hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.11.18

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 18 listopada 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Czytam sobie. Poziom 3. Szarka (Ewa Nowak, Anna Wielbut), na drugim Klej brokatowy (6 sztuk) (Fiorello). Kolejny produkt to Pisaki brokatowe, 6 kolorów (Fiorello) oraz Kredki Super Soft, 12 kolorów (Fiorello).
1
Czytam sobie. Poziom 3. Szarka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sobie. Poziom 3. Szarka
Dostępny75 szt.

Tytułowa Szarka to młody wilczek, który trafia pod opiekę do kilkuletniej Gabrysi. Spędzająca zimowe ferie u dziadków na wsi dziewczynka podobnie jak oni nie podejrzewa prawdziwego pochodzenia zwierzęcia, żywiąc przekonanie, że Szarka to mały piesek… W jedną z ciemnych zimowych nocy o wilczka upominają się jednak członkowie jego rodziny…

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

15 osób kupiło
2
Klej brokatowy (6 sztuk) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klej brokatowy (6 sztuk)
Fiorello, 6
Dostępny29 szt.

Dekoracyjny bezbarwny klej w płynie zawierający drobinki brokatu. Namaluj wzór za pomocą kleju i poczekaj aż zaschnie. Nie wymaga on dodatkowych akcesoriów, nie brudzi, nie rozsypuje się po zaschnięciu, drobinki brokatu nie wykruszają się. Przeznaczony do dekoracji papieru, kartonu, drewna i innych powierzchni. 6 kolorów x 13 ml

7,99 zł
12 osób kupiło
3
Pisaki brokatowe, 6 kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisaki brokatowe, 6 kolorów
Fiorello, 6 sztuk
Dostępny47 szt.

Cechy produktu: • jasne, żywe, nieblaknące kolory, • tusz wodoodporny, • nie zawiera metali ciężkich, • brokat nie wykrusza się, • końcówka okrągła o grubości 5.4 mm, • bezpieczna wentylowana zatyczka umożliwia oddychanie w przypadku połknięcia.

20,90 zł
9 osób kupiło
4
Kredki Super Soft, 12 kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki Super Soft, 12 kolorów
Fiorello, 12 sztuk
Dostępny85 szt.

Cechy produktu: – ostrzone, – przekrój trójkątny, – lakierowane, – bardzo miękki grafit, – intensywne kolory, – praktyczne opakowanie – po otwarciu wygodny dostęp do kredek, – każda kredka posiada nadruk, – zgodne z normą CE, – średnica grafitu 3 mm.

12,99 zł
8 osób kupiło
5
Nożyczki szkolne 13cm - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nożyczki szkolne 13cm
Fiorello
Dostępny8 szt.

wysokiej jakości nożyczki z nierdzewnej, hartowanej staliergonomiczne uchwyty z tworzywa sztucznego w różnych kolorachzaokrąglone końcówkirozmiar 5,25 (13 cm)opakowanie 12 sztuk

7,99 zł
6 osób kupiło
6
Kreda kolorowa 12 kolorów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kreda kolorowa 12 kolorów
Dostępny58 szt.

okrągła w przekroju kreda kolorowastożkowaty kształt ułatwia trzymanieśrednica: 10,5 mm

4,99 zł
5 osób kupiło
7
Pisaki dwustronne, 12 kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisaki dwustronne, 12 kolorów
Fiorello
Dostępny16 szt.

Cechy produktu: – dwie końcówki: cienka i szeroka, – końcówka wyposażona w blokadę – nie ma możliwości wciśnięcia jej do środka, – bezpieczna wentylowana zatyczka umożliwia oddychanie w przypadku połknięcia, – spieralne, – zgodne z wymaganiami UE, – grubość linii 1/3 mm, – 12 kolorów w opakowaniu.

13,99 zł
2 osoby kupiły
8
Przewodnik do ćwiczeń z logiki dla studentów prawa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik do ćwiczeń z logiki dla studentów prawa
Dostępny8 szt.

Skrypt przedstawia sposoby rozwiązywania zadań wchodzących w zakres tematyki ćwiczeń z przedmiotu "logika" dla studentów studiów stacjonarnych i zaocznych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (na kierunku prawo oraz na kierunku administracja). Podane sposoby spełniają wymogi stawiane rozwiązaniom zadań egzaminacyjnych z tego przedmiotu. Integralnymi częściami skryptu są zamieszczone na końcu poszczególnych rozdziałów zadania do samodzielnego rozwiązania oraz aneks zawierający przykładowe zestawy zadań egzaminacyjnych.

35,00 zł
29,75 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,25 zł

2 osoby kupiły
9
Różaniec Eucharystyczny. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Różaniec Eucharystyczny. Audiobook
Carver Alan Ames, Esprit
Dostępny9 szt.

„W różańcu kryje się wiele łask, w różańcu kryje się wiele darów, w różańcu kryje się wiele dróg pozwalających ujrzeć Bożą miłość”. Fragment Wiele osób nie potrafi połączyć modlitwy różańcowej z Adoracją Eucharystyczną. Carver Alan Ames, autor książki Oczami Jezusa, zyskał szczególny stosunek do tej modlitwy dzięki mistycznym wizjom wskazującym na głęboki związek różańca i Najświętszej Eucharystii. Ta książka pozwoli na nowo odkryć piękno tej modlitwy.

