hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.10.19

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 19 października 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Ego (Trefl), na drugim Portret Doriana Graya (Oscar Wilde). Kolejny produkt to Jestem na Mszy Świętej. Tajemnica Eucharystii (Małgorzata Dudek) oraz Gramatyka języka szwedzkiego z praktycznymi przykładami (praca zbiorowa).
1
Ego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ego
Trefl, od 14 lat
Dostępny
640 szt.

Ego” to wspaniała gra towarzyska, która z pewnością stanie się atrakcją niejednej imprezy. Zabawa polega na trafnym odpowiadaniu na niebanalne pytania. Sprawdź, czy dobrze znasz swoich przyjaciół. Wylosuj jedno z ponad 400 niebanalnych pytań i odczytaj je na głos. W tajemnicy zaznacz żetonem swoją odpowiedź. Pozostali gracze spróbują odgadnąć twój wybór. W zależności od tego, jak bardzo są pewni odpowiedzi, obstawiają odpowiednią liczbę żetonów. Gracz, który najlepiej rozpracuje swoich przeciwników, zostaje zwycięzcą. Zawartość opakowania: • 220 dwustronnych kart z pytaniami, • 18 dużych żetonów odpowiedzi, • 120 małych żetonów, • plansza, • instrukcja.

85,07 zł
74,01 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 11,06 zł

24 osoby kupiły
2
Portret Doriana Graya - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Portret Doriana Graya
Dostępny
123 szt.

Portret Doriana Graya jest powieścią uniwersalną, w której współczesny czytelnik może odnaleźć własne problemy i rozterki. To lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy w świecie wszechobecnych obrazów i wizerunków szukają własnego oblicza i kształtują obrazy innych, a także dla wszelkiej maści moralistów, którzy nazbyt łatwo szafują potępiającymi wyrokami. Moglibyśmy powiedzieć za Gombrowiczem, który wyciągnął z lektury Wilde’a znakomitą lekcję, że „człowiek jest najgłębiej uzależniony od swego odbicia w duszy drugiego człowieka, chociażby ta dusza była kretyniczna”. Portret Doriana Graya jest bez wątpienia duchową autobiografią Oscara Wilde’a. Sam artysta uważał, że bohaterowie tej powieści odzwierciedlają różne cechy jego osobowości. Autor pisał w jednym z listów – Portret… „zawiera wiele ze mnie. Bazyli Hallward jest tym, za kogo się uważam; lord Henryk – tym, za kogo uważa mnie świat; Dorian – tym, kim chciałbym zostać – być może w innych czasach”. Pośmiertne życie Portretu Doriana Graya zaczęło się w Polsce w 1905 roku, kiedy to nakładem „Przeglądu Tygodniowego” ukazał się pierwszy polski przekład powieści autorstwa Marii Feldmanowej. Przekład ten, zachowujący niepowtarzalny klimat epoki, celebrujący modernistyczną dbałość o styl i poetyckie piękno, może pretendować do arcydzieł sztuki translatorskiej. Prezentowane wydanie Portretu Doriana Graya w przekładzie Marii Feldmanowej wzbogacone zostało pięknymi ilustracjami i secesyjnymi zdobieniami autorstwa Henry’ego Westona Keena (1899–1935), znanego ilustratora książek i litografa, symbolisty i dekadenta tworzącego pod wpływem tradycji Aubreya Beardsleya i secesji. – z posłowia dr. Tomasza Kaliściaka, Uniwersytet Śląski

29,90 zł
17,99 zł

Rabat 39,8%
oszczędzasz 11,91 zł

18 osób kupiło
3
Jestem na Mszy Świętej. Tajemnica Eucharystii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jestem na Mszy Świętej. Tajemnica Eucharystii
Dostępny
4 szt.

„Książeczka ta jest przewodnikiem po sakramencie Eucharystii. Zwraca uwagę na zawarte w Mszy Świętej słowa, gesty, symbole i znaki. Tłumaczy ich sens. Prowadzi młodego czytelnika dyskretnie, krok po kroku, ku rozjaśnieniu tej boskiej tajemnicy. Daje mu wiedzę, pozwalającą dojrzewać w wierze”. – o. Romuald Jędrejko OP

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

6 osób kupiło
4
Gramatyka języka szwedzkiego z praktycznymi przykładami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gramatyka języka szwedzkiego z praktycznymi przykładami
Dostępny
2 szt.

Gramatyka języka szwedzkiego to przegląd współczesnych zagadnień gramatycznych przedstawionych w przystępny sposób. Każdy rozdział poświęcony jest oddzielnej kategorii gramatycznej. Opis zagadnienia zawiera oprócz wyjaśnienia, także przykłady, wyjątki oraz ciekawostki

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

4 osoby kupiły
5
Sekrety Gdyni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekrety Gdyni
Dostępny
81 szt.

Piękna, słoneczna i kochana przez wszystkich Polaków… Podobno o Gdyni napisano już wszystko… Podobno poznano wszystkie jej sekrety… Jednak sprawne oko, detektywistyczne zacięcie i niepowtarzalny dar opowiadania Aleksandry Tarkowskiej obala ten mit! Ułańska fantazja zakochanego do szaleństwa generała Orlicz-Dreszera doprowadza go do śmierci, „Titanic” tonie „na niby”, na Polance Redłowskiej unosi się „zapach” wielkiego świata, klejnoty księżniczki Dagmary płyną po polskim Bałtyku, prywatny schron hrabiny powstaje w stromym zboczu Kamiennej Góry, Gombrowicz udaje się w rozkoszną podróż… – to tylko kilka tajemniczych gdyńskich historii. Czterdzieści różnych opowieści splata w całość Sekrety Gdyni, odkrywa nowe oblicze miasta, przywołuje wspomnienia, zadziwia i fascynuje. Wyjątkowe historie zamknięte na chwilę na kartach książki ilustrują unikatowe fotografie.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
6
Apokalipsa według Pawła - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Apokalipsa według Pawła
Dostępny
19 szt.

Jest to książka o najważniejszych postaciach i efektach polskiej polityki na szczytach władzy w ostatnim ćwierćwieczu. Wnioski wypływające z tej polityki nie skłaniają do optymizmu, ilość błędów popełnianych w niej nie była bowiem mniejsza niż błędów popełnianych w poprzednich okresach, a często wręcz je przewyższała. (...)

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

1 osoba kupiła
7
99 miejsc. Katowice, wydanie 2 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
99 miejsc. Katowice, wydanie 2
Dostępny
55 szt.

Dzięki zdjęciom Pawła Pomykalskiego poznają państwo tajemnicę niezwykłego miejsca, ujrzą państwo miasto ulegające zaskakującym przemianom Katowice. To jeden z najważniejszych ośrodków gospodarczych Polski. W XIX wieku na terenie miasta, podobnie jak w całym regionie, intensywnie zaczął rozwijać się przemysł, zwłaszcza hutniczy i węglowy. Czołową rolę w industrializacji Śląska odegrały wielkie rody: Henckel von Donnersmarckowie, Schaffgotschowie, Ballestremowie czy Tiele-Wincklerowie. Kwitł przemysł, biznes, a także życie kulturalne. Odzwierciedleniem niezwykłego rozwoju Katowic jest unikatowe dziedzictwo: obiekty przemysłowe, architektura modernistyczna i współczesna, oraz wielkomiejskie kamienice z początku XX wieku. Zapraszamy do Katowic – miasta atrakcji, którego nowo otwarta siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia przyciąga miłośników muzyki klasycznej, a niepowtarzalna atmosfera panująca w katowickim Spodku od lat czyni z meczów siatkówki czy piłki ręcznej niezapomniane wydarzenia. Przy każdym obiekcie znajdą państwo podstawowe informacje o jego historii: pierwotną i obecną nazwę, architekta i lata budowy. Opisy zostały przygotowane w języku polskim, angielskim, niemieckim, czeskim i hiszpańskim.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
8
Warsztat świąteczny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warsztat świąteczny
Dostępny
25 szt.

Zestaw do tworzenia dekoracji świątecznej na Boże Narodzenie. W pudełku znajdują się gotowe kształty z grubej tektury oraz wiele kolorowych naklejek. Każde dziecko będzie mogło szybko i łatwo stworzyć z nich wyjątkowe gwiazdkowe dekoracje, według załączonych wzorów albo własnego pomysłu. W pudełku: 18 gotowych kształtów 4 szablony do rysowania 1 arkusz bajecznie kolorowych naklejek instrukcja. Wiek 4-10 lat

30,00 zł
28,50 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

1 osoba kupiła
9
Stacja Jagodno. Marzenia szyte na miarę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stacja Jagodno. Marzenia szyte na miarę
Dostępny
190 szt.

Kontynuacja bestsellerowej powieści „Stacja Jagodno. Zaplątana miłość”. Co łączy doktor Ewę z babcią Różą? Kto mieszka w tajemniczym dworku? Czy Tamara odnajdzie miłość? Jakie jeszcze sekrety skrywa urokliwe Jagodno w Górach Świętokrzyskich? „Stacja Jagodno” to nie tylko sielski krajobraz, ale także świat pełen emocji – radości z sukcesów i smutku porażek, miłości i nienawiści, namiętności, samotności i nowych relacji. To przede wszystkim jednak losy kobiet, które bez względu na miejsce zamieszkania i wiek, czują podobnie i pragną szczęścia. W Jagodnie spotkacie ich wiele, poznacie siłę kobiecości i moc z niej płynącą.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

1 osoba kupiła
10
O króliku, który chce zasnąć - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O króliku, który chce zasnąć
Dostępny
44 szt.

