hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.10.06

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 6 października 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Pisaki suchościeralne dwustronne, 4 kolory (TOMA), na drugim Paluszkowa tabliczka mnożenia (Rościsław Andrzejczak). Kolejny produkt to O nieposłuszeństwie i inne eseje (Erich Fromm) oraz Zeszyt nutowy A4, stojący, do harmonii lub fortepianu (Polskie Wydawnictwo Muzyczne).
1
Pisaki suchościeralne dwustronne, 4 kolory - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisaki suchościeralne dwustronne, 4 kolory
TOMA
Dostępny1 szt.

Dwustronne pisaki suchościeralne do tablic, 4 kolory.

15,99 zł
13 osób kupiło
2
Paluszkowa tabliczka mnożenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paluszkowa tabliczka mnożenia
Dostępny31 szt.

Publikacja umożliwia opanowanie tabliczki mnożenia dzięki metodzie paluszkowej. Książka skierowana jest do osób mających trudności w uczeniu się matematyki, a szczególnie w zapamiętaniu tabliczki mnożenia, do uczniów ze zdiagnozowaną dyskalkulią lub będących w grupie ryzyka dyskalkulii oraz do wszystkich tych, którzy mają problemy z opanowaniem tabliczki mnożenia z różnych innych nieokreślonych przyczyn. Czasami do nauki nie wystarcza tylko dobra pamięć. Trzeba zobaczyć, dotknąć, narysować, aby zapamiętać. Przedstawione w książce sposoby nauki tabliczki mnożenia nie tylko uatrakcyjnią tradycyjny sposób jej nauczania, ale przede wszystkim znacznie ułatwią jej zapamiętanie osobom, które do tej pory miały z tym poważne problemy.

33,00 zł
24,09 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,91 zł

13 osób kupiło
3
O nieposłuszeństwie i inne eseje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O nieposłuszeństwie i inne eseje
Dostępny59 szt.

Erich Fromm był zawsze intelektualistą na wskroś niepokornym, pewnie także dlatego stał się jednym z intelektualnych guru pokolenia 1968. Ale nie to jest ważne czyim guru stał się autor Ucieczki od wolności. Istotne jest to, że postawy wolnościowe zawsze konsekwentnie i w sposób zasadniczy wspierał, zawsze był wrogiem wrogów wolności. Zbiór esejów zebranych w tym tomie to kolejne świadectwo niezależności myślenia, intelektualnej odwagi i nonkonformizmu. Jak pisze w przedmowie do tomu O nieposłuszeństwie... Annis Fromm, Erich Fromm wyjaśnił w tych esejach, co to znaczy być posłusznym wobec natury ludzkiej i celów społeczeństwa oraz nieposłusznym wobec wszelkich idoli i ideologii politycznych. Jego argumenty do dziś nie straciły znaczenia. Nieposłuszeństwo wobec konformizmu i krytyczne nastawienie wobec zwykłego „nonsensu” wciąż powinny być naszym głównym celem.

21,00 zł
15,99 zł

Rabat 23,9%
oszczędzasz 5,01 zł

4 osoby kupiły
4
Zeszyt nutowy A4, stojący, do harmonii lub fortepianu - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt nutowy A4, stojący, do harmonii lub fortepianu
Polskie Wydawnictwo Muzyczne
Dostępny10 szt.

Zeszyt nutowy A4 - stojący, 5 x 2 linie spięte akoladą, 16-to kartkowy. Szerokość pięciolinii 8 mm. Zeszyt przeznaczony jest głównie do harmonii lub zapisu utworów fortepianowych.

10,10 zł
7,99 zł

Rabat 20,9%
oszczędzasz 2,11 zł

3 osoby kupiły
5
Skuteczni liderzy zadają trafne pytania. Twoje fundamenty skutecznego przywództwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skuteczni liderzy zadają trafne pytania. Twoje fundamenty skutecznego ...
Dostępny3 szt.

John C. Maxwell Amerykański autorytet w dziedzinie przywództwa: ponad 24 miliony sprzedanych książek Pytanie – od 40 lat zadaję pytania na temat przywództwa. Można by pomyśleć, że z czasem, skoro uzyskałem już tysiące odpowiedzi, pytania stały się dla mnie mniej istotne. Ale prawda jest zupełnie inna. Im więcej pytań zadaję, tym większą wartość w nich dostrzegam. Gdyby nie mądre rady i błyskotliwe odpowiedzi, które przez te lata otrzymałem na moje pytania, zastanawiam się, gdzie bym dzisiaj był. Z pewnością nie rozwinąłbym się tak bardzo i nie zaszedł tak daleko […]. Te przeżycia mają dla mnie tak wielką wartość, że posta-nowiłem napisać tę książkę. Pragnę pokazać, jaki wpływ te pytania wywarły na moje życie, podzielić się tymi, które zadaję sobie i innym, oraz odpowiedzieć na pytania pochodzące od ludzi z różnych krajów, z różną historią, i różnych zawodów.

58,00 zł
41,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,24 zł

3 osoby kupiły
6
Dwa traktaty o rządzie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwa traktaty o rządzie
Dostępny17 szt.

Angielski filozof John Locke (1632–1704) zapisał się w historii jako „ojciec” współczesnej demokracji. Był pierwszym teoretykiem republikanizmu w dzisiejszym sensie. Dwa traktaty są pod tym względem dziełem kanonicznym, a dla każdego politologa wprost obowiązkowym. Zainspirowały m.in. Deklarację Niepodległości i Konstytucję USA. To właśnie wtedy Locke stał się klasykiem idei nowoczesnej państwowości. Przełomowość republikańskiej myśli Locke'a opiera się przede wszystkim na odrzuceniu legitymizowania władzy czynnikiem nadprzyrodzonym, Bożym nadaniem. Polemice z poglądem, że wszelka władza ma charakter „ojcowski” i wywodzi się ostatecznie od władzy, jaką otrzymał Adam w raju, poświęcony jest pierwszy traktat. Drugi rysuje koncepcję władzy z nadania ludu i odpowiedzialnej przed ludem. Dramatyczne okoliczności powstania dzieła, jego fragmentaryczność, anonimowa publikacja za życia autora czynią lekturę tym ciekawszą. Również jej kontekst jest dość specyficzny. Locke, choć republikanin, godził swoje poglądy z pracą na rzecz króla i arystokratów. Dla niego monarchia i republika nie wykluczały się jeszcze politycznie. Monarcha miał władać jako „przedstawiciel” ludu. Radykalne przeciwieństwo dotyczyło samej legitymacji władzy: tam boskiej, tu społecznej. Obserwowanie, jak wykluwa się ta współczesna idea u myśliciela przecież na wskroś chrześcijańskiego, to jeden z bonusów lektury tego dzieła.

64,00 zł
44,80 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 19,20 zł

2 osoby kupiły
7
Ja i mój tata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja i mój tata
Dostępny26 szt.

Szukasz pomysłów, aby niebanalnie i doskonale bawić się z tatą i spędzać z nim jak najwięcej czasu? W tej książce znajdziesz mnóstwo zabawnych quizów, krzyżówek, zadań, uzupełnianek, przepisów i co najważniejsze oryginalnych inspiracji, jak razem wspaniale spędzać czas. Zorganizujcie z tatą zabawę w piratów i poszukiwaczy zaginionych skarbów. Poznajcie sprawdzone pomysły na aktywną zabawę na świeżym powietrzu - podpowiedzi jak bawić się w podchody, wyścigi, leśnych ludzi i wiele, wiele innych. Poznajecie rady, jak zorganizować idealny piknik i grill. Dzięki zabawnym testom i dociekliwym pytaniom dowiecie się o sobie nawzajem jeszcze więcej i poznacie się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

10,00 zł
7,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

1 osoba kupiła
8
Krzysia i turniejowe turbulencje. Tom 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krzysia i turniejowe turbulencje. Tom 3
Dostępny42 szt.