17,90 zł
13,99 zł

Rabat 21,8%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
10
Klej brokatowy 3 kolory x 20ml - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klej brokatowy 3 kolory x 20ml
Dostępny30 szt.

dekoracyjny bezbarwny klej w płynie zawierający drobinki brokatuwygodny: namaluj wzór za pomocą kleju i poczekaj aż zaschnienie wymaga dodatkowych akcesoriów, nie brudzi, nie rozsypuje siępo zaschnięciu drobinki brokatu nie wykruszają sięprzeznaczony do dekoracji papieru, kartonu, drewna i innych powierzchni3 kol. x 20 ml

7,99 zł
1 osoba kupiła
11
Pisaki metaliczne, 6 kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisaki metaliczne, 6 kolorów
Fiorello
Dostępny7 szt.

marker z permanentnym tuszem metalicznymtusz dobrze pokrywa powierzchnięprzeznaczony do papieru i kartonuszybkoschnącykońcówka wyposażona w blokadę: nie ma możliwości wciśnięcia jej do środkakońcówka okrągła o grubości 5,5 mmzgodne z normą CE

16,99 zł
1 osoba kupiła
12
Opowieści z Narnii. Ostatnia Bitwa. Mp3 - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści z Narnii. Ostatnia Bitwa. Mp3
Lewis C.S., Media Rodzina
Dostępny7 szt.

W końcowym, siódmym tomie cyklu jesteśmy świadkami śmiertelnego boju o Narnię, do jakiego staje ostatni król, Tirian, wraz z garstką przyjaciół. Czy uda im się zwyciężyć i ocalić cudowną krainę przed zniszczeniem? Ostatni, siódmy tom, czytają, podobnie jak poprzednie, Jerzy Zelnik i Agnieszka Greinert.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

1 osoba kupiła
13
Pisaki, 12 kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisaki, 12 kolorów
Fiorello, 12 sztuk
Dostępny214 szt.

Nylonowa końcówka o grubości 2 mm, tusz na bazie wody, bezpieczna wentylowana zatyczka umożliwia oddychanie w przypadku połknięcia, zgodne z normą CE, grubość linii 1 mm.

6,99 zł
1 osoba kupiła
14
Medycyna podróży Kompendium - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Medycyna podróży Kompendium
Dostępny60 szt.

Autorem książki jest Krzysztof Korzeniewski. Specjalista medycyny tropikalnej, epidemiologii, dermatologii i wenerologii. Profesor Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Kierownik Zakładu Epidemiologii i Medycyny Tropikalnej w Gdyni. Globtroter, wykładowca, naukowiec i lekarz-praktyk. Porusza ważne zagadnienia. Aktualna wiedza na temat zagrożeń zdrowotnych. Medycyna podróży. Choroby tropikalne. Farmakologia. Szczepienia. Kobieta ciężarna w podróży. Prezentuje: 200 kolorowych map i ilustracji patogenów oraz obrazów klinicznych chorób. Odbiorcami są lekarze, osoby zajmujące się diagnostyką laboratoryjną, podróżnicy, osoby podróżujące zawodowo, turyści, osoby wyjeżdżające wypoczynkowo. Gwarancja jakości. O wysoki standard edytorski, opracowanie redakcyjne i językowe zadbało Wydawnictwo Lekarskie PZWL. ? Praktyczne kompendium ? Zdrowie i Profilaktyka ? Obraz chorób tropikalnych i infekcyjnych ? Dla lekarzy, globtroterów, zainteresowanych dalekimi podróżami w rejony o odmiennych warunkach klimatycznych i sanitarnych ? Mapy, ryciny, tabele, ilustracje, zdjęcia.

139,00 zł
129,27 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 9,73 zł

1 osoba kupiła
15
Bazgrolopedia. Fascynujący świat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bazgrolopedia. Fascynujący świat
Dostępny31 szt.

Weź do ręki ołówek oraz kredki i zanurkuj w świat Bazgrolopedii, aby zdobyć podczas zabawy ciekawe informacje. Dowiedz się, dlaczego rekin ma rząd dodatkowych zębów, i zobacz, co można znaleźć w jego przepastnym żołądku. Zaprojektuj własne fajerwerki i dowiedz się, dlaczego wybuchają z wielkim hukiem! Narysuj stację kosmiczną i zobacz, co jeszcze orbituje wokół Ziemi. Bazgrol zdobywając wiedzę, odkrywając piękno i wspaniałe cuda świata!!!

19,90 zł
14,99 zł

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
16
Pakiet. Arcydzieła do kolorowania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet. Arcydzieła do kolorowania
Niedostępny
Brak

Kolorowanki i interaktywne zeszyty do ćwiczeń cieszą się obecnie ogromnym zainteresowaniem, nie tylko wśród dzieci. Odprężająca moc rysowania jako treningu antystresowego jest nieoceniona. Chcąc połączyć zabawę z nauką, Wydawnictwo Naukowe PWN proponuje swoim czytelnikom kolorowankę przedstawiającą 60 dzieł sztuki światowej: od Michała Anioła do Henriego de Toulouse-Lautreca. W prezentowanym wyborze artystów znaleźli się również tacy twórcy, jak: Rafael, Winslow Homer, Edward Hopper, Pierre-Auguste Renoir, Edgar Degas, Mary Cassatt, Paul Cézanne, Paul Gaugin, Edward Burne-Jones, Claude Monet, John Singer Sargent, Vincent van Gogh oraz 45 innych wielkich malarzy. Publikacja składa się z 2 elementów: • książki z 60 reprodukcjami dzieł opatrzonymi notami biograficznymi artystów, • kolorowanki opracowanej na podstawie tych dzieł, przeznaczonej do samodzielnej pracy. Rysunki mogą być wypełniane dowolną techniką, zaś oryginalne dzieło może stanowić inspirację kolorystyczną. Arcydzieła do kolorowania to świetna i bogata w walory dydaktyczne propozycja dla klientów poszukujących książki prezentowej oraz wszystkich zainteresowanych kolorowaniem jako zabawą, sposobem na relaks, a jednocześnie miłośników malarstwa.

