo Boże i jego sprawiedliwość, dary Ducha Świętego, Osiem błogosławieństw. Ponadto autor umieścił rozważania na Uroczystości, święta i wspomnienia: Uroczystość Chrystusa Króla, Wniebowzięcia NMP, Wspomnienie Maryi Królowej, Matki Bożej Bolesneji Matki Bożej Różańcowej, Wszystkich Świętych, Ofiarowania NMP, Święto Narodzenia Maryi.

7,70 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,2%
oszczędzasz 1,71 zł

27
Żyć Bogiem. Tom II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żyć Bogiem. Tom II
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.17

Rozmyślania o życiu wewnętrznym na wszystkie dni roku dla osób chcących pogłębić życie duchowe. W tym tomie znajdziemy teksty na okres zwykły od tygodnia I do XVII na rok A, B, C. Rozważania zostały oparte na tematach: Jezus Drogą, Prawdą i Życiem, Jezus objawia Ojca, modlitwa, sakramenty święte, cnoty ewangeliczne, śluby czystości i ubóstwa. Ponadto autor umieścił rozważania na Uroczystości i święta: Trójcy Przenajświętszej, Bożego Ciała, Najświętszego Serca Pana Jezusa, Ofiarowania Pańskiego, Nawiedzenia NMP, Apostołów Piotra i Pawła, Maryi Panny z Góry Karmel.

7,70 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,2%
oszczędzasz 1,71 zł

28
Dzieła. Tom II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieła. Tom II
Dostępny
1 szt.

W drugim tomie zebrano pozostałe teksty o. Stefana od św. Teresy Kucharskiego.Z powodu ich rozdrobnienia publikację podzielono na trzy bloki tematyczne, z których pierwszy dotyczy tekstów związanych z poszczególnymi okresami liturgicznymi (Adwent, Wielkanoc, Wniebowstąpienie, Zesłanie Ducha Świętego), drugi dotyczy antropologii teologicznej (struktura człowieka, człowiek jako świątynia duchowa, i przemiana duchowa), trzeci zawiera teologię ascezy (aretologię - ćwiczenie się w cnotach, zasady praktyki umartwień, teologię ślubów i konsekracji).

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

29
Dzieła T.I Stefan Kucharski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieła T.I Stefan Kucharski
Dostępny
1 szt.

Tom I zawiera:Baranek WielkonocnyTraktat o modlitwieO gruncie pokory nazwanym NicNiniejszym tomem rozpoczynamy serię "Źródeł karmelitańskich", która ma w założeniu przybliżyć ważne teksty tradycji Karmelu, a jednocześnie udostępnić swoiste "myślenie epok". Stanowią one niezwykle cenne i ważne źródło poznania duchowości karmelitańskiej.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

30
Miłosierdzie zmienia wszystko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłosierdzie zmienia wszystko
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Święty Franciszek z Asyżu, w najbardziej dramatycznym momencie swojego życia, chodząc od wsi do wsi, wołał: Miłość nie jest kochana. Miłość przez wielkie m.Jak to możliwe? Co się stało z sercem człowieka, że nie widzi, że Ten, który jest Miłością samą, jest miłowaniem, został porzucony? Odkrywamy tyle tajemnic świata, latamy w kosmos, zgłębiamy przestworza oceanów, rozkodowujemy DNA, a nie potrafimy odkryć tej jednej, godnej przemyślenia tajemnicy, że Miłość powinna być kochana... Oto największa sprzeczność tego świata.Cóż to za paradoks, tragedia świata, że istnieje Bóg, który pierwszy i do końca umiłował, i jest człowiek, który nic z tego nie rozumie. Co się stało z człowiekiem, że nie potrafi tego dostrzec?O zawsze miłującym Bogu i pogubionym w swoich miłościach człowieku jest właśnie ta książka.

15,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 6,7%
oszczędzasz 1,01 zł

31
Malowanka Prorok Eliasz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanka Prorok Eliasz
Dostępny
10 szt.

Malowanka przybliża postać św. Eliasza. Barwna historia patrona Zakonu Karmelitańskiego, który pokazuje nam ideał nauczyciela i mistrza wytrwałej modlitwy.