Zamek Jutrzenki organizuje turniej rycerski! Kiedy podczas ćwiczeń jeden z giermków zostaje ranny, Sir Benedykt proponuje Krzysi, by zajęła jego miejsce. Jest tylko jeden problem: Krzysia nigdy dotąd nie jeździła konno. Nie dość na tym, za każdym razem piękna Bella zrzuca Krzysię z grzbietu! Czas ucieka? Co w tej sytuacji zrobi Krzysia??

14,90 zł
10,99 zł

Rabat 26,2%
oszczędzasz 3,91 zł

1 osoba kupiła
9
Bruce J. Hawker. Część 6. Nocni kaci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bruce J. Hawker. Część 6. Nocni kaci
Dostępny6 szt.

Porucznik Bruce J. Hawker wraz z przyjacielem George’em Lundem próbują uratować ojca Bruce’a, lorda Hawkera, z rąk bezwzględnych bandytów. Pomaga im tajemnicza Red Lady, która ma własne porachunki z przestępcami. Wydaje się, ze macki złoczyńców sięgają wszędzie, co oznacza, że nikomu nie można ufać...

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

1 osoba kupiła
10
Skandynawia. Światło północy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skandynawia. Światło północy
Dostępny8 szt.

Ze Skandynawią, czy szerzej – Północą, potencjalni turyści mają pewien kłopot. Z jednej strony kusi ich piękno krajobrazów i bogactwo tamtejszej kultury, z drugiej – odstraszają warunki pogodowe, kłopotliwy dojazd, wysokie ceny. O ile to ostatnie przekonanie można po części uznać za uzasadnione, pozostałe dwa lepiej umieścić na półce ze stereotypami. „Skandynawia. Światło Północy” jest kolejnym dowodem, że nie warto im ulegać. Dziesięć podróży, w które zabierają nas autorzy, to pokaźna garść inspiracji. Okazuje się, że schowany tuż za horyzontem Bornholm, Wyspy Owcze czy Laponia – ojczyzna Saamów – mogą dostarczyć równie egzotycznych wrażeń, co tropiki. Właśnie od takich książek wielu dzisiejszych miłośników Skandynawii rozpoczęło swoją przygodę z Północą. Marcin Jakubowski – Redaktor naczelny Magazynu Skandynawskiego „Zew Północy”, właściciel PCIT TRAMP Zofia Miedzińska, urodzona w 1983 roku, z wykształcenia jest filozofem. Zajmuje się malarstwem, grafiką, fotografią oraz ilustracją książek dla dzieci. W swoim dorobku ma kilka wystaw fotograficznych w Polsce i za granicą. Pasjonatka skandynawskich wysp i archipelagów, szczególnymi względami darzy Wyspy Owcze. Prowadzi stronę www.nordlandphoto.com Michał Miedziński, urodzony w 1976 roku w Krakowie. Wykładowca psychologii pracy oraz socjologii zarządzania, specjalista w dziedzinie ubezpieczeń majątkowych. Autor wystaw fotograficznych oraz publikacji o tematyce skandynawskiej i przyrodniczej. Odbył kilkadziesiąt podróży po krajach skandynawskich. Prowadzi stronę www.finlandia.org.pl

66,00 zł
48,18 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 17,82 zł

1 osoba kupiła
11
The Incredible 5 Team 1 SB + kod i-ebook - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
75,00 zł
65,25 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 9,75 zł

1 osoba kupiła
12
Ja i moja mama - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja i moja mama
Dostępny11 szt.

Szukasz pomysłów, aby niebanalnie i doskonale bawić się z mamą i spędzać z nią jak najwięcej czasu? W tej książce znajdziesz mnóstwo zabawnych quizów, krzyżówek, zadań, uzupełnianek, przepisów i co najważniejsze oryginalnych inspiracji, jak razem wspaniale spędzać czas. Zorganizujcie z mamą pokaz mody, aerobik, zaprojektujcie ulubione perfumy oraz stwórzcie mapę wymarzonych podróży. Poznajecie rady, jak zorganizować idealną wycieczkę rowerową oraz jak przyrządzić pyszne śniadanko. Dzięki zabawnym testom i dociekliwym pytaniom dowiecie się o sobie nawzajem jeszcze więcej i poznacie się lepiej, niż kiedykolwiek wcześniej.

10,00 zł
7,99 zł

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

1 osoba kupiła
13
Grabież ołtarza Wita Stwosza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grabież ołtarza Wita Stwosza
Dostępny1 szt.

Kto na najwyższych szczeblach władzy nazistowskiej podjął decyzję o wywiezieniu ołtarza Wita Stwosza z Krakowa do Berlina w 1939 roku? Hitler czy tylko Himmler, a może Heydrich w porozumieniu z Himmlerem? Próba udzielenia odpowiedzi na to pytanie podjęta w tej książce opiera się na gruntownej analizie źródeł historycznych, na tle dobrze dzisiaj znanego mechanizmu funkcjonowania systemu Trzeciej Rzeszy, a zarazem upodobań i cech osobowości jej władców. Takich pytań i prób udzielenia odpowiedzi na nie jest tu więcej, np.: kto i w jakich okolicznościach podjął decyzję w 1939 r. o rozebraniu ołtarza i wywiezieniu rzeźb do Sandomierza, zamiast znalezienia dla nich schronienia w pobliżu Krakowa? Kto zdradził esesmanom miejsce ich ukrycia? Kto przekonał Hitlera, ze ołtarz powinien trafić do Norymbergi i jaki był mechanizm podejmowania tej decyzji? Dlaczego Frank nie chciał wyrazić zgody na wywiezienie do Niemiec ołtarza? Dlaczego nikt ze sprawców grabieży nie został po wojnie pociągnięty do odpowiedzialności karnej? "(...) prezentowana praca prof. Waltosia (...) będzie znaczącą pozycją w zdobywającej coraz więcej czytelników literaturze dotyczącej grabieży wojennych i rewindykacji dzieł sztuki, porządkujacą wiedzę nie tylko w zakresie dziejów ołtarza, lecz także osób i spraw dziejących się wokół w tym trudnym czasie". z recenzji dr. Tadeusza Zadrożnego

69,00 zł
62,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

2 osoby kupiły
14
Mieszkamy w książce! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mieszkamy w książce!
Dostępny1003 szt.

Jeśli jesteś zdania, że poczucie humoru to sprawa ważna i że warto się śmiać razem z dzieckiem to książeczki amerykańskiego autora Mo Willemsa o przygodach zabawnej pary przyjaciół – świnki Malinki i słonia Leona są właśnie dla Was! Leon wszystkim się przejmuje, a Malinka wcale. Świnka jest rozbrykana, a słoń zadaje dużo pytań. Oboje świetnie się ze sobą bawią i bardzo się przyjaźnią. Jak Flip i Flap czy Asterix i Obelix zabawnie się uzupełniają i wzajemnie rozśmieszają. W pierwszym tomie serii Leon i Malinka zaskoczeni odkrywają, że mieszkają między kartkami i że są bohaterami książki, którą właśnie ktoś czyta... Serię „Świnka Malinka i słoń Leon” polecamy dzieciom, nauczycielom i rodzicom jako propozycję do pierwszej, samodzielnej lektury. Najważniejsza jest zabawa podczas nauki. Pierwsza część nowej serii książkowej wielokrotnie nagradzanego Mo Willemsa, autora stale obecnego na listach dziecięcych bestsellerów „New York Timesa”, współtwórcy „Ulicy Sezamkowej”, scenarzysty i animatora współpracującego także z Cartoon Network oraz Nickelodeon.

