hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj książkę, grę, puzzle, zabawkę
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.09.30

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 30 września 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Miasto szczęśliwe. Jak zmienić nasze życie, zmieniając nasze miasta (Charles Montgomery), na drugim Tamten Lwów. Tom 5. Życie miasta (Witold Szolginia). Kolejny produkt to Boss Monster. Gra karciana o budowaniu podziemi (Muduko) oraz Włoski w samochodzie. Kurs podstawowy + CD (praca zbiorowa).
1
Miasto szczęśliwe. Jak zmienić nasze życie, zmieniając nasze miasta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miasto szczęśliwe. Jak zmienić nasze życie, zmieniając nasze miasta
Dostępny
93 szt.

Przeczytanie tej książki zakończone pisemnym i ustnym egzaminem z jej treści powinno być ustawowym obowiązkiem każdego polskiego urzędnika mającego jakikolwiek wpływ na kształt miasta – napisał Filip Springer we wstępie do książki „Miasto Szczęśliwe”. Miasta są przyszłością ludzkości, to w nich już dziś mieszka większość ludności świata. Wedle szacunkowych danych WHO w 2050 r. będzie je zamieszkiwało około 66% globalnej populacji. Paradoksalnie jednak w krajach najbardziej rozwiniętych obserwujemy postępującą ucieczkę z miast, bowiem miasta jakie znamy są obarczone licznymi wadami. Autor mierzy się z pytaniem o przyszłość miast, podchodząc do zagadnienia z perspektywy ludzkiego szczęścia. Zdaniem autora miasto może i powinno być miejscem, w którym mieszkańcy prowadzą szczęśliwe życie, a osiągnąć to można przez właściwe rozwiązania urbanistyczne i projektowanie miast. Miast szczęśliwe łączy po mistrzowsku stronę faktograficzną ze sferą osobistych obserwacji i odczuć autora. Autor, Charles Montgomery (ur. 1968 w Vancouver) to wielokrotnie nagradzany kanadyjski pisarz, dziennikarz i aktywista miejski, a zarazem jednym z najbardziej cenionych specjalistów w dziedzinie współczesnej urbanistyki, historii i rozwoju miast. Jest również liderem interdyscyplinarnego zespołu zajmującego się badaniem czynników, które wywierają wpływ na samopoczucie ich mieszkańców. Książka wydana przy wsparciu Canada Council for the Arts

43,90 zł
26,34 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 17,56 zł

9 osób kupiło
2
Tamten Lwów. Tom 5. Życie miasta - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tamten Lwów. Tom 5. Życie miasta
Dostępny
21 szt.

W piątym tomie Tamtego Lwowa Witold Szolginia pokazał mało uchwytny wizerunek Lwowa, mieszkańców zwyczajnych kamienic, tradycje związane ze świętami, słynne pogrzeby i najbardziej znane lwowskie szkoły.

38,90 zł
28,01 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,89 zł

3 osoby kupiły
3
Boss Monster. Gra karciana o budowaniu podziemi - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boss Monster. Gra karciana o budowaniu podziemi
Muduko, od 13 lat
Dostępny
46 szt.

„Boss Monster” to samodzielna gra karciana, która rzuca graczom niezwykłe wyzwanie. Mają zamienić się w złoczyńców rodem z gier wideo i zbudować zabójcze, ruchome podziemia. Gracze rywalizują ze sobą, starając się zwabić i zniszczyć jak największą liczbę poszukiwaczy przygód. Ale uwaga! Muszą stworzyć podziemia tyleż atrakcyjne, co śmiercionośne, inaczej żądni przygód i sławy bohaterowie gotowi ich pozabijać! Czy okaże się, że jeden z graczy ma serce wystarczająco czarne, aby zostać największym bossem?

61,38 zł
52,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,21 zł

3 osoby kupiły
4
Włoski w samochodzie. Kurs podstawowy + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Włoski w samochodzie. Kurs podstawowy + CD
Dostępny
34 szt.

Włoski w samochodzie. Kurs podstawowy przeznaczony jest dla początkujących i wszystkich, którzy chcą szybko przypomnieć sobie podstawy języka włoskiego. Kurs to: – ponad 70 minut nagrań profesjonalnych lektorów, – ponad 650 niezbędnych słów i zwrotów, – aktualne dialogi pokazujące użycie języka w praktyce, – przydatne zagadnienia, m.in. pytanie o drogę, zamawianie dania w restauracji, kupowanie biletu, – książeczka z pełnym zapisem nagrań wraz z tłumaczeniami. Z kursem Włoski w samochodzie nauczysz się nowych słów i zwrotów metodą powtarzania, poznasz gotowe wzorce komunikacyjne, udoskonalisz rozumienie ze słuchu, poprawisz wymowę i akcent oraz bez problemu porozumiesz się z obcokrajowcami!

26,90 zł
18,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 7,91 zł

3 osoby kupiły
5
Zabójczy urok blondynki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabójczy urok blondynki
Dostępny
12 szt.

Do ekskluzywnego hotelu pod Jasłem przyjeżdża na urlop grupka znajomych. Wśród gości jest Robert Orłowski z rodziną oraz słynąca z miłosnych podbojów piękna młoda lekarka Anka Sosnowska, której towarzyszy narzeczony, i jego szesnastoletni syn Patryk. W hotelu zaczynają się dziać zdumiewające rzeczy. Anka znajduje w torebce martwą mysz, a w łóżku ucięty łeb psa. Kilka dni później dochodzi do morderstwa. Podejrzanym jest syn Roberta Orłowskiego. Ojciec rozpoczyna prywatne śledztwo, aby poznać prawdę. Wkrótce morderca uderza ponownie…

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

2 osoby kupiły
6
Hiszpański w samochodzie. Kurs podstawowy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hiszpański w samochodzie. Kurs podstawowy
Dostępny
16 szt.

Hiszpański w samochodzie. Kurs podstawowy: – dla początkujących i wszystkich, którzy chcą szybko przypomnieć sobie podstawy języka hiszpańskiego, – ponad 70 minut nagrań profesjonalnych lektorów, – ponad 650 niezbędnych słów i zwrotów, – aktualne dialogi pokazujące użycie języka w praktyce, – przydatne zagadnienia, m.in. pytanie o drogę, zamawianie dania w restauracji, kupowanie biletu, – dodatkowo książeczka z pełnym zapisem nagrań wraz z tłumaczeniami. Z kursem Hiszpański w samochodzie nauczysz się nowych słów i zwrotów metodą powtarzania, poznasz gotowe wzorce komunikacyjne, udoskonalisz rozumienie ze słuchu, poprawisz wymowę i akcent oraz bez problemu porozumiesz się z obcokrajowcami!

26,90 zł
18,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 7,91 zł

2 osoby kupiły
7
Nuevo Espanol en marcha 3 Ćwiczenia.+ CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nuevo Espanol en marcha 3 Ćwiczenia.+ CD
Dostępny
55 szt.

- Ofrece 12 unidades con ejercicios prácticos. - Se han actualizado los contenidos y se ofrecen más ejercicios en todas las páginas. - Al final del cuaderno hay un apéndice con los siguientes apartados: Transcripciones de todas las audiciones; Solucionario de los ejercicios propuestos y Vocabulario. - En el CD audio hay nuevas grabaciones y más presencia de voces latinoamericanas.

73,30 zł
67,44 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,86 zł

1 osoba kupiła
8
Pokochaj swoje ciało - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Pokochaj swoje ciało
Dostępny
1 szt.

Co to znaczy zdrowy styl życia? Jak się odżywiać, aby Twoje ciało zawsze jaśniało pięknem i olśniewało swoim powabem? Jak naturalnie zadbać o skórę, włosy i paznokcie? Co zrobić, aby nie oparł Ci się żaden mężczyzna? Oto pytania, które zadają sobie niemal wszystkie kobiety na całym świecie. Chciałabyś znać odpowiedzi? Sięgnij po Pokochaj swoje ciało! Talia Fuhrman, córka słynnego Joela Fuhrmana – lekarza i autora bestsellerowej książki

39,90 zł
17,56 zł

Rabat 56,0%
oszczędzasz 22,34 zł

1 osoba kupiła
9
Cyngiel śmierci - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyngiel śmierci
Dostępny
2 szt.

Wielki powrót agenta 007! James Bond wraca do Londynu po pokonaniu Aurica Goldfingera. Towarzyszy mu piękna i niebezpieczna Pussy Galore, która pomogła mu odnieść zwycięstwo. Tymczasem nasila się rywalizacja naukowo-techniczna między Związkiem Radzieckim a Zachodem. Smiersz planuje akcję sabotażową podczas wyścigów samochodowych w Niemczech Zachodnich. Bond przypadkowo widzi spotkanie rosyjskiego kierowcy na usługach Smierszu z tajemniczym koreańskim milionerem i dochodzi do wniosku, że jest to ledwie wstęp do nowego planu radzieckiej organizacji. Milioner-sierota, ofiara wojny koreańskiej, ma osobiste powody, by przyłożyć rękę do ostatecznego upadku Stanów Zjednoczonych. Czy pomoże Rosjanom rozgromić Zachód? Na całym świecie sprzedano ponad 100 milionów książek z serii o Jamesie Bondzie. Anthony Horowitz oddaje w ręce czytelników powieść w niczym nieustępującą dokonaniom samego Iana Fleminga, pełną nowych przygód i znajomych twarzy, takich jak M czy panna Moneypenny. Akcja toczy się błyskawicznie, a świat szybkich samochodów, pięknych kobiet i bezlitosnych złoczyńców wciąga czytelnika bez reszty. Nic nie ustrzeże cię przed Cynglem śmierci!