O króliku, który chce zasnąć to idealna propozycja dla rodziców mających problem z usypianiem swoich pociech, zarówno wieczorem, jak i w ciągu dnia. To innowacyjna i przełomowa publikacja, w której wykorzystano złożone techniki psychologiczne. Ta książeczka pomoże waszym dzieciom się odprężyć. Tekst należy czytać, stosując się do wskazówek autora, we wskazanych miejscach trzeba ziewać, zaznaczone kursywą zdania wypowiadać spokojnie i powoli, a pogrubioną czcionką zaakcentować. Ta opowiastka dociera do podświadomości dziecka – podświadomie odbiera ono sugestię, że należy spać. Zasypia szybciej i śpi spokojniej, a trudności z zasypianiem z dnia na dzień są coraz mniejsze. Książka została przetłumaczona na wiele języków, błyskawicznie uzyskała status bestsellera, doczekała się także swojego profilu na facebooku i może się pochwalić ogromną liczbą sympatyków. Carl-Johan Forssén Ehrlin – szwedzki psycholog i specjalista w zakresie NLP (programowanie neurolingwistyczne), zajmuje się coachingiem i zagadnieniami związanymi z rozwojem osobistym. Jest autorem wielu książek.

24,90 zł
18,99 zł

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

1 osoba kupiła
11
Inteligencja etyczna. Pięć zasad rozwiązywania najtrudniejszych problemów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inteligencja etyczna. Pięć zasad rozwiązywania najtrudniejszych proble...
Dostępny
10 szt.

Ten interesujący poradnik pełen praktycznej mądrości prezentuje zestaw zdrowych reguł etnicznych, które pomagają traktować siebie i innych z życzliwością i szacunkiem. Autor proponuje pięć podstawowych zasad, które zmienią nasze życie rodzinne i zawodowe. Dzięki nim będziemy mogli uczciwie żyć i podejmować właściwe decyzje.

25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

1 osoba kupiła
12
Suwała, Baron i inni. Przepisy i opowieści - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Suwała, Baron i inni. Przepisy i opowieści
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.17

Tego jeszcze nie było: męskie gotowanie w wydaniu Dwóch Sióstr! Ozory wołowe z remuladą z selera, kacze serca z harissą, sałatka z ośmiornicy, solianka na kaca, pieczone uszy wieprzowe z paprykową zasmażką? To nic trudnego, gdy do wspólnego gotowania zapraszają Paweł Suwała – szef kuchni restauracji Butchery & Wine i Aleksander Baron – szef kuchni restauracjo-baru Solec 44. Dodatkowo swoje ulubione przepisy prezentują ich dostawcy. Szalony Rzeźnik, czyli Grzegorz Kwapniewski, wyjaśnia, jak zrobić naprawdę dobry rosół czy tatara, a Pan Sandacz, czyli Dariusz Wolszczak, poleca między innymi flaki z lina i swoją słynną zupę rybną. I jeszcze barman, czyli Julian Karewicz, serwuje oryginalne drinki, w tym – ogórkowy gin i rabarbarowe mohito. Razem to 100 smakowitych przepisów – prawdziwie męska kuchnia. A do tego panowie okraszają przepisy barwnymi opowieściami. Jakby siedziało się z nimi przy stole.

79,90 zł
59,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 19,97 zł

13
Perspektywa mrówki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Perspektywa mrówki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.03.13

Agnieszka Wójcińska rozmawia z: Swietłaną Aleksijewicz, Markiem Dannerem, Jeanem Hatzfeldem, Chloe Hooper, Kjetilem Stensvikiem Ostli, Martinem Pollackiem, Yoani Sánchez, Drauzio Varellą, Edem Vulliamy, Günterem Wallraffem, Liao Yiwu i Maciejem Zarembą Bielawskim.

39,90 zł
29,13 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

14
Grząskie piaski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grząskie piaski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.14

Nie mogę postawić kropki. [?] Jestem w trakcie leczenia. Nikt nie wie, jak to się skończy. Henning Mankell Wypadek samochodowy ? rozdział o tym tytule otwiera wydaną w zeszłym roku książkę Henninga Mankella. Bo od wypadku wszystko się zaczęło. Przytrafił się on autorowi w grudniu 2013 roku ? w drodze na spotkanie autorskie. To, co z początku wydawało się tylko bólem w karku, zakończyło się diagnozą: rak. Nowotwór płuca z przerzutami. Mankell usłyszał tę wiadomość 8 stycznia 2014 roku i przerwał pracę nad nową książką, by na kilka tygodni pogrążyć się w ?grząskich piaskach?. Taką wizję końca miewał w dzieciństwie. Gdy upłynęło trochę czasu i autor pokonał paraliżujący go w tym pierwszym okresie strach, wydostał się z ?piasku?, odzyskał oddech i usiadł, aby spisać najważniejsze wydarzenia swojego życia, opisać to, co przechodzi podczas leczenia, oraz ? jak deklaruje ? nie stawiać kropki.

40,00 zł
34,80 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

15
Gorzka sake - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gorzka sake
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.06.18

Mroczna i wielowątkowa powieść, której akcja jest szybka i ostra jak cięcie samurajskiego miecza. W pogrążonej w kryzysie i wstrząsanej zamachami terrorystycznymi Japonii rozgrywa się bezlitosna i krwawa wojna o przejęcie władzy nad największymi klanami yakuzy. Na czele jednego z nich stoi twarda, niezwykle inteligentna i bezwzględna Suzu Campbell, prezes, a zarazem główna akcjonariuszka korporacji MTM, giganta inżynierii genetycznej. Z pomocą PeeDoga, hakera szukającego zemsty na zabójcach swojego przyjaciela, pani Campbell planuje zniszczenie potężnego klanu Yamanochi. Jednocześnie pracuje nad tajemniczym projektem biotechnologicznym, którego sukces zależy od współpracy z krwawym dyktatorem Korei Północnej.

39,99 zł
34,79 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

16
Siedem dni łaski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siedem dni łaski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.06.18

Miłość, zdrada i skomplikowane rodzinne relacje na tle wielkiego zrywu społecznego. Barcelona, koniec XIX wieku. Mariana, córka wyklętej przez rodzinę Elany, po śmierci matki dorasta w domu dziadków wraz ze swoimi kuzynami Feliksem i Marcialem. Zakochuje się w jednym z braci: Feliksie, młodzieńcu co prawda pięknym, ale o niedobrych skłonnościach. Tymczasem dziadkowie umierają, a między braćmi narasta niechęć, ponieważ ?każdy z nich ma to, co pragnie mieć ten drugi?. Dziadek, stary Lledó, zapisuje cały majątek Marcialowi, natomiast Felix ma miłość Mariany. Jednak na mocy testamentu dziadka dziewczyna zostaje zmuszona do poślubienia Marciala. Tymczasem w Barcelonie narastają nastroje rewolucyjne. Rozporządzenie o kolejnym przymusowym poborze do hiszpańskich wojsk kolonialnych staje się przyczyną zamieszek - najbiedniejsi mieszkańcy miasta występują przeciwko rządzącym i bogatym, którzy złotem wykupują się od służby wojskowej. Do tej walki zagrzewa ich? Mariana. Fascynująca opowieść o rodzinnych sekretach, sile namiętności oraz wielkiej polityce.

40,00 zł
34,80 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

17
438 dni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
438 dni
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.05.31

W nocy z 27 na 28 czerwca 2011 roku dwóch szwedzkich reporterów ? Martin Schibbye i Johan Persson ? dzięki pomocy antyrządowej partyzantki nielegalnie przekroczyło granicę Somalii z Etiopią . Po miesiącach przygotowań i kilku nieudanych próbach wkroczyli na drogę do odkrycia prawdy o tym, jak wydobycie ropy naftowej ? w które zamieszane było jedno z największych szwedzkich przedsiębiorstw Lundin Petroleum ? wpływa na ludność odizolowanego i ogarniętego konfliktem Ogadenu. Pięć dni po przekroczeniu granicy zostali przechwyceni przez etiopską armię. W chwili kiedy plany reportażu o ropie legły w gruzach, narodziła się nowa historia ? bezprawia, propagandy i światowej polityki. Po iście kafkowskim procesie zostali skazani na jedenaście lat więzienia. Zarzut: terroryzm. Nie oni jedni. Cele więzienne dzielili z dziennikarzami, pisarzami i politykami, którzy sprzeciwiali się dyktaturze. Ich reportaż o ropie przerodził się w reportaż o przetrwaniu w więzieniu Kality w Addis Abebie. Udało im się wytrwać w najważniejszym ? w walce o wolność słowa. 438 dni to zapis ich przeżyć, poruszający opis brutalnej rzeczywistości, w której nie ma miejsca na wolność słowa, a prawa człowieka są pustym zachodnim frazesem. "Gdy czytałem pierwsze rozdziały tego reportażu, mój samolot właśnie przelatywał nad złowrogą krainą zwaną Ogaden. Cieszyłem się, że dzieli mnie od niej jedenaście kilometrów. "438 dni" to nie tylko opowieść o dramacie rozgrywającym się na pograniczu Somalii i Etiopii. To przede wszystkim hołd złożony niezależnemu dziennikarstwu i wolności słowa. Wielkie brawa dla autorów za odwagę." Bartek Sabela

44,90 zł
32,78 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

18
Świąteczne dzwonki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świąteczne dzwonki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.22

Pracoholiczka Kayla Green, specjalistka od marketingu, chce mieć święta jak najszybciej za sobą... Chętnie jedzie do tonącego w śniegu ośrodka Snow Crystal, by zacząć pracę z nowym klientem. Właściciel, Jackson O'Neil, zamierza rozsławić Snow Crystal na cały kraj. Kayla jest ekspertem w swojej dziedzinie, ale w towarzystwie Jacksona trudno jej zachować profesjonalizm. Przebiegające między nimi iskry mogą zasilić prądem lampki na wszystkich bożonarodzeniowych choinkach w stanie Vermont.