69,00 zł
60,72 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

17
Opinia publiczna. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opinia publiczna.
Niedostępny
Brak

Drogi Czytelniku, książka, która trafiła do Twoich rąk, traktuje o fenomenie opinii publicznej. Niewiele jest zjawisk, które budziłyby aż takie namiętności zarówno wśród polityków, jak i uczonych. Tym bardziej że opinia publiczna interesuje nie tylko politologów, socjologów, prawników, historyków, ale także specjalistów zajmujących się marketingiem czy public relations. Zainteresowanie nią rośnie szczególnie w czasie kampanii politycznych. Książka nie tylko prezentuje dyskusje, które pochłaniają badaczy tego zjawiska, i pojęcia, którymi opisuje się opinię publiczną, ale także odpowiada na wiele pytań dotyczących tego, czym ona jest, na czym polegają nietrafione sondaże i jak można nimi manipulować. Jeżeli słyszymy w jednym serwisie informacyjnym o opinii publicznej, a w drugim o opinii społecznej, to czy mowa jest o tym samym, czy też o dwóch różnych zjawiskach? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można znaleźć w tej książce.

64,40 zł
61,82 zł
Powiadomienie

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,58 zł

18
Miłość, sutanna i śmierć. Historia dwu miłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość, sutanna i śmierć. Historia dwu miłości
Dostępny4 szt.

Poruszająca opowieść, dzięki której staniemy się świadkami miłosnych tragedii Na rozbudowanym społeczno-obyczajowym tle naznaczonym wątkami historycznymi zapisana została dramatyczna droga dwóch par. Pierwsza to ludzie dojrzali, którym przyszło budować swe uczucie w czasach wojny i mierzyć się z próbą wieloletniej rozłąki. Druga para to ludzie młodzi z nadzieją budujący swą przyszłość, którzy będą musieli zmierzyć się z próbą dojrzałości, by zawalczyć o uczucie zrodzone w latach młodości. Czasy boleśnie naznaczone II wojną światową rządziły się specyficznymi prawami. W tych realiach mocno zarysowany został również obraz ówczesnego kleru. Autor odwołując się do rzeczywistych sytuacji pozwala czytelnikom poznać prawdziwy obraz ówczesnego kleru, który niejednokrotnie szokuje. Fikcja, która harmonijnie łączy się z rzeczywistością sprawia, że książkę czyta się z zapartym tchem. Losy głównych oraz pobocznych bohaterów toczą się w wykreowanych na potrzeby książki miejscach ale możemy być pewni, że uczucia i relacje międzyludzkie są jak najbardziej prawdziwe.

48,90 zł
35,21 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,69 zł

19
Zawód tester - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zawód tester
Niedostępny
Brak

Publikacja całościowo opisuje wszystkie aspekty zawodu, odpowiedzialności testerskiej oraz wymagane kompetencje miękkie i twarde. Robi to w odwołaniu do realiów rynkowych i współczesnych trendów. Dzieli się na dwie części: w pierwszej autor obszernie omawia podstawy zawodu testera a w drugiej oddaje w ręce czytelnika praktyczne przykłady i gotowe narzędzia do użycia w pracy. Konstrukcja rozdziałów otwiera przed czytelnikiem kolejne obszary testowania i zapewnienia jakości tak, by na końcu dać mu możliwość świadomego wyboru zawodu i kierunków dalszego rozwoju.

49,00 zł
43,12 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,88 zł

20
Potrzebna cała wioska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potrzebna cała wioska
Niedostępny
Brak

Agnieszka Stein jest jedną z najbardziej inspirujących postaci polskiej psychologii. Pracując od kilkunastu lat z rodzicami, zjednała sobie liczne grono czytelników i słuchaczy. Dotychczas wydane książki – Dziecko z bliska i Dziecko z bliska idzie w świat doczekały się kilku dodruków i rozeszły w wielotysięcznych nakładach. Jej blog i fanpage śledzi stale rosnąca liczba osób, a ona sama połowę roku spędza w podróży po Polsce i Europie, prowadząc warsztaty dla rodziców i szkolenia dla profesjonalistów. Zanim jednak Agnieszka Stein stała się dla tysięcy osób autorytetem i otworzyła szeroko drzwi Rodzicielstwu Bliskości w Polsce, przeszła długą drogę – od młodej dziewczyny zafascynowanej naukami ścisłymi i nienawidzącej pisać, przez początkującą matkę wychowującą dziecko na wsi, aż do siebie dzisiaj. Potrzebna cała wioska to fascynująca relacja z tej podróży. W szczerej rozmowie z Małgorzatą Stańczyk, psychologiem z wykształcenia, dziennikarką i matką zafascynowaną Rodzicielstwem Bliskości, Agnieszka Stein mówi o zmianach, jakie zaszły w niej jako matce, kobiecie i specjalistce pod wpływem doświadczeń, lektur oraz spotykanych po drodze ludzi – zarówno uznanych autorytetów, jak i zwykłych rodziców.

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

21
Ajurwedyjska kuchnia dla wegan - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ajurwedyjska kuchnia dla wegan
Niedostępny
Brak

Ajurweda to holistyczny system leczniczy, który naucza, że zdrowie to efekt utrzymania równowagi pomiędzy trzema energiami zwanymi wata, pitta i kapha. Właściwe odżywianie dopasowane do naszej konstytucji odgrywa w tym kluczową rolę. Książka stanowi wyjątkowe źródło wiedzy i inspiracji dla wegan i sympatyków weganizmu. Oferuje ponad 120 przepisów na pyszne i zdrowe potrawy równoważące poszczególne konstytucje. Uczy, jak zastąpić nabiał stosowany w tradycyjnej ajurwedzie równie wartościowymi odpowiednikami wegańskimi. Jeśli pragniesz unikać produktów pochodzenia zwierzęcego i jednocześnie zaczynasz swoją przygodę z ajurwedą, tę książkę musisz mieć w biblioteczce! O autorce: Talya Lutzker - jest certyfikowanym praktykiem ajurwedy, dyplomowaną masażystką, nauczycielką jogi, profesjonalną kuchmistrzynią oraz założycielką Talya?s Kitchen - firmy cateringowej dostarczającej organiczne dania. Talya uzyskała licencjat z ochrony środowiska na University of California w Santa Barbara. Wiedzę praktyczną zdobywała u DeAnny Batdorff, założycielki dhyana Center of Health Sciences. Od 2003 specjalizuje się w ajurwedzie, oferując indywidualne konsultacje, wykonując masaże ajurwedyjskie oraz zabiegi pańca karmy. Talya prowadzi również zajęcia z jogi. Jej pasją jest kuchnia ajurwedyjska, którą realizuje gotując i prowadząc firmę cateringową.?

