hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2016.02.09

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 9 lutego 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się O psie, który jeździł koleją (wydanie z opracowaniem i streszczeniem) (Roman Pisarski), na drugim O psie, który jeździł koleją (wydanie z opracowaniem i streszczeniem) (Roman Pisarski). Kolejny produkt to Siostry (Agnieszka Krawczyk) oraz Hej, Jędrek! Kto tu rządzi? (Rafał Skarżycki, Tomasz Lew Leśniak).
1
O psie, który jeździł koleją (wydanie z opracowaniem i streszczeniem) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
O psie, który jeździł koleją (wydanie z opracowaniem i streszczeniem)
Dostępny
26 szt.

Wydanie książki O psie, który jeździł koleją kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach. Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów. Historia o psie, który jeździł koleją wydarzyła się naprawdę. Lampo mieszkał we Włoszech, potrafił podróżować pociągami i dojechać tam, gdzie chciał. Jego losy opisał Roman Pisarski i to dzięki niemu dzieci w Polsce mogą poznać tego wyjątkowego psa. To opowieść o prawdziwej przyjaźni między człowiekiem a zwierzęciem, opowiada o przywiązaniu i poświęceniu. O psie, który jeździł koleją to wzruszająca i pouczająca lektura, która nikogo nie pozostawi obojętnym. Wydanie w twardej oprawie gwarantuje trwałość książki i sprawia, że publikacja doskonale prezentuje się na półce! Książka po raz pierwszy dostępna w wersji z opracowaniem! Serdecznie polecamy!

24,95 zł
13,99 zł

Rabat 43,9%
oszczędzasz 10,96 zł

77 osób kupiło
2
O psie, który jeździł koleją (wydanie z opracowaniem i streszczeniem) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O psie, który jeździł koleją (wydanie z opracowaniem i streszczeniem)
Dostępny
1202 szt.

Wydanie książki O psie, który jeździł koleją kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika – „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach. Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów. Historia o psie, który jeździł koleją wydarzyła się naprawdę. Lampo mieszkał we Włoszech, potrafił podróżować pociągami i dojechać tam, gdzie chciał. Jego losy opisał Roman Pisarski i to dzięki niemu dzieci w Polsce mogą poznać tego wyjątkowego psa. To opowieść o prawdziwej przyjaźni między człowiekiem a zwierzęciem, opowiada o przywiązaniu i poświęceniu. O psie, który jeździł koleją to wzruszająca i pouczająca lektura, która nikogo nie pozostawi obojętnym. Książka po raz pierwszy dostępna w wersji z opracowaniem! Serdecznie polecamy!

22,95 zł
16,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 5,96 zł

12 osób kupiło
3
Siostry - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siostry
Dostępny
403 szt.

Młoda kobieta, Agata Niemirska chce poznać prawdę o swojej przeszłości. Dostaje zawiadomienie o śmierci matki, której nigdy nie znała. Razem z przyrodnią siostrą, Danielą, jedzie więc do Zmysłowa, maleńkiego miasteczka w górach, by znaleźć odpowiedź na pytania, które dręczyły ją całe życie. Nic nie jest jednak tak proste jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Pytania nie mają łatwych odpowiedzi, podobnie jak życie, które nie układa się według naszych planów. W Zmysłowie czeka na Agatę dziewięcioletnia dziewczynka, Tosia, jej druga przyrodnia siostra, o której istnieniu dziewczyna nie miała pojęcia. Kto jest jej ojcem? Dlaczego matka ukrywała jego tożsamość? Miasteczko zatrzyma Agatę i Danielę na dłużej, zmuszając, by nie tylko przyjrzały się przeszłości i jej zagadkom, ale i własnemu życiu. Otoczą ich ludzie – dobrzy, ale też i ci mniej życzliwi, pojawią się wierni przyjaciele, ale i wrogowie. Niemirska zyska oddanych sojuszników – miejscowego weterynarza-dziwaka, Jerzego Wilka i Julię Kovacs – Węgierkę, która związała swój los z Polską. Siostry wpłyną na życie wielu osób, zmieniając ich w zaskakujący sposób. Gdzieś w tle zamajaczy wielkie uczucie. Miłość pomimo wszystko i bez pytań „dlaczego?”. Niech zatem uwiedzie Was magia małego miasteczka w górach, położonego wśród lasów i pachnących kwiatami łąk. Czary codzienności – one odmienią losy sióstr, pozostałych mieszkańców Zmysłowa, a może odmienią i nas…

36,90 zł
26,94 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,96 zł

4 osoby kupiły
4
Hej, Jędrek! Kto tu rządzi? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hej, Jędrek! Kto tu rządzi?
Dostępny
7 szt.

Kto powiedział, że dziesięć lat to najlepszy wiek na przygodę? Jędrek to koleś, z którym nie grozi Wam tylko jedno: nuda! Za to wszystko inne jest bardzo prawdopodobne. Lepiej miejcie się na baczności! „Albo jesteś kimś, albo nikim” – mawia siostra Jędrka, zwana przez niego Wyjcem. Nie żeby była krynicą mądrości, ale, jak to mówią: raz do roku i ślepej kurze trafia się ziarno. Więc może tym razem siorka ma rację? Jest taka dziedzina, w której Jędrek chce być kimś – to futbol. Chłopak jest gotów zrobić naprawdę wiele, by zdobyć opaskę kapitana szkolnej drużyny piłkarskiej… Trzeci tom znakomitej serii, która zachwyci fanów „Dziennika cwaniaczka”! „Szukacie ciekawej i mądrej historii? No to znaleźliście. Jędrek to chłopak z rodzaju tych fajniejszych, ma siostrę z rodzaju tych bardziej upierdliwych i rodziców, którzy są całkiem spoko. Szkoła też wydaje się spoko… do czasu. Zawody w piłce nożnej są tłem dla sensacyjnej akcji z nastoletnimi kibolami i celebrytami, a we wszystko mieszają się media, czyli redakcja szkolnej gazetki. Jędrek będzie musiał zrozumieć, co jest ważne, a co się ważnym tylko wydawało. Powiem po prostu: to się fajnie czyta”. – Rafał Kosik „Seria „Hej, Jędrek!” to strzał w dziesiątkę! I wcale nie mówię tak dlatego, że od lat uwielbiam, jak Rafał Skarżycki pisze, a Tomasz Lew Leśniak rysuje. „Jędrek” jest wciągający, szczerze zabawny, a dodatkowo perfekcyjnie łączy formy literacką i komiksową. A mówiłem już, że uwielbiam, jak Rafał Skarżycki pisze, a Tomasz Lew Leśniak rysuje? Aha…” – Tomasz Samojlik

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

4 osoby kupiły
5
Archetypy i nieświadomość zbiorowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Archetypy i nieświadomość zbiorowa
Dostępny
73 szt.

Archetypy i nieświadomość zbiorowa to centralne pojęcia w koncepcji analitycznej Carla Gustava Junga. Ich genezę można prześledzić do najwcześniejszych jego publikacji, czyli do rozprawy doktorskiej Zur Psychologie und Pathologie sogenannter occulter Phanomene (1902), w której opisał fantazje młodej histeryczki, medium, a w analizie sięgnął do tych źródeł. Pojęcia te zaczęły się pojawiać w wielu późniejszych pracach Junga z wolna krystalizowały się pierwsze definicje, formułowane co i rusz na nowo, aż w końcu ukształtował się stabilny rdzeń teorii (w sensie „poglądu” w pierwotnym znaczeniu tego słowa)” – z Przedmowy.

