hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.11.13

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 13 listopada 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Pięć języków miłości. Skrót książki "Sztuka wyrażania miłości w małżeństwie" (Gary Chapman), na drugim Wielkie małe książki (Grzegorz Leszczyński). Kolejny produkt to Teczka inspiracji. Moda (Weronika Kowalkowska) oraz Mega stacja meteo.
1
Pięć języków miłości. Skrót książki "Sztuka wyrażania miłości w małżeństwie" - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pięć języków miłości. Skrót książki "Sztuka wyrażania miłości w małżeń...
Dostępny
12 szt.

On przysyła ci kwiaty, a ty chciałabyś porozmawiać. Ona tuli się do ciebie, a ty myślisz o domowym obiedzie. Problem nie polega na braku miłości, lecz na nieznajomości języka!

35,00 zł
21,35 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 13,65 zł

10 osób kupiło
2
Wielkie małe książki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkie małe książki
Dostępny
6 szt.

Profesor Grzegorz Leszczyński - historyk literatury, badacz i krytyk literatury dla dzieci i młodzieży – dzieli się swoją miłością do książek dla młodego czytelnika, stawiając już na początku niemal hamletowskie pytanie: „Nie czytać? Czytać?”. I prowadzi czytelnika od kołysanek, przez poezję liryczną dla dzieci, rymowanki dydaktyczne i baśnie po literaturę fantastyczną. Na licznych przykładach pokazuje, jak przez lata rozwijała się literatura dla dzieci, wokół czego się ogniskowała, uświadamia, jakie bogactwo nosimy w sobie, mając w pamięci lektury dzieciństwa. Trudno wyobrazić sobie książkę dla dzieci bez ilustracji – i tym tropem wędrujemy, śledząc techniki i sposoby ilustrowania, kształtujące wyobraźnię i gust młodego odbiorcy. A pomaga nam w tym znakomity projekt graficzny tej książki, którego autorem jest Andrzej Tomaszewski.

49,00 zł
36,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,25 zł

2 osoby kupiły
3
Teczka inspiracji. Moda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka inspiracji. Moda
Dostępny
24 szt.

Teczka inspiracji „Moda” to kreatywny zestaw i zarazem książka o historii mody. W teczce znajdziesz 15 kart ze strojami z 15 modowych epok. Na każdej stronie umieściliśmy nazwisko ikony mody, czyli osoby, której kreacje w danej epoce stały się inspiracją i wzorem do naśladowania. Zadaniem jest pokolorowanie wszystkich strojów i doklejenie pasujących dodatków. Dolną część każdej karty (z opisem stroju) należy oderwać, a następnie związać wszystkie elementy wstążką dołączoną do teczki. W ten sposób powstanie książeczka w formie wachlarza. Zawartość teczki: – 15 kart ze strojami charakterystycznymi dla danej epoki, – książeczka w formie wachlarza ? 15 historii ubrań, – 91 naklejek z dodatkami do strojów, – po drugiej stronie każdej karty – wzór tkaniny lub biżuteria z epoki do pokolorowania, – 15 nazwisk ikon mody. Lista strojów z 15 epok: Starożytny Egipt XV wiek Epoka Elżbietańska XVIII wiek – Robe a la française – suknia w stylu francuskim XVIII wiek – Robe a la polonaise – Poloneska Empire Krynolina Tiurniura Lata 20. XX wieku New Look Chanel Lata 60. XX wieku Lata 70. XX wieku Lata 80. XX wieku Współczesność Uwaga! Produkt dla dzieci powyżej 8 lat.

53,90 zł
38,81 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,09 zł

1 osoba kupiła
4
Mega stacja meteo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mega stacja meteo
Dostępny
36 szt.

Zbuduj własną wielofunkcyjną stację meteo, która rejestruje zmiany pogody. Przeprowadź szereg eksperymentów wyjaśniających fakty dotyczące m.in. zmiany klimatu czy obiegu wody. To wszystko w jednym dużym zestawie. Zawartość: zestaw plastikowych elementów do złożenia stacji meteo 3 termometry kompas zestaw do demonstracji obiegu wody zestaw do demonstracji efektu cieplarnianego spiralny szablon stojak na ołówek papierek lakmusowy kiełkownik na nasiona plastikowa rurka z pokrywą kawałki pianki naklejka śruby szczegółowa instrukcja. Zestaw dla dzieci powyżej lat 8.

82,00 zł
73,80 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,20 zł

1 osoba kupiła
5
Piękny gracz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Piękny gracz
Dostępny
2 szt.

Kujonka-seksbomba, niepoprawny podrywacz oraz kurs chemii nie dla grzecznych studentek Po kazaniu nadopiekuńczego brata na temat zaniedbywania życia towarzyskiego i pracoholizmu dwudziestoczteroletnia Hanna Bergstrom postanawia odrobić zadanie domowe: wyjść do ludzi, nawiązywać znajomości i chodzić na randki. A któż lepiej pomoże jej przedzierzgnąć się w zmysłową syrenę, niż niezwykle przystojny przyjaciel brata, Will Sumner, biznesmen inwestujący na giełdzie i niepoprawny playboy? Will żyje z ryzyka, lecz co do Hanny ma wątpliwości… dopóki pewnej szalonej nocy jego niewinna uczennica nie wciągnie go do łóżka i nie udzieli lekcji o byciu z kobietą. Tej lekcji nie da się zapomnieć. Hanna odkrywa moc własnej seksualności, a Will musi udowodnić, że jest jedynym mężczyzną, o jakim ona marzy.

34,90 zł
20,24 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 14,66 zł

1 osoba kupiła
6
Medycyna estetyczna bez tajemnic - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Medycyna estetyczna bez tajemnic
Dostępny
82 szt.

Medycyna estetyczna bez tajemnic to wciągająca opowieść o tajnikach poprawiania urody. Znajdziemy w niej przekrój problemów terapeutycznych i nowoczesnych, skutecznych rozwiązań, wykorzystujących wieloletnie doświadczenia autora oraz wypracowane przez niego własne metody zabiegowe. Barwny i zrozumiały język, opis prawdziwych przypadków, obszerny materiał zdjęciowy czyni z tej książki pierwsze w Polsce tak bogate kompendium wiedzy o medycynie estetycznej. Dr Marek Wasiluk – specjalista medycyny estetycznej, ekspert w dziedzinie laseroterapii, prekursor i poszukiwacz nowych rozwiązań medycznych, twórca autorskich metod terapeutycznych przedstawia nowatorskie zabiegi i technologie. Pokazuje, jak skutecznie można pozbyć się problemów – od blizn pooparzeniowych, wypadających włosów, uporczywego tłuszczyku na boczkach po nieakceptowalne objawy starzenia skóry. Jak rozprawić się ze zmarszczkami na szyi, drugim podbródkiem i śladami upływu lat na twarzy. Skutecznie leczy rozstępy i stosuje metodę usuwania przebarwień. Dr Marek Wasiluk stale udoskonala autorskie terapie, które pomagają pacjentkom i pacjentom czerpać satysfakcję z własnego ciała.

104,00 zł
96,72 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 7,28 zł

1 osoba kupiła
7
Zaufaj mi, jestem dr Ozzy. Porady rockmana, który przetrwał - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaufaj mi, jestem dr Ozzy. Porady rockmana, który przetrwał
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.17

Zrozumcie jedno. Wasz aptekarz nie połknął szerszenia, gnając z prędkością 70 mil na godzinę. Nie przeżył (dwukrotnie) śmierci klinicznej. Nie był głową najbardziej wykolejonej rodziny w całej zachodniej cywilizacji. Nie brał tygodniami zastrzyków przeciwko wściekliźnie (po nieporozumieniu z nietoperzem). Nie został omyłkowo uznany za chorego na parkinsona. Nie złamał karku po wywrotce na quadzie. Nie przeżył bezpośredniego (no, prawie) zderzenia z samolotem. Nie przetestował na sobie wszystkich leków znanych współczesnej medycynie. A Ozzy Osbourne – tak! Dlaczego więc nie dołączyć do rosnącej rzeszy pacjentów, którzy proszą Księcia Ciemności o radę w takich sprawach, jak sypianie z młodym chłopakiem własnej matki czy niewytłumaczalne zalewanie się łzami w czasie sikania? Szczerze mówiąc... znalazłoby się wiele powodów, żeby tego nie robić. Niech was to nie zniechęca... Oparty na przebojowych rubrykach w „Sunday Times” i „Rolling Stone” poradnik dr. Ozzy’ego będzie dla Was bezczelnie komiczną, na swój sposób pouczającą i najzabawniejszą konsultacją lekarską w życiu. Ozzy Osbourne urodził się w 1948 roku w Aston, dzielnicy Birmingham. Jako wokalista zespołu Black Sabbath i wielokrotnie nagradzany artysta solowy sprzedał ponad sto milionów swoich płyt. Ma pięcioro dzieci, mieszka z żoną Sharon w Kalifornii i Buckinghamshire. Ja, Ozzy, jego autobiograficzna powieść, stała się międzynarodowym bestsellerem.

19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

1 osoba kupiła
8
Widzialne i niewidzialne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Widzialne i niewidzialne
Dostępny
27 szt.

13 opowieści grozy z najwyższym znakiem jakości Edward Frederic Benson (1867-1940) jest autorem kilkudziesięciu opowiadań niesamowitych i w literaturze grozy jego twórczość oceniano bardzo wysoko. Czytelnikowi polskiemu jego teksty znane były dotąd z różnych antologii opowieści z dreszczykiem – łącznie z najsłynniejszym Pokojem na wieży. Niniejsza edycja to wybór trzynastu opowieści grozy Bensona – tłumaczonych po raz pierwszy na język polski. A za motto do tych historii niech posłużą słowa wyjęte z jednej z nich: „W naszych czasach tak trudno się przestraszyć. Prawie wszystko można wyjaśnić i obliczyć. Obawiamy się głównie nieznanego. Nikt nie wie, czym są duchy, dlaczego się pojawiają i komu...”

23,00 zł
19,99 zł

Rabat 13,1%
oszczędzasz 3,01 zł

1 osoba kupiła
9
Karty do gry Piatnik 1 talia Klimt - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty do gry Piatnik 1 talia Klimt
Dostępny
9 szt.

Karty do gry z oryginalnymi awersami (twarzami) renomowanej firmy Ferd. Piatnik & Sohne. Talia składa się z 54 plastikowanych kart o wymiarach 63 x 88 mm i gramaturze 310. Wyroby wiedeńskiej fabryki Ferd. Piatnik & Sohne od 1824 roku urzekają bogactwem wzorów i perfekcją wykonania. Jakość i tradycja!

39,90 zł
35,11 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,79 zł

1 osoba kupiła
10
Zabawy na Śniegu. Świnka Peepa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawy na Śniegu. Świnka Peepa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.09

Dwie przygody Peppy w jednej książce! To będzie naprawdę wspaniała zabawa! Rodzina świnek przygotowuje się do świąt. Peppa i George napisali już list do Mikołaja, a tata przyniósł do domu ogromną choinkę. Czy małe świnki znajdą pod nią upragnione prezenty? Później świnki wybiorą się na lodowisko. Będzie to dla nich ogromne przeżycie, bo Peppa i George jeszcze nigdy nie jeździli na łyżwach. Ciekawe, jak sobie poradzą mali łyżwiarze?

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

1 osoba kupiła
11
Podejrzany - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podejrzany
Dostępny
2 szt.

