hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.10.26

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 26 października 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Jestem swoim ciałem. Teologia ciała Jana Pawła II (Jim McManus CSsR), na drugim Ciasta (Ewa Wachowicz). Kolejny produkt to Opowiedz mi, Dziadku (PHARMDR. MONIKA KOPRIVOVA) oraz Trudne pytania dla dorosłych (Elżbieta Zubrzycka).
1
Jestem swoim ciałem. Teologia ciała Jana Pawła II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jestem swoim ciałem. Teologia ciała Jana Pawła II
Dostępny2 szt.

Jan Paweł II w swojej nowatorskiej teologii ciała dał nam prawdziwą wizję tego, co oznacza być człowiekiem, ciałem-osobą, ucieleśnionym duchem. Dla dziesiątek milionów młodych ludzi ze wszystkich kultur i zakątków ziemi był to – i nadal jest – wielki i nieoceniony dar. W pięcioletnim cyklu katechez papież pomagał im zobaczyć ich godność jako mężczyzn i kobiet w nowym i niezwykłym świetle. Ojciec McManus, znany rekolekcjonista i duszpasterz, przedstawia nam wnikliwą syntezę nauczania bł. Jana Pawła II na temat teologii ciała w kilku różnych aspektach: sakramentalności i świętości ciała, jego oblubieńczego znaczenia nie tylko w małżeństwie, ale również w celibacie oraz w perspektywie eschatologicznej. Omawia także psychologiczny wymiar „bycia swoim ciałem”, nawołując do szanowania ciała tak, jak szanuje się osobę. Bowiem to właśnie przez nie człowiek wyraża to, kim jest; w ciele doświadcza miłości i obdarowuje nią innych.

27,00 zł
17,99 zł

Rabat 33,4%
oszczędzasz 9,01 zł

6 osób kupiło
2
Ciasta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciasta
Dostępny54 szt.

Gwiazda programów kulinarnych oraz jurorka „Top Chef” umieściła w niej przepisy na najsmaczniejsze desery, ciasta, torty i inne słodkości Jest to doskonała pozycja dla wszystkich fanów łakoci i gospodyń domowych. Nowa książkaCiasta” Ewy Wachowicz to pozycja zarówno dla tych, którzy potrafią, jak i nie potrafią piec. Dla tych pierwszych będzie uzupełnieniem już zdobytej wiedzy o wypiekach, dla drugich środkiem do jej zdobywania.

47,00 zł
32,90 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,10 zł

7 osób kupiło
3
Opowiedz mi, Dziadku - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiedz mi, Dziadku
PHARMDR. MONIKA KOPRIVOVA
Dostępny89 szt.

Zdjęcie uchwyci chwilę, słowa opiszą życie. Dziadku, opowiadaj. Książka ta służy do zapisywania wspomnień waszego Dziadka od jego dzieciństwa do chwili obecnej. Dziadek będzie mógł ją zapełnić samodzielnie lub z pomocą wnuków. Na jej stronach jest szereg pytań, które pozwolą poznać lepiej dziadka i jego życie. Ta książka stanie się dla niego świetną zabawą, a dla całej rodziny cennym skarbem. Załączone rysunki i fotografie z tamtych czasów pomogą obudzić wspomnienia. W książce pozostawiono też miejsce na wasze własne fotografie. "Dziadku, opowiadaj" to wyjątkowy prezent dla wszystkich dziadków. Autor: dr Monika Kopřivová, interesuje się życiem seniorów i stosunkami międzypokoleniowymi

109,90 zł
102,21 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 7,69 zł

3 osoby kupiły
4
Trudne pytania dla dorosłych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trudne pytania dla dorosłych
Dostępny18 szt.

Dzieci zadają pytania, a nam trudno na nie odpowiedzieć. Strata, tęsknota, śmierć i choroba to nieodłączne części codziennego życia, które budzą silne emocje. Co powiedzieć dziecku? Ta książka pomaga rodzicom i wychowawcom znaleźć odpowiednie słowa. Podaje konkretne wskazówki, jak rozmawiać z dzieckiem. Dostarcza też rzetelnej wiedzy na tematy tabu, o których niechętnie się mówi. Wyposażeni w nią rodzice będą potrafili emanować spokojem i staną się prawdziwym wsparciem dla najmłodszych.

19,90 zł
17,99 zł

Rabat 9,6%
oszczędzasz 1,91 zł

3 osoby kupiły
5
Warszawa. Ballada o odradzającej się stolicy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warszawa. Ballada o odradzającej się stolicy
Dostępny562 szt.

To było piękne miasto. Tętniące życiem, rozwijające się i radosne Po nalotach z września 1939 roku, walkach w czasie powstania warszawskiego w 1944 roku, a przede wszystkim po podjętej po jego upadku, akcji planowego wyburzenia i spalenia miasta, której towarzyszyła zakrojona na szeroką skalę grabież mienia publicznego i prywatnego, wydawało się, że stolica Polski umarła. Jednak natychmiast po wycofaniu się Niemców do Warszawy powrócili jej mieszkańcy, a pośród morza ruin zaczęło kiełkować życie. Ten obraz odradzającego się miasta odnajdziemy na fotografiach oraz w artykułach prasowych i ogłoszeniach zamieszczanych w gazetach, które zebrano w tej książce.

39,99 zł
31,59 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,40 zł

2 osoby kupiły
6
Prawosławna wizja teologii moralnej. Bóg w życiu ludzi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawosławna wizja teologii moralnej. Bóg w życiu ludzi
Dostępny9 szt.

Niniejsza książka zawiera przegląd dzieła człowieka, który nieustannie rozważał tajemnicę wiary i jej roli w ludzkiej historii.Jest owocem wielu lat nauczania teologii moralnej w Instytucie św. Sergiusza w latach 1950–1970, dojrzewającym w żywym kontakcie z audytorium. Omawia szeroko zakrojoną tematykę: moralność naturalną, etykę świata starożytnego (hellenizm, buddyzm), antropologię (zarówno ojców Kościoła, jak i psychologię głębi), sumienie w systemach nowożytnych (Kant, Marks, egzystencjalizm); analizuje też problem prawa i łaski oraz zła. Znalazło się tu także solidne opracowanie liturgii i kultu, sakramentów i ich roli w życiu moralnym, niewidzialnej walki ascezy w jej starciu z namiętnościami. Autor zwraca się więc nie tylko do specjalistów od teologii moralnej, którzy znajdą tu drogę prawosławia prowadzącą do tej gałęzi teologii, ale również do szerszej publiczności, która szuka informacji, a także „formacji siebie samego” w świetle refl eksji nad słowem Bożym rozjaśniającym rozmaite aspekty życia w jego całości – z pomięciem różnic dzielących chrześcijan czy wierzących i niewierzących – i ogarniającym cały świat.

42,00 zł
31,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

2 osoby kupiły
7
Opowiedz mi, Babciu - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiedz mi, Babciu
PHARMDR. MONIKA KOPRIVOVA
Dostępny104 szt.

