hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2015.11.20

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 20 listopada 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Brudny róż (Kinga Kosińska), na drugim Medytacja i kontemplacja (Timothy M. Gallagher). Kolejny produkt to Ćwiczenia dla osób z afazją. Formy gramatyczne. Część 1-2 (Justyna Żulewska, Małgorzata Nowis-Zalewska) oraz Na szczęście jesteśmy zjednoczeni (Pottering Hans-Gert).
1
Brudny róż - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brudny róż
Dostępny
3 szt.

Kinga zawsze była inna niż reszta chłopców. Sztuczną wyniosłością maskowała ból. Kryjąc pudrem – podstępny zarost. Samotnie błądziła w poszukiwaniu akceptacji, której nie dała jej nawet operacja korekty płci. Po latach odrzucenia i pogardy mogłaby napisać encyklopedię ludzkiej podłości. Porażające wyznanie osoby transpłciowej. Opowieść o granicach płci, ludzkiej wytrzymałości i strachu. Szukaniu potwierdzenia w zaprzeczeniu. Odnalezieniu sensu w wierze w Chrystusa. Kinga Kosińska każdym kolejnym zwierzeniem szarpie sumienie i zmusza do zastanowienia nad własnym stosunkiem do „innego". Brudny róż to książka nie tylko o transseksualnej dziewczynie. Tak naprawdę to opowieść przynosząca ulgę każdemu, kto z rozmaitych przyczyn czuje się niedostosowany, nieadekwatny i bardzo z tego powodu cierpi. – Małgorzata Halber Trzeba odwagi, by pisać tak szczerze o własnym intymnym dramacie. trzeba talentu, by zrobić to tak prosto i przejmująco jak Kinga Kosińska. Ta świetna książka chyba nikogo nie pozostawi obojętnym. – Anna Grodzka

29,00 zł
23,78 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 5,22 zł

3 osoby kupiły
2
Medytacja i kontemplacja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Medytacja i kontemplacja
Dostępny
2 szt.

Odkryj fundament modlitwy św. Ignacego Loyoli Fundamentem modlitwy świętego Ignacego Loyoli były dwie metody modlitwy Pismem Świętym: oparta na refleksji medytacja oraz wykorzystująca wyobraźnię kontemplacja. Timothy M. Gallagher OMV w sposób przystępny i obrazowy opisuje obie te metody, ukazując, jak możemy praktykować je w naszej codzienności. Podążając za wskazówkami świętego Ignacego, sięgając po mądrość wielkich nauczycieli Kościoła i przytaczając świadectwa modlitwy Pismem Świętym osób, którym służył jako kierownik duchowy, Ojciec Gallagher pomaga nam odkryć sposób zastosowania medytacji i kontemplacji w naszej praktyce duchowej. Ukazuje również schemat ignacjańskiej medytacji i kontemplacji, wyjaśniając, w jaki sposób dostosowywać tę elastyczną strukturę do indywidualnych potrzeb. Książka jest adresowana do tych, którzy chcą poznać modlitwę Pismem Świętym świętego Ignacego, i do tych, którzy już modlą się Pismem Świętym, ale pragną odnowić tę praktykę. To także wspaniała pomoc dla kierowników duchowych, rekolekcjonistów i wszystkich, którzy uczą innych modlitwy opartej na Słowie Bożym. Timothy M. Gallagher OMV (frtimothygallagher.org) - rekolekcjonista, znawca duchowości ignacjańskiej, wykładowca. Tytuł doktora otrzymał na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Jest autorem kilku bestsellerów, między innymi "Modlitwy rachunku sumienia" oraz przygotowywanej do wydania w języku polskim książki "Rozeznawanie duchów".

21,90 zł
15,99 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 5,91 zł

2 osoby kupiły
3
Ćwiczenia dla osób z afazją. Formy gramatyczne. Część 1-2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia dla osób z afazją. Formy gramatyczne. Część 1-2
Dostępny
140 szt.

Proponowany zestaw ćwiczeń przeznaczony jest dla pacjentów z afazją, u których obserwuje się trudności w prawidłowym stosowaniu form gramatycznych wyrazów, wynikające z rozchwianego systemu fleksyjnego. Publikacja ta może być wykorzystywana jako wspomagające narzędzie do terapii zaburzonych funkcji językowych przez terapeutów pracujących z pacjentami z afazją oraz przez samych pacjentów do pracy w domu, po konsultacji z logopedą.

29,50 zł
23,31 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,19 zł

2 osoby kupiły
4
Na szczęście jesteśmy zjednoczeni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na szczęście jesteśmy zjednoczeni
Dostępny
5 szt.