3,84 zł
2,99 zł

Rabat 22,1%
oszczędzasz 0,85 zł

32
Nowenna do św. Teresy od Dzieciątka Jezus - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowenna do św. Teresy od Dzieciątka Jezus
Dostępny
19 szt.

Święta Teresa od Dzieciątka Jezus cieszy się ogromnym wstawiennictwem u Boga. Chce również i dzisiaj zsyłać nam deszcz róż, deszcz łask na ziemię. Nowenna do świętej Teresy od Dzieciątka Jezus – mała broszurka – zawiera życiorys świętej Teresy, modlitwy na 9 dni nowenny, modlitwy do Świętej w różnych potrzebach. Poprzez nowennę i modlitwy chcemy prosić Boga o łaski za wstawiennictwem tej Świętej.

4,31 zł
3,99 zł

Rabat 7,4%
oszczędzasz 0,32 zł

33
Szkaplerz św. Jana Pawła II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkaplerz św. Jana Pawła II
Dostępny
7 szt.

Bogato ilustrowany albumik wydany na kredowym papierze, który przedstawia więź Jana Pawła II z duchowością karmelitańską, czego pięknym świadectwem był noszony przez niego szkaplerz Matki Bożej z Góry Karmel. W tekście wykorzystano wypowiedzi Ojca Świętego o łaskach związanych z przyjęciem szkaplerza.

7,05 zł
5,99 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,06 zł

34
Od Objawienia do zjednoczenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od Objawienia do zjednoczenia
Dostępny
6 szt.

Wszechstronne opracowanie problematyki modlitwy porządkuje i uzupełnia wiedzę tych, którzy modlą się i pragną modlić się lepiej. Kto się bowiem modli, ten doświadcza, że modlitwa dojrzewa. Ewolucja modlitwy jest wynikiem coraz głębszego poznania Boga i coraz pełniejszego oddawania się Mu. Modlitwa dojrzewa, więc Od Objawienia do zjednoczenia wraz z dojrzewaniem wiary, nadziei i miłości.

24,00 zł
17,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,01 zł

35
Malowanka. Święty Jan od Krzyża - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanka. Święty Jan od Krzyża
Dostępny
10 szt.

Rysunki wraz z towarzyszącym im opowiadaniem o życiu świętego Jana od Krzyża mają przybliżyć młodemu odbiorcy postać Hiszpańskiego Mistyka. Poznanie barwnie przedstawionego życia pierwszego karmelity bosego oraz ukazanych w tekście charakterystycznych cech duchowości Doktora Mistycznego, może stać się pierwszym krokiem, zrobionym już w dzieciństwie, ku pełnemu fascynacji zgłębianiu doktryny tegoż Świętego.Malowanka może stanowić wspaniałą pomoc w katechezie hagiograficznej, może również stać się wsparciem dla rodziców w ukazywaniu ideału ewangelii wcielonego w życie konkretnego człowieka, w tym przypadku św. Jana od Krzyża, Doktora Kościoła.

3,84 zł
2,99 zł

Rabat 22,1%
oszczędzasz 0,85 zł

36
Przy sercu samotności - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przy sercu samotności
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.09

Zbiór wierszy zrodzonych z kontemplacyjnego zachwytu nad pięknem Boga i człowieka. Dzięki niej możemy poznać wszystkie wymiary życia karmelitańskich mniszek klauzurowych. Doskonały prezent dla osób lubiących odkrywać Boga i duchowość karmelitańską przez poezję. W antologii sąsiadują liryki, które są niewątpliwie perełkami kunsztu poetyckiego, z tekstami okolicznościowymi i humorystycznymi.

24,00 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,01 zł

37
Przewodniczka po Europie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodniczka po Europie
Dostępny
2 szt.

Medytacja zainspirowana kalendarium ostatnich dni życia Edyty Stein, ujęta w formę nowenny. Rozważania zawierające psalmy i fragmenty jej tekstów są okazją do bliższego poznania Patronki Europy. Medytacje dopełniają tekst homilii Jana Pawła II ze Mszy św. kanonizacyjnej (1998) oraz fragmenty przemówienia Benedykta XVI wygłoszonego w Auschwitz (2006).