94,50 zł
66,15 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 28,35 zł

4 osoby kupiły
6
Złamałem trąbę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złamałem trąbę
Dostępny
705 szt.

Leon wszystkim się przejmuje, a Malinka wcale. Świnka jest rozbrykana, a słoń zadaje dużo pytań. Oboje świetnie się ze sobą bawią i bardzo się przyjaźnią. Jak Flip i Flap czy Asterix i Obelix zabawnie się uzupełniają i wzajemnie rozśmieszają. Serię "Świnka Malinka i słoń Leon" polecamy dzieciom, nauczycielom i rodzicom jako propozycję do pierwszej, samodzielnej lektury. Najważniejsza jest zabawa podczas nauki! MO WILLEMS - autor kilkudziesięciu książek dla dzieci, z których wiele gościło na liście bestsellerów dla dzieci "New York Timesa". Zaczynał swoja karierę jako scenarzysta oraz animator "Ulicy Sezamkowej", zdobył wówczas sześć nagród Emmy. Tworzył także filmy dla Cartoon Network oraz Nickelodeon. Zdobył wiele nagród za swoja twórczość dla najmłodszych, m.in.: Theodor Seuss GeiselMedals, Caldecott Honor i Carnegie Medal.

29,90 zł
24,52 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 5,38 zł

3 osoby kupiły
7
Wierszyki na każdą porę roku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wierszyki na każdą porę roku
Dostępny
17 szt.

Babcia Irena zaprasza wszystkie dzieci w podróż po czterech porach roku. Zajrzycie do ogródka Pauliny, pomożecie Oli narysować stokrotki i maki, a także poznacie wzruszające utwory dla mamy i taty.

7,88 zł
5,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 1,89 zł

2 osoby kupiły
8
Pamiątka Chrztu. Krzyżyk + modlitewnik rodzinny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiątka Chrztu. Krzyżyk + modlitewnik rodzinny
Dostępny
8 szt.

Zawiera piękny kolorowy krzyżyk do powieszenia na ścianie oraz mały modlitewnik, który pomoże odnawiać i podtrzymywać zaufanie, że Bóg zawsze troszczy się o Wasze dziecko i całą rodzinę. Wszystko w ozdobnym pudełku.

13,00 zł
9,99 zł

Rabat 23,2%
oszczędzasz 3,01 zł

1 osoba kupiła
9
Klasa 1b. Fajne te okulary - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasa 1b. Fajne te okulary
Dostępny
1 szt.

Oto prawdziwy problem! Oliwka dowiaduje się, że będzie musiała nosić okulary. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że właśnie dostała wymarzoną rolę w przedstawieniu. Czy okulary nie zepsują jej wyglądu? Już i tak Zuzia wytyka jej krótkie, ciemne włosy. Do tej roli bardziej pasują długie, jasne- Oliwka zamartwia się tym, bo nie wie, że komuś podoba się taka, jaka jest, również w okularach. A gdy się dowie - problem pryśnie jak bańka mydlana! Świetna historia nie tylko dla małych okularników.

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
10
Basałyk i Psotka idą do pracy. Część 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Basałyk i Psotka idą do pracy. Część 2
Dostępny
11 szt.

Czy można bawić się pracą? Dzieci to potrafią. Podpatrują dorosłych, podsłuchują dorosłe rozmowy. Druga część serii o zabawie w pracę i przygodach rodzeństwa Basałyka i Psotki. Tym razem bawią się w dom, zakładają galerię sztuki, szukają zaginionego kalosza jako detektywi z wydziału śledczego, a także kręcą program telewizyjny. Na końcu każdego rozdziału przydatny słowniczek najważniejszych pojęć związanych z każdym z zawodów.

34,99 zł
25,54 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

1 osoba kupiła
11
Marysia ubiera się sama - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marysia ubiera się sama
Dostępny
65 szt.

Pora na samodzielność! Pewnego ranka mama Koala musi poświęcić więcej czasu małemu synkowi i prosi Marysię, aby tym razem ubrała się sama. Nie jest to jednak wcale takie łatwe, jak się dziewczynce początkowo wydaje. Na szczęście rezolutna misia jak zwykle może liczyć na pomoc swojego przyjaciela chomika Gryzka. Perypetie Marysi z ubraniami na pewno pomogą najmłodszym czytelnikom w kolejnych krokach ku samodzielności.

6,90 zł
5,99 zł

Rabat 13,2%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
12
Żona - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żona
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.24

Piękna saga opowiadająca o losach kilku rodzin, której akcja dzieje się m.in. w Bengazi, Jerozolimie, Nowym Jorku, Warszawie, Poznaniu, Valetcie i w Londynie. Zanurz się w tej historii, niech otulą cię jej piękne i egzotyczne krajobrazy, niech przemówi wspaniały, wielokulturowy świat XX wieku. Świetnie wykreowani bohaterowie i niespodziewane zwroty akcji sprawią, że długo nie zapomnisz tej opowieści. Karen, odnosząca sukcesy nowojorska prawniczka, niespodziewanie trafia do Libii, kraju dzieciństwa. Tymczasem w Libii narasta terror i bieda, Kadafi zaostrza swoją politykę po opublikowaniu "Zielonej Książki". Czy w nowej rzeczywistości Karen odnajdzie klimat dzieciństwa, kiedy to żyła jak arabska księżniczka? Na domiar złego jej małżeństwo z Andrzejem także przechodzi kryzys. Kobieta musi stawić czoła trudnej sytuacji, w jakiej się znalazła. Teraz, gdy nasz świat zwiera się na styku trzech wielkich religii, libijska saga próbuje dać odpowiedź na nurtujące pytanie - czy możliwe jest życie w zgodzie? Jak daleko można posunąć się w walce o to, w co się wierzy? Na ile kompromisów można sobie pozwolić? A na ile trzeba?

36,90 zł
26,94 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,96 zł

13
Czego najbardziej żałują umierający - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czego najbardziej żałują umierający
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.03

A ty, czego byś żałował przed śmiercią? Nigdy nie jest za późno na zmiany. Po latach niesatysfakcjonującej pracy Bronnie Ware postanowiła odmienić swój los. Znalazła pracę w opiece paliatywnej. Rozmowy z umierającymi zupełnie ją odmieniły. Dzięki nim odnalazła spokój i sens życia. Zrozumiała, że szczęście zależy wyłącznie od nas samych, a nasze wybory mają wpływ na to, czy odejdziemy spełnieni i szczęśliwi. Swoimi doświadczeniami postanowiła podzielić się z innymi. Czego najbardziej żałują umierający to książka, która daje nadzieję, uczy współczucia, pokazuje, jak żyć pełnią życia i osiągnąć wewnętrzną harmonię.