Zdjęcie uchwyci chwilę, słowa opiszą życie. Babciu, opowiadaj. Książka służy do zapisywania wspomnień waszej Babci od jej dzieciństwa do chwili obecnej. Babcia będzie mogla ją zapełnić samodzielnie lub z pomocą wnuków. Na jej stronach jest szereg pytań, które pozwolą poznać lepiej waszą babcię i jej życie. Niech ta książka stanie się dla niej świetną zabawą, a dla całej rodziny cennym skarbem. Załączone rysunki i fotografie z tamtych czasów pomogą obudzić wspomnienia. W książce pozostawiono też miejsce na wasze własne fotografie. Babciu, opowiadaj to wyjątkowy prezent dla wszystkich babć. Autor: dr Monika Kopřivová, interesuje się życiem seniorów i stosunkami międzypokoleniowymi.

109,90 zł
102,21 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 7,69 zł

2 osoby kupiły
8
Dobre maniery Cecylki Knedelek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobre maniery Cecylki Knedelek
Dostępny53 szt.

"Ta książka jest dla wszystkich dzieci, które choć raz w życiu miały ochotę wylizać miseczkę po lodach malinowych lub uczyniły to. Dobrych manier nie można kupić ani w małym sklepiku na rogu ulicy, ani w supermarkecie. Nauczenie się ich nie jest tak proste jak zjedzenie marchewki, ale też nie jest tak trudne jak znalezienie igły w stogu siana" - przekonuje Autorka tej pełnej dobrego humoru książki, w której dzieci znajdą mnóstwo prostych wskazówek i przykładów, jak zachowywać się zgodnie z zasadami dobrego wychowania. Dwie doskonale znane dzieciom bohaterki - Cecylka Knedelek i gąska Waleria - zapraszają do lektury i zapewniają mnóstwo dobrej zabawy! Odbiorcy: - dzieci lubiące słuchać ciekawych i zabawnych opowieści, - rodzice i opiekunowie szukający ciekawego sposobu na przekazanie dziecku zasad dobrego wychowania. Dlaczego warto nabyć tę książkę? - jest zbiorem zasad, które powinno znać każde dziecko, - skłania do myślenia i mówienia o ważnych wartościach, - zachęca do czytania dzięki dużym, kolorowym ilustracjom, - jest pełna dobrego humoru, - będzie znakomitym prezentem zarówno dla każdej dziewczynki, jak i każdego chłopca.

29,00 zł
21,46 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,54 zł

1 osoba kupiła
9
Powrócisz tu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powrócisz tu
Dostępny4 szt.

Karolina urodziła się co prawda w Niemczech, ale ma polskie korzenie. Jakie znaczenie może mieć dla niej to, czy jest Polką czy Niemką, skoro związana jest z obydwoma krajami? Początkiem poszukiwań własnej tożsamości jest dla Karoliny wyjazd do Krakowa, gdzie rozpoczyna semestr na zagranicznej uczelni. Kraków to miasto młodości jej mamy. Teraz Karolina zdobywa własne doświadczenia idąc jej śladami. To tu zrozumie, że wszystko, czym jest, pochodzi od rodziny, a nie od kraju, w którym się wychowała. Karolina Chyżewska postanowiła skonfrontować się z tą planetą dokładnie w Nowy Rok. Urodziła się i wychowała w polskiej rodzinie w pięknym miasteczku Getynga w Niemczech. Po szkole studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Kassel, gdzie wyspecjalizowała się w dziedzinach animacji i komiksu. W 2012 roku studiowała przez sześć miesięcy na ASP w Krakowie, aby wzbogacić i rozwinąć swoje zdolności. Po powrocie do Niemiec brała udział w różnych wystawach i małych publikacjach ze swoim kolektywem ?Die Goldene Discofaust? oraz ukończyła Akademię w Kassel. Wkrótce po studiach zdecydowała się na kolejny ważny krok w swoim życiu artystycznym i przeprowadziła się do Berlina. Obecnie pracuje tam jako freelancer ? tworzy komiksy i animacje. Jej prace zostały opublikowane w magazynach Strapazin 112 i Triebwerk 6, który w 2014 roku wygrał nagrodę Max und Moritz dla najlepszej studenckiej pracy. W tym samym roku Karolina otrzymała również wyróżnienie w konkursie Comics Workbook Composition Competition za komiks ?Come with me?.?

47,20 zł
33,04 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,16 zł

1 osoba kupiła
10
Kobieta w roli głównej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobieta w roli głównej
Dostępny9 szt.

Książka w przełomowy sposób przedstawia modele wiarygodnych głównych bohaterek filmowych. Omówione zostały takie problemy jak: motywacje scenarzysty przy tworzeniu postaci kobiecych i ich historii, różnice między historią bohatera i historią bohaterki, postrzeganie ról społecznych i jego wpływ na charakterystyki postaci kobiecych, sposoby przetworzenia stereotypów na temat kobiet. Autorka stara się również wyczerpująco odpowiedzieć jak wybór roli wpływa na osobowość postaci męskich i kobiecych oraz na tożsamość bohaterki, jakie są zasady konfliktu w historiach bohaterek, jaki wpływ na postaci kobiece mają konwencje gatunkowe, czy jak kwestie genderowe mogą wpłynąć na proces rozwoju scenariusza. ?

42,00 zł
29,82 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 12,18 zł

1 osoba kupiła
11
Kazania pasyjne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kazania pasyjne
Dostępny3 szt.

Zbiór kazań pasyjnych znanego krakowskiego kaznodziei zawiera wnikliwe rozważania Męki Chrystusa oraz towarzyszącej Mu wiernie Matki Bożej. Autor, odwołując się zarówno do wizji mistyków i Tradycji Kościoła, jak i ustaleń współczesnej nauki, szczegółowo omawia postaci, miejsca i zdarzenia związane z drogą krzyżową w perspektywie historycznej i teologicznej. Snuje też głębokie refleksje nad znaczeniem słów wypowiedzianych na krzyżu dla ludzi obecnych na Golgocie i dla nas dzisiaj. Kazania pasyjne stanowią nie tylko znakomitą pomoc w posłudze słowa w okresie Wielkiego Postu, ale także bogaty materiał do medytacji dla wszystkich czcicieli Męki Pańskiej oraz osób zainteresowanych poszerzeniem wiedzy na ten temat.

29,00 zł
21,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,25 zł

2 osoby kupiły
12
Zaraz wybuchnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaraz wybuchnie
Dostępny179 szt.

Spotkałem w życiu trochę ludzi. Część z nich zapadła mi w pamięć – nieprzeciętni, zaskakujący, albo po prostu było nam po drodze. O niektórych z nich opowiedziałem w tej książce. Mam nadzieję, że ciekawie”. Michał Komar Michał Komar, rocznik 1946. Napisał m.in. Piekło Conrada, Zmęczenie, Prośbę o dobrą śmierć, Trzy, Bestiariusz codzienny, Wtajemniczenia oraz współtworzył scenariusze do filmów Szpital Przemienienia, Olimpiada 40, Defekt. Autor wywiadów rzek z Władysławem Bartoszewskim, Maciejem Dubois, Krzysztofem Kozłowskim, Stefanem Mellerem, Sławomirem Petelickim, Krzysztofem Piesiewiczem oraz Wojciechem Pszoniakiem. Profesor Collegium Civitas.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

1 osoba kupiła
13
Katolicy a pieniądze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Katolicy a pieniądze
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.05

Książka, po którą sięgnie wielu katolików świeckich, bo codziennie muszą myśleć o pieniądzach... Książka, po którą powinno sięgnąć wielu duszpasterzy, bo pomoże im zrozumieć dylematy, jakimi żyją ich parafianie, i język, jakim się posługują... Czy chrześcijanin powinien być zawsze ubogi? Czy wolno mu aspirować do bycia bogatym? Co robić z nadwyżką pieniędzy (rozdawać? ale jak i gdzie, na ulicy?) Jak przeżyć, gdy w domowym budżecie brakuje pieniędzy, i jak wychować dzieci do mądrego z nich korzystania? Czy dziesięcina na Kościół ma jeszcze dzisiaj sens? Czy Pan Bóg ma coś wspólnego z naszą codzienną troską o pieniądze na utrzymanie domu? „Porozmawiajmy więc o tych sprawach szczerze. I odważnie” – zachęcają we wprowadzeniu Autorzy książki. Zebrane w niej teksty zostały przygotowane przez katolików świeckich, którzy pragną podzielić się swoim doświadczeniem, wiedzą i przemyśleniami z innymi. Podpowiadają, jak wiodąc życie w świecie pozostać wiernym ewangelicznemu wezwaniu: „Nie możecie służyć Bogu i mamonie”.