37,00 zł
26,64 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

19
Pancerz i krew - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pancerz i krew
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.04.17

Bitwa pod Kurskiem. Największa bitwa pancerna w historii. Pierwszy etap marszu Armii Czerwonej na Berlin. Starcie dwóch systemów wojskowych i politycznych ? nazistowskiego i sowieckiego ? w którym rozstrzygnęły się losy II wojny światowej. Z jednej strony pisze się o niej z epickim rozmachem. Z drugiej zaś, chociaż minęło ponad siedemdziesiąt lat, obraz bitwy wciąż jest niepełny. W porównaniu ze Stalingradem czy operacją ?Barbarossa? jej dzieje są słabo zbadane, a w opracowaniach fakty mieszają się z mitem. Ogólnym założeniem książki Dennisa E. Showaltera, jednego z najwybitniejszych amerykańskich historyków wojskowości, jest oddzielenie tych legend od prawdy i przedstawienie obecnego stanu wiedzy o batalii. To, co działo się na polu bitwy, jest także pretekstem do rozważań o zagadnieniach operacyjnych, strategicznych i politycznych, bez pomijania jednak ludzkiego wymiaru walk na froncie wschodnim. Autorowi udało się dotrzeć do licznych informacji dostępnych dopiero od niedawna, a także do oficjalnych i prywatnych relacji, które przybliżają sytuację na najwyższych szczeblach dowodzenia i w ogniu walki.

44,90 zł
32,78 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

20
Limbo - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Limbo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.03.14

Interesujący i wnikliwy portret współczesnej kobiety, którym autorka potwierdza swoją literacką klasę. W wigilię Bożego Narodzenia do Ladispoli, małego miasteczka pod Rzymem, po długiej rehabilitacji przyjeżdża Manuela Paris, służąca w stopniu sierżanta w dywizji strzeleckiej. Jako jedyna przeżyła zamach terrorystyczny w Afganistanie i teraz wraca do domu, żeby kontynuować rekonwalescencję. Czeka na nią cała rodzina: zgorzkniała matka, wiecznie zmieniająca pracę siostra, zaniedbywana siostrzenica, a także syn i druga żona jej zmarłego ojca. Podczas jednego z samotnych spacerów Manuela spotyka tajemniczego turystę. Między nim a Manuelą rozwinie się uczucie, które zaskoczy ich obydwoje. Jednak pewnego dnia mężczyzna znika, a Manuela otrzymuje wyniki badań stwierdzające jej niezdolność do dalszej służby. Załamana kobieta musi ułożyć swoje życie od nowa – bez armii i bez ukochanego. Powieść wypełnia istotną lukę w narracji o życiu kobiet służących w armii. Ważny głos w literaturze wojennej XXI wieku. – „Kirkus Reviews”

40,00 zł
34,80 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

21
Lustro czasu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lustro czasu
Niedostępny
Brak

Andrzej Tadeusz Macura ? poeta, prozaik, autor tekstów piosenek. Mieszka i tworzy w Dzięgielowie. Członek Zrzeszenia Autorów Polskich oraz Klubu Literackiego ?Nadolzie?. W 2005 roku ukazał się zbiór jego wierszy ?Jesienna Podróż?. Barbara Kozieł-Gawrońska ? ustronianka, studiowała malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Od 1986 roku mieszkała w Los Angeles. Była członkiem grupy artystów ?LA Assemblage Group?. Obok licznych wystaw w USA, miała też wystawy indywidualne w Polsce: w Warszawie, Cieszynie i Ustroniu.

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

22
Munchkin Legendy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Munchkin Legendy
Dostępny
6 szt.

MUNCHKIN LEGENDY Splądruj świat mitów i legend! Zmiażdż każdego napotkanego przeciwnika. Zdradź swoich kumpli i zabierz im sprzęt. Łap skarby i uciekaj. Munchkin Legendy to nowa gra karciana z serii Munchkin, w której przeżyjesz legendarne przygody - bez tego całego głupiego odgrywania postaci. Pokonasz mityczne monstra i zdobędziesz słynne, magiczne przedmioty! Załóż Maskę Śmierci i Podpiętki Achillesa. Dzierż Młot Thora ... albo może Czarodziejski Fagot? Zacznij od pokonywania Ciarek lub Gremlina i ostatecznie pokaż Krakenowi , kto tu rządzi. Szybki i zabawny Munchkin Legendy może doprowadzić każdą ekipę do ataków śmiechu. A kiedy oni będą się kulać po podłodze, po cichutku sięgniesz po zwycięstwo. Munchkin Legendy jest samodzielną podstawką, ale wyjątkowo dobrze łączy się z Munchkinem Fantasy i Conanem , ponieważ mają takie same rewersy kart. Uwaga! Wyjątkowo legendarne skarby Zawartość Pudełka: 93 Karty Drzwi 72 Karty Skarbów Kość k6 instrukcja Informacje Dodatkowe: 3-6 graczy; Sugerowany wiek 10+; Czas rozgrywki 30-60 min.

109,90 zł
98,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,99 zł

23
ZOMBIE FLUXX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ZOMBIE FLUXX
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.12

ZOMBIE FLUXX Zombie FLUXX to gra o prostych regułach ? dobierz jedną kartę i zagraj jedną kartę. Jednak kiedy myślisz, że już udało Ci się znaleźć odpowiednie Fanty i chcesz zrealizować aktualny Cel, możesz trafić na Zonka ? niespodziewany Zombiak wywróci cały Twój plan do góry nogami. Do Twojej dyspozycji jest jeszcze więcej kart Nowych Zasad, które dadzą Ci czas, by uzbierać Fanty i utrudnić życie innym graczom. Przy Zombie FLUXXie nie umrzesz? z nudów! Zawartość Pudełka: 21 Kart Celów 16 Kart Fantów 23 Karty Akcji 25 Kart Nowych Zasad 15 Kart Zonków 1 Karta Antycelu 1 Karta Zasady Podstawowej 3 Karty Pomocy Karty Bonusowe do FLUXXa oraz Cthulhu FLUXXa 5 pustych kart (Akcja, Fant, Nowa Zasada, Cel i Cel) Instrukcja Informacje Dodatkowe: 3-5 graczy; Sugerowany wiek 8+; Czas rozgrywki 5-30 min.

59,90 zł
53,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,99 zł

24
Ludzie. Powieść dla ziemian - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ludzie. Powieść dla ziemian
Dostępny
21 szt.

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Czy aby na pewno? Profesor Andrew Martin nie czuje się do końca sobą, odkąd w deszczową piątkową noc przydarzył mu się pewien „incydent”: spacerował nago po ulicach Cambridge. Jedzenie przyprawia go o mdłości. W ubraniach jest mu niewygodnie. Nawet jego ukochana żona oraz nastoletni syn wydają mu się odpychający. Czuje się zagubiony pośród tego zwariowanego, obcego gatunku, jakim są ludzie i nienawidzi wszystkich żyjących na tej planecie. Wszystkich z wyjątkiem Newtona, który – tak się składa – jest psem. Co może skłonić kogoś do zmiany zdania na temat ludzkiej rasy?... Ludzie to zabawna i niezwykle frapująca opowieść o uprowadzeniu przez obcych, matematyce oraz najbardziej interesującym temacie z wszystkich możliwych: nas samych. Weźmy prześmiewcze podejście do życia spod znaku Douglasa Adamsa, oryginalną wizję wszechświata oraz autentycznie przejmującą historię miłosną, następnie zmieszajmy to wszystko, a otrzymamy pełną humoru, skrzącą się pomysłami i poruszającą powieść Matta Haiga. Główny bohater, profesor Andrew Martin, ginie, zanim książka się w ogóle zacznie. Nie był on jednak zbyt miłym człowiekiem, jak odkrywa zamieszkujący teraz jego ciało przybysz z kosmosu. Obcy, wysłany na Ziemię z misją zniszczenia dowodu na rozwiązanie przez Andrew Martina ważnego problemu matematycznego, dowiaduje się wkrótce o samym profesorze, jego rodzinie i „ludziach” w ogóle znacznie więcej, niż się spodziewał. Kiedy budzą się w nim uczucia wobec „swojej” żony oraz syna – którzy nie mają pojęcia, kim jest on w rzeczywistości – obcy musi wybrać pomiędzy ukończeniem swej misji i powrotem do domu a znalezieniem nowego domu, tu na Ziemi.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

25
FLUXX - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
FLUXX
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.17

FLUXX (wersja podstawowa) Wszystko zaczyna się bardzo prosto: dobierz jedną kartę i zagraj jedną kartę. To nie trwa jednak długo, bo każdy z graczy może wywrócić rozgrywkę do góry nogami za pomocą specjalnych kart Nowych Zasad! Co zrobić, gdy trzeba dobrać trzy karty, a zagrać cztery? To proste! Zagrać wszystko co się da, albo? Zmienić zasady! Zbieraj Fanty i zrealizuj jeden z 30 różnych Celów. Jednak spiesz się, bo cele zmienia się równie łatwo, co zasady! Zawartość pudełka: 30 Kart Celu 19 Kart Fantów 23 Karty Akcji 27 Kart Nowych Zasad 1 Karta Zasady Podstawowej 3 Karty Pomocy 2 Karty Bonusowe do Fluxxa Cthulhu oraz Zombie 5 pustych kart (Akcja, Fant, Nowa Zasada, Cel i Cel) Instrukcja Informacje dodatkowe: 3-5 graczy; Sugerowany wiek 8+; Czas rozgrywki 5-30 min.

