hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.10.14

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 14 października 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Kolorowanka. Dinozaury (Jarosław Żukowski), na drugim Moje pierwsze literki (Kinga Spętana). Kolejny produkt to Minionki. Śnieżny dzień (Brandon T. Snider) oraz Kolorowanka. Zwierzęta na wsi (Jarosław Żukowski).
1
Kolorowanka. Dinozaury - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka. Dinozaury
Dostępny149 szt.

Polecamy państwu kolejne kolorowanki do naszej serii malowanek w formacie A4. Tym razem zapraszamy dzieci do jurajskiego parku w świat dinozaurów. To 32 strony obrazków z większością znanych dinozaurów, a każdy z nich odpowiednio nazwany.

6,99 zł
5,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

25 osób kupiło
2
Moje pierwsze literki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje pierwsze literki
Dostępny677 szt.

To doskonała pozycja dla przedszkolaków do nauki i utrwalania pisania liter alfabetu. To także dobra pomoc edukacyjna dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego.

6,99 zł
5,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

21 osób kupiło
3
Minionki. Śnieżny dzień - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minionki. Śnieżny dzień
Dostępny34 szt.

Kevin, Stuart, Bob oraz reszta plemienia Minionków cieszą się puszystym, białym śniegiem. Budują igloo, obrzucają się śnieżkami i lepią minionkowe bałwany. Czy wizja wielkiego, białego misia pokrzyżuje ich plany? Przeżyj nową, oryginalną przygodę z twoimi ulubionymi filmowymi bohaterami. Minionki zapraszają do wspólnej zabawy na śniegu!

14,90 zł
9,99 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 4,91 zł

11 osób kupiło
4
Kolorowanka. Zwierzęta na wsi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka. Zwierzęta na wsi
Dostępny157 szt.

To 32 strony kolorowanek związanych ze zwierzętami, które możemy spotkać na wsi.

6,99 zł
5,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

9 osób kupiło
5
Kolorowanka. Zwierzęta w ZOO - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka. Zwierzęta w ZOO
Dostępny252 szt.

Przedstawiamy kolorowankę ze zwierzętami. W środku znajdują się 32 strony z różnymi ilustracjami. Prezentowane zwierzęta można spotkać w ZOO.

6,99 zł
5,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

8 osób kupiło
6
Maks i szczepienie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maks i szczepienie
Dostępny17 szt.

Maksa czeka pierwsze w życiu szczepienie. Hipcio bardzo się boi, dlatego wymyśla przeróżne sposoby, by pozostać w domu. Okazuje się jednak, że mama Maksa nie daje się tak łatwo oszukać...

9,90 zł
7,99 zł

Rabat 19,3%
oszczędzasz 1,91 zł

5 osób kupiło
7
Moje pierwsze cyferki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje pierwsze cyferki
Dostępny245 szt.

Ta publikacja to doskonała pozycja dla przedszkolaków do nauki i utrwalania pisania cyferek oraz wykonywania pierwszych nieskomplikowanych działań matematycznych. To także dobra pomoc edukacyjna dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego.

6,99 zł
5,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

5 osób kupiło
8
Kolorowanka. Zwierzęta w lesie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka. Zwierzęta w lesie
Dostępny63 szt.

Książeczka to 32 strony kolorowanek z leśnymi zwierzętami, tymi mniej i bardziej znanymi.

6,99 zł
5,99 zł

Rabat 14,3%
oszczędzasz 1,00 zł

4 osoby kupiły
9
Kraków na starych widokówkach. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraków na starych widokówkach. Tom 2
Dostępny5 szt.

Jak sto, osiemdziesiąt czy choćby „tylko” pięćdziesiąt lat temu wyglądały znane nam na co dzień miejsca i budynki? Pasjonatów takich konfrontacji z przeszłością nie brakuje. Stąd taka popularność albumów czy stron internetowych, w których łączy się archiwalne fotografie miast z ich współczesnymi wersjami. Krzysztof Jakubowski pozornie dokonuje podobnego zabiegu – zestawia stare karty pocztowe ze zdjęciami wykonanymi obecnie ze zbliżonej (jak tylko to możliwe) perspektywy. Świetna zabawa, zwłaszcza że materią jest tu klimatyczny, stary Kraków. W tym przypadku jednak czytelnik otrzymuje coś jeszcze, a tak naprawdę dużo, dużo więcej: wartką opowieść pełną doniosłych i codziennych zdarzeń oraz barwnych postaci urzędników, polityków, kupców, architektów, przemysłowców, kamieniczników i zwykłych mieszczan. Oglądając wraz z autorem kolejne widokówki – często bardzo konwencjonalne, niekiedy też bezceremonialnie poprawione przez zbyt gorliwych retuszerów – odkrywamy na nich niezliczone szczegóły, które składają się na żywy obraz miasta z przeszłości. Dodajmy, że za każdą z tych opowieści stoi też znakomite rozeznanie autora w źródłach, prowadzące niejednokrotnie do nowych ustaleń co do mniej znanej historii Krakowa. Drugi tom „Krakowa na starych widokówkach” zawiera prawie 100 felietonów, z których część była publikowana w ostatnich latach na łamach krakowskiego wydania „Gazety Wyborczej”, większość jednak trafia do czytelników po raz pierwszy. Krzysztof Jakubowski – urodzony w 1957 roku, publicysta, działacz samorządowy, dokumentalista i popularyzator historii Krakowa. Autor zbioru szkiców Kraków na starych widokówkach (2011), książki o historii krakowskich kawiarni i cukierni Kawa i ciastko o każdej porze (2012), współautor dwóch tomów Spacerownika krakowskiego (2010, 2013). Czynnie uczestniczył w takich przedsięwzięciach wydawniczych, jak Encyklopedia Krakowa (40 autorskich haseł) i przewodnik Kraków Travel.

40,00 zł
30,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

2 osoby kupiły
10
Nowenna Pompejańska i Różaniec - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowenna Pompejańska i Różaniec
Dostępny115 szt.

Nowenna pompejańska to sposób na niezawodną pomoc Matki Bożej w każdej, nawet najtrudniejszej ludzkiej sprawie.

4,20 zł
3,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,21 zł

1 osoba kupiła
11
Gagarin - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gagarin
Dostępny27 szt.