15,00 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

38
Dziesięć tańczących kobiet - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziesięć tańczących kobiet
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.31

Sylwetki największych współczesnych tancerzy, poczynając od Wacława Niżyńskiego, Balanchine'a, Béjarta, do Eka i Forsytha. Przedmowę stanowi rozmowa Jacka Marczyńskiego z Dyrektorem Polskiego Baletu Narodowego, Krzysztofem Pastorem.

30,00 zł
21,60 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

39
W intencji Ojczyzny. Modlitewnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W intencji Ojczyzny. Modlitewnik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.26

"Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej" - mówił święty Jan Paweł II. Modlitewnik W intencji Ojczyzny, wydany na pamiątkę 1050-lecia chrztu Polski, przypomina, jak wielki skarb otrzymaliśmy od Boga, rodząc się na polskiej ziemi. Dzień Flagi RP: 2 maja Uroczystość NMP Królowej Polski i rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja: 3 maja Święto Wniebowzięcia NMP i Święto Wojska Polskiego: 15 sierpnia

3,90 zł
2,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,3%
oszczędzasz 0,91 zł

40
Święty Andrzej Bobola. Modlitewnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święty Andrzej Bobola. Modlitewnik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.05

Święty Andrzej Bobola (1591-1657) był jezuickim misjonarzem. Mimo swojej porywczości z odwagą i głęboką pobożnością prowadził działania ewangelizacyjne, starając się doprowadzić do rozszerzenia i zjednoczenia Kościoła. Zginął śmiercią męczeńską. Wstawia się zwłaszcza za dziećmi oraz ludźmi poszukującymi wytrwałości w wierze. W 2002 roku Jan Paweł II włączył go do grona patronów Polski. Wspomnienie: 16 maja

5,10 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,8%
oszczędzasz 1,11 zł

41
Matka Boża. Modlitewnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matka Boża. Modlitewnik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.20

"Oto Matka Twoja" (J 19,27) Bogurodzica, Matka Kościoła, Królowa Polski. Patronka wszystkich matek. Oręduje za wszystkimi ludźmi - swoimi dziećmi - w każdej potrzebie. Uroczystość NMP Królowej Polski: 3 maja Wniebowzięcie NMP: 15 sierpnia Uroczystość Niepokalanej Poczęcia NMP: 8 grudnia

5,10 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,8%
oszczędzasz 1,11 zł

42
Cywilizacja miłości Serca Jezusowego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cywilizacja miłości Serca Jezusowego
Dostępny
6 szt.

25 kwietnia 2015 roku w Wyższym Seminarium Misyjnym Księży Sercanów w Stadnikach odbyło się międzynarodowego sympozjum naukowego Cywilizacja miłości Serca Jezusa. Kult Najświętszego Serca Jezusa i społeczne idee o. Leona J. Dehona. Zorganizowane ono było z okazji obchodów 250. rocznicy ustanowienia liturgicznego święta Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kościele polskim (1765-2015). Niniejsza publikacja zawiera referaty wygłoszone podczas tego sympozjum.

18,20 zł
15,99 zł

Rabat 12,1%
oszczędzasz 2,21 zł

43
Zamyślenia nad ewangelią dnia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zamyślenia nad ewangelią dnia
Dostępny
6 szt.

Zamyślenia nad Ewangelią dnia to zbiór homilii wygłoszonych wiernym podczas Mszy Świętych w ciągu całego roku liturgicznego w dni powszednie. Zgodnie z zaleceniem Konstytucji o liturgii świętej autor pragnie przybliżyć uczestnikom Mszy Świętej „tajemnice wiary i zasady chrześcijańskiego życia” (nr 52) zawarte w liturgii słowa, komentując je z pomocą obrazów zaczerpniętych z życia. Rozważania skierowane są do wszystkich wiernych, tak jak zostały wygłoszone w Roku Wiary (2013), a następnie zapisane.

39,00 zł
33,15 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,85 zł

44
Biernat z Lublina a literatura i kultura wczesnego renesansu w Polsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biernat z Lublina a literatura i kultura wczesnego renesansu w Polsce
Dostępny
7 szt.