Hans-Gert Pöttering jest jedynym eurodeputowanym należącym do Parlamentu Europejskiego nieprzerwanie od czasu pierwszych wyborów bezpośrednich w roku 1979. Pełniąc funkcje kierownicze, m.in. jako przewodniczący frakcji Europejskiej Partii Ludowej (1999?2007) i jako szef Parlamentu Europejskiego (2007?2009) był świadkiem i uczestniczył w kształtowaniu rozwoju Unii Europejskiej. Po 35 latach zakończył mandat 1 lipca 2014 r. W swojej autobiografi i nie tylko wspomina liczne spotkania z osobistościami świata polityki, kultury i życia społecznego, lecz także opisuje procesy decyzyjne w instytucjach Unii Europejskiej. Droga, jaką Hans-Gert Pöttering przeszedł w europejskiej polityce i jego poglądy na sprawy Europy odzwierciedlają jego przekonanie, że możliwe jest sprostanie wyzwaniom współczesnym i wyzwaniom przyszłości.

59,00 zł
41,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,70 zł

5
Felix, Net i Nika oraz (nie)Bezpieczne Dorastanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Felix, Net i Nika oraz (nie)Bezpieczne Dorastanie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.23

Wakacyjny Londyn to świetne miejsce na przygodę, lecz jeśli pojadą tam Felix, Net i Nika, a dołączy do nich Laura... Jak zwykle u Kosika – będzie się działo! Gang elegantów, Net za ladą hotelowej recepcji, londyńskie szczury, pewien pies rasy corgi, agent Mamrot i... kłopoty z Niką. W wakacyjną prozę życia bohaterów wedrze się technologiczna moc sztucznej inteligencji i biologiczna potęga nastoletnich hormonów. Bo to książka dla współczesnych nastolatków – będzie trochę strasznie i niebezpiecznie, czasem poważnie, a najczęściej... bardzo śmiesznie.

39,00 zł
30,81 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,19 zł

6
Spojrzenie Antonioniego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spojrzenie Antonioniego
Dostępny
6 szt.

ródłem pomysłu na zbiorowy tom Spojrzenie Antonioniego były dyskusje z udziałem teoretyków kultury, filmoznawców i filozofów zorganizowane w ramach cyklu spotkań seminaryjnych pod hasłem "Powiększenie Krytyczne", które od lutego do maja 2012 roku odbywały się w warszawskim "Nowym Wspaniałym Świecie". Celem - zarówno spotkań, jak i niniejszej książki - było przezwyciężenie najbardziej obciążających pojęć i interpretacji, które na przestrzeni dekad stopniowo hibernowały twórczość Michelangela Antonioniego w stygnącym dyskursie historii kina. Konieczne zatem wydało się wypróbowanie nowych kontekstów i narzędzi filmowej analizy - na przykład z zakresu współczesnych teorii społeczno - politycznych czy teorii obrazu i kultury wizualnej. Nie chodzi jednak przecież jedynie o to, by sięgać po "nowe", ale również o to, by powtórnie przemyśleć "stare". Ten projekt to przede wszystkim wezwanie do tego, by oglądać. By oglądać na przekór przekonaniu, że lata sześcidziesiąte już się zrealizowały, a wraz z nimi filmowe obrazy Antonioniego doznały spełnienia i śpią ukojone.

39,00 zł
27,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,70 zł

7
Notes w kratkę A7 Secesja turkusowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes w kratkę A7 Secesja turkusowy
Dostępny
18 szt.

1. Notes w kratkę 2. Oprawa Monaco, ekologiczna z materiału skóropodobnego 3. Wysokiej jakości bezchlorowy papier 80g 4. Wstążka w kolorze okładki 5. Pierwsza i ostatnia strona notesu wykonana z ozdobnego papieru w kolorze czarnym 6. Notes zamykany na sprytną gumkę 7. Ilość stron A7 - 192

20,30 zł
17,99 zł

Rabat 11,4%
oszczędzasz 2,31 zł

8
Notes w kratkę A6 Secesja różowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes w kratkę A6 Secesja różowy
Dostępny
31 szt.

1. Notes w kratkę 2. Oprawa Monaco, ekologiczna z materiału skóropodobnego 3. Wysokiej jakości bezchlorowy papier 80g 4. Wstążka w kolorze okładki 5. Pierwsza i ostatnia strona notesu wykonana z ozdobnego papieru w kolorze czarnym 6. Notes zamykany na sprytną gumkę 7. Ilość stron A6 - 192 8. Koperta z tyłu na karteczki 9. Specjalna gumka na długopis

29,52 zł
25,09 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,43 zł

9
Ziarno i krew. Podróż śladami bliskowschodnich chrześcijan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ziarno i krew. Podróż śladami bliskowschodnich chrześcijan
Dostępny
19 szt.