60,00 zł
54,00 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,00 zł

26
Pszczoły - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pszczoły
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.10.03

Wszystko o pszczołach w wielkoformatowym albumie. Daj się zaprosić do magicznego królestwa pszczół. Przyjrzyj się z bliska, jak są zbudowane, zajrzyj do ich domu, poznaj ich zwyczaje. Zobacz, jak tańczą, i dowiedz się, kiedy i po co to robią. Sprawdź, skąd wiadomo, że pojawiły się na świecie wcześniej niż dinozaury, i dlaczego znalazły się na płaszczu Napoleona. Popracuj z pszczelarzem, przejedź się ciężarówką wiozącą ule do sadu migdałowego, posmakuj różnych rodzajów miodu. Tylko uważaj: nie daj się użądlić! Na książkę składa się ponad 30 rozkładówek w dużym formacie, z których każda to misternie skomponowana plansza. Kolorowe ilustracje są pełne szczegółów, a krótki przystępny tekst nie tylko objaśnia to, co się na nich znajduje, ale też zawiera wiele dodatkowych informacji i ciekawostek.

59,90 zł
44,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

27
Nowe Pokolenia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowe Pokolenia
Dostępny
28 szt.

W kronikach wsi otwiera się nowy rozdział, nadchodzą nowe Pokolenia. Każdy gracz kontroluje jedną wioskę i stara się zapewnić jej mieszkańcom dobrobyt i sławę. Każdy gracz zarządza jedną wioską i ma po jednym mieszkańcu w każdej z 5 profesji: opata, podróżnika, radnego, rzemieślnika i kupca. Aby przyciągnąć nowych klientów i mnichów do wioski, gracze ja rozbudowują, wznosząc nowe budynki, powiększając pola uprawne i sprzedając wyprodukowane dobra, a wszystko to pod presją uciekającego czasu. Co jakiś czas jeden z mieszkańców wioski umiera, pozostawiając swoje stanowisko wolne. I mimo, że można jego potomka przyuczyć do zawodu, to i tak wkrótce okaże się, że trzeba zaniedbać pewne obszary na rzecz innych. Nowe Pokolenia to samodzielna gra, której akcja toczy się w tym samym "uniwersum", co utytułowana gra POKOLENIA. Łącząc znajome elementy ze świeżą mechaniką oczaruje zarówno nowych graczy, jak i doświadczonych fanów Pokoleń. Zawartość: ? 1 plansza ? 4 plansze wiosek ? 108 kart ? 12 kości ? 70 czarnych znaczników ? 1 pionek szczura ? 4 pionki zarządców ? 1 notatnik ? 4 ponurych żniwiarzy ? 4 żetony wyrobników ? 4 żetony o wartości "2/12" ? 58 znaczników punktów historii ? 1 żeton rozpoczynającego gracza ? 4 znaczniki czasu ? 1 instrukcja

164,60 zł
136,62 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 27,98 zł

28
Mick i Keith. Rolling Stonesów portret podwójny - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mick i Keith. Rolling Stonesów portret podwójny
Niedostępny
Brak

Mick Jagger i Keith Richards są razem od przeszło 40 lat – to najstarsze „małżeństwo” rock and rolla. Charyzmatyczny duet, którego historia naznaczona rozlicznymi ekscesami jest kwintesencją ducha muzyki popularnej. 17 października 1961 roku, czekając na pociąg na stacji Dartford, Mike Jagger wpadł na swojego kolegę z czasów podstawówki, Keitha Richardsa. Tak się wszystko zaczęło… Chris Salewicz zna Jaggera i Richardsa od wczesnych lat 70. Z zapałem śledzi ich fascynującą podróż, która rozpoczęła się dekadę wcześniej przy dźwiękach londyńskiego jazzu, bluesa i R&B. Poza wyboistą drogą na sam szczyt, legendarnymi koncertami i skandalami autor przedstawia m.in. historię utworu I Wanna Be Your Man sprezentowanego Stonesom przez Johna Lennona i Paula McCartneya, burzliwe związki Jaggera z kobietami, spotkanie Keitha z ojcem po 20 latach, liczne machlojki podatkowe zespołu, ucieczkę do Francji czy aferę narkotykową w posiadłości Richardsa w Redlands. Przywołuje występ Stonesów w Warszawie w 1967 roku – podczas którego Mick Jagger przegonił z pierwszych rzędów ówczesnych dygnitarzy, krzycząc: „Spierd…ać stąd!” – śmierć Briana Jonesa, zmagania Keitha z nałogiem, a także niezliczone kłótnie i pojednania gigantów rocka… Mick & Keith. Rolling Stonesów portret podwójny to nie tylko sugestywna biografia dwóch wybitnych członków The Rolling Stones, ale także porywający obraz rockandrollowego życia w latach 60. i kolejnych dekadach.

39,90 zł
30,72 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

29
Niesamowita moc kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niesamowita moc kolorów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.12

Być może trzymasz w ręku tę książkę, gdyż twoją uwagę przyciągnął niebieski kolor okładki. Istotnie ta głęboka barwa w szczególny sposób pobudza naszą siatkówkę. Niebieski ponadto wpływa relaksująco i zaprasza do znalezienia czasu na dalszą lekturę. Zieleń tytułu natomiast pobudza do działania. Przypomnijmy sobie kolor świateł sygnalizacyjnych! Zieleń podsuwa też naszej podświadomości myśl, że książka ta jest równie pouczająca, co przystępna. Napisana z pasją, lekkością i humorem książka o złożonym zjawisku, jakim jest kolor i o praktycznym wykorzystaniu jego mocy w naszym życiu. Jean-Gabriel Causse w fascynujący sposób opowiada o tym, do jakiego stopnia barwy wpływają na naszą psychikę i fizjologię, przywołując przy tym zaskakujące wyniki najnowszych badań naukowych. Niesamowita moc kolorów to również poradnik, który umożliwia optymalny dobór właściwego koloru we wszystkich dziedzinach życia od koloru ubrań, poprzez wystrój wnętrz aż po wykorzystanie koloru jako narzędzia w świecie biznesu. Książkę przetłumaczono na 15 języków! 1 miejsce w rankingu sprzedaży Amazon!

35,90 zł
26,93 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,97 zł

30
Kości zaginionych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kości zaginionych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.01

Kiedy policja w Charlotte znajduje zwłoki nastolatki na poboczu dwupasmówki, Temperance Brennan obawia się, że dziewczyna była ofiarą przestępstwa. W jej torebce policja znajduje kartę klubu linii lotniczych podpisaną przez prominentnego lokalnego biznesmena Johna Henry'ego Story, który zginął w strasznym pożarze miesiąc wcześniej. Skąd się znali? Czy była nielegalną imigrantką? Prostytutką? Czy została zamordowana. Czy on też? Tempe ma za zadanie zbadać zawiniątko ze zmumifikowanymi szczątkami peruwiańskich piesków, znalezionych przez celników podczas kontroli na lotnisku. Jej córka, Katy, opłakując swojego chłopaka, który zginął w Afganistanie, zaciąga się do wojska. Przeciąga się sprawa rozwodowa Tempe i Pete'a. W natłoku spraw doktor Brennan nie spostrzega, kiedy znalazła się w samym środku międzynarodowego spisku.

37,00 zł
27,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,25 zł

31
Ostatnia noc Kaddafiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatnia noc Kaddafiego
Dostępny
2 szt.

„Długo wierzyłem, że uosabiam naród i rzucam wielkich tego świata na kolana. Byłem wcieleniem legendy. Bożyszcza i poeci jedli mi z ręki. Dziś potomności mogę zostawić jedynie tę książkę, która relacjonuje ostatnie godziny mojego niezwykłego żywota. Jak zapamięta mnie historia: jako bezwzględnego wizjonera czy nieposkromionego Beduina? Dla mnie to pytanie w ogóle nie istnieje, ponieważ człowiek jest tylko tym, kim chcą go widzieć inni”. Wnikając w umysł bezwzględnego despoty i megalomana, Yasmina Khadra buduje uniwersalny portret wszystkich upadłych dyktatorów i odsłania najtajniejsze pobudki kierujące ludzkim okrucieństwem.