Według sondaży Jurij Gagarin to jeden z największych bohaterów radzieckiej i rosyjskiej historii XX wieku. Tym bardziej zaskakuje, że przez tyle lat nikt nie pokusił się o napisanie szczerej, obiektywnej, prawdziwie współczesnej biografii pierwszego kosmonauty. Gagarin Lwa Daniłkina jest taką próbą „ostatecznej”, na ile to możliwe, wypełniającej wszelkie luki życiorysu „czerwonego Ikara”, najpełniejszej kroniki jego życia; próbą zrozumienia, czym jest mit Gagarina i co oznacza brand „Gagarina”. Rozmowy ze świadkami oraz studia nad rosyjskimi i zagranicznymi źródłami pomogły autorowi w znalezieniu odpowiedzi na najważniejsze pytania. Czy Gagarin jest jedynie efektem sowieckiego designu, czy naprawdę był kimś niezwykłym, człowiekiem o nieprzeciętnych możliwościach? Co tak naprawdę wydarzyło się 12 kwietnia 1961 roku? Jak pierwszy kosmonauta radził sobie z „gagarinomanią” – narzuconym mu statusem najsłynniejszego człowieka planety? Kim był Gagarin: produktem systemu i epoki, czy jej odzwierciedleniem? Czy doszło do jakiegoś konfliktu między nim a politycznym kierownictwem ZSRR? Jaka była prawdziwa przyczyna jego śmierci? Czy sukces Gagarina to tylko fart, efekt świadomego pomysłu na życie, czy też realizacja jakiegoś z góry zaplanowanego działania? Kim byłby Gagarin, ten „pierwszy obywatel Wszechświata”, gdyby nie zginął w marcu 1968 i dożył naszych dni? Książkę czyta się jednym tchem, a dodatkowym jej atutem jest przyjęta forma – przedstawianie tych samych wydarzeń oczami różnych ludzi. Lew Daniłkin (ur. 1974) to rosyjski dziennikarz, krytyk literacki, pisarz. Autor pięciu książek, finalista nagród literackich „Bolszaja Kniga” i „Nacionalnyj Bestseller” (za książkę Czełowiek z jajcom). Laureat nagrody Aleksandra Newskiego za książkę Jurij Gagarin. W 2016 roku ukaże się jego autorstwa biografia Włodzimierza Lenina (w ramach serii „Żizń Zamieczatielnych Ludiej” wyd. Mołodaja Gwardia).

45,00 zł
31,95 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 13,05 zł

1 osoba kupiła
12
Łamigłówki 3-5 lat. Zagadki obrazkowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łamigłówki 3-5 lat. Zagadki obrazkowe
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.24

Przedstawiamy wyjątkową propozycję na wspólne spędzanie czasu. 102 różnorodne zagadki rozwijają myślenie logiczne i umiejętność kojarzenia, ćwiczą koncentrację i spostrzegawczość, a przede wszystkim stanowią świetną zabawę! Książeczka edukacyjna została opracowana specjalnie dla dzieci w wieku 3-5 lat przez przez psychologów dziecięcych, specjalizujących się we wspomaganiu rozwoju małych dzieci. Po jednej stronie każdej karty książeczki znajdują się zagadki z kolorowymi ilustracjami, po drugiej – odpowiedzi. Dzięki temu dziecko może samodzielnie sprawdzić rozwiązanie. Rozwiązywanie zagadek to wspaniała rozrywka dla najmłodszych, ponieważ wzbudza ich ciekawość i daje mnóstwo radości, a przy tym wspomaga ich rozwój. Łamigłówki poprzez zabawę wzbogacają wiedzę ogólną dziecka, wprowadzają pojęcia dotyczące czasu, liczb, wielkości i kierunków. Zagadki są zróżnicowane pod względem poziomu od prostszych po trudniejsze. Zabawne ilustracje i urozmaicone zadania nie pozwalają dzieciom się nudzić. Autorzy Natalia i Krzysztof Minge są doświadczonymi psychologami zajmującymi się tematyką wczesnego rozwoju intelektualnego.

23,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,7%
oszczędzasz 5,91 zł

1 osoba kupiła
13
Sprytna kuchnia, czyli kulinarna ekonomia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprytna kuchnia, czyli kulinarna ekonomia
Niedostępny
Brak

Zastanawiasz się, jak wykorzystać resztki jedzenia ze swojej lodówki? Jak planować zakupy, żeby nie wydawać fortuny? Jak przechowywać żywność? Przed Tobą książka, która odpowiada na te i wiele innych pytań. Liczne porady wskażą sposoby na ograniczenie kosztów związanych z żywieniem przy jednoczesnej poprawie jego jakości, a przepisy na różne dania pozwolą zastosować to wszystko w praktyce. To książka dla każdego - niezależnie od grubości portfela czy biegłości w kuchni. Bo każdy z nas chce być sprytny, jeść lepiej i taniej, a w dodatku nie marnować produktów! Książka została wzbogacona o innowacyjne rozwiązanie na rynku wydawniczym - aplikację TAP2C. Dzięki niej Czytelnicy mogą skorzystać z dodatkowych treści multimedialnych.

49,90 zł
37,92 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 11,98 zł

14
Czas pracy 2016 Praktyczny komentarz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas pracy 2016 Praktyczny komentarz
Niedostępny
Brak

W książce są szczegółowo omówione następujące zagadnienia: Wliczanie różnych aktywności do czasu pracy, Czas pracy a delegacje, szkolenia, dyżur, Okresy odpoczynku, Systemy i rozkłady czasu pracy, Godziny nadliczbowe, Dni wolne, Niepełny etat.

68,30 zł
57,37 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 10,93 zł

15
Żegnaj Skarpetko! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żegnaj Skarpetko!
Dostępny26 szt.

Co zrobić z królikiem, który jest dość niemrawy, mało bystry i nie potrafi się bawić w Indian? I kiedy w dodatku, zamiast królika, wolałoby się mieć prawdziwych kolegów? Dramatyczna historia porzucenia z zaskakującym zakończeniem. Benjamin Chaud jest ilustratorem wielu książek wydanych w Polsce ? stworzył m.in. postać słonia Pomelo, a także rodzinę Binty, Babo i Lalo. Znamy go też z książek ?Yeti? i ?Duch z butelki?, gdzie bohaterami są Uno i Mati. W książce ?Żegnaj, Skarpetko!? Benjamin Chaud występuje nie tylko w roli ilustratora, lecz również autora tekstu.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

16
Minionki Znajdź je wszystkie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minionki Znajdź je wszystkie
Niedostępny
Brak

Minionki są wszędzie. Niestety, kiedy potrzebujesz ich najbardziej, nie ma ich w pobliżu. Chyba, że? poczekaj? może są bardzo blisko, ale trudno je dostrzec? Pomóż nam i postaraj się odnaleźć wszystkie Minionki, złoczyńców, śmieszne przedmioty i inne rzeczy, które skrywa ta książeczka! Dobrej zabawy! Trzymamy kciuki!

