hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Kalendarz premier z dnia 2015.10.22

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 22 października 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Soda oczyszczona na straży zdrowia (Iwan Nieumywakin), na drugim Dixit 6. Wspomnienia (Rebel). Kolejny produkt to Zabiłam (Weronika K.) oraz Analiza finansowa przedsiębiorstwa (Robert Golej, Katarzyna Prędkiewicz).
1
Soda oczyszczona na straży zdrowia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Soda oczyszczona na straży zdrowia
Dostępny
995 szt.

W nowej książce profesora Iwana Nieumywakina mowa o uzdrawiających właściwościach zwykłej sody spożywczej, które wcale nie są tak nieznaczne, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Powołując się na doświadczenia naukowców i badaczy, którzy szeroko stosują sodę w praktyce, a także konfrontując je ze swoją metodą uzdrawiania organizmu, autor znów wykazuje, że do utrzymania zdrowia i do walki z chorobami nie są potrzebne drogie lekarstwa, lecz stare wypróbowane środki i dążenie do życia w zgodzie z prawami Przyrody. Książka przeznaczona jest dla szerokiego kręgu czytelników.

31,40 zł
25,12 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,28 zł

8 osób kupiło
2
Dixit 6. Wspomnienia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dixit 6. Wspomnienia
Rebel, od 6 lat
Dostępny
125 szt.

Daj znów ponieść się wyobraźni i wyrusz na poszukiwanie nowych skojarzeń. Przy pomocy nowych kart Wasze rozgrywki w Dixit będą jeszcze ciekawsze. Dixit 6 to 84 nowe karty, których autorami są Carine Hinder i Jérôme Pélissier. Gra skojarzeń, której niezwykła oprawa graficzna, proste zasady oraz nieograniczona niczym wyobraźnia tworzą nowy wymiar rozrywki. Na czym to polega? Każdy gracz w swojej turze staje się bajarzem. Wybiera spośród swoich 6 obrazków jeden i wymyśla do niego skojarzenie. Zdanie może być pojedynczym słowem, dźwiękiem, cytatem – nie ma tu ograniczeń, można nawet coś zaśpiewać! Następnie pozostali gracze wybierają spośród swoich kart taką, która ich zdaniem najlepiej pasuje do hasła bajarza i kładą zakrytą na stole. Bajarz przetasowuje wszystkie te karty, łącznie ze swoją i układa je na stole, odkrywając. Gracze (poza bajarzem) w tajemnicy głosują, która karta jest tą kartą, do której bajarz wymyślał skojarzenie. Kiedy wszyscy dokonają wyboru, rozpoczyna się przyznawanie punktów. Jeśli nikt nie zgadnie, która karta należała do bajarza, bo jego skojarzenie było zbyt abstrakcyjne, to nie otrzymuje on żadnych punktów, a nagradzani są pozostali gracze. Podobnie jeśli wszystkie głosy wskażą kartę bajarza – to znaczy, że skojarzenie było za proste, albo zbyt dosłowne. W innych kombinacjach przydzielane są punkty i uwaga, jeśli którykolwiek z graczy zagłosuje na zagraną przez ciebie kartę, bo zagrałeś coś co jego zdaniem lepiej pasowało do skojarzenia to dostajesz bonusowe punkty! Warto więc sprytnie zagrywać karty, próbując zmylić innych graczy, jednocześnie zachowując te, do których mamy ciekawe skojarzenie i czekając z ich zagraniem do momentu, aż przyjdzie twoja kolej. Pamiętaj, że jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów! Autorem gry jest Jean Louis Roubira, lekarz pracujący w szpitalu w Poitiers z młodymi pacjentami przeżywającymi trudności w środowisku szkolnym i poza nim. Po kilku rozgrywkach w Dixit zaobserwowano u nich znaczną poprawę formułowanych wypowiedzi oraz relacji z innymi ludźmi. Gra może służyć również jako narzędzie pedagogiczne i terapeutyczne. Rozmiar opakowania: 30.0 x 9.0 x 4.0 cm

89,95 zł
79,16 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,79 zł

4 osoby kupiły
3
Zabiłam - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabiłam
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.27

Dla jednej z nich był kochankiem, dla drugiej ojcem. To była zbrodnia, która wstrząsnęła całą Polską. Przez wiele lat bogatego prawnika Andrzeja G. uznawano za zaginionego. Dopiero policjanci z krakowskiego Archiwum X doprowadzili do aresztowania jego konkubiny i córki. Pod zarzutem okrutnego morderstwa… Po odsiedzeniu wieloletniego wyroku jedna z nich powraca ze wstrząsającą autobiograficzną książką. Przygotowania do zbrodni, jej przebieg, pozbycie się ciała, rozpaczliwe wyrzuty sumienia, poczucie ulgi w momencie aresztowania, śledztwo, proces, przeraźliwe realia kobiecego więzienia. I najważniejsze pytanie: Dlaczego zabiła? Czy potrafimy zrozumieć kobietę, która staje się katem? Manipulowana, niszczona psychicznie paradoksalnie dopiero w więzieniu mogła odkryć poczucie własnej wartości i zacząć spłacać życiowy dług. Weronika K. nie szuka za wszelką cenę zrozumienia ani akceptacji Czytelnika. Tą książką zamyka za sobą dotychczasowe życie i zaczyna wszystko od nowa. Dawno nie czytałem tak oszczędnej w emocje, a przez to tym bardziej trzymającej w napięciu książki.Piotr Pytlakowski - dziennikarz tygodnika "Polityka"

34,90 zł
25,13 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

1 osoba kupiła
4
Analiza finansowa przedsiębiorstwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Analiza finansowa przedsiębiorstwa
Dostępny
17 szt.

Analiza finansowa pozwala ocenić działalność operacyjną przedsiębiorstwa. Wnioski z analizy finansowej są niezbędne do zarządzania przedsiębiorstwem. W książce przedstawiono następujące zagadnienia: • finansowe decyzje krótkoterminowe, • zapotrzebowanie na kapitał obrotowy, • zapasy i należności, • zarządzanie środkami pieniężnymi, • analiza sprawozdań finansowych, • syntetyczne narzędzia zarządzania finansami w przedsiębiorstwie. Zagadnienia te przedstawiono od strony teoretycznej oraz zilustrowano praktycznymi przykładami. Publikacja kierowana jest do przedsiębiorców, członków rad nadzorczych, zarządów, dyrektorów finansowych, głównych księgowych, finansistów, wykładowców oraz studentów. Książka jest praktycznym i przydatnym kompendium dla tych, którzy zajmują się i chcą się zajmować finansami przedsiębiorstwa.