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

32
Mścicielka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mścicielka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.24

Blum jest właścicielką zakładu pogrzebowego, szczęśliwą żoną, troskliwą matką dwóch dziewczynek i kobietą o wielkim sercu. Wiedzie cudowne życie. Lecz nagle idylla zamienia się w koszmar. Jej mąż, policjant, ginie w wypadku. Na jej oczach Mark zostaje śmiertelnie potrącony, a sprawca ucieka z miejsca zdarzenia. Blum jest zrozpaczona. Nagle traci najbliższą osobę, swoje oparcie, swoje szczęście. Jej świat się rozpada. Z nagrań w telefonie komórkowym dowiaduje się o szczegółach śledztwa, które jej mąż prowadził wbrew oficjalnemu stanowisku policji. Z czasem Blum nabiera pewności, że śmierci Marka chciało pięciu wpływowych mężczyzn. Kobieta zaczyna krwawą wendetę…

38,00 zł
28,50 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

33
Na imię mi Zack - audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na imię mi Zack - audiobook
Dostępny
2 szt.

Na imię mi Zack to pierwszy tom serii ?Herkules? autorstwa pisarskiego duetu: Mons Kallentoft i Markus Lutteman! Wszyscy bohaterowie zrodzili się z tragedii. Leży w ciemnościach. Kiedy chce wstać, uderza się w głowę. Próbuje usiąść, ale to niemożliwe. Chropowate drewno. Z każdej strony. To trumna? Pogrzebali mnie żywcem? Próbuje poruszać nogami; zauważa, że może nimi swobodnie przebierać. Zawadza o coś udami. Wygląda na to, że nogi wystają ze skrzyni. Co to takiego? Gdzie ja jestem? Słychać warczenie. W mieszkaniu w Sztokholmie zostają znalezione cztery brutalnie zamordowane Azjatki. Piątą, poważnie okaleczoną, ktoś porzuca pod szpitalem. Obrażenia kobiety wskazują, że została zaatakowana przez psy. Dwudziestosiedmioletni Zack robi błyskotliwą karierę w policji. W ciągu dnia jest pełnym pasji nadkomisarzem w Jednostce do Zadań Specjalnych. W nocy ucieka od rzeczywistości, ćpając po klubach. Dobrze wie, że długo tak się nie da, ale bolesne wspomnienia z dzieciństwa sprawiają, że wciąż balansuje na skraju przepaści. Po piętach depczą mu śledczy z wydziału spraw wewnętrznych. A on wspólnie z koleżanką po fachu próbuje rozwiązać zagadkę najpotworniejszych morderstw we współczesnej historii Szwecji. Czy mają do czynienia z chorobliwą nienawiścią do kobiet, rasizmem, a może z handlem ludźmi? Pewne jest jedno: zginą kolejne kobiety, jeżeli nie uda im się odnaleźć mordercy. Trzyma tempo, jest świetnie napisana, budzi żywe emocje. - Lotta Olsson, ?Dagen Nyheter? Zack to naprawdę fajny koleś. Ma za sobą dość nieciekawą przeszłość, działa jednocześnie po obu stronach prawa. Jest młody i rzutki. Dzięki temu akcja powieści toczy się wartko. Do tego, jak zawsze u Kallentofta, książka napisana jest dobrym językiem. Są tu i poezja, i emocje. - Magnus Utvik, ?Gomorron Sverige? Co za tempo! Jakie napięcie! No i ten Zack ? jestem za! Podobają mi się też pozostali bohaterowie ? są z krwi i kości! Autorom naprawdę udała się ta historia. Na pewno sięgnę po kolejną książkę w serii! Pierwszą częścią narobili mi apetytu. Doskonałe postaci, trafne opisy współczesnych realiów i miejsc. Historia, którą opowiadają, wywołuje masę rozmaitych uczuć i to jest jej siłą! Krótko mówiąc, Na imię mi Zack to świetny kryminał, którego nie można przegapić. - Boktokig

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

34
Jolka Jolka Pamiętasz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jolka Jolka Pamiętasz
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.12

Dlaczego pogoda bywała szklana? Jak zostaje się DJ-em w Bangkoku? Czyje dziecko zgubili z Andrzejem Mleczką? Czemu nie powiódł się wywiad z Czesławem Niemenem? Na te i inne pytania Marek Dutkiewicz odpowiada zabawnie i dosadnie. Jego książka to imponująca kolekcja anegdot,o kulisach powstania jego największych przebojów, barwach PRL-u, podróżach i ludziach po drodze. Jolkę... podczas festiwalu Przystanek Woodstock odśpiewało siedemset tysięcy ludzi i niewykluczone, iż fakt ten zachęcił jej autora do spisania tych mocno niekonwencjonalnych wspomnień. Książka została wzbogacona o nowatorskie rozwiązanie na rynku wydawniczym - aplikację Tap2C. Dzięki niej Czytelnicy mogą obejrzeć na urządzeniach mobilnych niecodzienną przedmowę autora i wysłuchać jego najlepszych przebojów w wyjątkowej aranżacji instrumentalnej.

49,90 zł
39,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

35
Z dala od mleka. O szkodliwości mleka zwierzęcego i jego przetworów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z dala od mleka. O szkodliwości mleka zwierzęcego i jego przetworów
Dostępny
21 szt.

Wszyscy zapewne pamiętamy słynną kampanię społeczną pod hasłem „Pij mleko, będziesz wielki”. Do jego spożywania namawiały gwiazdy, takie jak Kayah, Bogusław Linda oraz Krzysztof Hołowczyc. W promocję tego napoju włączyła się też część lekarzy. Ostrzegali, że dzieci piją za mało mleka, i że to źle się dla nich skończy. Dziś już wiemy, że to picie mleka może skończyć się tragicznie. Spożywanie go i wszystkich jego przetworów stanowi bowiem poważne zagrożenie dla naszego organizmu. Ta książka pozwoli Ci wyrobić własną, dobrze udokumentowaną i popartą badaniami naukowymi opinię na ten temat. Ceniona naturoterapeutka, dietetyczka i osteopatka przedstawia szereg informacji na temat szkodliwości tego napoju. Potwierdza, że zawarte w mleku składniki (kazeina, laktoza, cukry zwierzęce) powodują uszkodzenie narządów wewnętrznych oraz nieodwracalne zmiany w układzie krążenia i kostnym. Informuje, że wbrew powszechnym opiniom mleko nie wzmacnia kości, a je osłabia. Dzięki temu poradnikowi poznasz różnicę między mlekiem ludzkim, a zwierzęcym. Dowiesz się, do jakich chorób prowadzi mechanizm uzależnienia od kazeiny. Autorka omawia wszystkie szkodliwe substancje znajdujące się w białym płynie i wyjaśnia, jak jego spożywanie wpływa na częste występowanie osteoporozy, nowotworów, alergii, astmy, anginy, atopowego zapalenia skóry, bóli brzucha, uszu, płuc, biegunek i wielu innych schorzeń. Proponuje też proste metody na samodzielne sporządzenie mleka roślinnego, mieszanki bezmlecznej dla niemowląt oraz wiele przepisów diety bezmlecznej i bezglutenowej. Bądź świadomy, wybierz zdrowie.

34,30 zł
25,04 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,26 zł

36
Gramatyka języka norweskiego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gramatyka języka norweskiego
Dostępny
46 szt.

Gramatyka języka norweskiego to przegląd współczesnych zagadnień gramatycznych przedstawionych w przystępny sposób. Każdy rozdział poświęcony jest oddzielnej kategorii gramatycznej. Opis zagadnienia zawiera oprócz wyjaśnienia, także przykłady, wyjątki oraz ciekawostki.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

37
Zwierzaki w dżungli. Ruchome obrazki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzaki w dżungli. Ruchome obrazki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.28

Czy wiesz, że i ZWIERZAKI MAJ BUZIAKI!? A w naszej książeczce witają się z tobą i zapraszają cię na pełną humoru wędrówkę po miejscach, w których mieszkają.

12,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,8%
oszczędzasz 2,01 zł

38
Zwierzaki w zoo. Ruchome obrazki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzaki w zoo. Ruchome obrazki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.03

Czy wiesz, że i ZWIERZAKI MAJ BUZIAKI!? A w naszej książeczce witają się z tobą i zapraszają cię na pełną humoru wędrówkę po miejscach, w których mieszkają.

12,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,8%
oszczędzasz 2,01 zł

39
Zwierzaki w zagrodzie. Ruchome obrazki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzaki w zagrodzie. Ruchome obrazki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.24

Czy wiesz, że i zwierzaki mają buziaki? A w naszej książeczce witają się z tobą i zapraszają cię na pełną humoru wędrówkę po miejscach, w których mieszkają.

12,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,8%
oszczędzasz 2,01 zł

40
Baśnie dla dzieci + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baśnie dla dzieci + CD
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.29

Zapraszamy dzieci do sięgnięcia po zbiór najbardziej znanych baśni Charles'a Perraulta. W tej książce czytelnik znajdzie niezapomniane historie: "Jasia i Małgosi", "Śpiącej królewny", "Kopciuszka", "Czerwonego Kapturka", "Kota w butach" i "Paluszka". Do książki dołączona jest płyta do posłuchania wszystkich baśni zamieszczonych w książeczce w wykonaniu znakomitek aktorki Magdaleny Różczki. Do ksiązki dołączona jest płyta ze wszystkimi baśniami zamieszczonymi w tym tomiku w interpretacji znakomitej aktorki Magdaleny Różczki.

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

41
Fabryka perfum - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fabryka perfum
Trefl
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.29

Poznaj techniki wykorzystywane do produkcji perfum i przygotuj własne kompozycje zapachowe. Jeśli marzysz o produkcji musujących kul do kąpieli, pachnących zakładek, obrazów i ciekawi Cię technika chromatografii, to ten zestaw jest właśnie dla Ciebie. Odkryj z nami niezwykły świat perfum! Zestaw pozwala wykonać 13 eksperymentów. Zawartość zestawu: – 36-stronicowa książeczka edukacyjna, – sól morska, – kwasek cytrynowy, – ciekła gliceryna, – różowy barwnik kosmetyczny, – niebieski barwnik kosmetyczny, – wodorowęglan sodu, – zapach cytrynowy, – zapach brzoskwiniowy, – zapach waniliowy, – torebki herbaty (zielona z jaśminem, jabłkowa z cynamonem, owoce leśne), – rękawice ochronne, – buteleczki natryskowe, – lejek, – duże miarki, – małe miarki, – pipety Pasteura, – słomki, – plastikowa szpatułka, – probówki z zatyczką, – stojak do probówek, – naklejki dekoracyjne, – okrągłe filtry papierowe, – drewniane szpatułki, – drewniane pałeczki, – paski testowe. Rozmiar opakowania: 38.0 x 29.0 x 8.0 cm

79,99 zł
69,59 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 10,40 zł

42
Science4you. Moje pierwsze SPA - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Science4you. Moje pierwsze SPA
Trefl
Dostępny
16 szt.