Sierżant Amy Callan i porucznik Caroline Cook miały ze sobą wiele wspólnego. Obie służyły w armii, obie stały się ofiarami napastowania seksualnego, obie musiały zrezygnować ze służby – obie nie żyją. Ich ciała znalezione we własnych łazienkach, zanurzone w wojskowej farbie maskującej. Żadnych śladów przemocy, żadnych oznak walki. Jack Reacher znał każdą z kobiet. FBI zmusza go do współpracy z grupą dochodzeniową, w skład której wchodzi Julia Lamarr, specjalistka od portretów psychologicznych. Reacher kwestionuje opracowany przez nią motyw zbrodni – zemstę – uważa, że jej przyczyn należy szukać zupełnie gdzie indziej. Jego teoria bierze w łeb, gdy w podobny sposób ginie następna dziewczyna...

34,50 zł
27,60 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,90 zł

12
Mimo wszystko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mimo wszystko
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.06.12

Książki Moniki Sawickiej są jak spotkania z dobrą przyjaciółką, która wysłucha, pocieszy, przyniesie otuchę i pomoże ponieść największe nawet ciężary. Miłość potrafi głęboko zranić i zniknąć na zawsze. Jak żyć w świecie bez miłości? Schować się przed ludźmi? Przestać jeść i pić? Nie dbać o siebie? W kim szukać oparcia, gdy miłość przestaje być najważniejsza? Ukochany Natalii wypowiada pod jej adresem wiele gorzkich słów. Chce „przerwy”, która pozwoli mu zobaczyć, czy ich związek ma szansę przetrwać. Przez kolejnych dziesięć dni nie mają się ze sobą kontaktować. Tymczasem Natalia wyjeżdża w Tatry ze swoją przyjaciółką. Spotkani tam ludzie zmienią dotychczasowe życie kobiet nie do poznania. Mimo wszystko pokazuje, że człowiek jest w stanie znieść więcej, niż mu się wydaje. Że dzięki wsparciu przyjaciół może pokonać wszystkie przeszkody, nawet te, które wydają się nie do pokonania. Historia dwóch przyjaciółek wzrusza i bawi do łez, skłania do refleksji, daje nadzieję na lepsze jutro i pozwala dostrzec, to co w życiu jest najważniejsze.

29,90 zł
22,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

13
Młokos i diabeł / Cierpienie złamanego serca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Młokos i diabeł / Cierpienie złamanego serca
Dostępny
8 szt.

Bruderszaft ze śmiercią to cykl dziesięciu historii utrzymanych w eksperymentalnej konwencji ?powieści-filmu?, która ma na celu połączenie tekstu literackiego z wizualnością dzieła filmowego. Fabuła całości obraca się wokół rywalizacji pomiędzy wywiadami rosyjskim i niemieckim w czasie I wojny światowej. Wyborny humor i doskonale skonstruowana fabuła tylko potwierdzają kunszt pisarski Borisa Akunina! Młokos i diabeł Powieść przedstawia początki rywalizacji wywiadów rosyjskiego i niemieckiego w przededniu I wojny światowej. Doskonale wyszkolony niemiecki agent próbuje ukraść plany rosyjskich operacji wojskowych i wszystko wskazuje na to, że uda mu się przechytrzyć cały carski kontrwywiad. Na jego drodze stanie jednak przypadkowo wplątany w wywiadowczą aferę młody student z Saint Petersburga, Alosza. Cierpienie złamanego serca Listopad 1914. Wojna rozprzestrzenia się na całą Europę. Nawet w neutralnej Szwajcarii, daleko poza frontem, rozgrywają się wydarzenia mogące wpłynąć na wynik starć. Sierżant Aleksiej Romanow zostaj

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

14
Głośno i wyraźnie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głośno i wyraźnie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.21

Generał Jiftach Spektor współtworzył nowoczesne lotnictwo oraz historię współczesnego państwa Izrael. Uchodzi w nim jednocześnie za bohatera i zdrajcę, ponieważ odmówił bombardowania celów cywilnych w Palestynie. Odniósł dwanaście zwycięstw powietrznych w wojnach z państwami arabskimi. Wywołał kryzys dyplomatyczny między Izraelem a USA. Brał udział w jedynym w historii nalocie na reaktor jądrowy. Głośno i wyraźnie to jego autobiografia ? szczera do bólu. Jak żadna inna, odpowiada na pytanie, z jakiej gliny ulepiony jest wielki as myśliwski. Jiftach Spektor jest synem dwojga bohaterów współczesnego Izraela. W Głośno i wyraźnie przeplata opowieści z kokpitu myśliwca z osobistymi wspomnieniami z dzieciństwa, które przypadło na wyjątkowo burzliwy okres w dziejach Bliskiego Wschodu. Jego książka to jedyna relacja z pierwszej ręki z nalotów na iracki reaktor jądrowy Osirak w 1981 roku i amerykański okręt zwiadowczy USS Liberty w 1967 roku. Zawiera ona fascynujące opisy walk z arabskimi myśliwcami. Stanowi także ważny głos w dyskusji o stosunkach izraelsko-palestyńskich. Przez wiele lat Spektor był obrońcą ojczyzny. W pewnym momencie uznał, że musi stać się również obrońcą jej sumienia. Wspomina więc swój sprzeciw wobec postępowania rządu Izraela, które uznał za zbrodnicze, oraz ostracyzm, z jakim się wówczas spotkał.

49,90 zł
37,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

15
Dwory i pałace Polski północno-wschodniej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwory i pałace Polski północno-wschodniej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.11.12

"Dwory i pałace Polski północno-wschodniej" Katarzyny i Jerzego Samusików, to świetny przewodnik dla tych wszystkich, którzy interesują się kulturą, historią, architekturą i śladami wielkiej przeszłości, jaka była udziałem tego skrawka Polski. Autorzy w znakomitym eseju opisują ponad sto ocalałych z wojennych pożóg dworów i pałaców i losy ich właścicieli ? możnych rodów magnackich i szlacheckich (Branickich, Ossolińskich, Starzeńskich czy Lutosławskich), a także losy takich rodzin jak Józefa Piłsudskiego czy... Wojciecha Jaruzelskiego. Opisane tu zostały dwory i pałace znane (m.in. pałac Branickich w Białymstoku, Buchholtzów w Supraślu, Starzeńskich w Ciechanowcu, Ossolińskich w Rudce) i mniej znane (m.in. pałac Tolsdorffów w Białej Oleckiej, dwór Wołłowiczów w Pawłowiczach, Rembielińskich w Jedwabnem, Karola Brzostowskiego w Cisowie), ich bogate, pełne ciekawostek historie, tworzące barwną panoramę świata, który odszedł dawno w zapomnienie. Świata kresowego ducha, szlacheckiej gościnności, gorącego patriotyzmu, powstańczych czynów... Bogata warstwa fotograficzna, przejrzysty układ i podział sprawiają, że książka Katarzyny i Jerzego Samusików jest nie tylko znakomitym historycznym reportażem, lecz także leksykonem, bez którego obejść się nie sposób. Bo takiej książki, zbierającej w jednym tomie opisy ziemiańskich i szlacheckich siedzib Polski północno-wschodniej, jeszcze nie było. To znakomity przewodnik po bogatej przeszłości tych ziem.

49,00 zł
35,28 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

16
Historia fado - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia fado
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.01

Historia Fado Ruia Vieiry Nery'ego to najważniejsza i najbardziej znacząca pozycja wydawnicza dotycząca tego gatunku muzycznego. To nie tylko źródło wszechstronnej informacji, ale także punkt wyjścia do dalszej, pogłębionej refleksji i specjalistycznych studiów nad muzycznym i kulturowym zjawiskiem, jakim jest fado. Tekst ten niemal całkowicie wyczerpuje temat, tworząc niezwykłą monografię. Historia fado zdobyła uznanie w środowisku akademickim, wśród praktyków fado i w szerokich kręgach publiczności – wielbicieli melancholijnych, chwytających za serce pieśni, wywodzących się prosto z biednych, portowych dzielnic miast Portugalii. Czy można opowiedzieć muzykę, używając równocześnie języka faktu i ludycznych opowieści? Rui Vieira Nery udowadnia, że tak, i dopełniając tę historię barwnymi archiwami, zaprasza nas już na zawsze do świata Fado. Czekałem na tę książkę lata całe. Nasze rozumienie fado było do dziś powierzchowne. Praca Vieiry Nery'ego otwiera na oścież wszystkie drzwi i okna. Sięga do pradziejów, tłumaczy genezę, przytacza naręcza tekstów starych pieśni. Zawarta w niej ikonografia rzuca na kolana. W Lizbonie mieszkam obok Muzeum Fado, do którego często zaglądam. Od dziś wystarczy mi po prostu mieć zawsze pod ręką tę książkę – Marcin Kydryński, radiowiec, autor, kompozytor. Fado to cały wachlarz bliskich każdemu uczuć, od nostalgii, smutku, żalu, tęsknoty, po radość, pasję i miłość. Rui Vieira Nery z wielkim znawstwem i z głęboką wrażliwością przedstawia Fado, a ja z kolei mogę być wdzięczna za możliwość „śpiewania” Fado na strunach moich skrzypiec – Natalia Juśkiewicz, skrzypaczka fado. Książka Rui Vieiry Nery'ego jest najlepszym przewodnikiem dla wszystkich, którzy chcą zgłębić istotę wspaniałego świata fado – Joao de Sousa, artysta muzyk fado.

99,90 zł
33,00 zł
Powiadomienie

Rabat 67,0%
oszczędzasz 66,90 zł

17
Dwa lata, osiem miesięcy i dwadzieścia osiem nocy. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwa lata, osiem miesięcy i dwadzieścia osiem nocy. Audiobook
Salman Rushdie, Rebis
Dostępny
6 szt.

Erudycyjna baśń dla dorosłych o ponadczasowej miłości i odwiecznych konfliktach, ścieraniu się wielkich idei i triumfie rozumu nad fanatyzmem i nietolerancją W roku 1195 pod domem Ibn Ruszda zjawia się dziewczyna imieniem Dunia, którą filozof przyjmuje pod swój dach, nie podejrzewając, że jest dżinniją, istotą z dymu bez ognia, księżniczką Peristanu, czarodziejskiej krainy zaludnionej dżinnami, ifrytami i pomniejszymi demonami. I choć związek tej specyficznej pary nie trwa długo, dzięki spektakularnej płodności Duni jego owocem jest liczna gromada nie w pełni zwyczajnych dzieci. Tysiąc lat później ich potomkowie, nieświadomi początkowo swych nadnaturalnych mocy, odegrają kluczową rolę w wojnie, która rozegra się na Ziemi i będzie trwała dwa lata, osiem miesięcy i dwadzieścia osiem nocy. I która zmieni świat na zawsze. Mistrz Rushdie po swojemu, z ironicznym humorem i niezwykłym kunsztem, łączy historię i legendy, postaci rzeczywiste i baśniowe, prawdę i zmyślenie, by ukazać naszą rzeczywistość z perspektywy odległej przyszłości, w której ludzkość żyje w szczęśliwym, areligijnym świecie. Ta nieokiełznana, zwariowana, szkatułkowa powieść mimo baśniowej konwencji stanowi trafny i przenikliwy komentarz na temat współczesności, odbijając w satyrycznym zwierciadle dylematy i szaleństwo naszych czasów. Zainspirowana Księgą tysiąca i jednej nocy, jest także hymnem jednego z największych gawędziarzy współczesnej literatury na cześć sztuki opowiadania i potęgi wyobraźni.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

18
Rak piersi. Odbuduj swoje ciało i swoje życie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rak piersi. Odbuduj swoje ciało i swoje życie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.30

Najlepsi eksperci specjalizujący się w leczeniu raka piersi stworzyli wyczerpujący, przystępny oraz dający pacjentkom nadzieję i siłę przewodnik po współczesnych metodach terapeutycznych i rekonstrukcyjnych. Rak piersi to już nie wyrok - mówią przede wszystkim. Jednak trzeba wiedzieć, jak dokonywać najlepszych wyborów, jak radzić sobie z dolegliwościami i bólem w trakcie i po terapii tak, by komfort naszego życia był jak największy. Wielu kobietom w chorobie towarzyszy poczucie zagubienia oraz bezradności. Z pomocą przychodzą najwybitniejszy polski onkolog zajmujący się rakiem piersi dr. hab. Tadeusz Pieńkowski oraz słoweński specjalista zajmujący się rekonstrukcją piersi prof. Uros Ahcan, którzy połączyli siły, by przywrócić pacjentkom spokój, jaki daje wiedza o najnowocześniejszych metodach stosowanych w leczeniu raka piersi. Choroba nie musi odbierać nam kobiecości, ani możliwości decydowania o własnym życiu.

