hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2016.04.02

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 2 kwietnia 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Paryż. Travelbook (Mateusz Żuławski), na drugim Nieporadnik małżeński (Jerzy Grzybowski). Kolejny produkt to Karty PZPN. Czarny Piotruś. Memo (Cartamundi) oraz Luna: Nów (Ian McDonald).
1
Paryż. Travelbook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paryż. Travelbook
Dostępny
14 szt.

Paryż – stolica Francji – to jedno z tych miast, które trzeba zobaczyć choć raz w życiu. Wystarczy zagubić się w wąskich uliczkach, przysiąść przy kawiarnianym stoliku, pospacerować nad Sekwaną o świcie i o zmierzchu, odpocząć w parkach miejskich? wystarczy tu przyjechać, by odkryć, że Paryż nie jest przereklamowany. Luwr, wieża Eiffla, katedra Notre Dame, Montmartre, ale też plaża w środku miasta, tunele metra, mroczne katakumby czy Disneyland ? w magicznym Mieście Świateł każdy znajdzie coś, co go zachwyci. - Niezwykłe zabytki - Słynne muzea i wspaniałe galerie - Moda, sztuka i rozrywka - Romantyczne zaułki i oazy zieleni - Francuska kuchnia i wyborne wina Travelbook to Twój niezastąpiony towarzysz podróży. Wskaże Ci najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionów i miast, a sprawdzone informacje praktyczne umożliwią staranne zaplanowanie podróży. Przewodnik wspaniale uzupełniają czytelne mapy, świetne zdjęcia i liczne ramki z ciekawostkami. Wszystko to w połączeniu z poręcznym formatem i atrakcyjną szatą graficzną sprawia, że Travelbook to najlepszy wybór dla ciekawych świata.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

5 osób kupiło
2
Nieporadnik małżeński - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieporadnik małżeński
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.06.01

„Nieporadnik” – dlatego, że na ogół jesteśmy bardzo nieporadni w naszym codziennym życiu małżeńskim. Nie potrafimy kochać, nie potrafimy rozmawiać ze sobą, nie rozumiemy siebie nawzajem, jesteśmy nieprzygotowani do małżeństwa... Nasze najlepsze intencje często spotykają się z zupełnie opaczną interpretacją współmałżonka i stają się konfliktogenne. Uczymy się wciąż na własnych błędach, a nierzadko okazuje się, że mądry Polak po szkodzie, czyli po rozwodzie... „Nieporadnik” – bo choć zawiera liczne odpowiedzi na pytania, jakie stawiali małżonkowie, to nie jest poradnikiem. Nie daje recept ani nie przynosi rozwiązań, choć ukierunkowuje poszukiwania. Uczy dialogu, uczy samodzielnego, we dwoje, wychodzenia z kryzysów i rozpoznawania, w jaki sposób przeżywany konflikt może być twórczy. Ukazuje, w jaki sposób można poznawać się nawzajem i prowadzić dialog, jak inaczej popatrzeć na współmałżonka, by zobaczyć w nim dobro. Celem tej książki jest bardziej dodanie odwagi i nadziei, że wyjście z kryzysu jest możliwe, niż doradzanie czegokolwiek.

26,00 zł
23,40 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,60 zł

3 osoby kupiły
3
Karty PZPN. Czarny Piotruś. Memo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty PZPN. Czarny Piotruś. Memo
Cartamundi
Dostępny
3001 szt.

25 kart do gry, zasady gry wewnątrz opakowania Wiek: 3+ Liczba graczy: 2+

8,55 zł
7,99 zł

Rabat 6,5%
oszczędzasz 0,56 zł

3 osoby kupiły
4
Luna: Nów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Luna: Nów
Dostępny
1 szt.

Po misternie utkanych fabułach z intrygującym spojrzeniem na przyszłość krajów takich, jak Indie, Brazylia i Turcja, Ian McDonald zwrócił się ku Księżycowi. Luna to wciągający thriller o pięciu rodzinnych korporacjach uwikłanych w zaciętą walkę o hegemonię nad surowym księżycowym środowiskiem. Na Księżycu bardzo łatwo zginąć, ale dzięki bogactwu jego złóż równie łatwo się tu dorobić. To fantastyka, która idealnie przemówi tak do fanów Kima Stanleya Robinsona, jak Kena Macleoda. Ten pierwszy tom z planowanych dwóch zrobi z Księżycem to samo, co Rzeka Bogów z Indiami, a Dom Derwiszy z Turcją – odmaluje barwną, intensywną, nadzwyczajną, a jednocześnie wiarygodną przyszłość. Luna to niesamowita powieść. Świetnie pomyślana, niezwykle obrazowa, a to wszystko i tak nie jest w stanie przyćmić pełnokrwistych postaci. Powieść, która wyróżnia się w tak znakomitym dla science-fiction roku.

39,00 zł
31,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,80 zł

2 osoby kupiły
5
Przepiśnik w niebieskie paski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przepiśnik w niebieskie paski
Dostępny
7 szt.

Każdy z przepiśników zawiera starannie przygotowane porady przydatne w każdej kuchni, przepisy na proste i smaczne potrawy, mnóstwo stron na wpisywanie własnych przepisów oraz ozdobną kieszeń na notatki.

24,99 zł
2 osoby kupiły
6
Nożyczki szkolne z odbojnikiem Bambino - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nożyczki szkolne z odbojnikiem Bambino
St. Majewski
Dostępny
95 szt.

Nożyczki szkolne idealne dla maluchów. Odbojnik powoduje, że po każdym zaciśnięciu, nożyczki wracają do pozycji otwartej. Plastikowa rękojeść idealnie dopasowuje się do dłoni dziecka. Końcówki ostrzy są bezpiecznie zaokrąglone, tak aby zapobiec zranieniu się. Mix kolorów. Wymiary: 17.0x7.0 cm.

7,20 zł
6,99 zł

Rabat 2,9%
oszczędzasz 0,21 zł

2 osoby kupiły
7
Rozwijam się śpiewająco. Piosenki z zabawami dla dzieci + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozwijam się śpiewająco. Piosenki z zabawami dla dzieci + CD
Dostępny
63 szt.

Przedstawiamy zbiór łatwych do zapamiętania piosenek o tematyce bliskiej dziecięcym zainteresowaniom Do każdego utworu opracowano zabawy, które można przeprowadzić zarówno w przedszkolu, szkole, jak i domu. Znajdują się tu między innymi propozycje zabaw plastycznych, ruchowych, relaksacyjnych, psychoedukacyjnych, opartych na podróżach w wyobraźni. Dzieci, poznając kolejne piosenki i wykonując prezentowane aktywności, nie tylko poszerzają swoje kompetencje muzyczne, ale także rozwijają zdolności motoryczne i grafomotoryczne, ćwiczą koncentrację uwagi, spostrzegawczość, umiejętność naśladowania, a przede wszystkim dobrze się bawią.

17,00 zł
13,99 zł

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,01 zł

1 osoba kupiła
8
Gumka myszka Bambino display 24 sztuki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gumka myszka Bambino display 24 sztuki
St. Majewski
Dostępny
3 szt.

Gumka do ścierania Bambino display 24 sztuki,

35,03 zł
33,28 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,75 zł

1 osoba kupiła
9
Teczka z rączką A4, Hot Wheels - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka z rączką A4, Hot Wheels
Starpak
Dostępny
24 szt.

Teczka z grubego, lakierowanego kartonu, zamykana klipsami, wyposażona w solidną rączkę, wzmocniona metalowymi nitami. Idealna na zajęcia pozaszkolne. Ozdobiona motywem Hot Wheels. uwaga! Różne wzory, towar wysyłany losowo.

25,99 zł
24,69 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,30 zł

1 osoba kupiła
10
Elementarz dla rodziców 6-latka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elementarz dla rodziców 6-latka
Dostępny
2346 szt.

Czy sześciolatek powinien się uczyć? Autorzy Elementarza dla rodziców 6-latka, Karolina i Tomasz Elbanowscy, odpowiadają, że zdecydowanie tak! W poradniku zawarli najważniejsze argumenty z dziedziny psychologii i pedagogiki przemawiające za wczesną nauką, ale - co istotne - edukacją poprzez zabawę. Jest to szczególnie ważne wobec gorącej dyskusji związanej z reformą obniżenia wielu szkolnego, jaka toczy się w Polsce. Książka przedstawia między innymi naukowe dowody oraz wypowiedzi ekspertów, ale napisana została przystępnym językiem, przez rodziców - dla rodziców. Autorzy, opisując różnice między specyfiką edukacji szkolnej i przedszkolnej, dzielą się nie tylko własnym doświadczeniem, ale i doświadczeniem tysięcy matek i ojców, którzy w ostatnich latach zgłaszali się do Fundacji Rzecznik Praw Rodziców. Ta książka to kompendium wiedzy dla wszystkich rodziców sześciolatków, którzy dziś stoją przed wyborem: zerówka czy pierwsza klasa?

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
11
Algorytmy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Algorytmy
Dostępny
10 szt.

Przekonaj się, że algorytmy to nic trudnego! • Naucz się tworzyć i zapisywać algorytmy • Poznaj rozwiązania klasycznych problemów • Odkryj praktyczne zastosowania algorytmiki Algorytm to opis w postaci skończonego ciągu jednoznacznie zdefiniowanych kroków, które należy wykonać, aby uzyskać rozwiązanie postawionego problemu lub osiągnięcie zamierzonego celu. To pojęcie kojarzy się głównie z naukami ścisłymi, takimi jak informatyka czy matematyka, ale algorytmy jako instrukcje lub przepisy odnajdziesz dosłownie wszędzie: to one sterują pracą automatów do kawy oraz domowych pralek, to nimi kierujesz się, pisząc wiadomości tekstowe, wypłacając gotówkę z bankomatu, a nawet wiążąc buty, wreszcie to one umożliwiają Ci ugotowanie potraw, które mają pożądany i powtarzalny smak. Aby algorytmy były skuteczne, zwłaszcza te wykonywane przez komputer, muszą być jednak właściwie skonstruowane i zrealizowane, to zaś wymaga odpowiedniej wiedzy. Wiedzę tę zdobędziesz dzięki doskonałej książce Macieja M. Sysły pt. Algorytmy. Używając prostego języka i różnorodnych przykładów autor przedstawia podstawowe pojęcia algorytmiki na tle historycznym, różne sposoby zapisu algorytmów oraz przykłady ich praktycznych zastosowań. Niezależnie od tego, czy planujesz karierę informatyka, czy tylko lubisz rozwiązywać zagadki logiczne, umiejętności porządkowania zbiorów, przeprowadzania obliczeń matematycznych, a ogólniej – myślenia algorytmicznego i komputacyjnego z pewnością bardzo Ci się przydadzą, a praktyczne zadania i problemy do rozwiązania skutecznie pomogą Ci utrwalić nabyte wiadomości oraz ułatwią zmagania z przyszłymi wyzwaniami. W książce znajdziesz: • sposoby przedstawiania problemów i algorytmów, • algorytmy liniowe i z rozgałęzieniami, • algorytmy iteracyjne i rekurencyjne, • metody porządkowania i analizy danych, • przykłady klasycznych algorytmów, • analizę poprawności i złożoności prezentowanych algorytmów. Odkryj piękno algorytmiki i naucz się znajdować proste rozwiązania złożonych problemów.

69,00 zł
48,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,70 zł

2 osoby kupiły
12
Nożyczki szkolne z odbojnikiem dla leworęcznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nożyczki szkolne z odbojnikiem dla leworęcznych
St. Majewski
Dostępny
92 szt.