15,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

1 osoba kupiła
14
Ted 2, Blu-ray - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ted 2, Blu-ray
Seth MacFarlane, 2015
Niedostępny
Brak

Najbardziej wygadany miś świata powraca i to w najlepszej formie Ted (z głosem MacFralane'a) i John (Mark Wahlberg, „Policja zastępcza”) muszą iść do sądu, kiedy okazuje się, że zgodnie z prawem stanu Massachusetts Ted nie może być uznany za człowieka, co oznacza koniec jego małżeństwa z seksowną Tami-Lynn i pozbawienie opieki nad adoptowanym dzieckiem. Ale burzowi przyjaciele na zawsze wynajmują prawniczkę (Amanda Seyfried, „Mamma Mia!”), by na nowo uczłowieczyć Teda. Tak zaczyna się „bez wątpienia najzabawniejsza komedia roku!” Dodatki: • bezpośredni dostęp do scen, • menu interaktywne, • komentarz audio reżysera, • sceny usunięte / niewykorzystane, • „Antologia gagów”, • „Tworząc Comic-Con”, • „Kumple Cameo”, • „Drogowe potknięcia”, • „Burzowi przyjaciele na zawsze”. Napisy: polskie, angielskie, brazylijskie, bułgarskie, chorwackie, czeskie, estońskie, greckie, hebrajskie, indonezyjskie, kantońskie, koreańskie, latynoskie hiszpańskie, litewskie, łotewskie, mandaryńskie, rumuńskie, słoweńskie, tajskie, ukraińskie, węgierskie Scenariusz: Seth MacFarlane, Alec Sulkin, Wellesley Wild Muzyka: Walter Murphy Obsada: m.in.: Tara Strong, Morgan Freeman, Liam Neeson, Rosemary Howard, Joseph Oliveira, Patrick Stewart, David Boston, John Carroll Lynch, Jay Leno, Roger Brenner, Giovanni Ribisi, Mark Wahlberg, Bill Smitrovich, John Franchi, London Hall, Rick L. Dean, Eric Shackelford, Jeffrey Corazzini, Slim Khezri

50,00 zł
47,50 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,50 zł

15
Dwa lata osiem miesięcy i dwadzieścia osiem nocy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwa lata osiem miesięcy i dwadzieścia osiem nocy
Dostępny6 szt.

Erudycyjna baśń dla dorosłych o ponadczasowej miłości i odwiecznych konfliktach, ścieraniu się wielkich idei i triumfie rozumu nad fanatyzmem i nietolerancją. W roku 1195 pod domem Ibn Ruszda zjawia się dziewczyna imieniem Dunia, którą filozof przyjmuje pod swój dach, nie podejrzewając, że jest dżinniją, istotą z dymu bez ognia, księżniczką Peristanu, czarodziejskiej krainy zaludnionej dżinnami, ifrytami i pomniejszymi demonami. I choć związek tej specyficznej pary nie trwa długo, dzięki spektakularnej płodności Duni jego owocem jest liczna gromada nie w pełni zwyczajnych dzieci. Tysiąc lat później ich potomkowie, nieświadomi początkowo swych nadnaturalnych mocy, odegrają kluczową rolę w wojnie, która rozegra się na Ziemi i będzie trwała dwa lata, osiem miesięcy i dwadzieścia osiem nocy. I która zmieni świat na zawsze. Mistrz Rushdie po swojemu, z ironicznym humorem i niezwykłym kunsztem, łączy historię i legendy, postaci rzeczywiste i baśniowe, prawdę i zmyślenie, by ukazać naszą rzeczywistość z perspektywy odległej przyszłości, w której ludzkość żyje w szczęśliwym, areligijnym świecie. Ta nieokiełznana, zwariowana, szkatułkowa powieść mimo baśniowej konwencji stanowi trafny i przenikliwy komentarz na temat współczesności, odbijając w satyrycznym zwierciadle dylematy i szaleństwo naszych czasów. Zainspirowana Księgą tysiąca i jednej nocy, jest także hymnem jednego z największych gawędziarzy współczesnej literatury na cześć sztuki opowiadania i potęgi wyobraźni.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

16
Zestaw gier 7w1 Ludo Warcaby - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw gier 7w1 Ludo Warcaby
Lean Toys, od 6 lat
Niedostępny
Brak

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na rozwijanie zdolności interpersonalnych u dzieci jest granie w różne gry z najbliższymi. Gry są doskonałym sposobem na wspólną zabawę w gronie najbliższych. Zestaw zapakowany w bardzo ładne kolorowe pudełko, idealnie nadające się na prezent. Zawartość zestawu: • zamykana plastikowa plansza do gry w chińczyka oraz 6 wymiennych plansz, • figurki do gry w szachy, • żetony (czarne, czerwone), • kolorowe pionki (niebieski, żółty, czerwony, zielony), • 2 kostki. Szachy Gra odbywa się na szachownicy 64–polowej (8x8) przy użyciu ustawionych w określony sposób bierek (figur, pionów) przyporządkowanych odpowiednio każdemu z dwóch graczy. Warcaby Celem gry jest zbicie wszystkich pionków przeciwnika. Ludo To tradycyjna gra Chińczyk w nowej wersji, zasady pozostają nie zmienione. Chińczyk Gracze przesuwają się o taką liczbę pól, jaką liczbę wyrzucą kostką. Wygrywa ta osoba, która pierwsza dotrze swoimi pionkami na wyznaczone pole. Zwycięży ten, kto pierwszy wprowadzi wszystkie swoje pionki do własnego domu. Węże i drabiny Wyrzucając ilość oczek na kostce przechodzimy kolejno z pola na planszy i inne. Wymiary gry: 18.0 x 18.0 x 1.5 cm Wymiary opakowania: 19.0 x 19.0 x 2.0 cm

20,30 zł
Powiadomienie
17
Komplikacje. Zapiski chirurga o niedoskonałej nauce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komplikacje. Zapiski chirurga o niedoskonałej nauce
Niedostępny
Brak

Pasjonująca opowieść znanego amerykańskiego chirurga o przypadkach, z którymi zetknął się w swojej pracy. O tajemnicach ludzkiego organizmu, dramatycznych decyzjach lekarzy, porażkach i triumfie współczesnej medycyny.

35,90 zł
29,80 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,10 zł

18
Rachunek sumienia z modlitwami dla uczniów kl. IV-VI - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rachunek sumienia z modlitwami dla uczniów kl. IV-VI
Dostępny10 szt.