49,99 zł
37,49 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

19
Śmierć frajerom. Złota maska - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śmierć frajerom. Złota maska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.23

Brawurowa akcja Złotej maski zaprowadzi nas na masońskie salony międzywojennej Warszawy, pokaże szalone życie artystów skupionych wokół Witkacego w Zakopanem, a nawet... pozwoli zajrzeć nocą do parku Ujazdowskiego, aby posłuchać japońskich muzyków. Heniek Wcisło, najbardziej utalentowany warszawski kasiarz, powraca. Jest zakochany i szczęśliwy. Postanawia rozpocząć uczciwe życie, marzy o przyszłości z piękną Lodzią. Ale los ma wobec niego inne plany. Grzegorz Kalinowski, jak nikt dotychczas, ukazał kulisy przewrotu majowego i połączył wielką historię Polski z opisem życia w stolicy, gdzie niewysłowione bogactwo mieszało się z niewyobrażalną nędzą. Nie zabraknie namiętnej miłości, polityki i wielkiej tajemnicy, która połączy Heńka Wcisłę i peruwiańską księżniczkę. Każdy kto sięga po tę powieść musi być gotowy na zaczytanie się. Od niesamowitych przygód bohaterów Złotej maski nie sposób się oderwać!

44,90 zł
32,78 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

20
ISIS. Państwo Islamskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ISIS. Państwo Islamskie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.06

Jak doszło do tego, że tworzą najpotężniejszą, najbrutalniejszą i najlepiej finansowaną organizację, jaka kiedykolwiek w przeszłości istniała? Czy można ich zatrzymać? Jeszcze rok temu zaledwie garstka ludzi słyszała o Państwie Islamskim. Dziś to jedno z największych zagrożeń terrorystycznych na świecie.Kim są dżihadyści z Państwa Islamskiego? Benjamin Hall zabiera nas do wnętrza tak zwanego Państwa Islamskiego, do miast kontrolowanych przez dzihadystów, do ich więzień i obozów szkoleniowych. Poznamy szczegóły bitew, które utorowały terrorystom drogę do władzy. Zobaczymy, jak wygląda proces rekrutacyjny. Dowiemy się, skąd pochodzą pieniądze zapewniające im przetrwanie. Jego wstrząsająca opowieść oparta jest na osobistych doświadczeniach i samodzielnie przeprowadzonych wywiadach. Hall stara się pokazać coś więcej niż tylko bezwzględnych dżihadystów, których znamy z ekranów telewizorów. Opowiada historię całego pokolenia ludzi wychowanych w chaosie i wyjaśnia skomplikowaną sytuację panującą w jednym z najbardziej niestabilnych zakątków świata. Ta książka pozwala lepiej zrozumieć, jak nieodwracalne szkody może wyrządzić światu Państwo Islamskie. Benjamin Hall – niezależny dziennikarz od 2006 roku zajmujący się regionem Bliskiego Wschodu. Współpracował między innymi z „New York Timesem”, „Sunday Timesem”, Fox News, BBC i „Independentem”. Wielokrotnie relacjonował wydarzenia bezpośrednio z linii frontu. 

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

21
Komputerowy ćpun - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komputerowy ćpun
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.23

Psycholodzy od dawna biją na alarm, że uzależnienie od grania może wywołać poważne zaburzenia psychiczne, takie jak agresja, wyobcowanie ze środowiska, depresja, a także doprowadzić do licznych dolegliwości fizycznych. Co ma więc zrobić rodzic, gdy z pokoju dziecka kolejną godzinę dobiega klikanie myszką, a kiedy tam wchodzi, widzi tylko plecy latorośli zgarbione nad klawiaturą? Przeczytać tę książkę. I dać ją do przeczytania swojemu uzależnionemu dziecku. Jej autor, Krzysztof Piersa nie jest psychologiem, czy pedagogiem. Jest praktykiem. Młodym człowiekiem, który od piątego roku życia nałogowo grał w gry. I tak przez dwadzieścia lat… Aż się zorientował, że w ten sposób może tylko przegrać swoje życie; dosłownie i w przenośni. Zaczął walczyć z uzależnieniem od komputera i wygrał, ale nie była to łatwa droga. Dlatego swoim doświadczeniem dzieli się z innymi, by poszli już przetartym szlakiem. Dzięki tej książce osoba uzależniona od gier stanie twarzą w twarz z samym sobą. Autor bez owijania w bawełnę mówi: jeśli jesteś taki, jak ja jeszcze kilka lat temu, to masz poważny problem. A uświadomienie sobie uzależnienia i chęć, aby z nim zerwać, to podstawa powrotu do zdrowia. Były komputerowy ćpun pomaga również zrozumieć rodzicom, czym są gry komputerowe i dlaczego są tak wciągające. A także, co powinni zrobić, aby wspierać swoje dziecko w wychodzeniu z nałogu. Ta książka nie jest jednak typowym poradnikiem. Jest jednocześnie historią życia nałogowego gracza, który skończył studia, został dziennikarzem, pozostaje w szczęśliwym związku. Mimo wyobcowania i nałogu wrócił do społeczeństwa, a to niesie pociechę i nadzieję.

29,90 zł
21,83 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

22
Malina cud-dziewczyna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malina cud-dziewczyna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.02

To według Autorki najzabawniejsza książka dla dziewczyn zamieszkujących Europę Środkową. Napisana została w myśl sentencji prezydentowej Roosvelt, że dzieci najuważniej słuchają, gdy się do nich nie mówi. Bohaterką jest Malina, uczennica szkoły podstawowej, inteligentna, nieśmiała, ale sprytna, lubi śmieszne słowa, np. serdaczek i chrupka, bałagan, jajecznicę na boczku, książki, pogaduchy z mamą i babciami, skoki na trampolinie. Nie nosi zegarka, ma kłopoty z matmą i koleżanką Ewą. Przeżywa pierwszy poryw serca, co staje się świetnym pretekstem do poznania tego i owego z dawnych dziejów mamy czy babci Wandziuliny. W ogóle domowe historie to największy atut tej opowieści. A może to, że czytelnik wciąż jest wciągany w akcję i musi wykonywać różne zadania…?

29,90 zł
21,83 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

23
Bezlitosne. Najokrutniejsze kobiety dwudziestolecia międzywojennego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezlitosne. Najokrutniejsze kobiety dwudziestolecia międzywojennego
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.28

Dwudziestolecie międzywojenne to niezwykły okres budowy niepodległej Polski, gwałtownych tarć politycznych, wielkiego kryzysu a zaraz potem szybkiego rozwoju gospodarki, a także emancypacji kobiet. Niektóre z nich tak bardzo wzięły sobie do serca hasła równouprawnienia, że śmiało wkroczyły na ścieżki do tej pory zarezerwowane dla mężczyzn, wiodące ku najcięższym przestępstwom, najokrutniejszym zbrodniom, bezwzględnym napadom i porwaniom. O mrożących krew w żyłach dokonaniach zbrodniarek z zapałem informowała prasa brukowa; i właśnie przez pryzmat tych pisanych specyficznym językiem, sensacyjnych doniesień autorzy książki pokazują świat zbrodni w stylu retro, w którym główne role odgrywały bezwzględne kobiety. Doskonale udokumentowana, bogato ilustrowana książka wciąga jak najlepsza powieść sensacyjna, równocześnie niosąc ogromny ładunek fascynujących informacji o świecie, którego już nie ma, a do którego wciąż z nostalgią wracamy wspomnieniami.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

24
Patrz na te arlekiny! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Patrz na te arlekiny!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.31

"Patrz na te arlekiny!" - bo czają się wszędzie, jak powiada ciotka. Błaznują zatemd drzewa, słowa, rytuały, rachunki, żarty i obrazy. Wszystko może być zabawą, wymysłem, szalonym towarem wyobraźni. Z drugiej strony ograniczając nas pęta rzeczywistości, twardej jak gont na dach, któa nie pozwala chociażby odwrócić bieguc czasu. Ostatnia powieść Vladimira Nabokova (1899-1977) to wykwintna uczta dla wielbicieli i znawców jego twórczości. Autor serwuje najwyborniejsze wątki, wety zabaw literackich. Kosztujemy najciekawszych jego przemyśleń na temat twórczości artystycznej i magii odwiecznych utarczek męsk-damskich, sycimy się oryginalnym spojrzeniem na tożsamość i zaświaty, rozkoszujemy w zabawach literackich. I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie jeden szkopuł: przed zaśnięciem próbujemy wraz z bohaterem zawrócić z drogi, którą przyszło nam kroczyć... Wytężamy siły i nic! Rzeczywistość? Przeznaczenie? Strzałka czasu? Bilet w jedną stronę? I kto to wszystko wymyślił?

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

25
Społeczeństwo głęboko ludzkie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Społeczeństwo głęboko ludzkie
Niedostępny
Brak

Człowiek i jego egzystencja są kwestią interesującą przedstawicieli różnych dyscyplin naukowych kolejnych epok, a mimo to wciąż w znacznym stopniu pozostaje on tajemnicą, w dodatku wymagającą, zakładającą jego osobiste zaangażowanie, bez względu bowiem na wykształcenie i światopogląd każdy stoi wobec konieczności zrozumienia siebie. Podjęcie tego trudu wpisuje się w rozwój człowieka i decyduje o jego kondycji w różnych wymiarach codziennego funkcjonowania. Psychologiczne i socjologiczne rozpoznania uzasadniają określenie tej kondycji między innymi jako homo consumens ? nieopanowanego, a często i bezmyślnego konsumenta, którego życiowym celem jest coraz więcej mieć, używać i znaczyć. Fragment wstępu

33,00 zł
Powiadomienie
26
Egzaminy Prawnicze Ministerstwa Sprawiedliwości 2016 T1 Akta cywilne i karne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Egzaminy Prawnicze Ministerstwa Sprawiedliwości 2016 T1 Akta cywilne i...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.27

Egzaminy Prawnicze Ministerstwa Sprawiedliwości: stanowią wyjątkowe i kompleksowe rozwiązanie przeznaczone specjalnie dla osób przygotowujących się do egzaminu końcowego na aplikacjach prawniczych, ale i dla aplikantów w trakcie aplikacji oraz dla praktyków, składają się z 4 tomów odpowiadających poszczególnym częściom ? dniom ? gzaminu radcowskiego i adwokackiego: części cywilnej i karnej, gospodarczej i administracyjnej, zawierają wzory pism z zakresu prawa cywilnego, karnego, gospodarczego i administra cyjnego wraz ze szczegółowymi komentarzami, omówieniem najważniejszych podstaw apelacyjnych i kasacyjnych. Tom 1 obejmuje akta cywilne i karne, a w nich: kazusy egzaminacyjne z lat 2010?2015 wraz z propozycjami odpowiedzi, kompletne akta karne (wypadek drogowy, bójka, narkotyki, rozbój) wraz z wyrokami i uza sadnieniami w celu sporządzenia apelacji, kompletne akta cywilne (rozwód, ochrona dóbr osobistych) wraz z wy rokami i uzasadnieniami w celu sporządzenia apelacji, propozycje apelacji do akt cywilnych i karnych, apelacje, opinie, umowy oraz skargi sporządzone przez praktyków.