Tysiące wschodnich chrześcijan ginie dziś z rąk islamskich fanatyków, setki tysięcy uciekają z miejsc, w których mieszkali przez stulecia. Są zastraszani i wysiedlani, a my przyglądamy się bezczynnie, jak wysycha źródło, z którego wybiła nasza kultura. Oglądamy nagrania z egzekucji i - jak zwykle, gdy chcemy zagłuszyć sumienie - organizujemy akcje humanitarne. Nie chciałem do nich dołączać ani uprawiać salonowej moralistyki. Wolałem wyruszyć w podróż, spróbować opisać świat, który być może się kończy, złożyć hołd jego mieszkańcom. Czym innym ma być dobra podróż, jeśli nie wyrazem szacunku dla ludzi i ich historii, adoracją miejsc i rzeczy? - pisze we wstępie Dariusz Rosiak, znakomity dziennikarz i reporter, autor książki. Chrześcijaństwo powstało na Wschodzie, ale dziś, w czasach konfliktu z Państwem Islamskim, życie chrześcijan w tym rejonie stało się niemożliwe. Dariusz Rosiak ruszył śladem wschodnich chrześcijan. Pojechał tam, skąd pochodzą, i tam, dokąd uciekają. Do Turcji, Iraku, Libanu, Egiptu, Izraela, do Syryjczyków mieszkających w Szwecji. To historia, która toczy się na naszych oczach, i nikt nie wie, jak się skończy. To historia wielkiej, liczącej ponad dwa tysiące lat kultury, ale i śmierci, rzezi, prześladowań, opowiadana przez zwykłych ludzi.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

10
Ilustrowane dzieje Polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ilustrowane dzieje Polski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.12

Książka ta przekona wszystkich, którzy po nią sięgną, że historia, zwłaszcza zaś historia Polski, jest doprawdy pasjonująca. Dworskie i dyplomatyczne intrygi mieszają się w niej z walecznymi szarżami na polach bitew, naukowe odkrycia idą w zawody z monarszymi miłostkami, uduchowiona sztuka z krętactwami karierowiczów, a obca przemoc z mozolną "pracą u podstaw". Kończące się Tysiąclecie nie było dla nas jednoznaczne. Od chwały jagiellońskiego Złotego Wieku zmierzaliśmy do dramatu rozbiorów, od piastowskiego rozszerzania granic do klęski szwedzkich najazdów, od błogiego, sarmackiego zadowolenia do totalitaryzmów XX wieku. O tym wszystkim są "Ilustrowane dzieje Polski", książka napisana lekko, nie stroniąca od historycznej anegdoty czy kontrowersyjnej tezy, książka, która ma ożywić i dopełnić suche fakty drzemiące w zatrzaskiwanych z ulgą okładkach podręczników. Ma przybliżyć królów i świętych, uczonych i hetmanów, artystów i podróżników, bohaterów i zdrajców. Sprawić, by każdy mógł wreszcie stwierdzić z przekonaniem, że historia jest nie tylko nauczycielką życia, ale przede wszystkim niewyczerpaną skarbnicą wciągających opowieści. Ciekawy, podzielony na krótkie, samodzielne rozdziały tekst, współgra z setkami kolorowych zdjęć i rysunków oraz dziesiątkami map; daje obraz polskich dziejów, niełatwych, ale wartych bliższego poznania.

79,99 zł
63,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 16,00 zł

11
Notes w kratkę A6 Secesja zielony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes w kratkę A6 Secesja zielony
Dostępny
16 szt.

1. Notes w kratkę 2. Oprawa twarda, ekologiczna z materiału skóropodobnego 3. Format A6 4. 80g papier w kolorze chamois 5. Pierwsza i ostatni strona notesu wykończona ozdobnym papierem w kolorze czarnym 6. Posiadają specjalną gumkę na długopis w kolorze okładki 7. Specjalna koperta na karteczki w kolorze czarnym

29,55 zł
25,12 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,43 zł

12
Notes w kratkę A6 Secesja czarny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes w kratkę A6 Secesja czarny
Dostępny
23 szt.