37,90 zł
28,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,47 zł

1 osoba kupiła
10
Modern Country Interiors - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modern Country Interiors
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.03.15

Piękna architektura powstaje nie tylko w miastach. Domy wiejskie to wymarzone miejsca do życia wielu ludzi na całym świecie. W MODERN COUNTRY INTERIORS zebrano najbardziej inspirujące projekty z ostatnich lat. Prywatne domy, bary, restauracje i hotele usytuowane wśród pól i lasów, w których stal nierdzewna spotyka się z drewnem i kamieniami tworząc niepowtarzalne nowoczesne wnętrza.

39,90 zł
35,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

1 osoba kupiła
11
Sprzeciw sumienia farmaceutów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprzeciw sumienia farmaceutów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.27

Prezentowana monografia wychodzi naprzeciw potrzebie dogłębnej analizy problemu, czy farmaceuta może produkować i/lub dystrybuować farmaceutyki uderzające w podstawowy etos medycyny, jakim jest leczenie, a przynajmniej nieszkodzenie pacjentowi. Farmaceuta nie jest jakimś ?elementem neutralnym? relacji z pacjentem. Jest osobą, która kieruje się pewnymi zasadami etycznymi, także ma swoje sumienie oraz rozeznanie dobra i zła, i która nie może być wciągana na siłę w niemoralną transakcję z pogwałceniem jej podstawowych praw. Dzięki niniejszej książce refleksja bioetyczna w Polsce ubogaciła się o niezwykle cenne studium, które może stanowić podstawę dla wielu szczegółowych rozwiązań dylematów sumienia aptekarzy i farmaceutów. ks. dr hab. Andrzej Muszala Uniwersytet Papieski Jana Pawła II MAŁGORZATA PRUSAK, dr teologii, mgr farmacji, ur. 1968 r., kierownik apteki, wiele lat pracowała w przemyśle farmaceutycznym, związana z Katedrą Teologii Moralnej i Etyki na Wydziale Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Przewodnicząca gdańskiego koła Stowarzyszenia Farmaceutów Katolickich.

29,90 zł
22,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

1 osoba kupiła
12
Książę Karol. Serce króla - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książę Karol. Serce króla
Dostępny
101 szt.

W skrócie książkęKsiążę Karol. Serce króla” można nazwać odpowiedzią księcia Walii na „Diana. Moja Historia” Andrew Mortona. Ta niezwykła biografia powstawała nie tylko w oparciu o rozmowy z przyjaciółmi następcy tronu, jego przeciwnikami, dworzanami, pracownikami pałacu, ale również dzięki współpracy z samym Karolem. Sporo w niej o pierwszym małżeństwie, które zdefiniowało jego samego i ocenę związku z kobietą, którą nazywa „najdroższą żoną” – Camillą. Odkrywamy Karola jako ojca, przyjaciela, męża stanu i... żartownisia. Życie na dworze królewskim okazuje się być pełne ukrytych niebezpieczeństw oraz nieoczekiwanych zabawnych zdarzeń. Wzruszający, zabawny i bardzo często zaskakujący – oto prawdziwa historia księcia Walii.

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

1 osoba kupiła
13
Angielski w samochodzie. Czasowniki nieregularne - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski w samochodzie. Czasowniki nieregularne
praca zbiorowa, Edgard
Dostępny
18 szt.

Angielski w samochodzie. Czasowniki nieregularne: • ponad 80 najważniejszych czasowników w trzech nieregularnych formach, • przykładowe zdania z każdą formą czasownika pokazujące znaczenie w kontekście, • zastosowanie czasów gramatycznych w praktyce, • ponad 70 minut nagrań profesjonalnych lektorów, • dodatkowo książeczka z pełnym zapisem nagrań wraz z tłumaczeniami. Z kursem Angielski w samochodzie nauczysz się nowych słów i zwrotów metodą powtarzania, poznasz gotowe wzorce komunikacyjne, udoskonalisz rozumienie ze słuchu, poprawisz wymowę i akcent oraz bez problemu porozumiesz się z obcokrajowcami!

26,90 zł
18,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 7,91 zł

1 osoba kupiła
14
Nuevo. Espanol en marcha. Podręcznik, część 3 + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nuevo. Espanol en marcha. Podręcznik, część 3 + CD
Dostępny
59 szt.

Método de espanol destinado a estudiantes jóvenes y adultos que cubre el nivel B1 del MCER. • Nuevo apartado de Comunicación y cultura en todas las unidades para trabajar las destrezas: hablar, escuchar, leer y escribir. • Al final de cada unidad hay una página de autoevaluación. • Se han actualizado los contenidos y se ofrecen más ejercicios en todas las páginas (dos páginas más por unidad). • Se han incorporado ejercicios prácticos en el anexo de gramática. • Al final del libro hay un apéndice con los siguientes apartados: En parejas, Gramática, vocabulario y ejercicios prácticos, Tabla de verbos y Transcripciones de todas las audiciones. • En el CD audio hay nuevas grabaciones y más presencia de voces latinoamericanas.

144,30 zł
132,76 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 11,54 zł

1 osoba kupiła
15
Smolik / Kev Fox, CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smolik / Kev Fox, CD
Smolik, Kev Fox, Agora - multimedia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.02.17

Dwie indywidualności, które łączy niesamowita pasja do pokonywania granic i odkrywania nowych przestrzeni artystycznych. Poznali się pięć lat temu na koncercie w Warszawie i natychmiast zamknęli się na klika dni w studiu, żeby dać upust wzajemnym fascynacjom muzycznym. W efekcie powstał utwór L.O.O.T., który znalazł się na „4” SMOLIKA. Postać Keva Foxa jest wciąż otoczona aurą tajemniczości, co ma swoje źródło w charakterystyce komponowanej przez niego muzyki. Zważywszy na częstotliwość z jaką Kev Fox występuje w naszym kraju, nietrudno o stwierdzenie, iż Brytyjczyk upodobał sobie polską publiczność. Współpraca ze Smolikiem przy nagrywaniu utworu „L.O.O.T.” tylko pomogła mu w kreowaniu własnej przestrzeni na naszym rodzimym rynku muzycznym. Obecnie KEV FOX i SMOLIK pracują nad wspólną płytą sygnowaną ich nazwiskami. Premiera jesienią. Pierwszy singiel to utwór „RUN”. Misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie, niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal FOXA przeciwstawiony minimalistycznemu brzmieniu gitary, i tak charakterystycznemu brzmieniu instrumentów wszelkich, za które odpowiada SMOLIK z pewnością zabierze słuchaczy w niezwykłą podróż... Lista utworów: 1. RUN 2. Mind The Bright Lights 3. Regretfully Yours feat Y (Bokka) 4. Help Yourself 5. Hollywood feat Natalia Grosiak 6. Vera Lynn 7. Beautiful Morning 8. Little Older 9. Clocked Książka z płytą CD będzie w sprzedaży od 23 października 2015

39,99 zł
29,99 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

16
Detektywi z klasztornego wzgórza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Detektywi z klasztornego wzgórza
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.06.19

Jerzyk ma sokoli wzrok i tęgi umysł, dzięki którym w mig rozwiązuje każdą zagadkę. Ale czy da sobie radę, gdy trafi na historię godną samego Sherlocka Holmesa? Szczególnie że podejrzany przybysz jest uzbrojony. Na szczęście młodociany detektyw może liczyć na pomoc nieustraszonej Bronki i samego... Kornela Makuszyńskiego! Cała trójka zrobi wszystko, by zapobiec zbliżającemu się zamachowi na prezydenta. Nie wiedzą tylko, że rozwiązanie zagadki leży zupełnie gdzie indziej i związane jest z pewnym zakonnikiem, który odwiedził Czerwińsk ponad sześćset lat temu...

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

17
Mini Homes - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mini Homes
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.11.25

Mini Homes Mini domy są budowane z różnych powodów: braku miejsca, braku budżetu, założenia sezonowości budowanego domu. Książka MINI HOMES to 500 stron pełnych wiedzy i doświadczenia architektów, którzy w twórczy sposób przekształcili naturalne ograniczenia, wydobywając z naprawdę niewielkich pomieszczeń i budynków maximum funkcjonalności i stylu. MINI HOMES zawiera zdjęcia i szkice małych domów miejskich, domów wakacyjnych, apartamentów, loftów, domów prefabrykowanych, a nawet małych domków na drzewie.

63,00 zł
56,70 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,30 zł

18
Lofts - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lofts
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.14

LOFTS to książka dedykowana wszystkim, którzy kochają współczesny design. Nieszablonowe aranżacje starych hal fabrycznych, które zachowują styl, gwarantując komfort i zaskakując funkcjonalnością. W książce prezentowane są najciekawsze projekty z całego świata: lofty miejskie i wiejskie, różnorodne rozwiązania zebrane w jednym albumie.

79,90 zł
71,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,99 zł

19
Residential Eco Houses - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Residential Eco Houses
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.09

RESIDENTIAL ECO HOUSES to kolekcja 60 wybranych projektów domów ekologicznych. Każdy z nich powstał w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju z uwzględnieniem lokalnych warunków bioklimatycznych. Oprócz fotografii książka zawiera schematy bioklimatyczne oraz szczegółowe plany. Ta książka to dowód na to, że można zaprojektować stylowy i komfortowy dom korzystający z najnowocześniejszych technologii, zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

79,90 zł
71,91 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,99 zł

20
Trzynaście powodów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzynaście powodów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.10.18

Bestseller ?New York Timesa? przetłumaczony na 31 języków ?Istnieje trzynaście powodów śmierci twojej przyjaciółki. Ty jesteś jednym z nich?. Clay Jensen wraca do domu ze szkoły i na przed drzwiami znajduje dziwną paczkę. W środku jest kilka taśm magnetofonowych nagranych przez Hannah, koleżankę z klasy, która dwa tygodnie wcześniej popełniła samobójstwo. Dziewczyna wyjaśnia, że istnieje trzynaście powodów, dla których zdecydowała się odebrać sobie życie. Clay jest jednym z nich i jeśli wysłucha nagrania, dowie się dlaczego. Chłopak przez całą noc kluczy po mieście, a za przewodnika służy mu głos Hannah. Staje się świadkiem jej bólu i osamotnienia, a przy okazji poznaje prawdę o sobie i otaczających go ludziach, której nigdy nie chciał stawić czoła. Z przeraźliwa jasnością dociera do niego, że nie da się cofnąć przeszłości, podobnie jak nie da się powstrzymać przyszłości? Trzynaście powodów to rewelacyjny debiut Jaya Ashera, który snuje swoją opowieść z taką szczerością i prostotą, że tragedia za nią ukryta, wydaje się wstrząsająco prawdziwa. Finalista Borders? 2007 Original Voices Program.