Nożyczki dziecięce z odbojnikiem do użytku przedszkolnego, szkolnego czy domowego. Plastikowa, kolorowa, wygodnie wyprofilowana rączka idealnie pasuje do małych dłoni dziecka. Bezpieczeństwo użytkowania podnoszą zaokrąglone końce. Produkt w atrakcyjnej licencyjnej szacie graficznej. Wersja dla leworęcznych.

6,99 zł
1 osoba kupiła
13
Bornholm. Travelbook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bornholm. Travelbook
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.26

Bornholm to najbardziej nasłoneczniony skrawek północnej Europy. Na tej niewielkiej duńskiej wyspie można znaleźć zarówno jedne z najpiękniejszych europejskich plaż, jak i potężne granitowe urwiska. Trasy rowerowe oplatające Bornholm pozwalają zobaczyć tajemnicze ryty naskalne i średniowieczne kościoły-twierdze, a malownicze miasteczka portowe zaskakują wręcz śródziemnomorską roślinnością. Słuchając opowieści o trollach i wikingach, chciałoby się tu spędzić całe lato! - morze, plaże i wiatr - porty i przystanie - wiatraki i rotundowe kościoły - wycieczki rowerowe - aktywny wypoczynek Travelbook to Twój niezastąpiony towarzysz podróży. Wskaże Ci najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionów i miast, a sprawdzone informacje praktyczne umożliwią staranne zaplanowanie podróży. Przewodnik wspaniale uzupełniają czytelne mapy, świetne zdjęcia i liczne ramki z ciekawostkami. Wszystko to w połączeniu z poręcznym formatem i atrakcyjną szatą graficzną sprawia, że Travelbook to najlepszy wybór dla ciekawych świata.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

1 osoba kupiła
14
Wstęp do geometrii różniczkowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wstęp do geometrii różniczkowej
Dostępny
32 szt.

Nowe wydanie popularnego podręcznika poświęconego klasycznej geometrii różniczkowej, rozszerzone o omówienie całek z funkcji wektorowych oraz o dodatkowy rozdział poświęcony topologii różniczkowej. Książka ta powstała z notatek do wykładów geometrii różniczkowej, prowadzonych przez autorów w ciągu wielu lat na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Celem autorów było omówienie geometrii krzywych i powierzchni w sposób zwięzły, ale dokładny, a przy tym odwołujący się do wyobraźni przestrzennej. Pomaga w tym niewątpliwie duża liczba precyzyjnie wykonanych rysunków. Odpowiednio dobrane przykłady i zadania ukazują związki geometrii różniczkowej z innymi dziedzinami: teorią funkcji analitycznych, topologią, mechaniką, kartografią oraz algebrą. Wiele zadań pochodzi z kolokwiów i egzaminów, inne to ulubione zadania Autorów, przerabiane na ćwiczeniach. Zadania te - których jest w sumie niemal dwieście - z pewnością będą przydatne zarówno dla studentów, jak i osób prowadzących zajęcia z tego przedmiotu.

35,00 zł
29,40 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,60 zł

1 osoba kupiła
15
Me Before You - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Me Before You
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.15

Lou Clark knows lots of things. She knows how many footsteps there are between the bus stop and home. She knows she likes working in The Buttered Bun tea shop and she knows she might not love her boyfriend Patrick. What Lou doesn't know is she's about to lose her job or that knowing what's coming is what keeps her sane. Will Traynor knows his motorcycle accident took away his desire to live. He knows everything feels very small and rather joyless now and he knows exactly how he's going to put a stop to that. What Will doesn't know is that Lou is about to burst into his world in a riot of colour. And neither of them knows they're going to change the other for all time.

57,00 zł
53,01 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,99 zł

1 osoba kupiła
16
Plecak szkolno-sportowy niebieski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak szkolno-sportowy niebieski
SPOKEY
Niedostępny
Brak

Funkcjonalny 2 komorowy plecak szkolno-sportowy: - 2 komory zapinane na zamek, - kieszeń na laptopa, kieszeń z organizerem, dwie kieszonki z boku np. na napoje - Dodatkowo przednia kieszonka zapinana na zamek - funkcjonalne wejście na słuchawki, - wygodny uchwyt do przenoszenia dodatkowo wzmocniony tworzywem, - szelki wzmocnione i podszyte specjalną gabką, - wyprofilowana tylnia ścianka plecaka podszyta miękkim materiałem, - wykonany z metriałów zapewniających dobrą cyrkulację powietrza, - elementy odblaskowe z przodu plecaka. Materiał: Poliester 1680D i nylon

118,19 zł
Powiadomienie
17
Plecak szkolno-sportowy turkusowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak szkolno-sportowy turkusowy
SPOKEY
Niedostępny
Brak

Funkcjonalny 2 komorowy plecak szkolno-sportowy: - 2 komory zapinane na zamek, - kieszeń na laptopa, kieszeń z organizerem, dwie kieszonki z boku np. na napoje - dwie funkcjonalne zewnętrzne kieszenie zamykane na zamek - funkcjonalne wejście na słuchawki, - wygodny uchwyt do przenoszenia dodatkowo wzmocniony tworzywem, - szelki wzmocnione i podszyte specjalną gabką, - wyprofilowana tylnia ścianka plecaka podszyta miękkim materiałem, - wykonany z metriałów zapewniających dobrą cyrkulację powietrza, - elementy odblaskowe z przodu plecaka. Materiał: Poliester 1680D i nylon

118,19 zł
Powiadomienie
18
Dublin Travelbook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dublin Travelbook
Niedostępny
Brak

Dublin ? jak na stolicę Zielonej Wyspy przystało ? szczyci się malowniczym położeniem na morskim wybrzeżu i jednym z największych parków miejskich w Europie. Portowe miasto od czasów średniowiecza przyjmowało przybyszów z całego świata. Niepowtarzalny klimat dzielnicy średniowiecznej z katedrą i Zamkiem Dublińskim, rozrywkowej Temple Bar oraz szacownego Trinity College z imponującą biblioteką niezmiennie przyciąga rzesze turystów. - Klimatyczne puby - Ślady wikingów - Fascynujące dziedzictwo Celtów - Średniowieczne zamki i klasztory - Wytwórnie whiskey i guinnessa - Piękne plaże i rozległe tereny zielone Travelbook to Twój niezastąpiony towarzysz podróży. Wskaże Ci najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionów i miast, a sprawdzone informacje praktyczne umożliwią staranne zaplanowanie podróży. Przewodnik wspaniale uzupełniają czytelne mapy, świetne zdjęcia i liczne ramki z ciekawostkami. Wszystko to w połączeniu z poręcznym formatem i atrakcyjną szatą graficzną sprawia, że Travelbook to najlepszy wybór dla ciekawych świata.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

19
Córki dancingu, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Córki dancingu, DVD
Agnieszka Smoczyńska , 2017
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.06

„Córki dancingu” to niezwykły film Agnieszki Smoczyńskiej uhonorowany nagrodą specjalną za unikalną wizję i oryginalny zamysł artystyczny na festiwalu w Sundance. Podczas 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni obraz otrzymał nagrody za najlepszą charakteryzację oraz najlepszy debiut reżyserski. Autorka filmu odebrała także nagrodę specjalną – kryształową gwiazdą Elle oraz Polską nagrodę filmową Orły 2016 w kategorii Odkrycie roku. W rolach głównych – dwie niezwykle uzdolnione aktorki młodego pokolenia: Michalina Olszańska i Marta Mazurek. Wspierają je gwiazdy polskiego kina w nowych, zaskakujących wcieleniach – Kinga Preis jako królowa sceny disco, Magdalena Cielecka w roli Boskiego Futra rozgrzewająca do czerwoności bywalców PRL-owskich dancingów i Jakub Gierszał jako wirtuoz basowego brzmienia. W tle pulsuje rytmiczna muzyka zespołu Ballady i Romanse oraz najpopularniejsze szlagiery lat 70. i 80. Dwie nastolatki – Złota i Srebrna – lądują w środku tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i cekinów świata warszawskich dancingów lat 80. Nie są to jednak zwyczajne dziewczyny, tylko syreny, które próbują poznać i zrozumieć, czym jest bycie kobietą. Dołączają do zespołu Figi i Daktyle, stając się sensacją nocnego życia stolicy. Pochłonięte przez miłość i namiętności, na chwilę zapominają o swojej prawdziwej naturze. Ale wystarczy jedno złamane serce, by sytuacja wymknęła się spod kontroli…

11,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,1%
oszczędzasz 0,01 zł

20
Dookoła świata. Wierszyki o kontynentach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dookoła świata. Wierszyki o kontynentach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.30

Dookoła świata. Wierszyki o kontynentach to wspaniała podróż po państwach i kontynentach. Wędruj z nami po Afryce, gdzie można zobaczyć różowe jezioro, podziwiaj wielkie żółwie na Galapagos w Ameryce Południowej i przeleć balonem nad wodospadem Niagara w Ameryce Północnej.

9,99 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

21
Rozmówki polsko-białoruskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmówki polsko-białoruskie
Dostępny
13 szt.

Książka adresowana jest nie tylko do polskich turystów i przedsiębiorców, ale do wszystkich, którzy interesują się językiem białoruskim, szczególnie do studentów filologii białoruskiej i słuchaczy kursów językowych, ponieważ opracowano w niej słownictwo potrzebne w różnych fazach nauki języka obcego. Książka obejmuje słowa i zwroty, pytania i odpowiedzi ułatwiające porozumiewanie się w zakresie podstawowym w różnych sytuacjach, np.: w podróży, w hotelu, w restauracji, u lekarza, u fryzjera, w sklepie, w banku, na poczcie, na przejściu granicznym. Wypowiedziom w języku białoruskim towarzyszy zapis fonetyczny. Opis różnych zdarzeń, z jakimi może spotkać się turysta za granicą, jest poprzedzony wstępem poświęconym zasadom wymowy i transkrypcji. Przyswojenie wszelkich potrzebnych zwrotów i wyrażeń ułatwi przejrzysty układ oraz wesoła kolorystyka książki.

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

22
W obliczu wroga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W obliczu wroga
Dostępny
3 szt.

Postrach całego świata - tak w XVI w. Europejczycy nazywali Imperium Osmańskie. Turcy seldżuccy [tak w oryginale, w rzeczywistości tu i dalej chodzi oczywiście o Turków osmańskich [ przyp. tłum.], którzy pojawili się w Azji Mniejszej pod koniec XIII w., już półtora stulecia później podbili znaczną część Półwyspu Bałkańskiego i zajęli stolicę Cesarstwa Bizantyńskiego - Konstantynopol. I chociaż początkowo mało kto traktował ich poważnie, jako że walki prowadzone przez Seldżuków oraz stworzenie przez nich własnego państwa wydawały się być z perspektywy Europejczyków problemami dość odległymi, to jednak po zdobyciu Konstantynopola w 1453 r. Turcy ukazali się im w zupełnie nowym świetle jako władcy wschodniej części basenu Morza Śródziemnego, części europejskich ziem chrześcijańskich oraz groźna siła, z którą, jak się okazało, należy się liczyć. Stopniowo europejscy władcy oraz intelektualiści zaczęli przemyśliwać nad perspektywą konfliktu zbrojnego z nowym, niebezpiecznym wrogiem. Czym więcej zaś rozmyślali, w tym ciemniejszych barwach widzieli przyszłość: konflikt wydawał się nieunikniony, zaś własne siły niewystarczające do pokonania niezwyciężonego nieprzyjaciela. Papieże regularnie zwoływali sobory, których celem miało być podjęcie wspólnej walki przeciwko Turkom, wydawali bulle z odnośnymi nawoływaniami, nakazali świeckim wiernym w Niemczech odprawianie stałych modłów w intencji ocalenia od wroga, odlano nawet specjalny ?antyturecki? dzwon, w który uderzano w czasie nabożeństw. Gdy tylko Europa stanęła w obliczu konfliktu z Osmanami, począł formułować się nowy, antyturecki kierunek myśli społeczno-politycznej. Teksty o charakterze antytureckim wkrótce rozprzestrzeniły się na całym kontynencie. Geografia tego typu twórczości objęła cały jego obszar od zachodu po wschód: od Hiszpanii do Moskwy. Wynalazek Gutenberga zaś, warsztat drukarski, który spowodował spadek cen książek, znacznie powiększył liczbę czytelników.