65,00 zł
46,15 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 18,85 zł

1 osoba kupiła
5
Osobisty (i osobliwy) niepamiętnik Niekrytego Krytyka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Osobisty (i osobliwy) niepamiętnik Niekrytego Krytyka
Dostępny
1002 szt.

Zapraszam wszystkich na wspólną podróż do magicznego świata martwych prostytutek, dzieci w beczkach po kiszonej kapuście i pozytywnych stron patologicznej rodziny! Mój osobliwy niepamiętnik to skrzyżowanie czarnego jak płuca Lemm'ego Kilmistera poczucia humoru, lalki Voodoo, planszy Ouija i przemyśleń tak głębokich, że będziesz mógł w nich utopić nawet największe smutki. Albo szefa. Tak, ta niepozorna książka zmieni Twoje życie o 16 stopni, zniesmaczy rodziców i skłoni domowego chomika do zastanowienia się nad teorią czarnej dziury między pośladkami. A jeśli nie lubisz czytać, niepamiętnik doskonale sprawdza się jako podpórka pod krzywy stolik albo broń obuchowo-miotana. Dostępna tylko dla osób, które przekroczyły 150 centymetrów wzrostu i mają włosy pod pachami. Ten niepamiętnik pozwoli ci na wyrażenie siebie, swojego prawdziwego, niepowtarzalnego ja. Dzięki niemu stworzysz boga, poznasz prawdę na temat swojej orientacji seksualnej, odnajdziesz bezsens życia i rozpalisz grilla. Wyrywaj, gnieć, szarp, daj upust swojej frustracji, a twoja anarchistyczna dusza niech wreszcie zawyje.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

1 osoba kupiła
6
Telepatia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Telepatia
Albi, od 8 lat
Dostępny
2 szt.

Gra telepatia to świetny sposób na urozmaicenie spotkania towarzyskiego czy rodzinnego. Jest to interesująca gra, w której główną rolę odgrywają twoje... skojarzenia. Gracze dopisują do wylosowanego słowa lub obrazka skojarzenia, następnie je porównują i poruszają się pionkiem na planszy o tyle pól, ile było wspólnych skojarzeń. Gra towarzyska dla dzieci i dorosłych. Zawiera dwa warianty gry. Zawartość pudełka: - Plansza, - 330 kart, - 4 pionki, - 4 ołówki, - Notatnik, - Kostka, - Klepsydra 30-sekundowa, - Instrukcja. Rozmiary: 26.5x26.5x7.2 cm

56,24 zł
45,55 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 10,69 zł

1 osoba kupiła
7
Legion. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legion. Audiobook
Elżbieta Cherezińska, Aleksandria
Dostępny
16 szt.

Walcząc z Sowietami i Niemcami, dawali dowody, że państwo polskie trwa – karze przestępców, likwiduje zdrajców, chroni ludność i przygotowuje kadry dla niepodległego kraju. Byli solą tej ziemi, wyrośli w polskich lasach – liczyli tylko na siebie. Nie mieli broni ani z Londynu, ani z Moskwy. Ich jedynym orężem była odwaga. Kiedy wielu upadło na duchu i rozpoczęło pertraktacje z Sowietami, oni postanowili nie poddać się nikomu i przedrzeć do armii polskiej na Zachodzie. Ponad tysiąc karnych, zdecydowanych na wszystko żołnierzy Brygady Świętokrzyskiej dotarło do Czech. W Holiszowie brawurowo oswobodzili zaminowany i przygotowany do spalenia niemiecki obóz koncentracyjny dla kobiet. Setki uratowanych od śmierci Polek, Żydówek i Francuzek w dowód wdzięczności podarowały im serduszka uszyte z pasiaków. Najwyższe odznaczenie, jakie dostali w życiu. Razem z Amerykanami wzięli do niewoli sztab XIII armii niemieckiej. Generał Patton przywitał ich słowami: „Na Boga, powinniśmy podrzeć te cholerne, podłe porozumienia z Sowietami i ruszyć prosto na wschodnie granice”. W tak fascynujący, emocjonalny i pełen humoru sposób może pisać tylko Elżbieta Cherezińska. O patriotyzmie bez patosu, o prawdziwych bohaterach bez bohaterszczyzny. Powieść z iście filmowym nerwem. Niczym „Bękarty wojny” i „Złoto dla zuchwałych”. Elżbieta Cherezińska – teatrolog, autorka bestsellerowej powieści Korona śniegu i krwi. Jako pisarka postawiła sobie za zadanie ożywienie polskiej historii i wypełnia je konsekwentnie, budząc ze snu dynastię piastowską. Jest wielbicielką skandynawskiego średniowiecza, któremu poświęciła cieszący się popularnością wśród Czytelników cykl „Północna Droga”. Legionem udowadnia, że nie boi się opowiadać historii, która skazana była na zapomnienie.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

1 osoba kupiła
8
AngularJS Praktyczne przykłady - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
AngularJS Praktyczne przykłady
Dostępny
10 szt.