14,90 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

17
Winny czy niewinny? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Winny czy niewinny?
Dostępny2 szt.

Will van der Hart i Rob Waller, umiejętnie łącząc osiągnięcia współczesnej teologii i psychologii z głębokim duszpasterskim oraz klinicznym doświadczeniem, dedykują swoją książkę wszystkim zmagającym się z poczuciem winy. Z niezwykłą wrażliwością i mądrością proponują nam odróżnienie prawdziwego poczucia winy, które wiedzie do krzyża Chrystusa i przyjaźni z Bogiem, od fałszywego, które niszczy, dokucza, prowadząc do dręczących wyrzutów sumienia. Ich rady są głębokie i wnikliwe, a przy tym bardzo praktyczne. Ta książka jest jak drogowskaz, wyznaczający właściwy kierunek do lepszego miejsca ? miejsca wewnętrznej wolności.

30,00 zł
27,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,00 zł

18
Kodeks postępowania cywilnego. Komentarz. Tom 1 i 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks postępowania cywilnego. Komentarz. Tom 1 i 2
Niedostępny
Brak

Z przyjemnością prezentujemy trzecie wydanie popularnego Komentarza do Kodeksu postępowania cywilnego napisanego przez praktyków dla praktyków. Autorzy tego Komentarza rozwiązują problemy, z którymi spotykają się na co dzień w pracy. Wśród nich są przedstawiciele różnych zawodów prawniczych: sędziowie, radca Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa oraz radca prawny. Uwagi zawarte w komentarzu uwzględniają zatem spojrzenie na stosowanie przepisów regulujących postępowanie cywilne zarówno sędziego, jak i pełnomocnika. W komentarzu znajdą Państwo odpowiedzi na pytania: Jak interpretować zmiany mające wpływ na kpc, które zostały uchwalone w 2015 r.? Czym jest europejskie poświadczenie spadkowe? Jakie są obecnie możliwości wnoszenia pism procesowych za pośrednictwem systemu teleinformatycznego i dokonywania doręczeń elektronicznych? Jaka jest procedura ograniczenia władzy rodzicielskiej jednemu z rodziców w sytuacji braku porozumienia co do sposobu jej wykonywania? Jak procedować przed wejściem w życie przepisów ustawy z 10 lipca 1015 r. o zmianie ustawy - Kodeks cywilny, ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw? Trzecie wydanie zostało uzupełnione o zagadnienia i problemy praktyczne, które zgłosili Czytelnicy. Uwzględniono najnowsze liczne zmiany legislacyjne: - ustawę z 15 maja 2015 r. - Prawo restrukturyzacyjne (Dz. U. 2015 poz. 978); - ustawę z 15 maja 2015 r. o zmianie ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (Dz. U. 2015, poz. 957) - dotyczącą zwrotu kosztów w postępowaniu nakazowym; - ustawę z 25 czerwca 2015 r. o zmianie ustawy - Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz ustawy - Kodeks postępowania cywilnego (Dz. U. 2015, poz. 1062) - dotyczącą rezygnacji z obowiązkowego ograniczenia władzy rodzicielskiej jednemu z rodziców w sytuacji braku porozumienia co do sposobu jej wykonywania; - ustawę z 10 lipca 2015 r. o zmianie ustawy - Kodeks cywilny, ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. 2015, poz. 1311) - dotyczącą zliberalizowania przepisów o formie czynności prawnych i nowego ujęcia dokumentu w postępowaniu cywilnym oraz stworzenia możliwości wnoszenia pism procesowych za pośrednictwem systemu teleinformatycznego i dokonywania doręczeń elektronicznych; - ustawę z 24 lipca 2015 r. o zmianie ustawy - Kodeks postępowania cywilnego, ustawy - Prawo o notariacie oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. 2015, poz. 1137) - wprowadzającą instytucję europejskiego poświadczenia spadkowego; - ustawę z dnia 5 sierpnia 2015 r. o opiniodawczych zespołach sądowych specjalistów, która dotyczy zmiany statusu i usytuowania rodzinnych ośrodków diagnostyczno-konsultacyjnych i podporządkowania ich sądom okręgowym. Część ujętych w trzecim wydaniu Komentarza zmian musiała zostać omówiona w formie suplementu z uwagi na ich odległy termin wejścia w życie. Dzięki temu książka ma walor intertemporalny, pozwalający praktykom na co dzień stosującym Kodeks postępowania cywilnego porównać różne stany prawne. Komentowane zagadnienia mają przede wszystkim oparcie w orzecznictwie Sądu Najwyższego i sądów powszechnych.

369,00 zł
332,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 36,90 zł

19
Głos ucznia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głos ucznia
Dostępny3 szt.

Książka podkreśla znaczenie opinii uczniów w procesie nauczania oraz dostarcza praktycznych rad, jak sprawić, aby odgrywały one w nim kluczową rolę. Przekonuje, że aspiracje uczniów mogą pomóc w wyznaczeniu nowych, wartościowych celów w szkolnictwie i w efekcie nowego kierunku w edukacji. Pokazuje także, iż uczniowie, którzy mają świadomość, że są słuchani rozwijają poczucie własnej wartości, angażują się w istotny sposób i dostrzegają znaczenie swojej nauki w szkole. Prezentując skuteczną strategię osiągnięcia prawdziwego partnerstwa między nauczycielami i uczniami, autorzy wskazują, w jaki sposób: - zadawać właściwe pytania i wykorzystać informacje uzyskane na podstawie odpowiedzi, - zaangażować uczniów w procesy decyzyjne prowadzące do poprawy sytuacji w szkole, - wprowadzać w życie model rozwoju aspiracji, który wspiera uczniów w pełnym wykorzystaniu swoich możliwości.

59,00 zł
53,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,90 zł

20
Pre-Columbian Maya Graffiti: Contex, Dating and Function - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pre-Columbian Maya Graffiti: Contex, Dating and Function
Niedostępny
Brak

Graffiti have always been a popular means of expression for people from different social strata in ancient as well as modern societies. They constitute a rich source of information on both the daily life and religious activities of the people who created them. Although ancient graffiti are mostly known from the Old World, especially from the Roman Empire or Egypt, they were also very popular in the pre-Columbian world. Ancient Maya civilisation, which once thrived in the rainforests of Mexico and Central America, has an extremely extensive corpus of graffiti. Many Maya sites have graffiti of various types, including inscribed, painted, gouged, impressed and sketched with charcoal. Maya graffiti were usually executed on the plaster surfaces of architectural buildings: chiefly on walls, vaults, floors, as well as benches and other architectural elements. Most examples are figural images that usually represent people, animals, architectural buildings and geometrical designs. They may also depict supernatural beings, symbolic and religious objects and many other subjects, usually related to the socio-political and religious lives of the Maya elites. Despite architectural graffiti being broadly present in various Maya sites, they remain a relatively rarely studied phenomenon. Little interest has been shown in this kind of art and Maya graffiti tend to be published as minor appendices to larger archaeological reports. Moreover, in the case of many Maya sites, the graffiti were not even documented or recorded. This attitude of sidelining Maya graffiti stemmed from the fact that many scholars considered graffiti to be trivial scribbles or the inconsequential work of the Postclassic or Colonial populations squatting in Maya palaces and temples after they had been abandoned by their original inhabitants. Such long held views in the field are changing; recent studies by various scholars have shown that the meaning of graffiti is far more complex and sophisticated than previously thought. The current view is that graffiti were made by various authors in different periods of time and by people representing different social groups. This book constitutes a comprehensive treatment of the subject of graffiti and provides comparative iconographic data on graffiti from various Maya sites. It also has ample and up-to-date information about graffiti, including its dating, meaning, techniques of rendition and function. Jarosław Źrałka is Assistant Professor at the Institute of Archaeology of the Jagiellonian University, Cracow, Poland. He specialises in Mesoamerican archaeology with a special focus on the ancient Maya. He has been working as an archaeologist in Central America for more than 10 years. Since 2006 he has been co-directing a regional project (Nakum Archaeological Project) in the Maya site of Nakum, located in north-eastern Guatemala. His publications include a book Terminal Classic Occupation in the Maya Sites Located in the Area of Triangulo Park, Peten, Guatemala (2008).