169,00 zł
140,27 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 28,73 zł

27
Obraz kobiecej starości w literaturze i sztuce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obraz kobiecej starości w literaturze i sztuce
Dostępny
5 szt.

Kobieta pięćdziesięcioletnia jest zazwyczaj w pełni sił, bogata w doświadczenie, ale bez znaczących osiągnięć, które są udziałem mężczyzn w tym wieku. Kobieta wycofuje się lub zostaje wycofana z wielu aktywności. Cóż począć może istota, którą nauczono wyłącznie poświęcenia, kiedy starość nie żąda już ofiar? Dzieci odchodzą, mąż odsuwa się w swój latami skrzętnie budowany świat. Nikomu niepotrzebna stara kobieta snuje bezpłodne plany na długie lata, które jej pozostały. Zdrowie psychiczne i szczęście człowieka w dużej mierze zależą od ilości popełnionych przez niego błędów. Kwintesencją starości jest właśnie zestawianie sukcesów i porażek podczas dokonywania bilansu życiowego. Dla kobiet historyczne naleciałości zaprzeczające równości płci stanowią swoiste piętno. Kobieta, która całe życie miała być piękna, opiekuńcza, zaradna i ofiarna z wiekiem traci coraz więcej. Bogactwo doświadczenia stanowi pewien atut, ale nie tak znaczący jak poniesione straty. Mądrość starej kobiety, gorzka czy pogodnie obojętna, pozostaje wciąż jeszcze zupełnie negatywna; jest negacją, oskarżeniem, odmową – jest bezpłodna. Zarówno na terenie myśli jak czynu, najwyższą formą wolności, jaką może, osiągnąć kobieta – pasożyt, jest stoickie wyzwanie lub sceptyczna ironia. Niniejsza publikacja ma zasygnalizować przebieg i charakter zmian, dokonujących się od czasów starożytnych po współczesne w odbiorze i wizerunku kobiety starej. Ukazanie sytuacji sędziwych kobiet w różnych okresach historycznych i kulturach jest przyczynkiem do właściwej części pracy popartej analizą i interpretacją dzieł z zakresu literatury i sztuki – Małgorzata Modrak.

52,00 zł
37,44 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,56 zł

28
Przepiśnik dziecięcy Torcik - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przepiśnik dziecięcy Torcik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.17

* Książka przygotowana została dla wszystkich, którzy chcą twórczo spędzać czas w kuchni, w szczególności dla wszystkich dzieci, które marzą o rozwijaniu swoich kulinarnych talentów. * Opisujemy podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące w kuchni, zwracamy małym adeptom sztuki kulinarnej uwagę, że nie wystarczy ugotować, warto też postarać się aby danie zostało odpowiednio podane. Przedstawiamy sposoby na to by proste potrawy stały się małymi dziełami sztuki, które sprawią mnóstwo radości wszystkim domownikom tak przy przygotowywaniu jak i spożywaniu. Dobra kuchnia jest tworzona przez pokolenia ludzi kochających kuchenne wyzwania i ceniących dobry smak. Skorzystaj z notatnika, który znajduje się w drugiej części książki i zanotuj najlepsze przepisy swoich znajomych i rodziny. Zanotuj w niej też swój każdy gastronomiczny eksperyment. Może kiedyś i Ty będziesz wielkim szefem kuchni. * Mała akademia sztuki kulinarnej to książka pełna przepisów, kolorowych ilustracji i zdjęć, wzbogacona o wiele stron na właśne przepisy, tzw "przepiśnik"

30,00 zł
28,50 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

29
Zawsze możesz zacząć od nowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zawsze możesz zacząć od nowa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.24

Historia (wraz z tradycją) przekazuje nam opowieść z życia brytyjskiego premiera, którego sława przetrwała jego samego, Winstona Churchilla, kiedy ze śmiałością wygłosił przemówienie do swoich rodaków, składające się z jednego zdania. Zgodnie z tym przesłaniem, w czasie najczarniejszych dni II wojny światowej, Churchill stanął przed milczącym tłumem, oświadczając z przekonaniem: „Nigdy, nigdy, nigdy, nigdy się nie poddamy”. Potem usiadł na swoim miejscu z przeświadczeniem, że wypowiadając te kilka słów powiedział wszystko, co trzeba. Chociaż podobno tego dnia Churchill w rzeczywistości miał znacznie więcej do powiedzenia, to właśnie zdanie zostało zapamiętane i utkwiło w umysłach zmęczonych wojennym konfliktem obywateli. Nigdy, nigdy, nigdy, nigdy się nie poddawaj! Będąc sługą Ewangelii od prawie 38 lat, jestem obyta z sytuacjami, gdy stoję przed tłumem, ale przyznam się, że nigdy nie wygłosiłam kazania złożonego tylko z jednego zdania. Odnoszę wrażenie, że ludzie, którzy przychodzą mnie posłuchać, nie byliby pod takim wrażeniem jak Brytyjczycy owego dnia i sądzę, że raczej oczekują czegoś więcej. Gdybym jednak miała dość odwagi, by w tej chwili przekazać coś, co mieści się w jednym zdaniu, gdybym miała tylko kilka sekund na podzielenie się pomysłem, który miałby szansę zmienić czyjeś życie, powiedziałabym coś takiego: Kimkolwiek jesteś, gdziekolwiek jesteś, przez cokolwiek przechodzisz, nigdy nie jest za późno, by zacząć od nowa. Zawsze możesz zacząć od nowa - Joyce Meyer Sądzę, że to jedno zdanie ma więcej treści niż przemowa lub kazanie; bo charakteryzuje kluczową biblijną postawę. Nie myśl o swoim ostatnim niepowodzeniu czy trudnościach, przez jakie przechodzisz ­– Bóg oferuje ci nowy początek. Nie jest on czymś w rodzaju pakietu promocyjnego, lecz praktyczną regułą, dostrzegalną w całym Słowie Bożym. Przykładowo: Daleki od luksusu i wygód, do których przywykł, błąkający się po odludziu pustyni Mojżesz, zostaje powołany na przewodnika narodu. Nowy początek! Osoba podejrzanego autoramentu, ladacznica Rachab, zostaje ocalona i otrzymuje zacne miejsce w rodowodzie Chrystusa. Nowy początek! Wykonujący niezbyt ambitną pracę pasterza owiec Dawid, zostaje namaszczony na kolejnego króla Izraela. Nowy początek! Owdowiała Ruth, samotna, i niemająca dokąd pójść, otrzymuje całkiem nowe, lepsze niż sobie mogła wymarzyć, życie. Nowy początek! Zawstydzony Piotr, który ze strachu zaparł się Pana, otrzymuje przebaczenie i namaszczenie, i przemawia w dniu Pięćdziesiątnicy. Nowy początek! Uwikłany w matnię martwej religii, prześladujący pierwszych chrześcijan Paweł, doznaje przemienienia i zostaje powołany do napisania wielu ksiąg Nowego Testamentu. Nowy początek! Czy pojmujesz tę zasadę? Raz po raz, w każdej sytuacji i na każdej kolejnej stronie Biblii, Bóg oferuje nowy początek, a Jego słudzy z niego korzystają. Okoliczności się zmieniają i różnie toczą się losy ludzkie, ale łaska Boża nigdy się nie chwieje. Bóg zawsze oferuje nową szansę. Nowe możliwości. Nowe życie. Podróżując z miasta do miasta, głosząc Słowo, spotykam jednak wielu ludzi, którzy wciąż żyją w ciemności. Dla niektórych jest to ciemność bólu – doznana krzywda utrzymująca ich w stanie letargu, gdy są w trakcie szukania rozwiązania. Dla innych jest to ciemność rozczarowania –życiowe plany zawiodły, a oni czują się zagubieni i niepewni siebie. Innym ciemność jawi się jako chmura samotności, strachu, nudy, niepewności, zmartwienia, czy rozpaczy. Z całego serca pragnę ujrzeć ludzi wychodzących na wolność i prowadzących nowe, zwycięskie, radosne życie, które Jezus przyszedł im dać. Wiem z własnego doświadczenia, jakie to jest niezwykłe. Nie tylko spotykam ludzi z problemami, ale sama byłam nieraz w takim położeniu. Wiem, co to znaczy być przygnębionym do tego stopnia, że albo podejmuje się błędne decyzje, albo tkwi się w bezczynności. Przypuszczam, że ty również przechodziłeś przez takie doświadczenia. Każdemu z nas zdarza się, wcześniej czy później, utknąć w ślepym zaułku i zastanawiać się: O co tu chodzi? Czy to koniec? Czy mam się poddać? Co mam teraz zrobić? Pismo Święte mówi nam jednak, że Słowo Boże jest „lampą dla moich stóp i światłem na mojej ścieżce” (Psalm 119:105). Oznacza to, że bez względu na to, jak bardzo niesprzyjające są okoliczności, nigdy nie zgubisz drogi. Bóg doprowadzi cię do twojego przeznaczenia ­– nigdy nie jest za późno. Oto rozwiązanie: Musisz zrobić krok w przód. Nowe początki nie trafiają się na każdym kroku, lecz w trakcie posuwania się wzdłuż drogi. Idąc w wierze wykonujemy jeden krok na jeden raz. Jeśli jesteś zdecydowany, aby odnieść sukces w życiu, łaska Boża umożliwi ci to, co może wydawać się nieosiągalne z ludzkiego punktu widzenia. Bóg obiecał zrobić swoją część, lecz twój wkład jest nieodzowny. Jeśli rozumiesz, czym pachnie pozbawienie nas luksusów i wygód, do których przywykliśmy; doznanie przykrości z powodu złej sławy; nierokująca na przyszłość praca zawodowa; samotność i bycie zdanym na siebie samego; życie w żalu i wstydzie lub po prostu zastanawianie się nad podjęciem kolejnego kroku, niech ta książka będzie nowym początkiem dla ciebie. Podzieliłam treść książki na trzy sekcje: Nowe początki, Co cię powstrzymuje? oraz Dziś jest twój dzień. Tematy te pochodzą bezpośrednio z 2 Listu do Koryntian 5:17, reprezentacyjnego wersetu cytowanego w przypadku nowych początków. W każdym jej rozdziale spotkasz niesamowitych ludzi, którzy uchwycili się swojej szansy i zaczęli coś w życiu od nowa. Ich odwaga, męstwo i determinacja, podniosą cię na duchu i wzmocnią twoją wiarę. Oprócz inspirujących opowieści, znajdziesz tu praktyczne wskazówki ze Słowa, które pomogą ci zrobić pierwszy krok. Prawdy te dadzą ci solidne podstawy, na których będziesz mógł zbudować swoją przyszłość. Najbardziej zależy mi na tym, żeby każde słowo w tej książce było pomocne w osobistym odkrywaniu Boga. Głęboka i pełna mocy relacja z Nim jest podstawą i źródłem każdego nowego początku. On jest ostateczną nagrodą; nie możemy zapominać o tym, że prawdziwą radość i szczęście można znaleźć tylko w Nim. Będę się modlić o to, abyś czytając strony tej książki mógł dostrzec, że Bóg kocha cię odwieczną miłością (Księga Jeremiasza 31:3), że jest z tobą teraz i na zawsze (Księga Powtórzonego Prawa 31:6) oraz że pragnie dać ci obfite, zwycięskie i radosne życie (Ewangelia Jana 10:10). To życie może już dziś należeć do ciebie, jeśli tylko zechcesz je przyjąć. Pamiętaj po prostu o tym, że… Kimkolwiek jesteś, gdziekolwiek jesteś, przez cokolwiek przechodzisz, nigdy nie jest za późno, by zacząć od nowa.