29,90 zł
24,52 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 5,38 zł

1 osoba kupiła
15
Pakiet kreatywnych książek Herve Tulleta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet kreatywnych książek Herve Tulleta
Niedostępny
Brak

"Pakiet najbardziej kreatywnych i edukcyjnych książek Herve Tulleta zawiera jego słynny bestseller NACIŚNIJ MNIE (ponad milion egzemplarzy sprzedanych na całym świecie) oraz książki KOLORY (nauka kolorów) i 10 RAZY 10 (nauka liczenia). Książki z tej serii pobudzają u dzieci kreatywność, spostrzegawczość oraz abstrakcyjne myślenie. Zachęcają rodziców wraz z dziećmi do aktywnej lektury oraz wspólnej nauki (kolorów, liczenia, kształtów, opowiadania bajek). NACIŚNIJ MNIE (wydanie polsko-francuskie) - szybko stała się międzynarodowym hitem, została zaliczona do 10 najlepszych książek dla dzieci wg Amazon.com oraz do 11 najlepszych książek przez opiniotwórczy blog Huffington Post. Nagroda Główna w kategorii Kultura w konkursie Świat Przyjazny Dziecku zorganizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.Laureat plebiscytu czytelników miesięcznika ""Dziecko"" (AGORA) - NAJLEPSZY PRODUKT ROKU 2013 - w kategorii ""Najlepsza książka dla dzieci"". Interaktywna, kreatywna, edukacyjna - zachęca dzieci oraz dorosłych do wspólnej zabawy i nauki. To książka, którą trzeba przekręcać, na którą trzeba dmuchać, której trzeba klaskać... KOLORY - czy pamiętasz zaczarowane kropki z bestsellera NACIŚNIJ MNIE? Teraz odkryj magię KOLORÓW! Kochany przez dzieci oraz rodziców na całym świecie francuski autor oraz ilustrator zaczarowanych książek dla dzieci - Hervé Tullet - tym razem zaprasza swoich czytelników do zabawy i nauki w magicznym świecie KOLORÓW. 10 RAZY 10 ? odkryj siłę własnej wyobraźni oraz magię zaklętą w książkach Herve Tulleta, autora bestselera ?Naciśnij mnie?! Nauczysz się z nami nie tylko kształtów, kolorów i liczenia, ale też opowiadania bajek..."

79,90 zł
65,52 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 14,38 zł

16
ABC ciąży i porodu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ABC ciąży i porodu
Niedostępny
Brak

Ciąża to najpiękniejsze dziewięć miesięcy w życiu przyszłych rodziców. Poradnik ten jest idealną pomocą dla kobiet w ciąży i ich partnerów, aby mogli w spokoju i radości rozkoszować się tym wspaniałym czasem. Od pozytywnego testu ciążowego do badań profilaktycznych, przygotowań do porodu oraz samego rozwiązania. Rozwój dziecka w łonie matki. Praktyczne porady przy typowych dolegliwościach ciążowych. Wskazówki dotyczące zdrowego odżywiania, korzystnego dla matki i jej nie narodzonego dziecka. Porady na temat stosunków między partnerami. Informacje o najnowszych uregulowaniach prawnych.

29,90 zł
23,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

17
Urządzenie Szpitalów dla Woysk Xsięstwa Warszawskiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Urządzenie Szpitalów dla Woysk Xsięstwa Warszawskiego
Dostępny3 szt.

Aby poznać życie społeczne danego narodu, warto pochylić się nad powstającymi na jego obszarze dokumentami prawnymi kodyfikującymi różne obszary działalności zarówno w sferze cywilnej, jak i wojskowej. Nie inaczej jest w odniesieniu do zachowanych świadectw działań legislacyjnych, jakie były podejmowane w Księstwie Warszawskim. Ten mały twór państwowy usytuowany był pomiędzy nadal potężnymi, i co najistotniejsze wywierającymi przez cały czas dość duży wpływ na polityczne poczynania Napoleona zaborcami. Najlepszym na to dowodem są działania podejmowane przez cara Rosji Aleksandra I, zakończone traktatem w Erfurcie, w którego tajnej klauzuli cesarz Francuzów zobowiązywał się do nierozszerzania w przyszłości terytorium Księstwa Warszawskiego ani tym bardziej używania w jego tytulaturze nazwy Polska. A jednak od samego początku istnienia państwo to cechuje się prężnością oraz szerokim zakresem podejmowanych prac ustawodawczych. Przez niezwykle krótki okres, w jakim funkcjonowało, ciesząc się pełnią suwerenności, powstało samodzielnie bądź zostało zaadaptowanych wiele rozporządzeń, które legły u podstaw późniejszych aktów prawnych lub przeszły w formę norm zwyczajowych i w ten sposób przetrwały nawet do dnia dzisiejszego. Proces ten rozpoczął się późną jesienią 1806 roku, gdy na ziemie polskie wkroczyły wojska napoleońskie. Praktycznie natychmiast zaczęły pojawiać się organizowane ad hoc instytucje przejmujące z rąk Prusaków administrację na obszarze wyzwolonych ziem dawnej Rzeczpospolitej. Tu na uwagę zasługuje fakt, iż jednym z pierwszych dokumentów wydanych na terenie Warszawy już pod koniec grudnia 1806 roku było rozporządzenie prezydenta miasta Moszyńskiego o rejestracji chirurgów oraz o powołaniu Rady Zdrowia, na której czele stanął Michał Bergonzoni. Tworzenie struktur władzy cywilnej i wojskowej postępowało w sposób bardzo szybki, niejako wymuszając działania francuskie w tym zakresie, bowiem już 14 stycznia 1807 roku, czyli niespełna trzy miesiące od pojawienia się pierwszych oddziałów Wielkiej Armii, Napoleon powołał Komisję Rządzącą. Organ ten, złożony z samych Polaków, posiadał najwyższą władzę ustawodawczą i wykonawczą oraz pełnił funkcję zwierzchnika państwa o charakterze zbiorowym. Zadania administracyjne leżały w gestii wyznaczonych przez nią, a wyłonionych spoza jej grona dyrektorów, w tym również dyrektora wojny. Warto przy tym jednak pamiętać, iż przez pierwsze dwa lata kierownictwo to nie było zupełnie samodzielne, gdyż na pewne decyzje, szczególnie odnoszące się do sfery wojskowości, znaczący wpływ wywierał rezydujący w Polsce marszałek Louis Davout. Niebawem, a konkretnie cztery dni później (18 stycznia 1807 roku) zatwierdzony został ?Etat dla Wojska Polskiego?, które również już powstawało, a co więcej, czynnie wspierało oddziały francuskie w działaniach zbrojnych. Artykuł 21. tego dokumentu poruszał zagadnienia wojskowej służby zdrowia i podawał co następuje: Każda Legia mieć będzie jednego chirurga starszego i kilku chirurgów pomocników. Jeden chirurg do każdego batalionu szczególnie będzie przywiązany. Równolegle na zapleczu teatru działań zbrojnych powstawały lazarety. Dla ich sprawnego funkcjonowania powołana została jako ciało założycielskie i opiniotwórcze Administracja Centralna Lazaretów ze swoimi organami przedstawicielskimi w większych miastach, m.in. w Warszawie, gdzie funkcjonowała ponadto Administracja Lazaretowa Warszawska. Zatrudniony w nich personel rekrutował się głównie z lekarzy polskich, zaś zaopatrywane były niejednokrotnie dzięki osobistym staraniom i wsparciu finansowym Józefa Wybickiego.

