hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.11.05

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 5 listopada 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się LEGO Ninjago. Faktoklejki (praca zbiorowa), na drugim OnoMaTo czyli zabawa dźwiękami. Domowe przedmioty (Joanna Babula (ilustr.)). Kolejny produkt to OnoMaTo czyli zabawa dźwiękami. Instumenty muzyczne (praca zbiorowa) oraz Dama w jedwabnej sukni (Magdalena Jastrzębska).
1
LEGO Ninjago. Faktoklejki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Ninjago. Faktoklejki
Dostępny
22 szt.

Czy wiesz wszystko o „Lego Ninjago”? Poznaj fascynujące fakty i uzupełniaj je naklejkami! Stwórz nowy, odlotowy strój dla Jaya. Narysuj i zaprojektuj tajne miejsce, gdzie ninja będą mogli trenować. Pomóż ninja ukończyć kolejne misje w ekscytujących Wyzwaniach. Sprawdź się w quizach z wiedzy o dzielnych bohaterach i groźnych wrogach Ninjago. Wykorzystaj naklejki i złóż ryczący, ognistoczerwony czołg. Rozpocznij przygodę w Ninjago!

27,90 zł
22,04 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,86 zł

18 osób kupiło
2
OnoMaTo czyli zabawa dźwiękami. Domowe przedmioty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
OnoMaTo czyli zabawa dźwiękami. Domowe przedmioty
Dostępny
5 szt.

Maluchom ciekawym świata proponujemy serię kartonowych książeczek pt. "OnoMaTo". Każda z nich mówi o dźwiękach. "Domowe przedmioty" nauczą maluchy naśladować odgłosy nożyczek, zegarka czy suwaka.

4,00 zł
3,99 zł

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

10 osób kupiło
3
OnoMaTo czyli zabawa dźwiękami. Instumenty muzyczne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
OnoMaTo czyli zabawa dźwiękami. Instumenty muzyczne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.16

Maluchom ciekawym świata proponujemy serię kartonowych książeczek pt. „OnoMaTo”. Każda z nich mówi o dźwiękach. Instrumenty muzyczne nauczą maluchy naśladować odgłosy bębenka, trąbki czy skrzypiec.

4,00 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

6 osób kupiło
4
Dama w jedwabnej sukni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dama w jedwabnej sukni
Dostępny
30 szt.

Oparta na materiałach źródłowych opowieść biograficzna o Helenie Sanguszkównie (1836–1891). Helena była kobietą niezwykle piękną, znaną i podziwianą w salonach niemal całej Europy. Dla jednych była światową damą o ogromnej wrażliwości, księżniczką o „dobrym sercu”, dla innych jedynie bohaterką romansów i towarzyskich plotek. Śledząc jej życie, przemierzamy niemal całą Europę, od Petersburga po Paryż. Zaglądamy do ekskluzywnych kurortów, teatrów, wnętrz pałaców, atelier modnych malarzy. Mnóstwo tu obyczajowego szczegółu, ale także realiów życia arystokracji w XIX wieku. Jest też poruszająca ludzka historia – niełatwa miłość i trudne życiowe wybory. Wydanie poprawione i uzupełnione oraz wzbogacone większą liczbą kolorowych fotografii..

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

2 osoby kupiły
5
Przeczytaj mi bajkę! Król Artur i Miecz z Kamienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przeczytaj mi bajkę! Król Artur i Miecz z Kamienia
Dostępny
51 szt.

Krótkie adaptacje znanych historii dla najmłodszych baśni, legend i dzieł literatury w małym formacie.Ładnie opracowane streszczenia z kolorowymi ilustracjami składają się na cykl, który doskonale uzupełni pozycje w dziecięcej biblioteczce.W serii Przeczytaj mi bajkę: Aladyn, Ali Baba i 40 rozbójników, Alicja w Krainie Czarów, Brzydkie kaczątko, Calineczka, Czerwony Kapturek, Dziadek do Orzechów, Dziewczynka z zapałkami, Dzikie łabędzie, Kopciuszek, Kot w butach, Król Artur i Miecz z Kamienia, Królewna Śnieżka, Królowa Śniegu, Księga dżungli, Mała syrenka, Nowe szaty króla, Ołowiany żołnierzyk, Piękna i Bestia, Pinokio, Piotruś Pan, Samolubny olbrzym, Śpiąca królewna, Trzy świnki.

2,99 zł
2 osoby kupiły
6
Analiza i prognozowanie szeregów czasowych. Praktyczne wprowadzenie na podstawie środowiska R - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Analiza i prognozowanie szeregów czasowych. Praktyczne wprowadzenie na...
Dostępny
37 szt.

W książce przedstawione są najważniejsze metody i modele analizy szeregów czasowych. Nie jest to jednak wyłącznie przegląd metodologii, jaki można znaleźć w klasycznych podręcznikach, ale znajdują się w niej także konkretne wskazówki dla praktyków, jak odpowiednio przygotować dane do analizy, jak wybrać optymalny model czy metodę dla określonych danych oraz w jaki sposób ocenić i porównać wiarygodność skonstruowanych prognoz.

74,00 zł
65,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,88 zł

2 osoby kupiły
7
Igrzyska śmierci. Tom 3. Kosogłos, okładka filmowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Igrzyska śmierci. Tom 3. Kosogłos, okładka filmowa
Dostępny
8158 szt.

Katniss po ciężkich przeżyciach na arenie przebywa z matką, Prim i przyjaciółmi w Trzynastce, dystrykcie, który szykuje się do rozprawy z Kapitolem. Katniss, mimo początkowej niechęci, decyduje się zostać Kosogłosem – symbolem rewolucji przeciwko Kapitolowi.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

2 osoby kupiły
8
I była miłość w getcie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I była miłość w getcie
Dostępny
15 szt.

Życie tam, w getcie, w pojedynkę było niemożliwe. Bez tego nie można było przeżyć i zostać człowiekiem. Zawsze trzeba było mieć kogoś do pary w tym sensie, że trzeba było mieć przy sobie drugiego człowieka, który myśli tak samo, który jest w ciebie tak samo wciągnięty, jak ty w niego. Dla którego zrobisz wszystko, a on dla ciebie. I to jest miłość - pisał Marek Edelman, jeden z dowódców powstania w getcie warszawskim. W rozmowie z Paulą Sawicką przywołuje najintymniejsze chwile z życia swoich przyjaciół, znajomych, niekiedy zupełnie obcych ludzi. Wypływa z nich uniwersalne przesłanie: to uczucie pokonuje wszystko, pozwala na szczęście, wyzwala od strachu, także przed śmiercią. I była miłość w getcie, historia opowiedziana prosto i bez patosu, w przejmujący sposób dotyka jądra człowieczeństwa.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

1 osoba kupiła
9
Trzcina Boga - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzcina Boga
Dostępny
1 szt.

W swoim medytacyjnym cyklu Caryll Houselander piękną prozą odmalowuje intymny portret Maryi, Matki Boga. Zostaje Ona ukazana jako pusta wewnątrz trzcina oczekująca, aż wypełni Ją Boża muzyka. Ściągając ? lecz z wielkim wyczuciem ? Maryję z uświęconego tradycją piedestału, na którym umieszczono Ją przed wiekami, Houselander dzieli się z nami swoją nieodpartą i piękną wizją Jej ziemskiego życia; wizją Maryi obecnej pośród nas, zagubionej, lecz pełnej ufności młodej dziewczyny, której świętość rozkwita wiecznym ?Tak?. Obfitująca w głębokie nauki i sugestywne obrazy Trzcina Boga to klasyczna książka z dziedziny duchowości, mieszcząca się w tradycji mistycznej Juliany z Norwich.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

1 osoba kupiła
10
Przewodnik po zadaniach z makroekonomii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik po zadaniach z makroekonomii
Dostępny
2 szt.

Treść ?Przewodnika po zadaniach z makroekonomii" została ujęta w jedenastu rozdziałach, których wspólną cechą jest uwzględnienie dorobku najnow­szych nurtów makroekonomii, a także zaprezentowanie głównych obszarów sporów między ekonomistami oraz argumentów używanych w tych spo­rach. Wprowadzenia rozpoczynające poszczególne rozdziały stanowią pomoc dydaktyczną do wykładów i ćwiczeń z makroekonomii, ułatwiają opraco­wanie i zrozumienie teorii ekonomii oraz realizację wymagającego programu nauczania na drugim stopniu studiów. Zaletą przewodnika jest przemyślany zbiór zadań, opracowany w oparciu o opinie studentów i dobrany tak, aby ułatwić zrozumienie materiału omówionego na wykładach.

40,00 zł
32,40 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,60 zł

1 osoba kupiła
11
Moje życie bez ciebie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje życie bez ciebie
Dostępny
7 szt.

Poruszająca powieść Anny Wysockiej- Kalkowskiej, autorki, która doskonale oddaje wszelkie stany emocjonalne i duchowe, dzięki czemu Czytelnicy przeżywają niezapomniane chwile wraz z bohaterami. “Moje życie bez ciebie” to już druga pozycja autorki. Tym razem literacka fikcja umożliwi nam stopniowe przejście przez proces żałoby, która rzuca swój cień na życie emocjonalne i towarzyskie. Główną bohaterką powieści i jednocześnie jej narratorką jest Agata, młoda kobieta boleśnie doświadczoną przez życie. Konieczność radzenia sobie ze stratą bliskiej osoby zdaje się towarzyszyć Agacie od zawsze. Jako dziecko została przecież odrzucona przez rodziców, a gdy odnalazła szczęście u boku ukochanego męża musiała na zawsze się z nim pożegnać, bo nieubłagana śmierć przerwała ich wspólną drogę. Żałobna depresja spycha Agatę w przestrzeń nieopisanej pustki. Naszym zadaniem pozostaje towarzyszyć jej w przechodzeniu kolejnych etapów tego procesu.

32,90 zł
23,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,21 zł

1 osoba kupiła
12
Ocalona, aby przebaczyć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ocalona, aby przebaczyć
Dostępny
27 szt.

Wiosną 1994 roku przez trzy miesiące naród ruandyjski był pogrążony w otchłani najokrutniejszego i najbardziej krwawego ludobójstwa, jakie widział świat. Immaculee Ilibagiza, młoda studentka, cudem przeżyła okres dzikiej rzezi, w której zginęła prawie cała jej rodzina, większość przyjaciół i ponad milion jej rodaków. W książce pt. Ocalona, aby przebaczyć Immaculee zabiera nas ze sobą w niezwykłą podróż. Dzięki jej prostemu, wyrazistemu językowi, widzimy, jak radzi sobie z przeciwnościami i cierpieniem, jak walczy o przetrwanie, jak próbuje odnaleźć sens i cel życia w świecie, przez który przetoczyło się ludobójstwo. Oto historia prostodusznej, wrażliwej, młodej kobiety, która osierocona wędruje przez ponury i nieprzyjazny świat, kierując się niezachwianą wiarą w Bożą opiekę i Boże przewodnictwo. Immaculee, tak jak w jej poprzedniej książce pt. Ocalona, aby mówić, pragnie leczyć rany zadane przez wojnę, zachowując przy tym nadzieję, miłość i umiejętność przebaczenia. Z tą samą odwagą i wiarą, które przeprowadziły ją przez mroki ludobójstwa, Immaculee wreszcie może spojrzeć wstecz, przemyśleć swą przeszłość i w pełni zrozumieć, dlaczego Bóg ją ocalił. A uczynił to, aby mogła opowiedzieć swą historię światu.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

1 osoba kupiła
13
Biblia w zarysie. Nowy Testament - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia w zarysie. Nowy Testament
Dostępny
150 szt.