Rachunek sumienia można porównać do przeglądania się w lustrze. Sprawdzamy w nim, czy dobrze wyglądamy, czy mamy czyste ubranie i czy wszystko jest na swoim miejscu. Podobnie trzeba co jakiś czas oglądnąć swoje serce, czy nie pobrudziło się grzechem. Warto sobie odpowiedzieć na pytania: Jaki jestem wobec Pana Boga? Czy kocham moich rodziców, rodzeństwo? Czy właściwie odnoszę się do nauczycieli i kolegów w szkole? Czy dobrze traktuję zwierzęta, szanuję swoją i cudzą własność? Połączony z najważniejszymi modlitwami rachunek sumienia dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej pomoże w starannym przygotowaniu się do spowiedzi, owocnym jej przeżyciu oraz dobrym odprawieniu pokuty. Duszpasterzy zachęcamy do zaproponowania tych tekstów swoim podopiecznym.

2,50 zł
1,99 zł

Rabat 20,4%
oszczędzasz 0,51 zł

19
I Hate You - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I Hate You
Dostępny2 szt.

Loretta Bailey to rudowłosa piękność, która właśnie zaczęła pracę w ?One? ? jednej z najlepszych redakcji na świecie. Zaczyna spełniać swoje marzenia i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że jej partnerem w pracy okazuje się znienawidzony przez dziewczynę sąsiad ? Zack Mayer. Mężczyzna charakteryzujący się niesamowitą urodą, ale też i złośliwością. Czy nienawiść przeszkodzi bohaterce w wykonywaniu zadań? A co, jeśli nienawiść zamieni się w coś głębszego? Co się stanie, jeżeli przerodzi się ona w miłość? Porywająca powieść o tym, jak cienka jest granica pomiędzy nienawiścią a miłością.

35,00 zł
25,55 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

20
Rozmowy z bliskimi po Drugiej Stronie. Jak utrzymać kontakt z tymi, którzy odeszli - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmowy z bliskimi po Drugiej Stronie. Jak utrzymać kontakt z tymi, kt...
Niedostępny
Brak

Śmierć kogoś bliskiego jest zawsze bolesnym doświadczeniem, pełnym żalu, cierpienia i rozpaczy. Bez względu na to, kogo się straciło i niezależnie od okoliczności odejścia, ból uderza w samo serce. W takiej sytuacji jest rzeczą zrozumiałą, że każdy z nas chciałby wiedzieć, gdzie się znajduje jego ukochana osoba i co się z nią dalej dzieje. Ogromna tęsknota skłania do usilnego poszukiwania kontaktu z nią. Chcielibyśmy móc się z nią pożegnać, powiedzieć coś, czego nie zdążyliśmy jej wyjawić. Alexandra Chauran jest znanym ekspertem i doskonałym przewodnikiem w komunikacji z Drugą Stroną, a także parapsychologiem intuicyjnym. W tej książce pokazuje, jak nawiązać kontakt z osobami, które nas opuściły. Ponieważ Twoi zmarli troszczą się stale o Ciebie, dowiesz się jak ich przywoływać i z nimi rozmawiać. Możesz powierzyć im swoje zmartwienia i wszelkie wątpliwości, a na pewno otrzymasz znaki i odpowiedzi, które do Ciebie wysyłają. Z pomocą Autorki nauczysz się je odczytywać i wykorzystywać w swoim życiu. Przybliżając niezwykłe techniki przekazywania miłości, pocieszenia i ukojenia, Alexandra Chauran w doskonały sposób pomaga poznać wiele możliwości, które pozwolą Ci na kontakt z bliskimi po ich śmierci. Dzięki opowieściom i prostym ćwiczeniom, książka zapewni Tobie, rodzinie i przyjaciołom, poczucie ulgi, że Ci co odeszli, zaznali szczęścia i spokoju. Znajdziesz tu również kurs nauki komunikacji z duchami. Ponadto dowiesz się, jak stać się medium oraz odkryjesz mnóstwo praktycznych wskazówek, które okażą się niezwykle pomocne w relacjach z tymi, których nie ma już na tym świecie. Bliscy nigdy nie odchodzą.

34,30 zł
25,73 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,57 zł

21
Pierwsza spowiedź twojego dziecka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsza spowiedź twojego dziecka
Dostępny1 szt.

Ta niewielka publikacja (wydanie broszurowe) pokazuje niezastąpioną rolę rodziców w przygotowaniu dziecka do pierwszej w życiu spowiedzi. Ich zadaniem jest dzielenie się z dzieckiem swoim doświadczeniem spowiedzi, a także wprowadzenie go na drogę nieustannej pracy nad sobą. Dlatego akcentuje potrzebę pogłębienia, rozumienia i przeżywania spowiedzi przez ojców i matki. Przeznaczona dla rodziców broszura jest znakomitym uzupełnieniem katechezy przygotowującej do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej ich dziecka. Proste i niebanalne wprowadzenie w przeżywanie sakramentu pojednania oraz bogata szata graficzna (broszura została opublikowana w pełnym kolorze) nie są jedynymi jej zaletami. Cenne jest również to, że podejmuje ona szereg ważnych pytań, jak choćby „Mój mąż mówi, że on już nie wierzy w Boga. Jak mogę go przekonać?” „Wiara, której uczy się mój syn, wydaje się inna niż ta, jakiej uczyłem się jako dziecko. To sprawia mi sporo kłopotu...” „Bardzo mi przykro, że moja córka w tak młodym wieku jest wprowadzana w sprawę spowiedzi. To dobra dziewczynka i mówienie jej, że grzeszy, wydaje mi się destrukcyjne i szkodliwe” itp.

9,00 zł
4,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 4,50 zł

22
Przed nami małżeństwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przed nami małżeństwo
Dostępny5 szt.

Nowy przewodnik wprowadzający w przeżywanie sakramentu małżeństwa. Doskonała pomoc na kursy przedmałżeńskie. Pomaga znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane przez młodych pytania. „Poprosiliście o ślub w Kościele katolickim. Kościół pragnie, by był on początkiem waszej wspólnej drogi do końca życia, dlatego zachęca was do skupienia uwagi na tym, co leży u podstaw każdego udanego małżeństwa – szczerej wzajemnej miłości.” (ze Wstępu)

9,80 zł
7,99 zł

Rabat 18,5%
oszczędzasz 1,81 zł

23
Pierwsza Komunia twojego dziecka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Pierwsza Komunia twojego dziecka
Dostępny1 szt.

Czas Pierwszej Komunii Świętej to przede wszystkim okres radości i świętowania dla dziecka i jego rodziców. Może jednak rodzić się niepokój, by dobrze to wydarzenie przeżyć. W przezwyciężeniu tego niepokoju pomoże bogato ilustrowana broszurka wprowadzająca rodziców i ich pociechy w katolickie przeżycie tej ważnej uroczystości.

9,00 zł
4,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 4,50 zł

24
Oni naśladowali Chrystusa. Homilie adwentowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oni naśladowali Chrystusa. Homilie adwentowe
Dostępny9 szt.