Tom poświęcony jest twórczości Bernarda Lubelczyka - Biernata z Lublina, autora stosunkowo słabo wciąż rozpoznanego, choć znaczącego dla historii literatury polskiej - jednego z pierwszych polskich humanistów, bajkopisarza, epistolografa, twórcy "Raju dusznego" (1513). Zebrane w tomie prace badaczy reprezentujących najważniejsze ośrodki akademickie i instytucje naukowe w Polsce porządkują stan wiedzy na temat Lubelczyka, proponują hipotezy badawcze i przedstawiają nowe ustalenia filologiczne. Rozprawy dotyczą nie tylko zagadnień związanych z twórczością Biernata, ale także kontekstów historycznych oraz zjawisk charakterystycznych dla kultury początków XVI wieku w Polsce.

33,60 zł
26,54 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,06 zł

45
Pożar - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pożar
Dostępny
28 szt.

Newcago jest wolny. Niezwyciężony Epik Stalowe Serce nie żyje. I zginął z ręki człowieka - Davida Charlestona… Wyeliminowanie Stalowego Serca miało uczynić życie prostszym i znośniejszym. Zamiast tego David uzmysłowił sobie, że ma coraz więcej pytań. Fundamentalnych. I nie ma nikogo w Newcago, kto mógłby mu udzielić na nie odpowiedzi. Wraz z grupą innych Mścicieli wyrusza do Babilaru – dawnego Manhattanu. Rządzi nim tajemniczy Epik Regalia, a David jest pewien, że właśnie to miasto umożliwi mu znalezienie odpowiedzi na jego pytania. I choć wizyta w mieście ciemiężonym przez potężnego Epika jest ryzykiem, David zamierza je podjąć. Pragnie tego, bo zgładzenie Stalowego Serca pozostawiło w jego sercu dziurę. Dziurę, którą niegdyś wypełniała żądza zemsty. Teraz jest tam ktoś inny – kolejny Epik, Pożar. A David jest gotów podjąć wyzwanie znacznie mroczniejsze i niebezpieczniejsze nawet od zabicia Stalowego Serca – chce odnaleźć Pożara i uzyskać odpowiedzi na dręczące go pytania…

34,90 zł
27,57 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,33 zł

46
Marianna i róże - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marianna i róże
Dostępny
41 szt.

Marianna i róże to rodzaj pamiętnika napisanego przez autorki na podstawie zachowanego archiwum rodziny Malinowskich i Jasieckich, osiadłych w Wielkim Księstwie Poznańskim na przełomie XIX i XX wieku, oraz różnych źródeł historycznych dotyczących tego okresu. Są to przede wszystkim dzieje ziemiańskiej rodziny, jej zwyczajów, tradycji, "spisane" przez Mariannę z Malinowskich Jasiecką dla jej dzieci. Opisy codziennego bytowania rodziny wiążą się jednak z wypadkami o szerszym zasięgu. M. Jasiecka wspomina wydarzenia, którymi żyła Wielkopolska w dobie panowania pruskiego.

49,00 zł
38,71 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,29 zł

47
Zemsta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zemsta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.19

Zemsta to wybuchowa mieszanka tajemnicy, akcji i pożądania. Ona ucieka przed mafijną zemstą. On gotów jest na wszystko, żeby ją uratować. Oboje stąpają po kruchym lodzie… Marie Solay znalazła się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Jej najbliżsi zostali zamordowani, a ją samą ścigają bezwzględni zabójcy. Jeśli wpadnie w ich ręce, czeka ją los gorszy od śmierci. Na ratunek dziewczynie wyrusza ktoś, kogo nigdy nawet nie spotkała. On jednak zaryzykuje życiem, by jej pomóc. To mężczyzna, który ukrywał się tak długo, że niemal zapomniał swojego imienia. Teraz gotów jest powrócić do gry… I zrobi wszystko, by się zemścić. Zemsta to opowieść o miłości, która zdarza się raz na całe życie. W jej imię zdobywasz się na największe poświęcenie, albo… stawiasz wszystko na jedną kartę.

36,90 zł
28,41 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,49 zł

Wróć do góry