50,00 zł
38,50 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

23
Sanatorium pod Zegarem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sanatorium pod Zegarem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.10

Nina i Natalia nie znoszą się od pierwszego wejrzenia. Gdyby mogły, nie spotkałyby się nigdy więcej. Ale nie mają wyjścia - Los (oraz siostra przełożona, z którą się nie dyskutuje) sprawia bowiem, że trafiają do tego samego ciasnego pokoiku w sanatorium w Ciechocinku. Najbardziej niedopasowana para, jaką można sobie wyobrazić, skazana na siebie przez cztery długie tygodnie. Gorzej być nie może, prawda? Ależ może! Ukochany Niny wyjeżdża samotnie w podróż, która miała być ich poślubną, po czym dziwnym trafem przestaje odbierać telefon i odpisywać na maile, a firma pod jej nieobecność zaczyna dryfować ku przepaści. Z kolei Natalia musi w tajemnicy przed siostrą przełożoną zniknąć z Ciechocinka na 36 godzin, by wykonać najważniejsze zdjęcie w swoim życiu. W dodatku w sanatoryjnym basenie pływa nieboszczyk, którego nazwiska nie zna nawet wszystkowiedząca siostra przełożona. Wszystko wskazuje na to, że zabić go mogły tylko Nina i Natalia. Czy przełamią niechęć i odeprą zarzuty, wspólnie rozwiązując tę zagadkę? Ta powieść zadaje kłam stereotypom i przełamuje niejedno tabu. Ani pogodna staruszka, ani zimna bizneswoman nie są takie, jak się wszystkim wydaje. A ich relacja zmienia się jak w kalejdoskopie.

36,90 zł
26,94 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,96 zł

24
Apokalipsa według Pana Jana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Apokalipsa według Pana Jana
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.03

Kolejnej apokalipsie może zapobiec wyłącznie diaboliczny plan Pana Jana, lecz na drodze do jego realizacji znajduje się wiele śmiertelnych pułapek. Klasyka literatury postapokaliptycznej! Ta wojna właśnie się zaczyna! Niedaleka przyszłość. W pożodze nuklearnego piekła ginie znana nam cywilizacja. W świecie pełnym śmierci, gruzów, radiacji i chorób nieliczni ocaleni walczą o przeżycie, tworząc nowe społeczności. Jednym z nich jest niepodzielny władca wyludnionego i obróconego w zgliszcza Wolnego Miasta Wrocławia, charyzmatyczny Pan Jan, zwany także Burmistrzem. Jego twarde rządy dają nadzieję na przyszłość, a największą ambicją jest stworzenie nowej, rozciągającej się od morza do morza, Rzeczypospolitej. Dwa lata po Armagedonie zdesperowani, wyniszczeni chorobą popromienną i głodem mieszkańcy Wrocławia stają przed nie lada wyzwaniem. Z poniemieckich tajnych schronów ukrytych głęboko w masywie Ślęży wyłaniają się zwiadowcy, wysłannicy Bastionu... Gdy pierwsi żołnierze stają u bram miasta, rozpoczyna się bezwzględna gra o przetrwanie, z której tylko jedna ze stron może wyjść zwycięsko. A za horyzontem czai się już znacznie bardziej przerażające zagrożenie. „Powieść Roberta J. Szmidta, wraz z tchnieniem radiacji, niesie powiew świeżości i przykuwa uwagę czytelnika. Trzymająca w napięciu fabuła, niepewność tego, co czai się na spalonej ziemi poza zasięgiem wzroku, ograniczoność zasobów i brak szansy na przeżycie wszystkich, a także rozpaczliwa walka o odbudowę Polski i polskości – nawet za cenę bratobójczych wojen – sprawia, że dostajemy do rąk naprawdę solidną porcję science fiction (…) Apokalipsa... jest znakomitą powieścią dla fanów prozy militarnej, postapokalipsy i fantastyki ogólnie”. – bs.tawerna.rpg.pl „Akcja prze do przodu niczym rozpędzony T-34 , co krok kolejne wydarzenia zaskakują nas i skłaniają do dalszego zgłębiania się w lekturę, co chwila pojawia się coś nowego, a odpowiedź znajduje się na następnych stronach i tak, nim się obejrzycie, jest środek nocy, a wy macie w perspektywie tylko kilka godzin snu. Tego nienawidzę w świetnych książkach, które pochłania się strona za stroną z prędkością cyklonu, a do tych niewątpliwie należy Apokalipsa?” – Tomasz „Tomazzy” Podwysocki, ksiazki.polter.pl

32,90 zł
24,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,22 zł

25
Zamki w Polsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zamki w Polsce
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.03

Wybudowałem tak piękne zamki , że ich ruiny mi wystarczą Jules Renard Książka zawiera 380 opisów zamków, 470 kolorowych zdjęć, 15 map z lokalizacją obiektów i współrzędne GPS przy każdym opisie obiektu. Zamki, warownie, twierdze - niemi świadkowie ponadtysiącletniej historii państwa polskiego. Siedziby królewskie, książęce, biskupie oraz rycerskie to perły architektury gotyckiej i renesansowej. Często leżą na niedostępnych wzgórzach lub też na nizinnych równinach, wśród bagien i rzek. Niejednokrotnie zrujnowane, a mimo to nadal zachwycające swoją dostojnością i intrygujące legendami. Autor książki zaprasza w podróż szlakiem warowni i zamków Polski. W przewodniku znajdziesz opisy niemal 300 takich budowli - nie tylko tych powszechnie znanych i odwiedzanych, jak Wawel czy Malbork, ale także tych leżących z dala od turystycznych uczęszczanych tras i czekających na to, by odkryć ich uroki. Podziel pasję autora i wyruszaj, aby poznać te obiekty, które są naszą dumą.

34,90 zł
25,13 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

26
Wegańskie inspiracje ze smakiem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wegańskie inspiracje ze smakiem
Dostępny
2 szt.

Jeśli szukasz sposobu na to, by jeść zdrowiej, nie rezygnując przy tym z przyjemności, książka Wegańskie inspiracje ze smakiem będzie z pewnością pomocna! Zawiera ponad sto pięknie ilustrowanych przepisów na potrawy roślinne, które nie tylko są pyszne, ale też i łatwe w przygotowaniu. Nota o autorze: Karen Houghton, dyplomowana pielęgniarka, jest gospodarzem emitowanego w wielu krajach programu Naturally Gourmet, który pojawia się na kanale telewizyjnym Hope Channel. Autorka prezentuje w nim wiele aktualnych sposobów przyrządzania wegetariańskich posiłków. Karen jest żoną i matką dwóch dorosłych synów, a ostatnio czerpie także radość z gotowania dla swoich wnuków.

48,00 zł
24,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 24,00 zł

27
Nigdy nie pozwolę ci odejść. Część 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nigdy nie pozwolę ci odejść. Część 2
Dostępny
8 szt.

Druga część gorąco przyjętego erotyku Maty W. Staniszewskiej. Nigdy nie pozwolę ci odejść to przesycona pikantnymi scenami pełna miłości historia dwojga kochanków, którym los wciąż rzuca kolejne kłody pod nogi. Czy pochłonięci intensywnymi przygotowaniami do ślubu zauważą, że jest ktoś kto nie kibicuje im w ich szczęściu? Sophie i Aleks są piekielnie zakochani i szczęśliwi, wręcz pijani swoim uczuciem. Pokonali wiele przeszkód, aby znaleźć się w tym miejscu i czasie. Dziś szykują się do ślubu i próbują okiełznać nieznoszącą pustki codzienność. Aleks dopina kolejne kontrakty, a Sophie kończy przygotowania do otwarcia drugiego salonu urody. Okazuje się, że jej przyjaciółka May jest w ciąży i zastanawia się, czy zatrzymać dziecko. Dodatkowo na horyzoncie niespodziewanie zjawiają się byli kochankowie i narzeczeni i mieszają w idyllicznym obrazku. W całej tej plątaninie uczuć z łatwością można było przeoczyć fakt, iż jest ktoś, kto nie jest szczególnie zachwycony ich szczęściem i z wielką chęcią zniszczyłby ich bajkowe życie.

32,90 zł
23,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,21 zł

28
Nigdy cię nie zapomniałam. Część 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nigdy cię nie zapomniałam. Część 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Bohaterami powieści Nigdy cię nie zapomniałam Marty W. Staniszewskiej są Sophie i Aleks. Młodzi, piękni, wykształceni i z wysokim libido. Ich znajomość to bardzo burzliwa historia. Pierwsze spotkanie, zakończone satysfakcjonującym seksem, miało być początkiem długotrwałej znajomości. Niestety, Alex nie przyszedł na umówioną randkę, łamiąc serce zakochanej Sophie. Spotykają się przypadkowo po pięciu latach. Wtedy Sophie poznaje historię tragicznego wydarzenia w rodzinie Aleksa, które miało miejsce w noc poprzedzającą ich randkę sprzed pięciu lat. Oczywiście wybacza mu to, że wtedy nie przyszedł. Jednocześnie okazuje się, że namiętność, która ich kiedyś połączyła, nadal płonie intensywnym ogniem. Drugą część historii przeczytacie w tomie Nigdy nie pozwolę ci odejść.

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

29
Teczka A4 z rączką. Psi Patrol, mix wzorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka A4 z rączką. Psi Patrol, mix wzorów
Starpak
Dostępny
181 szt.

Sztywna teczka wykonana z grubego, lakierowanego kartonu, zamykana na dwa metalowe klipsy, wyposażona w solidną rączkę, wzmocniona metalowymi nitami. Idealna na zajęcia pozaszkolne i przechowywanie prac dziecka. Uwaga! Wzór wysyłany losowo

28,90 zł
27,46 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,44 zł

30
Znam 3500 słów i mówię po włosku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znam 3500 słów i mówię po włosku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.03

Książka przeznaczona jest dla osób, które wybierają się do Włoch albo po prostu chciałyby poznać język włoski. Czytelnicy znajdą w niej:- podstawowe zasady gramatyczne,- tabele odmian czasowników regularnych i nieregularnych,- najczęściej spotykane zwroty i wyrażenia,- 27 rozdziałów tematycznych poświęconych najważniejszym zagadnieniom, takim jak czas i pogoda, miasto i wieś, podróżowanie i zakwaterowanie, dom i kuchnia, szkoła i praca, zakupy i usługi, służba zdrowia i urzędy, czas wolny i święta,zapis fonetyczny wszystkich włoskich zdań i słówek,ciekawostki związane z życiem codziennym we Włoszech.Przyswojenie wszelkich potrzebnych zwrotów i wyrażeń ułatwi przejrzysty układ, jak również wesoła i żywa kolorystyka książki.