69,00 zł
55,20 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 13,80 zł

22
Lean Ceo. W drodze do doskonałości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lean Ceo. W drodze do doskonałości
Niedostępny
Brak

Organizacje nieustannie starają się osiągać lepsze wyniki mniejszym nakładem środków, a w związku z tym coraz częściej sięgają po metodologię lean, opartą na tych samych zasadach, dzięki którym po drugiej wojnie światowej udało się zrewolucjonizować japoński przemysł. Sekretem filozofii lean jest kompleksowe podejście do zarządzania, istotnie różne od tego nauczanego w szkołach biznesowych. W rezultacie rzadko zdarza się, aby działania prowadzone w duchu lean podejmowane były przez przedstawicieli najwyższego kierownictwa, przez co rzadko skutkują one trwałymi zmianami. Niniejsza książka ukazuje prawdziwy potencjał metodologii lean dzięki obszernym wywiadom z dyrektorami generalnymi, którzy nie ograniczyli się wyłącznie do przyjęcia nowych narzędzi, a zaprowadzili ogólnokorporacyjny system zarządzania zgodny z filozofią lean. Autor rozmawiał z 28 gwiazdami zarządzania wywodzącymi się z najróżniejszych organizacji, takich jak globalne firmy produkcyjne Ingersoll-Rand i Barry-Wehmiller, ikony branży ochrony zdrowia Thedacare i Virgina Mason, stany Connecticut czy Waszyngton czy legendy historyczne takie jak Wiremold. Dyrektorzy generalni własnymi słowami opisują, w jaki sposób wdrażali filozofię lean w celu osiągnięcia zrównoważonych wyników finansowych, upełnomocnienia i zmotywowania podwładnych, przełamania wewnętrznych kominów organizacyjnych oraz budowania trwałych relacji z klientami i dostawcami. Ich relacje stanowią prawdziwy skarbiec praktycznych porad dotyczących: przewodzenia ludziom i ich upełnomocnianie, budowania zaufania i przejrzystości uzgadniania decyzji strategicznych z codzienną działalnością operacyjną, kształtowania ogólnoorganizacyjnej kultury sprzyjającej bezpieczeństwu i jakości, budowania organizacji uczącej się. W przemyślny, a czasem wręcz brutalny sposób wspomniani tu liderzy rozprawiają się z wieloma tradycyjnymi świętymi krowami biznesu, takimi jak rachunek kosztów normatywnych, zarządzanie hierarchiczne czy dzisiejsza obsesja na punkcie danych i komputerów. Kreślą też mapę drogową dla wszystkich przedsiębiorstw dążących do doskonałości. Jacob Stoller jest dziennikarzem i moderatorem, specjalizującym się w komunikacji między ekspertami a laikami w takich dziedzinach jak zarządzanie zgodne z metodologią lean, IT, rachunkowość czy projektowanie.

74,90 zł
63,67 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 11,23 zł

23
Już naklejam 2-3 lata Święta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Już naklejam 2-3 lata Święta
Niedostępny
Brak

Seria książeczek dla dzieci, w których dziecko uzupełnia obrazki naklejkami. Dziecko uczy się poznawać kolory i kształty, rozwija wyobraźnię, a także kształci zdolności manualne. Stopień trudności wykonywanych działań został dostosowany do możliwości dziecka w danym wieku. Dodatkowo 4 strony z naklejkami.

6,00 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,8%
oszczędzasz 1,01 zł

24
Wszystko o Bożym Narodzeniu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko o Bożym Narodzeniu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.24