34,99 zł
26,24 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

14
Skąd się wzięło moje nazwisko? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skąd się wzięło moje nazwisko?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.20

Ta historia wydarzyła się pewnego kapryśnego lata w zwyczajnym, cichym miasteczku, leżącym pośród lasów i pól. Jej bohaterami są Tomek i jego rodzina: mama Natalia i tato Bartek. Duży i ważny udział w opisanych wydarzeniach ma także Basia, rówieśniczka Tomka, która mieszka po sąsiedzku; ich szkolny kolega Olo, a także wakacyjny gość, dziadek Antoni. To właściwie od jego przyjazdu rozpoczyna się nasza historia. Podczas letnich wakacji w rozmowach bohaterów pojawia się temat pochodzenia nazwisk, który z wolna zaczyna pochłaniać uwagę Tomka. Setki przykładów, jak powstawały nazwiska używane przez Polaków, prowadzą do zilustrowania trzech głównych źródeł ich pochodzenia. Książka składa się z kilkudziesięciu epizodów, w których każdy opisuje ciekawostki i mechanizmy tworzenia się nazwisk od nazw miejscowych, rzeczowników pospolitych, wreszcie od imion. Grupy epizodów powiązane są wspólnym tematem, na przykład: ciało, czas, dom, droga, góra, kolor, mama, niebo, nauka, praca, rośliny, tata, środowisko, uczucia, wojna, zwierzęta. Problematyka nazewnicza budzi ogromne zainteresowanie społeczne, a jednocześnie przeciętny użytkownik języka ma na jej temat bardzo niewiele do powiedzenia. Mało tego – w powszechnym obiegu komunikacyjnym, łącznie z tym oficjalnym, medialnym, znajdują się zupełnie fałszywe interpretacje onomastyczne, oparte na etymologii ludowej, dostosowujące taką czy inną formę do współczesnej motywacji słowotwórczej. Dlatego z satysfakcją i radością witam książkę "Skąd się wzięło moje nazwisko?",która w przystępny sposób - na tle bardzo interesującej fabuły - odkrywa przed czytelnikiem podstawowe typy nazewnicze funkcjonujące w naszym języku. To zarazem atrakcyjnie podany kawał historii Polski, jej tradycji, kultury i obyczajów, bo związek nazw z tymi obszarami jest przecież oczywisty. Jan Miodek Henryk Martenka – od ponad 12 lat w "Tygodniku Angora" prowadzi jedyną w polskich mediach rubrykę etymologiczną pt. "Poczet nazwisk polskich". Jest autorem dwóch książek na ten temat ("Skąd się wzięło twoje nazwisko?" oraz "Nazwiska od imion"). Również o nazwiskach opowiada w audycji radiowej "Cztery Pory Roku" i wiedzą z tego tematu dzieli się z czytelnikami i słuchaczami Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

28,00 zł
21,00 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,00 zł

15
Zielona Nikola - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zielona Nikola
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.11

Nikola chodzi do II klasy razem z bohaterami, których znacie z książeczki "Przybij piątkę": Pawłem, Bartkiem Wścieklicą, Mikołajem. Kiedy w dniu bez mundurka przychodzi do szkoły w zielonej sukience i zielonych trampkach, w przeciwieństwie do innych dziewczynek, ubranych na różowo, zostaje nazwana Zieloną Nikolą. Nikola lubi się buntować i zawsze ma swoje zdanie. Koleżankom się to nie podoba, więc najpierw robią jej psikusy, ale potem wszyscy zaczynają ją podziwiać i lubić. Ciekawe dlaczego?

16,90 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,2%
oszczędzasz 2,91 zł

16
Dark Elements. Tom 1. Ognisty pocałunek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dark Elements. Tom 1. Ognisty pocałunek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.19

Tom 1 bestsellerowej serii "Dark Elements". Pierwszy pocałunek może być tym ostatnim. Siedemnastoletnia Layla chciałaby być normalna, jednak jej pocałunek zabija wszystko, co posiada duszę. Jako półdemon i półgargulec Layla posiada niespotykane umiejętności. Wychowywana wśród strażników-gargulców - których zadaniem jest polowanie na demony i dbanie o bezpieczeństwo ludzi - Layla próbuje się dopasować, choć oznacza to ukrywanie swojej mrocznej strony przed osobami, które kocha. Zwłaszcza przed Zaynem, zniewalająco przystojnym i całkowicie niedostępnym strażnikiem, w którym jest od zawsze zadurzona. Poznaje Rotha - wytatuowanego, grzesznego, seksownego demona, który twierdzi, że zna wszystkie jej tajemnice. Layla wie, że powinna trzymać się od niego z daleka, choć nie jest przekonana, czy tego chce - zwłaszcza, kiedy cała ta sprawa z całowaniem nie stanowi problemu, ponieważ Roth nie ma duszy. Kiedy Layla odkrywa, że to ona jest powodem pojawienia się brutalnego demona, zaufanie Rothowi nie tylko zaprzepaści jej szansę na związek z Zaynem... ale także naznaczy ją jako zdrajczynię rodziny. Co gorsza, może stać się biletem w jedną stronę do zniszczenia świata.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

17
Ballada o ciotce Matyldzie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ballada o ciotce Matyldzie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Wszystko zaczęło się od tego, że ciotka Matylda postanowiła umrzeć. Joance trudno się pogodzić z tą stratą. Do tego los postawił przed nią jednocześnie tyle wyzwań: macierzyństwo, kłopoty małżeńskie i tajemniczą firmę w spadku. Na szczęście Joanka nie jest sama, ma Olusia i Przemcia, dwóch osiłków o gołębich sercach, i ukochaną ciotkę, która śledzi z nieba poczynania siostrzenicy. Ciepła i pełna humoru książka o sile kobiet, które potrafią walczyć o swoje szczęście. Opowieść o tym, że marzenia się spełniają (nawet jeśli trzeba przez nie wozić się dużym czarnym samochodem z przyciemnianymi szybami) i o tym, że dobro wraca jak bumerang... a zimno zostaje na Spitzbergenie.

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

18
Wybieraj wystarczająco dobrze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybieraj wystarczająco dobrze
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Przeprowadziliśmy się z piekła do piekła, choć wydawało nam się przez chwilę, że jesteśmy w raju. Z epoki niedostatku trafiliśmy do świata nadmiaru. Jak w nim żyć, żeby nie zwariować? Agnieszka Jucewicz, współautorka bestsellerowych książek „Żyj wystarczająco dobrze” i „Kochaj wystarczająco dobrze” wraz ze swoimi rozmówcami pomagają nam przetrwać w świecie, który od narodzin do śmierci każe nam nieustannie wybierać. Wychowanie, związki, praca, polityka, zdrowie, seks, codzienne zakupy – w każdej z tych dziedzin musimy rozpatrywać dziesiątki możliwości, z których każda wydaje się optymalna i każda opatrzona jest równie skutecznym komunikatem reklamowym. Jednak nie musimy poddawać się temu terrorowi, który tak naprawdę coraz mniej ma wspólnego z wolnością wyboru. Jeśli chcemy świadomie wybierać, musimy uwolnić się spod wpływu namolnego marketingu, uzależniającej reklamy, stereotypowego myślenia o karierze i życiowym sukcesie. Jak? Wystarczająco dobrze.