70,00 zł
49,00 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 21,00 zł

21
Prezent dla przedszkola - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prezent dla przedszkola
Niedostępny
Brak

Był raz pawian, niezbyt stary, Miał okrągłe okulary, Lubił leżeć pod palmami I rozmyślać nad chmurami. (...)

5,20 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 23,3%
oszczędzasz 1,21 zł

22
Kodeks postępowania cywilnego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks postępowania cywilnego
Niedostępny
Brak

Ogół przepisów proceduralnych, odnoszących się do postępowania cywilnego, zawartych w jednym tomie. Zbiór zawiera jeden z najobszerniejszych w polskim ustawodawstwie aktów prawnych ? kodeks postępowania cywilnego, uzupełniony o komplet rozporządzeń wykonawczych. Dodatkowo zamieszczono w nim całość ustawodawstwa dotyczącego kosztów sądowych w sprawach cywilnych oraz akty prawne normujące funkcjonowanie komorników sądowych oraz Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa. Tom, mimo, iż obszerny (792 strony) pozwala łatwo orientować się w jego zawartości dzięki szczegółowemu skorowidzowi oraz graficznym wyróżnikom zaznaczonym na grzbiecie książki. Stan prawny: 18 września 2015 r.

37,00 zł
26,27 zł
Powiadomienie

Rabat 29,0%
oszczędzasz 10,73 zł

23
Lampart w kratkę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lampart w kratkę
Niedostępny
Brak

Mały lampart cały w kratkę, Miał rodzinę - ojca, matkę, Lecz ich futra cętki miały, Jego - kratki pokrywały (...)"

3,80 zł
2,99 zł
Powiadomienie

Rabat 21,3%
oszczędzasz 0,81 zł

24
Wyznanie Braterstwa Różokrzyża - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyznanie Braterstwa Różokrzyża
Dostępny25 szt.

W 1615 roku ukazał drukowany tekst Confessio Fraternitatis R.C. drugiego Manifestu Różokrzyżowców, które wywołały w tamtych czasach wielką polemikę wśród mędrców i uczonych. W rocznicę 400 lat od tamtego wydarzenia przekazujemy do rąk polskich czytelników nowe wydanie drugiego tomu z serii Tajemnice Braterstwa Różokrzyża zawierającego oryginalny tekst Confessio Fraternitatis R.C. i jego ezoteryczną analizę Jana van Rijckenborgha wraz ze zdjęciami wszystkich stron tego starodruku. Autor opisując ten różokrzyżowy manifest zapewnia czytelników, że przy jego bliższym zbadaniu stwierdzą, iż ten dawny dokument nie jest wyznaniem wiary w zwykłym sensie, nie jest dogmatycznym przedstawieniem tego, co jest zgodne, a co nie jest zgodne z przekonaniami różokrzyżowców, ale wspaniałym proroctwem. Jeśli uda nam się wejrzeć poza prosty, egzoteryczny aspekt tego tekstu, ujrzymy jego uniwersalne, nieograniczone znaczenie.

28,00 zł
20,16 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,84 zł

25
Przerażające oddziaływania na odległość. Część 2. Głowa do wynajęcia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przerażające oddziaływania na odległość. Część 2. Głowa do wynajęcia
Niedostępny
Brak

Druga część jest mroczniejsza od pierwszej i jednocześnie bardziej refleksyjna. Postaci uwikłane są w coraz bardziej niebezpieczne intrygi, po omacku szukają wyjścia z labiryntu spisków. Poznasz korupcję na szczytach władzy i magię karaibskich bóstw. Niektórzy bohaterowie życia publicznego mogą się wydać dziwnie znajomi. Lubisz wątki kryminalne? Lubisz groteskę i satyrę? Lubisz realizm magiczny? Lubisz powieść historyczną? Wszystko to i jeszcze więcej, jak w znakomitej potrawie, znajdziesz w Głowie do wynajęcia. Lekkie smaki dialogów mieszają się z wytrawnymi odcieniami akcji a to wszystko zrównoważone nutą refleksji. Nie można się oderwać ani na chwilę!.

34,90 zł
24,43 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

26
Rodryk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodryk
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.23

Głównym bohaterem tego przygodowego komiksu jest rycerz o imieniu Rodryk. To weteran wypraw krzyżowych, człowiek szlachetny i znakomity wojownik. Gdy jego przyjaciel, jerozolimski kupiec popada w tarapaty, zwraca się do Rodryka z prośbą o odwiezienie córki Blanki do swego brata. Rodryk wraz z giermkiem i Blanką ruszają w daleką podróż przez pustynię. W trakcie wyprawy w ręce rycerza dostaje się pergamin, od którego może zależeć kruchy rozejm panujący w Ziemi Świętej. Rodryk staje przed dylematem – czy odwieźć podopieczną w bezpieczne miejsce, czy też zrobić wszystko aby nie dopuścić do .wybuchu wojny.

59,99 zł
51,59 zł
Powiadomienie

Rabat 14,0%
oszczędzasz 8,40 zł

27
Inspiracje Kwiaty. Kolorowanki dla dorosłych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inspiracje Kwiaty. Kolorowanki dla dorosłych
Niedostępny
Brak

70 antystresowych kolorowanek Jak odreagować codzienne napięcia i stresy? Po prostu zacznij rysować i kolorować! Wybierz obrazek z motywem kwiatowym oraz ulubioną technikę: mazaki, kredki, gwasz, pastele Potem dokonaj wyboru odpowiednich barw i do dzieła! W trakcie kolorowania powróci spokój i poczujesz ukojenie skołatanych nerwów. Kartki tego bloku można odrywać - umożliwi to wyeksponowanie najlepszych prac. Zaledwie 5-10 minut rysowania dziennie zapewni ci upragniony relaks. Rozwijaj swoje talenty!