Prezentowany zbiór rozważań (homilii) adwentowych na każdy dzień to propozycja skierowana nie tylko do księży, lecz także do każdego, kto pragnie pogłębiać swoją wiarę i naśladować Jezusa w życiu codziennym. Książka ta kieruje wzrok na Jezusa - najwspanialsze i niepowtarzalne Kazanie Boga adresowane do wszystkich ludzi po wszystkie czasy. To On, Słowo Wcielone mówi do nas i zaprasza, byśmy nawiązali z Nim osobisty kontakt, wybrali się w drogę i kroczyli Jego śladami ku świętości. Pomóc w tym mogą nam święci i błogosławieni, którzy uczą, że drogi świętości są różne. Dlatego motywem łączącym poszczególne rozważania są przykłady z życia osób kanonizowanych i beatyfikowanych przez Ojca Świętego Jana Pawła II.

13,00 zł
9,99 zł

Rabat 23,2%
oszczędzasz 3,01 zł

25
Nieustanna Pomoc. Wezwania do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieustanna Pomoc. Wezwania do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Dostępny5 szt.

Wszyscy czciciele Matki Bożej w ikonie Nieustającej Pomocy otrzymują nową i niezwykle cenną książkę. Ks. Andrzej Zwoliński rozważa wielkie tajemnice Maryi, korzystając z klucza, jaki stanowią wezwania Litanii oraz modlitw do Niej. Rozległa wiedza i erudycja autora, owocujące licznymi odwołaniami literackimi, historycznymi i innymi, oraz żywy, barwny i pełen emocji język czynią z książki lekturę zaskakującą, fascynującą, poszerzającą horyzonty i pogłębiającą duchowość maryjną, tak bliską zwłaszcza nam Polakom. Ta książka będzie nieocenioną skarbnicą także dla duszpasterzy, którzy prowadzą w swoich parafiach nieustanną nowennę i chcą zapalać swoich wiernych do ofiarowywania się nieustająco pomagającej Matce.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

26
Nabożeństwo do MBNP. Przewodnik duszpasterza, wydanie II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nabożeństwo do MBNP. Przewodnik duszpasterza, wydanie II
Dostępny7 szt.

Drugie wydanie Przewodnika duszpasterza w formie księgi liturgicznej do prowadzenia nabożeństw do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Teksty zostały zatwierdzone do użytku w kościołach w Polsce. Oprócz Nowenny Nieustannej zawiera również Godzinki do MBNP, Nabożeństwo 9-dniowe, Akatyst, litanie oraz szereg innych nabożeństw. Każde z nich poprzedza wprowadzenie teologiczno-pastoralne. Ponadto zawiera wiele znanych i mniej znanych pieśni wraz z nutami do wykorzystania przez organistów. W aneksie znajdują się teksty mszy św., liturgii godzin oraz obrzęd poświęcenia ikony MBNP. W księdze omówiono także symbolikę cudownej ikony oraz zamieszczono kilka znaczących wypowiedzi Magisterium Kościoła na temat kultu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W stosunku do wydania pierwszego zmieniono szatę graficzną i wprowadzono szereg innych poprawek: poprawione zostały teksty wprowadzeń teologiczno-pastoralnych i modlitw, dodano nowe pieśni, powiększono nuty tak, aby mogli z nich lepiej korzystać organiści. Zastosowano również lepszy i trwalszy jakościowo papier bardziej odpowiedni do wykorzystania podczas nabożeństw. Przewodnik duszpasterza stanowi doskonałą pomoc dla każdej parafii, w której nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest żywe, oraz tych, w których nabożeństwo ma być wkrótce założone.

59,00 zł
44,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,75 zł

27
Nabożeństwa majowe i czerwcowe z JPII - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nabożeństwa majowe i czerwcowe z JPII
Niedostępny
Brak

Maj i czerwiec to miesiące, które zwracają naszą uwagę na Maryję oraz Jezusa w tajemnicy Jego pełnego miłości serca. Czy możemy znaleźć lepszego przewodnika w modlitewnej medytacji niż św. Jan Paweł II? W niniejszej książce prowadzi nas On swoim nauczaniem ku zgłębianiu tajemnic wielkiej miłości, jaką Jezus i Jego Matka mają dla każdego z nas. Zapraszamy zatem do modlitwy z Janem Pawłem II w te dwa piękne miesiące.

16,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,8%
oszczędzasz 3,01 zł

28
Modlitwy za przyjaciół. Modlitewnik dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modlitwy za przyjaciół. Modlitewnik dla dzieci
Dostępny2 szt.

Pięknie ilustrowany zbiór modlitw dla najmłodszych dzieci pomoże im zrozumieć, że Bóg jest z nimi wszędzie: w zabawie, nauce, chorobie... Prostymi słowami uczy je dziękować za rodzinę, przyjaciół, zwierzęta oraz powierzać Mu swoje smutki. Doskonały prezent dla maluchów.

15,00 zł
11,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

29
Generał pilot Stanisław Skalski. Portret ze światłocieniem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Generał pilot Stanisław Skalski. Portret ze światłocieniem
Niedostępny
Brak

Stanisław Skalski. Jeden z nielicznych generałów polskiego lotnictwa, którzy podczas II wojny światowej aktywnie walczyli z nieprzyjacielem w powietrzu. Najskuteczniejszy myśliwiec Polskich Sił Powietrznych, ulubiony dowódca i nieprzeciętny pilot. Mężczyzna widzący sens walki tylko na pierwszej linii frontu. Silna i krnąbrna osobowość, która nie pasowała do wojskowego drylu. Ale też trochę naiwny, dający się czasem wykorzystać chłopak z Podola, podejmujący po wojnie kontrowersyjne decyzje. Sylwetki gen. Stanisława Skalskiego nie sposób ująć w sztywne ramy - wymyka się schematom, łamie wyobrażenia o spiżowych ideałach. Człowiek z krwi i kości, bohater wojenny, więzień celi śmierci, z czasem odepchnięty przez kolegów, z którymi skrzydło w skrzydło narażał życie. Żołnierz, dla którego najświętsza była Ojczyzna, ale służbę dla niej po zakończeniu wojny pojmował w swoisty dla siebie sposób. Oficer o wielkich wojennych zasługach, których - jak dawał do zrozumienia swoim zachowaniem - nie potrafiono po zakończeniu zbrojnego konfliktu ani docenić, ani spożytkować. Aktywny animator powojennego sportu lotniczego, ale i osoba wplątana, w co najmniej dziwne koneksje. Ktoś, do kogo Ojciec święty Jan Paweł II mówił: "Panie generale, dziękuję za wszystko. Chcielibyśmy mieć takich polskich generałów, wielu", lecz także działacz "Grunwaldu", organizacji stającej w poprzek solidarnościowemu uniesieniu lat 80. Postać o janusowym obliczu Opracowanie niniejsze, mimo zastosowania typowej metodologii opracowań historycznych, nie pretenduje do monografii naukowej. Autorzy, sięgając do bogatego materiału archiwalnego, wybrali najważniejsze ich zdaniem wydarzenia z życia gen. Stanisława Skalskiego i starali się przedstawić je w najbardziej przystępny sposób. Uznali bowiem, że życie polskiego asa, nie tylko z powodu przypadającej w tym roku setnej rocznicy urodzin generała, warte jest upamiętnienia.