Boże Narodzenie to jedno z najważniejszych świąt w naszym kalendarzu. Choć jest nierozerwalnie związane z chrześcijaństwem, jako święto upamiętniające narodziny Jezusa Chrystusa, to również ludzie niewierzący odnajdują w nim ważne dla każdego człowieka uniwersalne wartości. To czas sprzyjający spotkaniom w najbliższym gronie rodziny i przyjaciół. Święta te pozwalają docenić cud narodzenia, miłości rodzicielskiej oraz odpowiedzialności. Są to jedne z najradośniejszych świat. Ale ile wiemy o Bożym Narodzeniu? Na te i inne pytania, które ludzie chcą zadać, odpowiada publikacja ?Wszystko o Bożym Narodzeniu?. W pierwszej części naszej publikacji przybliżone zostaną najważniejsze wydarzenia i fakty związane z narodzinami Syna Bożego. Czytelnik uzyska odpowiedź na pytanie o sens i istotę narodzenia Bożej Dzieciny. Pozna historię zwiastowania oraz życie codzienne w Jerozolimie i Betlejem w czasach narodzenia Jezusa. Kim byli Trzej Królowie, jaką rolę w narodzinach Chrystusa odegrał św. Józef, czy Herod był zły do szpiku kości? Również na te pytania czytelnik uzyska odpowiedź. Druga część książki poświęcona jest liturgii adwentu i Bożego Narodzenia oraz obrzędom towarzyszącym tym wydarzeniom. Czytelnik dowie się z niej o tym, co to jest adwent, dlaczego na roraty zabiera się lampiony, co postawić na stole wigilijnym i jaką symbolikę mają potrawy, które spożywamy podczas Wigilii? W tej części również przedstawiona jest historia obrzędów świątecznych. Trzecia część publikacji udziela odpowiedzi na nurtujące wiele osób pytania. Można w niej przeczytać o prawdziwej historii Świętego Mikołaja czy też o tradycji tworzenia szopek bożonarodzeniowych. Nie zapomnieliśmy o kolędzie, w tej części czytelnik dowie się o znanych i nieznanych faktach dotyczących kolędowania, jak również samych kolęd. Czwarta część przedstawia polskie tradycje bożonarodzeniowe, zarówno te obecnie kultywowane, jak również te zapomniane. Każdego z nas z pewnością ciekawi, w jaki sposób święta Bożego Narodzenia obchodzone są w innych krajach. Dzięki tej publikacji czytelnik dowie się, jak Japończycy, Amerykanie czy Francuzi świętują Boże Narodzenie. Całość dopełnia unikatowa szata graficzna. Książka jest kolorowa, przyciąga uwagę czytelnika. Znajdują się w niej obrazy przedstawiające m.in. Zwiastowanie, pokłon pasterzy, Trzech Króli, czy Świętą Rodzinę oraz zdjęcia ilustrujące tradycje bożonarodzeniowe w Polsce i na świecie. Do książki został dołączony quiz wiedzy o Bożym Narodzeniu. Dzięki temu czytelnik sprawdzi swoją wiedzę. Quiz będzie znakomitym uzupełnieniem spotkania rodzinnego, gdyż da on możliwość wspólnej zabawy. ?Wszystko o Bożym Narodzeniu? to niezwykła rodzinna publikacja. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie: fakty z historii narodzin Syna Bożego, historię święta, znaczenie obrzędów liturgicznych, ciekawostki o Bożym Narodzeniu, anegdoty związane z tym świętem, a to tylko część tego, co czeka na czytelnika w środku książki. Książka jest znakomitym pomysłem na prezent.

14,99 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

25
Już naklejam 3-4 lata Święta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Już naklejam 3-4 lata Święta
Niedostępny
Brak

Seria książeczek dla dzieci, w których dziecko uzupełnia obrazki naklejkami. Dziecko uczy się poznawać kolory i kształty, rozwija wyobraźnię, a także kształci zdolności manualne. Stopień trudności wykonywanych działań został dostosowany do możliwości dziecka w danym wieku. Dodatkowo 4 strony z naklejkami.

6,00 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,8%
oszczędzasz 1,01 zł

26
Kolorowanka XXL Domek ul. Fiołkowa 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka XXL Domek ul. Fiołkowa 4
Niedostępny
Brak

Kartonowe szablony do złożenia i pokolorowania. Złóż, pokoloruj, baw się! Jeśli potrzebujesz dla swoich lalek i pluszaków przytulnego domku - zapraszamy na ul. Fiołkową 4! Dzięki zawartości tego pudełka i własnej wyobraźni możesz stworzyć niepowtarzalny domek i ozdobić go na tysiąc różnych sposobów. Jak to u nas bywa można kolorować kredkami, flamastrami i farbami. Domek ma lekką ale mocną, stabilną konstrukcję, jest bezpieczny i trwały. A co najważniejsze? Gwarantuje dłuuugie godziny doskonałej zabawy. Może służyć nie tylko jako domek dla lalek czy misiów, ale także jako półka na dziecięce skarby. Zdjęcie pokazuje złożone i pokolorowane szablony. Wymiary domku po złożeniu: 405 x 210 x 705 mm

30,00 zł
28,50 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

27
Najnowsza Encyklopedia Dinozaury - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najnowsza Encyklopedia Dinozaury
Niedostępny
Brak

Wybierz się w czasy mezozoiku, kiedy niebo patrolowały groźne pterozaury, po ziemi chodziły przerażające teropody, a w oceanach roiło się od budzących grozę gadów morskich. Przyjrzyj się z bliska najróżniejszym kopalnym zwierzętom, przedstawionym na ilustracjach z zadziwiającym realizmem. Dowiedz się, jak żyły te fascynujące stworzenia, dlaczego wymarły i o czym informują nas ich skamieniałe szczątki.

40,00 zł
31,60 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,40 zł

28
Królowa śniegu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królowa śniegu
Niedostępny
Brak

Dawno, dawno temu było sobie licho, jedno z najgorszych - diabeł we własnej postaci! Pewnego dnia, będąc w jednym ze swoich wyjątkowych nastrojów, wyczarowało ono zwierciadło, w którym wszystko, co piękne i dobre, znikało, a wszystko, co brzydkie i złe, stawało się jeszcze gorsze. Królowa śniegu to kolejna wersja baśni napisana na podstawie utworu H. Ch. Andersena, a przepięknie zilustrowana przez serbską artystkę. Książka zachwyci nie tylko piękną historią, ale przede wszystkim znakomitymi baśniowymi ilustracjami.

17,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,01 zł

29
Konik Garbusek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konik Garbusek
Niedostępny
Brak

W bardzo odległym królestwie mieszkał sobie staruszek z trzema synami. Dwaj byli sprytni i zaradni - tak mówiono. Trzeci natomiast nie cieszył się poważaniem. Nazywano go głuptasem "Konik Garbusek" to kolejna wersja baśni napisana na podstawie utworu P. Jerszowa, a przepięknie zilustrowana przez serbską artystkę. Książka zachwyci nie tylko piękną historią, ale przede wszystkim znakomitymi baśniowymi ilustracjami.