Wyjątkowe opracowanie, które w sposób przystępny i zrozumiały przedstawia Nowy Testament.Przedstawia obszerny wybór tekstów pochodzących z Biblii Tysiąclecia (fragmenty te są oznaczone kursywą).Dodatkowym atutem tego opracowania są także ryciny obrazujące sceny z życia Jezusa i apostołów.

14,99 zł
1 osoba kupiła
14
Antychryst - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Antychryst
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.16

Fryderyk Nietzsche (1844-1900) – jeden z najważniejszych filozofów niemieckich, także filolog, poeta. Człowiek, którego poglądy znacząco wpłynęły na całą późniejszą filozofię, myślenie o człowieku, kulturze, religii. Głosił upadek cywilizacji zachodniej, opartej na myśli greckiej, sokratejskiej i etyce chrześcijańskiej. Tej apollińskiej postawie przeciwstawiał dionizyjską, witalną (połączoną z ideą woli mocy i pojęciem nadczłowieka). Krytykował chrześcijaństwo, ale jednocześnie podziwiał Chrystusa. Jego myśl doczekała się setek interpretacji i omówień. Nie sposób sobie wyobrazić współczesną filozofię bez przemyślenia jego wpływu, wpływu intelektualnego jego idei. Antychryst to oprócz Tako rzecze Zaratustra jedna z najważniejszych jego – mimo niewielkich rozmiarów – książek. Jest bowiem Antychryst zasadniczą rozprawą niemieckiego filozofa nie tylko z chrześcijaństwem, ale wręcz szerzej z całą tradycją judeochrześcijańską (dla przyszłych antysemitów to niestety była jedna z zasadniczych nietzscheańskich tez – ta o najfatalniejszym ludzie w historii). Ma jednak Nietzsche problem z samą postacią Chrystusa, negując jego postawę typu miłość bliźniego, nadstawianie drugiego policzka, traktuje go jednak z niekłamanym szacunkiem. Traktuje go jako postać historyczną i przypisuje mu krańcowo przeciwstawne żydowskiej hierarchii i tradycji – intencje, ba wręcz traktuje Chrystusa jako uosobienie buntu – z czym się solidaryzuje – przeciwko wszelkim dotychczasowym hierarchiom i porządkom. Warto poznać ten niezwykle interesujący, dekonstruujący dotychczasowe osądy punkt widzenia tego geniusza niemieckiej, europejskiej myśli filozoficznej.

10,50 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,9%
oszczędzasz 2,51 zł

15
Felek i Tola i porywacze - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Felek i Tola i porywacze
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.14

Trzymająca w napięciu, zaskakująca i śmieszna historia kryminalna dla najmłodszych: lis Felek i zajączka Tola na tropie porywaczy. Felka i Tolę odwiedzają niespodziewani goście – kuzyn Felka i jego kompan. Niestety, nie mają dobrych zamiarów ? planują kradzież. A z braku innego łupu porywają Jo! Liczą na okup i wcale się nie spodziewają, że niesforny malec sprawi im niemały kłopot. Tymczasem Felek, Tola i ich przyjaciele wyruszają na poszukiwanie Jo. Tylko czy on na pewno chce zostać uratowany? Felek i Tola i porywacze to czwarta część przygód sympatycznej pary przyjaciół – lisa łakomczucha i rezolutnej zajączki, znanych z tomów: Felek i Tola, Do zobaczenia, Felku i Tolu, Felek i Tola na wyspie. Cykl powstał z myślą o dzieciach uczących się czytać. Dzięki prostemu językowi i podziałowi na krótkie rozdziały doskonale nadaje się na pierwszą samodzielną lekturę lub do wspólnego rodzinnego czytania. Jego wielkim atutem są zabawne ilustracje holenderskiego mistrza grafiki książkowej Thé Tjong-Khinga.

35,00 zł
26,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

16
Sami Swoi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sami Swoi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.13

?Sami swoi. Na planie i za kulisami komedii wszech czasów? to próba opisania fenomenu filmu, odpowiedzi na pytanie, co sprawia, że prawie pół wieku po premierze film nie tylko nadal bawi, ale wciąż zdobywa nową widownię. Autor książki rozmawia z Sylwestrem Chęcińskim ? reżyserem filmu, z Andrzejem Mularczykiem ? autorem scenariusza, z operatorem kamery Andrzejem Ramlauem, ze scenografem, kostiumologami. Spotyka się z aktorami ? Jerzym Janeczkiem i Iloną Kuśmierską, z Witoldem Pyrkoszem i Ryszardem Kotysem. Z rozmów tych układa opowieść o tym, jak powstawała najzabawniejsza polska komedia, o ciężkiej pracy na planie, o zawodowej rywalizacji między dwoma głównymi ?lokomotywami? filmu ?Władysławem Hańczą i Wacławem Kowalskim. O aktorskich ambicjach, tremie debiutantów, postsynchronach, które uratowały film i o tym, jak w trakcie kręcenia filmu zmieniał się scenariusz. Przytacza anegdoty z planu filmowego i nieznane, nigdy dotąd nieopisane szczegóły kręcenia polskiej komedii wszech czasów.

34,90 zł
27,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

17
Nie wchodź w moją ciszę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Nie wchodź w moją ciszę
Dostępny
1 szt.

Porywający dramat psychologiczno-erotyczny „Nie wchodź w moją ciszę” autorstwa Alicji Masłowskiej- Burnos zawiera w sobie element kryminału. Czytelnicy poznają historię Mai, która zmaga się z pracoholizmem i perfekcjonizmem. Niezależna, piękna i inteligentna Maja zdaje się mieć wszystko ale dopiero poznanie charyzmatycznego Adama pozwoli jej dostrzec własne słabości. Uczucie, którym Maja z wzajemnością obdarzy Adama stopniowo przerodzi się w płomienny romans, i zmotywuje bohaterkę do walki z destrukcyjnym nałogiem. Spójna narracja sprawia, że książkę czyta się z zapartym tchem. Atutem pozycji pozostaje także współczesna tematyka, która skłania do rozważań nad macierzyństwem, rolą kobiety, potrzebą odnalezienia swe drogi w przytłaczającej, pełnej napiec codzienności. Czytelnicy poszukujący silnych wrażeń nie poczują się zawiedzeni ponieważ „Nie wchodź w moją ciszę” pozwala na przeżycie wielu skrajnych emocji i zetknięcie z tytułową ciszą, która boleśnie doświadczy Maje.

34,90 zł
17,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 17,45 zł

18
Wskaźniki marketingowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wskaźniki marketingowe
Niedostępny
Brak

Książka zawiera dokładne omówienie 76 wskaźników marketingowych, które opisano według jednolitego schematu ? od definicji, poprzez etapy obliczania i zastosowanie, po przykłady i studia przypadków. Dzięki zadaniom z rozwiązaniami czytelnik może sprawdzić swoje umiejętności obliczania wskaźników i ich interpretacji. Na rynku księgarskim znajduje się dużo pozycji poświęconych teorii marketingu, ale bardzo mało rzetelnych prac stricte narzędziowych, takich jak ta książka. Każdy wskaźnik został w niej klarownie przedstawiony i zilustrowany. Praca powinna się znaleźć na półce każdego marketingowca. Prof. dr hab. Krzysztof Obłój Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego Nie uważam marketingu za naukę, a jedynie za pewną dziedzinę wiedzy, której rozwój zależy od użyteczności narzędzi dostarczanych przez nią organizacjom. Ten aspekt pragmatyczny został w pełni zrealizowany w tej pracy. Bardzo wysoko oceniam wstęp pióra Roberta Kozielskiego, a także gruntowne osadzenie opisywanych wskaźników w literaturze przedmiotu oraz przykłady ich zastosowań. Prof. dr hab. Jerzy Dietl Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości Przesłanie tej książki jest mi szczególnie bliskie. W naukach o zarządzaniu trudno o rozwój użytecznych teorii bez umiejętności pomiaru rezultatów. Jeśli nie potrafimy mierzyć jakiegoś zjawiska, to prawdopodobnie nie rozumiemy go w pełni. Książka jest cennym podręcznikiem dla studentów zarządzania aspirujących do pracy w marketingu. Uczy nie tylko metod, ale i odpowiedzialności za nakłady na marketing. Powinna po nią sięgnąć również kadra kierownicza, gdyż podążając za sugestiami autorów, można zweryfikować politykę marketingu w przedsiębiorstwie. Prof. Henryk Sterniczuk University of New Brunswick, Kanada Ta publikacja pojawia się w samą porę. Przypomina o tym, o czym wielu marketingowców, niestety, zapomniało. Mówi: zatrzymajcie się, skupcie i zbadajcie dokładnie, czy to, co robicie, przynosi jakieś efekty. Przypomina, że marketing tak jak wszystkie inne aspekty działalności firmy musi podlegać gruntownej ocenie. Książka ta to rzeczowe i praktyczne przedstawienie mierników marketingowych, których właściwe zastosowanie może dostarczyć niezwykle cennej wiedzy operacyjnej. Barbara Pałdyna Marketing Manager, PricewaterhouseCoopers ? dział doradztwa podatkowego Szkoląc pracowników marketingu, widzę, że zwykle wiedzą, JAK coś zrobić poprawnie, rzadziej ? CO zrobić, jak zmierzyć wynik i wyciągnąć wnioski. Świetnie radzą sobie z taktyką, ale nie zawsze wybierają właściwe cele ? wtedy efekty ich pracy niczemu nie służą. Książka zmusza do przemyślenia tych właśnie kwestii. Rafał Szczepanik Partner i członek zarządu w firmie szkoleniowej Training Partners

89,00 zł
75,65 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 13,35 zł

19
Mała księżniczka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mała księżniczka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.31

24. tom serii "Mistrzowie Ilustracji": ponadczasowa powieść dla dziewcząt z niezapomnianymi ilustracjami Antoniego Uniechowskiego. Sara jest ulubienicą pensji panny Minchin. Dobrze wychowana, skromna, pilna i serdeczna, a przede wszystkim bardzo bogata - zamożny ojciec hojnie łoży na utrzymanie ukochanej córki. Aż pewnego dnia prawnik przynosi smutną wiadomość o jego bankructwie i śmierci. Od tego dnia wszystko w życiu Sary się zmienia... Mimo że powieść powstała ponad 100 lat temu, wciąż zachwyca kolejne pokolenia dziewcząt. Doczekała się wielu wydań. Jednak to z ilustracjami Antoniego Uniechowskiego uchodzi za klasyczne. Wielu mamom kojarzy się z czasami, gdy będąc w wieku swoich córek, wzruszały się do łez losem małej Sary.