40,00 zł
30,80 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

18
Max Steel. Zjednoczenie, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Max Steel. Zjednoczenie, DVD
różni, 2015
Niedostępny
Brak

Maxwell jest przeciętnym szesnastolatkiem, poza jednym, małym szczegółem – posiada Turbo Siłę, najbardziej zaawansowany rodzaj energii we wszechświecie! Max spotyka na swojej drodze Steela, wysoce rozwiniętą, obcą formę życia, która pomaga chłopcu kontrolować jego moc. Z ich połączonej energii powstał największy we wszechświecie, nowy superbohater – Max Steel!

24,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 19,7%
oszczędzasz 4,91 zł

19
Ciasta i desery. Gotowanie krok po kroku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciasta i desery. Gotowanie krok po kroku
Niedostępny
Brak

Sztuka kulinarna ma w sobie coś z magii Na jej niezwykłość wpływa różnorodność zapachów, aromatów, bogactwo kolorów i smaków. Są one owocem cierpliwych poszukiwań i pasji milionów kucharzy, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów, którzy eksperymentują we własnej kuchni. Dzięki efektownym fotografiom i prostym instrukcjom przedstawiającym kolejne etapy przygotowywania wypieków i deserów nauczysz się robić m.in.: • kremy, • słodkie sosy i musy, • tarty, których kolory przyprawiają o zawrót głowy, • owocowe i czekoladowe muffiny, • bezy, • rolady, • serniki, • klasyczne ciasta o niepowtarzalnych smakach. Chlebek bananowo-orzechowy, ciasto marchewkowe, pannacotta, tiramisu – w przyrządzaniu tych smakołyków pomogą Ci również rady autorki i mistrzów kuchni.

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

20
Drzewo Życia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drzewo Życia
Niedostępny
Brak

Poznaj odprężającą moc rysowania! Chwyć flamaster lub kredki i przenieś się w niekończącą, odstresowującą podróż przez czarno-białe obrazki, które dzięki tobie nabiorą pięknych barw. W tej wyprawie znajdziesz również motywacyjne zdania, a dzięki magicznej mocy kolorowania, poczujesz się zrelaksowana i wypoczęta.

6,90 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 13,2%
oszczędzasz 0,91 zł

21
Kuchnia włoska. Gotowanie krok po kroku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuchnia włoska. Gotowanie krok po kroku
Niedostępny
Brak

Dania kuchni włoskiej są łatwe do przyrządzenia, naturalne i pełne różnorodnych smaków. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Do przygotowania potraw kuchni włoskiej wykorzystuje się smaczne produkty dobrej jakości. W książce zawarto wskazówki podpowiadające w jaki sposób przygotować danie będące prawdziwą ucztą, np. jak szybko przyrządzić pieczone warzywa, makarony, peperonatę czy caponatę. Są tu także przepisy na proste dania, których nie mieliście dotąd odwagi wykonać, jak risotto czy lasagne. Teraz nie będą już one skrywać przed Wami żadnych tajemnic! Przygotowywanie zaś niektórych potraw, takich jak panzanella, czy innych przekąsek do aperitifu może przemienić się w nie lada przygodę, zwłaszcza jeśli będziecie je wykonywać w doborowym towarzystwie. Zapraszam na spotkanie z tą ciepłą i gościnną kuchnią pełną słońca.

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

22
Bartek, Lenka i sny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bartek, Lenka i sny
Dostępny5 szt.

Trzecia książka o przedszkolaku Bartku. Życie chłopca trochę się zmieniło, od kiedy na świecie jest jego mała siostra Lenka. Lenka krzyczy, kiedy nie może spać, rodzice mają dla Bartka jeszcze mniej czasu, mama chodzi zmęczona i niewyspana. A tu trzeba nauczyć się jeździć na rowerze, napisać list do Mikołaja, żeby nie przyniósł niepotrzebnego prezentu, zatroszczyć się, żeby buty taty częściej wychodziły na spacer, a mama poczuła się jak mała dziewczynka. Przy małej siostrze naprawdę można zostać bohaterem! Bartek jest przedszkolakiem i ma niezwykłe barwne i pełne niesamowitych przygód sny. Sny bywają świetnym komentarzem do codziennych zdarzeń często zabawnym ale też pomagającym rozwikłać problemy rezolutnego kilkulatka. Joanna Wachowiak: Doktor nauk humanistycznych, wykładowca na uniwersytecie. Pierwsze utwory pisała w dzieciństwie, dla brata. Potem o pisaniu na długo zapomniała, aż znów pojawił się ktoś, kto domagał się opowieści. Mieszka pod lasem z mężem, córką i psem. Latem lubi zimę, zimą lubi lato, tylko wiosnę ? zawsze. Do III strony okładki jest doklejona płyta. Książkę "Bartek, Lenka i sny" - czyta Jacek Kawalec.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

23
Artyści w okupowanej Polsce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Artyści w okupowanej Polsce
Niedostępny
Brak

To historia zapomnianego, a przecież słynnego przed wojną aktora uwięzionego w Auschwitz. Znanej pisarki, która – by związać koniec z końcem – otworzyła sklep z tytoniem. Artystów usługujących w kawiarniach lub występujących na jawnych, licencjonowanych przez Niemców scenach. Reżysera zaangażowanego w pracę wywiadowczą dla Armii Krajowej i piosenkarza śpiewającego na powstańczych barykadach. Książka przybliża wojenne losy Eugeniusza Bodo, Adolfa Dymszy, Stefana Jaracza, Miry Zimińskiej, Kazimierza Junoszy-Stępowskiego, Witolda Zacharewicza, Romana Niewiarowicza, Czesława Miłosza, Jerzego Andrzejewskiego, Zofii Nałkowskiej, Jarosława Iwaszkiewicza, Ferdynanda Goetla, Tadeusza Gajcego, Andrzeja Panufnika, Henryka Warsa czy Mieczysława Fogga. Przybliża też wojenną dolę wielu innych, dziś już kompletnie zapomnianych aktorów, pisarzy, poetów i muzyków. Opowiada o ich przeżyciach z września 1939 roku, a potem w trakcie Powstania Warszawskiego, o okupacyjnych latach w stolicy i na Kresach, rozmaitych zajęciach, sposobach zdobywania pieniędzy, spotkaniach towarzyskich, codziennych dylematach, troskach, małych radościach i prowadzonej w podziemiu walce. Żyjąc z dnia na dzień, artyści marzyli o końcu koszmaru lub przeciwnie – czerpali z życia pełnymi garściami. Ich pasje, przedwojenna sława i zawodowe ambicje w zderzeniu z bezwzględną polityką okupantów zeszły na plan dalszy, okazały się nierzadko przekleństwem, innym razem stawały się szansą na ułożenie sobie życia. Postawa wielu z nich do dziś budzi kontrowersje… Remigiusz Piotrowski – dziennikarz i pisarz, absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Łódzkim. Autor bloga Tropy Historii (tropyhistorii.wordpress.com). Przez kilka lat zajmował się dziennikarstwem internetowym związanym z piłką nożną i historią pierwszej połowy XX wieku. Zadebiutował w 2013 roku wydaną przez PWN książką Ślepy Maks. Historia łódzkiego Ala Capone. W tym samym roku ukazała się inna jego publikacja, Literaci w przedwojennej Polsce. Pasje, nałogi, romanse. Kolejna książka, Rozkaz: Trzaskać! Zapomniane akcje polskiego podziemia (2015) otrzymała nominację w kategorii Najlepsza Książka Historyczna Roku w konkursie TVP i Polskiego Radia. W 2015 roku Remigiusz Piotrowski opublikował tom Artyści w okupowanej Polsce.