16,99 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,00 zł

30
Dziadek do Orzechów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziadek do Orzechów
Niedostępny
Brak

Pod choinką Klara dostrzegła błyszczącego drewnianego człowieczka. Miał dużą głowę, krótkie nóżki, był wytwornie ubrany, cały w czerwieni i złocie. Klarze spodobał się od pierwszego wejrzenia. "Dziadek do Orzechów" to kolejna wersja baśni napisana na podstawie utworu E.T.A. Hoffmanna, a przepięknie zilustrowana przez serbską artystkę. Książka zachwyci nie tylko piękną historią, ale przede wszystkim znakomitymi baśniowymi ilustracjami.

17,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,01 zł

31
Przyjazna wiedza. Pogoda - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyjazna wiedza. Pogoda
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Ziemia to planeta, na której panują czasem ekstremalne warunki pogodowe, a jej powierzchnia jest wystawiona na działanie różnych żywiołów: smaga ją wiatr, piecze słońce, zalewa deszcz. Wiele czynników utrzymuje pogodę w stanie kruchej równowagi, która w każdej chwili może ulec dramatycznemu zachwianiu.

18,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,7%
oszczędzasz 3,01 zł

32
Złoty kluczyk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złoty kluczyk
Niedostępny
Brak

Dawno, dawno temu, w niewielkim miasteczku u wybrzeży Morza śródziemnego, żył sobie stolarz imieniem Giuseppe. Pewnego dnia w jego ręce trafił niezwykły kawałek drewna. Mężczyzna chciał go wykorzystać, aby zrobić nogę stołową. Gdy jednak zaczął ciosać drewno, usłyszał cienki głosik "Złoty kluczyk" to kolejna wersja baśni napisana na podstawie utworu A. Tołstoja, a przepięknie zilustrowana przez serbską artystkę. Książka zachwyci nie tylko piękną historią, ale przede wszystkim znakomitymi baśniowymi ilustracjami.

17,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,01 zł

33
Przyjazna wiedza. Wynalazki tysiąc lat wspaniałych pomysłów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyjazna wiedza. Wynalazki tysiąc lat wspaniałych pomysłów
Niedostępny
Brak

Prawie wszystkie urządzenia, których istnienie wydaje się nam oczywiste, zostały przez kogoś wynalezione. Ta książka pokaże czytelnikowi, w jaki sposób powstały zadziwiające wynalazki, bez których współczesne życie byłoby niemożliwe: druk, kompas, rower, samochód, antybiotyk, radio, zamek błyskawiczny, komputer czy rakieta...

18,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,7%
oszczędzasz 3,01 zł

34
Szybcy i wściekli. Monster trucks i inne potwory drogowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szybcy i wściekli. Monster trucks i inne potwory drogowe
Niedostępny
Brak

Poznaj świat wyjątkowych pojazdów, które doskonale sprawują się zarówno podczas pracy w terenie, jak i na torze wyścigowym! W książce znajdziesz informacje o ich budowie i niesamowitych osiągach!

18,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,7%
oszczędzasz 3,01 zł

35
Przyjazna wiedza. Zwierzęta niezwykli mieszkańcy naszej planety - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyjazna wiedza. Zwierzęta niezwykli mieszkańcy naszej planety
Dostępny59 szt.

Wyobraź sobie, że znalazłeś się w skórze któregoś ze swoich ulubionych zwierząt! Poznaj niezwykłe stworzenia - od ameby aż po aligatory. Kolorowe diagramy prezentują organy i narządy, dzięki którym małpy są tak zwinne, a gepardy szybkie. Po przeczytaniu tej pasjonującej książki inaczej spojrzysz na swojego psa lub kota!

18,00 zł
14,99 zł

Rabat 16,7%
oszczędzasz 3,01 zł

36
Moja wielka księga bajek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja wielka księga bajek
Dostępny10 szt.

Miłośnicy baśni, tajemniczych postaci, królewskich zamków oraz mówiących zwierząt będą zachwyceni pięknie wydanym zbiorem znanych baśni i bajek. Zarówno dziewczynki jak i chłopcy znajdą tu opowieści interesujące i znakomicie zilustrowane: Kura znosząca złote jajka Kruk i lis Rada myszy Bocian i lis Wilk i koziołek Zając i żółw Konik polny i mrówka Mleczarka i dzban z mlekiem Lis i winogrona Mysz polna i mysz z miasta Mysz i lew Pastuszek kłamczuszek

30,00 zł
23,70 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

37
Jedźmy, Tomku! Tomek i przyjaciele - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jedźmy, Tomku! Tomek i przyjaciele
Niedostępny
Brak

Ruszaj w podróż z Tomkiem! Wsiądź do wagonu, którym Tomek zabierze cię na wycieczkę po wyspie Sodor! Naciśnij przyciski i kręć kierownicą, aby usłyszeć 13 wspaniałych odgłosów i melodyjek.

45,00 zł
35,55 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,45 zł

38
Kraina Lodu. Mam tę moc - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina Lodu. Mam tę moc
Niedostępny
Brak

Oto baśniowy świat Elsy! Elsa to postać z filmu animowanego pt. `Kraina lodu`. Dzięki tej dźwiękowej książeczce z pięknymi ilustracjami dzieci będą mogły posłuchać oryginalnej wersji przeboju `Mam tę moc` (nagranej w wersji angielskiej) oraz poznają polskie słowa tej piosenki - wykonywanej przez Elsę. Książeczka całokartnowa

32,99 zł
26,06 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,93 zł

39
Disney Minnie. W drogę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Minnie. W drogę
Niedostępny
Brak

Baw się i śpiewaj razem z Minnie i jej przyjaciółmi! Urocza myszka Minnie uwielbia podróże. Często wyrusza na wycieczki ze swoimi przyjaciółmi. Podróżuje na rowerze, samochodem, samolotem Dzięki tej dźwiękowej książeczce z pięknymi ilustracjami dzieci będą mogły posłuchać sześciu melodii i zaśpiewać krótkie piosenki o przygodach Minnie.