48,00 zł
38,88 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 9,12 zł

30
Polska kuchnia regionalna. Kuchnia podlaska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska kuchnia regionalna. Kuchnia podlaska
Niedostępny
Brak

Mówi się o niej "tygiel smaków". Kulinarne gusta i obyczaje wielu nacji przenikały się przez wieki, tworząc mieszankę potraw prostych, ale niezwykle różnorodnych, a nierzadko także wykwintnych. Podlasie to region porośnięty przez puszcze, stąd tyle tu dań z grzybami, dziczyzną i dzikim ptactwem. Jadano też wiele ryb łowionych w Bugu, Biebrzy, Narwi. Znano kilkanaście rodzajów ciast, w które można włożyć nadzienie, i wiele sposobów ich przygotowywania, ich nazwy trudno spamiętać: kakory, kibiny, knysze, kartacze, uszka Najsławniejszym deserem jest sękacz, wypiekany na specjalnym ruszcie, ale pieczono też baby drożdżowe, pierniki, makowce...

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

31
Polska kuchnia regionalna. Kuchnia wielkopolska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska kuchnia regionalna. Kuchnia wielkopolska
Niedostępny
Brak

Kuchnia Wielkopolski ma wiele odmian, to zasługa gospodarności mieszkańców regionu. Z jednej strony oszczędnie, z drugiej na bogato. Sławne pyry to podstawa wielu potraw: placków, klusek i zup. To charakterystyczne plyndze, szagówki czy ślepe ryby. Wiele potraw powstaje na bazie mleka, także koziego, pyszny gzik i sery twarde oraz topione. W bogatej Wielkopolsce jadano sporo potraw mięsnych: faszerowane schaby, zrazy, wołowe pieczenie oraz drób, głównie kaczki i gęsi pieczone z owocami. Najlepsze słodkości to szneki z glancem, a wizytówką regionu są rogale marcińskie.

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

32
Polska kuchnia regionalna. Kuchnia kaszubska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska kuchnia regionalna. Kuchnia kaszubska
Niedostępny
Brak

Po chłopsku, ale na bogato - kuchnia kaszubska ma repertuarze wiele dań, których nie spotyka się w innych regionach: kaczkę pomorską faszerowaną kaszą, jabłkami, śliwkami, ferkase z kury, podanej z ryżem na słodko, bigos z wiśniami, smażone i marynowane śledzie Znane w całej Polsce są kaszubskie ogórki, konserwowane z papryką i marchewką. Ulubionym mięsem Kaszubów była gęsina, warto wypróbować przepis na świąteczną gęś. Na co dzień królowały na stołach ryby - było pod dostatkiem i tych morskich, i słodkowodnych, bo rzek i jezior też na Kaszubach nie brakuje...

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

33
Polska kuchnia regionalna. Kuchnia góralska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska kuchnia regionalna. Kuchnia góralska
Niedostępny
Brak

Chociaż na góralskich stołach pojawiały się wciąż te same produkty: ziemniaki, kapusta, słonina, kasze, to jednak pomysłowe gospodynie potrafiły z nich wyczarować rozmaite kluski, podawane ze smalcem, boczkiem, kapustą, grzybami, ale także z miodem, makiem, owocami. Ciasta - pierniki, drożdżowe kołacze, bufty, bombolki - jadano głównie z okazji świąt. Do ulubionych góralskich "deserów" należą śliwowica i nalewki z ziół i owoców. Góralskie kiełbasy słyną z ostrego przyprawiania i wyrazistego smaku. I cała ta kuchnia jest taka - wyrazista, wcale nie jednostajna. Kojarzy się też ze znanymi w całej Europie owczymi serami: oscypek, gołka, bryndza, bundz...

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

34
Polska kuchnia regionalna. Kuchnia Warmii i Mazur - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska kuchnia regionalna. Kuchnia Warmii i Mazur
Niedostępny
Brak

Kuchnia Warmii i Mazur jest prosta i skromna, opiera się głównie na tym, co oferuje natura regionu: lasy, łąki i jeziora. Jadano tu grzyby, zioła, owoce leśne, miód, a przede wszystkim ryby z mazurskich jezior. Smażone, pieczone, gotowane, marynowane, wędzone, dodawane do zup oraz farszy. Drogie mięso podawano rzadko, ale zachowane przepisy są zaskakująco oryginalne, jak na wykwintny korzenno-śliwkowy schab po mazursku, duszony w czerwonym winie, czy pieczone gęsi i kaczki, faszerowane grzybami, owocami, kaszą, przyprawiane korzeniami.

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

35
Polska kuchnia regionalna. Kuchnia Warszawy i Mazowsza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska kuchnia regionalna. Kuchnia Warszawy i Mazowsza
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.15

Na mazowieckich dworach królowała kuchnia staropolska - dziczyzna, ryby, drób, z owocami, orzechami, grzybami, delikatne pierożki ze szlachetnym nadzieniem. Do ulubionych potraw mazowieckiej wsi należą: rejbak, czyli babka ziemniaczana, zupa grzybowa, bigos z jabłkami, pyzy, ciasteczka z miodem - fafernuchy, mazurki. W warszawskich barach i gospodach można było zjeść m.in. sławne flaki po warszawsku, a przedtem wypić kieliszek wódki, zakąszając galaretą z nóżek. W kawiarniach jadano wuzetki, pączki z różaną konfiturą, a na straganie można było dostać rarytas, zwany pańską skórką, którego receptura jest pilnie strzeżona do dziś.

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

36
Matka Nieustającej Pomocy Refleksje na temat ikony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matka Nieustającej Pomocy Refleksje na temat ikony
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.01

Ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest prawdopodobnie najbardziej znanym na świecie wizerunkiem błogosławionej Dziewicy. Książka w niewielkim poręcznym formacie, z kolorowymi zdjęciami przedstawiającymi detale ikony MBNP, pozwoli lepiej poznać i zrozumieć przesłanie tego wizerunku. Rozważaniom poddawane są: twarz Maryi, Jej ręce, kolor Jej szat, postać Dzieciątka Jezus i Jego twarz oraz towarzyszący Matce i Synowi Archaniołowie Gabriel i Michał. Każde z rozważań zakończone jest prostą, lecz piękną modlitwą, która prowadzi do kontemplacji ukrytych w ikonie tajemnic zbawienia. Wydanie polskie zostało dodatkowo uzupełnione tekstem nieustannej nowenny oraz Litanii do MBNP, przydatnymi dla wszystkich czcicieli Matki Bożej w tym tytule.

5,00 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,2%
oszczędzasz 1,01 zł

37
Macleods Diagnostyka kliniczna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Macleods Diagnostyka kliniczna
Dostępny120 szt.

Innowacyjny podręcznik ułatwiający studentom i młodym lekarzom wykorzystanie podstawowych umiejętności klinicznych w procesie diagnostycznym.

69,00 zł
38
Persona non grata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Persona non grata
Niedostępny
Brak

Rodzice Bożydara Szczocarza zostali zamordowani przez nieznanego sprawcę. Zrozpaczony mężczyzna wyjeżdża przed Niedzielą Palmową do Kłobuczki koło Dukli, gdzie ściąga go list nieznanej ciotki Wichrzysławy, będącej w tej chwili jego jedyną krewną. Jego przyjazd zbiega się z lokalną aferą – morderstwem popełnionym na miejscowej prostytutce Marynie Hurman.