19,99 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

28
Rysunki do odwzorowania. Antystresowe obrazki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rysunki do odwzorowania. Antystresowe obrazki
Niedostępny
Brak

Ponad 30 obrazków do odwzorowania i pokolorowania! Antystresowe obrazki do dokończenia i pokolorowania pozwolą ci się zrelaksować. Wybierz inspirujący cię rysunek i odwzoruj go z pomocą siatki. Niezależnie od tego, czy powstanie obrazek według wzoru, czy będzie to twój autorski projekt, pokoloruj go z fantazją: możesz wykorzystać kredki, flamastry lub pastele. Przed tobą niezwykła przygoda: kreacja i relaks!

20,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

29
Podróże od kropki do kropki. Antystresowe kolorowanki dla dorosłych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróże od kropki do kropki. Antystresowe kolorowanki dla dorosłych
Niedostępny
Brak

Przed tobą blok z 30 rysunkami do dokończenia, które pozwolą ci się zrelaksować. Wybierz stronę, która cię zainspiruje, znajdź kropkę oznaczoną cyfrą 1 i rozpocznij rysowanie konturów. Gdy połączysz kolejne punkty, odkryjesz egzotyczne miejsca, o których marzą turyści Wystarczy 10 minut koncentracji, aby poradzić sobie z objawami stresu!

17,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,01 zł

30
Natura od kropki do kropki. Antystresowe kolorowanki dla dorosłych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Natura od kropki do kropki. Antystresowe kolorowanki dla dorosłych
Niedostępny
Brak

Przed tobą blok z 30 rysunkami do dokończenia, które pozwolą ci się zrelaksować Wybierz stronę, która cię zainspiruje, znajdź kropkę oznaczoną cyfrą 1 i rozpocznij rysowanie konturów. Gdy połączysz kolejne punkty, twoim oczom ukażą się: malowniczy wodospad, sarna, klucz dzikich gęsi... Wystarczy 10 minut koncentracji, aby poradzić sobie z objawami stresu!

16,99 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,00 zł

31
Inspiracje Bollywood. Kolorowanki dla dorosłych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inspiracje Bollywood. Kolorowanki dla dorosłych
Niedostępny
Brak

70 antystresowych kolorowanek Jak odreagować codzienne napięcia i stresy? Po prostu zacznij rysować i kolorować! Wybierz obrazek inspirowany klimatem Indii oraz ulubioną technikę: mazaki, kredki, gwasz, pastele Potem dokonaj wyboru odpowiednich barw i do dzieła! W trakcie kolorowania powróci spokój i poczujesz ukojenie skołatanych nerwów. Kartki tego bloku można odrywać - umożliwi to wyeksponowanie najlepszych prac. Zaledwie 5-10 minut rysowania dziennie zapewni ci upragniony relaks. Rozwijaj swoje talenty!

19,99 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

32
Inspiracje Koty. Kolorowanki dla dorosłych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inspiracje Koty. Kolorowanki dla dorosłych
Niedostępny
Brak

70 antystresowych kolorowanek Jak odreagować codzienne napięcia i stresy? Po prostu zacznij rysować i kolorować! Wybierz inspirujący Cię obrazek oraz ulubioną technikę: mazaki, kredki, gwasz, pastele. Potem dokonaj wyboru odpowiednich barw i do dzieła! W trakcie kolorowania powróci spokój i poczujesz ukojenie skołatanych nerwów. Kartki tego bloku można odrywać – umożliwi to wyeksponowanie najlepszych prac. Zaledwie 5–10 minut rysowania dziennie zapewni ci upragniony relaks. Rozwijaj swoje talenty!

19,99 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

33
Krajobrazy. Kolorowanie według wzoru. Antystresowe kolorowanki dla dorosłych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krajobrazy. Kolorowanie według wzoru. Antystresowe kolorowanki dla dor...
Niedostępny
Brak

Pokoloruj ponumerowane pola zgodnie z barwnym kodem, a na każdej stronie ukaże się fantastyczny krajobraz Oto niezawodny sposób, aby się odprężyć i zapomnieć o codziennych stresach! Kartki tego bloku można odrywać - umożliwi to wyeksponowanie najlepszych prac. Rozwijaj swoje talenty!

17,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,01 zł

34
Tate, jedziemy do Krakowa! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tate, jedziemy do Krakowa!
Niedostępny
Brak

Ta niekonwencjonalna w formie pozycja wydawnicza prezentuje Kraków, jakiego nie znamy i zaciekawi zapewne nie tylko krakowian. Przydatna być może również dla szkół, przewodników po mieście, dla tysięcy turystów.

71,40 zł
50,69 zł
Powiadomienie

Rabat 29,0%
oszczędzasz 20,71 zł

35
Zwierzęta. Kolorowanie według wzoru. Antystresowe kolorowanki dla dorosłych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta. Kolorowanie według wzoru. Antystresowe kolorowanki dla doro...
Niedostępny
Brak

Pokoloruj ponumerowane pola zgodnie z barwnym kodem, a na stronach ukażą się piękne portrety zwierząt Oto niezwykły sposób, aby się odprężyć i zapomnieć o codziennych stresach! Kartki tego bloku można odrywać - umożliwi to wyeksponowanie najlepszych prac. Rozwijaj swoje talenty!

17,00 zł
13,99 zł
Powiadomienie

Rabat 17,7%
oszczędzasz 3,01 zł

36
Kocham Polskę. Polskie zwyczaje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kocham Polskę. Polskie zwyczaje
Niedostępny
Brak

Pięknie ilustrowana książka z serii "Kocham Polskę" wprowadza dzieci w świat naszych zwyczajów. Znajdziemy w niej opisy od zwyczajów z całego roku, od adwentowych, jak np. św. Mikołaj czy dzień św. Łucji, po andrzejki i katarzynki. Najpiękniej przedstawiono zwyczaje polskiego Bożego Narodzenia.

12,40 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,4%
oszczędzasz 2,41 zł

37
Matematyka. Sprawdzian szóstoklasisty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka. Sprawdzian szóstoklasisty
Niedostępny
Brak

Arkusze do sprawdzianu szóstoklasisty 2016 z matematyki to najnowsza publikacja zawierająca arkusze egzaminacyjne z odpowiedziami oraz wszystkie istotne informacje dotyczące formuły oficjalnego sprawdzianu. Publikacja składa się z: opisu aktualnego sprawdzianu w wersji obowiązującej od roku szkolnego 2014/2015, 15 arkuszy z matematyki przygotowanych na wzór zestawów Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, odpowiedzi do zadań z komentarzami, które wskazują wzorcowy sposób rozwiązywania poszczególnych typów zadań. Atutem publikacji jest skrzydełko z kartą odpowiedzi. Pozwala wyćwiczyć umiejętność poprawnego kodowania zadań zamkniętych na karcie odpowiedzi, która sprawia trudność większości szóstoklasistów. Autorami zadań są doświadczeni egzaminatorzy, a wszystkie zestawy są zgodne ze standardami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej – sprawdzają umiejętności określone w podstawie programowej i wymagane na sprawdzianie szóstoklasisty. W ofercie dostępne także Arkusze do sprawdzianu szóstoklasisty z języka polskiego.