23,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 5,91 zł

31
Mądrość wiedźmy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądrość wiedźmy
Dostępny
7 szt.

Powieść Marka Pietrachowicza zatytułowana Mądrość wiedźmy to przykład literatury przygodowej realizowanej w tle historycznym, ale jednocześnie z fabułą fantasy. Akcja ma miejsce we wczesnych wiekach, pod koniec pierwszego tysiąclecia. Scenografia oraz bohaterowie powieści są w pełni fikcyjne. Pierwszoplanowa postać – Raiana z Greenbarrow to tytułowa wiedźma, czarownica, znająca wiele zaklęć i magicznych forteli. Ścigana listem gończym, w czasie swojej podróży-ucieczki przyłącza się do napotkanej wyprawy Sir Alberta z Westmoor, sługi zakonu Rycerzy Świątynnych Wysp Ośmiu. Wraz z tym przyłączeniem rozpoczyna się cały szereg przygód, w których nie brakuje pułapek i zdrad, intryg, fascynacji poszukiwania bezcennych artefaktów, bitw i potyczek. Cechą charakterystyczną powieści jest język zawierający stare zwroty, słowa, wyrażenia.

28,90 zł
20,81 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,09 zł

32
Depresja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Depresja
Dostępny
30 szt.

Depresja – jedna z najczęstszych dolegliwości psychicznych – jest stanem emocjonalnym nacechowanym smutkiem, mniejszą aktywnością i niemożnością cieszenia się życiem. Książka autorstwa dra n. med. Janusza Krzyżowskiego, psychiatry o imponującym doświadczeniu, od lat prowadzącego rozległą praktykę prywatną, przedstawia zarówno większość objawów depresji jak i jej różne odmiany. Przedstawione są również najczęściej stosowane typy kuracji farmakologicznych. Treść książki wzbogacają autentyczne wypowiedzi pacjentów, opisy ich dolegliwości i trudy przezwyciężania choroby.

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

33
Małżeństwo na nowo odkryte - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Małżeństwo na nowo odkryte
Dostępny
8 szt.

Pozycja ta pragnie pomagać zarówno tym, którzy dopiero przygotowują do życia małżeńskiego, jak i małżonkom (także tym z dużym stażem!). Wystarczy tylko być gotowym odkrywać się na nowo, odświeżać swoją miłość, nie tracić nadziei. Dzięki tej książce możemy odnaleźć głębię i sens małżeństwa chrześcijańskiego.

24,01 zł
21,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,40 zł

34
Polak w krainie d'Artagnana - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polak w krainie d'Artagnana
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.15

Polak w krainie d'Artagnana” to powieść przygodowa zawarta w formie relacji. Główny bohater, który relacjonuje nam całą historię to Wojciech Szczygieł, który jako młody, niedoświadczony dziennikarz wyjechał na roczny staż zawodowy do Francji. Praca w redakcji francuskiego czasopisma to niebywała okazja dla doszkalającego się dziennikarza, który jednocześnie zyskuje niepowtarzalną szanse, by poznawać kulturę, tradycję, i codzienne życie Francuzów. Doświadczenia i informacji gromadzone przez Wojciecha ostatecznie przybierają formę artykułów prasowych, z którymi będziemy mogli się zapoznać. Pozycje możemy określić mianem beletrystycznej kroniki różnic kulturowych, społecznych i ekonomicznych pomiędzy Polską, a Francją. Relacjonowane rozbieżności sprawią, że wielokrotnie się zaśmiejemy, choć należy przyznać, że Wojciech nie omieszka dostarczyć nam dodatkowych, wykraczających poza pole zadań zawodowych wrażeń. Francja nazywana jest przecież krainą miłości, a młody dziennikarz niezwykle szybko ulega urokowi pięknych kobiet... W powieści „Polak w krainie d'Artagnana” odnajdziemy reporterską sprawozdawczość z przestrzeni społecznej, politycznej, kulturowej, czy religijnej, a także wzmianki historyczne, intrygujące różnice kulturowe i językowe oraz zabawne niuanse wynikające podczas spotkań towarzyskich.

26,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,7%
oszczędzasz 6,91 zł

35
Dieta z niskim indeksem glikemicznym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta z niskim indeksem glikemicznym
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.08

Książka zawiera smakowite propozycje pozwalające zachować zdrowie, oraz stanowi obowiązkową lekturę dla wszystkich pragnących schudnąć oraz kontrolować wagę i poziom cukru. Nareszcie jest – książka kucharska, na którą czekało wielu przyjaciół metody IG! Ola Lauritzson i Ulrika Dawidsson dzielą się w niej hojnie swoimi pomysłami i najlepszymi przepisami. Znajdziesz tutaj 100 przepisów na potrawy bez cukru i szybkich węglowodanów. Są łatwe w przygotowaniu i inspirują do zdrowszego odżywiania i trybu życia. Smakowite zdjęcia sprawiają, że łatwo jest przekonać się do metody IG. Podajemy wartości odżywcze wszystkich potraw przyrządzonych według naszych przepisów. Z książki dowiesz się, ile zawierają węglowodanów i jaki jest ich indeks oraz ładunek glikemiczny (ŁG). Wypróbuj 14-dniowe „Menu na dobry początek”, żeby szybko wejść w rytm nowego, zdrowego trybu życia.

29,90 zł
23,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

36
Lizbona. Travelbook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lizbona. Travelbook
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.22

Lizbona – stolica Portugalii – to wyjątkowe miasto. Położona na krańcu Europy zachwyca jednocześnie nowoczesną architekturą i uliczkami, w których zatrzymał się czas. Nowoczesne graffiti trwa obok szacownych muzeów. Po ulicach jeżdżą stare żółte tramwaje, życiem tętnią złote plaże i zielone parki, zachwyt wzbudzają stalowe mosty i historie utrwalone na płytkach azulejos. Miasto to niezwykły tygiel smaków, kolorów, ludzi oraz dźwięków. „Kto nie widział Lizbony, nie widział rzeczy cudnej” – mawiają Portugalczycy i mają dużo racji! - Zabytki UNESCO - Muzea i klimatyczne zaułki - Windy i żółte tramwaje - Fado i azulejos - Tygiel smaków i kolorów Travelbook to Twój niezastąpiony towarzysz podróży. Wskaże Ci najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionów i miast, a sprawdzone informacje praktyczne umożliwią staranne zaplanowanie podróży. Przewodnik wspaniale uzupełniają czytelne mapy, świetne zdjęcia i liczne ramki z ciekawostkami. Wszystko to w połączeniu z poręcznym formatem i atrakcyjną szatą graficzną sprawia, że Travelbook to najlepszy wybór dla ciekawych świata.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

37
Travelbook. Amsterdam, wydanie 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Travelbook. Amsterdam, wydanie 1
Dostępny
12 szt.

Amsterdamskie kanały Rowery, wiatraki i tulipany Muzea Van Gogha i Rembrandta Dzielnica Czerwonych Latarni i coffee shopy Urokliwe zakątki i niezwykła architektura Amsterdam – stolica Holandii – słynie z malowniczych kanałów, licznych ciekawych muzeów oraz tętniących życiem parków i klubów. Miasto leżące częściowo poniżej poziomu morza znane jest też z atrakcji dla dorosłych: szlifierni diamentów, Dzielnicy Czerwonych Latarni czy coffee shopów. Warto tu przyjechać, jeśli chce się poznawać obcą kulturę, cieszyć się sztuką najwyższej próby albo po prostu odpocząć – Amsterdam zauroczy każdego. Travelbook to Twój niezastąpiony towarzysz podróży. Wskaże Ci najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionów i miast, a sprawdzone informacje praktyczne umożliwią staranne zaplanowanie podróży. Przewodnik wspaniale uzupełniają czytelne mapy, świetne zdjęcia i liczne ramki z ciekawostkami. Wszystko to w połączeniu z poręcznym formatem i atrakcyjną szatą graficzną sprawia, że Travelbook to najlepszy wybór dla ciekawych świata.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

38
Travelbook. Malta, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Travelbook. Malta, wydanie 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.11

Malta to wyspiarski kraj położony między Sycylią a wybrzeżem Afryki, który olśniewa swoją urodą. Przez wieki Malta była wielokrotnie podbijana przez silniejszych sąsiadów, dzięki czemu jej zabytki i pamiątki przeszłości to nie lada gratka dla ciekawych intrygujących historii. Dziś nie bez powodu jest nazywana największym muzeum pod gołym niebem. Piękno przejrzystych wód i lagun skalistych wybrzeży docenią zarówno miłośnicy nurkowania, jak i żeglarze. To idealne miejsce dla turystów planujących aktywnie spędzić wakacje nad morzem. Travelbook to Twój niezastąpiony towarzysz podróży. Wskaże najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami, i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionów i miast, a sprawdzone informacje praktyczne ułatwią zaplanowanie podróży. Przewodnik uzupełniają czytelne mapy, starannie dobrane zdjęcia i liczne ramki z ciekawostkami. Wszystko to w połączeniu z poręcznym formatem i atrakcyjną szatą graficzną sprawia, że Travelbook to najlepszy wybór dla ciekawych świata.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

39
Dekalog, 4 Blu-Ray - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dekalog, 4 Blu-Ray
Krzysztof Kieślowski, 2015
Dostępny
12 szt.

„Dekalog” Krzysztofa Kieślowskiego to cykl dziesięciu osobnych historii, z których każda luźno nawiązuje do dziesięciu Boskich Przykazań, ukazując ich uniwersalność poprzez opowieści o ludziach, którym zostają postawione fundamentalne pytania o życiu. Miejscem akcji jest ogromne bezosobowe osiedle. Niemal identyczne bloki, ciasne mieszkania, w których rozgrywają się ludzkie dramaty. Nie występuje tu ani ciągłość zdarzeń, ani ciągłość akcji. Bohaterowie są jakby przypadkowi. Jedyną postacią łączącą całość jest tajemniczy nieznajomy (Artur Barciś). To on jest świadkiem wszystkich tragicznych wydarzeń całego cyklu. „Dekalog” Krzysztofa Kieślowskiego jest swego rodzaju przewodnikiem po wartościach, skłaniający widza do refleksji nad własnym życiem niezależnie od światopoglądu i przekonań religijnych. Materiał filmowy po rekonstrukcji cyfrowej obrazu i remasteringu dźwięku. Rok produkcji: 1988 Reżyseria: Krzysztof Kieślowski Scenariusz: Krzysztof Piesiewicz, Krzysztof Kieślowski Muzyka: Zbigniew Preisner Zdjęcia: Wiesław Zdrort, Edward Kłosiński, Piotr Sobociński, Krzysztof Pakulski, Sławomir Idziak, Witold Adamek, Dariusz Kuc, Andrzej J. Jaroszewicz, Jacek Bławut Obsada: Henryk Baranowski, Wojciech Klata, Maja Komorowska, Artur Barciś, Agnieszka Brustman, Maciej Borniński, Maria Gładkowska, Krystyna Janda, Aleksander Bardini, Olgierd Łukaszewicz, Artur Barciś, Stanisław Gawlik, Krzysztof Kumor, Maciej Szary, Krystyna Bigelmajer, Karol Dillenius, Daniel Olbrychski, Maria Pakulnis, Joanna Szczepkowska, Artur Barciś, Krystyna Drochocka, Krzysztof Kumor, Dorota Stalińska, Adrianna Biedrzyńska, Janusz Gajos, Artur Barciś, Aleksandere Bardini, Adam Hanuszkiewicz, Jan Tesarz, Igor Śmiałowski, Mirosław Baka, Krzysztof Globisz, Jan Tesarz, Artur Barciś, Krystyna Janda, Olgierd Łukaszewicz, Maciej Szary, Zbigniew Zapasiewicz, Grażyna Szapołowska, Olaf Lubaszenko, Stefania Iwińska, Artur Barciś, Stanisław Gawlik, Piotr Machalica, Rafał Imbro, Jan Piechociński, Małgorzata Rożniatowska, Anna Polony, Maja Barełkowska, Władysław Kowalski, Bogusław Linda, Artur Barciś, Bożena Dykiel, Katarzyna Piwowarczyk, Maria Kościałkowska, Teresa Marczewska, Artur Barciś, Tadeusz Łomnicki, Marian Opania, Bronisław Pawlik, Wojciech Asiński, Ewa Błaszczyk, Piotr Machalica, Artur Barciś, Jan Jankowski, Jolanta Piętek-Górecka, Katarzyna Piwowarczyk, Jerzy Trela, Jerzy Stuhr, Zbigniew Zamachowski, Henryk Bista, Olaf Lubaszenko, Maciej Stuhr, Jerzy Turek, Anna Gornostaj, Henryk Majcherek i inni DANE TECHNICZNE: Czas trwania: 563 Nośnik: Blu-ray Liczba nośników: 4 Format obrazu: 16:9 Dźwięk: Stereo 2.0 Wersje językowe: napisy: polskie (dla niesłyszących), angielskie, hiszpańskie, francuskie, dubbing: niemiecki Materiały dodatkowe: Still Alive. Film o Krzysztofie Kieślowskim. reż. Maria Zmarz-Koczanowicz - 82 min Rok wydania: 2015