32,90 zł
24,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,22 zł

21
Kilar. Geniusz o dwóch twarzach - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kilar. Geniusz o dwóch twarzach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.15

Fascynująca podróż przez życie jednego z najciekawszych twórców ubiegłego stulecia. Sugestywna opowieść, w której nie tylko Kilar, ale i charyzmatyczne postaci drugiego planu (Penderecki, Komeda, Harasiewicz, Boulanger, Kutz, Zanussi i inni) grają główną rolę. Wpuszczają nas do jego pracowni, do kuchni i za kulisy. Towarzysząc im niemal czujemy smaki i zapachy, słyszymy barwy głosu bohaterów dramatu. To jest podróż o prawdziwie ludzkim wymiarze. Leszek Możdżer Żył poza schematami, miał naturę pełną sprzeczności. Mówił o sobie: jestem jak Dr Jekyll i Mr Hyde. Zawsze wzbudzał emocje. Rozdarty między ojczyzną, którą kochał, a Hollywood – gdzie spełnił swój american dream. Potrafił pędzić jednym ze swoich mercedesów z szaleńczą prędkością, a potem, w domowym zaciszu, odmawiał żarliwie różaniec. Serce oddał swojej żonie Basi. Nazywano ich najpiękniejszą parą w polskim świecie artystycznym, chociaż przeżyli także trudne, pełne rozczarowań chwile. Człowiek z krwi i kości. Uwielbiał drogie perfumy, eleganckie krawaty i podróże po świecie. Kochał książki i koty. Był jednym z największych twórców epoki. W muzyce pozostał wierny przede wszystkim sobie. Pisał dla kina i szczerze przyznawał, dlaczego to robi. Cierpiał, czując lekceważenie ze strony środowiska muzycznego, ale był niezłomny. Owoce jego współpracy z Andrzejem Wajdą, Romanem Polańskim czy Francisem Fordem Coppolą na trwale zapisały się w historii światowego kina. Ta pełna anegdot biografia nie mogłaby powstać, gdyby nie wielogodzinne rozmowy, które autorka odbyła z Mistrzem przed jego śmiercią. Jest świadectwem prawdy – może nie zawsze wygodnej, ale zawsze szczerej. Maria Wilczek-Krupa – dziennikarka prasowa i radiowa, związana m.in. z „Dziennikiem Polskim”, „Kinem”, „RMF Classic”. Ukończyła teorię muzyki w krakowskiej Akademii Muzycznej. Przygotowując rozprawę doktorską na temat twórczości filmowej Wojciecha Kilara, przeprowadziła z nim wielogodzinne rozmowy.

44,90 zł
34,57 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,33 zł

22
Karty Chateaux de la Loire 1 talia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty Chateaux de la Loire 1 talia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.22

Na awersach zabytkowe pałace i zamki Doliny Loary. Każda karta przedstawia piękną budowlę z tej historycznej krainy Francji. Do tego oryginalne rewersy. Talia składa się z 55 plastikowanych kart o wymiarach 63 x 88 mm i gramaturze 310. Idealna zarówno do brydża, pokera, remika jak i innych gier.

28,00 zł
24,64 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,36 zł

23
Karty World War I  1 talia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty World War I 1 talia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2018.12.06

Karty upamiętniające setną rocznicę wybuchu I wojny światowej. Na awersach zdjęcia i pocztówki z tamtych czasów, przedstawiające zwykłych żołnierzy i ich humor. Talia składa się z 55 plastikowanych kart o wymiarach 63 x 88 mm.

28,00 zł
24,64 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,36 zł

24
Karty Kropki 1 talia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty Kropki 1 talia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.09.15

Karty do gry z angielskimi awersami (twarzami) renomowanej firmy Ferd. Piatnik & Sohne. Talia składa się z 54 plastikowanych kart o wymiarach 58 x 89 mm i gramaturze 310. Wyroby wiedeńskiej fabryki Ferd. Piatnik & Sohne od 1824 roku urzekają bogactwem wzorów i perfekcją wykonania. Jakość i tradycja!

28,00 zł
24,64 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,36 zł

25
Karty Pub Signs 1 talia - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty Pub Signs 1 talia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.14

Na awersach kolekcja szyldów z brytyjskich pubów. Oprócz mini przewodnika w języku angielskim, przy każdym szyldzie podpis z nazwą pubu. Talia składa się z 55 plastikowanych kart o wymiarach 63 x 88 mm.

28,00 zł
24,64 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,36 zł

26
Karpacki świat Bojków i Łemków. Roman Reinfuss. Fotografie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karpacki świat Bojków i Łemków. Roman Reinfuss. Fotografie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.31

"Karpacki świat Bojków i Łemków. Roman Reinfuss. Fotografie" to zbiór ponad dwustu unikatowych zdjęć wykonanych przed drugą wojną światową przez znakomitego etnografa i znawcę sztuki ludowej - Romana Reinfussa. Zafascynowany kulturą Bojkowszczyzny i Łemkowszczyzny etnograf przez wiele lat dokumentował bogate tradycje kulturowe tych terenów. Podróżując z aparatem fotograficznym po ówczesnych polskich Karpatach, badał - w oparciu o stworzoną przez siebie metodę badawczą - życie codzienne, obyczaje i kulturę mieszkańców Podkarpacia. Jego zdjęcia odznaczają się szczególną wartością dokumentacyjną, będącą nie tylko przedmiotem badań naukowych, ale też obiektem ekspozycji muzealnych. Reinfuss pokazywał świat Bojków i Łemków w sposób unikatowy - traktował ich teraźniejszość jako swoisty "zabytek" dziejowy. Szczególną uwagę poświęcał tym, którzy pozostawali wierni tradycji, dokumentując nie tylko obyczaje ludności, ale także i zastaną architekturę budownictwa ludowego - uwieczniał chaty, kościoły, kapliczki, cmentarze, młyny itp. Książka jest wspaniałym świadectwem pracy badacza, któremu udało się poznać kulturę miejscowych górali. Oprócz zdjęć album zawiera także bogaty zbiór oryginalnych, archiwalnych dokumentów. Całość spuścizny ikonograficznej Reinfussa zdeponowana jest w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku - współtwórcy albumu. "Karpacki świat Bojków i Łemków" to ciekawa pozycja dla osób zainteresowanych kulturą, etnografią oraz szeroko pojętą "karpackością" uwiecznioną na zdjęciach sprzed ponad półwieku.

89,00 zł
64,97 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 24,03 zł

27
Święci i Biesy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święci i Biesy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.12

Przedstawiamy wyjątkowy „leksykon” z bestsellerowej serii „Legendarz”. To propozycja dla wszystkich, chcących poznać fenomen współistnienia świętych i biesów. To literacki przegląd najbardziej barwnych i ciekawych postaci blisko 40. świętych broniących ode złego m.in.: św. Agaty, co od ognia strzeże chaty, św. Walentego, co tych powali, co go patronem nie znali, św. Grzegorza, na którego wspomnienie idzie zima z morza, św. Jerzego, na którego wspomnienie trawa się pierzy, czy św. Antoniego, co od zguby broni. Towarzyszą im nieodłącznie niecne biesy, kuszące i do złego namawiające. Książka bogato ilustrowana przez Pawła Zycha i Witolda Vargasa. Zapraszamy do podróży śladami niesamowitych legend i opowieści.

34,90 zł
25,48 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

28
13 bajek z królestwa Lailonii dla dużych i małych - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13 bajek z królestwa Lailonii dla dużych i małych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.02.04

„Teraz jesteśmy już bardzo starzy. Na pewno nigdy nie dowiemy się, gdzie leży Lailonia, i na pewno nigdy jej nie zobaczymy. Być może jednak ktoś z was będzie miał więcej szczęścia, może komuś uda się trafić kiedyś do Lailonii. Jadąc tam, oddajcie w naszym imieniu kwiatek nasturcji królowej Lailonii i powiedzcie jej, jak bardzo chcieliśmy się tam dostać i jak nam się to nie udało”. To przedziwne, zaskakujące i napisane z wyjątkowym poczuciem humoru bajki „dla dużych i małych”. Można je odczytywać na wielu poziomach, dzieci odnajdą tu swoją Nibylandię, a dorośli Lailonię. Tekst uzupełniają piękne ilustracje autorstwa znakomitego grafika Pawła Pawlaka, który również opracował książkę typograficznie. Treść i forma na najwyższym poziomie.

59,90 zł
46,12 zł
Powiadomienie

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,78 zł

29
Pucułka i Pocopotek - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pucułka i Pocopotek
Dostępny
5 szt.

"Pucułka i Pocopotek" Barbary Lewandowskiej i Janiny Krzemińskiej - wspaniałego duetu autorek z legendarnego czasopisma "Miś". Opowiadanie "Pucułka i Pocopotek" ukazywało się w odcinkach w "Misiu". To pierwsze wydanie książkowe tego opoiwadania!