44,90 zł
34,57 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,33 zł

24
Puzzle 106 elementów. Pingwiny z Madagaskaru 3 w 1 - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 106 elementów. Pingwiny z Madagaskaru 3 w 1
Alexander, 106
Niedostępny
Brak

Puzzle Alexander rozwijają zdolności manualne, pobudzają ciekawość, spostrzegawczość oraz zdolność kojarzenia. Układanie puzzli to dla dzieci dobry trening zręczności, myślenia, percepcji i właściwego kojarzenia koloru i kształtu. W pudełku 3 różne zestawy puzzli. Z 20, 36 lub 50 elementów układanki można ułożyć 3 obrazki o wymiarach 22.5 x 16.0 cm.

14,90 zł
12,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,8%
oszczędzasz 1,91 zł

25
Puzzle 90 elementów. Pingwiny z Madagaskaru - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 90 elementów. Pingwiny z Madagaskaru
Alexander, 90
Niedostępny
Brak

Puzzle Alexander rozwijają zdolności manualne, pobudzają ciekawość, spostrzegawczość oraz zdolność kojarzenia. Układanie puzzli to dla dzieci dobry trening zręczności, myślenia, percepcji i właściwego kojarzenia koloru i kształtu. Z 90 elementów układanki można ułożyć obrazek o wymiarach 33 x 22 cm.

7,30 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,2%
oszczędzasz 0,31 zł

26
Puzzle 4 w 1. Pingwiny z Madagaskaru - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 4 w 1. Pingwiny z Madagaskaru
Alexander
Niedostępny
Brak

Puzzle rozwijają zdolności manualne, pobudzają ciekawość, spostrzegawczość oraz zdolność kojarzenia. Układanie puzzli to dla dzieci dobry trening zręczności, myślenia, percepcji i właściwego kojarzenia koloru i kształtu. W pudełku 4 różne zestawy puzzli. Z 35, 48, 54 lub 70 elementów układanki można ułożyć 4 obrazki o wymiarach 33 x 22 cm.

19,40 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 12,4%
oszczędzasz 2,41 zł

27
Wprowadzenie do analizy polityki zagranicznej Rzeczypospolitej Polskiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wprowadzenie do analizy polityki zagranicznej Rzeczypospolitej Polskie...
Dostępny80 szt.

W aneksie Kalendarium 1989?2014 opracowane przez Ryszarda Stemplowskiego i Rafała Tarnogórskiego Czytelnik tej książki może wiedzieć o polityce więcej, niż mu się wydaje, ale najpełniej rozumie ją zwykle analityk. Większość ludzi nie uważa się oczywiście za analityków, większość formalnie nimi nie jest, ale niejedna osoba mogłaby politykę zagraniczną pojąć dużo lepiej, gdyby ją umiała analizować choć trochę sprawniej, niż to zwykle czyni. Tymczasem nawet bardzo politycznie świadomy obywatel nie wykorzystuje w pełni swoich możliwości intelektualnych, nawet wówczas, kiedy sam jest politykiem. Analityk polityki zagranicznej z kolei nie powinien być w pełni zadowolony głównie z powodu zawodności narzędzi analitycznych, jakimi dysponuje. Nie jest ich przecież całkowicie pewny nawet pracownik nauki profesjonalnie zajmujący się metodologią. Nad rozwinięciem swego warsztatu analitycznego może więc pracować każdy. (ze Wstępu) To już trzecie, poprawione i znacząco uzupełnione, wydanie książki Stemplowskiego, będące autorską analizą prowadzenia polityki zagranicznej pod rządami Konstytucji RP z 1997 r. Autor prowadzi swoją analizę ?na kilku płaszczyznach: teorii polityki zagranicznej, ustroju państwowego, kultury politycznej oraz prawa międzynarodowego i pozycji państw w światowym systemie? (A.D. Rotfeld). Ważnym elementem książki jest przygotowane wspólnie z Rafałem Tarnogórskim obszerne kalendarium polskiej polityki zagranicznej w latach 1989?2014. Ryszard Stemplowski, profesor nauk humanistycznych, prawnik i historyk, szef Kancelarii Sejmu (1990?1993), ambasador w Londynie (1994?1999), pierwszy dyrektor nowego PISM (1999?2004), profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego (2005?2010) i Akademii Ignatianum (od 2010), członek Akademii Europejskiej. CV i bibliografia ? zob. www.stemplowski.pl. Rafał Tarnogórski, prawnik, specjalista w zakresie prawa międzynarodowego publicznego, analityk w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych (2000?2013), sekretarz redakcji ?Polskiego Przeglądu Dyplomatycznego? (PISM) (2005?2013), współpracownik Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia (od 2013).

52,50 zł
46,20 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,30 zł

28
Pakiet. Kurczę blade / Smok ze smoczej jamy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet. Kurczę blade / Smok ze smoczej jamy
Niedostępny
Brak

Ekskluzywny pakiet dwóch książek kartonikowych Wandy Chotomskiej oraz Edwarda Lutczyna w wersji polsko-angielskiej. Pozycje obowiązkowe w bibliotece każdego dziecka – małego i dużego! Kurczę blade (What a cheek!) Wandy Chotomskiej z kultowymi już ilustracjami Edwarda Lutczyna to dla wielu niezapomniana książka z dzieciństwa! Smok ze smoczej jamy (The dragon from the dragon's den) to historia żarłocznego Smoka Wawelskiego i Szewczyka Dratewki spisana przez Wandę Chotomską, uwielbianą przez dzieci autorkę kilkuset wierszy i bajek. Historię po mistrzowsku zilustrował Edward Lutczyn i tak powstała książka niezapomniana! Niezwykle udanego tłumaczenia wierszy Wandy Chotomskiej dokonali: Tony Howard i Barbara Bogoczek.

42,00 zł
34,44 zł
Powiadomienie

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,56 zł

29
Mały żółty i mały niebieski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały żółty i mały niebieski
Dostępny924 szt.