130,99 zł
108,72 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 22,27 zł

40
Literkowy świat pojazdów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Literkowy świat pojazdów
Dostępny
2 szt.

Literki Cyferki Porównania Krzyżówki Rebusy Labirynty

20,00 zł
6,00 zł

Rabat 70,0%
oszczędzasz 14,00 zł

41
Travelbook. Kos i Kalymnos, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Travelbook. Kos i Kalymnos, wydanie 2
Dostępny
16 szt.

Kos i Kalymnos coraz bardziej zyskują w oczach turystów. Ojczyzna ojca medycyny oszałamia imponującymi ruinami starożytnego Asklepiejonu. Jedna z największych agor antycznego świata to miejsce nieśpiesznych spacerów. Wybrzeża kuszą plażami i turkusową wodą, zaś wnętrze wyspy zachęca do zanurzenia się w atmosferze górskich wiosek. To raj dla wielbicieli starożytności, spokojnego wypoczynku i prawdziwej greckiej kuchni. Kalymnos ze wspaniałymi klifami stał się mekką dla miłośników wspinaczki skałkowej. Kos i Kalymnos potrafią uwieść każdego! • Świat mitów i greckich podań • Starożytne i bizantyjskie ruiny • Wyspa Hipokratesa • Wspaniałe klify wybrzeża • Słońce, góry i plaże „Travelbook” to Twój niezastąpiony towarzysz podróży. Wskaże Ci najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionów i miast, a sprawdzone informacje praktyczne umożliwią staranne zaplanowanie podróży. Przewodnik wspaniale uzupełniają czytelne mapy, świetne zdjęcia i liczne ramki z ciekawostkami. Wszystko to w połączeniu z poręcznym formatem i atrakcyjną szatą graficzną sprawia, że „Travelbook” to najlepszy wybór dla ciekawych świata.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

42
Islandia. Travelbook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Islandia. Travelbook
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Islandia to kraina malowniczych fiordów, bajecznych wodospadów i elfów. Trudno oprzeć się urokowi jej surowych krajobrazów, pośród których wyrastają stożki wulkanów i połyskują jeziora polodowcowe. Tylko na Islandii można jednego dnia obserwować wieloryby lub wędrować po największym lodowcu Europy, a następnego podziwiać zorzę polarną i odpoczywać w naturalnym kąpielisku geotermalnym. Dodajmy do tego urokliwą architekturę, nietypowe muzea i nietuzinkowe przysmaki, a przekonamy się, że tę wyspę po prostu trzeba zobaczyć! - dzika przyroda - śniegi i gejzery - lodowce i wulkany - zorze polarne - trekkingi na lodowcu Travelbook to Twój niezastąpiony towarzysz podróży. Wskaże Ci najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionów i miast, a sprawdzone informacje praktyczne umożliwią staranne zaplanowanie podróży. Przewodnik wspaniale uzupełniają czytelne mapy, świetne zdjęcia i liczne ramki z ciekawostkami. Wszystko to w połączeniu z poręcznym formatem i atrakcyjną szatą graficzną sprawia, że Travelbook to najlepszy wybór dla ciekawych świata.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

43
Rodzinka.pl Sezon 7, 4 DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzinka.pl Sezon 7, 4 DVD
Patrick Yoka, Adek Drabiński, 2016
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.18

Dalsze losy, przygody i zabawne perypetie Natalii i Ludwika Boskich (Małgorzata Kożuchowska i Tomasz Karolak) i ich dorastających synów, którzy z wiekiem sprawiają rodzicom coraz więcej problemów. Przyjaciółka rodziny – Maria (Agata Kulesza) – kobieta prowadząca bujne życie towarzyskie, nie myśląca nigdy o założeniu rodziny, spodziewa się dziecka. Ta wiadomość wywołuje poruszenie w rodzinie Państwa Boskich. Natalia dokłada starań, by rozwiać obawy przyszłej mamy nie tylko ją pocieszając, ale dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem w kwestii opieki nad maleństwem. To jednak dopiero początek. Nie zabraknie nowych bohaterów i ekscytujących wątków. Odcinki: 157. Jajo i kura; 158. Nowe życie; 159. Ból głowy; 160. Sprzątanie; 161. Zależności; 162. Powrót Magdy; 163. Wspomnień czar; 164. Życie to powieść; 165. Trudna miłość; 166. Podział; 167. Urlop Boskich; 168. Będzie się działo; 169. Prawda w oczy kole.

20,00 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 15,1%
oszczędzasz 3,01 zł

44
Prokurator. Sezon 1, DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prokurator. Sezon 1, DVD
Jacek Filipiak, Maciej Pieprzyca, 2016
Dostępny
8 szt.

Dziesięcioodcinkowy serial kryminalny, którego akcja toczy się we współczesnej Warszawie. Każdy z odcinków opowiada zamkniętą historię jednego śledztwa. Tytułowa postać, Kazimierz Proch (Jacek Koman), jest człowiekiem doświadczonym, opanowanym i rzeczowym, wyznającym zasadę „prawo jest jedno”. Jego świat to zagadki kryminalne, układanie puzzli, muzyka słuchana na starym walkmanie i wspomnienia z przeszłości, o której stara się zapomnieć, a która dogoni go w najmniej spodziewanym momencie. Jego partnerem jest komisarz Witold Kielak (Wojciech Zieliński) – energiczny i porywczy, niecierpliwy i żywiołowy ekstrawertyk. Czterdziestolatek po rozwodzie, ojciec dwójki uroczych dzieci, którymi często opiekuje się Proch. Nietuzinkowe sprawy i nietuzinkowa para bohaterów tropiąca zabójców wyróżniają serial na tle innych produkcji tego typu. Autorami scenariusza są bracia Miłoszewscy: Zygmunt – jeden z najbardziej poczytnych polskich autorów kryminałów (Domofon; trylogia kryminalna o prokuratorze Teodorze Szackim: Uwikłanie, Ziarno prawdy, Gniew; Bezcenny) i Wojciech – scenarzysta i autor dialogów (Policjantki i policjanci – serial paradokumentalny; Wataha – serial fabularny).

39,99 zł
33,19 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,80 zł

45
Plecak szkolny. Riksy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak szkolny. Riksy
Starpak, 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.05.14

Wygodny plecak szkolny. Plecy i szelki wyściełane gąbką zapewniają komfort użytkowania. Obszerna komora zamykana na zamek, 2 kieszenie ze ściągaczem - idealne na napój. Obszerna przednia kieszeń zapinana na suwak. Elementy odblaskowe dla bezpieczeństwa dziecka. Wymiary: 30,0 x 40,0 x 17,0 cm

31,90 zł
30,31 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,59 zł

46
O mnie się nie martw. Sezon 3. 4 DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O mnie się nie martw. Sezon 3. 4 DVD
Filip Zylber, Maciej Kowalczuk, 2016
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.07

Ciepły, pełen humoru i emocji serial komediowy, w którym zderzają się dwa światy: zwykłych ludzi żyjących od pierwszego do pierwszego oraz bogatych prawników. Główna bohaterka, Iga Małecka, to dwukrotna rozwódka z dwójką dzieci, bez wykształcenia i bez pracy, która mówi prawdę prosto w oczy. Los styka ją z młodym, zdolnym adwokatem Marcinem Kaszubą, który traktuje życie jak wieczną imprezę. Okazuje się, że zwykła dziewczyna potrafi stać się lepszym obrońcą niż niejeden adwokat, a adwokat, dotykając zwykłego życia, poznaje jego prawdziwy sens. Dwójkę bohaterów połączy miłość tak niemożliwa, że skazana na sukces. Jednak przekonanie się o tym zajmie Idze i Marcinowi wiele czasu. Odcinki: 27-39

8,60 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,1%
oszczędzasz 0,61 zł

47
Stawka większa niż życie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stawka większa niż życie
Dostępny
7 szt.

Kultowy polski serial o losach asa wywiadu Hansa Klossa doczekał się adaptacji w formie gry planszowej. Jeden z graczy będzie prowadził polską siatkę wywiadowczą, z Hansem Klossem. Drugi, prowadząc oficera SS (m.in. Stetdke lub Brunnera) ze swoimi agentami będzie dążył do jej rozbicia i zdemaskowania polskiego agenta J23. Scenariusze dołączone do pozwalają w niepowtarzalny sposób poprowadzić losy bohaterów z pierwszych trzech odcinków serialu: Wiem kim jesteś? Hans Kloss po raz pierwszy wciela się w rolę podporucznika Abwehry, próbując przechytrzyć błyskotliwego oficera SS Stedtke. Hotel Excelsior ? rozproszona polska siatka, na której tropie są już Niemcy, musi w tytułowym hotelu Excelsior wykonać tajną misję. Ściśle Tajne ? przetrzymywany i szantażowany przez Niemców polski doktor Pulkowski decyduje się na współpracę. Jedyną szansą na pokrzyżowanie planów niemieckich jest odbicie doktora z ich rąk. Tryb tworzenia własnych scenariuszy sprawia, że gra daje możliwości ograniczone tylko zasadami. Podstawowe informacje: Liczba graczy: 2 Wiek: 12+ Czas gry: 90?120 min. Elementy gry: Instrukcja ze scenariuszami 10 sektorów planszy 2 tory śledztwa 1 tor czasu 2 arkusze podpowiedzi 130 kafelków przedmiotów 24 figurki postaci 26 kart dokumentów agentów 52 karty lokacji 32 karty reakcji 63 karty misji 10 kart aktywacji 7 kart ściśle tajne 36 żetonów zagrożenia Ponad 100 żetonów pomocniczych 14 kostek do gry

123,00 zł
102,09 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 20,91 zł

48
Układanka rakieta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Układanka rakieta
Plan Toys
Dostępny
2 szt.

Ta niesamowita układanka kryje w sobie całą masę niespodzianek. Uczy malucha rozpoznawania kolorów, kształtów, dopasowywania poszczególnych elementów tak, aby powstała bryła rakiety. Zwieńczeniem dzieła jest astronauta, który będzie rakietą sterował. Zestaw składa się z 11 kolorowych części wraz z 5 różnymi kształtami.