29,90 zł
26,31 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,59 zł

30
Posłuchaj 1. Mały chłopiec - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Posłuchaj 1. Mały chłopiec
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.07.03

Całokartonowe książeczki z panelem dźwiękowym. Znani dzieciom bohaterowie serii "Mały chłopiec" prezentują swoje pojazdy i dźwięki, jakie one wydają.

39,00 zł
30,81 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,19 zł

31
Amandine - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amandine
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.24

Marlena de Blasi jest autorką doskonale znaną polskim czytelnikom. Wszystkie jej powieści osiągnęły status bestsellerów. Powieść zatytułowana Amandine rozgrywa się w latach 30. i 40. XX wieku w Polsce i we Francji. Opowiada niezwykłą i wzruszającą historię tajemniczej dziewczynki polskiego pochodzenia. Amandine urodziła się w 1931 roku w arystokratycznej rodzinie, jednakże była dzieckiem nieślubnym. Aby uniknąć skandalu i zatrzeć ślady pochodzenia dziewczynki, rodzina postanawia wysłać ją do klasztoru w Montpellier. Tam Amandine wychowuje się wśród obcych. Jedyną osobą naprawdę ją kochającą jest jej opiekunka Solange. Mimo bolesnych przeżyć dziewczynka pragnie odszukać swoją matkę i znaleźć odpowiedź na nurtujące ją pytania: kim jest i skąd pochodzi. Gdy wybucha druga wojna światowa Amandine i Solange wyruszają na północ Francji. Podróż przez okupowany kraj staje się odyseją w poszukiwaniu prawdy, szczęścia i miłości.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

32
Wiedziałam, że tak będzie! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiedziałam, że tak będzie!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.23

Co byś zrobiła, gdybyś została milionerką?Jeszcze tego samego dnia rzuciłabyś pracę? Pojechałabyś w podróż dookoła świata? Wykupiłabyś całą zimową kolekcję Armaniego? Wykupiłabyś letnią kolekcję Armaniego? Pochwaliłabyś się najbliższym, czy wielomilionowa wygrana byłaby twoją najskrzętniej skrywaną tajemnicą? Weronika, najbliższa przyjaciółka Laury, właśnie została milionerką. Podczas ostatniego pobytu we Włoszech na chybił-trafił wygrała w loterii Superenalotto kilkanaście milionów euro. W tej sytuacji nie robią już na niej wielkiego wrażenia ostatnie wyczyny jej męża, który niedawno ją zdradził i mówiąc wprost, puścił z torbami. Kwotą wygranej postanawia podzielić się z Laurą. Kobiety razem wyruszają do Mediolanu, by odebrać pieniądze i znaleźć odpowiedź na pytanie, czego tak naprawdę chcą od życia, teraz gdy mogą mieć niemal wszystko.

29,90 zł
21,83 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

33
Czytanie z kości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytanie z kości
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.23

Veii, 421 r. p.n.e. Leochares podejmuje się ostatniego zadania: ma odkryć, kto stoi za zabójstwem etruskiego króla. Nic jednak nie idzie tak, jak powinno. Wspólnik mordercy woli zginąć, niż pomóc w śledztwie, a główny świadek o włos unika śmierci w zamachu. Londyn, 2015 n.e. Inga Szczęsna, młoda archeolożka, przygotowuje prezentację na konferencję naukową. Niespodziewanie odkrywa tajemnicę, do której kluczem są liczące ponad dwa tysiące lat kości. Dwie zbrodnie, dwa śledztwa. Pierwsze toczy się w starożytności, drugie – w dzisiejszych Włoszech. Zabójca jest jeden. I tylko czytelnik może go zdemaskować.

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

34
Bahar znaczy Wiosna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bahar znaczy Wiosna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.10

Dawno, dawno temu w Stambule, mieście rozpiętym pomiędzy Europą i Azją, przychodzi na świat Bahar. Jest kobietą i metaforą. Jej życie jest drogą, ale też mostem, pomiędzy Turcją rządzoną przez sułtana, a Polską (Lechistanem), którą włada król. Autorka umiejętnie układa mozaikę z baśniowych motywów literackich i źródeł historycznych. Piękna opowieść o przekraczaniu granic, zarówno geograficznych, jak i społecznych, a przede wszystkim o podążaniu drogą własnych talentów i marzeń. Seria ½ +½=∞ jest otwartą serią dla dzieci i młodzieży, zaplanowaną na wiele lat. Poszczególne tomy skierowane są do różnych grup wiekowych. Pod względem treści to absolutnie nowe spojrzenie na wielokulturowość. Autorzy serii czerpią z życia na styku kultur, ponieważ są w połowie Polkami lub Polakami. Dopełnieniem ich osobowości jest druga, czasami bardzo odległa od polskiej kultura. Autorzy mają wolną rękę w doborze historii, która opowiedzą. Dwukulturowość autorów znajduje w tej literaturze barwny i ciekawy wymiar, przede wszystkim jednak są to po prostu piękne i mądre opowieści. „To piękna i bardzo wzruszająca opowieść. To jedna z tych opowieści, które mogą zmienić uważnego Czytelnika, dać mu wiele wrażeń i wiele całkiem nowych myśli. Gorąco polecam!” Maciej Wojtyszko Autorka: Agnieszka Ayşen Kaim, urodzona w Polsce, z matki Turczynki i ojca Polaka, wychowana w Polsce, sięgająca do swych tureckich korzeni w pracy zawodowej i artystycznej. Tłumaczka języka tureckiego i wykładowczyni akademicka. Na co dzień mama i opowiadaczka ze Stowarzyszenia „Grupa Studnia O.”, zajmującego się badaniem i praktykowaniem sztuki przekazywanej oralnie. Animatorka imprez kulturalnych, poświęconych Turcji i Bliskiemu Wschodowi. Publikuje na temat tureckiej literatury, teatru i filmu. Sztukę opowiadania praktykuje od 14 lat, ale po raz pierwszy swoją bajkę spisała, dla czytelników wydawnictwa Poławiacze Pereł, z pomocą swojej 7-letniej córeczki Barbary Bahar. Ilustratorka: Nežka Šatkov Polska ilustratorka, rocznik 1989. Ukończyła media rysunkowe na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Zajmuje się ilustracją prasową i książkową. Dla wydawnictwa Poławiacze Pereł zilustrowała w 2013 roku książkę „Zebra” Ifi Ude, a w 2014 „Opowieści spod oliwnego drzewa” Aidy Amer. Książka została objęta patronatem Ambasady Turcji w Polsce.

35,50 zł
24,85 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,65 zł

35
Chłopcy 4. Największa z przygód - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłopcy 4. Największa z przygód
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.16

Epicki finał bestsellerowej serii Chłopcy! Po traumatycznych wydarzeniach z części trzeciej Cień i Piotruś wreszcie stawiają na swoim – oto w realnym świecie trwa wielka, nieprzerwana zabawa. Sporą rolę w ich planie mają odegrać Chłopcy, wciąż pozbawieni pamięci i tkwiący w zwyczajnym, nudnym życiu. Czy Dzwoneczek jest w stanie jeszcze coś zmienić, czy tylko mimowolnie realizuje kolejne założenia Cienia? Droga wzywa, a największa z przygód – ta, z której nie da się wyjść cało, ale i której nie sposób uniknąć, czeka! Dzwoneczek i Chłopcy jeszcze nigdy nie byli tak blisko niej… Kiedy trzeba, bawi wyszukanymi żartami i ciętymi bon motami. Innym razem wyciska łzy i zmusza do refleksji. Wspaniałe zakończenie wspaniałej serii.

34,90 zł
26,87 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

36
Niewidzialny przyjaciel. Świnka Peppa. Bajeczki z książeczki. Tom 3 + DVD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewidzialny przyjaciel. Świnka Peppa. Bajeczki z książeczki. Tom 3 + ...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.18

Książka z płytą DVD, a na niej aż 10 odcinków z przygodami Peppy: 1. Najlepsi przyjaciele, 2. Emily słoń, 3. Przyjaciel George'a, 4. Niewidzialny przyjaciel, 5. Zamek, 6. Zoe zebra, córka listonosza, 7. Rebecca królik, 8. Listowy przyjaciel, 9. Kłótnia, 10. Nocowanie.

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

37
Stale w ruchu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stale w ruchu
Dostępny
15 szt.

Autobiografia autora bestsellerów Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem i Muzykofilia. Stale w ruchu jest jednym wielkim wyznaniem, w którym elementy czasami aluzyjnie czy skrótowo pojawiające się w poprzednich książkach autora teraz zostają przedstawione z wielką otwartością. Z niezwykłą szczerością i humorem słynny neurolog relacjonuje swoje burzliwe życie, od szalonej młodzieńczej podróży w poprzek Ameryki, przez fascynację narkotykami, po definiujące go aż po kres życia zaangażowanie w odzyskanie zdrowia przez pacjentów. Oliver Sacks występując w różnych rolach — autora, lekarza, naukowca, doradcy duchowego — każdą z nich starał się nasycać swą niepowtarzalną osobowością, dzięki czemu również świat jawił mu się jako uniwersum niepowtarzalnych osobowości, czego świadectwem jego bestsellerowe książki.

55,00 zł
43,45 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 11,55 zł

38
Samorząd powiatowy w Polsce. Struktura, zadania, wybory. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samorząd powiatowy w Polsce. Struktura, zadania, wybory.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.26

Po wejściu w życie reformy wprowadzającej kolejne szczeble samorządu jego rola wzrosła. Wynika to nie tylko ze zmian prawnych, rozwoju polskiej demokracji, ale także przemian, jakie miały miejsce w społeczeństwie. Istotą samorządu jest jego niezależność i tworzenie lokalnej wspólnoty. Aktywność obywateli, wypowiadających się w ważnych dla swojego najbliższego otoczenia sprawach, ich udział w wyborach i referendach lokalnych jest najważniejsza dla sprawnego działania wspólnoty. Osobny problem stanowi miejsce samorządu i jego poszczególnych szczebli w strukturze państwa. Książka poświęcona jest wyłącznie problemom funkcjonowania samorządu powiatowego. Omówione są w niej m.in. zadania, jakie wykonują wybrane władze samorządowe. Jest to próba przedstawienia działalności powiatów jako jednostek samorządu terytorialnego oraz wskazania ich miejsca w strukturze państwa i wyborach przedstawicieli lokalnej wspólnoty do rad powiatu.

65,00 zł
46,15 zł
Powiadomienie

Rabat 29,0%
oszczędzasz 18,85 zł

39
Łotrzyki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łotrzyki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.06

Ekscytująca książka, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. A na koniec rarytas – nowe opowiadanie George'a R. R. Martina „Książę łotrzyk” ze świata Gry o tron – opowieść o Daemonie Targaryenie. Wszyscy kochają łotrzyków. Motyw przewodni tej znakomitej antologii pozwala na bardzo wiele swobody i jest niezwykle atrakcyjny dla czytelnika. Fałszywe jasnowidzące, międzygalaktyczne kreatury, nowy rodzaj alchemii i przywoływanie pradawnych bogów czy zabójcza moc opowieści o Fafrydzie i Szarym Kocurze to tylko niektóre z pomysłów. Bohaterowie wszystkich opowieści są niebezpieczni i podstępni, a do tego zupełnie nieprzewidywalni. Książka zawiera teksty znanych autorów powieści detektywistycznych oraz thrillerów, a także tych, którzy zasłynęli z science fiction i fantasy. Sam spis treści wystarczy, by wzbudzić zainteresowanie fanów najrozmaitszych gatunków – zawiera bowiem 21 nigdy dotąd niepublikowanych utworów. W tomie znajdziemy m.in. najnowsze opowiadanie Neila Gaimana rozgrywające się w świecie Nigdziebądź, nowelę Patricka Rothfussa opowiadającą o Bast z Kronik królobójcy oraz cechującą się błyskawiczną akcją opowieść Joe Abercrombiego o serii nieustannych kradzieży. I wreszcie na koniec opowiadanie samego mistrza George'a R.R. Martina, relacjonujące skrawek historii świata Gry o tron, opowiadające o pewnym draniu z czasów panowania dynastii Targaryenów.