Praktyczne wprowadzenie do AngularJS! AngularJS to szkielet, który pozwolił tworzyć zaawansowane aplikacje działające w środowisku przeglądarki internetowej. Dał nam do dyspozycji wiele narzędzi, które wcześniej można było zastosować tylko w ?tradycyjnych? językach. Wśród nich są zarówno wzorzec MVC (ang. ModelViewController), jak i rozbudowane możliwości testowania. To właśnie dzięki AngularJS możesz wykorzystać w pełni potencjał współczesnych aplikacji internetowych! Wszyscy programiści od dawna wiedzą, że najlepszym sposobem na nauczenie się nowych narzędzi, języków programowania czy bibliotek jest korzystanie z gotowych przykładów. Właśnie takie podejście do AngularJS dominuje w tej książce. Dzięki niej błyskawicznie opanujesz wszystkie aspekty używania tego szkieletu w codziennej pracy. W kolejnych rozdziałach znajdziesz praktyczne przykłady zastosowania wzorca MVC, wiązania danych, stosowania gotowych dyrektyw oraz usług. Dowiesz się, jak podłączyć się do zasobów serwera dzięki $http oraz utrwalisz dane użytkownika poprzez wprowadzenie warstwy trwałości danych. Na sam koniec zapoznasz się z metodami tworzenia własnych dyrektyw i testowania poszczególnych komponentów aplikacji oraz ze wskazówkami na temat wydajności Twojej aplikacji. Sięgnij po tę książkę, jeżeli chcesz błyskawicznie poznać i wykorzystać w praktyce szkielet AngularJS! Dzięki tej książce: zaznajomisz się ze wzorcem MVC zastosujesz gotowe dyrektywy, a następnie przygotujesz własne wykorzystasz dostępne usługi przetestujesz swoją aplikację poznasz dobre rady na temat wydajności wykorzystasz szkielet AngularJS w praktyce Najszybszy sposób na naukę AngularJS!

69,00 zł
48,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,70 zł

9
AngularJS Szybkie wprowadzenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
AngularJS Szybkie wprowadzenie
Dostępny
1 szt.

Błyskawicznie opanuj AngularJS! AngularJS to szkielet pozwalający tworzyć zaawansowane aplikacje działające w przeglądarce internetowej. Dzięki niemu udało się przenieść do języka JavaScript najlepsze wzorce znane z tradycyjnych języków programowania, takich jak Java czy C#. To posunięcie pozwoliło też programistom na szybsze testowanie kodu, tworzenie przejrzystej architektury oraz wydajniejszą pracę. Jeżeli chcesz skorzystać z tych wszystkich udogodnień, musisz poznać budowę oraz najlepsze praktyki tworzenia aplikacji z wykorzystaniem AngularJS. Lektura tej książki ułatwi Ci to zadanie! Sięgnij po nią i poznaj wzorzec MVC (ang. Model-View-Controller), skonfiguruj swoje środowisko pracy oraz stwórz pierwszą aplikację. W trakcie lektury kolejnych rozdziałów będziesz zdobywać fundamentalną wiedzę na temat dyrektyw, testów jednostkowych i pracy z formularzami. Następnie nauczysz się komunikować z serwerem, korzystając z usługi $http, oraz przekonasz się, do czego służy moduł ngRoute. Na sam koniec dowiesz się, jak tworzyć, testować i korzystać z własnych dyrektyw, a także zapoznasz się z najlepszymi praktykami, które ułatwią Ci codzienne życie. Dzięki tej książce błyskawicznie poznasz i wykorzystasz możliwości AngularJS! Nauczysz się przenosić dane do widoków za pomocą kontrolerów. Dowiesz się, kiedy należy używać usług AngularJS, a kiedy kontrolerów. Poznasz techniki asynchronicznego zapisywania, pobierania i aktualizowania danych znajdujących się na serwerze. Dowiesz się, kiedy używać filtrów do konwertowania danych na różne formaty. Zobaczysz jak zaimplementować aplikację jednostronicową przy użyciu modułu ngRoute służącego do wybierania widoków i nawigacji. Zgłębisz tajniki podstawowych i zaawansowanych dyrektyw do tworzenia komponentów wielokrotnego użytku. Napiszesz testy kompleksowe dla całej działającej aplikacji. Nauczysz się wielu technik i obsługi różnych narzędzi potrzebnych w toku tworzenia programu. Praktyczne wprowadzenie do świata AngularJS!

49,00 zł
14,70 zł

Rabat 70,0%
oszczędzasz 34,30 zł

10
Głowa do liczb - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głowa do liczb
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.28

Zaproś matematykę do swojego życia! Pozbądź się uprzedzeń związanych z matematyką. Zostań zaklinaczem liczb – trening, odpoczynek i zbrylanie wiedzy. Doceń swój talent – siła właściwego myślenia i intuicyjnego rozumienia. Czy przyszło Ci kiedyś do głowy, że matematyka może być interesująca i pomocna? Dzięki niej lepiej zrozumiesz wiele zagadnień współczesnego świata. Matematyczne umiejętności pomogą Ci w pracy i życiu codziennym, znacząco podniosą też Twoje kwalifikacje zawodowe. Matematyka jest wszędzie, bez niej niemożliwe byłoby programowanie, szacowanie ryzyka, działanie urządzeń medycznych, budowanie domów czy skuteczne łapanie przestępców. Zaprzyjaźnij się z nią! Autorka tej książki, dr Barbara Oakley, z własnego doświadczenia wie, jak to jest mieć problemy z matematyką – w szkole średniej przedmioty ścisłe sprawiały jej ogromne trudności. Jednak gdy uświadomiła sobie, że brak wiedzy z tej dziedziny będzie już zawsze ograniczał jej możliwości zawodowe, postanowiła przekształcić swój mózg tak, by w końcu opanował nauki ścisłe. W tej książce dr Oakley opiera się na odkryciach neurologii i psychologii poznawczej, by pokazać, jak skutecznie uczyć się matematyki i przedmiotów ścisłych. Wbrew powszechnemu przekonaniu matematyka wymaga myślenia kreatywnego, nie tylko analitycznego. Każdy z nas może zabłysnąć w tej dziedzinie, a uczenie się jej może być bardzo przyjemnym doświadczeniem. Przeczytaj i dowiedz się: • czego uczy nas przykład Thomasa Edisona, • na czym polega zbrylanie informacji i unikanie iluzji kompetencji, • jak zapobiec prokrastynacji, • jak obniżyć poziom stresu i podwyższyć poziom wiedzy, • jak sprytnie podejść do nauki matematyki, • jak usprawnić pamięć i rzeźbić swój umysł, • na czym polega rozwijanie wyobraźni poprzez poezję równań, • jak uczyli się ludzie w czasach renesansu, • dlaczego warto się uczyć w zespole, • jak z sukcesem podejść do sprawdzianów. Dr Barbara Oakley – wykładowczyni akademicka, członkini American Institute for Medical and Biological Engineering. Wprowadziła do szkół podstawowych w Pontiacu program nauki matematyki metodą Kumon, dzięki czemu wyniki uczniów na testach ogólnostanowych znacznie się poprawiły. Wcześniejsze książki dr Oakley, Evil Genes, ColdBlooded Kindness i Pathological Altruism, doczekały się przychylnych opinii Joyce Carol Oates, Stevena Pinkera i Edwarda O. Wilsona, laureata Nagrody Pulitzera.