125,00 zł
108,75 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 16,25 zł

49
Miłość w czasach zagłady - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość w czasach zagłady
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.05

Jak daleko posunie się matka, by ratować swoje dzieci? Do czego jest zdolna córka, by pomścić ojca? Czy głęboka, pokonująca wszystkie przeszkody miłość może przetrwać pokolenia i zabliźnić stare rany? Kiedy Elisabeth Malpran, chcąc ratować rodzinę, wiąże się z SS Obersturmbannführerem Albrechtem Brunnmannem, nie wie jeszcze, że zawiera pakt z diabłem? Pakt, który położy się cieniem na życiu jej córki. Młoda amerykanka Felicity poszukując w Rzymie matki, odkrywa mroczną historię swojej rodziny. Aby ją wyjaśnić, musi się cofnąć do najbardziej ponurego rozdziału dwudziestowiecznej historii i poznać dramatyczne losy swojej prababki – słynnej śpiewaczki operowej Elisabeth Malpran i jej córki Deborah. Splot miłości, winy i pojednania zniszczył obie kobiety i przez pokolenia rzucił cień także na życie Felicity.

40,00 zł
32,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

50
Portugalski w podróży 3 w 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Portugalski w podróży 3 w 1
Dostępny
14 szt.

Książeczka z niezbędnymi w podróży zwrotami Nagrania umożliwiające naukę poprawnej wymowy Karty do nauki słownictwa ułatwiające zapamiętywanie nowych zwrotów

19,99 zł
13,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

51
Hiszpański w podróży 3 w 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hiszpański w podróży 3 w 1
Dostępny
3 szt.

Książeczka z niezbędnymi w podróży zwrotami Nagrania umożliwiające naukę poprawnej wymowy Karty do nauki słownictwa ułatwiające zapamiętywanie nowych zwrotów

19,99 zł
13,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

52
Gejzeryk i czwarta wojna punicka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gejzeryk i czwarta wojna punicka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.29

Marek Wilczyński ur. w Krakowie w 1959 r. studia na Uniwersytecie Jagiellońskim ukończył w 1982 r., stopień doktora (1991 r.) i doktora habilitowanego (2001 r.) uzyskał pracując w obecnym Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. W roku 2013 otrzymał tytuł profesora nauk humanistycznych. Najważniejsze publikacje to Zagraniczna i wewnętrzna polityka afrykańskiego państwa Wandalów, Wydawnictwo Naukowe WSP, Kraków 1994, Germanie w służbie zachodniorzymskiej w V w. n.e. Studium historyczno-prosopograficzne, Wydawnictwo Naukowe Akademii Pedagogicznej, Kraków 2001, Królestwo Swebów – regnum in extremitate mundi., Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Pedagogicznego, Kraków 2011. Jest historykiem zajmującym się historią świata starożytnego, ze szczególnym zainteresowaniem śledzącym epokę przejścia od epoki starożytnej do średniowiecznej, dzieje późnego Cesarstwa Rzymskiego, wydarzenia Wielkiej Wędrówki Ludów i prahistorię oraz wczesną historię plemion germańskich. W swoich badaniach sięga po źródła pisane, ikonograficzne, archeologiczne i numizmatyczne pochodzące z wieków od IV do VII/VIII. Okres zamknięty tymi wiekami uważa za czas ewolucyjnego przechodzenia od starożytności do średniowiecza i jest zdecydowanie przeciwny wyznaczaniu konkretnych dat końca starożytności (takich jak np. słynny 476 r.). W wielu publikacjach stara się ukazać proces przejmowania przez Barbarzyńców wzorów administracyjnych i struktur rzymskich i przez Rzymian elementów „barbarzyńskiej” polityki, mentalności i sztuki militarnej, czyli, (jak mówi w tytule jednego ze swych artykułów) ustalić ile Gotii, a ile Romanii było w późnym imperium rzymskich i królestwach germańskich powstałych na jego terytorium.

55,00 zł
42,35 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,65 zł

53
Zwodnicza miłość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwodnicza miłość
Dostępny
28 szt.

Ostatnimi czasy Felicity nie może pozbyć się wątpliwości. Jej mąż, Quinn – najżyczliwszy człowiek, jakiego zna – kocha jej małe dziwactwa bardziej niż Felicity czuje, że na to zasługuje. Jednak nagle dziewczyna nabiera przekonania, że coś jest nie tak. Wtem doświadcza czegoś niesamowitego: czuje w powietrzu zapach perfum, który budzi w niej długo uśpione wspomnienia. Później zdarza się to jeszcze kilka razy – powraca echo minionych dni i widmo mężczyzny, którego Felicity nie widziała od dziesięciu lat. Echo niesie też wspomnienie uczucia głębokiej, wyjątkowej miłości… Przepełniona emocjami Felicity stara się oprzeć wizji przeszłości, która stopniowo przejmuje nad nią kontrolę. A jeśli coś jest naprawdę nie tak, jak powinno? Co jeżeli umysł spłatał figla jej sercu? Któremu z nich Ty byś zaufała?

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

54
Amazing walks in Wrocław - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amazing walks in Wrocław
Dostępny
3 szt.

Książka to angielska wersja znakomitego przewodnika Spacerownik Wrocławski 2 wydanego przez Agorę w ubiegłym roku. Spacerownik w oryginalny i atrakcyjny sposób przedstawia miasto z perspektywy 10 tematycznych tras, pozwalając czynnie zaangażować się w poznawanie stolicy Dolnego Śląska. Książka Beaty Maciejewskiej, wrocławskiej dziennikarki i publicystki, która na łamach lokalnego wydania Gazety Wyborczej zajmuje się popularyzacją historii Wrocławia, zajęła pierwsze miejsce w kategorii Przewodniki podczas XXIV Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej Tour Salon '2015. Wersja angielska poszerzona została o kilka zdjęć oraz opisów nowych atrakcji turystycznych Wrocławia. Wrocław is full of adventure. Steven Spielberg used Wrocław to recreate 1950’s Berlin in his oscar-winning film, Bridge of Spies. „We had a blast in Wrocław and we will surely be back” – declared the director in the guest book of the trendy, Monopol Hotel. Wrocław is inspiring. Tom Hanks was delighted with Wrocław and its seasonal Christmas market and said that he would love to spend more time here. Wrocław is a place for keeping up appearances. Winston Churchill was invited to Wrocław in 1906 to watch manoeuvres of the German army in Silesia. Word has it that he was highly worried about what to wear for the occasion. He arrived in the city with a leopard skin parade uniform of the Queen's Royal Hussars and a hat feathering of the Duke of Marlborough. Wrocław has many attractions. Giacomo Casanova, the famous master of seduction, was himself seduced by the city. He fell in love here with a pretty, „demoissele”. Wrocław is waiting for you. Take a stroll around and let the city amaze you. The walk could be the beginning of a beautiful friendship, but perhaps much more.

40,00 zł
30,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

55
Saison 4. Ćwiczenia + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saison 4. Ćwiczenia + CD
Dostępny
27 szt.

+ de 300 activités de lexique, grammaire et phonétique * Toute la conjugaison. * Des bilans pour s'évaluer. * CD audio inclus.

69,60 zł
65,42 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 4,18 zł

56
Niemiecki w podróży 3 w 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemiecki w podróży 3 w 1
Dostępny
3 szt.

Książeczka z niezbędnymi w podróży zwrotami Nagrania umożliwiające naukę poprawnej wymowy Karty do nauki słownictwa ułatwiające zapamiętywanie nowych zwrotów

19,99 zł
13,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

57
Włoski w podróży 3 w 1 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Włoski w podróży 3 w 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.31

Książeczka z niezbędnymi w podróży zwrotami Nagrania umożliwiające naukę poprawnej wymowy Karty do nauki słownictwa ułatwiające zapamiętywanie nowych zwrotów

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

58
Trampolina czterolatka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trampolina czterolatka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Trampolina czterolatka to kolejne wydanie z lubianej przez dzieci i nauczycieli przedszkolnej serii dydaktycznej. Innowacyjny pakiet dla przedszkolaków zawiera komplet materiałów, które pozwalają dziecku kontynuować wyjątkową podróż i odkrywać tajemnice otaczającego je świata. W tej wyjątkowej drodze przedszkolakom towarzyszy Trampolinek, a zabawa podczas nauki nie ma końca. Nowatorski program dydaktyczny, który wdraża Trampolina czterolatka: • umożliwia wszechstronny, wielozmysłowy rozwój dziecka, • inspiruje przedszkolaka do samodzielnego odkrywania świata i rozwijania pasji, • jest w pełni dopasowany do możliwości i zainteresowań 4-latków, • podąża ścieżką interdyscyplinarną, łącząc wiedzę z wielu dziedzin w ramach angażujących kart pracy. Pakiet dla przedszkolaków Trampolina czterolatka zawiera: • 3-częściowy zestaw angażujących kart pracy – nakierowanych na rozbudzanie ciekawości świata i kreatywności, w trosce o wsparcie rozwoju mowy, umiejętności grafomotorycznych, społeczno-emocjonalny oraz artystyczny, • Kącik artysty – z inspirującymi zadaniami manualno-plastycznymi. Serię można rozszerzyć również o wydania z cyklu „Trampolina +”, które zawierają dodatkowe ćwiczenia nakierowane na rozwijanie konkretnych zdolności przedszkolaków. Trampolina czterolatka uwzględnia zarówno potrzeby dzieci kontynuujących naukę w przedszkolu, jak i rozpoczynających swoją przygodę. To kompletny zestaw materiałów, wzbogacony o pomoce dydaktyczne dla nauczyciela. Sprawi, że wychowanie przedszkolne będzie niezapomnianą przygodą nie tylko dla dziecka.

106,50 zł
95,85 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,65 zł

59
Trampolina trzylatka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trampolina trzylatka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.23

Trzylatek dopiero rozpoczyna swoją przygodę w przedszkolu albo już ją kontynuuje. Trampolina trzylatka to druga publikacja z kompletnej serii dydaktycznej nastawionej na wszechstronne wychowanie przedszkolne. Została przygotowana tak, aby zainspirować dziecko i zapewnić mu wszechstronny rozwój niezbędnych kompetencji. Koncentruje się na: • wsparciu rozwoju mowy, • wzmacnianiu zdolności manualnych, • rozwijaniu kompetencji społeczno-emocjonalnych dziecka, • wsparciu myślenia przyczynowo-skutkowego, • „zarażaniu” przedszkolaka pasją do poznawania świata. To kompletny pakiet dla przedszkolaków w wieku 3 lat, który zawiera szeroką gamę inspirujących, interdyscyplinarnych ćwiczeń. Są one dostosowane do etapu rozwoju dziecka i pozwalają mu wyruszyć w prawdziwą przygodę. Teczka Trampolina trzylatka zawiera: • 2-częściowy zestaw kreatywnych kart pracy, które wspomagają rozwój grafomotoryczny, manualny, a przede wszystkim rozbudzają ciekawość świata. Karty są perforowane, więc mogą być wyrywane z książeczki zgodnie z pomysłem nauczyciela; • Kącik artysty – zestaw zadań manualno-artystycznych o różnym charakterze. Serię można uzupełnić również, sięgając po wydawnictwa rozszerzające – „Trampolina +”. W zestawie znajdują się także materiały dydaktyczne wspomagające w pracy nauczyciela – w tym bank pomysłów z dodatkowymi grami i zabawami, nagrania materiałów audio oraz program wychowania przedszkolnego. Wszechstronny pakiet przypadnie do gustu zarówno samym młodszym przedszkolakom, jak i ich nauczycielom.