1. Notes w kratkę 2. Oprawa twarda, ekologiczna z materiału skóropodobnego 3. Format A6 4. 80g papier w kolorze chamois 5. Pierwsza i ostatni strona notesu wykończona ozdobnym papierem w kolorze czarnym 6. Posiadają specjalną gumkę na długopis w kolorze okładki 7. Specjalna koperta na karteczki w kolorze czarnym

29,52 zł
25,09 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,43 zł

13
Notes w kratkę A7 Secesja różowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes w kratkę A7 Secesja różowy
Dostępny
24 szt.

1. Notes w kratkę 2. Oprawa Monaco, ekologiczna z materiału skóropodobnego 3. Wysokiej jakości bezchlorowy papier 80g 4. Wstążka w kolorze okładki 5. Pierwsza i ostatnia strona notesu wykonana z ozdobnego papieru w kolorze czarnym 6. Notes zamykany na sprytną gumkę 7. Ilość stron A7 - 192

20,31 zł
17,99 zł

Rabat 11,4%
oszczędzasz 2,32 zł

14
Egzamin zawodowy Technik ochrony fizycznej osób i mienia Z.3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Egzamin zawodowy Technik ochrony fizycznej osób i mienia Z.3
Niedostępny
Brak

Publikacja stanowi materiał w zakresie przygotowania do egzaminu zawodowego w zawodzie - technik ochrony fizycznej osób i mienia (kwalifikacja Z.3). Zadania obejmują tematykę i zagadnienia odzwierciedlające umiejętności ujęte w podstawie programowej kształcenia w zawodzie technik ochrony fizycznej osób i mienia, w wyodrębnionej kwalifikacji Z.3 Ochrona osób i mienia. Są to zestawy nowych testów i zadań praktycznych, opracowane zgodnie z nową podstawą kształcenia, obowiązującą w roku szkolnym 2012/2013. Warto skorzystać z tej publikacji, gdyż: 1. Zawiera propozycje zadań, analogiczne do tych, jakie mogą pojawić się na egzaminie; 2. Zadania są ukierunkowane na sprawdzenie wymaganych na egzaminie umiejętności; 3. Obejmuje najważniejsze informacje o egzaminie zawodowym, przeprowadzanym w nowej formule, według nowej podstawy programowej kształcenia. Warto skorzystać z tej publikacji, gdyż: zawiera propozycje zadań, analogiczne do tych, jakie mogą pojawić się na egzaminie; zadania są ukierunkowane na sprawdzenie wymaganych na egzaminie umiejętności; obejmuje najważniejsze informacje o egzaminie zawodowym, przeprowadzanym w nowej formule, według nowej podstawy programowej kształcenia. Uczniu/Słuchaczu! Sprawdź swoje możliwości - Twój stres egzaminacyjny będzie mniejszy, a pewność co do oczekiwanych wyników - większa. Nauczycielu! Ta publikacja może wspomóc Państwa pracę w przygotowaniu uczniów/słuchaczy do egzaminu.

25,00 zł
Powiadomienie
15
Egzamin zawodowy. Technik farmaceutyczny, wydanie III - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Egzamin zawodowy. Technik farmaceutyczny, wydanie III
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.09

Publikacja ta zawiera 214 stron, jest skierowana do uczniów i słuchaczy 2-letnich szkół policealnych kształcących w zawodzie technik farmaceutyczny oraz nauczycieli realizujących kształcenie zawodowe z zakresu farmacji w tych szkołach. Publikacja stanowi materiał w zakresie przygotowania do egzaminu zawodowego. Zadania obejmują tematykę i zagadnienia odzwierciedlające umiejętności ujęte w podstawie programowej kształcenia w zawodzie technik farmaceutyczny, w wyodrębnionej kwalifikacji. Są to zestawy nowych testów i zadań praktycznych, opracowane zgodnie z nową podstawą programową kształcenia, obowiązującą od roku szkolnego 2017/2018. Autorami opracowań są doświadczeni egzaminatorzy, nauczyciele kształcący w zawodzie, recenzenci merytoryczni, posiadający doświadczenie i wiedzę z zakresu systemu egzaminów zewnętrznych.

38,00 zł
Powiadomienie
16
Repetytorium leksykalne z języka niemieckiego dla szkół ponadgimnazjalnych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Repetytorium leksykalne z języka niemieckiego dla szkół ponadgimnazjal...
Dostępny
162 szt.

To publikacja dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, przygotowujących się do matury z języka niemieckiego, a także dla wszystkich uczących się tego języka, którzy chcą utrwalić lub poznać nową leksykę z poszczególnych tematów. Repetytorium prezentuje słownictwo wymagane na egzaminie maturalnym w zakresie podstawowym i rozszerzonym, na poziomie B1 i B2.