"?Mały żółty i mały niebieski? to najsłynniejsza oraz najczęściej nagradzana książka Leo Lionniego, uznana m.in. przez ?New York Timesa? oraz American Institute of Graphic Arts za najlepszą ilustrowaną książkę dla dzieci (Best Illustrated Children's Book). ?Mały żółty...? był także inspiracją dla Hervé Tulleta przy pracy nad bestsellerem ?Naciśnij mnie?. Książka Leo Lionniego (1910-1999) zaskakuje prostotą formy i głębią treści. To nie tylko historia o przyjaźni wśród dzieci i potrzebie wspólnej zabawy, ale też mądra opowieść o tolerancji oraz akceptacji odmienności. Lionni zachęca do myślenia abstrakcyjnego, pobudza wyobraźnię czytelników do kreatywności. Zmusza do zastanowienia nad poważnymi sprawami w życiu małego człowieka: posłuszeństwa i nieposłuszeństwa wobec rodziców, przynależności do grupy i rodziny oraz konsekwencji własnych wyborów. Prosta w formie, a niezwykle bogata w treści książka Leo Lionniego doczekała się kilkunastu wydań i wielu tłumaczeń na całym świecie. Lionni jest artystą, który zachował w sobie zdolność myślenia przede wszystkim obrazami, dzięki czemu potrafił tworzyć prawdziwie szczere książki dla dzieci. Bruno Bettelheim"

29,90 zł
24,52 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 5,38 zł

30
Body/Ciało. DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Body/Ciało. DVD
Małgorzata Szumowska, 2015
Niedostępny
Brak

Nowy film Małgorzaty Szumowskiej, autorki głośnych i wielokrotnie nagrodzonych na świecie "33 scen z życia", "Sponsoringu" i "W imię" za który reżyserka otrzymał nagrodę Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu filmowym w Berlinie. Film jest nominowany do nagrody głównej, Złotych Lwów, na tegorocznym Gdynia Film Festiwal. Cyniczny prokurator (Janusz Gajos) i jego cierpiąca na anoreksję córka (Justyna Suwała) próbują, każde na swój sposób, odnaleźć się po tragicznej śmierci najbliższej osoby. Gdy pewnego dnia terapeutka dziewczyny ? Anna (Maja Ostaszewska) oznajmi im, że zmarła skontaktowała się z nią z zaświatów i ma dla nich wiadomość, będą zmuszeni zweryfikować swoje poglądy na życie i na śmierć.

19,99 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,00 zł

31
Umowy terminowe - po zmianach z 22 lutego 2016 r. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Umowy terminowe - po zmianach z 22 lutego 2016 r.
Niedostępny
Brak

Nowelizacja Kodeksu pracy dotycząca umów terminowych (wchodząca w życie 22 lutego 2016 r.) wprowadza kilka istotnych zmian. Najważniejsze są dwie: ? wprowadzenie limitu maksymalnie 3 umów na czas określony oraz limitu maksymalnie 33 miesięcy łącznego trwania takich umów, a także ? zmiana zasad ustalania długości okresu wypowiedzenia (i dopuszczalności wypowiedzenia) umów na czas określony, w tym także umów na zastępstwo. Jednak zarówno nowe limity, jak i nowe zasady wypowiadania umów odnoszą się częściowo także do umów zawartych przed 22 lutego 2016 r. Zasady w tym zakresie są dość skomplikowane. Najlepiej wyjaśnić je na przykładach. Podobnie jak np. wyjątki od stosowanych limitów oraz nowe obowiązki pracodawcy.

68,30 zł
57,37 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 10,93 zł

32
Magiczne balony rurki do modelowania z pompką, mix wzorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczne balony rurki do modelowania z pompką, mix wzorów
Lean Toys
Niedostępny
Brak

Balony są klasyczną dekoracją na urodzinach, weselach i innych przynoszących radość — zwłaszcza dzieciom, uroczystościach. Nasz pompowany produkt jest idealnym sposobem na urozmaicenie tych imprez, a także szarych, smutnych dni, spędzonych w domu. Cienkie baloniki mają wyraziste, żywe kolory, co po napompowaniu i złożeniu w ciekawy kształt prezentuje się jeszcze efektowniej. Ćwicz z dzieckiem umiejętności manualne, zamieniając banalne balony w coś specjalnego. Pamiętajcie, że trening czyni mistrza. Kto wie, może po jakimś czasie tych niekonwencjonalnych zabaw Wasze magiczne balony będą jeszcze bardziej widowiskowe, niż te składane przez klauna w cyrku? Zestaw magicznych balonów zawiera: - pompkę, - 20–23 sztuki długich balonów. Pompowana zabawka przeznaczona jest dla wszystkich dzieci, które ukończyły 3. rok życia. Zabawka posiada certyfikat CE, będący deklaracją producenta, że wyrób spełnia wymagania dyrektyw dotyczących zagadnień związanych z bezpieczeństwem użytkowania, a także ochroną zdrowia i środowiska. Wymiary opakowania: 29.0 x 16.5 cm x 2.5 cm

11,99 zł
Powiadomienie
33
Jurassic World 3D 2D - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jurassic World 3D 2D
Colin Trevorrow, 2015
Niedostępny
Brak

Rok 2015. Od wydarzeń ukazanych w "Parku jurajskim" mija 22 lata. Wyspa Isla Nublar wyposażona jest w pełni działający park rozrywki, w którym żyją przywrócone za pomocą klonowania dinozaury. Pewnego dnia prowadzący eksperymenty naukowcy tworzą zupełnie nowego dinozaura, który posiada cechy dwóch gadów: welociraptora i tyranozaura. Wszystko idzie zgodnie z planem do czasu, gdy stwór wymyka się z parku.

69,12 zł
65,66 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,46 zł

34
Stawka większa niż rynek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stawka większa niż rynek
Dostępny7 szt.

Współczesny kapitalizm bez granic trawi syndrom stagnacji. Globalne korporacje i oligopole stabilizują okresowo gospodarkę, lecz za cenę podporządkowania społeczeństw swym partykularnym, mikroekonomicznym interesom. Z mocą odpowiadającą ich władzy bronią status quo. Jest on odległy od optimum, które wyznaczają kryteria ogólnospołeczne i ekologiczne. Przezwyciężenie tych ograniczeń wymaga korekty rzekomo spontanicznego ładu przez państwa, reprezentujące racjonalność ogólnospołeczną i planetarną. Staje się to realne podczas przedłużającego się kryzysu. To wówczas utopie stają się programami reform.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

35
Polskie prawo handlowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polskie prawo handlowe
Niedostępny
Brak

Autorami podręcznika są w większości pracownicy Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego mający bogate doświadczenie praktyczne w zawodach prawniczych (notariusza, sędziego, adwokata, radcy prawnego), które starali się wykorzystać w tym opracowaniu. Najważniejsze zagadnienia analizowanej dziedziny prawa autorzy przedstawili w sposób zwięzły i uporządkowany, poczynając od prawa przedsiębiorców, ze szczególnym uwzględnieniem spółek handlowych - przez najważniejsze umowy handlowe i papiery wartościowe wykorzystywane w obrocie gospodarczym - po rzadko prezentowane, lecz pozostające w związku z prawem handlowym zagadnienia prawa upadłościowego oraz alternatywnych metod rozwiązywania sporów (tzw. ADR). W książce uwzględniono zmiany w przepisach w zakresie podziału i łączenia spółek, upadłości i restrukturyzacji przedsiębiorców, jak również wynikające m.in. z ustawy o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych, prawa upadłościowego oraz ustawy o kredycie konsumenckim.

69,00 zł
62,10 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

36
Poznaję dźwięki! Odgłosy natury - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznaję dźwięki! Odgłosy natury
Niedostępny
Brak

Pięknie zilustrowana książeczka na każdej stronie ma wbudowany moduł dźwiękowy. Najmłodsi mogą poznać odgłosy natury i dopasować dźwięki do konkretnych zwierzątek. To doskonały sposób na naukę poprzez zabawę. Książeczka jest całokartonowa.