39,00 zł
27,30 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,70 zł

11
Pakiet. Stulecie Winnych. Tomy 1-3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet. Stulecie Winnych. Tomy 1-3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.05.14

Przedstawiona seria bez wątpienia pretendować może do tytułu najlepszej sagi ostatnich lat. Dowodem uznania czytelniczek jest nagroda „Pióra”, przyznana przez nie Ałbenie Grabowskiej, autorce tej fascynującej trylogii. Opowieść o losach rodziny Winnych z podwarszawskiego Brwinowa rozgrywa się na tle dramatycznych wydarzeń XX wieku. Życiorysy nietuzinkowych bohaterów z tytułowego klanu autorka umiejętnie splotła z losami autentycznych osób. Porywające emocje, zaskakujące losy, meandry polskiej historii – wszystko to czytelnik znajdzie w „Stuleciu Winnych”.

89,00 zł
64,97 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 24,03 zł

12
Tequila z Cortazarem - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tequila z Cortazarem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.03

O swoich miłościach, zdradach i przyjaźniach z największymi tego świata opowiada Marek Keller w rozmowie z Dariuszem Wilczakiem Wywiad rzeka z polskim marszandem sztuki Markiem Kellerem mieszkającym w Paryżu, Mexico City i Warszawie. Keller, kiedyś aktor Teatru Pantomimy Henryka Tomaszewskiego i członek zespołu ,,Mazowsza" wyjechał z kraju w 1973 roku. Keller jest gejem, opowiada o swoim długoletnim związku z pisarzem Jerzym Andrzejewskim, o jeszcze dłuższym związku z Juanem Soriano, jednym z najwybitniejszych malarzy i rzeźbiarzy XX wieku. Ale ta książka to również zbiór anegdot o przyjaciołach Kellera, żyjących i nieżyjących już. M.in. Cortazarze, Marquezie, Octavio Pazie, Fuentesie, Carlosie Slimie, najbogatszym człowieku świata, a z polskich artystów: Krystynie Mazurównie, Gerardzie Wilku, Krystynie Jandzie, Jerzym Połomskim, Wioletcie Villas? Marek Keller to też największy darczyńca pamiątek po Szopenie dla Muzeum Szopena w Warszawie (przeznaczył na to ponad 1 mln euro). Książkę uzupełniają niezwykłe, archiwalne zdjęcia i nigdy niepublikowane listy Andrzejewskiego do Kellera i Kellera do Andrzejewskiego.

29,90 zł
23,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

13
Przepraszam, czy jesteś czarownicą? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przepraszam, czy jesteś czarownicą?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.05.12

Kot Herbert uwielbia spędzać czas w bibliotece. Pewnego dnia znajduje książkę o czarownicach. Czyta w niej, że czarownice bardzo lubią koty i postanawia wyruszyć na poszukiwanie jednej z nich. Książka dla dzieci od lat 3.

26,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,01 zł

14
Wielka księga pociągów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka księga pociągów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.08

Ilustrowana książka o historii najsłynniejszych linii kolejowych świata dla dzieci od lat 6 .

38,00 zł
27,36 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,64 zł

15
Słownik gastronomiczny polsko-angielski angielsko-polski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik gastronomiczny polsko-angielski angielsko-polski
Dostępny
4 szt.

Słownik zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych haseł, obejmując terminy oraz zwroty związane z przygotowaniem posiłków i działaniem lokali gastronomicznych. Słownik jest dwukierunkowy: polsko-angielski oraz angielsko-polski. Duża część haseł posiada liczne przykłady użycia. Hasła angielskie posiadają załączoną transkrypcję fonetyczną ich wymowy, zarówno w części polsko-angielskiej, jak i angielsko-polskiej. Publikacja może być pomocna dla pracowników barów, restauracji, kawiarni lub dla każdego, kto interesuje się gotowaniem i tematyką gastronomiczną. Słownik uzupełniają rozmówki przeznaczone dla osób pracujących w sektorze gastronomicznym oraz klientów restauracji.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

16
Przejęcie. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przejęcie. Audiobook
Wojciech Chmielarz, Aleksandria
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.04.17

Środek upalnego lata, Kolumbia Grupa Polaków wybranych do reklamy Coca-Coli spędza wakacje życia w luksusowym hotelu nad oceanem. Ale kiedy beztroscy turyści dostaną od Kolumbijczyków propozycję nie do odrzucenia, raj zmieni się w piekło. I nie wszyscy wrócą z tej podróży... Sobota nad ranem, w Warszawie wstaje świt. Słychać śpiew ptaków i szum rzeki. Z mostu Gdańskiego zwisa ciało mężczyzny – rozpruty brzuch, ręce skrępowane na plecach, a w dłoni orzeszek ziemny. W skorupce. W dynamicznej, pełnej napięcia i zaskakujących zwrotów akcji powieści z dobrze już znanym komisarzem Jakubem Mortką w roli głównej, Wojciech Chmielarz potwierdza, że jest jednym z najlepszych autorów kryminałów młodego pokolenia. Przejęcie zostało uhonorowane Nagrodą Wielkiego Kalibru na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału Wrocław 2015.