35,00 zł
26,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

20
Fundusze unijne i krajowe dla kultury 2016 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fundusze unijne i krajowe dla kultury 2016
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.30

Sektory związane z kulturą i twórczością wykazują w trudnej sytuacji gospodarczej stały wzrost. Zapewniając 7 milionów miejsc pracy, są jednym z największych pracodawców europejskich i jednym z najważniejszych podmiotów w gospodarce UE. Dlatego warto korzystać ze środków, które oferuje Unia Europejska. Skorzystaj z praktycznych wskazówek, jak zdobyć pieniądze i zapewnić rozwój swojej instytucji kultury.

68,30 zł
57,37 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 10,93 zł

21
Umowy zlecenia Umowy o dzieło 2016 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Umowy zlecenia Umowy o dzieło 2016
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.30

Do końca 2015 roku, przy wyborze tytułu do obowiązkowych ubezpieczeń społecznych, nie ma znaczenia wysokość przychodu uzyskiwanego z danej umowy zlecenia. Sytuacja ulegnie zmianie od 1 stycznia 2016 r. Od tego dnia osoba pracująca na umowę zlecenia, której łączna podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe w danym miesiącu będzie niższa od ustawowej płacy minimalnej, będzie objęta obligatoryjnie ubezpieczeniami emerytalnym i rentowymi również z innych tytułów (w tym od innych zleceń).

68,30 zł
57,37 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 10,93 zł

22
Paparuchy kontra ryje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paparuchy kontra ryje
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.16

Reportaż o najbardziej znanych przedstawicielach polskiego show biznesu. Świat celebrytów widziany oczyma fotografów ? paparazzi. Szyc, Foremniak, Kondrat, Przybylska, Adamczyk, Rosatti, Kot i wielu innych polskich celebrytów ? poznajemy ich takich, jakich nigdy nie widzieliśmy, jakich nie znaliśmy. Paparazzi opowiadają o najważniejszych zdjęciach, o zachowaniach gwiazd, o ich porywczości, o śledzeniu celebrytów i samochodowych pościgach za najbardziej gorącymi nazwiskami mediów. Nieznane fakty z życia celebrytów. Te, o których wiedzą tylko ich fotografowie. Nieznane, pierwszy raz publikowane zdjęcia uzupełniają reporterskie historie o ludziach z pierwszych stron gazet. Fotograf (w slangu paparazzi) to ?paparuch?. Celebryta, któremu paparuch chce zrobić zdjęcie to ,,ryj?.

34,90 zł
27,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

23
Kobieta silna płeć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobieta silna płeć
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.31

W dziejach naszej cywilizacji kobieta długo była lekceważona i traktowana przedmiotowo. W XV wieku przed Chrystusem niewolnica w Asyrii kosztowała 100 gram ołowiu, a w Egipcie dwie krowy i dwa cielęta. 200 lat później płacono za nią: fartuch, prześcieradło, pięć ubrań płóciennych, trzy czary miedziane, kocioł miedziany, krążek miedziany, jeden kilogram złomu miedzi, kubek miodu. W Babilonie, w VI wieku przed Chrystusem, kobieta z małym dzieckiem kosztowała 19 szekli (płaca za jeden dzień pracy), a w "kulturalnej" Grecji w V wieku przed Chrystusem za młodą niewolnicę żądano 150 drachm (płaca za trzy dni pracy dorosłego mężczyzny). Starożytni Grecy lubili filozoficzne i polityczne dyskusje, a kobiety - nie wykształcone i ograniczane do spraw domowych - uznawano za nie nadające się do takich rozmów. Stąd też uznawano je za istoty niższe, potrzebne tylko do rodzenia dzieci. Sądzono też, że przyjaźń i miłość możliwa jest tylko między mężczyznami, co mocno przyczyniło się do rozwoju męskiego homoseksualizmu zwanego wówczas "miłością grecką". Eurypides twierdził, że jeden mężczyzna wart jest dziesięć tysięcy kobiet. Sokrates mówił wprawdzie, że "kobiety wcale nie są gorsze od mężczyzn", ale dodawał, że wszystkiego, czego "kobietom trzeba, to odrobinę więcej kondycji fizycznej i energii umysłowej" (Xenophon, Symposium, 2). Wielorakie były przyczyny historyczne, społeczne i kulturowe, dla których z końcem XIX i początkiem XX wieku pojawiły się sufrażystki, feministki, kobiety wyzwolone. W Kościele, zgodnie z nauką Jezusa, naturalne jest równouprawnienie kobiety. Święty Tomasz z Akwinu pisze, że "jeśli chodzi o rzeczy duchowe, kobieta nie różni się od mężczyzny". Równość godności i praw kobiety i mężczyzny nie oznaczają jednak tego, by ich role w Kościele były takie same, np. sposób rozstrzygania sprawy kapłaństwa kobiet. II Sobór Watykański wzywa jednak wszystkie kobiety do udziału w akcji apostolstwa.

39,00 zł
28,08 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

24
Skorpion z Wydziału Terroru - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skorpion z Wydziału Terroru
Dostępny
228 szt.

Skorpion z wydziału terroru jest kobietą ?? wyjątkowo uzdolnionym oficerem dochodzeniowo śledczym. Pnie się po szczeblach kariery, by objąć kierownictwo najbardziej elitarnego wydziału Komendy Stołecznej Policji. Czytelnik po drodze jest świadkiem ujęcia sprawców zabójstwa Tomka Jaworskiego, rozpracowania gangu żoliborskiego ?i wyłapania tak zwanych terrorystów spożywczych. Uczestniczy w oczyszczaniu stolicy z band wymuszających haracze. I wreszcie bierze udział ?w akcji w Magdalence, a później przeżywa ?z bohaterką niekończący się proces ? posadzona na ławie oskarżonych, na którą wysyłała najgroźniejszych przestępców ostatniego 25-lecia, zostaje oczyszczona z zarzutów. ?Nie było jeszcze książki, która by równie prosto ?i szczerze opowiadała o pracy polskiej policji.

44,99 zł
32,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

25
Pisma procesowe w sprawach cywilnych gospodarczych i rejestrowych Wzory i objaśnienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisma procesowe w sprawach cywilnych gospodarczych i rejestrowych Wzor...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.01

W publikacji zostały uwzględnione najnowsze zmiany w obowiązującym stanie prawnym, wynikające przede wszystkim z aktywności władzy ustawodawczej i orzecznictwa. Treść pism obejmuje nie tylko zmiany w sprawach procesowych, lecz także w przepisach prawa materialnego. Dodano rozdział obejmujący pisma związane z realizacją ciężaru wspierania postępowania przez strony. Analizuje on takie zagadnienia jak złożenie odpowiedzi na pozew i pisma przygotowawcze składane na wezwanie sądu, omawia także nową regulację dotyczącą wniosku o zezwolenie na złożenie pisma przygotowawczego, wniosku o przeprowadzenie dowodów, w tym wniosku o uwzględnienie spóźnionych twierdzeń i dowodów. Autorzy komentują zmiany wprowadzone ustawą z dnia 10 lipca 2015 r. o zmianie ustawy - Kodeks cywilny, ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw. Nowelizacja wdraża szerszą możliwość wnoszenia pism procesowych za pośrednictwem systemu teleinformatycznego w tzw. tradycyjnych postępowaniach cywilnych. Nowe uregulowanie obejmuje również kwestie związane z doręczeniami elektronicznymi, złożeniem pełnomocnictwa, elektronicznym poświadczeniem odpisu dokumentu oraz odpisów załączników. W aktualnym wydaniu nie pominięto rozwiązań zawartych w ustawie z dnia 15 maja 2015 r. - Prawo restrukturyzacyjne, która wprowadziła obszerną regulację dotyczącą przeprowadzenia restrukturyzacji przedsiębiorstw. W książce uwzględniono zmienione formularze rejestrowe, zawierające dane dotyczące podmiotów wpisywanych do rejestru, w tym dzień określający koniec każdego roku obrotowego i podstawowy (przeważający) przedmiot działalności gospodarczej. Poszczególne wzory zostały uzupełnione aktualnym orzecznictwem sądowym.

249,00 zł
224,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 24,90 zł

26
Łza przeszłości - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łza przeszłości
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.01

Anna, dziewczyna z prowincji, marzy o wielkim świecie, karierze artystycznej i wspaniałej miłśoci. Wyrusza więc ?w podróż do Londynu, do kasyn Las Vegas, by tam spróbować spełnić swe pragnienia. Niestety, szukając ksie?cia z bajki, swoje uczucia najcze?ściej lokuje w niewłas´ciwych me?żczyznach. Wśród nich znajduje sie? również nałogowy hazardzista, który zamienia z˙ycie Anny w prawdziwy koszmar. Ludzie z półs´wiatka, mafia, słuz˙by specjalne, sekta staja? sie? jej codziennos´cia?, a sen o wielkim s´wiecie okazuje sie? nie miec´ nic wspólnego z rzeczywistos´cia?. Opowies´c´ oparta na prawdziwych wydarzeniach. Dalsze losy Anny be?dzie moz˙na s´ledzic´ w kolejnej ksia?z˙ce zatytułowanej Spotkałam swoje anioły.

35,00 zł
25,20 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

27
Działania marketingowe i ich uregulowania w Polsce - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Działania marketingowe i ich uregulowania w Polsce
Dostępny
37 szt.

Książka dotyczy prawnych i etycznych uwarunkowań marketingu. Ma na celu ułatwienie menedżerom odpowiadającym za działania marketingowe podejmowania decyzji w zgodzie z uregulowaniami prawnymi, środowiskowymi oraz etyką, co w konsekwencji powinno prowadzić do wzrostu zaufania do marketingu jako koncepcji działania przedsiębiorstw i poprawy jego społecznego wizerunku. Menedżerowie muszą bowiem nie tylko wykazywać zainteresowanie osiąganiem celów rynkowych, ale także szanować interesy konsumentów, przestrzegać reguł uczciwej konkurencji na rynku i poczuwać się do odpowiedzialności za środowisko naturalne. W publikacji tej omówiono m.in. uregulowania dotyczące: ? bezpieczeństwa produktów i odpowiedzialności za ich wadliwość, ? potwierdzania zgodności wyrobów ze standardami za pomocą znaków jakości, ? bezpieczeństwa opakowań produktów dla konsumentów i środowiska naturalnego, ? możliwości legalnego zabezpieczania niematerialnych zasobów przedsiębiorstwa (ochrona znaków towarowych, wzorów użytkowych i praw autorskich), ? zasad kształtowania cen i ich komunikowania potencjalnym nabywcom, ? stosunków między użytkownikami kanałów dystrybucji, ? ograniczeń w obrocie niektórymi rodzajami produktów, ? warunków oferowania wybranych rodzajów produktów, ? komunikacji marketingowej, ? ochrony interesów respondentów, badaczy i zleceniodawców odnoszące się do procesu projektowania badań, ich przebiegu i ogłaszania wyników. Opisano w niej także podmioty odpowiedzialne za przestrzeganie poszczególnych uregulowań, wskazywane przez organy wprowadzające te uregulowania, oraz formy reakcji konsumentów na niezgodne z uregulowaniami prawnymi działania marketingowe przedsiębiorstw i konsekwencje tego typu reakcji. Książka przeznaczona jest dla obecnych i przyszłych menedżerów wyższych szczebli. Może stanowić także inspirującą lekturę dla słuchaczy studiów typu MBA, studiów podyplomowych i studiów magisterskich z zakresu marketingu.