30,00 zł
24,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

37
Bal - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bal
Dostępny22 szt.

Inspektor Międzynarodowej Policji Ochrony Państwa PIDE zostaje wysłany, aby zbadać szereg dziwnych zdarzeń związanych z powracającymi zza grobu rybakami, którzy nawiedzają małą wioskę na wybrzeżu, żyjącą chorymi wierzeniami, mrocznymi tajemnicami i kompromitującymi sekretami. Bal to jeden z najbardziej docenionych przez czytelników i krytyków portugalskich komiksów i zdobywca sześciu Branżowych Nagród Komiksowych oraz dwóch Nagród Krajowych 2013. Do polskiego czytelnika album trafia w wersji deluxe, wzbogaconej o dodatki zza kulis procesu twórczego. ?To jest horror. Wzbudzająca strach opowieść. Idealna do opowiadania przy ognisku. No i wydarzyła się ona w Portugalii w czasach, kiedy wrogiem mógłby być nasz najbliższy sąsiad?. Filipe Melo - muzyk, scenarzysta The Incredible Adventures of Dog Mendonça & PizzaBoy opublikowanego przez wydawnictwo Dark Horse.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

38
Moje ulubiobne wiersze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje ulubiobne wiersze
Niedostępny
Brak

Moje ulubione wiersze to książka, która zawiera niezwykły wybór utworów znanych i lubianych klasyków poezji dziecięcej, na czele z Janem Brzechwą, Julianem Tuwimem i Marią Konopnicką. Każdy wiersz może być inspiracją dla rodzica do rozmowy z dzieckiem na tematy ważne, ale przedstawione w humorystyczny, lekki sposób. Samo dziecko, jeśli zostanie zachęcone do przemyśleń, odkryje, że w wierszach nie chodzi tylko o świetne rymy i niezaprzeczalny dowcip, ale także o zastanowienie się nad takimi ważnymi wartościami w życiu człowieka, jak np.: patriotyzm (Katechizm polskiego dziecka), pracowitość (Leń), prawdomówność (Samochwała), skromność (Stefek Burczymucha), szacunek dla zwierząt (Obchodź się łagodnie ze zwierzętami), życzliwość (Paweł i Gaweł) i wiele innych. Książka jest bardzo atrakcyjnie ilustrowana, co zachęca dziecko do kształtowania umiejętności interpretacji i kreatywności, rozbudza jego wyobraźnię, uczy miłości do książek.

29,90 zł
21,53 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

39
Sprostowanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprostowanie
Dostępny38 szt.

Życie Catherine Ravenscroft to z pozoru sielanka. Oboje z mężem odnoszą zawodowe sukcesy. On w branży prawniczej, ona w telewizji. Ich wkraczający w dorosłość syn, Nicholas, nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań i ostatecznie wyprowadził się z rodzinnego gniazda. Catherine cieszy się na myśl o przeprowadzce. Pewnego dnia na stoliku nocnym znajduje książkę. Przygląda jej się z zaciekawieniem, nie bardzo pamięta, jak znalazła się w domu. Zaczyna czytać i... przeżywa wstrząs. Odkrywa bowiem, że główna bohaterka powieści przypomina ją samą, a kluczowy wątek fabuły toczy się wokół pewnego wakacyjnego zdarzenia sprzed lat. Kobieta wpada w panikę - ktoś zna jej sekret, który tak pilnie strzegła przez lata. Nie śpi po nocach, nie funkcjonuje normalnie i popada w depresję. Czeka na kolejny ruch tajemniczego prześladowcy, którego celem jest sprawić, by cierpiała. Perfekcyjnie wyważone tempo akcji i nieoczekiwane zmiany narracji sprawiają, że Sprostowanie jest zarówno wciągającą powieścią, jak i wyrafinowanym opisem wybuchowego połączenia małżeństwa i macierzyństwa, zemsty i żalu. Niesamowicie wciągająca książka. New York Times

39,00 zł
29,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,75 zł

40
Idą święta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Idą święta
Dostępny73 szt.

Całokartonowa książeczka dla najmłodszych opowiada sympatyczną historyjkę o kłopotach świętego Mikołaja, któremu przed wyruszeniem w drogę rozchorował się renifer.

30,00 zł
23,70 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

41
Idę tam gdzie idę. Kazik Staszewski. Autobiografia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Idę tam gdzie idę. Kazik Staszewski. Autobiografia
Niedostępny
Brak

„Zawsze sobie mówiłem, że pewne historie pozwolę opublikować dopiero po mojej śmierci, ale niekoniecznie muszę się tego trzymać.” Na scenie nieprzerwanie od 36 lat. Z Kultem, KNŻ i jako Kazik stworzył utwory, które weszły do kanonu polskiej piosenki odmieniając go raz na zawsze. W swej autobiografii Idę tam, gdzie idę daleki jest od powagi instytucji narodowej kultury. Oto Kazimierz Staszewski jakiego nie znacie. Odkrywa swe słabości i wybryki. Mówi o używkach, kulisach branży muzycznej i o pustce. Wszystko, co słyszeliście od niego o miłości, przyjaźni, religii, polityce, zwątpieniu i nadziei, tu nabiera krwi, ciała i humoru. Dostajemy historię życia codziennego i niecodziennego w Polsce ostatniego półwiecza. Dzieciństwo w śródmieściu PRL-owskiej Warszawy. Stan wojenny widziany oczami punków i świadków Jehowy. Drapieżny czas transformacji, równie niebezpieczny, co inspirujący. Internetowe jatki i polityczne podziały nowego wieku. Ale też cienie wojny i komunizmu, a także współczesny, walący się świat New Jersey i Teneryfy. Rzecz opowiedziana z perspektywy równie odrębnej, jak jej bohater, a równocześnie traktująca o doświadczeniu całych generacji równie uniwersalnie, jak jego piosenki. Rafał Księżyk: Dziennikarz i krytyk muzyczny. Redagował magazyny „Brum”, „Plastik”, „Antena Krzyku”, „Aktivist”. Dziś pracuje jako redaktor naczelny magazynu „Playboy”. Jest współautorem bestsellerowych autobiografii muzyków: Desperado Tomasza Stańki (2010), Kryzys w Babilonie Roberta Brylewskiego (2012) i AD/HD Tymona Tymańskiego (2013) oraz autorem eseju 23 cięcia dla Williama S. Burroughsa (2013).

44,90 zł
37,27 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,63 zł

42
Dzień 21 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzień 21
Dostępny2 szt.

Druga część cyklu Misja 100, który zainspirował twórców popularnego serialu The 100 Kass Morgan w kolejnej powieści z cyklu sprawia, że czytelnikowi zaczyna żywiej bić serce: ujawnia tajemnice z przeszłości, stawia bohaterów przed wyzwaniami i sprawdza, czy ich uczucia przetrwają w nowej rzeczywistości. Stu zesłańców walczy o przeżycie, wiedząc, że uda im się to tylko dzięki solidarności. Od lądowania misji stu na porzuconej niegdyś Ziemi minęło już 21 dni. Są pierwszymi od stuleci ludźmi, którzy postawili stopę na ojczystej planecie, a przynajmniej tak im się dotąd wydawało Wells usiłuje przekonać zesłańców, aby wspólnie stawili czoło nieznanym wrogom. Clarke wyrusza na Mount Weather w poszukiwaniu innych przybyszów z Kolonii, a Bellamy chce za wszelką cenę uratować siostrę. Tymczasem na statku Glass musi wybrać pomiędzy miłością swojego życia a życiem. "Mroczna i intrygująca Połączenie Władcy much, W otchłani i Igrzysk śmierci." BOOKLIST "Morgan utkała z wątków popkultury i polityki dziełko, które czyta się z zapartym tchem." SLJ Za produkcję wersji telewizyjnej (w USA pokazywany jest już trzeci sezon serialu) odpowiada ekipa stojąca za sukcesem Pamiętników wampirów i Plotkary. W przygotowaniu trzecia część cyklu pt. Homecoming (Powrót)

34,90 zł
26,87 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

43
Antkowiak. Niegrzeczny chłopiec polskiej mody - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Antkowiak. Niegrzeczny chłopiec polskiej mody
Dostępny324 szt.