94,80 zł
85,32 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,48 zł

60
Kraj bez kapelusza / Witajcie, powracające widma - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraj bez kapelusza / Witajcie, powracające widma
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.23

Czy to prawda, że stary prezydent powołał armię zombi, żeby stawić czoło armii amerykańskiej? W wierzeniach Haitańczyków kraj bez kapelusza jest miejscem, w które odchodzą dusze zmarłych. Powieść Dany’ego Laferriere’a to literacka podróż po Haiti – tym rzeczywistym i tym wyobrażonym. Narrator, pisarz, który powraca do kraju po dwudziestu latach emigracji, musi na nowo odnaleźć się w niegdyś dobrze sobie znanym świecie. Nie chodzi tu jednak tylko o nostalgiczny powrót do przeszłości. Bohater przyjeżdża z konkretną misją: chce napisać reportaż z zaświatów. A że w kraju wudu wszystko jest możliwe, trafia na trop armii zombi, która grasuje w miasteczku Bombardopolis… Kraj bez kapelusza to wybuchowa mieszanka stylów i gatunków: literackiego reportażu, autobiografii, powieści satyrycznej i mitu. Nuty nostalgii przeplatają się tu z ironią i pastiszem, a pozornie lekka forma skrywa poważne polityczne i metafizyczne wątki. Laferriere ma własny, rozpoznawalny ton, który czyni zeń jednego z najważniejszych współczesnych pisarzy haitańskich. Gdzie i kiedy toczy się akcja powieści togijskiego autora? Tego dokładnie nie wiadomo; prawdopodobnie w jakimś afrykańskim kraju przypominającym Rwandę czy Sudan. Z pewnością zaś dziesięć lat po bratobójczej walce. Gdzieś na linii demarkacyjnej oddzielającej życie od śmierci, dobro od zła. Duchy przeszłości nawiedzające świat żywych nie pozwalają zapomnieć o wojennej traumie. Powracający po latach nie mogą odnaleźć się w świecie, w którym kiedyś przeżywali chwile uniesień. Wszystko uległo zmianie i wszystko jest w przebudowie. Nie ma tu już miejsca na gorycz i ból. Obowiązuje ideologia pojednania. Kraj stał się terenem nowych eksploracji i ekonomicznych podbojów. W tej scenerii narrator powieści próbuje odnaleźć dawnych przyjaciół z trupy teatralnej. Było ich trzech, a zostało… W poetyckiej, wizyjnej powieści Efoui stawia pytania o sens i możliwość życia w świecie, w którym doszło do bankructwa wszelkich wartości. Gdzie szukać ratunku, ukojenia, nadziei? W zapomnieniu? W pokusie odwetu? A może w cynizmie i pełnym sarkazmu dystansie wobec innych?

39,00 zł
28,86 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,14 zł

61
Album Adrenalyn XL UEFA EURO 2016 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Album Adrenalyn XL UEFA EURO 2016
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Album kolekcjonerski do gry karcianej Adrenalyn XL UEFA EURO 2016.

25,00 zł
22,25 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,75 zł

62
Bulinka, czyli niewielka księga przysłów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bulinka, czyli niewielka księga przysłów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.14

Czy to prawda, że psy i koty się nie lubią? Dlaczego trzeba pytać, żeby nie błądzić? Kiedy poznaje się prawdziwych przyjaciół? Na te i wiele innych pytań próbuje znaleźć odpowiedzi Bulinka - psia piłeczka, która jest bardzo mądra, chociaż ludzie o tym nie wiedzą. Ludzie są dziwni i tylu rzeczy nie rozumieją, więc Bulinka nie wie, czy przyznać się, co naprawdę potrafi! Kacperek, jego Mama, Tata i Babcia Bula są bardzo fajni, chociaż to też ludzie - może kiedyś im powie? Najfajniejszy jest Bąbelek. No ale wiadomo, to przecież pies! Piesek Bulinki. To dzięki niemu rozwiązała wiele tajemniczych zagadek zwanych PRZYSŁOWIAMI. Bulinka bardzo chętnie podzieli się swoją nową wiedzą z wszystkimi dziećmi. Chociaż jej zdaniem dorosłym też się przyda! Dorośli czasem nie rozumieją najbardziej oczywistych rzeczy! Więc warto, żeby się dowiedzieli! Iwonna Łękawa-Kaczanowska - dziennikarka telewizyjna, autorka wielu programów o filmie dla dorosłych widzów, m.in. cykli ?Zbliżenia?, ?Kinoteka Polska?, ?HollyŁódzki Gwiazdozbiór?, ?Filmmufka?, a także wielu cyklicznych programów o filmie dla dzieci, m.in. ?Klatka po klatce?, ?Klapsik?, ?Abecadło kina?. Matka dwóch dorosłych już synów : Filipa i Wiktora. Nareszcie!... Babcia. ?Bulinka? jest debiutem książkowym dla dzieci.

34,00 zł
30,26 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,74 zł

63
Skarbonka pies zlizujący monety, karmelowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarbonka pies zlizujący monety, karmelowy
Leantoys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.22

Wesoły piesek jest bardzo głodny i marzy o jedzeniu. Nie może powstrzymać się przed zjedzeniem czegokolwiek, co wpadnie do jego miseczki. Wrzuć tam monetę i obserwuj, jak wpada w szaleństwo jedzenia, zachłannie szukając smakołyku. Ta oryginalna, interaktywna skarbonka jest niespotykanie ciekawa. Ruchomy piesek pomoże zrozumieć dziecku, że oszczędzanie pieniędzy jest bardzo istotne i posiada same zalety — a z wykorzystaniem prezentowanej skarbonki jest bardzo widowiskowe i zabawne. Ta rewelacyjna skarbonka składa się z dużej skrzyni, będącej pojemnikiem na pieniądze dziecka, ruchomej miski z otworem na monetę i energicznego psa, który porusza oczkami, uszkami, językiem i ogonem, generując przy tym dźwięki. Beżowa skrzynka ozdobiona jest napisem „Choken-Bako” oraz czterema obrazkami, natomiast piesek siedzący na jej pokrywie ma jasnoróżowy język, czerwony nos i piękne, karmelowe umaszczenie. W dolnej części zabawki znajduje się miejsce na dwie baterie 1,5 V AA, które są konieczne do uruchomienia pieska, oraz przełącznik ON/OFF. Z przodu skrzynki umieszczona jest pokrywka, ułatwiająca opróżnienie skarbonki i wydanie oszczędności na marzenie dziecka. Zabawka przeznaczona jest dla wszystkich dzieci powyżej 6 roku życia, zapakowana jest w kartonowe pudełko z witrynką. Skarbonka-piesek jest doskonałym połączeniem nowoczesnego wzornictwa z wielofunkcyjnością. Piesek nie tylko przechowa pieniądze dziecka, ale będzie świetnie prezentować się na jego biurku lub w pokoju, zachęcając do wrzucenia kolejnej monety. Wymiary skarbonki: • cała skarbonka: 15.0 x 8.0 x 16.5 cm • skrzynia: 15.0 x 8.0 x 6.5 cm • pies: 13.0 x 5.0 x 12.0 cm Wymiary opakowania: 20.0 x 18.0 x 8.5 cm

36,99 zł
Powiadomienie
64
Poradnik tokarza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poradnik tokarza
Dostępny
62 szt.

Poradnik zawiera wiedzę niezbędną tokarzowi do wykonywania pracy na tokarkach oraz półautomatach i automatach tokarskich, a więc: podstawy tokarstwa (tolerancje, pasowania, strukturę geometryczną powierzchni, charakterystykę procesu toczenia), wiadomości o budowie tokarek i ich eksploatacji, nożach tokarskich, ich wykonywaniu, zamocowaniu i ostrzeniu, doborze parametrów skrawania, wyposażeniu tokarek (uchwytach obróbkowych, narzędziowych i przyrządach tokarskich) oraz pomiarach przy toczeniu. Opisano w nim również podstawowe prace wykonywane na tokarkach, takie jak toczenie zewnętrznych powierzchni cylindrycznych, stożków i wałków mimośrodowych, toczenie kształtowe, obróbkę otworów i gwintów, przecinanie, zataczanie, radełkowanie oraz zwijanie sprężyn, a także szlifowanie, dogładzanie i docieranie. Podano przegląd tokarek, budowę półautomatów i automatów tokarskich oraz zasady sterowania programowego. Omówiono też organizację i bezpieczeństwo pracy tokarza. Na końcu zamieszczono tablice matematyczne. Poradnik jest przeznaczony dla tokarzy oraz nauczycieli i uczniów zawodowych i średnich szkół technicznych o kierunku mechanicznym.

99,00 zł
87,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,88 zł

65
Travelbook. Słowacja północna, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Travelbook. Słowacja północna, wydanie 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

Słowacja to kraj bliski i zdawać by się mogło, że dobrze nam znany. Nic bardziej mylnego! Kto wie, że na Słowacji znajduje się jedyny karpacki gejzer? Kto poznał wszystkie oszałamiająco piękne jaskinie, wpisane na listę UNESCO? Kto widział drewniane kościoły tak obszerne, że mogą pomieścić tysiące wiernych? To wszystko i jeszcze więcej atrakcji, fascynujących zabytków i spektakularnych dzieł przyrody znajdziemy właśnie na Słowacji! Góry i jaskinie Zamki i zamczyska Miasta i miasteczka Kościoły i cerkwie Skanseny i muzea Travelbook to Twój niezastąpiony towarzysz podróży. Wskaże Ci najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionów i miast, a sprawdzone informacje praktyczne umożliwią staranne zaplanowanie podróży. Przewodnik wspaniale uzupełniają czytelne mapy, świetne zdjęcia i liczne ramki z ciekawostkami. Wszystko to w połączeniu z poręcznym formatem i atrakcyjną szatą graficzną sprawia, że Travelbook to najlepszy wybór dla ciekawych świata.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

66
Travelbook. Gran Canaria, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Travelbook. Gran Canaria, wydanie 2
Dostępny
9 szt.

Gran Canaria – nietrudno ulec urokowi wyspy, od której pochodzi nazwa całego archipelagu. Jest na niej tak wiele atrakcji, że każdego uwiedzie czymś innym. Jednych oczaruje niezwykłymi krajobrazami, innych pięknymi plażami, jeszcze innych ekscytującymi wycieczkami po wulkanicznym masywie górskim. W ciągu jednego dnia można spacerować ponad chmurami i zachwycać się podwodnym życiem, obserwować delfiny i wziąć udział w ulicznej fieście. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na wakacyjny odpoczynek! „Travelbook” to Twój niezastąpiony towarzysz podróży. Wskaże najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami, i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionów i miast, a sprawdzone informacje praktyczne umożliwią staranne zaplanowanie podróży. Przewodnik wspaniale uzupełniają czytelne mapy, świetne zdjęcia i liczne ramki z ciekawostkami. Wszystko to w połączeniu z poręcznym formatem i atrakcyjną szatą graficzną sprawia, że „Travelbook” to najlepszy wybór dla ciekawych świata.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

67
Travelbook. Fuerteventura, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Travelbook. Fuerteventura, wydanie 2
Dostępny
13 szt.