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

28
Sprawozdawczość budżetowa 2016 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawozdawczość budżetowa 2016
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.30

Książka przedstawia sposób sporządzania oraz obowiązujące terminy i formy przekazywania poszczególnych sprawozdań w zakresie operacji finansowych oraz sprawozdań budżetowych, z uwzględnieniem najnowszych zmian z października 2015 roku. Zawiera też uaktualniony tekst rozporządzenia w sprawie sprawozdawczości budżetowej ze zmienionymi załącznikami dotyczącymi terminów przekazywania sprawozdań w zakresie budżetu państwa i budżetów środków europejskich.

147,00 zł
123,48 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 23,52 zł

29
Czar wigilijnej nocy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czar wigilijnej nocy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.02

Książki tej autorki - napisane z wdziękiem, dowcipne, charakteryzujące się zręcznie skonstruowaną akcją, wyrazistymi postaciami i błyskotliwymi dialogami od lat regularnie pojawiają się na amerykańskich listach bestsellerów Autorka ?Diabląt z Healsted Hall? powraca do stworzonego przez siebie świata. Pierce Waverly wiedzie pełne uciech kawalerskie życie, zagłuszając żal do rodziców, którzy odtrącili go w dzieciństwie. Gdy więc nieoczekiwanie dostaje list od niejakiej Camilli Stuart, damy do towarzystwa matki, wzywający go do rodzinnego domu, traktuję tę bożonarodzeniową wizytę jako ostatnią nadzieją na odkrycie powodu niezrozumiałego postępowania rodziców i okazją do rozliczenia się z matką. Na miejscu okazuje się, że matka cieszy się doskonałym zdrowiem, a dama do towarzystwa, młoda wdowa po pastorze, jest osobą zbyt wielkiej urody i wdzięku, by wytrawny uwodziciel, taki jak Pierce, mógł potraktować ją obojętnie. Czar wigilijnej nocy czyni z kobiecego podstępu prawdziwy życiowy przełom - odkrywa rodzinne tajemnice i pogmatwaną przeszłość zauroczonej sobą pary.

38,90 zł
28,40 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,50 zł

30
Dostęp do informacji publicznej a kodeks postępowania administracyjnego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dostęp do informacji publicznej a kodeks postępowania administracyjneg...
Dostępny
3 szt.

Opracowanie poświęcone zostało problematyce dostępu do in-formacji publicznej w świetle przepisów kodeksu postępowania administracyjnego. Zamieszczone w nim zostały najważniejsze referaty wygłoszone na ogólnopolskiej konferencji naukowej, jaka miała miejsce w maju 2014 r. na WPiA UMK w Toruniu, zorganizowanej przez prof. nadzw. Agnieszkę Skórę. Poszczególne artykuły podejmują ogólne problemy związane z dostępem do informacji publicznej w świetle przepisów k.p.a. (prof. Hanna Knysiak-Molczyk, Sylwia Łazuk) oraz problemy szczegółowe, jak ograniczenie dostępu do informacji publicznej ze względu na tajemnicę przedsiębiorcy (dr Jacek Murzydło), dostęp do kserokopii z akt sprawy administracyjnej (Sebastian Gajewski), zagadnienie udostępnienia recenzji pracy dyplomowej studenta oraz pracy dyplomowej studenta w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej (prof. nadzw. Agnieszka Skóra) czy możliwość uznania dokumentu za informację publiczną (Błażej Pietrzyk). Sporo uwagi poświęcono problematyce statutów jednostek samorządu terytorialnego w kontekście dostępu do akt postępowania administracyjnego (Maria Jędrzejczak, Maciej Kiełbus), finansowania dostępu do informacji publicznej (Magdalena Kowalewska) oraz specyfice regulacji dotyczącej udostępniania informacji o środowisku (Lech Dubiński). Podsumowanie powyższych rozważań stanowią uwagi na temat przedmiotu i zakresu kontroli sądowoadministracyjnej w sprawach o udostępnienie informacji publicznej (prof. nadzw. Marcin Kamiński). Autorzy opracowań są pracownikami naukowymi polskich szkół wyż-szych oraz praktykami w dziedzinie prawa i postępowania administracyjnego. Prof. Agnieszka Skóra

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

31
W twoich oczach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W twoich oczach
Dostępny
8 szt.

Wiersze Moniki są przede wszystkim prawdziwe, a to najważniejsze, jak dla mnie kryterium w poezji. Autorka lirycznie wędruje w nich między sobą a sobą, co nie jest wcale zjawiskiem tak częstym. Jej wiersze są mirażem nietkniętej czasem miłości, doświadczeń dojrzałej kobiety i chwil, które prosiły się o utrwalenie. Warsztatowo sa poprawne, jakby pisał je zawodowy filolog lub literat. Zapewniam, że przeczytanie jej tomiku wierszy nie wyrządzi nikomu krzywdy. Andrzej Ballo (poeta, dramaturg) To miłe zaskoczenie. Szkoda, że te lekkie słowa pojawiają się dopiero teraz. Mam nadzieję, że to uwerturka i... Lech Janerka (poeta, muzyk)

21,00 zł
17,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 3,01 zł

32
God hates Poland - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
God hates Poland
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.08

Powieść nominowanego do Nagrody Conrada za debiut roku autora świetnie przyjętego Jetlaga. „– God Hates Poland – powiedziała, a ja na to, że jak to, za co? Za wszystko, rzecz jasna. A dlaczego po angielsku? Żeby każdy zrozumiał, że BÓG NAPRAWDĘ HEJTERZY POLSKĘ. 4 lipca 2014 roku, piątek. Ludzie się rodzą, umierają, spotykają i rozstają. Kochają, nienawidzą i tęsknią. Cierpią na jetlag i bezsenność. Ruszają w miasto i wracają do domu. Pod czujnym okiem dronów i kamer internetowych. Dla trojga z nich to początek drogi, na końcu której znajduje się odpowiedź na pytanie "skoro Bóg nienawidzi Polski, to dlaczego ją stworzył?” „Za takim nawigatorem jak Wiśniewski chce się iść, takiemu przewodnikowi miło się poddawać. Miasto, nowe technologie, trójwymiarowi bohaterowie uwikłani we współczesność. Jednocześnie czułość i bezwzględność, refleksja i przygoda, groza i humor, a nawet sensacja. Sugestywny, wielowymiarowy, niejednoznaczny świat.” – Agnieszka Wolny-Hamkało „Biurowa klasa średnia, największa zagadka 3RP. Od jej kaprysów zależy, kto wygra wybory i jaki operator komórkowy wygryzie konkurencję. Ale kim są ci ludzie? O co im chodzi? O czym marzą? Czego się boją? To nie jest smutna książka o blokowisku, tam są faken androidy w Tokio, jak u Dukaja.” – Wojciech Orliński Michał R. Wiśniewski (1979) – pisarz, publicysta, redaktor naczelny magazynów upadłych „Kawaii” i „Anime+”, popularyzator japońskiej popkultury i fantastyki w Polsce. Nominowany do Nagrody Conrada za debiut roku. Publikował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, w magazynach „Pulp”, „Nowa Fantastyka”, „Kmag”, a także w książkach Bond. Leksykon, Seriale. Przewodnik Krytyki Politycznej i Berlin – Pascal Lajt. Stały felietonista magazynów „Pixel” i „Arigato”. Autor powieści Jetlag (2014, Wydawnictwo Krytyki Politycznej) i zbioru felietonów Jeśli zginiesz w grze, zginiesz naprawdę (2014, Bookrage). Prowadzi bloga: Pattern Recognition (mrw.blox.pl) oraz jetlag.com.pl

34,90 zł
25,83 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

33
Ocalona, aby mówić - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ocalona, aby mówić
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.16

Immaculée Ilibagiza wychowała się w kraju bliskim jej sercu, w otoczeniu rodziny, którą kochała. Jednak w roku 1994, gdy Ruanda pogrążyła się w fali krwawego ludobójstwa, idylliczny świat Immaculée runął w gruzy. Jej rodzina została brutalnie zamordowana podczas trwających trzy miesiące pogromów, które pochłonęły życie prawie miliona Ruandyjczyków. Immaculée cudem przeżyła rzeź. Przez 91 dni wraz z siedmioma innymi kobietami ukrywała się w ścisku i milczeniu w maleńkiej łazience w domu miejscowego pastora, gdy tymczasem wokół szalały mordercze polowania na ludzi. To właśnie podczas tych długich godzin spędzonych w niewypowiedzianej trwodze Immaculée odkryła moc modlitwy, aby wreszcie, strząsając z siebie strach przed śmiercią, utwierdzić się w głębokiej i trwałej relacji z Bogiem. Swą kryjówkę opuszczała, odkrywszy znaczenie bezwarunkowej miłości – miłości tak mocnej, że dzięki niej mogła odszukać zabójców swych bliskich. Odszukać po to, by im wybaczyć. Prowadząca do zwycięstwa podróż tej niezwykłej kobiety, podróż poprzez mroki ludobójstwa będzie inspiracją dla każdego, kogo życie dotknięte zostało strachem, cierpieniem i stratą.