47,00 zł
42,30 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,70 zł

17
Klątwy w Internecie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klątwy w Internecie
Dostępny
20 szt.

Adam Powęska jest absolwentem Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwesytetu Jagiellońskiego. Badacz zachwań kulturowych i społecznych, pasjonat ezoteryki oraz sztuk walki, instruktor jogi. Czy we współczesnym świecie nadal możemy zetknąć się z praktykowaniem czarnej magii? Czy postępujący rozój technologiczny powoduje stopniowe wyparcie wierzeń w nadnaturalną moc, którą można wykorzystać dla własnych celów? Autor stara się udzielić odpowiedzi na niniejsze pytania poprzez analizę stron internetowych podejmujących temat rzucania klątw. Magia, kojarzona przede wszystkim ze społecznościami typu tradycyjnego jest stale obecna w przestrzeni najnowszego z mediów, jakim jest internet. Autor przedstawia pokoleniową, klątwę swłono-mentalną czy klątwę rytualną.

15,00 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

18
Księga Małego Patrioty + CD Ojczyzno ma... śpiewaj z Natalią + zawieszka orzeł małego patrioty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga Małego Patrioty + CD Ojczyzno ma... śpiewaj z Natalią + zawiesz...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.27

Książka zawiera zbiór najpopularniejszych pieśni patriotycznych. Znajdują się w niej takie utwory jak: "Białe róże", "Hej, hej, ułani", "Krakowiaczek", "Mazurek Dąbrowskiego", "O mój rozmarynie" czy "Pierwsza kadrowa". Utwory zamieszczone w książce weszły na stałe do kanonu polskiej piosenki patriotycznej i nie sposób wyobrazić sobie bez nich żadnej uroczystości patriotycznej (np. w szkole) i państwowej. Każdy z utworów został wzbogacony o opracowanie linii melodycznej oraz chwyty na gitarę. Dzięki temu dzieci będą mogły wspólnie z dorosłymi grać i śpiewać. W książce znajdują się również najpiękniejsze wiersze patriotyczne dobrane do potrzeb współczesnego młodego człowieka. Dzieci odnajdą w nich nauki dotyczące szacunku do symboli państwowych i religijnych, miłości do ojczyzny i wolności, zachwytu dla piękna polskiego krajobrazu i dorobku kulturowego. Pragniemy, aby poezja przeniknęła do serduszek wszystkich dzieci i rozpaliła w nich żar miłości do Polski, ukształtowała postawę solidarności oraz poczucia własnej tożsamości. Publikacja zawiera kolorowanki przedstawiające najważniejsze wydarzenia z historii Polski. Dzieci będą mogły pokolorować obrazki ilustrujące takie wydarzenia jak: wizyta Ojca Świętego Jana Pawła II w Polsce, koncert Fryderyka Chopina czy odzyskanie przez Polskę niepodległości po latach zaborów. Kolorowanki pozytywnie wpływają na rozwój dzieci, a także: - rozwijają pamięć i wyobraźnię, - uczą koncentracji, - kształtują sprawność manualną i koordynację wzrokowo-ruchową, - ćwiczą spostrzegawczość, - pobudzają kreatywność, - bawią. Książka wydana została w poręcznym formacie, który mieści się w plecaku i idealnie pasuje do dłoni dziecka.

30,00 zł
21,60 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

19
Czy w tym zamku straszy? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czy w tym zamku straszy?
Dostępny
7 szt.

Zbiór dwudziestu legend o zamkach polskich Czy w tym zamku straszy? powstał, aby zainteresować najmłodsze pokolenie przeszłością. Każdy utwór poprzedza krótka historia danego zamku zawierająca fakty historyczne związane z budowlą. Pod tą informacją znajduje się tekst legendy, słowniczek trudniejszych wyrazów i wyrażeń oraz pytania sprawdzające zrozumienie przeczytanego tekstu. Legendy ze zbioru są zatem trudniejszymi tekstami, przeznaczonymi do czytania ze zrozumieniem. Trudniejszymi, bo napisanymi językiem stylizowanym na staropolski, co pozwala przybliżyć klimat dawnych wieków oraz wzbogacić słownictwo o nowe zwroty i wyrażenia. Każda z zaprezentowanych w książce starych budowli kryje tajemnice, z każdą wiążą się mroczne opowieści. W niektórych zamkach do dziś błąkają się duchy białych dam i słychać jęki torturowanych nieszczęśników. W legendach prawda historyczna miesza się z fantazją. Jest w nich miejsce dla wiedźm, diabłów, nawet świętych, ale też na polską historię z ciekawymi bohaterami i wybitnymi postaciami. Lektura zaprowadzi dzieci w dawne czasy oraz pozwoli przeżyć ciekawe i trzymające w napięciu przygody.