39,99 zł
24,99 zł
Powiadomienie

Rabat 37,5%
oszczędzasz 15,00 zł

19
Żyj według własnych zasad - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żyj według własnych zasad
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.28

Wielu z nas wciąż pamięta lata 60. ubiegłego wieku i ruch hippisowski czy „jak to pięknie nazwaliśmy” epokę dzieci kwiatów. Obecnie, w nowym pokoleniu narasta potrzeba, by zmierzyć się z przestarzałymi strukturami, zbuntować przeciwko brutalnym realiom gospodarczo-politycznym narzuconym przez korporacje, przywrócić znaczenie słowu „wolność”. Każdy buntownik sprzeciwiający się systemowi powinien mieć w sobie świadomość tego, z czym walczy. Trzeba być dobrym obserwatorem, próbować rozumieć rzeczywistość, aby wypracować skuteczne metody podążania w kierunku nowej wizji świata, opartej na miłości i poszanowaniu wartości ludzkich. Buntownik bowiem nie przynależy do żadnego z istniejących systemów – religijnych, społecznych, politycznych. Żyje według własnych zasad. „Bunt jest czymś indywidualnym, bez przemocy, pokojowym. Wypływa z miłości. Nie jest nastawiony przeciwko czemukolwiek. Koncentruje się na wspieraniu tego, co jest dobre”. – OSHO „Ludzie mogą osiągnąć poczucie szczęścia tylko w jeden sposób: pozostając w zgodzie z samymi sobą. Wtedy poczucie szczęścia, jak wiosna, zaczyna rozkwitać. Stają się pełni życia, sami będąc radosnymi, przynoszą radość wszystkim wkoło. Są jak muzyka, są jak taniec”. – OSHO

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

20
Paliwo dla Życia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paliwo dla Życia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.29

Zdrowe od żywianie nie musi wiązać się z wyrzeczeniami. Bear udowadnia, że nawet pizza, ciasta czy burgery mogą być superzdrowe, a przy tym megasmaczne! Grylls poleca zdrową , naturalną i smaczną żywność, bez dodatku glutenu, nabiału i rafinowanego cukru. Dzięki niej poprawisz swoje samopoczucie, zyskasz więcej sił i energii.

19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

21
Zaśnij ze mną - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaśnij ze mną
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.06

Interaktywna książka kartonikowa dla najmłodszych. Waszym zadaniem jest... położenie książki spać. Musicie więc dopilnować czy książka umyła już zęby, czy zrobiła siusiu, opowiedzieć jej bajkę, zaśpiewać kołysankę, okryć kocykiem i w końcu dać słodkiego buziaka na dobranoc... Czy książka w waszych rękach pójdzie chętnie spać? Czy będziecie umieć utulić ją do snu? "Zaśnij ze mną" nie tylko aktywnie wciąga czytelników do lektury, ale też oswaja najmłodszych z zasypianiem, stawiając ich w roli rodzica sprawującego opiekę nad książką. Wydanie kartonikowe (board book) - wszystkie strony z twardego kartonu.

26,90 zł
22,06 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 4,84 zł

22
Witaj wiosno - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Witaj wiosno
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.01

"Witamy w rozkwitającej wiosennej krainie. Pełno tu pisanek, kurczaków, zajączków i zabawy. Dzięki zadaniom wyczarujesz z papieru wspaniałe dekoracje wiosenne: zawieszki z motylkami na okno, dekoracje na wielkanocny stół, kartki świąteczne i wiele innych. Do tego zadania na spostrzegawczość, labirynty, naklejki i wspaniałe papiery. Seria edukacyjna dla dzieci w wieku 4-6 lat: -rozwija umiejętność myślenia i kojarzenia, -ćwiczy spostrzegawczość i kreatywność, -pomaga w nauce liczenia i pisania, -sprawia, że Święta Wielkanocne i wiosna płyną w atmosferze dobrej zabawy.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

23
Żydzi w Grudziądzu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żydzi w Grudziądzu
Dostępny
11 szt.

Prezentowana praca przedstawia dzieje Żydowskiej Gminy Wyznaniowej w Grudziądzu, począwszy od okresu zaborów po okres powojenny. To zabarwiony nostalgią obraz przedwojennego żydowskiego Grudziądza, który zniknął bezpowrotnie. Mimo że społeczność izraelicka była tu niewielka, stanowiła przez dwa stulecia jeden z istotnych elementów krajobrazu społecznego miasta. Żydzi je współtworzyli, wpisując się w jego przestrzeń i koloryt ważnymi dla izraelickiej kultury i tożsamości miejscami: synagogą, mykwą, cmentarzem i sierocińcem Lachmanna. Z Grudziądzem związane są znane postaci pochodzenia żydowskiego: Joseph Herzfeld i Carl Victorius, założyciele Odlewni Żelaza i Emalierni, Samuel Halperin, pionier przemysłu gumowego w Polsce, Lisamaria Meirowsky, doktor medycyny, zamordowana w Oświęcimiu, dr Erwin Levy, uznany w świecie nauki psychiatra, oraz Sigmund Lipinski, ceniony grafik i malarz.

41,10 zł
39,46 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,64 zł

24
System prawa pracy Tom 6 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
System prawa pracy Tom 6
Niedostępny
Brak

Tom VI Systemu prawa pracy zawiera omówienie problematyki procesowego prawa pracy dokonane przez wybitnych przedstawicieli nauki prawa pracy i postępowania cywilnego. Autorzy analizują funkcjonowanie polskich organów ochrony prawnej w indywidualnych sporach z zakresu prawa pracy, prezentują zarówno sądowe, jak i pozasądowe mechanizmy rozstrzygania sporów. W opracowaniu przedstawiono wszystkie istotne kwestie odnoszące się do procesowego prawa pracy, w tym m.in: - definicje podstawowych pojęć używanych w procesowym prawie pracy, - modele organizacji ochrony prawnej w indywidualnych sporach pracy, - status pozasądowych organów ochrony prawnej, - procedury ireniczne w indywidualnych sporach pracy, - status i kompetencje sądownictwa pracy, - kompetencje sądów administracyjnych w sprawach zatrudnienia, - procedura rozstrzygania spraw z zakresu prawa pracy, - przedawnienie roszczeń, - wykonalność orzeczeń sadowych w sprawach z zakresu prawa pracy.

280,00 zł
252,00 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 28,00 zł

25
Kroniki Dziwnego Królestwa. Tom 2. Pierwszy dzień wiosny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki Dziwnego Królestwa. Tom 2. Pierwszy dzień wiosny
Dostępny
3 szt.

Pierwszy dzień wiosny to długo wyczekiwany przez fanów drugi tom niezwykłego cyklu fantasy, który spodoba się wszystkim fanom Olgi Gromyko i miłośnikom fantastyki pochodzącej zza naszej wschodniej granicy. Kroniki Dziwnego Królestwa to cykl urzekający humorem, mnogością wątków i postaci, wędrówkami między światami równoległymi, złożonością intryg i tajemnic oraz niepowtarzalnym stylem, który czyni obcowanie z prozą Oksany Pankiejewej niepowtarzalną czytelniczą przygodą. Autorka stworzyła tak barwny i rozbudowany świat, że jego odkrywanie jest prawdziwą gratką dla miłośników gatunku. Kto ma już za sobą pierwszy tom cyklu pod tytułem Przekraczając granice, z pewnością zadaje sobie wiele pytań: Kim tak naprawdę jest Kantor? Co się stało z legendarnym bardem El Draco? Czy Oldze uda się uwolnić od zaklęcia „martwego małżonka” i nareszcie stracić cnotę? Bohaterka pomyślnie znajduje swoje miejsce w obcym świecie, lecz w finale okazuje się, że to dopiero początek. Nie wszystko jest zabawne: cztery bohaterskie dziewczęta idą prosto w paszczę smoka. Ich bronią magia, miecz, karabin i modlitwa. Czy wyjdą z tego cało? Król nie jest w stanie im wiele pomóc. Liczne intrygi potężnych polityków dosłownie wyrywają spod niego tron. Jeśli szczęśliwy los i genialny umysł Szellara III zawiodą, Ortan zostanie „republiką konstytucyjną” czyli w rzeczywistości zostanie rozszarpany od wewnątrz przez skorumpowanych oligarchów. Fascynujący cykl, pełen niespodzianek.