34,90 zł
24,43 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

34
Pakiet Pirat Rabarbar. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet Pirat Rabarbar. Audiobook
Wojciech Witkowski, Bis
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.13

Na pakiet Pirat Rabarbar składają się trzy tomy przygód pirata Rabarbara: - Burzliwe dzieje pirata Rabarbara, - Dalsze burzliwe dzieje pirata Rabarbara, - Jeszcze dalsze burzliwe dzieje pirata Rabarbara. Na pakiet składa się 7 płyt CD (nagranie w formacie audio) Jeśli nie znacie jeszcze Rabarbara to najwyższy czas, aby zaprzyjaźnić się z tym niezwykle sympatycznym piratem. Posłuchajcie o przygodach pirata Rabarbara w znakomitej interpretacji Modesta Rucińskiego! Tak o książkach o Rabarbarze napisała Monika Moryń autorka boga czytanki-przytulanki.blogspot.com `Rabarbar to pirat inny. Przede wszystkim ma rodzinę - cudownie gotującą grochówkę żonę Barbarę, syna Krztynka, który zjeżdża po tęczy i uroczą córeczkę Piranię (albo Anię). Ilustracje Edwarda Lutczyna przedstawiają go jako typowego krzepkiego, owłosionego rozbójnika, ale to spora zmyła. Bo Rabarbar jest wesoły, nieskory do bitki, sprytny i załatwiający sprawy rozumem, a nie pięścią (choć czasem i siły dla dobra sprawy użyć potrafi). (...)Witkowski tworzy postać przezabawną. Nie wiem, kto cieszy się i śmieje bardziej - dzieci czy dorośli, w których odżywa mnóstwo czytelniczych wspomnień.` Audiobook cd Pakiet Przygody pirata Rabarbara audiobook CD pochodzi z wydawnictwa Bis. Autorem książki jest Wojciech Witkowski. Należy do gatunków: dla dzieci i młodzieży, literatura przygodowa. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej. Gandalf.com.pl

69,90 zł
51,03 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,87 zł

35
Królowie polscy we Lwowie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królowie polscy we Lwowie
Dostępny
2 szt.

,,Królowie polscy we Lwowie? ? znakomita książka, która opisuje obyczaje i codzienne życie miasta w dawnych epokach, napisana przez miłośnika i znawcę Lwowa Franciszka Jaworskiego. Jako lwowianin z wyboru ? urodził się bowiem w Gródku Jagiellońskim ? autor tej książki miał to szczęście, że nie musiał rozstawać się z miastem. Kiedy zmarł, został pochowany na cmentarzu Łyczakowskim. Wybitny znawca Lwowa, prawnik z wykształcenia, publicysta i dziennikarz, archiwista z powołania, Franciszek Jaworski (1873?1914) mógł spokojnie szperać wśród zakurzonych teczek, trzymać w ręku cymelia, a ze zmurszałych szpargałów wydobywać zgoła zapomniane zdarzenia dziejowe i obyczajowe, Franciszek Jaworski w ciągu swojego niedługiego, 40 letniego życia zdążył napisać i wydać 20 książek i ponad 250 artykułów i opracowań. Stał się jednym z założycieli Towarzystwa Miłośników Przeszłości Lwowa i Biblioteki Lwowskiej, która publikowała prace historyczne. Pod koniec życia był nie tylko kopalnią wiedzy, ale i sam stał się częścią lwowskiej legendy. Opisując w ?Królach polskich we Lwowie? pobyty najważniejszych władców Rzeczypospolitej od Kazimierza Wielkiego i Władysława Jagiełłę, Zygmunta I i Stefana Batorego, Jana Kazimierza i Jana Sobieskiego do Augusta II, potrafił pokazać różne odcienie i barwy życia minionych pokoleń, stworzyć obraz i utrwalić historię jego kultury lepiej niż niejeden wspaniały pomnik czy monumentalna historyczna praca. Przedstawiona dziś współczesnemu polskiemu czytelnikowi w nowym opracowaniu z równoległym, pierwszym swoim wydaniem ukraińskim będzie na nowo tworzyć historię tego niezwykłego miasta i jego mieszkańców. Autor posiadał nadzwyczaj czułe i bystre oko na takie właśnie sprawy, umiał je pochwycić, z okruchów skąpych zapisek odtworzyć, ciepłem i pięknym piórem ożywić. Jaworski, posiadając wrodzony dar barwnego, zajmującego opowiadania, stawiał osoby i zdarzenia na szerszym tle, uwypuklał, okraszał j e wspomnieniami z bogatej skarbnicy a zarazem wiązał misternie przeszłość z teraźniejszością.

42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

36
Zacznijmy od nowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zacznijmy od nowa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.05.03

To już trzecia część historii Blaire i Rusha Rush obiecał jej, że już na zawsze pozostaną razem... ale obietnicę można złamać. Rozdarty między miłością do rodziny a miłością do Blaire musi znaleźć sposób, aby ocalić jedną, ale nie utracić drugiej. Blaire uwierzyła w bajkę... ale nikt nie może żyć w fantazji. Jej miłość do Rusha i pragnienie posiadania rodziny utrzymuje ją w przekonaniu, że ten układ może zadziałać. Jednakże tylko do pewnego czasu. Blaire musi podjąć decyzję dla dobra dziecka, nawet jeśli to złamie jej serce. Czy oboje odnajdą tego, czego szukają? Czy uda się im zacząć wszystko od nowa? Czy ten związek ma szanse na przetrwanie? Czy sprawy znowu nie zaszły o krok za daleko?

14,90 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

37
Uwaga! To może być miłość - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uwaga! To może być miłość
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.12.08

Powieść Mhairi McFarlane, autorki bestsellera Nie mów nic, kocham cię. Przygotuj się na dawkę ciętego dowcipu i głębokich wzruszeń, na opowieść równie zabawną, co romantyczną. Anna Alessi, ekspertka w dziedzinie historii bizantyńskiej, szuka sensownego faceta, by prowadzić z nim inteligentne rozmowy, no i spędzać romantyczne chwile. Pomijając dziwaków, z którymi wciąż umawia się na randki, u Anny nie mogło układać się lepiej: szczęśliwa trzydziestolatka z pracą, którą kocha. Jednak nie zawsze tak to wyglądało – o niektórych wydarzeniach z przeszłości wolałaby zapomnieć. Kiedy pojawia się James Fraser – człowiek, przez którego najadła się kiedyś największego wstydu na świecie – jej życie przewraca się do góry nogami. Jednak wygląda na to, że James się zmienił. Uprzejmy. Dojrzały. Zabawny. Ludzie się zmieniają, prawda? Dlaczego więc Anna boi się mu zaufać? Ta książka sprawi, że w jednej minucie będziesz się śmiać, a zaraz potem utoniesz we łzach!

14,90 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,5%
oszczędzasz 2,91 zł

38
Poradnik hipstera. Wino - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poradnik hipstera. Wino
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.25

Ta seria jest dla ciebie – dla dowolnej płci hipstera, yuppie czy scuppie, dla metro- i drwaloseksualnych, a także dla wszystkich niezrzeszonych. Jeśli chcesz zabłysnąć w towarzystwie (a przynajmniej nie pozostać w cieniu) – ta seria jest dla ciebie. Nic nie wiesz o winach? Nie szkodzi. Nauczymy cię blefu w tej dziedzinie, pozwolimy kompetentnie konwersować. Uważaj jednak, to pułapka: po lekturze będziesz wiedzieć więcej w tej materii niż 99% ludzkości. Nigdy więcej nie pomylisz rocznika z nauką o uprawie winorośli i produkcji wina, ulażu z enologią, sabrage z cépage. Rozkoszuj się podziwem towarzystwa, śmiało rozprawiaj o pochodzeniu wszystkiego, co masz w kieliszku (lub w ustach), i dumnie staw czoło szyderstwom sommelierów.

34,00 zł
23,80 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,20 zł

39
Kuchnia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuchnia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.22

Ta seria jest dla ciebie ? dla dowolnej płci hipstera, yuppie czy scuppie, dla metro- i drwaloseksualnych, a także dla wszystkich niezrzeszonych. Jeśli chcesz zabłysnąć w towarzystwie (a przynajmniej nie pozostać w cieniu) ? ta seria jest dla ciebie. Nic nie wiesz o kuchni? Nie szkodzi. Nauczymy cię blefu w tej dziedzinie, pozwolimy kompetentnie konwersować. Uważaj jednak, to pułapka: po lekturze będziesz wiedzieć więcej w tej materii niż 99% ludzkości. Nigdy więcej nie pomylisz "sous chef" z "sous vide", pieczonej kaczki krzyżówki z reakcją Maillarda, umami z urumaki. Rozkoszuj się podziwem towarzystwa, śmiało rozprawiaj, jak to się stało, że tempura, vindaloo oraz ryba z frytkami przywędrowały z Portugalii. Bez trudu stawisz czoło napuszonym smakoszom z egzemplarzem "Larousse gastronomique" pod pachą.

28,00 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 28,6%
oszczędzasz 8,01 zł

40
Jaś i Małgosia. Kolorowanka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jaś i Małgosia. Kolorowanka
Niedostępny
Brak

Tekst Marii Pietruszewskiej, ilustracje: Anna Gutkowska. Bajka o Jasiu i Małgosi do samodzielnego pokolorowania.

2,99 zł
Powiadomienie
41
OnoMaTo, czyli zabawa dźwiękami. Hałaśliwe przedmioty - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
OnoMaTo, czyli zabawa dźwiękami. Hałaśliwe przedmioty
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.05.25

Maluchom ciekawym świata proponujemy serię kartonowych książeczek pt. „OnoMaTo”. Każda z nich mówi o dźwiękach. „Hałaśliwe przedmioty” nauczą maluchy naśladować odgłosy suszarki, dzwonka czy wiertarki.

4,00 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

42
OnoMaTo, czyli zabawa dźwiękami. Zwierzęta wiejskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
OnoMaTo, czyli zabawa dźwiękami. Zwierzęta wiejskie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.05.12

Maluchom ciekawym świata proponujemy serię kartonowych książeczek pt. "OnoMaTo". Każda z nich mówi o dźwiękach. "Zwierzęta wiejskie" nauczą maluchy rozpoznawać głosy świnki, krowy czy konia. Książka całokartonowa.

4,00 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

43
Kolorowe łamigłówki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowe łamigłówki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.02.27

Ta bogato ilustrowana książka dostarczy rozrywki na długie godziny. Zebrane w niej łamigłówki, kolorowanki i zagadki rozwiną dziecięcą wyobraźnię.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

44
Programowanie w języku Delphi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Programowanie w języku Delphi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.05

Poznaj najlepsze techniki pisania kodu w Delphi! Klasy generyczne, metody anonimowe i atrybuty – nowe funkcjonalności języka Delphi Testy jednostkowe, poprawianie jakości kodu i wykorzystanie platformy izolacyjnej Wstrzykiwanie zależności a tworzenie czytelnego, luźno sprzężonego i łatwego do testowania kodu Wbrew pozorom na świecie pracuje bardzo wielu programistów posługujących się językiem Delphi. Sęk w tym, że większość z nich nie ma pojęcia o niezwykłych i użytecznych funkcjonalnościach dostępnych w nowszych wersjach tego języka oraz nie umie zastosować tych narzędzi we własnej pracy. Jeśli czujesz, że i Ty zaliczasz się do tego grona, a brak umiejętności sprawia, że nie możesz rozwinąć skrzydeł, ta książka jest dla Ciebie. Są w niej opisane niezwykle przydatne narzędzia oraz sytuacje, w których te narzędzia sprawdzają się szczególnie dobrze, a także kilka ogólnie dostępnych platform. W gruncie rzeczy ta książka jest poświęcona wyłącznie tworzeniu nowego, dobrego kodu w języku Delphi. Nie znajdziesz w niej nic o projektowaniu okienek, języku VCL ani platformie FMX, ale jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o kodowaniu interfejsów zamiast implementacji, o właściwych sposobach korzystania z wyjątków i o ich obsłudze, o testowaniu i poprawianiu kodu, o zastosowaniu platformy String for Delphi do lepszego zarządzania kolekcjami danych albo o uzyskiwaniu wglądu w kod podczas jego wykonywania za pomocą nowego, potężnego narzędzia RTTI, z pewnością niniejsza publikacja Cię zachwyci. Wyjątki i ich obsługa Interfejsy i typy generyczne Metody anonimowe Kolekcje i enumeratory w Delphi Interfejs IEnumerable Informacje RTTI i atrybuty Klasa TVirtualInterface Wstrzykiwanie zależności Testy jednostkowe Testy z użyciem platformy izolacyjnej Wykorzystaj w pełni moc i elegancję Delphi!