59,00 zł
46,61 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 12,39 zł

40
Gniew Jest Energią - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gniew Jest Energią
Dostępny
9 szt.

Legendarny frontman Sex Pistols i Public Image Ltd opowiada historię swojego życia i kariery. Bez ściemy, bez pomijania najbardziej szokujących faktów, bez oszczędzania siebie i swoich współpracowników. John Lydon to ikona rocka, jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci popkultury. Jako Johnny Rotten był w drugiej połowie lat siedemdziesiątych wokalistą i autorem tekstów Sex Pistols, jednej z najsłynniejszych i najbardziej inspirujących grup świata. A także najbardziej wojowniczych i niepokornych. Do tego stopnia, że brytyjscy parlamentarzyści zastanawiali się, czy w swoich utworach, takich jak „Anarchy In The UK” i „God Save The Queen”, nie naruszyła ustaleń Aktu Zdrady, za co do dziś grozi na Wyspach kara śmierci. Ale nie udało się zamknąć jej ust, a pod jej wpływem powstały setki zespołów punkrockowych, Lydon zaś stał się duchowym przewodnikiem pokolenia domagającego się zmiany. Po rozstaniu z Pistolsami John Lydon założył w 1978 roku kolejną grupę, Public Image Ltd (PiL), z którą od lat manifestuje nieustającą potrzebę ciągłego określania się na nowo. Od samego początku przełamuje z nią wszelkie konwencje, ale mimo nowatorskiego, absolutnie niekomercyjnego charakteru muzyki, którą z nią tworzy, wiele jej utworów, takich jak „Rise”, „This Is Not A Love Song” czy „Disappointed”, zyskało rangę pokoleniowych hymnów. Lydon znalazł też czas na udział w pionierskich nagraniach hiphopowych i muzyki dance, firmowanych z artystami tej miary co Afrika Bambaataa czy duet Leftfield. W latach dziewięćdziesiątych rozszerzył swoje zainteresowania na inne media, m.in. był gospodarzem programu „Rotten TV” w telewizji VH1, ale na wszystkim, co robił, odciskał piętno swej niepokornej osobowości. Książka „Gniew jest energią” potwierdza, że John Lydon, który wraz z Sex Pistols i PiL kilkakrotnie wystąpił w ostatnich latach w Polsce, jest nie tylko charyzmatyczną postacią kultury popularnej, ale też jej szczerym do bólu, zjadliwym i dowcipnym komentatorem. Na kilkuset stronach – na których znalazło się wiele niepublikowanych dotąd zdjęć – opowiada o swoim barwnym życiu od samych początków, kiedy jako chorowite dziecko irlandzkich imigrantów dorastał w powojennym Londynie, aż do lat ostatnich, kiedy znalazł azyl w słonecznej Kalifornii u boku ukochanej żony Nory. Jak napisał jeden z krytyków, „Gniew jest energią” to niezwykła lektura: od pierwszej strony do ostatniej intrygująca, prowokująca, wciągająca. „Ta książka to zasadniczo opowieść o życiu nieuleczalnego ryzykanta. W życiu wszystko jest ze sobą powiązane. I, przynajmniej w moim życiu, nieprzewidywalne. Ale jeśli ktoś podąży moim śladem, będzie mu łatwiej. Jestem słoniem w salonie. Gościem odważnie głoszącym swoje przekonania. Ostatnim sprawiedliwym. Niestety, w świecie, w którym nikomu już chyba na takich nie zależy”.

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

41
Krzesło w piekle - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krzesło w piekle
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.16

Krzesło w piekle to album wyjątkowy. Bo wyjątkowy jest też talent jego autora, Krzysztofa Gawronkiewicza. To jeden z najbardziej uznanych i utalentowanych twórców polskiego komiksu, który od lat tworzy ilustracje, krótkie komiksy i pełnometrażowe albumy, odnosząc sukcesy także za granicą. Krzesło w piekle podsumowuje dotychczasową karierę rysownika. Znajduje się w nim olbrzymia część jego krótkich form komiksowych, do tej pory rozproszonych po dawno już niedostępnych komiksowych magazynach, antologiach, czy wręcz nie publikowanych nigdy wcześniej. Autor odsłania również kulisy swojej pracy, prezentując alternatywne wersje plansz i okładek, a także materiały robocze m.in. z albumów Esencja, Mikropolis, czy Powstanie. Osobną część stanowi natomiast obszerna galeria ilustracji, szkiców i grafik koncepcyjnych, które powstawały przez lata na potrzeby reklam, gier wideo, czy projektów wydawniczych. Przepiękny edytorsko album jest najpełniejszą prezentacją dorobku Gawronkiewcza. Zawartość Krzesła w piekle uzupełniają teksty m.in. byłego naczelnego pisma „Fantastyka” Macieja Parowskiego, scenarzystów często współpracujących z rysownikiem, jak Dennis Wojda i Grzegorz Janusz, zdobywcy Paszportu „Polityki” Kuby Woynarowskiego, a także szczegółowa bibliografia prac.

149,90 zł
110,93 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 38,97 zł

42
PUS. Królewna Śnieżka. Część 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PUS. Królewna Śnieżka. Część 2
Dostępny
11 szt.

Książeczka jest kontynuacją baśniowych przygód Śnieżki. Podobnie jak w pierwszej części, również i tutaj pojawia się, tak lubiany przez dzieci, świat fantazji. Młody czytelnik chętnie śledzi akcję baśni, łączącą tekst z pięknymi, barwnymi ilustracjami. Aby prawidłowo wykonać ćwiczenia, dziecko musi uważnie, ze zrozumieniem, przeczytać polecenia i treść fabuły, co ma duże znaczenie w kształtowaniu umiejętności rozumienia czytanego tekstu. Kilkakrotne występowanie niektórych wyrazów i zwrotów w różnych wariantach ćwiczeń, przyczynia się do wzbogacenia czynnego słownictwa dziecka oraz wpływa na odbiór niektórych utworów literackich w klasach starszych. Z ćwiczeniami słownikowo-frazeologicznymi połączone są ćwiczenia gramatyczne, np.: łączenie wyrazów i zdań, poprawne stosowanie form gramatycznych rzeczownika z przyimkiem, wyróżnianie wyrazów określających rzeczownik i czasownik. Tego typu ćwiczenia kształcą sprawność językową dziecka, utrwalają wybrane pojęcia gramatyczne przewidziane programem nauczania zintegrowanego.

21,50 zł
18,99 zł

Rabat 11,7%
oszczędzasz 2,51 zł

43
Parker 4. Jatka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Parker 4. Jatka
Dostępny
37 szt.

Jatka to najnowsza odsłona wielokrotnie nagradzanej serii Parker autorstwa Darwyna Cooke’a. Po nieudanym skoku Parker, zostaje uwięziony w nieczynnym wesołym miasteczku. Rozpoczyna się śmiertelnie niebezpieczna gra w kotka i myszkę... gra w której mysz zaczyna zdobywać przewagę.

55,00 zł
43,45 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 11,55 zł

44
Super laboratorium - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Super laboratorium
Dostępny
171 szt.

Skonstruuj zegar LED zasilany cytryną, wywołaj erupcję wulkanu na własnej dłoni lub dowiedz się, jak wywołać wodne tornado za pomocą butelki do recyklingu. Połącz naukę i kryjące się za nią niewidzialne siły: ciśnienie, elektryczność i wiele innych. Zawartość: kieszonkowy wulkan łódź podwodna zestaw kart do czytania w myślach mini rakieta z wyrzutnią nurkująca ośmiornica mini eko zegar LED z przewodami do stworzenia cytrynowego zegara wodne tornado kosmiczna wyścigówka z balonem i ustnikiem szczegółowa instrukcja. Zestaw dla dzieci powyżej lat 8.

73,90 zł
66,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,39 zł

45
Praktyczne cuda - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Praktyczne cuda
Dostępny
18 szt.

Gdy Arielle Essex dowiedziała się, że ma guz mózgu, zdecydowała nie poddać się terapii, trwając w przekonaniu, iż pozbycie się stresu pomoże jej wyzdrowieć. Stosując metodę praktycznej psychologii ? NLP ? nauczyła się, w jaki sposób rozsupłać swoją chmurę zagmatwanych myśli i przywrócić wewnętrzny spokój. Jej fascynacja nowymi, naukowymi badaniami i zgłębianie alternatywnych metod, terapii, mistycyzmu oraz duchowych zasad pomogły jej stworzyć strategię pozwalającą jednostkom uczestniczyć we własnym uzdrawianiu. Ta wnikliwa książka w klarowny sposób wyjaśnia proces stawania twarzą w twarz z kryzysem i sposób na jego uzdrowienie. Arielle stała w obliczu własnego kryzysu, zatem zna pytania, jakie ludzie naprawdę chcą zadać: ? W jaki sposób mogę sprawić cud, gdy go potrzebuję? ? Jak to mogło mi się przydarzyć i dlaczego teraz? ? Jak to możliwe, że moje myśli się do tego przyczyniły? ? W jaki sposób mogę rozwiązać ten problem i pozbyć się go natychmiast? ? Jak można wybaczyć niewybaczalne i zapomnieć? ? W jaki sposób mogę powrócić do stanu wyjściowego i zapobiec takiej sytuacji w przyszłości? W Praktycznych Cudach znalezienie odpowiedzi na te wszystkie pytania staje się nie tylko możliwe, ale całkowicie osiągalne, gdyż Arielle zabiera cię we własną, unikalną, uzdrawiającą podróż do życia w wolności i spełnieniu.

26,30 zł
19,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,31 zł

46
Co to jest myślenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co to jest myślenie
Dostępny
60 szt.

W Co to jest myślenie? staram się za pomocą narzędzi dostarczonych przez filozofię Kanta rozjaśnić problem związku między percepcją a pojęciami, który ujmuję pod postacią tzw. problemu kierowania się regułą. Argumentuję, po pierwsze, że możemy pod pewnym względem utożsamiać myślenie i percepcję, a sam problem kierowania się regułą oddalić jako wynik źle postawionego zagadnienia badawczego. Po drugie, wskazuję na to, że warunkiem możliwości kierowania się regułą jest umiejętność odróżniania reguł istotnych i nieistotnych. Brak tej ostatniej umiejętności Kant nazywa głupotą.

34,70 zł
30,54 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,16 zł

47
Ambulans - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ambulans
Siku
Dostępny
83 szt.

Bezpieczny, precyzyjnie wykonany ambulans sprawnie dotrze na miejsce po każdym wezwaniu. Specjalne oznakowanie, otwierane drzwi i wysokiej jakości materiały sprawdzą się w każdej sytuacji. Atrakcyjny model nie tylko dla najmłodszych ratowników. Wymiary opakowania: 9,5 x 7,5 x 3,8 cm

15,60 zł
14,99 zł

Rabat 3,9%
oszczędzasz 0,61 zł

1 osoba kupiła
48
Szczęśliwe Garnki. Kulinarne przepisy na święta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczęśliwe Garnki. Kulinarne przepisy na święta
Dostępny
32 szt.