33,00 zł
23,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,24 zł

30
Wampir - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wampir
Dostępny
18 szt.

Anna Krokosz - ur. 1972 r. w Człuchowie - poetka, redaktor, menadżer, geolog. Absolewntka Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podypolomowych Wyższej Szkoły Zarządzania w Warszawie. Ukończyła kursy informatyczne i językowe, brała udział w licznych szkoleniach i konferencjach z zakresu zarządzania, marketingu i negocjacji. Posiada dyplom redaktora językowego. Była menadżerem w kilku korporacjach, obecnie pracuje jako menadżer w wydawnictwie, jest też zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika naukowego oraz redaktorem miesięcznika kulturalno - społecznego. Od lat jej pasją jest pisanie wierszy. W debiutanckim tomiku "Wampir" zgromadzone są utwory z lat 2003 i 2004. Wkrótce wydane będą kolejne pozycje: "Dojrzewanie" (z wierszami z okresu 1990 - 2003), a także "Nowy czas (z nieco późniejszego okresu 2005 - 2015).

25,00 zł
16,99 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 8,01 zł

31
Bazyliszka i nie tylko, historia prawdziwa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bazyliszka i nie tylko, historia prawdziwa
Dostępny
80 szt.

Grubas wrzasnął i upadł na podłogę. Wybałuszył na Bazyliszka przerażone oczy, złapał się za głowę, a później podskoczył jak sprężyna i popędził po schodach. przez piwniczne okienko dobiegł z rynku jego wrzask. - Oj, oj ratunku! Ludzie, moja głowa! Bazyliszek chciał mnie zamordować! Ten potwór jest niebezpieczny. On zabija wzrokiem! Zdjął ciemne okulary i jak na mnie spojrzał, to aż mi świeczki w oczach stanęły! Gwar wzburzonego tłumu zagłuszył ten lament. Walenty wystawił głowę zza drzwi, uśmiechając się złośliwie. - Słyszysz? Dostał deseczką w przedziałek i od razu nabrał szacunku.

29,00 zł
20,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,70 zł

32
Aforyzm europejski - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aforyzm europejski
Dostępny
14 szt.

Książka zbiorowa, Aforyzm europejski to propozycja interesująca i ważna. I to z kilku powodów. Po pierwsze dlatego, że proponuje wieloaspektowe ujęcie fenomenu aforyzmu i aforystyki ? bowiem pomieszczono w tomie prace o charakterze zarówno językoznawczym, jak i teoretyczno- i historycznoliterackim. Po drugie, stanowi zajmującą próbę zestawienia różnorodnych ?aforystycznych? światów wielu autorów, należących do tak odmiennych czasów i estetyk, jak antyk, romantyzm czy współczesność, co pozwala wydobyć i różnice, i podobieństwa pomiędzy rozmaitymi realizacjami, wskazując jednocześnie diachroniczną perspektywę rozwoju gatunku. Po trzecie wreszcie ? co na naszym polskim gruncie szczególnie istotne ? dowodzi nieustannej żywotności i znaczenia myśli aforystycznej, za pomocą której można dziś, tak jak można było niegdyś, diagnozować rzeczywistość i opisywać, także humorystycznie, ?przygody człowieka myślącego? .

30,00 zł
21,30 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 8,70 zł

33
Moje dorastanie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Moje dorastanie
Dostępny
1 szt.

Magda jest dobrze wychowaną, inteligentną i lubiącą się uczyć dziewczyną. Jako nastolatka zostaje wystawiona na najcięższą próbę w swoim życiu. Pracująca we Włoszech matka pozostawia ją i jej starszego brata pod opieką walczącego z nałogiem ojca. Dziewczyna poznaje, czym jest głód i bieda, gdy przesyłane przez matkę pieniądze zostają wydane na alkohol. Kiedy brat przeprowadza się do domu swojej dziewczyny, sytuacja pogarsza się. Ojciec robi wszystko, by się napić, sprzedaje nawet wszystkie wartościowe rzeczy z domu. Magda nie wytrzymuje i stawia wszystko na jedną kartę. Schowane przed ojcem oszczędności wydaje na bilet w jedną stronę do Włoch. Na miejscu podejmuje pracę ponad swoje siły przy chorej staruszce. Wszystko zmienia się, gdy poznaje Marco, dużo starszego mężczyznę. Spontaniczny romans przeradza się w głębsze uczucie, jednak pewnego dnia przystojny Włoch znika bez śladu. Zrozpaczona dziewczyna w imię miłości stara się go odszukać za wszelką cenę...

30,00 zł
9,00 zł

Rabat 70,0%
oszczędzasz 21,00 zł

34
Nosiwoda z Kazimierza - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Nosiwoda z Kazimierza
Dostępny
3 szt.

Kazimierz nad Wisłą zawsze zachwycał pejzażem i architekturą. Ich szczególne połączenie sprawiało, że miasteczko stawiane było na równi, a nawet wyżej wielu innych europejskich ośrodków znanych ze szczególnej malowniczości. Na wyjątkowość tego miejsca składała się jednak nie tylko unikalna przyroda i oryginalna architektura. Miasto było piękne także urodą żyjących tu społeczności i charakterystycznych postaci, które na trwałe wpisały się w tutejszy krajobraz i przydawały mu jeszcze większego kolorytu. Do galerii takich postaci należał kazimierski nosiwoda. Jego sylwetka pojawiła sie w scenerii kazimierskiego rynku w pierwszej połowie dziewiętnastego wieku i pozostała tu na długie lata. Zamiarem niniejszej książeczki, napisanej na marginesie większej pracy, jest przybliżenie czytelnikowi tej postaci.

31,50 zł
17,01 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 14,49 zł

35
Wykorzystanie opcji realnych w zarządzaniu projektami - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wykorzystanie opcji realnych w zarządzaniu projektami
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.13

Jak określić właściwy moment rozpoczęcia projektu, uwzględniając przyszłe szanse? Autor książki przedstawia możliwości wykorzystania opcji realnych do określania właściwych momentów rozpoczęcia projektu, zakończenia projektu czy też rozpoczęcia kolejnej jego fazy. Definiuje opcje realne i charakteryzuje sytuacje, w których one powstają, nazywając je sytuacjami opcyjnymi. Prezentuje również autorską metodę wyceny opcji uzależnionych od wielu czynników zewnętrznych. Praca obejmuje sześć rozdziałów, w których: przedstawiono środowisko projektowe w XXI w., scharakteryzowano sytuacje opcyjne, pokazano sytuacje opcyjne występujące w projektach, omówiono wycenę sytuacji opcyjnych w modelu dwumianowym, zaprezentowano metodę wykorzystania opcji uwzględniających wiele parametrów otoczenia wpływających na wartość projektu, pokazano przykłady zastosowania przedstawionej metody. Książka jest kierowana zarówno do teoretyków, jak i praktyków zarządzania projektami. Może być wykorzystana jako uzupełniający podręcznik przez studentów uczelni ekonomicznych i technicznych, którzy mają w swych programach przedmioty związane z zarządzaniem projektami. (?) recenzowana przez mnie książka proponuje nową metodę planowania projektu, która dopuszcza dynamiczne decyzje o rozpoczęciu czy zakończeniu, czy to projektu, czy jego etapu, w zależności od wielokryterialnej oceny jego wartości, przy czym wartość kryteriów zmienia się w czasie, bo zależy od zmiennych w czasie czynników zewnętrznych. (?) propozycja Autora stanowi moim zdaniem ciekawy punkt wyjścia do dalszych badań, mających na celu (?) urealnienie metody do celów praktycznych. Prof. dr hab. inż. Dorota Kuchta Katedra Systemów Zarządzania Wydział Informatyki i Zarządzania Politechnika Wrocławska

59,00 zł
48,97 zł
Powiadomienie

Rabat 17,0%
oszczędzasz 10,03 zł

36
Warkocz losów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warkocz losów
Dostępny
1 szt.

Ewa po rozstaniu z Piotrem próbuje zapomnieć o przykrych chwilach. Za namową koleżanek wyjeżdża na weekend do Jodełek Małych - urokliwej, górskiej miejscowości, gdzie znajduje się niewielkie gospodarstwo agroturystyczne. Janek jest trzydziestoletnim mechanikiem samochodowym, opuszczonym przez żonę. Po rozwodzie samotnie wychowuje 4-letnie bliźniaki, Emilkę i Tomka, które są jego oczkiem w głowie. Tych dwoje młodych ludzi, którzy po miłosnych niepowodzeniach tracą powoli złudzenia, że znajdą swoją drugą połówkę, los stawia sobie na drodze. Czy dana im będzie szansa na lepsze jutro? Czy tajemnice z przeszłości nie wpłyną na wspólne szczęście? Czytając historię miłości Ewy i Janka trudno oprzeć się wrażeniu, że w ich przypadku sprawdziła się maksyma: "Znajduje szczęście ten, kto za nim nie goni". A.B. Roksana Bała, ur.1993, pochodzi z Czeladzi. Pasjonuje ją fotografia przyrodnicza i filmy kostiumowe, głównie na podstawie książek Jane Austen. Powieść "Warkocz losów" jest jej debiutem literackim.

24,00 zł
12,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 12,00 zł

37
Rasy psów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rasy psów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.25

Prawdziwej przyjaźni podobno nie można kupić za żadne pieniądze. A pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Obdarzy Cię przyjaźnią wierną, bezwarunkową i na zawsze. Ale… musisz go kupić. I każda przyjaźń jest wymagająca. Przyjacielowi trzeba odwzajemniać przywiązanie i przysługi. Ta książka pomoże Ci wybrać najlepszego przyjaciela. Sprawdzisz w niej, co możesz zapewnić wymarzonemu psu i czego oczekiwać od niego. Przekonasz się też, czy pies, którego już masz, odpowiada wzorcowi, jaki ma wrodzony temperament oraz jaki tryb życia najbardziej mu odpowiada. Znajdziesz tu: • portrety ponad 300 ras psów , zilustrowane znakomitymi zdjęciami, • opisy wymagań i charakteru poszczególnych ras, • krótką historię każdej rasy. Niezbędny podręcznik dla każdego miłośnika psów. Bezcenna pomoc dla właściciela, a także dla planujących wybór wymarzonego czworonoga.