22,00 zł
17,99 zł

Rabat 18,2%
oszczędzasz 4,01 zł

20
Życie symboliczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie symboliczne
Dostępny
43 szt.

Dla człowieka decydujące jest pytanie: czy odnosisz się do tego, co nieskończone, czy nie? To jest kryterium ludzkiego życia. Jedynie wtedy, gdy wiem, że to, co bezgraniczne, stanowi o istocie, nie przywiązuje wagi do błahostek, rzeczy nieważnych.

94,50 zł
66,15 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 28,35 zł

21
Stalowe fortece. Tom 4 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stalowe fortece. Tom 4
Dostępny
100 szt.

Massie jest mistrzem historycznej opowieści, imponuje niesamowitym literackim rzemiosłem. – Max Boot, The New York Times Book Review Przedstawił każdą postać z artystyczną wizją pisarza… napisana z pasją opowieść o ludziach z epoki pierwszej wojny światowej” – The Waszyngton Post Book World Wspaniałe, niewyobrażalne osiągnięcie! Książka napisana lekkim, świetnie się czytającym stylem oparta na benedyktyńskiej pracy historyka... – Milwaukee Journal Sentinel Żywy opis postaci i wydarzeń… mistrz gawędziarstwa… w tym rodzaju historycznego pisarstwa wątpię, by Massie miał sobie równego. – Paul Kennedy, Los Angeles Time Book Reviev

39,00 zł
31,98 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,02 zł

22
Elementarz matematyczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elementarz matematyczny
Dostępny
1 szt.

Elementarz matematyczny jest kierowany do uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej i stanowi uzupełnienie materiału zawartego w przygotowanym przez MEN podręczniku Nasz elementarz. Książkę można wykorzystać podczas zajęć szkolnych oraz pozaszkolnych lub jako dodatkowe ćwiczenia w domu. Może ona być również pomocą dla rodziców, którzy chcą w ciekawy i wartościowy sposób spędzać czas ze swoimi dziećmi. Publikacja zawiera bogato ilustrowany zestaw zadań zróżnicowanych zarówno pod względem formy (zadania tekstowe, ćwiczenia w liczeniu, labirynty, drzewka), jak i stopnia trudności. Przedstawione tu propozycje ćwiczeń pomagają dziecku zrozumieć i opanować podstawowe pojęcia i umiejętności matematyczne.

19,50 zł
11,12 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 8,38 zł

23
Szumiące przygody - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szumiące przygody
Dostępny
26 szt.

Szumiące przygody to zbiór przyjaznych opowiadań zawierających zabawy i ćwiczenia logopedyczne. Książka jest przeznaczona dla dzieci uczących się wymawiać głoskę sz i mających trudności z realizacją tego dźwięku. Razem z Szymkiem, głównym bohaterem, najmłodsi mają okazję pokonywać kolejne etapy terapii. Zbiór może sprawdzić się jako ciekawe zadanie logopedyczne do poduszki. Poza walorami edukacyjnymi spełnia również funkcję motywacyjną i terapeutyczną.

9,24 zł
7,99 zł

Rabat 13,5%
oszczędzasz 1,25 zł

24
Żołnierze przeciwko śmierci i diabłu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żołnierze przeciwko śmierci i diabłu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.17

Zbiór reportaży Horsta Slesiny z pierwszych miesięcy niemieckiej kampanii 1941 roku przeciwko Związkowi Radzieckiemu to doprawdy niezwykła kolekcja. Jako korespondent wojenny zawsze towarzyszył żołnierzom na pierwszej linii, jako oficer często walczył z nimi ramię w ramię. Przelany na papier zapis relacji, które w formie audycji radiowych trafiały do słuchaczy w ojczyźnie, brzmi dzisiaj jak głos nie z tego świata. Bombastyczny, przesiąknięty antysemityzmem i ideologią nazistowską styl wypowiedzi rodem z ?Deutsche Wochenschau? jest cennym dokumentem czasów wielkiej wojny. Ale to nie tylko barwne relacje z walk i zwycięstw, mające umocnić ducha jego rodaków w Rzeszy. Opisy życia w stalinowskiej Rosji mimo, iż czasami przesadzone, są dowodem na szok, jaki przeżyli Europejczycy w zderzeniu z komunistycznym rajem na ziemi. Ale w książce Slesiny jest coś więcej. Autor był bacznym obserwatorem i świetnie posługiwał się piórem.