23,30 zł
20,74 zł
Powiadomienie

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,56 zł

38
Geopolityczne przemiany białoruskiej przestrzeni cywilizacyjnej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Geopolityczne przemiany białoruskiej przestrzeni cywilizacyjnej
Niedostępny
Brak

Białoruś znajduje się w przestrzeni konfliktowego nakładania się przeciwstawnych interesów dominujących podmiotów geopolitycznych, a dominująca pozycja Rosji w regionie ogranicza możliwości otwartej współpracy z Unią Europejską. Białoruskie dziedzictwo kulturowe w przeważającym okresie czasowym wiąże ją z dziedzictwem cywilizacji zachodniej, adaptowanej głównie w ramach kolejnych unii, a w końcu i wspólnej państwowości z państwem polskim. Autor łączy w swoich badaniach problemy cywilizacji i geopolityki. Skupia się przy tym na problemach Europy Wschodniej. Celem publikacji jest przedstawienie przynależności cywilizacyjnej Białorusi w ujęciu dziejowym. Wskazuje się na znaczenie wielowiekowego procesu okcydentalizacji kultury białoruskiej, a także na cywilizacyjne konsekwencje rosyjskiej dominacji nad przestrzenią białoruską, jaka nastąpiła w wyniku rozbiorów Rzeczypospolitej Obojga Narodów, sowietyzacji tego kraju i jaka towarzyszy kształtowaniu niepodległego państwa. Praca zorientowana jest na rozpoznanie i identyfikację uwarunkowań geopolitycznych determinujących kształtowanie dziedzictwa białoruskiej przestrzeni cywilizacyjnej oraz dokonanie analizy dotychczasowej ewolucji przestrzennej badanego podmiotu pod kątem potencjału reorientacji geopolitycznej. Autor spogląda także w przyszłość, rozważając stojące przed Białorusią wybory cywilizacyjne. Dokonuje analizy geopolityki białoruskiej przestrzeni pod kątem potencjalnych zmian mogących mieć wpływ na zmianę obecnej struktury systemu międzynarodowego w tym regionie świata. Problemem badawczym jest określenie roli, jaką odgrywa dziedzictwo cywilizacyjne ziem białoruskich w procesie interpretacji i predykcji ich geopolitycznej ewolucji przestrzennej. Traktowana w przyjętym procesie badawczym przestrzeń cywilizacyjna wpisuje się w trójwymiarowy obszar wyznaczany przez czas jako proces dziejowy, zasięg terytorialny jako miernik obszarowy oraz wartości i doświadczenia kulturowe jako czynnik cywilizacyjny. Skumulowany rejestr doświadczeń cywilizacyjnych ze względów heurystycznych, eksplanacyjnych i predyktywnych poddany jest krytycznej analizie geopolitycznej. W pracy podnosi się szereg istotnych zagadnień kształtujących tożsamość oraz geopolityczną orientację białoruskiej przestrzeni cywilizacyjnej, w tym m.in.: ? oddziaływanie europejskich wzorców cywilizacyjnych na kształtowanie cywilizacyjnej tożsamości przestrzeni białoruskiej w dobie Wielkiego Księstwa Litewskiego, ? wpływ polityki rusyfikacji okresu zaborów na dezintegrację tożsamości cywilizacyjnej dawnej Rzeczypospolitej, ? efekt cywilizacyjny włączenia ziem białoruskich do geopolitycznej przestrzeni ZSSR z towarzyszącą temu sowietyzacją na płaszczyźnie instytucjonalnej, ekonomicznej oraz społecznej, ? znaczenie postsowieckiego dziedzictwa w aspekcie funkcjonowania współczesnego państwa białoruskiego, ? rolę Białorusi w geopolitycznej strefie interesów Federacji Rosyjskiej. Pośród towarzyszących badaniu wielu pytań znajdujemy następujące: ? Jakie są perspektywy ewolucji systemu politycznego na Białorusi w kierunku transformacji ustrojowej umożliwiającej zacieśnianie więzów współpracy z Unią Europejską? ? Czy na Białorusi nastąpiła trwała zmiana cywilizacyjnej orientacji społecznej pod wpływem długoletniej dominacji rosyjskiej okresu carskiego i sowieckiego? Unia Europejska, cechując się wysokim potencjałem oddziaływania na bazie swej soft power, wpływa na dynamikę systemowych zmian zachodzących w jej otoczeniu. Czy białoruska przestrzeń cywilizacyjna jest wolna od takich interakcji?

79,00 zł
63,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,0%
oszczędzasz 15,01 zł

39
Przestrzenie dziecka i dzieciństwa. Wielość perspektyw i znaczeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przestrzenie dziecka i dzieciństwa. Wielość perspektyw i znaczeń
Dostępny2 szt.

Książka posiada wyraźne przesłanie: współczesne przestrzenie od domu rodzinnego, poprzez placówki edukacyjne, otoczenie kulturalne, a także swoiste warunki zaburzeń zdrowotnych tworzą przeżywane przez dzieci bardzo indywidualne terytorium eksploracji, wpływającej na specyfikę ich wzrastania. To przesłanie jest główną wartością pracy, koncentruje ono nasz ogląd rozwoju dziecka w szybko zmieniających się obszarach współczesnego życia. Podjęta w pracy tematyka jest niezwykle aktualna, gdyż obecnie mamy do czynienia z nasilającymi się zjawiskami zróżnicowania grup rówieśniczych, a zrozumienie osobliwości rozwoju związanych z wpływami otoczenia jest ważnym aspektem dociekań naukowych. [z recenzji dr hab. Ewy Skrzetuskiej]

31,50 zł
24,89 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,61 zł

40
Przerażające oddziaływania na odległość. Część 1. Gra w kości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przerażające oddziaływania na odległość. Część 1. Gra w kości
Niedostępny
Brak

Lubisz kryminały, powieści fantasy i political fiction? Mistrz i Małgorzata, Homer, religia bahai, voodoo, a przede wszystkim nietuzinkowe poczucie humoru i wartka akcja to mieszanka, która sprawia, że książkę można „połknąć” w całości od razu…. Kolejna powieść Macieja Bennewicza, w której autor mistrzowsko bawi się różnymi konwencjami literackimi. Czytelnik zapraszany jest do świata współczesnych mu bohaterów, który nieoczekiwanie pokazuje swoją podszewkę pełną magiczności, gadających kotów, dziadów proszalnych i tajemniczych obrzędów. Wszystko to w lekkiej, żartobliwej formie, która nieoczekiwanie zmienia się w całkiem serio refleksję dotyczącą każdego z nas, naszych...