Nowa autorska seria książek kulinarnych Beaty Pawlikowskiej, która proponuje szybkie, zdrowe i pyszne dania z prostych, naturalnych składników ` Moje świąteczne przepisy są lekkie, zdrowe, pełnowartościowe i smaczne. Łatwe do zrobienia i gotowe w pół godziny. świąteczna kapusta z fasolą, śliwkami i migdałami, gulasz dyniowy z czerwoną fasolą, ciastka świątecznych elfów, chleb gryczany z orzechami włoskimi, pikantne buraki z imbirem i kolendrą i wiele innych prostych, sprawdzonych w mojej kuchni przepisów. `` Książka została wzbogacona o innowacyjne rozwiązanie na rynku wydawniczym - aplikację TAP2C. Dzięki niej Czytelnicy mogą skorzystać z dodatkowych treści multimedialnych.

20,00 zł
15,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

49
Opowieści bielsze niż śnieg - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści bielsze niż śnieg
Dostępny
1 szt.

`Opowieści bielsze niż śnieg` to historie o najpiękniejszym dniu w roku, o rodzinnych tradycjach, choince, kolędach i królu Herodzie, o świętym Mikołaju, Aniołku i Dziadku Mrozie, o pierwszej gwiazdce i Gwieździe Wieczornej, czarnych dziurach i mlecznej drodze, o niegdysiejszych zimach - śnieżnych i mroźnych, o Jerozolimie, Betlejem i o Jezusku spod Nowego Targu... To nostalgiczne opowieści o dzieciństwie, dorastaniu i przemijaniu, o wielkiej Tajemnicy i poszukiwaniu Boga, niezachwianej wierze i zwątpieniu, o strachu, cierpieniu i smutku, o tęsknocie, nadziei i miłości, o wybaczaniu... to wyznania bielsze niż śnieg! `Opowieści bielsze niż śnieg` to siedemnaście świątecznych wspomnień związanych z Wigilią i Bożym Narodzeniem, pełnych nie tylko obrazów i dźwięków, ale też zapachów i smaków. To także Siedemnaście najbardziej osobistych, wzruszających rodzinnych historii, nierzadko humorystycznych, którymi w rozmowie z dziennikarką Ewą Gil-Kołakowską podzielili się: Magda Umer, Maria Czubaszek, Roma Ligocka, Janina Ochojska, Edyta Jungowska, Iza Trojanowska, Grażyna Wolszczak, Katarzyna Żak, Elżbieta Romanowska, Andrzej Grabowski, Maciej Maleńczuk, Artur Andrus, Krystian Wieczorek, Zbigniew Zamachowski, Marek Siudym, Mateusz Pospieszalski oraz Konrad Imiela.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

50
Szczęśliwe Garnki. Kulinarne przepisy na zimę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczęśliwe Garnki. Kulinarne przepisy na zimę
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.06.27

Nowa autorska seria książek kulinarnych Beaty Pawlikowskiej, która proponuje szybkie, zdrowe i pyszne dania z prostych, naturalnych składników. `Oto 34 moje ulubione przepisy na zimę. Czerwona kasza quinoa z kalafiorem, ziemniaki z czerwoną fasolą, zupa z brukselki, wzmacniająca kasza jaglana, zimowy barszcz, żółta soczewica z pietruszką i wiele innych.` Książka została wzbogacona o innowacyjne rozwiązanie na rynku wydawniczym - aplikację TAP2C. Dzięki niej Czytelnicy mogą skorzystać z dodatkowych treści multimedialnych.

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

51
Szczęśliwe Garnki. Kulinarna książka z przepisami na lato - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczęśliwe Garnki. Kulinarna książka z przepisami na lato
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.10

Oto 34 moje ulubione przepisy na lato Zielona fasolka z dzikim ryżem, zupa kalafiorowa z soczewicą, kanapka z ziołowym awokado, kasza jaglana z płatkami cukinii, lemoniada arbuzowa, różowa fasola z pęczakiem, ryż basmati z fasolka i orzechami, orzeźwiający koktajl na upał, i wiele innych. Książka została wzbogacona o innowacyjne rozwiązanie na rynku wydawniczym – aplikację TAP2C. Dzięki niej Czytelnicy mogą skorzystać z dodatkowych treści multimedialnych.

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

52
Szczęśliwe Garnki. Kulinarne przepisy na zdrowe ciastka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczęśliwe Garnki. Kulinarne przepisy na zdrowe ciastka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.16

Przedstawiamy książkę należącą do autorskiej serii publikacji kulinarnych Beaty Pawlikowskiej, która proponuje szybkie, zdrowe i pyszne dania z prostych, naturalnych składników „Wymyśliłam te ciastka, bo jem tylko zdrowe rzeczy. Bez cukru, słodzików, margaryny, białej mąki, jajek czy śmietany. Zamiast tego: świeże owoce, płatki różnych zbóż, suszone owoce, nasiona i przyprawy. Absolutnie zdrowe i zrobione wyłącznie z prostych, naturalnych składników. Pyszne, szybkie i zdrowe. Ja osobiście je uwielbiam!” – Beata Pawlikowska W środku znajdziesz przepisy m.in. na: • księżycowe ciastka z Kapadocji, • poziomkowe ciastka jaskiniowców, • sezamowe ciastka poszukiwaczy skarbów, • azteckie ciastka z czekoladą i wanilią, • chińskie ciastka z czerwoną fasolą, • kokosowe ciastka z Zanzibaru, • pirackie ciastka z Karaibów, • inkaskie ciastka z amarantusem, • nowozelandzkie ciastka hobbitów, • malinowe ciastka Apaczów, • afrykańskie ciastka z czekoladą i orzeszkami ziemnymi, • australijskie ciastka z quandongów, • ciastka ze śliwkami z Jaśminowego Miasta, • egipskie ciastka z daktylami, • tybetańskie ciastka z czekoladą, • słowiańskie ciastka z marchewką i truskawkami, • i wiele więcej! Książka została wzbogacona o innowacyjne rozwiązanie na rynku wydawniczym – aplikację TAP2C. Dzięki niej czytelnicy mogą skorzystać z dodatkowych treści multimedialnych.

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

53
Atlas. Ilustrowana encyklopedia zwierząt Polski. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas. Ilustrowana encyklopedia zwierząt Polski.
Dostępny
38 szt.

Publikacja ujęta w nowoczesną formę, całościowo prezentująca rodzimą faunę. Materiał został podzielony na sześć części w porządku zgodnym z systematyką zwierząt, zaczynając od ssaków, poprzez ptaki, gady, płazy i ryby, a kończąc na bezkręgowcach. W każdej części znajdują się rozdziały odpowiadające rzędom z systematyki zwierząt, np. drapieżne (ssaki), szponiaste (ptaki). Całość uzupełnia ponad 800 pięknych fotografii, a także tabele informacyjne, mapy zasięgów występowania zwierząt na terenie Polski, rozkładówki tematyczne, rysunki tropów i sylwetek zwierząt.

80,00 zł
60,80 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 19,20 zł

54
Atlas. Ilustrowana Encyklopedia ptaków Polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas. Ilustrowana Encyklopedia ptaków Polski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.03

Wyjątkowy album, znakomite, pięknie ilustrowane źródło informacji o polskiej awifaunie. Praktyczny przewodnik i skarbnica ciekawostek dla początkujących obserwatorów ptaków i doświadczonych ornitologów. Autorzy ciekawie prezentują niemal 500 gatunków ptaków obserwowanych w naszym kraju zarówno tych pospolitych, jak i niezwykle rzadkich.

60,00 zł
45,60 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 14,40 zł

55
Insight Pre-Intermediate Students Book wersja polska 2015 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Insight Pre-Intermediate Students Book wersja polska 2015
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.19

Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych w najnowszej wersji - poziom Pre-Intermediate. Insight, nowy, 4-częściowy kurs dla szkół średnich, rozwija i inspiruje uczniów. Tematy prowokujące do myślenia i teksty bogate w wiedzę pobudzą do dyskusji i wyrażania własnych opinii oraz zainspirują do krytycznego myślenia o otaczającym świecie. Insight pokazuje uczniom, w jaki sposób rozwijać własne umiejętności, a także uczy samodzielności, niezwykle przydatnej w dalszej nauce. Insight nie tylko uczy słów, ale wyjaśnia, jakim regułom podlegają, dzięki czemu uczniowie używają języka obcego z dużo większą pewnością i kompetencją.

83,60 zł
75,24 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,36 zł

56
Bajki księżniczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajki księżniczki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.11

Niniejsza seria to zbiór czterech stusześćdziesięciostronicowych książek o różnej tematyce. Podarowując najmłodszym prezentowane tytuły, zagwarantujesz im wspaniałe chwile z bajkowymi bohaterami. Każde z wydań zabierze Twoją pociechę w inny świat, za sprawą jednego z nich przeżyją niesamowite przygody ze zwierzątkami na wsi, kolejne zabierze najmłodszych na przejażdżkę z fantastycznymi pojazdami. Pozostałe dwa tytuły to bajki i baśnie, które pokochają dziewczynki oraz chłopcy. Jedna seria, a tyle wrażeń!

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

57
English File: Advanced: Workbook without Key - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
English File: Advanced: Workbook without Key
Dostępny
2 szt.

English File Third Edition Advanced Workbook - Nowe wydanie bestsellera. English File Third Edition to wyjątkowo komunikatywny kurs, który sprawia, że uczniowie chcą mówić po angielsku i mają dużo do powiedzenia na każdej lekcji. W nowym, jeszcze lepszym wydaniu: -nowa szata graficzna, -nowe teksty i nagrania, -nowe materiały video, -nowe komponenty kursu. Cyfrowe dodatki ułatwiają korzystanie z kursu w klasie i poza nią. Dla ucznia: iTutor DVD-ROM - nowy DVD-ROM dołączony do podręcznika, ułatwiający pracę w domu: -nagrania audio i video z ćwiczeniami, -powtórki gramatyki i słownictwa do każdej lekcji, -teksty i dyktanda, -interaktywna tablica znaków fonetycznych.