45,00 zł
32,85 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

38
Rasy koni - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rasy koni
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.02.10

Najnowsza, pełna prezentacja wszystkich ras koni i kuców. 280 ras koni z całego świata , 30 najnowszych ras. Doskonała, wciągająca encyklopedia dla miłośników koni, amatorów jazdy konnej, hodowców. Kochasz konie, to poznasz najpiękniejsze zwierzęta świata, dowiesz się więcej o ich naturze, charakterze i możliwościach. Chcesz kupić konia, na pewno wybierzesz najlepszą rasę dla siebie. Interesujesz się zwierzętami, znajdziesz mnóstwo nowinek i ciekawostek.

39,00 zł
28,47 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

39
Ajatollah śmie wątpić - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ajatollah śmie wątpić
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2018.06.25

Iran od środka. Niezwykła, osobista podróż w głąb jednego z najbardziej intrygujących i zagadkowych państw świata. Zapierająca dech w piersiach opowieść o nieznanych aspektach irańskiej tradycji i współczesności. Na czym polegał fenomen irańskiej rewolucji i dlaczego Irańczycy zbuntowali się przeciw zachodniemu stylowi życia? Skąd wziął się Ahmadineżad? Po co Iranowi broń jądrowa i jakie były kulisy konferencji negującej Holokaust? Czy kobiety w Iranie mogą prowadzić taksówki i jak radzą sobie z męską dominacją? O co chodzi z perskimi kotami? Jak palić opium z sąsiadami, nie tracąc przy tym poczucia rzeczywistości? Te i inne tajniki irańskiej kultury i polityki ujawnia w swej książce Hooman Majd, syn irańskiego ambasadora w Stanach Zjednoczonych, wnuk jednego z ważnych irańskich ajatollahów. Jako Irańczyk może dotrzeć do miejsc niedostępnych dla turystów i zachodnich reporterów. Jako człowiek wykształcony na Zachodzie wie, jak opisać swój kraj, by stał się on bardziej zrozumiały dla ludzi z zewnątrz. Robi to z pasją, ale też z dystansem i szalonym poczuciem humoru, które sprawiają, że książkę czyta się jednym tchem. To jeden z najbardziej odkrywczych i przełamujących stereotypy reportaży, jakie powstały w ciągu ostatnich lat. Najlepsza książka roku 2008 według „The Economist” i „Los Angeles Times”. Książka znalazła się w 2008 roku na liście bestsellerów „New York Timesa”. Hooman Majd, urodzony w Teheranie w 1957 roku, syn dyplomaty rządu szacha, wnuk jednego z irańskich ajatollahów, uczęszczał do szkół w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Przez wiele lat pracował w przemyśle muzycznym w Los Angeles, pozostając w nieustannym kontakcie z rodzinnym krajem i często do niego wracając. W 2009 roku był tłumaczem Ahmadineżada w ONZ, pracował jako tłumacz i doradca prezydenta Chatamiego. Mieszka w Nowym Jorku, publikuje w najważniejszych amerykańskich pismach, jak „The New York Times”, „The New Yorker”, „Newsweek”. Podwójna – zachodnia i bliskowschodnia – perspektywa wyróżnia go spośród licznych dziennikarzy i reporterów próbujących analizować irańską rzeczywistość. Osobiste kontakty zarówno z elitami, jak i zwykłymi ludźmi oraz częste wizyty w rodzinnym kraju pozwalają mu pisać o Iranie tak, jak nie robił tego dotąd nikt inny.

35,00 zł
25,90 zł
Powiadomienie

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,10 zł

40
Royal Residences - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Royal Residences
Dostępny
2 szt.

Wyjątkowy album, w którym przedstawiono cztery najważniejsze polskie rezydencje królewskie: Zamek Królewski na Wawelu, Pałac Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, Łazienki Królewskie w Warszawie oraz Zamek Królewski w Warszawie. Każdej z rezydencji poświęcono osobną część, zawierającą zarówno krótki wstęp historyczny, jak i zbiór wielu fotografii prezentujących budowle oraz ich wnętrza. „Spacer” po tych zabytkowych obiektach zapewnia dokładne poznanie poszczególnych sal, pełniących funkcje reprezentacyjne lub wypoczynkowe. Fotografie zamieszczone w albumie ukazują także okazałe kolekcje obrazów, rzeźb oraz drogocennych przedmiotów wykonanych ze szkła lub ceramiki. Dzięki starym rycinom i archiwalnym fotografiom można zobaczyć, jakim zmianom ulegały rezydencje, liczne portrety zaś pokazują ich znakomitych fundatorów oraz dawnych mieszkańców. Album zawiera również zdjęcia przedstawiające rozległe ogrody okalające budowle, m.in. Ogród Modernistyczny w Łazienkach czy fragmenty Ogrodu Północnego i Wschodniego w Wilanowie. Prezentowane budowle to nie tylko wspaniałe zabytki, ale też miejsca schadzek wielu krakowian i warszawiaków oraz cele turystyczne rodzimych i zagranicznych podróżnych, zainteresowanych polską historią i sztuką.

99,00 zł
48,51 zł

Rabat 51,0%
oszczędzasz 50,49 zł

41
Rezydencje królewskie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rezydencje królewskie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.07.12

Wyjątkowy album, w którym przedstawiono cztery najważniejsze polskie rezydencje królewskie: Zamek Królewski na Wawelu, Pałac Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, Łazienki Królewskie w Warszawie oraz Zamek Królewski w Warszawie. Każdej z rezydencji poświęcono osobną część, zawierającą zarówno krótki wstęp historyczny, jak i zbiór wielu fotografii prezentujących budowle oraz ich wnętrza. „Spacer” po tych zabytkowych obiektach zapewnia dokładne poznanie poszczególnych sal, pełniących funkcje reprezentacyjne lub wypoczynkowe. Fotografie zamieszczone w albumie ukazują także okazałe kolekcje obrazów, rzeźb oraz drogocennych przedmiotów wykonanych ze szkła lub ceramiki. Dzięki starym rycinom i archiwalnym fotografiom można zobaczyć, jakim zmianom ulegały rezydencje, liczne portrety zaś pokazują ich znakomitych fundatorów oraz dawnych mieszkańców. Album zawiera również zdjęcia przedstawiające rozległe ogrody okalające budowle, m.in. Ogród Modernistyczny w Łazienkach czy fragmenty Ogrodu Północnego i Wschodniego w Wilanowie. Prezentowane budowle to nie tylko wspaniałe zabytki, ale też miejsca schadzek wielu krakowian i warszawiaków oraz cele turystyczne rodzimych i zagranicznych podróżnych, zainteresowanych polską historią i sztuką.

99,90 zł
72,93 zł
Powiadomienie

Rabat 27,0%
oszczędzasz 26,97 zł

42
Jak kaczka dzieci kąpała + CD gratis - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak kaczka dzieci kąpała + CD gratis
Dostępny
10 szt.

Bajka Lecha Tkaczyka, która wprowadza dzieci w otaczający je świat przyrody. Wyraziste ilustracje Marcina Minora i wierszowana forma tworzą opowieść wprost idealną dla najmłodszych czytelników. Dlaczego kaczki lubią się kąpać i czy rzeczywiście są tak wielkimi czyściochami? Które ze zwierząt to najlepszy na świecie pracz? Często trudno nam znaleźć odpowiedź na pytania naszych pociech. Plączemy się w wyjaśnieniach, a wystarczy sięgnąć po odpowiednią lekturę. Bajka Lecha Tkaczyka z serii „Gdyby Zwierzęta Umiały Mówić” pomoże dzieciom lepiej zrozumieć świat przyrody i rządzące nim prawa. W interesujący sposób opisuje przygody zwierząt, które rozbudzą wyobraźnię każdego malucha!

15,00 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

43
Raczek i jego przyjaciele + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Raczek i jego przyjaciele + CD
Dostępny
1 szt.

Nieoceniona pomoc dla wszystkich rodziców, którzy chcą przybliżyć swoim pociechom świat przyrody – rymowanki Lecha Tkaczyka doskonale sprawdzą się w edukacji najmłodszych! Dlaczego nie warto się kłócić ani wszczynać wojen? Co to jest odwaga i kto może zasłużyć na miano walecznego wojownika? Co to jest praca zespołowa? Często trudno nam odpowiedzieć na pytania naszych pociech. Plączemy się w wyjaśnieniach, a wystarczy sięgnąć po odpowiednią lekturę. Obserwując zwyczaje zwierząt, nasze pociechy lepiej zrozumieją otaczający je świat i rządzące nim prawa. Książeczka Lecha Tkaczyka z serii „Gdyby Zwierzęta Umiały Mówić” w prosty i zabawny sposób przekaże dzieciom najważniejsze wartości, a wyraziste ilustracje Witolda Gurbisza z pewnością rozbudzą ich wyobraźnię!

19,50 zł
12,68 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 6,82 zł

44
Gdyby zwierzęta umiały mówić. Jak żuraw szukał żony z płytą CD gratis - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
19,50 zł
14,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 4,51 zł

45
Gdyby zwierzęta umiały mówić. Jak żuraw z bocianem liczyli z płytą CD gratis - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
19,50 zł
14,99 zł

Rabat 23,1%
oszczędzasz 4,51 zł

46
Kobiety kresowe - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiety kresowe
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.12.21

Matki, patriotki, bohaterki. Portrety kobiet nierozerwalnie związane z burzliwą historią Polski. Oto wspomnienia siedmiu niezwykłych pań zamieszkujących Kresy dawnej II Rzeczpospolitej, a obecnie tereny Litwy, Białorusi i Ukrainy. Ich dramatycznie losy wpisane w gwałtowne dzieje Kresów. Obrazują wielki hart ducha i głęboko wpojony patriotyzm. Szanując ojczyznę, kobiety kresowe starały się one zawsze pielęgnować pamięć i łączność z ojczyzną. Za to, że nigdy nie wyparły się polskości i wiary, wielokrotnie spotykały je szykany i prześladowania. Wytrwały jednak na przekór wszelkim przeciwnościom. Marek Koprowski jest jednym z najciekawszych polskich popularyzatorów historii. `Do Rzeczy`

44,90 zł
33,68 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

47
Integracja edukacyjna a integracja społeczna. Satysfakcja z życia osób niedosłyszących - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Integracja edukacyjna a integracja społeczna. Satysfakcja z życia osób...
Dostępny
42 szt.