49,00 zł
40,18 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,82 zł

25
Serce człowieka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Serce człowieka
Dostępny
47 szt.

W książce Fromm zajmuje się tematyką przemocy i bardzo szeroko rozumianego narcyzmu – zarówno indywidualnego, jak i zbiorowego, tendencjami nekrofilnymi ujmowanymi jako dążenie do chaosu, destrukcji i śmierci, a także orientacją, którą nazywa symbiozą kazirodczą. Ale co najważniejsze, proponuje także drogi wyjścia lub przynajmniej zminimalinowania tych aspektów ludzkiej psychiki.

21,00 zł
15,99 zł

Rabat 23,9%
oszczędzasz 5,01 zł

26
Leksykon archiwum afektywnego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leksykon archiwum afektywnego
Dostępny
100 szt.

Książka jest kolekcją spotkań z archiwami i materiałami archiwalnymi. Zawiera, zamówione specjalnie na potrzeby leksykonu, prace dwudziestu pięciu międzynarodowych autorów (wśród nich m.in. Kateřina Šedá, Claudia Castellucci, Tim Etchells, Elisabeth Lebovici, Małgorzata Dziewulska, Małgorzata Szczęśniak, Ann Cvetkovich, Joe Kelleher), ilustrujące afektywne, polityczne i intelektualne wyzwania stawiane przez indywidualne i kolektywne wspomnienia. Autorzy korzystają z archiwów jako artyści, aktywni uczestnicy, badacze, pisarze, kuratorzy, lub w kilku z tych ról równocześnie. Kuratorami książki są Giulia Palladini i Marco Pustianaz ?badacze sztuk performatywnych zajmujący się krytyczną recepcją archiwów w praktyce humanistycznej.

50,00 zł
42,00 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 8,00 zł

27
Zdrowie na talerzu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrowie na talerzu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.29

Autorka stworzyła uniwersalny poradnik, który rozwiewa wszystkie wątpliwości dotyczące zdrowego odżywiania. Kiedy skończysz czytać tę książkę, będziesz wiedzieć, jak przygotować pełnowartościowe posiłki dostosowane do twojego stylu życia.

32,90 zł
23,69 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,21 zł

28
Lost World. Angielski z ćwiczeniami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lost World. Angielski z ćwiczeniami
Dostępny
2 szt.

Angel poznaje Dirka w nowej szkole, w greckiej części Nikozji, gdzie przeprowadziła się jej rodzina. Razem realizują projekt fotograficzny, zapuszczając się w coraz dalsze części wyspy. Jakie tajemnice może odkryć przed nimi jedno przypadkowe zdjęcie? Powieść dla młodzieży Lost World to wyjątkowa metoda nauki angielskiego łącząca lekturę wciągającej historii oraz rozwiązywanie pomocniczych ćwiczeń. Podczas czytania opowieści w naturalny sposób przyswoisz współczesne angielskie słownictwo, konstrukcje leksykalno-gramatyczne oraz utrwalisz umiejętność czytania ze zrozumieniem. Przekonaj się, że nauka języka obcego może być przyjemnością, której nie sposób się oprzeć! Powieść dla młodzieży: • wciągnij się w opowieść o parze nastolatków rozwiązujących zagadki przeszłości Cypru, • sprawdzaj znaczenie słów, nie odrywając się od książki dzięki tłumaczeniom na marginesach, • poznaj Real English i współczesne angielskie słownictwo na poziomie ponadpodstawowym i średnio zaawansowanym (A2–B1), • ćwicz umiejętność czytania ze zrozumieniem, • rozwiąż 80 urozmaiconych ćwiczeń gramatycznych i leksykalnych, • utrwal zasady gramatyczne dzięki przydatnym wskazówkom. Na końcu książki znajdziesz klucz odpowiedzi i przydatny słowniczek angielsko-polski. Powieść przeznaczona jest dla młodzieży w wieku 13–17 lat.

24,90 zł
17,99 zł

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

29
Aniołek uczy dzieci modlitwy "Ojcze nasz" - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aniołek uczy dzieci modlitwy "Ojcze nasz"
Dostępny
11 szt.

Uroczo ilustrowana, kartonowa książeczka w kształcie aniołka ucieszy każdego przedszkolaka. Dzięki niej nauka szczerej rozmowy z Panem Bogiem okaże się naprawdę fascynującą przygodą.