33,00 zł
26,07 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,93 zł

40
Bałwanek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bałwanek
Niedostępny
Brak

Całokartonowa książeczka dla najmłodszych opowiada historyjkę o sympatycznym bałwanku, który czuł się samotny.

17,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,01 zł

41
Jej Wysokość Zosia. Księżniczka się uczy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jej Wysokość Zosia. Księżniczka się uczy
Niedostępny
Brak

Jej Wysokość Zosia to postać znana z serialu Disney Junior. W królewskiej akademii nasza bohaterka dowie się wielu nowych rzeczy: pozna drogę, która warto iść

33,00 zł
26,07 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,93 zł

42
Hello Kitty. Wesołe piosenki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hello Kitty. Wesołe piosenki
Niedostępny
Brak

Spędź dzień z Hello Kitty i zaśpiewaj wesołe piosenki! Całokartonowa książka z panelem dźwiękowym. Polskie teksty i nagrane melodyjki 4 angielskich piosenek dziecięcych zachęcą dzieci do śpiewania. Rozkładanki na każdej stronie!

29,99 zł
23,69 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

43
Opowieści z Narnii. Koń i jego chłopiec. Mp3 - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści z Narnii. Koń i jego chłopiec. Mp3
Lewis C.S., Media Rodzina
Niedostępny
Brak

W piątym tomie śledzimy pasjonującą historię ucieczki z Kalormenu do Narnii dzielnego chłopca Szasty, pięknej księżniczki Arawis oraz ich niezwykłych towarzyszy, mówiących koni: Briego i Hwin. Dla wszystkich będzie to niezwykła przygoda, podczas której dowiedzą się wiele o sobie...

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

44
Materiały źródłowe do dziejów Żydów... z lat 1684-1696 t.2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Materiały źródłowe do dziejów Żydów... z lat 1684-1696 t.2
Niedostępny
Brak

O książce: Księgi grodzkie od lat są wykorzystywane jako cenne źródło do badań nad dziejami Żydów polskich, ale raczej wybiórczo ze względu na swoją obszerność i rozproszenie. Wzmianki o Żydach stanowią tylko niewielką część wszystkich wpisów, niemniej ze względu na znaczenie funkcjonowania urzędów grodzkich, szczególnie w Krakowie, stanowią one często jedyne świadectwo skomplikowanych stosunków społecznych. [...] Niniejsza publikacja ma za zadanie ułatwić badaczom dotarcie do tego cennego zasobu, zwalniając z konieczności żmudnej kwerendy źródłowej (niektóre tomy liczą kilka tysięcy stron formatu folio). (ze Wstępu)

31,50 zł
26,78 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,72 zł

45
W poszukiwaniu nowej równowagi w nauczaniu języków obcych w szkole wyższej. Na przykładzie projektu edukacyjnego English++ - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W poszukiwaniu nowej równowagi w nauczaniu języków obcych w szkole wyż...
Niedostępny
Brak

Publikacja Moniki Stawickiej (…) jest niezwykle potrzebna z uwagi na konieczność wprowadzenia daleko idących zmian w dydaktyce językowej (…). Książka może być swojego rodzaju przewodnikiem dla nauczycieli języków obcych, chcących stopniowo odchodzić od modelu nauczania języka obcego opartego na transmisji wiedzy, wykonywaniu tradycyjnych ćwiczeń i dominacji nauczyciela w kierunku większej autonomii uczących się, którzy mają opanować umiejętności językowe przez współpracę z innymi osobami i samodzielnie odkrywać wiedzę. Z recenzji prof. dra hab. Mirosława Pawlaka, UAM Książka (…) odnosi się do niezwykle istotnych zagadnień współczesnej glottodydaktyki. Autorka daje dowód rzetelności naukowej, umiejętności prowadzenia skomplikowanego wywodu naukowego opartego na rozległych lekturach i własnych przemyśleniach. Z recenzji prof. dr hab. Jolanty Zając, UW Dr Monika Stawicka – absolwentka Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 2011 r. na Wydziale Filologicznym UJ obroniła pracę doktorską poświęconą metodzie projektów w kształceniu językowym w szkole wyższej. Od 2015 r. jest dyrektorem Jagiellońskiego Centrum Językowego UJ. M. Stawicka jest autorką publikacji z zakresu metodyki nauczania języka angielskiego oraz materiałów dydaktycznych, m.in. pierwszego w Polsce otwartego epodręcznika do nauczania języka angielskiego dla informatyków English++ (nagroda European Language Label). W obecnej działalności naukowo-dydaktycznej koncentruje się na nauczaniu projektowym, jakości nauczania i uczenia się oraz zarządzaniu procesem glottodydaktycznym.

28,00 zł
23,80 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,20 zł

46
Studia Iberystyczne 2014, nr 13: Universos de lingua portugesa em debate / Światy języka portugalskiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Studia Iberystyczne 2014, nr 13: Universos de lingua portugesa em deba...
Niedostępny
Brak

"Studia iberystyczne" to czasopismo naukowe zajmujące się językiem, literaturą, kulturą i zjawiskami społecznymi w Hiszpanii, Portugalii, Ameryce Łacińskiej i w tych krajach, w których język hiszpański, portugalski, kataloński czy galicyjski są językami oficjalnymi lub lokalnymi.

28,00 zł
23,80 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,20 zł

47
Vocabulary Related to the Technological and Scientific Development of the 20th century in the Tajik Language on the Basis of the World Wide Web - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vocabulary Related to the Technological and Scientific Development of ...
Niedostępny
Brak

It may seem paradoxical at first that although the scientific and technological vocabulary is not – in most cases – culture-dependent, still possessing the up-to-date set of technological (and scientific) lexica is important for the culture of the speakers of a language, as it is a paragon of their idiom’s vitality and ability to describe the modern world. The author of the present book analyses various aspects of this subsystem of vocabulary in the Tajik language and tries to indicate tendencies in its development.