21 eksperymentów! Poznaj historię rytuału kąpieli. Dowiedz się gdzie i kiedy powstało pierwsze SPA, a dzięki zawartym w zestawie składnikom wyprodukuj własne olejki do masaży, peelingi i sole do kąpieli. Zaproś gości do swojego SPA i zadbaj o ich dobre samopoczucie. Świetna zabawa gwarantowana! Rozmiar opakowania: 38.0 x 29.0 x 8.0 cm

80,00 zł
69,60 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 10,40 zł

43
Dlaczego ziemia się kręci? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dlaczego ziemia się kręci?
Dostępny
24 szt.

W tej książce znajdziesz odpowiedzi na wiele ważnych pytań dotyczących naszej planety. Informacje uzupełniają przejrzyste grafiki i zabawne ilustracje.

8,90 zł
7,99 zł

Rabat 10,2%
oszczędzasz 0,91 zł

44
Science4you. Pracownia mydełek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Science4you. Pracownia mydełek
Trefl
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.21

3 eksperymenty. Przygotuj kolorowe, pachnące mydełka w kształcie gwiazdy lub róży, a później użyj ich podczas kąpieli albo podaruj w prezencie bliskiej osobie. Wykonane własnoręcznie mydła są niepowtarzalne i wyjątkowe. Z dołączonej do zestawu książeczki edukacyjnej dowiedz się jakie jest pochodzenie mydła i jak się je wytwarza. Z nami czeka Cię niezwykłe mydlane szaleństwo! Wymiary opakowania: 23.5 x 22.0 x 6.5 cm

34,99 zł
30,44 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,55 zł

45
100 faktów. Kosmos - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100 faktów. Kosmos
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.20

3 2 1 START! Ruszaj w podróż nie z tego świata! Książka pełna zapierających dech w piersiach zdjęć omawia 100 intrygujących zagadnień dotyczących kosmosu. Dowiesz się, jak powstają gwiazdy i z czego zbudowane są planety. Przekonasz się, na czym polega praca astronautów i w jaki sposób astronomowie badają wszechświat.

8,00 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,6%
oszczędzasz 1,01 zł

46
Science4you. Pracownia chemii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Science4you. Pracownia chemii
Trefl
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.12.08

21 eksperymentów! Zaskocz swoich bliskich, wysyłając im kolorowe tajne wiadomości, albo pokaż im jak można bez dmuchania napompować balon. Zbadaj naturę i właściwości substancji, a także przemiany zachodzące między nimi. Dowiedz się, czym jest napięcie powierzchniowe, co to jest osmoza i odczyn pH substancji. Kreatywne doświadczenia z zabawy zestawem z pewnością odkryją Twój naukowy potencjał! Wymiary opakowania: 23.5 x 22.0 x 6.5 cm

31,90 zł
27,75 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,15 zł

47
Science4you. Fabryka świeczek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Science4you. Fabryka świeczek
Trefl
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.16

8 eksperymentów! Wyprodukuj kolorowe, pachnące świeczki w kształcie gwiazdy lub róży, albo zmień stare kredki w kolorowe świeczki. Poznaj historię świecy i jej składniki, aby móc stworzyć urodzinową świeczkę dla swojego przyjaciela. Jeśli ciekawi Cię w jaki sposób wykonać „świecę lodową”, to zapraszamy do wspólnej zabawy! Wymiary opakowania: 23.5 x 22.0 x 6.5 cm

34,99 zł
30,44 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,55 zł

48
Metoda projektu w edukacji polonistycznej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metoda projektu w edukacji polonistycznej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.02.17

Publikacja jest nowatorską próbą przedstawienia potencjału, jaki tkwi w metodzie stosowanej i wykorzystywanej w sposób intuicyjny. Autorka opisuje historię tej metody, rozważa możliwości jej stosowania i prezentuje różne rozwiązania dydaktyczne. Książka jest propozycją lekturową niezwykle potrzebną, wyjaśnia bowiem niuanse działania problemowego, wskazuje drogi postępowania nauczyciela i uczniów pracujących metodą projektu. Autorka pokazuje, jak mądrze wykorzystać techniczne możliwości i świat, w którym zanurzony jest uczeń, do odkrycia mu całych pokładów możliwości wynikających z uczestnictwa w kulturze. Książka, napisana piękną polszczyzną, podejmuje ciekawe zagadnienia nauczania; erudycja, elegancja i styl wypowiedzi powodują, że czytelnik podąża za anegdotą, za przytoczeniami opinii nauczycieli i uczniów i z ciekawością czyta o propozycjach rozwiązań dydaktycznych.

36,00 zł
26,28 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,72 zł

49
Ubóstwo a postęp - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ubóstwo a postęp
Dostępny
11 szt.

Deepak Lal stawia tezę o redukcji masowego ubóstwa. Ubodzy na całym świecie szybko doganiają zamożnych pod względem zdrowia, wykształcenia i długości życia. Na podstawie badań prowadzonych w wielu regionach świata Deepak Lal obala przekonania co do postępu gospodarczego. Autor odrzuca między innymi obliczenia Banku Światowego wyolbrzymiające skalę ubóstwa i opisuje rzeczywistość państw rozwijających się. Przestrzega przed wskrzeszaniem zdyskredytowanych teorii, np. koncepcji błędnego koła ubóstwa, a także przeciwstawia się przekonaniu o konieczności ogromnej pomocy dla ocalenia Afryki. Ekspansja państwa socjalnego w biedniejszych krajach, wypierająca mechanizmy prywatnej pomocy i samopomocy, przyczynia się – w jego przekonaniu – do stworzenia antyrozwojowej pułapki. Lal omawia ponadto zachodnie inicjatywy przeciwdziałania zmianom klimatu, konkludując, że mogą stworzyć ogromne zagrożenie dla ubogich świata. Jego zdaniem tylko klasyczna liberalna polityka gospodarcza może stać się motorem postępu w krajach rozwijającym się. „Gorąco polecam książkę Deepaka Lala wszystkim, którzy chcą się więcej dowiedzieć o ważnych problemach współczesnego świata i zarazem uodpornić na rozmaite populistyczne przekazy”. z wprowadzenia Leszka Balcerowicza

49,00 zł
38,71 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,29 zł

50
Śpiew ptaka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śpiew ptaka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.07

Śpiew ptaka to skarbiec bajek buddyjskich, chrześcijańskich, chasydzkich, sufickich, chińskich i pochodzących z wielu innych kultur, opatrzonych znakomitymi komentarzami. Każda z tych bajek ma coś do powiedzenia o TOBIE, nie o innych Anthony de Mello

34,00 zł
26,86 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,14 zł

51
Przebudzenie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przebudzenie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.01.09

Przebudzenie jest zbiorem rekolekcji wygłoszonych przez Anthony'ego de Mello, indyjskiego jezuitę, mistyka i psychoterapeutę, które zredagował po jego śmierci współpracownik i spadkobierca, J. Francis Stroud. Niczego się nie wyrzekać, do niczego się nie przywiązywać. – Anthony de Mello

34,00 zł
26,86 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,14 zł

52
Polska dla Polaków! Kim byli i są polscy narodowcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska dla Polaków! Kim byli i są polscy narodowcy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.07.19

Co decyduje o przynależności do narodowej wspólnoty, o byciu Polakiem? Jakie są podstawy i korzenie polskiego nacjonalizmu? Polski obóz narodowy nie stanowił jednolitej, zwartej struktury politycznej. Był to powstający żywiołowo we wszystkich zaborach potężny ruch społeczny - fenomen, którego analogią jest ruch "Solidarności" z lat 1980-1981. Tworzyły go organizacje społeczne, związki zawodowe, stowarzyszenia gospodarcze, kobiece i młodzieżowe oraz stronnictwa polityczne. Był to także skupiający elity intelektualne prąd kulturalny, literacki i naukowy. Miał charakter pozaklasowy, łączył ludzi wokół idei solidaryzmu narodowego i pracy dla Ojczyzny, niezależnie od ich pochodzenia oraz statusu majątkowego. Głównym celem polskiego obozu narodowego u jego zarania była walka o odbudowę niepodległej i zjednoczonej Rzeczypospolitej. Endecy odrzucali teorie o podziale narodu na klasy społeczne, co w ich przekonaniu prowadziło do rozerwania więzi narodowej. Podkreślali, że mimo zaborczych kordonów i rodzących się separatyzmów dzielnicowych wszystkie ziemie polskie stanowią całość, zaś zamieszkujący je Polacy są niepodzielnym organizmem narodowym.

49,00 zł
38,71 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,29 zł

53
Ocalenie Callie i Kaydena - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ocalenie Callie i Kaydena
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.04.26

Wzruszająca historia dwóch przepełnionych smutkiem dusz, które łączy uczucie bezbrzeżnej miłości. Mroczny sekret, od lat skrywany przez Kaydena w końcu wyszedł na jaw. Co gorsza, chłopak stoi w obliczu groźby oskarżenia przed sądem o pobicie. Jedynym sposobem, by mógł oczyścić swoje imię jest zdradzenie przez Callie jej tajemnicy. Ale Kayden nigdy jej o to nie poprosi. Zamiast tego zrobi wszystko, co w jego mocy, by ją chronić. Nawet jeśli oznacza to opuszczenie przez niego jedynej dziewczyny, którą kiedykolwiek pokochał. Callie wie, że Kayden pogrąża się w ciemności i rozpaczliwie pragnie go ocalić. Lecz uda jej się to jedynie wtedy, gdy stawi czoła swojemu największemu lękowi i wyzna wszystkim własne bolesne tajemnice. Pomysł przerwania milczenia wzbudza u niej trwogę, ale nie tak wielką, jak myśl o utracie Kaydena.