34,90 zł
25,13 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

17
Prawdziwy człowiek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawdziwy człowiek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.26

Prawdziwy człowiek. Osobista opowieść o dorastaniu i edukacji w autyzmie to zapis osobistych doświadczeń: wrażeń, emocji oraz postrzegania świata i komunikacji z otoczeniem osoby z autyzmem - przede wszystkim w czasie jej dorastania i edukacji. Pomaga w zrozumieniu odmiennego sposobu funkcjonowania dziecka autystycznego w rodzinie i społeczności szkolnej, postrzegania przez nie celu samego uczenia się oraz jego przebiegu. Ukazuje szereg niemożliwych do wyrażenia trudności, z którymi boryka się dziecko autystyczne i które najczęściej nie są dostrzegane ani rozumiane przez otoczenie. Książka pomoże nauczycielom, pedagogom oraz rodzicom w dostrzeżeniu w dziecku ukrytego autyzmu, co pozwoli na dostosowanie procesu nauczania i wychowania do jego potrzeb oraz możliwości. Przyczyni się także do rozwoju umiejętności pracy z dziećmi chorymi. Jest bezcennym źródłem wiedzy i inspiracji. Uczy tolerancji, empatii, otwartości i zrozumienia inności.

59,00 zł
53,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,90 zł

18
Jaś i pnącze fasoli. 30 niezwykłych bajkowych dźwięków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jaś i pnącze fasoli. 30 niezwykłych bajkowych dźwięków
Dostępny
9 szt.

Wejdź do bajkowej krainy z 30 dźwiękami i wspaniałą piosenką. "Jaś i pnącze fasoli" to znana od pokoleń bajeczka, której lekturę uzupełnia się dźwiękami związanymi z tekstem opowieści. Dodane obok tekstu symbole sugerują naciśnięcie jednego z 30 guziczków, by związany z historyjką odgłos uatrakcyjnił lekturę. W tej serii: Kopciuszek, Złotowłosa i trzy misie, Czerwony Kapturek, Królewna śnieżka i siedmiu krasnoludków, Trzy małe świnki, Jaś i pnącze fasoli.

45,00 zł
35,55 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,45 zł

19
Złotowłosa i trzy misie. 30 niezwykłych bajkowych dźwięków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złotowłosa i trzy misie. 30 niezwykłych bajkowych dźwięków
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.13

Wejdź do bajkowej krainy z 30 dźwiękami i wspaniałą piosenką. "Złotowłosa i trzy misie" to znana od pokoleń bajeczka, której lekturę uzupełnia się dźwiękami związanymi z tekstem opowieści. Dodane obok tekstu symbole sugerują naciśnięcie jednego z 30 guziczków, by związany z historyjką odgłos uatrakcyjnił lekturę. W tej serii: Kopciuszek, Złotowłosa i trzy misie, Czerwony Kapturek, Królewna śnieżka i siedmiu krasnoludków, Trzy małe świnki, Jaś i pnącze fasoli.

45,00 zł
35,55 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,45 zł

20
Królewna śnieżka i siedmiu krasnoludków. 30 niezwykłych bajkowych dźwięków - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królewna śnieżka i siedmiu krasnoludków. 30 niezwykłych bajkowych dźwi...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.17

Wejdź do bajkowej krainy z 30 dźwiękami i wspaniałą piosenką. "Królewna śnieżka i siedmiu krasnoludków" to znana od pokoleń bajeczka, której lekturę uzupełnia się dźwiękami związanymi z tekstem opowieści. Dodane obok tekstu symbole sugerują naciśnięcie jednego z 30 guziczków, by związany z historyjką odgłos uatrakcyjnił lekturę. W tej serii: Kopciuszek, Złotowłosa i trzy misie, Czerwony Kapturek, Królewna śnieżka i siedmiu krasnoludków, Trzy małe świnki, Jaś i pnącze fasoli.

45,00 zł
35,55 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,45 zł

21
Pingwinek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pingwinek
Dostępny
2 szt.

Całokartonowa książeczka dla najmłodszych opowiada sympatyczną historyjkę o małym pingwinku, który bardzo nie lubił spać.

17,00 zł
13,99 zł

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,01 zł

22
Zacheuszu! - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zacheuszu!
Dostępny
18 szt.

Muszę przyznać, że nie upatruję swojej misji w tym, by "nawracać nawróconych", troszczyć się o porządne owce w stadzie, ani też w prowadzeniu ustawicznych polemik i sporów z przeciwnikami. Czuję, że jestem tu przede wszystkim po to, by zaproponować rozumiejącą bliskość tym, którzy mają opory przed włączeniem się w szeregi rozradowanych tłumów i pod rozwinięte sztandary jakichkolwiek barw. Owi Zacheusze, ludzie poszukujący i pełni ciekawości, chcą równocześnie zachować dystans i obserwować wszystko z lotu ptaka; jednak dziwna mieszanina pytań i oczekiwań, zainteresowania i nieśmiałości, a czasem może nawet poczucia winy i jakiejś niestosowności trzyma ich za zasłoną liści sykomory. Lubię Zacheuszów; myślę, że posiadam dar ich rozumienia. Być może wielu ludziom wydają się "wyniośli", ale moje doświadczenie mówi, że nie czynią tego z pychy, lecz raczej z jakiegoś zażenowania; być może ich niechęć do tłumów oraz haseł i sztandarów bierze się z przeświadczenia, że prawda jest zbyt krucha, by można ją było skandować na ulicach.

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

23
Spowiedź nie musi bardzo boleć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spowiedź nie musi bardzo boleć
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.06

Spowiedź jest "najtrudniejszym" sakramentem. Wymaga odsłonięcia się przed innym człowiekiem, dotknięcia tego, co intymne i wstydliwe. Wielu wiernych odczuwa niechęć, stres, skrępowanie lub nawet lęk przed spowiedzią, powody tego mogą być różne. Niektórym spowiedź kojarzy się z procesem sądowym, a spowiednik ze wścibskim prokuratorem. Inni nie widzą jej sensu, skoro wciąż powracają do tych samych grzechów. Są też tacy, którzy zrazili się, bo w konfesjonale spotkali księdza, który ich nie zrozumiał albo obraził. Odpowiadając na pytania dotyczące tych i wielu innych problemów ceniony spowiednik o. Piotr Jordan Śliwiński, współtwórca pierwszej na świecie Szkoły dla spowiedników, pokazuje przyczyny tych trudności oraz drogę do ich pokonania. Tym, dla których spowiedź jest przykrym obowiązkiem "do odklepania", książka ta pomoże odkryć w sakramencie pojednania to, co jest w nim najważniejsze - spotkanie z kochającym Bogiem.