20,00 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,1%
oszczędzasz 2,01 zł

48
Przewodnik po Krakowie dla medyków czyli Kraków medyczny w aspekcie historycznym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik po Krakowie dla medyków czyli Kraków medyczny w aspekcie hi...
Niedostępny
Brak

Kraków, choć okres powojenny miał negatywny wpływ na jego oblicze, nie przestał być ośrodkiem nauki i kultury. Stąd lata pobytu w tym mieście to wyborna sposobność do zbliżenia się do różnych środowisk intelektualnych, od środowiska naukowego własnej uczelni poczynając. Uczestnictwo w wykładach (oby wróciły w pełni) i szukanie okazji do zbliżenia się ze społecznością akademicką poza oficjalnymi spotkaniami, jakimi są wykłady i egzaminy, daje możność poznania tylu nowych ludzi i w takim zakresie, o jakim dotąd nie mogło być mowy. Poza tym istnieje możliwość zbliżenia się do środowiska naukowego innych wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego (profesorzy, koledzy), jak i innych uczelni. Okazję do tego dają wykłady publiczne, odczyty w różnych towarzystwach naukowych. Nie tylko problem na nich poruszany, czasem daleki od naszych zawodowych zainteresowań, staje się nam bliższy, ale przede wszystkim sama osoba wykładowcy przestaje być nazwiskiem, znanym jedynie z prasy czy telewizji. To zbliżenie warte jest trudu, a sposobność – przemijająca. Czasem na zawsze. Ze Wstępu

32,00 zł
27,20 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,80 zł

49
Classica Cracoviensia. Volume XVII (2014) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Classica Cracoviensia. Volume XVII (2014)
Niedostępny
Brak

Rocznik Classica Cracoviensia został założony w roku 1995 z inicjatywy ówczesnego dyrektora Instytutu Filologii Klasycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. dr hab. Stanisława Stabryły. Od roku 1996 funkcję redaktora naukowego pełni nieprzerwanie prof. dr hab. Jerzy Styka. Od samego początku Classica Cracoviensia były pomyślane jako forum współpracy naukowej Instytutu Filologii Klasycznej UJ z europejskimi ośrodkami uniwersyteckimi, rozwijającymi studia nad antyczną kulturą grecko-rzymską, w jej różnych kształtach – literackim, społeczno-politycznym, filozoficznym, religijnym, prawnym, artystycznym i oczywiście recepcyjnym – oddziaływania na nowożytną kulturę europejską. Organizowane cyklicznie konferencje, wspólnie podejmowane projekty badawcze, gościnne wykłady, inicjowane nowe serie wydawnicze – to niektóre przykłady tej współpracy, która wnosi istotny wkład w rozwój nauki o starożytności grecko-rzymskiej, ale także w równym stopniu zbliża ludzi i ma swój indywidualny wymiar w dziele jednoczenia Europy. Poprzez prezentację badań nad różnorodnymi postaciami kultury grecko-rzymskiej, dążymy do ukazania procesów kształtowania się tej kultury, złożoności zachodzących w niej przemian cywilizacyjnych, staramy się podkreślić jej uniwersalny charakter i jej inspirującą rolę w kształtowaniu się nowożytnej Europy. Przyjęta, bardzo szeroka formuła czasopisma, sprzyja badaniom interkulturowym i interdyscyplinarnym, umożliwiającym wieloaspektową i pogłębioną prezentację kulturowych zjawisk oraz występującego w antycznym świecie grecko-rzymskim dialogu kultur, uczy szacunku dla odmienności i różnorodności warsztatów badawczych, dostarcza argumentów służących obronie dziedzictwa antycznego we współczesnym świecie. Classica Cracoviensia są adresowane w pierwszym rzędzie do ludzi nauki, służą nowoczesnemu postępowi naukowemu i szerokiej wymianie poglądów w dziedzinie studiów nad starożytnością grecko-rzymską. Odpowiada temu językowa formuła czasopisma, publikowania artykułów w językach kongresowych, angielskim, niemieckim, francuskim i włoskim (wyjątkowo w języku polskim, w przypadku tomów in honorem alicuius, zawsze jednak z obszernym streszczeniem obcojęzycznym), powszechnie stosowanych w dyscyplinach starożytniczych. Kolejną grupę odbiorców stanowią studenci kierunków starożytniczych i wszyscy zainteresowani pogłębioną wiedzą o antycznej kulturze grecko-rzymskiej. Classica Cracoviensia wpisały się już z sukcesem w pejzaż naukowych europejskich wydawnictw i ich kolejne tomy odnaleźć można na półkach wielu bibliotek uniwersyteckich w Europie i w Ameryce Północnej.

20,00 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 10,1%
oszczędzasz 2,01 zł

50
Kalendarz biodynamiczny 2016 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz biodynamiczny 2016
Niedostępny
Brak

Najdłużej wydawany na rynku księgarskim! Polski kalendarz biodynamiczny! Nasz kalendarz ma już 24 lat! A w nim wiadomości na temat: - wpływu Księżyca na życie na Ziemi - wykorzystania sił kosmicznych w uprawie roślin - miesięczny terminarz prac ogrodniczych - kalendarium biodynamiczne - porady ogrodnicze na każdy dzień roku - godziny wschodów i zachodów Słońca - znaki zodiaku Księżyca - godziny trwania dni owocowych, korzeniowych, kwiatowych i liściowych - czas sadzenia wspomagający wzrost, rozwój i plonowanie roślin

8,90 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,5%
oszczędzasz 1,91 zł

Wróć do góry