15,95 zł
14,99 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 0,96 zł

30
Ufaj miłosierdziu Mojemu. Modlitwy (mały format) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ufaj miłosierdziu Mojemu. Modlitwy (mały format)
Dostępny
4 szt.

Podstawowe modlitwy związane z kultem miłosierdzia Bożego. Znajdziemy tu Nowennę do miłosierdzia Bożego, Koronkę, Litanię oraz najważniejsze modlitwy. Wszystko w jednej książeczce, w dwóch różnych poręcznych formatach. Teraz zawsze i wszędzie będziemy mogli wysławiać Miłosierdzie Boże, które jest wielkie.

6,13 zł
5,99 zł

Rabat 2,3%
oszczędzasz 0,14 zł

31
Aniołek uczy dzieci modlitwy "Zdrowaś Maryjo" - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aniołek uczy dzieci modlitwy "Zdrowaś Maryjo"
Dostępny
10 szt.

Uroczo ilustrowana, kartonowa książeczka w kształcie aniołka ucieszy każdego przedszkolaka. Dzięki niej nauka szczerej rozmowy z Maryją, naszą Mamą, okaże się naprawdę fascynującą przygodą.

15,95 zł
14,99 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 0,96 zł

32
Konkurs matem. w gim. Przygotuj się sam! w. VI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konkurs matem. w gim. Przygotuj się sam! w. VI
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Szóste, wzbogacone o nowe zadania, wydanie znanego i popularnego zbioru zadań konkursowych! Książka umożliwia samodzielne przygotowanie się do konkursów matematycznych w gimnazjum. Zadania pogrupowane są w zestawy po pięć. W każdym zestawie znajdują się zadania z arytmetyki, algebry i geometrii, a także zadania o podwyższonym stopniu trudności. Do większości zadań podane są wskazówki i pełne rozwiązania.

17,90 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,8%
oszczędzasz 3,91 zł

33
Poprzez Wieki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poprzez Wieki
Portal Games
Dostępny
3 szt.

Poprzez Wieki jest grą przeznaczoną dla dwóch graczy, która łączy w sobie prostotę rozgrywki znaną z mikrogier oraz strategię opartą o kolekcjonowanie zestawów kart oraz system draftu (znany np. z fazy wypatrywania Osadników: Narodziny Imperium). Każdy z graczy otrzymuje 5 kart, spośród których wybiera jedną, pozostałe przekazuje przeciwnikowi. Każda karta posiada swój własny symbol oraz specjalną zasadę, która pozwala zdobyć punkty w zależności od zebranych symboli znajdujących się na kartach. Z końcem rundy gracze wybierają jedną kartę, która jako relikt przeszłości pozostanie w ich królestwie na przyszłe rundy, a także usuwają inną ze swoich kart znajdujących się w swoim królestwie. Po zakończeniu 3 rund wygrywa gracz z najlepiej rozwiniętym królestwem.

45,01 zł
38,26 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,75 zł

34
Odważ się na sukces. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odważ się na sukces. Audiobook
Ruben Gonzalez, Logos
Dostępny
4 szt.

Co o Rubenie Gonzalezie i jego książce mówią inni ludzie sukcesu: Przygoda, determinacja, niebezpieczeństwo, wytrwałość – to niewiarygodna historia sukcesu! Ruben Gonzalez osiągnął to, co udaje się nielicznym – zapanował nad swoją siłą woli. Motywująca i inspirująca książka. – Stephen Covey, autor 7 nawyków skutecznego działania Książka Odważ się na sukces jest pełna znakomitych rad. Zastosuj te nauki i patrz, jak twoje życie ulega zmianie! – Ken Blanchard, współautor Jednominutowego menedżera Ruben mówi z głową i z sercem, inspiruje zwyczajnych ludzi i przekonuje ich do robienia nadzwyczajnych rzeczy. Jest przekonujący, prawdziwy i pełen entuzjazmu. Zaproś go, żeby swoje koncepcje przedstawił twoim ludziom, a nie pożałujesz. – Zig Ziglar

46,99 zł
33,83 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,16 zł

35
Prawdziwa Polska. Parki Narodowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawdziwa Polska. Parki Narodowe
Dostępny
18 szt.

Untitled documentWersja dwujęzyczna. Album pokazuje tylko skrawek naszego kraju, zaledwie procent jego powierzchni. 23 punkty na mapie, niczym klejnoty przypadkowo rozrzucone przez hojną naturę. Jak piękne i cenne, a jednocześnie mało znane są to miejsca przekonujemy się już po pierwszych stronach książki.

99,00 zł
72,27 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 26,73 zł

Wróć do góry