Książka jest próbą diagnozy prognostycznych kryteriów integracyjnego kształcenia dla społecznej integracji dorosłych osób niedosłyszących. Wpisuje się w trwający od lat 70. XX wieku dyskurs o normalizacyjnych efektach tej formy edukacji i weryfikację słuszności teoretycznych przesłanek leżących u podstaw kształcenia integracyjnego. Badania zaprezentowane w monografii mogą wzbudzić zainteresowanie wszystkich, którym efekty rozwoju i edukacji tej grupy osób niepełnosprawnych nie są obojętne: rodziców, nauczycieli, studentów, a także specjalistów - pedagogów, psychologów, logopedów, lekarzy, protetyków - uczestniczących w procesie rehabilitacji osób z uszkodzonym słuchem. Mogą być również impulsem do dalszych badań w różnych grupach osób z niepełnosprawnością.

34,00 zł
28,56 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,44 zł

48
Kuba i Buba w szpitalu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuba i Buba w szpitalu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.06.27

Pierwsza wizyta w szpitalu to prawdziwa przygoda. W każdej chwili ciekawość miesza się z obawami. (?) Tak naprawdę, nie ma się czego bać. Dyrektor, ordynator, lekarz czy pielęgniarka, a więc personel szpitala, robią wszystko, aby dzieci były najważniejsze, wyzdrowiały i wróciły do domu. Przypomina im o tymKarta Praw Dziecka Pacjenta, opracowana wspólnie przez Rzecznika Praw Dziecka i Rzecznika Praw Pacjenta. Czym jest Karta Praw Dziecka Pacjenta? Jesteśmy pewni, że najlepiej wytłumaczą to Kuba i Buba ? bohaterowie książki, którą oddajemy w Wasze ręce. Bliźniaki, w przystępny sposób, wyjaśnią, dlaczego warto słuchać wskazówek lekarza, do kogo zwrócić się o pomoc, kiedy ktoś bliski zachoruje, czym jest tajemnica lekarska, a także co można i czego nie można robić w szpitalu. Kuba i Buba zdradzą Wam również najpilniej strzeżone sekrety szpitala, do którego trafili. Wspólnie przeżyjecie przygodę pełną zwrotów akcji i śmiechu. Jesteśmy przekonani, że dzięki tej historii doskonale zrozumiecie, czym są prawa małego pacjenta.

26,90 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 29,4%
oszczędzasz 7,91 zł

49
Grey. Pięćdziesiąt twarzy Greya oczami Christiana. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grey. Pięćdziesiąt twarzy Greya oczami Christiana. Audiobook
E. L. James, Sonia Draga
Dostępny
21 szt.

Zobaczcie świat Pięćdziesięciu twarzy Greya raz jeszcze, tym razem oczami Christiana. Historia miłosna, która zafascynowała miliony czytelników na całym świecie z perspektywy Christiana Greya. Christian Grey sprawuje kontrolę nad wszystkim; żyje w świecie poukładanym, a sobie i innym narzuca duża dyscyplinę. Jego życie jest pozbawione emocji do dnia, gdy do jego biura wpada Anastasia Steele, kobieta o niesfornych brązowych włosach i zgrabnych nogach. Próbuje o niej zapomnieć, ale to tylko pogłębia jego uczucia, których nie potrafi zrozumieć i którym nie zdoła się oprzeć. W przeciwieństwie do kobiet, które poznał w przeszłości, Ana jest nieśmiała, zjawiskowa i zdaje się, że przejrzała, iż za cudownym dzieckiem biznesu i stylem życia właściciela luksusowego apartamentu, kryje się chłodne i zranione serce Christiana. Czy relacja z Aną pozwoli Christianowi pokonać koszmary dzieciństwa, które nadal go nawiedzają? Czy jego mroczne pragnienia seksualne, potrzeba ciągłej dominacji i wstręt do siebie odstraszą Anę i zniszczą kruchą nadzieję, którą jedynie ona może mu dać?

33,90 zł
25,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,47 zł

50
Catan. Kupcy i Barbarzyńcy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Catan. Kupcy i Barbarzyńcy
Galakta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.06

Czy uważacie, że budowa spokojnych osad i majestatycznych miast to dla was za mało? Oczekujecie zupełnie nowych przygód? Wyruszcie na poszukiwanie złota w rzekach; wypłyńcie z rybakami na połów ryb lub spróbujcie sprawić aby karawany obrały trasy korzystne dla was. Wysyłajcie rycerzy do ochrony wybrzeży przed barbarzyńcami i przywróćcie siedzibę Rady Catanu do dawnej świetności. To rozszerzenie składa się z 5 scenariuszy oraz 4 wariantów - od najprostszych, po bardzo wymagające. To rozszerzenie pasuje do gry ?CATAN? oraz wszystkich wersji gry ?Osadnicy z Catanu? ? zarówno tych z plastikowymi, jak i drewnianymi elementami. Uwaga! To nie jest samodzielna gra. Do rozgrywki wymagany jest Catan: Gra planszowa. ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA: ? 13 pól terenu ? 6 żetonów łowisk ? 30 żetonów ryb ? 36 żetonów towarów ? 6 kart specjalnych ? 20 żetonów handlu ? 117 kart ? 40 pionków ? 36 barbarzyńców ? 22 wielbłądy ? 40 monet ? 1 kość ? 1 instrukcja ?? Wiek graczy: 10+ Liczba graczy: 2-4 Czas rozgrywki: 60-120 minut

159,60 zł
148,43 zł
Powiadomienie

Rabat 7,0%
oszczędzasz 11,17 zł

51
Bóg Imperator Diuny. Audiobook - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bóg Imperator Diuny. Audiobook
Frank Herbert, Rebis
Dostępny
29 szt.

Pokonawszy Alię i podporządkowawszy sobie ród Corrinów, Leto II objął rządy w Imperium i wprowadził je na swój Złoty Szlak. Trzy i pół tysiąca lat narzuconego spokoju zmieniło niewiele. Bene Gesserit, Tleilaxanie, Ixanie i Gildia Kosmiczna ? trzymani w ryzach groźbą odcięcia dostaw melanżu ? gotowi są zrobić wszystko, by w końcu pozbyć się człowieka-czerwia. Syn legendarnego Muad?Diba staje w obliczu najbardziej diabolicznego spisku w historii. Spisku, który może doprowadzić nawet do śmierci Boga... Czyta Miłogost Reczek

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

52
Nuevo Espanol en marcha 4. Podręcznik + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nuevo Espanol en marcha 4. Podręcznik + CD
Dostępny
35 szt.

NUEVO ESPANOL EN MARCHA es un curso de espanol en cuatro niveles que abarca los contenidos correspondientes a los niveles A1, A2, B1 y B2 del Marco común europeo de referencia. También existe una edición con los niveles A1 y A2 en un solo volumen: Nuevo Espanol en marcha Básico. Al final de este cuarto tomo los estudiantes podrán comprender textos en lengua estándar de temas conocidos por todos. También serán capaces de hacer descripciones claras sobre temas de su interés, así como de argumentar y defender su punto de vista. En cuanto a la habilidad de escribir, se pretende que al finalizar este curso puedan producir textos claros y detallados sobre temas variados (cartas formales, informes, artículos...), desarrollando un argumento y empleando los conectores necesarios.

146,50 zł
134,78 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 11,72 zł

53
Jutro w Nowym Jorku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jutro w Nowym Jorku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.11

Pan jest niebezpieczny? - powiedział do Rafała Brzoski premier Donald Tusk gratulując mu podczas gali wręczania nagrody im. Jana Wejcherta. On sam niebezpieczeństwa jednak szczęśliwie omija. Nie boi się prawdziwych rekinów. W przenośni i dosłownie. Rafał Brzoska to najmłodszy polski milioner i doświadczony menedżer. Prawdziwy bohater współczesności. Determinacją udowadnia, że wszystko jest możliwe ? wystarczy w to wierzyć i konsekwentnie do tego dążyć. Zaczynał jako kolporter we własnej firmie. Teraz prowadzi biznes bez kompleksów w kraju i na całym świecie. Specjalizuje się w tworzeniu nowych rynków o dużym potencjale wzrostu. Najsłynniejszy z nich to Paczkomaty InPost. Ma mnóstwo energii i pomysłów na kolejne biznesy. Chociaż dziś Rafał Brzoska jest w Krakowie lub Warszawie, to zamierza być ?Jutro w Nowym Jorku?. W rozmowie z Pawłem Oksanowiczem opowiada nie tylko o swoim życiu i biznesie, ale też zdradza w jaki sposób mimo wielu przeszkód i trudności udało mu się tak szybko rozwinąć firmę oraz podpowiada, jak każdy może osiągnąć sukces.

49,00 zł
43,12 zł
Powiadomienie

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,88 zł

54
Nuevo Espanol en marcha 4. Zeszyt ćwiczeń + CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nuevo Espanol en marcha 4. Zeszyt ćwiczeń + CD
Dostępny
10 szt.

Este cuaderno de ejercicios ofrece 12 unidades con ejercicios prácticos. Se han actualizado los contenidos y se ofrecen más ejercicios en todas las páginas. Al final del cuaderno hay un apéndice con los siguientes apartados: Transcripciones de todas las audiciones y Solucionario de los ejercicios propuestos. En el CD audio hay nuevas grabaciones.