85,50 zł
76,95 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,55 zł

58
English File Third Edition Advanced Workbook with Key - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
English File Third Edition Advanced Workbook with Key
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

English File Third Edition Advanced Workbook with Key - Nowe wydanie bestsellera. English File Third Edition to wyjątkowo komunikatywny kurs, który sprawia, że uczniowie chcą mówić po angielsku i mają dużo do powiedzenia na każdej lekcji. W nowym, jeszcze lepszym wydaniu: -nowa szata graficzna, -nowe teksty i nagrania, -nowe materiały video, -nowe komponenty kursu. Cyfrowe dodatki ułatwiają korzystanie z kursu w klasie i poza nią. Dla ucznia: iTutor DVD-ROM - nowy DVD-ROM dołączony do podręcznika, ułatwiający pracę w domu: -nagrania audio i video z ćwiczeniami, -powtórki gramatyki i słownictwa do każdej lekcji, -teksty i dyktanda, -interaktywna tablica znaków fonetycznych. W skład kursu wchodzą: -Student's Book with iTutor -Workbook -Online Workbooks -Teacher's Book with Test and Assessment CD-ROM -Class Audio CD -Class DVD -iTools

71,90 zł
64,71 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,19 zł

59
Mini hodowla kryształów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mini hodowla kryształów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.23

Mini hodowla kryształów zawiera 3 kolorowe mieszanki ?hodowlane? pozwalające na wyhodowanie kryształu o rozmiarach 4 cm x 5 cm w wybranym kolorze. Zawartość: ? opakowanie krystalicznego proszku ? 3 małe opakowanie zawierające mieszankę ?hodowlaną? ? ekspozytor na kryształ ? łyżka Zestaw nie zawiera wymaganych: ? rękawic, okularów i fartucha ochronnego ? słoika Produkt przeznaczony dla dzieci powyżej 14. roku życia

32,30 zł
29,07 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,23 zł

60
Niepłodność Zagadnienie interdyscyplinarne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niepłodność Zagadnienie interdyscyplinarne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.11.29

„Niepłodność - zagadnienie interdyscyplinarne" jest to opracowanie uniwersalne, opisujące główne nurty etyki, psychologii i medycyny w odniesieniu do problemu niepłodności. Różnorodność tematów podejmowanych w ramach omawianej problematyki potwierdza interdyscyplinarność zagadnienia oraz ukazuje jak odmienne mogą być podejścia do diagnozowania i leczenia niepłodności. Książkę otwiera artykuł Emilii Lichtenberg-Kokoszki „Biomedyczne aspekty płodności”, stanowiący swego rodzaju wstęp do dalszych rozważań naukowych. Kolejne dwa teksty autorstwa Wojciecha Guzikowskiego przybliżają czytelnikowi zagadnienia związane z niepłodnością żeńską i męską. Autorką następnego artykułu jest Maria Wojaczek, która przedstawia nowatorski system diagnostyki i terapii schorzeń uniemożliwiających poczęcie dziecka, jakim jest naprotechnologia. Zespół Centrum Diagnostyki Ginekologiczno-Położniczej GMW i opolskiego ośrodka leczenia niepłodności GMW-Embrio – Natalia Cybulska, Marek Tomala, Wojciech Niemczyk, Grzegorz Głąb pokazują współczesną diagnostykę i leczenie niepłodności w ujęciu medycyny rozrodu. Ewa Janiuk przedstawia ogólnie nieznaną rolę położnej w diagnozowaniu, leczeniu i wspieraniu par borykających się z niepłodnością. Alicja Mendel przybliża psychologiczne aspekty diagnozy i leczenia niepłodności. Ksiądz Jerzy Dzierżanowski podjął trud ukazania jakże istotnej potrzeby wsparcia duchowego w sytuacji niepłodności małżeńskiej. Ksiądz Konrad Glombik rozważa pod względem etycznym dostępne metody leczenia niepłodności. Andrzej Ładyżyński omawia zjawisko adopcji jako jednej z możliwości rodzicielstwa. Joanna Piechnik-Borusowska omawia zagadnienie bezdzietności z wyboru. Publikację kończy artykuł Adama Zająca, który prezentuje zagadnienia prawne związane z niepłodnością. Zdajemy sobie sprawę z tego, że wielu istotnych zagadnień nie udało się poruszyć. Niemniej mamy nadzieję, że podjęte w niniejszej książce rozważania zachęcą personel medyczny, położne i lekarzy oraz samych rodziców i osoby ich wspierające do refleksji nad najbardziej fundamentalnym zjawiskiem biologicznym, jakim jest prokreacja.

25,40 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 29,2%
oszczędzasz 7,41 zł

61
Jaśnie pan - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jaśnie pan
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.10

Z jaką łatwością spada się ze szczytów władzy na dno piekła zniesławienia! Jak szybko pełnia życia może stać się igraszką śmierci! Barcelona, koniec 1799 rok. W pokoju hotelowym zostaje znaleziona śpiewaczka, słowik z Orleanu, z poderżniętym gardłem i nożem wbitym w serce. Oskarżenie pada na młodziutkiego poetę, który spędził w jej pokoju namiętne chwile, ostatnie w jej życiu. Ciąg niefortunnych wydarzeń splecie ze sobą losy poety i romantyka z losami wszechwładnego sędziego Massó, prezesa Sądu Królewskiego w Barcelonie, człowieka ogarniętego obsesją władzy, zafascynowanego astronomią, a także, na nieszczęście dla siebie, urodą młodych kobiet. Jaume Cabré wiernie odtwarza klimat epoki i powołuje do życia wiele postaci, wplątanych w sieć namiętności i intryg, korupcji politycznej i walki o władzę. Jaśnie pan to przełomowa powieść w karierze literackiej katalońskiego pisarza, pierwsza przyjęta z entuzjazmem przez czytelników i z uznaniem przez krytykę. Dzięki niej Jaume Cabré otrzymał Hiszpańską Nagrodę Literacką oraz szereg nagród katalońskich, jak Premi Joan Crexells, Crítica Serra d’Or, nagrodę czytelników pisma „El Temps” i nagrodę Prudenci Bertrana, przyznawaną przez czytelników i krytyków.

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

62
INSEKTOID - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
INSEKTOID
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.23

64,00 zł
Powiadomienie
63
HODOWLA KRYSZTAŁÓW 3 WZORY - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
51,00 zł
Powiadomienie
64
Rachunkowość handlowa. Część II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rachunkowość handlowa. Część II
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.27

W podręczniku przedstawiono ewidencję rozrachunków, rodzaje i formy obrotu towarowego, ewidencję obrotu towarowego w hurcie, detalu i gastronomii na kontach księgi głównej i na kontach ksiąg pomocniczych. Omówiono dokumentację związaną z tym obrotem, rejestry zakupów i sprzedaży VAT, deklarację VAT-7 oraz sposoby ustalania cen i marż.W opracowaniu ujęto istotę i tryb przeprowadzania inwentaryzacji, ewidencję rozliczenia różnic inwentaryzacyjnych, charakterystykę kosztów handlowych oraz ich rozliczenie.Podręcznik zawiera test samodzielnej kontroli podsumowujący omówiony materiał oraz zadanie przygotowujące do części praktycznej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Zadanie dotyczy opracowania projektu i wykonania prac wynikających ze sporządzonego projektu.Ponadto zamieszczono tutaj ćwiczenie do rozwiązania na komputerze w programie finansowo-księgowym i w programie sprzedaży oraz, utworzony na potrzeby szkolne, wykaz kont księgi głównej. Kolejność rozdziałów w logicznym porządku ujmuje część materiału do nauczania w zawodzie technik handlowiec.Podręcznik w wersji dla ucznia jest dopuszczony do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania i wpisany do wykazu podręczników przeznaczonych do kształcenia w zawodzie technik handlowiec na poziomie technikum i szkoły policealnej.

30,00 zł
27,00 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,00 zł

65
Schronienie. Tom 7. Niczym potężna armia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Schronienie. Tom 7. Niczym potężna armia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.14

Schronienie, ostatnia siedziba rodzaju ludzkiego, przez wieki znajdowało się pod jarzmem Kościoła Boga Oczekiwanego. Nikt nie wiedział, że Kościół to wielkie oszustwo - system utworzony przez rebeliancki odłam założycieli Schronienia w celu ukrycia ludzkości przed agresywną rasą Gbaba, która zniszczyła Starą Ziemię. Merlin Athrawes to cybernetyczny awatar nieżyjącej od tysiąca lat wojowniczki, którego celem jest ponowne doprowadzenie ludzkiej rasy do świetności. Po wybuchu wojny wyspiarski Charis ogłosił niezależność od Kościoła Matki i dzięki pomocy Merlina zapoczątkował rewolucję przemysłową na Schronieniu. Kolejne domeny wystąpiły przeciw Kościołowi dążąc do niepodległości, mimo ogromnej daniny krwi i wszechobecnego głodu. Kościół Matka zbiera wciąż potężne siły. W Republice Siddarmarku, rozdartej przez wojnę domową, Armii Boga niemal udało się pokonać Charisjan. Jednakże walka o przyszłość rodzaju ludzkiego jeszcze się nie skończyła i długo się nie skończy...

49,90 zł
37,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

66
Pismo Święte ST i NT (małe, opr. zint. paginatory) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pismo Święte ST i NT (małe, opr. zint. paginatory)
Dostępny
19 szt.

Najnowszy przekład Pisma Świętego z komentarzem opracowany przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła.Pismo Święte dla całej rodziny - pierwszy przekład w trzecim tysiącleciu.Wersja z paginacjąIdea i cechy najnowszego przekładu Pisma Świętego:Maksymalna wierność tekstowi oryginalnemu, z uwzględnieniem w tłumaczeniu zasad współczesnego literackiego języka polskiego.Dbałość o to, aby jak najlepiej oddać po polsku sens oryginalnego tekstu biblijnego.Uwzględnienie w tłumaczeniu i komentarzach do tekstu biblijnego współczesnych badań nad Pismem Świętym.Unikanie w przypisach i komentarzach specjalistycznego języka teologicznego.Umieszczenie przed każdą księgą, a także przed zbiorami ksiąg (np. Ewangelie) zwięzłych wprowadzeń, pozwalających czytelnikowi uchwycić kontekst powstania danej księgi lub zbioru ksiąg, a także istotę zawartej w nich treści.Nowoczesny i przejrzysty (2-kolorowy) układ graficzny pozwalający sprawniej korzystać z Pisma Świętego, tzn.:- druk 2-kolorowy,- przypisy z informacjami koniecznymi do zrozumienia tekstu biblijnego, umieszczone na zewnętrznych marginesach stron,- komentarze do poszczególnych fragmentów, na które podzielony jest tekst biblijny, ukazujące główne myśli oraz przesłanie w nich zawarte,- skrócone nazwy ksiąg wraz z zakresami tekstu biblijnego, umieszczone w dolnych rogach stron, ułatwiające szukanie wybranego miejsca w Piśmie Świętym,- słownik wyjaśniający 186 terminów biblijnych, tablice chronologiczne i mapy, które przybliżają kontekst historyczny i geograficzny wydarzeń biblijnych,- rozmiar czcionki 7 wymiary: szer. 11.5 cm, wys. 16.5 cm

130,00 zł
117,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,00 zł

67
2000 naklejek. Pracowite pojazdy i maszyny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2000 naklejek. Pracowite pojazdy i maszyny
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.10.25

Duże, wytrzymałe, szybkie i hałaśliwe! Bajecznie kolorowe książki pełne zadań na spostrzegawczość, rozbudzających wyobraźnię i zachęcających do zabawy. Do każdej dołączono aż 2000 naklejek częścią z nich uzupełnia się strony, a resztę można wykorzystać w dowolny sposób.

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

68
2000 naklejek. Księżniczki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2000 naklejek. Księżniczki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.11.04

Śliczne, połyskujące, zabawne! Bajecznie kolorowe książki pełne zadań na spostrzegawczość, rozbudzających wyobraźnię i zachęcających do zabawy. Do każdej dołączono aż 2000 naklejek częścią z nich uzupełnia się strony, a resztę można wykorzystać w dowolny sposób.

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

69
2000 naklejek. Super zwierzęta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2000 naklejek. Super zwierzęta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.12

Niezwykłe, zwariowane, szybkie i zabawne!Bajecznie kolorowe książki pełne zadań na spostrzegawczość, rozbudzających wyobraźnię i zachęcających do zabawy. Do każdej dołączono aż 2000 naklejek częścią z nich uzupełnia się strony, a resztę można wykorzystać w dowolny sposób.

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

70
Ćwiczenia z naklejkami. Cyferki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia z naklejkami. Cyferki
Niedostępny
Brak

Przedszkolak lubi się uczyć i ten zapał należy umiejętnie wykorzystać. Książeczki z prezentowanej serii doskonale się do tego nadają: • ciekawe zadania z wykorzystaniem naklejek, • łamigłówkowy charakter zadań, • staranne ilustracje, • przejrzysta szata graficzna. Te książeczki uczą, bawią, rozwijają i są dowodem na to, że nauka i zabawa idą w parze.

3,99 zł
Powiadomienie
Wróć do góry