43,90 zł
31,61 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,29 zł

26
Edu karty Język niemiecki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edu karty Język niemiecki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.18

Edu karty to nauka przez zabawę. Karty zostały opracowane z myślą o dzieciach i młodzieży, które dzięki prostej karcianej zabawie będą mogły poszerzyć i utrwalić swoją wiedzę. Seria ?Język niemiecki? przeznaczona jest dla dzieci rozpoczynających naukę języka obcego. W zestawie znajduję się: Talia 50 dwustronnych kolorowych kart edukacyjnych niemiecko-polskich. Na kartach znajdują się kolorowe obrazki z podpisami w języku niemieckim (awers) i polskim (rewers). Talia 50 kart do gry memo, w którą dziecko może grać samo lub z przyjaciółmi czy rodzicami. Karty in blanco do własnych zapisków pozwalających na utrwalenie wiedzy bądź zapisywanie punktacji w grze memo. Dzięki zabawie z Edu kartami dziecko uczące się języka niemieckiego samodzielnie i łatwo może sprawdzić, czy prawidłowo zapamiętało materiał.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

27
Ćwiczenia ogóln. rozwijające mowę z.2 + układanki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia ogóln. rozwijające mowę z.2 + układanki
Dostępny
15 szt.

Umiejętności manipulowania mają duże znaczenie dla tempa przyswajania mowy.Układanki to ścisłe powiązanie motoryki z funkcjami poznawczymi.W dzisiejszych czasach, kiedy od najmłodszych lat dziecko atakowane jest przez współczesną technologię rozwój motoryczny a szczególnie motoryki małej zdecydowanie się opóźnia.Dzieci nie potrafią manipulować przedmiotami. To z kolei utrudnia rozwój poznawczy.Proponowane ćwiczenia to manipulowanie elementami układanki, jak też rozwijanie funkcji poznawczych. Działanie na elementach układanki połączono z zadaniami językowymi.W ten sposób dzięki proponowanej pozycji możemy rozwijać dziecko w sposób holistyczny.Zadania przedstawione w książeczce oparte są na wieloletnich doświadczeniach terapeutów oraz wiedzy na temat rozwoju dziecka. Propozycje mogą być wzbogacone o kreatywne pomysły nauczyciela, terapeuty czy też rodzica.Układanki mogą być wykorzystane w terapii pedagogicznej, logopedycznej, korekcyjno - wyrównawczej.Uwaga: Do zeszytów ćwiczeń dołączone są układanki które są ich integralną częścią.Zestaw 2 zawiera:1. Zeszyt ćwiczeń format A5, 102 strony czarno-białe, kartki z perforacją do wyrywania2. Cztery kolorowe plansze formatu A5 wykonane z PCV z wyciąganymi elementami różnej grubości:- twarz- postać- pies- kot

128,00 zł
121,60 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,40 zł

28
Ćwiczenia ogóln. rozwijające mowę z.1 + układanki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia ogóln. rozwijające mowę z.1 + układanki
Dostępny
23 szt.

Umiejętności manipulowania mają duże znaczenie dla tempa przyswajania mowy.Układanki to ścisłe powiązanie motoryki z funkcjami poznawczymi.W dzisiejszych czasach, kiedy od najmłodszych lat dziecko atakowane jest przez współczesną technologię rozwój motoryczny a szczególnie motoryki małej zdecydowanie się opóźnia.Dzieci nie potrafią manipulować przedmiotami. To z kolei utrudnia rozwój poznawczy.Proponowane ćwiczenia to manipulowanie elementami układanki, jak też rozwijanie funkcji poznawczych. Działanie na elementach układanki połączono z zadaniami językowymi.W ten sposób dzięki proponowanej pozycji możemy rozwijać dziecko w sposób holistyczny.Zadania przedstawione w książeczce oparte są na wieloletnich doświadczeniach terapeutów oraz wiedzy na temat rozwoju dziecka. Propozycje mogą być wzbogacone o kreatywne pomysły nauczyciela, terapeuty czy też rodzica.Układanki mogą być wykorzystane w terapii pedagogicznej, logopedycznej, korekcyjno - wyrównawczej.Uwaga: Do zeszytów ćwiczeń dołączone są układanki które są ich integralną częścią.Zestaw 1 zawiera:1. Zeszyt ćwiczeń format A5, 104 strony czarno-białe, kartki z perforacją do wyrywania2. Cztery kolorowe plansze formatu A5 wykonane z PCV z wyciąganymi elementami różnej grubości:- auto- dom- zagroda- kura

128,00 zł
121,60 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,40 zł

29
Odkwaszanie. Szybki i skuteczny sposób na zdrowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odkwaszanie. Szybki i skuteczny sposób na zdrowie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.03

Nadmierne zakwaszenie organizmu jest przyczyną zdecydowanej większości współczesnych chorób. Ta książka zdradza, jak sobie z nim samodzielnie poradzić. Autorka prezentuje dietę umożliwiającą odkwaszenie ciała i przywrócenie dobrego zdrowia. Uwzględnia przy tym istotne czynniki, takie jak światło słoneczne i głębokie dotlenienie, nawadnianie, sen oraz zrównoważony wypoczynek. Podkreśla znaczenie naturalnej żywności alkalicznej, wyeliminowania kwasotwórczych toksyn, zwiększenia ruchu i przybrania właściwej postawy. Zwraca również uwagę na pozytywne nastawienie i emocje, bez których sukces jest praktycznie niemożliwy. Dzięki niej poznasz osiem zaleceń dla codziennego odżywiania oraz przykłady zdrowych posiłków i superżywności.

39,30 zł
28,69 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,61 zł

30
Kredki Color, 18 kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki Color, 18 kolorów
Corex, 18 sztuk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.15

Klasyczne kredki z miękkim, a jednocześnie odpornym na złamania grafitem, są niezbędnym wyposażeniem każdego dziecięcego piórnika. Kolorowa radość dla każdego dziecka! Kartonowe pudełko z zawieszką zawiera 18 sztuk.

25,60 zł
24,32 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,28 zł

31
Przygody słoniczki Elli, box 2DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody słoniczki Elli, box 2DVD
różni, 2014
Dostępny
2 szt.