73,30 zł
67,44 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,86 zł

55
Pollywood. Jak stworzyliśmy Hollywood - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pollywood. Jak stworzyliśmy Hollywood
Dostępny
4 szt.

Na przełomie XIX i XX wieku w dalekiej Ameryce stosunkowo niewielka grupa emigrantów stworzyła przemysł, który sto lat później będzie rządził światem. Nie ma takiej armii, rządu lub kapitału, który w dzisiejszej dobie mógłby przeciwstawić się potędze mediów. Nie oszukujmy się, to one decydują kto zostanie następnym prezydentem, a kto wyląduje w więzieniu, który rząd utrzyma się przy władzy, a który pójdzie w zapomnienie, czy waluta pójdzie w górę, czy poleci na łeb, ciągnąc za sobą wielkie banki, gdzie pojedziemy na wakacje, co zjemy i co będziemy nosić w przyszłym sezonie. Jedyny element naszego codziennego życia do tej pory skutecznie opierający się przemysłowi medialnemu to… pogoda. Okres 1880 do 1920 roku w Stanach Zjednoczonych przeszedł do historii pod nazwą „Wielkiej Emigracji”. Do młodego, bo liczącego zaledwie niewiele ponad sto lat, kraju napływa ponad dwadzieścia trzy miliony uchodźców z całego świata. Co spowodowało że tak nieproporcjonalnie duża część twórców amerykańskiego przemysłu medialnego urodziła się na terenach przedrozbiorowej i dzisiejszej Polski? Pollywood. Jak stworzyliśmy Hollywood to pierwszy tom z serii książek o twórcach amerykańskiego przemysłu medialnego: filmu, radia i telewizji, teatru, opery, animacji i reklamy, literatury i szkolnictwa, turystyki, mody… nawet kosmetyków. Kim byli ci ludzie, co ich łączyło a co dzieliło? Była to niewątpliwie niezwykła grupa. Konkurowali ze sobą w sposób bezpardonowy, zwalczali się wzajemnie jak mogli, oszukiwali jeden drugiego, gdy tylko nadarzała się ku temu okazja, ale w momencie zagrożenia z zewnątrz zapominali o niesnaskach, tworzyli wspólny front i dawali odpór przeciwnikowi… tylko po to by chwilę później znowu wbijać sobie noże w plecy. Wykształcony w powojennej Polsce autor w 1968 roku podzielił los swoich bohaterów i zdążył kilkunastu z nich jeszcze poznać osobiście. Z grupy ponad stu Andrzej Krakowski bierze pod literacki mikroskop dwadzieścia jeden postaci i opisując ich życie oraz kariery wnikliwie bada losy i charaktery pionierów Hollywoodu. Co nimi kierowało, skąd przyszli i dokąd doszli. Uciekali od prześladowań, biedy i przemocy. Zaczynali od niczego i zbudowali olbrzymie fortuny. Dlaczego właśnie oni, a nie Francuzi, Włosi, Irlandczycy, Chińczycy czy Skandynawowie stworzyli amerykański przemysł filmowy? Napisane w gatunku literatury faktu, seria „Pollywood” w wartki sposób opisuje i pokazuje jak podziały i ślepa nienawiść w jednym kraju stają się twórczą pożywką tworzącą bogactwo w innym. Bo prawdą jest, że gdyby nie przemoc i bezsensowne uprzedzenia Hollywood byłby dzisiaj dzielnicą Warszawy lub Krakowa.

44,90 zł
40,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,49 zł

56
Życie Jest. Nielogiczna Boża miłość odmieni twoje życie - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie Jest. Nielogiczna Boża miłość odmieni twoje życie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.05.10

JAK DOKOŃCZYŁBYŚ TO ZDANIE? Autor bestselleru Judah Smith wierzy, że Jezus pokazuje nam, jak żyć pełnią życia. W drugiej części best- sellera New York Timesa i USA Today „Jezus jest ____.”, Judah ciągle na nowo uzupełnia zdania, odkrywając, że ŻYCIE JEST___ po to, by być kochanym i kochać. ŻYCIE JEST___ po to, by w każdym momencie ufać Bogu. ŻYCIE JEST___ po to, by mieć pokój z Bogiem i ze sobą. ŻYCIE JEST___ po to, by cieszyć się Bogiem. Judah pisze jako przyjaciel, witając nowonawróconych, naśladowców Jezusa a także tych, którzy są zaledwie zainteresowani. Pokazuje nam Bożą miłość, która przeczy ludzkiej logice, i życie, które Bóg dla nas zaplanował na teraz i na przyszłość. Judah przygląda się historiom biblijnym pod szczególnym kątem i udowadnia, że w życiu chodzi o kochanie Boga i innych, a wszystko robi z entuzjazmem i poczuciem humoru.

29,90 zł
23,32 zł
Powiadomienie

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,58 zł

57
Kołozeszyt A5 Wave 120 kartek w kratkę, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kołozeszyt A5 Wave 120 kartek w kratkę, mix kolorów
Astra, 1
Niedostępny
Brak

Praktyczny i oryginalnie zaprojektowany zeszyt to: • czarna okładka polipropylenowa, • format A5, • 5 kolorowych przekładek, • bezpieczne narożniki, • podwójna spirala, • zadruk w kratkę, • 120 kartek, • dostępne 4 kolory: żółty, różowy, zielony i niebieski. Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

10,99 zł
Powiadomienie
58
Wave. Kołozeszyt B5/120k kratka, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wave. Kołozeszyt B5/120k kratka, mix kolorów
Astra
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.08.18

Cechy zeszytu: • 6 x 20 kartek, • kartka 5.0 x 5.0 mm, • podwójna spirala, • format 17.6 x 25.0 cm, • bezpieczne narożniki, • 5 kolorowych przekładek. Uwaga. Mix kolorów okładek – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

18,10 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,6%
oszczędzasz 0,11 zł

59
Kołozeszyt A4 Wave 120 kartek w kratkę, mix kolorów - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kołozeszyt A4 Wave 120 kartek w kratkę, mix kolorów
Astra, 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.01.18

Cechy produktu: • czarna okładka polipropylenowa, • format A4, • 5 kolorowych przekładek, • bezpieczne narożniki, • podwójna spirala, • kratka, • 120 kartek. Uwaga. Mix kolorów okładek – dostępne różne wersje kolorystyczne – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

20,30 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 1,5%
oszczędzasz 0,31 zł

60
Tydzień w Monachium. Niemiecki dla podróżujących - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tydzień w Monachium. Niemiecki dla podróżujących
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2019.10.16

Wybierasz się do Niemiec lub innego kraju niemieckojęzycznego? Udaj się z autorkami do Monachium, aby w 7 dni poćwiczyć w tym pięknym mieście swój niemiecki. Książka składa się z 7 tematycznych lekcji (podróż samolotem i pociągiem, zwiedzanie miasta i komunikacja miejska, spożywanie posiłków, kupowanie pamiątek, uliczne szyldy i napisy). Ta książka to także 7 atrakcyjnie przygotowanych lekcji ważnych zagadnień niemieckiej gramatyki. Każda część zawiera ćwiczenia z kluczem. Do tego CD z nagraniami tekstów przez lektora Niemca i to w dwóch wersjach – bardzo wolnej oraz w normalnym tempie. No i dziesiątki kolorowych zdjęć! Poziom A2–B1 Agnieszka Drummer to tłumaczka i lektorka języka niemieckiego, autorka nowatorskiej metody nauczania języków obcych oraz bestsellerowych podręczników. Od 25 lat mieszka w Niemczech z dłuższą przerwą na pobyt w Londynie. Uczy Polaków języków obcych przez internet.

29,90 zł
25,42 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,48 zł

61
Tydzień w Londynie. Angielski dla podróżujących - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tydzień w Londynie. Angielski dla podróżujących
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.01.27

Udaj się z autorkami do Londynu, aby w 7 dni poćwiczyć w tym fascynującym mieście swój angielski. Książka składa się z 7 tematycznych lekcji (podróż samolotem i pociągiem, zwiedzanie miasta i komunikacja miejska, spożywanie posiłków, kupowanie pamiątek, uliczne szyldy i napisy). Ta książka to także 7 atrakcyjnie przygotowanych lekcji ważnych zagadnień angielskiej gramatyki. Każda część zawiera ćwiczenia z kluczem. Do tego CD z nagraniami tekstów przez lektora Brytyjczyka i to w dwóch wersjach – bardzo wolnej oraz w normalnym tempie. No i dziesiątki kolorowych zdjęć!

29,90 zł
25,42 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,48 zł

62
Ciekawi świata. Historia 1. Część 2. Podręcznik wieloletni dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres rozszerzony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawi świata. Historia 1. Część 2. Podręcznik wieloletni dla szkół p...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.03.10

Numer MEN:478/2/2012/2015 Prócz zagadnień politycznych omówione zostały tematy gospodarcze, społeczne oraz dotyczące kultury. Książka zawiera liczne ilustracje, między innymi reprodukcje dzieł sztuki, fotografie budowli, rekonstrukcje rysunkowe, mapy, schematy blokowe i diagramy statystyczne. Wszystkie grafiki stanowią istotny element wzbogacający wiedzę. W tekście narracji autorskiej pojawiają się wytłuszczenia. Mają one zwrócić uwagę na szczególnie istotne dla zagadnień omawianych w podrozdziale postaci, organizacje, daty, wydarzenia. Ważnymi elementami podręcznika są dwustronicowe infografiki oraz przytaczane w każdym dziale fragmenty prac wybitnych historyków. Przydatne uczniom będą umieszczone po każdym dziale przykładowe zadania typu maturalnego.