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

24
AFA-SKALA. Jak badać mowę dziecka afatycznego? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
AFA-SKALA. Jak badać mowę dziecka afatycznego?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.30

Książka jest rezultatem wieloletnich doświadczeń autorek, na co dzień zajmujących się terapią dzieci afatycznych. Zasadniczą część książki stanowi skala będąca konkretną propozycją sposobu zbierania materiału służącego do oceny sprawności językowej i komunikacyjnej dziecka z zaburzonym rozwojem mowy. Z pozycji praktyków autorki dzielą się również swoimi przemyśleniami na temat trudności związanych z diagnozowaniem i opisem afazji. Ich badania opierają się na obserwacji zachowań dziecka sytuacji celowo zorganizowanej. Za pomocą materiałów werbalnych i graficznych, starają się one stworzyć sytuację eksperymentalną, w miarę możliwości naturalną, po to, by sprowokować reakcję dziecka, zarejestrować je i ocenić. W książce zostały poruszone problemy rzadko omawiane w literaturze logopedycznej. Zasadniczym jej celem jest ułatwienie logopedom – praktykom diagnozy i planowania terapii dzieci afatycznych.

48,80 zł
34,16 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,64 zł

25
Posłuchaj. Pierwsze słowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Posłuchaj. Pierwsze słowa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.24

W tej książce znajdziesz sympatyczne zwierzątka i pierwsze proste słowa, które pomogą ci poznawać otaczający świat. Niektórym wyrazom towarzyszą zabawne dźwięki. Czytaj, naciskaj guziki i hałasu do woli, by nauka była też świetną zabawą. W tej serii: Głośne zwierzęta, Głośne dinozaury, Głośne pojazdy, Pierwsze słowa.

45,00 zł
35,55 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,45 zł

26
Zabawy Zimą - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawy Zimą
Dostępny
72 szt.

Pod obrazkami umieszczono podpisy w formacie zdań. Obrazki w poszczególnych książeczkach łączą się tematycznie, wzbogacają świat dziecka. Bogata kolorystyka, jasno sformułowane polecenia są zachętą do podjęcia trudu przez dziecko. Przygotowują do nauki czytania i pisania. Książeczki są tak pomyślane by dostaczyć dziecku rozrywki, ale również doskonalić jego pamięć, uwagę, spostrzegawczość, myślenie, mowę oraz sprawność manualn

11,99 zł
8,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,00 zł

27
Kolorowanki Zimowe zabawy – Dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanki Zimowe zabawy – Dzieci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.20

Pod obrazkami umieszczono podpisy w formacie zdań. Obrazki w poszczególnych książeczkach łączą się tematycznie, wzbogacają świat dziecka. Bogata kolorystyka, jasno sformułowane polecenia są zachętą do podjęcia trudu przez dziecko. Przygotowują do nauki czytania i pisania. Książeczki są tak pomyślane by dostarczyć dziecku rozrywki, ale również doskonalić jego pamięć, uwagę, spostrzegawczość, myślenie, mowę oraz sprawność manualną.

5,20 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,3%
oszczędzasz 1,21 zł

28
Kolorowanki Zimowe zabawy – Zwierzątka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanki Zimowe zabawy – Zwierzątka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Pod obrazkami umieszczono podpisy w formacie zdań. Obrazki w poszczególnych książeczkach łączą się tematycznie, wzbogacają świat dziecka. Bogata kolorystyka, jasno sformułowane polecenia są zachętą do podjęcia trudu przez dziecko. Przygotowują do nauki czytania i pisania. Książeczki są tak pomyślane by dostaczyć dziecku rozrywki, ale również doskonalić jego pamięć, uwagę, spostrzegawczość, myślenie, mowę oraz sprawność manualną.

5,20 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,3%
oszczędzasz 1,21 zł

29
Odpowiednie dać rzeczy słowo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odpowiednie dać rzeczy słowo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.31

Opowiadania Tadeusza Różewicza w autorskim wyborze i interpretacji Wojciecha Pszoniaka Osobiste, wzruszające świadectwo przyjaźni dwóch wielkich artystów. Na wybór składają się zarówno utwory napisane przez Różewicza zaraz po 1945 roku, których główną oś tematyczną stanowi doświadczenie II wojny światowej, jak i późniejsze miniatury prozatorskie, często satyrycznie obrazujące rzeczywistości PRLu. We wszystkich jednak utworach urzeka czytelnika trafność spostrzeżeń i refleksji, poetyckość opisów i wirtuozeria formalna, którą dodatkowo wzbogaca mistrzowska interpretacją Wojciecha Pszoniaka. Opowiadania: 1. Grzech 2. Gałąź 3. Owoc żywota 4. Nowa szkoła filozoficzna 5. Spowiedź 6. Morze 7. Przerwany egzamin 8. Próba rekonstrukcji 9. Napiwek 10. Ta stara cholera 11. Strachowski kamieniołom 12. Stare młode serce 13. Uśmiechy 14. Przygoda w domu pracy twórczej 15. Mały reportaż 16. Mucha 17. Prostaczek wśród literatów 18. Mrówki i pieniądze 19. Ni pies, ni wydra 20. Spostrzeżenia i propozycje 21. Nie wiadomo skąd 22. Człowiek z trąbką 23. Karpie 24. Kartka 25. Automat 26. Wymiana spojrzeń 27. Walka z alkoholizmem 28. Odpowiednie dać rzeczy słowo

44,90 zł
33,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

30
Tworzenie animacji z użyciem języka JavaScript - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tworzenie animacji z użyciem języka JavaScript
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.14