Poznajcie Ellę, malutką słoniczkę o wielkim sercu! Ella to pogodna słoniczka, która uwielbia wesołą zabawę. Każdego dnia razem z przyjaciółmi odkrywa zakamarki Wyspy Słoni. Zdarza się, że ich zabawne przygody i próby pomagania innym nie zawsze idą zgodnie z planem. Jednak przy odrobinie wyobraźni, pracy zespołowej oraz z pomocą wyjątkowego, magicznego kapelusza, Ella rozwiązuje codzienne problemy. Box zawiera: 1. Duch drużyny, 2. Magia przyjaźni.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

32
Przyroda ojczysta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyroda ojczysta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.09

KsiążkaPrzyroda ojczysta” przedstawia rośliny, grzyby i zwierzęta spotykane w Polsce w kolejnych porach roku i różnych środowiskach: parku i ogrodzie, lesie, na polu i łące, w górach oraz w wodzie. Czy wiesz, że co dzień stykasz się z przyrodą? Zwykle w ogóle o tym nie myślimy, a przyroda zewsząd nas otacza. Bez niej nasze życie nie byłoby możliwe. Skoro przyroda jest tak ważna, dlaczego wiemy o niej tak mało? KsiążkaPrzyroda ojczysta” pomoże Ci poznać żyjące w Polsce rośliny i zwierzęta, uchyli rąbka ich życiowych tajemnic. • Które rośliny są trujące? • Czy w Polsce żyją drapieżniki? • Co jedzą dzieci biedronki? • Co niedźwiedź robi zimą w gawrze? • Które gatunki przywędrowały z innych krajów? W tej książce znajdziesz odpowiedzi na te pytania i na wiele innych. Znakomite zdjęcia pozwolą Ci dokładnie przyjrzeć się dzikim zwierzętom, a także zapoznać się z wyglądem roślin, które znasz tylko z nazwy lub nawet nie znasz ich w ogóle! Bądź z polską przyrodą za pan brat przez cały rok!

50,00 zł
36,50 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,50 zł

33
Chatka Puchatka. Wersja dwujęzyczna angielsko-polska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chatka Puchatka. Wersja dwujęzyczna angielsko-polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.08

- Jestem Puchatek - rzekł Puchatek. - Jestem Tygrys - powiedział Tygrys. Aha - powiedział Puchatek, bo nigdy przedtem takiego zwierzęcia nie widział. - Czy Krzyś cię zna? - Pewnie, że zna - odparł Tygrys. - No, dobrze - powiedział Puchatek - teraz jest noc, czyli odpowiednia pora, żeby spać. A jutro rano będziemy mieli miód na śniadanie. Czy Tygrysy lubią miód? - Tygrysy wszystko lubią - odpowiedział Tygrys radośnie. Nowe wydanie "Chatki Puchatka" - tym razem dwujęzyczne. Każdy może, czytając przygody Krzysia, Kubusia, Prosiaczka i ich przyjaciół, zaglądać do angielskiego oryginału. Dorosłym pozwoli to docenić urodę przekładu Ireny Tuwim, a dzieciom może ułatwi zapamiętywanie obcych słówek.

35,00 zł
26,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

34
Marysia w restauracji - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marysia w restauracji
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.04

Rodzina misi Marysi wybiera się do restauracji. Dziewczynka i jej chomik Gryzek mają zamiar udawać dorosłych, ale zupełnie im to nie wychodzi. Czy wypada w restauracyjnej łazience chlapać się wodą i robić z papieru toaletowego zjeżdżalnię? Albo bawić się w chowanego pod stołem? Przygody bohaterki będą wspaniałą okazją do rozmowy z małym czytelnikiem o tym, jak należy się zachowywać w restauracji czy na przyjęciu.

8,90 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

35
Po drugiej stronie światła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po drugiej stronie światła
Dostępny
7 szt.

Będzie to opowieść o moim niewidomym mężu MARIANIE HARTMANIE, który odznaczył się ogromną życiową odwagą oraz heroizmem dnia codziennego. Pomimo braku wzroku, który utracił we wczesnym dzieciństwie, potrafił z radością przejść przez życie, bez żalu i pretensji do trudnego losu. Żył z pasją. Swoim entuzjazmem do życia potrafi ł zarażać otaczające go osoby. Jego motto życiowe brzmiało: ŻYĆ TU I TERAZ. Wspomnienie to dedykuję nie tylko osobom niewidomym, ale także wszystkim osobom załamanym trudnościami życiowymi. Przedstawiam je ku rozwadze zwłaszcza tych, którzy wycofują się z trudnych sytuacji, łatwo rezygnują i nie potrafią walczyć o swój cel, których zniechęcają różnego rodzaju przeciwności losu lub nawet zwykłe życiowe problemy. A takich osób jest wśród nas niemało. Pragnę również, aby poniższe wspomnienie o moim ociemniałym mężu wpłynęło na zmianę postrzegania osób niewidomych przez osoby widzące. Życie mojego męża może stanowić przykład hartu ducha, jaki posiadają osoby niewidome. Okazuje się, że dzięki odwadze oraz konsekwencji w dążeniu do realizacji życiowych celów mogą stać się one wyjątkowymi i wartościowymi jednostkami społeczeństwa. Autorka

30,00 zł
25,50 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,50 zł

36
Historia literatury greckiej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia literatury greckiej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.02

Moim zamysłem nie jest dokładne przyjrzenie się samej literaturze starożytnej Grecji ani potraktowanie jej jako jedynego tematu rozważań, przedstawiających każdy z poszczególnych rodzajów literackich w jego ewolucji: epos, liryka, teatr, historia, filozofia, retoryka. Chciałbym napisać „historię Grecji”, w której przypomniano by wszystkie najważniejsze dzieła literatury greckiej – wszystkie te, które budzą jeszcze zainteresowanie współczesnych ludzi i mają czytelników – datując je i przedstawiając w możliwie jak najdokładniejszym świetle historycznym. Naturalnie – ponieważ chodzi o „historię literatury”, to przede wszystkim pisarze i ich dzieła skupią na sobie głównie moją uwagę, ale ten pierwszy plan uwypukli się w źródłach na tle historycznym, politycznym, społecznym, artystycznym i naukowym. To pomoże lepiej – jak mam nadzieję – zrozumieć ich powstanie, a również znaczenie owych – często wyjątkowych – wytworów ludzkiego umysłu. (z Przedmowy autora)

49,90 zł
34,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

37
Papież Franciszek. Bóg jest w życiu każdego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papież Franciszek. Bóg jest w życiu każdego
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.06

Dwieście sześćdziesiąty szósty papież Kościoła katolickiego, droga do papiestwa, historia pontyfikatu, papież z niezwykła charyzmą....

16,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 4,01 zł

38
Jej orgazm najpierw. Jak zadowolić kobietę. Poradnik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jej orgazm najpierw. Jak zadowolić kobietę. Poradnik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.04

Od niepamiętnych czasów mężczyźni walczą z szybkimi reakcjami na bodźce seksualne, by znaleźć sposób na doprowadzenie do orgazmu znacznie wolniej reagującej kobiety. Cóż, odpowiedź leży na końcu męskiego języka. Jej orgazm najpierw to kompendium wiedzy o technikach seksu oralnego, który jest niezawodnym sposobem na zapewnienie partnerce prawdziwej rozkoszy. Autor – seksuolog kliniczny – twierdzi, że seks oralny, przez długi czas uważany jedynie za element gry wstępnej, powinien stanowić główne danie erotycznego menu. Wychodząc z założenia, że niewielu mężczyzn potrafi poprosić o pomoc i wskazówki dotyczące życia seksualnego, Ian Kerner postanowił napisać książkę dla nieśmiałych. Powstał poradnik, dzięki któremu kobiecy orgazm przestaje być dla mężczyzn tajemnicą!