34,90 zł
24,43 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

41
Zeszyt artysty - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt artysty
Coach&Couch Autobus i Kanapa
Niedostępny
Brak

Zeszyt dla artystów, na którego stronach spotkasz zwierzęta wyrażające swoje zdanie bez ogródek. Sprawdź jak będą inspirujące przy sporządzaniu notatek. Ilustracje: Maciej Bennewicz

12,90 zł
9,99 zł
Powiadomienie

Rabat 22,6%
oszczędzasz 2,91 zł

42
Angielski. Zagadki obrazkowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski. Zagadki obrazkowe
Niedostępny
Brak

Angielski. Zagadki obrazkowe (6-9) lat to wyjątkowa propozycja na wspólne spędzenie czasu dla Ciebie i Twojego dziecka. 104 różnorodne zagadki uczą języka angielskiego przez zabawę, rozwijają spostrzegawczość i pamięć wzrokową oraz stanowią świetną rozrywkę. Kolorowa książeczka angielsko-polska została opracowana specjalnie dla dzieci w wieku 6-9 lat. Po jednej stronie każdej karty książeczki znajdują się zagadki z kolorowymi ilustracjami, po drugiej – odpowiedzi. Dzięki temu dziecko może samodzielnie sprawdzić rozwiązanie. 104 ciekawe zagadki o różnym stopniu trudności. Uczenie się poprzez rozwiązywanie zagadek to bardzo skuteczna forma nauki dla najmłodszych, ponieważ wzbudza ich ciekawość i daje mnóstwo radości. Dzięki nim dzieci nie tylko ćwiczą i utrwalają znane już słówka i zwroty, lecz także poznają nowe. Zagadki są zróżnicowane pod względem poziomu: od prostszych po trudniejsze, więc poznawanie języka odbywa się stopniowo. Zabawne ilustracje wspomagają zapamiętywanie, a urozmaicone zadania nie pozwalają dzieciom się nudzić. Dla ułatwienia każda karta zawiera polecenie do zagadki w języku angielskim (awers) i polskim (rewers). Dzięki wygodnemu formatowi Zagadki obrazkowe. Angielski sprawdzą się w każdych okolicznościach – w domu, w podróży, na spacerze, w poczekalni. Twoje dziecko będzie uczyło się angielskiego z przyjemnością! W serii również: Zagadki obrazkowe. Łamigłówki (3-5 lat), Zagadki obrazkowe. Zabawy logiczne (3-5 lat), Zagadki obrazkowe, Angielski (3-5 lat), Zagadki obrazkowe. Zabawy logiczne (6-9 lat), Zagadki obrazkowe. Koncentracja (6-9 lat), Zagadki obrazkowe. Czytanie, koncentracja, pamięć (6-9 lat), Zagadki obrazkowe. Ortografia (6-9 lat).

20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

43
Zagadki obrazkowe. Zabawy logiczne 6-9 lat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagadki obrazkowe. Zabawy logiczne 6-9 lat
Niedostępny
Brak

Zagadki obrazkowe. Zabawy logiczne to wyjątkowa propozycja na wspólne spędzenie czasu dla ciebie i twojego dziecka. 97 różnorodnych zagadek uczy logicznego myślenia i wyciągania wniosków, ćwiczy koncentrację i wprowadza w świat matematyki, a dodatkowo stanowi świetną zabawę! Kolorowa książeczka: Książeczka edukacyjna została opracowana specjalnie dla dzieci w wieku 6-9 lat przez psychologów dziecięcych specjalizujących się we wspomaganiu rozwoju małych dzieci. Po jednej stronie każdej karty książeczki znajdują się zagadki z kolorowymi ilustracjami, po drugiej – odpowiedzi. Dzięki temu dziecko może samodzielnie sprawdzić rozwiązanie. 97 ciekawych zagadek o różnym stopniu trudności: Rozwiązywanie zagadek to wspaniała rozrywka dla najmłodszych, ponieważ wzbudza ich ciekawość i daje mnóstwo radości, a przy tym wspomaga ich rozwój. Zawarte w zagadkach informacje rozbudzają w dziecku ciekawość świata i chęć zdobywania wiedzy, a także trenują kompetencje niezbędne do samodzielnej nauki w szkole. Zagadki są zróżnicowane pod względem poziomu od prostszych po trudniejsze. Zabawne ilustracje i urozmaicone zadania nie pozwalają dzieciom się nudzić. Dzięki wygodnemu formatowi „Zagadki obrazkowe. Zabawy logiczne” sprawdzą się w każdych okolicznościach – w domu, w podróży, na spacerze, w poczekalni. Autorzy Natalia i Krzysztof Minge są doświadczonymi psychologami zajmującymi się tematyką wczesnego rozwoju intelektualnego. W tej serii: • „Zagadki obrazkowe. Łamigłówki 3-5” • „Zagadki obrazkowe. Angielski 3-5” • „Zagadki obrazkowe. Angielski 6-9” • „Zagadki obrazkowe. Zabawy logiczne 3-5” • „Zagadki obrazkowe. Koncentracja 6-9” • „Zagadki obrazkowe. Czytanie, koncentracja, pamięć 6-9” • „Zagadki obrazkowe. Ortografia 6-9”.

26,60 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 28,6%
oszczędzasz 7,61 zł

44
Klocki Blocki. KB4503 Lalilandia. Filmowa przygoda - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki Blocki. KB4503 Lalilandia. Filmowa przygoda
Blocki
Niedostępny
Brak

Wejdź w świat Lalilandii i odgrywaj niesamowite historie! Seria „Lalilandia” skierowana jest specjalnie dla dziewczynek. W zestawie znajduje się figurka dziewczynki oraz klocki niezbędne do zbudowania akcesoriów plażowych. Klocki są wykonane z wytrzymałego plastiku w żywych kolorach.Ponadto, klocki zachwycają dużą ilością ruchomych elementów. Elementy wszystkich zestawów są ze sobą kompatybilne, mogą być rozszerzone o kolejne części i wykorzystane do tworzenia wymarzonych pojazdów i budowli. Dzięki temu dzieci mogą budować, co tylko chcą – ogranicza ich jedynie wyobraźnia. Zabawa klockami: ćwiczy zdolności manualne, koncentrację, cierpliwość oraz koordynację wzrokową i ruchową. Rozwija wyobraźnię i kreatywność. Uczy rozpoznawania kolorów, kształtów, liczenia oraz relacji przestrzennych. Zestaw zawiera 250 elementów.