Wprowadzenie do animacji w JavaScript! Do niedawna umieszczenie zaawansowanej animacji na stronie WWW wymagało zastosowania technologii flashowej opracowanej przez firmę Adobe. Takie rozwiązanie powodowało wiele zagrożeń, a ponadto konieczna była instalacja dodatkowego oprogramowania. Ciągły rozwój możliwości przeglądarek, języka JavaScript oraz HTML umożliwił w końcu tworzenie nawet bardzo zaawansowanych animacji bez potrzeby korzystania z zewnętrznych narzędzi. Jeżeli chcesz się nauczyć tworzyć animacje, czerpiąc z możliwości JavaScript, trafiłeś na właściwy podręcznik. W trakcie lektury kolejnych rozdziałów zdobędziesz bezcenną wiedzę na temat biblioteki Velocity.js oraz zasad projektowania ruchu. Potem przejdziesz do praktycznych aspektów pracy z animacjami – dowiesz się, jak rozdzielić style i logikę, jak zorganizować różne sekwencje animacji oraz jak dodawać efekty. Następnie nauczysz się animować teksty, korzystać z grafiki wektorowej w formacie SVG oraz zadbasz o wydajność animacji. Ta książka stanowi doskonałą lekturę, po której zaskoczysz użytkowników Twoich stron WWW atrakcyjnymi animacjami. Dzięki tej książce: • Poznasz bibliotekę Velocity.js • Zrozumiesz teoretyczne podstawy projektowania ruchu • Zaznajomisz się z najlepszymi technikami kodowania animacji • Przygotujesz animację tekstu • Poznasz format SVG • Wykonasz atrakcyjny pokaz dla Twoich klientów Twój unikalny przewodnik po świecie animacji JavaScript!

34,90 zł
24,43 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

31
Wybieram wszystko Życie duchowe według Teresy Martin - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybieram wszystko Życie duchowe według Teresy Martin
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.21

Niniejsza książka jest pokłosiem konferencji wygłoszonych w trakcie spotkań modlitewnych, które odbyły się w roku akademickim 2013-2014 w kościele św. Marka w Krakowie. Były one kierowane do wszystkich, którzy pragną pogłębić życie duchowe, szczególnie poprzez modlitwę w ciszy. Zapis audio w wersji mp3 wszystkich konferencji jest dołączony do książki na osobnym krążku CD. Teksty rozważań zostały oparte na tłumaczeniu krytycznym Rękopisów autobiograficznych św. Teresy z Lisieux dokonanym przez Antoniego Bartosza i wydanym z okazji stulecia śmierci oraz ogłoszenia Teresy doktorem Kościoła w 1997 roku (wznowienie w roku 2013 przez Wydawnictwo Karmelitów z Krakowa). Wyjaśnienie istotnej różnicy między przyjętym tłumaczeniem a Dziejami duszy czytelnik znajdzie we Wstępie do Rękopisów autobiograficznych. Nade wszystko Teresa jest kobietą, która w Ewangelii potrafiła odnaleźć ukryte bogactwa, okazując przy tym typową dla geniuszu kobiecego konkretność oraz umiejętność odpowiedzenia na nie językiem życia i mądrości. Wyróżnia się uniwersalnością wśród rzeszy świętych kobiet, które promieniują mądrością Ewangelii. (Jan Paweł II, Divini Amoris scientia) ?

26,30 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 7,31 zł

32
Dom na wyrębach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom na wyrębach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.10

Niejeden z nas marzy o wyprowadzce do własnego domu na wsi. Niektórzy realizują swoje plany. Zrealizował je także bohater powieści Dom na wyrębach. Chata z bali, ogień pod kuchenną płytą, cisza za oknami. Idylla? Prawie. Nieznana siła przestawia rzeczy w zamkniętym domu. Mieszkający obok sąsiad okazuje się człowiekiem „któremu nie udowodniono”. Wokół naiwnego mieszczucha zaczyna zaciskać się pętla... Wartka, trzymająca w napięciu akcja i lekkie pióro Autora sprawiają, że książkę trudno odłożyć przed poznaniem jej zakończenia.

29,90 zł
22,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

33
Snajperzy II wojny światowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Snajperzy II wojny światowej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.09

Starannie nakreślone biografie czołowych snajperów drugiej wojny światowej Czczeni przez niektórych jako doskonali wojownicy, potępiani przez innych jako bezwzględni zabójcy ? snajperzy bojowi to więcej niż strzelcy. To zdyscyplinowani, opanowani profesjonaliści, wyszkoleni w strzelaniu do celu, prowadzeniu zwiadu i maskowaniu się. W czasie drugiej wojny światowej zaangażowani byli przez obie strony do zadawania śmiertelnych ciosów. Biografie, napisane przez czołowych historyków wojskowości, przedstawiają kariery najważniejszych snajperów wojennych. Każdy z autorów podaje mnóstwo szczegółów na temat swoich bohaterów ? przywołując wspaniałe relacje z pierwszej ręki, nigdy wcześniej niepublikowane, a także plastycznie opisując ich snajperskie umiejętności. Oprócz przekazania szczegółowych informacji technicznych, każdy z autorów zaproponował spojrzenie na charakter i osobowość wybranego snajpera, nadając ludzki wymiar ich postaciom, którego tak często brakuje w standardowych opisach. Na imponującej liście autorów znaleźli się: Mark Spicer, opowiadający o Harrym Furnessie, Martin Pegler, opisujący słynnego snajpera radzieckiego Wasilija Zajcewa, Charles W. Sasser, przedstawiający radziecką kobietę snajpera Ludmiłę Pawliczenko, Adrian Gilbert, prezentujący postać strzelca wyborowego Wehrmachtu, ?samotnego wilka? Seppa Allerbergera, Leroy Thompson, relacjonujący historię brytyjskiego snajpera kapitanaC. Shore?a, oraz Roger Moorhouse, którego bohaterem jest Simo Häyhä, człowiek o największej potwierdzonej liczbie trafień w jakiejkolwiek istotnej wojnie. Książka zawiera również wstęp napisany przez Johna L. Plastera, wiodącego eksperta w dziedzinie snajperstwa, autora bestsellera The Ultimate Sniper: AnAdvanced Training Manual for Military and Police Snipers. Te poruszające do głębi opowieści wychodzą poza powierzchowne traktowanie tematu, jakie można spotkać w wielu dotychczasowych publikacjach. Z pewnością będą stanowić istotną pozycję dla każdego, kto chce dowiedzieć się więcej na temat roli snajperów oraz technik snajperskich w czasie drugiej wojny światowej. Ta książka to pierwszy, szczegółowy i wyczerpujący obraz wojennych działań snajperów Ta książka to szczegółowa antologia najgroźniejszych snajperów drugiej wojny światowej; to łamiące schematy opracowanie zbiorowe, w które wkład swój wnieśli następujący znakomici autorzy: ADRIAN GILBERT ? autor Stalk and Kill: The Sniper Experience: rozdział poświęcony strzelcowi wyborowemu Wehrmachtu, ?samotnemu wilkowi?, Seppowi Allerbergerowi. TOM C.MCKENNEY ? autor Battlefield Sniper: Over 100 Civil War Kills: rozdział opowiadający o urodzonym w zachodnim Tennessee strzelcu wyborowym Bercie Wilsonie Kempie. DAN MILLS ? autor Sniper One: The Blistering True Story of a British Group Under Siege: ? rozdział o snajperze armii brytyjskiej Patricku Devlinie. ROGER MOORHOUSE ? autor Killing Hitler: The Third Reich and the Plots Against the Führer: rozdział, którego bohaterem jest Simo Häyhä ? najskuteczniejszy strzelec drugiej wojny światowej. TIM NEWARK ? autor The Mafia at War: Allied Collusion with the Mob: rozdział na temat operacji Foxley, brytyjskiego snajperstwa i polowania na Hitlera. MARTIN PEGLER ? autor Out of Nowhere: A History of the Military Sniper: rozdział opisujący radzieckiego snajpera Wasilija Zajcewa. CHARLES W. SASSER ? autor One Shot, One Kill: American Combat Snipers, World War II, Korea, Vietnam, Beirut:rozdział przedstawiający najgroźniejszą kobietę snajpera, Ludmiłę Pawliczenko. MARK SPICER ? autor Illustrated Manual of Sniper Skills: ? rozdział poświęcony Harry?emu Furnessowi, ostatniemu brytyjskiemu snajperowi, który przeżył desant w Normandii. LEROY THOMPSON ? autor The Counterterrorist Manual: A Practical Guide to Elite International Units: rozdział prezentujący postać kapitana C.Shore?a, brytyjskiego snajpera, szkoleniowca, teoretyka i historyka. JOHN B. TONKIN ? historyk i były żołnierz U.S. Marine: rozdział o snajperach japońskich.