40,00 zł
30,40 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,60 zł

39
Z cukru był król - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z cukru był król
Dostępny2161 szt.

Książka opowiada o intelektualno-emocjonalnej rozgrywce między geniuszem z prowincjonalnego miasteczka - Zdzisławem Grzeczyńskim - a pierwszym sekretarzem Komitetu Centralnego w latach 1970-1980, Edwardem Gierkiem. Ta realistycznie-surrealna historia nawiązuje tym samym m.in. do znanej "Apelacji" Jerzego Andrzejewskiego oraz "Obłędu" Jerzego Krzysztonia, będąc jednocześnie oryginalną próbą opisania rzeczywistości PRL-u z kontestacyjnego, acz niepozbawionego elementów sentymentalnych, punktu widzenia wobec ówczesnych realiów. Po podwyżce cen cukru oraz innych produktów spożywczych w czerwcu 1976 roku, Grzeczyński decyduje się porwać Gierka i zmusić go do odwołania tej, społecznie nieakceptowanej, decyzji politycznej. Swój plan stara się zrealizować z pomocą dwóch przyjaciół: spauperyzowanego w czasach PRL hrabiego Bobkowskiego oraz sąsiada-pijaka Łaziebnika. W tle opowiadanej historii występują politycy rządzący dziś Polską, a wówczas - młodzi działacze tworzącego się właśnie ruchu demokratycznej opozycji wobec komunistycznego reżimu. Narratorem opowieści jest cioteczny wnuczek Grzeczyńskiego, niespełna sześcioletni przedszkolak Piotruś, co pozwala autorowi wprowadzić elementy naiwnego spojrzenia na rzeczywistość, a także stawiać fundamentalne pytania moralne oraz egzystencjalne. Autor pisze o sporach ideologicznych, które - zrodzone w dawnym systemie politycznym - nadal dzielą Polaków. Żongluje jednocześnie konwencjami literackimi: od satyry do powieści sensacyjnej oraz językowymi - od paskowsko-sienkiewiczowskiej archaizacji do strumienia świadomości. Zakończenie powieści nie tylko zaskakuje czytelnika, ale stanowi również ironiczny wariant obecnej w dyskursie społecznym tezy, że Edward Gierek był dobrym przywódcą, tylko nie zdążył doprowadzić swoich planów do końca.

29,90 zł
24,82 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,08 zł

40
Miłość czy chciwość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość czy chciwość
Niedostępny
Brak

Książeczka jest pełnym humoru opowiadaniem dla dzieci, dzięki któremu pociechy zrozumieją, że o wartości człowieka świadczą jego cechy wewnętrzne, a nie przedmioty, którymi się otacza. Dwóm chłopcom bliźniakom codzienne życie dostarcza zabawy, wielu przygód i wrażeń. Stają się coraz bardziej samodzielni, wkraczają w ?wielki świat?, który budzi ich obawy i niepokój. Gdzie szukać bezpieczeństwa? W ramionach kochających rodziców czy wśród drogocennych skarbów? Rodzice znajdą w książce wskazówki, jak wychować szczęśliwe dziecko, które czuje się bezpieczne i kochane.

24,90 zł
20,42 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 4,48 zł

41
Motylek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Motylek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.17

Książka zawiera cztery pogodne i optymistyczne opowiadania mówiące o stracie, tęsknocie, chorobie i lękach. Czy dzieci nie są za małe, żeby takie tematy z nimi poruszać? Kiedy nic się nie dzieje, rzeczywiści nie trzeba. Jednak w codziennym życiu radości i smutki się przeplatają ze sobą. Dzieci zasmuca kolorowy motyl leżący bez ruchu na parapecie okna, rozstanie z zabawkami z dzieciństwa, strata znanych miejsc i przyjaciół w wyniku przeprowadzki do nowego mieszkania. Boją się chorób i zarazków, bo słyszą wiele błędnych informacji na ich temat. Tęsknią za członkami rodziny, którzy opuścili dom z różnych powodów. Dzieci ciągle stają przed zadaniem uporania się z nieznanymi sobie, przykrymi uczuciami.

24,90 zł
22,16 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,74 zł

42
Morderstwo i cała reszta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Morderstwo i cała reszta
Niedostępny
Brak

Młoda redaktorka poczytnego pisma dla kobiet „Madame”, Pola Białohorska, niespodziewanie otrzymuje od szefa polecenie przeprowadzenia wywiadu z Elżbietą Wojnowicz, jedną z najbogatszych kobiet w Polsce. Kilka dni później okazuje się, że bizneswoman zostaje zamordowana. Atmosfera wokół wywiadu, niespodziewana śmierć kobiety i inne niepokojące wydarzenia dają Poli coraz bardziej do myślenia i każą jej rozpocząć własne śledztwo. Wkrótce dziewczyna staje się świadkiem kolejnych dramatycznych zdarzeń, a poszukiwania prowadzą ją i na warszawskie salony, i do podejrzanych spelunek w zakazanych częściach miasta. A gdy na swojej drodze spotyka Alexandra Hemminga, tajemniczego obcokrajowca o niejasnej przeszłości, sprawy komplikują się jeszcze bardziej... Morderstwo i cała reszta to zarówno pełna napięcia powieść kryminalna o wartkiej akcji i zaskakującym zakończeniu, jak i barwny obraz polskich elit, w którym poważni biznesmeni mieszają się z podejrzanymi przedsiębiorcami, wybitni artyści konkurują z celebrytami jednego sezonu, a ludzie mediów muszą godzić wymóg kreowania luksusowego stylu życia z nieuchronnością comiesięcznych spłat kredytu. To opowieść o ich marzeniach i problemach, aspiracjach i rozterkach – a wszystko przedstawione z dużą dozą humoru, dystansu i sympatii, jakby autorka przy winie opowiadała słuchaczowi historię własnych znajomych.

40,00 zł
30,40 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,60 zł

43
Bez skazy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bez skazy
Niedostępny
Brak

Jonathan Franzen pisze o najmroczniejszych i najgłębiej skrywanych uczuciach, skłaniając do refleksji nad problemami naszych czasów. Purity „Pip” jest młodą kobietą, która pragnie poznać swojego ojca. Dziewczyna właśnie skończyła studia i chciałaby spłacić kredyt studencki. Liczy na to, że gdyby odnalazła swojego ojca, mógłby jej w tym pomóc, jednak nieco oderwana od rzeczywistości matka nie chce zdradzić córce jakichkolwiek szczegółów na jego temat. Wkrótce Pip otrzymuje propozycję odbycia stażu w Ameryce Południowej. Zaczyna pracę dla podejrzanego portalu ujawniającego oszustwa i wykroczenia popełniane przez światowe rządy i korporacje. Wdaje się w romans z jego właścicielem, wikłając tym samym w sieć intryg i tajemnic... „Bez skazy to przykład literatury zaangażowanej. Daje nam to, czego oczekujemy od fikcji, zmusza do poruszania się po różnych warstwach, by zobaczyć, jak miłość prowadzi do samotności, jak zdradza nas to, w co wierzymy. To fascynujące spotkanie z demonami, które nie są tylko demonami Franzena, ale każdego z nas” – „Los Angeles Times”.