39,10 zł
35,19 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,91 zł

63
Gry tajnych służb - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gry tajnych służb
Dostępny
34 szt.

Zginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Sprawców nie ustalono. Taki komentarz usłyszeliśmy przy wielu tajemniczych zgonach wysokich urzędników państwowych, polityków i osób publicznych we współczesnej wolnej Polsce. Czy tajne służby mogły brać udział w tych nieszczęśliwych wypadkach? Czy są w naszym kraju ludzie, którzy działają ponad prawem? Dorota Kania, dziennikarka śledcza i autorka bestsellerowych książek Cień Tajnych Służb oraz Resortowe Dzieci, poszukuje odpowiedzi na te pytania w najnowszej książce Gry Tajnych Służb. Książka zawiera wiele sensacyjnych materiałów, które rzucają nowe światło na zakulisową działalność tajnych służb. Znajdziemy tu niepublikowane do tej pory dokumenty operacyjne. W każdej historii pojawiają się osoby, które zginęły w dziwnych okolicznościach lub zostały zamordowane, a sprawców nie ustalono (m.in. niewyjaśniona śmierć Jacka Bartosiaka sekretarza polskiej ambasady w Bejrucie i funkcjonariusza SB, znającego tajne operacje na Bliskim Wschodzie; Waleriana Pańki prezesa NIK, który zginął w wypadku samochodowym zaraz po tym, jak wyszła na jaw afera FOZZ; gen. Jerzego Fonkowicza funkcjonariusza Informacji Wojskowej, później LWP, bliskiego współpracownika Jaroszewicza zginął w bardzo podobny sposób; czy też Tadeusza Stecia przewodnika sudeckiego, który został zamordowany przez nieznanych sprawców, a razem z Jaroszewiczem i Fonkowiczem dotarł do tajnego niemieckiego archiwum).

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

64
Okiem lekarza i psychoterap./Korzyści dla dzieci.. - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okiem lekarza i psychoterap./Korzyści dla dzieci..
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.11

W książeczce tej zamieszczone są dwa teksty: artykuł dra Marka Sundberga "Korzyści dla dzieci z autyzmem, wynikające z analizy zachowania werbalnego Skinnera" oraz artykuł "Okiem lekarza i psychoterapeuty" autorstwa Małgorzaty Dąbrowskiej-Kaczorek. B.R.Skinner jest ojcem teorii behawioralnej, rozwiniętej potem w teorię poznawczo-behawioralną, szeroko stosowaną w terapiach różnego typu zaburzeń. Dr Sundberg pokazuje te elementy teorii Skinnera, które okazały się niezwykle przydatne w nauczaniu języka dzieci autystycznych, a także dzieci nie posiadających języka z innych powodów. Dr Małgorzata Dąbrowska-Kaczorek, na podstawie swojej codziennej pracy z dziećmi autystycznymi i z dziećmi z ADHD, dokumentuje, iż prawidłowa diagnoza zaburzeń dziecka (oparta na biologicznych podstawach, a więc wykluczeniu organicznych przyczyn zaburzeń), w połączeniu z terapią poznawczą-behawioralną, przynosi znakomite rezultaty w rozwoju komunikacyjnych i społecznych umiejętności dziecka.

21,50 zł
20,43 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,07 zł

65
Ciekawi świata. Wiedza o społeczeństwie. Podręcznik wieloletni dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres rozszerzony - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawi świata. Wiedza o społeczeństwie. Podręcznik wieloletni dla szk...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.10.18

Numer dopuszczenia MEN: 577/1/2012/2015 W podręczniku zastosowano nowoczesne formy przekazu: schematy i infografiki, które skutecznie wspomagają przyswajanie wiedzy. Liczne zdjęcia, wykresy oraz teksty źródłowe, wzbogacone poleceniami, ułatwiają zrozumienie poruszanych tematów oraz uczą analizy źródeł ikonograficznych. W publikacji znalazło się także dużo ciekawych dodatkowych informacji, zachęcających do poszukiwania informacji w pozapodręcznikowych źródłach wiedzy, takich jak strony internetowe, ciekawe książki czy filmy. Szczególnie polecamy zwięzłe recenzje trafnie dobranych i poszerzających horyzonty filmów oraz książek. Ciekawe propozycje zadań z zastosowaniem różnorodnych metod aktywizujących umożliwią zdobycie przydatnych umiejętności oraz pomogą w kształtowaniu odpowiednich postaw.

50,10 zł
45,09 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,01 zł

66
Jeśli nie zespół Aspergera, to co? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeśli nie zespół Aspergera, to co?
Dostępny
25 szt.

Książka powstała jako pokłosie cyklu konferencji pod tym samym tytułem. Pozycja ta skierowana jest do szerokiego grona odbiorców zainteresowanych zagadnieniem autyzmu. Napisana przez praktyków pozycja przedstawia nową klasyfikację zaburzeń autystycznych DSM-V i zwraca uwagę na programy terapeutyczne o udokumentowanej skuteczności. Czytelnik otrzymuje do rąk bardzo interesującą, ale i niezwykle potrzebną książkę adresowaną do szerokiego grona odbiorców. Autorzy rozdziałów to osoby łączące refleksję naukową z praktyką kliniczną. To połączenie daje wyśmienity efekt w postaci treści wiarygodnych, a jednocześnie przydatnych w rozumieniu człowieka innego. Książka pozwala też na lepsze zrozumienie dynamicznych zmian we współczesnych systemach klasyfikacji zaburzeń ze spektrum autyzmu. Cenne jest także wielowymiarowe podejście do tego problemu od propozycji terapeutycznych i potrzebie oceny ich skuteczności, poprzez zagadnienia psychiatryczne, do zagadnień medycznospołecznych, takich jak np. fałszywe przekonania na temat szczepień w kontekście epidemiologicznym. Książka jest godna polecenia Czytelnikowi, którego z racji osobistych, praktycznych czy naukowych interesuje zagadnienie autyzmu i pomoc w rozumieniu i podniesieniu jakości życia mniejszości wśród większości. Prof. dr hab. n. med. Mikołaj Majkowicz, Specjalista psychologii klinicznej Gdański Uniwersytet Medyczny.

29,00 zł
27,55 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,45 zł

67
Prakriti. Odkryj swoją pierwotną naturę - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prakriti. Odkryj swoją pierwotną naturę
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2018.05.17

Prakriti to unikalne połączenie subtelnych energii, które określają budowę naszego ciała w momencie narodzin, nasz temperament, skłonności, to pierwotna natura każdego z nas. Gdy ją rozpoznamy, zrozumiemy, jakie cechy składają się na naszą indywidualność. Dzięki temu będziemy w stanie zadbać o nasze dobre samopoczucie i zdrowie oraz mądrze i harmonijnie pokierować naszym życiem. Książka stanowi wprowadzenie w tajniki ajurwedy - starożytnego systemu medycznego rodem z Indii. Dzięki niej dowiesz się, w jaki sposób rozpoznać swą indywidualną, wrodzoną inteligencję - fizyczne, emocjonalne i duchowe skłonności. To cenny poradnik, jak wykorzystać mądrość ajurwedyjską, by pomóc i uzdrowić siebie oraz wzbogacić swoje życie i wydobyć swe naturalne piękno.

47,00 zł
32,90 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,10 zł

68
Joint ventures partnering subcontracting- Płyta CD - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 0,2%
oszczędzasz 0,01 zł

69
Pieniądze w Ewangelii - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieniądze w Ewangelii
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2020.10.17

Pieniądze, pieniądze, pieniądze... Czasami może się wydawać, że wszystko kręci się wokół nich, że to one rządzą światem i że tylko o nie trzeba zabiegać. Są jednak tacy, którzy mają na ten temat odmienne zdanie i zapewniają, że kolejne tysiące na koncie szczęścia nie dają. A co o pieniądzach i dobrach materialnych mówi Pismo Święte? Ksiądz Edward Staniek analizuje wybrane fragmenty Biblii, starając się odpowiedzieć na pytania, które od wieków zadają sobie kolejne pokolenia wyznawców Chrystusa. Oto niektóre z nich: Czy katolik może być bogaty? Jakie są różnice między biedą a ubóstwem? Dlaczego bezrobocie jest złe? Czym grozi zbytnie umiłowanie bogactwa? Jak należy używać dóbr materialnych? Na czym polega dobry i mądry biznes? W jaki sposób lenistwo wpływa na ludzi?

15,00 zł
11,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 3,01 zł

70
Różańcowy szlak Dwadzieścia zbawczych wydarzeń - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Różańcowy szlak Dwadzieścia zbawczych wydarzeń
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.04.03

?Niniejsze opracowanie jest zaproszeniem do udziału w jednej z najpiękniejszych pielgrzymek duchowych, jakie można zaproponować uczniom Chrystusa. Jest to wędrowanie do dwudziestu miejsc bezpośrednio związanych z dziełem odkupienia człowieka i rozważanie dwudziestu zbawczych wydarzeń, które mają przemienić życie człowieka. Są to wydarzenia z życia Jezusa i Maryi, opowiedziane i przeżywane w kolejnych tajemnicach różańca świętego?. ks. Stanisław Szczepaniec

5,00 zł
3,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,2%
oszczędzasz 1,01 zł

71
Kacperiada - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kacperiada
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2021.08.23

Zabawne historie, z ciepłymi relacjami ojciec-syn w roli głównej, przypominają o tym, co w rodzicielstwie jest najpiękniejsze – że czas spędzony z dzieckiem nigdy nie jest czasem straconym. Ta książeczka to zbiór sposobów na małego urwisa, który zamęcza rodziców ciągłymi pytaniami, słyszy wybiórczo to, co chce usłyszeć, i nie umie usiedzieć w jednym miejscu. Książka na pewno przypadnie do gustu i rezolutnym dzieciakom, i ich rodzicom, dzielnie powstrzymującym się od wybuchów śmiechu.

24,90 zł
17,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,8%
oszczędzasz 6,91 zł

Wróć do góry