Fuerteventura, położona zaledwie 100 km od wybrzeży Afryki, jest najbardziej dziewiczą pośród Wysp Kanaryjskich. Jak magnes przyciąga spragnionych słońca i kąpieli morskich, a dzięki sprzyjającym wiatrom jest także rajem dla żeglarzy i surferów. Słynie z urzekających plaż i białych wiatraków, trwale wpisanych w jej krajobraz. Po dniu spędzonym na plażowaniu warto skorzystać z gościny rybackich osad i znaleźć chwilę wytchnienia wśród kwiatów hibiskusa i aloesu. Wakacje na Fuerteventurze to kwintesencja letniego wypoczynku! Travelbook to Twój niezastąpiony towarzysz podróży. Wskaże najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami, i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionów i miast, a sprawdzone informacje praktyczne umożliwią staranne zaplanowanie podróży. Przewodnik wspaniale uzupełniają czytelne mapy, świetne zdjęcia i liczne ramki z ciekawostkami. Wszystko to w połączeniu z poręcznym formatem i atrakcyjną szatą graficzną sprawia, że Travelbook to najlepszy wybór dla ciekawych świata

25,85 zł
18,99 zł

Rabat 26,5%
oszczędzasz 6,86 zł

68
Ciekawi świata 4. Język polski. Podręcznik. Część 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawi świata 4. Język polski. Podręcznik. Część 2
Dostępny
2 szt.

Podręcznik przeznaczony do kształcenia ogólnego do nauczania języka polskiego na poziomie klasy 4 szkoły podstawowej. Co wyróżnia tę serię? • dynamizm, • atrakcyjne elementy graficzne, • nowoczesna forma, • ćwiczenia zachęcające do współpracy, aktywności i kreatywności.

37,54 zł
33,79 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,75 zł

69
Hello. Starter. Język angielski dla przedszkolaków. Karty pracy. Interaktywne ćwiczenia. Piosenki i wierszyki + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hello. Starter. Język angielski dla przedszkolaków. Karty pracy. Inter...
Dostępny
64 szt.

Hello! Starter. Język angielski dla przedszkolaków – nauka angielskiego dla 5- i 6-latków. Poznaj kangura Skipa, który jest bohaterem książki do języka angielskiego dla przedszkolaków – Hello! Starter. Wspólnie z nim 5- i 6-latki wyruszają do świata nowych, przydatnych słówek – z myślą o przygotowaniu do nauki j. angielskiego w szkole podstawowej. Hello! Starter. Język angielski dla przedszkolaków to publikacja, która: • pozwala 5- i 6-latkom poznać podstawy języka angielskiego i przygotować się do nauki w szkole, • inspiruje do zagłębienia się w świat języka angielskiego – zachwyca bogactwem ilustracji i ciekawymi historiami obrazkowymi, • ma bardzo jasny podział - każda lewa strona zawiera prezentację materiału, a prawa – angażujące karty pracy, • jest podzielona na 5 ciekawych rozdziałów, uzupełnionych o materiały dodatkowe, takie jak „Festivals” oraz „Stories”, • jest połączona z materiałami interaktywnymi – w zestawie znajdują się płyta z ćwiczeniami oraz CD z nagraniami piosenek. Korzystając z programu Kids! Starter, dziecko poznaje słownictwo z trzech najważniejszych obszarów: • ja (imię, upodobania, codzienne czynności, moje ciało), • mój dom rodzinny (członkowie rodziny, zabawki, ubiór, odżywianie się, święta), • mój świat (liczby, kolory, zwierzęta, części ciała, baśnie). Dzięki temu zaczyna rozumieć komunikaty w języku angielskim i zyskuje solidną podstawę do dalszej nauki. W serii dostępna jest również książka dla nauczyciela – ze scenariuszami lekcji oraz dodatkowymi materiałami dydaktycznymi.

69,00 zł
62,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

70
Saison 4. Podręcznik + CD + DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saison 4. Podręcznik + CD + DVD
Dostępny
30 szt.

Atrakcyjny podręcznik dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych rozpoczynających naukę języka francuskiego. Autorzy wykorzystali przy pracy nad nowym podręcznikiem mocne strony Latitudes. Seria zawiera 4 części na poziomach od A1 do B2. Na każdym poziomie seria składa się z podręcznika z płytami CD i DVD, zeszytu ćwiczeń z płytą CD oraz przewodnika metodycznego, który jest nieodpłatnie dostępny on-line. Przygotowano również materiały do wykorzystania z tablicą interaktywną oraz wersję na tablety. Oprócz tego można skorzystać z dodatkowych materiałów zamieszczonych w Internecie oraz aplikacji na tablety i smartfony, co umożliwia samodzielną naukę języka. Do podręcznika dołączone są płyty CD i DVD.

115,90 zł
108,95 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 6,95 zł

71
Społeczna odpowiedzialność banków w kontekście walutowych kredytów hipotecznych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Społeczna odpowiedzialność banków w kontekście walutowych kredytów hip...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.18

Banki stanowią specyficzną grupę podmiotów gospodarczych. Często zwraca się uwagę, że są one jednocześnie przedsiębiorstwami i instytucjami zaufania publicznego. Rodzi to większe oczekiwania - od banków oczekuje się wyższego poziomu społecznej odpowiedzialności niż wobec ?zwykłych" przedsiębiorstw. Pojawia się zatem pytanie, czy podmioty sektora bankowego są skłonne brać na siebie taką odpowiedzialność. Czytelnik z książki dowie się: ? czym jest społeczna odpowiedzialność biznesu, ? jaki poziom społecznej odpowiedzialności reprezentują działające w Polsce banki komercyjne, ? jakie są najlepsze praktyki banków w zakresie społecznej odpowiedzialności, ? czy banki udzielające walutowych kredytów hipotecznych postępowały w sposób społecznie odpowiedzialny?

55,00 zł
44,55 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 10,45 zł

72
Plecak szkolny Littlest Pet Shop - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak szkolny Littlest Pet Shop
Starpak
Niedostępny
Brak

Wygodny plecak szkolny. Plecy i szelki wyściełane gąbką zapewniają komfort użytkowania. Obszerna komora zamykana na zamek 2 kieszenie ze ściągaczem ? idealne na napój. Dodatkowa bardzo obszerna przednia, zapinana kieszeń. Elementy odblaskowe dla bezpieczeństwa dziecka.

96,93 zł
92,08 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,85 zł

73
Plecak mini. Littlest Pet Shop - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak mini. Littlest Pet Shop
Euro-Trade
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.04

Mini-plecak, idealny na wycieczki dla przedszkolaka i pierwszaka. 1 komora i dodatkowa 1 kieszeń, wygodne ucho. Komora i kieszeń zamykana zamkiem błyskawicznym. Żywe kolory i oryginalne zdobienie z wykorzystaniem ulubionych dziecięcych bajek.

44,40 zł
42,18 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,22 zł

74
Modele inwestycyjne. Zbiór przykładów i zadań - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modele inwestycyjne. Zbiór przykładów i zadań
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.11

Aktywność inwestycyjna, nie tylko na rynku finansowym, jest zbiorem rozważanych i podejmowanych decyzji oraz oczekiwaniem na ich finansowe rezultaty. Dlatego też powstaje potrzeba dobrego rozumienia tych zagadnień oraz praktycznej umiejętności ich zastosowania. Książka jest próbą odpowiedzi na strategiczne wezwania, jakie stoją przed inwestorem na rynku kapitałowym. Pozycja ta ma praktyczny charakter i - wraz z wydaną w 2014 roku nakładem Wydawnictwa Beck monografią pt. Modele inwestycyjne autorstwa trzech spośród autorów niniejszego zbioru zadań - stanowi zwartą merytoryczną całość. Umiejętność rozwiązywania zadań o zróżnicowanych stopniu trudności autorzy traktują jako formę weryfikacji dobrego rozumienia przedmiotowych zagadnień. Prezentowane w niniejszym zbiorze przykłady i zadania mogą być potraktowane jako metodyczny fundament tworzenia zbioru alternatyw inwestycyjnych, natomiast zadania można uznać za myślowe substytuty inwestycyjnych możliwości, a umiejętność ich rozwiązywania może być zapowiedzią skuteczności w rzeczywistych decyzjach inwestycyjnych. Zespół Autorów to pracownicy (prof. UE dr hab. Krystian Pera, dr Monika Foltyn-Zarychta oraz dr Rafał Buła) oraz doktoranci (dr Damian Mitrenga, mgr Marta Celej) Katedry Inwestycji i Nieruchomości, Wydział Finansów i Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Zainteresowania naukowe koncentrują się wokół problematyki inwestycji na rynku finansowym, budowy efektywnych strategii inwestycyjnych oraz modeli inwestycyjnych. Książka stanowi bardzo dobre połączenie teorii inwestowania na rynku finansowym z jej aspektem praktycznym. Może być więc cennym podręcznikiem akademickim, a z drugiej strony dobrym przewodnikiem dla decydentów inwestycyjnych stojących wobec problemów podejmowania trafnych decyzji inwestycyjnych w obszarze rynku finansowego. Dr hab. Anna Górczyńska, prof. UG Katedra Inwestycji i Nieruchomości Wydział Zarządzania UG

49,00 zł
40,67 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,33 zł

75
Plecak freeway youth - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak freeway youth
Starpak
Niedostępny
Brak

Pojemny plecak Freeway - II. Prosty stylowy wzór, wiele kieszonek, ażurowa kieszonka z boku np. na wodę.

64,90 zł
61,66 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,24 zł

76
Plecak szkolny Minnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak szkolny Minnie
Starpak
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.14

Wygodny plecak szkolny. Plecy i szelki wyściełane gąbką zapewniają komfort użytkowania.2 obszerne komory zamykana na zamek 2 kieszenie ze ściągaczem ? idealne na napój. Dodatkowa bardzo obszerna przednia, zapinana kieszeń. Elementy odblaskowe dla bezpieczeństwa dziecka

96,90 zł
92,06 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,84 zł

77
Worek szkolny na ramię. Barbie Spy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Worek szkolny na ramię. Barbie Spy
Euro-Trade
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.20

Worek szkolny nie tylko na buty. Główna komora zaopatrzona w "wywietrzniki" z siatki. Dodatkowo duża kieszeń zapinana zamkiem błyskawicznym. Efektowne zdobienia. System sznurków umożliwia wygodne noszenie worka w dłoni, na ramieniu, a także jak plecak.

7,99 zł
Powiadomienie
78
Plecak mini Animal - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak mini Animal
Euro-Trade
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.10

Mini-plecak, idealny na wycieczki dla przedszkolaka i pierwszaka. 1 komora i dodatkowa 1 kieszeń, wygodne ucho. Komora i kieszeń zamykana zamkiem błyskawicznym. Żywe kolory i oryginalne zdobienie z wykorzystaniem ulubionych dziecięcych bajek.

37,00 zł
35,15 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,85 zł

79
Plecak szkolny Animal - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak szkolny Animal
Euro-Trade
Dostępny
11 szt.

Wygodny plecak szkolny. Plecy i szelki wyściełane gąbką zapewniają komfort użytkowania. Obszerna komora zamykana na zamek 2 kieszenie ze ściągaczem ? idealne na napój. Dodatkowa bardzo obszerna przednia, zapinana kieszeń. Elementy odblaskowe dla bezpieczeństwa dziecka.

33,90 zł
32,21 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,69 zł

80
Piórnik tuba. Wojownicze Żółwie Ninja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik tuba. Wojownicze Żółwie Ninja
Euro-Trade
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.28

Pojemny piórnik zamykany na zamek błyskawiczny. Klasyczny kształt. Możliwe zdobienia (zależnie od modelu): PCV, cekiny, brokat, gumowy nadruk, gumowe zawieszki i in.

9,99 zł
Powiadomienie
Wróć do góry