Historia mody polskiej i historia PRL-u w barwnym życiorysie projektanta Jerzego Antkowiaka Bogato ilustrowana zdjęciami prywatnymi, archiwalnymi i reprodukcjami projektów opowieść o jednej z najważniejszych postaci związanych z Modą Polską i modą w Polsce. Jerzy Antkowiak swoją fantazją w pracy i poza nią nadawał kolor PRL-owskiej szarzyźnie. Dziś, wysłuchany przez Agnieszkę L. Janas, w arcyciekawy sposób przywołuje te czasy. Przedstawia ludzi, w których otoczeniu żył i pracował, zagląda za kulisy pokazów mody, opowiada o "pojezdkach", czyli zagranicznych tournées. Aby portret projektanta był pełniejszy, w książce znalazły się wspomnienia jego syna Kajetana, wnuczki Weroniki, ikonicznych modelek: Małgorzaty Niemen, Katarzyny Butowtt i Agnieszki Perepeczko, gwiazdy dwóch kolekcji Mody Polskiej dla Woolmarku, a także wypowiedzi przyjaciół: modela Rafała Młodzikowskiego, reżysera Andrzeja Domalika i couturiera Tomasza Ossolińskiego. Nie brak tu też intymnych zwierzeń, trudnych wspomnień oraz hultajskich żartów, charakterystycznych dla bohatera o nieposkromionej energii, swadzie gawędziarza i wielkim poczuciu humoru.

44,90 zł
34,57 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,33 zł

44
Kot. Tom 1. Żona dyplomaty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kot. Tom 1. Żona dyplomaty
Dostępny25 szt.

Żona dyplomaty – pierwszy zeszyt milicyjno-kryminalnej serii „Kot” Czy zastanawialiście się kiedyś, jak naprawdę wygląda praca Milicji Obywatelskiej? Za radiowymi i telewizyjnymi doniesieniami o schwytaniu groźnych przestępców czy rozbiciu bandyckich szajek kryje się trud anonimowych oficerów, podoficerów i szeregowych, którzy czuwają nad naszym bezpieczeństwem. Oddajemy w wasze ręce komiks, który przybliży kulisy działania jednego z takich zespołów. Przekonacie się, że choć świat przestępczy nigdy nie śpi, my – dzięki takim ludziom jak por. Bogusław Kot – możemy spać spokojnie.

19,00 zł
13,99 zł

Rabat 26,4%
oszczędzasz 5,01 zł

45
Skąd się wzięły małpy w Internecie? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skąd się wzięły małpy w Internecie?
Dostępny47 szt.

Kto z nas w dzisiejszych czasach nie korzysta z Internetu? Ale czy wiecie, kto i dlaczego go wymyślił oraz jak doszło do tego, że nie możemy się bez niego obyć? I jak właściwie działa Internet? Co tak naprawdę oznacza adres internetowy i czego możemy się z niego dowiedzieć? Czy tytułowa „małpa” zawsze jest małpą, a może w różnych krajach zmienia się w inne zwierzęta? Odpowiedź na te pytania oraz na wiele innych znajdziesz w książce Małpy w Internecie. Oprócz ciekawostek, autor w przystępny sposób wyjaśnia całkiem poważne sprawy, tłumacząc, co to jest transmisja cyfrowa albo ruting. Książka jest ilustrowana w stylu komiksowym. Po świecie Internetu oprowadza nas dociekliwa dziewczynka i jej tata. Ilustrator prowadzi swój równoległy dialog z czytelnikiem, interpretując i komentując na wesoło omawiane tematy. Nie zdziwmy się więc, gdy w książce zobaczymy Kopernika z tabletem lub biegające pakiety sieciowe... Książka z pewnością może poszerzyć horyzonty młodego czytelnika, a także i niejednego rodzica. Omawiając surfowanie po Internecie, wirusy czy działanie internetowej wyszukiwarki, książka niepostrzeżenie wprowadza czytelnika w pasjonujący świat wiedzy. A co niemniej ważne, pomaga nauczyć się, jak korzystać z Internetu w sposób bezpieczny i efektywny.

38,00 zł
27,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,64 zł

46
Po prostu bądź - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po prostu bądź
Niedostępny
Brak

Możemy się umówić i zawrzeć pewien pakt... On był miłością jej życia, gdy go zabrakło jej świat runął. Została pustka i jeszcze ktoś... W pobliżu zawsze był przyjaciel. Jego przyjaciel, któremu nie wolno było czuć. Ale możemy się umówić I zawrzeć pewien pakt Zaopiekował się nią na dobre i na złe. Ktoś do nich dołączył, a on nadal trwał. Pewnie nie taką miłość wymarzyłaś sobie w snach Miłość przychodzi bezszelestnie, nikogo nie uprzedza. Równie cicho odchodzi niezauważona. Lecz może pokochasz mnie Za jakiś czas

36,90 zł
26,94 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,96 zł

47
17 zasad współdziałania w zespołach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
17 zasad współdziałania w zespołach
Dostępny11 szt.

John C. Maxwell – ekspert w dziedzinie przywództwa o światowej sławie prezentuje swą kolejną książkę o pracy zespołowej. Publikacja ta zawiera przejrzystą analizę osobistych cech, jakich wymaga współdziałanie w grupach. Szczegółowe ich opisy – poparte licznymi przykładami – są łatwe do zrozumienia i praktycznego stosowania w życiu rodzinnym, w W swojej książce autor opisuje osiągnięcia konkretnych osób, których działania były: - intencjonalnie skierowane ku celom długoterminowym - nieegoistycznie skupione na innych osobach - bezinteresownie podporządkowane zadaniom zespołów - wytrwale optymistyczne w zmaganiach z przeciwnościami Maxwell pokazuje, jak te i inne cechy wpływają na pomyślność pracy zespołów. Książka nie zawiera wygodnych banałów i abstrakcyjnych dywagacji, proponuje natomiast konkretne działania podnoszące wartości osób funkcjonujących w grupach i zespołach różnego rodzaju.

44,99 zł
32,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

48
Ja i moja przyjaciółka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja i moja przyjaciółka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.29

Szukasz pomysłów i inspiracji na niebanalne spędzanie czasu z przyjaciółką ? W tej książce znajdziesz mnóstwo zabawnych quizów, krzyżówek, zadań, uzupełnianek, przepisów i co najważniejsze oryginalnych inspiracji, jak razem wspaniale spędzać czas. Zobaczcie, jak aktywnie wypoczywać na świeżym powietrzu. Poznajcie najpopularniejsze, zabawne wróżby. Zaprojektujcie wasze wakacyjne logo i plakat filmowy. Poznajecie rady, jak zorganizować wspólne przyjęcie oraz wypróbujcie przepisy na pyszny tort tęczowy, szaszłyk owocowy oraz koktajl. Dzięki zabawnym testom i dociekliwym pytaniom dowiecie się o sobie nawzajem jeszcze więcej i poznacie się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

49
Wakacje. Rybka Mini Mini - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
23,40 zł
16,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,4%
oszczędzasz 6,41 zł

50
Przyjaciele. Rybka Mini Mini - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20,00 zł
14,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,1%
oszczędzasz 5,01 zł

Wróć do góry