53,99 zł
37,35 zł
Powiadomienie

Rabat 30,8%
oszczędzasz 16,64 zł

45
Wstęp do matematyki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wstęp do matematyki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.28

Jest to najnowsza wersja wykładów i ćwiczeń dla studentów pierwszego semestru matematyki i informatyki, prowadzonych przez autora na Uniwersytecie Gdańskim i Politechnice Gdańskiej. Treść obejmuje rachunek zdań i elementy logiki, rachunek zbiorów, kwantyfikatory, funkcje, relacje, moce zbiorów oraz elementy algebry Boole'a. Całość jest przedstawiona intuicyjnie, z jednej strony, a dostatecznie poprawnie i formalnie, z drugiej strony. Zamieszczono dowody prawie wszystkich prezentowanych twierdzeń. Większość pojęć, własności i twierdzeń jest zilustrowana przykładami i rysunkami. Powinno to ułatwić zrozumienie materiału, który jest stosunkowo łatwy, ale bogaty w nowe pojęcia i formalizmy. Dodatkowo każdy rozdział zakończono wieloma, w większości typowymi, zadaniami i testem. Do korzystania z tego podręcznika nie jest konieczna znajomość żadnej teorii matematycznej. To właśnie elementarna znajomość przedstawionego materiału powinna ułatwić studentom czytanie kolejnych podręczników, słuchanie innych wykładów matematycznych oraz poznawanie nowych teorii.

50,40 zł
46,37 zł
Powiadomienie

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,03 zł

46
Urocza księżniczka. Książeczka dźwiękowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Urocza księżniczka. Książeczka dźwiękowa
Niedostępny
Brak

Szszsz! Sss! Sss! Księżniczka Bursztynka musi wyleczyć siostrę, aby razem mogły przeżyć niezwykłą przygodę. Naciśnij cztery przyciski i przyłącz się do zabawy w tej magicznej książeczce. Dzięki 4 dźwiękom, które ożywiają akcję, dzieci pokochają tę fantastyczną książeczkę.

22,00 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 18,2%
oszczędzasz 4,01 zł

47
Świecąca ciemność - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świecąca ciemność
Dostępny150 szt.

Choć skąpy, zredukowany dialog Fossego - co wkrótce zostanie nazwane minimalizmem - miał poprzedników, był czymś innym niż milczenie Becketta czy pauzy Pintera. U Becketta milczenie jest tragiczne, to przystanek końcowy modernizmu, zapoczątkowanego przez Ibsena i Czechowa, który przez cały wiek XX obnaża wewnętrzną pustkę człowieka i tęsknotę za obudzeniem się do życia. Być może anonimowość postaci Pintera i ich przeszłość wywarły pewien wpływ na pisarstwo Fossego, ale już nie zainteresowanie społeczną nadrzędnością i podległością. Ilekroć pojawia się problem walki o władzę, na przykład w Synu czy w Odwiedzinach, Fossego bardziej zajmuje słabość niż siła. Nie da się jednak zaprzeczyć jego powinowactwa z Pinterowskim wyczuciem formy (ani jednego słowa za dużo). Fragment Wprowadzenia

20,00 zł
15,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 4,01 zł

48
Ochrona konsumentów na rynku ubezpieczeniowym w Polsce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ochrona konsumentów na rynku ubezpieczeniowym w Polsce
Niedostępny
Brak

Na naszych oczach dokonuje się przełom konsumencki w sferze usług finansowych, w tym w szczególności - usług ubezpieczeniowych. Nigdy dotąd instytucje finansowe nie musiały tak wiele uwagi poświęcić na staranne dopasowanie oferowanych produktów do potrzeb klientów, dokładne i zrozumiałe informowanie ich o warunkach zawieranych umów oraz wykonywanie kontraktów w sposób wolny od podejrzeń o naruszenia prawa czy konflikty interesów. Nigdy tak bardzo jak obecnie nie była potrzebna rzetelna i obiektywna wiedza o równoważeniu interesów instytucji finansowych i ich klientów. Bez niej nowe przepisy nie będą działały albo też staną się brutalnym i stosowanym bez rozmysłu instrumentem tłamszenia przedsiębiorczości i ograniczania konkurencyjności przedsiębiorców działających na polskim rynku finansowym. Publikacja powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Pro Motor, Fundacji Edukacji Ubezpieczeniowej, Izby Gospodarczej Ubezpieczeń i Obsługi Ryzyka oraz Centrum Studiów Konsumenckich Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej. Są w niej zawarte opracowane przez znakomitych znawców przedmiotu rzetelne i aktualne analizy najistotniejszych zagadnień dotyczących relacji pomiędzy zakładami ubezpieczeń i konsumentami.

49,90 zł
42,42 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,48 zł

49
Starość jest piękna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Starość jest piękna
Dostępny150 szt.

W społeczeństwie, dla którego pieniądze, sukces, władza, a zwłaszcza młodość stały się bogiem, nie ma już miejsca dla ludzi starych. Usuwa się ich z ich własnych domów rodzinnych, zamyka w domach starców, pozbawia praw stanowienia o sobie, mówiąc krótko: traktuje się ich jak kulę u nogi. W oczach społeczeństwa starość nie przedstawia sobą żadnej wartości: jesień życia stała się czymś z definicji negatywnym - kojarzy się głównie z nieczynnością zawodową, brakiem celu, brakiem radości życia, po prostu: brakiem młodości. Manifest Esther Vilar (w przekładzie Bożeny Intrator) skierowany jest przeciwko kultowi młodości i stanowi zachętę dla ludzi starych, żeby wreszcie bez kompleksu wieku otwarcie przyznali się do siebie: doświadczonych życiowo, kompetentnych, godnych. Nie tylko po to, żeby złagodzić paniczny strach przed starością, którym zarażeni są młodzi ludzie. Jest to manifestacja wartości, a zarazem apel o akceptację najbardziej naturalnej rzeczy na świecie.

19,00 zł
14,99 zł

Rabat 21,1%
oszczędzasz 4,01 zł

50
Służby specjalne 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Służby specjalne 1
Niedostępny
Brak

?My jesteśmy tajne służby. Służby specjalne to jest np. Zakład Oczyszczania Miasta? ? powiedział mi kiedyś jeden z oficerów wywiadu. W Polsce przyjęło się jednak nazywać tajne służby, specjalnymi. Jakby ich nie nazywać jest to temat budzący ogromne emocje, bardzo rzadko rzetelnie w mediach opisywany. Książka ?Służby specjalne? ma w założeniu przybliżyć czytelnikom tą trudną materię. To zbiór esejów i artykułów dotyczących problematyki z dziedziny służb specjalnych. Niektóre z nich wcześniej były publikowane w prasie, ale wszystkie dla potrzeb obecnego wydania zostały przejrzany i poprawione. Zwykle teksty publikowane są ze skrótami, w tej książce mamy możliwość przeczytania pełnych autorskich wersji.

25,00 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

Wróć do góry