34,90 zł
27,57 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,33 zł

54
ABC Gotowania - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ABC Gotowania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.07.30

Marieta Marecka to autorka bloga wkuchnibezdubli.pl, felietonistka kilku gazet i portali oraz gospodyni programu ABC gotowania w Kuchni +, który doczekał się już czterech sezonów. W swoim programie prezentuje proste przepisy na pyszne dania, zachęcając do pichcenia. I nigdy nie powtarza dwa razy tych samych dań! Książka zawiera receptury na każdą porę dnia, z przejrzystymi opisami i towarzyszącymi im zdjęciami prezentującymi poszczególne czynności. Gotowanie jeszcze nigdy nie było tak łatwe!

69,00 zł
51,06 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 17,94 zł

55
Niebezpieczne kobiety - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niebezpieczne kobiety
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.05

Książka wydana pod egidą George a R.R. Martina i Gardnera Dozois opowiada o niebezpiecznych kobietach. Są wśród nich wojowniczki, przemierzające otchłanie kosmosu kobiety obcych ras, superbohaterki, weteranki wojenne, czarodziejki i buntowniczki, zabójczynie i królowe. Książka składa się wyłącznie z premierowych utworów i stanowi bogaty przekrój najpopularniejszych obecnie gatunków. Sam George R.R. Martin napisał minipowieść Księżniczka i królowa opowiadającą o Tańcu Smoków, krwawej wojnie domowej, która rozdarła Westeros dwieście lat przed wydarzeniami opisywanymi w Grze o tron. W tomie między innymi: Joe Abercrombie, Brandon Sanderson, Sharon Kay Penman, Jim Butcher, Diana Gabaldon, Carrie Vaughn, Sherrilyn Kenyon.

55,00 zł
43,45 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 11,55 zł

56
Nous apprenons le polonais. Tom 1-2 + mp3 - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nous apprenons le polonais. Tom 1-2 + mp3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.06

Wersja podręcznika Uczymy się polskiego dla odbiorcy francuskojęzycznego. Tom 1: 50 lekcji, teksty i dialogi ze słowniczkami, wiersze, dowcipy, pieśni i piosenki z nutami, indeks 2000 wyrazów, podstawowe słownictwo i struktury gramatyczne. Tom 2: omówienie materiału gramatycznego, wskazówki metodyczne, komentarze gramatyczne i ćwiczenia do poszczególnych lekcji z tomu 1, klucz do ćwiczeń. Dialogi, wiersze, piosenki nagrane na MP3 Polskich Nagrań dołączonych do podręcznika.

65,70 zł
45,99 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 19,71 zł

57
Zło te przeboje - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zło te przeboje
Dostępny
21 szt.

W książce, którą trzymacie Szanowni Państwo w swoich rączkach, znajduje się prawie cała moja twórczość piosenkowa. Niektóre z tych tekstów były wcześniej wierszami, a może nawet nimi nadal pozostają, mimo ocierania się o kulturę zgniłą i niską. Lwia część, to oczywiście piosenki nagrane przeze mnie z zespołem Świetliki, ale jest tu również wiele owoców moich zdrad macierzystego zespołu z innymi wykonawcami. Nazbierało się tego przez lata sporo, część tekstów nigdy nie była zapisana (naliczyłem ich około 40), inne opublikowane były w innej, czasem krańcowo innej formie, więc chyba trzeba tę książkę potraktować nie jako kolejny wybór, ale jako oryginalne i integralne dziełko.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

58
Londyn. Przewodnik popkulturowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Londyn. Przewodnik popkulturowy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.03.02

Robert Ziębiński z dużą dozą autoironii przedstawia dziesięć opowieści ze swego „łażenia” po Londynie, tworząc z nich błyskotliwy przewodnik dla miłośników kina, rock'n'rolla i tych, którzy nie lubią chodzić utartymi szlakami. Każde szanujące się miasto z długą historią ma swoje mroczne tajemnice i swojego ducha. Londyńskich tajemnic nikt nie ośmielił się liczyć, duchy i owszem. Robert Ziębiński, miłośnik Londynu, idąc szlakiem kultowych filmów, zespołów i książek wprowadza nas w barwne życie stolicy Wielkiej Brytanii. Potwory i duchy są bowiem takimi samymi mieszkańcami tego miasta, jak zwykli obywatele. Kto zresztą wie, do której z kategorii bliżej było Kubie Rozpruwaczowi czy braciom Kray?

35,00 zł
30,45 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,55 zł

59
Dziennik roku chrystusowego - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik roku chrystusowego
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.24

Nominacja do Nagrody Literackiej Nike 2015 za Matkę Makrynę. Ta książka wywoła zamieszanie. W trzydziestym trzecim roku życia Jarosław Iwaszkiewicz wdaje się w romans, pisze wiersze i dużą część Kochanków z Werony. Gogol wydaje świeżo ukończone Martwe dusze. Jacek Dehnel zaś swój rok chrystusowy tuż po północy rozpoczyna obejrzeniem Kubrickowskiego Lśnienia. Obrosły religijną symboliką, trzydziesty trzeci rok życia upływa Dehnelowi z jednej strony prozaicznie – remontuje kuchnię, gotuje, chodzi na zakupy, na pocztę, spotyka się ze znajomymi, z przyjaciółmi, chadza na koncerty, czyta książki – ale i w sposób charakterystyczny dla pisarza: opisuje swą pracę nad felietonami, opowiadaniami i nad nową powieścią, Matką Makryną. Poza tym spotkania autorskie, odczyty, wywiady, rozdania nagród, ploteczki z literackiego świata, barwne podróże. Autor nie stroni też od komentowania otaczającej go rzeczywistości, dając upust swojemu publicystycznemu temperamentowi. Niektórzy mogą się obrazić…

40,00 zł
34,80 zł
Powiadomienie

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

60
Znachorka. Tom 4. Klątwa znachorki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znachorka. Tom 4. Klątwa znachorki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.15

Z Freibergu aż do Ziemi Świętej – ciąg dalszy opowieści o znachorce Marcie Freiberg 1189. Minęło niemal pięć lat od śmierci Chrystiana. Marta wciąż przeżywa utratę ukochanego, a Łukasz – przyjaciela. Nieuchronnie zbliża się także dzień, w którym okrutny Albrecht, najstarszy syn margrabiego Ottona przejmie władzę w Marchii Miśnieńskiej. Pomimo zagrożenia, Marta i Łukasz nie chcą uciekać, pragną bowiem kontynuować dzieło Chrystiana oraz zadbać o dorastające dzieci. Klara powinna wyjść za mąż, choć potajemnie miłuje młodszego syna margrabiego, a Tomasz marzy o tym, by przyłączyć się do wyprawy krzyżowej cesarza Barbarossy, nie mając pojęcia, co go tam czeka…

39,00 zł
29,25 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,75 zł

61
Matemoto - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matemoto
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.11.18

Kartonowa turboksiążka do nauki liczenia. Konstruktorzy z Fabryki Maszyn Jeżdżących potrzebują pomocy! Kto policzy koła, których użyli do budowy niesamowitych pojazdów? Z tą książką nauka liczenia nabierze turbodoładowania. Dokonując przeglądu fantastycznych maszyn na kółkach, dzieci w mgnieniu oka poznają liczby od 0 do 10, 20, 100 i 1000.

19,90 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 4,91 zł

62
Język Trolli - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język Trolli
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.02.21

Świat rodziny Borejków, pokazany z perspektywy Józinka Pałysa wydaje się niezwykle intrygujący, a dodatkowo wzbogaca go postać niesłychanie ciekawej dziewczyny Trolli.

29,90 zł
23,32 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,58 zł

63
Pomaluj mój świat. Medytacyjne malowanki dla dorosłych i dużych dzieci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pomaluj mój świat. Medytacyjne malowanki dla dorosłych i dużych dzieci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.05.14

„Uwielbiam rysować. Jest w tym coś równie magicznego jak w medytacji. Myśli stają się swobodne, umysł łagodnieje, ciało się rozluźnia. Milknie hałas, a Wzburzone Morze codziennych trosk zamienia się w Ocean Spokojny. Spróbuj. Choćby dziesięć minut dziennie. Wystarczą zwykłe szkolne kredki albo farbki akwarelowe. To naprawdę bardzo przyjemne, wciągające i oczyszczające zajęcie”.

24,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,7%
oszczędzasz 5,91 zł

64
Gdańsk w literaturze. Bibliografia od roku 997 do dzisiaj - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdańsk w literaturze. Bibliografia od roku 997 do dzisiaj
Dostępny
60 szt.

Drugi tom bibliografii Gdańsk w literaturze obejmuje siedemnastowiecz­ne dzieła, w których został utrwalony obraz miasta budzącego podziw wspaniałością i urodą, ale także zazdrość swoim bogactwem. Przeka­zują one wyidealizowany obraz Gdańska, ale również rzetelnie opisują miasto i jego mieszkańców; nie brak też utworów o wysoce krytycznym charakterze. Literatura piękna dokumentuje wydarzenia historyczne i społeczne dziejące się wmieście oraz próby wyjaśnienia etymologii jego nazwy czy eksplikacji herbu. Najliczniej uwzględniona została gdańska poezja okolicznościowa, odnotowująca w panegirycznej formie koleje życia i kariery gdańszczan (burmistrzów, rajców, profesorów Gimnazjum Akademickiego, zasłużonych mieszczan i urzędników).