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

34
Uciekaj Tariko - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uciekaj Tariko
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.29

Pewnego dnia hinduski chłopiec sprzeciwia się brutalnemu traktowaniu małpki. Zabiera przestraszonego makaka ze sobą. Odtąd rozpocznie się walka o przetrwanie i godne życie dla nich obojga. Historia Advaya zmagającego się dzielnie ze złym losem ujęta na tle egzotycznych realiów Mauritiusa, zarysowanych tak zmysłowo, że czuje się zapachy ulic, widzi barwy przyrody, słyszy odgłosy tętniącej życiem wyspy. Akcja książki - współczesna, dynamiczna, miejscami dramatyczna - wciąga nas w wir zdarzeń i autentycznych aktualnych problemów współczesnego świata.

33,00 zł
23,10 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,90 zł

35
Kong the King - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kong the King
Dostępny
30 szt.

Kręcenie filmu na odległej dziewiczej wyspie doprowadza do odkrycia tajemniczego tubylca o sercu tak wielkim, jak wielkie jest jego ciało. Chętnie przystaje on na podróż do Big City, gdzie wkrótce odkrywa, jak cienka jest linia pomiędzy sławą i chwałą, które mu obiecano, a biznesowym show i cyrkiem, w które go wrzucono. Przez czystą złośliwość nie przyznamy, że Kong the King jest po prostu współczesnym spojrzeniem na klasykę kina. To całkiem nowy zwierzak, zakręcony roller coaster emocjonalnej głębi, bogatej w momenty pełne bezwzględności i czułości. 144-stronicowa, porywająca opowieść została opowiedziana bez użycia ANI JEDNEGO SŁOWA, tak jak nieme filmy z lat 20. XX w., co potrafi zrobić tylko prawdziwy mistrz komiksu, a takim niewątpliwie jest Portugalczyk OSVALDO MEDINA.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

36
Colt Express Konie i dyliżans - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Colt Express Konie i dyliżans
Rebel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.18

Przez równiny, wzdłuż linii kolejowej biegnie droga z Des Moines do Bismark. Obok Żelaznego Konia pędzą dyliżanse, zostawiając za sobą chmurę pyłu widoczną z odległości wielu mil. Pasażerowie dyliżansu Wells Fargo & Company smacznie śpią, gdy dogania ich Colt Express. Nie wiedzą jeszcze, że po drugiej stronie grubych skórzanych zasłon dochodzi do napadu - torami i drogą podróżuje sześciu bezwzględnych bandytów. Nie wiedzą... ale niedługo przekonają się o tym na własnej skórze. Dodatek wprowadza trójwymiarowy model dyliżansu, który został wykonany tą samą metodą, co model pociągu. Bandyci w celu szybszego przemieszczania się pomiędzy wagonami mogą teraz użyć koni, a sam dyliżans porusza się równolegle do pociągu. Konie pozwalają również wskakiwać na dyliżans, ale ten jest chroniony przez Konwojenta... Jednakże jeden dobrze wymierzony Cios wystarczy, by posłać go na dach wagonu przejeżdżającego pociągu. Co prawda upuści on cenną Walizkę, ale od tej pory, rozwścieczony, stanie się zmorą dla Bandytów. W dyliżansie, poza Konwojentem i Walizką, są też Zakładnicy, za których na koniec gry będzie można uzyskać Okup. Uwaga! Każdy z zakładników jest na swój sposób irytujący i jeśli Bandyta zdecyduje się porwać któregoś z nich, będzie musiał z nim wytrwać do końca gry. Pudel Staruszki gryzie, co powoduje, że Bandyta na początku każdej rundy musi umieścić w swojej talii nową kartę Neutralnego Pocisku, a Fotograf ciągle błyska lampą i w efekcie Bandyta nie może zagrywać zakrytych kart Akcji. Dodatek wprowadza również nowe karty Rundy oraz nowe wydarzenie, które wprowadzi jeszcze więcej zabawy do rozgrywki. Flaszki Whiskey, które od tej pory będzie można znaleźć w całym pociągu, wpłyną w interesujący sposób na zdolności bandytów.

70,00 zł
61,60 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,40 zł

Wróć do góry