44,90 zł
33,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

44
Zbiór pism ulotnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbiór pism ulotnych
Niedostępny
Brak

„Gilbert Keith Chesterton wprowadzał swoich czytelników do lektury wydanej w 1908 roku książki All Things Considered przedmową o tytule The case for the ephemeral. Tytuł ten fantastycznie spolszczony przez Jagę Rydzewską, nieocenioną tłumaczkę tekstów Chestertona, brzmi: W obronie pism ulotnych. Mój Czytelnik może już więc dostrzec, że tytuł dla tej niewielkiej książeczki, którą ośmielam się obecnie oddać w Jego ręce, zaczerpnąłem od Chestertona. Mam szczerą nadzieję, że się nie obrazi. Choć zbiór ten nie zasługuje na uznanie tej miary, co prace Mistrza, to jednak on sam twierdził, iż nie będzie ważne, czy pisaliśmy dobrze, czy kiepsko, czy walczyliśmy szpadą, czy cepem, ale po której walczyliśmy stronie. – Janusz Pyda OP Janusz Pyda OP – dominikanin, wykładowca filozofii i teologii dogmatycznej w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Polskiej Prowincji Dominikanów, duszpasterz akademicki w krakowskiej Beczce. Współtłumacz i redaktor Kwestii dyskutowanych o mocy Boga św. Tomasza z Akwinu; pod jego redakcją ukazał się również tom Teologia filozoficzna. Wokół książki Stanisława Judyckiego „Bóg i inne osoby”. Wydał Listy starego anioła do młodego, Dzień z życia diabła. Podręcznik kuszenia i Listy Kasjela.

30,00 zł
21,00 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,00 zł

45
Niewidzialne dziewczęta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewidzialne dziewczęta
Niedostępny
Brak

Ta książka to mistrzowskie sprzężenia wątków autobiograficznych autorki, która dowiaduje się o nowotworze piersi, z historią starającej się o azyl Somalijki, opiekującej się piątką dziewczynek Opowieść Sarah Thebarge pulsuje życiem i przekonuje naturalnością opisów. Co prawda wyznania autorki w wielu miejscach porażają bólem ogołocenia i rozczarowania, są odartym z wszelkiego lukru wzięciem się za bary z Bogiem, ale dzięki temu uwalniają podobną autentyczność dialogu ze Stwórcą w czytelnikach. Czytając książkę aż trudno uwierzyć, że opisane zdarzenia miały rzeczywiście miejsce. Czasem jest ona zabawna, czasem chwyta za serce, czasem wyciska łzy współczucia, a czasem każe się buntować. To opowieść o ludziach, którzy – mimo wszystko – próbują pomagać sobie nawzajem w dźwiganiu życiowych brzemion. Sarah Thebarge to pisarka oraz prelegentka. Ukończyła studia medyczne na uniwersytecie Yale. W trakcie studiów dziennikarskich na uniwersytecie Kolumbia, gdy miała zaledwie 27 lat wykryto u niej raka piersi.

39,90 zł
28,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

46
Notatki z codzienności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatki z codzienności
Dostępny31 szt.

Przyjmijcie zaproszenie do świata równoległego: do lektury pamiętnika ze zdarzeń wewnętrznych, gdzie dziwy i widma zamieszkują wyobraźnię autorki. A pomiędzy nimi sprawy zwyczajne: codzienne i błahe. Jedne ciemne i nie z tego świata. Inne znajome i rozbrajające. Ostatecznie obydwa te zaskakująco pasujące do siebie horyzonty wciągają w intymny wymiar wyobrażeń, obserwacji i zajść zwyczajnie niezwykłych. W końcu wszyscy czasem zapuszczamy się na skraj rzeczywistości. Anna Bełz (AnFau): urodzona w Piotrkowie Trybunalskim, skończyła historię sztuki i fotografię w Warszawie, gdzie obecnie mieszka i pracuje. Współtworzy grupę rysowniczą Dream Team. Z upodobaniem celebruje drobiazgi i odkrywanie codzienności, czego efektem jest cykl notatek.?

41,90 zł
29,33 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,57 zł

47
Blisko domu. Audiobook - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blisko domu. Audiobook
Niedostępny
Brak

Przebywający na urlopie w Grecji Alan Banks, inspektor policji z Yorkshire, zostaje pilnie ściągnięty do Anglii, gdy znalezione zostają zwłoki Grahama Marshalla. To jego przyjaciel z dzieciństwa, który zaginął ponad 30 lat temu. Przerażające odkrycie zmusza policjanta do powrotu w przeszłość, której pomimo rozpaczliwych starań, nigdy tak naprawdę nie zdołał wymazać z pamięci. Wspomnienie potwornej zbrodni sprzed lat wciąż go prześladuje i prowadzi tam, gdzie nadal czai się zło. Mroczne tajemnice, które w 1965 roku doprowadziły młodziutkiego Grahama Marshalla do zguby, nie przestają być groźne, a ich naruszenie może kosztować Banksa więcej, niż kiedykolwiek sobie wyobrażał? Czyta Adam Bauman.

33,90 zł
25,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,47 zł

48
60 zaleceń dietetycznych w wybranych stanach chorobowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
60 zaleceń dietetycznych w wybranych stanach chorobowych
Dostępny150 szt.

Powiązania między odżywianiem a powstawaniem chorób lub różnego rodzaju zaburzeń zdrowotnych zostały już niejednokrotnie potwierdzone i nie dotyczą one jedynie dolegliwości układu krążenia, cukrzycy czy nadwagi. Dlatego też udzielanie porad z zakresu prawidłowego odżywiania powinno stać się lekarskim zwyczajem, ponieważ tak jak nieodpowiednia dieta może przyczynić się do rozwoju różnorodnych zaburzeń zdrowotnych lub patologii, tak zdrowe odżywianie pozwala wyeliminować liczne dolegliwości czy je złagodzić Celem tej książki jest więc pokazanie - na przykładach różnych dolegliwości oraz chorób - szczegółowych i przystępnych porad, adresowanych zarówno do pacjentów, jak i do pracowników służby zdrowia. Drugie wydanie wzbogacone jest o dziewięć kolejnych diet, m.in. dietę zalecaną przy niedożywieniu i chorobach nowotworowych, dnie moczanowej czy stwardnieniu rozsianym.

71,00 zł
49
Studia Socjologiczno-Polit.1(3)/2015 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
15,00 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 13,4%
oszczędzasz 2,01 zł

50
Czarnobyl Strefa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarnobyl Strefa
Niedostępny
Brak

Za każdą katastrofą kryje się ludzka historia. Jak byś zareagował, gdybyś z dnia na dzień musiał porzucić wszystko, co masz? Oto historia jednej z wielu rodzin zmuszonych do opuszczenia swoich domów po tragicznym wypadku w elektrowni atomowej w Czarnobylu. Powiedziano im, że po kilku dniach będą mogli wrócić, ale było już za późno – niewidzialny wróg zdążył zagrabić cały dobytek tych ludzi i ani myślał ruszać się z ich domów i ziem przez wiele lat. Od 26 kwietnia 1986 roku minęło już ponad ćwierć wieku, ale to nic w porównaniu z dziesiątkami tysięcy lat potrzebnych, by odpady promieniotwórcze przestały być aktywne. Ten komiks stanowi hołd dla tych, którzy na własnej skórze doświadczyli skutków wyrwania się spod kontroli energii jądrowej. W swojej pozbawionej sensacji i kontrowersji opowieści Francisco Sanchez i Natacha Bustos obserwują z oddali losy bohaterów, którzy, chociaż fikcyjni, mogliby istnieć naprawdę. Autorzy pozwalają czytelnikowi zrozumieć, czym jest Czarnobyl, i zastanowić się, co oznacza on dla współczesnych pokoleń.

52,40 zł
36,68 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,72 zł

Wróć do góry