49,00 zł
34,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,70 zł

45
Kundlizm. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kundlizm. Audiobook
Melchior Wańkowicz, StoryBox
Dostępny
6 szt.

Zbiór felietonów poruszających temat zachowań Polaków na emigracji. Wzbudził tak olbrzymie kontrowersje, że gdy autor wydał „Kundlizm” w Rzymie w 1974 roku, kilka czasopism emigracyjnych na znak protestu zerwało z nim współpracę. Bo „kundlizmem” nazwał Wańkowicz naszą cechę narodową, stanowiącą przeciwieństwo godności i szlachetności. Niniejsze teksty publicystyczne to bowiem nie tylko obserwacja emigranckiego życia w obcym kraju – to żarliwa i otwarta krytyka rodaków, próbujących na skróty, na cudzej krzywdzie zbudować własne szczęście.

25,00 zł
20,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

46
Klub trzeciego miejsca. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klub trzeciego miejsca. Audiobook
Melchior Wańkowicz, StoryBox
Dostępny
5 szt.

Mistrz reportażu tym razem o zależnościach w jakie uwikłany jest nasz kraj. Poglądy głoszone przez Wańkowicza były wówczas bardzo niepopularne. Napisał on, że „chociaż Polska należy kulturowo do Zachodu, geopolitycznie jest uzależniona od Wschodu”. To w takim kontekście umiejscawia on Polskę w tytułowym klubie trzeciego miejsca. Utwór powstał podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych i wydano go w 1949 nakładem Instytutu Literackiego w Paryżu.

25,00 zł
20,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

47
Pediatria Nelsona. Leczenie zakażeń. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pediatria Nelsona. Leczenie zakażeń.
Dostępny
9 szt.

Znany i ceniony na całym świecie przewodnik leczenia chorób zakaźnych w wieku dziecięcym. Stanowi bardzo ważne źródło informacji, które powstały na podstawie badań klinicznych prowadzonych przez wybitnych specjalistów. Atutem publikacji jest dostosowanie jej do polskich standardów i warunków leczenia dzieci z zakażeniami. W przewodniku omówiono : ? wybór klasy leków stosowanych w zakażeniach o podłożu wirusowym, bakteryjnym, pasożytniczym oraz grzybiczym, ? terapię przeciwdrobnoustrojową w określonych stanach klinicznych, ? antybiotykoterapię u dzieci z otyłością oraz niewydolnością nerek, ? profilaktykę w zakażeniach układowych, ? działania niepożądane preparatów przeciwdrobnoustrojowych, ? interakcje leków. Książka powinna zainteresować każdego lekarza pediatrę oraz medycyny rodzinnej. Będzie również ciekawą propozycją dla studentów medycyny oraz osób przygotowujących się do specjalizacji.

89,00 zł
82,77 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 6,23 zł

48
Słowo na niedzielę. Rok liturgiczny C - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słowo na niedzielę. Rok liturgiczny C
Dostępny
3 szt.

Miłosierdzie Boże jest ofiarowane wszystkim skruszonym grzesznikom, niezależnie od przynależności narodowej czy płci, majątku czy wieku. Doznając miłosierdzia od Boga, trzeba się nim dzielić z bliźnimi. Prezentowane w kolejnym tomie teksty homilii ks. Henryka Sławińskiego przygotowane zostały głównie do Ewangelii wg św. Łukasza i są propozycją na rok liturgiczny C. Jednocześnie wpisują się one tematycznie w ogłoszony przez papieża Franciszka Święty Rok Miłosierdzia. W centrum rozważań znajduje się misterium paschalne Chrystusa. Dlatego, jak zauważa Ojciec Święty w adhortacji Evangelii gaudium, homilia może być intensywnym i radosnym doświadczeniem, spotkaniem ze zmartwychwstałym Panem oraz przeżyciem bliskości kochającego nas Ojca.

28,90 zł
21,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,22 zł

49
Wakacje Kajtka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wakacje Kajtka
Dostępny
19 szt.

Ciepła, rodzinna opowieść o tym, jak dorośli i dzieci mogą spełniać swoje marzenia. Wakacyjne przygody Kajtka i jego przyjaciół, znanych z książki „Zeszyt z aniołami”. Rozpoczęły się wakacje. Dla trójki przyjaciół to czas, w którym nie ma miejsca na nudę. Kajtek, wiedziony niezrozumiałą siłą, trafia na kurs tańca. Łatwo nie jest, ale jak zawsze może liczyć na babcię. Spokój Adasia burzy wizyta cioci Matyldy ze stadkiem kotów, które mają dziwne upodobania smakowe. Beti jak zwykle rozpiera energia. Jej kurs karate nie wróży dobrze chłopakom z miasteczka. Niespodziewany wyjazd całej trójki na obóz przetrwania przynosi mnóstwo wrażeń. Kajtek opowiada o tym w kolejnym pamiętniku. Dzięki przepisom kulinarnym zamieszczonym na końcu książki, możemy raczyć się smakołykami razem z bohaterami.

29,90 zł
23,62 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,28 zł

50
Talmud. Biografia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Talmud. Biografia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.24

2 miliony słów. 37 tomów. Jedyna w swoim rodzaju historia Talmud bywał zakazywany, cenzurowany i palony na stosach, roztrząsany przez uczonych i rabinów, analizowany przez filozofów i poetów, orędowników republiki i królów. Porusza tematy tak różnorodne jak prawo, wiara, medycyna, magia, etyka, seks, humor czy modlitwa. To niezwykle skomplikowane i imponująco logiczne dzieło, którego zrozumienie często przysparza trudności. Harry Freedman snuje pasjonującą opowieść o słynnym antycznym dziele, które jest prawnym i mistycznym filarem judaizmu. Przedstawia księgę, która pod wieloma względami odzwierciedla dzieje narodu żydowskiego. Freedman opisuje historię Talmudu, rolę, jaką odegrał oraz jego wpływ na tradycyjny judaizm. Znakomicie ukazuje to jedno z najważniejszych dzieł kulturowych, historycznych i religijnych naszych czasów. „Majstersztyk o jednej z największych świętych ksiąg świata, prezentujący nowe spojrzenie na ewolucję religii i tożsamości żydowskiej na przestrzeni wieków oraz jej wpływ na dzieje świata, jego religię i kulturę. Lektura obowiązkowa”. – prof. Efraim Karsh, King's College w Londynie i Uniwersytet Bar-Ilan

46,20 zł
38,35 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,85 zł

51
Prawda czy fałsz? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawda czy fałsz?
Dumel-Discovery, od 8 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.13

Genialna zabawa w zgadywanie. Sprawdź czy znasz odpowiedzi na wszystkie pytania! W tej szalonej, rodzinnej grze musisz wykazać się nie tylko sprytem, ale także refleksem. Jeśli znasz odpowiedź naciśnij swój przycisk zanim zrobi to twój przeciwnik i zdobądź punkt! Niestety jeśli odpowiedź nie będzie prawidłowa stracisz aż 2 punkty. Rozpocznij grę i zmierz się z 1000 pytań! Zabawka wpływa na rozwój wiedzy dziecka, rozwija koncentracje, a także ćwiczy jego pamięć. Jak grać? Gracz wybiera swój kolor aby odpowiedzieć. Następnie jeżeli według niego zdanie jest prawdziwe, naciska zielony przycisk, jeżeli jest fałszywe naciska czerwony. Każdy gracz zaczyna grę z pulą 20 punktów. Jeżeli odpowie prawidłowo zdobywa 1 punkt, jeżeli odpowie źle traci 2 punkty. Gracz z największą liczbą punktów wygrywa. Wymagane baterie: 3xAA

145,00 zł
130,50 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,50 zł

52
Peppa Pig Fire Engine - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peppa Pig Fire Engine
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.13

A sweet book - and it's always good to see the girls save the day. Mother & Baby Book Club Reviewer 20100301 Any Peppa Pig fans will be fascinated and thrilled by this story.

22,60 zł
Powiadomienie
53
Lego Ninjago. Gdzie jest droid samuraj? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Ninjago. Gdzie jest droid samuraj?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.15

Kim jest tajemniczy droid-samuraj? Broni Ninjago czy pomaga wrogom krainy? Szukaj uważnie, bo nieustannie zmienia strony, dla których walczy. Zapewne to wina jego popsutego oprogramowania... W tej książce znajdziesz pełne akcji i humoru sceny z niesamowitego świata „Lego Ninjago”! Szukaj na stronach szalonego droida-samuraja, a gdy zdołasz wypełnić zadanie, wypatruj innych ukrytych przedmiotów i różnic.

29,99 zł
23,69 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

54
Kiddy CAT. Test do badania postaw związanych z komunikowaniem się jąkających się dzieci w wieku przedszkolnym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kiddy CAT. Test do badania postaw związanych z komunikowaniem się jąka...
Dostępny
13 szt.

Kiddy CAT (Communication Attitude Test for Preschoolers Who Stutter) – test do bada­nia postaw związanych z komunikowaniem się jąkających się dzieci w wieku przedsz­kolnym – to narzędzie diagnostyczne, które pozwala ocenić reakcje dzieci na ich własny sposób wypowiadania się. Test umożliwia różnicowanie postaw związanych z mówie­niem: od występujących u dzieci płynnie mówiących do tych, które są bardziej typowe dla przedszkolaków manifestujących objawy jąkania. KiddyCAT został opracowany przez Martine Vanryckeghem i Gene'a J. Bruttena, a następnie opub­likowany w Stanach Zjednoczonych w 2007 roku. Od tego czasu skuteczność testu została wielok­rotnie potwierdzona w badaniach międzynarodowych prowadzonych w 14 krajach. Narzędzie zostało poddane badaniom psychometrycznym i normalizacyjnym przez dr Katarzynę Węsierską wraz z zespołem na próbie 128 polskojęzycznych dzieci w wieku przedszkolnym.