69,00 zł
57,96 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 11,04 zł

65
Pocałunki słońca - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pocałunki słońca
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.24

(...) Podróżowanie jest jak flirt z życiem. To jak mówienie: zostałbym, bo Cię kocham, ale muszę iść, oto moja stacja. /List St. Aubin De Teran/ Podróż niejedno ma imię... Człowiek od zawsze podróżował, choć w różnym celu. Ludzie przemieszczali się, opuszczali rodzinne krainy, odkrywali coraz to nowe lądy i wody. Podróże to odwieczny, nierozłączny element życia każdego z nas. Pouszkiawnie siebie, podbój, wolność to wartości, za którymi ludzie wciąż podąrzają. (...) Zabieram Cię, Drogi Czytelniku w naszą wspólną poetycką podróż do miejsc, które odwiedziłam i które dostarczyły mi niesamowitych przeżyć, bowiem nie ma nic pięknijeszego niż chwile przed podróżą, chwile, gdy jutrzejszy horyzont przychodzi nas odwiedzić i dać nam swoje obietnice. /Milan Kundera/ To druga część moich impresji z podróży...

13,00 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,2%
oszczędzasz 3,01 zł

66
Aula 2 Complemento de gramatica y Vocabulario - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aula 2 Complemento de gramatica y Vocabulario
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.09.18

Este complemento de gramática y vocabulario propone: más de 100 ejercicios para reforzar los contenidos gramaticales y léxicos de cada unidad de Aula 2 nueva edición un resumen gramatical con explicaciones y ejemplos de uso un glosario rellenable por el estudiante con el vocabulario de las unidades del Libro del alumno

46,00 zł
41,40 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,60 zł

67
Kilasymandry. Jak Madagaskar nauczył mnie kochać - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kilasymandry. Jak Madagaskar nauczył mnie kochać
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.08.03

Kilasymandry. Jak Madagaskar nauczył mnie kochać to subiektywny i osobisty zapis rocznego pobytu Daniela Kasprowicza na Czerwonej Wyspie. Barwna opowieść o podążaniu swoją drogą i odważnym realizowaniu własnych marzeń, urzekająca szczerością i prostotą. Tu nie ma miejsca na sztuczną kokieterię, zbędne ubarwienie nowej rzeczywistości czy bezrozumne zachłyśnięcie się orientalnością malgaskiego świata. Autor otwarcie i bez skrępowania zmaga się z nowym środowiskiem, własnymi myślami, europejskimi przyzwyczajeniami i słabościami. Nie ocenia i nie opiniuje, ale stara się jak najlepiej poznać i zrozumieć. To skłonny i pełen pasji chłopak, który ma odwagę marzyć i realizować swoje marzenia. Który tam, na odległej i obcej ziemi, odkrywa siebie i otrzymuje najcenniejszą lekcję – życia. Książka kusi bogactwem i różnorodnością obrazów, subtelnie nęci każdy ze zmysłów, ale i niepokoi powracającym pytaniem – kto komu więcej ofiarował? – Joanna Śliwińska. Daniel Kasprowicz – urodzony 29 grudnia 1990 roku, mieszkaniec Rybna z województwa warmińsko-mazurskiego, misjonarz świecki posługujący na Madagaskarze, absolwent dietetyki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, pielgrzym, podróżnik, amator maratonów i miłośnik świeżo palonej kawy. Na Czerwonej Wyspie opiekował się zarówno chorymi na malarię, tyfus i trąd, jak również zajmował się niedożywionymi dziećmi i pracą w afrykańskiej stołówce. Dużą część swojej posługi poświęcił dzieciom z domu dziecka Kilasymandry.

30,00 zł
20,40 zł
Powiadomienie

Rabat 32,0%
oszczędzasz 9,60 zł

68
Krótka historia człowieka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krótka historia człowieka
Dostępny
24 szt.

Najnowsza książka autora bestselleru Demokracja, bóg który zawiódł. Pierwsze światowe recenzje książki są entuzjastyczne. Oto konkluzja z wstępu do wydania polskiego: „(...) Krótka historia człowieka to kolejna książka Hansa Hermanna Hoppego, która zarówno w sposobie argumentacji, jak i treści argumentów przełamuje wiele współczesnych polityczno-poprawnościowych mitów i wymyka się tradycyjnym podziałom, czy to na poszczególne nurty myśli politycznej, czy to na dyscypliny naukowe. Jeden z takich niekonwencjonalnych aspektów filozofii politycznej Hoppego starałem się choć trochę przybliżyć: tezę o prakseologicznej, socjologicznej i kompatybilności anarchokapitalizmu i konserwatywnego ładu kulturowo-moralnego. Z twierdzeniem tym, ale i z innymi tezami prezentowanymi przez Hansa Hermanna Hoppego – o wyższości monarchii nad demokracją, o plutokratycznej naturze tej drugiej, o różnicach w inteligencji pomiędzy rasami, o niemoralnej naturze instytucji państwa etc. Czytelnik niniejszej książki będzie miał niewątpliwą przyjemność się zmierzyć, kontynuując lekturę (...).” (Łukasz Dominiak)

42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

69
Sankcje gospodarcze w polityce zagranicznej USA po II wojnie światowej - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sankcje gospodarcze w polityce zagranicznej USA po II wojnie światowej
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.09.26

Kompetentne studium zagadnienia sankcji w polityce USA. Jego wartość podnosi to, że w rozbudowanej formie zaprezentowano metodę badawczą opierającą się na metodzie Thomasa Saaty'ego (tzw. Analytic Hierarchy Process), którą autorka twórczo dostosowała do potrzeb badań politologicznych. To bardzo wyraźnie ukazuje proces badawczy i uwiarygodnia wyniki badań. Dzięki lekturze tej pracy czytelnik pozna ważne mechanizmy funkcjonujące w polityce. Z recenzji prof. dr. hab. Andrzeja Mani Praca podejmuje rzadko obecny w polskiej politologii problem badawczy, ujmując go w sposób wielodyscyplinarny, interesujący w sensie metodologicznym i poznawczym, prowadzący do ważkich spostrzeżeń i wniosków. Na tle polskiego, a nawet europejskiego piśmiennictwa naukowego dysertacja ta cechuje się wysokimi walorami analityczno-poznawczymi. To bez wątpienia praca politologiczna, łącząca elementy teorii stosunków międzynarodowych, zwłaszcza analizę polityki zagranicznej, z ujęciem instytucjonalno-organizacyjnym. Z recenzji dr. hab. Artura Gruszczaka

39,90 zł
33,12 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

70
Bądź uczniem Jezusa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bądź uczniem Jezusa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.07.25

„Uczniowie modlą się z pasją. Uczniowie wielbią. Uczniowie kochają Kościół i służą mu z energią i radością. Uczniowie są hojni. Uczniowie pragną wiedzieć więcej o swojej wierze. Uczniowie uczestniczą w każdej formacji w parafii czy diecezji. Uczniowie otrzymują dary i rozróżniają powołanie. Pragną zrozumieć powołanie od Pana, bo chcą je wypełnić. Uczniowie ewangelizują, bo mają naprawdę dobre nowiny do przekazania. Uczniowie dzielą się wiarą ze swoimi dziećmi. Uczniowie troszczą się o ubogich i o sprawiedliwość. Uczniowie ryzykują dla Królestwa Bożego” (fragment). Czy zastanawiałeś się nad tym, jak silna jest twoja relacja z Bogiem? Czy potrafisz ją opisać? Książka Sherry A. Weddell to pełna poruszających świadectw opowieść o odbywaniu duchowej wędrówki, pozwalającej nawiązać lub wzmocnić niesamowitą więź z Jezusem. Autorka nie ma wątpliwości, że zdecydowaną odpowiedź Boga na współczesny kryzys wiary mogą dać tylko apostołowie Jezusa. Ta książka to zaproszenie do wkroczenia na drogę Mistrza. Czy chcesz je przyjąć?

29,90 zł
21,83 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

71
J.P. Śliwa, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
J.P. Śliwa, CD
Piotr Rogucki, Agora - multimedia
Dostępny
4 szt.

Piotr Rogucki, frontman zespołu Coma, szykuje trzecią solową płytę. Artysta proponuje nową formułę wydawnictwa: zamiast zwyczajowego zbioru piosenek słuchacze wezmą udział w podróży przez teatralno-muzyczne rewiry szlakiem J.P. Śliwy. Najnowsze wydawnictwo Roguckiego zaskoczy dotychczasowych fanów nietypową strukturą i brzmieniem. „J.P. Śliwa” to koncept album, w którym muzyka znajduje swoje rozwinięcie w tekście dramatycznym załączonym do krążka, a piosenki wymykają się radiowym schematom. To zapis artystycznych poszukiwań twórcy balansującego na granicy muzyki rockowej, sztuki teatralnej i medialnego mainstreamu. „J.P. Śliwa” to próba podejścia do albumu muzycznego, z zakresu muzyki rozrywkowej, jako do dzieła artystycznego porównywalnego z instalacjami, rzeźbami lub collage'ami współczesnych twórców. Gdzie piosenka przestaje być jednorodnym i niewymagającym umilaczem czasu, a staje się wezwaniem do współudziału w akcie twórczym” – mówi o swojej nowej płycie Piotr Rogucki.

46,90 zł
35,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,72 zł

Wróć do góry