35,00 zł
26,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

39
Star Wars. Zagadkowa Księga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars. Zagadkowa Księga
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.06

Galaktyka pełna jest tajemnic. Chcesz poznać niektóre z nich? Przedstawiciele dwóch stron Mocy czekają na Ciebie – pokaż im, co potrafisz! Łam szyfry, rozwiązuj quizy, zagadki, przemykaj przez labirynty i ćwicz spostrzegawczość. Wyzwania czekają!

19,99 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

40
Wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju małego dziecka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju małego dziecka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.22

W prezentowanej książce dokonano przeglądu propozycji oddziaływań na najmłodsze dzieci zagrożone niepełnosprawnością lub zaburzone w rozwoju. Obszary zagadnień dotyczą poszczególnych etapów postępowania w procesie wczesnej interwencji i wspomagania rozwoju dzieci. Niektórzy autorzy poruszają zagadnienia inspirujące do planowania i realizowania działań wspomagających prawidłowy rozwój dziecka, inni z kolei pokazują propozycje technik i narzędzi pozwalających na zdiagnozowanie określonych dysfunkcji w rozwoju dziecka, a także dokonują przeglądu oddziaływań terapeutycznych na małe dzieci, u których już pojawiają się nieprawidłowości. Przedstawione zagadnienia mogą stanowić inspirację do pracy z małym dzieckiem dla specjalistów z różnych dziedzin – pedagogów, psychologów, logopedów, fizjoterapeutów, lekarzy oraz innych terapeutów zajmujących się pomaganiem dziecku i jego rodzinie. Ze względu na obszerne interdyscyplinarne ujęcie problematyki publikacja może być źródłem informacji także dla studentów.

48,00 zł
33,60 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,40 zł

41
Zero - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zero
Marc Elsberg, Biblioteka Akustyczna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.05

Kto raz trafi do Sieci, nigdy z niej nie wyjdzie... Londyn. Podczas pościgu zostaje zastrzelony młody chłopak. Cynthia Bonsanth, dziennikarka, próbuje wyjaśnić jego śmierć. Trop wiedzie do popularnej platformy internetowej Freemee, która specjalizuje się w gromadzeniu i analizowaniu danych, obiecując milionom swoich użytkowników lepsze, obfitujące w sukcesy życie. Jednak ktoś ostrzega stawiającą pierwsze kroki w wirtualnej rzeczywistości dziennikarkę przed Freemee i jej potęgą, a tym kimś jest Zero, jeden z najbardziej aktywnych użytkowników sieci. Im szersze kręgi zatacza dziennikarskie śledztwo, tym większe niebezpieczeństwo grozi Cynthii. Ale w świecie pełnym kamer, terminali płatniczych i smartfonów ucieczka okaże się niemożliwa… Czyta Tomasz Sobczak Czas nagrania: 13 godz. 52 min

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

42
Ostatnia prowokacja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatnia prowokacja
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.05

Scot „Scat" Delaney to światowej sławy wokalista jazzowy. Ma mnóstwo okazji, żeby zdradzić swoją dziewczynę. Alice, zanim zwiąże się z nim na stałe, chce się dowiedzieć, czy może mu ufać. Wynajmuje Florence Love, prywatną detektyw specjalizującą się w prowokacjach, by wystawiła na próbę jej narzeczonego. Florence ma tylko dziesięć dni, żeby usidlić przystojnego muzyka i nie złamać swojej żelaznej zasady: Pani detektyw jest znawczynią mowy ciała, biologii ewolucyjnej i sprytnych przebrań. Jej metody działania są niekonwencjonalne, a skuteczność niezawodna. Jest tylko jedno ale – uwodzeni przez nią mężczyźni rzadko są równie pociągający jak Scot. A przecież nigdy nie należy się zakochiwać w obiekcie prowokacji…

35,00 zł
26,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

43
Pol Pot. Pola śmierci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pol Pot. Pola śmierci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.04

Była to najbardziej radykalna rewolucja w dziejach ludzkości. W ciągu zaledwie kilku lat unicestwiła jedną czwartą ludności Kambodży – zwanej wówczas Demokratyczną Kampuczą – i wprowadziła w życie idee, które były zbyt skrajne dla wszystkich wcześniejszych reżimów. Celem Czerwonych Khmerów stała się likwidacja wszelkich przejawów indywidualności, zaprzeczenie wszystkiego, co ludzkie. Realizacji utopijnego celu służyła nie tylko hekatomba ofiar, ale również – a może przede wszystkim – wprost niewyobrażalne okrucieństwo, które zmieniło w koszmar zarówno życie, jak i śmierć mieszkańców Demokratycznej Kampuczy. Szaleństwo, w jakim pogrążyła się Kambodża, było dziełem jednego człowieka, występującego pod pseudonimem Pol Pot, przywódcy Czerwonych Khmerów, nauczyciela, a niegdyś studenta jednej z paryskich uczelni. Dlaczego rewolucja Czerwonych Khmerów posunęła się do niepojętej skrajności? Dlaczego tak wielu kambodżańskich intelektualistów zaangażowało się ślepo w ruch, który okazał się tak upiorny? Dlaczego wreszcie wielu dawnych działaczy Czerwonych Khmerów, wykształconych, myślących ludzi, w tym wielu takich, których krewnych zgładzono pod rządami Pol Pota, wciąż utrzymuje, że był on wielkim patriotą, a jego zasługi usprawiedliwiają winy? W swojej fascynującej książce Pol Pot. Pola śmierci Philip Short próbuje odpowiedzieć na te wszystkie pytania.

69,90 zł
52,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,47 zł

44
In vitro. Bez strachu, bez ideologii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
In vitro. Bez strachu, bez ideologii
Dostępny
3 szt.

Pierwsza na polskim rynku książka podejmująca w wyważony sposób tematykę metody in vitro w tak szerokim zakresie. Jest polemiką z popularnymi i pokutującymi mitami na temat tej metody, krążącymi w polskim społeczeństwie, podsycanymi przez media, kościół i polityków. A także próbą analizy samej metody i sytuacji prawnej in vitro w Polsce. Autorka śledzi proces zapłodnienia in vitro od początku do końca. Od dylematów moralnych, przez uregulowania prawne, po zagadnienia biotechniczne i etyczne. Stara się odpowiedzieć na trudne pytania, jak granice ingerencji w ludzki zarodek. Przygląda się naprotechnologii proponowanej przez Kościół jako alternatywna metoda dla in vitro. Mówi o niebezpieczeństwach związanych z dawstwem na każdym etapie (nasienie, jajeczko, zarodek). I wskazuje na to, że losy dzieci poczętych metodą in vitro nie kończą się z chwilą ich poczęcia – to są często dorośli już ludzie, których debata na temat etyki tej metody bezpośrednio dotyka. Jej rozważania przeplatane są poruszającymi historiami osób, z którymi zetknęła się i prywatnie, i podczas swojej pracy społecznej w Stowarzyszeniu „Nasz bocian”. Książka jest pozycją wyjątkową ze względu na osobę autorki. Anna Krawczak sama jest matką, która młodsze dziecko urodziła, korzystając z metody in vitro. Była katoliczką z głęboko wierzącej rodziny, musiała przejść cały proces godzenia się na metodę, której nie akceptuje kościół, a która była jej jedyną szansą na urodzenie dziecka. Opowiada nie tylko o przeżyciach swoich, ale i męża oraz starszego syna.