15,50 zł
12,99 zł

Rabat 16,2%
oszczędzasz 2,51 zł

55
Anatomia zwierząt domowych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anatomia zwierząt domowych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.02

III Wydanie Anatomii zwierząt domowych zawiera nowy rozdział "Przekroje anatomiczne i proces obrazowania" oraz 115 uaktualnionych rycin. Każdy publicysta, a zwłaszcza chirurg, w swojej pracy sięga do anatomii, by upewnić się, czy postawił prawidłową diagnozę, i by przygotować plan operacji oraz wybrać najlepszą, najmniej traumatyczną technikę postępowania. Ważne jest więc źródło, z którego taką informację uzyska. Anatomia zwierząt domowych zawiera ideę anatomii klinicznej, co sprawia, że jest ona niezbędna zarówno w nauczaniu weterynarii, jak i w dalszej praktyce lekarskiej. prof. dr hab. Ryszard Badura Anatomia zwierząt domowych zawiera: - wiadomości z zakresu nauk podstawowych, takich jak histologia, embriologia i fizjologia, - rozdział dotyczący anatomii kliniczno-topograficznej, - liczne, doskonałej jakości, barwne ryciny, zdjęcia, rentgenogramy, ultrasonografy, tabele, - obowiązujące miana anatomiczne w języku polskim i łacińskim.

315,00 zł
Powiadomienie
56
Architektura użyteczności publicznej II Rzeczypospolitej 1918–1939. Funkcja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Architektura użyteczności publicznej II Rzeczypospolitej 1918–1939. Fu...
Dostępny
8 szt.

Architektura użyteczności publicznej II Rzeczypospolitej 1918–1939. Funkcja to druga część cyklu autorstwa doktora Michała Pszczółkowskiego, poświęconego gmachom publicznym międzywojennej Polski. W pierwszej części autor skoncentrował się na zagadnieniach stylu i formy, proponując uporządkowaną klasyfikację nurtów międzywojennej architektury – od tradycji po awangardę. W drugiej części skupił się natomiast na problemach dotyczących funkcji. Autor dokonał przeglądu różnych typów funkcjonalnych międzywojennej architektury użyteczności publicznej – począwszy od architektury władzy (gmachy ministerstw, sądów, urzędów wojewódzkich i powiatowych), przez architekturę oświaty i nauki (szkoły, uczelnie i instytucje naukowe), kultury i rozrywki (muzea i biblioteki, teatry, kina, domy kultury), obiekty związane ze służbą zdrowia, gmachy bankowe, skończywszy na budynkach służących poczcie, komunikacji i transportowi. Przedmiotem dociekań autora jest specyfika poszczególnych typów, elementy składowe i powiązania funkcjonalne, analogie i zbieżności z architekturą europejską, a także ewolucja zasad projektowania w dwudziestoleciu międzywojennym. Książkę uzupełniają współczesne i archiwalne fotografie, a przede wszystkim liczne plany i trójwymiarowe schematy rozwiązań funkcjonalnych opracowane na podstawie oryginalnych projektów odnalezionych w polskich i zagranicznych archiwach.

99,90 zł
71,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 27,97 zł

57
Program zajęć dydaktyczno-wyrównawczych oraz korekcyjno-kompensacyjnych dla uczniów klas 1-3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Program zajęć dydaktyczno-wyrównawczych oraz korekcyjno-kompensacyjnyc...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.06

Publikacja została napisana z myślą o nauczycielach i terapeutach pracujących z uczniami, którzy mają specyficzne trudności w uczeniu się matematyki. Książka pozwoli na kompleksowe objęcie ucznia pomocą psychologiczno-pedagogiczną zarówno w ramach prowadzonych zajęć edukacyjnych, jak i organizowanych zajęć specjalistycznych.

13,90 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,9%
oszczędzasz 2,91 zł

58
Rozwój federalnego systemu finansów publicznych Stanów Zjednoczonych Ameryki do 1945 roku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozwój federalnego systemu finansów publicznych Stanów Zjednoczonych A...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.03

Problem ustroju politycznego integrującej się Europy był i jest przedmiotem długotrwałych sporów. Jedną z form funkcjonowania Unii Europejskiej jest działanie w formie państwa federalnego i stosowania federalizmu fiskalnego. Pojawia się pytanie: czy jest to szansa, czy zagrożenie dla europejskiej unii walutowej? Odpowiedzi można byłoby poszukać w dwustuletniej historii Stanów Zjednoczonych Ameryki, które w 1776 r. ogłosiły niepodległość, a w 1787 r. przyjęły pierwszą demokratyczną konstytucję i są państwem federalnym. W książce podjęto próbę zaspokojenia potrzeb informacyjnych dotyczących federalnych finansów publicznych. Ukierunkowana jest ona na federalny system Stanów Zjednoczonych Ameryki, do którego być może dąży Unia Europejska, i który pozwoli zrozumieć odbiorcom sens ponadnarodowego systemu finansów publicznych. Jest ona przeznaczona nie tylko dla profesjonalnych ekonomistów, politologów i studentów, ale także dla laików poszukujących informacji na temat bieżących problemów finansowych na poziomie narodowym, jak też regionalnym, które najczęściej są wynikiem ewolucji systemu finansów publicznych. Mająca miejsce obecnie ogromna ekspansja finansów publicznych przyczyniła się do wzrostu zainteresowania w kwestiach politycznych i gospodarczych zaangażowanych w poszczególne dziedziny działalności władzy publicznej. W niniejszej książce wyjaśniono, jak rozwijał się system federalnych finansów publicznych USA do czasu zakończenia II wojny światowej. Obraz ten przedstawia w ciekawy sposób genezę, wzajemne powiązania oraz skutki decyzji rządowych i rozwiązań instytucjonalnych, które wpływały nie tylko na federalne finanse publiczne tego państwa, ale także na jednostki podległe - stany i samorząd lokalny. Wydarzenia, które wpływały zarówno na dobre, jak i złe decyzje popełniane przez każde pokolenie wpływały również na rozwój finansów publicznych.

55,00 zł
44,55 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 10,45 zł

59
Procesy konsolidacji w szkolnictwie wyższym - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Procesy konsolidacji w szkolnictwie wyższym
Dostępny
2 szt.

Niniejsza monografia powstała jako praca zbiorowa autorów, których doświadczenie oraz wiedza z obszaru zarządzania i procesów zmian w szkolnictwie wyższym, w szczególności w zakresie procesów konsolidacji, umożliwiła przygotowanie dzieła praktycznego. Podejmuje się w nim problemy o charakterze strategicznym, zarówno z perspektywy polityki państwa w sektorze szkolnictwa wyższego, jak i z perspektywy poszczególnych uczelni, uwzględniając zagadnienia prawne, finansowe i organizacyjne procesów konsolidacji, w szczególności w polskich warunkach. Monografia obejmuje również studia przypadków z kraju i zagranicy. Jej uzupełnieniem jest deskrypcja wybranych, perspektywicznych rozwiązań organizacyjnych, które mogą sprawdzać się jako rozwiązania posttransakcyjne, z reguły decydujące o powodzeniu procesów konsolidacyjnych. W pracy odnajdzie P.T. Czytelnik także charakterystykę stanu procesów konsolidacji w Polsce i za granicą, co stanowi tło dla rozważań szczegółowych. Monografię adresujemy zarówno do praktyków jak też badaczy procesów zarządzania w szkolnictwie wyższym - zarówno publicznym, jak i niepublicznym. Jej adresatami są również osoby i instytucje współkreujące politykę publiczną w sektorze szkolnictwa wyższego. Jesteśmy przekonani, że będzie ona nie tylko dokumentem swoich czasów, lecz może być także źródłem wiedzy potrzebnej do podjęcia słusznych decyzji zarządczych dla kadr kierowniczych uczelni wyższych w Polsce.

69,00 zł
55,89 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 13,11 zł

60
Katecheta i katechizowany w sieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Katecheta i katechizowany w sieci
Niedostępny
Brak

Beata Bilicka Słowo wstępne / 11 Karol Springmann Cyberprzestrzeń wyzwaniem dla katechety / 15 Marcin Idzikowski Realizacja zadań katechezy na wybranych internetowych stronach katolickich / 53 Beata Bilicka ePortfolio i WebQuest w szkolnym nauczaniu religii / 87 Adam Kordek Zastosowanie iPada jako podręcznika do nauki religii / 113 Marta Hankiewicz Katechizm dla ?cyfrowych tubylców? / 145 Adam Kordek Platforma edukacyjna Apple w szkolnym nauczaniu religii / 163 Noty o autorach / 201 Summary / 203

38,00 zł
Powiadomienie
61
Znak 726, 11/2015 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znak 726, 11/2015
Dostępny
48 szt.

Temat miesiąca: Białoruś. Pobyt tymczasowy Na zakolu widzę dąbrowę Andrzej Muszyński Białoruś. Pobyt tymczasowy Siarhej Chareuski (tłum. Małgorzata Buchalik) Paradoksy postradzieckiej hybrydyzacji Nelly Bekus Anima Białorusi Andrej Rasinski (tłum. Joanna Bernatowicz) Ponadto w numerze m.in.: • Trzeci odcinek cyklu Mitologia wielkiej płyty Wita Szostaka • Ernst Cassirer: Judaizm a współczesne mity polityczne • Olga Drenda i Bartłomiej Dobroczyński: Planeta bezlitosnych mięczaków • Nowe opowiadanie Filipa Zawady • Leszek Jodliński o istotnych kwestiach dla przyszłości rodzimego muzealnictwa • Błogosławiony stan różnicy – wywiad z Krzysztofem Siwczykiem • Wojciech Bonowicz: Moi, mistrzowie

19,90 zł
15,99 zł

Rabat 19,6%
oszczędzasz 3,91 zł

62
Podróż pragnień. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróż pragnień. Audiobook
John Eldredge, Logos
Dostępny
2 szt.

W Podróży pragnień John Eldredge pisze: Wszyscy doświadczamy tego samego dylematu – tęsknimy za prawdziwym życiem, ale nie jesteśmy pewni, gdzie je znaleźć. Zastanawiamy się, czy je w ogóle znajdziemy, a jeśli tak, czy potrafimy je zatrzymać na stałe... Dni życia przychodzą jak zagadka, a naszym świadectwom urodzenia nie towarzyszą odpowiedzi. Musimy wyruszyć w podróż, by znaleźć życie dla nas drogocenne. A przewodnikiem, jakiego nam dano, są pragnienia głęboko ukryte w naszym wnętrzu pragnienia, które często przeoczamy lub mylimy z czymś innym, a nawet usiłujemy zlekceważyć. Niektóre nurty Kościołów chrześcijańskich zdają się nauczać ludzi, by uśmiercali pragnienia, i nazywają to świętością. Eldredge jednak stwierdza: Chrześcijaństwo nie jest zaproszeniem, by stać się osobą moralną. Nie jest to program, który ma nas doprowadzić do porządku lub zreformować społeczeństwo... W swojej istocie chrześcijaństwo zaczyna od zachęty, by poczuć pragnienie. W audiobooku, który Państwu przekazujemy, autor zachęca nas do odkrycia na nowo danych nam od Boga pragnień, byśmy mogli znów wyruszyć na poszukiwanie życia, o jakim marzyliśmy.

42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

63
Historyjki obrazkowe. Co po czym? Zestaw niebieski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historyjki obrazkowe. Co po czym? Zestaw niebieski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.09

Układanie i czytanie wierszowanych historyjek to doskonała zabawa, która jednocześnie wspiera rozwój dzieci: • kształtuje myślenie przyczynowo-skutkowe, • wzbogaca słownictwo i rozwija mowę, • uczy spostrzegawczości.Każda historyjka składa się z 4 ilustrowanych kart z rymowanką. Zadaniem dziecka jest ułożenie kart w odpowiedniej kolejności. Historyjki obrazkowe przeznaczone są głównie dla dzieci nie umiejących jeszcze czytać. Każda historyjka składa się z czterech oddzielnych obrazków opisanych wierszykami. Dorosły czyta dziecku wybrany przypadkowo wierszyk, a zadaniem dziecka jest wskazanie tego obrazka, który jest nim opisany – wybór obrazka pokaże, na ile dziecko zrozumiało przeczytany tekst. Niepowodzenie w dobraniu obrazka będzie okazją do rozmowy z dzieckiem i wyjaśnienia z czego wynikła pomyłka. Po przeczytaniu wszystkich wierszyków z danej historyjki, dziecko powinno spróbować ułożyć obrazki w logiczny ciąg, co pozwoli sprawdzić poziom rozumienia związków przyczynowo-skutkowych. Zadanie dla dziecka może polegać też na ułożeniu historyjki tylko na podstawie obrazków, a wierszyki mogą być odczytane już po jej ułożeniu. Historyjki są tak opracowane, aby niosły ze sobą dla dziecka dodatkowe wartości poznawcze, a wierszyki, oprócz opisywania poszczególnych obrazków, mają jeszcze dodatkowe funkcje edukacyjne związane z rytmem i rymem. Zestaw zawiera 12 edukacyjnych historyjek obrazkowych na grubych, foliowanych kartach w formacie A4.

48,00 zł
45,60 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,40 zł

64
Pakiet Wiedźmin. Tom 1-8 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet Wiedźmin. Tom 1-8
Niedostępny
Brak

Pakiet 8 tytułów sagi „Wiedźmin” Sapkowskiego. Książki wydane są w oprawie miękkiej.

299,00 zł
230,23 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 68,77 zł

65
Liga Mistrzów. Saszetka z kartami (6 sztuk) - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Liga Mistrzów. Saszetka z kartami (6 sztuk)
Epee
Niedostępny
Brak

UEFA Champions League – najbardziej prestiżowe rozgrywki piłkarskie w Europie na kartach Topps już od sezonu 2015/2016! Kultowa marka Topps, która od ponad 75 lat towarzyszy najważniejszym wydarzeniom sportowym; największa sprzedaż na świecie w kategorii: Kolekcjonerska Gra Karciana – Sport! Karty w języku polskim z podobiznami najlepszych światowych zawodników, m.in. Messi, Suarez, Neymar, Marcelo, David Luiz, James Rodriguez i wielu innych...! Szeroka gama produktów, a wśród nich zupełnie nowy dodatek do zestawów: boisko do gry dla 2 zawodników! W przygotowaniu plany konkursów i eventów oraz gra internetowa oparta na kodach z kart! TVC, media społecznościowe, prasa (Bravo Sport)! 4 słynnych piłkarzy oficjalnymi ambasadorami linii, którzy będą promować karty na całym świecie! Robert Lewandowski na kartach z Edycji Limitowanej! Zawartość zestawu: 6 kart

5,40 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 7,6%
oszczędzasz 0,41 zł

66
Święty romans. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święty romans. Audiobook
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.28

Począwszy od pierwszego wydania w 1997 roku, Święty romans z wolna staje się klasyką. Dlaczego aż tylu czytelników odczuwa tak silną więź z tą książką? Brent Curtis i John Eldredge wyrazili w niej nasze dawno zapomniane uczucia. Ubrali w słowa nigdy niewypowiadane obawy co do dobroci Boga i naszej własnej pustki. Unikając kaznodziejskiego tonu i komunałów, autorzy pokazują nam przebłysk Bożego Serca czułego, śmiałego i nieodpartego.Święty romans porusza nas do głębi, ponieważ znacznie bardziej niż ludzie żyjący w innych epokach utraciliśmy więź z własnym sercem. Pozostawiliśmy tę najistotniejszą cząstkę nas samych gdzieś w tyle, za dążeniem do kariery, do wydajności, sukcesu, nawet za służbą Bogu.Jeśli pragniesz czegoś więcej choćbyś nie wiedział dobrze, co to takiego rozpocznij tę wartościową lekturę. Przekonasz się szybko, że wciąż z zapałem jej słuchasz, by poznać ciąg dalszy. Święty romans to historia naszego życia; to Boża historia. To Boże zaproszenie do przeżycia piękna, bliskości i przygody, za którymi skrycie tęsknimy.Opinie

36,00 zł
25,92 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,08 zł

67
Samolubny olbrzym. Przeczytaj mi bajkę! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samolubny olbrzym. Przeczytaj mi bajkę!
Niedostępny
Brak

Krótkie adaptacje znanych historii dla najmłodszych baśni, legend i dzieł literatury w małym formacie.Ładnie opracowane streszczenia z kolorowymi ilustracjami składają się na cykl, który doskonale uzupełni pozycje w dziecięcej biblioteczce.W serii Przeczytaj mi bajkę: Aladyn, Ali Baba i 40 rozbójników, Alicja w Krainie Czarów, Brzydkie kaczątko, Calineczka, Czerwony Kapturek, Dziadek do Orzechów, Dziewczynka z zapałkami, Dzikie łabędzie, Kopciuszek, Kot w butach, Król Artur i Miecz z Kamienia, Królewna Śnieżka, Królowa Śniegu, Księga dżungli, Mała syrenka, Nowe szaty króla, Ołowiany żołnierzyk, Piękna i Bestia, Pinokio, Piotruś Pan, Samolubny olbrzym, Śpiąca królewna, Trzy świnki.

2,99 zł
Powiadomienie
68
Historia Lorda Vadera CARTAMUNDI - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia Lorda Vadera CARTAMUNDI
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.02.26

Wewnątrz tego kolekcjonerskiego opakowania w kształcie hełmu Lorda Vadera znajdziesz talię kart, która opowie Ci historię największej ikony wśród bohaterów Star Wars. Na każdej z kart znajdziesz najlepsze sceny z filmu opowiadającego historię o młodym chłopcu z Ttooine i jego podróży od Padawana Jedi aż do Lorda Sithów.

29,90 zł
24,52 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 5,38 zł

69
Literki od A do Z Pojazdy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Literki od A do Z Pojazdy
Dostępny
49 szt.

Zeszyt ćwiczeń do nauki pisania.

10,00 zł
7,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

70
Tego drzewa nie zetniesz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tego drzewa nie zetniesz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.28

"Tego drzewa nie zetniesz" Kilkanaście reportaży z Tanzanii, Kenii, Nigerii, Ugandy i Zambii, których tłem są wyjątkowe miejsca i jeszcze bardziej wyjątkowi ludzie. A wokół... wszechobecne czary, przekleństwo dżu-dżu, kanibalizm, politycy, męczennicy, terroryści, walki o wolność, Jezus o kulach, handel ludźmi, kłusownicy, misjonarze i Sybiracy w cieniu góry Meru. "Tygiel, który wrze i wybucha" (Tadeusz Biedzki, "Dziesięć bram świata" " "W piekle eboli"). "Pasja Krzysztofa w docieraniu do miejsc leżących daleko od utartych szlaków, umiejętność zjednywania sobie ludzi, ich sympatii i zaufania, wnikliwość dziennikarza zaangażowanego ? to wszystko sprawia, że podążając tropem jego opowieści o Afryce poznajemy jej nieznane, bardzo osobiste: raz piękne z raz przygnębiające oblicze" (Beata Tomanek, Radio Katowice). "Polak w Afryce, krainie odległej i obcej, ma dwa wyjścia: może wrócić do domu, lub przyjrzeć się jej mieszkańcom, wsłuchać w ich głos i spróbować zrozumieć świat, który go otacza. Krzysiek wybrał to drugie rozwiązanie. Czy udało mu się dotrzeć do serca afrykańskiej tajemnicy? Pewnie nie. Ale zbliżył się do niej o krok, a to już bardzo wiele. Gorąco polecam!" (Łukasz Wierzbcki, "Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd", "Afryka Kazika") Krzysztof Błażyca ? reporter, podróżnik, dziennikarz na co dzień związany z redakcją ?Gościa Niedzielnego?. Publikuje również w: ?Poznaj Świat?, ?Almanach prowincjonalny?, kenijskim ?National Mirror?. Współtwórca Fundacji Razem dla Afryki (www.razemdlaafryki.org) wspierającej projekty rozwojowe w Nigerii, Ugandzie, Kenii (edukacja, pomoc medyczna, pomoc ofiarom handlu ludźmi). Autor wystaw fotograficznych poświęconych Afryce (www.dalekojestblisko.pl) Patroni medialni: GOŚĆ NIEDZIELNY, RADIO EM, POZNAJ ŚWIAT, FUNDACJA RAZEM DLA AFRYKI

39,90 zł
27,13 zł
Powiadomienie

Rabat 32,0%
oszczędzasz 12,77 zł

71
Wesołe literki z owocami i warzywami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wesołe literki z owocami i warzywami
Dostępny
32 szt.

Zeszyt ćwiczeń do nauki pisania.

7,10 zł
5,99 zł

Rabat 15,6%
oszczędzasz 1,11 zł

72
Wesołe literki z pojazdami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wesołe literki z pojazdami
Dostępny
31 szt.

Zeszyt ćwiczeń do nauki pisania.

7,10 zł
5,99 zł

Rabat 15,6%
oszczędzasz 1,11 zł

73
Wesołe literki ze zwierzętami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wesołe literki ze zwierzętami
Dostępny
64 szt.

Zeszyt ćwiczeń do nauki pisania.

7,10 zł
5,99 zł

Rabat 15,6%
oszczędzasz 1,11 zł

74
Dobry dinozaur. Gdzie ty, tam ja - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobry dinozaur. Gdzie ty, tam ja
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.05

Co by było, gdyby asteroida, która na zawsze zmieniła życie na Ziemi, ominęła planetę, a ogromne dinozaury nie wyginęły? Takie właśnie pytanie stawia „Dobry dinozaur” – najnowszy film studia animacji Pixar. Wybierzemy się w epicką podróż do świata dinozaurów i będziemy świadkami nieoczekiwanej przyjaźni między Arlo, sympatycznym apatozaurem, a małym chłopcem. W książce twoje dziecko znajdzie ciekawe zadania i ponad 40 naklejek.

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

Wróć do góry