39,90 zł
19,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 19,95 zł

45
Być w błędzie. Przygody w krainie pomyłek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Być w błędzie. Przygody w krainie pomyłek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.21

Błądzić jest rzeczą ludzką. A mimo to prawie każdy z nas sądzi (czasem z uporem), że ma rację we wszystkich niemal sprawach, począwszy od tego, skąd wziął się wszechświat, po właściwy sposób ładowania zmywarki do naczyń. Skoro bycie w błędzie jest rzeczą naturalną, dlaczego tak trudno nam sobie wyobrazić, że nasze przekonania mogą być niesłuszne? Dlaczego człowiek jest zaskoczony własnymi pomyłkami? Czemu się ich wstydzi, czemu próbuje je usprawiedliwiać lub im zaprzeczać? Kathryn Schulz, dziennikarka i publicystka, stawia pytanie, skąd bierze się przyjemność, którą odczuwamy, gdy mamy rację, dlaczego pomyłki są tak irytujące i w jaki sposób nasze nastawienie do błędu szkodzi relacjom międzyludzkim. Przedstawia też nowy sposób myślenia o omylności. Błąd jest dla niej czymś nieuchronnym, ale i wspaniałym darem, który potrafi odmienić nasz sposób widzenia świata, nasze związki i co najważniejsze, nas samych. Ta książka zmusza do zadania sobie jednego z najbardziej kłopotliwych pytań: a co, jeśli nie mam racji?

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

46
I stał się cud - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I stał się cud
Dostępny
4 szt.

Zola zawsze była trochę inna niż wszyscy. W połowie Tahitanka, z czarnymi długimi włosami i ciemnymi oczami, w połowie góralka. Obecnie prowadzi sklepik z pamiątkami w małej górskiej miejscowości i cieszy się urokiem otoczenia. Ale to nie wszystko? Obdarzona jest bowiem nadzwyczajnym darem przewidywania przyszłości. Pewnego dnia poznaje Spencera Jacksona. Stopniowo odkrywają, że łączy ich niezwykła więź. Podobne doświadczenia z przeszłości postawią ich na wspólnej drodze do pokonania kompleksów wynikających z odrzucenia. Czy stanie się cud?

37,90 zł
27,29 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

47
Tak słodko... - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tak słodko...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.13

On jest miłością jej życia, chociaż o tym nie wie. Ona jest jego chwilą wytchnienia w tym wymagającym przetrwania życiu. Był zraniony i dziki, ale potrafił się dostosować. Ona zawsze była posłuszna. Teraz jest niespokojna. Pearl Torres Frank spędzając lato w domu nauczyła się dwóch rzeczy: Boyce Winn jest ucieleśnieniem wszystkiego, od czego powinna trzymać się z dala i wszystkim tym, co sprawia, że chce być blisko. Zbuntowany i głośny. Nie dbający o to, co myślą o nim ludzie. Namiętny. Silny. Niebezpieczny. I jest jeszcze jedna cecha, którą chowa przed wszystkimi, ale nie przed nią: Słodki.

34,90 zł
25,13 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

48
Unia Europejska a obywatele - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Unia Europejska a obywatele
Dostępny
21 szt.

Unia Europejska a obywatele. Relacje komunikacyjne w internecie a unijna strategia komunikowania się. ?Książka ta jest propozycją podejmującą zagadnienia związane z Unią Europejską oraz jej relacjami z obywatelami poprzez wykorzystanie mechanizmów i narzędzi komunikacji społecznej. Publikacja stanowi przegląd problematyki związanej z instytucjonalnymi aspektami mającymi na celu wzmacnianie tych relacji ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki najnowszych rozwiązań technologicznych, w tym głównie związanych z komunikowaniem poprzez internet. [...] Całość rozważań zamyka refleksja dotycząca efektywności komunikacji społecznej w procesie aktywizacji obywateli Unii Europejskiej w działania na rzecz europejskiej przestrzeni publicznej?. dr hab. Aldona Wiktorska-Święcka

45,00 zł
31,95 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 13,05 zł

49
Historia w wersji popularnej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia w wersji popularnej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.22

Współcześnie obraz przeszłości jest coraz silniej kształtowany przez kulturę popularną. Badacze podkreślają, że konwencjonalna historia jest bezradna wobec wyzwań, jakie stawia przed nią teraźniejszość, ale również, że dzięki rozwojowi mediów (fotografii, fonografii, kina, radia, telewizji, wideo) oraz dzięki środkom masowego przekazu w sposób istotny odrodziła się więź ludzi z przeszłością (Jacques Le Goff). Coraz więcej uwagi zarówno nauka, jak i sztuka ? w tym także ta popularna ? poświęcają problematyce pamięci. W samej historii mówi się z kolei o zwrocie wizualnym, gdyż coraz większe znaczenie zyskują źródła audiowizualne, co przybliża do siebie takie dyscypliny, jak historia, kulturoznawstwo, filmoznawstwo, literaturoznawstwo, historia sztuki. Znaczenia historii tworzone są coraz częściej przez obiekty wizualne. [...] W związku z tymi przemianami wraz z autorkami i autorami tekstów w niniejszym tomie koncentrujemy się na różnych znaczeniach historii w kontekście kultury popularnej. Publikacja ta ma na celu namysł nad tym, w jaki sposób kultura popularna kształtuje nasze wyobrażenia o historii, a także jak bardzo problematyczna staje się relacja między rzeczywistością (historią) a fikcją. Podjęte zostają też problemy wizualizacji i popularyzacji historii oraz nowych sposobów narracji o przeszłości (takich jak np. komiks historyczny, film fabularny czy rekonstrukcje historyczne). Izabela Kowalczyk, Izolda Kiec Wstęp

35,00 zł
24,85 zł
Powiadomienie

Rabat 29,0%
oszczędzasz 10,15 zł

50
Burdubasta bis, czyli kolejna porcja łacińskich sentencji objaśnionych przez skapcaniałego osła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Burdubasta bis, czyli kolejna porcja łacińskich sentencji objaśnionych...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.11

Kontynuacja mającej znakomite recenzje książki Burdubasta albo skapcaniały osioł, czyli łacina dla snobów. „Błyskotliwa, zabawna lektura dla aspirujących nastolatków i takichże dorosłych”. – Joanna Olech, „Tygodnik Powszechny” „Urocza i zabawna książka”. – Juliusz Kurkiewicz, „Gazeta Wyborcza” Tym razem Stanisław Tekieli bierze pod lupę, poza antycznymi, także przysłowia i zwroty z łaciny średniowiecznej i późniejszej, aż po wiek XX. Opisuje rzymskie zabobony i antyczne zwyczaje. W formie zabawnych wierszyków i historyjek wyjaśnia 313 przysłów, zwrotów i terminów łacińskich, od absinthium do zythum. Burdubasta Bis to świetna propozycja dla wszystkich: od gimnazjalistów po dorosłych czytelników.

40,00 zł
29,20 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

Wróć do góry